PDA

View Full Version : Dobre Wieści


Strony : [1] 2 3 4 5 6

nutaDo
23-01-2009, 13:13
Dzielmy się radosnymi, dobrymi wiadomościami.Opisujmy znane nam dobre osoby / z rodzin,ogólnie znanych ciekawych w pozytywnym znaczeniu ludzi/ to pomaga w życiu i w podejmowaniu dobrego działania.

BĘDĘ...

Będę prawdziwy,
bo są tacy, którzy mi ufają.
Będę czysty, bo są tacy,
którzy troszczą się o mnie.
Będę silny, bo wiele trzeba
wycierpieć.Będę odważny,
bo trzeba odważyć się na wiele.
Będę przyjacielem wszystkich:
wrogów i tych,
którzy nie mają przyjaciół.
Będę dawać
i zapominać o darze.
Będę pokorny,
bo znam swoją słabość.
Będę patrzeć w górę
i śmiać się, i kochać, i dźwigać.

_____
Howard Arnold Walter

tadeusz50
23-01-2009, 14:23
Zostałem dziś zaskoczony przez ZUS. W czasie tygodnia odpowiedział na moje zapytanie. Co prawda nie po mojej myśli ale chodzi o termin odpowiedzi. Tak szybkiej odpowiedzi naprawdę się nie spodziewałem.

nutaDo
26-01-2009, 15:48
Krzyże w życiu pełnią podobną rolę jak krzyżyki w muzyce: PODWYŻSZAJĄ.

Ludwig van Beethoven

nutaDo
29-01-2009, 18:17
Powoli kończy się okres śpiewania kolęd.
Jest taka tradycja, /myślałam, że w tym roku zapomnieli/a tu otrzymaliśmy zaproszenie na śpiewanie kolęd.Cieszę się bardzo, bo spotykamy się nie często , a jest to grono bardzo miłych i radosnych osób.
Dużo muzyki, śpiewu no i składkowe jedzenie.Piekę pasztet z boczku...

nutaDo
06-02-2009, 14:51
Bardzo ucieszyła mnie wiadomość dotycząca polskiej muzyki poważnej. Otóż prof Henryk Mikołaj Górecki otrzymał najwyższe papieskie odznaczenie dla osoby świeckiej: Order św Grzegorza Wielkiego.
Sławna "Symfonia pieśni żałobnych" na światowej liście przebojów była na szczycie.
Brytyjski dziennik "The Telegraph" zamieścił Góreckiego pośród 100 żyjących geniuszy.
W wątku Muzyka poważna posłuchajmy muzyki polskiego kompozytora.

krystynacz46
06-02-2009, 15:07
Może zima się już kończy i będzie szybko wiosna , to by była dobra wiadomość. http://images25.fotosik.pl/197/dc608cab06599211.jpeg (http://www.fotosik.pl)

Ajaks
06-02-2009, 15:32
Zostałem dziś zaskoczony przez ZUS. W czasie tygodnia odpowiedział na moje zapytanie. Co prawda nie po mojej myśli ale chodzi o termin odpowiedzi. Tak szybkiej odpowiedzi naprawdę się nie spodziewałem.

Pewnie tak szybko, bo nie tak jak Ty byś oczekiwał. Podejrzewam, że jak miałoby być na Twoją korzyść nie spieszyliby się.

tadeusz50
06-02-2009, 16:39
Olu jako stary stażem klient instytucji ZUS-owskiej dość dokładnie znam terminy jakich można się spodziewać.

nutaDo
09-02-2009, 10:56
Wspaniała postać polskiego lotnika, jednego z dowódców bitwy o Anglię jednego z dowódców Dywizjonu 303.Od r 1943 walczy jako lotnik w wojnie japońsko-chińskiej.
W swoich wspomnieniach "Ogień nad Chinami" opisuje między innymi zagładę miasta chińskiego Changde, gdzie Japończycy w ciągu jednej bitwy zlikwidowali 300 tysięczne miasto wraz z ludnością cywilną.Pozostały tylko niedobitki, do których, bezbronnych strzelali i wyprawiali orgie.
Cytuje wypowiedź duchownego na temat wojny:..."niech się pan nie spodziewa sprawiedliwości od ludzi; trzeba umrzeć aby oglądać sprawiedliwość"...
Dobrą wiadomością jest to,że dzięki takiej postawie polskiego lotnika i podobnych mu ludzi- w determinacji okrucieństw i zła - nie wycofywać się, czyli walczyć do końca. Dotyczy to także naszych czasów.

jolita
09-02-2009, 11:23
Zostałem dziś zaskoczony przez ZUS. W czasie tygodnia odpowiedział na moje zapytanie. Co prawda nie po mojej myśli ale chodzi o termin odpowiedzi. Tak szybkiej odpowiedzi naprawdę się nie spodziewałem.

Tadeuszu - całkiem przypadkiem znalazłam Twoją korespondencję z ZUS-em więc zwracam do rąk Właściciela. Ponieważ wysyłam ją "listem otwartym" PT Ciekawskich instruuję, że po odczytaniu I strony należy kliknąć...

http://www.voila.pl/443/5663m/

tadeusz50
10-02-2009, 20:49
Dostałem dziś decyzję w sprawie naliczenia podatku od nieruchomości. Takie wzrosty podatku są do przeżycia. Podatek wzrósł o całe 2zł (dwa złote) kwartalnie. Czyli 8zł rocznie.

Babcia Iwa
10-02-2009, 20:58
Kilka dni temu rozmawiałam z urzędniczką z Urzędu Miasta Wrocławia o podwyżkach podatku za grunt i nieruchomość. Dowiedziałam się,że za grunta w tym roku podwyżka wyniesie 300% rocznie, w 2010 600% a w 2011 900%. To jakieś wariactwo.Na razie nie dostarczono nam zawiadomień o płatności. Termin płatności jest do 31.03. - no zobaczymy.

tadeusz50
10-02-2009, 21:07
Ja to dostałem na piśmie a nie jedna baba drugiej babie.Raczej niemożliwe by były takie różnice pomiędzy gminami.

Babcia Iwa
10-02-2009, 21:11
Właśnie lada dzień przyjdą zawiadomienia pisemne do naszych lokatorów / Wspólnoty Mieszkaniowej/ jak co roku.

tadeusz50
11-02-2009, 18:05
Raz, dwa, trzy wygrasz ty hi hi hi wygrałem i mam dobry humor. A kuku

nutaDo
12-02-2009, 10:30
Zima u nas w całej pełni, krasie i zimna.Ale cieszmy się, że w lutym a nie w kwietniu. Trzeba więcej grzać a ceny nie spadają i w ogóle ... aby jak najszybciej była wiosna!

http://www.russianartgallery.org/famous/images/goncharova_firewood.jpg

Zima. Zbieranie drewna na opał

tadeusz50
13-02-2009, 07:44
Szczęśliwi godzin nie liczą, liczą pieniądze.

nutaDo
13-02-2009, 09:57
Tak, Tadziu "Szczęśliwi godzin nie liczą" ale pieniądze /!/zakłócają te krótkie chwile.
U nas coraz więcej śniegu i sypie i sypie...ale wiosna coraz bliżej!!!

Scarlett
13-02-2009, 17:22
Byłam na dość ważnym badaniu i chociaż dziś 13 i do tego piątek to miałam szczęście, wynik pozytywny i dzięki Bogu. Strasznie się cieszę.

tadeusz50
13-02-2009, 17:39
Byłam na dość ważnym badaniu i chociaż dziś 13 i do tego piątek to miałam szczęście, wynik pozytywny i dzięki Bogu. Strasznie się cieszę.
I bardzo dobrze, przecież nie zawsze taka data musi kojarzyć się ze złymi wieściami. Też się cieszę razem z Tobą. :D :D

Scarlett
13-02-2009, 17:40
Dziękuję Tadeuszu, a teraz dam linka do wiadomości o wirusie, a że nie wiem gdzie to daję tutaj.
http://wiadomosci.onet.pl/1916179,11,item.html

nutaDo
14-02-2009, 11:29
Malarz litewski malował przeważnie w ciszy w swoim pokoiku. Ten pogodny temat - na dzisiejszy dzień:http://www.mokmarki.pl/salon/hold/ciurlionis/obrazy/195_ciurlionis_aniolki_raj.jpg

Nadzieja ma skrzydła,
przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,
która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki
słychać nawet podczas wichury.

Emily Dickinson

ignesja
14-02-2009, 12:01
u nas wciąż pada i jest pięknie!

elizka
15-02-2009, 22:16
Dobra wiadomość!!
Sprawdzają się życzenia składane ,na naszym forum, do św.Mikołaja!
ZAPAMIĘTAĆ!!!!
Tak napisałam:

...konieczne mi jest,kochany Mikołaju,zdrowie dla moich dzieci,no to jak możesz,przywież go w jakiejkolwiek postaci,byle go odczuły,a także śniegu,aby przykrył cieplutką pierzynką ogródek,aby nic nie zmarzło,poza chwaściskami!Jakby gdzie jaki zięć się zaplątał ,to też go możesz skierować do właściwego komina.
No to czekam!Całuję w brodzisko z całej siły.Będę grzeczna,babskie słowo daję!"

No i coś się kroi w tej materii!
Sprawdżcie i swoje życzenia!

Jadzia_G
15-02-2009, 22:24
Elizko ! to mam nadzieje że zaprosisz klubowiczów na smakołyki z wesela ?

elizka
15-02-2009, 22:27
No ,do wesela jeszcze daleko....ale coś się klaruje...wreszcie..oby tylko nie zapeszyć!A i zima też się udała!

Kazik
15-02-2009, 22:30
Dziękuję Tadeuszu, a teraz dam linka do wiadomości o wirusie, a że nie wiem gdzie to daję tutaj.
http://wiadomosci.onet.pl/1916179,11,item.html
Hi,hi-w sam raz na "dobre wieści":D Na ePomoc tam gdzie są zapytania o problemy komputerowe.

elizka
15-02-2009, 22:34
A kysz!Wirusy wszelkiej maści!A kysz!
Dobre wieści to te,że Kazik czuwa.

Kazik
16-02-2009, 00:40
http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw1MzUyMTQxNiwxNDM3MjIxO TYsNjE0MDY2MSwwLGZvcnVtMDAxLmpz
A tu do poczytania jak potraktowano małolata za chamską wypowiedź i błąd ortograficzny. Ponieważ przy jego poście nie ma podane ile osób mu napisało, to myślałem że będę jedyny. Ale gdzie tam. Jestem na drugiej stronie w tej chwili ostatni - nick "krakus".

Nika
16-02-2009, 09:08
Mimo złych warunków pogodowych moi szczęsliwie dotarli do Włoch!Nareszcie spokój!!

elizka
16-02-2009, 16:48
Zakazać dostępu 50-latkom i starszym
extra lektura Kaziku./post 29/
Przeczytać koniecznie!Dla poprawy nastroju i podwyższenia adrenalinki.
Między innymi:"Ty sobie "włancz" ortograficzny słownik internetowy z dysku PC do mozgu przez złacze USB 2.0.Bedziesz wtedy pisał poprawnie"
"Arek-Troll nie zdaje sobie sprawy, że my, 50+, wiedzieliśmy do czego służy komputer i net długo przedtem, niż on wiedział do czego służy nocnik."
Dzięki za "dobre wieści",hi,hi..

Dobra wiadomość dla mnie to taka,że śnieg topnieje,bo nie ma kto mi odśnieżyć drogi do garażu.Byle do wiosny!

Kazik
16-02-2009, 17:10
Bo Ela Sagula parę postów wstecz dała informację o wirusie. Poczytałem i przy okazji to znalazłem. Jeden z postów, ale inny. Też mu się dopisałem-ale to już wiesz. Ładnie oberwał mądrala.

elizka
16-02-2009, 17:20
Dobra wiadomość to taka,że jesteśmy tam gdzie trzeba i wieeelu z nas ma riposty jak należy.

nutaDo
17-02-2009, 18:10
Od 27.02.09 w kinach będzie wyświetlany film:Popiełuszko. Wolność jest w nas.
Na konferencji prasowej R.Wieczyński - reżyser- powiedział, że dlatego nakręcił ten film, bo coraz mniej Polaków pamięta tamte czasy.Szczególnie młode pokolenie winno poznać nie tak odległe wydarzenia.

Kazik
17-02-2009, 18:24
A jaka jest tam rola Chrostowskiego, bo komandosi się wypowiadali o tym skoku z samochodu, że to nie możliwe przy tej prędkości, skuciu (tak mówił) i bez obrażeń.

tadeusz50
17-02-2009, 18:45
A jaka jest tam rola Chrostowskiego, bo komandosi się wypowiadali o tym skoku z samochodu, że to nie możliwe przy tej prędkości, skuciu (tak mówił) i bez obrażeń.
Kazik polecam -proszę- przenieść dyskusję na ten temat do polityki tu są "dobre wieści"

nutaDo
17-02-2009, 19:03
Dziękuję Tadziu - nic nie wiem na ten temat /#35/, a chodzi o dobrą wiadomość, jaką jest film.

nutaDo
20-02-2009, 11:53
już nie wiem czy płakać , czy "brzydko mówić" ... ale mam dość tego śniegu, tej zimy. A tu ciągle sypie, sypie...

Na pocieszenie Marta Mirska Letnia przygoda.
Boże jak to dawno było, a moze nie?
http://www.youtube.com/watch?v=1C7IuJ-T9yQ

I jeszcze "Słoneczniki w pełnym słońcu" Henryk Włoch:http://kazina.pl/images/zoom/FGHCGB/6(35).jpg

nutaDo
22-02-2009, 22:17
W Beskidach w kwietniu rozpocznie się sadzenie miliona drzew.Akcja "Moje silne drzewo" to inwencja firmy Żywiec Zdrój.

jolita
22-02-2009, 22:23
wpadł ROBAL, ale go złapałam...

granny
22-02-2009, 22:26
NutoDo, Marta Mirska to było bardzo dawno, ale jak usłyszałam ten aksamitny głos i te łagodne tony piosenki to zrobiło mi się tak ciepło na duszy, nie mają już nasze współczesne piosenkarki takiej barwy głosu, a szkoda. Dziękuję za przypomnienie.

nutaDo
22-02-2009, 22:36
Granny - lubię także M.Mirską - jej głos i teksty jej piosenek.Są takie normalne - po prostu z życia wzięte.
A chciałam trochę przepędzić zimę.... i wcale mi sie to nie udało.

leluri
22-02-2009, 22:43
nutko, jeszcze trochę i pójdzie zima do morza, będzie wiosna i fiołki fijołkowo zapachną. pogodynka powiedziała,że za tydzień będzie cieplej, jeszcze trochę i zielone umajone kwiatami łąki powitają nas na spacerach.... :)

nutaDo
22-02-2009, 23:14
Leluri z wielką radością przeczytałam Twoją wiadomość.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/qd/he/r5t3/l9jwb8UmsGhoVaWTKX.jpg

aannaa235
23-02-2009, 07:08
Wszyscy tęsknimy za wiosną, ale to przecież dopiero luty wiec środek zimy,,,,,u mnie znowu śnieg prószy.

Z utęsknieniem czekam na:
http://www.iv.pl/images/dddm0uq5r2hk38mjdmn.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=dddm0uq5r2hk38mjdmn.jpg)

enia60
23-02-2009, 09:30
Kazik polecam -proszę- przenieść dyskusję na ten temat do polityki tu są "dobre wieści"
przepraszam ale to już prawie obsesja"polityczna",może trochę wolności będzie milej

nutaDo
23-02-2009, 09:32
M.Konopnicka Rzeka
Za tą głębią, za tym brodem,
Tam stanęła rzeka lodem;
Ani szumi, ani płynie,

Tylko duma w swej głębinie:

Gdzie jej wiosna,
Gdzie jej zorza?
Gdzie jej droga
Het do morza?

Oj, ty rzeko, oj, ty sina,
Lody tobie nie nowina;
Co rok zima więzi ciebie,
Co rok wichry mkną po niebie.
Aż znów przyjdzie
Wiosna hoża
I popłyniesz
Het, do morza!

Nie na zawsze słonko gaśnie,
Nie na zawsze ziemia zaśnie,
Nie na zawsze więdnie kwiecie,
Nie na zawsze mróz na świecie.

Przyjdzie wiosna,
Przyjdzie hoża,
Pójdą rzeki
Het, do morza

Malwina
23-02-2009, 09:35
ten wiersz śpiewałam w szkole podstawowej-pamiętacie jaka piękna była melodia?Danusiu jak miło sobie przypomnieć jak wogóle całe życie się o tym nie myśli...dzięki...

krystynacz46
23-02-2009, 12:21
Może wreszcie przyjdzie wiosna:confused:

enia60
23-02-2009, 13:20
niestety jeszcze nie !!wiosna śpi

krynia
23-02-2009, 13:39
A ja czuję w kościach że wiosna tuż tuż, tylko patrzeć. I to jest dla mnie dobra wieść. Jak się to mówi bliżej niż dalej.

nutaDo
25-02-2009, 11:45
Minister Spraw Zagranicznych Rosji, powiedziAł, że nowy Patriarcha jest otwarty na wspólpracę z wszystkimi chrześcijanami.Jest to nadzieja, że konflikty na tle religijnym nie będą miały miejsca. Pamiętajmy co działo się na kresach wschodnich, nie tylko chodziło o politykę.

tadeusz50
25-02-2009, 11:58
Cieszę się, że syn usunął awarię komputera i mogę być tu w klubie.

krystynacz46
25-02-2009, 21:25
Cieszę się, że syn usunął awarię komputera i mogę być tu w klubie. Również mnie to cieszy.

Ariana
25-02-2009, 21:52
Przyjaźń powiększa szczęście i pomniejsza nieszczęście, podwajając naszą radość
i dzieląc na pół smutek.

Św. Ambroży

Przyjaźń to nie urząd, w którym musisz zapłacić obowiązkowy podatek, lecz źródło prawdziwej radości oraz ozdoba życia.

Arystoteles

Przyjaciel wszystkich nie jest przyjacielem.

Mieć wielu przyjaciół, to nie mieć żadnego.

Moim przyjacielem mógłby być tylko człowiek tak szlachetny, jak ja.

Doskonała przyjaźń rodzi się między dobrymi oraz między tymi, co osiągnęli jednoczący stopień cnoty.

Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach.

W biedzie i innych życiowych niepowodzeniach prawdziwi przyjaciele są niezawodną ucieczką. Młodych powstrzymują od złego, dla starych są pocieszeniem i pomocą w ich słabości, ludzi w kwiecie wieku zachęcają do szlachetnych czynów.

Nikt nie chciałby żyć bez przyjaciół, choćby miał wszelkie inne dobra. Nawet ludzie bogaci, na wyższych stanowiskach i u władzy nade wszystko potrzebują przyjaciół.

W obecności przyjaciół ludzie potrafią lepiej myśleć i działać.

nutaDo
25-02-2009, 21:58
Ariana - świetne są te sentencje.Dziękuję

Anielka
26-02-2009, 00:54
A mnie udało się samej,bez niczyjej pomocy ,przywrócic swój profil.Huuurrrra!!!!!

Ludgarda
26-02-2009, 12:21
A ja się cieszę,że powoli wychodzę z ciężkiej grypy... myślę coraz częściej o wiośnie, którą zaczynam odczuwać w zapachu ziemi???:D

-" Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać -
to najlepsza filozofia" - św.Jan Bosko:)

Kazik
26-02-2009, 12:24
A mnie udało się samej,bez niczyjej pomocy ,przywrócic swój profil.Huuurrrra!!!!!
Ale i tak nie dla wszystkich. Mnie się nie otwiera.

tadeusz50
26-02-2009, 12:27
A mnie udało się samej,bez niczyjej pomocy ,przywrócic swój profil.Huuurrrra!!!!!
Mnie się otwiera.

nutaDo
26-02-2009, 17:48
My mali ludzie cośmy do ostatka...

My mali ludzie cośmy do ostatka
Stojąc u krzyża na cuda czekali
Cośmy uciekli, głowy pochowali
I każdy sobie gębę ręką zatkał
Już nie będziemy o cudach gadali

My mali ludzie cośmy do ostatka

My mali ludzie w strachu czekający
Że przyjdą po nas i na krzyż przybiją
Uciekaliśmy od kobiet płaczących
Zapomnieliśmy Jana wraz z Maryją
Bo się nam powróz zacisnął pod szyją

My mali ludzie w strachu czekający

My mali ludzie, cośmy uwierzyli
Że Ty przemienisz biedę w chleb i wino
Zobaczyliśmy Twoje ciało sine
Zamiast zwycięstwa octu się napili

My mali ludzie cośmy uwierzyli

Jak ciemno, mroźno jest przy Twoim grobie
Już dla nas domy jak groby stawiają
Ty leżysz martwy kiedy nas ścigają
I gdzie Twe wino i chleb nie odpowiesz
Kiedy uczniowie właśni Cię zdradzają

Jak ciemno, głucho jest przy Twoim grobie...

__________________
Warto się zastanowić

tadeusz50
27-02-2009, 09:37
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w tym roku ponad 40 000 000 zł.

ostatek
27-02-2009, 14:59
W Krakowie mnisi tybetańscy usypują mandalę. Kilka dni tworzenia misternych wzorów z kolorowego piasku i ryżu, po to by jednym ruchem zmieszać wszystkie składniki i wyrzucić do rzeki... wszystko przemija... vanitas vanitatum... :)

Pani Slowikowa
27-02-2009, 15:04
W Krakowie mnisi tybetańscy usypują mandalę. Kilka dni tworzenia misternych wzorów z kolorowego piasku i ryżu, po to by jednym ruchem zmieszać wszystkie składniki i wyrzucić do rzeki... wszystko przemija... vanitas vanitatum... :)


Ostatku, pamietam ze tak zabawiali sie chlopcy w przedszkolu do ktorego uczeszczalam :D
Budowali wysokie wieze z klockow.. tylko po to aby z dzika przyjemnoscia w oku.. rozwalic je jednym ruchem raczki malutkiej. Czy chec tworzenia i niszczenia jest w genach kazdego chlopca??
A gdyby nie niszczylo sie to nie byloby pola do popisu dla nastepnych tworcow..???

tadeusz50
28-02-2009, 14:34
Justyna Kowalczyk Złotą medalistką w Mistrzostwach Świata w biegu na 30km.
W sumie ma dwa złote medale i jeden brązowy. Brawo.

krystynacz46
28-02-2009, 14:51
http://images42.fotosik.pl/69/cba2ddd8f4501a53med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Scarlett
28-02-2009, 15:55
To też jest dobra wiadomość, no nareszcie, bo z postępem trzeba iść.
http://www.dziennik.pl/polityka/article330793/Kaczynski_wreszcie_zalozyl_konto.html

Pani Slowikowa
28-02-2009, 16:39
To też jest dobra wiadomość, no nareszcie, bo z postępem trzeba iść.
http://www.dziennik.pl/polityka/article330793/Kaczynski_wreszcie_zalozyl_konto.html


Sagulko, a jeszcze lepsza wiadomosc to to ze Kaczynski mial zawsze konto w banku:) tylko ze nie pod swoim nazwiskiem.:)

Malwina
28-02-2009, 17:58
Fascynujace musi byc układanie takiej mandali......niszczenie myslę, mniej

nutaDo
02-03-2009, 12:26
Bardzo proszę - staramy się unikać polityki na tym wątku.

Dobre wieści - to miejsce na radośniejsze spojrzenie na życie, dzięki dzieleniem się wiadomościami dobrymi.

Scarlett
02-03-2009, 12:28
Nutko, potraktowałam to humorystycznie i to wszystko. Już cicho sza;)

nutaDo
04-03-2009, 15:40
Idzie wiosna:
http://www.youtube.com/watch?v=izT45hfPGBw&feature=PlayList&p=F2E59B529B5319C6&playnext=1&index=54
Już dawno nie było u nas tak pięknego dnia - słonko grzało dość mocno, ptaki wiosennie śpiewają.Idzie wiosna...

nutaDo
04-03-2009, 18:53
Dobrej nocy - z piękną muzyką i pogodnymi myślami...
Salut d'Amour - Edwarda Elgara:

http://www.youtube.com/watch?v=BSv3iApK3DQ&feature=related

nutaDo
06-03-2009, 11:35
Fiat rozbuduje bielską fabrykę silników.
Nowy silnik o pojemności 0,9 litra - najnowocześniejszy na świecie.
Dwucylindrowe silniki w ilości pół miliona rocznie - to wielkość produkcji. Cieszy, bo Oznacza nowe miejsca pracy.

nutaDo
09-03-2009, 13:13
Jest propozycja, aby w paszporcie, legitymacji szkolnej, studenckiej była informacja o grupie krwi/K.Matusik-Lipiec/.
Byłaby to możliwość szybkiego ratunku dla poszkodowanych w wypadkach.

nutaDo
11-03-2009, 14:14
Radosna wiadomość dla nas kobietki.Okazuje się, że

Dzieci starszych ojców uzyskują gorsze wyniki w testach na inteligencję. Korzystnie na zdolności umysłowe wpływa natomiast starszy wiek matki - informuje pismo "PLoS Medicine".
No i co Wy na to Panowie?

elizka
12-03-2009, 10:39
Najlepsza wiadomość dnia!

KANGUR WRÓCIŁ!!!!

Na powitanie:hip!hip!hurrraaaa!

nutaDo
12-03-2009, 22:36
Rzymska wspólnota żydowska zaprosiła papieża Benedykta XVI by odwiedził synagogę w Rzymie.
Cieszą każde kroki do zbliżenia.

nutaDo
13-03-2009, 11:15
Muzykujące Anioły:http://www.opoka.org.pl/images/temat_tygodnia/cecylka.jpg

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,
możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka."

nutaDo
16-03-2009, 16:32
Grażyna Torbicka dziennikarka, prezenterka telewizyjna - prowadząca wywiady z wielką kulturą - powiedziała:
"Im ktoś większy, tym skromniejszy, pełen dystansu do otaczającego świata, ale też zwrócony na drugiego człowieka"

nutaDo
16-03-2009, 17:58
Przewodnicy Turystyczni rozpoczęli sezon turystyczny pielgrzymką na Jasną Górę.
Wędrując po górach miałam okazję uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych
w plenerze - warto przeżyć takie wydarzenie.

nutaDo
17-03-2009, 16:38
W plebiscycie "Gazety Krakowskiej" na Człowieka roku 2008 zwyciężył ksiądz Robert Bielenia.Głosowali czytelnicy gazety.
Organizator festynów, turniejów sportowych, wyjazdów dla dzieci, sesji naukowych, powołał środowiskową "Akademię Radości", Centrum dla Dorosłych z poradnia rodzinną oraz "Akademię Sztuk Przeróżnych".

nutaDo
18-03-2009, 18:58
CICHO
Cicho Boską spełniać wolę...
Cicho bliźnim ulżyć dolę...
Cicho kochać ludzi, Boga...
Cicho - oto święta droga...
Cicho z swymi dzielić radość...
Cicho wszystkim czynić zadość...
Cicho innych błędy znosić...
Cicho życzyć, błagać, prosić...
Cicho zrzec się, ofiarować...
Cicho ból swój w sercu chować...
Cicho jęki w niebo wznosić...
Cicho, skrycie łzą się rosić...
Cicho, kiedy ludzie męczą...
Cicho, gdy pokusy dręczą...
Cicho zmianę życia znieść...
Cicho Krzyż z Jezusem nieść...
Cicho - Jezus w Hostii sam...
Cicho milcząc mówi nam:
Cicho ufaj Zbawcy swemu...
Cicho tęsknij, wzdychaj ku Niemu...
Cicho z cnoty zbieraj plon...
Cicho aż nadejdzie zgon...
Cicho ciało spocznie w grobie...
Cicho da Bóg Niebo Tobie...

/ kard. Adam Stefan Sapieha /

nutaDo
20-03-2009, 22:03
Rozpoczyna się wiosna kalendarzowa.
Ale w Beskidach ciągle pada śnieg i można rzec, że Zima wita Wiosnę.
Nie potrafię się cieszyć.

nutaDo
21-03-2009, 14:43
W słoweńskiej Planicy drużyna Polska zajęła drugie miejsce w skokach Pucharu Świata.

nutaDo
21-03-2009, 19:31
Mnisi buddyjscy w Tajlandii zbudowali z butelek po piwie świątynię, zresztą przy poparciu władz lokalnych dostarczających mnichom butelki. Twierdzą, że w świątyniach tych jest więcej światła.

We Francji widziałam kontenery na szkło, ze zbiórki, którego za uzyskane fundusze wybudowano Dom opieki dla starszych ludzi.

leluri
22-03-2009, 11:12
wczoraj do lasu Wiosna zawitała, fioletową barwą kwitnących krokusów uśmiechy wzbudziła. śnieg wstydliwie ukrył się w cieniu dostojnych sosen. zapłonęło ognisko, rozświetliło mrok ciemny pod granatowym niebem z pięknymi gwiazdami. grupka zapaleńców zmierzyła się z lękiem. każdy bez wyjątku podeptał żar czerwony bosymi stopami. ogień stał się przyjacielem ludzi jak zawsze od pradziejów.
odżyła więź żywiołu z człowiekiem.

nutaDo
23-03-2009, 17:02
Poprzez okno ratunkowe uruchomione w Krakowie 3 lata temu uratowano 10 dzieci.
Okno życia w Krakowie prowadzą siostry nazaretanki, w Warszawie siostry franciszkanki.
Obecnie w całym kraju otwierane są podobne okna, gdzie matki nie mogące wychować swojego dziecka, w specjalnie przystosowanym do tego celu oknie,anonimowo zostawiają dzieci.

nutaDo
23-03-2009, 18:28
Pewienem tego, a nic się nie mylę
Że bądź za długą, bądź za krótką chwilę
Albo w okręcie całym doniesiony
Albo na desce biednej przypławiony
Będę jednak u brzegu
Gdzie dalej nie masz biegu
Gdzie dalej nie masz biegu

Ale na świecie kto tak głupi żywie
Żeby nie pragnął przejechać szczęśliwie
Dróg niebezpiecznych, a uść niepogody
I szturmów srogich krom swej znacznej szkody?
Zanim będziesz u brzegu
Gdzie dalej nie ma biegu
Gdzie dalej nie ma biegu

A chytre morze, ile znakomitych
Tyle pod wodą żywi skał zakrytych
Tu siedzi złotem Cześć koronowana
Tu lekkim piórem sława przyodziana
Tamże i krzywda, i zazdrość przeklęta
Przed którą biada zawżdy cnota święta
Więc jeśli człowiek jedną skałę minie
Wnet na to miejsce na inną napłynie
Zanim będzie u brzegu
Gdzie dalej nie ma biegu
Gdzie dalej nie ma biegu

Wodzu prawdziwy i wieczna światłości
Uskrom z swej łaski morskie nawałności
A podnieś ogień portu zbawiennego
Na który patrząc moglibyśmy tego
Morza chytrego zdrady
Przebyć bez wszelkiej wady
Zanim będziem u brzegu
Gdzie dalej nie ma biegu
Gdzie dalej nie ma biegu

Słowa do przemyślenia

nutaDo
23-03-2009, 18:32
J.Kochanowski Zanim będziesz u brzegu

Posłuchajmy H.Banaszak i M.Czyżykiewicz Spiewają
Muzykę skomponował J.Satanowski:
http://ada2008.wrzuta.pl/audio/i7NvpUrm0Z/

nutaDo
24-03-2009, 20:11
Z Afryki do Polski wracają bociany, codziennie pokonują 200km. W jedna stronę ich trasa to 10.000km.
Powrót trwa od marca do maja.
Bardzo radosny jest widok spacerujących w polach bocianów i dobrze, ze lubia do nas wracać

Kazik
24-03-2009, 20:26
http://img520.imageshack.us/img520/4043/bb1.gif (http://img520.imageshack.us/my.php?image=bb1.gif)

dziewiątka
25-03-2009, 00:33
założycielka tego wątku nutaDo-Danusia wystukała 1 000 postów !!!
...i to jest dobra wiadomość !! :D:D

http://www.iv.pl/images/1b56g6xn28e9hsjcsbid.gif

p.s. a prywatnie: też dobrą wiadomość dostałam od syna .....cieszmy się każdą dobrą wiadomością :)

dziewiątka
25-03-2009, 00:34
Kaziku !! przekonaj tego bociana, żeby jednak został...wiosna musi wrócić !!!....:D:D

krystynacz46
25-03-2009, 10:35
Moje gratulacje ,to dla mnie też dobra wiadomości.

nutaDo
25-03-2009, 16:42
Dziękuję - Oby dobrych wieści było wiecej niż złych.
Bardzo tego pragnę i wszystkim życzę wiele dobrych wieści.
Krysiu, Miruś, Tadziu i dla wszystkich
"Świat nie jest taki zły"
http://www.youtube.com/watch?v=NSr4r1H_QNM

krystynacz46
25-03-2009, 17:26
Dzięki ,pozdrawiam.

nutaDo
26-03-2009, 18:00
Dobra wiadomość to, że dużo przybyło dnia i niestety przybyło też... śniegu.
Z zakupów wróciłam zmarznięta i przewiana.Mam nadzieję, że ominie mnie katar, a w tym wieku wszystko możliwe...
http://republika.pl/blog_dq_3697425/4588694/tr/obraz_493571802.jpg

dziewiątka
26-03-2009, 18:42
a moja dobra wiadomość to, że syn wreszcie będzie miał autko i dzisiaj udało mu się b.szybko załatwić formalności w wydziale komunikacji ( co przeważnie nikomu jeszcze się nie udało bo tam zawsze są olbrzymie kolejki) i jeszcze zdążył do pracy na II-ą zmianę :D....pozdrawiam i wszystkim życzę samych dobrych wiadomości :):)

nutaDo
29-03-2009, 21:19
Od wczoraj u nas - Beskid Żywiecki - temperatury dodatnie i jakby pachnie wiosną.
Śniegu niestety dosyć sporo.
A.Mucha Duch wiosny
http://artyzm.com/obrazy/pruszkowski-wiosna.jpg

Jolina
29-03-2009, 21:57
Witam Cie nieznana nutoDo - niie zdajesz sobie nawet sprawy jakim ciepelkiem owialas moje serce. Przegladalam wlasnie z nudow ta strone - gdy wpadl mi w oczy ten wiersz. Zaczelam go czytac...i okazalo sie ze nie musze go c z y t c, bo znam na pamiec. Tylko kilka razy spojrzalam na tekst dla przypomnienia kolejnosci. UCZYLAM sie go w ktorejsc klasie szkolly podstawowej. Od tamtego czasu tzn. ok 69 lat temu nigdy go chyba nie powtarzalam, no moze kiedys, kiedys jak dzieci byly male. i teraz Ty przywolalas go do mojej rzeczywistosci.Jestem nie wiem czemu, bardzo wzruszona. Moze dlatego ze ten wiersz i kilka innych bardzo lubialam .A MOZE TO PRZYPLYW WSPOMNIEN z beztroskich czasow dziecinstwa? Dziekuje Ci NutkoDO. droga

Kazik
29-03-2009, 23:32
Kaziku !! przekonaj tego bociana, żeby jednak został...wiosna musi wrócić !!!....:D:D
Tak miało być: zaraz wracam ...do Polski. W tym #92.

nutaDo
30-03-2009, 16:12
Halinko36 - Bardzo sie cieszę, że wiersz ten przeniósł Cię do lat najmilszych w naszym życiu.
Również ja czytam go ciągle. Za moich czasów takich wierszy nie uczyli nas. Jest w nim wielka mądrość życia, którą zresztą sam autor reprezentował.
Dużo dobrego Ci życzę.

nutaDo
30-03-2009, 16:17
Halinko, jeżeli pamiętasz wiersze z dawnych czasów, jest taki wątek "Ocalmy od zapomnienia" - wpisz je tam.
Trzeba ratować to co było dobre i piękne.
Pozdrawiam

nutaDo
31-03-2009, 21:03
http://digart.img.digart.pl/data/img/vol0/60/24/miniaturki400/3400668.jpg
Pojawiły sie biedronki, pewnie czują wiosnę.

Jolina
31-03-2009, 22:36
Witajcie Kochani. J

Stefan
01-04-2009, 14:17
"Na ucho":

http://odsiebie.com/thumb.php/123858811148.png (http://odsiebie.com/pokaz/2016569---57e8.html)

http://odsiebie.com/pokaz/2016513---69ac.html

Przeczytaj, na końcu czerwona kropka.

nutaDo
02-04-2009, 17:04
Oczywiście Stefanie, że chcielibyśmy - udało Ci się.

nutaDo
02-04-2009, 19:33
Barka - przypomnijmy - w tle słychać jak śpiewa Papież Jan Paweł II.
http://www.youtube.com/watch?v=MF3UAOIjkJM

Malwina
02-04-2009, 19:46
Bardzo się wzruszyłam...to ciągle takie świeże dla mnie....dzięki

Baśka13
03-04-2009, 07:45
Dobra i radosna (dla mnie) wiadomość to to,że mam nowe autko.A zachodu przy zarejestrowaniu co niemiara.Dopiero jestem na początku drogi.
A druga wiadomość:widziałam już w lesie rozkwitnięte zawilce.To chyba znak,że wiosna rozgości się u nas już na dłużej!

Ludgarda
03-04-2009, 11:15
Tak, wiosna, to zdecydowanie dobra, radosna wiadomość:D
Pomimo dużego chłodu z rana i wieczorem, a za dnia?- Bardzo słonecznie przy błękitnym niebie,temperatura jak w środku lata niemalże:D Pod moim oknem kwitną na zielono krzewy i słychać głośne, ptasie koncerty...pochód Wiosny, także w naszych strojach...:cool:

Anna G
03-04-2009, 18:56
A ja widzialam dzisiaj motyle, jaki to piekny widok i pszczolki do mojej balkonowej wiosennej skrzynki przylecialy.:)

nutaDo
05-04-2009, 17:20
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

Babcia na wiosnę

Niebo włożyło turban obłoczny z jaskółką,
Jabłonie stoją w wielkich kapeluszach z kwiatów
Szeptania-pogłaskania lecą z pyłem kwiatów
Omijając twarz moją jako liść pożółkłą.

Lipy stroją się w jedwab zielony i nowy,
Jak biżuteria szczęścia płoną sznury kwiatów
Pocałunki żeglują na muzyce kwiatów
Mijając moją szyję w szaliku włóczkowym.

Zamknę najszczelniej serce przed śpiewem słowika
I pójdę przez gąszcz kwitnień, rozkwitów, kwiatów,
Przez chmury całowanych, kołysanych kwiatów,
Nie śmiąc przypiąć do piersi fijołka czy storczyka.

Pod modną parasolką świat w śmiechu się trzęsie.
Patrzy zabójczym okiem zza bukietu kwiatów,
Ma we krwi wszystkie wonie, wszystkie gwiazdy światów,
I ma mnie, jak bezwiedną, zimną łzę na rzęsie.

nutaDo
07-04-2009, 16:32
Wreszcie wiosna z temperaturą 20 C.
Ptaki szaleją, ich śpiewy to koncert.

Chełmoński Józef Łąka z kaczeńcami
http://artyzm.com/obrazy/chelmonski-meadow.jpg

nutaDo
08-04-2009, 16:09
Jest piękny zwyczaj, aby w okresie przedświątecznym dzielić się z biednymi w parafii artykułami żywnościowymi.
W kościele wystawione są kosze, do których można przynosić niepsującą się żywność.
Grupa osób, przygotowuje paczki i są roznoszone do domów ubogich.

Matrix
08-04-2009, 22:39
OOOOO, zwyczaj piękny nadzwyczaj,zwłaszcza,że jak rozumiem kk użycza tylko koszy. A żywności już nie......
To nie jest dobra wieść wbrew pozorom.... Ale jaki PR!

nutaDo
09-04-2009, 12:09
To jest wiadomość, która pozwala wszystkim dzielić się, a dary te otrzymują bezpośrednio najbardziej potrzebujący.
Zachęcam do zainteresowania się tą akcją, na której nikt się nie bogaci - a ci, których nie stać na zakup np słodyczy dla dzieci, mogą mieć trochę radości.
Dlaczego Matrix drażni Ciebie, każdy gest dobrego serca organizowany przez Kościół. Wiem, że podobne akcje istnieją także w Kościele Protestanckim.Czy też Ci się to nie podoba?- czy chodzi tylko o Kościół Katolicki? Przemyśl to, proszę...

nutaDo
09-04-2009, 12:15
"Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

"Płaczący Anioł”

Jestem aniołem
Niedoskonałym
Mam jedno skrzydło
Drugie stało się osłoną
Przed zranieniem twarzy
Zapatrzonej w górę
Wyciskającej trzy łzy
Wcale nie do pary
Rękę mam ludzką
Starannie wyrzeźbioną
Nie jest cała
Wystarcza by złapać człowieka
Idącego w przepaść
Nogi mam wędrujące
Sprowadzają mnie na ziemię
Napinają mięśnie
W trudzie każdego stopnia
Nie płaczę z rozpaczy
Nad dolą mieszkańca Ziemi
Lecz gdy on
Nie może nic powiedzieć

Mówię wam
Radość z cierpienia
Powstaje zwyczajnie
Zostawiając łzy
Relikwie przeszłości

/Natsumi/

Matrix
09-04-2009, 21:02
Będzie nad czym myśleć,jeśli kościół, jakikolwiek zresztą będzie z własnych środków wspomagał potrzebujących.Ale zwykle oferują modły , które nic ich nie kosztują.Mają je wpisane w harmonogram.I na tym się kończy działalność kościoła szumnie i dla niepoznaki zwana charytatywną.

nutaDo
10-04-2009, 10:15
Wielki Piątek- w wielu chrześcijańskich kościołach wielkie Święto:

http://www.pijarzy.pl/thumb/phpThumb.php?src=../images/pieta_1_2.jpg

nutaDo
10-04-2009, 10:44
Wszystkim Seniorom Zyczę spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych - pełnych dobrych wieści

http://artyzm.com/obrazy/Szserner-Wianek.jpg

Wł.Szerner - Wianek

tadeusz50
10-04-2009, 18:11
Właściwie to nie wiem gdzie taką informację umieścić. Dziś przekonałem się, że należy dbając o swoją kieszeń być zorientowany w różnorodności opakowań leków. Po ostatniej zmianie listy leków refundowanych okazało się, że ten sam lek pakowany w różnych opakowaniach różnie kosztuje. Trzy opakowania po 30 tabletek kosztują 49.77 zł a jedno opakowanie 90 tabletek zapłaciłem 9.60. Czysty zysk 40zł

nutaDo
14-04-2009, 18:01
Dla tych zmęczonych załączam przepiękną piosenke Czesława Niemena "Czy mnie jeszcze pamiętasz", lecz w świetnej interpretacji Marleny Dietrich. Warto posłuchać ...
http://www.youtube.com/watch?v=wptM3O2hPUo&feature=related

Jadzia_G
14-04-2009, 21:40
Ja jednak zdecydowanie wole wykonanie naszego Czesia Niemena.Miłego słuchania.

nutaDo
17-04-2009, 19:01
Aniołowie strzegą naszego bezpieczeństwa, bronia nas, kierują nami i stale się troszczą o to,by zło nie miało do nas dostępu./Jan Kalwin/

http://www.fotosearch.pl/thumb/ICN/ICN128/F0007200.jpg

Gdziekolwiek się udajesz, zabierasz ze sobą anioła.
Zanim więc wyruszysz, sprawdź, czy miejsce, w które się udajesz, nadaje się dla aniołów./Peter Kreeft/


http://www.malarstwa.za.pl/anioly/foto147.jpg
P.Hapek - Cisza Anielska

nutaDo
17-04-2009, 19:23
Gwiazdy to małe okienka w niebie,

przez które spoglądają aniołowie./Stare powiedzenie/

http://www.youtube.com/watch?v=oljvLC3cGqI

elizka
17-04-2009, 20:21
Nutko!
Dzięki za adres muzyczny do aniołów i to powiedzenie o gwiazdach i aniołach.Teraz jest na moim gg!

A przy okazji aniołów,taka nutka
http://icsx.pl/?id=1&user=monis2711&name=1OK7HAGQigK/urszula_-_aniol_wie

Trochę smutna,ale piękna

nutaDo
17-04-2009, 20:26
Elizko - piękna ta nutka.Cieszę sie...

leluri
17-04-2009, 21:19
Nutko, jaka piękna ta muzyka anielska, przejmująca, porusza struny w sercu :)

babciela
17-04-2009, 21:57
Na watku muzycznym bardzo profesjonalnie opowiedziana historii piosenki Czesława Niemena- która wykonala Dietrich. Zaspiewała ja wyjątkowo pieknie...

nutaDo
20-04-2009, 18:38
Maks Zahner /Szwajcaria/ przemierza pieszo Europę Środkowo-Wschodnią - 3 tys km.
Informacje o odwiedzanych miastach będą wydane w książce "Bursztynowy szlak".
Niedawno był w Ostrowie Wielkopolskim,.

nutaDo
21-04-2009, 19:54
W czerwcu na lotnisku Bemowo w Warszawie odbędzie się MEN'S DAY - dedykowany mężczyznom.
Wszystko co lubia panowie, Samochody, samoloty, sporty no i także...piękne kobiety

nutaDo
21-04-2009, 20:36
I jeszcze trochę wiosny, nasze zwyczajne mlecze - jakże są piękne:
http://d.wiadomosci24.pl/g2/93/f1/9d/26334_1178041571_73b3_p.jpeg

fot K.Baraniak

Scarlett
21-04-2009, 20:46
Koło mojego bloku, oprócz mleczy. które pięknie żółcą się na trawnikach, rośnie pigwa, która jest bardzo piękna właśnie wiosną.http://img3.imagebanana.com/img/jiod8sri/pigwa.jpg (http://img3.imagebanana.com/)

nutaDo
23-04-2009, 17:40
Wspaniała akcja w holu gdańskiego magistratu:
Gdański magistrat przygotował bezpłatne zestawy kwiatowych nasion dla wszystkich, którzy chcą przyczynić się do upiększenia swego otoczenia.
Gdyby tak w innych miastach...

nutaDo
23-04-2009, 18:56
Wczoraj u znajomych usłyszałam opinię o Harcerzach.
Jeden z gości opowiadał o wielce kulturalnym zachowaniu harcerzy dosiadających do autobusu, którym wracał z długiej podróży.
Przyzwyczajony do wyzywającego sposobu bycia młodych ludzi, przysłuchiwał sie ich rozmowom i stwierdził, że porozumiewają się polskim językiem bez ordynarnych dodatków. Nie byli hałaśliwi, dosłownie: normalni.
Z jednej strony cieszy to bardzo - ale z drugiej - dlaczego jest to takie niezwykłe?

Ariana
24-04-2009, 08:10
APASJONATA,WSPOMNIENIE DAWNYCH DNI,
APASJONATA,MELODIA SZCZĘŚCIA CHWIL.
DLA CIEBIE GRAŁEM,GDY BYŁAŚ BLISKO MNIE,
SWĄ WIELKĄ MIŁOŚĆ CHCIAŁEM CI WYZNAĆ W NIEJ.

LECZ PRĘDKO PRZEŚNIŁ SIĘ
NIEŚMIAŁY SEN O SZCZĘŚCIU I ZOSTAŁEM SAM.
MELODIĄ TERAZ WZYWAM CIEBIE,
GDY ZNÓW CICHUTKO GRAM...

APASJONATA,ZNÓW W NIEJ MELODIA BRZMI,
APASJONATA,WRÓĆ SZCZĘŚCIE MI.

LECZ PRĘDKO PRZEŚNIŁ SIĘ
NIEŚMIAŁY SEN O SZCZĘŚCIU I ZOSTAŁEM SAM.
MELODIĄ TERAZ WZYWAM CIEBIE,
GDY ZNÓW CICHUTKO GRAM...

APASJONATA,ZNÓW W NIEJ MELODIA BRZMI,
APASJONATA,WRÓĆ SZCZĘŚCIE MI.


:) pozdrawiam słonecznie...........

nutaDo
27-04-2009, 18:10
Ariana - pamiętam tą piosenkę.
Dziękuję

Rozia
27-04-2009, 18:36
Wczoraj u znajomych usłyszałam opinię o Harcerzach.
Jeden z gości opowiadał o wielce kulturalnym zachowaniu harcerzy dosiadających do autobusu, którym wracał z długiej podróży.
Przyzwyczajony do wyzywającego sposobu bycia młodych ludzi, przysłuchiwał sie ich rozmowom i stwierdził, że porozumiewają się polskim językiem bez ordynarnych dodatków. Nie byli hałaśliwi, dosłownie: normalni.
Z jednej strony cieszy to bardzo - ale z drugiej - dlaczego jest to takie niezwykłe?

Niezwykle jest to,ze jeszcze sa harcerze,ze sa kulturalni i"normalni" - to wlasnie jest normalne! Czuwaj!

nutaDo
27-04-2009, 19:44
Z miejsca na miejsce, z wiatrem wtór,
z lasu do lasu, z pól do pól.
Wszędzie nas pędzi, wszędzie gna harcerska dola radosna, wszędzie nas pędzi, wszędzie gna harcerska dola radosna.
Nam trud niestraszny ani znój,
bo myśmy złu wydali bój.
I z nim do walki wciąż nas gna harcerska dola radosna, i z nim do walki wciąż nas gna harcerska dola radosna.
Nasza pogoda, jasny wzrok
niechaj rozjaśnią ludziom mrok.
Niechaj i innym szczęście da
harcerska dola radosna,
niechaj i innym szczęście da harcerska dola radosna.

Czuwaj

Kazik
27-04-2009, 20:14
Nie przyjdzie już harcerz do naszej placówki,
Nie przyjdzie, zabłądził, rozsypał borówki.
I śliczna druhenka na niego nie czeka,
A winny jest czas, co płynie jak rzeka.

Ref.
Harcerskie „Love story” to piękne wieczory,
To słońca zachody, gdy nadchodzi noc.
I love you szeptane po wyjściu za bramę,
Spacery we troje, bo trzeci był koc.

Nie przyjdzie, bo nie ma już naszej stanicy.
Nie przyjdzie, studiuje w dalekiej stolicy.
I śliczna druhenka do flirtów nieprędka,
Bo teraz w Krakowie ma swego studenta.

Nie przyjdzie na wartę, by gwiazdy policzyć,
Nie przyjdzie, bo musi kolokwium zaliczyć.
I śliczna druhenka już w niebo nie zerka,
Bo ciężko pracuje, jej fach to kelnerka

nutaDo
29-04-2009, 14:56
Należy walczyć z hałasem, który przez to, że jesteśmy bombardowani decybelami szybciej się starzejemy, tracimy nerwy, precyzję ruchów, no i słuch – mówi muzykoterapeuta dr Maciej Kierył.
Motoryczna muzyka przeszkadza w koncentracji, lecz działa na układ mięśniowy, podwyższa adrenalinę, przyspiesza akcję serca.
Rano najodpowiedniejszą muzyką jest ta, której tempo jest zgodne z naszym tętnem. A ono rano nie jest przyspieszone. Powinniśmy słuchać muzyki w rytmie spokojnego kroku marszowego.- radzi dr Kierył.

nutaDo
01-05-2009, 18:30
Wreszcie Maj - miesiąc kwitnących kwiatów prowokuje do radosnego spojrzenia na świat.Miesiąc miłości - można powspominać młodość - pierwszą miłość - spacery ..
E.Elgar - Salut d'amour:
http://www.youtube.com/watch?v=AIP9_DyTfxA&feature=PlayList&p=8154714D905FF0FC&playnext=1&playnext_from=PL&index=6
http://www.sztuka.com.pl/user/auctions/25/big/036_Aukcja_25.jpg

elizka
01-05-2009, 20:39
NutkoDo!
Piękny rysunek Mai Berezowskiej.
Dobrze,że ją przypomniałaś.Może nie wszyscy wiedzą,o tym,że 29 stycznia 1942 roku została aresztowana na skutek donosu do gestapo o narysowanych przed wojną karykaturach Hitlera. Osadzona na Pawiaku, a od 31 maja 1942 w obozie Ravensbrück; pracowała w artystycznym warsztacie obozowym(Kunstgewerbe), gdzie zajmowała się nadal twórczością plastyczną, m.in. projektując lalki do szopki wystawianej w obozie, wykonując techniką akwarelową portreciki współwięźniarek. Maja Berezowska nigdy nie pokazywała okrutnej strony obozu. Koncentrowała się na portretach młodych i pięknych więźniarkach i oczywiście są one przedstawione "upiększone" - okrągłe buzie, zadbane stroje, ładne włosy i gdyby nie strój to trudno zgadnąć, że to portret więźniarki. Portreciki te, świadomie upiększające, były przeznaczone do nielegalnej wysyłki do rodzin.
Zmarła 31 maja 1978 r.Ma niezwykły grób na Powązkach.Nie ma go w Internecie.
Może któraś Warszawianka by go odnalazła i wstawiła-co? Niedługo rocznica jej śmierci-taki prezent?
Ja go widziałam daaawno temu.To byłaby dla mnie dobra wiadomość.

nutaDo
01-05-2009, 21:13
Lubię rysunki Mai Berezowskiej.
Elizko - nie znałam historii jej życia.Dziękuję

nutaDo
01-05-2009, 21:15
Elizko - mam grób Maji Berezowskiej:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2a/Maja_berezowska_nagrobek.JPG/800px-Maja_berezowska_nagrobek.JPG

elizka
01-05-2009, 21:22
Nutko dzięki!!
Tak go pamiętałam,jest naprawdę niezwykły.

nutaDo
01-05-2009, 22:33
Znalazłam obraz, taki radosny:

http://photos01.allegroimg.pl/photos/oryginal/610/38/20/610382069

nutaDo
02-05-2009, 13:31
Czasami tak w życiu się zdarza
że nie wiesz co czynić i jak.
Bo rozum formułki powtarza,
a tobie chęci lub odwagi brak.

Tu łatwe się śmieją zdobycze,
a z drugiej strony coś ostrzega Cię.
To ryzykowne, tamto znów zwodnicze,
co czynić nie wiesz, lecz słuchaj mnie.

Gdy nie wiesz, o radę serca zapytaj
i uczyń jak ono nakaże ci.
Kwiat szczęścia na dobrej glebie zakwita,
o myty przez rosy czyste łzy.

Gdy nie wiesz, własnego serca się poradź,
nie czekaj, lecz drogą wskazaną idź.
Bo kiedyś nagrody przyjdzie pora
i poznasz co znaczy dobrym być.

Zapomnieć o sobie nic więcej,
to krótka i łatwa jest rzecz.
Nie trzeba zbyt wielkich poświęceń,
by zgubić uśmiech i nie spojrzeć w wstecz.

Sumienie na zyski nie patrzy
i w swoich prawach nieustannie trwa.
A ten co daje znacznie jest bogatszy,
niż ten co wszystko dla siebie ma.

Gdy nie wiesz, o radę serca zapytaj
i uczyń jak ono nakaże ci.
Kwiat szczęścia na dobrej glebie zakwita,
o myty przez rosy czyste łzy.

Gdy nie wiesz, własnego serca się poradź,
nie czekaj, lecz drogą wskazaną idź.
Bo kiedyś nagrody przyjdzie pora
i poznasz co znaczy dobrym być

Śpiewa J.Popławski
http://www.youtube.com/watch?v=PVPKj2MmXdk&feature=related

nutaDo
04-05-2009, 16:07
Za stworzenie programu poświęconego religiom, wartościom duchowym - ks K.Sowa dyrektor kanału "religia tv" otrzymał nagrodę dziennikarską im biskupa Chrapka.
Diamentowy "Ślad"" otrzymała Ewa Szumańska /książki podróżnicze, programy satyryczne radiowe/. Czy ktoś pamięta program radiowy "Sześćdziesiąt minut na godzinę" i skecz "Z pamiętnika młodej lekarki" - zasłuchiwaliśmy się i świetnie bawili.

nutaDo
04-05-2009, 18:11
Komisja Europejska wpisała na listę "Chronionych Oznaczeń Geograficznych" Wielkopolski ser smażony i andruty kaliskie.
Do tej pory unijny certyfikat otrzymały: oscypek, bryndza podhalańska, miód wrzosowy z Borów Dolnośląskich i staropolskie miody pitne.

nutaDo
05-05-2009, 17:32
Do swych licznych atrakcji turystycznych Kraków dołożył kolejną - możliwość podziwiania pięknego miasta z platformy balonowej, wznoszącej się ponad sto metrów nad ziemią.
Fajna rzecz, ale ja na pewno nie skorzystam,.

nutaDo
06-05-2009, 16:19
Wreszcie pada deszcz. Jest bardzo sucho i deszcz był bardzo oczekiwany.
A przysłowie mówi: Suchy kwiecień, mokry maj
będzie żytko niczym gaj.

ignesja
06-05-2009, 16:58
Do swych licznych atrakcji turystycznych Kraków dołożył kolejną - możliwość podziwiania pięknego miasta z platformy balonowej, wznoszącej się ponad sto metrów nad ziemią.
Fajna rzecz, ale ja na pewno nie skorzystam,.

Ja też nie,ale chętnie zabrałabym na taki lot swojego wnuka.Czy coś więcej wiesz na temat tych przelotów?

nutaDo
06-05-2009, 22:15
Podaję szczególy dotyczące Platformy Balonowej w Krakowie:
startuje od godz 9-tej do zmroku
Miejsce startu bulwar Inflancki
Ceny: 15 min 35,-zł ulgowy 18,- dla 4 osobowej rodziny 80,- zł.

nutaDo
07-05-2009, 17:01
Nad Loarą rodzi się dużo dzieci. Jesteśmy z tego dumni. Cieszą się i rodzice, i gospodarka – powiedział Jean Baptiste Bodin, otwierając prezentację firm branży dziecięcej zorganizowaną przez Misję Ekonomiczną Ambasady Republiki Francuskiej w Warszawie
źródło: Corbis
W 2007 roku we Francji przyszło na świat 800 tysięcy dzieci. To rezultat długofalowej polityki prorodzinnej, którą zapoczątkował jeszcze w latach 70. prezydent Valery Giscard d’Estaing. Ale w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmienia się miejsce dziecka w społeczeństwie francuskim.
/Rzeczpospolita/

ignesja
07-05-2009, 19:48
Bardzo dziękuję za informacje o lotach balonem.:)

nutaDo
07-05-2009, 20:40
***

Ach, krzywdzisz ludzi.
Nie na to dałem ci talent, człowieku,
byś krzywdę czynił, lecz byś krzywdę znosił,
byś uniósł w sercu dar i z darem leku
szedł między ludzi i nie chciał wymuszać
ani byś krzykiem chciał drugich zagłuszać,
lecz byś twą wiarę zachował dla siebie
na to, byś przemógł siłą - przeciwności
i zła nie czynił w obrony potrzebie,
a będziesz wszystko miał - o coś mnie prosił.
Dopiero wtedy uzyskasz, coś żądał,
gdy w czyny moje - ty nie będziesz wglądał
i kogokolwiek na twej drodze stawię,
że jest przeciwny i będzie oporny,
wiedz, że z mą wolą jest - i w moim prawie,
i z mojej woli - możesz być pokorny -

wierna Eliza
07-05-2009, 20:52
Dobre Wieści,
wyleczyłam kaca.

nutaDo
07-05-2009, 21:29
"Na życia scenie"

Myśmy aktorzy na życia scenie
I wszyscy mamy rozdane role:
Jeden z koroną kroczy na czole,
Posłuch znajduje na swe skinienie.

Drugi łatane nosi odzienie,
Żyje nieznany, wśród tłumów w dole,
Trud ma w udziale, gorycze, bóle,
I w nędzy wyda ostatnie tchnienie.

Lecz, królu, nie bądź dumny z swej roli!
I tyś aktorem, i tyś w niewoli,
I słuchać musisz też reżysera.

A w piątym akcie z autora woli
zarówno żebrak, jak król, umiera,
Kurtyna spada na znak suflera.

___________
Dla Wiernej Elizy...
___________

leluri
07-05-2009, 21:36
***

lecz byś twą wiarę zachował dla siebie
na to, byś przemógł siłą - przeciwności
i zła nie czynił w obrony potrzebie,
a będziesz wszystko miał - o coś mnie prosił.
pozytywnie niesamowite- dostałam wskazówkę:)

nutaDo
08-05-2009, 11:00
"Przepaść"

Babcia w czarnych sukniach
w drucianych okularach
z laseczką
stawia stopę
nad przepaścią krawężnika cofa
rozgląda się bojaźliwie
choć nie widać śladu samochodu
Podbiega do niej chłopczyk
bierze za rękę
i przeprowadza
przez otchłań ulicy
na drugi brzeg
Rozstępują się
straszliwe ciemności
nagromadzone nad światem
przez złych ludzi
kiedy w sercu
małego chłopca
świeci iskierka
miłości

Ta nadzieją, że spotkamy taką "iskierkę miłości", która pozwoli z ufnością spojrzeć jeszcze na ludzi - przekazuję dobrą wiadomość.

nutaDo
11-05-2009, 12:59
Muzułmanin Jasser Abu Sajmeh przepisuje Ewangelię św Łukasza ozdobnym pismem arabskim i ilustruje obrazami z życia Jezusa.
Będzie to dar dla Ojca świętego Benedykta XVI w czasie wizyty Papieża w dn 13 maja w Betlejem.

krystynacz46
11-05-2009, 16:52
Moje dobre wieści na dzisiaj: deszcz pada ,wyniki w normie ,samopoczucie dobre,pozdrawiam.http://img3.imagebanana.com/img/ji9n1mc6/2355.gif (http://img3.imagebanana.com/)

nutaDo
11-05-2009, 20:38
Do młodych
Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg...
Za każdym krokiem w tajniki stworzenia
Coraz się dusza ludzka rozprzestrzenia
I większym staje się Bóg!

Choć otrząśniecie kwiaty barwnych mitów,
Choć rozproszycie legendowy mrok,
Choć mgle urojeń zedrzecie z błękitów,
Ludziom niebiańskich nie zbraknie zachwytów,
Lecz dalej sięgnie ich wzrok.

Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach...
Nieście więc wiedzy pochodnie na czele
I nowy udział bierzcie w wieków dziele,
Przyszłości podnoście gmach!

Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,
Choć macie sami doskonalsze wznieść;
Na nich się jeszcze święty ogień żarzy
I miłość ludzka stoi tam na straży,
I wy winniście im cześć!

Ze światem, który w ciemność już zachodzi
Wraz z cała tęczą idealnych snów,
Prawdziwa mądrość niechaj was pogodzi,
I wasze gwiazdy, o zdobywcy młodzi,
W ciemności pogasną znów!

Myślę, że to przesłanie poety dotyczy także Seniorów

Stefan
11-05-2009, 21:58
Dotyczy nas. Jednak bardziej młodych i im to A.A. dedykował.
Tylko smutno mi było, gdy przyszedłem pewnego razu do fundacji, którą kiedyś założyłem, a tam nowi, obcy, chłodni ludzie.
I wtedy młodemu nowemu prezesowi zadeklamowałem te właśnie słowa: "...ale nie depczcie przeszłości ołtarzy...". Cóż, takie jest życie ("..nic, a jakże dosyć").
Natomiast nas, starych bardziej dotyczą, bo skierowane do nas, słowa tego samego poety: "Daremne.. ..Wy nie cofniecie życia fal.. ..świat pójdzie swoją drogą".
Pozdrawiam Cię serdecznie, Nutko. Dobrze że jesteś. I że przypominasz piękne mądre strofy i sytuacje. Stefan.

nutaDo
13-05-2009, 14:00
Pozwolisz Stefanie, że jednak zacytuję ten wiersz, bo ma on pewne przesłanie.
Trzeba nie ustawać i pomimo wszystko wskazywać pozytywne działania.Bardzo liczę na wspieranie.
Pozdrawiam ...

Adam Asnyk

Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud
Nie wróci do istnienia.
Świat wam nie odda, idąc wstecz,
Znikomych mar szeregu -
Nie zdoła ogień ani miecz
Powstrzymać myśli w biegu.
Trzeba z żywymi naprzód iść,
Po życie sięgać nowe...
A nie w uwiędłych laurów liść
Z uporem stroić głowę.
Wy nie cofniecie życia fal!
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal!
Świat pójdzie swoją drogą.

Stefan
13-05-2009, 14:19
A.A. by się ucieszył. Że go rozumiemy. A ja cieszę się, że to drukujesz, przypominasz. Pozdrawiam.

nutaDo
15-05-2009, 12:45
Uśmiechnął się do mnie dzisiejszy dzień, gdy przeczytałam życzenia i zaproszenie na Niezapominajkowe polskie święto.
Ależ radośnie jest na tym niezapominajkowym wątku...

nutaDo
15-05-2009, 14:37
Niech i w 'dobrych wieściach" kwitną polskie niezapominajki:

http://niezapominajki.pl/Obrazki/niezapominajkowo%20(2).JPG

nutaDo
16-05-2009, 19:54
W zależności od preferencji można wybrać tramwaj lub autobus. Oba pojazdy są zabytkowe, oba poruszają się specjalną trasą.

Tramwajem linii "0" zwiedzamy trasę związaną z historią komunikacji miejskiej. Autobus "0" porusza się w okolicy Traktu Królewsko- Cesarskiego.

Zabytkowe pojazdy kursują od 19 kwietnia do 4 października w każdą niedzielę. Odjazdy z zabytkowej zajezdni przy ul. Gajowej (okolice starego zoo). W wybrane wakacyjne wieczory odbędą się dodatkowe nocne kursy.

Pełen rozkład jazdy znajduje się na stronie
http://www.kmps.org.pl/linieturystyczne/index.php

Rozia
18-05-2009, 16:44
Wkleilam nowe zdjecia na moja galerie!

Jadzia_G
18-05-2009, 16:58
Wkleilam nowe zdjecia na moja galerie!


No kochana jeśli Ty jeździsz w tym uniformie w którym Cię widać to nic dziwnego że wszyscy ustępują z drogi!!!!

nutaDo
19-05-2009, 15:54
Europejski Uniwersytet Nauk Humanistycznych dla Białorusinów został otwarty w Wilnie na Litwie.
Uczelnię funkcjonującą pierwotnie w Mińsku /od 1992r/A.Łukaszenko zamknął jako kształcącą w duchu demokratycznym sprzecznym z propagandą państwową.
W Wilnie studiować będzie 1750 studentów z Białorusi.

nutaDo
19-05-2009, 15:58
..."Jeśli chcemy utrzymać europejską cywilizację, musimy mieć silniejsze rodziny i więcej dzieci.Jeżeli powstanie próżnia, zajmą ją ludzie z innych cywilizacji.A to powoduje zawsze napięcia"...powiedział Viktor Orban.

/Wywiad dla Rzeczpospolitej Wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, były premier Węgier/

Rozia
19-05-2009, 16:04
No kochana jeśli Ty jeździsz w tym uniformie w którym Cię widać to nic dziwnego że wszyscy ustępują z drogi!!!!

ten bialy?Czy ten mokry?Tego mokrego juz nie ma - usunelam zdjecie,bo sie ludzie obrazali .

nutaDo
21-05-2009, 19:43
Piękny,słoneczny dzień.
Dla wszystkich kwiaty i wiersz:

Józef Mehoffer - Zwiastuny wiosny:
http://artyzm.com/obrazy/mehoffer-zwiastuny.jpg

Adam Asnyk - Choć pól i łąk

Choć pól i łąk
Odmładzasz krąg,
Roznosząc woń miłosną,
Nie wrócisz mi
Miłości dni,
O czarodziejko, wiosno!

Nie wskrzesisz złud,
Pojących wprzód
Zachwytem serce moje,
Nie dla mnie już
Rumieniec róż
I świeżych uczuć zdroje.

Więc z czary twej
Dla innych lej
Rozkoszy słodkie miody,
Niech z twoich szat
Rwie cudny kwiat
Kochanków zastęp młody.

Mnie tylko daj
Szumiący gaj
Nad moją głową senną...
I otocz mnie
W głębokim śnie
Miłością dusz promienną.

nutaDo
26-05-2009, 17:49
Dla wszystkich Matek, aby dni które nam zostały były radosne,
aby tylko dobro otaczało tych, których kochają...

Serce Matki - Adam Aston

http://www.youtube.com/watch?v=4IRVSxV80UQ&feature=related

http://digart.img.digart.pl/data/img/54/30/miniaturki400/2250485.jpg

nutaDo
26-05-2009, 18:12
Jeszcze ta piękna piosenka, ale to już taka dla wspomnień...

http://www.youtube.com/watch?v=e2yvjatUjpY&feature=related

Mar-Basia
26-05-2009, 18:57
..."Jeśli chcemy utrzymać europejską cywilizację, musimy mieć silniejsze rodziny i więcej dzieci.Jeżeli powstanie próżnia, zajmą ją ludzie z innych cywilizacji.A to powoduje zawsze napięcia"...powiedział Viktor Orban.

/Wywiad dla Rzeczpospolitej Wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, były premier Węgier/

Czy myslisz tak samo jak Viktor Orban?:confused:

nutaDo
26-05-2009, 19:05
Oczywiscie tak własnie mysle.Jest to logiczne: zmniejszajacy sie przyrost naturalny w krajach cywilizacji europejskiej - to wymierajace narody i ich kultura.
Nie mogę tego pojac, dlaczego zachod dazy do samozaglady?

leluri
27-05-2009, 10:41
w przyszłym tygodniu zostaną zasypane dziury na drodze Siedlec-Częstochowa, drodze dojazdowej do Przeprośnej Górki-Sanktuarium O.Pio :)
droga była kiedyś utwardzona, dzisiaj takie dziury,że jechać można tylko 10 km/godz. nawet slalomem jest trudno.::confused:

nutaDo
29-05-2009, 19:29
Fundacja „New 7 Wonders” organizuje konkurs na Siedem Cudów Świata Natury. Puszcza Białowieska - jako polsko-białoruski obiekt transgraniczny – bierze udział w kategorii
"Lasy, rezerwaty i parki narodowe".
Więc Białowieża ma szansę na tytuł "Siedem cudów Świata"

nutaDo
30-05-2009, 09:36
Henryk IV z Navarry, chcąc zyskać przychylność prostego ludu, chodził w postrzępionych portkach, jadał ze swoimi poddanymi ich potrawy.
Któregoś dnia w czasie polowania zgubił swoją świtę.Pod drzewem siedział wieśniak.
- Co tu robisz?
- Ano nic, króla chciałem zobaczyć.
- To jazda, właź na konia! Pojedziemy razem, obejrzysz go sobie dobrze.
Po drodze wieśniak rozpytywał, po czym pozna króla?
- Uważaj dobrze: kto zostanie w kapeluszu, gdy wszyscy będą czapkować - ten jest królem.
Dotarli do reszty myśliwych; panowie obnażyli głowy.
- No? - pyta Henryk - kto jest królem?
A chłop sprytnie:
- Panie... wy albo ja, jeden z nas, bośmy oba kapelusze nie zdjęli.
________
Wg Henryka Manna "Młodość króla Henryka IV"

nutaDo
01-06-2009, 17:21
Uczestnicy konkursu Imagine Cup mieli zaprojektować komputerowe oprogramowanie pomagające rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzi. W rozgrywkach liczył się nie tylko technologiczny pomysł, ale i design.
W tegorocznej edycji polskich finałów Imagine Cup 2009 w kategorii „Projektowanie oprogramowania” walczyło 49 studenckich drużyn.
Zdobywcy II nagrody – zespół kAMUflage (studenci z poznańskiej politechniki i uniwersytetu) opracowali projekt wspomagający niewidomych muzyków. Komputerowe oprogramowanie, które umożliwia odczytanie zapisu nutowego i przetworzenie go na wydruk Braille'a.

nutaDo
03-06-2009, 22:22
National Geographic Polska zaprasza do udziału w piątej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego.

Prace na konkurs można nadsyłać do 31 sierpnia. Uczestnicy mają prawo zgłoszenia do dwudziestu zdjęć w sześciu kategoriach:

Kategorie National Geographic:
- krajobraz
- ludzie
- zwierzęta
- adventure
- fotoreportaż

Kategoria Panasonic
- pejzaż Polski

W konkursie mogą brać udział zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Prace można zgłaszać przez serwis społecznościowy Lumisfera:
http://www.lumisfera.pl/nationalGeographic

Może ta wiadomość przyda się forumowiczom, których piękne zdjęcia oglądam na różnych wątkach.
Warto próbować szczęścia.

Ludgarda
05-06-2009, 12:59
To dla mnie dobra, radosna wiadomość: na jednym z portali znalazłam się w czwórce laureatów konkursu i wygrałam książkę profesora Jerzego Bralczyka pt." Świat przez słowa":D
Właśnie ją odebrałam, będzie przydatna przy pisaniu!

Baśka13
05-06-2009, 13:06
Ludgardo!Szczerze gratuluję wygranej.Na pewno jest to bardzo miłe!
A wygrana też super!

nutaDo
05-06-2009, 14:55
Ludgardo - Bardzo się cieszę Twoją wygraną - Gratuluję

leluri
05-06-2009, 19:20
Ludgardo, przyjmij szczere gratulacje, super, cieszę się wraz z Tobą :)

nutaDo
06-06-2009, 17:05
W zimną i pochmurną sobotę na dobry humor:
"Jan Kobuszewski rusza w drogę" w rytmie walca Straussa "Odgłosy wiosny" w wykonaniu naszych świetnych aktorów.

http://www.youtube.com/watch?v=7do10sqQtL4&feature=related

Ludgarda
06-06-2009, 17:35
Ludgardo, przyjmij szczere gratulacje, super, cieszę się wraz z Tobą :)

Kochane, bardzo Wam dziękuję! Tak, to duża radość... cieszę się, że podzielacie ją ze mną:D
Pozdrawiam serdecznie:)

nutaDo
09-06-2009, 16:01
W Holandii rower zalicza się do najpopularniejszych środków transportu. Producent pojazdu Taga przekonuje nas, że macierzyństwo nie oznacza konieczności przestawienia się wyłącznie na podróżowanie samochodem.

Jazda na rowerze z jednym dzieckiem jest możliwa, jazda na rowerze z dwójką małych dzieci wydaje się nieprawdopodobieństwem. Otóż nie. Taga to wielofunkcyjny pojazd miejski, z osprzętem Shimano, hamulcami oraz możliwościami konfigurowania kształtu pojazdu w zależności od własnych potrzeb. Fotelik dla jednego dziecka bądź dla dwójki, wózek sklepowy, kosz na zakupy - lista oferowanych opcji jest dość długa. Pojazd porusza się na trzech kołach, jest więc stabilny i - jak każdy rower - ekologiczny.

Pewnym minusem może okazać się cena - ok. 1700 funtów, oraz fakt, że wedle informacji zamieszczonych na stronie producenta Taga nie jest jeszcze sprzedawana w Polsce. Dostępna jest natomiast m.in. u naszych zachodnich sąsiadów.

Świetna wiadomość dla rodziców i małych dzieci.

felicyta
10-06-2009, 12:01
Dzielę sie radością.
Właśnie kupiłam sobie upragniony aparat cyfrowy
i zacznam zgłebiac tajemnice fotografowania.
Może wkrótce dołaczę do grona fotografujących
klubowiczów:)

nutaDo
12-06-2009, 13:13
YouTube ogłosiło konkurs na film promujący demokrację. Wśród finałowych prac znajduje się także film autorstwa polskiego grafika.

Łukasz Szozda jest jednym z osiemnastu finalistów konkursu. Jego praca została zauważona wśród 900 filmów z całego świata, nadesłanych na konkurs "democracy video challenge".

http://www.youtube.com/democracychallenge
Źródło: Rzeczpospolita »

nutaDo
30-06-2009, 22:22
Udało mi się powrócic do zdrowia i tą wiadomościa dzielę sie z seniorami.
Witam i życzę wszystkim dużo zdrowia i samych dobrych wiadomości.
I piosenka K.Krawczyka "Nuty dla Danuty"
http://www.youtube.com/watch?v=6GpQlWYFv_g&feature=related

frida
30-06-2009, 22:39
Wszystkiego dobrego NutaDo :)

dziewiątka
01-07-2009, 08:00
Danuto ! zdrówka ..a ten wiersz nadesłany z netu TOBIE dedykuję :

** * ( ...a czasem - Don Kichotem być ) ***

niech mówią -- głupiec i zatraceniec
jeżeli nie mieścisz się w przyjętych normach
bo nosisz w sobie nadzieję niezłomną
przetykaną szaleństwem

niech mówią -- dziwak i fantasta
jeżeli upadasz i podnosisz się z wiarą
bo w sobie masz wielki głód na życie
sycisz go pasjami

niech mówią -- cudak
ty zmierzaj do celu i nie zatrać po drodze
błękitu oczu i uporu błędnego rycerza
w nagrodę otrzymasz skrzydła
na miarę twoich marzeń
************************KARO1949

http://www.iv.pl/images/0rhx5dgucidmgr387w9u.jpg

Stefan
01-07-2009, 20:19
Danuto. Trzymaj się!. Pozdrawiam serdecznie. Stefan.

nutaDo
02-07-2009, 17:20
Miruś - jestem przekonana, że tylko dobroć ma szanse i nie trzeba się bać mówić prawdy.
Raczej nie mieściłam się w "normach" - a teraz na starość tym bardziej nie boję sie reagować na zło.
Dziękuję i dla nas ten wiersz z internetu:

Don Quichotte

nie walczcie z wiatrakami!

kiedy myślisz, że wiatraki
twego życia się nie obracają
jeśli ci się wydaje, że wszystko
w twoim życiu się wali
nie walcz z nimi bo i tak nie wygrasz
a to potem bardzo boli
zwolnij tempo myśli szarych
wysusz deszcz co pada z oczu
zmuś twe usta do uśmiechu
krzyknij och!
opuść pustkę tego domu
pójdź na długi spacer
spójrz na drzewa, które rosną
na dywanie kwiatów polnych
przyjrzyj się pięknu dookoła
i zobaczysz, że i do ciebie
wiatr powróci i rozruszy
znów wiatraki
a ten wiatr
miłość się zowie

Autor: Bazylisz

nutaDo
02-07-2009, 17:34
Stefanie - bardzo dziękuję - staram się.

nutaDo
03-07-2009, 17:49
Hiszpańscy naukowcy opracowali technologię zamiany makulatury w materiał mogący zastąpić plastik i niektóre materiały budowlane.

Naukowcy z wydziału inżynierii chemicznej politechniki w Terrassie opracowali biotechnologiczną metodę zamiany odpadów papierowych w wytrzymały, ognioodporny, porowaty materiał, który nadaje się do formowania metodą odlewania. Może on zastąpić w wielu zastosowaniach plastik, materiały drewnopochodne lub gumę. Co więcej, z kilograma surowca otrzymuje się kilogram nowego materiału.

Autorzy technologii twierdzą, że podobną metodą można przetwarzać także odpady tworzyw sztucznych oraz gumę z opon samochodowych./Science Daily/

Pani Slowikowa
03-07-2009, 17:59
Danuto ! zdrówka ..a ten wiersz nadesłany z netu TOBIE dedykuję :

** * ( ...a czasem - Don Kichotem być ) ***

niech mówią -- głupiec i zatraceniec
jeżeli nie mieścisz się w przyjętych normach
bo nosisz w sobie nadzieję niezłomną
przetykaną szaleństwem

niech mówią -- dziwak i fantasta
jeżeli upadasz i podnosisz się z wiarą
bo w sobie masz wielki głód na życie
sycisz go pasjami

niech mówią -- cudak
ty zmierzaj do celu i nie zatrać po drodze
błękitu oczu i uporu błędnego rycerza
w nagrodę otrzymasz skrzydła
na miarę twoich marzeń
************************KARO1949

]

Piekny wiersz!! Choc nie mnie zadedykowany ale i ja skorzystalam :)

nutaDo
03-07-2009, 18:54
Zapraszam wszystkich zmęczonych nie tylko życiem, ale też utarczkami, które nic nie zmienią - posłuchajmy starych melodii.
Gitary hawajskie - Orkiestra W.Tychowskiego
- Bajka
http://www.youtube.com/watch?v=pIGlYaRraI0

- Nanette
http://www.youtube.com/watch?v=_KEDH8hC_vk

nutaDo
03-07-2009, 20:29
Odnalazłam piosenkę, której uczyła nas profesor j.niemieckiego "Ein Mannlein steht im Walde" - tyle lat...
Jest to aria z opery Humperdick'a Jaś i Małgosia:

http://www.youtube.com/watch?v=06AqPSP1xBM&feature=related

nutaDo
04-07-2009, 17:03
Od kilku dni uruchomiono nocne rejsy statkiem po Wiśle. Toruńska panorama, zaliczana do siedmiu cudów Polski, wygląda rewelacyjnie zarówno w dzień jak i w nocy.

Dzięki inicjatywie Biura Toruńskiego Centrum Miasta pojawiła się możliwość skorzystania z nocnego rejsu. Statki kursować będą między mostem kolejowym a drogowym. W zależności od zainteresowania rejsy odbywać się będą w określonych godzinach lub będzie można je zamawiać telefonicznie.
/ UM Toruń /

http://www.dobrewiadomosci.org/files/news/14/file4a4a8c7eb9fe1.200907010006_thmb2

ignesja
11-07-2009, 22:12
dobry koncert na TV2,oglądajcie !

Jolina
11-07-2009, 22:53
Nutado.
Nutko,bardzo ciekawy artykuł .
Czas najwyższy,że ktoś się wreście tym problemem zainteresował,oby tylko nie zawisł w NICOŚCI,jak już wiele mądrych i ważnych dla ochrony środowiska pomysłów.
Dziękuję CI Nutko,za piekne melodie moich ukochanych gitar hawajskich.Mam setki przeróżnych utworów ,aale akurat na gitarę hawajską to tylko stare jeszcze ,dawniejsze utwory na dwóch kasetach. Mam też na płytach DWD,ale to już na zwykłych gitarach.Szukałam kiedys na YOU TUBE,ale nic nie znalazłam.Jeszcze raz dziękuję, teraz jak złapalam ślad ,to myśle ,że jeszcze coś znajde.Dobrej nocy i snnów tak miłych ,jak głos gitary hawajskiej.
.

Malwina
12-07-2009, 08:43
O Danuśku dobrze, ze jesteś...tośmy w równym czasie troszke się posypały i wróciły do siebie...serdecznosci

dziewiątka
12-07-2009, 09:03
witajcie DZIEWCZYNY !!!
mam dzisiaj dla Was dobra wiadomość - zapraszam do fajnej zabawy :):)
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-karnawalowa-sala-balowa-i-jej-goscie.-cz.6-4778.html#post411753
Buziaki ....

nutaDo
21-07-2009, 17:24
Dedykuję ten wiersz wszystkim, którzy poplątali się w swoim życiu:

Dwa anioły
Asnyk Adam

Dwa anioły spotkały się w locie,
Ponad ziemia, wśród błękitnych mórz
Jeden płynął w purpurze i zlocie
Miał wejrzenie jakby rannych zórz,

Drugi w czarnych aksamitach tonął,
Łez brylantem świecił jego wzrok -
A na głowie wieniec z gwiazd mu płonął
I rozjaśniał nieskończony mrok

"Wracam z ziemi - rzeki pierwszy z aniołów -
Gdziem w ogrodzie życia kwiaty siał,
Rozdmuchiwał płomienie z popiołów
I przyśpieszał nowy rozkwit ciał

Tam widziałem, w ciemnej nieszczęść nocy,
Dwóch seic czystych krwawy z losem bój,
Dwojga istot gorzki ból sierocy,
Ich samotny, ciężki życia znój

Więc zbliżyłem dwie niedole z sobą
I miłości owiałem je tchem
A z dwóch smutków nad dawną żałoba
Szczęście rajskim wykwitnęło snem!"

Ja - rzekł drugi w gwiaździstej kolonie -
Wracam także z owych ziemskich pól,
Gdzie na chorych sercach kładłem dłonie...
I na zawsze koiłem ich hol.

Tam .spotkałem, pomiędzy innemi,
Jedną dusze szlachetna, bez plam -
l kochałem tego .syna ziemi,
Co pięknością dorównywał nam.

Lecz dojrzałem, że w żywota męce
Zaczął oliwiąc się... rdzy dostrzegłem ślad,
l strwożony, wyciągnąłem ręce,
By, padając, nie poplamił szat.

l miłością prowadzony czystą,
Jak najciszej zbliżyłem się doń...
Zarzuciłem zasłonę gwiaździstą...
I na sercu położyłem dłoń.

W mych objęciach on teraz bezpieczny,
Bo już władzy nie ma nad nim czas -
I zostanie w swej piękności wiecznej,
Nie dotknięty żadną, z ziemskich skaz".

nutaDo
03-08-2009, 19:36
Iwona Schymalla jest dyrektorem TVP 1.
Powiedziała, że jedynka będzie bardziej atrakcyjna już od jesieni.
W programie "Kawa czy herbata" będzie mozliwośc kntaktowania się z widzami przez SKAPE'A.

Malwina
03-08-2009, 21:44
bradzo lubię Shymallę, aczkolwiek jej sposób ubierania baaardzo mało gustowny pozostawia dużo do zyczenia, ale to fajna "baba" i to sie liczy....
Ja dzis ogromnie sie ciesżę, ze ciąża moje córki po 7 latach niezachodzenia przestaje być zagrożona i zdis piję wino znalecione w piwnicy z 2006 roku zrobione przez mojego meża i szumi mi sympatycznie.....

Basia.
03-08-2009, 21:49
Ja dzis ogromnie sie ciesżę, ze ciąża moje córki po 7 latach niezachodzenia przestaje być zagrożona i zdis piję wino znalecione w piwnicy z 2006 roku zrobione przez mojego meża i szumi mi sympatycznie.....
to jest cudowna wiadomość. :D :D GRATULUJĘ!!!!!!!!!!!!!!

Nika
03-08-2009, 21:55
Malwinko, ja również bardzo się cieszę!

Malwina
03-08-2009, 22:04
dziekiiiii....łózko ciągnie.....

Jadzia P.
03-08-2009, 22:09
Malwinko, i ja bardzo się ciesze razem z Tobą...:D :D

nutaDo
03-08-2009, 22:34
Malwinko - dołączam się ... i do tego winka z wielką radością.

marion
03-08-2009, 23:08
że znalazłam ten wątek,
bo mogęPOGRATULOWAĆ TOBIE MALWINKO
Cieszę się razem z Tobą:)

aannaa235
04-08-2009, 07:16
Malwinko - gratuluję.....zostać babcia to coś wspaniałego.
A ja się cieszę, bo w sobote przyjeżdża córcia z wnusią (16 letnią) i już nie moge się wprost doczekać. Tak rzadko je widzę.

nutaDo
04-08-2009, 17:09
Zaginiony pies sam zgłosił się na policję

Do budynku komendy policji w Wieluniu wszedł owczarek niemiecki i przysiadł w poczekalni. Okazało się, że właściciele zgłosili jego zaginięcie.
Dyżurny od razu zauważył, że nie jest to bezpański pies, bo był zadbany, a gdy do komendy wchodzili policjanci rozpoczynający służbę, pies witał ich leżąc z uniesionym pyskiem.
Funkcjonariusze zainteresowani niecodziennym gościem szybko skojarzyli, że w niedzielę widzieli osoby, które na jednej z ulic kogoś szukały. Przypomnieli sobie też, że jednemu z policjantów jakaś kobieta zgłosiła zaginięcie psa - owczarka niemieckiego o imieniu Ramzes. Policjant zapisał wówczas numer telefonu do właścicielki.

Właścicielka czworonoga nie kryła radości z odnalezienia psa. Okazało się, że ojciec Ramzesa służył kiedyś w policji.

Rzeczpospolita z 03.08.09

nutaDo
05-08-2009, 12:31
Byłoby ironią, gdyby region pretendujący do miana jednego z 7 naturalnych cudów świata pozostawał przez kolejne dziesięciolecia bez ochrony należnej wspólnemu - polskiemu, europejskiemu i światowemu dziedzictwu przyrodniczemu.

Tygodnik Powszechny prowadzi akcję ratowania Mazur.
http://tygodnik.onet.pl/30,0,31197,po_co_nam_mazurski_park_narodowy,artyku l.html

nutaDo
06-08-2009, 17:50
Nowelizacja rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej obliguje szkoły do przechowania po zajęciach części uczniowskich podręczników.

Dzięki zaproponowanym rozwiązaniom uczniowskie tornistry i plecaki będą znacznie lżejsze.

Nowelizacja wprowadza też zmianę w zasadach konstruowania planu lekcji. Ograniczono możliwość łączenia zajęć z tego samego przedmiotu w kilkugodzinne bloki, w myśl zasady równomiernego obciążenia zajęciami.

/Rzeczpospolita/

No wreszcie - dzieci nie będą dźwigały tych olbrzymich, ciężkich tornistrów.Aby tylko szkoły przestrzegały tego zarządzenia.

zosinek
06-08-2009, 19:33
bradzo lubię Shymallę, aczkolwiek jej sposób ubierania baaardzo mało gustowny pozostawia dużo do zyczenia, ale to fajna "baba" i to sie liczy....
Ja dzis ogromnie sie ciesżę, ze ciąża moje córki po 7 latach niezachodzenia przestaje być zagrożona i zdis piję wino znalecione w piwnicy z 2006 roku zrobione przez mojego meża i szumi mi sympatycznie.....
Gratulacje dla Babci i oczywiście rodziców!

nutaDo
07-08-2009, 13:09
Zmarł prof Leszek Kołakowski - Wielki filozof w naszej kulturze. Jego wypowiedź:
„... nie jestem cząstką Kościoła Powszechnego i mówię niejako z zewnątrz. Ale to nie znaczy, że jestem neutralny albo bezstronny. Jestem stronniczy, ponieważ uważam, że kultura europejska jest w sposób organiczny zrośnięta z tradycją chrześcijańską i że gdyby ta tradycja przestała żyć, to kultura nasza pogrążyłaby się w nicość”.

Warto to przemyśleć

ostatek
07-08-2009, 16:06
Zmarł prof Leszek Kołakowski - Wielki filozof w naszej kulturze. /.../
O odejściu prof. Leszka Kołakowskiego pisałam 18.07.2009. tu: http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-koloratka-to-nie-immunitet-czesc-2-page7-3826.html #101i dalej...
Nie sądzę by to była dobra wieść...

nutaDo
08-08-2009, 10:43
Ostatku - dlaczego nie zacytowałaś najważniejszej części mojego postu!
W czasach kiedy wszelkimi sposobami obniża się wspaniałe wartości jakie są w narodzie polskim - postać wielkiego filozofa Leszka Kołakowskiego, jego dzieła podnoszą poczucie naszej wartości.
I to jest ta dobra wiadomość.
Zacytuję tutaj ważną dla wszystkich wieść, może nie dobrą, ale konieczną.
L.Kołakowski "Rozmowy z diabłem"
rozdz -Stenogram z metafizycznej konferencji prasowej demona w Warszawie dnia 20 grudnia 1963

"Przestaliście we mnie wierzyć, oczywiście, wiem o tym.(...) Nie zależy mi na tym,by moje istnienie było uznane, zależy mi na tym, by dzieło zniszczenia nie osłabło.Wiara albo niewiara w mój byt nie wpływa na rozmiar mojej surowej pracy"...

ostatek
08-08-2009, 11:04
Sorry, potraktowałam post kompleksowo, w powiązaniu z tytułem wątku. Bez dociekania "co autor miał na myśli". Może już z tego wyrosłam, może, na podstawie kilku innych postów, wyciągnęłam wniosek, słuszny lub nie, że Kołakowski nie jest czytany i uznawany...
Informacja o śmierci Profesora jest dla mnie w dalszym ciągu bolesna. Trzeba umrzeć by być czytanym i cytowanym?

Zajęta i przejęta walką o życie psa, stałam się zbyt dosłowna? Hm... chory pies, bardzo chory... też nie pasuje do wątku "dobre wieści". Ale mam nadzieję i to już jest wiadomość odrobinę lepsza...

nutaDo
08-08-2009, 11:08
Ostatku - bardzo mi przykro z powodu Twojego psa.
Boli, gdy cierpią wierni przyjaciele.
Też mam psa i rozumiem to.
Dziękuję z a zawsze ciekawą rozmowę z Tobą.
Życzę dużo dobrego.

nutaDo
08-08-2009, 11:11
Ten filmik Ostatku dla Ciebie:

http://www.youtube.com/watch?v=ABrshPPYVr0&feature=related

nutaDo
08-08-2009, 11:18
Dla wszystkich:

http://www.youtube.com/watch?v=2m9B3QQ55eE

dziewiątka
08-08-2009, 11:33
a ja mam dobrą wiadomość..:D...od 1-go sierpnia jestem teściową i mam piękną synową ......niech będą szczęśliwi ...ja jestem...
p.s. sorry za prywatę - ale to naprawdę dobra nowina :):)
Pozdrawiam autorkę wątku i wszystkich seniorów tu zaglądających

nutaDo
08-08-2009, 11:44
Dziewiątko to nie jest prywata - Bardzo się cieszę razem z Tobą. Dlatego istnieje ten wątek.

St.Wyspiański Macierzyństwo

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Macierzynstwo_1905.jpg

zosinek
08-08-2009, 14:43
To bardzo miła wiadomość cieszcie się długo i bądzcie szczęśliwe zawsze

nutaDo
09-08-2009, 19:49
Ekipa zdobywająca najwyższy szczyt Kaukazu /5642 m n.p.m./to między innymi: niepełnosprawny Jasiek Mela, Piotr Pogon - choroba nowotworowa,Łukasz Żelechowski - niewidomy od urodzenia.
Człowiek wiele może - trzeba wielkiej siły aby pokonywać swoją niepełnosprawność, chorobę.
Góra Elbrus najwyższa góra Rosji, pokryta jest śniegiem przez cały rok.

nutaDo
11-08-2009, 20:14
Na wątku "Porozmawiajmy" same dobroci.
Polecam

nutaDo
13-08-2009, 19:03
W założeniach tego wątku proponowałam, aby pisać o ludziach "dobrej roboty."Pragnę więc przybliżyć postać brata Zenona Żebrowskiego.

Brat Zenon Żebrowski /1898-1982/ franciszkanin zanim rozpoczął swoją służbę dla ubogich, prowadził życie wygodne i hulaszcze, nie zważając na upomnienia najbliższych.
Przeżywając nawrócenie po śmierci matki, wstąpił do zakonu franciszkanów.Surowe warunki zakonu były dla młodego brata trudne do pokonania.Jednakże, kiedy jego bezpośrednim przełożonym został Ojciec Maksymilian Kolbe i kiedy wraz z nim wyjechał na misje do Japonii - rozpoczął pracę, w której odnalazł swoje powołanie.
Poświęcił sie ubogim.
Buduje Ari no Machi - Miasto Mrówek, czyli osiedle dla ubogich i bezdomnych. Takie osiedla zaczęły później powstawać w wielu miejscach Japonii.
Zdobył kawałek gruntu w prefekturze Hirosima, gdzie przy pomocy żołnierzy i studentów zbudował zakład dla dzieci specjalnej troski.Zbudował sierociniec w Konagai, niedaleko Nagasaki.
Bezinteresowna i pełna poświęcenia działalność charytatywna Brata Zenona zaskarbiła mu sympatię dziennikarzy i fotoreporterów. Największe japońskie gazety prześcigały się w podawaniu wiadomości o poczynaniach " ojca ubogich” , jak go często nazywano .
Z pomocy Brata Zenona korzystali także biedni w wielu krajach, między innymi w Korei, Wietnamie , Indii, Biafrze , Peru,Nikaragui.

Prawie nieznany w naszych mediach - warto jednak bliżej poznać tego ubogiego wraz z ubogimi, którym służył.

krystynacz46
13-08-2009, 19:25
Moja dobra nowina ,Synuś przyjedzie we wrześniu na 10 dni(widzimy się i rozmawiamy od roku przez skypa.)Pozdrawiam .

nutaDo
26-08-2009, 15:15
W ramach festiwalu Filmowo-Telewizyjnego w Kolonii- Roman Polański został laureatem Nagrody Filmowej Kolonii.
Wg tamtejszej opinii życiorys Polańskiego byłby świetnym materiałem na kilka filmów.

Malwina
27-08-2009, 21:14
a moje dziecko na stałe wraca do Polski za 20 dni..po czterech latach...to wielka radość i oczekiwanie....mimo, ze nie będzie łatwo...wiem

frida
27-08-2009, 21:15
Brawo!!!!!!!!!!!!! Malwinko to super wiadomość, będziesz ją miałą prawie przy sobie, bo w POlsce :)...

Malwina
27-08-2009, 21:42
i jeszce jedna dobra wiadomośc ..ściany przygotowane do malowania..hihi.......

Malwina
27-08-2009, 21:49
i przed chwilą nastepne 2 dobre...dzidzia w brzuszku mojej starszej córki (zagrozona ciąża) ma już 6cm, widziała ją z detalami, wyniki dobre, nastepna ..mój przyszły zięć w Irlandii po rozmowie kwalifikacyjnej dostał super pracę o jakiej marzył....ale dzis dla mnie dzien.....no i jak tu sie nie cieszyc nawet jak strzyka coś....

frida
27-08-2009, 21:49
O masz skacze z radości z Tobą hihihi aż po pędzle pobiegłam aby się jednoczyć w dobrej sprawie hihih leżą przy mnie.... hehehe powiedz kiedy to zaraz stanę przy ścianie i jako duszek będę machać :D

frida
27-08-2009, 21:50
no już nie wiem które członki potrząsnąć aby radowały się z Toba hihihih

:)

marion
27-08-2009, 22:03
Cieszę się razem z Tobą :)
(i oszczędzaj się przy tym remoncie...)

http://images47.fotosik.pl/189/e30842126a6a77a0.jpg (http://www.fotosik.pl)

buziaczki

Malwina
27-08-2009, 23:31
dzięki..oszczędzam sie fizycznie, bo dla mnie nteraz nie ma roboty, ale psychicznie jestem wykończona...Frido machaj pędzlami od pojutzre jak kolor będa nakładać , powiem Ci nawet jaki,żebys wiedziała co nakladasz- papaja-a członkami nie ruszaj..zostaw to panom..hihi

Nika
28-08-2009, 07:59
Malwinko!Co za radość!Cieszę się razem z Tobą!

frida
06-09-2009, 15:59
NO i ZOSTAŁAM CI JA WAM Ciocią tej o to słodkiej pannicy...mała nie zamierzała wychodzić..hmmm nie spieszyło jej się :) na szczęście bez większych komplikacji obie mają się dobrze

http://img401.imageshack.us/img401/4249/soniaanki.jpg
podobieństwo już jest... uwielbia wystawiać język hihihih jak ja :D