PDA

View Full Version : Polska młodzież nie lubi żadnej partii politycznej


z centrum
26-01-2009, 18:43
Na Wirtualnej Polsce od pół godziny jest taka wiadomość;

Zaskakujące wyniki sondażu ws. polskich uczniów

Połowie uczniów szkół ponadgimnazjalnych nie podoba się żadna partia polityczna. Taki wynik przyniosło przeprowadzone w połowie października 2008 przez CBOS badanie 1400 uczniów ostatnich klas z 65 szkół ponadgimnazjalnych.

Co piąty uczeń wskazał na Platformę Obywatelską.
Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na 7% poparcia uczniów.
SLD i PSL popiera co setny uczeń.
Na liście znalazła się też Samoobrona, która uzyskała 2% poparcia.
Barbara Badora z CBOS uważa, że wyniki badań przeprowadzonych wśród młodzieży odzwierciedlają nastroje polityczne całego społeczeństwa.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polska-mlodziez-nie-lubi-zadnej-partii-politycznej,wid,10786250,wiadomosc.html

jip
26-01-2009, 18:47
No to chyba ja jestem młodzież, tez nie lubię żadnej partii,

tadeusz50
26-01-2009, 18:51
A ja stwierdzam. Mamy mądrą młodzież. Po tym cyrku co poszczególne partie wyprawiają z okazami medialnymi -osłami-to jak ich lubić?

z centrum
26-01-2009, 18:57
nowa centrolewica - jak na razie Rosati i Cimoszewicz razem z SLD tworzą listy wyborcze do europarlamentu.

Naprzód Polsko - startuje do europarlamentu licząc na poparcie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

POLSKA XXI - centroprawicowo liberalna partia prounijna.

A może zawiąże się jakaś inna formacja partyjna.

W wyborach w III RP sprawdza się, że im mniejsza frekwencja tym lepiej wypada stara lewica i stara prawica

To chyba nie jest korzystna perspektywa :rolleyes:

Alladynka
01-02-2009, 13:09
No to chyba ja jestem młodzież, tez nie lubię żadnej partii,
Jip to samo miałam powiedzieć .

senior A.P.
10-02-2009, 10:50
Partie popieraja tylko partyjniacy i tylko swoja partie.
Bezpartyjni nie wiele maja do powiedzenia.

Kazik
10-02-2009, 13:38
http://www.psz.pl/tekst-16948/UE-dofinansuje-eurosceptyczna-partie-Libertas Nowa partia z której na posadki w UE chcą się załapać takie osóbki jak Hojarska, Maciej Giertych, Podkański i inni z S-y i LPR. Wesoło by było w Euro-parlamencie. Na dodatek ta anty unijna partia dostanie dotację z UE. Link do tego artykułu.

senior A.P.
10-02-2009, 15:06
Czyli nic nowego .
Partia sie wyzywi ,ciekawe czy za swoje pieniadze.
A moze to wszyscy pracujemy na partie ?