PDA

View Full Version : Ciekawe cytaty o książkach


baburiba
29-01-2009, 12:46
"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

Ludgarda
29-01-2009, 14:19
- " Książka i możność czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji" :D - Maria Dąbrowska

Ludgarda
09-02-2009, 17:50
-" zawsze wyobrażałem sobie Raj pod postacią biblioteki".( to już nie książka, lecz wiele, wiele,wiele książek):D

argentyński pisarz L.J.Borges

mimoza
09-02-2009, 18:17
Historia dowodzi, że im mniej się czyta, tym więcej kupuje się książek. Albert Camus

Książki współczesne przeważnie wyglądają tak, jakby je napisano w ciągu jednego dnia przy pomocy książek przeczytanych dnia poprzedniego. - Chamfort

Cz

Ludgarda
10-02-2009, 13:02
-" Pan Sempere wierzył, że Bóg żyje troszeczkę, a może i bardzo, w książkach i dlatego całe swoje życie poświęcił temu, by się książkami dzielić, książki chronić i pilnować, by ich stronice, tak jak nasze wspomnienia i nasze pragnienia, nigdy nie zaginęły.
Wierzył bowiem, i ta wiarą zaraził mnie, że dopóki jest na świecie choćby jedna jedyna osoba zdolna sięgnąć po książkę i ją przeczytać, przeżyć, dopóty istnieje cząsteczka Boga lub życia".:cool:
Carlos Ruiz Zafon "Gra Anioła"

sama55
06-07-2009, 12:33
"Żyć to z trollami się zmagać
w piwnicach serca i głowy.
Pisa-to siebie samego
sądzić jak władca surowy"
/Ibsen/

Ludgarda
03-09-2009, 11:33
-" Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem" :D - Kornel Makuszyński

senioritka
03-09-2009, 13:12
Historia dowodzi, że im mniej się czyta, tym więcej kupuje się książek. Albert Camus

Książki współczesne przeważnie wyglądają tak, jakby je napisano w ciągu jednego dnia przy pomocy książek przeczytanych dnia poprzedniego. - Chamfort

Cz

To co powiedział Chamfort odzwierciedla moje poglądy. Nie umiałam wyrazić swojej opinii tak dosadnie.
"Jest coraz więcej książek, które udają, że są książkami"-
P. Handke.

Ludgarda
09-09-2009, 11:02
-" Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeżbi rysy swej epoki i wyprzedza ja. Znikome życie ludzkie rozszerza po granice wieczności, przezwycięża mijanie".:D
Emil Zegadłowicz

mimoza
14-09-2009, 20:51
Pełny sens pewnych książek może się nam odsłonić
dopiero znacznie później, po śmierci ich autorów.

Georges Duhamel (1884 - 1966) pisarz francuski

- Cz

Ludgarda
21-09-2009, 22:25
-" Czytanie to najlepszy sposób uczenia się. Czytanie najlepszą nauką" - Aleksander Puszkin:D

Ludgarda
28-11-2009, 12:51
To przysłowie, a nie...cytat, ale ponieważ dotyczy książki, zacytuję je:) - " Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni" ( przysłowie chińskie):D