PDA

View Full Version : Empik ogłosił listę Bestsellerów 2008 - komentarze


Ludgarda
31-01-2009, 10:41
Komentarz do artykułu: Empik ogłosił listę Bestsellerów 2008 (http://www.senior.pl/121,0,Empik-oglosil-liste-Bestsellerow-2008,5493.html)
--------------------
A więc, rozstrzygnięcie X edycji konkursu Empiku na bestsellery roku 2008, zostało dokonane! Moją satysfakcję budzi fakt, iż wśród książek, w kategorii " literatura zagraniczna", statuetkę przyznano książce " Gra Anioła" Carlosa Ruiza Zafona, którą właśnie zaczęłam czytać. To jeden z moich ulubionych Autorów.
Najchętniej kupowanym filmem roku 2008 był " Mamma Mia!", o którym niektórzy użytkownicy Seniorka wypowiadali się już w odpowiednio przeznaczonym do tego wątku, oczywiście pozytywnie.

bronczyk
31-01-2009, 20:43
Nie znam twórczości Zafona, ponieważ nie czytałam jego książek dla młodzieży. Dla dorosłych napisał oprócz wspomnianej przez ciebie powieści "Cień wiatru". Przyznam ci się, że aż boję się sięgnąć po tę nową pozycję.Rozczarować się boję. Czy nie poszedł pisarz łatwiejszą drogą i ponaglany przez wydawców nie napisał rzeczy znacznie gorszej od poprzedniej.

babciela
31-01-2009, 21:32
Możesz przeczytac bez leku- niezły.Natomiast Mamma mia- nie zaskoczyła mnie- doskonale zrobiony film- człowiek cały czas usmiecha sie,nuci, wierci sie na krzesle- bo muzyka swietna- tresc banalna , ale Meryl Streep- jak zwykle perfekcyjna , boska,spiewa swietnie- d użej klasy artystka...

Mar-Basia
31-01-2009, 21:41
Nie wiem dlaczego ale film Mamma mia nie wywarl na mnie duzego wrazenia. Taka sobie komedyjka, nic wiecej. Duzo krzyku o nic. Faktycznie Meryl Streep dobra, jak zwykle - Pierre Brossmann - "cieniutki" ale urodziwy. Jutro ide na Walkiria z Tomem Cruiz'em - podobno dobry.

babciela
31-01-2009, 21:59
Nie, dla mnie tez banalny, ale Marbello , w naszym strasznie teraz agresywnym i nerwowym zyciu- człowiek wychodził z seansu, jak gdyby odrodzony i radosniejszy i takie bylo chyba przesłanie tego filmu.Brossman nie taki zl, cienki tylko w spiewie.

Alladynka
02-02-2009, 22:31
W dziesięcioletniej historii plebiscytu Empiku na najpopularniejsze tytuły roku nie było jeszcze takiej sytuacji, by jeden twórca otrzymał dwie statuetki, Wojciech Cejrowski ustanowił więc w tym roku swoisty rekord. Statuetki przypadły tytułom „Gringo wśród dzikich plemion" (w kategorii „literatura polska") oraz „BW dziesięcioletniej historii plebiscytu Empiku na najpopularniejsze tytuły roku nie było jeszcze takiej sytuacji, by jeden twórca otrzymał dwie statuetki, Wojciech Cejrowski ustanowił więc w tym roku swoisty rekord. Statuetki przypadły tytułom „Gringo wśród dzikich plemion" (w kategorii „literatura polska")
").
Boso przez świat. Meksyk" (w kategorii „kino artystyczne/dokument").

Jak dla mnie dużo lepszą książką jest " Rio Anaconda ".
Gringo wśród dzikich plemion " owszem ciekawa , ale nie czytałam ją z takim zainteresowaniem. " Rio Anaconda " polecam naprawdę warte przeczytania .
Film Boso przez świat " Meksyk " całkiem niezły tak samo jak drugi z cyklu Boso przez świat Afryka Zachodnia .