PDA

View Full Version : APEL i PROŚBA


lawenda
06-02-2009, 13:17
Moi kochani, wczoraj byłam na smutnej uroczystości, pożegnania brata mojego męża w BOLESŁAWCU.

Zobaczyłam pięcioletnią dziewczynkę, śliczną jak obrazek i zrozpaczonych rodziców.
KASIA MARIA CHLASTAWA, to dziewczynka z porażeniem mózgowym wymagająca intensywnej rehabilitachi aby mogła zacząć mówić, chodzić /bez rehabilitacji jest to absolutnie niemożliwe/. Zresztą wiemy przecież o tej chorobie bardzo dużo.

Rozliczmy się teraz z dochodów za ubiegły rok. Jeżeli jeszcze ktoś się zastanawia nad przekazaniem 1% to bardzo Was proszę o uwzględnienie pomocy dla KASI, będziemy mieć pewien udział w jej leczeniu, a przecież to tak niewiele.

Rodzice Kasi to ludzie niezbyt majętni i mimo pomocy rodziny nie są w stanie zapewnić Kasi tak zwanego "Luksusu" jakim jest rehabilitacja.

Wiem, jest wiele dzieci cierpiących z biednych rodzin i wiem jak trudno zmagać się z biurokracją gdy nie ma się pieniędzy i wiem też jak się wychowuje dziecko niepełnosprawne. Wtedy, kiedy ja borykałam się z konsekwencjami mylnej diagnozy dotyczącej mojego syna i w jedną noc mając 26 lat moje włosły zmieniły kolor na siwy ale wtedy to były inne czasy.

Teraz można pomóc nic nie tracąc z naszych emerytur a jeżeli w tej masie nieszczęść pomożemy, to nasze samopoczycie też będzie lepsze.
Powiecia;- a gdzie Państwo? No tak i będziecie mieć rację ale dzieci nie mogą czekać a rehabilitacja z NFZ - wiemy z autopsji jak to wygląda /czasem niektórzy mają szczęście ale to są sporadyczne przypadki/

PROSZĘ POMÓŻCIE KASI MARII, a pomożemy też sami sobie.

Przekazanie 1% lub wpłat można kierować na OPP Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
CHLASTAWA KATARZYNA MARIA
KRS 0000037904

Kasia urodziła się 05.03 2004r.
schorzenie: dziecięce porażenie mózgowe.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za przeczytanie mojej prośby i w miarę możliwości pomocy KASI.

jakempa
06-02-2009, 17:33
Bogusiu, ja się dopisuję bo i tak ten mój procent chciałam przekazać na klinikę onkologiczną, więc przekażę tutaj.

Cela
06-02-2009, 17:56
lawenda wysłałam PM

Mar-Basia
06-02-2009, 17:56
Lawendko-Bogusiu, dopisuje sie. Napisze na priva.

Jadzia_G
06-02-2009, 18:46
Jestem za i napewno odpiszę ten 1% na Kasie.

bogda
06-02-2009, 18:57
Bardzo dobrze, że podajecie od razu dane fundacji, w ub.roku przekazałam swój 1% na dziewczynkę, która urodziła się ze zdeformowaną twarzą w naszym mieście. Ten 1% nie idzie z naszej kieszeni tylko z podatku, więc zamiast do budżetu Państwa (szkoda) lepiej przekazać na ratowanie dzieci i ludzi.

maja59
06-02-2009, 19:09
Bogusiu, Kasia Marysia ma mój 1%, z serca życzę rodzicom, żeby udała się rehabilitacja i dziewczynka była sprawna i samodzielna.

Ludgarda
07-02-2009, 10:50
Ja również chętnie przyłączam się :) właśnie miałam to zrobić wybierając jedną z organizacji pożytku publicznego, a więc już znalazłam cel przeznaczenia...dla Kasi Marii:D

lawenda
07-02-2009, 16:01
23318Moi kochani, wczoraj byłam na smutnej uroczystości, pożegnania brata mojego męża w BOLESŁAWCU.

Zobaczyłam pięcioletnią dziewczynkę, śliczną jak obrazek i zrozpaczonych rodziców.
KASIA MARIA CHLASTAWA, to dziewczynka z porażeniem mózgowym wymagająca intensywnej rehabilitachi aby mogła zacząć mówić, chodzić /bez rehabilitacji jest to absolutnie niemożliwe/. Zresztą wiemy przecież o tej chorobie bardzo dużo.

Rozliczmy się teraz z dochodów za ubiegły rok. Jeżeli jeszcze ktoś się zastanawia nad przekazaniem 1% to bardzo Was proszę o uwzględnienie pomocy dla KASI, będziemy mieć pewien udział w jej leczeniu, a przecież to tak niewiele.

Rodzice Kasi to ludzie niezbyt majętni i mimo pomocy rodziny nie są w stanie zapewnić Kasi tak zwanego "Luksusu" jakim jest rehabilitacja.

Wiem, jest wiele dzieci cierpiących z biednych rodzin i wiem jak trudno zmagać się z biurokracją gdy nie ma się pieniędzy i wiem też jak się wychowuje dziecko niepełnosprawne. Wtedy, kiedy ja borykałam się z konsekwencjami mylnej diagnozy dotyczącej mojego syna i w jedną noc mając 26 lat moje włosły zmieniły kolor na siwy ale wtedy to były inne czasy.

Teraz można pomóc nic nie tracąc z naszych emerytur a jeżeli w tej masie nieszczęść pomożemy, to nasze samopoczycie też będzie lepsze.
Powiecia;- a gdzie Państwo? No tak i będziecie mieć rację ale dzieci nie mogą czekać a rehabilitacja z NFZ - wiemy z autopsji jak to wygląda /czasem niektórzy mają szczęście ale to są sporadyczne przypadki/

PROSZĘ POMÓŻCIE KASI MARII, a pomożemy też sami sobie.

Przekazanie 1% lub wpłat można kierować na OPP Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
CHLASTAWA KATARZYNA MARIA
KRS 0000037904

Kasia urodziła się 05.03 2004r.
schorzenie: dziecięce porażenie mózgowe.

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za przeczytanie mojej prośby i w miarę możliwości pomocy KASI.

Proszę, spójrzcie w te smutne oczy pięcioletniego dziecka

Mar-Basia
07-02-2009, 16:04
23318

Proszę, spójrzcie w te smutne oczy pięcioletniego dziecka

Lawendo - Bogusiu, dobrze, ze powiadomilas nas o sytuacji tej malej, chorej dziewczynki. Zadaje sobie pytanie....dlaczego tak malo reakcji na tym watku?

Tesara
07-02-2009, 18:06
Bogusiu, od kiedy to możliwe przekazuję swoje 1 % dla tej samej fundacji i dla dziecka z tym samym schorzeniem. Dziecko....to już 21-letni mężczyzna ale... nadal dziecko.
Pomoc dla takich rodzin jest bardzo potrzebna. Bo to co oferuje służba zdrowia bezpłatnie, to kropelka w morzu potrzeb.
Kiedyś było to bardziej kołopotliwe, trzeba było wpłacić pieniązki do końca roku i dopiero potem odliczyć podatek. A teraz wystarczy wskazać w rozliczeniu dane fundacji i skarbówka zrobi to za nas.
Zachęcam.

Markon
07-02-2009, 19:31
Bardzo chętnie się dopisuję i chciałbym żeby można było przekazać więcej niż ten 1%...

lawenda
07-02-2009, 21:29
Serdecznie Ci dziękuję. Oczywiście można wpłacać na konto fundacji.
Adres fundacji www.dzieciom.pl po prawej stronie są podopieczni.
Wypisuje się nazwisko i imię dziecka czyli Chlastawa Katarzyna Maria i jestej na tej stronie a tam już jest nr konta
na które można płacić datki
Serdecznie dziękuję

Babcia Iwa
07-02-2009, 22:50
Miałam wysłać 1% do Związku Niewidomych, ale tym razem skieruję dla tej dziewczyneczki.