PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XII cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2

Lila
07-02-2009, 20:57
Zaczynamy XII część wątku mroczną historią partyzanta na Wołyniu.
Bohater czy zbrodniarz ?
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20080531&typ=my&id=my01.txt

jip
08-02-2009, 10:31
Zaczynamy XII część wątku mroczną historią partyzanta na Wołyniu.
Bohater czy zbrodniarz ?
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20080531&typ=my&id=my01.txt
W książce, którą wspomniałem również o Bielskim były wzmianki z tym, że przechył w kierunku bohatera negatywnego, na tych terenach o żydach było różne zdanie, inaczej zachowywali się pod "opieką" Cz.A. a inny ich los był pod Niemiecką okupacją, książka była tak straszna, że nie czytałem całości, zostawiłem, ale masz rację historia ziem na Wołyniu i ludzi tam żyjących była strasznie zagmatwana, zresztą chyba na całym wschodzie Polski większe gmatwanie losów było niż na zachodzie.

POLA
08-02-2009, 13:38
Zostawiam Wołyń na boku, bardziej niepokoi mnie współczesna historia rozgrywająca się na naszych oczach, na którą także nie mamy bezpośredniego wpływu.

Chodzi o to, czy rząd zrobił wystarczająco dużo, aby wyzwolić z rąk bezwzględnych oprychów naszego rodaka.
Na tak postawione pytanie nigdy nie da się udzielić jednoznacznej i do końca prawdziwej odpowiedzi, ale najbardziej niepokojące i wstrętne jest to, że niektórzy "mędrcy", grzejący swoje tłuste lub mniej tłuste pupy w wygodnych fotelach, ogrzanych pomieszczeniach i z miską pełną przedniej strawy, próbują zbić kapitał polityczny, głosząc teksty typu:
...to nie talibowie zabijają, to Tusk.
Coś takiego jest wystarczającym powodem, aby autora tych słów ściąć...politycznie, w następnych wyborach, do których blisko.

tadeusz50
08-02-2009, 13:42
Polu a kto tak "super mądrze" wypowiedział się. Muszę go wpisać na listę "czarną"

bogda
08-02-2009, 13:54
Ja się domyślam czyje to słowa, ale nie powiem głośno :D

waclaw46
08-02-2009, 14:33
Zastanawiałem się co w sprawie porwanego polaka mógł zrobić Polski Rząd.Interwencja nie wchodzi w rachubę,zresztą pracownicy ambasady amerykańskiej dłużej byli przetrzymywani w Iranie,niż Polak.Zwolnienie z więzień przestępców w innym kraju to też mało realistyczne.Zapłacenie okupy tu należy się zastanowić jaka powinna być górna granica płacenia. I to może być przedmiotem dyskusji i negocjacji.Pytanie jest jedno czy okup powinien być finansowany z budżetu czy przez rodzinę porwanego na terenie innego kraju.
Pola podała cytat o odpowiedzialności Tuska a nie tylko on jest winny a Dziwisz nie ogłosił modłów?

tadeusz50
08-02-2009, 14:47
Obwinianie Tuska za brak efektów i porażkę w uwolnienie Polaka w Pakistanie jest największym skandalem jaki można powiedzieć. Tu nie chodzi mi o Tuska, tylko premiera obojętnej opcji partyjnej. Wygłaszający takie słowa powinien być skazany na "śmieć polityczną"

Lila
08-02-2009, 15:48
Obwinianie Tuska za brak efektów i porażkę w uwolnienie Polaka w Pakistanie jest największym skandalem jaki można powiedzieć. Tu nie chodzi mi o Tuska, tylko premiera obojętnej opcji partyjnej. Wygłaszający takie słowa powinien być skazany na "śmieć polityczną"

Tadziu,już może dosyć śmierci ,jakiejkolwiek.
I co ma Dziwisz do tego ,pytam się Wacława ?

Czy rząd zrobił wszystko ?
Jestem przekonana ,że ABSOLUTNIE tak. Wszystko ,co było w jego mocy.Przecież nigdy nie dowiemy się nic o jednostkach specjalnych.A musiały być tam takowe ,bo przecież negocjator nie działał w pustce.
Inna sprawa ,te nasze siły specjalne.Mamy ''Grom'' i ''Formozę'',ale wszystkie wojskowe wróble ćwierkają o ich lichym wyszkoleniu ostatnio.Nie ma już wyjadaczy szkolonych razem z ''Deltą '',a i nasze Bieszczady to raczej poligon nie dla tego rodzaju służb.MON chyba wie ,jakie robi cięcia w budżecie.
Gdyby wziął się za to izraelski Mossad,wtedy inaczej to by się potoczyło pewnikiem.

Z drugiej strony ,nie ma powodu nie wierzyć takiemu fachowcowi jak gen.Polko.I jeżeli on twierdzi ,że Tusk popełnił co najmniej nieostrożność ,zarzekając się iż nie zapłaci okupu,to taka jest prawda .Lepiej mógł się ugryźć w język.

Lila
08-02-2009, 16:01
Głos ludu....http://wiadomosci.onet.pl/1912290,12,1,1,,item.html



Poczytajcie wypowiedzi forumowiczów.

tadeusz50
08-02-2009, 16:06
08 lutego 2009
Hieny wychodzą na żer

Zaloguj się

E-mail
OnetHasło
Niepoprawne dane


Objaśnienia
Loguj się bezpiecznie Zapomniałem hasła
Anuluj

A gdyby Tobie terroryści zabili kogoś bliskiego? Czy potrafiłbyś zabić w akcie zemsty? Czy chciałbyś pomścić jego śmierć?

Kiedy stawiam sobie te pytania, sprawa życia lub śmierci polskiego inżyniera w Pakistanie nie jest jeszcze wyjaśniona. Nie jest, ale polityczne sępy już żerują. Już pośpieszył z epitetami wielki piewca Samoobrony, dziś przyboczny Kaczyńskiego – Ryszard Czarnecki. Jeszcze niczego nie wiadomo na pewno, ale Czarnecki już wydał wyrok: to nie talibowie zabijają, to Tusk. W podobnym duchu głos zabrał generał Roman Polko, wybitny żołnierz, ale i showman zarazem („Nieustraszeni” w Polsacie), także z otoczenia Kaczyńskich. Generał również wie, kto popełnił błąd, choć z akcją ratowania Polaka wiele wspólnego nie miał. Inna polityczna hiena, Mirosław Orzechowski z LPR, także rusza na żer. Najpierw „ma nadzieję w Bogu Miłosiernym”, że porwany Polak jednak żyje (podając jego pełne personalia…), później z tym samym miłosierdziem wskazuje palcem winnego, rozmazując na nim krew ofiary. Do tego grona dołączył też poseł Paweł Kowal z PiS, wysuwając zastrzeżenia do działań zaangażowanych w sprawę polityków.

Czarnecki i Orzechowski wypowiadają wprawdzie słowa nadziei na cud, ale oporów przed politycznym żerowaniem nie mają żadnych: winnym śmierci Polaka jest rząd, premier i Platforma. Oni obaj zdają się modlić o jego śmierć, bo tylko wówczas będą mogli czynić nad nią swoje tańce. Ocalenie pokrzyżowałoby sępom i hienom ich plany: już przecież szukają politycznego trupa, już chcą jego krwi…

Zarówno Polko, jak i Czarnecki, Orzechowski czy Kowal, a przede wszystkim – talibowie wiedzą to samo, co wie i Tusk: z terrorystami się nie negocjuje, terrorystom (oficjalnie) żaden rząd nie płaci. To jest zasada cywilizowanego świata. Talibowie ją znają i jeśli decydują się porwać kogoś dla okupu , to swoje działania dostosowują do tej zasady, wpisując ją do warunków negocjacji z „niewiernymi”. Nie byłoby porwań dla okupu – finansowego lub politycznego – gdyby nie było precedensów z zapłatą dla terrorystów. Ale też gdyby nie ta nadrzędna zasada, gdyby nie maksymalna twardość w postępowaniu z bandziorami, podobnych aktów terroru byłoby znacznie więcej. Nikt nie mógłby czuć się bezpiecznie: ani Czarnecki na ciepłej posadce w Brukseli, ani jego towarzysze z Samoobrony opalający się na arabskich plażach, ani żaden polski turysta w świecie.

Czekam na oficjalne wiadomości z Pakistanu tak samo, jak każdy Polak: z zaciśniętymi w bólu i wściekłości pięściami. Ból i wściekłość mogą prowadzić do zemsty lub przebaczenia. Może więc powinniśmy się mścić, może powinniśmy przebaczyć… Ale nie żerować! Póki nie jesteśmy hienami…

Panów Czarneckiego, Orzechowskiego i Kowala pytam zatem: czy bylibyście gotowi – w akcie zemsty – zabić osobiście tych czterech talibów, których uwolnienie było warunkiem uwolnienia Polaka? Czy wy sami bylibyście gotowi zapłacić terrorystom okup z własnych pieniędzy? Zapłacilibyście – wiedząc, że precedens tej zapłaty zachęci kolejnych bandziorów do kolejnych porwań i kolejnych nieszczęść, obciążając Was odpowiedzialnością za każdy następny akt terroru?
Janusz Palikot (08:00)
191 komentarzy

waclaw46
08-02-2009, 16:14
Polko jak jest takim generałem super to dlaczego go nie wzięli do Ńato lub innego prowadzącego wojnę kraju.Nie zapominajmy że Pakistan jest islamskim krajem posiadającym broń jądrową i od jego zgody uzależniony byłby udział w operacji przeciwko talibom na ich terenie i jak geniusz taktyki pan generał Polko. by to przeprowadził.Odpowiedz dla Lili Dziwisz powinien ołosić modlitwy do przyszłych Polskich Świętych ok 30 milionów modlących na pewno by zwolnili 1 polaka talibowie.
Pytanie do Tadeusza50 pieniędzy i Lili ile pieniędzy w budżecie zabezpieczyć na okupy.I czy je się powinno finansować.Wg mnie z emerytur wojskowych i policji przez obniżenie wypłat.

tadeusz50
08-02-2009, 16:18
Polko jak jest takim generałem super to dlaczego go nie wzięli do Ńato lub innego prowadzącego wojnę kraju.Nie zapominajmy że Pakistan jest islamskim krajem posiadającym broń jądrową i od jego zgody uzależniony byłby udział w operacji przeciwko talibom na ich terenie i jak geniusz taktyki pan generał Polko. by to przeprowadził.Odpowiedz dla Lili Dziwisz powinien ołosić modlitwy do przyszłych Polskich Świętych ok 30 milionów modlących na pewno by zwolnili 1 polaka talibowie.
Pytanie do Tadeusza50 pieniędzy i Lili ile pieniędzy w budżecie zabezpieczyć na okupy.I czy je się powinno finansować.Wg mnie z emerytur wojskowych i policji przez obniżenie wypłat.
Wacławie46 a gdzie ja coś napisałem o zapłaceniu okupu?? Post powyżej jest fragmentem blogu Palikota co jest podpisane.

Lila
08-02-2009, 16:25
Polko jak jest takim generałem super to dlaczego go nie wzięli do Ńato lub innego prowadzącego wojnę kraju.Nie zapominajmy że Pakistan jest islamskim krajem posiadającym broń jądrową i od jego zgody uzależniony byłby udział w operacji przeciwko talibom na ich terenie i jak geniusz taktyki pan generał Polko. by to przeprowadził.Odpowiedz dla Lili Dziwisz powinien ołosić modlitwy do przyszłych Polskich Świętych ok 30 milionów modlących na pewno by zwolnili 1 polaka talibowie.
Pytanie do Tadeusza50 pieniędzy i Lili ile pieniędzy w budżecie zabezpieczyć na okupy.I czy je się powinno finansować.Wg mnie z emerytur wojskowych i policji przez obniżenie wypłat.

Paskudny ten Twój post .Ile pieniędzy ? Tyle ile potrzeba.

Nagranie z egzekucji ma być dziś wieczorem.

Za Gazetą Wyborczą ,tym razem..

Polski geolog został zabity, po tym jaki negocjacje z rządem nie powiodły się . Według odpowiedzialnego za bezpieczeństwo przedstawiciela rządu w Pakistanie talibowie dokonali egzekucji Polaka. Cytowany przez gazetę anonimowy polityk twierdzi, że talibowie przekazali swoje żądania ministrowi spraw wewnętrznych Pakistanu. W zamian za uwolnienie polskiego inżyniera domagali się, by władze wypuściły z więzienia w Peszawarze czterech "mało istotnych" talibów.

Według doniesień gazety, tuż przed egzekucją porywacze pozwolili Polakowi zadzwonić do rodziny. Ten jednak odmówił.

No tak.Na forach wzburzenie wielkie .

A tylko tu można przeczytać tego rodzaju głos ,na temat gen.Polko,który był przy zdobyciu Bagdadu.Co Ty człowieku o nim wiesz i dlaczego próbujesz pomniejszyć jego wartość ?
Skąd wiesz ,co on robi? .I dlaczego ma iść na wojnę ,skoro ostatnie lata nic innego nie robił? Nawet życie mu się posypało ,więc chyba woli je odbudować ,niż zostać z Glockiem na stare lata.

waclaw46
08-02-2009, 17:07
Lilu generałowie mają emerytury wojskowe odchodzą wcześniej n,nie słyszałem o generale,który by krytykował ten system.Wiem ze sekretarka wojskowy też się stresuje ale jeżeli wiesz jak jest naprawdę to napisz,ja słyszałem, że w wojsku odchodzi się na emeryturę wcześniej,bez względu na stopień.
Lilu mówisz o pieniądzach, ile pieniędzy? Tyle ile potrzeba.Myślisz o sobie bo nie masz kłopotów ale wielu rencistów je ma.Z czego zapłacić przecież budżet jest nie z gumy.Dwadzieścia lat temu był podział my i wy.Wy to budżet on miał mieć pieniądze na wszystko.Obecnie jesteśmy w systemie gdzie sami przez naszych przedstawicieli w sejmie dzielimy to co wpłynie do budżetu.Najlepiej obciąć na emerytach bo się nie upomną.Wyjeżdzając na kontrakt liczy się z utrudnieniami i ryzykiem za to dostaje się wynagrodzenie zgadzam się albo nie,jak kolega mi powiedział przy wyjeżdzie do Iranu "ryzyk fizyk" ale będę ustawiony.I rzeczywiście miał rację.
Gazeta wyborcza wie że to mało istotni talibowie w/g nich natomiast ma na tą sprawę inny pogląd rząd Pakistanu.Jest takie stwierdzenie aby dwoje chciało na raz.
Wiem że to wielka tragedia dla rodziny polskiego geofizyka ,ja im naprawdę współczuję.

jip
08-02-2009, 17:11
Trudno wypowiadać się na temat śmierci tego Polaka, pewno o szczegółach rozmów nigdy się nie dowiemy i nie można obarczać kogoś winą za śmierć, dlatego pewno należało by unikać wypowiedzi oskarżających czy typu za mało zrobili, bo nie wiemy czy za mało, pewno za mało bo gdyby w sam raz to człowiek by żył, ale pytanie samo włazi na usta czy mogli więcej? myślę że gdyby mogli to by zrobili a oskarżanie kogokolwiek bez całkowitej wiedzy nie jest w porządku. A na forach będzie młyn bo ludzie lubią winę przypisywać.

waclaw46
08-02-2009, 17:25
Zgadzam się jip, sukces ma wielu ojców natomiast z porażką muszą sobie poradzić rządzący jaki by nie byli z prawa czy z lewa .Dla tych co lubią spiskową teorię dziejów trzeba sprawdzić czy służby dyplomatyczne nominował stary czy nowy Prezydent.

waclaw46
08-02-2009, 17:28
Pisząc o służbach dyplomatycznych miałem na myśli Iran,Pakistan,Irak, Syrię,Izrael i Arabię Saudyjską

Lila
08-02-2009, 19:30
Zgadzam się jip, sukces ma wielu ojców natomiast z porażką muszą sobie poradzić rządzący jaki by nie byli z prawa czy z lewa .Dla tych co lubią spiskową teorię dziejów trzeba sprawdzić czy służby dyplomatyczne nominował stary czy nowy Prezydent.

Faktycznie.
To jest sprawa pierwszorzędna w tym wszystkim.A także pieniądze .Czy z budżetu czy jakieś inne ?
Bo jak ma zabraknąć emerytom ,nie daj Bóg,to niech mordują ludzi.Święta racja.Zawsze mówię -[I]moja chata z kraja..

tadeusz50
08-02-2009, 19:37
Czy my kiedyś wyjdziemy z tego, że wpierw liczy się przynależność do jakiejś partyjki a nie fachowość i wiedza.

Lila
08-02-2009, 20:07
http://www.tvn24.pl/-1,1585339,0,1,reuters-talibowie-ujawnili-nagranie-z-egzekucji-zakladnika,wiadomosc.html

No niestety.Nie ma nadziei...

waclaw46
08-02-2009, 20:17
Tadeuszu powinna decydować wiedza ale o tym mogą się wypowiedzieć seniorzy, pracując musisz brać pod uwgę poglądy kierownictwa.Samo życie.Aby wyjechać w strefę konfliktów każdy wyjeżdzający powinien wykupić specjalne ubezpieczenie które pokryło by skutki niespodziewanych zdarzeń.Nie ma w budżecie innych pieniędzy tylko z podatków ,gdzież trzeba zabrać aby innym dać.To samo dotyczy wyjeżdzających na wczasy za granicę a problemami z upadającą firma turystyczną.
Trzeba nam dużo Palikotów którzy by wprowadzili ustawy dla wszystkich a nie tylko dla wybranych.

Lila
08-02-2009, 20:27
Tadeuszu powinna decydować wiedza ale o tym mogą się wypowiedzieć seniorzy, pracując musisz brać pod uwgę poglądy kierownictwa.Samo życie.Aby wyjechać w strefę konfliktów każdy wyjeżdzający powinien wykupić specjalne ubezpieczenie które pokryło by skutki niespodziewanych zdarzeń.Nie ma w budżecie innych pieniędzy tylko z podatków ,gdzież trzeba zabrać aby innym dać.To samo dotyczy wyjeżdzających na wczasy za granicę a problemami z upadającą firma turystyczną.
Trzeba nam dużo Palikotów którzy by wprowadzili ustawy dla wszystkich a nie tylko dla wybranych.

Litości.Jak można pisać takie brednie.
Wacław,wyjedź sobie do Tunezji w tym roku i opłać ubezpieczenie od terrorystów.Zobaczysz co ci powiedzą.

Porównywać upadek firmy turystycznej ,z aktem terroryzmu - niezwykle okrutnym ,na tle politycznym -może ktoś tylko oderwany od rzeczywistości,dla którego jego koniec nosa jest najważniejszy.
Co ma u licha do tego Palikot ?
I jeszcze ta modlitwa o dziesięciu Palikotów . Może faktycznie,ubrać dziesięciu Palikotów w turbany i wysłać do Pakistanu .Talibowie by nogi wyciagnęli z wrażenia .

Szkoda gadać.
Coraz więcej wątpliwości w tej sprawie.

Alsko
08-02-2009, 20:33
Wrrrrr!!!!
Nic innego mi przez gardło nie przejdzie po obejrzeniu zwiastuna jakiegoś programu w tvn24, Uwagi (czy innego w tym stylu) z opowieścią faceta, który nagrywał słowa porwanego Polaka.
Tylko u nas, proszę państwa, tylko u nas!
Dziennikarze? Hieny!!!

Wiem, to powinno być w innym wątku, ale mi się wklepało i przenosić nie chce :confused:

POLA
08-02-2009, 22:36
film już mają, Polskie Radio też. W tej chwili analizują prawdziwość nagrania.

Lila
08-02-2009, 22:51
film już mają, Polskie Radio też. W tej chwili analizują prawdziwość nagrania.

Coś strasznego.I takie coś ma zostać bez kary ?
I jak w tym kontekście wygląda proces naszych żołnierzy ?

POLA
08-02-2009, 22:54
O tym samym myślę.
Jak to naszych nazwał Szczygło?

Lila
08-02-2009, 23:00
O tym samym myślę.
Jak to naszych nazwał Szczygło?

Nie wiem .
Wiadomo już,że Pakistan nie zrobił prawie nic.

POLA
08-02-2009, 23:16
Prawdopodobnie tak. Nie miał w tym interesu.

Lila
08-02-2009, 23:35
Prawdopodobnie tak. Nie miał w tym interesu.

A teraz zachodzi pytanie .Co może zrobić polski obywatel porwany czy przez rodzimych bandytów ,czy terrorystów ?
Mamy Olewnika,a teraz polski inżynier.
Niemoc państwa we wszystkim ,do diabła.A jak słyszę głos,że trzeba się ubezpieczyć - jak napisał Wacław- to opada mi wszystko.
Otóż polski obywatel może się modlić jak wierzy.Jak nie ,to tylko sobie zanucić w mogile ciemnej,bo tyle mu gwarantuje przynależność do tworu pod tytułem RZECZPOSPOLITA.
Akcja zbrojna wykluczona,aby nie drażnić talibów.
Wypuścić łobuzów z więzienia ,też nie.
No a premier ,twardy jak cholera,oświadcza że on i majestat Rzeczpospolitej ,płacić nie będzie.Bo to niegodne jest ,choć media mówią o tak niewiarygodnie niskiej sumie,że nawet nie chce mi się powtarzać.
Za parę godzin Polak ginie ,a jego zwłoki w dwóch kawałkach są do odebrania za 2.000 dolarów.
Teraz chyba zapłacą ?

Dla mnie jest to straszliwie głupie państwo i władza.Czy nasi chłopcy ,którzy odbijali Janka Bytnara ''Rudego '' tak kalkulowali ?

POLA
08-02-2009, 23:47
zwolnij, to są zupełnie różne sytuacje.
W przypadku Olewników (w czwartek będzie miał Pospieszalski program na ten temat) to rodzima mafia. Poczekajmy, może coś się wreszcie wyjaśni.

Ubezpieczenie od śmierci nie gwarantuje życia, więc pomysł Wacława jakiś dziwny. Chyba źle się wyraził, nie wiem.

Sprawa Bytnara też inna, to było jednak na naszym terenie.

Tusk powiedział głośno to, co zwykle w takich sytuacjach się mówi, a robi co innego. Łobuzy z piekła rodem żądania mieli wobec pakistańskiego rządu, który sprawę...olał, jak mówią młodzi.

tar-ninka
08-02-2009, 23:49
Wszystko się we mnie gotuje ..
i żal i wstyd że to moje państwo ..
a co wiecej bym powiedziała .. nic ponad to co napisala Lila .

POLA
08-02-2009, 23:57
A jednak dobrze pamiętam, to Szczygło o naszych żołnierzach tak powiedział : proszę nie mówić do mnie, że ja mam jakąś odpowiedzialność za to, że banda durniów strzela do cywili".
Poniosło go, zupełnie niepotrzebnie.
A przecież jako szef MON powinien ważyć słowa.

Basia.
09-02-2009, 00:01
Jestem chora z żalu, oglądałam film z orędziem tego biedaka :mad: to jest straszne.

POLA
09-02-2009, 00:02
Wszystko się we mnie gotuje ..i żal i wstyd że to moje państwo ..
a.
Wstyd? Za państwo?
A co ono może w takiej sytuacji? Na kogo ma napaść? Z talibami łobuzami jak do tej pory nikt nie wygrał i nie wygra w najbliższym czasie.

Jeden wniosek: nie jeździć tam, bo niebezpiecznie.

Lila
09-02-2009, 00:17
Wstyd? Za państwo?
A co ono może w takiej sytuacji? Na kogo ma napaść? Z talibami łobuzami jak do tej pory nikt nie wygrał i nie wygra w najbliższym czasie.

Jeden wniosek: nie jeździć tam, bo niebezpiecznie.

Co do naszych żołnierzy,to gardłuję tu na założonym przez siebie wątku AFGANISTAN ,narażając się na pomówienia iż bronię morderców.
Szczygłę należy powiesić za jaja i koniec.Medialnie chociaż.
Nie jeździć.Owszem.I o to chodzi tym łotrom spod Półksiężyca .Ostatnio porwano dwójkę turystów z Tunezji ,tylko rząd niemiecki wysłał negocjatora z kasą.

Rząd w Islamabadzie ,to żaden rząd .Można było tylko Pakistańców błagać ,żeby ruszyli tyłek.A można było dotrzeć do porwanego ,skoro dotarł dziennikarz.

Lila
09-02-2009, 00:23
A ponieważ czytałam fora ludzi młodych ,to przytoczę jeden głos ,bardzo reprezentatywny .W tym tonie - i jeszcze gorszym- jest większość wypowiedzi.
Do jutra ,rozpalone głowy ochłoną.Ale tak chyba tego nie można zostawić ?

Czyli jednym słowem wszyscy daliśmy dupy, Rząd który nierządem stoi, ci którzy tych palantów wybrali i cała reszta, która milczała przez pół roku i nie cisnęła tego pożal się Boże psychoministra ON, Lodziarza Scheci i Cappo di tutti cappi don Tusco, patrzeć na siebie nie mogę.Pzdr

POLA
09-02-2009, 00:30
Łobuzom nie o pieniądze chodziło, a o uwolnienie swoich i w tym problem.

Sprawa dziennikarza, który dotarł, wydaje mi się jakaś dziwna, a jeśli faktycznie dotarł, bo tego tak naprawdę nie wiemy, to dlaczego służby pakistańskie nie dotarły?
Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Co pomogą prośby i błagania nawet, jeśli woli nie ma po drugiej stronie?

Jest jeszcze jeden problem: powiązania służb pakistańskich z talibami oprychami. Dość głośno się o tym mówi, ale bez dowodów i nieoficjalnie.

POLA
09-02-2009, 00:45
Lila, to niemądry wpis, który tłumaczyć mogę jedynie brakiem dojrzałości, żeby nie nazwać tego głupotą.
Wpisuje się jako żywo w poetykę tego, co najpierw naprawiał państwo pod sztandarem ZCHN, potem u boku Leppera, a teraz służy PiSowi.

Takich wypowiedzi nie traktuję poważnie, jedynie jako szczególny przypadek kwalifikujący się do kosza.

W tym tygodniu posłowie wracają do sejmu, będzie gorąco, będzie piana i zbijanie kapitału politycznego na czym? Na śmierci człowieka. I to jest odrażające.

babciela
09-02-2009, 07:44
J anie wiem, czy ogladałyscie program, w którym wypowiadała sie p.prof. znawczyni wyczajów tamtejszych m. inn talibów- im chodziło o zwolnienie paru talibów - podobno mało znaczących , a cały -ze tak powiem bisnes -polegał na kontynuacji mediacji z nimi. Rząd pakistański i polski wg niej zerwał rokowania z nimi i to doprowadziło do tragedii.Rzad dał wg mnie- niestety - d...Co to za rząd , który nie broni swoich obywateli, co to za premier , ktory publicznie głosi, ze nie bedzie placił a glowe swojego obywatela terrorystom .HANBA- i na nic tłumaczenia , ze historia b,edzie sie powtarza, że nie możemy pacic haraczuitd. Polak jest pierwszym człowiekiem , który zginał z rak terrorystów, bo jego rząd okazal sie niedołęzny!!!!HANBA, HANBA...

babciela
09-02-2009, 07:54
I skończcie dyskusje o Olewnikach- kto choc cokolwiek wie o nich, orientuje sie o jakie sprawy i powiazania chodzi. Co maja Olewnikowie wspólnego z nieszczesnym inzynierem poświeconym przez nasz rząd w imie czego???????

babciela
09-02-2009, 08:05
Polu, niestety, uważam, zę po tej tragedii, i po stosunku do kryzysu rząd powinien podac sie do dymisji. Nie ma u nas partii do rządzenia- ale ta okazała sie najgorszą z mozliwych

waclaw46
09-02-2009, 09:50
W poważnych sprawach emocje nie powinny odgrywać znaczącą sprawę,a receptą na wszelkie sprawy tylko odwoływanie rządu.Co do okupów to nie powinno się dawać bo to wyzwala eskalacje wszelkiego rodzaju żądań przez wszelkiej maści ideologów i tych co łatwo chcą zdobyć pieniądze.Co mogą powiedzieć ofiary przemocy w hotelu w Indiach,mógłbym wyliczać.Za dokonanie porwania powinien obowiązywać uczestników najwyższy wymiar kary,i powiem jedno pozostali uczestnicy też powinni wziąść do serca to co już zrobilo trzech uczestników porwania Olewnika i pójść w ich ślady.
Babciela za zaistniałą sytuację winisz rząd ,przecież nie ten rząd wypowiedział wojnę talibom i sami chcieliśmy być w NATO.
NATO przeprowadza misję pokojową w Afganistanie i walczy z talibami.Jesteśmy w stanie wojny z Talibami i jak na każdej wojnie są ofiary , nie tylko żołnierze.

Lila
09-02-2009, 10:01
W poważnych sprawach emocje nie powinny odgrywać znaczącą sprawę,a receptą na wszelkie sprawy tylko odwoływanie rządu.Co do okupów to nie powinno się dawać bo to wyzwala eskalacje wszelkiego rodzaju żądań przez wszelkiej maści ideologów i tych co łatwo chcą zdobyć pieniądze.Co mogą powiedzieć ofiary przemocy w hotelu w Indiach,mógłbym wyliczać.Za dokonanie porwania powinien obowiązywać uczestników najwyższy wymiar kary,i powiem jedno pozostali uczestnicy też powinni wziąść do serca to co już zrobilo trzech uczestników porwania Olewnika i pójść w ich ślady.
Babciela za zaistniałą sytuację winisz rząd ,przecież nie ten rząd wypowiedział wojnę talibom i sami chcieliśmy być w NATO.
NATO przeprowadza misję pokojową w Afganistanie i walczy z talibami.Jesteśmy w stanie wojny z Talibami i jak na każdej wojnie są ofiary , nie tylko żołnierze.

No właśnie !!Ale naszych chłopców sądzą właśnie za cywilów.A ile już posiedzieli.
A co do naszych sojuszy ,to patrzcie co się dzieje .
Obama z Putinem będzie się porozumiewał co do Tarczy.Młody i naiwnie śmieszny ,jeżeli myśli ,że mu się sojusz uda.Uda ,na parę lat ...
Unia ? Ano jesteśmy w niej ,a jakże.Już trzy rynki pracy zamykają się przed Polakami .A spójrzcie na liczby .Jaka ogromna różnica między tym co wkładamy do Unii ,a tym co dostajemy .Z miesiąca na miesiąc - coraz większa.
Może to i nasza nieudolność ,nie wiem.

babciela
09-02-2009, 10:23
Straszna nieudolnośc- ale myslę ,że nie tylko, mysle że za tymi wszystkimi poczynaniami i da państwowe pieniadze do prywatnych kieszeni

araad
09-02-2009, 10:27
Gdyby nie tragiczny los naszego rodaka to wszystko to co się teraz dzieje byłoby tylko żałosne.
Moim zdaniem niestety nasi w Afganistanie świadomie strzelali do cywili, przynajmnie ja tak to widzę z tych informacji które są w mediach.Mam wrażenie ze to jednak była zemsta naszych na cywilach.Co mnie też i nie dziwi patrząc na taktykę Amerykanów w Afganistanie poprostu za bardzo napatrzyli się na Rambo.
Druga sprawa inżynier w Pakistanie pewnie nasz rząd za mało naciskał na Pakistan co do tego nie mam złudzeń jak tez nie mam złudzeń ze Pakistańczycy mieli w nosie Polaka to nie Amerykanin jak by to zle nie brzmiało my nie liczymy się w globalnej polityce.Nie ta skala. Ale też nie mam złudzeń co do żerowania na tym nieszczęściu w kraju jest teraz okazja do wrzasku a inżynier? A inzynier i jego tragedia to tylko jego tragedia co widać już w prasie mediach i na tym forum.

waclaw46
09-02-2009, 10:28
Lilu tarcza ma chronić Stany anie Polskę przed atakiem rakiet balistycznych.Co do rozmów USA-Rosja to są jeszcze mocarstwa atomowe i od nich zależy spokój w wielu regionach świata.Nam na tym tak samo zależy.Piszesz Lilu...spójrzcie na liczby....chcę spojrzeć,i bądz uprzejma podaj źródło danych.Wielu polityków manipuluje danymi.Mają być wybory do Europarlamentu i niektórzy już rozpoczęli kampanie wyborczą,chcą się załapać na dobrze płatną posadę.

babciela
09-02-2009, 10:29
Wacławie dziwny sposób myslenia. Myslisz ,że sprawcy porwania Olewnika sami popełnili samobójstwo- o swieta naiwnosci!A odwolanie rzadu- jak najbardziej- co to za rząd , który nie potrafi obronic swoich obywateli. A co ma do rokowan z talibami -NATO?- Polak jest pierwszym obywatelem wolnego kraju , za którego nie zapłacono okupu- zdajesz sobie z tego sprawe?To byl psi obowiazek rządu tego kraju- za wszelka cene uwolnic obywatela.To sie jeszcze nie zdarzyło....

babciela
09-02-2009, 10:32
Odnosnie spraw bardziej globalnych swiatowych- nie wypowiadam sie, bo nie mam na to zadnego wpływu- i wszelkie dyskusje sa żałosnym rozdzieraniem szat typu co byłoby- gdyby....

Mar-Basia
09-02-2009, 10:37
Polak jest pierwszym obywatelem wolnego kraju , za którego nie zapłacono okupu- zdajesz sobie z tego sprawe?To byl psi obowiazek rządu tego kraju- za wszelka cene uwolnic obywatela.To sie jeszcze nie zdarzyło....

Tragiczna sprawa. W>szystkie kraje negocjuja "glowy" swoich obywateli i robia to z pozytywnym skutkiem. Zycie ludzkie NIE MA CENY. Nie rozumiem postawy rzadu polskiego, ciekawa jestem jak wytlumacza rodakom, rodzinom ich postepowanie. Zawsze twierdzilam i twierdze, ze polityka to brudna robota. Wspolczuje gleboko rodzinie i calym sercem jestem z nimi.

waclaw46
09-02-2009, 10:54
Zginął nasz rodak ale i dwóch ochroniarzy z Pakistanu nikt o nich nie pisze i nie współczuje ich rodziną.Należy więcej uwagi poświęcić sprawą podpisywania kontraktów na usługi geofizyczne i większej liczbie uczestniczących ochroniarzy.Za mało naciskał nasz rząd, myślę że Arad ma na ten temat dane ,podziel się z nami.Wcześniej w prasie były informacje o okradaniu transportów przez Pakistan do Afganistanu,ostrzeliwaniu samolotów amerykańskich na pograniczu Pakistanu z Afganistanem no i co z tego.
Czy inżynier geofizyk został zmuszony do wyjazdu,czy nie miał płacone za delegację przez jego przedsiębiorstwo w którym jest zatrudniony,na pewno nie.Jest to tragedia dla rodziny Polskiej i Afgańskich ochroniarzy,a zbijanie kapitału politycznego na tej sprawie jest niesmaczne.

Lila
09-02-2009, 10:59
Wacław,nie rozumiem.Nie czytujesz wiadomości ,czy jak ?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,38200,title,Kolejny-cud-Tuska-doplacamy-do-Unii,wid,10813058,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1779 3

Nie mogę dojść do siebie .Nagrania nie obejrzę ,choćby mi przystawił ktoś kałacha do głowy.
Jeszcze raz podkreślam.Iraelski Mossad z łatwością by sobie poradził ,bo dość łatwo było dotrzeć do porwanego.
A u nas ,akurat teraz ,cięcia budżetowe w wojsku .Bardzo na czasie.

Arad,strzelali do cywilów ,a jakże.
Ale tam przedtem byli talibowie.Nie bawili się w Rambo ,jak myślisz.Za dużo tam stresu na zabawę.

A jeszcze...Czy inżynier geofizyk został zmuszony do wyjazdu,czy nie miał płacone za delegację przez jego przedsiębiorstwo w którym jest zatrudniony,na pewno nie.Jest to tragedia dla rodziny Polskiej i Afgańskich ochroniarzy,a zbijanie kapitału politycznego na tej sprawie jest niesmaczne.


Jasne.Jak Ty wyjdziesz z domu i dostaniesz manto na Plantach ,to sam sobie będziesz winien.
Brrr..co za mentalność.Ochroniarze to nie Afgańczycy.Nie rozumiesz o czym piszesz.

babciela
09-02-2009, 11:11
Nikt nie zbija kapitału politycznego- ja mowie raczej o etyce i moralności rządu polskiego- ktorego za cholere nie moge znalezc - a praca tego inzyniera- gdybys mógl- tez bys pewnie pojechał.bardzo znamienne jest zachowanie inzyniera- nie chciał, nie zadzwonił ani razu do domu- doskonale zdawał sobie sprawe, że jest przeznaczony na odstrzal....

Basia.
09-02-2009, 11:15
Sikorski obiecuje, że rząd postara się ukarać winnych śmierci Polaka :confused: jestem chora jak tego słucham.

babciela
09-02-2009, 11:19
Pewnie sam RADEK(skąd on sie wział w rządzie- facet zrzutek z Anglii- w polskim rzadzie)bedzie scinał glowy- łaskawie podstawione przez talibów-innej opcji nie widze-a winien jest polski rząd , wiec .....odpowiedz jest tylko jedna- fora ze dwora

waclaw46
09-02-2009, 12:00
Przejęzyczenie w sprawie ochroniarzy to prawdopodobnie byli Pakistańczycy nie zmienia to nic w sprawie,zginęło dwoje ludzi.
Lilu co innego dostać manto w Polsce a co innego w Pakistanie.
Rząd Polski nie jest zobowiązany utrzymywać porządku w tym arabskim kraju.Myślenie kategoriami że porywacze to durnie ,telefon łatwo namierzyć i na taki luksus porywacze by się nie zgodzili ,myślę że wyssane z palca.Rząd Izraela ucieszył się wysoką oceną Mossad-u jaka jest w jurze krak.-częst.
Lilu brrr... co za mentalność .

Karolina7
09-02-2009, 12:20
Do Babcieli: Zaden Rząd na Świecie nie przyzna się oficjalnie o placenia okupu. A jednak probowano to zrobic . Jesli jeszcze o tym nie slyszalas to ogladaj dzis program o 23.15 . Probowano zaplacic okup poprzez Ambasade Polska... bezskutecznie, bo Talibowie nie byli tym zainteresowani. Dlatego mysle, ze wiemy niewiele i nie powinnismy komentowac dzialan naszego Rzadu zbyt goraczkowo.

Kazik
09-02-2009, 12:21
Przejęzyczenie w sprawie ochroniarzy to prawdopodobnie byli Pakistańczycy nie zmienia to nic w sprawie,zginęło dwoje ludzi.
Lilu co innego dostać manto w Polsce a co innego w Pakistanie.
Rząd Polski nie jest zobowiązany utrzymywać porządku w tym arabskim kraju.Myślenie kategoriami że porywacze to durnie ,telefon łatwo namierzyć i na taki luksus porywacze by się nie zgodzili ,myślę że wyssane z palca.Rząd Izraela ucieszył się wysoką oceną Mossad-u jaka jest w jurze krak.-częst.
Lilu brrr... co za mentalność .
Ale Eichmanna jeszcze w 1962 namierzyli w Brazylii, porwali do Izraela i powiesili. Namierzyć kogoś kto zmienił wygląd i nazwisko to nie było łatwe. No i jeszcze go wywieźć. Mossad jest na czołowym miejscu wśród wywiadów.

Lila
09-02-2009, 13:26
Przejęzyczenie w sprawie ochroniarzy to prawdopodobnie byli Pakistańczycy nie zmienia to nic w sprawie,zginęło dwoje ludzi.
Lilu co innego dostać manto w Polsce a co innego w Pakistanie.
Rząd Polski nie jest zobowiązany utrzymywać porządku w tym arabskim kraju.Myślenie kategoriami że porywacze to durnie ,telefon łatwo namierzyć i na taki luksus porywacze by się nie zgodzili ,myślę że wyssane z palca.Rząd Izraela ucieszył się wysoką oceną Mossad-u jaka jest w jurze krak.-częst.
Lilu brrr... co za mentalność .

Wiesz Wacław...
Ja nie mogę z tobą dyskutować.
Coś tam niby słyszaleś ,ale nie na to ucho.
Nie dwóch a trzech...bagatela ,jedno życie.

Wyssane z palca ,chyba twojego z TYLNEJ NOGI.
A co ma do tego Jura krak-częst.Chyba to ,że i ty ją niejako zaludniasz.Niestety ,bo to jak możesz sobie sprawdzić ,numer 1 obecnie w Polsce ,jeżeli chodzi o klimat i krajobraz.

I nie próbuj być złośliwy,bo to nie ten czas i nie to miejsce .Na starcze zgryźliwości.

ps.w jednym ci rację przyznam.W tych dziesięciu Palikotach.Ja bym nawet życzyła sobie cały batalion Palikotów ,aby w koszulkach z napisem jestem gejem,pojechał do Pakistanu.
Ciekawe .Talibowie chyba uciekliby w popłochu ,trzymając dżalabije w garści .

ps.rząd Izraela nie czyta Seniora pl.Mossad jest najlepszym wywiadem świata i nic tego nie zmini.Czy to ci się podoba czy nie.

waclaw46
09-02-2009, 13:36
Wacław ,nie rozumiesz.Nie czytasz wiadomości,czy jak?
Lilu przeczytałem co ma na temat Unii w Gazecie Polskiej ma do powiedzenia Grzegorz Wierzchołowski ,Nie traktuję poważnie Gazety Polskiej i szkoda mojego czasu,ci co czytają gazetę Polską i utożsamiają się z poglądami głoszonymi niech sobie dalej czytają.

Lila
09-02-2009, 13:44
Wacław ,nie rozumiesz.Nie czytasz wiadomości,czy jak?
Lilu przeczytałem co ma na temat Unii w Gazecie Polskiej ma do powiedzenia Grzegorz Wierzchołowski ,Nie traktuję poważnie Gazety Polskiej i szkoda mojego czasu,ci co czytają gazetę Polską i utożsamiają się z poglądami głoszonymi niech sobie dalej czytają.

Dałam ci linka jaki mi wszedł w ręce.
Google naprawdę nie gryzą,nie bój się.
Wrzuć sobie co chcesz.Może Money pl.czy coś innego.Chyba nie masz 5-ciu lat ?

bogda
09-02-2009, 14:29
Mnie się wydaje, że tutaj największą plamę dał rząd pakistański. Przecież skoro porywacze kontaktowali się z mediami, reporterem jakiejś prasy, to wywiad pakistański mógł namierzyć miejsce pobytu Polaka i mogli go odbić (chyba że to teraz nastąpiło i zginął w czasie walki). Ameryka też robiła co mogła w sprawie porwanego amerykanina i też się nie udało, zabili go. Terroryści nie mogli zgodzić się na okup bo wtedy zniżyliliby się do najniższego poziomu, tak postępują tylko bandyci którzy porywają dla okupu, a oni nie są bandytami tylko terrorystami i jakby wyglądali wśród innych organizacji terrorystycznych. Tutaj z pewnością chodziło im tylko o uwolnienie tych czterech Talibów niby nic nie znaczących, a pewnie było inaczej, byli to pewnie najbardziej aktywni bojownicy i dlatego rząd pakistański się nie ugiął na ich żądania, a nasz rząd jaki mógł mieć na to wpływ, jakie mógł mieć środki nacisku na pakistański rząd, nie miał żadnych szans. To była sprawa czysto polityczna, a że akurat trafiło na Polaka....

babciela
09-02-2009, 15:13
Bogusiu, a gdyby chodziło o Twojego syna....tu nie chodzi o wielka polityke, tu chodzi o podstawowe zasady moralnosci- jak moze premier publicznie powiadac, że nie bedzie negocjowal ....A Gazeta Polska- czemu nie? na pewno bardziej wiarygodna niz Wyborcza czy szmatlawce typu Fakty...

bogda
09-02-2009, 15:19
Elu...nawet gdyby chodziło o mojego syna, to jaki ja miałabym na to wpływ. Nawet nie miałabym dojścia do naszego rządu a co dopiero do pakistańskiego. Z tego co słyszałam to była sprawa czysto polityczna i żaden okup nie był brany pod uwagę. Nasz rząd obojętnie jakiej by nie był opcji też nie miał środków nacisku na tamten rząd, podobno Amerykanie naciskali na Pakistan aby nie uwalniać osadzonych Talibów. Ameryka mogła mieć wpływ, ale co dla nich znaczy jeden Polak, to jest niestety polityka. Szkoda Go bardzo i jego rodziny, bo oni to przeżywali przez cały ten okres, to jest koszmar.
Tego co powiedział nasz premier nie słyszałam, ani nie czytałam, ale jeżeli tak się wypowiedział faktycznie to popełnił wielki błąd.

POLA
09-02-2009, 15:47
ps.w jednym ci rację przyznam.W tych dziesięciu Palikotach.Ja bym nawet życzyła sobie cały batalion Palikotów ,aby w koszulkach z napisem jestem gejem,pojechał do Pakistanu.
Ciekawe .Talibowie chyba uciekliby w popłochu ,trzymając dżalabije w garści ...
Do Wacława pewno było, ale co tam.

Lila, Palikot do naprawiania i zbawiania świata prawa sobie nie uzurpuje.

A może prezydent powinien się włączyć w akcję ratowania? Wszak ma wprawę...po wizycie w Gruzji zwłaszcza.

Czytam ze zdumieniem tę wojne domową na temat kogo by tu powiesić za śmierć polskiego geologa.
Mało krwi?
Winnego szukacie, a jak nie znajdziecie, to znajdzie się wśród tych, którzy usiłowali coś zrobić, a którym się nie udało, no bo przecież kogoś trzeba...dla zaspokojenia żądzy odwetu? Dla uspokojenia sumienia? Bo tak wypada?

Nietrudno było przewidzieć awanturę, którą wywoła śmierć Polaka, jest okazja, żeby rządowi przyłożyć, żeby rząd obalić, może nawet pospolite ruszenie przeciwk rządowi zwołać.
A może warto poczekać na więcej informacji? Bo co, wszystko już wiecie gdzie, kiedy i kto czegoś zaniedbał? Gratuluję takiej wszechwiedzy.

Ciszej nad tą trumną, ciszej. Przez szacunek dla zmarłego i jego rodziny.

babciela
09-02-2009, 18:58
Polu, zamknełas nam usta tym " ciszej nad ta trumna"- może to i racja.CISZA>>>>>>>>>>>

Lila
09-02-2009, 19:10
Dobra,dobra....
Nie ma trumny jakby co ..

O Palikotach było do Wacława ,który marzy o ich dziesięciu sztukach.
Nie ma co szukać winnego ,tylko ciupasem dorwać choć jednego taliba .Tylko.....co w takim razie ? Wszak nie można go powiesić ?
Hmmmm...chyba ,że sam to zrobi pod wpływem atmosfery naszych aresztów.

POLA
09-02-2009, 23:06
zmienię temat.

Słuchałam JK w programie Lisa. Lis mnie zeźlił, Kaczyński - mile zaskoczył, a ponieważ nigdy wcześniej nie miałam okazji go chwalić, bo nie miałam za co, robię to teraz: za spokój, opanowanie, za brak podziałów wśród Polaków i słownych napaści, za apel o spokój.
Zaimponował mi tym, że nie dał się wyprowadzić z równowagi Lisowi, choć ten ostatni bardzo się starał.
Brawo, panie JK.
Szefa PiSu w takim wydaniu gotowa jestem zaakceptować nawet przy różnicy w spojrzeniu na pewne sprawy. W takim stylu da się toczyć najcięższe spory na temat wizji naszego państwa na dziś i jutro, a nie na wczoraj.
Chcę wierzyć, że metamorfoza ma charakter trwały.
Bardzo taktownie wypowiedział się również na temat dramatu, który ostatnio się rozegrał.

Elu, na pewno właściwie odczytałaś moje intencje, JK zachował się jak należy.

jano43
09-02-2009, 23:11
Wszystkie państwa werbalnie deklarują:żadnych rozmów, negocjacji,płacenia a pod stołem dają kasę i swoich ludzi wyciągają z kłopotów.Tym sposobem w zeszłym roku włosi -
za podobno 5 mln euro- uwolnili dwie swoje wolontariuszki
uwięzione w Afganistanie.To jest pierwszy od 7 lat przypadek,
że tubylcy zabili porwanego.A przecież ten człowiek pracował dla polskiej firmy.Rozumiem,że jeśli z jego pracy korzyści miała ta firma to również korzystne to było dla Polski. Było zatem psim obowiązkiem rządzących użyć WSZELKICH sposobów by go z rąk porywaczy uwolnić.A podobno takie możliwości były.
A tak w ogóle,co wojska NATO ( w tym i nasze) robią w Afganistanie.Czy ten kraj napadł któregoś z członków NATO?
A może rząd afgański zwrócił się z prośbą o pomoć?
Czy obecność wojsk soluszu w tym kraju i ich poczynania nie
wyczerpują definicji inwazji i okupacji.Więc może tamci się tylko w ten sposób bronią.

babciela
10-02-2009, 09:00
Jano, ja mam takie samo zdanie , jak i Ty- po tej haniebnej( dla rządu Tuska)śmierci prawowitego Polaka, my też w jakims stopniu stracilismy poczucie bezpieczeństwa- zobaczylismy, że w sytuacji zagrozenia, kiedy sami bedziemy bezsilni, NIKT NAM NIE POMOZE!!NIKT- wszyscy schpwaja ogony pod siebie i będa w dalszym ciągu patrzec co tu jeszcze ugryżc z tego z tak juz pogryzionego kraju . RZAD NIE ZROBIL NIC-to jest pierwszy przypadek kiedy ginie obywatel , a jego rząd nic nie działa..taka jest prawda, i nie wmawiajcie mi ze chce wieszac ,nie majac dowodów- mam dowód- zabity niewinny człowiek

Lila
10-02-2009, 09:07
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article315536/Polskie_sluzby_pozbawione_agentow.html

Do poczytania.Dla tych ,co martwią się funduszami na okupy,oraz ubytkiem w swojej emeryturze ,spowodowanym wypłacaniem tychże.
Cięcia w siłach specjalnych bardzo na czasie,przy jednoczesnej podwyżce uposażeń naszych wybrańców narodowych.

jip
10-02-2009, 09:11
Widzę, że macie więcej wiadomości niż wszyscy święci, łatwo rzucać oskarżenia typu nic nie zrobili, mogli więcej, zrobili za mało, bardzo łatwo takie oskarżenia przechodzą Wam przez usta. RZĄD NIE ZROBIŁ NIC,A skąd wiecie, że nic nie zrobili? lub, że zrobili za mało, albo , że można zrobić więcej, może współpracujecie z Talibami? Przecież tego co zrobili, ile można było zrobić i czy można więcej nigdy się zwykli ludzie tacy jak my nie dowiedzą. Jazgot nie poparty faktami to jazgot nieprzyzwoity, dobrze, że to tylko jazgot. I może warto pomyśleć co myśli rodzina zabitego o takim jazgocie. Zresztą nie tylko na tym forum, ale też w mediach, aż trzęsie się od prześcigania się w posądzaniu, osądzaniu, przypuszczeniach, komentarzach i wszystko to niby w majestacie wszystkowiedzy.

senior A.P.
10-02-2009, 09:38
A tak !
Seniorzy maja duzo wiesci ,tyle tylko,ze nie wszyscy moga o tym pisac.
Witam i Pozdrawiam Tubylcow !

tadeusz50
10-02-2009, 09:42
Szukanie winnych teraz? A czy nie było to do przewidzenia kiedy to pan Maciarewicz rozgonił na cztery wiatry WSI i ujawnił dane agentów. Już wtedy mówiono, że teraz tylko głupi lub chory psychicznie pójdzie na współpracę z naszym rządem. To jest moje zdanie.

senior A.P.
10-02-2009, 09:45
Masz do tego zdania prawo ale wiedz,ze to co zrobil Maciarewicz to tylko jedno z polecen "wysokiej gory",ktore on wykonal choc nieudolnie.

babciela
10-02-2009, 10:36
ja napisałam jaki to jest dowód i zdania nie zmienie-JEDEN NIEWINNY CZLOWIEK ZABITY- to o jednego za dużo- to jest dowód którego nie da się obalic- dla ratowania zycia JEDNEGO czlowieka wszystkie metody sa dobre, ale takich metod nie wykorzystano- i to jest bezprzeczna wina rzadu. Tertium non datur

Lila
10-02-2009, 10:54
Witaj Senior!!!:D

Jip,do kogo to orędzie ? Hę ? O jazgocie ? Nie baw się w strusia ,tylko imiennie proszę.

ps.Jeśli chodzi o mnie ,NA RAZIE nie rzucam oskarżeń.Dlatego ,że nikt ,łącznie z ofiarą się tego nie spodziewał.
Natomiast radzę zwrócić uwagę na wypowiedzi kompetentnych urzędników.Np .na taką : ( z pamięci).
'Zazwyczaj zaangażowany jest tylko konsul,w tym wypadku -cała ambasada polska '..
No nie ! Jakie porównanie u licha.Zazwyczaj chodzi o zgubienie paszportu czy upadek biura.Tu chodziło o ścięcie głowy.Może lepiej zrobiliby urzędnicy polscy ,aby nie wypowiadali się do mediów.

bogda
10-02-2009, 10:59
Elu...to co mieliśmy tam wysłać nasze wojska i wszcząć wojnę? My mogliśmy tylko układać się z rządem pakistańskim, bo Talibowie nie chcieli z nami układu, im chodziło o uwolnienie ich ludzi na co nie godził się rząd pakistański, który też jest pod ścianą, bo właściwie nie ma żadnych środków prawnych aby go Talibowie posłuchali. Tam rządzą kacykowie danej wsi czy klanu, rząd pakistański nie ma na to wpływu, może tylko sprawować władzę na drogach, taką mają podpisaną między sobą umowę, że władza rządu tam nie sięga. Mogli się tylko z nimi układać, a że nie chcieli...tu znowu wchodzi polityka...

waclaw46
10-02-2009, 11:20
Nie zgadzam się z tymi którzy winę za zamordowanie naszego obywatela winią rząd.Uważam że nie powinno się płacić tym ,którzy porywają kogoś dla okupu.Jak za porwanie nie dostaje się pieniędzy to skończą się porwania.Najgorzej dla tych pierwszych co będą musieli uwiarygodnić zasadę nie płacenia.
Za całą sprawę zabicia Polaka jest winny Rząd Pakistański ,który nie zapewnił bezpieczeństwa obcokrajowcowi i powinien zapłacić rodzinie odszkodowanie.Może kogoś to szokuje ,ale gdy jeden z pilotów NATO przez pomyłkę zbombardował ambasadę Chińską w Belgradzie to Pakt Północno Atlantycki wypłacił odszkodowania, rodzinom zabitych i rannym ,tak postąpił
i słusznie.
Natomiast sprawa otwarta co do niepisanego prawa odpowiedzialności osób związanych z uprowadzeniem ,powinna obowiązywać kara śmierci.I uprowadzenia się skończą.
Przestańmy się podniecać porywaczami Olewnika że popełnili samobójstwo kto winny,może następni pójdą w ich ślady,myślę o współwinnych porwania.

Lila
10-02-2009, 11:48
Przestańmy się podniecać porywaczami Olewnika że popełnili samobójstwo kto winny,może następni pójdą w ich ślady,myślę o współwinnych porwania.


Absolutnie nie podniecajmy się.
Przecież to nic nie zmieni ,że mocodawcy są pewnie wysoko i wolni.

A tak w ogóle Wacław,ty ciągle o tych pieniądzach.Tak cię to boli ,jakbyś miał dać własną rencinę.
Przecież dałam linka,aby se poczytać ,ile jest płacone różnym informatorom i współpracownikom tzw.służb.
A czy piraci nie dostali okupu ?

Zresztą po co ględzić o tym ,jak talibowie chyba nie chcieli pieniędzy.Co nie zmienia faktu ,że powinni dostać taką propozycję od ambasady.I ponoć dostali.
A także po co gędzić o karze śmierci ,jak jesteśmy w Unii.

waclaw46
10-02-2009, 13:22
Uważam że nie powinno się negocjować z porywaczami.Gdy nikt nie będzie z nimi wchodził w układy to nie będą porywać.

senior A.P.
10-02-2009, 14:12
Nie wszystko mozna kupic za pieniadze jak niektorym sie zdaje .
Wolnosc nie ma ceny podobnie jak zycie.
Nie szukajmy przyjaciol zbyt daleko.

POLA
10-02-2009, 15:16
Polu, zamknełas nam usta tym " ciszej nad ta trumna"- może to i racja.CISZA
Napisałaś to wczoraj. A jednak okazałam się mało skuteczna, skoro dzisiaj tak napisałaś:
ja napisałam jaki to jest dowód i zdania nie zmienie-JEDEN NIEWINNY CZLOWIEK ZABITY- to o jednego za dużo- to jest dowód którego nie da się obalic- dla ratowania zycia JEDNEGO czlowieka wszystkie metody sa dobre, ale takich metod nie wykorzystano- i to jest bezprzeczna wina rzadu. Tertium non datur
Obwiniasz rząd? Nadal wszystko już wiesz? Piszesz, że masz dowód, zginął człowiek. I to naprawdę wystarcza do oskarżenia rządu?
A co powiesz na to, kiedy umiera pacjent z powodu zaniechania przez lekarza pewnych czynności i obowiązków? Umiera samotnie, bez fleszy, kamer, prasy i nikt nie pochyla się nad jego cierpieniem i bólem najbliższych.
Też winny rząd?
A takich zgonów mamy całkiem sporo w skali kraju.

Napisałam wczoraj po raz pierwszy pozytywnie o
JK, bo było za co go pochwalić i co? Cisza, nikt tego nie zauważył?
Nie pasuje ta pochwała, bo Kaczyński nie napadł na rząd, nikogo nie oskarżał, apelował o takt, umiar i zalecał poczekać, a nie ferować wyroki przed zbadaniem sprawy.

Tym razem po drodze mi z p. Kaczyńskim, choć kto wie, czy swoim wyważonym stanowiskiem nie ściągnie na siebie złości tych, którzy zawsze i wszędzie muszą tropić, oskarżać, obalać, jednym słowem wszczynać awanturki, żeby móc oddychać.

Karolina7
10-02-2009, 15:53
Brawo POLA. Milo sie czyta Twoje komentarze. Podoba mi sie tez LILA, bo w temacie dramatycznej smierci naszego rodaka jest powsiagliwa w kategorycznych osądach i przypisywaniu komus winy.
Babcielu - z Toba zgodzic sie nie moge, bo Ty masz pewnosc, ze to wina Polskiego Rzadu. A moze chodzi o ten konkretny, wlasnie ten "Tuskowy"? Myslisz, ze inny zrobilby wiecej? Ja uwazam, ze zaden nie zrobilby nic wiecej. Tylko ciezar obwiniania ulozylby sie inaczej i ci, co teraz tak zajadle krytykuja, wtedy by bronili... Czego to dowodzi? Ano tego, ze WSZYSTKO potrafimy sprowadzic do brudnej polityki! I to nie jest w porzadku!

jip
10-02-2009, 17:05
ja napisałam jaki to jest dowód i zdania nie zmienie-JEDEN NIEWINNY CZLOWIEK ZABITY- to o jednego za dużo- to jest dowód którego nie da się obalic- dla ratowania zycia JEDNEGO czlowieka wszystkie metody sa dobre, ale takich metod nie wykorzystano- i to jest bezprzeczna wina rzadu. Tertium non datur
Skąd Ty wiesz jakie metody są dobre i które to metody wykorzystano a których zaniechano, i w czym tak "bezprzecznie" rząd zawinił? może podasz źródło Twojej wiedzy? czy to jest tak, że jedna baba powiedziała drugiej babie. Jest to tragedia i nie należy tu szafować słowami.

babciela
10-02-2009, 17:38
Bardzo przepraszam- Pola przegieła - oczekuje przeprosin- wycofuje się z dyskusji, bo nie lubie chamstwa- nikogo nie zabilam jako lekarz, nigdy nie było na mnie skargi....

Lila
10-02-2009, 18:48
No tak.
Jakże łatwo urazić Człowieka.Przez duże 'C'.
A ja znam Elę.I Panie Boże -jeśli istniejesz - spraw ,żeby przy moim końcu znalazł się lekarz ,taki jak Ela.

Pani Slowikowa
10-02-2009, 19:04
Nie pasuje ta pochwała, bo Kaczyński nie napadł na rząd, nikogo nie oskarżał, apelował o takt, umiar i zalecał poczekać, a nie ferować wyroki przed zbadaniem sprawy.

Tym razem po drodze mi z p. Kaczyńskim, choć kto wie, czy swoim wyważonym stanowiskiem nie ściągnie na siebie złości tych, którzy zawsze i wszędzie muszą tropić, oskarżać, obalać, jednym słowem wszczynać awanturki, żeby móc oddychać.

No faktycznie ferwowac wyrokami .... przed zbadaniem sprawy nie nalezy ale czemu ja mialam takie dziwne przeczucie ze te pertraktacje skoncza sie fiaskiem? Tak jakby juz sprawa byla przegrana w przedbiegach??
Zal tylko straszny serce sciska za tego chlopaka ktory wierzyl w swoich rodakow do konca.. Ech!!!:mad:

Lila
10-02-2009, 19:12
No faktycznie ferwowac wyrokami .... przed zbadaniem sprawy nie nalezy ale czemu ja mialam takie dziwne przeczucie ze te pertraktacje skoncza sie fiaskiem? Tak jakby juz sprawa byla przegrana w przedbiegach??
Zal tylko straszny serce sciska za tego chlopaka ktory wierzyl w swoich rodakow do konca.. Ech!!!:mad:


Ciekawe.Ja byłam pewna,że skończą się sukcesem,jak to było już parę razy.Nikt się tego nie spodziewał.
Nawet sam Piotr do końca wierzył.

ps.popieram decyzję MSZ o przyznaniu nagrody miliona zł ,za informacje o bandytach.
Byłoby dobrze dać drugi milion za zabicie drani.

Pani Slowikowa
10-02-2009, 19:38
ps.popieram decyzję MSZ o przyznaniu nagrody miliona zł ,za informacje o bandytach.
Byłoby dobrze dać drugi milion za zabicie drani.

Oni juz sie dobrze ukryli.. i milion zl to chyba za malo aby ich wykurzyc z kryjowki... Potrzeba duzo wiecej pieniedzy tak aby ten ktory ich zdradzi, mogl sobie zyc dobrze gdzies za granica.. Wszystko jest do zalatwienia tylko trzeba chciec..
A kto chce?

Mysle ze z tym chceniem wlasnie jest problem... tzn ..... byl bo juz po ptokach.. Chlopak nie zyje..
Kto mu przywroci zycie??? Kto Lzy przywroci jego rodzinie??

Pani Slowikowa
10-02-2009, 20:47
przeczytajcie sobie ten artykul . Moze juz go ktos czytal ?

Sprawa porwanego Polaka juz przesadzona od 2 Lutego :mad:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6254531,Zmarnowano_szanse_na_ocalenie_Piot ra_Stanczaka_.html

Lila
10-02-2009, 21:19
Menda ,która ma oryginał kasety,jest dziennikarzem.

http://www.tvn24.pl/12691,1585339,0,1,4-tys-dolarow-za-film-z-egzekucji,wiadomosc.html

Myślę,że 'Grom' jednak powinien chociaż próbować.Polak był 100 km od afgańskiej granicy.Teren górzysty,ale to nie zastęp harcerski w końcu.

Alisia
10-02-2009, 22:51
Oni juz sie dobrze ukryli.. i milion zl to chyba za malo aby ich wykurzyc z kryjowki... Potrzeba duzo wiecej pieniedzy tak aby ten ktory ich zdradzi, mogl sobie zyc dobrze gdzies za granica.. Wszystko jest do zalatwienia tylko trzeba chciec..
A kto chce?

Mysle ze z tym chceniem wlasnie jest problem... tzn ..... byl bo juz po ptokach.. Chlopak nie zyje..
Kto mu przywroci zycie??? Kto lzy przywroci jego rodzinie??




Jezu,Lzy przywroci????

POLA
10-02-2009, 22:52
Bardzo przepraszam- Pola przegieła - oczekuje przeprosin- wycofuje się z dyskusji, bo nie lubie chamstwa- nikogo nie zabilam jako lekarz, nigdy nie było na mnie skargi....
"Przegięłam"? Gdzie, w czym?
Przeprosin ode mnie oczekujesz?
A za co?
O czyim chamstwie piszesz?
No tak.
Jakże łatwo urazić Człowieka.Przez duże 'C'.
A ja znam Elę.I Panie Boże -jeśli istniejesz - spraw ,żeby przy moim końcu znalazł się lekarz ,taki jak Ela.
Świat lekarski to nie tylko Ela, przecież nie o niej pisałam, vide p.82.

jano43
10-02-2009, 23:56
Babciela (#69 i 75) w odniesieniu do mnie zadziałała jak przysłowiowy odgromnik.Nieopatrznie napisała,że mój pogląd na sprawę zabitego w Pakistanie geologa nie jest Jej obcy i od
razu została połajana przez Polę i Jipa -dyżurnych na tym forum - obrońców Donka & co.Przy czym oboje dają dowód,że słysząc nie słyszą.Rząd opowiada teraz ile to not wysłano i ile
przeprowadzono rozmów ze swoimi odpowiednikami w rządzie
pakistańskim.I na tym samym wydechu mówią,że wielu członków tamtego rządu poprostu sprzyja porywaczom a sam
rząd nad tamtymi terenami nie sprawuje żadnej władzy.To po co ta cała maskarada?Nasz wywiad chwali się,że ustalił personalia porywaczy.Czy logika nie nakazywałaby w takiej sytuacji bezpośrednio z nimi rozmawiać?Tusek powiada,że
rozmawiał o tej sprawie z v.prez.USA.Były ambasador amerykański w W-wie dodał,że rozmowa miała miejsce dzień po zabiciu człowieka.Tusek,kpi czy o drogę pyta?Jip nie wie jakie metody są dobre.Pozwolę sobie podpowiedzieć: SKUTECZNE! Na ogół kiedy porywa się ludzi to pierwsze żądania mają charakter polityczny i na ogół do uwolnienia porwanych wystarczają pieniądze.

Alisia
11-02-2009, 00:59
Nie jestem zwolennikiem milosciwie panujacych,ale sypia sie gromy i dzialaja odgromniki,czy panstwo znaja wszystkie dzialania rzadu?Jesli tak ,to bardzo zle,jesli nie...
Oceniac mozna za caloksztalt.
Stala sie tragedia.Tu nikt nie ma watpliwosci,ale szfowanie wyrokami jest nie na miejscu.
Swiat zwariowal i naprawe nalezaloby zaczac...ba...kazdy od siebie,ale jak trafic do tych co na forum nie bywaja?

kufa86
11-02-2009, 01:57
Bardzo przepraszam- Pola przegieła - oczekuje przeprosin- wycofuje się z dyskusji, bo nie lubie chamstwa- nikogo nie zabilam jako lekarz, nigdy nie było na mnie skargi....

babciela jest jedną z niewielu osób, które szanuję na tym forum.
Dlaczego nie biadolicie nad 1000 zabitych w Gazie,
albo 100 zmarłych w pożarach w Australii,
albo ponad 5000, którzy giną w wypadkach samochodowych w Polsce,
albo ponad 5000, którzy w Polsce popełniają samobójstwa?

Stalin powiedział, że dużo zabitych to statystyka i strategia,
dodam, że jeden to tragedia.

Alisia
11-02-2009, 03:55
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/3792/large/1_4963a57316d73.jpg




Moze nie na temat.
Jednak to tez Polska,to nasze dzieci,tu po tej stronie oceanu pieknie mowia jezykiem swoich mam,babc,ktorymi to forum tak pogardza.


To dzieci z polskiej szkoly w naszej amerykanskiej Czestochowie.

senior A.P.
11-02-2009, 08:05
Tragedia jest,ze ludzie ludzi nie rozumieja !
Taki jest dzisiejszy swiat.
Jak temu zaradzic ?
Bardzo prosto - zaczac sie wzajemnie przyjaznic i szanowac,jednoczyc i wspolnie dzialac przeciw naszym wrogom.

Lila
11-02-2009, 08:32
Tragedia jest,ze ludzie ludzi nie rozumieja !
Taki jest dzisiejszy swiat.
Jak temu zaradzic ?
Bardzo prosto - zaczac sie wzajemnie przyjaznic i szanowac,jednoczyc i wspolnie dzialac przeciw naszym wrogom.

Ślicznie Senior piszesz o przyjaźni i zrozumieniu między ludźmi.
Ale wiesz ,aniele ,że znalazłam Cię w ..hmmmm..gawrze pewnej .I poczytałam ,jak brzydko piszesz o naszych forumowiczach.Ja ,jak sam wiesz ,nienawidzę pomyj wylewanych za plecami zainteresowanych,więc u mnie ,dołączyłeś do swych rodaczek pseudopolonijnych.

Nie ma to większego znaczenia dla ciebie,ale dla mnie -kolosalne.
Tak dla twojej wiadomości.

KUFA.
Statystyki nie kłamią.
Ale wiesz,śmierć przed okiem kamery..
Zarżnięcie człowieka,po to tylko ,aby postraszyć nie nas ,ale USA .Bo mają ich obywatela.
Ciekawe ,czy Stany Zjednoczone sobie poradzą.

senior A.P.
11-02-2009, 09:52
Jezeli czytasz (obojetnie gdzie) to wiesz chyba kogo czytasz.
Mnie juz nie raz w zyciu starano sie skompromitowac,tu na tym forum tez zamykajac mi nawet usta i nie pozwalajac sie bronic - czy wiesz Lila co to oznacza ?
Podszywano sie nawet pod moj imienny nick,o innych sztuczkach internetowych nie wspominajac a to juz perfidnosc!
Bardzo czesto wylanczano mi zdalnie moj komputer symulujac usterke techniczna,podsylano rozne wirusy i plansze ochrony przed nimi - my i moi przyjaciele od dawna wiemy co to "wolnosc komputerowa".
Tym bardziej gdy ktos podszywa sie pode mnie i to wtedy gdy nawet w tym czasie mnie nie ma .
Oj latwowierna jestes kobieta ale to Twoj a nie moj los .
Mam nadzieje,ze jeszcze wiele w zyciu zrozumiesz a szczegolnie to kim sa wrogowie Polakow.
Ja naprawde powazam i szanuje prawdziwe przyjaznie ,miedzy innymi i z ludzmi z tego forum.
Faryzejstwa zas strasznie nienawidze,dwulicowcow odsylam tam gdzie ich miejsce.
Prosze sobie przypomniec kim i jakim byl Zawisza Czarny,moze to ci pozwoli zrozumiec do jakich ludzi sie zaliczam,jestem i mysle jak przystalo na Polaka a nie zdrajce.
Co do Polonii mamy rozna, podobnie jak Polakow w Polsce.
Prosze byc dobrej mysli i jezeli cos nie jasne pytac,zawsze odpowiem gdy jestem "u zrodla".

Lila
11-02-2009, 10:03
Senior ,powiem ci coś.
Bardzo czesto wylanczano mi zdalnie moj komputer symulujac usterke techniczna,podsylano rozne wirusy i plansze ochrony przed nimi - my i moi przyjaciele od dawna wiemy co to "wolnosc komputerowa".


Mania prześladowcza to cecha polonusów ? Twojej koleżance też ja włamałam się zdalnie do komputera ,w celu kradzieży jej zdjęć.Po to ,aby zrobić sobie identyczną amerykańską fryzurę.
Oj latwowierna jestes kobieta ale to Twoj a nie moj los .

Aż los ?:D wirtualny chyba.Mam go w nosie.
Prosze sobie przypomniec kim i jakim byl Zawisza Czarny,moze to ci pozwoli zrozumiec do jakich ludzi sie zaliczam,jestem i mysle jak przystalo na Polaka a nie zdrajce.


Senior,ja nie muszę sobie przypominać kim był Zawisza z Garbowa.Ale - sorki - nie widzę analogii .Czyżbyś był aktualnym nadal brunetem ?
Nie wiem czy wiesz ,że nawet tak wielki Polak ,zginął śmiercią podobną do tej ,od której poległ nasz rodak w Pakistanie.Więc lepiej nie doszukuj się podobieństwa.

maja59
11-02-2009, 10:04
Albo wszystkie wywiady tego świata są przeciwko tobie, albo masz nerwicę natręctw. Senior A.P. jako najgroźniejszy bojownik o sprawy wielkie ma zdalnie blokowany komputer, podszywają się bestialsko pod jego nicka, pewnie podsłuchują i podglądają. Daj sobie na wstrzymanie.

waclaw46
11-02-2009, 10:37
Temat porwania dla mediów jest nośny,od rana do wieczora serwuje się nam ,.wszelkiego rodzaju komentatorów,którzy ze znawstwem tematu potrafią znależć winnych śmierci jednego z 38 500 000 obywateli.Sprawa Talibów i plemion na pograniczu Pakistańsko-Afgańskim jest nam znana,spełnily się oczekiwania tych którzy zlecili morderstwo. Zwolennicy teorii spiskowej dziejów już znajdują winnych w różnych krajach Świat.,Kufa86 wylał trochu zimnej wody na głowy seniorów dyskutantów no i dobrze.Gdyby nie media które o tych sprawach piszą to do porwań by nie dochodziło.Siemiątkowski w wywiadzie powiedział że byla moda na porwania dyplomatów,jeden kraj gdy porwano mu dyplomatę ,porwał brata jednego z zlecających zabil go i zostawił kartkę z jego rodziną z informacją będą następni.Obywateli tego kraju się nie porywa.

Lila
11-02-2009, 10:45
Temat porwania dla mediów jest nośny,od rana do wieczora serwuje się nam ,.wszelkiego rodzaju komentatorów,którzy ze znawstwem tematu potrafią znależć winnych śmierci jednego z 38 500 000 obywateli.Sprawa Talibów i plemion na pograniczu Pakistańsko-Afgańskim jest nam znana,spełnily się oczekiwania tych którzy zlecili morderstwo. Zwolennicy teorii spiskowej dziejów już znajdują winnych w różnych krajach Świat.,Kufa86 wylał trochu zimnej wody na głowy seniorów dyskutantów no i dobrze.Gdyby nie media które o tych sprawach piszą to do porwań by nie dochodziło.Siemiątkowski w wywiadzie powiedział że byla moda na porwania dyplomatów,jeden kraj gdy porwano mu dyplomatę ,porwał brata jednego z zlecających zabil go i zostawił kartkę z jego rodziną z informacją będą następni.Obywateli tego kraju się nie porywa.

Ba,Siemiątkowski wie co mówi,poniekąd.:D Chyba ma wiadomości jak pracuje Specnaz.
10 lat temu w Libanie ,pod rosyjską ambasadę,dostarczono worki z ciałami dwóch jej pracowników.
Dziwnym trafem niezadługo ktoś wymordował w paskudny sposób nie tylko czterech porywaczy ,ale i wszystkich członków ich rodzin.
Wiadomo,że ambasada to szpiedzy.Ale skorzystali na tym zwykli Rosjanie,bo nawet jak gdzeiś w grupie porwanych znajdzie się Rosjanin,to go po cichutku wypuszczają.

ps.ostani porwany Rosjanin był w Gruzji.
Jak się okazało ,sam zdezerterował.:D

Lila
11-02-2009, 10:52
Acha,Al-kaida zarżnęła w Iraku czterech Rosjan - dyplomatów.3 lata temu.
Ale Al-kaida ,to nie pasztunowie.Nie wiem ,jak zemścił się Specnaz.

senior A.P.
11-02-2009, 12:36
Co ja mam to "maja" napewno nie bedzie wiedziec chocby wrozka forum byla - daj sobie na powstrzymanie ocen.
Chyba,ze znowu ktos otrzymal zlecenie na......,zreszta piszcie co chcecie ,po mnie to splynie jak kazda woda.
Prosze jednak o szacunek do osob starszych od siebie.
Stwierdzam,ze o Polakach za granica bardzo malo wiecie,czas sie wam zatrzymal na "gorsetach krakowskich" co juz poparto zalaczonym zdjeciem przez "Alisie".
Moze tez sadzicie ,ze kazdy z "polonusow" jest Czuma.
Milego wieczoru zycze !

POLA
11-02-2009, 13:40
Babciela (...) od
razu została połajana przez Polę i Jipa -dyżurnych na tym forum - obrońców Donka & co.Przy czym oboje dają dowód,że słysząc nie słyszą...Tusek,kpi czy o drogę pyta?Jip nie wie jakie metody są dobre.Pozwolę sobie podpowiedzieć: SKUTECZNE! Na ogół kiedy porywa się ludzi to pierwsze żądania mają charakter polityczny i na ogół do uwolnienia porwanych wystarczają pieniądze.
Nic nie poradzę na to, że ktoś interpretuje cudze wypowiedzi tak, jak chce i jak mu wygodnie, a nie tak jak wynika to z treści tejże wypowiedzi.
Przeczytaj raz jeszcze #64 (mój), potem 65, 69, 75 i na końcu #82.
Radzę też nie ominąć wypowiedzi w #70, zręcznie zakamuflowanej sugestii... no bo skoro cięcia w siłach specjalnych i podwyżki dla wybrańców.... Niby nie oskarżenie, ale trochę tej oliwy do ognia się dolewa.

A teraz ogólnie, do tych, którzy już wiedzą wszystko, nawet to, czego nie wie jeszcze J. Kaczyński – stąd jego powściągliwość i apel o niewydawanie przedwczesnych wyroków wyrażone w poniedziałkowym programie T. Lisa.
Apel mój nie pomógł, zrozumiałe, ale dlaczego apel szefa PiSu nie trafił do zwolenników tej partii, pojąć nie mogę, i tu przypominają mi się słowa wypowiedziane kiedyś, że Polacy słyszą słowa Jana Pawła II, ale jego słów nie słuchają.

Czym podyktowany jest zbiorowy lament i szukanie winnych właśnie wśród rządu? Czym podyktowane jest publiczne oskarżanie Tuska?
Współczuciem dla losu okrutnie zamordowanego geologa? Współczuciem dla jego najbliższych?

Śmiem wątpić, to raczej okazja do tego, aby rządowi, który nie wywodzi się przecież z PiSu, po prostu – mówiąc kolokwialnie – przyłożyć. Najmniejszy pretekst do tego się nadaje, aby wykazać, jak lichy to rząd, jak bardzo naraża każdego obywatela, nawet tego stukającego w klawiaturę, na niesamowite niebezpieczeństwa, bo nie potrafił uratować jednego naszego rodaka z rąk bezwzględnych oprawców.

Sądziłam, że dojrzałość, wynikająca choćby z racji wieku, o emocjonalnej nie mówię, bo z wiekiem nie zawsze idzie w parze, że ta dojrzałość i doświadczenie życiowe podpowiedzą seniorom umiar w wieszaniu winnych (wieszanie jest określeniem metaforycznym, ale też nie zostało właściwie odczytane). Pomyliłam się, nie pierwszy, nie ostatni raz zresztą.

Będę cierpliwie czekać na więcej uporządkowanych informacji przy pełnej świadomości tego, że prawdy do końca nie poznam, bo ona nie jest przeznaczona dla nas, bo o pewnych wątkach nie można mówić głośno, o czym wspomniała Alisia.

Trzy ofiary śmiertelne po zderzeniu autobusu z samochodem ciężarowym.
Też winien rząd?
Znajdą się tacy, którzy stworzą do tego argumentację, ale mnie z takimi poglądami nie po drodze.

Lila
11-02-2009, 14:16
Pola

Radzę też nie ominąć wypowiedzi w #70, zręcznie zakamuflowanej sugestii... no bo skoro cięcia w siłach specjalnych i podwyżki dla wybrańców.... Niby nie oskarżenie, ale trochę tej oliwy do ognia się dolewa.


Łaskawie mi nie sugeruj własnych intencji,OK ?
Jak bym chciała dolać ,to napisałabym...że...Tusk jak idiota ,twardziel i boża podszewka od starego jaśka,pieprzył o okupie nieproszony.
Że ...gen.Polko mu to wytknął.
Ze...piszą wszystkie media,iż można było tego uniknąć.

Ale nie.Napisałam ,że są cięcia.Bo są.Już niedługo zmniejszy się bezpieczeństwo na ulicach.Prawda czy nie ?
Napisałam ,ze są podwyżki pensji dla posłów.Są ? Czy je ktoś odwołał.W takim razie przepraszam.

Więc po co przytaczasz ten post ni z gruszki ni z pietruszki.Ja nie potrzebuję dolewać nigdzie oliwy,skoro mogę beznyną ogienek potraktować.Co mi bliższe jest.

A Ela ? Uważasz,że niesłusznie jej zrobiło się przykro.Co ma lekarz do taliba ?

ps.myślałam ,że już nic mnie nie zaskoczy.A jednak.

ps2 .Alisia ,która pisze paszkwile tak nieprawdopodobnie chamskie,jest dla ciebie autorytetem na który się powołujesz ?Ech,Pola...Senior masz rację !!!
Naiwna ze mnie kobieta.

Lila
11-02-2009, 14:26
I jeszcze sobie doleję tej oliwy z pierwszego tłoczenia.

W pewnym momencie talibowie zażądali 500 tysięcy dolarów. Polacy powiedzieli, że mogą dać 200 tysięcy. Wtedy negocjacje de facto się zakończyły” - tak rzecz relacjonuje Sami Yousafzai, dziennikarz miejscowego wydania „Newsweeka.

Prawda czy fałsz ?
Nie wiadomo .Nie chce mi się wierzyć.Napisałam ,bo mam nadmiar oliwy w domu.

POLA
11-02-2009, 14:37
I jeszcze sobie doleję tej oliwy z pierwszego tłoczenia.
Prawda czy fałsz ?
Nie wiadomo .Nie chce mi się wierzyć.Napisałam ,bo mam nadmiar oliwy w domu.
Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo nie ufam tym prawdom teraz ujawnianym wszelkiej maści zbawcom i dobrze poinformowanym dziennikarzom. Czekam i zbieram dane.

A w sejmie dyskusja o komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Olewnika.
Niezła lekcja, ale smutna, nie ten klimat chyba i zero wniosków z dotychczasowych doświadczeń.

Kazik
11-02-2009, 16:33
No i jeszcze problem z Czumą. W wywiadzie w Sejmie Kłopotek (PSL) zażartował: że Tusk ma już nie Kłopotka ale kłopot. Padały pytania od kilku polityków (Zemke itp) dlaczego ABW nie "prześwietliła" Czumę. Ja myślę-K.Bondaryk jest szefem ABW. Sam Tusk kiedyś "palnął": ABW nasze a CBŚ nie nasze. Ładnie prawda? A Bondaryk przyszedł na szefa ABW gdy oni prowadzili śledztwo przeciw niemu. O tym też Tusk i inni nie wiedzieli? To jakby Kiełbasę, Baraninę czy inne bandziorskie "mięsko" zrobić prokuratorem.

Myślę że dymisji nie będzie. Czuma niby sam zrezygnuje. Dziennikarzom palnie mówkę w stylu (Bóg Honor Ojczyzna), następnie o wysokich standardach uczciwości w PO, o własnej niewinności i honorze i że tylko z powodu "podejrzeń" dymisję złożył. Zobaczymy czy się pomyliłem.

A tak ładnie medialnie zaczął. Lepiej niż Ziobro bo w tak krótkim czasie. Tusk podobno był wściekły (nazwiska Talibów znamy i ich rodzin), prokuratorzy będą wynagradzani w/g punktów które uzbierają za wyniki w pracy, pomysł na broń w każdym domu.

No jak ma Tusk teraz tę żabę zjeść? Co miesiąc minister.

Kazik
11-02-2009, 16:40
Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo nie ufam tym prawdom teraz ujawnianym wszelkiej maści zbawcom i dobrze poinformowanym dziennikarzom. Czekam i zbieram dane.

A w sejmie dyskusja o komisji śledczej do zbadania okoliczności śmierci Olewnika.
Niezła lekcja, ale smutna, nie ten klimat chyba i zero wniosków z dotychczasowych doświadczeń.
PiS chciał komisji chyba prawie rok temu (dat nie zapamiętałem dokładnie z tej debaty), ale to trafiło do "zamrażarki" marszałka. Byli temu przeciwni. Teraz PO nie miało wyjścia, gdy wszystkie pozostałe partie są "za".

waclaw46
11-02-2009, 17:34
Szukamy dalej na forum seniorów winnych śmierci naszego rodaka w Pakistanie. Przy tych rozważaniach ile jest warte życie to powiedzcie ile zapłacilibyście Afganom?. Wcześniej nasi żołnierze przez pomyłkę zabili Afgańczyków,myślicie że za to nas kochają .W Pakistanie mieszka ok 2000000 Afgańczyków.W Afganistanie 80 % to analfabeci i utrzymują się z handlu opium.Na razie nie ma co się wybierać w tamte rejony ,wyśmienite do spinaczki.

Kazik
11-02-2009, 17:56
Szukamy dalej na forum seniorów winnych śmierci naszego rodaka w Pakistanie. Przy tych rozważaniach ile jest warte życie to powiedzcie ile zapłacilibyście Afganom?. Wcześniej nasi żołnierze przez pomyłkę zabili Afgańczyków,myślicie że za to nas kochają .W Pakistanie mieszka ok 2000000 Afgańczyków.W Afganistanie 80 % to analfabeci i utrzymują się z handlu opium.Na razie nie ma co się wybierać w tamte rejony ,wyśmienite do spinaczki.
Coś mi się przypomina (w TV mówili), że była sfilmowana grupka z którą prowadzono rozmowy o odszkodowanie. Później na tej podstawie rozpoznano terrorystę. Co on tam robił (w tej ostrzelanej wiosce) przy negocjacjach. A gdy nasi strzelali to go tam nie było? A kto wie że zginęli wtedy sami cywile. Przecież nie można by było nawet pokazać trupa Taliba, zawsze w podobnych wypadkach są sami cywile.

Lila
11-02-2009, 18:55
Coś mi się przypomina (w TV mówili), że była sfilmowana grupka z którą prowadzono rozmowy o odszkodowanie. Później na tej podstawie rozpoznano terrorystę. Co on tam robił (w tej ostrzelanej wiosce) przy negocjacjach. A gdy nasi strzelali to go tam nie było? A kto wie że zginęli wtedy sami cywile. Przecież nie można by było nawet pokazać trupa Taliba, zawsze w podobnych wypadkach są sami cywile.

Zapłacić tyle ,ile chcą .Zważywszy bestialstwo.

jano43
11-02-2009, 23:07
Nie mogę sobie darować,że wcześniej na to nie wpadłem i nie
poradziłem rządowi-kiedy był na to jeszcze czas- by zaangażował do sprawy Chucka Norrisa.Jestem przekonany,że
w imię przyjażni polsko-amerykańskiej:a/na pewno by nie odmówił;b/załatwił by to gratis.Oszczędzilibyśmy sobie traumy i uratowali gotówkę.

Lila
12-02-2009, 00:13
A ja zaczynam współczuć premierowi,mimo wszystko.
Czuma chyba poleci za Chicago.Minister sprawiedliwości jak żona Cezara - niestety.Rzepa przeprowadziła sondaż wśród czytelników i 70% jest za odwołaniem ministra.

Sikorski też na celowniku za sprawę Polaka zamordowanego w Pakistanie.
Premier coraz częściej wpada w furię.Nie dziwię się ,skoro jego ministrowi nie chciało się zwoływać konferencji prasowej,bo niedziela była.
Wziąć i zabić.

Jest nadzieja na szczęście ,że opozycja i koalicja usiadą do wspólnego stołu ,bo kryzys puka.Niech siadają ,tylko aby inżyniera Pawlaka nie brali,bo pomysły Waldemar ma coraz lepsze.

POLA
12-02-2009, 00:45
Twoje intencje były szlachetne, tylko czytelnik się pomylił i przypisał Ci ukryty podtekst?
Niech tak będzie, tylko jakoś dziwnie zabrzmiały Twoje uwagi o oszczędnościach, poczynionych przez rząd, w atmosferze obwiniania go o śmierć geologa.
Jak bym chciała dolać ,to napisałabym...że...Tusk jak idiota ,twardziel i boża podszewka od starego jaśka,pieprzył o okupie nieproszony.
Że ...gen.Polko mu to wytknął.
Ze...piszą wszystkie media,iż można było tego uniknąć.
No, to wszystko jasne, dla Ciebie, dla mnie – niekoniecznie.
Polko powiedział:
Z terrorystami się nie negocjuje, z nimi się gra - to jest podstawowa zasada, której się przestrzega.
Jaką grę i kto ją prowadził i czy właściwie, nie wiem, a media nie są dla mnie wyrocznią, podobnie jak komentujący sprawę politycy, których Polko przestrzegał przed zbędnym gadulstwem w tym samym wywiadzie.

Cięcia są, nie zaprzeczam, bezpieczeństwo na ulicach wątpliwe, głównie z racji wariatów drogowych.

Podwyżki dla posłów, o ile wiem, nie są rezultatem odrębnej decyzji posłów, a wynikają ze zmiany kwoty bazowej, która jest co roku określana przez ministra finansów i umieszczana w ustawie budżetowej, jakoś tak.
Czy posłowie mogliby z tej podwyżki zrezygnować? Może tak, ale tego nie wiem, może ustawę trzeba zmienić.

Nie stawiałam znaku równości między Elą a talibami, przeczytaj jeszcze raz, ale uważnie.

Alisi nie znam, nie wiem, jakie - Twoim zdaniem - paszkwile tworzy, ale napisała prawdę, że gdybyśmy znali wszystkie działania rządu w sprawie uwolnienia geologa, nie najlepiej świadczyłoby to o rządzie. Dlaczego nie mam przyznać jej racji, skoro ją ma?

Nie jesteś pierwszą i na pewno nie jedyną i nie ostatnią rozczarowaną i zaskoczoną osobą na tym forum.

senior A.P.
12-02-2009, 01:39
Przekazcie sobie znak pokoju jak JK z DT i juz po kryzysie.

Lila
12-02-2009, 10:04
Pola,też Ci się chciało tworzyć w nocy taki elaborat,na który szkoda nawet odpowiadać.

Chyba naprawdę musisz mieć zawsze rację.Czy nie jesteś pedagogiem ?
Ja nie jestem.Więc -powiem szczerze- bardzo często czyjeś racje ,wyłuszczone i wytłuszczone nierzadko ,mam w nosie,
Między innymi swoją.Bo i ona się zmienia.

Mogłabym twoją wypowiedź rozebrać na atomy,ale mi się nie chce.

Kazimierz ,ostatnie dane .Bezrobocie 11%.No to mamy ten kryzys ,czy nie ?
Ale cieszmy się.Pani minister Kopacz ( z grzeczności nie dodam ,że to ta od lodów ) uczyniła była 300 mln oszczędności.Na znieczulaniu dzieci do zabiegów diagnostycznych.Fundusz już nie zapłaci.
Albo ktoś potrząśnie wreszcie tą Kopaczową,bo Religa umierający jest ,albo Funduszem w końcu.

I jeszcze jeden temat.Unia.Globalizm niby.Unia będzie dopłacać do produkcji samochodów ,o ile to będą samochody francuskie i niemieckie.Mamy kryzys i zawsze powtarzam -moja chata z kraja.

ps.coś mi się przypomniało.Wczoraj na ulicach Częstochowy strzelanina i pościg za bandziorami.I nie byli to drogowi piraci bynajmniej.To dla tych,którzy nie widzą związku z obcięciem funduszy MON a naszym bezpieczeństwem.Mamy wprawdzie na Jurze pojazdy na biopaliwa ( policja konna) ,ale raczej w mieście jednak trzeba mieć autko i benzynkę do niego.No i pensja też jakaś być powinna.

maja59
12-02-2009, 10:16
Pola,też Ci się chciało tworzyć w nocy taki elaborat,na który szkoda nawet odpowiadać.

Chyba naprawdę musisz mieć zawsze rację.Czy nie jesteś pedagogiem ?
Ja nie jestem.Więc -powiem szczerze- bardzo często czyjeś racje ,wyłuszczone i wytłuszczone nierzadko ,mam w nosie,
Między innymi swoją.Bo i ona się zmienia.

Mogłabym twoją wypowiedź rozebrać na atomy,ale mi się nie chce.


Lilu, nie jestem adwokatem Poli, sama się świetnie obroni, ale rażą mnie twoje odpowiedzi, przede wszystkim niegrzeczne, a do tego pogadliwe. Jeżeli ci się nie chce, to nie rób łaski i nie zabieraj głosu. Wszyscy możemy się mieć wzajemnie w nosie tylko po co wtedy rozmawiać.

Lila
12-02-2009, 10:30
Lilu, nie jestem adwokatem Poli, sama się świetnie obroni, ale rażą mnie twoje odpowiedzi, przede wszystkim niegrzeczne, a do tego pogadliwe. Jeżeli ci się nie chce, to nie rób łaski i nie zabieraj głosu. Wszyscy możemy się mieć wzajemnie w nosie tylko po co wtedy rozmawiać.

Kochana.Nie zabieraj raczej głosu w sprawach grzeczności.
Twój wpis na profilu lawendy obiegł już całego Seniora ,jako genialne świadectwo o tobie.Nie o tym ,kogo chciałaś dotknąć.

Przykro mi .A ton ? Może chorujesz na uszy i coś z tobą nie halo ?

ps.następnym razem wpisz się na temat może.

senior A.P.
12-02-2009, 10:35
Wyglada na to,ze na seniorku .... coraz smutniej.
Powod ?
Lider moze byc tylko jeden na kazdym wyscigu.
Co z ta Polska ?

senior A.P.
12-02-2009, 10:39
Ale cenzura !

PiotrR
12-02-2009, 12:32
Kochana.Nie zabieraj raczej głosu w sprawach grzeczności.
Twój wpis na profilu lawendy obiegł już całego Seniora ,jako genialne świadectwo o tobie.Nie o tym ,kogo chciałaś dotknąć.

Przykro mi .A ton ? Może chorujesz na uszy i coś z tobą nie halo ?

ps.następnym razem wpisz się na temat może.
Lila otworzylas temat - Quo vadis Polsko - ale swoim postepowaniem pokazujesz przykre cechy polskiego spoleczenstwa.

Lila
12-02-2009, 12:38
Lila otworzylas temat - Quo vadis Polsko - ale swoim postepowaniem pokazujesz przykre cechy polskiego spoleczenstwa.

Skarbie.To twój pierwszy post pod tym nickiem.:D Witam serdecznie ..hmm..nowego wo-mana.;)
Widzisz,ten wątek ma ukazywać przywary i zalety naszego społeczeństwa.I spełnia swoje zadanie.
Czytajac go od początku ( wszak znasz go dobrze ) zobaczysz i kłótliwość i pieniactwo ,a także patriotyzm i troskę o to ,co po nas.
A przykre cechy ? Przecież ja Polka typowa jestem.Nie z Ameryki, czy innych antypodów.

ps.zalogowałeś się specjalnie?:D I o to chodzi.Napędzam klientów po staremu.:D
ps2 .i może na temat ,co ?

tadeusz50
12-02-2009, 12:43
Lila otworzylas temat - Quo vadis Polsko - ale swoim postepowaniem pokazujesz przykre cechy polskiego spoleczenstwa.
"Podobają" mi się takie pierwsze kroki. Łups między oczy. Niech wie kto wszedł.

ostatek
12-02-2009, 14:38
Kolejny wątek z postami których nie chce mi się czytać (o pisaniu nie wspomnę). Wiem, wiem: mała strata, krótki żal. Ale... sami bardzo zgryźliwi tetrycy tutaj piszą? O co kruszycie kopie? 23540 Jeśli teraz napiszę, że własnej determinacji i koneksjom towarzyskim zawdzięczam to, że Małż przeżył udar bez najmniejszych śladów, będzie znaczyło, że obrażam przemiłą Babcielę? NIE! Niedouczony i obojętny był całkiem inny neurolog. Jeszcze inni - zrobili więcej niż mogli. :)
Ile trzeba mieć napisanych postów, by wyrazić opinię o cudzym? Pięćset, pięć tysięcy, a może piętnaście? Nie każde forum ma wątek powitalny, a na żadnym (chyba) nie ma obowiązku przedstawiania się i witania... kwestia taktu i dobrej woli.
Wpisu w profilu Lawendy nie czytałam; ale jeśli tkwi tam do tych pór, to znaczy, że adresatka nie poczuła się dotknięta...

PS - wpis nie na temat... ale i tytuł wątku powinien być inny. Nie "dokąd idziesz Polsko" ale np. "jak kłócimy się w Polsce"?

POLA
12-02-2009, 15:00
Lila, Wielkopolanie, niektórzy, tak już mają, że im się chce, nawet w nocy;) odpowiadać.

Nie jestem pedagogiem i nie muszę mieć zawsze racji, lubię też jasne sytuacje.
Ponadto sądziłam, czyżby błędnie?, że dyskusja polega na wymianie poglądów, różnych, czasem nawet skrajnych, a nie na potakiwaniu. Nie ma kontrowersji, nie ma dyskusji, są potakiwania i monologi.
No i nie musisz odpowiadać, skoro nie sięgam twojej półki:mad:.

Natomiast mam inny kłopot, wpisujący się w ten wątek, bo dotyczy ratowania państwa w czasie kryzysu, i proszę o pomoc, ale o tym za chwilę.

POLA
12-02-2009, 15:23
czyli recepta na kryzys.

Nie znam się na ekonomii, na gospodarce, nie wiem, co zrobić, żeby dźwignąć chwiejące się państwo (czysta prywata, płynę tą "łajbą";) ).

Przeczytałam taką mniej więcej diagnozę i prognozę działań i zupełnie nie potrafię się do tego ustawić.
Czy ktoś mnie oświeci? A program naprawy tak mniej więcej wygląda:
1. Obudzić banki, rząd powinien dofinansować jeden z krajowych banków, PKO BP, kwotą 30 miliardów zł; ten zaczyna udzielać kredytów. Należy zastrzec, że pieniądze nie mogą pójść na zakup obligacji przez bank.
Taka polityka wyzwala konkurencyjne działania wśród pozostałych
2. Środki europejskie czyli zaliczkowanie inwestycji.
Trzeba to uzupełnić - zmianą w ustawie o zamówieniach publicznych i zaliczkować to, co realizuje się w ramach zamówień publicznych, niezależnie od tego, czy z funduszy europejskich, czy nie. Pieniądze na to są zarezerwowane w budżecie.
3. Rozwiązanie problemu tak zwanych opcji walutowych. Trzeba siąść z bankami i grożąc im różnymi niedogodnościami... zmusić, żeby same przedstawiły koncepcję rozwiązania opcji walutowych, które dotyczą około 10% polskiej gospodarki nastawionej na eksport
Mają świetne wyniki finansowe i teraz muszą coś z tym, już nie dla zysku, zrobić. Ponieważ to są też instytucje zaufania publicznego.
4. Oszczędności w takich sektorach jak:
a) służba zdrowia, doprowadzić do racjonalizacji w tym systemie: w ciągu kilku lat podniesiono z trzydziestu kilku miliardów do 50 miliardów przychody NFZ, a nie obserwujemy na takim poziomie wzrostu jakości tych usług. I gdzieś te pieniądze, najprawdopodobniej w firmach farmaceutycznych i innych biznesach funkcjonujących wokół służby zdrowia, znikają.
b) reforma systemu emerytur nie tylko pomostowych, ale też emerytur służb specjalnych, kapitałowych.

No i mam zgryz: właściwa to droga? Co ma zrobić przeciętny zjadacz chleba z taką koncepcją?
Męczę się od wczoraj:confused:

PiotrR
12-02-2009, 15:29
Skarbie.To twój pierwszy post pod tym nickiem.:D Witam serdecznie ..hmm..nowego wo-mana.;)
Widzisz,ten wątek ma ukazywać przywary i zalety naszego społeczeństwa.I spełnia swoje zadanie.
Czytajac go od początku ( wszak znasz go dobrze ) zobaczysz i kłótliwość i pieniactwo ,a także patriotyzm i troskę o to ,co po nas.
A przykre cechy ? Przecież ja Polka typowa jestem.Nie z Ameryki, czy innych antypodów.

ps.zalogowałeś się specjalnie?:D I o to chodzi.Napędzam klientów po staremu.:D
ps2 .i może na temat ,co ?

Po co ta wrogosc i podejrzliwosc, taka polska. Anglicy w tym bardzo roznia sie od Polakow na plus. Watek rzeczywiscie spelnia swoje zadanie. Widac klotliwosc i pieniactwo po ostatnich postach. Patriotyzmu nie zauwazylem, troski tez nie. nie czytalem od poczatku. Czy to jest konieczne zeby pisac? Jaki powinien byc pierwszy post??? Zalogowalem sie na tym forum specjalnie, zeby mozna pisac bo jako gosc nie moglem. Jestes typowa Polka z Polski, ale ja nie o tobie - Zwracasz mi uwage ze nie temat, ale tu jest duzo postow nie na temat. Mnie nie interesuje rozgrywka na forum dlatego w moim poscie zwrocilem na to uwage. mnie interesuje co starsze pokolenie ma do powiedzenia. Mialemm kilka pytan mozna porozmawiac normalnie kulturalnie bez niezrozumialych podtekstow. Jak sie zyje w Polsce. jak to jest ze wybiera sie na Ministra Sprawiedliwosci Andrzeja Czume. Niesplacanie kredytow podwaza czlowieka w Anglii. Odeszla ochota na rozmowe. Przepraszam za moje niewlasciwe zachowanie. Pozdrawiam

jip
12-02-2009, 15:30
czyli recepta na kryzys.

Nie znam się na ekonomii, na gospodarce, nie wiem, co zrobić, żeby dźwignąć chwiejące się państwo (czysta prywata, płynę tą "łajbą";) ).

Przeczytałam taką mniej więcej diagnozę i prognozę działań i zupełnie nie potrafię się do tego ustawić.
Czy ktoś mnie oświeci? A program naprawy tak mniej więcej wygląda:
1. Obudzić banki, rząd powinien dofinansować jeden z krajowych banków, PKO BP, kwotą 30 miliardów zł; ten zaczyna udzielać kredytów. Należy zastrzec, że pieniądze nie mogą pójść na zakup obligacji przez bank.
Taka polityka wyzwala konkurencyjne działania wśród pozostałych
2. Środki europejskie czyli zaliczkowanie inwestycji.
Trzeba to uzupełnić - zmianą w ustawie o zamówieniach publicznych i zaliczkować to, co realizuje się w ramach zamówień publicznych, niezależnie od tego, czy z funduszy europejskich, czy nie. Pieniądze na to są zarezerwowane w budżecie.
3. Rozwiązanie problemu tak zwanych opcji walutowych. Trzeba siąść z bankami i grożąc im różnymi niedogodnościami... zmusić, żeby same przedstawiły koncepcję rozwiązania opcji walutowych, które dotyczą około 10% polskiej gospodarki nastawionej na eksport
Mają świetne wyniki finansowe i teraz muszą coś z tym, już nie dla zysku, zrobić. Ponieważ to są też instytucje zaufania publicznego.
4. Oszczędności w takich sektorach jak:
a) służba zdrowia, doprowadzić do racjonalizacji w tym systemie: w ciągu kilku lat podniesiono z trzydziestu kilku miliardów do 50 miliardów przychody NFZ, a nie obserwujemy na takim poziomie wzrostu jakości tych usług. I gdzieś te pieniądze, najprawdopodobniej w firmach farmaceutycznych i innych biznesach funkcjonujących wokół służby zdrowia, znikają.
b) reforma systemu emerytur nie tylko pomostowych, ale też emerytur służb specjalnych, kapitałowych.

No i mam zgryz: właściwa to droga? Co ma zrobić przeciętny zjadacz chleba z taką koncepcją?
Męczę się od wczoraj:confused:
Za mocno chciałaś zgryź, dentystę zamówiłaś?, programów wyjścia z kryzysu multum Ci u nas, co jeden to... no właśnie głupszy? lepszy? zostawiam sprawę specjalistom i to rządowym, tym którzy teraz rządzą, ale nie tym byłym rządowym, tym z filmiku o aniołkach i szefie bo jakoś mało wiarygodni dla mnie oni są, zaufania nijakiego k/nim nie mam.

POLA
12-02-2009, 15:48
Jip, ja tam specjalistom rządowym nie ufam, wszelkim, wolę sprawdzać, a jak tu sprawdzać, jak nie potrafię, bo materii nie pojmuję?

O ile pkt 1. i 4. jest w miarę jasny, o tyle dwóch środkowych nie rozumiem. Czekam na korepetycje:).

jip
12-02-2009, 15:50
Jip, ja tam specjalistom rządowym nie ufam, wszelkim, wolę sprawdzać, a jak tu sprawdzać, jak nie potrafię, bo materii nie pojmuję?

O ile pkt 1. i 4. jest w miarę jasny, o tyle dwóch środkowych nie rozumiem. Czekam na korepetycje:).
No i właśnie, więc wyluzuj, wypij piwko i poczekaj bo i tak nie masz wpływu na to co wymyślą. I może posłuchaj to Cię wyluzuje:
http://www.voila.pl/498/4s4by/index.php?1

POLA
12-02-2009, 16:16
ale napiszę, w punktach.
Patriotyzmu nie zauwazylem, troski tez nie. nie czytalem od poczatku.(...) tu jest duzo postow nie na temat. ... mnie interesuje co starsze pokolenie ma do powiedzenia. Mialemm kilka pytan mozna porozmawiac normalnie kulturalnie ... Jak sie zyje w Polsce. jak to jest ze wybiera sie na Ministra Sprawiedliwosci Andrzeja Czume. Niesplacanie kredytow podwaza czlowieka w Anglii. Odeszla ochota na rozmowe. Przepraszam za moje niewlasciwe zachowanie. Pozdrawiam
1. Patriotyzm jest obecny, o jego formę współczesną toczyliśmy spór przy różnych okazjach. Jesteś może od niedawna, dlatego nie znasz wszystkich wypowiedzi.
Od Anglików się różnimy, na pewno, czasem się nawet z tego cieszę, ale tylko czasem.
2. W Polsce żyje się i ciekawie, i burzliwie, ciągle, no i szybko.
3. Sprawa Czumy wprawiła w konsternację nie tylko rząd. Załóżmy, że to wypadek przy pracy, nie pierwszy i nie ostatni, a nie czyjeś świadome działanie.
Zważ, że nasza rodzima demokracja jest bardzo młodziutka i popełnia błędy, kardynalne. Nie możemy równać się z państwami zachodnimi, bo one uczyły się dłużej i w innych warunkach.
4. Nie lubisz dygresji? To ma swój urok, takie wędrówki niekiedy obok tematu. Żywsze toto i takie...bardzo polskie.
4. Odeszła Ci ochota na rozmowę? Tak łatwo się poddajesz?
Zima zaskoczyła Anglię, Anglia "stanęła", a gdyby Anglia przechodziła takie katastrofy dziejowe jak Polska, to...?
Trudności hartują;)
To tyle do nieobecnego.
Nieobecni nie mają racji, bo nie mają możliwości wyłożenia swoich racji.

To mój punkt widzenia, Twój może być inny, w całokształcie, że tak powiem:).

POLA
12-02-2009, 16:25
Jip, piwa nie pijam, kawkę, owszem, zaraz dostanę.
Za dwie (tylko?:mad:) morgi słońca - dzięki, ale nie wyluzuję, kiedy ojczyzna w potrzebie.

A wpływ chcę mieć, pójdę do speców, od tej gospodarki i ekonomii i zapytam mój bank(omat):D , co o tym sądzi.

Dyżur skończony, do wieczora wolne.

senior A.P.
12-02-2009, 16:49
Oooo tak !
Patriotyzm jest obecny na tym forum,przekonalo sie o tym wielu,ktorych zmuszono do rezygnacji.

Tu Panie PiotrzeR trzeba byc do konca "zolnierzem" i nie poddawac sie !
Kobiety wziely wladze w swoje rece i wypada tylko wolac jak J.M.Rokita w niemieckim samolocie.

senior A.P.
12-02-2009, 16:51
Udanego wieczoru !

Alsko
12-02-2009, 17:04
/.../ Odeszla ochota na rozmowe. Przepraszam za moje niewlasciwe zachowanie. Pozdrawiam
No, cóż... Ja nie na temat się odezwę.
Nie ja pierwsza i nie ja ostatnia.
Jakiś nowy zwyczaj panuje na forum.
Nowy użytkownik jest traktowany podejrzliwie, niegrzecznie i nieufnie. Wygląda na to, że ma obowiązek udowodnić, że nie jest wielbłądem.
Nie podoba mi się wiele w kraju, ale nie mam na to wpływu. Jako użytkownik forum - chciałabym mieć wpływ na jego kształt. Ale też nie mam. Bo zostanę tak zbesztana, jak PiotrR i też mi się odechce odzywać.

Lila
12-02-2009, 17:57
Oooo tak !
Patriotyzm jest obecny na tym forum,przekonalo sie o tym wielu,ktorych zmuszono do rezygnacji.

Tu Panie PiotrzeR trzeba byc do konca "zolnierzem" i nie poddawac sie !
Kobiety wziely wladze w swoje rece i wypada tylko wolac jak J.M.Rokita w niemieckim samolocie.


No Senior.Chyba z mojego powodu to nigdy nie odszedłeś.
Mam pytanie.Maczałeś palce w tym zaginięciu czołgów pod Łukowem?.Akurat nie było Cię na forum ,a to Twoja branża.

ps.daj se spokój i nie płacz...kiedy ktoś odjeżdża.Zazwyczaj wraca jak bumerang.

Alisia
12-02-2009, 18:09
No, cóż... Ja nie na temat się odezwę.
Nie ja pierwsza i nie ja ostatnia.
Jakiś nowy zwyczaj panuje na forum.
Nowy użytkownik jest traktowany podejrzliwie, niegrzecznie i nieufnie. Wygląda na to, że ma obowiązek udowodnić, że nie jest wielbłądem.
Nie podoba mi się wiele w kraju, ale nie mam na to wpływu. Jako użytkownik forum - chciałabym mieć wpływ na jego kształt. Ale też nie mam. Bo zostanę tak zbesztana, jak PiotrR i też mi się odechce odzywać.



Tez nie na temat dramatycznego pytania zawartego w tytule,jak sie traktuje nowych uczesnikow tego forum,to ja wiem najlepiej,ja i Helenka.

Sprawa P.Czumy lezy mi na watrobie.
Znam czlowieka z poczatkow jego pobytu w Ameryce,nie pmietam dokladnie,ale komuna jeszcze miala sie dobrze,kiedy on tu przyjechal.Bylo w nim cos z meczennika,byl nieprawdopodobnie chudy i kaslal jak gruzlik.
P.Andrzej mial kilkuminutowy przeglad prasy podziemnej w jednej z polskojezycznych audycji radiowych na stacji WPNA nalezacej do Zwiazku Narodowego Polskiego.
Ta Stacja to zasluga dlugoletniego prezesa ZNP-P.Alojzego Mazewskiego.
P.Czuma slowami z podziemnnej polskiej prasy,wlewal otuche w nasze serca,widzielismy naprawde jutrzenke swobody.
O jego prywatnym zyciu nie wiem nic.
Wspolpracowal z polska organizacja charytatywna "Dar Serca"
Podobno,zaznaczam -podobno-wycofal sie kiedy odkryl ,ze sa jakies nieprawidlowosci.
Zadzwonilm do Chicago,opinie ludzi sa podzielone,ale o zadluzeniu sporo osob wiedzialo.
Jarmakowski jednak nie budzi watpliwosci-kanalia.

Alisia
12-02-2009, 18:13
Mam pytanie.Maczałeś palce w tym zaginięciu czołgów pod Łukowem?.Akurat nie było Cię na forum ,a to Twoja branża.


Moj wywiad donosl,ze nie tylko pod Lukowem,ale pod Stoczkiem Lukowskim rowniez i pod innym Stoczkiem,gdzie armaty grzmialy ,takoz.

babciela
12-02-2009, 19:39
cała awantura zaczęł sie ode mnie( błagam nie piszcie i nie porównujcie bandziorów z lekarzami- tego nigdy nie wybacze), przepraszam Was... i to wlasciewie wszystko...

ostatek
12-02-2009, 20:08
Babcielu, Cudowna Kobieto... przyjmij gałązkę pokoju; co prawda nie oliwną a jodłową, za to naszą, polską...:) :D

23560

Lila
12-02-2009, 21:18
cała awantura zaczęł sie ode mnie( błagam nie piszcie i nie porównujcie bandziorów z lekarzami- tego nigdy nie wybacze), przepraszam Was... i to wlasciewie wszystko...


Jaka awantura ? Wymiana zdań ,jak to na forum.:)

Basia.
12-02-2009, 21:35
JEST TO NIEZGODNE Z TZW. USTAWĄ ANTYKORUPCYJNĄ.

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma jest nadal członkiem rady nadzorczej prywatnej firmy "Elektron", która należy do jego syna. To wbrew zapisom tzw. ustawy antykorupcyjnej. Syn ministra, Krzysztof Czuma całą winę bierze na siebie i w rozmowie z tvn24.pl przyznaje, że to "przez jego zaniedbanie" odpowiedni wniosek nigdy nie wpłynął do Krajowego Rejestru Sądowego.



Syn ministra nie widzi żadnego problemu i obiecuje, że wniosek "złoży rychło" :confused: zapomniał biedaczek go złożyć wcześniej. Coś nie dopisuje szczęście ministrowi sprawiedliwości.
http://www.tvn24.pl/-1,1586036,0,1,minister-czuma-zasiada-w-radzie-nadzorczej-prywatnej-spolki,wiadomosc.html

gratka
12-02-2009, 21:42
Skarbie.To twój pierwszy post pod tym nickiem.:D Witam serdecznie ..hmm..nowego wo-mana.;)


ps.zalogowałeś się specjalnie?:D I o to chodzi.Napędzam klientów po staremu.:D
ps2 .i może na temat ,co ?

Optymistka!
Teraz to już tylko odstraszasz!
Klientów?????

Lila
12-02-2009, 22:01
Optymistka!
Teraz to już tylko odstraszasz!
Klientów?????

Nie byłabyś sobą,jakbyś nie dołożyła swoich trzech groszy nie na temat ?
Przypomnę ci Seniora,którego zwalczasz ze wszystkich sił.A może to dubel ?:D
Poprawił ci się humor ?

Nie widać końca kontrowersjom wywoływanym przez nowego ministra sprawiedliwości. Sprawa długów Andrzeja Czumy w USA wciąż jest gorąco dyskutowana, a teraz okazało się, że nowy rzecznik resortu to dobry znajomy jego córki.

Bogusław Mazur, który pojawił się wczoraj na konferencji prasowej Andrzeja Czumy i został oficjalnie przedstawiony jako nowy rzecznik resortu, jest - jak się dowiedziało Radio ZET - bardzo dobrym znajomym córki ministra.

Ślad tej znajomości można odnaleźć na internetowym portalu Nasza-klasa, gdzie Bogusław Mazur wśród swoich znajomych umieścił córkę Czumy, Beatę Banecką. Ta nie pozostała dłużna i na swojej stronie też zamieściła zdjęcie Mazura na grillu u znajomych. Komentarze Mazura pojawiają się też pod zdjęciami córki Czumy z jej synem.

Bogusław Mazur od poniedziałku przejmie obowiązki Krzysztofa Czumy, syna ministra, który był jego nieformalnym rzecznikiem prasowym.
Źr.dziennik pl.

Kołomyja jednym słowem.Skąd my to znamy..

Kazik
12-02-2009, 22:56
http://img10.imageshack.us/img10/1626/owieconysn6.jpg (http://imageshack.us)http://img12.imageshack.us/img12/8148/modycb4.jpg (http://imageshack.us)

Podobał mi się Twój post 130, nawet lepiej niż pomysły Pawlaka. Co prawda to co piszesz słyszę w TV ale raczej z PiS.
A oświeci nas Tusk. Zobacz to jakby aureola (tylko cudów brak). No ale jak się dobrze pomodli. Chociaż on chyba nie wierzący, ślub kościelny wziął tuż przed wyborami i Bóg mu nie dał upragnionej prezydentury.:D

POLA
12-02-2009, 23:36
a teraz potrzebni fachowcy.

Nie ma tu takich, więc muszę się udać do persona non grata, na tym forum non grata:D, bo problem nadal mnie dręczy:confused: .

senior A.P.
13-02-2009, 02:11
Nie malo macie tych problemow w Polsce (jak czytam)i chyba sami sobie je stwarzacie takze na forum.
Aby nie pozostac dluznym tym ,ktorzy otoczyli mnie wszelka opieka i moderowaniem, zawiadamiam,ze postanowilem tu jeszcze troche "pogoscic" ale juz w krotszym czasie (wiadomo-kryzys w obu Amerykach) aby takim forumowiczkom jak znajaca USA Alisia co nieco prostowac spostrzezenia nawet o red.Jarmakowskim i prawniku Czumie tez .
Ci panowie bardzo sie nie lubili podczas pobytu w "juesej" i to z wielu powodow.
Pani Alisiu !
Skad masz takie wiadomosci o sb-kach ?
Czyzbys z nimi wspolpracowala ???
Prosze pamietac kto na jakiej "fali plywal" w USA a potem zatonal.
To dlugi i odrebny temat,chetnie w nim wezme udzial jak tylko go otworzysz.
Czekam.

Lila
13-02-2009, 09:28
10000 butelek i kilkaset beczek piwa, 60 różnych typów napojów od piwa mocniejszych, w tym koniaki po kilkaset złotych, nie wspominając o setkach butelek wódki. Do tego, a jakże, papieroski. Takie szokujące dane podał reporter RMF FM Mariusz Piekarski.

MSWiA i pan Schetyna.
Zapamiętajmy to .Dzieje się w czasie ( tu będę uparta jak oślica ) wielkich cięć w budżecie.Także na policję i wojsko.

senior A.P.
13-02-2009, 11:15
Kto handluje ten zyje - spiewano nawet w czasie wojny.

Alisia
13-02-2009, 14:27
Nie malo macie tych problemow w Polsce (jak czytam)i chyba sami sobie je stwarzacie takze na forum.
Aby nie pozostac dluznym tym ,ktorzy otoczyli mnie wszelka opieka i moderowaniem, zawiadamiam,ze postanowilem tu jeszcze troche "pogoscic" ale juz w krotszym czasie (wiadomo-kryzys w obu Amerykach) aby takim forumowiczkom jak znajaca USA Alisia co nieco prostowac spostrzezenia nawet o red.Jarmakowskim i prawniku Czumie tez .
Ci panowie bardzo sie nie lubili podczas pobytu w "juesej" i to z wielu powodow.
Pani Alisiu !
Skad masz takie wiadomosci o sb-kach ?
Czyzbys z nimi wspolpracowala ???
Prosze pamietac kto na jakiej "fali plywal" w USA a potem zatonal.
To dlugi i odrebny temat,chetnie w nim wezme udzial jak tylko go otworzysz.
Czekam.




Twoi znajomi i idole towarzyszyli mojemu dziecinstwu i wczesnej mlodosci,tak wspolpracowalam,przeszukiwal taki jeden moja teczke ,uprzednio wyrzuciwszy ksiazki na snieg,a ja go nie kopnelam w .....,bo stalam sparalizowana zimnem i strachem.
Pamietam tez jak przeszukiwali moje lozeczko i rozerwali misia,ktory mial mechanizm w srodku/amerykanski oczywiscie i mis, i mechanizm/,po nacisnieciu mruczal ...jak to misie maja w zwyczaju.

Ale glab ubecki myslal,ze tam zaszyte sa dolary,ktore wowczas byly trefne w tamtej Polsce.
Stad znam twoich mocodawcow,panie majorze armi jaruzelskiej

POLA
13-02-2009, 14:32
Senior, nie tylko w czasie wojny, teraz też:D i nie śpiewają, a handlują.

senior A.P.
13-02-2009, 15:07
Pozwole sobie na korekte :
Handluja i spiewaja,dobrze sie im dzieje.

siekierka
13-02-2009, 15:58
Dla odbiorców przemysłowych opłaty za energię elektryczną wzrosły o 30-40 proc., a często nawet o 70-80 procent (!). Rząd nie uważa, aby takie podwyżki były nieracjonalne i zbyt wysokie. Zdaniem wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej, poziom cen energii oferowany odbiorcom zbyt długo był kształtowany na zaniżonym poziomie.
Warto zauważyć, że Polacy niemal na siłę zostali przez własne rządy lewicowo-liberalne pozbawieni własności zakładów energetycznych i zostały one wyprzedane w ręce niemieckie i francuskie. Dzisiejsze podwyżki to ewidentnie zwiększony transfer polskich pieniędzy w obce ręce.:mad:

senior A.P.
13-02-2009, 16:39
Alisia i inni !
O jakiej ty armii myslisz ,bo ta ktora podajesz jest dla mnie nieznana.
Ja sluzylem POLSCE w LWP i bylo to POLSKIE WOSJKO ,calkiem inne od dzisiejszego za kase !

My ZOLNIERZE POLSCY nawet dla WAS POLAKOW zbieralismy zboze i ziemniaki na PGR-owskich polach i narod wspolnie to konsumowal ,nie musial sprowadzac zywnosci genetycznie modyfikowanej z Zachodu. Mieso i zboze bylo polskie i ZDROWE ,nie bylo chorob nowotworowych na taka skale jak obecnie ,rowniez ludzi nie truto zagranicznymi lekami/truciznami.Ludzie byli zdrowi,silni i mieli prace we wlasnym kraju,nie musieli wyjezdzac za granice aby zarobic na chleb !
POLSKA BYLA POLSKA !
Zapamietaj to przechodniu i wiedz,ze tu kiedys byla POLSKA a nie Unia Euro-pejska !!!
Z gory dziekuje,jezeli chociaz ten post sie ukaze po wielu w dniu dzisiejszym odrzuconych.

Kazik
13-02-2009, 18:06
Dobrze że PiS zablokował sprzedaż sieci energetycznych. Trzeba przyznać że z mównicy Lepper też tą sprzedaż gromił. A już się dogadywano, ładnie byśmy na tym wyszli. Może ktoś przypomni, czy to za Millera sprzedawano elektrownie? No to teraz klops-podobnie jak z bankami, które już nie nasze. Kombinują jak je zmusić żeby podwyższały swój kapitał zamiast wywozić kasę za granicę. Może poprosić na kolanach? Teraz może entuzjaści wprowadzenia euro domyślą się komu najbardziej to jest potrzebne i pilne. A banki i nasi oligarchowie mogą dać kasę na kampanię prezydencką Tuska. Teraz wsio jasno.

Lila
13-02-2009, 19:23
Senior..hmmm...dla WAS POLAKÓW ??????

WAS IS DAS ?

tadeusz50
13-02-2009, 20:14
Tak senior przyznałeś się, żeś nie Polak. Wreszcie. Polacy nie chorowali???? Nie był emigracji??? Po co lekarstwa niech zdychają. Tak i pracy było do jasnej ciasnej. Nic nie robił, bąki zbijał a do wypłaty pierwszy! No tak propaganda, zapomniałem ślepy byłem.
ps. Właśnie słyszałem, że budowany "Stadion Narodowy" w Warszawie ma nosić imię Siwca Pewnie nie wiesz kto to taki. Rok 1968 samospalenie w czasie dożynek na znak protestu przeciw inwazji w Czechosłowacji.
Też propaganda??

POLA
13-02-2009, 22:38
...My ZOLNIERZE POLSCY nawet dla WAS POLAKOW zbieralismy zboze i ziemniaki na PGR-owskich polach i narod wspolnie to konsumowal ,...Ludzie byli zdrowi,silni ...
No, sama prawda, senior, sama prawda. Dedykuję Ci hymn Polaków za czasów Twojego ukochanego PRLu spod buta Związku zdRadzieckiego:

Bo my musimy być silni i zdrowi
choćby na skrobi, choćby na skrobi.
Bo my musimy być dziś mniej pazerni
roślinożerni, roślinożerni.
Nam polędwica oraz schab
nie smakuje tak jak szczaw...

Pamiętasz to, czy już zapomniałeś?

Alisia
13-02-2009, 23:05
Alisia i inni !
O jakiej ty armii myslisz ,bo ta ktora podajesz jest dla mnie nieznana.
Ja sluzylem POLSCE w LWP i bylo to POLSKIE WOSJKO ,calkiem inne od dzisiejszego za kase !

My ZOLNIERZE POLSCY nawet dla WAS POLAKOW zbieralismy zboze i ziemniaki na PGR-owskich polach i narod wspolnie to konsumowal ,nie musial sprowadzac zywnosci genetycznie modyfikowanej z Zachodu. Mieso i zboze bylo polskie i ZDROWE ,nie bylo chorob nowotworowych na taka skale jak obecnie ,rowniez ludzi nie truto zagranicznymi lekami/truciznami.Ludzie byli zdrowi,silni i mieli prace we wlasnym kraju,nie musieli wyjezdzac za granice aby zarobic na chleb !
POLSKA BYLA POLSKA !
Zapamietaj to przechodniu i wiedz,ze tu kiedys byla POLSKA a nie Unia Euro-pejska !!!
Z gory dziekuje,jezeli chociaz ten post sie ukaze po wielu w dniu dzisiejszym odrzuconych.



Sluzyles w armii podleglej sowietom,a jesli tego nie wiesz to jeszcze gorzej dla ciebie.
Przed wyjazdem tutaj moj brat byl juz studentem,wojsko mial z nimi ruski pulkownik,kiedys do nieogolonego studenta powiedzial,wygladasz jak polski Chrystus.


Wam Polakom......
To kim ty jestes?
To ,ze moze masz obywatelstwo amerykanskie ,jesli ukryles przynaleznosc do pezetpeeru,nie czyni z ciebie nie Polaka,
Ja jestem tu pol wieku prawie i czuje sie Polka,a ty sie odcinasz od korzeni ?
Taki podobno z ciebie patriota,twoja protektorka prawie Skawinskiego z ciebie zrobila,..... a ty wam Polakom....
Moj dziadek mial duze,bardzo duze ,jak na PRL gospodarstwo ,nam nie trzeba bylo pomocy wojska.
Najpierw twoja sila przewodnia narodu zdeprawowala dusze i umysly tych co w PGR pracowali, kto dbal o ziemie,o plony na "panstwowym" a ty sie szczycisz pomoca w zniwach.
Tak, mieli ludzie pod dostatkiem, na kartki,od cukru sie zaczelo,wszystko stad slalismy rodzinie.Make,cukier oliwe,konserwy.
Wy w swoich kantynach mieliscie wszystko,wasze dzieci nie mialy czekolady raz na miesiac,jak moje male wowczas kuzynostwo.
Kolezanka z Francji,z waszej kantyny dostala szynke w puszce -Krakus,ktora wowczas na rynku byla niedostepna 76-78 rok,nie pamietam.


Wy zyliscie w innej Polsce niz reszta narodu

POLA
13-02-2009, 23:19
...Tak, mieli ludzie pod dostatkiem, na kartki,od cukru sie zaczelo,...
O roku ów, kto cię pamięta...a był to 1976.
Pamiętam, moja Mama na znak protestu przestała słodzić herbatę.

Nie przekonasz seniora, próbowaliśmy wielokrotnie, ale - jak widzisz - z marnym skutkiem. Dla niego czas się zatrzymał w 1989. Niektórzy tak mają.

Alisia
14-02-2009, 00:16
O roku ów, kto cię pamięta...a był to 1976.
Pamiętam, moja Mama na znak protestu przestała słodzić herbatę.

Nie przekonasz seniora, próbowaliśmy wielokrotnie, ale - jak widzisz - z marnym skutkiem. Dla niego czas się zatrzymał w 1989. Niektórzy tak mają.



Wiem,ale on i o Ameryce ma jakies wypaczone pojecie.
Opowiada glupoty,nie zna Ameryki,podbudowany opinia swojej protektorki,ktora tylko sprzataczki polskie w Ameryce zna, plecie duby smalone o narodzie wybranym i inne bezecenstwa.
Skwituje znanym powiedzeniem ......w d... byl i g...widzial

Lila
14-02-2009, 00:18
O roku ów, kto cię pamięta...a był to 1976.
Pamiętam, moja Mama na znak protestu przestała słodzić herbatę.

Nie przekonasz seniora, próbowaliśmy wielokrotnie, ale - jak widzisz - z marnym skutkiem. Dla niego czas się zatrzymał w 1989. Niektórzy tak mają.

Rok 1976 i już były kartki na cukier ?
Nie pamiętam .Ale mam na pamiątkę mój stary dowód osobisty z wpisanymi bucikami dla mojej małej córeczki i jej książeczkę zdrowia ,gdzie kwitowałam jakieś masło czy cukierki.Trzymam na pamiątkę i zamierzam zostawić w spadku moim zstępnym.

Senior ,mam wrażenie ,że jesteś kimś innym niż myślałam.I to po raz drugi.

senior A.P.
14-02-2009, 02:41
Seniorow jest bardzo duzo na swiecie ,w Polsce tez.
Alisio !
Jaki piekny jest twoj jezyk polski ,prosto z pastwiska.

senior A.P.
14-02-2009, 10:50
Byla szczegolowa odpowiedz ale NSA ja polknela do swego archiwum,sprobuje jeszcze raz ale w mniej dosadny sposob.

Najpierw do tych co w Polsce na kartki zyli a ja na szynce "Krakus".
Mili zaglodzeni Polacy z PRL-u ! Rodacy !

Gratuluje Wam towaru z.....pod dostatkiem i po przystepnej cenie bez kartek i w pieknym opakowaniu,zyczac Wam smacznego i krotkiego oczekiwania po spozyciu jego pod gabinetami lekarskimi za darmo.

Wspolczuje wszystkim tym ktorzy z tego swiata musza zejsc z powodu rozprzestrzeniania sie w obecnym swiecie wszelkich wirusow . To twor wspolczesnej cywilizacji i rzeczywistosci ustrojowej.

Brawo globalizm i demo-kracja,wszystkim sie zyje dobrze i dostatnio.

Niech przepadna zle wspomnienia z PRL-u ,bo przy zyciu zostalo juz niewielu.

Milosc i zgoda niech zapanuje choc Polska rzadza zboje .

Na dodatek wszystkiego bez kartek mozna skoczyc "na jednego".

Pielgrzymki i modly wszelkie niech beda dla nas wielkie !

Amerykanom tu piszacym zycze aby w Polsce mieli dostatnie zycie.Z malarza na ministra to polska sprawa oczywista.

Bog,Honor i Ojczyzna - nie dla nas juz nawet ojcowizna.

Wrog wszystko Polakom zabiera,nie bierze go cholera.

Nadejdzie dzien zaplaty a potem znicze i kwiaty.

Zegnajcie !

POLA
14-02-2009, 11:08
Wiem,ale on i o Ameryce ma jakies wypaczone pojecie...
O Ameryce - wybaczę, hymnów pochwalnych o PRL-u i krytykanctwa Polski współczesnej - NIE!

POLA
14-02-2009, 11:25
Rok 1976 i już były kartki na cukier ?
Nie pamiętam .Ale mam na pamiątkę mój stary dowód osobisty z wpisanymi bucikami dla mojej małej córeczki i jej książeczkę zdrowia ,gdzie kwitowałam jakieś masło czy cukierki.Trzymam na pamiątkę i zamierzam zostawić w spadku moim zstępnym...
Jednak dobrze pamiętam, 1976, lipiec, sprawdziłam na wszelki wypadek, żeby nie siać tu nieprawdy:http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Kartka_cukier_1kg_07-76.jpg - można obejrzeć.

W domowym archiwum moich Rodziców nie ostał się żaden bon niezwykle wartościowy, tacy byliśmy widać "wszystkożerni":D , a moje dziecko ogląda te cuda w necie i się dziwi, jak przetrwaliśmy.

Lila, obrączki były na zaświadczenie, buty do trumny też. Przepraszam, ale to prawda, kto nie wyprawiał kogoś bliskiego w ostatnią podróż, może nie wiedzieć, więc przypominam.

Niech nas Bóg strzeże przed tak "opiekuńczym" państwem.

tadeusz50
14-02-2009, 11:34
W moim domowym archiwum mam zachowane kartki te ostatnie, których nie trzeba było już realizować i kartki na kartki również.
ps.kartki na cukier wprowadzono w ekspresowym tempie po wydarzeniach w Radomiu czerwiec 1976, byliśmy potentatem w produkcji cukru.

Lila
14-02-2009, 11:38
Seniorow jest bardzo duzo na swiecie ,w Polsce tez.
Alisio !
Jaki piekny jest twoj jezyk polski ,prosto z pastwiska.

Nie mieszaj do tego pastwiska z łaski swojej.:D

D* pa i g*wno to chyba sracz zwyczajny.

Kazik
14-02-2009, 11:46
Rok 1976 i już były kartki na cukier ?
Nie pamiętam .Ale mam na pamiątkę mój stary dowód osobisty z wpisanymi bucikami dla mojej małej córeczki i jej książeczkę zdrowia ,gdzie kwitowałam jakieś masło czy cukierki.Trzymam na pamiątkę i zamierzam zostawić w spadku moim zstępnym.

Senior ,mam wrażenie ,że jesteś kimś innym niż myślałam.I to po raz drugi.
Moim zdaniem (i siostry)-kartki wprowadzono po 1980, aby był pretekst do stanu wojennego. Wtedy pamiętam kartki. Na wódkę też, co nie spotykane w PRL. Ale kartki na wódę i papierosy miały specjalny cel, rozjuszyć społeczeństwo że tak dalej być nie może. Przygotówka pod stan wojenny.

Nie wiem co myśleć o Seniorze, dwa razy stwierdzałem że kładzie się spać i wstaje razem z nami. Ale mój szwagier (emeryt pułkownik WP-lat 80) też tak miał (obecnie mieszka osobno) Na "daczy" latem o 4 rano już hałasował, rąbał drewno itd. Pisałem 2 razy zachętę (bez odzewu) aby podesłał jakieś swoje foto (aparat chyba ma) z krokodylem w ZOO.

Ale o Alisi, jeżeli to ta sama co mi się wklejała na profil i była też banowana (jeżeli inna to przepraszam):
Gdy "nie rozumiała" mój polski i wytykała nie popełnione błędy, zaproponowałem niech mi napisze po ang. co nie rozumie.
Napisała: kawał którego sama nie wymyśliła wysłała mi (b. dobry i śmieszny) i to miało być to "od siebie". Takie coś to nie korespondencja prawda? No i skrzynkę e-m ma na W.P. Zdenerwowała się jak zapytałem. Cyt.: każdy mnie o to pyta, a co do ******* nie wolno? Ależ wolno, tylko b. dziwne, obywatelka USA (jak pisze prawie od pół wieku) ma skrzynkę mailową na Wirtualnej Polsce.

Lila
14-02-2009, 11:47
W moim domowym archiwum mam zachowane kartki te ostatnie, których nie trzeba było już realizować i kartki na kartki również.
ps.kartki na cukier wprowadzono w ekspresowym tempie po wydarzeniach w Radomiu czerwiec 1976, byliśmy potentatem w produkcji cukru.

Przed chwilą zajrzałam do książeczki zdrowia dziecka.
Pierwsze masło w ilości 0,50 kg mam wpisane w listopadzie 82 -ego roku.
Potem jeszcze 5 razy masło i raz ser ( jaki ? nie pamiętam) w roku 83.Dalej już nic nie mam,czyli czarny rynek zaczął działać.
W dowodzie osobistym mam 2 razy buty dla dziecka.
Pamiętam ,że kupiłam za duże .

Basia.
14-02-2009, 11:48
czytam i zastanawiam się czy trafiłam na właściwy wątek. :confused: Jak to dobrze, że komunę diabli wzięli. PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!!!!!!

Kazik
14-02-2009, 11:59
W moim domowym archiwum mam zachowane kartki te ostatnie, których nie trzeba było już realizować i kartki na kartki również.
ps.kartki na cukier wprowadzono w ekspresowym tempie po wydarzeniach w Radomiu czerwiec 1976, byliśmy potentatem w produkcji cukru.
Do licha-masz rację. Ale się rozleniwiłem mogłem sprawdzić, lipiec 1976 podaje Wikipedia.
Palnąłem "byka" w poprzednim poście. Mea culpa (mea maxima culpa)

tadeusz50
14-02-2009, 12:07
Do licha-masz rację. Ale się rozleniwiłem mogłem sprawdzić, lipiec 1976 podaje Wikipedia.
Palnąłem "byka" w poprzednim poście. Mea culpa (mea maxima culpa)
Kaziku tego nie musiałem sprawdzać. Jeszcze działa pamięć. Teraz mogę się mylić, kartki na mięso wprowadzono po sierpniu 1980 bodaj od pażdziernika ? a następne to już należy szukać tak podobno chciało społeczeństwo masło, mydło, proszki, itd itp.

Kazik
14-02-2009, 12:53
czytam i zastanawiam się czy trafiłam na właściwy wątek. :confused: Jak to dobrze, że komunę diabli wzięli. PRECZ Z KOMUNĄ!!!!!!!!!!
Okrzyk już nie aktualny. Sekretarze to dziś prezesi, którzy się uwłaszczyli na państwowym.

Kazimierz
14-02-2009, 15:21
Basiu ! Ja również "czytam i zastanawiam się czy trafiłam na właściwy wątek." ? Niby troche cytatów z łaciny znam (szczególnie tej ludowej) i myślałem ,że tu chodzi o "co z tą Polską", a tu same wspominki o PRL.
Ludzie, przecież już mamy 20 lat po, i warto by podyskutować, co dalej, czyli na temat ?
Świat jest na progu ogromnych zmian i Polska też, mam nadzieję. W Ameryce Obama myśli nawet o nacjonalizacjii gospodarki ( czyli uspołecznieniu ), o zainwestowaniu w nią 2,5 biliona $, w tym połowa ma pochodzić z funduszy państwowych (czyli podatków). Senat zatwierdził już chyba 800mld. $, co łącznie z tymi przyznanymi w ub. roku 700mld. daje 1.5 biliona, a my tu wspominamy okres kartkowy PRL.
Przebudźcie się, Polacy !
Być może, nadszedł czas zmienić nieudaczników w rządzie, może nawet cały rząd.
Ratujmy Polonię, naszą Patrię !

Alisia
14-02-2009, 15:25
Seniorow jest bardzo duzo na swiecie ,w Polsce tez.
Alisio !
Jaki piekny jest twoj jezyk polski ,prosto z pastwiska.



Twoj salonowy-prosto z koszar

Alisia
14-02-2009, 15:52
O Ameryce - wybaczę, hymnów pochwalnych o PRL-u i krytykanctwa Polski współczesnej - NIE!


To nie sprawa wybaczania,ja nie spowiednik.
Przekaz falszywych informacji ,to widze w jego wypowiedziach.

POLA
14-02-2009, 16:04
Basiu ! ...a tu same wspominki o PRL.
Kazimierzu, to nie my wygrzebujemy PRL z grobu, to senior nas ciągle nim straszy i wzdycha do przeszłości. My mu tylko przypominamy ten zapomniany przez niego "dobrobyt". Biedaczysko zapomniał...albo z innej bajki się wywodzi.
Ludzie... co dalej...
Przebudźcie się, Polacy !
Być może, nadszedł czas zmienić nieudaczników w rządzie, może nawet cały rząd.
Już nie śpię, ale podrzuć jakieś rozwiązanie, więc co proponujesz na początek?
Zajazd może?
Ratujmy Polonię, naszą Patrię !
Hmm...Polonia=patria?
Ojczyznę mam tutaj i robię, co mogę, a wychodzi...jak zwykle;)

Kazimierz
14-02-2009, 18:21
Na tym wątku, to ja rzadko bywam i raczej nie wypada mi udzielac rad co do kierunku zmian. W końcu, Polu, takich jak ja obarcza się winą za PRL.
Czy mam więc radzić, bierzmy przykład z Wielkiego Brata i nacjinalizujmy gospodarkę, a przede wszystkim banki,ograniczmy zarobki prezesów itd. Toż to był by powrót do komuny. Nie, Polu, do tego mnie namówisz. Cieszę się, tak jak Ty i inni , z jej końca, przynajmniej u nas. Komuna, owszem, gdzieś w cholernie bogatym kraju, ale nie u nas. My musimy przebrnąć przez kapitalizm, poznać jego smak, zarzyć jego rozkoszy, zachłysnąć sie nim. To może potrwać nawet do końca wieku.
W Ameryce to co innego. Już teraz tam myślą tęgie mózgi, jak połączyć zalety kapitalizmu z pewnymi zaletami komunizmu. Chociaż, Ty chyba nie widzisz w nim żadnych.
Ja widziałbym jakieś doraźne wyjście na koalicyhne rządy PO i Porozumienia dla Przyszłości Polski, ale to raczej niemożliwe, znając awersję Donka do wszelkiej Lewicy. PSL, wg mnie , to mizerna partyjka koalicyjna.
No, ale poczekajmy, Polu, na inne głosy, co z tą Polską.

Lila
14-02-2009, 18:37
Kazimierz...

Na tym wątku, to ja rzadko bywam i raczej nie wypada mi udzielac rad co do kierunku zmian. W końcu, Polu, takich jak ja obarcza się winą za PRL.


Daj spokój.Jak to nie wypada ? Mieszkałeś w kraju ,przecież.
Ja czytam na forach wypowiedzi młodych ludzi,że nasze pokolenie 'przeżarło' kredyty za Gierka i należy nam odebrać emerytury.

Pozdrawiam z zasypanej na pół metra Jury.
Traktorek ze spychaczem mi padł przy sobocie ,tylko jeden garaż odśnieżony ręcznie.:(
Czuję się jak za PRL.Trzeba przyznać,że zimy to PRL miał przednie.:D

Basia.
14-02-2009, 18:41
Basiu ! Ja również "czytam i zastanawiam się czy trafiłam na właściwy wątek." ? Niby troche cytatów z łaciny znam (szczególnie tej ludowej) i myślałem ,że tu chodzi o "co z tą Polską", a tu same wspominki o PRL.
Ludzie, przecież już mamy 20 lat po, i warto by podyskutować, co dalej, czyli na temat ?
Świat jest na progu ogromnych zmian i Polska też, mam nadzieję. W Ameryce Obama myśli nawet o nacjonalizacjii gospodarki ( czyli uspołecznieniu ), o zainwestowaniu w nią 2,5 biliona $, w tym połowa ma pochodzić z funduszy państwowych (czyli podatków). Senat zatwierdził już chyba 800mld. $, co łącznie z tymi przyznanymi w ub. roku 700mld. daje 1.5 biliona, a my tu wspominamy okres kartkowy PRL.
Przebudźcie się, Polacy !
Być może, nadszedł czas zmienić nieudaczników w rządzie, może nawet cały rząd.
Ratujmy Polonię, naszą Patrię !
moja odpowiedź spontaniczna przyznaję, odnosiła się do postów seniora /sentymentalnych wspomnień/.

POLA
14-02-2009, 18:53
wszyscy mamy korzenie, że się tak wyrażę, w PRL z tym, że jedni dłuższe, inni krótsze i nie mów o winach. Było, kropka albo krecha, co kto woli.

Nacjonalizacja gospodarki? Banków? A jak to zrobić? Wielki Brat? Który, bo są dwaj.
. Ja widziałbym jakieś doraźne wyjście na koalicyhne rządy PO i Porozumienia dla Przyszłości Polski, ale to raczej niemożliwe, znając awersję Donka do wszelkiej Lewicy. PSL, wg mnie , to mizerna partyjka koalicyjna.
No, ale poczekajmy, Polu, na inne głosy, co z tą Polską.
DT powiedział kiedyś, że koalicja choćby z samym diabłem - jeśli służyć będzie Polsce, ale to było za czasów UW. Nie sądzę, żeby zmienił zdanie, on nie jest taki sztywny, tylko do tańca ma na razie PSL, a to nie jest mizerna partyjka, ale wręcz szkodliwa, moim zdaniem. Popatrz, jak długo płynie przyklejając się raz do jednych, raz do drugich i stanowi niezły hamulec wszelkich radykalnych pociągnięć, które by im mogły zaszkodzić.

Kazik
14-02-2009, 19:24
wszyscy mamy korzenie, że się tak wyrażę, w PRL z tym, że jedni dłuższe, inni krótsze i nie mów o winach. Było, kropka albo krecha, co kto woli.

Nacjonalizacja gospodarki? Banków? A jak to zrobić? Wielki Brat? Który, bo są dwaj.

DT powiedział kiedyś, że koalicja choćby z samym diabłem - jeśli służyć będzie Polsce, ale to było za czasów UW. Nie sądzę, żeby zmienił zdanie, on nie jest taki sztywny, tylko do tańca ma na razie PSL, a to nie jest mizerna partyjka, ale wręcz szkodliwa, moim zdaniem. Popatrz, jak długo płynie przyklejając się raz do jednych, raz do drugich i stanowi niezły hamulec wszelkich radykalnych pociągnięć, które by im mogły zaszkodzić.
A co by zrobił Tusk gdyby PSL się nie dostał do sejmu ale S-na i LPR? To była by powtórka z rozrywki. Ale wybory byłyby już teraz po roku a nie po dwóch. Pewnie ledwo by PO przekroczyło próg wyborczy. Mają wielkie szczęście z tym PSL, ale trzeba ich karmić, a chłop ma coraz większy apetyt na stanowiska. KRUS jest nietykalny. A co dostaną jeszcze? Tanie paliwo(talony) nie ważne że się nie posiada maszyny. Szkoda gadać. PO jedzie pod publiczkę-nie dotować partii z budżetu. 1% odpisu od podatku-to jest właśnie to samo. No i twierdzą że PiS jest przeciw (bo jest), ale koalicjanta który jest również przeciw to nie wymienią na swojej konferencji. Ano właśnie.

Kazimierz
14-02-2009, 21:02
Polu ! "Nacjonalizacja gospodarki? Banków? A jak to zrobić? Wielki Brat? Który, bo są dwaj."
Obama powiedział, zdaje sie, że rząd udzieli pomocy tylko tym bankom, które zgodzą się na to, żeby rząd federalny będzie miał istotny wpływ na pewne decyzje personalne i zarobki bankowców, skład zarządu i wybór prezesa banku. Już, zdaje sie, ograniczono zarobek prezesa do 500tys.$/rok.
Teraz, Polu, mamy tylko jednego Wielkiego Brata. Ten Drugi, też Wielki, na szczęście już nie żyje. Po prostu, wziął i sie rozpadł.
Umiejętość pływania ma w polityce kapitalne znaczenie. Pamiętam, że w PRL takimi zdolnościami cechował się premier Cyrankiewicz. Pawlak też jest niezłym pływakiem długodystansowym. A, że ma nieliberalne zasady to go wolą, na tzw. centroprawicy, bardziej niż liberalnych lewicowców.
No, ale żadna z partii lewicowych nie chce się odciąć od swych korzeni. I to mi sie w nich podoba.

Lila
14-02-2009, 22:40
No mnie akurat to odstręcza od lewicy.Te korzenie.

A co do Wielkiego Brata,to aktualny zaczyna budzić moje przerażenie ,bo na litość jest jeszcze za silny.

POLA
14-02-2009, 23:07
A co by zrobił Tusk gdyby PSL się nie dostał do sejmu ale S-na i LPR? To była by powtórka z rozrywki.Ale wybory byłyby już teraz po roku a nie po dwóch. Pewnie ledwo by PO przekroczyło próg wyborczy.
Co by było, gdyby...wróżenie z fusów.
. KRUS jest nietykalny. A co dostaną jeszcze? Tanie paliwo(talony) nie ważne że się nie posiada maszyny. Szkoda gadać. PO jedzie pod publiczkę-nie dotować partii z budżetu. 1% odpisu od podatku-to jest właśnie to samo. No i twierdzą że PiS jest przeciw (bo jest), ale koalicjanta który jest również przeciw to nie wymienią na swojej konferencji. Ano właśnie.
PiS rządził, miał takie ładne przystawki i KRUSu nie tknął, emerytur pomostowych też, bo niepopularne to było.
Pewni posłowie z poprzedniej koalicji też mieli olbrzymie wydatki na paliwo, mogliby Ziemię objechać, ale na kocie chyba, bo samochodów nie posiadali.
Jak posłuchasz Palikota, usłyszysz krytykę rządu, Tuska również, ale Ty masz alergię na Palikota, a ja nie mam dla Ciebie żadnego środka odczulającego.:D

A partii nie dotować z budżetu, jestem za, na swoją ulubioną możesz odpalić, co łaska, a nie ciągle płacić też na PO.:D

POLA
14-02-2009, 23:25
Obama ma trochę łatwiej, niejako sam sobie sterem i okrętem, i większą kasą dysponuje.
U nas ster w rękach zbyt wielu chętnych do wytyczania kursu i stąd większy kłopot w wyborze trasy.

Wielki Brat w rozpadzie nadal groźny, no i tak blisko, na zawsze.
. No, ale żadna z partii lewicowych nie chce się odciąć od swych korzeni. I to mi sie w nich podoba.
Nie podzielam Twojego zachwytu, wolałabym odcięcie tej pępowiny zainfekowanej jednak obciążającą przeszłością, dla zdrowia, Kazimierzu, dla zdrowia.

Kazimierz
15-02-2009, 11:25
Obama ma trochę łatwiej, niejako sam sobie sterem i okrętem, i większą kasą dysponuje.
U nas ster w rękach zbyt wielu chętnych do wytyczania kursu i stąd większy kłopot w wyborze trasy.
Wielki Brat w rozpadzie nadal groźny, no i tak blisko, na zawsze.
Nie podzielam Twojego zachwytu, wolałabym odcięcie tej pępowiny zainfekowanej jednak obciążającą przeszłością, dla zdrowia, Kazimierzu, dla zdrowia.

Obama został prezydentem USA dzięki "lewicującym masom", przeważnie kolorowym.
Jego wybór przypadł akurat na kryzys finansowo-gospodarczy, co było moim zdaniem dużym handycapem dla niego.
Dla ratowania spowodowanego przez najbogatszych kryzysu trzeba będzie użyć pieniędzy tych wielomilinowych mas i zacisnąć im jeszcze bardziej pasa.
To wprost nie do pojęcia,ale pieniądze te próbowano też użyć do przyznawania premii prezesom tych banków,które otrzymały już pomoc. To samo zresztą próbowały robić banki w Polsce !
Obama,jak na razie spełnia oczekiwania Amerykanów i moje. Nasi Wielcy Bracia dojdą, moim zdaniem, do porozumienia, ponad głowami maluczkich braciszków, w sprawie taktyki walki z terroryzmem światowym.
Nigdy, Polu,Lilu, nie wyrażałem zachwytu nad ustrojem jaki panował w PRL, nawet gdy byłem członkiem Partii.
Starałem się tylko widzieć strony jaśniejsze w poprzednim systemie.

Alsko
15-02-2009, 11:58
/.../
Nigdy, Polu,Lilu, nie wyrażałem zachwytu nad ustrojem jaki panował w PRL, nawet gdy byłem członkiem Partii.
Starałem się tylko widzieć strony jaśniejsze w poprzednim systemie. Jaśniejsze strony?
Swój stosunek do minionego ustroju wyłożyłeś wpisami nr 83, 88 i następnymi tu
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-wspomnienia-z-prlu-post209908-3078.html
Skończyło się to awanturą. Może nie wracać do tego?

Kazimierz
15-02-2009, 12:31
Jaśniejsze strony?
Swój stosunek do minionego ustroju wyłożyłeś wpisami nr 83, 88 i następnymi tu
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-wspomnienia-z-prlu-post209908-3078.html
Skończyło się to awanturą. Może nie wracać do tego?

Ty nie chcesz widzieć jaśniejszych stron,chociaż jestem pewien,z nich skorzystałaś. Ja widzę jasne strony obecnego, ale widzę też i ciemniejsze.
Jeszcze sie taki nie urodził,który by obydwa pogodził.
Obama próbuje,moim zdaniem. Ale, chyba mu sie nie uda.
Skończy się jak zwykle. Grubasy,po wydojeniu państwowych funduszy, wrócą do starych, sprawdzonych metod oszustw: kredytów na spłacanie kredytów ,oszustw giełdowych itd.

Alsko
15-02-2009, 13:30
Oczywiście, że korzystałam, bo żyłam w tym ustroju.
Sęk w tym, w jaki sposób się patrzyło i co widziało.

Zostawmy to, bo nie warte to dyskusji i nie na temat.

Kazik
15-02-2009, 13:35
Co by było, gdyby...wróżenie z fusów.

PiS rządził, miał takie ładne przystawki i KRUSu nie tknął, emerytur pomostowych też, bo niepopularne to było.
Pewni posłowie z poprzedniej koalicji też mieli olbrzymie wydatki na paliwo, mogliby Ziemię objechać, ale na kocie chyba, bo samochodów nie posiadali.
Jak posłuchasz Palikota, usłyszysz krytykę rządu, Tuska również, ale Ty masz alergię na Palikota, a ja nie mam dla Ciebie żadnego środka odczulającego.:D

A partii nie dotować z budżetu, jestem za, na swoją ulubioną możesz odpalić, co łaska, a nie ciągle płacić też na PO.:D
Jestem uczulony na chamstwo i na to alergenów nie produkują, ale też bym nie kupił bo wolę być uczulony. Rezygnacja z kaski państwowej to pod publiczkę (po uprzednim wysondowaniu co myślą inni) To po pierwsze-pic na wodę a nie realny zamysł. Ale uwierzyłaś i tysiące innych też, właśnie osiągnęli zamierzony cel.

Pamiętasz jak z 13-tki, mieli posłowie zrezygnować? Głosowali przeciw nawet pomysłodawcy (jedynie Lepper z mównicy śmiało był przeciw.) No i nie przeszło. Ponadto pomysł z darowiznami zaciemnia sprawę i trzeba się później darczyńcom odwdzięczyć. Widzisz PO-wcy na pewno wiedzieli że nawet koalicjant będzie przeciw, wtedy bezpiecznie można wyjechać z takim pomysłem. Nic nie kosztuje a wielu uwierzy.
Gratuluję wiary we wszystko co powie PO.

PiS za dużo chciał reformować na raz, zaczęli od wym. sprawiedliwości, narazili się lobby notariuszy (obniżka honorariów), adwokatom (konkurencję chcieli dodać) lekarzom (łapówki) no i przy permanentnej nagonce PO i SLD wspólnie, plus marnej jakości koalicjanci (innych do wyboru nie było-SLD nie był możliwy) to trudno było ruszyć KRUS. A Tusk rusza? Na razie tylko obiecuje. Pawlak nie pozwala i kropka.

POLA
15-02-2009, 14:01
Kazimierzu, to nie jest tak, że Alsko chce lub nie.
Każde z nas ma inne doświadczenia życiowe, nie każdy, kto należał do PZPR był łobuzem, zwłaszcza w początkach działalności tej partii można się było "nabrać" na nośne hasła i zapewnienia, że to jedyny słuszny porządek, jednak później - trudno było nie zauważyć różnicy między słowną propagandą a faktami zaprzeczającymi deklaracjom.
To te klocki niepasujące do obrazka, o czym dawno temu pisał Młynarski.

Przyjmuję Twój punkt widzenia do wiadomości i wiem, że w spojrzeniu na miniony okres nie osiągniemy zgodności, co nie przeszkadza, aby toczyć rozmowy o współczesności.

To też prawda, że nie ma takiego ustroju, który zadowoliłby wszystkich, chodzi o całokształt, że pójdę sobie na skróty myślowe.

Jesteśmy państwem słabym w porównaniu z innymi europejskimi, USA czy Rosją, a to wyznacza nam taką, a nie inną pozycję startową i dopóki tak będzie, ci wielcy swoje interesy będą załatwiali ponad naszymi głowami. Aby to zmienić i wzmocnić swoje akcje na rynku politycznym, musimy się dźwignąć z kłopotów nie tylko tych, które ściągnął na nas światowy kryzys nie przez nas przecież wywołany, ale z własnych organizacyjnych kłopotów wewnętrznych, a tu jest dużo do zrobienia i trudne to zwłaszcza, kiedy tak różne są spojrzenia na naprawę państwa, gdzie nie mamy polityków z prawdziwego zdarzenia, gdzie nie potrafimy spokojnie rozmawiać bez walenia się łopatkami po głowie.
Takich skłóconych nikt nigdy nie będzie szanował i traktował poważnie jako równorzędnych partnerów.

Tak to widzę, a jeśli już o kryzysie mowa: to, co zamierza Obama, Merkel czy ktoś inny jeszcze, nijak sie ma do nas, nie da się tego skopiować, bo inna jest sytuacja ekonomiczna tamtych i nasza. Tęgie głowy nad tym myślą, dochodzą do różnych wniosków - wcale nie takich samych.

Czas pokaże, która droga okaże się lepsza.

POLA
15-02-2009, 14:36
Jestem uczulony na chamstwo
Jest dość wybiórcze, ale spór o to jest bezprzedmiotowy.
W przeciwieństwie do Ciebie, mimo alergii na pewne partie i ich polityków, słucham wszystkich, dość uważnie, choć z obrzydzeniem - przyznaję, na czele z Niesiołowskim.
Rezygnacja z kaski państwowej to pod publiczkę... To pic na wodę a nie realny zamysł...pomysł z darowiznami zaciemnia sprawę i trzeba się później darczyńcom odwdzięczyć.
PiS i nie tylko ma szansę sprawdzić i poprzeć projekt, ale nie chce wiadomo z jakiego powodu.
A co, teraz to tak czyściutko jest? Nie spłaca się długów wdzięczności w postaci stanowisk? Wszyscy to robią, niestety, z prawa, lewa, ze środka., ale jak się drży o kasę, o którą trzeba będzie zabiegać, co wiąże się z pewnym wysiłkiem, lepiej mieć zapewnione źródło dochodu.
Gratuluję wiary we wszystko co powie PO.
PiS za dużo chciał reformować trudno było ruszyć KRUS. A Tusk rusza? Na razie tylko obiecuje. Pawlak nie pozwala i kropka.
Nie chęci się liczą, a dokonania, PiSowi nie udało się wtedy, trudno, ma okazję wykazać się teraz.
W KRUSie coś tam pogrzebano, ale rozłożono to na raty i to jest poważny błąd, jak również niepodjęcie innych drastycznych rozwiązań kończących z przywilejami odziedziczonymi z przeszłości.

Do polityki PO mam krytyczne podejście, ale nie każdy je widzi, na co wpływu nie mam.

Kazik
15-02-2009, 14:44
PiS ma okazję wykazać się teraz w sprawie KRUS? Teraz jednak rządzi PO-PSL, ale może za rok będzie to możliwe.:D

tadeusz50
15-02-2009, 14:59
Dokąd nie będzie zdecydowanej większości bez partyjki chłopskiej raczej nie widzę szans. PO-PiS miał tą szansę i zmarnowali. Co to za sprawiedliwość jak emeryt z 800zł płaci podatki, składkę zdrowotną a taki posiadający kilkaset hektarów tylko symbolicznie.

araad
15-02-2009, 15:05
No i robi się problem dla co niektórych Seniorów.
Pan Prezydęt i Pan Prezes powoli zaczynają myśleć o Po-PISie. Umrę ze śmiechu jak Seniorzy zaczną nagle cytować Palikota i Niesiołowskiego jako wyrocznię.Jak ich nagle polubią i przestaną się ich brzydzić.Szczerze czekam znów na koalicję POPIs i Premiera z Krakowa nareście będzie śmiesznie jak diabli.Będzie co czytać i z czego umierać ze śmiechu.

Lila
15-02-2009, 18:17
No i robi się problem dla co niektórych Seniorów.
Pan Prezydęt i Pan Prezes powoli zaczynają myśleć o Po-PISie. Umrę ze śmiechu jak Seniorzy zaczną nagle cytować Palikota i Niesiołowskiego jako wyrocznię.Jak ich nagle polubią i przestaną się ich brzydzić.Szczerze czekam znów na koalicję POPIs i Premiera z Krakowa nareście będzie śmiesznie jak diabli.Będzie co czytać i z czego umierać ze śmiechu.

Jest tyle powodów do umierania,że ten ze śmiechu wcale nie będzie najgorszy.
Palikota cytujesz ty ,a jakoś mało śmieszny jesteś,w odróżnieniu od cytowanego.
Widać tak jest:cy cytas ,cy (wreście ) cytujes,to musis miec humora,cycu.
A nie tylko zadęcie,miły rezydęcie Seniora pl.:cool:

ps.Stefek Burczymucha jest obrzydliwy bez względu na etos i przekonania.

Lila
15-02-2009, 18:37
Aaaaa jeszcze :D

PO cierpi na braki kadrowe ,to widać i słychać.PiS oczywiście może się PO-PiSać.Nie takie wolty i rewolty widzieliśmy.Ale spełni rolę PSL-u.Moim zdaniem.

Paradoksalnie -araad - Twoja wypowiedź wzbudziła we mnie nadzieję,że wstręt do PiS-u jest tak wielki u PO ,że to uratuje tę partię.PiS mam na myśli.

Pani Slowikowa
15-02-2009, 18:43
Kazimierzu, . Tęgie głowy nad tym myślą, dochodzą do różnych wniosków - wcale nie takich samych.

Czas pokaże, która droga okaże się lepsza.

Polu przepraszam cie ze tak wybiorczo ale w mojej ignorancji mysle ze te tegie glowy mysla tylko jak tu w tym kryzysie nakrasc jak najwiecej bez "linczu"

Ten kryzys zostal wyprodukowany przez najprawdziwszych zlodziei.. Mimo tego ze kontynuuja zlodziejstwo to jeszcze maja czelnosc stac w kolejce po jalmuzne.. Mam na mysli oczywiscie tutejszych... Europejczycy a w tym Polska.. biora tylko przyklad.

Kazik
15-02-2009, 18:58
http://img23.imageshack.us/img23/7033/mapalk0.jpg (http://imageshack.us)
No i zaradzić jeżeli jest.

Lila
15-02-2009, 19:15
Dzisiaj jest piąta rocznica śmierci pułkownika Kuklińskiego.

Zamiast epitafium...

"Jeżeli płk Kukliński jest bohaterem, to kim ja jestem?"...Wojciech Jaruzelski.

Kazimierz
15-02-2009, 19:55
Polu przepraszam cie ze tak wybiorczo ale w mojej ignorancji mysle ze te tegie glowy mysla tylko jak tu w tym kryzysie nakrasc jak najwiecej bez "linczu"

Ten kryzys zostal wyprodukowany przez najprawdziwszych zlodziei.. Mimo tego ze kontynuuja zlodziejstwo to jeszcze maja czelnosc stac w kolejce po jalmuzne.. Mam na mysli oczywiscie tutejszych... Europejczycy a w tym Polska.. biora tylko przyklad.
Masz rację, że ten kryzys pokazał światu,czym jest naprawdę prawdziwy kapitalizm. Reszta świata, na szczęście, nie zdąrzyła się go jeszcze w pełni nauczyć. U nas jest dużo zdolnych, młodych adeptów "sztuki złodziejstwa w glorii prawa i demokracji". Polska, zdolny uczeń, ale kudy jej tam do Mistrza, jakim jest Ameryka.
Prawdziwy kapitalizm nie znosi interwencjonizmu państwa, "kontroli wielkiego złodziejstwa w białych rękawiczkach". A jeszcze, jak do tego taką kontrolę chce im zaserwować "Czarnuch". Ale ten Czarnuch nie jest głupi, tylko czy znajdzie poparcie wśród ...
Te "skromne" 2500 mld $ nie wiem, czy wystarczy na "Salvation of America". Jak myślisz, Mrs.Nightingale ?

Pani Slowikowa
15-02-2009, 20:53
Te "skromne" 2500 mld $ nie wiem, czy wystarczy na "Salvation of America". Jak myślisz, Mrs.Nightingale ?


2500 miliardow??? Pierwsze slysze:confused: Przeszlo na razie ok 800 miliardow..

Kazimierz
15-02-2009, 21:15
2500 miliardow??? Pierwsze slysze:confused: Przeszlo na razie ok 800 miliardow..

Dziwie sie,ze Ty o planie Obamy slyszysz dopiero teraz.
Pdaje Ci wiec link do artykułu ntt.

http://wyborcza.pl/1,82244,6258514,USA_mnoza_plany_ratunkowe.html

Pani Slowikowa
15-02-2009, 21:21
Dziwie sie,ze Ty o planie Obamy slyszysz dopiero teraz.
Pdaje Ci wiec link do artykułu ntt.

http://wyborcza.pl/1,82244,6258514,USA_mnoza_plany_ratunkowe.html


Kazimierzu bilion tu w Stanach to jest miliard..( 1000 tysiecy)

Kazimierz
15-02-2009, 23:11
Kazimierzu bilion tu w Stanach to jest miliard..( 1000 tysiecy)

To jest artykuł w polskiej gazecie i polskie nazewnictwo.
W Polsce, miliard :
Liczba o wartości: 1 000 000 000 =1 000 milionów
Bilion:
Liczba o wartości: 1 000 000 000 000 = 1 000 miliardów
Po angielsku:
w Wielkiej Brytanii: 10 do potegi12,
a w USA 10 do potegi 9 , czyli nasz miliard.

Chyba jednak: 2.5bln$=2500mld $, z tego już zdaje sie 1.500 mld już zostało zatwierdzone przez Senat USA i ratuje USA od kompletnej katastrofy ekonomicznej.

ps. 1000tysiecy to zaledwie milion i u was i u nas.

jano43
15-02-2009, 23:24
Kaziu(#188)-1% odpisu od podatku to jeszcze nie ideał ale już
ogromna różnica w porównaniu z obecną praktyką.Bo jak rozumiem to Ty będziesz decydował,której partii go oddasz

jano43
15-02-2009, 23:43
Kazimierz (#189) i Lila (#190)podejrzewają partie z nazwy
lewicowe o "korzenie".Śmiem zapytać o jakich korzeniach mowa?Przecież tak SLD jak i wszelkie wyrosłe z niej mutacje to prymusi kompromitującego się właśnie neoliberalizmu. Czyżby litera L(ewica) w nazwie tych partii ew.życiorysy liderów to są te korzenie?

Lila
15-02-2009, 23:52
Kazimierz (#189) i Lila (#190)podejrzewają partie z nazwy
lewicowe o "korzenie".Śmiem zapytać o jakich korzeniach mowa?Przecież tak SLD jak i wszelkie wyrosłe z niej mutacje to prymusi kompromitującego się właśnie neoliberalizmu. Czyżby litera L(ewica) w nazwie tych partii ew.życiorysy liderów to są te korzenie?

Ja nie podejrzewam.Ja wiem ,gdzie ma korzeń lewica.Na lewo - po prostu ,idąc w kierunku słońca.Czy tam 'słoneczka narodów'.

Kazik
16-02-2009, 00:04
Kaziu(#188)-1% odpisu od podatku to jeszcze nie ideał ale już
ogromna różnica w porównaniu z obecną praktyką.Bo jak rozumiem to Ty będziesz decydował,której partii go oddasz
No tak, ale to też z budżetu, bo do budżetu nie trafi. Nie jest to samo? Nadto to chwyt propagandowy, już o tym pisałem w #197. Dodatkowo kto miał dać na dom dziecka może da na partię a dzieci na tym stracą.

jano43
16-02-2009, 00:23
Lila,za dużo aluzji jak na jedno krótkie zdanie.Z harcerstwa mi
zostało,ze jak skieruję się na słońce (ale tylko kiedy kulminuje) to po lewicy będzie wschód.Zaś "słoneczko narodów" - masz na myśli św.p.nieboszczyka Józefa czy 'słońce
Karpat"?

jano43
16-02-2009, 00:47
Kaziu,obawiam się,że zbyt upraszczasz sprawę.Obecnie partyjni cwaniacy niejako z automatu,niezależnie od tego jak rządzą,biorą bezczelnie kasę z budżetu i przez czterylata co tu ukrywać,olewają wyborców.
Zaś w nowym systemie o ile wejdzie w życie,w co wątpię,
to Ty w corocznym zeznaniu podatkowym wskażesz,którą partię aktualnie preferujesz.Z podmiotu staniesz się przedmiotem polityki.

Kazik
16-02-2009, 01:00
Kaziu,obawiam się,że zbyt upraszczasz sprawę.Obecnie partyjni cwaniacy niejako z automatu,niezależnie od tego jak rządzą,biorą bezczelnie kasę z budżetu i przez czterylata co tu ukrywać,olewają wyborców.
Zaś w nowym systemie o ile wejdzie w życie,w co wątpię,
to Ty w corocznym zeznaniu podatkowym wskażesz,którą partię aktualnie preferujesz.Z podmiotu staniesz się przedmiotem polityki.
Zakładam że zrobiło tak 100% wyborców i że wszyscy zarabiali jednakowo. Wtedy wyjdzie proporcjonalnie to samo. Może mniej a może więcej-ale proporcjonalnie. Oczywiście to utopia, rozważanie teoretyczne. Jedno pewne że też z budżetu. PiS ma biedniejszy elektorat, ale PO nie nagrabiło by wiele. Wszystkie partie by tak straciły że była by absolutna jednomyślność powrotu do starego systemu. A to by był priorytet ponad wszystkie inne ważne w danej chwili uchwały.
Teoria to tylko.

Pani Slowikowa
16-02-2009, 01:56
ps. 1000tysiecy to zaledwie milion i u was i u nas.

Ups Przepraszam chialam powiedziec 1000 milionow , masz racje..
W kazdym razie nasz miliard to amerykanski bilion.

Zatwierdzone na razie sa 800 bilionow. ( jeszcze przed Obama)Moze teraz bedzie 900 bilionow.. ale na pewno nie wiecej.. Obama chce troche z tych bilionow na rozwoj gospodarki i na pomoc w utrzymaniu domow przez niektorych ktorzy nie moga splacic kredytow..

Zajrzalam do twojego artykulu i he hehe poprawili blad Czy zauwazyles?? Teraz pisze 2.5 biliona a przedtem bylo 2500 bilionow.. co oczywiscie bylo absurdem.

tadeusz50
16-02-2009, 02:37
Tak sobie myślę, że skoro istnieją różne nazwy wartości matematycznych pomiędzy Europą a USA lepiej by nie było wątpliwości podawać wartość w liczbie, Te są niezmienne i np 1000 000 000 lub 10 do potęgi 9 i nie zastanawiamy się czy to miliard, biliard czy inny pieron

Kazik
16-02-2009, 10:18
No tak, ale czytając dwa kolejne zdania (to pogrubione) to coś jest nie tak, jak w pierwszym pisze się biliony (2,5) a w drugim zdaniu miliardy. Jeżeli te 2,5 biliona uznać że w rozumieniu na nasze ma być 2,5 miliarda-to by znaczyło że Obama chciał 2,5 miliarda a dostał 800 mld. Też nie pasuje. Chyba że miliardy to w USA jak u nas miliony. Też nie pasuje bo 800 milionów nawet Białorusi nie poratuje a nie USA. No to jak to jest? A może G.W. pisze "po naszemu", chciał 2,5 biliona to dostał 800 mld. Gdyby dostał 1000 mld to byłby bilion. Dostał więc 3 razy mniej niż chciał i teraz to mi pasuje.

Kazimierz
16-02-2009, 10:45
Kazimierz (#189) i Lila (#190)podejrzewają partie z nazwy
lewicowe o "korzenie".Śmiem zapytać o jakich korzeniach mowa?Przecież tak SLD jak i wszelkie wyrosłe z niej mutacje to prymusi kompromitującego się właśnie neoliberalizmu. Czyżby litera L(ewica) w nazwie tych partii ew.życiorysy liderów to są te korzenie?
Jano ! Ponieważ przepijasz do mnie, odpowiadam. Dla mnie partią lewicową jest Porozumienie dla Przyszłości.
Oto jej założenia zawarte w projekcie jej deklaracjii ideowo-programowej:
"Bliskie są nam idee humanizmu i takie podstawowe wartości, jak wolność, równość, solidarność i tolerancja. Jesteśmy gotowi do odważnego podejmowania prawdziwych i trudnych problemów politycznych, społecznych i gospodarczych, problemów, z którymi chcemy i potrafimy się zmierzyć. Chcemy zmieniać świat na lepsze.

Przed Polską stoją wielkie wyzwania. Potrzeba modernizacji państwa i gospodarki w warunkach globalizacji i rewolucji technologicznej, zmiany demograficzne i klimatyczne, napięcia międzynarodowe wymagają dalekosiężnych planów i sprawnych działań. Niestety polska polityka, pogrążona w doraźnych sporach i konfliktach, nie odpowiada na te wyzwania.
Przestrzeń publiczna w Polsce została opanowana przez dwie partie prawicowe. Walka polityczna pomiędzy nimi doprowadziła do powstania głębokich podziałów w społeczeństwie, podważyła zaufanie do władz publicznych i instytucji demokratycznych, nasiliła wzajemną nieufność. Z jednej strony kwestionowany jest kierunek i sens polskich zmian ustrojowych po 1989 roku, neguje się niewątpliwe osiągnięcia transformacji, szerzona jest czarna propaganda klęski i niewykorzystanych szans, lansowane są teorie spisków i „układów”. Z drugiej strony brakuje jasnej wizji przyszłości Polski w XXI wieku - nie ma pomysłów na stawienie czoła ważnym wyzwaniom współczesności, niezbędnych reform albo nie podejmuje się w ogóle, albo próbuje się je przeprowadzić wbrew społecznym oczekiwaniom i potrzebom.
W tych warunkach nie ma miejsca na poważną debatę o polskich sprawach, a atmosferę dyskusji zatruwają populizm, demagogia i gorszące spory kompetencyjne. Czas z tym skończyć."

W skład PP wchodzą 3 partie: SdPl, Demokraci Pl i Zieloni 2004.Właściwie to jest Ruch. SLD,Nowa Lewica inne to też lewica,ale już dla młodych. Jeśli za neoliberalizm uważasz ich antyklerykalizm,racjonalizm, proeuropejskość, to masz , Jano, rację. Wszystkie one się tym cechują.
Ja będę teraz głosował w każdych wyborach,polskich i europejskich, na kandydatów PP.
Mam nadzieję, że w wyborach do parlamentu europejskiego Lewica utworzy jedną listę wyborczą.
Zarówno SDPL, jak inne partie, mające w nazwie Lewica, są mi bliskie, bo wszystkie mają korzenie w PZPR i nie wypierają się tych korzeni.

Kazimierz
16-02-2009, 11:19
No tak, ale czytając dwa kolejne zdania (to pogrubione) to coś jest nie tak, jak w pierwszym pisze się biliony (2,5) a w drugim zdaniu miliardy. Jeżeli te 2,5 biliona uznać że w rozumieniu na nasze ma być 2,5 miliarda-to by znaczyło że Obama chciał 2,5 miliarda a dostał 800 mld. Też nie pasuje. Chyba że miliardy to w USA jak u nas miliony. Też nie pasuje bo 800 milionów nawet Białorusi nie poratuje a nie USA. No to jak to jest? A może G.W. pisze "po naszemu", chciał 2,5 biliona to dostał 800 mld. Gdyby dostał 1000 mld to byłby bilion. Dostał więc 3 razy mniej niż chciał i teraz to mi pasuje.
Kaziu ! Po polsku 2,5bilion(bln)=2500miliardów(mld)
"Po amerykańsku" było by tak: plan Obamy przewiduje na ratowanie amerykańskiej gospodarki 2.5tryliona =2500bilionów(bln) $. Narazie, wg. mnie zatwierdził Senat USA 1500mld $ (wg. naszej nomenklatury), lub 1500bilonów$ (wg, nomenklatury amerykańskiej).
Dla nas to może ogromna liczba, prawie nie do pojęcia, ale dla USA to tylko duża kwota, bo też i skala obecnego kryzysu jest duża. Zczego mie zdajemy sobie jeszcze sprawy.

Kazik
16-02-2009, 11:38
No właśnie tak napisałem. Poczytaj ostatnia linijkę mojego postu. Piszę że (nasz) bilion=1000 miliardów. Czyli 2,5 bln=2500 mld. Dokładnie tak samo jak piszesz. Więc nie rozumiem.

Że te gigantyczne pieniądze to dla ratowania gospodarki USA jest "pikuś". też pisałem, no dokładnie to pisałem że gdyby to miały być na nasze tylko miliony-to dla Białorusi by było mało. Łukaszenka dostał z Moskwy 2 mld $ od UE pożyczał też i ciągle mało.
Nie słyszałem żeby do tych 800 mld coś Obamie dorzucili. To ma już 1500 mld$ (na nasze)?

Lila
16-02-2009, 12:06
A mnie przeraziło coś innego .Z naszego podwórka.
I może araad coś nam podpowie ,zamiast silić się na wątpliwej jakości dowcipy ...

Otóż polska policja jest w gigantycznych długach ,co dzisiaj odkryły media.W tak gigantycznych,że nie będzie pieniędzy na lutowe uposażenia......!!!

Czyli co ?
2 dni temu ,na ulicach Częstochowy rozegrały się sceny rodem z filmów amerykańskich.Bandziory zostały ujęte.
Czy w marcu lub kwietniu będzie to samo ?Wątpię.Tu jednak nie Ameryka.
No cóż.Trzeba będzie nie opuszczać samochodu i blokować drzwi.Cięcia okazały się ścięciem głowy policji.

Kazimierz
16-02-2009, 13:02
No właśnie tak napisałem. Poczytaj ostatnia linijkę mojego postu. Piszę że (nasz) bilion=1000 miliardów. Czyli 2,5 bln=2500 mld. Dokładnie tak samo jak piszesz. Więc nie rozumiem.

Że te gigantyczne pieniądze to dla ratowania gospodarki USA jest "pikuś". też pisałem, no dokładnie to pisałem że gdyby to miały być na nasze tylko miliony-to dla Białorusi by było mało. Łukaszenka dostał z Moskwy 2 mld $ od UE pożyczał też i ciągle mało.
Nie słyszałem żeby do tych 800 mld coś Obamie dorzucili. To ma już 1500 mld$ (na nasze)?

Kazik ! Tak jak pisałem. Plan Obamy ratowania amerykańskiej gospodarki przewiduje zainwestowanie łącznie 2,5bln(pol)=2500mld(pol). Obama ma już przyznane 800 mld. przyznane przez Senat, wg. mnie, co łącznie z poprzrdnią kwotą 700mld. (plan Paulsona), przyznanymi jeszcze w listopadzie, za Busha, daje 1500mld. Z przyznaniem przez Senat dalszych kwot, wydaje mi się, jeszcze przed nami. Skala obecnego Kryzysu jest tak wielka, że wielu to sie, po prostu, w pale nie mieści.
Amerykanie nie ożywają miliarda na określenie kwoty pieniędzy. Milion$ u nich, to to samo co u nas.

ps.Zdaje sie, że poprzednio pisałeś trochę inaczej ?

Pani Slowikowa
16-02-2009, 13:14
Kazik ! Tak jak pisałem. Plan Obamy ratowania amerykańskiej gospodarki przewiduje zainwestowanie łącznie 2,5bln(pol)=2500mld(pol). Obama ma już przyznane 800 mld. przyznane przez Senat, wg. mnie, co łącznie z poprzrdnią kwotą 700mld. (plan Paulsona), przyznanymi jeszcze w listopadzie, za Busha, daje 1500mld. Z przyznaniem przez Senat dalszych kwot, wydaje mi się, jeszcze przed nami. Skala obecnego Kryzysu jest tak wielka, że wielu to sie, po prostu, w pale nie mieści.
Amerykanie nie ożywają miliarda na określenie kwoty pieniędzy. Milion$ u nich, to to samo co u nas.

ps.Zdaje sie, że poprzednio pisałeś trochę inaczej ?


Jezu!!! Kazimierzu Mowie przeciez ze miliard to po amerykansku bilion kurcze!!! Czyli 1000 milonow... Czego mieszasz ludziom w glowach??

W Ameryce bilion ma 9 zer

w Europie miliard ma 9 zer

Amerykanski trylion to europejski bilion.. (12 zer)

1000 bilionow to w Ameryce quadrilion.. (15 zer)

Juz nie mac wiecej:confused: :mad:


Jeszcze jedno , slowo miliard w USA nie jest stosowane.

Alisia
16-02-2009, 13:24
15 lutego 1979 roku Warszawą wstrząsnął potężny wybuch. Z budynku Rotundy, gdzie mieściła się siedziba banku PKO, zostały tylko poskręcane elementy konstrukcji, wokół porozrzucane były ciała ofiar. Wybuchł ulatniający się gaz, ale jeszcze długo wśród warszawiaków mówiono o zamachu i podłożonej w budynku bombie.

Pamietam koszmar tamtego dnia.
Bylam z dziecmi w Polsce.

POLA
16-02-2009, 13:41
Kaziu,obawiam się,że zbyt upraszczasz sprawę.Obecnie partyjni cwaniacy niejako z automatu,niezależnie od tego jak rządzą,biorą bezczelnie kasę z budżetu i przez czterylata co tu ukrywać,olewają wyborców.
Zaś w nowym systemie o ile wejdzie w życie,w co wątpię, to Ty w corocznym zeznaniu podatkowym wskażesz,którą partię aktualnie preferujesz.Z podmiotu staniesz się przedmiotem polityki.
To nie jest jednak dobre rozwiązanie...dla Kazia niedobre, on uporczywie chce wspomagać PO, a gdyby było, jak powinno być, w co też nie wierzę, nie wypadałoby mu wspierać tych od Tuska, bo on nie z tej szufladki...Kazia mam na myśli oczywiście.:D

Kazik
16-02-2009, 13:47
Kazik ! Tak jak pisałem. Plan Obamy ratowania amerykańskiej gospodarki przewiduje zainwestowanie łącznie 2,5bln(pol)=2500mld(pol). Obama ma już przyznane 800 mld. przyznane przez Senat, wg. mnie, co łącznie z poprzrdnią kwotą 700mld. (plan Paulsona), przyznanymi jeszcze w listopadzie, za Busha, daje 1500mld. Z przyznaniem przez Senat dalszych kwot, wydaje mi się, jeszcze przed nami. Skala obecnego Kryzysu jest tak wielka, że wielu to sie, po prostu, w pale nie mieści.
Amerykanie nie ożywają miliarda na określenie kwoty pieniędzy. Milion$ u nich, to to samo co u nas.

ps.Zdaje sie, że poprzednio pisałeś trochę inaczej ?
Co do 2,5 bln=2500 mld to napisaliśmy jednakowo, dlatego byłem zdziwiony że jeszcze coś wyjaśniasz. Przejrzyj ostatnie posty -nie pisałem inaczej.

Kazik
16-02-2009, 14:03
To nie jest jednak dobre rozwiązanie...dla Kazia niedobre, on uporczywie chce wspomagać PO, a gdyby było, jak powinno być, w co też nie wierzę, nie wypadałoby mu wspierać tych od Tuska, bo on nie z tej szufladki...Kazia mam na myśli oczywiście.:D
Poza PO dla kogo jest dobre? PSL.PiS,SLD-przeciw, czy mamy kogoś jeszcze? Dla PO też nie dobre, Pola widzi że to nie przejdzie, ja widzę. A Tuskowe wysondowali to wcześniej (może w kuluarach) że to nie przejdzie i dlatego rzucili ten pomysł. Pod publiczkę. Pola widzi że to nie ma szans, ale się zachwyca, marketingowy chwyt PO się więc udał. Widzicie-ja bym się nie bał brać udział w licytacji obrazu, za setki tysięcy dolarów bym zalicytował, ale gdybym miał absolutną pewność że po mnie ktoś przebije cenę. Podobnie kalkuluje moim zdaniem PO.
Jasne Polu, znasz mnie-kocham wspierać PO.:rolleyes:

jip
16-02-2009, 16:13
To nie jest jednak dobre rozwiązanie...dla Kazia niedobre, on uporczywie chce wspomagać PO, a gdyby było, jak powinno być, w co też nie wierzę, nie wypadałoby mu wspierać tych od Tuska, bo on nie z tej szufladki...Kazia mam na myśli oczywiście.:D
A mnie się wydaje, że Kaziu myśli inaczej tylko pisać tak musi, bo inaczej trudno mieć jakieś z pisania profity, ja tez piszę co muszę i robię to dla własnej korzyści, materialnej też;)
No tak ale nie pomyślałem, że teraz najwięcej ze swoich podatków daję na Tuskowych i Kazik też, muszę wolniej czytać i intensywniej myśleć.

Pani Slowikowa
16-02-2009, 17:22
Co do 2,5 bln=2500 mld to napisaliśmy jednakowo, dlatego byłem zdziwiony że jeszcze coś wyjaśniasz. Przejrzyj ostatnie posty -nie pisałem inaczej.


Kaziku , mylisz sie 2,5 amerykanskiego miliona to jest 2,50 polskiego miliarda

Natomiast 2,5 polskiego biliona to jest dokladnie 25tys miliardow polskich i 2.5 amerykanskiego tryliona..

Kazik
16-02-2009, 17:46
Kazimierzu bilion tu w Stanach to jest miliard..( 1000 tysiecy)
To powyżej z Twojego #211
Kaziku , mylisz sie 2,5 amerykanskiego miliona to jest 2,50 polskiego miliarda
Natomiast 2,5 polskiego biliona to jest dokladnie 25tys miliardow polskich i 2.5 amerykanskiego tryliona..
Czy to co mnie cytowałaś zgadza się? Ten post powyżej mam na myśli.

No a teraz ładnie zakręciłaś. Czyli w USA używają większych nazw niż w Polsce (na to samo)-a teraz UWAGA.

Następuje zmiana, to my używamy miliardy, gdy to samo w USA (Twoje zdanie obecne) skromniutko nazywa się milionami.

Porównaj te 2 cytaty-zupełna odwrotność. Chodzi mi o pierwsze zdanie gdzie piszesz 2,5 miliona USA=2,5 miliarda polski. Pierwsze zdanie drugiego tutaj cytatu.

Pani Slowikowa
16-02-2009, 19:07
To powyżej z Twojego #211

Czy to co mnie cytowałaś zgadza się? Ten post powyżej mam na myśli.

Przeciez napisalam ze sie przejezyczylam i przeprosilam dodajac ze miliard to tyciac milionow nie tysiecy..

No a teraz ładnie zakręciłaś. Czyli w USA używają większych nazw niż w Polsce (na to samo)-a teraz UWAGA
Następuje zmiana, to my używamy miliardy, gdy to samo w USA (Twoje zdanie obecne) skromniutko nazywa się milionami.

Porównaj te 2 cytaty-zupełna odwrotność. Chodzi mi o pierwsze zdanie gdzie piszesz 2,5 miliona USA=2,5 miliarda polski. Pierwsze zdanie drugiego tutaj cytatu.


Wiesz nie chce mi sie juz droczyc z toba.. Nie wiem czy zartujesz czy naprawde nic nie rozumiesz??

Bo rece mi opadaja :confused:

Informuje ze: W USA sa takie liczby

Tysiac ( ma trzy zera)
Milion (ma 6 zer)
Bilion ma 9 zer
trylion ma 12 zer
Quadrylion ma 15 zer

itd itd

Kazik
16-02-2009, 19:32
Wiesz nie chce mi sie juz droczyc z toba.. Nie wiem czy zartujesz czy naprawde nic nie rozumiesz??

Bo rece mi opadaja :confused:

Informuje ze: W USA sa takie liczby

Tysiac ( ma trzy zera)
Milion (ma 6 zer)
Bilion ma 9 zer
trylion ma 12 zer
Quadrylion ma 15 zer

itd itd
Rozumiem że nie chciałaś analizować post #237. Ja rozumiem, ale Ty nie. Zobacz poniżej ten sam (polski) miliard ma dwie postacie, jedną dla Kazimierza drugą dla mnie. A mnie piszesz o niezrozumieniu.

do Kazimierza USA bilion= miliard polski
do mnie USA milion= miliard polski

Podpisałem jedno pod drugim, teraz masz wyraźnie że nasz (polski) miliard jest różny dla Kazimierza to ma być bilion. Dla mnie milion. Sprawdź w postach.

jip
16-02-2009, 19:38
Wiesz nie chce mi sie juz droczyc z toba.. Nie wiem czy zartujesz czy naprawde nic nie rozumiesz??

Bo rece mi opadaja :confused:

Informuje ze: W USA sa takie liczby

Tysiac ( ma trzy zera)
Milion (ma 6 zer)
Bilion ma 9 zer
trylion ma 12 zer
Quadrylion ma 15 zer

itd itd
Przyczyna, że ręce Ci opadają a Kaziu nie kuma - po prostu za szybko piszesz, też tak z Kazikiem mam, za szybko napisze nie skuma, chociaż jak pisze wolniej, tez kłopoty ma.

Kazik
16-02-2009, 19:58
Przyczyna, że ręce Ci opadają a Kaziu nie kuma - po prostu za szybko piszesz, też tak z Kazikiem mam, za szybko napisze nie skuma, chociaż jak pisze wolniej, tez kłopoty ma.
Poczytaj sobie kilka postów i porównaj (jeżeli się nie lenisz). To może "skumasz", że jak byk jest napisane w 2 różnych postach inaczej. Wyciągnąłem to. Mam podać nr postów to podam, a jest ich zaledwie kilka. Podpisałem jedno pod drugim aby nie było wątpliwości i było widoczne jak byk. Sam sprawdź mądralo. Może akurat uda Ci się to zauważyć. Ręce mi opadają-mam dość.

jip
16-02-2009, 20:05
Poczytaj sobie kilka postów i porównaj (jeżeli się nie lenisz). To może "skumasz", że jak byk jest napisane w 2 różnych postach inaczej. Wyciągnąłem to. Mam podać nr postów to podam, a jest ich zaledwie kilka. Podpisałem jedno pod drugim aby nie było wątpliwości i było widoczne jak byk. Sam sprawdź mądralo. Może akurat uda Ci się to zauważyć. Ręce mi opadają-mam dość.
Kazik podaj numery postów, ale wolno pisz.

Pani Slowikowa
16-02-2009, 20:20
Kaziku jest OK... myslalam ze to ja jestem slaba w te klocki ale ty mnie pobiles..o niebo:rolleyes:

Trzym sie chlopie i tak dalej..:D

Kazik
16-02-2009, 20:30
Skoro się wyjaśniło to nie ma potrzeby pisać, ale chciałeś nr postów oto one:
#211 do Kazimierza USA bilion= miliard polski
#236 do mnie USA 2,5 miliona= 2,5 miliarda polskie

Czyli po prawej stronie zawsze polski miliard, a po lewej odpowiada temu naszemu miliardowi raz bilion (dla Kazimierza) a dla mnie też USA ale milion.

tadeusz50
16-02-2009, 20:41
Moi drodzy okładacie się łopatkami a wystarczy troszeczkę poszukać.
liczba N USA Polski

10 = Dziesięć
100 = Sto
1000 = Tysiąc
10^6 = Milion
10^9 = Bilion (miliard)
10^12 = Trylion (bilion)
10^15 = Kwadrylion (biliard)
10^18 = Kwintylion (trylion)
10^21 = Sekstylion (tryliard)
10^24 = Septylion (kwadrylion)


a tu strona o tym

http://problemy-szkolne.bloog.pl/id,1273828,title,Historia-nazw-wielkich-liczb,index.html?ticaid=67845
:rolleyes: :rolleyes:

jip
16-02-2009, 20:55
Kazik na górze już miłość to Ty może też wyluzuj i daj sobie więcej miłości.
http://images47.fotosik.pl/65/9d2bc317a87e98aa.jpeg

Pani Slowikowa
16-02-2009, 21:20
Moi drodzy okładacie się łopatkami a wystarczy troszeczkę poszukać.
liczba N USA Polski

10 = Dziesięć
100 = Sto
1000 = Tysiąc
10^6 = Milion
10^9 = Bilion (miliard)
10^12 = Trylion (bilion)
10^15 = Kwadrylion (biliard)
10^18 = Kwintylion (trylion)
10^21 = Sekstylion (tryliard)
10^24 = Septylion (kwadrylion)


a tu strona o tym

http://problemy-szkolne.bloog.pl/id,1273828,title,Historia-nazw-wielkich-liczb,index.html?ticaid=67845
:rolleyes: :rolleyes:


Tadeuszu przeciez wlasnie to caly czas mowie..:rolleyes:
Czy ty nie czytasz?
Oj te chlopy ... jak kozly!!:D

tadeusz50
16-02-2009, 21:31
Joasiu, kożliczko, piszesz a ja podałem tak by nie było wątpliwości.
Oj baby, baby.

jip
17-02-2009, 09:45
Joasiu, kożliczko, piszesz a ja podałem tak by nie było wątpliwości.
Oj baby, baby.
Tadziu a USA nie ma innych zer, bo wydawało mi się, że Kazik pisał, że tam inaczej na zera patrzą?;)

Lila
17-02-2009, 11:01
Tadziu a USA nie ma innych zer, bo wydawało mi się, że Kazik pisał, że tam inaczej na zera patrzą?;)

Na dwa zera patrzą jednakowo .Tak myślę.

Pani Slowikowa
17-02-2009, 18:00
Na dwa zera patrzą jednakowo .Tak myślę.


Lila, niestety ale tu czegos takiego jak dwa zera nie ma;)
Jest tylko rysunek dziewczynki w spodniczce albo chlopczyka w spodenkach :D


A wiecie jak nazywa sie po polsku vigintillion???

siekierka
17-02-2009, 18:31
Cytuję za "Naszym Dziennikiem":Grzegorzowi Wysokowi, wydawcy biuletynu ukazującego się w Lublinie, 30 grudnia ub.r. Prokuratura Rejonowa Lublin Północ przedstawiła zarzuty znieważenia Żydów na tle przynależności narodowej i religijnej, publicznego nawoływania do nienawiści do osób narodowości żydowskiej i propagowania ustroju faszystowskiego. Sprawa została podniesiona przez prokuraturę po zawiadomieniu lokalnej "Gazety Wyborczej". Wysokowi grozi do trzech lat więzienia. - Opisałem, zresztą za "Rzeczpospolitą", sprawę Ronona Eidelmana, działacza żydowskiego, który przebywa na terenie Niemiec i chce w Europie stworzyć drugie państwo Izrael - powiedział Grzegorz Wysok w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Owo państwo miałoby powstać m.in. na zachodnich częściach Polski, a sprawę ma wspierać Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej". W tym samym artykule Wysok napisał także o roszczeniach Światowego Kongresu Żydów, chcących uzyskać od Polski odszkodowania w wysokości 65 mld USD.
No to w jakim my kraju żyjemy?:mad:
Wyłączam się.:confused:

Kazik
17-02-2009, 18:51
Lila, niestety ale tu czegos takiego jak dwa zera nie ma;)
Jest tylko rysunek dziewczynki w spodniczce albo chlopczyka w spodenkach :D


A wiecie jak nazywa sie po polsku vigintillion???
Nie znam słowa, nawet słownik nie pomógł. Na "czuja" to coś od vaginy. Pewnie będziecie teraz się śmiać.:)