PDA

View Full Version : Mam problem


FeliksG
23-01-2007, 11:02
Mam problem.
Przed awarią komputera korzystałem z systemu operacyjnego Windows 98 a obecnie mam XP. Wraz ze zmianą systemu operacyjnego straciłem, bardzo przydatną i dla mnie niezbędną, czynność a mianowicie – powiększanie tekstów wyświetlanych na monitorze. Naciśnięcie klawiszy Ctrl i + powodowało powiększanie i można to było robić nawet kilka razy. Obecnie te klawisze nie reagują. W menu widok jest opcja powiększania i korzystam z niej ale ona nie zawsze wystarcza i nie na wszystkich stronach działa. Co zrobić?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

stanjek
23-01-2007, 17:17
Witam.
Trzeba ściągnać z Googli przeglądarkę Firefox 2 zainstalować i z Widoku powiększać litery według potrzeb.Sprawdzałem to działa.
Powodzenia.

Bates
23-01-2007, 17:58
Możesz zrobić tak jak mówi stanjek - czyli zainstlaować firefoxa i wtedy powiększasz w widoku, lub klawiszami ctrl+ (z tym ze to bedzię działać tylko do tego co jest w przeglądarce). Jeśli chcesz powiększać obszar systemu (pulpitu) możesz użyć narzędzia LUPA (start->wszystkie programy->akcesoria->ułatwienia dostępu -> lupa)

Pozdrawiam

nair
23-01-2007, 19:54
Spróbuj z operą,z pomocą myszy można powiększać dowolnie

powodzenia

FeliksG
24-01-2007, 17:30
stanjek, Bates, nair - dzięki!!!
Ale ja jestem gapowaty! przypomniałeś mi,- przy Windos98 korzystałem z firefoksa. Teraz mam Int. Expl. Zaraz zabiorę się za "lupę" wg. instrukcji Batesa. Jestem w rozterce co do korzystania z opery. Czy ona jest płatna? Czy mogę korzystać z niej równolegle np. z firefoxem? Tak mało jeszce wiem.
Dziękuję i pozdrawiam

stanjek
24-01-2007, 17:56
Opera jest też bezpłatna.Moim zdaniem jest dla bardziej zaawansowanych.Firefox jest przyjemny i szybki a int.explor.będziesz miał w rezerwie.Czym więcej zbytecznych rzeczy w PC tym więcej kłopotów z obsługą systemu.Dla samej ciekawości pobierz Operę może będziesz miał inne zdanie.Zawsze można odinstalować.:)

boleslaw_p
24-01-2007, 22:50
Opera jest najszybszą przeglądarką. Poza tym ma klienta poczty i na bieżąco wiesz o nadejściu maila. Używam ją na linuksie, ale wcześniej korzystałem z niej też na windowsie. Dla mnie jest bardzo wygodna. :cool:

iwo1111
27-01-2007, 12:46
Podzielam zdanie Boleslawa, też korzystam z opery od dłuższego czasu i jestem zadowolona.
A powiększam wszystko za pomocą " + ". Wystarczy kilka "wciśnięć" i litery są wielgachne:)

FeliksG
27-01-2007, 21:38
Wczytuję się w opis i zasady instalowania oraz korzystania ztej przeglądarki. Coraz bardziej mi się podoba ale moi bliscy zbijają mnie z tropu.Mówią, że Firefox, przebojem, zdobywa klientelę. Jestem w rozterce.

FeliksG
30-01-2007, 17:12
W poszukiwaniu możliwości powiększania, tego co oglądam, na monitorze, wybrałem i zainstalowałem, praeglądarkę Opera.
Odrzuciłem opcję - Lupa - w IE. Daje tylko powiększenia fragmentów okna a to bardzo rozprasza i wymaga ciągłego operowania myszą. Firefox daje możliwość powiększania ale nie każdej strony a czasem wogóle nie działa. Funkcję, na której mi zależało, oferuje Internet Explorer7 i Opera. Zainstalowałem Operę bo wydaje mi się szybsza a także dla poznania czegoś nowego.
PS. wczytując się w materiały o przeglądarce Opera, zdumiałem się jak bezwzględma i brutalna jest walka konkurencyjna. Prawie w każdym zdaniu pisano, czego to IE nie daje lub nie zabezpiecza a jak wspaniale jest to rozwiązane w Operze Żadnego taktu, żadnej sugestii tylko bezwzględne - patrzcie jacy my i tylko my jesteśmy wspaniali.
To tak na marginesie i jakby za Cz.Niemenem - dziwny ten świat......

destiny
27-04-2007, 10:42
Ja korzystam z 3 przeglądarek - IE, Firefox,Opera.
Z ..IE...choć mam - prawie nie korzystam. Dla mnie to ostateczność tzn. zdarzają się takie sytuacje, ale sporadycznie.

Wolę Operę i Firafoxa :)
Czasami mam na pasku otwarte 2 przeglądarki równocześnie.

A przy okazji zapytam - z jakich programów pocztowych korzystacie ?

iwo1111
27-04-2007, 15:07
Korzystam tylko z Opery i jestem z niej zadowolona. Jakkolwiek mam zainstalowanego IE oraz Firefoxa, to raczej ich nie używam.
http://img246.imageshack.us/img246/2981/komputery9wa4.gif (http://imageshack.us)

an_inna
27-04-2007, 16:29
Z wszystkich jakie mam: Thunderbird pod Firefoxa; Microsoft Outlook pod IE (nie Outlook Express, bo mi się wieszał); a poza tym poczta na różnych serwerach i wtedy korzystam z ich strony internetowej np. Tlen. Kiedyś korzystałam też z Incredimaila, bo ma kapitalne gifki, tapety, notifiery itp., ale strasznie mi spowalniał komputer, więc zrezygnowałam.
1427

destiny
27-04-2007, 16:42
też korzystam z Thunderbird-a...
Część poczty otwieram ze stron www. - zeby sobie nie zaśmiecać i tak mocno juz obciążonej poczty...
Mam tez jedno płatne konto na home.pl ...i jestem bardzo zadowolona z niego, gdyż tam mogę przesyłać pliki bez ograniczeć..nawet ponad 100 MB.
Pozostałe konta mam na bezpłatnych serwerach :)
Bardzo sympatyczne konto jest na gmail.com - polecam niezdecydowanym (darmowe) :)
Tam też jest program Picassa, ktory uporządkuje Twoje foteczki :)

an_inna
27-04-2007, 16:50
Na gmailu nie da się zamieszczać emoticonków (albo ja nie umiem?) więc nie używam, bo ja kocham emoticonki
1429 Zainstalowałam też Picasę 2, ale nie wiem jak ją wykorzystać (tylko jako album, czy coś jeszcze?)

jolita
27-04-2007, 16:57
Jejku, jejku - o czym Wy rozmawiacie? Ale nie tłumaczcie, bo i tak nie zrozumiem.Pozwolę sobie, że tak nazwę: "pierwsza zmiana Klubiku" może Wam poświadczyć, że wolno pojmuję.
1430Ale co j tu gadam - nikt przecież nie próbuje mi tłumaczyć. Bawcie się dobrze, a ja w swoim kąciku posłucham..

destiny
27-04-2007, 17:08
takie pogaduszki ...o podstawowych rzeczach :D
Z jakich przeglądarek korzystamy ? Czy mamy programy pocztowe ? Co polecamy innym ?
Nie ma tu nic z czarnej magii :)
Może panowie będą uprzejmi włączyć się i po polsku to jakoś przekładać ?...bo ja nie bardzo umiem...:(
Panowie-informatycy...dajcie namiary na dobre programy ? Co warto mieć ?
Czasem warto wiedzieć...
Uff...cieplutko !

Kundzia
27-04-2007, 17:17
Mam problem,nie jestem w stanie uruchomić wielu wiadomości przesyłanych mi na pocztę,wyskakuje mi że nie mam "wtyczki" co to jest i jak ją zainstalować.Proszę o pomoc.

destiny
27-04-2007, 17:26
Myslę, ze fachowo to nazywa się - plugin....
Nie wiem, do jakich programów brakuje Ci tych pluginków ?
Jakie wiadomiści nie możesz otwierać...?
Panowie...prosze pomóc kunegundzie....bo ja tylko...domyślnie i w teorii...
Zaglądaj też na stone www.dobreprogramy.pl
Tam jest prawie wszystko, tylko musisz wiedziec, czego Ci brakuje ?

green
27-04-2007, 19:29
I to jest bardzo fajne, ale nie jestem męskim szowinistą. Uciekam żeby nie oberwać. A i tak zdążę pozdrowić.H.T.

jolita
27-04-2007, 20:06
Ty Zielony Ropuchu złość mnię rozpiera, że nawet obrazka nie znajdę. Jak można Kundzi nie pomóc?
p.s. a z ropuchem - co się odwlecze to nie uciecze, albo Koleżanki wyręczą...

Sunshine
27-04-2007, 20:16
Czy o takiego Ci Jolitko chodziło
http://img114.imageshack.us/img114/6166/grenouille012zk1.gif (http://imageshack.us)

tar-ninka
27-04-2007, 21:04
http://img473.imageshack.us/img473/8250/94350500ui4.gif (http://imageshack.us)http://img101.imageshack.us/img101/3544/zabain0.gif (http://imageshack.us)
Jolitko nie lubisz żabek ? nawet takich "całuśnych"/

jolita
27-04-2007, 21:10
Tarninko - lubię, ale nie mam w "zanadrzu". Dzięki za przesyłkę. Czy była dla mnie, czy dla Greena?

Wilhelmina
27-04-2007, 21:25
Jolitko
Masz jeszcze jednego ropucha dla Zielonego

http://img234.imageshack.us/img234/4783/63wt3.gif (http://imageshack.us)

destiny
27-04-2007, 21:35
Też mam swojego ulubionego Ropucha...zielonego :D
Ja raczej go Wam...nie dam !
Możecie co najwyżej sobie popatrzeć , hahaha.

1445

Zdradzę Wam, że to ten z opowiadania-bajeczki od hannabarbara :rolleyes: :D

tar-ninka
27-04-2007, 21:39
Jolitko te śliczne żabki były dla Ciebie ,Ja zbieram żabki mam ok.50 żabich figurek i jeszcze w komputerku troszkę gifków .Troche żabek dostałam od Wilchelminy a tak to łapię gdzie zobacze i się uzbierało co niecohttp://img396.imageshack.us/img396/5442/2zabybx0.gif (http://imageshack.us)dla Ciebie

BUNIA
27-04-2007, 21:45
co robie zle ??
Na zakonczenie pracy kompa wylogowuje sie .Ekran robi sie szary.Niby wszystko dobrze,,a jednak .. gdy nastepnego dnia otwieram to wcale nie musze sie logowac bo juz ktos to zrobil za mnie .?? Ale kto ?? hohihi

qrystyna216
27-04-2007, 22:04
Twój kompuś już Cię zapamiętał i w penych czynnościach wyręcia Ciebie
1451

BUNIA
27-04-2007, 22:43
bo juz myslalam ze to > moj zazdrosnik z niebios>
interweniuje ze nockami p1453rzesiaduje w klubiku . heheheheh.Pozdrowka i dziekuje .

jolita
27-04-2007, 23:27
Wszystkim Ofiarodawczyniom dziękuję za żabki. Przynajmniej jedną - najbrzydszą powinnam przeznaczyć dla "Zielonego", ale tym razem mu się upiecze, bo wszystkie są śliczne i nie oddam żadnej!
1455

Kundzia
28-04-2007, 09:08
Dzięki wszystkim za pomoc szczególnie Destini,już wszystko gra,syn mi trochę pomógł i ruszyło.Mam ciekawe filmiki jak się nauczę wklejać/Destini podesłała mi jak to robić/to się z wami podzielę.

Kundzia
28-04-2007, 09:12
szkoda że nie da się podesłać żywych żabek- mam ich cały ogród ,nie wiem skąd się wzięły.A kolekcja żabek Tarninki jest wspaniała miałam zaszczyt ją oglądać osobiście-możecie jej pogrtatulować.

tar-ninka
28-04-2007, 12:48
Dziękuję Lucynko w imieniu moich pięknych żabek.
Słonik z podniesioną trąbą podobno przynosi szczęście.Zaś o żabkach mówią że zapewniaja stały dopływ pieniędzy.Żabka musi być zwrocona bużką w stronę drzwi.Niewiem ile w tym prawdy ale w moim przypadku to się sprawdza,jak na razie.

jolita
28-04-2007, 14:21
Na spisie "adresów" moich kontaktów poprzez tlen na jednym adresie pojawiło się skreślenie. Poniważ osoba ta wczoraj narzekała, że ma jakieś perturbacje z tlenem nie wiem czy nie świadczy to o zerwaniu kontaktu. Przez weekend trudno mi to sprawdzić, ale już niepokoję się co będzie potem...
1469

jolita
28-04-2007, 14:36
Pozwólcie, że jeszcze ja podeślę żabkę wszystkim miłośniczkom, a zwłaszcza Tar-nince
http://adonai.pl/sympatyczne/?id=4

tar-ninka
28-04-2007, 16:10
Dziękuje Jolitko za żabkę z życzeniami .Tą żabkę to ja juz dawno miałam w mojej kolekcji ,ale niedość że nie spiewała to jeszcze mi gdzieś się zapodziała.Mam nadzieję że ta mi nie ucieknie .

ammi1952
28-04-2007, 21:22
Jolita założyłaś jej blokade już to kiedyś z Toba przerabiałam odblokuji będzie w porzadku w razie czego kliknij do mnie na gg Pozdrawiam Cię Grażyna
Ps nawet jak nieczynne to klikaj

an_inna
28-04-2007, 21:28
Jolu! Odblokuj! Pięknie proszę 1481 Może przekupię Cię żabką, może takiej jeszcze nie masz? 1478 1479 1480

jolita
28-04-2007, 22:42
Żabki pomogły. Wszystko o.k., a od blokowania lepszy teraz jest "Wysoki"

duszka07
10-05-2007, 19:48
Pomóżcie. Wypełniałam profil i "wycięło" mi rubrykę zainteresowania. Jak ją przywrócić?

Sanna
10-05-2007, 20:11
Pomóżcie. Wypełniałam profil i "wycięło" mi rubrykę zainteresowania. Jak ją przywrócić?
Nie chcę się wymądrzać ale wydaje mi się że należy wejść w ustawienia potem edytuj profil i wypełnić zainteresowania i potwierdzić zapisz.powinno sie udać1895

emka46
10-05-2007, 21:31
Pomóżcie. Wypełniałam profil i "wycięło" mi rubrykę zainteresowania. Jak ją przywrócić?
Może wstaw nowy blok i nazwij zainteresowania.Nie zapomnij zatwierdzić/zapisać/

duszka07
10-05-2007, 23:58
Dziękuję za podpowiedzi. Próbowałam, skasowałam pozostałe rubryki i, prawdę mówiąc, jestem zupełnie bezradna. Boję się w ogóle manipulowac przy profilu.

an_inna
11-05-2007, 10:01
Dziękuję za podpowiedzi. Próbowałam, skasowałam pozostałe rubryki i, prawdę mówiąc, jestem zupełnie bezradna. Boję się w ogóle manipulowac przy profilu.
Nie bój nic :) Razem damy radę! Klikasz w kolejności:
1)Profile - Mój profil
2)Po lewej stronie: Zarządzaj profilem - Dodaj nowe bloki
3)Pojawiają się trzy kolumny; w środkowej znajdź blok, który "wykasowałaś" np. Moje zainteresowania - klikasz
4)W prawej kolumnie jest napisane czy ten blok jest u Ciebie aktywny; jak nie - klikasz w: Dodaj ten blok do profilu;
5) Blok jest już w profilu i możesz go uzupełniać!
Powodzenia

qrystyna216
12-05-2007, 23:06
Aniu, to może mi podpowiesz jak się wkleja obrazki w profilkach innych osób - jako dodatek do komentarza.Nie mogę załapać.

an_inna
12-05-2007, 23:17
Aniu, to może mi podpowiesz jak się wkleja obrazki w profilkach innych osób - jako dodatek do komentarza.Nie mogę załapać. Cóż nie ma tu możliwości wklejania załączników więc trzeba skorzystać z opcji "Wklej obrazek" (5-ta ikonka od prawej) i zobaczymy co z tego wyszło - sprawdź w komentarzach!

qrystyna216
12-05-2007, 23:24
No właśnie, ale jaki adres tam się wpisuje, Twoje kwiatki dostałam dziękuje.

an_inna
12-05-2007, 23:35
No właśnie, ale jaki adres tam się wpisuje, Twoje kwiatki dostałam dziękuje. Możesz dać adres zdjęcia, które masz w galerii, albo jak zdjęcie jest na jakiejś innej stronie , to klikasz prawą myszą i z menu wybierasz "Kopiuj adres obrazka" i potem wklejasz do tego okienka "Wstaw adres swojego obrazka". Ja te kwiatki znalazłam na stronie http://www.gify.org.pl/?g=natura&sg=kwiaty&n=3

qrystyna216
12-05-2007, 23:43
Dziękuje, wyszło mi, chociaż muszę dopracowac.
Skorzystałam ze swojej galerii, a kwiatki są z mojej działki.

duszka07
12-05-2007, 23:45
Aniu, dziękuję za pomoc. Czy mogłabyś zerknąć na mój profil? "Wskoczyły" mi 3 rubryki zainteresowań. Jak je skasować?

duszka07
12-05-2007, 23:49
I w ogóle wszystko mi się poprzestawiało. Ech...

qrystyna216
12-05-2007, 23:50
Duszko, brakuje jeszcze Twego imienia oraz daty urodzenia /może być bez roku - chociaż niekoniecznie/
1948

an_inna
12-05-2007, 23:53
Aniu, dziękuję za pomoc. Czy mogłabyś zerknąć na mój profil? "Wskoczyły" mi 3 rubryki zainteresowań. Jak je skasować? Otwierasz swój profil w opcji "Edycja" (zarządzanie profilem-edycja zaawansowana, albo prosta); klikasz w "X" w prawym górnym rogu bloku, który chcesz skasować.

an_inna
12-05-2007, 23:58
A jak chcesz coś przestawić to "najeżdżasz" myszą na tytuł bloku, który chcesz przestawić w inne miejsce, aż pojawi się taki kwadracik. "Chwytasz " go lewą myszą i przesuwasz blok tam, gdzie chcesz (cały czas lewy klawisz myszy wciśnięty) i dopiero wtedy puszczasz! mysz.

duszka07
13-05-2007, 01:03
Dziękuję Anno i Krystyno. Nie spodziewałam się tak szybkiej odpowiedzi. Zajmę sie tym jutro.
Pozdrawiam

akusia
13-05-2007, 12:26
Ojejku ale mi się narobiło.Może mi ktoś podpowie co mam zrobić??? kliknełam niechcący w swoim profilu i posiały mi się gdzieś zdjęcia,i nie wiem jak mam do nich wrócić.:D

jolita
13-05-2007, 12:32
Mnie zniknęły treści "dyskusji" i dostęp do następnych...

Kundzia
13-05-2007, 12:42
JA to zrobiłam tak: weszłam na swój profil,kliknęłam w -zarządzanie profilem-póżniej -dodaj nowe bloki ,pokaze się strona na której na środku pokazują się bloki standartowe /pod każdym gwiazdki/Kliknij w album,powinien pokazać się z prawej strony,tam pisze dodaj blok -profil lub strona startowa ,kliknij w profil doda się a tam już ustawisz sobie gdzie będziesz chciała

akusia
13-05-2007, 14:11
Kundziu dzięki za wszystko. Jest już wszystko tylko ciut nie na swoim miejscu ale niech tam.Pozdrawiam Anna.:) :) :)

clipper48
18-06-2007, 23:47
FeliksG najlepiej będzie jak zainstalujesz sobie Firefox'a posiada on tą opcję klawisza Ctrl+ w zakładce Widok.

FeliksG
26-06-2007, 21:37
Korzystam z Opery. Mam w zakładkach adres do naszego klubu. Klikam, otwiera się strona tytułowa -Klub Senior Cafe - loguję się, dostaję podziękowanie i za chwilę, wraca strona tytułowa. Otwieram jakikolwiek temat, pokazuje się spis wątków ale gdy chcę coś napisać, otrzymuję komunikat, że nie jestwm zalogowany. Muszę powtarzać logowanie, na danym wątku aby móc napisać post czy wykonać inne czynności, wymagające logowania.
Co ja zrobiłem źle, że tak się dzieje? Pomóżcie mi, powrócić do jedorazowego logowania.

an_inna
26-06-2007, 21:39
Feliksie, prawdopodobnie wyłączyłeś możliwość otrzymowania cookies. Pozdrawiam :)

FeliksG
27-06-2007, 07:17
an-inna. Tak, miałaś rację - funkcja była wyłączona. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

an_inna
27-06-2007, 07:42
an-inna. Tak, miałaś rację - funkcja była wyłączona. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Fajna rzecz - mieć rację :) No, to stawiam kolację - po miłym dniu oczywista 3344 Pozdrawiam :)

FeliksG
07-07-2007, 19:55
Pisząc posty korzystam z edytora tekstów Word. Staram się urozmaicać układ zdań, stosuję różne wcięcia, pogrubioną czcionkę, kursywę, myślniki, podkreślenia i wiele innych drobiazgów. Po wklejeniu, takiego tekstu, do tematycznego wątku, na naszym forum, wszystko znika a pojawia się tekst, zupełnie inaczej sformatowany.
Nie wiem czy tak musi być, czy ja sam robię coś źle.
Poratujcie i wskażcie, gdzie i w czym jestem niedouczony.

Malgorzata 50
08-07-2007, 01:53
Dlaczego nie formatujesz go w tym okienku na dole tez mozesz sobie pogrubiać i kolorować

Alsko
30-07-2007, 21:20
Mam stałe łącze od 13 czerwca br. i do wczoraj nie miałam żadnych kłopotów. Zaczęło mnie "wyrzucać" z Sieci podczas pracy. Operator sprawdzał u siebie - jest OK. A tracę połączenie co chwila.
Czekam na powrót syna do Warszawa, do serwisowania się nie wezmę, bom tuman.
Ale mam pytanie do ewentualnych użytkowników antywirusowca Nortona, bo ciekawska jestem. Podejrzewam, że to on jest zródłem moich kłopotów. Mieliście tego rodzaju wpadki?
Do tej pory narzekałam, że spowolnia pracę komputera i że jest nadopiekuńczy. Gdzieś w onecie czytałam opinię, że lubi rozrabiać i bywa ślepy na niektóre robale. Czy to prawda?

largetto
03-08-2007, 08:23
Witam serdecznie, ja mam kłopot z zalogowaniem sie na forum o2, załoga o2 poradziła wyczyścić komputer programem Ccleanic, zrobiłam to ,ale w dalszym ciagu nie mogę sie zalogować. Znów mi poradzono wyczyścić ciasteczka.Jak to zrobić ?Jestem "niedouczoną kobietą", czy będę w stanie sama to zrobić, czy będę zmuszona wezwać :fachowca"
proszę pomóżcie.
Pozdrawiam

Sunshine
03-08-2007, 08:31
Ale mam pytanie do ewentualnych użytkowników antywirusowca Nortona, bo ciekawska jestem. Podejrzewam, że to on jest zródłem moich kłopotów. Mieliście tego rodzaju wpadki?
Do tej pory narzekałam, że spowolnia pracę komputera i że jest nadopiekuńczy. Gdzieś w onecie czytałam opinię, że lubi rozrabiać i bywa ślepy na niektóre robale. Czy to prawda?
Mam Nortona od blisko roku,ale jak dotąd żadnych kłopotów,może rzeczywiście trochę wolniej wszystko chodzi ale cóż lepiej to niż łapać wirusy,a co do szybkości to czy mnie się gdzieś szczególnie spieszy/w moim wieku/nieeeeee........

jolita
03-08-2007, 09:23
Coprawda "dobrymi chęciami........", ale póki mądre głowy śpią proponuję:
1. klik w "Narzędzia" (na samej górze ekranu po lewej stronie)
2. " w "opcje internetowe" (na samym dole paska
3. "kasuj pliki cookies OK " (to te ciasteczka)
4. "kasuj pliki OK"

Podobno solidni użytkownicy czynią to codziennie - ja tylko jak mi się przypomni, a że pamięć nie najlepsza.....

Powodzenia Basiu

Bianka
03-08-2007, 11:26
Mam stałe łącze od 13 czerwca br. i do wczoraj nie miałam żadnych kłopotów. Zaczęło mnie "wyrzucać" z Sieci podczas pracy. Operator sprawdzał u siebie - jest OK. A tracę połączenie co chwila.
Czekam na powrót syna do Warszawa, do serwisowania się nie wezmę, bom tuman.
Ale mam pytanie do ewentualnych użytkowników antywirusowca Nortona, bo ciekawska jestem. Podejrzewam, że to on jest zródłem moich kłopotów. Mieliście tego rodzaju wpadki?
Do tej pory narzekałam, że spowolnia pracę komputera i że jest nadopiekuńczy. Gdzieś w onecie czytałam opinię, że lubi rozrabiać i bywa ślepy na niektóre robale. Czy to prawda?
wtedy okazało się, że mam zawirusowany komputer, niestety i miałam trochę kłopotu. Potem zainstalowałam sobie program antywirusowy Avast i - odpukać - do tej pory wszystko jest ok.

Alsko
03-08-2007, 12:13
Mnie się nie spieszy,
niech sobie Norton łazi jak żółw! Ale podobno jest ślepawy i tego się boję.
Bianko, to samo mi poradził operator. Dziękuję, mam już argumenty do pogawędki z dzieckiem, hi, hi, hi!

POLA
03-08-2007, 14:39
podobno nie ma do końca skutecznych programów antywir., a jak się pojawią, to na krótko i znowu ktoś wymyśli jakiegoś insekta, który paskudzi w komputerze, dzięki czemu jest ruch w interesie:D

largetto
05-08-2007, 09:55
Witaj Jolitko, dziękuję za podpowiedź, ale to nie były ciasteczka, piszę bo może ktoś będzie miał podobny problem:
po prostu funkcja Optimizer z iPlusa nie pozwalała łączyć się z forum po powrocie do starej opcji wszystko wróciło do normy. Serdecznie pozdrawiam.:)

Alsko
05-08-2007, 10:03
Do Bianki,
argumenty, hm, nie trafiły do mego syna. Mam siedzieć cicho i się nie wymądrzać, bo im więcej antywirusowych żandarmów, tym gorzej - podobno warczą na siebie i do mordobicia się biorą. Sprawdził i nie znalazł żadnego robala.
A moje problemy nie stąd. Winna jest TPSA, która utrudnia życie innym operatorom, w moim przypadku Netii. A we mnie trafia rykoszetem.
Pozdrawiam, miłego dnia :-)

Alsko
06-08-2007, 10:51
Pisałam tu o kłopotach z łączem, wyrzucało mnie z Sieci co chwila.
Podejrzewałam TPSA o złośliwości z powodu wybrania innego operatora. Mam nadzieję, że "po długich i ciężkich cierpieniach" wreszcie spokój.
Przed chwilą był u mnie podwykonawca TPSA znający się chyba na swoim fachu, bo diagnozę postawił na odległość po cichu, a potwiedził osobiście głośno. W ponad trzydziestoletnim gniazdku telefonicznym siedział niepotrzebny kondensator i to on był podobno sprawcą. Został wywalony na zbity pysk - ten kondensator.
Pożyjemy - zobaczymy.

Bianka
06-08-2007, 11:14
W końcu nieważne, dlaczego działa, ważne, że działa :D Widocznie przyczyny moga być różne, bo ja jednak miałam jakieś insekty :mad:

Alsko
20-08-2007, 08:47
W każdym regulaminie jest mowa na temat netykiety, poczytałam, ale nadal mam wątpliwości dotyczące znajomych i krewnych królika. Wiem, że trzeba zgłosić chęć i czekać.
Ale jeśli trafię na taktowną osobę, która zamiast powiedzieć "Nie bawię się z tobą, wracaj na swoje podwórko" -wyrazi zgodę, bo jest taka taktowna???

I jak jest widziana na forach osoba, która się nie zgłasza z chęciami przyjazni, bo jest nieśmiała albo zakompleksiona?

Może i głupie pytanie zadałam, ale mnie te wątpliwości męczą.

Malgorzata 50
20-08-2007, 09:10
Alsko,nie kombinuj tylko zgłaszaj chęci....

jolita
20-08-2007, 09:55
Moim zdaniem brak aktywności w dialogach niektórych członków Klubiku (bo chyba o to Ci chodziło?) polega na tym, że na starcie mają takie założenie: korzystanie np. z możliwości kopiowania nagrań, zaglądania - gdzie dla "gości" nie ma wstępu i tp. i realizują swoje zamierzenia...W czasie mody na podsłuch i my musimy "połykać tą żabę"...5267

Alsko
20-08-2007, 11:14
nie o to mi chodziło.
Chodzi mi o zastępy znajomych i przyjaciół ujawnione w >profilach<.
Małgosia już mi odpowiedziała :D

FeliksG
20-08-2007, 20:36
Jak trzeba postępować żeby w odpowiedzi z cytatem zamieszczać wybrany fragment czyjegoś postu a nie cały post?
Próbuję, próbuję i nie mogę sobie z tym poradzić. POMÓŻCIE

Kundzia
20-08-2007, 20:38
Po skopiowaniu całego tekstu,część po prostu usunąć i zostawić tylko to co chcesz cytować.

destiny
20-08-2007, 20:47
Jak trzeba postępować żeby w odpowiedzi z cytatem zamieszczać wybrany fragment czyjegoś postu a nie cały post?


Feliksie...możesz klikać na cytowany tekst i usuwać zbędne zdania backspace'm...lub zaznaczyć niechciany tekst i po prostu usunąć.
Pamiętaj jedynie...że należy zachować na początku i na końcu cytatu [QUOTE]
Wtedy będziesz miał tak jak ja to zrobiłam z Twoim cytatem :)
Pozdrawiam - b.

Dzidka
20-08-2007, 20:51
[QUOTE=FeliksG]Jak trzeba postępować żeby w odpowiedzi z cytatem zamieszczać wybrany fragment czyjegoś postu a nie cały post?

Naciskasz w prawym rogu, tam gdzie strzałeczka w lewo. Ukazuje się ten tekst, na który chcesz odpowiedzieć... to czego nie chcesz,żeby się wyświetliło w poście zaciemniasz jak przy kopiowaniu, tylko nie kopiujesz, a naciskasz klawisz Del. Wszystko znika. Ja naciskam Podgląd wiadomości, żeby coś dopisać lub jeszcze poprawić, a jak gra to Zatwierdź odpowiedź. Uff, ale się wysiliłam, czy Ci o to chodziło?

Dzidka
20-08-2007, 20:53
Felksie, widzę, że Desti była szybsza. Jednak swojego postu nie kasuję.

FeliksG
20-08-2007, 20:58
Tak , teraz już wiem. Dzięki stokrotne.
To naprawdę wielka frajda jak się otrzymuje pomoc, tak szybko . Wspaniały ten nasz lub. Pozdrawiam.

FeliksG
21-11-2007, 12:23
Dlaczego tak jest?
Wchodzę na forum, otwieram spis wątków i nie mogę otworzyć żadnego wątku napisanego w czasie kilku a nawet kilkunastu minut temu. Wątek się otwiera ale nie ma w nim postów, tych najświeższych.
Czy jest, na to, jakaś rada. Pomóżcie!

Alsko
21-11-2007, 14:50
a jesteś pewien, że w tym akurat wątku były jakieś wpisy niedawno? Jeśli wchodzisz przez 'nowe posty' powinieneś mieć działy z nowymi postami na górze listy.

Najlepiej wchodzić na forum przez szybkie menu (na czerwonym pasku. Klikasz i wybierasz z rozwiniętej listy 'dzisiejsze posty'. Nie ma prawa być zle! :)
Chyba że... wybrałeś inne ustawienia. Ale w tej chwili zapomniałam, gdzie to należy zmienić. Chyba w 'narzędziach wątku'. Też na czerwonym pasku. Powodzenia :)

Alsko
17-12-2007, 19:22
Nie było mnie kilka godzin. Kiedy wróciłam, profil mi "utył", tak że trzeba używać dolnego suwaka, żeby całą szerokość ogarnąć.
Niczego nie robiłam, nic nie ustawiałam.
Czy on się poszerzył z powodu wklepanych szerokich komentarzy? Ale dlaczego? Wtedy wystarczyłby suwak przy jednym wpisie.

Pytanie brzmi: czy profil sam powróci do normalnego rozmiaru, czy ja mam coś zrobić?
Ale co????????????

Bianka
02-01-2008, 20:17
Jest za szeroki i nie udaje mi się go zwęzić. W związku z tym wygląda okropnie, trzeba gdzieś "wyjeżdżać", żeby przeczytać wszystko i jest mi przykro, bo na pierwszy rzut oka wygląda tak, jakbym wykasowała niektórych znajomych!
Co można zrobić w tej sprawie?

hannabarbara
02-01-2008, 21:51
Bianka pisze, że z powodu zwężenia się profilu, wyglada tak, jakby wykasowała niektórych znajomych. Mnie profil się nie zwęził. Na wszelki wypadek nie manipuluję przy nim, czytając o różnych problemach. Niestety, moja lista znajomych jest dłuższa niż ilość awatarków, które się wyświetlają. I wygląda to tak, jakbym miała znajomych ważnych i mniej ważnych. Wolałabym, aby tak nie było. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić, serdecznie proszę o wskazówki.

Anielka
02-01-2008, 21:54
Witam .mam ten sam problem strona zrobiła sie starsznie szerola.znajomych pokazuje tylko kilku ,bardzo mi sie to nie podoba.

Basia.
02-01-2008, 21:56
co się porobiło z Waszymi profilami? Teraz obejrzałam wszystkie i nic nie rozumiem.:confused:

inka-ni
02-01-2008, 21:58
Bianka pisze, że z powodu zwężenia się profilu, wyglada tak, jakby wykasowała niektórych znajomych. Mnie profil się nie zwęził. Na wszelki wypadek nie manipuluję przy nim, czytając o różnych problemach. Niestety, moja lista znajomych jest dłuższa niż ilość awatarków, które się wyświetlają. I wygląda to tak, jakbym miała znajomych ważnych i mniej ważnych. Wolałabym, aby tak nie było. Jeśli ktoś wie jak temu zaradzić, serdecznie proszę o wskazówki.
ja podobnie poruszalam tę kwestię,nie wszysczy wpisani znajomi są w jednym slupku,a w innych są dlugie.

Sunshine
02-01-2008, 22:00
Co Wy "wyprawiacie" z tymi profilami.
Mój cały czas jest taki sam "szczupły"/nawet w realu takiego nie mam:D /

Jedynie,faktycznie nie są uwidocznieni wszyscy znajomi,ale jak ktoś zechce to znajdzie możliwość doobejrzenia wszystkich.

Czy nie macie innych zmartwień:D

Anielka
02-01-2008, 22:33
Nie,na razie nie mamy.Po prostu te profile brzydko wygladaja takie strasznie "grubaśne".

Benigna
02-01-2008, 22:48
Mam ten sam problem: po otwarciu profilu w ogole nie widac znajomych, dopiero trzeba przesunąć na dole pasek w prawo.
To chyba jakas epidemia. Czy jest w Klubie jakis naczelny informatyk, który mógłby to naprawić?

Kundzia
02-01-2008, 22:54
Tak po krótce postaram się wam pomóć.Profile są "grube i szerokie " przez wklejanie zbyt dużych obrazków w komentarzach.Jak część z nich się "schowa" to profile schudną.Sprawa pokazania awatorków znajomych jest najłatwiejsza do rozwiązania.Po prostu otwiera się dwa okienka ,w każdym można umieścić 20 znajomych zaznaczając przy ustawianiu kto ma być w której wersii pokazany/Ja mam głównie alfabetycznie,by nikt nie pomyślał ,że są lepsi czy gorsi,choć ostatnio przybyli trafili do drugiej grupy.Bliższych wskazówek mogę udzielić na skypie,prowadząc krok po kroku.

destiny
02-01-2008, 22:56
Ja widzę całkiem poprawnie większość Waszych profili - używam Mozilli Firefox w tym momencie.
Posprawdzajcie swoje przeglądarki (ustawienia).
Przepraszam , że tak lakonicznie pisze...ale ciągle mam trudności z pisaniem, a tak chciałabym pomóc :)

emka46
03-01-2008, 08:43
W profilu w ustawieniach jest ustawienie stylu potem zaawansowana edycja,należy kliknąć,potem pierwsza jest treść tam można ustawić szerokość kolumn.

hannabarbara
03-01-2008, 09:37
W profilu w ustawieniach jest ustawienie stylu potem zaawansowana edycja,należy kliknąć,potem pierwsza jest treść tam można ustawić szerokość kolumn.
Zrobiłam jak napisałaś! Zakończyłam poleceniem, zapisz zmiany. Wróciłam na profil, a tam wszystko po staremu. Próbowałam zmniejszać obrazki, ale się nie dają!

emka46
03-01-2008, 09:56
Mnie to raz udało się zmienić szerokość kolumn,ale od czasu jak skasowałam sobie część komentarzy już nawet nie wchodzę na profil i nic nie zmieniam.Czasami ukazywał mi się napis "błąd na stronie" i nic nie dało się zapisać,ani przywrócić poprzedniego.A komentarze poszły w kosmos.Prosiłam adminkę,czy by nia dało rady przywrócić,ale chyba nie dało,bo nie mam starych komentarzy.

hannabarbara
03-01-2008, 10:59
Mam wrażenie, że Komentarze nie przewidziały wklejania obrazków. Nawet spinacza tam nie ma. My zaś staramy się jak możemy wszystko to zmienić i wtedy rodzą się powyższe problemy.Kwadratura koła. Chcemy mieć fajne obrazki i jednocześnie profil nam odpowiadający. Popróbuję jeszcze przenieść zbyt szerokie komentarze do nowoutworzonego folderu, może to pomoże.

Anielka
03-01-2008, 11:07
Witam Haniu i masz racje usunęlam komentarz z duzym obrazkiem i od razu strona sie zwężyła.Komentarze z małymi obrazkami są okey,ale duze,a szczegolnie kartki z życzeniami strone rozciagaja.Dziekuje za porade.Pozdrawiam cieplutko.11366

urszula-kol
03-01-2008, 14:04
Wiem,że to wszystko wynika z błędów wklejania obrazków. Ja raz miałam w komentarzach duży obrazek, który poszerzył kolumnę, to od razu go zlikwidowałam i wszystko było ok. Teraz jak patrzyłam na profil Hani, to tam są dwa złe komentarze. Sprawdżcie w ten sposób: na dole pod ostatnim komentarzem jest Wyświetl wszystkie komentarze i jak w to się kliknie wyskoczy 1 strona i wtedy widać jak kto wstawiał obrazki. Nie można wklejać obrazków jeden za drugim, nie można wklejać za tekstem w tym samym rzędzie co tekst, lub w jego środku.Obrazek musi być wklejony w osobnym rzędzie, albo przed tekstem, albo za, ale zawsze osobno. No i nie może być obrazek jeden za drugim i jeszcze z kropkami. Jeżeli kilka to zawsze jeden pod drugim osobno.Rozmiar do 380 pikseli,jeżeli jest wklejany jako pierwszy /bez tekstu/ i tu miejsce zabiera jeszcze awatar, jeżeli jest wklejany niżej/pod jakimś tekstem/ to może być 400 pikseli.
Idealnie to zrobiła u Hani Małgorzatka303 zobaczcie na tej pierwszej stronie po kliknięciu na dole Wyświetl wszystkie komentarze.

Radavicius
13-01-2008, 15:40
Masz w przeglądarce <windows internet explorer> na pasku dolnym z prawej strony możliwość zmniejszania i powiększania określoną w procentach (np.100%).Pozwodzenia Jaszak

Radavicius
13-01-2008, 16:00
W przeglądarce<Windows Internet Explorer> w dolnym prawym rogu jest zakładka (określenie w %),dająca możliwość powiększania i zmniejszania tekstu. Powodzenia Jaszak:)

hannabarbara
13-01-2008, 18:30
Ulu! Już sobie skopiowałam i wydrukowałam Twoje dobre rady. Ja też wiem, w którym momencie komentarze mi sie rozszerzyły. Póbowałam nawet usunąć jeden z obrazków. Za nic się nie dał. Radavicius pisze o zmniejszaniu. Pytam , czy odbiorca może to zrobić? Zanim uzyskam odpowiedź sama spróbuję. Zaczernię i 100% zamienię na 70. Czy tak?I jeszcze przy okazji, gdy rozmawiamy o profilu, to z założenia wynika, że może być 20 znajomych. Mnie się wyświetla 8 osób.Inne są schowane. Co z tym fantem zrobić?

jolita
13-01-2008, 19:08
U mnie wszyscy znajomi są na osobnej stronce, ale przypuszczam, że każdy ma do tego dostęp..., a tak chyba jest lepiej, bo przy ograniczonej ilości wygląda, że to wszyscy...

urszula-kol
13-01-2008, 19:32
Haniu chyba na Twoim profilu z komentarzami jest wszystko dobrze, nie ma rozszerzonej kolumny. Jak ktoś Ci rozszerzy wklejonym dużym obrazkiem, to najprościej usunąć ten komentarz.Mówi się trudno, ale może da się zmniejszyć obrazek nie wiem, bo nie próbowałam.
Znajomych może być 20, ale jest tam też opcja do zaznaczenia i zatwierdzenia wyświetl wszystkich. Musisz wejść w ten bkok znajomi i sprawdzić.

małgorzatka303
14-01-2008, 01:18
Kochane, postaram się Wam wyjaśnić wszystko najlepiej jak potrafię. Też miałam z początku ten sam problem co Wy, ale ponieważ lubię eksperymentowac z komputerem od momentu kiedy przestałam się go bać, wszystko idzie mi łatwiej.
I slusznie, jak zauważyły niektóre z Was, że za duże obrazki w szybkich komentarzach brzydko rozciagają stronę. Ja ich nie usuwam, bo szkoda, ktoś się nad takim postem napracował i z pewnością nie zechciał nic nam popsuć.
Jest na to rada, zwłaszcza, gdy nad takich postem sa już inne, prawidłowej wielkości.
W nagłówku szybkich komentarzy jest taki klucz, nacisnij
pokaże się okienko redaguj blok. Jezeli ten nieszczęsny post znajduje się w naszym profilu np. na piatym miejscu od gory, to trzeba w kwadraciku liczby komentarzy do wyswietlenia wpisac cyferke 4 .... i post nam sie schowa i wszystko wróci do normy bez zadnego przestawiania strony
Z kolei, gdy chcemy, aby wyświetlały nam sie w profilu avatarki wszystkich znajomych, a mamy ich ponad 20, to należy po prostu założyć nastepny blok znajomych, który wybieramy w zarządzaniu profilem dodaj nowe bloki
Ilość wyświetlanych avatarkow ustawia się również za pomocą klucza w nagłówku bloku znajomi

smerfeta
14-01-2008, 09:41
Dzięki Ci Małgosiu,powiedz mi czy Ty sypiasz?Ja o tej godzinie przewracam się już na któryś tam bok.Miłego dnia życzę,dobrze,że jest ktoś co radzić chce,i pomagać innym.

hannabarbara
14-01-2008, 10:08
Haniu chyba na Twoim profilu z komentarzami jest wszystko dobrze, nie ma rozszerzonej kolumny. Jak ktoś Ci rozszerzy wklejonym dużym obrazkiem, to najprościej usunąć ten komentarz.Mówi się trudno, ale może da się zmniejszyć obrazek nie wiem, bo nie próbowałam.
Znajomych może być 20, ale jest tam też opcja do zaznaczenia i zatwierdzenia wyświetl wszystkich. Musisz wejść w ten bkok znajomi i sprawdzić.
W tej chwili tak, kolumna się zwęziła automatycznie, gdy szerokie obrazki schowały się pod podłogę.
Dziękuję Tobie i Małgosi za pomoc. Wszystko co piszecie sobie drukuję . Jak wyjdę z domu kupię segregator i zapas koszulek i będę tworzyć własną książkę.

małgorzatka303
14-01-2008, 11:30
U mnie wszyscy znajomi są na osobnej stronce, ale przypuszczam, że każdy ma do tego dostęp..., a tak chyba jest lepiej, bo przy ograniczonej ilości wygląda, że to wszyscy...
Jolitko, tak... Zgadzam się z Tobą. Jednakże nie wszyscy to rozumieją. Miałam taki przypadek, gdy pytano mnie, dlaczego nie ma go u mnie w profilu a inni są, czy jest gorszej kategorii....
A z drugiej strony, gdy mam już komplet 20 osób, czy z tego powodu odmawiać czyjejś prośbie, że chce mnie wciągnąć w poczet swoich przyjaciół?
No i wymyśliłam ten drugi blok i nie ma problemu :)
Jak trzeba będzie, to wstawie i trzeci ;)

dania
21-01-2009, 20:56
zainstalowałam Picasa3 i odziwo wygaszacz ekranu ,który miałam poprzednio zginął ,natomiast obecnie jako wygaszacz pojawiają się zdjęciai które są w picasie i to zupełnie bez ładu i składu dlaczego i czy u kogoś też tak się porobiło dziękuję za odpowiedź

margo
21-01-2009, 21:09
dlatego ze Picasa ma opcje wygaszacza i dlatego ida zdjecia jako slajdy na wygaszaczu ...trzeba wejsc w ustawienia pulpitu i ustawic sobie wygaszacz taki jaki pasuje....pozdrawiam

Stefan
22-01-2009, 13:23
Lecz jeszcze coś dodam. Wszystko (dużo) zależy od tego na jakiej przeglądarce się jest.
Na IE 7 jest na dole (nad zegarkiem) takie "100%", którym można zmniejszyć tekst (i szerokość strony). Radavicius o tym pisał.
I u góry, pod Widok, jest to samo.
Zaś w FF 3 jest tam także to samo pod Widok.
Będąc na FF, kliknij: Widok>Powiększenie>Pomniejsz (ze 2, 3 razy). Pasek ("rozpychający") na dole pod Profilem zniknie. Spróbujcie, a nuż.... Pozdrawiam. S.

dania
24-01-2009, 22:53
dlatego ze Picasa ma opcje wygaszacza i dlatego ida zdjecia jako slajdy na wygaszaczu ...trzeba wejsc w ustawienia pulpitu i ustawic sobie wygaszacz taki jaki pasuje....pozdrawiam
dziękuję bardzo za podpowiedz dopiero się ją odnalazłam ,jeszcze nie umiem nawet dobrze poruszać się na tym forum ale myslę że jakoś opanuję a wygaszacz z mieniłam

Jadzia P.
26-01-2009, 14:24
Po ostatniej wizycie mojego wnuczka, mam problem z moim laptopem.
Nie mam pojęcia co powciskał, że do tej pory strony które opuszczałałm na dolny pasek można było bez problemu otwierać i przegladać.
Teraz każda strona na dolnym pasku jest do momentu kiedy nie otwieram jakiejś nowej, kiedy tylko usiłuje otworzyć nową strone ta z donego paska się likwiduje.
Jest to dla mnie duże utrudnienie bo za każdym razem muszę szukać danej strony na nowo i na nowo sie logować .
Może ktoś mi podpowie co mam zrobić .

Alsko
26-01-2009, 15:37
Jadziu, jesteś pewna, że strona się zamyka?
Być może jest tak, że w momencie otwarcia następnej strony "mądra" przeglądarka otwiera ją w nowej karcie. Sprawdź w trzecim rzędzie od góry ekranu.
Jeśli tak jest - to jest w porządku :)
W ten sposób można otworzyć kilka stron i łatwo się przechodzi od jednej do drugiej.

jakempa
27-02-2009, 13:02
Dlaczego jak piszę posty, daję na górnym pasku A, zaznaczam kolor jakim chcę pisać, podreslenie literki A jest w żądanym kolorze, wyświetla się /color..itd/ i w poście jest napis o kolorze, a koloru nie ma tylko czarny?

jakempa
27-02-2009, 13:05
to właśnie tak wygląda

Babcia Iwa
27-02-2009, 13:55
Ja spróbuję. Zobaczymy czy mnie wyjdzie.,najpierw napisz tekst potem kliknij na A podkreślone i kliknij w wybrany kolor.Cyran nie wyszedł. Zobaczę czerwony.No udało się. Jakemko pozdrawiam.