PDA

View Full Version : Krzyżówki

luba
23-01-2007, 13:15
Jak tak trochę poczytałam wypowiedzi forumowiczów doszłam do wniosku :) że lubimy rozwiązywać krzyżówki.Ja tez lubię a nawet uwielbiam się znimi zadawać niezależnie od tego czy są łatwe czy trudne,ba układam je również ,czasem publikuję .(no proszę i chwalę się :)ale ze mnie skromnisia:) ),dlatego interesuje mnie z jakimi wydawnictwami się bawicie .( Rozrywka, Diagram, z przymrużeniem oka ,)czy są to również krzyżowki panoramiczne ? a oprócz tego ? palindromy, rebusy,kryptarytmy,sudoku, kakuro, itp,itd.Napiszcie proszę :)

jolita
23-01-2007, 13:41
Kiedyś, za dobrej koniunktury i ograniczonej ilości tytułów kupowałam i rozwiązywałam krzyżówki "jak leci". Teraz ograniczyłam zakup do 3-ch tytułów Diagramu (bez panoramicznych), ale mój Laptuś tak zawładnął moim sercem i możliwościami wzroku, że chwilowo (?) kolejne numery odkładam..http://img404.imageshack.us/img404/535/bingo7ph.gif (http://imageshack.us).

Marylka
23-01-2007, 16:04
Uwielbiam rozwiązywać krzyżówki.Od lat jestem wierna "Rozrywce".Tam głównie krzyżówki, rebusy ,jolki,szarady. Ostatnio, gdzieś od paru miesięcy doszło sudoku. Pozdrawiam wszystkich krzyżówkowiczów.:) :) :)

FeliksG
23-01-2007, 22:13
Witaj lubo, bratnia duszo krzyżówkowa. To też moja pasja i choć staż mam długi /ponad 30lat / to zakres nie tak szeroki jak Twój. Wierny jestem wydawnictwom sp-ni Rozrywka wcałym zakresie tematycznym....no z małtmi wyjątkami.
Nie opanowałem szarad i rebusów natomiast uwielbiam Jolki.
Nie potrafiłem przekonać się do krzyżówek panoramicznych ale zaciekawia mnie Sudoku. Będzie jednak musiało ustąpić, mojej najnowszej pasji, surfowaniu po internecie. Nigdy nie próbowałem układać krzyżówek a to, podobno, wciąga. Mam jeszcze taką nieśmiałą refleksję, że rozwiązywanie krzyżowek to doskonały trening pamięci, która, jak wszystko, nie angażowana do pracy, zanika z upływem czasu. Pozdrawiam

luba
24-01-2007, 12:08
Tak to wspaniały trening szarych komórek.Krzyżówek panoramicznych nie lubię za to bardzo szkotki , od A do Ż, homonimy. palindromy .rebusy szarady ,ariady itd. długo by wymieniać .nie za bardzo kryptarytmy mimo,ze z matematyki byłam a moze jeszcze jestem dobra .(w dzisiejszych czasach wszyscy liczą ,zaś szczególnie emeryci :) )Sudoku jest łatwiejsze .
Do komputera mam dostęp kiedy córka w pracy ,więc nie bardzo mogę jej "mieszać".Jestem albo inaczej ,czuję sie nieswojo gdy nie rozwiążę do końca zadania .Muszę je dokończyć niezależnie czy mam już hasło czy nie .A jak jest z Wami ?
serdecznie pozdrawiam.

luba
30-01-2007, 12:45
No i znów was zanudzam pytaniami ,bo męczy mnie jedno z nich : Czy po rozwiązaniu zadań szaradziarskich wysyłacie rozwiązania ? Udało się komuś coś ,kiedyś wygrać ?http://img224.imageshack.us/img224/6606/47ro6.gif (http://imageshack.us)

iwo1111
30-01-2007, 12:55
Bardzo dużo rozwiązuję, ale nigdy nie wysyłam. Natomiast moja koleżanka kiedyś wysłała rozwiązania z jakiejś gazety i wygrała dużą lodówkę. Były to lata 80-te, więc nie muszę dodawać jakie było szczęscie w rodzinie.

Marylka
12-02-2007, 14:22
Zazwyczaj wysyłam rozwiązania krzyżówek. Czasem coś wygrywam np. kilka lat temu Nową 6-tomową Encyklopedię PWN-u.Czasem jakieś pieniądze, drobiazgi.Ale największą radością jest rozwiązywanie .Jestem uzależniona...

jolita
12-02-2007, 15:45
A ja też w dawnych latach wygrałam magnetowid w Sam na Sam i raz jakieś pieniążki, o ktore musiałam upominać sie. To mnie nauczyło, że należy sprawdzać listę wygranych, ale już nic takiego nie zdarzyło się. Acha to mało rzetelne wydawnictwo już chyba nie istnieje...

Basinek
12-02-2007, 22:26
Witajcie w klubie! Ja też jestem pasjonatką "Rozrywki" wszystkie jej tytuły były moje. Piszę "były" , bo teraz konkurują z internetem, i ostała się tylko "Rozrywka jolki". A w latach 60-tych wychodził jeszcze "Szaradzista". Też byłam jego wierną fanką. Wszystkie formy zadań lubię, ale najbardziej jolki. I też przez tyle lat nie wysyłałam rozwiązań, bo frajdę sprawiało mi łamanie głowy, a nagrody już mnie nie interesowały. Teraz przymierzam się do sudoku, ale trochę czasu i cierpliwości mi brak...

Dzidka
13-02-2007, 06:55
Basinku,mozemy sobie uścisnąć ręce, bo ja takze rozwiązuję od kilku lat tylko Jolki.Inne mnie po prostu nudzą. Przy Jolce zapominam o wszystkim,nawet o kłopotach.Sudoku tez próbowałam, ale jeszcze się nie "wgryzłam".Chyba jednak wolę swoją dawną "miłość".Pozdrawiam.

Krystyna
23-03-2007, 16:47
Dzidko, sudoku mają różne poziomy trudności, warto zacząć od tych najłatwiejszych i stopniowo zwiększac poziomy- ja początkowo bardzo nieufnie do nich podchodzilam, bo przecież nie ma to jak Jolki, ale sudoku również lubie rozwiązywać.

No i ćwiczę przy tym moje szare komórki, w końcu to liczby;)

es55ca
23-05-2007, 18:54
Ja krzyżówki rozwiązuję od zawsze. Głównie Rewię Rozrywki a także z tej serii, Jolki i Rozrywkę. Zaraziłam już tym bakcylem moje wnuczki. Młodsza nie umie jeszcze zbyt dobrze pisać i czytać, ale już stara się rozwiązywać przy pomocy dorosłych.

emka46
23-05-2007, 20:51
Jolki,z przymrużeniem oka, z wydawnictwa rozrywka,od młodych lat,dzieci też sa zarazone.Kiedyś,dawno temu krzyżówki z Przekroju.Mało wysyłałam rozwiązań,nigdy nie wygrałam.Teraz mniej rozwiązuje,bo internet,ale na działce w kazdej wolnej chwili,nawet przy jedzeniu.

Wilhelmina
24-05-2007, 06:50
Zaczęłam w wieku 16 lat i trwa ta miłość do dziś. Kocham jolki. Wszystkie, oprócz tych głupkowatych w szmatławych gazetach. Są tak proste i z bykami, że aż żołądek boli. Niestety, ostatnio i to przez nasz klubik, mam mniej czasu na to zajęcie. Hmmm....Czyżby trzeba było zrezygnować z klubiku?

Dzidka
24-05-2007, 07:16
Cieszę się,że jest ktoś,kto rozwiązuje jolki. Jestem wierna jej od wielu lat. Inne krzyżówki nudzą mnie. Kiedyś zachęciłam swoją siostrę z pozytywnym skutkiem, ale inne osoby /moje koleżanki/ mówią,że są dla nich za trudne. Uważam,że to tylko kwestia wprawy. Przy nich naprawdę można się nagimnastykować i jak ja mówię,że "mózg mi trzeszczy".

W ogóle krzyżówka pomaga mi w podróży, w kolejkach u lekarza i podczas każdej wolnej chwili, w ogóle nie odczuwam nudy, a wręcz brakuje mi czasu. Jest świetną odskocznią od świata realnego, tak zresztą jak komputer.Pozdrawiam wszystkich entuzjastów krzyżówek, zwłaszcza jolek.

Dzidka
24-05-2007, 07:20
Przepraszam,że w części powtórzyłam swoją wcześniejszą wypowiedź, ale nie zerknęłam w górę.

Wilhelmina
24-05-2007, 07:37
Do Dzidki - fajnie, że jesteś. Narazie mam zawrót głowy, ale może kiedyś porozwiazujemy przez tel.? Mam koleżankę w USA z którą to uskuteczniamy. Kupujemy miesięcznik ten sam i rozwiazujemy. Za tydzień zdzwaniamy się i w kolejności uzupełniamy jak którejś coś brakuje. Lepsza emocja niż nagrody.

tar-ninka
24-05-2007, 07:59
Masz rację Wilchelmino rozwiązywanie krzyzówek we dwoje -troje to super zabawa.Tak dawno tego nie robiłam ,szkoda...

Honorka1949
24-05-2007, 16:51
Ja rowniez od wielu lat rozwiazuje krzyzowki.Teraz rowniez w internecie.Korzystam ze slownika krzyzowki info - baba hasel.Posiada on zaawansowana wyszukiwarke co bardzo sie przydaje.Korzystam ze stron;
krzyzowki
PL@Y- magazyn krzyzowek
http;//www.mopsik.pl
fazi.pl.-krzyzowki
Zycze milego rozwiazywania.Wilhelmino chetnie z tobo zagram

Dzidka
24-05-2007, 18:47
Do Wilhelminy,cieszę się na tę możliwość.Pozdrawiam serdecznie.

luba
25-05-2007, 18:29
to też wiele krzyżówek do rozwiązywania .Czy znajdzie się ktoś
z tego forum kto je zna ?Rozrywka w "Rozrywce "przednia i przyznam się ,że często rozwiązuję nawet przy jedzeniu ( bo to strawa dla umysłu ) a karmić wszak musimy i ciało i umysł .Czasem korzystam z mopsika ,mam go w zakładkach .Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników krzyżówek.

emka46
25-05-2007, 19:53
Kiedyś każde spotkanie rodzinne z dziećmi kończyło sie wspólnym rozwiazywaniem niedokończonych krzyżówek/jolki i z przymrużeniem oka/.

Dreamka
06-07-2007, 23:42
hehe, ja do dzisiaj pamietam, jak wstalam w nocy i grzebalam w slownikach, bo zabraklo mi jednego slowa do krzyzowki. To slowo pamietam do dzisiaj "FARAMUSZKA".
Kiedys, jeszcze w Polsce rozwiazywalam krzyzowki namietnie - te ze sp. Rozrywka, kiedys byl jeszcze "Szaradzista" - tez wg mnie dobry.
Obecnie, przyznaje to z ubolewaniem - tepieje. Tutaj, gdzie mieszkam nie mam dostepu do polskich krzyzowek, czasami cos mi siostra z Polski podesle... i wtedy widze, ze wiele slow nie uzywanych w mowie codziennej ucieklo mi z pamieci :(

A najlepiej lubie Jolki i z Przymruzeniem oka.

Malgorzata 50
07-07-2007, 01:19
A krzyżówki w "Przekroju" zawsze je uwielbiałam i uwielbiam nadal.....

Dreamka
08-07-2007, 00:20
A krzyżówki w "Przekroju" zawsze je uwielbiałam i uwielbiam nadal.....
i nie dziwota, bo to pierwsze interesujace "zagryzki" byly :)

Malgorzata 50
08-07-2007, 01:31
Otóż to niestety, większość krzyżówek w Rozrywce i innych takich jest dal mnie za łatwa i nudna po prostu -lobię Jolki, ,krzyżówki "Z przymrożeniem oka" i rożne takie ciekawe kombinacyjki.Nie jestem natomiast wystarczająco mądra żeby wciągnąć się w sudoku i inne związane z kombinowaniem o matematykę trącącym.A do tego jestem zbyt leniwa ,żeby sprawdzać w encyklopediach i innych słownikach ...bo to mało ciekawe -wole domyślać sie na podstawie kombinacji liter .Kocham Scrabble .Pół nocy spędzam grając w scrabble on-line

an_inna
08-07-2007, 10:05
Małgosiu, sudoku łatwe jest (przynajmniej na poziomie podstawowym), tylko trzeba się przezwyciężyć i nie pamiętać lekcji matematyki, na których pan prof. mówił -wam dziewczyny matematyka jest tylko potrzebna, żeby mężowi portfel sprawdzić:) Liczby są jak słowa, a matematyka może być poezją - oczywiście niekoniecznie JEDYNĄ poezją, jak chcą niektorzy zboczeńcy matematyczni:)

babciela
08-07-2007, 11:50
Szaradzista chyba byl jedna z najciezszych do rozwiazania.ale lubilam bo zmuszal do myslenia i grzebania w roznych materialach.alubie hocki-klocki ale sie dze nad tym nawet 2-3 tygodnie.A tak na codzien Rewie ,Rozrywke,Sudoku.A w nich najbardziej Z przumruzeniem oka ,czasami Jolki,a juz kocham miloscia bezgraniczna Krzyzowki hetmanskie.Poza tym wszystkie logiczno-matematyczne.Babciela

Honorka1949
08-07-2007, 12:22
Lubie rozwiazywac krzyzowki - Rozrywke, jolki z przymrozeniem oka.Wkurzaja mnie jednak krzyzowki w niektorych pismach kobiecych bo sa bardzo latwe a nawet glupawe.Kupuje niekiedy dwa egemplarze krzyzowki i robimy z mezem zawody kto szybciej odgadnie hasla krzyzowki. Jeseli chodzi o sudoku to jestem jeszcze w powijakach.No coz stare przyzwyczajenia. Zycze wszystkim polamania glowy.
http://img216.imageshack.us/img216/3561/sudokuau3.png (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-08

jwr1952
19-07-2007, 14:56
ja też lubię rozwiązywać:Rozrywkę, Diagram -ale w długie zimowe wieczory lub gdy leje i nie mogę jeździć na rowerze.To jest moje naj...hobby.Pozdrowionka!

Alsko
19-07-2007, 16:08
A jolka z Dużego Formatu? Też niezła.

an_inna
19-07-2007, 16:15
A jolka z Dużego Formatu? Też niezła.
Tylko jolka z Dużego Formatu :)

BUNIA
19-07-2007, 20:20
Kiedys bardzo duzo rozwiazywalam krzyzowek - maz mi dzielnie towarzyszyl i swietnie uzupelnialismy sie .
Tewraz z uwagi na wzrok niestety musialam zrezygnowac z tak pasjonujacego spedzania czasu. Sa tam niestety zbyt jak dla mnie drobne literki... a szkoda

babciela
19-07-2007, 20:42
nie wiem-doprawdy co to jest jolka z Duzego Formatu.Prosze o oswiecenie.Poza tym nie umiem otworzyc poczty prywatnej,i co ja biedna mam robic ,sudoku pestka w porownaniu z tym co ja wyczyniam z tym tym staruszkiem laptopem.Co jakis czas odmawia w ogole wspolpracy-wiem wiem to na innej stronie.

bogda
19-07-2007, 20:48
Babcielu....jolka z D.F to jest krzyżówka z dodatku do G.W. w poniedziałki....
a jak klikniesz w wiadomości pryw. to Ci się nie otwierają?

babciela
19-07-2007, 20:50
Wczoraj skonczylam krzyzowke hetmanska-znacie moi mili? najwiecej trudnosci sprawilo mi haslo-nadgryziony kebab wrzucony do rzeki cieszy oczy-bez przecinka bez kropki.Prosze zgadnijcie.podpowiem ze ikebana dlaczego to juz sami...

babciela
19-07-2007, 20:51
Aaaa... ja nie czytam Gazety,cos nie lubie.

akusia
19-07-2007, 20:54
Najlepiej lubie rozwiązywac Diagram Jolki.Rozwiązuje najczęściej przy porannej kawie, ale często zdarza mi sie i w czasie obiadu pod warunkie że jem obiad sama.
-----------
*Anna*

babciela
19-07-2007, 20:55
Bogusiu otwiera mi sie cos ,ale potem jakies cyfry,znaki,acha i komputer mnie pyta czy aby na pewno chce otwarcia tej strony, bo moze byc niebezpieczna.Cha,cha naprawde,przeciez nie bede sie z nim spierala ze nie chcemy wywolac nastepnej wojny

babciela
19-07-2007, 21:00
Moze to jakis komputer szpieg,diabli wiedza

bogda
19-07-2007, 21:04
Mnie się też pyta....więc ja chcę i już gotowe...a że masz komputer szpiega...to kto wie...dziś wszystko możliwe...pozdrawiam :)

babciela
19-07-2007, 21:15
Ale ja tez chce i wtedy zlosliwiec podrzyca mi te cyferki i literki.ENIGMA>voila

bogda
19-07-2007, 21:25
No to ja już nic nie wiem....jestem za cienka w te klocki....może ktoś inny Ci pomoże....

małgorzatka303
23-07-2007, 23:59
Babcielu, to nie żaden szpieg, tylko zadziałał program antywirusowy - tak mi się wydaje. On tak ma, woli dmuchać na zimne i dlatego wciąż się pyta. Jeżeli jesteś pewna tego co chcesz otworzyć, otwieraj śmiało.
Ja między innymi dlatego, że wkurzały mnie takie i inne zapytania przeważnie bez uzasadnienia przeszłam z Windowsa na Linuksa i na razie żadne wirusy mi nie grożą, mam święty spokój.
A teraz wracając do tematu. Ponieważ i ja mam coraz większy problem ze wzrokiem przeszłam z moich ukochanych Jolek i innych logicznych na Sudoku. Wbrew pozorom nie maja one nic wspolnego z matematyka, wystarczy rozróżniac cyfry od 1-9.
Kupuję tylko te z Technopolu "SUDOKU z głową", bo cyfry maja duze, w sam raz dla takiego ślepaka jak ja. Poza tym sa bardzo łatwe i względnie tanie. Np. te z 300 diagramami kosztuja tylko 3.50

kufa86
22-10-2007, 18:56
Odkąd nauczyłem się płynnie czytać polubiłem rozwiązywanie krzyżówek.
Teraz z różnym natężeniem robię to.
Nie lubię panoramicznych, jeżeli już to rozwiązuję zadania z wydawnictwa Rozrywka W-wa ul Wilcza.
Przypadkiem wpadła mi w ręce, przy okazji porządków, taka Rozrywka.
Są w niej Jolki i jest krzyżówka "Z przymrużeniem oka", autorzy wykazują się fantazją np:
- góra merynosów - wsiadaj, to wierzchowiec
- sznur w nakrapianym od tyłu - arkan
- zapewnia narybek, oraz agrest inaczej - ikrzak
- sprawy albo warszawy - przebieg
- dobrze mu w ciemnościach - kinoman
- do mierzenia w termometrze - metr
- szczególnie przydatny, gdy grasz w szachy na budowie - pion

Co to może być?
- radykał wśród statków (7 liter, druga r)
- do pisania, choć nie zawsze do odczytania (6 liter na m)
- pokazuje jaką rolę odgrywa przypadek (7 liter na o)
- po dziennikarskiej - 10 (6 liter ostatnia a )

Bianka
22-10-2007, 19:12
Co to może być?

- do pisania, choć nie zawsze do odczytania (6 liter na m)
- mazaki?

emka46
22-10-2007, 20:23
pokazuje jaką rolę odgrywa przypadek (7 liter na o)- okolica?

luba
23-10-2007, 13:29
pokazuje jaką rolę odgrywa przypadek -odmiana
po dziennikarskiej -kaczka
a może jeszcze coś innego ....lepiej kojarzę jak widzę diagram :)nie lubię panoramicznych ,wszystko inne jak najbardziej

babciela
23-10-2007, 21:44
lubie jolki(mniej),Z przymruzeniem oka i krzyzowki hetmanskie.Rozwiazywalyscie kiedykolwiek Hocki-klocki-piekielnie trudne-ale dobrze cwiczace glowe.Najbardziej lubie zadania pana Bisko.Ale sudoku tez dobre-uwazam ze wszystko co cwiczy pamiec i zmusza do myslenia jest dobre-dlatego zwyklych krzyzowek n ie bardzo lubie-tu juz jest wazna rutyna a mniej wiedzai i logiczne myslenie

BUNIA
23-10-2007, 22:08
Swego czasu bardzo pasjonowalo mnie rozwiazywanie krzyzowek - teraz wszyscy robia mi na zlosc i drukuja takie pyciu,pyciu pyciutenkie literki ze nic nie widze .. to i nie rozwiazuje.
Musialabym poslugiwac sie lupa - a to byloby niewygodne i obciazajace moj i tak nadwyrezony wzrok.

Malgorzata 50
23-10-2007, 22:58
Kufa ja tez lubie te krzyzowki ,ale zabij mnie nie mam pojecia co to jest

kufa86
23-10-2007, 23:05
Kufa ja tez lubie te krzyzowki ,ale zabij mnie nie mam pojecia co to jest
Ja też....

Pani Slowikowa
23-10-2007, 23:12
lubie jolki(mniej),Z przymruzeniem oka i krzyzowki hetmanskie.Rozwiazywalyscie kiedykolwiek Hocki-klocki-piekielnie trudne-ale dobrze cwiczace glowe.Najbardziej lubie zadania pana Bisko.Ale sudoku tez dobre-uwazam ze wszystko co cwiczy pamiec i zmusza do myslenia jest dobre-dlatego zwyklych krzyzowek n ie bardzo lubie-tu juz jest wazna rutyna a mniej wiedzai i logiczne myslenie

Ja nigdy nie lubilam krzyzowek bo wydawalo mi sie to strata czasu i oczywiscie moja pamiec jest zupelnie do kitu...wydawaloby sie. Bo nawet jak cos wiem to wtedy kiedy potrzebuje to wlasnie nie wiem.. W tamto lato jednak bylam na plazy we Wloszech i naprawde bylo duzo czasu do nic nie robienia..( nie mylic z nuda:) ) Zabralam sie za krzyzowki wloskie i mimo ze na poczatku szlo ciezko to pozniej coraz lepiej i lepiej i zaczelam nawet sie tym bawic.. Mowie to dlatego ze wspomnialas o cwiczeniu pamieci..
We Wloszech jest bardzo fajna gazetka "Settimna Enigmistyka" nie wiem czy istnieje ona po polsku tez?
W Przekroju zawsze byly dziwne krzyzowki...

kufa86
23-10-2007, 23:22
pokazuje jaką rolę odgrywa przypadek -odmiana
po dziennikarskiej -kaczka
a może jeszcze coś innego ....lepiej kojarzę jak widzę diagram :)nie lubię panoramicznych ,wszystko inne jak najbardziej
Odmiana i kaczka pasują.
Mam pomysła:
Kupiłem właśnie ROZRYWKE, dwutygodnik szaradziarski nr 21 (1280), 14 października 2007 cena 2,40zł (w tym VAT).
Jeżeli by ktoś jeszcze miał/kupił taki egzemplarz, to można by rozwiązywać przez net.
Na razie nie wiem (str.3)
źle, gdy mu brak którejś klepki - 7 liter, pierwsza p, piąta i, ostatnia t.

Anielka
23-10-2007, 23:54
Podejrzewam,ze to "parkiet" ale tylko podejrzewam.Pozdrawiam spokojnej nocy zycze.Dzisiaj zamierzam pospac.Dobranoc.8851

kufa86
24-10-2007, 00:14
Anielko, jesteś genialna, już wpisałem.
Następne:
Pewnie zna dekarza i kominiarza, 8 liter, pierwsza s, druga k, szósta p,.
Żaba po rozszerzeniu, cztery litery, pierwsza p.

an_inna
24-10-2007, 04:52
Skrzypek
Płaz

A tego radykała wśród statków znalazłeś? Bo mnie strasznie męczy:) Może tratwa?

Alsko
24-10-2007, 07:46
Na hetmańskie jestem za cienka. Z Rozrywek ostatnio kupuję tylko Jolki - jakoś czasu mało przez uzależnienie od Klubu.
Odłożyłam dwie jolki z Dużego Formatu. Doskonałe!!! i trochę czasu zabierają.

Hm, radykał wśród statków? Lubię widzieć diagram. Może chodzi o statki kuchenne? Trzeba się po alfabecie przelecieć.

luba
24-10-2007, 15:40
rozwiązywałam hocki -klocki.Trudne... nie zawsze się udało zapełnić kratki do końca ale jak już rozwiązałam to dopiero pękałam z dumy ,że jednak sobie poradziłam :) :) :)

Malgorzata 50
24-10-2007, 19:23
anna skrzypek pasuje,ale jak do tego doszłaś bo nie mogę tego rozgryźć

szekla
24-10-2007, 19:42
bo to "skrzypek na dachu" :D

Malgorzata 50
24-10-2007, 20:46
aaaa coś mi ten kaszel padl na mózg....

an_inna
24-10-2007, 22:53
bo to "skrzypek na dachu" :D
Tak właśnie:D
A nie wiecie dziewczyny co z tym "radykałem wśród statków"? Znowu nie będę mogła spać

Malgorzata 50
25-10-2007, 00:34
a moze ten radykal to druciak(statki-naczynia)

Pani Slowikowa
25-10-2007, 01:06
na ile liter ani na co sie zaczyna ten statek radykal

kufa86
25-10-2007, 01:52
Wiadomo,
napisałem w poscie nr 84.
skrzypek pasuje, gratulacje.

kufa86
25-10-2007, 01:56
sorki w 46

luba
04-02-2008, 14:28
to nie tylko rozwiązywanie krzyżówek ,szarad itd. itp .Do zadań ćwiczących intelekt należą też rebusy i ich przeróżne odmiany .Codziennie nowy rebus znajdziecie tutaj :http://stawik.com/pyrrus/
życzę przyjemnego łamania głowy

iwo1111
04-02-2008, 16:50
to nie tylko rozwiązywanie krzyżówek ,szarad itd. itp .Do zadań ćwiczących intelekt należą też rebusy i ich przeróżne odmiany .Codziennie nowy rebus znajdziecie tutaj :http://stawik.com/pyrrus/
życzę przyjemnego łamania głowy
Luba świetna jest ta stronka, dzięki:) Coś mi się zdaje, że często będę do niej zaglądać.:D Pozdrawiam serdecznie:)

luba
05-02-2008, 12:32
dziękuję za pozdrowienia .No i jak Ci dzisiaj poszło rozwiązałaś?
A może znajdzie się ktoś kto rozwiązuje "Rozrywkę od A do Z ".przy hockach klockach moglibyśmy się wzajemnie wspierać :)

iwo1111
05-02-2008, 15:45
dziękuję za pozdrowienia .No i jak Ci dzisiaj poszło rozwiązałaś?
A może znajdzie się ktoś kto rozwiązuje "Rozrywkę od A do Z ".przy hockach klockach moglibyśmy się wzajemnie wspierać :)

Luba dopiero się nad tym głowię:D
Rozrywkę kiedyś robiłam, więc wspieranie odpada:D Pewnie znajdzie się ktoś, kto aktualnie rozwiązuje. Pozdrawiam:)

Niunio-Jola
13-03-2008, 19:30
Witajcie Kochani Klubowicze!Jestem początkująca.Nawet nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę.Strasznie lubię zadania szaradziarskie różnego typu.Jestem z pokolenia "Max Edenu" (może ktoś pamięta).Po jego zamknięciu przerzuciłam się na "Rewię Rozrywki"(miesięcznik). Rozwiązuję i wysyłam od kilku lat.Oczywiście jeszcze nie wygrałam.Nie robię tego dla nagrody, tylko dla własnej satysfakcji. Pozdrawiam Niunio-Jola.

luba
31-03-2008, 12:37
Witaj Jolu ...rozwiązujesz tylko "Rewię Rozrywki "? wiem jaką frajdę daje rozwiązanie wszystkich zadań a skoro wysyłasz rozwiązania to w końcu coś wygrasz czego Ci życzę.L :)

Niunio-Jola
31-03-2008, 17:14
Dzięki Lubo. Jestem naprawdę pasjonatką zadań szaradziarskich. i to nie tylko typowych krzyżówek. wybrałam "Rewię Rozrywki" wąśnie ze względu na rozmaitość, różnorodność zadań.Również ze wzgłędu na ilość - około100 różnych zadań. Jestem ambitna.Wysyłam rozwiązania regularnie.Udaje mi się czasami rozwiązać 70-80 procent zadań(prowadzę statystykę).Cy Ty też ... .Serdecznie Cię pozdrawiam.Dziękuję za życzenia.Niunio-Jola

kufa86
01-04-2008, 10:41
Sympatyczna wiadomość:
w uznaniu ciężkiej sytuacji finansowej rencistów i emerytów, Wydawnictwo z ulicy Wilczej zarządziło:
dzisiaj za okazaniem legitymacji każdy emeryt może w kiosku, za darmo otrzymać jeden egzemplarz ich autorstwa.

Niunio-Jola
01-04-2008, 13:02
Ha, ha - nie dam się nabrać. Dziaj 1 kwiecień. Niunio-Jola serdecznie pozdrawia.

luba
01-04-2008, 13:05
prima aprilis :) :) :)

luba
01-04-2008, 13:13
ostatnio to znaczy od stycznia tego roku rozwiązuję "Rozrywkę od A do Z ".aktualnie hocki-klocki -brakuje mi tylko trzech wyrazów ( a jest naprawdę trudna ).Cała reszta zadań już rozwiązana poza kilkoma anagramami które zostawiam sobie na deser.Od tego roku też je wysyłam a czy coś kiedyś wygram ? nie ważne -wysyłam bo poradziłam sobie z nimi i to mnie bardzo cieszy .serdecznie pozdrawiam :)

Niunio-Jola
01-04-2008, 13:27
No przecież nie dałam się nabrać! Niunio-Jola

ansty
01-04-2008, 14:20
Też jestem fanką krzyżówek, przez całe lata rozwiązywałam (i wysyłałam bez efektu) Rozrywkę i jej pochodne, teraz kupuję tylko Diagram Jolki!!. Już nie wysyłam, szkoda mojej fatygi - nie mam szczęścia w tych klockach. Namiętnie też gram w KURNIKU w literaki - czyli w scrable. Super zabawa, mam już masę znajomych i koleżanek. Szare komórki mają co robić i o to chodzi!!!!!!

luba
02-04-2008, 11:12
Hocki-klocki rozwiązane ! ale to frajda takie uczucie ,że się udało i ta myśl ,że moja główka jeszcze dobrze sobie radzi :) :) :) Oby tak dalej ...Diagram Magazyn też rozwiązywałam ale nie wysyłałam rozwiązań.A w KURNIKU tez jestem ,często może kiedyś zagramy ?.pozdrawiam wszystkich trenujących swoje szare komórki :)

krystynacz46
02-04-2008, 12:06
Witam miłośniczki krzyżówek(jolek)wszystkich pozdrawiam.Rozwiązuje od bardzo dawna .http://awar

Wodniczka
06-04-2008, 21:55
Luba ..oczywiście i ja się zaliczam do rozwiązywania krzyżówek szczególnie w Super Expressie.. z pewnymi osiągnięciami, kilka razy wygrałam książki.. ale bardziej lubię rozwiązywać krzyżówki panoramiczne,sudoku .Nie lubię rozwiązywać Jolki.
Pozdrawiam Z.

grazyna
06-04-2008, 22:04
Nie cierpię krzyżówek. Są beznadziejne no i dręczenie sie w oczekiwaniu na wygraną....horror

janinaa
07-04-2008, 10:16
http://www.iv.pl/image/147624.jpegRozwiązywałam krzyzówki ,wysyłałam nigdy nic nie wygrałam ,teraz wolę uczyć się przy komputerze ,jest to dla mnie jakaś nowośc i tez wymaga solidnego myślenia .

luba
07-04-2008, 17:01
tak ,przy nich trzeba myśleć ( no i liczyć) krzyżówki panoramiczne ? nieeeee ,to tylko wypełnianie kratek diagramu ,rutynowe odpytywanie własnej pamięci .Mi potrzeba (Nam )różnorodności bo tylko wtedy główka solidnie pracuje ,a rozwiązań wcale nie nie musisz wysyłać "Nie chodzi o to by złapać króliczka ale by gonić go, go, go . "-:) :) :)

sToRcZyK
07-04-2008, 17:54
tak ,przy nich trzeba myśleć ( no i liczyć) krzyżówki panoramiczne ? nieeeee ,to tylko wypełnianie kratek diagramu ,rutynowe odpytywanie własnej pamięci .Mi potrzeba (Nam )różnorodności bo tylko wtedy główka solidnie pracuje ,a rozwiązań wcale nie nie musisz wysyłać "Nie chodzi o to by złapać króliczka ale by gonić go, go, go . "-:) :) :)
Ostatnio zostałam fanką sudoku za sprawą mojej kuzynki,która
wyjaśniła mi zasady rozwiązywania sudoku tu nic nie trzeba liczyć tylko obserwować jakie cyfry od 1-9 w liniach pionowych i poziomych nie zdublowały się.

luba
08-04-2008, 12:48
uwaga -w sudoku nie trzeba liczyć mimo to trzeba pogłówkować a w związku z tą "czynnością", to też trening czyż nie ?pozdrawiam :)

Andrea
14-03-2009, 18:59
Znalazlam to forum ,polazilam po tematach,sa fajne pogaduszki i niefajne tez.
Mieszkam w Ameryce,polski to moj drugi jezyk,chcialabym umiec rozwiazywac krzyzowki po polsku,ale nie idzie mi to dobrze.
Czy moge tu znalezc podpowiadaczy?
Mam polskiego chlopaka,chcialabym mu zaimponowac.

Frezja
14-03-2009, 19:04
Uwielbiam krzyżówki, sudoku. a najbardziej skrable (literaki) gram w nie w kurniku codziennie.Uczta dla umysłu.Polecam.

granny
14-03-2009, 20:36
Andrea, zawsze możesz zapytac i ktoś Ci podpowie. Pytaj więc.
Ja rozwiązuję prawie od początku Rozrywkę - Magazyn Szaradziarski. Mam na bakier z rebusami, poza tym rozwiązuję wszystkie zadania dla siebie, nie wysyłam, bo kiedy próbowałam to nigdy nie otrzymałam żadnej nagrody.
Nie oswoiłam się z Sudoku, zresztą w moim magazynie go nie ma. Niestety, odkąd mam kompa, krzyżówki poszły na bok, będę musiała odkleic się w końcu od niego i wrócic chociaż w części do krzyżówek.

Andrea
15-03-2009, 01:58
Dzieki,Granny.
Dostalam Rewie Rozrywki,jakis stary numer z sierpnia 08,troche rozwiazalam,ale niektorych nie umiem zaczac.
Z przymruzeniem oka.
-wyrok ;szok;kolejny krok?-8 liter
-a dlaczego?...a dlaczego?...a dlaczego?-12
Moze jak dostane podpowiedz zrozumiem o co tu chodzi.
Prosze.

BarbaraK
15-03-2009, 02:29
Dzieki,Granny.
Dostalam Rewie Rozrywki,jakis stary numer z sierpnia 08,troche rozwiazalam,ale niektorych nie umiem zaczac.
Z przymruzeniem oka.
-wyrok ;szok;kolejny krok?-8 liter
-a dlaczego?...a dlaczego?...a dlaczego?-12
Moze jak dostane podpowiedz zrozumiem o co tu chodzi.
Prosze.
ANDREA z przymrużeniem oka są niby bardzo logiczne,ja lubię je rozwiązywać,ale czasami jest taki zgryz,ze nie można go ruszyc.Jestem wzrokowcem i muszę spojrzeć na krzyżówkę.Odłoż ją i zacznij rozwiązywać inną,a do tej wracaj i często nawet jak lezy na stole,podejdę i patrząc z gory samo wpadnie do głowy.Mąż czasami pyta,też muszę dojść i spojrzeć.Ja kupuję tylko Rewię Rozrywki,Rozrywkę i Rozrywka Jolki/te najbardziej lubię.Pozdrawiam

Andrea
15-03-2009, 02:44
ANDREA z przymrużeniem oka są niby bardzo logiczne,ja lubię je rozwiązywać,ale czasami jest taki zgryz,ze nie można go ruszyc.Jestem wzrokowcem i muszę spojrzeć na krzyżówkę.Odłoż ją i zacznij rozwiązywać inną,a do tej wracaj i często nawet jak lezy na stole,podejdę i patrząc z gory samo wpadnie do głowy.Mąż czasami pyta,też muszę dojść i spojrzeć.Ja kupuję tylko Rewię Rozrywki,Rozrywkę i Rozrywka Jolki/te najbardziej lubię.Pozdrawiam

Probuje,odlozyc i zaczac od nowa,ale z ta nie moge wpasc w trop,zaden wyraz mi nie wychodzi,dlatego prosze o pomoc.

babciaela
15-03-2009, 08:35
Witam w Swiecie krzyżówkowiczów,ja rozwiązuję z naj większą przyjemnością"masowo"co podejdzie pod rękę,również,ale-bardziej z serii"WIEM",są trudniejsze.Postawiłam dość wysoką poprzeczkę sobie i się sprawdzam-daje mi to wielką radość,czasem wygrywam.Do miłego...

granny
15-03-2009, 12:55
Andrea, z prymrużeniem oka, to jest taki worek w który można wrzucić wszystko, co komu przychodzi do głowy.
Podpowiedz, z czym to się krzyżuje, jakie masz litery w danym słowie, może uda się znależc. Ja tak samo jak bachkuj, odkładam, potem myślę i myślę i czasem zupełnie niespodziewanie nachodzi mnie co to może być.
A czasem się nie udaje, przecież nie wszystko można odgadnąć. Pozdrawiam Cię.

Andrea
15-03-2009, 13:30
Nie moglam zaczac,wiec sie nie krzyzowalo z niczym,ale juz mi troche zaswitalo.
To -dlaczego?3 razy... to byla- dociekliwosc.
-wyrok;szok;kolejny krok?
-p------
gospodyni rozbieganych palcow
----i-----
-przedluzki,a paluszki dziewuszki
---s-
Czy to jest czytelne?

granny
15-03-2009, 14:18
Andrea, to ostatnie to będą tipsy, a nad resztą pomyślę.
To co napisałaś jest czytelne. Dzięki

granny
15-03-2009, 14:22
To pierwsze może operacja?

granny
15-03-2009, 14:22
To w środku może klawiatura?

BarbaraK
15-03-2009, 16:03
albo pianistka

Andrea
15-03-2009, 16:41
Klawiatura i tipsy-dzieki serdeczne,ratujecie moje oblicze w oczach chlopaka,ale sie zdziwi jak mu pokaze rozwiazane przymruzenie oka.
Sama tez mysle i mam efekty
-kwiaty- dehydraty- to suszki.
Smiesznie bo i tak nie wiem czy to nazwa ,czy ususzony kwiat.
Po angielsku "dehydrated"to odwodniony.
Prosze o jeszcze.
-rzuca cien na ...arystokracje?
o---i-a
o-jesli ogrodnik jest dobry,
okreslenie bylo"przy gracce i rabatce?

-nie kibicuje pogoni
-----k---e-
ciasta,na widok ktorych serce mocno bije
i--a--e
i-z ogrodnika.
Czekam na pomoc-dziekuje

Andrea
15-03-2009, 16:44
To pierwsze może operacja?

nie operacja,bo nie wiaze z klawiatura.
ale dziekuje.

granny
15-03-2009, 16:55
Ogrodnik jest zły, bo ciasta to kołacze.

suszki to mogą byc dehydraty, zasuszone kwiaty w bukiecie.

Andrea
15-03-2009, 17:01
Ogrodnik jest zły, bo ciasta to kołacze.

suszki to mogą byc dehydraty, zasuszone kwiaty w bukiecie.

Sliczne ,kolacze,dawne ciasta weselne.
kolacze-tlucze sie,ale jestes smart .

To co przy rabatce?
Mam dyzur w recepcji ,teraz maly ruch wiec siedze na komputerze.

Pani Slowikowa
15-03-2009, 17:17
.
Prosze o jeszcze.
-rzuca cien na ...arystokracje?
o---i-a

Gilotyna???

granny
15-03-2009, 17:36
Przy gracce i rabatce, może być kopaczka

granny
15-03-2009, 17:49
Cień na arystokrację spróbuj : hrabina albo drabina. Hrabina, bo jest wiele dowcipów, a drabina bo społeczna jest nie dla wszystkich dostępna. Wtedy kopaczka zamiast ogrodnika byłaby niedobra. Powiedz, co pasuje?

Andrea
15-03-2009, 17:57
Cień na arystokrację spróbuj : hrabina albo drabina. Hrabina, bo jest wiele dowcipów, a drabina bo społeczna jest nie dla wszystkich dostępna. Wtedy kopaczka zamiast ogrodnika byłaby niedobra. Powiedz, co pasuje?

Pasuja obie,ale co zamiast kopaczki?

granny
15-03-2009, 18:00
przy gracce i rabatce spróbuj doniczka, bo przynosisz sadzonki w doniczce.

Andrea
15-03-2009, 18:00
Gilotyna???

nie gilotyna,ale dziekuje .

Andrea
15-03-2009, 18:04
przy gracce i rabatce spróbuj doniczka, bo przynosisz sadzonki w doniczce.

To pewnie drabina.
Teraz z drabiny-;a----/adoptowane na poddusze-zupelnie nie rozumiem,co to -poddusze?

granny
15-03-2009, 18:07
adoptowane na poddasze ?

Andrea
15-03-2009, 18:24
adoptowane na poddasze ?

wlasnie nie poddasze,a poddusze,dobrze przepisalam

granny
15-03-2009, 18:37
Martwe dusze, to z Gogola, może będzie to martwe lub martwi.

Andrea
15-03-2009, 18:45
Martwe dusze, to z Gogola, może będzie to martwe lub martwi.

jesli drabina to na-A.
Juz myslalam- ANIOL,ale nie widze zwiazku

granny
15-03-2009, 19:01
A to zagadka. nie wiem.

Andrea
15-03-2009, 20:36
to co mi zostalo
-zywe polki-/mysle ze cos z tanca,mala litera/
N----O/jesli doniczka dobra,to N/

-rozbiera sie do marcheweczki?
----I-Z-O

-kraj,ktory moglby sasiadowac z Prophanem
-H-T--

helenka
15-03-2009, 20:39
1-taniec
2-rosół
3-Butan

granny
15-03-2009, 20:43
Brawo Helenko. Trudno się rozwiązuje nie widząc diagramu, prościej byłoby, gdyby taki diagram można by przesłac na forum. No ale poradziłaś sobie.

Andrea
15-03-2009, 20:47
1-taniec
2-rosół
3-Butan
dzieki,nie pasuje.
Mam dyzur do 10PM,moze zdaze,przy Waszej pomocy,ale i tak mam sie czym pochwalic przed chlopakiem.
Po polsku rozwiazalam /prawie/z przymruzonym okiem.

Andrea
15-03-2009, 21:45
Cien na arystokracje rzuca -MARKIZA
Nie kibicuje pogoni-UCIEKINIER.
Pomoglyscie mi wlasciwie interpretowac,
zostaly poddusze,zywe polki,...cos tam jeszcze,ale odlozylam diagram,jeszcze 5 godzin do konca zmiany.

Alsko
15-03-2009, 21:51
Żywe polki? Tempo.

Poddusze mi się kojarzy z podświadomością. I z żelazkiem.
Ego? Teflon? Iii, nie wiem.

Andrea
16-03-2009, 00:48
Żywe polki? Tempo.

Poddusze mi się kojarzy z podświadomością. I z żelazkiem.
Ego? Teflon? Iii, nie wiem.

Tempo-zgadza sie,dziekuje.
-poddusze
R-M--
rozbiera sie do marchewki?
----i-z-o
gosci w calosci
c--sc
co tam schowaliscie w laptopie,popie
i--nki

Pani Slowikowa
16-03-2009, 01:12
co tam schowaliscie w laptopie,popie
i--nki

To pewnie
Ikonki

Andrea
16-03-2009, 01:57
To pewnie
Ikonki

Tak i dla marcheweczki ewentualnie rozbiera sie kroliczek,
zostaly adoptowane poddusze i gosci w calosci,mogloby byc czesc,ale nie widze logiki.
Dzieki,jeszcze bede prosic o pomoc,przy innych zadaniach.
Za godzine schdze z dyzuru.
Dobranoc-Dziekuje

Zielono ,bo swiety Patrick blisko.

Pani Slowikowa
16-03-2009, 03:18
i gosci w calosci,mogloby byc czesc,ale nie widze logiki.
]

.

Czesc ( w sensie czastka) jest czescia calosci.. czyli gosci w calosci.

Z kroliczkiem nie za bardzo rozumiem bo nie zgadzaja sie litery

Andrea
16-03-2009, 17:49
Czesc ( w sensie czastka) jest czescia calosci.. czyli gosci w calosci.

Z kroliczkiem nie za bardzo rozumiem bo nie zgadzaja sie litery

Zgadzaja sie po poprawce,pudelko apsikogenne to byla tabakiera,a ja wpisalam kartoteka najpierw,
Podduesze moze byc RAMIE,wychodzi z liter,ale nie moge znalezc lini laczacej,czy tropu

Pani Slowikowa
16-03-2009, 18:06
Zgadzaja sie po poprawce,pudelko apsikogenne to byla tabakiera,a ja wpisalam kartoteka najpierw,
Podduesze moze byc RAMIE,wychodzi z liter,ale nie moge znalezc lini laczacej,czy tropu

Ja nawet nie wiem co to jest to poddusze.. jako rzeczownik. Moze chodzi o podduszenie czego czy kogos?? :D
A moze to pomylka i chodzi o poddasze?? Poddasze mozna zaadoptowac na mieszkanko jakies..

Acha i jeszcze jedno pytanie.. jak krolik rozbiera sie do marchewki?? Cos tepa jestem w tych sprawach kurcze.

Andrea
16-03-2009, 20:13
Ja nawet nie wiem co to jest to poddusze.. jako rzeczownik. Moze chodzi o podduszenie czego czy kogos?? :D
A moze to pomylka i chodzi o poddasze?? Poddasze mozna zaadoptowac na mieszkanko jakies..

Acha i jeszcze jedno pytanie.. jak krolik rozbiera sie do marchewki?? Cos tepa jestem w tych sprawach kurcze.

Nie nie pomylka,poddusze,bez ogonka,czyli rzeczownik.
O kroliku bylo ze znakiem zapytania,tez nie wiem,ale moze zaloty,a moze tak jak sie mowi po polsku,rozebrany do rosolu.
Teraz chcialam zaczac krzyzowke hetmanska,ale tam nawet wyjasnienie jest dla mnie niezrozumiale.

Andrea
15-04-2009, 02:40
Pomocy!Pomocy! Pomocy!

-ideogramy
-atomista
-cma

tadeusz50
15-04-2009, 06:58
Pomocy!Pomocy! Pomocy!

-ideogramy
-atomista
-cma
O tej porze to w Polsce przeważnie się śpi. Godz 2.40 to środek nocy a nie wczesny wieczór.
ideogramy-może piktogramy
ćma-owad
atomista-naukowiec

Jolina
15-04-2009, 12:06
Do ANDREA IDEOGRAM....znak pisemny,oznaczajacy pojęcie np. cyfry i symbole chemiczne. Atomista....filozofgłoszący,że rzeczywistość jest zbudowana z elementów atomów.Ćma....motyl nocny-np.pawikgrabówka,plamiec agreściak,nastrosz pawik.

Andrea
15-04-2009, 13:45
Halino, dziekuje.
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
tadeusz50/kazik
Stały bywalec

O tej porze to w Polsce przeważnie się śpi. Godz 2.40 to
środek nocy a nie wczesny wieczór.
A ciebie dwojga imion gentelmenie przepraszam ze obudzilam,nie musiales zrywac sie z lozka, aby odpowiedziec,
Ja bylam w pracy i pisalam,u mnie nie byl srodek nocy.

Alsko
15-04-2009, 13:57
Andreo, wiesz, co pomaga w tego rodzaju krzyżówkach? Kupowanie numerów, w których są rozwiązania tych, na którymi się męczyłaś.
Czasem kieruje na właściwy tok myślenia.
A na hetmańskie to ja jestem za cienka :confused: Juz nawet nie podchodzę. Zniechęciłam się.

Ty się nie zniechęcaj gadaniem Tadzia. Nie pomyślał, że Internet to takie środowisko, gdzie możliwe jest spotkanie ludzia o każdej porze.
Tadek, to nie telefon przy twoim uchu :D więc się odpimpciaj :)

tadeusz50
15-04-2009, 13:59
Oj Andrea
Trochę ciężka sprawa a właściwie bardzo ciężka. Nie wstawałem w nocy trochę zażartowałem.:confused: To czy jestem gentelmenem czy tez nie pozostawiam każdemu z osobna do oceny. :confused: Co do dwojga imion, też taki kaprys chwili. Może mam napięcie przedmiesiączkowe.:D
ps.Alu byłem w trakcie pisania, nie odpimciam sie, wyjaśnienie powyżej.

Andrea
15-04-2009, 14:05
Andreo, wiesz, co pomaga w tego rodzaju krzyżówkach? Kupowanie numerów, w których są rozwiązania tych, na którymi się męczyłaś.
Czasem kieruje na właściwy tok myślenia.
A na hetmańskie to ja jestem za cienka :confused: Juz nawet nie podchodzę. Zniechęciłam się.

Ty się nie zniechęcaj gadaniem Tadzia. Nie pomyślał, że Internet to takie środowisko, gdzie możliwe jest spotkanie ludzia o każdej porze.
Tadek, to nie telefon przy twoim uchu :D więc się odpimpciaj :)

Hetmanska mi nie wyszla,dziekuje Alsko/Alasko?/,musze zamowic krzyzowki i bede czekac na te z rozwiazaniem.Ja sie tak staram dorownac Mackowi w polskim jezyku,stad te krzyzowki.

luba
15-04-2009, 16:33
użytkownicy tego forum..http://szarady.aplus.pl/modules/news/
W rozwiązywalni znajdzie każdy z szaradzistów coś dla siebie ,a przy okazji dużo się dowie .POLECAM :)

Andrea
15-04-2009, 16:52
użytkownicy tego forum..http://szarady.aplus.pl/modules/news/
W rozwiązywalni znajdzie każdy z szaradzistów coś dla siebie ,a przy okazji dużo się dowie .POLECAM :)

Dziekuje,juz sie zarejestrowalam,mam nadzieje,ze tam mi pomoga.
Mam ubogie polskie slownictwo,a chce wiedziec wiecej,ale Tadeusz zbesztal mnie,ze osmielam sie pisac,jak w Polsce noc.
Przepraszam.
Babcia Macka mowila,ze tu fajnie.

Alsko
15-04-2009, 16:59
Mam ubogie polskie slownictwo,a chce wiedziec wiecej,ale Tadeusz zbesztal mnie,ze osmielam sie pisac,jak w Polsce noc.
Przepraszam.
Nie przejmuj się, dziewczyno!
Tu jest fajnie. Przeważnie :D

tadeusz50
15-04-2009, 17:00
Przepraszam.
Litości jakie zbeształ przeczytaj # 137 tam jest wyjaśnienie. :D :D

Malgorzata 50
15-04-2009, 17:07
Przepraszam.
Babcia Macka mówiła,ze tu fajnie. Andreo twój polski jest rewelacyjny!!!!!!! Gratulacje!!! Nie przejmuj się dziadkami i babciami czasem muszą pouczyć ,ale tak już mają. Masz jakaś nową zagadkę ?Bo ja takie krzyżówki kocham!!!!
Twoja babcia miała rację tu jest fajnie jesli masz dystans i nie przejmujesz się poburkiwaniem.:D

Lila
15-04-2009, 17:35
Babcia Maćka ZAWSZE ma rację .:D

Andrea
15-04-2009, 19:26
Andreo twój polski jest rewelacyjny!!!!!!! Gratulacje!!! Nie przejmuj się dziadkami i babciami czasem muszą pouczyć ,ale tak już mają. Masz jakaś nową zagadkę ?Bo ja takie krzyżówki kocham!!!!
Twoja babcia miała rację tu jest fajnie jesli masz dystans i nie przejmujesz się poburkiwaniem.:D

Naprawde?

Ale krzyzowki,to wyzsza szkola jazdy.

Hetmanska

a- i arkan odpowiednio spleciony ma wlasciwosci lecznicze/6/
b-drapiezna ryba pozbawiona ud ma bardzo skromny wyglad/5/....
i tak az do z z kropka.

Alsko
15-04-2009, 19:28
Naprawde?

Hetmanska

i tak az do z z kropka.
Barak-uda= barak (skromny on ci jest)

Lasso+a= aloes?

Malgorzata 50
15-04-2009, 19:33
Naprawde?

Hetmanska

i tak az do z z kropka.
b-barak a-nie wiem anagram jakiś nie znam się na lekarskich właściwościach .A swoją droga coś bardzo leczniczego musiało spowodować odrodzenie babć i wnuczek po ciężkich urazach psychicznych.Ja bym tam posłuchała i udała się pod właściwy adres bo tu spokoj i cisza ..nic się nie dzieje.:confused:;)

Andrea
15-04-2009, 19:40
b-barak a-nie wiem anagram jakiś nie znam się na lekarskich właściwościach .A swoją droga coś bardzo leczniczego musiało spowodować odrodzenie babć i wnuczek po ciężkich urazach psychicznych.Ja bym tam posłuchała i udała się pod właściwy adres bo tu spokoj i cisza ..nic się nie dzieje.:confused:;)

nie rozumiem twojej podpowiedzi.
Alasko-aleos ma 5 liter,a ma byc 6. nie podolam

,

ryba dobra,ale jak ja moge wiedziec-barracuda,

Alsko
15-04-2009, 19:44
No nie zauważyłam, że 6 liter.
A o barakudę nie miej do nich pretensji.
Domyślam się, że masz polską Rozrywkę. A po polsku to rybsko tak się pisze.

Czekaj. Lasso+a to jest 6 liter. Ułóż coś z tego. Może się da.

wierna Eliza
15-04-2009, 19:45
Napisał
[.

Ooo
Cóż widzą ócz mych niewinne błękity?
Pan Tadeusz zostawił sobie panieńskie nazwisko i zrobił dwuczłonowe, w tym przypadku jest to uzasadnione.
O Boże,
co te nowoczesne ludzie nie wymyślą, somoria z godomią i jeszcze gorzej,
chociaż może łatwiej koniec z końcem zwiążą.
Niemoralność Małgorzaty to przy tym to błahostka, przynajmniej heteroseksualna.
I na wesele nie zaprosili, niedobrzy tacy.
Pani Młodej do dziś nie ma na forum,
Pewnie odsypia noc poślubną.

A moja cnota się marynuje.
jeszcze wierna Eliza

Alsko
15-04-2009, 20:10
Wierna Niezmiernie i Marynująca się Elizo, zamiast płakać nad swoim losem - weź i pomóż!
Arkan + a odpowiednio spleciony daje cosik o właściwościach leczniczych na 6 liter. No!

jip
15-04-2009, 20:13
Napisał
A moja cnota się marynuje.
jeszcze wierna Eliza
Trudno będzie się pogodzić z takim marnotrawstwem, wykombinuj jak zniszczyć ta Twoją cnotę, a co z Twoim ukochanym seniorem, zauważyłem, że kochasz też K.. cicho pies nie podpowiadaj ona sama wie kogo kocha i z kim chciała by się cnoty pozbyć, jak pomożesz jej na odległość? Ale co szkoda to szkoda, ........

Malgorzata 50
15-04-2009, 20:17
Wierna Niezmiernie i Marynująca się Elizo, zamiast płakać nad swoim losem - weź i pomóż!
Arkan + a odpowiednio spleciony daje cosik o właściwościach leczniczych na 6 liter. No!
arnika to chyba jest anagram słowa arkan plus i :)

wierna Eliza
15-04-2009, 20:18
Barak-uda= barak (skromny on ci jest)

Skromny?
Ja się czerwienię,
jak on się chwali na cały świat, że oba ma.

Alsko
15-04-2009, 20:19
arnika to chyba jest anagram słowa arkan plus i :)
To jest to!
Chyba sam środek tarczy.

wierna Eliza
15-04-2009, 20:33
co z Twoim ukochanym seniorem, zauważyłem, że kochasz też K..
Kto to jest K..,
czy on ma też coś z rycerza?
Nie kocham K,
jestem wierna Eliza,
nie wiem co z Seniorem,
tęsknię i marzę o Nim co noc,
on taki władczy i potężny na białym stworze hodowlanym z szablą na sztorc,
a może to pika?
Nie dośniłam do końca.

tadeusz50
15-04-2009, 22:22
Ciekaw jestem czy dziś będzie pobudka w nocy??:D :D

Andrea
15-04-2009, 22:49
Al/a/sko mila,dzieki,chyba jednak nie jest fajnie,w moich krzyzowkach,ani o rycerach ani o cnocie nie bylo.
Arnika? To inaczej szarotka?

wierna Eliza
15-04-2009, 22:56
Wiem...to pewnie Senior.

Malgorzata 50
15-04-2009, 23:44
Al/a/sko mila,dzieki,chyba jednak nie jest fajnie,w moich krzyzowkach,ani o rycerach ani o cnocie nie bylo.
Arnika? To inaczej szarotka?
Nie -poczytaj sobie http://pl.wikipedia.org/wiki/Arnika_g%C3%B3rska

Andrea
15-04-2009, 23:48
Znalazlam w synonimach,to kupalnik,zaraz zajrze do Twojej strony.

Alsko
16-04-2009, 07:48
/.../ dziekuje Alsko/Alasko? /.../ Ja sie tak staram dorownac Mackowi w polskim jezyku,stad te krzyzowki.

Drogę fajną wybrałaś, ale trudną, Andreo.

Masz kłopot z moim nickiem, więc wyjaśniam: Alina, Alka, Alsko.
Jak babina, babka, babsko :D ;)

babciela
16-04-2009, 08:13
Alsko, świetnie... Drogiej Elizce naszemu słońcu inteligencji dedykuje z krzyżówki hetmańskiej-Z torba , z puszystym ogonem,w centrum-centrum w Karkonaszach. Myśl,mysl, może nie bedzie trzeba Cie chirurgicznie deflorowac( nie zarzucaj niezgode z przysięga Hipokratesa- bo to bardzo korzystny zabieg w Twoim wieku)

babciela
16-04-2009, 08:15
Andrea , Ty tez pomysl, bo cos z ta czynnościa uCiebie nietego- nic tak nie rozwija półkul mózgowych , jak myslenie i nauka, polecam goraco...

wierna Eliza
17-04-2009, 00:25
Alsko, świetnie... Drogiej Elizce dedykuje z krzyżówki hetmańskiej-)
No nie,
hetmańska to za wysokie progi
dla blądynki,
nawet z majorską krzyżówką mi nie wychodzi.
trzeba znać miejsce w szeregu,
mi jeno kapralska, panoramiczna pozostała,
łoj doloż moja, dolo buuu..

Alsko
17-04-2009, 09:35
O, nie!
Ta panoramiczna mnie poraziła!
Chciałam Ci pomóc, WE, ale kto Cię będzie chciał? Poziom panoramicznych może przestraszyć ewentualnego kandydata.
Weź się zastanów, Wierna Elizo!!!

Lila
17-04-2009, 09:50
Cnota panoramiczna ?
Pierwsze słyszę ?
No to koniec . Panoramy już się dziewica nie pozbędzie ,za żadne skarby . Kto by śmiał zaatakować panoramę ?

wierna Eliza
17-04-2009, 12:15
Myśl,mysl, może nie bedzie trzeba Cie chirurgicznie deflorowac(
Może nie,
wykombinuj jak zniszczyć ta Twoją cnotę,.
hura, hura
jest rozwiązanie,
wystarczy wyjść na lotnisko
http://muzeumhumoru.onet.pl/_i/_h/pilot_przelatywacz.jpg

babciela
17-04-2009, 21:54
Wierna Elizko, ale gdzie Ty tam staniesz, nie dośc że zniszczy Ci to co masz najcenniejszego,pozbawi cie raczek , nózek , głowki- co nie daj Boże

wierna Eliza
17-04-2009, 22:22
Zastanawiam się czemu mi ta super cnotliwa dama dopisała kazika skoro go już nie ma. Złośliwa bestia.Pan tadeusz sam wszedł w związek nickowy z kontrpartnerem, nickt tu nika nie dopisuje.
Nie jestem złośliwa,
jestem subtelna panna do wzięcia,
wierna i cnotliwa bladynka,
brat mówi, że jestem szpetna maszkara,
on chyba tak mówi o bratowej, a dlatego przy mnie,
bo się jej boi.

Tu jest temat o krzyżówkach,
co by to było,
jakby Tadzik/Kazik ze złości zechciał mnie skrzyżować ze swoim husky.

martunia
17-04-2009, 22:26
Przyznam, że takiej krzyżówki dotąd nie widziałam.

babciela
17-04-2009, 22:29
No, nie wiem, husky wiem jak wygląda, nie wyobrażam sobie wiernej Elizki- przyznaj się ile masz lapek, jaka mordeczke- reszta jakos poleci...

martunia
17-04-2009, 22:31
Myślę, że łapeczki przynajmniej cztery.
Rany lepiej żeby nie więcej bo ucieknę z krzykiem.

wierna Eliza
17-04-2009, 22:35
Może coś
jak po skrzyżowaniu jeża z dżdżownicą?

martunia
17-04-2009, 22:41
Dżdżownica nóżek chyba nie ma.
Co ona ma do husky.
Nie kumam.

luba
06-05-2009, 16:50
też można rozwiązywać krzyżówki np. tu ---> www.krzyzowkizcosmopolis.eu a dodatkowo można wygrać nagrodę i jak to zwykle bywa rozruszać szare komórki :)

wierna Eliza
06-05-2009, 17:02
Co zrobić,
jak się szarych nie ma,
tylko taką czerwoną, murowaną na węgiel,
na podwórku?

Alsko
06-05-2009, 18:29
Co zrobić,
jak się ma tylko taką czerwoną, murowaną na węgiel? Może otynkować?

wierna Eliza
06-05-2009, 20:23
I jak ja z taką koafiurą
będę wyglądać?

Alsko
06-05-2009, 20:36
Powiesz, że to najnowszy szyk.
Wprost z Paryża.
Tapirée á la tynk.

Lila
06-05-2009, 21:15
I jak ja z taką koafiurą
będę wyglądać?

Jak madama Pąpadura pewnikiem .

wierna Eliza
06-05-2009, 21:17
Co to za pompa z dziurą?

Lila
06-05-2009, 21:21
Taka jedna metresa pewnego królika.

wierna Eliza
06-05-2009, 21:40
Czy to co piszesz jest przyzwoite?
Taka metresa królika to musi być odporna na sex.
Moje dziewicze policzki już się różowią.

Lila
06-05-2009, 21:47
Widzisz ,płoniąca się dziewico ...Metresy raczej na seks były nieodporne.
Faktycznie to nieprzyzwoite jest trochę dla uszek dziewczęcych ,acz niemłodych.

ps.zjadłaś ratki ? Jak jesteś z południa Polski , toś w niebezpieczeństwie.Grypka .

wierna Eliza
06-05-2009, 22:10
ps.zjadłaś ratki ? Jak jesteś z południa Polski , toś w niebezpieczeństwie.Grypka .
Miałam najazd głodomorów,
zeżarli ratki
a mnie napoili znienawidzonym alkoholem,
nie jestem w niebezpieczeństwie,
żaden wirus się nie załapie,
za małe kurduple.

wierna Eliza
07-05-2009, 09:37
A najlepszą krzyżówkę wymyśliła Alsko,
skrzyżowanie jabłoni z psem,
sama się podlewa
i szczeka na złodziei.

filipinka
07-07-2009, 15:41
Namiętnie rozwiązuję jolki, od lat. Ale nie wysyłam rozwiązań. Pozdrawiam jolkowiczów! ;)

Ajaks
07-07-2009, 16:41
Namiętnie rozwiązuję jolki, od lat. Ale nie wysyłam rozwiązań. Pozdrawiam jolkowiczów! ;)

Też jestem miłośniczkom Jolek, pozdrawiam

babciela
07-07-2009, 23:03
A ja hetmańskie, hocki- klocki( piekielnie trudne) i z przymruzeniem oka.Sa dobre, ale troche trzeba posiedziec przy nich.No i lubie krzyżowki roslinne, zwięrzęce, i wyjątkowo zdrowe i piekne ludzkie( mam koleżanke- na Sardynii- mąż Wloch- dzieci- uroda dech zapierająca. Wyobrażam sobie urode dzieci naszej Joasi( słowiczka)

babciela
07-07-2009, 23:05
Elizko umiłowana ( na post182)Pompadura- to będzie pompa twarda, a nie z dziurą( tez- ale to juz inna sprawa)

luba
09-11-2009, 17:17
dla lubiących trenować szare komórki ( w głowie :) ).W sobotę 7 listopada w Poznaniu odbyły się otwarte mistrzostwa szaradziarskie .Zadania są dostępne na stronie http://stawik.com/pyrrus/.Wystarczy wydrukować a potem rozwiązywać tyle ile się da .życzę rozkosznego łamania głowy :) :)

luba
09-11-2009, 22:46
adres jeszcze raz http://stawik.com/pyrrus/

luba
15-07-2010, 20:42
wszystkim seniorkowym szaradzistom wielce przydatną stronę -tu poradzą ,podpowiedzą ,pomogą gdy z jakimś zadaniem trudno nam idzie -
http://szarady.aplus.pl/modules/news/
Serdecznie pozdrawiam

Marynka10
24-07-2010, 17:13
Ja rozwiązują tylko ,,Jolki".Każdą krzyżówkę staram się rozwiązać do końca .Mam z tego dużą satysfakcję.Oczywiście,że korzystam ze słownika ,mapy a czasami i komputera.:) :)

Pamira
16-08-2010, 11:44
Może ja dorzucę kilka słów.Otóż krzyżówki rozwiązuję od bardzo dawna ale z różnym nasileniem.Bakcyla na dobre połknęłam u schyłku lat 60,kiedy to wciągnęły mnie krzyżówki przekrojowe,ale potem Przekrój przestał mi się podobać.Wtedy na dobre zaczęłam rozwiązywać- Do podróży,AZ,Magazyn Rozrywki i Rewię Rozrywki.Jolek nie bardzo lubię.Odkąd mam komputer kupuję tylko Rewię.Zawsze staram się rozwiązać do końca, ale o tym innym razem.

hapi
20-04-2011, 21:33
Witam - jestem tu po raz pierwszy. Odszukałam ten watek, ponieważ także lubię rozwiązywać krzyżówki. Najbardziej upodobałam sobie hetmańskie. Czy któraś z obecnych tu pan ma podobne zainteresowanie?
Przy okazji zbliżających się Swiat Wielkanocnych życzę wspaniale spędzonych wiosennych dni oraz wiele przyjemności w rozwiązywaniu krzyżówek.

http://s1.ifotos.pl/img/wielkanoc_hnhwrwn.jpg

boggus55
18-11-2011, 12:33
Dużo już w życiu Jolek przerobiłem a generalnie rozwiązywałem wszędzie tam gdzie napotkałem krzyżówkę, czy to duża czy małą, ale lubię rozwiązywać. Teraz w dobie internetu to nawet i krzyżówki online rozwiązuje. Takie są na przykład na portalu kulturaviva. Polecam gorąco i teraz zimno za oknem się robi to idealna pora na fotel, gorącą herbatkę i rozwiązywanie. ;)

luba
18-11-2011, 18:54
Ciągle rozwiązuję i nie wygląda na to by ta czynność mi się znudziła :)
online można też rozwiązać tu:
SŁOWNIK KRZYŻÓWKI INFO - BAZA HASEŁ
to nie tylko krzyżówki -polecam i pozdrawiam

bodzio2
23-12-2011, 10:18
Uwielbiam rozwiazywać krzyżówki zwłaszcza jak znam na nie odpowiedzi.