PDA

View Full Version : Windows VISTA ???


Elżbieta V
15-02-2009, 16:34
Od grudnia jestem szczęśliwą posiadaczką laptopa z Vistą. Poprzednio działałam na PC z Windows XP i widzę różnice.
Mam zgrany na płytce duży zbiór pięknych ruszających Gifów niestety na Viście wszystko nieruchome może muszę coś odblokować ???.
Jaki program graficzny do tworzenia takich pięknych obrazków mam zainstalować ??? a może tam w środku już mam tylko nie wiem.
Jakie jeszcze potrzebne programy mam sobie zainstlować???
Chciałabym dokładnie poznać "duszę" mojego laptusa z Vistą więc może ktoś bardziej obeznany pomoże mi. Nie mam się kogo spytać a sama błądzę w tym nadmiarze techniki.:D :D :D

mamuk
15-02-2009, 16:52
Gify będą ruchome jak je otworzysz przez; Internet Explorer

Elżbieta V
15-02-2009, 17:08
Ale tu na forum tez mi się nie ruszają. Poprzednio jak czytałam i oglądałam posty to wszystko się ruszało a teraz nie.

hary
22-02-2009, 13:21
a czy masz zainstalowanego Quick Time'a? moze jakies wtyczki do jawy? tez mam viste i poruszam sie niejednokrotnie po omacku na 'czuja"

bronczyk
22-02-2009, 15:03
Nie mam Visty i bardzo się cieszę. Są osoby, które wracają do starszych programów, ponieważ wielu rzeczy nie można w tym wynalazku robić. Ja u znajomej posługiwałam się Vistą i to co u siebie robię jednym kliknięciem u niej musiałam kombinować. Jej gify otwierają się na poczcie i forum po wgraniu Power Pointa. Quick Time' ma , ale gify nieruchome. Biedna trzyma je na poczcie, żeby mieć obrazki w ruchu.

kryba
22-02-2009, 15:36
ja też mam problemy z Vistą, bo nauczona wcześniej byłam na XP i nie pasuje mi wiele rzeczy, ale z pomocą życzliwych mi osób jakoś sobie radzę.

aannaa235
22-02-2009, 15:50
Też mam Vistę i mam problemy z ruchomymi gifami.
Nowicjuszką komputerową nie jestem, a z tym nie potrafie sobie poradzić.
Kiedyś miałam XP, ale jak zmieniłam kompa to już miał wgraną Vistę i zaczęły sie problemy.

Lila
22-02-2009, 16:44
Nic nie rozumiem.
Mnie tam się rusza wszystko .W Viście -znaczy się.

Kazik
22-02-2009, 16:51
http://www.oo-software.com/home/en/products/oodefrag/?gclid=COWR6KGs8JgCFdST3wodyQz51g
Coś dla Visty i XP. Ponoć lepsza defragmentacja, opis po ang. 5 sposobów defragmentacji (w tym defrag. rejestru), defragmentacja automatyczna nowych programów, defragmentuje gdy komp już tego wymaga itd. Zadałem dla kompa zadanie i zobaczę. Ale skoro to jest osobny program i za $50 to chyba coś lepszy od tego co każdy Win posiada. Wersja 30-dniowa. Ale już sprawdziłem że jest ładnie opisany w rejestrze pod tą samą nazwą. Łatwo więc znaleźć i wpis usunąć z rejestru (w 2 miejscach) następnie nowa instalacja zajmie 2 min. W ten sposób mam na kolejne 30 dni a potem na następne. Robiłem już tak z innymi programami trial. Chociaż nie zawsze się to udaje, "cwańsze" programy zostawiają wpis w Win i wtedy się sztuczka nie uda.

Co do Visty nie mogę pomóc, nie próbowałem tego jeszcze.

Yeva
22-02-2009, 16:53
Od kilku dni mam Vistę.Gify otwieram przez Firefoxa, wtedy są ruchome.Gdy korzystam z galerii fotografii systemu Windows-nie ruszaja się.

gerd
22-02-2009, 17:05
Wątpię czy w ogóle jeszcze ktoś korzysta z:
" Win.defragmena" a opisany przez Kazika jest naprawdę wspaniały, jest to zresztą już kolejna edycja.

Kazik
22-02-2009, 17:34
Wątpię czy w ogóle jeszcze ktoś korzysta z:
" Win.defragmena" a opisany przez Kazika jest naprawdę wspaniały, jest to zresztą już kolejna edycja.
To wkleję go też na "ciekawe miejsca w sieci". Bo mam jeszcze coś co już dawno miałem zamiar tam dać.

Basia.
22-02-2009, 17:39
Od kilku dni mam Vistę.Gify otwieram przez Firefoxa, wtedy są ruchome.Gdy korzystam z galerii fotografii systemu Windows-nie ruszaja się.
od 1,5 roku i nie mam najmniejszych problemów z ruchomymi gifami ani w Explorerze ani w Mozilli. W laptopie mam wgranego XP i moim zdaniem Vista jest o niebo lepsza.

Basia.
22-02-2009, 17:40
Wątpię czy w ogóle jeszcze ktoś korzysta z:
" Win.defragmena" a opisany przez Kazika jest naprawdę wspaniały, jest to zresztą już kolejna edycja.
komputer ma "zadane" robienie defragmentacji w środy.

Elżbieta V
22-02-2009, 19:59
Widzę ,że jest więcej użytkowników Visty jedni radzą sobie lepiej inni gorzej może wspólnymi siłami rozgryziemy tę Visty:D

23989 23990

Np. wiem ,ża ta róża pięknie się rozwija a słoneczko skacze z radości lecz niestety ja tego nie widzę stoją nieruchomo. Czy muszę mieć jakiś program żebym to widziała tu na forum.
Elżbietka

Basia.
22-02-2009, 20:16
Widzę ,że jest więcej użytkowników Visty jedni radzą sobie lepiej inni gorzej może wspólnymi siłami rozgryziemy tę Visty:D

23989 23990

Np. wiem ,ża ta róża pięknie się rozwija a słoneczko skacze z radości lecz niestety ja tego nie widzę stoją nieruchomo. Czy muszę mieć jakiś program żebym to widziała tu na forum.
Elżbietka
skaczące słoneczko i rozwijającą się różę :D szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego widzisz coś innego niż ja?

Elżbieta V
24-02-2009, 17:48
Widocznie jesteś bystrzacha lub masz dobrego doradcę znającego się na programach i ustawieniach .Byłam dziś w sklepie komputerowym i taki miły młodzieniec cierpliwie tłumaczył mi ,że Vista to jest niezbyt dobry program i aby mi ruszały się gify i inne animacje to brakuje jakiś programów, kodeków itp. i nawet gdy zmienię przeglądarkę na FF to nic nie da.Mogę zanieść laptopa i oni mi ustawa co potrzebuję wyrzucą co nie potrzebne a koszt ok 100,00 zł. Nie wiem co mam o tym myśleć?

24073

Niestety nie widzę jak płacze:D

Yeva
24-02-2009, 17:59
Elżbieta V a pobrałaś wszystkie aktualizacje programu?

Elżbieta V
24-02-2009, 18:37
Yevo możesz tak szerzej to objaśnić to znaczy co mam zrobić???
Interesuje mnie grafika i podziwiam wasze piękne obrazki przeczytałam od początki wątki o grafice i na początek ściągnęłam sobie PhotoFiltre jako że dla początkujących jest dobry ale co z tego jak nie chce mi wejść spolszczenie ( na Viście nie wchodzi). Jaki program graficzny polski i darmowy mogę sobie ściągnąć???

Iluzja
24-02-2009, 18:49
No to sie dolacze, bo problemy z Vista zaczely sie tydzien temu... i nic poradzic na to nie mozna.
Niektorych pluginow i programikow graficznych nie mozna zainstalowac. Niektorych portali nie chce otwierac.
Do wszystkiego sie "wrtaca"... tak to nazwalam. Chcialam zamienic na Windows XP, ale nie udalo sie, mimo ze taki program mialam poprzednio. Moj komputer po prostu ma "dosc".
Ja tez...
Pod koniec tego roku bedzie nowy program, Viste przestaja produkowac.
Jak mozna zamienic Viste na XP to warto, zwlaszcza jak ktos interesuje sie grafika. Pozdrawiam...

Yeva
24-02-2009, 18:54
Elżbieta V nie wiem czy pomogę, ponieważ Vistę mam od kilku dni.U mnie , jakoś wszystko działą,.Zaraz po właczeniu komputera do sieci pokazały sie dostępne aktualizacje.Wszystkie zainstalowałam .
Programy graficzne tez chodzą mi bez problemów.A to spolszczenie zainstalowałas zgodnie z instrukcją?
Ja nie mam PhotoFiltre .GIMP działa.

Kazik
24-02-2009, 19:01
No to sie dolacze, bo problemy z Vista zaczely sie tydzien temu... i nic poradzic na to nie mozna.
Niektorych pluginow i programikow graficznych nie mozna zainstalowac. Niektorych portali nie chce otwierac.
Do wszystkiego sie "wrtaca"... tak to nazwalam. Chcialam zamienic na Windows XP, ale nie udalo sie, mimo ze taki program mialam poprzednio. Moj komputer po prostu ma "dosc".
Ja tez...
Pod koniec tego roku bedzie nowy program, Viste przestaja produkowac.
Jak mozna zamienic Viste na XP to warto, zwlaszcza jak ktos interesuje sie grafika. Pozdrawiam...
No to przenieś z partycji C na drugą co się da i nie zapomnij skopiować "ulubione". Chyba że masz tylko jedną partycję to wtedy klops. Bo następnym krokiem proponowanym to formatowanie i ładowanie WinXP. Nie wiem jaki masz duży dysk i czy podzielony, wtedy można coś radzić, jeżeli chcesz powrotu na XP. Jeżeli nie podzielony to powiem jak podzielić. Dziś Stefanowi podrzuciłem program do podziału. Jak podzieli to mi odpisze na priv. Też mi tak napisz, chyba że jest więcej zainteresowanych to odpiszę na ePomoc lub tutaj. O podziale na partycje (bez strat) to lepiej tam gdzie więcej poczyta. Na godzinę znikam. Potem poczytam tu lub priva.

emka46
25-02-2009, 04:10
Kaziu,napisz żeby bylo dostępne dla wszystkich.Mam co prawda XP i w nim nie zginę,/ale sąsiadka kupiła laptopa z vistą i czasem jej pomagam/ tak na wszelki wypadek hihi.;)

Elżbieta V
25-02-2009, 12:29
Wszystkie aktualizacje mam wgrane i na bieżąco stale coś komputer sobie aktualizuje.
A do spolszczenia była taka instrukcja:
Polski plik językowy do programu graficznego PhotoFiltre. Po rozpakowaniu należy przekopiować plik TranslationPL.plg do folderu w którym został zainstalowany PhotoFiltre (domyślnie C:Program FilesPhotoFiltre) i skasować znajdujący się tam plik TranslationEN
Do systemu operacyjnego : MS Windows 98/Me/NT/2000/XP
Z tego wynika ,że nie jest do Visty i nie da rady przekopiować wyskakuje Error
A co to jest Quick Time's

BarbaraK
25-02-2009, 12:44
mam zamiar kupić stacjonarny,jaki program radzicie?

gerd
25-02-2009, 15:13
Quick Time's : jest to poprostu - "szybki czas"

emka46
25-02-2009, 21:53
Elżbiecie pewnie chodziło o QuickTime. Kawałek opisu z Google:

Autor QuickTime 7.5: Apple (http://www.apple.com/quicktime)
Opis QuickTime 7.5:
QuickTime jest odtwarzaczem używającym najnowszych technologii do oglądania video przez Internet. Program odtwarza klipy w wielu formatach i jest jedynym, który pracuje także z opatentowanymi formatami firmy Apple (*.mov).

QuickTime pozwala na strumieniowe pobieranie plików multimedialnych, np. MPEG-4, AAC (Dolby Advanced Audio Coding), czy też Flash. Producent zapewnia, że program posiada mechanizmy zapobiegające zakłóceniom w transmisji plików, dzięki czemu oglądanie jest bardziej komfortowe.


QuickTime funkcjonuje na systemach Windows XP 32-bit, Windows Vista 32-bit.