PDA

View Full Version : Morderstwo z premedytacja na seniorach ! !


senior A.P.
19-02-2009, 14:13
W miejscowosci Siedliska-Bogusz na Podkarpaciu w trzech sasiadujacych ze soba domach znaleziono zwloki trzech osob ( po jednej w kazdym domu) mieszkajacych samotnie na dotychczas spokojnej wsi polskiej.
Policja zatrzymala dwoch mlodych mezczyzn w wieku 20 i 25 lat podejrzanych o dokonanie zabojstw .
Do zbrodni doszlo kilka dni temu i wzmianke o tym wyczytalismy w mediach,a potem nastapila cisza mimo tak brutalnego morderstwa i trwa nadal !

Postanowilem jako senior w tej sprawie zajac glos.

W dwoch domach mieszkaly samotnie dwie seniorki w wieku 72 i 78 lat,trzecia ofiara morderstwa i rabunku byl 33 letni mezczyzna mieszkajacy samotnie po sasiedzku.

Pozwole wiec sobie zapytac na forum seniora wszystkich seniorow dlaczego polskie media tylko wzmiankowo o tym perfidnym morderstwie napisaly i przeszly do porzadku dziennego obojetnie ?
Co robi Rzad w walce z bandytyzmem ???
Cala Polska winna glosno zakrzyknac STOP morderstwom w Polsce !
Gdzie jest czujnosc polskiej policji,gdzie jest wymiar sprawiedliwosci,dlaczego media nie bija pod tym wzgledem na alarm ???
Co sie dzieje z polska mlodzieza i ich bandyzmem.Takich morderstw nie spotka sie nawet w Teksasie czy innych peryferiach Ameryki.
Potrzebna jest w Polsce natychmistowa walka z wszelkim bandytyzmem,przyspieszone sady i kara smierci za smierc !!!

Moze wtedy bandytyzm sie zmniejszy w Polsce.Co robi Rzad i terenowa wladza ,co robi policja,jal patroluje wioski i miasta,jakie ma w tym zakresie rozeznanie w terenie. Gdzie czujnosc sasiadow ,wojtow i soltysow ?
Wreszcie co sie dzieje z Polska ???
Mlodzi zadaja tortury swym ofiarom przed smiercia,rabuja i okradaja i wszyscy milcza .
Seniorzy nie dajmy sie torturowac ,okradac i zabijac,naglasniajmy zawsze i wszedzie ten problem.

STOP POLSKIEMU BANDYTYZMOWI i ZLODZIEJSTWU !!!

babciela
19-02-2009, 20:02
No co Ty, Seniorze, niedługo zaczynaja sie strajki policji- rząd chce im obciąc ich przywileje- sobie nic nie obcinajac- a powinni.To kto ma nas bronic...

Lila
19-02-2009, 20:17
Senior ,jak miło iż wróciłeś walczyć o ...Ateny.:D

I chłopie ,posłuchaj.Tu nie Floryda.Kogo obchodzą jakieś stare babcie ?
I tak niedługo by umarły ? Nie widzisz co się dzieje ? Nie słuchasz radia,nie oglądasz telewizji ?
To dopiero początek .Starsi ludzie to łatwy łup jezeli nie mieszkają na strzeżonych osiedlach,lub wśród watahy psów.
Zresztą ...deja vu.Pamiętasz serię morderstw na warszawskiej Starówce ? Parę starszych osób znaleziono uduszonych.
A gdzie winny ?
MO poległa.

bogda
19-02-2009, 20:18
Hmmm...ciekawa jestem, czy tam gdzie mieszka Senior czy w całej Ameryce nie ma podobnych morderstw. U nas przynajmniej nie napadają z bronią na szkoły i nie mordują niewinnych dzieci, że już nie wspomnę o mordach na bezdomnych.

bogda
19-02-2009, 20:20
Lila, to wychodzi na to, że przy każdym domu powinien stać patrol policji, przecież to nie jest możliwe do upilnowania w żadnym kraju a nie tylko w Polsce.

Pani Slowikowa
19-02-2009, 20:22
Bogdo, wszedzie sa morderstwa nie tylko tu albo w Polsce..
Roznica polega na tym ze tutaj prawie wszyscy maja w domu bron.

Irek00
19-02-2009, 20:25
A wiecie że sobie nie wyobrażam żeby mieć w domu broń chyba bym się jeszcze więcej bał. Tak myślę nie zastanawiałem się.

Lila
19-02-2009, 20:26
Lila, to wychodzi na to, że przy każdym domu powinien stać patrol policji, przecież to nie jest możliwe do upilnowania w żadnym kraju a nie tylko w Polsce.

Niekoniecznie.
Zaostrzenie KK i zwiększone nakłady na policję.
Całkowicie nie wyeliminuje się niebezpieczeństwa,jednakowoż chociaż się utrudni.

ps.Może przykład NY ? Kiedyś najmniej bezpieczne miasto świata ,a zmiana przepisów kwalifikująca kradzież portela na równi z włamaniem ,wiele dobrego zrobiła.
No tak,ale nasze więzienia to sanatoria, w porównaniu z amerykańskimi klatkami.

Lila
19-02-2009, 20:27
A wiecie że sobie nie wyobrażam żeby mieć w domu broń chyba bym się jeszcze więcej bał. Tak myślę nie zastanawiałem się.


A czego bałbyś się ?
Strzelić ? Ja nie ..:cool:

ostatek
19-02-2009, 20:39
A czego bałbyś się ? Strzelić ? Ja nie ..:cool:
Bać to ja bym się nie bała... samego strzelania... :) bałabym się celnych strzałów... :mad:
Jutro powieszę kartkę na furtce: "panom złodziejom wyrażam wspólczucie"... ukraść nie ma co, a bernardziory... hm... mam nadzieję - właściwie zaopiekują się, powiedzmy, gośćmi... :)

Pani Slowikowa
19-02-2009, 20:48
Ja balabym sie postrzelic sie w noge.. Musze isc na kurs strzelania.. Nie ma co sie ociagac.;) :D

Miec bron i nie umiec strzelac.. jest bez sensu.

tadeusz50
19-02-2009, 20:54
Nie bardzo rozumiem o co seniorowi chodzi. Morderstwa jakich wiele na całym świecie. Przypuszczalni mordercy zatrzymani, to co pod sąd natychmiast gałąż stryczek i po kłopocie. Toż musi być sprawa w mediach jest wiele nowszych spraw, katastrofa śmigłowca, śmieć lekkoatletki, polityka. Sprawa ta ma być poruszana w "Uwadze" w najbliższych dniach. Co taka staruszka zrobiła by z bronia? w kostkę sobie strzeliła?

granny
19-02-2009, 21:01
Tylko się należy cieszyc, że wśród seniorów taki duch walki, strzelania, obawiam się jednak że w razie czego zapomniec można nie tylko jak uruchomic pistolet ale nawet gdzie jest lufa i czy skierowana jest we właściwą stronę.

Ale dobrze, że podtrzymujemy się na duchu i wyobrażamy sobie co by było gdyby było. Ostatku proszę Cie, nie wywołuj wilka z lasu, lepiej w razie czego wypuśc skrzydlate, żądlące owady, będą skuteczniejsze niż niejedna kulka. Zrobią swoje.

Seniorze AP jak można było nagłośnic tę sprawę, skoro już nasi dziennikarze zadbali o to by przedstawic chędogi stan naszej policji, albo jedno albo drugie. Nie można zjeśc jabłka i miec jabłko. A media mogą się tylko cieszyc, że jednak ci starzy nie tacy ślepi i głusi jak im się wydawało.

Kazik
19-02-2009, 21:19
Wiemy o tym. Nawet ile lat miały ofiary. Skąd czerpiesz takie wiadomości i na dodatek najświeższe, bo gazet polskich (jeżeli są na Florydzie?) jeszcze z tym nie wydrukowano. W Chicago też poczytają o tym dopiero jutro. Amerykańskie gazety nie napiszą o tym ani literki a CNN czy inna nawet nie wspomni. Zadziwiasz mnie. Czytasz nasze gazety internetowe? Gdzie była policja? Nie mają jasnowidza na etacie żeby przewidzieć morderstwo. A dopiero po odkryciu jednego morderstwa, poszli pytać sąsiadów i znaleźli trupa, następnie w ten sam sposób kolejnego. Osoby samotne nikt nie odwiedzał, ostatnią ofiarę odwiedzono i stąd alarm.

Tadeuszu o 19,00 w Faktach TVN podano że obaj sprawcy się już nawet przyznali. Zrabowali 3600 zł, nie są w stanie podać dat mordów i chyba robili to po pijaku.

bronczyk
19-02-2009, 21:25
A czy wiadomości muszą się składać tylko z relacji policyjnych, katastrof itd. Zginęli starsi, samotni ludzie, złapano bandytów to ich sąd ukarze i nic innego zrobić nie można.

granny
19-02-2009, 21:33
Brończyku, niestety conajmniej 50 procent naszych wiadomości, to wiadomości o katastrofach, różnych samochodowych, lotniczych, o aferach, korupstwie, ogólnie rzecz biorąc o sensacjach, ludzie to kupią, będą się tym sycic, będzie się syciła prasa. W takim świecie żyjemy, zresztą nie tylko nasze media są takie, obce też, złowic sensację to pierwszoplanowe zadanie.
Chcesz miec spokojną jesień życia, nie oglądaj telewizji, radio jest wystarczającym żródłem przekazywania informacji, nie kupuj brukowych gazet, będziesz żył spokojnie, taka jest prawda.

stanley47
19-02-2009, 21:55
Z inicjatywy seniorów w każdym osiedlu i wsi powinny powstać Obywatelskie Szwadrony Antywłamaniowe (OSA) W domach posiadamy drobny sprzęt który można wykorzystać w celu obrony koniecznej(siekierka , widły młotek itd.)Nie ma co liczyć na Policję.

Irek00
19-02-2009, 22:01
Z inicjatywy seniorów w każdym osiedlu i wsi powinny powstać Obywatelskie Szwadrony Antywłamaniowe (OSA) W domach posiadamy drobny sprzęt który można wykorzystać w celu obrony koniecznej(siekierka , widły młotek itd.)Nie ma co liczyć na Policję.

To nie jest takie proste bo przestępca ma swoje prawa czasami nawet większe niż ofiara.

granny
19-02-2009, 22:01
Stanley no to strzeliłeś, że tak powiem z grubej rury.
Poza tym nazwa przepiękna Szwadrony Antywłamaniowe. A co powiesz na to, że drzwi w moim bloku, wstawione nowe, są systematycznie niszczone przez okoliczną ludnośc, a bezdomni nocują w domu w różnych miejscach domu, zostawiając pamiątki. I chyba nie pomogą tu żadne Szwadrony, tak było wcześniej i dalej jest mimo nowych, drogich drzwi wejściowych do bloku.

Kazik
19-02-2009, 22:08
Z inicjatywy seniorów w każdym osiedlu i wsi powinny powstać Obywatelskie Szwadrony Antywłamaniowe (OSA) W domach posiadamy drobny sprzęt który można wykorzystać w celu obrony koniecznej(siekierka , widły młotek itd.)Nie ma co liczyć na Policję.
Tak i na mrozie chodzić (parami) po rozległej wsi (może 2 patrole?) przez całą dobę oczywiście. Jeden z siekierą, drugi z widłami.:rolleyes:
Mam nadzieję że to napisałeś żartem-prawda?

Pani Slowikowa
19-02-2009, 22:17
Tak i na mrozie chodzić (parami) po rozległej wsi (może 2 patrole?) przez całą dobę oczywiście. Jeden z siekierą, drugi z widłami.:rolleyes:
Mam nadzieję że to napisałeś żartem-prawda?

W moim sasiedztwie sa takie organizacje ... nazywaja sie "oko sasiada" Nie chodza zadne szwadrony z widlami ale sasiad ma oko na to co dzieje sie "za miedza"

Jezeli np widzi cos podejrzanego to daje znac policjii..

Nie wspominam tez ze wszyscy powinni miec urzadzenie alarmowe ..

granny
19-02-2009, 22:24
Pani Słowikowo oko sąsiada to dobra rzecz, znana w Niemczech, w Szwajcarii. W Polsce jeśli ma się życzliwych sąsiadów to też można liczyc na pomoc i interwencję policji.
Kiedyś sąsiedzi zadzwonili na policję, jak mąż wypuścił żonę saute na taras pod oknem i nie pozwolił jej wejsc z powrotem, a był luty. Zona miała pretensje do sąsiadów za interwencję policji. U nas tak to wygląda.

Lila
19-02-2009, 22:30
To nie jest takie proste bo przestępca ma swoje prawa czasami nawet większe niż ofiara.

I to jest uwaga najcelniejsza w swej prostocie.
Nie strach przed wycelowaniem w napastnika.
Nie bernardziory,bo z całym szacunkiem miły Ostatku,ale na Twoje bernardziory jest sposób prosty ,jaki zastosowały bandziory ''Krakowiaka'' w moim całkiem bliskim sąsiedztwie.
I nie był to ani gaz,ani trutka.Poległy dwa tresowane amstaffy.

Ktokolwiek wchodzi na moje terytorium w niecnych zamiarach powinien się liczyć ,że broń będzie użyta bez konsekwencji dla mnie.
A dzisiaj ? Trzeba się tylko pomodlić ,bo to się trzyma w kanonach obrony koniecznej.

Irek00
19-02-2009, 22:48
Ktokolwiek wchodzi na moje terytorium w niecnych zamiarach powinien się liczyć ,że broń będzie użyta bez konsekwencji dla mnie.
A dzisiaj ? Trzeba się tylko pomodlić ,bo to się trzyma w kanonach obrony koniecznej.
Wszystko się zgadza tylko że na razie w naszym kraju nie odpowiednich przepisów prawa i bardzo często można samemu zostać przestępcą w oczach naszego prawa, nawet w obronie swojej rodziny czy nawet majątku.

Pani Slowikowa
19-02-2009, 23:02
Pani Słowikowo oko sąsiada to dobra rzecz, znana w Niemczech, w Szwajcarii. W Polsce jeśli ma się życzliwych sąsiadów to też można liczyc na pomoc i interwencję policji.
Kiedyś sąsiedzi zadzwonili na policję, jak mąż wypuścił żonę saute na taras pod oknem i nie pozwolił jej wejsc z powrotem, a był luty. Zona miała pretensje do sąsiadów za interwencję policji. U nas tak to wygląda.

Granny, ta zona na balkonie chyba sobie zasluzyla swoja glupota na to wietrzenie.. :rolleyes: :D

W kazdym razie w Polsce ja mam wspanialych sasiadow, dzieki ktorym moge sobie pozwolic wlasnie na jakiekolwiek tam istnienie..
Tutaj jezeli intruz wlamujacy sie do momu zostaje postrzelony a nawet zabity przez atakowanego, jest to zaliczane do "obrony wlasnej" i nie ma procesow dla tego kto strzelal. Koniec i kropka.. Byl kiedys taki film o kobiecie ktora byla przesladowana przez jednego wariata i aby moc sie go pozbyc raz na zawsze sprowokowala ze typ wszedl w nocy do jej domu i zastrzelila go.

Irek00
19-02-2009, 23:09
Na pewno tak jest jak piszesz ale my jeszcze tego nie mamy i na razie nie będziemy mieć. Nie mamy w kodeksie zapisu co to jest obrona konieczna. Sądy różnie interpretują przepis o ochronie koniecznej który obowiązuje teraz.

Kazik
19-02-2009, 23:13
Właśnie przed chwilą o takiej możliwości myślałem. Zaprosić sąsiada, wypić wódkę a jak się pokłócimy to zastrzelić bo nie proszony się włamał. U nas facet postrzelił gościa w nocy który pijany podobno przyszedł przepraszać za coś tam. Potem się eksperci zastanawiali czy szyba w drzwiach była wybita z zewnątrz czy od środka, bo podobno kopał w drzwi. Facet strzelał przez drzwi, kula szyby nie rozbija. Nie pamiętam jak było dalej, proces był więcej nie pamiętam.

Lila
19-02-2009, 23:47
Granny, ta zona na balkonie chyba sobie zasluzyla swoja glupota na to wietrzenie.. :rolleyes: :D

W kazdym razie w Polsce ja mam wspanialych sasiadow, dzieki ktorym moge sobie pozwolic wlasnie na jakiekolwiek tam istnienie..
Tutaj jezeli intruz wlamujacy sie do momu zostaje postrzelony a nawet zabity przez atakowanego, jest to zaliczane do "obrony wlasnej" i nie ma procesow dla tego kto strzelal. Koniec i kropka.. Byl kiedys taki film o kobiecie ktora byla przesladowana przez jednego wariata i aby moc sie go pozbyc raz na zawsze sprowokowala ze typ wszedl w nocy do jej domu i zastrzelila go.


To był gwałciciel i zabójca jej córki.
Grał go syn Donalda Sutherlanda.Nie wiem ,czy dobrze napisałam nazwisko.:) Aktorka to jedna ze 'stalowych magnolii'.Wykonała na nim w ten sposób wyrok.

ostatek
19-02-2009, 23:56
Gwoli ścisłości... włamywacz czy bandzior znajdzie sposób na groźne psy, alarmy, broń palną i sieczną a nawet kłującą (widły?)... jak się obronić? Może nie opowiadać, bez potrzeby, o własnym stanie posiadania, nie wzbudzać zazdrości... Wydaje mi się, że jestem bezpieczna... uczynni sąsiedzi za płotem, ogrodzona (solidnie) działka, w okolicy więcej przyjaciół niż wrogów (mam nadzieję, że wrogów nie mam), dorobek - biblioteka, ale jeszcze nikogo nie pogięło by po książki się włamywać i dla książek zabijać... choć - nekrolog "poległa za książki" byłby wspaniały (chciałabym? nie wiem, choć ładnie to brzmi). Faktem jest, że nie broniłabym "stanu posiadania" i nie zabijałabym pana bandziora za majątek, jakikolwiek by on nie był, majątek nie bandzior, zresztą... Za to życia broniłabym każdego, ludzkiego i zwierzęcego.
Jestem przeciwniczką kary śmierci. Wiele razy o tym pisałam. Wydaje mi się, że nie wysokość kary (np. KS) a jej nieuchronność powinna mieć większe znaczenie. Nie ważne czy bandyta chce zabrać biżuterię po prababce, bilety NBP, czy tylko mój spokój... Policja łapie bandziorów, sądy ich wypuszczają... gdzie jest błąd?

PS - ozdobą mojej kolekcji broni jest pistolet skałkowy. Szybciej śmiechem zbrodniarza zabiję... ;)

Lusia
20-02-2009, 00:02
obawiam się czy aby te bandziory otrzymają sprawiedliwy wyrok,należałoby pociągnąc do odpowiedzialności również
rodzicow, jak wychowali swoje dzieci. Jeżeli nie zajmiemy sie
odpowiednim wychowaniem swoich dzieci, nie poświęcimy im
więcej czasu, uwagi i miłości, nie damy dobrego przykładu
swoim zachowaniem, pozwolimy aby wkoło rozpowszechniano
i pokazywano przemoc i agresję doprowadzimy do tego, że
nie będzie nigdzie bezpiecznego miejsca. Uważam też, że
kary za zbrodnie i przestępstwa są zbyt niskie.

Lila
20-02-2009, 00:29
Ostatku...z tych powodów co wymieniłaś,najdroższą dla mnie sprawą w moim domu ,są moje zwierzaki.Resztę można brać .Wszystko się odkupi.
Sąsiedzi,przyjaciele...ale oni nie robią włamów.
Ja mam niejakie doświadczenie ,choć ono mnie bezpośrednio ominęło.Otwartym tekstem tylko powiem ,że jestem z terenu ,gdzie działał "krakowiak''.
Oni nie bawili się w branie złota czy innego badziewia.Oni ...zmuszali...do podpisu....Umieli zmusić.Od tamtego czasu mam kamery i inne śmieci.Choć teraz spokojnie ,policja blisko,gang siedzi.
Jestem także przeciwko KS,choć za prawem do obrony.

Lusia...
obawiam się czy aby te bandziory otrzymają sprawiedliwy wyrok,należałoby pociągnąc do odpowiedzialności również
rodzicow, jak wychowali swoje dzieci.

Jak straszliwie okrutne zdanie napisałaś.
Ja znam rodziców ,takiego co zabił.Uczciwi ,dobrzy ludzie.Nie podniosą się już do końca życia,a Ty byś ich chciała pociągać jeszcze ? Za co ?

ps.Zofia Dybowska - Aleksandrowicz rok 1989 .Zginęła wraz z matką ,jako któraś z rzędu ofiar na warszawskiej Starówce.Sprawcy chodzą na wolności.Nic nie zginęło z tych mieszkań,choć były bardzo zasobne.

senior A.P.
20-02-2009, 10:49
To dobrze,ze Panstwo zabraliscie glos w powyzszym temacie tak bardzo na czasie, gdy czlowiek czlowiekowi wilkiem.

Kazdy senior samotnie mieszkajacy niech sie wczuje w role tych babulek,ktore przed smiercia zostaly torturowane siekiera i pila motorowa i juz bez dowcipow i ironii napisze co sadzi o mlodym pokoleniu zboczencow i mordercow,ktorych panstwo i jego podatnicy maja karmic i karmia w polskich wiezieniach.

W temacie napisalem ostro : "smierc za smierc" i to w krotkich udwodnionych przewodach sadowych,nadal to podtrzymuje,a ustalajacym prawa w Polsce i Prezydentowi wraz z Rzadem RP prosze spojrzec na swoje stare matki !

Koniec z polskim milosierdziem dla wszystkich polskich i obcych lotrow !!!
Co do glosu Pani Lusi zgadzam sie,ze za wychowanie naszych dzieci ponosimy my rodzice odpowiedzialnosc,moze nie tyle karna,w przypadku dzieci doroslych co moralna.
Niech rodzice tych bandytow maja wyrzuty sumienia do konca zycia, a jezeli zeszli z tego swiata niech przewracaja sie w grobie.
Tak dalej byc nie moze aby obok tego przechodzic obojetnie i pisac wiecej tylko na pojedyncza smierc sportsmenki,ktorej organizm zostal "wysportowany" do granic wytrzymalosci i niz o smierci zadawanej przez mlodych bandytow polskich starym spracowanym i chorym ludziom !

Jakie Panstwo widza dzialania aby zapobiec dalszym takim przypadkom ?
Dla tych co irocznie podeszli do tego tematu zalecam kubel zimnej wody na siwe lub farbowane glowy,nie zycze im spotania zbandytami,moze wtedy by zmienili zdanie o otaczajacym ich swiecie.

tadeusz50
20-02-2009, 18:14
Augustynie
Odpowiem cytując uwielbianego przez ciebie Dariusza Kasiora jaka dostałem odpowiedz po założeniu wątku "Przemoc seksualna w rodzinie"
Stary 30-05-2008, 20:43
Dariusz Kosiur Dariusz Kosiur is offline
Zagląda prawie codziennie

Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 242
Domyślnie
Re: tadeusz 50
Szanowny Panie Tadeuszu jest Pan niewątpliwie człowiekiem wrażliwym i w tym, co Pan pisze, w drugim już z kolei wątku tematycznym, widać troskę o drugiego człowieka. Tacy ludzie są nam potrzebni.
Jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że miał Pan chyba czołowe zderzenie z autobusem, co odbija się na odbiorze przez Pana mediów w sposób całkowicie bezkrytyczny.
Czy nie zauważył Pan, że informacje, które inspirują Pana do zakładania kolejnych wątków pojawiają się falami i to we wszystkich mediach jednocześnie, tak jakby miały jednego redaktora naczelnego?
Po informacyjnej fali katowania dzieci, pojawia się fala przemocy w rodzinie, później fala pogryzień dzieci przez psy, dalej molestowania dzieci i młodzieży przez katolickich księż, fala antysemickicg ekscesów na polskich stadionach i ulicach - zdaje się, że już nadchodzi. Darmowa gazeta "Metro" (wydawca Agora od Gazety Wyborczej) w poniedziałek, 26.05.2008 przyniósła informację na 10 str. o pobiciu Żyda w Warce.
Czy nie jest Pan w stanie zauważyć, że te informacyjne fale służą atomizacji społeczeństwa, wykazaniu, że katolickie społeczeństwo to banda zwyrodnialców i zachodzi potrzeba narzucenia mu większej kontroli, że chodzi o odwrócenie uwagi społecznej od istotnych problemów politycznych - np. likwidacji państwa.
Wszystkie te kryminalne zdarzenia były, są i będą i chwała Bogu stanowią margines. Pańskie wątki nie są w stanie zmniejszyć występowania tych przestępstw nawet w milionowej części promila. Zaprzatają nie potrzebnie Pana uwagę, a przede wszystkim odwracają ją od spraw naprawdę istotnych.
Pozdrawiam
Dariusz Kosiur
Odpowiedź z Cytowaniem
Mogę też zacytować dpowiedzi twojej córki z wątku o "Katowanie dzieci.."
Czyżby charakter ci się zmienił. A może to rodzina? bo z twoich okolic. W Wielkiej Brytanii też zamordowali Polaka.

senior A.P.
20-02-2009, 20:08
Na poczatek to zwroce uwage aby nie znieksztalcac nazwisk ,tym bardziej gdy sie kogos cytuje (nie Kasiur a Kosiur ),rowniez przed przytoczeniem cytatu prosze dobrze zrozumiec jego tresc i wiecej nie osmieszac sie.
Teraz co do zaczepki mojej osoby - skwituje to jednym zdaniem: ja sie okretu nie czepiam jak to cos co plynie z nim .
Mam nadzieje ,ze po wieloktotnym przeczytaniu bedziesz mogl zrozumiec wiele wiecej niz dotychczas rozumiesz .
Wiem,ze pisanie jest trudniejsze niz klikanie ale to nie mnie zalezy na liczniku postow ani tez przekonywanie takich jak ty "gornikow".
Zamiast mojej corki prosze sie zajac swoja,chyba jest blizej.
Nie mam pewnosci czy twoja moderacja mnie nie zetnie ale tak na wszelki wypadek to mysle,ze post sie utrzyma.
Prosze pisac na temat i dac od siebie przemyslenia co zrobic aby w rozwijajacym sie bandytyzmie polskim, dziadzia Tadzia nie napadli bandyci i nie zamordowali.
Zle nie spi.

Lusia
20-02-2009, 22:34
Lila, z pełnym szacunkiem dla Ciebie, ale to nie moje napisane zdanie jest okrutne, lecz czyn którego dopuścili sie Ci młodzi ludzie.Nie znam środowiska w którym wychowali sie
ale przypuszczam że aby dokonać czegoś tak strasznego i to nie na jednej osobie, trzeba byc wyzutym z ludzkich uczuć.
Dlatego podejrzewam że rodzice nie dopełnili obowiązku rodzicielskiego: nie nauczyli miłości bliźniego, nie rozbudowali
w nich poczucia sprawiedliwości i szcunku dla drugiego człowieka

Lila
20-02-2009, 22:43
Lila, z pełnym szacunkiem dla Ciebie, ale to nie moje napisane zdanie jest okrutne, lecz czyn którego dopuścili sie Ci młodzi ludzie.Nie znam środowiska w którym wychowali sie
ale przypuszczam że aby dokonać czegoś tak strasznego i to nie na jednej osobie, trzeba byc wyzutym z ludzkich uczuć.
Dlatego podejrzewam że rodzice nie dopełnili obowiązku rodzicielskiego: nie nauczyli miłości bliźniego, nie rozbudowali
w nich poczucia sprawiedliwości i szcunku dla drugiego człowieka

Lusiu...Był taki straszliwy młody morderca z Krakowa - Karol Kot.Z rodziny od pokoleń prawniczej.
Zagadka osobowości .Czy oni byli winni ? Inne dzieci w porządku.
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,3018822.html

Lila
20-02-2009, 23:02
Rozmowa z mordercą...

http://zbrodnia.killer.radom.net/zbrodnia.php?dzial=mordercy&dane=KotKarol

ps.Po wykonaniu wyroku wyjęto mózg Karola Kota.Miał rozległego guza mózgu.
Jego rodzina nigdy już nie odzyskała normalności.Życie jego siostry też się nie ułożyło.Siostra mordercy...

Jak można rodziców sądzić za te czyny ?

Kazik
20-02-2009, 23:04
Lusiu...Był taki straszliwy młody morderca z Krakowa - Karol Kot.Z rodziny od pokoleń prawniczej.
Zagadka osobowości .Czy oni byli winni ? Inne dzieci w porządku.
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35796,3018822.html
Chodziłem z nim do szkoły, on był w klasie o rok wyżej. Nie znałem go ale na przerwach musiałem go widzieć. Jak go aresztowali to nie przypominałem go sobie, bo zdjęcia w gazecie nie było.

senior A.P.
21-02-2009, 08:54
Rodzicow moze osadzic opinia spoleczna.
Rodziny prawnicze sa do siebie podobne i maja jeden cel :tworzyc i lamac prawo.
Dzieci bardzo czesto podpatruja i nasladuja rodzicow.

Lusia
21-02-2009, 10:00
Lila - zgadzam się, są wyjątki i różne okoliczności ale to są
sporadyczne sytuacje.

Lila
21-02-2009, 10:12
Lila - zgadzam się, są wyjątki i różne okoliczności ale to są
sporadyczne sytuacje.

Lusia ,będę uparta jak oślica.
Odpowiedzialność zbiorowa ? To już było.
Za swoje niecne czyny niech odpowiada czyniący je .Ja nie rzuciłabym kamieniem w matkę ,która nie przekazała według Ciebie wartości .
Bo bardzo często autorytetem staje się grupa.

ps.niedawno słyszałam takie słowa .Pogonić rodziców ,bo skąd synuś złodziej i morderca ?
Wypowiedziała je dumna mamusia księdza.Dumna ,bo wychowała syna na sługę bożego.
Jeżeli on jest taki sługa boży ,jak jego mamusia miłosierna ,to ja dziękuje za usługi -sługi.

tar-ninka
21-02-2009, 10:20
Nie mozna winic rodziców za czyny ich dorosłych dzieci
W jednej rodzinie może byc i ksiądz i morderca i czy za to winic matke ?
Owszem sa matki ktore kochaja dzieci ślepa miloscia ' nie doszczegaja zła u swoich pociech
Ale powiedzcie czy ktorykolwiek rodzic pragnie dziecka mordercy , bandyty napewno nie
Kazdy by chcial aby jego dziecko było naj..

senior A.P.
21-02-2009, 11:08
Chciec to jedno a wychowac to drugie.

Lusia
21-02-2009, 11:19
Wyjątki się zdarzają, nie przeczę - sorki

ostatek
21-02-2009, 11:45
Posunę się "troszku" dalej... karać rodziców za złe wychowanie dzieci... karać rodziców tych rodziców, bo gdzieś popełnili błąd... i tak dalej i tak dalej... jak już rozkopiemy groby Ewy i Adama, oczywiście po to by ukarać ich należycie, co zrobimy dalej? Zwrócimy się do Stwórcy?? :mad:
Lusiu droga, "dziedziczenie" złego charakteru? chęć mordu zapisana w genach? A wychowanie? Wychowuje również szkoła, grupy rówieśnicze, religia, telewizja, książki... choć mediów i lektur czepiałabym się mniej - prawie w każdym "kryminale" zły czyn zostaje ukarany.
Tak się składa, że znam rodziców człowieka odbywającego karę więzienia za popełnione morderstwo. Matkę znam lepiej. Cudowna kobieta! Bardzo kocha syna i bardzo cierpi... czy należy Ją ukarać za to, że chłopak wdał się w awanturę i bójkę? G.... skutków nie przewidział?? Piętnaście lat pozbawienia wolności gdy się ma raptem osiemnaście lat... nie polemizuję z wysokością wyroku, bo zabranego życia nic nie zwróci... kara powinna być, ale - proszę - zrozumcie, że dla rodziców wymierzona kara jest tak samo trudna jak dla dziecka... nie tylko dla rodziców, w tym przypadku - również dla dwóch, normalnych sióstr.
Pisanie o "polskim bandytyzmie" jest grubą przesadą, gdyż nie jest to problem tylko i wyłącznie występujący w Polsce. Demagogią wionęło... Tadeusz, nie bój się, statystycznie masz takie same szanse na spotkanie bandyty jak pozostali... z Seniorem A.P. włącznie...

Kazik
21-02-2009, 12:23
http://www.tvn24.pl/12690,1587125,,,zabili-za-papierosa,wiadomosc.html
Zabili że 27 latek nie dał papierosa (może nie miał) 20 ciosów nożem i sąd uznał to za bójkę ze skutkiem śmiertelnym. Bójka jest jak 2 strony do niej dążą jak dwóch na jednego i z nożami to napaść (moje zdanie). Kpina, kto normalny nosi nóż. Prokurator się odwołuje bo chce dożywocie i kwalifikację zabójstwa. Senior by chyba założył osobny wątek, ale myślę że ten jeden wystarczy.

ostatek
21-02-2009, 12:52
Kazik, sorry. Zupełnie nie rozumiem Twojego postu, :confused: a raczej celowości napisania tegoż. Oczekujesz od Forumowiczów miażdżącej krytyki sądu i zmiany wyroku? W informacji prasowej nie było dokładnego opisu zdarzenia ani uzasadnienia wyroku. Więc??? W jednym masz rację - po kiego osobny wątek? ;)
PS - To co napisałam nie jest obroną bandytów...

Lusia
21-02-2009, 13:38
Dzisiaj ZŁO rządzi światem, DOBRO przegrywa - wracam więc
do swojej ;skorupki; - przeczekam może ktoś naprawi ten świat.......ślimaczek. :rolleyes:

tar-ninka
21-02-2009, 15:22
Lusiu chowanie sie do skorupki przed złem nie jest dobrym sposobem
Wtedy daje sie szansę złu .. które może nie mając przeciwników , wzrosnąc w sile
i dobierze sie i do twojej ślimaczku drogi skorupki.

tadeusz50
21-02-2009, 15:30
Zło było od początku świata, jest obecnie i z pewnością będzie po kres istnienia ludzkości. Możemy jedynie starać się ograniczyć to zło i rozprzestrzenianie się tej plagi. Mniej lub bardziej skutecznie.

Kazik
21-02-2009, 15:34
Kazik, sorry. Zupełnie nie rozumiem Twojego postu, :confused: a raczej celowości napisania tegoż. Oczekujesz od Forumowiczów miażdżącej krytyki sądu i zmiany wyroku? W informacji prasowej nie było dokładnego opisu zdarzenia ani uzasadnienia wyroku. Więc??? W jednym masz rację - po kiego osobny wątek? ;)
PS - To co napisałam nie jest obroną bandytów...
Do krwawego wątku o bandytyzmie dodałem tylko bardzo podobny przykład. A może gorszy (jeżeli w ogóle można porównywać) Tamci zabijali za średnio 1000 zł od ofiary. Tu za papierosa. Wiedzieli że zabijają za taką stawkę. Nie myślcie tylko że dla mnie ma to znaczenie. W pewnym sensie ma. Następny ich mord mógłby być już za samo spojrzenie na nich.

Mażesz krytykować lub chwalić ten sąd-Twoja wola. Ale nie zmieniaj wyroku sądu-bo ja też nie jestem w stanie tego uczynić.

ostatek
21-02-2009, 16:34
/.../ Mażesz krytykować lub chwalić ten sąd-Twoja wola. Ale nie zmieniaj wyroku sądu-bo ja też nie jestem w stanie tego uczynić.
Zupełnie się nie rozumiemy - rozmawiamy jak robotnicy budujący Wieżę Babel... i boję się, że będziemy tak gadać dalej... do całkowitego zagadania się, bez zrozumienia.
Wyjaśniam: Nie krytykowałam ani nie pochwalałam wyroku sądu. Zmieniać też nie zmieniałam. Nie chwaliłam bandytów... nie oceniałam i nie osądzałam nikogo. Proszę, zechciej przyjąć do aprobującej wiadomości fakt, że staram się nie oceniać bliźnich, jakkolwiek dziwnym by Ci się ów fakt nie wydawał. Dlatego nie dyskutuję; zostawiam resztę wypowiedzi bez komentarza, co nie znaczy, że się zgadzam z myślą przewodnią Twojego postu...

Lusiu... klasyczny dualizm: dobro - zło... czy szczęście nadal by nim było gdybybyśmy nie znali jego braku lub nie doświadczyli nieszczęścia? :confused:

Kazik
21-02-2009, 18:02
Oczekujesz od Forumowiczów miażdżącej krytyki sądu i zmiany wyroku? -tak napisałaś a ja podając ten przykład niczego nie oczekiwałem od forumowiczów/ek. O zmianie wyroku jak widać sama napisałaś, dlatego tak odpisałem. Dla mnie to o tej "spodziewanej" krytyce to- ganz egal.

ostatek
21-02-2009, 19:04
Ja też Cię lubię. Miłego wieczoru... 23927

tadeusz50
22-02-2009, 08:42
W miejscowosci Siedliska-Bogusz na Podkarpaciu w trzech sasiadujacych ze soba domach znaleziono zwloki trzech osob ( po jednej w kazdym domu) mieszkajacych samotnie na dotychczas spokojnej wsi polskiej.
Policja zatrzymala dwoch mlodych mezczyzn w wieku 20 i 25 lat podejrzanych o dokonanie zabojstw .
Do zbrodni doszlo kilka dni temu i wzmianke o tym wyczytalismy w mediach,a potem nastapila cisza mimo tak brutalnego morderstwa i trwa nadal !

Postanowilem jako senior w tej sprawie zajac glos.

W dwoch domach mieszkaly samotnie dwie seniorki w wieku 72 i 78 lat,trzecia ofiara morderstwa i rabunku byl 33 letni mezczyzna mieszkajacy samotnie po sasiedzku.

Pozwole wiec sobie zapytac na forum seniora wszystkich seniorow dlaczego polskie media tylko wzmiankowo o tym perfidnym morderstwie napisaly i przeszly do porzadku dziennego obojetnie ?
Co robi Rzad w walce z bandytyzmem ???
Cala Polska winna glosno zakrzyknac STOP morderstwom w Polsce !
Gdzie jest czujnosc polskiej policji,gdzie jest wymiar sprawiedliwosci,dlaczego media nie bija pod tym wzgledem na alarm ???
Co sie dzieje z polska mlodzieza i ich bandyzmem.Takich morderstw nie spotka sie nawet w Teksasie czy innych peryferiach Ameryki.
Potrzebna jest w Polsce natychmistowa walka z wszelkim bandytyzmem,przyspieszone sady i kara smierci za smierc !!!

Moze wtedy bandytyzm sie zmniejszy w Polsce.Co robi Rzad i terenowa wladza ,co robi policja,jal patroluje wioski i miasta,jakie ma w tym zakresie rozeznanie w terenie. Gdzie czujnosc sasiadow ,wojtow i soltysow ?
Wreszcie co sie dzieje z Polska ???
Mlodzi zadaja tortury swym ofiarom przed smiercia,rabuja i okradaja i wszyscy milcza .
Seniorzy nie dajmy sie torturowac ,okradac i zabijac,naglasniajmy zawsze i wszedzie ten problem.

STOP POLSKIEMU BANDYTYZMOWI i ZLODZIEJSTWU !!!
A co się dzieje w USA. 11-sto latek zabija nową partnerkę (będącą w ciąży) swojego ojca i udaje się spokojnie do szkoły. Jakoś nie słyszałem o takim bestialstwie w Polsce NA SZCZĘŚCIE Co to się dzieje w tej Ameryce.

senior A.P.
22-02-2009, 09:09
Bardzo dziekuje za dawanie moich cytatow a nawet ich kolorowanie.
Pytanie o sytuacje w USA kieruj do Alisi ona jest pol wieku w Ameryce i jest dobrze zorientowana co sie w niej dzieje,ewentualnie mozesz je (pytanie) skierowac do rzadu amerykanskiego.
Mnie interesuje Polska i w niej to wszystko co sie dzieje .
Mam nadzieje,ze nie ograniczysz mojego zainteresowania Tadeuszu, a jezeli juz to nie przez kasowanie postow lub calych tematow.
To zle swiadczy o polskiej "goscinnosci".

Lila
22-02-2009, 09:14
Nie ma się co licytować.Większy kraj - więcej zbrodni.Dostęp do broni jak i kij ,ma dwa końce.
Ot ,nikt nie przewidzi ,co wylęga się pod ludzką czaszką.Toteż ja 'tak demonstracyjnie lubię zwierzęta ' ,ponieważ są one dla mnie całkowicie przewidywalne.
Choć koń wystraszony ,to nie jest kochany 'konio ' niestety.

tadeusz50
22-02-2009, 09:27
Lilu tu nie chodzi o licytowanie się okrutnymi zbrodniami. Tylko o wiarygodność tego co się pisze. Zbrodnie były, są i będą. Wyeliminować ich społeczeństwo nie wyeliminuje. Pewnie można tylko jakoś ograniczyć. Większość przestępców pewnie (tak myślę) myśli popełniając czyn karalny -mnie nie złapią ja jestem mądrzejszy od tych głupoli z policji.

Lila
22-02-2009, 18:28
Bardzo dziekuje za dawanie moich cytatow a nawet ich kolorowanie.
Pytanie o sytuacje w USA kieruj do Alisi ona jest pol wieku w Ameryce i jest dobrze zorientowana co sie w niej dzieje,ewentualnie mozesz je (pytanie) skierowac do rzadu amerykanskiego.
Mnie interesuje Polska i w niej to wszystko co sie dzieje .
Mam nadzieje,ze nie ograniczysz mojego zainteresowania Tadeuszu, a jezeli juz to nie przez kasowanie postow lub calych tematow.
To zle swiadczy o polskiej "goscinnosci".


Senior,kto Ci kasuje tematy ?
Przecież piszesz ,tylko nie dopuszczaj papugi do klawiatury,bo to ptaszysko rozrabia jak pijany wróbel.

tadeusz50
22-02-2009, 18:34
No widzisz Lilu jakimś sposobem ja seniorowi kasuję posty. Alem uwziął się na niego. W wojsku był a ja nie, przecież pewnie ma przeszkolenie wojskowe. Ja tylko nędzny górnik, co uciekłem przed wojskiem na kopalnię. Jakoś szybko myślałem by wykpić wojo bo mając 14 lat już do tego się szykowałem.