PDA

View Full Version : Rotmistrz Witold Pilecki będzie bohaterem Unii Europejskiej.


z centrum
21-02-2009, 22:16
Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem w dniu 25 maja, dniu śmierci w 1948 roku rotmistrza Witolda Pileckiego.
Walczył w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-20, w wojnie obronnej 1939, w konspiracji antyhitlerowskiej, po wojnie organizował antykomunistyczne podziemie.
W maju 1947 aresztowany przez UB, rok później skazany na karę śmierci.
Przez brytyjskiego historyka prof. Michaela Foot umieszczony w gronie 6 najodważniejszych ludzi Drugiej Wojny Światowej.

www.michaltyrpa.blogspot.com
www.polskadzienniklodzki.pl

Lila
22-02-2009, 10:06
I warto przypomnieć ,dlaczego tak szybko został skazany.
Przyczyniła się do tego 'łysa małpa w pasiaku' ,której on pomagał ,a która była zamieszana w handel złotem na słynnej 'kanadzie' -miejscu gdzie sortowano złoto ,odebrane Żydom- a także kolaborującej z Niemcami.

Mam na myśli wieloletniego premiera Polski - Józefa Cyrankiewcza ,który po zatarciu śladów ,chodził w glorii bojownika z Auschwitz.
Niestety ,nie udało się tak do końca.IPN jest w posiadaniu dokumentów ,które rzucą światło na aresztowanie i śmierć rotmistrza Pileckiego.

ps.a ktoś twierdził ,że IPN jest niepotrzebny.

senior A.P.
22-02-2009, 10:12
Prosze jeszcze dopisac jakiej narodowosci byl Jozef Cyrankiewicz,bo ze mieszkal w Polsce to wiem,nawet to,ze sprawowal wysoki urzad w Polsce.

Lila
22-02-2009, 19:37
Prosze jeszcze dopisac jakiej narodowosci byl Jozef Cyrankiewicz,bo ze mieszkal w Polsce to wiem,nawet to,ze sprawowal wysoki urzad w Polsce.

Chyba polskiej ?
O sobie napisał ,że jest lawirantem.A lawirant ,to kapitan okrętu ,który wyprowadza go z burzy na spokojne wody.
Takie miał mniemanie o sobie.
A skoro chciał ucinać rękę w Poznaniu ,co się nań podniosła,to co się dziwić iż kazał zamordować Rotmistrza ?