PDA

View Full Version : trojan


leluri
23-02-2009, 06:41
chyba na "pajacyku" jest wirus, kliknęłam w link i na ekranie pojawiło sie ostrzeżenie, oczywiście treści nie pamiętam, program NOD32 mówił,że przeniesie do kwarantanny. mój informatyk jeszcze śpi, co robić?
Tadeusz, sprawdź może, proszę....
coś takiego mam po raz pierwszy.....

leluri
23-02-2009, 07:16
jak ja mam to badziewie usunąć z kwarantanny,?
już muszę ściągać informatyka ?, jestem z nim umówiona na jutro.....

Kazimierz
23-02-2009, 11:35
jak ja mam to badziewie usunąć z kwarantanny,?
już muszę ściągać informatyka ?, jestem z nim umówiona na jutro.....
Nie wiem, jakigo masz antyvirusa, ale każdy taki program anty ma opcje, co zrobić z wykrytym virusem. Ja mam avast`a i program taje mi opcję: usunąć, kwarantanna, zignorować. Bo mój jest bardzo wyczulony na wszelkie badziewie i czasam ostrzega mnie przed obcymi "podejrzanymi programami".Często były całkiem niewinne programiki, które avast-mój anytvirus, blokował do mojej decyzji.
Niektóre nawet polecał- "leczyć?"
Jak wiedziałem, że pochodzi z legalnego źródła, klikałem-"ignore".

leluri
23-02-2009, 12:18
Nie wiem, jakigo masz antyvirusa, ale każdy taki program anty ma opcje, co zrobić z wykrytym virusem. Ja mam avast`a i program taje mi opcję: usunąć, kwarantanna, zignorować. Bo mój jest bardzo wyczulony na wszelkie badziewie i czasam ostrzega mnie przed obcymi "podejrzanymi programami".Często były całkiem niewinne programiki, które avast-mój anytvirus, blokował do mojej decyzji.
Niektóre nawet polecał- "leczyć?"
Jak wiedziałem, że pochodzi z legalnego źródła, klikałem-"ignore".
:) Kazimierzu, mam NOD 32 - podał komunikat z którego zapamiętałam,że wirus nazywa się Trojan i przeniósł go do kwarantanny,
po raz pierwszy miałam taki komunikat, informatyk jutro przyjdzie i zrobi porządek,
spanikowałam :confused:
dziekuję i pozdrawiam

Kazimierz
23-02-2009, 12:48
:) Kazimierzu, mam NOD 32 - podał komunikat z którego zapamiętałam,że wirus nazywa się Trojan i przeniósł go do kwarantanny,
po raz pierwszy miałam taki komunikat, informatyk jutro przyjdzie i zrobi porządek,
spanikowałam :confused:
dziekuję i pozdrawiam
Nie słyszałem nigdy o tym twoim antyvirusie, ale dziwie sie, że go sam przesunął do kwaranny, a nie usnął od razu.Moim zdaniem,decyzja powinna należeć do Ciebie.
Nie martw się zbytnio tym trojanem. Ja też go kiedyś miałem i chyba go sam skasowałem. Miałem też kupe antywirusów, takich za darmo, wielokrotnie anakowany byłem przez różne badziewie, ale większych kłopotów nigdy. Strach przed virusami komputerowymi jest, moim zdaniem, nakręcany przez "producentów" tych antyvirusów. To tak, ak z tą reklamą różnych leków antygrypowych itp leków.

emka46
23-02-2009, 21:38
Jak siedzi w kwarantannie to jest nieszkodliwy.

elizka
16-08-2009, 13:57
Na GG pojawia się post spod nieznanego mi numeru i poleca stronę serce.vze.com.Nie otwieram takich postów,najpierw szukam co jest. Wpisałam taki adres najpierw ,bez otwierania, w google i widzę słowa-nieusuwalny trojan....czy ktoś coś o tym wie?

Alsko
16-08-2009, 14:18
Na GG pojawia się post spod nieznanego mi numeru i poleca stronę serce.vze.com.Nie otwieram takich postów,najpierw szukam co jest. Wpisałam taki adres najpierw ,bez otwierania, w google i widzę słowa-nieusuwalny trojan....czy ktoś coś o tym wie?
Odważna jesteś :D Bałabym się sprawdzać nawet.
Ja wszelkie wpisy na gg nie znanych mi osób polecające cokolwiek traktuję jako spam. Nie tylko wyrzucam, ale blokuję dostęp na przyszłość. Strzeżonego... :)

elizka
16-08-2009, 21:21
Sprawdzam tylko dopiski pod hasłami googli,nie wchodzę broń Boże!
Dopiero teraz ,dzięki Tobie Alsko, dopatrzyłam się na GG "Zablokuj kontakt".Jakoś dotąd nie korzystałam z tej możliwości.Dzięki za otwarcie oczu.

mimoza
16-08-2009, 21:37
Elizko, taka sama możliwość istnieje na skype - tam też pojawiają się spamy w postaci pisemnych np. reklam nie wiadomo czego, nie wiadomo od kogo. - Cz

Sanna
16-08-2009, 22:59
Witajcie,fajnie że o tym piszecie ja też dzisiaj dostałam podobną wiadomość całe szczęście że nie byłam ciekawa co to takiego.

elizka
17-08-2009, 20:50
No i dzielmy się takimi uwagami.
Dowiedziałam się czegoś nowego od mojego ucznia,a mianowicie,ze są strony i adresy gdzie wyciąga się od ludzi kasę za sms i to sporą.
Na przykład...ciu,ciu,ciu....kocha cię Zenuś/np./wyślij mu sms..a on do ciebie napisze....a tu ten esesmanik kosztuje 25 zetów!!
To jak dawniej Cyganka na ulicy....połóż złotóweczkę to ci powiem czy to brunet czy łysy....

iksigrek
17-08-2009, 21:10
Dopiero teraz ,dzięki Tobie Alsko, dopatrzyłam się na GG "Zablokuj kontakt".Jakoś dotąd nie korzystałam z tej możliwości.Dzięki za otwarcie oczu.

Ja ustawiłem w opcjach, że nie docierają żadne wiadomosci, od osób których nie mam w kontaktach.
I mam święty spokój:)

elizka
17-08-2009, 21:17
Aha!JackuP,sprytnie
i tak zrobi się i u mnie.
Na razie zobaczę gdzie to jest ta opcja czyli możliwość.

Szukam.....szukam....

Podpowiedz dziewczynie-co?

tadeusz50
17-08-2009, 21:19
Ja ustawiłem w opcjach, że nie docierają żadne wiadomosci, od osób których nie mam w kontaktach.
I mam święty spokój:)
Jacku nie do końca zgadzam się z Tobą.Bo w takim razie My z klubu nie możemy pisać do Ciebie na gg.. Sprawdzam pytam i nawiązuję kontakt bądź nie.

elizka
17-08-2009, 21:21
Czyli jednak blokować pojedyncze -co nie?

Napiszę do Tadeusza......tu Cyganka elizka....wyślij do mnie esemsika,bo mi smutno łokropnie....a on już kapuje....grubej kasy od niego nie wyciągnę...co najwyżej bulnie 2.99....czy jakoś tam

destiny
17-08-2009, 21:27
Tutaj raczej chodzi o nie otwieranie linków od nieznajomych osób (kontaktów), prawda ?
A swoją drogą...natrętów zawsze można zablokować :D

iksigrek
17-08-2009, 21:27
Do Eli:)
Napewno znajdziesz. To jest w ustawieniach pod kontaktami.

Do Tadzia.
Może i masz rację, al;e jak ktoś chce pogadać, to może sie wymienić numerem na prywatnych wiadomosciach.
Piszę jeszcze na forum o tematyce z dziedziny mojej pasji i miałem tam kiedyś nr. GG. tak sobie zapaskudziłem komputer, że głowa boli i nie wiedziałem gdzie złapałem to świństw.
Nawet na syna marudziłem, że napewno właził, no wiesz...:)
Zrobiliśmy porzadek, ale od tamtego czasu tak właśnie robię.

tadeusz50
17-08-2009, 21:29
Elizko wiele osób z gg odsyłam na drzewo. Skutkuje. Na wszelkie "wygrałeś" reaguję w jedyny sposób palę przed przeczytaniem.

elizka
17-08-2009, 21:30
Tak jest!!
Desti, o to chodzi! Zaczęło się od trojanów czy jak tam się one zwią, a chodzi o ostrzeżenia,jakby co...

iksigrek
17-08-2009, 21:32
Tutaj raczej chodzi o nie otwieranie linków od nieznajomych osób (kontaktów), prawda ?
A swoją drogą...natrętów zawsze można zablokować :D

No pewnie że można zablokować, ale miałem takie sytuacje, np. ktos podawał się za kogoś z forum i pisał:
-kliknij, ciekawy temat. Opisuja tam inne zupełnie sposoby itp, itd.
No i klikałem:mad: I się naklikałem i nauczyłem:)

elizka
27-08-2009, 22:45
To nie o trojanie,ale o innym zagrożeniu,a mianowicie o wysysaniu kasy od ludzi chętnych do dowiedzenia się
kiedy umrę
przeczytałam o tym w tygodniku "ANGORA" z tego tygodnia.
Jest dużo reklam tego naciągactwa.Powiem w skrócie. Autorka listu do redakcji ostrzega,że po wejściu na ową stronę,każą odpowiedzieć na jakieś pytania....ble,ble...ble,a potem wysłać sms....na koniec okaże się,że zapłacisz co najmniej 25 zetów za głupie gadanie.Nie daj się naciągać!!

KKangaroo
25-09-2009, 17:02
Noda32 nowego nie znam ale skoro wrzucił do kwarantanny to trojanek nie powinien zaszkodzić. Ja mam Norton Internet Security płatny 130 złotych na rok, oraz dodatkowo spybot. Na swoim laptopie obracam swoją gotówką i nie chcę ryzykować chocby być ofiarą pishingu .
Co do gg to mam poustawiane opcje: nie pokazuj wiadomości od nieznajomych - wszelka badziew i żarciki odkładają się w archiwum a ja nie jestem o tych wiadomościach powiadamiany,
pokazuj status tylko znajomym - czyli nikt nie widzi ani opisu ani nie widzi dostępności.

senioritka
25-09-2009, 18:10
Ja też mam płatny 130zł. F-secure internet już od kilku lat i nigdy nie miałam żadnych wpadek. Mało buszuję po internecie,
może dlatego.