PDA

View Full Version : Nowy laptop

baarbaraa
25-02-2009, 18:19
Witam wszystkich serdecznie:) Miesiąc tem syn nauczył mnie obsługi komputera,bardzo mi się spodobało i teraz systematycznie serfuje po internecie, jednak mogę to robić tylko u syna, ponieważ nie mam swojego komputera.Postanowiłam zmienić tę sytuacje, wnuk powiedział,że najlepiej jak bym sobie kupiła laptopa. Spędziłam wiele godzin chodząc po sklepach ze sprzętem, aż wkońcu trafiłam do sklepu o nazwie Vobis i tam bardzo miły pan doradził mi laptopa "Toshiba NB100". Co myślicie o tym laptopie,warto go kupić?

tadeusz50
26-02-2009, 11:14
Witam wszystkich serdecznie:) Miesiąc tem syn nauczył mnie obsługi komputera,bardzo mi się spodobało i teraz systematycznie serfuje po internecie, jednak mogę to robić tylko u syna, ponieważ nie mam swojego komputera.Postanowiłam zmienić tę sytuacje, wnuk powiedział,że najlepiej jak bym sobie kupiła laptopa. Spędziłam wiele godzin chodząc po sklepach ze sprzętem, aż wkońcu trafiłam do sklepu o nazwie Vobis i tam bardzo miły pan doradził mi laptopa "Toshiba NB100". Co myślicie o tym laptopie,warto go kupić?
Witaj Basiu.
Jak widzę nie dostałaś odpowiedzi na zadane pytanie. Ja też nie odpowiem na tak zadane pytanie. Nie znam się na tym. Poradzę Ci jednak inaczej zadać pytanie sobie i osobie towarzyszącej przy zakupie. "Do czego ten laptop jest potrzebny" Jeśli do wykonywania jakiejś pracy np. pisania pracy naukowej lub tp. Jeśli tylko do serfowania po sieci, pisania emali to też inny rodzaj. Jeśli będziesz kupować np samochód tylko do poruszania się po mieście i do zakupów nie kupisz pewnie jakiegoś wielkiego krążownika szos, lecz mały zwrotny samochód. To takie małe porównanie. Życzę udanego zakupu.

emka46
26-02-2009, 21:57

Wg mnie ten model zalicza się do netbooke.Ma ekran niecałe 10 cali.Wbij w Google tę nazwę i poczytaj o nim,może będa jakieś opinie.Ja osobiście wolałabym cos o większym ekranie.

hanna-g
27-02-2009, 00:11
Myślę, że powinnaś pójść z synem do tego salonu i jeszcze raz porozmawiać ze sprzedawcą i rozejrzeć się za innym laptopem.

Przejrzałam parę sklepów internetowych i wydaję mi się, że odpowiednim laptopem będzie http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875549_asus_f5sl_t5450_15_4.aspx - ma standardową wielkość ekranu, toshiba, którą podałaś ma tylko 10" - przy takiej przekątnej szybko męczą się oczy.
Pozdrawiam
Hanna

Bartłomiej
28-02-2009, 20:27
To prawda matryca 10 cali bardzo męczy oczy, potrzebujesz czegoś minimum z 15 do 17 matrycą.
Wydaje mi się że dobrym wyborem będzie LENOVO Y530 15,4
http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_15_4/875970_lenovo_y530_t5800.aspx

Jest w rozsądnej cenie, ma również kamera internetowa 1,3Mpx , Jak twój syn wyjedzie będziecie mogli rozmawiać na odległość i jednocześnie się widzieć. Ja tak rozmawiam ze swoją córką która jest w Irlandi.
Od siebie polecam LENOVO

pozdrawiam

Bartłomiej
28-02-2009, 21:15
Znalazlem jeszcze taki sam z jakiego ja korzystam, wiec również mogę go Pani polecić.pozdrawiam
Tutaj można go obejrzeć.

http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft_17/875915_notebook_toshiba_l350-146.aspx