PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XIII cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
02-03-2009, 11:06
QUOTE=jip]O Wołyniu nie wypowiadam się za mało znam te sprawy, ale podobno my też nie byliśmy w stosunku do Ukraińców aniołkami?
Może warto by już było zakopac topory wojenne?
A teraz:
Babcia umierała..
jeszcze się pytała..
czy na tamtym świecie ..
ułani będziecie.
A Ty Lila żałujesz, że ułanów braki się pojawiły?[/QUOTE]
__________________________________________________ __________
O jesssu ,jeszcze jestem.
Ułana znałam ,ale był już starszym panem.Z wąsami ,wysoki i prosty jak trzcina.Walczył pod Mokrą .Mój dziadek był kawalerzystą ,ale dziadka mi nie brakuje ,bo zmierzły był.

Za słowa Twoje do Ukraińców ,godzien jesteś takiego losu ,jaki zgotowali -także ( mniemam )- Twoim rodakom na Wołyniu.
Żeby zakopać topór ,trzeba woli obu stron.
Twoje słowa są słowami tej części - bardzo lichej jak dla mnie - społeczeństwa ,co nie zna swojej historii i nieproszona przez nikogo ,leci już przebaczać ,aż gubi kalesony po drodze.
Widać ,że to pisze starszy facet ...
Młodzi chcą wiedzieć ...
Te filmiki które pokazałam ,zamieszczają młodzi ,zajmujący się rekonstrukcją tych czasów..

Ale rozumiem ,że dla facetów bez testosteronu ,to tylko wybaczenie ,kropidło i woda święcona...

Carramba !!!
Nie odpisuj ,już mnie nie ma .Idę umierać !:mad:

jip
02-03-2009, 11:18
Napisałem, że mało znam się na historii ziem wschodu, zresztą nie jestem historykiem, ale jak uważasz, jak długo będziemy jeszcze wytykać przeszłość my im oni nam? Może jestem z tej części ludzi, którzy mówią zgoda buduje a niezgoda......, może trzeba pamiętać ale powoli zacząć myśleć o przyszłości, przecież chcemy czy nie to nasi sąsiedzi, czasy ułanów minęły już panienki za nimi nie latają , teraz czasy trochę są inne.... a może tylko ja tak myślę.... nie chcę być.. czym to? cholera zapomniałem, dobry piesek, podpowiedział - besserwisserem

Lila
02-03-2009, 11:27
Napisałem, że mało znam się na historii ziem wschodu, zresztą nie jestem historykiem, ale jak uważasz, jak długo będziemy jeszcze wytykać przeszłość my im oni nam? Może jestem z tej części ludzi, którzy mówią zgoda buduje a niezgoda......, może trzeba pamiętać ale powoli zacząć myśleć o przyszłości, przecież chcemy czy nie to nasi sąsiedzi, czasy ułanów minęły już panienki za nimi nie latają , teraz czasy trochę są inne.... a może tylko ja tak myślę.... nie chcę być.. czym to? cholera zapomniałem, dobry piesek, podpowiedział - besserwisserem

Wiesz co ? Tak mnie wk....rrrr...eś ,że -ryzykując życie ,bo będę gnać jak szalona - weszłam ,aby Ci powiedzieć ...

1.Nie chwal się ,ze nie znasz historii swego kraju ,bo to źle o Tobie świadczy. Historii Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego możesz nie znać.

2 .Zgodę to możesz budować z myszami co zjadły Popiela ,bo to Twój region .

3.Jeżeli nasz prezydent - będąc trzeźwym jak świnia - przeprasza za Jedwabne - to ja nie chcę słyszeć o tym ,że było i minęło .Poniał ?

4.Doszkol się może i poczytaj coś na temat ,abyś miał jaki taki pogląd,bo niedługo Twój własny pies nie będzie Cię nawet chciał obsikać .I tu mu przyznam rację ..
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...:mad: :mad:

jip
02-03-2009, 11:48
Wiesz co ? Tak mnie wk....rrrr...eś ,że -ryzykując życie ,bo będę gnać jak szalona - weszłam ,aby Ci powiedzieć ...

1.Nie chwal się ,ze nie znasz historii swego kraju ,bo to źle o Tobie świadczy. Historii Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego możesz nie znać.

3.Jeżeli nasz prezydent - będąc trzeźwym jak świnia - przeprasza za Jedwabne - to ja nie chcę słyszeć o tym ,że było i minęło .Poniał ?

4.Doszkol się może i poczytaj coś na temat ,abyś miał jaki taki pogląd,bo niedługo Twój własny pies nie będzie Cię nawet chciał obsikać .I tu mu przyznam rację ..
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...:mad: :mad:
Jesteś cholernie zajadła, a historia obchodzi mnie tyle ile musi, znam ją na tyle ile jest mi to potrzebne ale nie do przebierania nogami razem z ułanami, czasy tamte minęły a rozdrapywanie ran, jak to Ty chcesz robić uważam za bezsensowne, pamiętać ale nie drapać tak. Trudno pewno musisz do lekarza pójść bo z nerwami nie do końca sobie radzisz. Ja mam metodę liczenia w czasoprzestrzeni od 1 - do powiedzmy najbliższego krzesła, a jak nie wystarcza to od stu do najbliższego drzewa. I jeszcze jedno - czemu tak "lotosz", odcisk Ci uszkodziłem? Żyć historią można, ale co z tego będzie?

Kazik
02-03-2009, 11:57
Okazja żeby ratować stocznie była już dawniej, bo Niemcy i Francja dołożyły do swoich kilkanaście razy więcej. W Rostocku dofinansowali miej więcej w tym czasie co my. Dziś też chcą dołożyć jeszcze więcej. Oto linki o tym (dot. stoczni)
http://www.portalmorski.pl/caly_artykul.php?ida=11067 4. 12. 2008 Niemcy wspomogą stocznie
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/przylaczmy_sie_do_apelu_stoczniowcow_88701.html
A Airbusa Francja dofinansowała w 2007-inaczej ta maszyna nie mogła powstać. A kary za opóźnienia już zamówionych samolotów szybko rosły. Link: http://logistyka.wnp.pl/rzad-francji-obiecuje-pomoc-dla-airbusa,21167_1_0_0.html 3.2007
Tak więc okazja odbić piłkę była już pierwszego dnia, gdy pani komisarz postawiła nam zarzuty. Tuskowe tylko terminy przedłużali.
My kiedyś daliśmy stoczni 5 mld zł, czyli ~1,5 mld €. Oni w banki władowali setki miliardów €. A my dalej nic. To już po tym wymyślono odprawy.
Nadal cisza o stoczni. Ludzie się domagają bo widzą że jest niebywała okazja do uratowania stoczni. Buźkę p. komisarz można zamknąć argumentami które tu przytoczyłem. Tusk za zaniechanie może kiedyś pójść przed T.S.

Kazik
02-03-2009, 12:11
Konkurencja stoczni z dalekiego wschodu jest i była. Ale dotyczy nas oraz Niemców i Francję. Ale pozbycie się konkurenta po sąsiedzku to dla Niemieckich stoczni ulga. Jeszcze lepiej by się cieszyli gdyby Francuskie też udało się "załatwić". Francuzi też do swoich stoczni dokładali (przed kryzysem) no to na co czekają komisarze UE? Ano tak Niemcy i Francja wzajemnie sobie nie wypomną, ale wspólnie się ucieszą jak my nie będziemy robić statków i okrętów. Małą jednostkę dla Mar.Woj. właśnie kończą lub skończyli. Następne będziemy kupować (może od Niemców?)

Lila
02-03-2009, 12:41
Jesteś cholernie zajadła, a historia obchodzi mnie tyle ile musi, znam ją na tyle ile jest mi to potrzebne ale nie do przebierania nogami razem z ułanami, czasy tamte minęły a rozdrapywanie ran, jak to Ty chcesz robić uważam za bezsensowne, pamiętać ale nie drapać tak. Trudno pewno musisz do lekarza pójść bo z nerwami nie do końca sobie radzisz. Ja mam metodę liczenia w czasoprzestrzeni od 1 - do powiedzmy najbliższego krzesła, a jak nie wystarcza to od stu do najbliższego drzewa. I jeszcze jedno - czemu tak "lotosz", odcisk Ci uszkodziłem? Żyć historią można, ale co z tego będzie?

Już jestem,ale na 10 minut...
Jip,poważnie teraz ,niczym na pogrzebie.
Odcisków nie miałam ,nie mam i mieć nie będę .Nawet nie wiem jak to smakuje , a ponoć nie bardzo..

Faktycznie .Zagalopowałam się .Nie Twoja wina .Wszystko zależy od domu .Co w Twoim wielkopolskim wiedziano o wschodnich rejonach ?
A ja mam zdjęcia ...dużo zdjęć .Koniec .Kropka .

Proszę ,może posłuchaj ....chociaż.

http://www.youtube.com/watch?v=djl38AsZ3Bk

Miłego dnia ..już mnie nie ma ..

jip
02-03-2009, 13:53
Już jestem,ale na 10 minut...
Jip,poważnie teraz ,niczym na pogrzebie.
Odcisków nie miałam ,nie mam i mieć nie będę .Nawet nie wiem jak to smakuje , a ponoć nie bardzo..

Faktycznie .Zagalopowałam się .Nie Twoja wina .Wszystko zależy od domu .Co w Twoim wielkopolskim wiedziano o wschodnich rejonach ?
A ja mam zdjęcia ...dużo zdjęć .Koniec .Kropka .

Proszę ,może posłuchaj ....chociaż.

http://www.youtube.com/watch?v=djl38AsZ3Bk

Miłego dnia ..już mnie nie ma ..
Lila nie chce mi się to otworzyć, za wolny mam internet a może ja jestem trochę gapowaty. Ale ostatnio czytałem książkę, która opisuje złożoność sytuacji w tamtych regionach, opisuje jak Niemcy tworzyli oddziały SS na Łotwie, Litwie,Białorusi, Ukrainie, próbowali i Polski oddział stworzyć, zaczątek oddziału już był ale nie udało się, oddział się rozsypał. Czytałem z jakich elementów te oddziały były tworzone, i co te oddziały wyprawiały, jak likwidowały miasteczko po miasteczku, wieś po wsi. Czytając włosy na łysej pale dęba stają. Ale tych ludzi już nie ma, są nowe pokolenia, i co uważasz, że lepiej nadal rany drapać, czy może lepiej pozwolić im się zagoić? Przecież i tak jesteśmy na siebie skazani, my też mamy swoje za uszami. To może zastanów się i pozwólmy coby sąsiad na powrót był sąsiadem, a o pokrzywdzonych pamiętajmy i z jednej i z drugiej strony ale już może bez zajadłości, przecież człowiek potrzebuje wybaczać... Ale się rozpisałem, pewno robię na medal Ukraińsko Polski robię....

tadeusz50
02-03-2009, 14:47
Jip przeczytaj może to co wkleiłem gdzie indziej
http://www.se.pl/gazeta-superexpress/se-opinie/polakow-mordowali-sasiedzi_91424.html.
Widziałem o okropnościach tamtych czasów ale nie do końca. Nie dziwię się Lili.

POLA
02-03-2009, 14:49
Ilu Polaków zginęło w obozach koncentracyjnych, a ilu na Ukrainie?

Rozumiem Twoje rozgoryczenie z powodu kilkudziesięcioletniego milczenia o masowej zagładzie Polaków na Ukrainie, ale nie napadaj na innych, bo ci inni też mają w historiach rodzinnych hekatomby, tylko może mniej o nich piszą?

siekierka
02-03-2009, 15:21
A może by tak zauważyć, że głosy protestujących przeciw słowom Lili, jakoś dziwnie sie zgrywaja z głosami Ukraińców protestujacych przeciw polskim obchodom mordów na Wołyniu oraz ich twierdzeniami o "Polskich bandytach" i biednych bojcach z UPA, którym Polacy utrudniali "rezanie".
Ech,wy, dobromirki!

POLA
02-03-2009, 15:21
Jip przeczytaj może to co wkleiłem gdzie indziej
http://www.se.pl/gazeta-superexpress/se-opinie/polakow-mordowali-sasiedzi_91424.html.
Widziałem o okropnościach tamtych czasów ale nie do końca. Nie dziwię się Lili.
W ubiegłym roku wysłuchałam przejmującego reportażu radiowego - opowieści kobiety, której udało się przeżyć zagładę. Treść artykułu to między innymi to, o czym ona opowiadała bez cienia złych emocji, spokojnie, jakby nie jej to dotyczyło, a przecież na jej oczach wymordowano najbliższą rodzinę, sąsiadów.

Opis tych tragedii należy utrwalać w formie książek, reportaży radiowych, filmu nie da się zrobić ze względu na drastyczność scen.

POLA
02-03-2009, 15:26
Siekierko, to co, mamy napaść na Ukrainę?
Prezydent nie pozwala, ciągle ten wschodni teren traktuje ostrożnie. Dlaczego?

A może niektórym zależy, aby ponownie nas skłócić? Może "sąsiedzi" mają w tym jakiś swój niecny cel? Pomyśl nad tym.

jip
02-03-2009, 15:39
NO dobrze - na tamtych ziemiach to się odbyło, przeczytałem to w opisanej książce i opowiem, bo nie powtórzę tego, po tej scenie chciałem książkę odłożyć ze względu na drastyczność: dzieciak 6 lat świadek wejścia SS łotewskiego do mieszkania rodziców, schowany pod spódnicą matki, czuje jak matkę tłuką kolbami, , po wyjściu oprawców matka nakazuje mu uciekać twierdząc, że rano będzie mordowanie wszystkich, ucieka, zima, trafia na jakiś dół z wcześniej wymordowanymi, gdzie żywe ręce niedobitej kobiety, chwytają go a kobieta woła o pomoc, noc, zima, mimo wysiłków nie może dzieciak wyciągnąć ją spod trupów, ucieka do lasu, zima, wałęsa się okrywając ciuchami zdartymi z trupów, idzie w butach ściągniętych z trupa, dalej opowiadać?...... To nie był Polak, to mógł być dzieciak każdego narodu.... Takie były czasy, mordy przy pomocy bimbru, pod groźbami kałaszników, rozpasane bandy, szczute z różnych stron na różne nacje, mordy na wszystkich nacjach, może z różnym nasileniem, a o wielkim głodzie ukraińskim słyszeliście, to też zgotował człowiek człowiekowi. Znowu się roztrajkotałem, ale ulżyło mi......Ale jeszcze- żydzi- ilu żydów było zatwardziałymi komunistami, byli wśród nich też bandyci - niby partyzanci i żydzi potem dostawali od jednych jak i od drugich , a teraz...zapomnieli o tym, że mają sami za uszami.

Lila
02-03-2009, 18:32
Ilu Polaków zginęło w obozach koncentracyjnych, a ilu na Ukrainie?

Rozumiem Twoje rozgoryczenie z powodu kilkudziesięcioletniego milczenia o masowej zagładzie Polaków na Ukrainie, ale nie napadaj na innych, bo ci inni też mają w historiach rodzinnych hekatomby, tylko może mniej o nich piszą?

Bądź łaskawa formułować inaczej swoje sądy.
Napaść ?
A jakbym ja Ci napisała ,że napadasz na Kazika ? Prawda czy fałsz ?

ps.nikt nie broni pisania o hekatombach .Rodzinnych I na różnych wątkach.Bo ja 150. 000 Polaków w rodzinie nie miałam.
OK ?

ps .W obozach - z całym szacunkiem - nikt dzieciom nie wyłupywał oczu ,ani ciężarnym nie rozpruwał brzuchów na oczach ojców i mężów.
Dziwię się ,kurczę...dziwię jak cholera.
Albo nieznajomość do potęgi en-tej tego co się tam działo ,ale totalna znieczulica.

Lila
02-03-2009, 18:53
Lila nie chce mi się to otworzyć, za wolny mam internet a może ja jestem trochę gapowaty. Ale ostatnio czytałem książkę, która opisuje złożoność sytuacji w tamtych regionach, opisuje jak Niemcy tworzyli oddziały SS na Łotwie, Litwie,Białorusi, Ukrainie, próbowali i Polski oddział stworzyć, zaczątek oddziału już był ale nie udało się, oddział się rozsypał. Czytałem z jakich elementów te oddziały były tworzone, i co te oddziały wyprawiały, jak likwidowały miasteczko po miasteczku, wieś po wsi. Czytając włosy na łysej pale dęba stają. Ale tych ludzi już nie ma, są nowe pokolenia, i co uważasz, że lepiej nadal rany drapać, czy może lepiej pozwolić im się zagoić? Przecież i tak jesteśmy na siebie skazani, my też mamy swoje za uszami. To może zastanów się i pozwólmy coby sąsiad na powrót był sąsiadem, a o pokrzywdzonych pamiętajmy i z jednej i z drugiej strony ale już może bez zajadłości, przecież człowiek potrzebuje wybaczać... Ale się rozpisałem, pewno robię na medal Ukraińsko Polski robię....

Jipku...może zeskanuję Ci coś wolną chwilą.
Wiesz ,nie ma co drapać.Ale pomniki na polskiej ziemi ? Wojewoda PiS-owski z Rzeszowa wydał zgodę.
Nie chce mi się mówić ani pisać .Andriej Szeptycki - Polak z pochodzenia ,tylko prawosławny...

Nasza krew jest tania .Naszym nikt pomników nie postawił .
Koniec na ten temat z mojej strony .
Ale jak zobaczę pomnik UPA ,będąc w tamtych stronach ,to nie odpowiadam za siebie .Zresztą ...są tacy ,co już je niszczą.

ps.jak mi sąsiad dom spali ,to już nie będzie mi sąsiadem.

Kazik
02-03-2009, 18:57
Siekierko, to co, mamy napaść na Ukrainę?
Prezydent nie pozwala, ciągle ten wschodni teren traktuje ostrożnie. Dlaczego?

A może niektórym zależy, aby ponownie nas skłócić? Może "sąsiedzi" mają w tym jakiś swój niecny cel? Pomyśl nad tym.
Nie napadniemy na Niemcy również za Erikę S. ale dobrze jest jak u siebie nie będziemy tolerować takich co ją popierają. A właśnie Ślązacy protestowali że nasz rząd się do tego miesza. Czy mieli rację ci którzy zostali u nas po wojnie? Ślązacy czy w środku to Niemcy? Bo to nie jest to samo. Oczywiście zabronić wypowiedzi im nie można, ale lepiej niech dołączą do "wypędzonych" ziomków i plują na Polskę z daleka. Oczywiście że nie wszyscy Ślązacy tą petycję pisali, podobnie jak nie wszyscy Żydzi z USA wyrabiają nam wredną opinię.

Nie wrzucaj wszystko do jednego worka, bo ja nie cięrpię tej grupy Żydów co tak robią (dlatego mam u Ciebie łatkę antysemity), teraz o małym procencie Ślązaków napisałem to będę jeszcze Anty-Ślązak, czy ładniej to można sformułować?

Czytałem to chyba wczoraj, było by trudno teraz znaleźć, ale dla Ciebie wszystko. Jak tego nie czytałaś a chcesz, to godzinę stracę i poszukam.

jip
02-03-2009, 21:11
Nie napadniemy na Niemcy również za Erikę S. ale dobrze jest jak u siebie nie będziemy tolerować takich co ją popierają. A właśnie Ślązacy protestowali że nasz rząd się do tego miesza. Czy mieli rację ci którzy zostali u nas po wojnie? Ślązacy czy w środku to Niemcy? Bo to nie jest to samo. Oczywiście zabronić wypowiedzi im nie można, ale lepiej niech dołączą do "wypędzonych" ziomków i plują na Polskę z daleka. Oczywiście że nie wszyscy Ślązacy tą petycję pisali, podobnie jak nie wszyscy Żydzi z USA wyrabiają nam wredną opinię.

Nie wrzucaj wszystko do jednego worka, bo ja nie cięrpię tej grupy Żydów co tak robią (dlatego mam u Ciebie łatkę antysemity), teraz o małym procencie Ślązaków napisałem to będę jeszcze Anty-Ślązak, czy ładniej to można sformułować?

Czytałem to chyba wczoraj, było by trudno teraz znaleźć, ale dla Ciebie wszystko. Jak tego nie czytałaś a chcesz, to godzinę stracę i poszukam.
Kazik poszukaj, ona inaczej Ci nie uwierzy, a Ty zajęcie miał będziesz.

POLA
02-03-2009, 23:27
Bądź łaskawa formułować inaczej swoje sądy.
Napaść ?
A to poniżej do Jipa było salonową wymianą poglądów może?
Wiesz co ? Tak mnie wk....rrrr...eś , ...
Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...
W takiej formie mam wygłaszać swoje sądy?
A jakbym ja Ci napisała ,że napadasz na Kazika ? Prawda czy fałsz ?
Możesz tak napisać, Twoje prawo, Twój osąd.
Nie wrzucaj wszystko do jednego worka, bo ja nie cięrpię tej grupy Żydów co tak robią...
A jak się ma do tego Twoja uwaga o dziennikarzach GW?
Wrzuciłeś wszystkich do jednego worka.
Prawda czy fałsz?

Kazik
03-03-2009, 01:41
A jak się ma do tego Twoja uwaga o dziennikarzach GW?
Wrzuciłeś wszystkich do jednego worka.
Prawda czy fałsz?
Fałsz-rodzynki w cieście nie stanowią całości, ani wagowo ani objętościowo. W Polsce jest mnóstwo głupców, ale gdyby tak ktoś napisał to nie powiesz że miał 100% populacji na myśli? Mam taką nadzieję.

siekierka
03-03-2009, 09:23
Nie rozumiem, Polu, jakiej tezy chcesz bronić. Czy tej, że są też dobrzy ukraińcy i niemcy? Czy tej, że "Polscy bandyci" niesłusznie nie godzą się na propagowanie przez Erikę Steinbach idei zwrotu niemcom "Alte Deutsche Stadt" Danzig, Posen, Breslau Bromberg itd oraz niesłusznie sprzeciwiali się wyrzynaniu w 1939r. polskich wsi na Wołyniu do ostatniego niemowlaka, oraz czczeniu dziś pamięci Banderowców i UPA

Lila
03-03-2009, 11:02
Rozebrałaś mnie na części ,jak w warsztacie samochodowym Syrenę Bosto.:D
Ale już przywykłam ...

Mnie o nic nie chodzi ..
Niech dalej te 150.000 tysięcy sobie gnije po rowach.
Ale niech pomniki z TRYZUBEM znikają z naszej ziemi ,i rezunowie niech mi TU nie składają kwiatów.
Bo my tych kwiatów nie mamy gdzie złożyć.

http://imge.pl/img/79652hu70a_i_upa_tn.jpg (http://imge.pl/pokaz.php?filename=79652hu70a_i_upa.jpg)

senior A.P.
03-03-2009, 13:46
I ponownie was zapytam Polacy na co wam przyszlo za obecnych rzadow........... ?
Obudziliscie,juz nie spiscie ?

To teraz do wyborow,moze wreszcie wybierzecie wlasciwych ludzi do rzadzenia Polska i wami .
Chyba zauwazacie ,ze juz wam nie przeszkadzam w spaniu,prosze tylko o POLSKIE WYPOWIEDZI i dyskusje,bede wtedy mogl spokojnie opuscic to forum wiedzac,ze na nim juz pisza i dyskutuja POLACY przebudzeni.
Jak najszybciej zrobcie wszystko aby was do konca nie zakuto w kajdany i nieokradziono.Oddalajcie kolchoz i jego walute.

Kazimierz
03-03-2009, 14:08
Nie chcę sięgać do głębokiej historii, ale uważam, że to my jesteśmy w dużym stopniu odpowiedzialni za złe stosunki jakie jeszcze do tej pory panują między nami.
Ukraińcy dążyli do niepodległości,i tak samo jak my mieli do tego wszelkie prawo. Zawiedli się nas po odzyskaniu przez nas niepodległości w 1918 roku, bo liczyli na uzyskanie większej autonomii. Nie daliśmy jej im i stąd, moim zdaniem,wrogość do nas.
Krwawe mordy na Polakach na Wołyniu w 1943 r, to reakcja na polską pacyfikacje w 1930 r. Gwałt się gwałtem odcisnął.
Czy nadal mamy to robić ? Czy nie czas uderzyć się wzajemnie w piersi i powiedzieć, pocrześcijańsku: "nasza wina, nasza wina, nasza bardzo wielka wina".
O grobach pomordowanych, musimy pamiętać, my i oni.Groby polskie noszą orzełki, groby ukraińskie,trezuby. Te symbole powinny być szanowane, po jednej i po drugiej stronie.
O naszej pacyfikacji na Ukrainie, w niepodległej i demokratycznej Polsce, w 1930 r, poniżej:
http://tajemnice.org/content/view/174/30

POLA
03-03-2009, 14:13
Rozebrałaś mnie na części ,jak w warsztacie samochodowym Syrenę Bosto.:D
Ale już przywykłam ...
I słusznie, nie raz Cię jeszcze rozbiorę, ale nie jak Bosto, masz to jak w banku;)
Mnie o nic nie chodzi ..
Niech dalej te 150.000 tysięcy sobie gnije po rowach.
Ale niech pomniki z TRYZUBEM znikają z naszej ziemi ,i rezunowie niech mi TU nie składają kwiatów.Bo my tych kwiatów nie mamy gdzie złożyć.
Przecież wiesz, że nie o to poszło.

A gdzie mam kwiaty złożyć tym, którzy przeszli przez komin? Tym, którzy zostali wdeptani w ziemię w czasie ucieczki w '39 przed Niemcami? Tym, którzy zginęli podczas bombardowania obozu pracy na terenie Rzeszy? I w końcu tym, którzy zginęli bez śladu z rąk Polaków po '45? Już w wolnej rzekomo Polsce? Gdzie ich groby?

Myślisz, że łatwo mi z tą świadomością?
Ale co da moja bezsilna złość? Co mogę zmienić?

Jeden z nieżyjących już malarzy brutalnie mi powiedział: Życie żywi się śmiercią i machnął do tego na serwetce wymowną ilustrację.

Lila
03-03-2009, 14:21
Nie chcę sięgać do głębokiej historii, ale uważam, że to my jesteśmy w dużym stopniu odpowiedzialni za złe stosunki jakie jeszcze do tej pory panują między nami.
Ukraińcy dążyli do niepodległości,i tak samo jak my mieli do tego wszelkie prawo. Zawiedli się nas po odzyskaniu przez nas niepodległości w 1918 roku, bo liczyli na uzyskanie większej autonomii. Nie daliśmy jej im i stąd, moim zdaniem,wrogość do nas.
Krwawe mordy na Polakach na Wołyniu w 1943 r, to reakcja na polską pacyfikacje w 1930 r. Gwałt się gwałtem odcisnął.
Czy nadal mamy to robić ? Czy nie czas uderzyć się wzajemnie w piersi i powiedzieć, pocrześcijańsku: "nasza wina, nasza wina, nasza bardzo wielka wina".
O grobach pomordowanych, musimy pamiętać, my i oni.Groby polskie noszą orzełki, groby ukraińskie,trezuby. Te symbole powinny być szanowane, po jednej i po drugiej stronie.
O naszej pacyfikacji na Ukrainie, w niepodległej i demokratycznej Polsce, w 1930 r, poniżej:
http://tajemnice.org/content/view/174/30

Kazimierz.
Bardzo mi przykro .TYPOWO KOMUNISTYCZNA PROPAGANDA.!!!

ps.nie mogę już tu pisać .Zostawiam wątek w bardziej godnych rękach.Takich jak twoje.
Bij się w piersi i przeproś Ukraińców .Złóż także kwiaty pod polskim orłem na Wołyniu,tylko przedtem zawiadom mnie gdzie on jest.
Jak na moje oko ,to ostatnio latał nad Chryszczatą i srał na Tryzuba .Nigdzie więcej go nie widziałam.

Jak poczujesz się urażony ,to przepraszam.
Dedykacja dla ciebie i .....orła .

„Niech tam orły dziobami pieśń skraszą,
A teorban piosenkę zakwili...
Bo o wolę on naszą i waszą
Śpiewał – zanim spoczął w mogile”

KONIEC .

POLA
03-03-2009, 14:31
Nie rozumiem, Polu, jakiej tezy chcesz bronić....
Żadnej Siekierko, żadnej... po prostu bezsilna jestem wobec łobuzów od historii(Herbert)

Kazimierz
03-03-2009, 14:54
Lilu !Chciałaś adres oto on:
Dokładniejszego adresu chyba nie potrzebujesz ?
http://img18.imageshack.us/img18/7568/3273249bf8c5.jpg

Ps. spodziwałem się czegoś lepszego po Tobie.Bardzo mi przykro

Lila
03-03-2009, 15:23
Lilu !Chciałaś adres oto on:
Dokładniejszego adresu chyba nie potrzebujesz ?
http://img18.imageshack.us/img18/7568/3273249bf8c5.jpg

Ps. spodziwałem się czegoś lepszego po Tobie.Bardzo mi przykro

Odpowiadam Ci po raz ostatni .
Wysil swoje komórki szare ,jeśli potrafisz . Nie chodzi mi o żołnierzy , tylko o ludność cywilną ,psiakość .!150.000 !. Co Ty mi tu pokazujesz ?

Wraz ze swoim oficerem do zleceń specjalnych, Krzysztofem
Markiewiczem, Rumel udał się 7 lipca do jednego ze sztabów północnozachodniego
zgrupowania UPA, dokonującego masowej masakry ludności
polskiej. Dwa dni później, 10 lub 11 lipca, nasi parlamentariusze zostali
dopędzeni i zatrzymani przez konnych upowców koło wsi Kustycze i tam
w lasku zamordowani przez rozerwanie końmi. Straszną śmiercią zginął
również ich przewodnik Witold Dobrowolski. Tak barbarzyńscy atamani
UPA potraktowali parlamentariuszy Rzeczypospolitej, błagających o litość
dla tysięcy polskich dzieci i ich rodziców. Poćwiartowane zwłoki spoczęły
w lasku na brzegu jeziora w dawno już niewidocznej mogile, ale zapewne
dobrze zapamiętanej przez miejscowych Ukraińców.
Tragiczna wiadomość, że parlamentariusze nie wrócili z rozmów,

Na tym miejscu nie ma śladu .Brzózki rosną .

Cholera ,czemu ja się po tobie niczego lepszego nie spodziewałam ?

Pisz, tylko już mi nie odpowiadaj.
Nie przeczytam , z braku możliwości ku temu ....więc szkoda strzępienia paznokci o klawiaturę.

jip
03-03-2009, 15:59
Lila co z Tobą, mam wrażenie, że gdyby Cię teraz z karabinem wpuścili na Ukrainę to siekła byś wszystkich kto się nawinie i ma dwa lata, 05, roku czy 70 lat. Taka nienawiścią siejesz, że nie wiem czy gorsza nie była byś jak tamci z UPA. Kobieto od tamtych czasów minęło dziesiąt lat, ludzie też, powoli bo powoli ale się zmieniają, pokolenia nowe się pojawiają, a nie wiem czy się modlisz, bo w modlitwach nawet napisano "wybaczamy naszym winowajcom", nie czas może trochę właśnie tego zastosować? Wiem, że krzywd było wiele ale i tu i tu, które gorsze? nie wiem, ale jest też takie powiedzenie "czas rany leczy" może już czas, żeby trochę te rany zaleczyć, pamiętać, ale wyrzucić choćby nienawiść?

jip
03-03-2009, 17:57
"Teraz, kiedy prezydenci robią wszystko, aby między Polską a Ukrainą zaponowały dobrosąsiedzkie stosunki, niektórzy tego nie chcą. Widziane to, aby ukraińskie chamy, były równe polskim panom. Niektórym paniom hrabiankom z Wołynia to się w sklerotycznych mózgownicach nie mieści.[/QUOTE]
Wiesz może trochę to zbyt ostra wypowiedź, wiem, że niektórzy potracili tam swoich bliskich, znajomych, że były to zbrodnie makabryczne, i jeszcze długo zanim się otrząsną, ale ja wolę zgodę jak nienawiść wzajemną, tym bardziej, że zbrodnie były i tu i tu.

Pani Slowikowa
03-03-2009, 19:00
Teraz, kiedy prezydenci robią wszystko, aby między Polską a Ukrainą zaponowały dobrosąsiedzkie stosunki, niektórzy tego nie chcą. Widziane to, aby ukraińskie chamy, były równe polskim panom. Niektórym paniom hrabiankom z Wołynia to się w sklerotycznych mózgownicach nie mieści.

Jipie, pokoju nie mozna zaczac budowac na glinianych nogach..
Historia ma byc napisana bez klamstw.
Ludobojstwo ma byc potepione..
i winnym ma sie nie stawiac pomnikow..
Jak to wszystko bedzie uwzglednione to wtedy masz racje ze trzeba budowac mosty i wspolprace miedzy narodami..
Ukraina takie bliskie nam panstwo , jezyk podobny do polskiego, muzyka cudna,temerament tez..
Oni tym uszanowaniem dla UPA zachowuja sie tak jakby Niemcy zaczeli stawiac pomniki SSmanom ..
Niemcy przyznali sie do winy i zyja we wzgledym spokoju..
Ukraina ma sie tez przyznac i juz..
Nie bedziemy mowic ze deszcz pada jak nam ktos w gebe pluje., bo ci pomordowani straszyliby nas po nocach.

A znasz takie powiedzenie: "Ukraina bedzie wolna jak polskiej krwi bedzie do kolan"???
Czy tak mowia ludzie ktorzy zasluguja na pomnik?

Kazimierz
03-03-2009, 19:25
Teraz, kiedy prezydenci robią wszystko, aby między Polską a Ukrainą zaponowały dobrosąsiedzkie stosunki, niektórzy tego nie chcą. Widziane to, aby ukraińskie chamy, były równe polskim panom. Niektórym paniom hrabiankom z Wołynia to się w sklerotycznych mózgownicach nie mieści.
Wiesz może trochę to zbyt ostra wypowiedź, wiem, że niektórzy potracili tam swoich bliskich, znajomych, że były to zbrodnie makabryczne, i jeszcze długo zanim się otrząsną, ale ja wolę zgodę jak nienawiść wzajemną, tym bardziej, że zbrodnie były i tu i tu.[/QUOTE]

Nie zaprzeczam,Jip, że zbrodnie były okropne i zginęło wielu niewinnnych ludzi. Przyznaję, że niektóre słowa nyły nie na miejscu. Te o paniach hrabiankach.
Wiem coś o tych strasznych historiach od mojej teściowej, bo moja żona tam się urodziła (w Rokitnie Wołyńskim), właśnie 2 lata przed tymi wypadkami. Można powiedzieć, że cała rodzina mojej żony cudem z tego wyszła. Tzn. nie mieszkała w żadnej tych miejscowości, gdzie Ukraińcy popełnili jakąś zbrodne. Teściowa z czworgiem dzieci, od 2-14 lat przeżyła okupację na Ukrainie dzięki temu chyvba, że Polacy i Ukraińcy byli dobrymi dla siebie w tej okolicy. Do tego samego musimy dążyć teraz. Pzyszłe pokolenia muszą sobie podać ręce,i żyć, jak równi sobie, pomagać sobie i wybaczyć zbrodnie dziadów i pradziadków.
Nawet, jeśli zginęło wiecej Polaków, niż Ukraińców.

jip
03-03-2009, 19:37
Jak to wszystko bedzie uwzglednione to wtedy masz racje ze trzeba budowac mosty i wspolprace miedzy narodami..
Ukraina takie bliskie nam panstwo , jezyk podobny do polskiego, muzyka cudna,temerament tez..
Oni tym uszanowaniem dla UPA zachowuja sie tak jakby Niemcy zaczeli stawiac pomniki SSmanom ..
Nie bedziemy mowic ze deszcz pada jak nam ktos w gebe pluje., bo ci pomordowani straszyliby nas po nocach.

A znasz takie powiedzenie: "Ukraina bedzie wolna jak polskiej krwi bedzie do kolan"???
Zacytowałaś tu coś nie mojego, moja wina, że trochę bardziej nie zaznaczyłem iż to cytat Kazimierza postu, a ja na niego odpowiedziałem trochę inaczej. Co nie znaczy, że częściowo z nim się nie zgadzam, ale jego słowa moim zdaniem były zbyt ostre, zresztą on sam to przyznaje. Ale podstawową sprawą dla mnie to myślenie o zgodzie a nie o wojnie i jątrzeniu.
Mówisz o Niemcach, przecież tam są też różne grupy tak jak wszędzie, a u nas, u nas też łapę podnoszą a mówią, że piwo zamawiają, więc myślę, że spokojniej trza do tych spraw podchodzić...

Lila
03-03-2009, 23:30

Asiu ,jako hrabinia z Wołynia ,pochylam się nad wywalonym ,niegrzecznym postem Kazimierza .Jako surowcem wtórnym...w czasie kryzysu.

Cierpliwie wyjaśniam ...
Pomnik na cmentarzu Orląt dotyczy roku 1919 ,gdy odrodziła się Rzeczpospolita i usiłowała - po raz pierwszy w historii - powstać Ukraina jako państwo .Nigdy przedtem państwem nie była ,ale chrapkę miała na NASZ Lwów .
Młodzież Lwowa ,jak i później młodzież Warszawy ,chwyciła za broń. "Orlęta Lwowskie '' mają swój cmentarz.

Marzenia Ukrainy legły w gruzach pod butem Lenina ,a ostatecznie w okresie Wielkiego Głodu.

Odrodziły się później...i też legły w gruzach.

A rok 1943 ,to całkiem inna para kaloszy .

http://www.starwon.com.au/~korey/Wolyn%2043.htm...

A dlaczego tak uparcie o tym piszę ?

List Kresowiaków z protestem przeciwko odradzającemu się kultowi morderców UPA ,trafił do Brukseli. Czemu nie chcą przebaczyć na starość ? A przecież to ZSRR nakazał nam milczenie .W sprawie Katynia - także.

Napisał tu ktoś ,że mieliśmy ''za uszami ''wymordowanie kilku tysięcy Ukraińców.
Tak .Były oddziały Samoobrony .Nie daliśmy się tak całkiem wyrzynać jak kurczaki .Na szczęście ...
I...powstały zespoły planujące jak rozmieszczać oddziały Samoobrony .Była broń dana przez Niemców.

Gdy ruszył sowiecki front - pamiętajmy o datach - wszystko przepadło .Bo Niemcy porozumieli się z Wołyńskim AK ,po czyjej stronie będą walczyć.
Odpowiedź mogła być tylko jedna.Nasz Rząd był w Londynie, a my w Koalicji ,w której byli Sowieci.

Niemcy zabrali broń ,a tę ,która była przeznaczona już na wydanie samoobronom ,przekazano UPA .Bo UPA zaoferowało współpracę .Dla nich Sowiety to był koniec samodzielnej Ukrainy ,choć były wypadki współpracy z Sowietami po wojnie już,oczywiście .Na ziemiach polskich ,co dało pretekst do oderwania paru powiatów.

Polska ludność padła ofiarą wielkiej polityki.
A jeśli ktoś z Kresowiaków czyta co piszemy ,to może tylko pokiwać głową i powiedzieć sobie kresowe przysłowie : kogo nie boli ,temu powoli.

Na koniec zacytuję księdza Isakowicza .Tymi zdaniami naraził się swoim zwierzchnikom ..
Dlaczego ci, którzy zginęli z rąk Niemców, są lepszymi, niż ci męczennicy, których obdarto ze skóry, przecięto piłą, czy pokrajano na kawałki? Mówiłem o błędach władzy państwowej, muszę powiedzieć o błędach władzy kościelnej. I możemy się właśnie dowiedzieć, że Szeptycki to błogosławiony, ale ksiądz zamordowany przez sąsiadów, to nie jest już męczennik. [...].

I to naprawdę już KONIEC.

Oddaję trybunę ,a nie jest to Trybuna Ludu ,na szczęście .
I warto wiedzieć ,z kim mamy zawierać przymierza.
Wielka polityka ...tak.
Na jej ołtarzu znowu należy położyć zamęczonych , bo to tak niekomfortowo się czyta ,między Szkiełkiem Kontaktowym a Kubą Wojewódzkim.

ps.w 1943 wyginęli głównie prości ludzie .Ziemianie w większości zdążyli się ewakuować ,w odróżnieniu od roku 1920 .

jano43
04-03-2009, 00:24
Rzeż wołyńska -jak i inne miejsca mordów na polakach w czasach wojny- to po prostu zmaterializowana nienawiść ukraińców do nas.Nienawiść ta nie zrodziła się w roku 1930 ani
w 1920 ( casus Petlury) ale wieki wcześniej.Wiśniowiecki Jarema to postać historyczna i Sienkiewicz nie bez powodu pierwszą część swej trylogii zatytułował "Ogniem i mieczem".Tenże Jaremia takimi właśnie metodami rządził na kresach.Chyba nieżle przez cały czas naszej tam obecności nabroiliśmy w stosunku do ukraińców.A i w okrucieństwie nie byliśmy od nich gorsi.A że w obecnej chwili ani my ani ukraińcy nie jesteśmy w stanie sporządzić jednej wersji wzajemnej historii lepiej dać sobie póki co spokój z przeszłością a zająć się przyszłością.

Pani Slowikowa
04-03-2009, 00:33
Lila ja mialam na mysli takie pomniki :mad:

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/thumb/a/aa/Pamjatnyk_Stepanu_Banderi_u_L%27vovi.jpg/300px-Pamjatnyk_Stepanu_Banderi_u_L%27vovi.jpg&imgrefurl=http://pimdepim.salon24.pl/104119.html&usg=__AvUbqe1sYfC6srwdKiWzvZ6MPsg=&h=349&w=300&sz=31&hl=en&start=2&tbnid=u7COQO-xLrH18M:&tbnh=120&tbnw=103&prev=/images%3Fq%3Dpomnik%2Bbandery%26gbv%3D2%26hl%3Den% 26sa%3DG

Lila
04-03-2009, 00:34
Rzeż wołyńska -jak i inne miejsca mordów na polakach w czasach wojny- to po prostu zmaterializowana nienawiść ukraińców do nas.Nienawiść ta nie zrodziła się w roku 1930 ani
w 1920 ( casus Petlury) ale wieki wcześniej.Wiśniowiecki Jarema to postać historyczna i Sienkiewicz nie bez powodu pierwszą część swej trylogii zatytułował "Ogniem i mieczem".Tenże Jaremia takimi właśnie metodami rządził na kresach.Chyba nieżle przez cały czas naszej tam obecności nabroiliśmy w stosunku do ukraińców.A i w okrucieństwie nie byliśmy od nich gorsi.A że w obecnej chwili ani my ani ukraińcy nie jesteśmy w stanie sporządzić jednej wersji wzajemnej historii lepiej dać sobie póki co spokój z przeszłością a zająć się przyszłością.

Masz rację Jano.

Wymordowanie polskich oficerów w Katyniu , to zmaterializowana nienawiść do polskiego wojska za okupację Kremla w roku 1612 ,czyli dokładnie 34 lata przed Jaremą .Onże niemowlęciem już był w czasie Wielkiej Smuty.

Uważam za karygodne kręcenie filmu i rozdrapywanie ran.Zajmijmy się przyszłością ,związaną z gazem szczególnie .
Oficerowie polscy - pod ziemią mi tu cicho siedzieć.

ps.a miałam już nic nie pisać .:)

ps.2 zmieńcie temat .Może o stoczniach ,albo o prezydencie ,bo ma konto jednak .

ps .3 .I jeszcze ...dostałam parę podziękowań na Gadulec .Za to co piszę tutaj ,od osób nieznanych mi dotąd. Nawet nie spodziewamy się ,kto nas czyta .:) Nie do wiary .Jak dostanę upoważnienie ,to napiszę .:)

senior A.P.
04-03-2009, 11:11
"Oficerowie polscy - pod ziemia mi tu cicho siedziec".

Dobrze,ze jeszcze bez wykrzyknika Lilu to napisalas.

Nigdy nie bylem pod rozkazami "babskimi" i tego rozkazu nie wykonam.
Oczywiscie "siedze pod ziemia" i mam kontakt z duchami,ktore kraza nad Polska widzac drwine z nich i zyjacyh POLSKICH PATRIOTOW !
Jednoczesnie nakazuja aby i tym razem nie dac sie otumanic i wpierw poszukac wichrzycieli w Polsce i na Ukrainie a nastepnie odizolowac ich od rzadzenia nie dokonujac kolejnych rzezi.
Logika Kazimierza jest sluszna,trzeba wszystkim uderzyc sie w piersi i po lacinie zakrzyknac "mea culpa" wraz z ekumanizowanym tlumem owiec,baranow i pasterzy !

Czas na pokoj i zgode narodowa a nie rozdrapywanie historii !!!
Nadal zyja tacy co to uznaja tylko "oko za oko ,zab za zab" a motloch za nich wykonje zlecenia wszelkich mordow i rzezi !
Koniec wpuszczania w polityczne maliny .
Milego dnia Zycze ,zdrowej i rozsadnej dyskusji.

POLA
04-03-2009, 14:35
Gdybyśmy my prowadzili politykę, nie byłoby nie tylko problemu Eriki Steinbach, ale też i muzeum mającego upamiętnić wysiedlonych Niemców.
powiedział J. Kaczyński na konferencji prasowej.
No jasne! Jako żywo PiS wypowiedziałby wojnę, którą na pewno by przegrał, ale co tam...

Panowie Kaczyńscy z drużyną:
Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem. Starożytni już o tym wiedzieli.

Kazik
04-03-2009, 15:11
Panowie Kaczyńscy z drużyną:
Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem. Starożytni już o tym wiedzieli.
Słuszne spostrzeżenie. Można też w kółko mówić i pisać na bilbordach PiS=agresja. Wygrana w wyborach się sprawdziła.

senior A.P.
04-03-2009, 15:13
A co z nowozytnymi - siedza cicho ?
Oj Pola,Pola ,taka w tobie pokladalaem nadzieje ,ze..... wyedukujesz Polakow.
Juz wole z Lila "isc na ruskich" z wyjatkiem jej ziecia.
Zaraz ja tu zobaczymy z miotla Polesia.

jip
04-03-2009, 15:59
Słuszne spostrzeżenie. Można też w kółko mówić i pisać na bilbordach PiS=agresja. Wygrana w wyborach się sprawdziła.
http://images47.fotosik.pl/76/542f702f3b044752.jpg

POLA
04-03-2009, 16:46
Oj Pola,Pola ,taka w tobie pokladalaem nadzieje ,ze..... wyedukujesz Polakow.
No co Ty!
Od edukacji są inni:D

siekierka
05-03-2009, 11:49
„Bo słuchajcie i zważcie u siebie,
Że według Bożego rozkazu:
Kto nie doznał goryczy ni razu
Ten nie dozna słodyczy w niebie”.
...
„Bo kto nie był ni razu człowiekiem,
Temu człowiek nic nie pomoże”

Mickiewicz-Dziady cz.II

POLA
05-03-2009, 13:57
Siekierko, nie wywołuj duchów...romantycznych.

Przechodniu, zachowaj ciszę,
Bo Mickiewicz się obudzi
I znów "Dziady" napisze.

W radiowej Trójce wysłuchałam w "Za, a nawet przeciw" audycji czy Polacy mają w czasie kryzysu poczucie humoru. Wyszło, że mają i z tego się cieszę.:D

Kazimierz
05-03-2009, 16:28
Siekierko, nie wywołuj duchów...romantycznych.
Przechodniu, zachowaj ciszę,
Bo Mickiewicz się obudzi
I znów "Dziady" napisze.
W radiowej Trójce wysłuchałam w "Za, a nawet przeciw" audycji czy Polacy mają w czasie kryzysu poczucie humoru. Wyszło, że mają i z tego się cieszę.:D
Polu ! Przypuszczam, że ten tomahawek był celowany do mnie, a przeleciał nad głowami innych. Tomahawk, to prymitywna i niecelna broń. Nomen omen, broni tej , a właściwie święconych siekierek, używali OUN`owcy w rzeziach na Wołyniu. Wiem to z pierwszej ręki, a właściwie z pamiętnika krewnego żony,który właśnie wziąłem do ręki, aby lepiej poznać się z relacjami naocznych świadków tych wydarzeń. Aby nie być gołosłownym, fragment ten zamieściłem w blogu.
Piszę OUN`owcy, bo ja rozróżniam dobrych Ukraińców od złych, tak też, jak dobrych Niemców od hitlerowców.
Ukrainiofilli ! Mimo rzezi, nie dajmy się zastraszyć i popierajmy wszystkie inicjatywy naszego Państwa, aby stosunki między Polską i Ukrainą naprawić.

senior A.P.
05-03-2009, 17:01
Przechodniu !

Powiedz napotkanym w drodze,ze tu kiedys byla Polska !

Polsko co sie z Toba stalo ?
Gral i spiewal mlody POLAK !

jip
05-03-2009, 18:14
Prezydent Lech Kaczyński zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego - poinformowała prezydencka kancelaria na swojej stronie internetowej.
Nowela wprowadzała m.in. dwudniowe wybory i możliwość głosowania przez pełnomocnika (w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych).
Czyli im krócej i mniej tym lepiej, a po cholerę niepełnosprawny przy urnie - wg prezydęta. I znowu mnie wykiwali, a chciałem na PiS a teraz wcale.....(to nie ja)

Kazik
05-03-2009, 19:52
Prezydent Lech Kaczyński zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego nowelę ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego - poinformowała prezydencka kancelaria na swojej stronie internetowej.
Nowela wprowadzała m.in. dwudniowe wybory i możliwość głosowania przez pełnomocnika (w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych).
Czyli im krócej i mniej tym lepiej, a po cholerę niepełnosprawny przy urnie - wg prezydęta. I znowu mnie wykiwali, a chciałem na PiS a teraz wcale.....(to nie ja)

Oszczędne PO takie coś proponuje? Dawniej byli innego zdania.
1]Jak zabezpieczyć urnę na noc aby nie przybyło coś lewego jak u Łukaszenki? Bo w godzinach głosowania są przedstawicie-le partii i patrzą wzajemnie na siebie.
2] Jak zrobić aby za osobę nie wychodzącą z domu uczciwie ktoś zagłosował? Tzn. w/g woli np. chorej staruszki? Pamiętacie hasło PO przed ostatnimi wyborami "schowaj babci dowód"? (namawianie do przestępstwa-uniemożliwienie głosowania) Co liczą na fałszywe głosy? Proponuję nowe hasło dla PO: świśnij babci dowód i idź głosować. Ładne?:rolleyes:

Kazimierz też to popierał i nawet proponował mailem głosować. Jip i Kazimierz dajcie mądrą opowiedz jak zrobić aby te osoby głosowały ale nie było machlojek. Zapytywałem wtedy aby więcej osób się wypowiedziało jak to zrobić a ja napiszę post (po przynajmniej kilku wpisach) aby nie sugerować niczego.

Ponawiam prośbę piszcie. Jip-do klawiatury, popierasz to powiedz jak zabezpieczyć przed przekrętami.
Dlatego to jest projekt do ***y i L.K. nie zawetował (mógł) niech T.K. się wypowie. Ostatnia jego wypowiedź T.K. była na niekorzyść PiS-teraz zobaczymy. Czyli T.K. jest w większości spoza PiS.

jip
05-03-2009, 20:27
1]Jak zabezpieczyć urnę na noc aby nie przybyło coś lewego jak u Łukaszenki? Bo w godzinach głosowania są przedstawicie-le partii i patrzą wzajemnie na siebie.
2] Jak zrobić aby za osobę nie wychodzącą z domu uczciwie ktoś zagłosował? Tzn. w/g woli np. chorej staruszki? Pamiętacie hasło PO przed ostatnimi wyborami "schowaj babci dowód"? (namawianie do przestępstwa-uniemożliwienie głosowania) Co liczą na fałszywe głosy? Proponuję nowe hasło dla PO: świśnij babci dowód i idź głosować. Ładne?:rolleyes:

Kazimierz też to popierał i nawet proponował mailem głosować. Jip i Kazimierz dajcie mądrą opowiedz jak zrobić aby te osoby głosowały ale nie było machlojek. Zapytywałem wtedy aby więcej osób się wypowiedziało jak to zrobić a ja napiszę post (po przynajmniej kilku wpisach) aby nie sugerować niczego.

Ponawiam prośbę piszcie. Jip-do klawiatury, popierasz to powiedz jak zabezpieczyć przed przekrętami.
Dlatego to jest projekt do ***y i L.K. nie zawetował (mógł) niech T.K. się wypowie. Ostatnia jego wypowiedź T.K. była na niekorzyść PiS-teraz zobaczymy. Czyli T.K. jest w większości spoza PiS.
Kazik, czy Ty uważasz, że ktoś będzie szukał niepełnosprawnych i próbował ich namówić do przewałek?, układów i przewał wszędzie szuka PiS i Ziobro. Mówisz, że masz wysokie IQ to pomyśl rozsądnie ale samodzielnie.

Kazik
05-03-2009, 20:52
Kazik, czy Ty uważasz, że ktoś będzie szukał niepełnosprawnych i próbował ich namówić do przewałek?, układów i przewał wszędzie szuka PiS i Ziobro. Mówisz, że masz wysokie IQ to pomyśl rozsądnie ale samodzielnie.
Znowu nic nie rozumiesz. Nikt nie będzie szukał niepełnosprawnych. Durny aczkolwiek 18-letni wnuczek zagłosować może za kogoś z rodziny jeżeli będzie wiedział że ta osoba nie idzie głosować i nie dostanie później lania od ojca za którego zagłosował i za mamę i babcię też. Czy Ty naprawdę tak ciężko myślisz?
Co ma Ziobro do tego że ustawa PO głupia? Ty znowu wyjeżdżasz z tym IQ-teraz masz taką modę? Nastolatkowi w miarę rozgarniętemu to można wytłumaczyć, zapytaj kogoś z rodziny lub sąsiada. Trudno jak takie proste nie rozumiesz.

Kazimierz
05-03-2009, 20:53
Kaziu ! Piszesz, że głosowanie przez internet, przez pełnomocnika,telefon komórkowy, korespondencyjnie itp jest narażone na oszustwa. Takie sposoby głosowania stosowane są już np. w USA, a być może też w innych krajach. Jeśli już teraz można będzie wypełniać PIT 37 przez internet, i ja jeszcze w tym roku będę mógł z tego skorzystać, to jestem niemal pewien, że w przyszłych wyborach będę już mógł głosować przez internet, tylko z czystej frajdy. Lubię nowoczesność i chętnie stosuję nowinki techniczne. Zabezpieczenie systemu wyborczego przed oszustwami, to sprawa specjalistów i Państwowej Komisji Wyborczej. A nie moja, ani Twoja "komputerze".
Wierzę, że głosowanie w/w technikami jest obarczone mniejszą liczbą przestępstw niż tradycyjny system.
Od machlojejk i przekrętów, mamy, Kaziu, specsłużby i pierdle.
A LK i JK , jak i Kwach, na prezydenturę nie mają co liczyć, chociaż bardzo by tego chcieli.

POLA
05-03-2009, 22:50
Polu ! Przypuszczam, że ten tomahawek był celowany do mnie, a przeleciał nad głowami innych...
Źle przypuszczasz, moja wypowiedź miała wyraźnego adresata. Siekierkę, który duchy dziadowskie wywołuje.:D

Kazik
05-03-2009, 22:57
Dobrze- pomijając już koszt wyborów (2x po 60 mln) i zasadność -większa frekwencja? W niedzielę nawet jak ktoś pracuje to między 6,oo a 20,oo jest 14 godzin kto tak pracuje? A kolejarz który Z Krakowa do Szczecina prowadził maszynę, może wziąć kartkę (dużo wcześniej) i głosować tam gdzie mieszka lub w dowolnym miejscu.

Dzięki podpisowi elektronicznemu mogę zawierać transakcje już dziś. Taki podpis jednak kosztuje. Dam cennik na końcu tego postu. W USA pewnie większość ma już taki podpis, podobnie jak karty kredytowe. Karty u nas już ma coraz więcej osób, ale podpis elektroniczny niewielka grupa biznesu. Jak to zrobią abym PIT wysłał internetem (zabezpieczenia) to zobaczymy. Musi być tak że jak ocygani ktoś to żeby nie mógł powiedzieć że to ktoś z kolegów biurowych skorzystał z kompa który używa (IP-komputera) i on nie odpowiada za cygaństwo. Dobrze by wiedzieć od kogoś z USA jak to jest z tym głosowaniem. Lub z innego kraju gdzie to funkcjonuje. Chciałbym wiedzieć też od jakiego roku to mają. To ważne-bo karty kredytowe i inne nowinki wprowadzamy z opóźnieniem ca 20 lat.
Komputeryzację ZUS; Policji;Rządu itp-pamiętasz? Firma Krauzego to robiła. Forsę wzięli, a przy ostatnich wyborach komisje dane przesyłały do W-wy gońcem. Bo przez internet (bez specjalnego kodowania) nie wolno. Układ się "zatkał" z przeciążenia, ale firma kasę pobrała za ten knot.

CYTATY:

Podpis elektroniczny
Już dziś - certyfikaty są niezbędne w kontaktach z ZUS, przy przesyłaniu dokumentów przez internet. Od 1 maja 2008 r. wszystkie urzędy administracji publicznej zostały zobowiązane do przyjmowania dokumentów drogą elektroniczną. Do korzystania z podpisu elektronicznego konieczne jest posiadanie zestawu, który składa się z certyfikatu kwalifikowanego, karty kryptograficznej, czytnika kart kryptograficznych oraz oprogramowania. ZAMÓW TERAZ!

"MediumTurquoise"]2009-02-03
100.000 certyfikat kwalifikowany CERTUM wydany !
W dniu 27 stycznia 2009 roku o godzinie 14:32 CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji wydało stutysięczny certyfikat kwalifikowany. Oznacza to, że Unizeto Technologies zachowuje w Polsce mocną pozycję lidera usług certyfikacyjnych związanych z podpisem elektronicznym zarówno pod względem wielkości i różnorodności palety usług, jak i ilości użytkowników z nich korzystających.

http://www.sigillum.pl/sig-cmsws/page/?F;161 tu masz cennik-na jeden rok 355 zł na 2 lata 403 zł Czy Cię na to stać aby wysłać coś do ZUS? Poczta i nawet taksówka jest tańsza. Dla PIT myślisz że będzie inaczej? Przecież to b. ważny dokument.

Kazimierzu masz link do cennika abyś uwierzył. Ja wklepałem w Google hasło "podpis elektroniczny" i te cytaty oraz cennik stamtąd brałem. Wiele wątków jest jeszcze do poczytania.
Czy możesz się w przyszłości przygotować do napisania postu?

Czytając pierwszy cytat widzisz że podpis elektroniczny jest wymagany nawet dla ZUS, do głosowania (w przyszłosci) będzie też konieczny.

Z datą 3 marca br. masz informacje że 100 tys Polak ma taki podpis (cennik widzisz) a kraj ma 38,5 miliona obywateli!

Jako były pracownik w handlu zagranicznym i znający angielski, jesteś gość wykształcony, a czasem piszesz posty jak ten tutaj co powoli czyta i lubi wklejać "żółwiki". A "kuda" jemu do Ciebie.

senior A.P.
06-03-2009, 09:42
A moze tak juz przestac glosowac na partie ?
Rozp...... partie !
Glosowac na bezpartyjnych .
Partie polaczyc z kolkami rozancowymi i niech sie razem modla po godzinach pracy wraz z Radiem Maryja .

Bedzie to korzystniejsze dla Polski i Polakow.

Wtedy i dziennikarze beda mieli mniej pracy,nie beda musieli biegac za partyjnymi zlobojadami !

jip
06-03-2009, 10:14
Kazik wiem, że mnie nie możesz porównać do Kazimierza bo jak piszesz o Kazimierzu:"Jako były pracownik w handlu zagranicznym i znający angielski, jesteś gość wykształcony, a czasem piszesz posty jak ten tutaj co powoli czyta i lubi wklejać "żółwiki". A "kuda" jemu do Ciebie."
Ale pociesz zapisuję się na Uniwersytet, co prawda III wieku ale tam też się czegoś nauczę i podniosę swoje IQ, może Ci dorównam wtedy, jak myślisz?.
A inaczej, nie tłumacz tak prezydenta, ma gdzieś możliwość głosowania przez niepełnosprawnych, starszych, no bo możliwości rozwiązań jest wiele, - choćby upoważnienia, choćby wynoszenie urny, a przy internecie są jakieś hasła, logowanie, niekoniecznie musi być podpis elektroniczny. Kto psa (czyli tego niepełnosprawnego gościa) chce uderzyć zawsze kij znajdzie czyli, potłumaczy sobie, że możliwe jest niemożliwe, a chodzi o to, że przedłużenie głosowania, głosowanie przez internet, to więcej głosów ale nie dla partii prezydęckiej.

Kazik
06-03-2009, 11:02
Odpowiem po kolei:
1] Dalej nie rozumiesz co to jest IQ, poziomu inteligencji w ten sposób nie podniesiesz, co najwyżej wiedzę-a to różnica 2 pojęć.
2] Jakie upoważnienie ma dostać głosujący za kogoś kto z łóżka nie wstaje? Jak potwierdzone przez notariusza to babcię trzeba tam zawieść bo inaczej notariusz nie potwierdzi. To już lepiej wieźć babcię do wyborów, bo to zazwyczaj blisko. Ja mam 100 m (w szkole robią punkt wyborczy) A jak wystarczy odręczne pismo-to wnuczek sam sobie może takie napisać i "trzęsioną ręką" a jeszcze podkradziony dowód (babcia go pod poduszką nie trzyma) i już może za nią głosować.
3] 2 dniowe głosowanie ma podnieść głosy PO? A dlaczego nie odwrotnie? Kto nie może głosować w niedzielę? Czy ktoś pracuje 14 godzin aby nie miał szans? A koszt rośnie o kolejne (prawie 60 mln) bo to wynagrodzenia komisji. Napisałem "prawie" bo to jest mniej gdyż wystrój itd. zostaje z poprzedniego dnia.
4] O elektronicznych podpisach tez nie rozumiesz-zalogować się to nie wystarczy, gdyby tak było to dlaczego nawet do ZUS wymagany jest podpis elektroniczny?
5] Jak rząd chce zagospodarować staruszki i inwalidów to niech zapłaci im dowóz do wyborów-proszę bardzo, ja jestem "za"
6] Jak chcesz przechować skrzynkę aby w nocy "nie przybyło" ja to u Łukaszenki robią? Może urny z całej np. Warszawy zawieźć na noc do banku?:rolleyes:

tadeusz50
06-03-2009, 11:10
Trochę wrzucę kamyk do głosowania. Ciekaw jestem czy zabierając dowód sąsiad osoba sprawdzająca będzie dokładnie porównywała moja fizjonomię ze zdjęciem w dowodzie. Płeć wiek powiedzmy przybliżony, owłosienie u już. Takie samo ryzyko jak głosowanie przez upoważnienia. Elektronicznie- płatności robię przez internet można coś podobnego stworzyć tylko trzeba chęci do tego a nie wykręcać się sianem. To czy wejść do strefy euro za dwa, pięć czy dwadzieścia lat jest taką samą loteria jak gra w ruletkę. Euro może być równe złotemu 1:1 a może kosztować 10zł kto dziś to wie? Pewnie wróżka?

Kazik
06-03-2009, 11:14
A moze tak juz przestac glosowac na partie ?
Rozp...... partie !
Glosowac na bezpartyjnych .
Partie polaczyc z kolkami rozancowymi i niech sie razem modla po godzinach pracy wraz z Radiem Maryja .

Bedzie to korzystniejsze dla Polski i Polakow.

Wtedy i dziennikarze beda mieli mniej pracy,nie beda musieli biegac za partyjnymi zlobojadami !
Ja jestem bezpartyjny (to że na jakąś partię głosuję to nie to samo). Bezpartyjnych dorosłych jest np. 80 czy 90% obywateli. Kto ma ich umieścić ja liście kandydatów, może każdy sam? To będziemy mieć 20 mln kandydatów a nasz sejm ma 460 miejsc. Nawet szeregowiec by to zrozumiał. Podaj sposób, haseł i ogólników mamy pod dostatkiem. Gdyby był ranking na hasła i obiecanki, mielibyśmy wysokie miejsce w Europie.

Kazimierz
06-03-2009, 11:15
Kaziu ! Ja nie pisałem o wszystkich PITach, tylko o , cytytuję z mojego postu":"Jeśli już teraz można będzie wypełniać PIT 37 przez internet, i ja jeszcze w tym roku będę mógł z tego skorzystać, to jestem niemal pewien, że w przyszłych wyborach będę już mógł głosować przez internet, tylko z czystej frajdy."Od 1go kwietnia, zamiast podpisu elektronicznego, wystarczy podać kwotę ostatniego swojego przychodu. Oczywiście,że podpis elektroniczny, to nie dla przeciętnych ludzi,czy emerytów. To jest oczywista oczywistość. Jip ma rację musisz wolniej, dokładniej czytać i wolniej,dokładniej pisać. Im dłużej piszesz, tym niedokładniej.
Do pisania postów wystarczy, moim zdaniem, dobra matura i samokszałcenie. Wyższe studia techniczne dają szansę do pogłębienia swojej wiedzy,ogólnej też, nauczenia się języków obcych, ale IQ trzeba mieć, że tak powiem, od Boga.
Bóg jest, moim zdaniem,ambiwalentny i, jeśli chodzi o IQ rozrzutny. A może zbyt oszczędny ?
http://wyborcza.pl/1,75248,6346032,Kazdy_zlozy_PIT_37_przez_siec_.htm l

Kazik
06-03-2009, 11:29
Trochę wrzucę kamyk do głosowania. Ciekaw jestem czy zabierając dowód sąsiad osoba sprawdzająca będzie dokładnie porównywała moja fizjonomię ze zdjęciem w dowodzie. Płeć wiek powiedzmy przybliżony, owłosienie u już. Takie samo ryzyko jak głosowanie przez upoważnienia. Elektronicznie- płatności robię przez internet można coś podobnego stworzyć tylko trzeba chęci do tego a nie wykręcać się sianem. To czy wejść do strefy euro za dwa, pięć czy dwadzieścia lat jest taką samą loteria jak gra w ruletkę. Euro może być równe złotemu 1:1 a może kosztować 10zł kto dziś to wie? Pewnie wróżka?
Nie wykluczysz ryzyka że mogą Ci ukraść dowód i wziąć w banku kredyt. Ale trzeba znaleźć podobną osobę. Głosowanie z upoważnieniem nawet tego nie wymaga. Wnuczek nie musi się upodabniać. Upoważnienie sam może napisać.

Płatności robi się też przez telefon. Tak są moje domowe rachunki płacone. Ale trzeba znać hasło, a jakby nawet ktoś je usłyszał czy nagrał to Policja może dojść do sprawcy, np. po rachunkach które zapłacił.

P.S. Jest nowy wątek "posty niezgodne z tematem". Tam jest ten w których dałeś linki i moja odpowiedź, bo przykłady wybrałeś jakbyś to przeciw sobie pisał.:D

Basia.
06-03-2009, 13:31
O rany, dawno mnie tutaj nie było. CHŁOPAKI WYLUZUJCIE!!!!!!!!;)

jip
06-03-2009, 13:49
O rany, dawno mnie tutaj nie było. CHŁOPAKI WYLUZUJCIE!!!!!!!!;)
Basiu zostaw chłopaków:D może nam się IQ podniesie, może się dowiem co to ta inteligencja i jaki sposób na jej podniesienie? może dowiemy się jak babci dowód nie kraść, jak pilnować skrzynki, szkoda takiej wiedzy.;)
PRZECIEŻ MY TO ROBIMY NA LUZIE, inaczej by nie szło, no chyba, że tak jak Walicka po pół......

Kazik
06-03-2009, 15:32
Owszem-czytałem jak napisałeś o tym PIT 37, napisać wszystko można. Dziś dałeś linka.
Ale gdybyś wolniej czytał to zauważyłbyś w tytule znak zapytania. A w treści: ministerstwo obiecuje. Czego już nam nie obiecywano i nadal obiecują. O II-giej Irlandii to już szkoda wspominać ten stary kotlet. Tobie wystarczy obiecać na przykład podniesienie emerytury o 100% a już wyciągniesz rękę. Jak to Tusk obieca to przetrę oczy ze zdumienia i będę czekał choćby na pierwsze czytanie w sejmie.
Czy zauważyłeś że tam pisze: nadużyciom to nie zapobiegnie ale trochę utrudni? Jak zrobią projekt z "zakalcem" senat będzie to prostował ,potem znowu sejm. A mamy termin do 30 kwietnia, już nie długo zobaczymy. Nr postu i treść zapisuję. Będzie potrzeba go odszukać i wysłać Tobie już 1 maja.

Dobrze piszesz o wykształceniu, ale ja miałem na myśli że takiemu jest łatwiej szukać w internecie niż innym. Ale jak ktoś jest leniem lub mało domyślnym to nie znajdzie. Wpisałem 2 słowa i dałem Ci cytaty i link.
Zgadza się że IQ to rzecz wrodzona. Tylko Lepper twierdził że wykształceni mają to nabyte, lecz on-wrodzone. Ale ja przecież nic o tym IQ nie pisałem?

Jeśli już teraz można będzie wypełniać PIT 37 przez internet, i ja jeszcze w tym roku będę mógł z tego skorzystać, to jestem niemal pewien, że w przyszłych wyborach będę już mógł głosować przez internet, tylko z czystej frajdy.--cytat.

Teraz niecałe 2 miesiące i już sprawdzimy chociaż pierwszą część (tą o PIT 37)

Nie daje mi spokoju pytanie: jak łatwo Beger&company zdobywali dane na fałszywki. To jest nazwisko, adres, pesel i jeszcze tam jakieś potrzebne dane.
Nie od gościa to mieli-bo wtedy by nie były listy fałszywe.
Z "sufitu" też się podobno nie da bo komputer wykryje że nie istnieje taki pesel z takim nazwiskiem.

Kazimierz
06-03-2009, 17:52
Kaziu ! Sedno sprawy tkwi w tym, że, jak pisze w tym artykule: "Na razie jednak resort finansów czeka, aż parlament uchwali nowelizację ordynacji podatkowej, która ma umożliwić ministrowi finansów wydanie rozporządzenia potrzebnego do zmiany zasad składania PIT przez internet. W tym tygodniu nowelizacja prawdopodobnie wyjdzie z Sejmu. Przed nią Senat i prezydent."
Jest duże prawdopodobieństwo, że prezydent zawetuje ustawę i nici będą z interenetowego rozliczania PIT-37 w tym roku. Wtedy, napewno przyślesz mi to na 1.Maja. Z góry Ci dziękuję za świąteczny prezent !
Kończę dyskusję nt. IQ. Oprócz IQ powyżej średniej, bardziej cenię u kogoś inne cechy, jak np.talent, charakter.
Basia ma rację, chłopcy. Zabieram swoje zabawki i wychodzę z tej piaskownicy na jakiś czas. Poczekam, aż inni wyluzują.

jip
06-03-2009, 18:09
Kazimierz, będzie nudno, IQ też jest fajne, a PIT już oddałem, trochę zwrotu mam, sanatoria, to im szybciej tym lepiej, nawet nie czekałem na weto prezydenta, bo po co czekać jak i tak będzie. A Basia i tak wie, że my to wszystko piszemy wyluzowani a najwięcej Kazik żarty czyni.

Kazik
06-03-2009, 18:38
To co piszesz w pierwszych 3 linijkach to czytałem w artykule. A skąd Ty i Jip-ek wiecie że Prezydent zawetuje? Czy należycie do PO która zawsze przewiduje taką sytuację, miesiąc krytykuje (to czego jeszcze nie zawetował) i już człowiek traci orientację, jak mógł zawetować jak oni dopiero ustawę "dopinają" a przecież jeszcze muszą uchwalić

Potem się okazuje że Prez. skrytykował ustawę ale " z ciężkim sercem podpisał" (ustawa o NBP-pamiętasz Kazimierz?) Ale później już nie było Chlebowskiego, Niesiołowskiego i innych żeby wyszczekać przeprosiny.

A knota (jeżeli będzie knot) powinien podpisać rozgłaszając co dzień co to będzie jak się to potwierdzi. Jak wyjdą pierwsze nieprawidłowości lub jakaś luka umożliwi przekręty to rząd to zablokować szybko może.

Ja widzę tylko że cwane PO może do tej ustawy dopisać że referendum o € nie będzie. Jak w takim razie miałby podpisać?

Przecież w ustawie o NBP też zrobili wstawkę.
Kazimierzu-prezent przyślę ja oni sami nie zdążą. Spieszą się bardzo i czy to będzie ustawa pisana "na kolanie"-posmotrim, uwidim.

jip
06-03-2009, 19:37
"To co piszesz w pierwszych 3 linijkach to czytałem w artykule. A skąd Ty i Jip-ek wiecie że Prezydent zawetuje? Czy należycie do PO która zawsze przewiduje taką sytuację, miesiąc krytykuje (to czego jeszcze nie zawetował) i już człowiek traci orientację, jak mógł zawetować jak oni dopiero ustawę "dopinają" a przecież jeszcze muszą uchwalić" To Kazik
Kazik telepatia człowieku, telepatia, będzie się bał, że mu dopiszą, że ma ten taki znaczek co mi podpowiedziałeś, ale nie umiem go wkleić, być od jutra i pewno tego się prezydent boi.

Kazik
06-03-2009, 19:59
"To co piszesz w pierwszych 3 linijkach to czytałem w artykule. A skąd Ty i Jip-ek wiecie że Prezydent zawetuje? Czy należycie do PO która zawsze przewiduje taką sytuację, miesiąc krytykuje (to czego jeszcze nie zawetował) i już człowiek traci orientację, jak mógł zawetować jak oni dopiero ustawę "dopinają" a przecież jeszcze muszą uchwalić" To Kazik
Kazik telepatia człowieku, telepatia, będzie się bał, że mu dopiszą, że ma ten taki znaczek co mi podpowiedziałeś, ale nie umiem go wkleić, być od jutra i pewno tego się prezydent boi.
Bez obrazy Jip-ku ale jesteś (mniej mądry) niż ustawa przewiduje.
Przecież czyta przed podpisaniem dokumentu. Czy Ty podpisujesz coś nie czytając?

być od jutra i pewno tego się prezydent boi.--cytat
To trudna składnia zdania, albo czegoś tu brakuje. Nie wiem co masz na myśli? (tylko w tym zdaniu)

jip
07-03-2009, 09:19
Kazik: że mu dopiszą, że ma ten taki znaczek, (czyli Euro) co mi podpowiedziałeś, ale nie umiem go wkleić, być od jutra i pewno tego się prezydent boi.
Tak miało być, ale język mi się trochę poplątał. Ale też Ci mówiłem, że mi płacą za to, żeby był sens, ale zawiły sens, no i to zdanie pewno będzie darmowe bo trochę faktycznie bez sensu było. Ale orzeczenie chyba było? bo jakby nie było, toby cały wpis był za frico.

senior A.P.
07-03-2009, 09:53
Co to za targowisko i jakie przekupki tu handluja ?
Sieczke medialna tez sprzedajecie ???

POLA
07-03-2009, 11:15
O matko kochana, przestańcie się kłócić, który mądrzejszy. Dedykuję Wam puentę bajki "Wilczki":

Jak będziecie tak w kupie
Dysputować się, głupie,
Wiecie, kto nie zbłądzi?
Oto strzelec was pozwie, a kuśnierz osądzi.

Polską, chłopcy, czas się zająć, Polską!
:D

siekierka
07-03-2009, 13:16
Niemal 10 tys. pracowników z przedsiębiorstw sektora przemysłu obronnego manifestowało wczoraj w stolicy w obronie miejsc pracy. "Rząd Tuska w NATO, ale z łopatą", "Gdy zbrojeniówka nie pracuje, to Donald plajtuje", "Wstyd i hańba", "Żądamy spełnienia postulatów" - takie m.in. okrzyki wznosili protestujący przeciwko cięciom w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej. Ich zdaniem, obecna polityka rządu spowoduje rezygnację z wielu umów zawartych z polskimi firmami, a tym samym spadek produkcji i zatrudnienia. Obawiają się, że planowane cięcia mogą doprowadzić do likwidacji nawet 30 firm, w efekcie pracę straci nawet 46 tysięcy osób.:D

POLA
07-03-2009, 14:36
Siekierko,
hasła hasłami, a może czas najwyższy przeprofilować zakłady zbrojeniowe?
Może przestawić je właśnie na produkcję łopat?:D
Będzie większy na nie popyt, bo zawsze trzeba coś lub kogoś zakopać albo komuś dokopać;)

jip
07-03-2009, 14:45
O matko kochana, przestańcie się kłócić, który mądrzejszy. Dedykuję Wam puentę bajki "Wilczki":

Jak będziecie tak w kupie
Dysputować się, głupie,
Wiecie, kto nie zbłądzi?
Oto strzelec was pozwie, a kuśnierz osądzi.

Polską, chłopcy, czas się zająć, Polską!
:D
Pola , a gdzie Ty tu kłótnie widzisz?, przecież my tylko grzecznie i delikatnie jak tylko można wymieniamy poglądy na (Kazik pomóż jak mam to cholerne Euro wstawić? mam obok piątki na klawiaturze ale na dole), a ja się z Kazikiem zgadzam, że takiej ustawy jeszcze nie wymyślili coby moją mądrość przewidziała, a że Polonista ze mnie niezbyt dokładny to też wiem, tak że on tylko potwierdza fakty a ja się nie wkurzam na niego, i tak go lubię.
A Polską tylu mądrych się zajmuje, że jak sobie trochę odpuścimy to chyba Polska nie splajtuje, ale Balcerowicz podpowiada, to po to, żeby związek z tematem był:
Zdyscyplinowana polityka budżetowa oraz mniejsza ilość zaciąganych długów - tak według prof. Leszka Balcerowicza należy walczyć z kryzysem gospodarczym w Polsce.

POLA
07-03-2009, 14:53
A jakieś tam przepychanki o własne IQ to pies za przeproszeniem psa?;)

Wysłuchałam grzecznie "orędzia" prezesa do szefa PO.
JK nie odpuści nawet wolnej soboty:D i jak tu odpocząć od...JK? Się nie da:)

jip
07-03-2009, 15:03
A jakieś tam przepychanki o własne IQ to pies za przeproszeniem psa?;)

Wysłuchałam grzecznie "orędzia" prezesa do szefa PO.
JK nie odpuści nawet wolnej soboty:D i jak tu odpocząć od...JK? Się nie da:)
To nie przepychanki, to luźne wymiany poglądów... a co to konkurencja zabroniona?, marzy nam się ranking - kto ma wyższy IQ, albo tylko kto ma wyższy od Dody, bo Kazik się chwali, że ma wyższy i ja się chwalę, potrzebujemy porządnej miarki IQ
Co do orędzia, apelu to znowu wydaje mi się, że mam wysokie IQ, bo wiem, że pieprzył trzy po trzy i mnie nie zainteresował, chyba.. nie to wiedziałem, że są przeciw eutanazji i nie chcą podwyższać składek, i że PO idzie na lewo bo Hibner.....

gratka
07-03-2009, 16:03
Potraktujcie ten cytat jako ciekawostkę
"Posiadacze kapitalu beda stymulowac popyt klasy robotniczej na coraz
wieksza ilosc towarów,
mieszkan i wytworów techniki.
Jednoczesnie beda udzielac coraz wiecej coraz drozszych kredytów na zakup
tych dóbr, az rzeczone
kredyty nie beda mogly byc splacane. Niesplacane kredyty doprowadza do
bankructwa banków, które z kolei zostana znacjonalizowane.
To w rezultacie doprowadzi do powstania komunizmu".

Karol Marks, rok 1867

Pomylił się chyba tylko w ostatnim zdaniu, że to doprowadzi do komunizmu.

Pani Slowikowa
07-03-2009, 16:31
wieksza ilosc towarów,
tych dóbr, az rzeczone

Karol Marks, rok 1867

A moze sie nie pomylil Babko??? Moze byc powtorka niestety.. tylko w innej formie??
Lenin kiedys powiedzial ze kapitalisci ukreca sobie sami sznur na ktorym on ich powiesi.. :confused:

POLA
07-03-2009, 16:40
Gratki i Słowikowej.

Znam takich, którzy ciągle wzdychają...do tego dobrobytu, który minął: wczasy za darmo, kolonie dla dzieci za darmo, leczenie za darmo, lekarstwa dla niektórych za darmo.
Praca też była...za darmo;)

Pani Slowikowa
07-03-2009, 16:43
Gratki i Słowikowej.

Znam takich, którzy ciągle wzdychają...do tego dobrobytu, który minął: wczasy za darmo, kolonie dla dzieci za darmo, leczenie za darmo, lekarstwa dla niektórych za darmo.
Praca też była...za darmo;)

Kiedys tak sie utrzymywalo niewolnikow.. bo sami nie umieli na siebie zarobic.;)

maja59
07-03-2009, 16:43
wieksza ilosc towarów,
tych dóbr, az rzeczone

Karol Marks, rok 1867

Marks się nie mylił, tylko my nie wiemy co to znaczy komunizm, ale pewnie się dowiemy. Zważywszy, że byt kształtuje świadomość, czekam spokojnie na dalszy ciąg i finał kryzysu.

POLA
07-03-2009, 16:52
Co do orędzia, apelu to znowu ...pieprzył trzy po trzy .....
Był na ekranie? Był.
Utrwalił się ludowi jako ten zatroskany o Polskę? Utrwalił. No, o wizerunek chodzi.

A Tusk co? Nic, głosu nie dał, tylko zażywa, niegodny, sobotniego wypoczynku, gdy kraj w potrzebie, a naród cierpi.
No, nieładnie, niepolitycznie:confused:

jip
07-03-2009, 16:56
Był na ekranie? Był.
Utrwalił się ludowi jako ten zatroskany o Polskę? Utrwalił. No, o wizerunek chodzi.

A Tusk co? Nic, głosu nie dał, tylko zażywa, niegodny, sobotniego wypoczynku, gdy kraj w potrzebie, a naród cierpi.
Bo Tusk nie pieprzy trzy po trzy, a naród czeka na komunizm;)
Dla Kazika - wiem -: "€"

Lila
07-03-2009, 18:04
Był na ekranie? Był.

Pola ,cieszmy się iż mamy ekran.
W świecie moich ulubionych mediów ,tych co szeleszczą ,panuje - jeszcze nie panika - ale niepokój.
Koniec projektu "Polska" (Passauer Neue Presse) w formie ogólnopolskiej. Od marca br. przestaje się ukazywać dziewięć z osiemnastu wydań tego dziennika.

Stan alarmowy ogłoszono też w "Tygodniku Powszechnym".ITI i Onet pl .ma tam 56% udziałów.
Agora i Gazeta Wyborcza już od grudnia zwalniają ludzi .Największe zwolnienia grupowe już niebawem ,bo nic nie wskazuje na możliwość zwiększenia nakładu .A wręcz przeciwnie ,mimo programu ''chudnijcie razem z nami ''.
Dyrektor programowy te swoje 22 kilogramy ,chyba straci już na bezrobociu .

A może jakiś jasnowidz na etacie przydałby się ?
Np .z Człuchowa .W dziale kontaktów z czytelnikami ,tak jak ostanio do rosyjskiej telewizji wrócił Kaszpirowski .
Pamiętaciw ? Adin ,dwa ...tri ?:D I to głębokie spojrzenie ócz miszcza, po którym się chudło lub tyło ,w zależności od potrzeb.
Albo nawet wstawało z katafalku , ku przerażeniu spadkobierców.

jip
07-03-2009, 20:12
W świecie moich ulubionych mediów ,tych co szeleszczą ,panuje - jeszcze nie panika - ale niepokój.
Koniec projektu "Polska" (Passauer Neue Presse) w formie ogólnopolskiej. Od marca br. przestaje się ukazywać dziewięć z osiemnastu wydań tego dziennika.

Stan alarmowy ogłoszono też w "Tygodniku Powszechnym".ITI i Onet pl .ma tam 56% udziałów.
Agora i Gazeta Wyborcza już od grudnia zwalniają ludzi .Największe zwolnienia grupowe już niebawem ,bo nic nie wskazuje na możliwość zwiększenia nakładu .A wręcz przeciwnie ,mimo programu ''chudnijcie razem z nami ''.
Dyrektor programowy te swoje 22 kilogramy ,chyba straci już na bezrobociu .

A może jakiś jasnowidz na etacie przydałby się ?
Np .z Człuchowa .W dziale kontaktów z czytelnikami ,tak jak ostanio do rosyjskiej telewizji wrócił Kaszpirowski .
Pamiętaciw ? Adin ,dwa ...tri ?:D I to głębokie spojrzenie ócz miszcza, po którym się chudło lub tyło ,w zależności od potrzeb.
Albo nawet wstawało z katafalku , ku przerażeniu spadkobierców.
Lila nie dołuj siebie i innych, to, że trochę schudną to im na zdrowie pójdzie,ja swoje schudłem, poczekamy na Kaszpirowskiego, a może ktoś się na asystenta załapie? może będzie kasting?, a może ktoś pójdzie w jego ślady?, muszę zacząć się rachunków uczyć i IQ podnosić, może.......

POLA
07-03-2009, 22:43
Szeleszczący rynek medialny śledzę od kilku lat i z zaprzyjaźnionego kiosku z gazetami mam wiadomości prawdziwe, choć nie najlepsze.
TP od dawna przeżywa kryzys, który pogłębił się także z powodu - powiedzmy - zmian w redakcji.

GW dycha ciężko od czasu pojawienia się na rynku "Dziennika", spuściła nawet znacznie cenę, niewiele pomogło i na krótko. Łakomstwo na prasę codzienną spadło, zanim komukolwiek śniło się o kryzysie.
Powód? dzienniki nie nadążają za serwisami w necie, radiu czy tv, co jest normalne, natomiast lud na ogół nie czytuje dłuugich i analitycznych artykułów, podobno z braku czasu, w co ani Ty, ani ja nie wierzymy.

Zwolnienia są, redukcje będą, czytałam, nie da się jednak na dłuższą metę utrzymać obecnego stanu zatrudnienia przy takiej ilości prasy i kiepskim zainteresowaniu kupnem.

Aha, wzięciem cieszą się tabloidy: mało słów, dużo obrazków, plotki i sensacje.

Mam nadzieję, że coś ambitnego na rynku pozostanie i będzie czym poszeleścić siedząc wygodnie w fotelu i przełykając teksty przy pomocy kawy:D

POLA
07-03-2009, 22:57
Jutro Rymanowski będzie "odpytywał" prezydenta, postaram się słuchać obierając np. ziemniaki, a dopiero w poniedziałek poczyta się o tym na papierze i być może z komentarzem, niekoniecznie obiektywnym.
To co lepsze, co szybsze?

Myślący naród jesteśmy, sami wnioski wyciągamy:)

kufa86
07-03-2009, 23:14
Pola,
był kiedyś temat o wypadku
tu masz prawdopodobną przyczynę
http://marucha.v3v.org/viewtopic.php?p=10808#10808
sam przerabiałem takie tematy i faktycznie, ciężko utrzymać kierownicę.
Jeżeli tak było, to szacun dla kierowcy.
W pon. Lis gada z Zientarskim.

POLA
08-03-2009, 00:25
Przeczytałam, dużo... o autorze także. Sprawny.
Czy tak było? O plotkach też słyszałam.
Spróbuję nie zapomnieć o poniedziałku. Wywiad z ojcem czy synem?

kufa86
08-03-2009, 00:28
Z ojcem.
Czemu tak biłaś zadem na moje texty?
Przeciąganie sprawy, którą by dzielnicowy załatwił od ręki śmierdziało na odległość.

POLA
08-03-2009, 00:33
Wolałabym z synem, ale nadal niewiele pamięta?

kufa86
08-03-2009, 00:37
Hehe,
każdy na jego miejscu nic by nie pamiętał.

jip
09-03-2009, 15:49
"Czyny, nie cuda": PiS wydał miliony na kryzysowe spoty
Ponad 7mln zł, no może jeszcze rabaty kilkanaście % niech będzie ... ale zawsze będzie to oszczędność na czas kryzysu, oszczędność ta - to czyn a nie cud, no ale aniołki a na końcu z młodzieżą sam prezes, już bez aniołków..............
http://www.pardon.pl/artykul/8052/czyny_nie_cuda_pis_wydal_miliony_na_kryzysowe_spot y
No i jeszcze - co by tu zrobić, żeby przywalić, albo może chociaż przesunąć na dalszy plan Wałęsę:
"Kiedy upadł w Polsce komunizm? Zdaniem rządu, w czerwcu 1989 roku. Zdaniem prezydenta - dopiero we wrześniu. A według Polaków - w kwietniu, kiedy podpisano porozumienia Okrągłego Stołu. Wiele wskazuje na to, że obchody 20. rocznicy upadku komunizmu w Polsce wywołają spór na linii premier - prezydent i ostro podzielą scenę polityczną. Wszystko przez Lecha Wałęsę."
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czeka-nas-kolejny-spor-prezydenta-z-premierem,wid,10922648,wiadomosc.html

Lila
09-03-2009, 17:32
Wolałabym z synem, ale nadal niewiele pamięta?

Gadanie ,Pola .My na takie plewy się nie złapiemy ,prawda ?
Cóż .Ciekawe jak to się skończy.

POLA
09-03-2009, 22:43
Hehe,
każdy na jego miejscu nic by nie pamiętał.
No właśnie, tak jest najwygodniej.
A co napisze teraz spec od wypadku Geremka? Chętnie poczytam. No i styl powinien być podobny.

POLA
09-03-2009, 22:51
...Cóż .Ciekawe jak to się skończy.
Uniewinnieniem, Lila, przecież do tej pory nie wiadomo, kto prowadził samochód, ekspertyzy nadal nie ma, a minął rok.
Tatuś zręcznie wyślizgiwał się z kłopotliwych pytań podobnie jak wczoraj w Zetce.
Żenujące wystąpienie, lepiej by było, gdyby milczał, a nie wygłaszał swoich, hmm... przemyśleń.

siekierka
10-03-2009, 10:57
Mimo że Francja jest potentatem w produkcji energii atomowej, która zapewnia jej 80 proc. potrzeb energetycznych, to Francuzi zdają sobie sprawę z konieczności wykorzystania nowych, ekologicznych źródeł energii zmniejszających uzależnienie kraju od dostaw gazu i ropy naftowej. Taką energię może zapewnić geotermia, tym bardziej że Francja posiada zasoby gorących wód w najbardziej zaludnionych terytoriach.

Poza regionem paryskim bogate złoża geotermalne znajdują się w Normandii, Pikardii, na całym obszarze Pirenejów, w Alzacji i Lotaryngii. Oprócz programów regionalnych podejmowane są również decyzje na szczeblu krajowym, mające na celu rozwój geotermii.Rząd zdecydował się na obniżenie do 5,5 proc. VAT na roboty i instalacje urządzeń geotermalnych. Każdy, kto się zdecyduje na ogrzewanie geotermalne swojego domu, może liczyć dodatkowo na odliczenie od podatku 50 proc. kosztów związanych z jego instalacją.

Lila
10-03-2009, 11:29
Chyba żarty ktoś sobie z nas stroi ?
"Wprost " nadaje,że grupka panów - Lis ,Marcinkiewicz ( kocham Cię isabel ) i Kluska ( ten warty lepszego towarzystwa jest ) ...przebojem wedrze się do parlamentu, a potem przejmie władzę”.

Przebojem Kazik potrafi klęczeć w Tyńcu i kupować kozaczki dla Isabel .
Lis ? Ten od Hanusi ,co mu pensje w TV obcięli .?

Ale spokojnie .Zawsze może być śmieszniej niż jest.

Lila
10-03-2009, 11:31
ps.czemu nie mogę edytować ?

Wart miało być ...

jip
10-03-2009, 15:50
"Tusk "prezydentem być nie musi". A jeśli nie Tusk, to kto?"
"Ale być może od początku w wystawieniu tej kandydatury nie chodziło o szanse na zewnątrz, tylko o promocję wewnątrz. Cimoszewicz to obok Tuska jeden z głównych kandydatów Polaka sondażowego do fotela prezydenckiego. Tylko że sam nie da rady. A ponieważ to człek rozsądny, wetami sypać jak z rękawa nie będzie, porządzić da, a i wstydu na Zachodzie nie zrobi - więc zapytajmy raz
jeszcze: czemu nie miałaby go kupić Platforma? W końcu "nie warto marnować zasobów kadrowych"
Jest to wg mnie najbardziej możliwe rozwiązanie i nawet nie powiem, żeby mi nie pasiło. Miałbym na kogo głosować.

Lila
10-03-2009, 19:10
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/17560

Jest veto .Jakie macie zdanie ? Ja nie mam wnuczków ,nie wiem sama.Miał rację ,czy nie ?

tadeusz50
10-03-2009, 19:20
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/17560

Jest veto .Jakie macie zdanie ? Ja nie mam wnuczków ,nie wiem sama.Miał rację ,czy nie ?
Co ja sądzę o tym raczej widać tu
http://www.klub.senior.pl/nauka-problemy-i-pomysly-edukacyjne/t-od-przyszlego-roku-6-latki-pojda-do-szkoly-page5-2773.html#post330436
Najpierw przygotować odpowiednio zaplecze w szkołach dopiero posyłać tam dzieci sześcioletnie. Często pięcioletnie, te z końca roku kalendarzowego. Jak one mają w ławkach szkolnych usiedzieć podczas lekcji.

bogda
10-03-2009, 19:45
Ale przecież 6-latki już chodziły dawniej do zerówek, moje dzieci chodziły, tylko chyba nie siedziały w ławkach a przy stolikach na krzesełeczkach, ale dokładnie nie pamiętam.

tadeusz50
10-03-2009, 20:14
Bogusiu tylko teraz chcą o rok przyspieszyć Moje dzieci chodziły do przedszkola i starsza wnuczka również. W tym wypadku popieram weto Prezydenta.

kufa86
10-03-2009, 20:32
No właśnie, tak jest najwygodniej.
A co napisze teraz spec od wypadku Geremka? Chętnie poczytam. No i styl powinien być podobny.

Ściema,
auto niby jechało poniżej 100 km/h,
czysta spiskowa teoria dziejów.
Po kilku minutach przełączyłem na Bonda,
Dżejmsa Bonda.
Temida jest ślepa i ma wagę w ręce,
kto da więcej kasy i/lub układów, ten wygrywa.

POLA
10-03-2009, 22:34
Ale przecież 6-latki już chodziły dawniej do zerówek, moje dzieci chodziły, tylko chyba nie siedziały w ławkach a przy stolikach na krzesełeczkach, ale dokładnie nie pamiętam.
Masz rację, zerówki były w szkołach, a dzieci mają nadal małe stoliczki i małe krzesełka, poza tym nauka ma formę zabawy, nie ma ocen tylko jakieś buźki albo nie wiem co tam jeszcze. Ci, którzy wrzeszczą z powodu zmian, w szkole byli chyba ponad 40 lat temu albo i więcej.
Zupełnie nie rozumiem tej "zadymy" wokół obniżenia obowiązku szkolnego.
Hałas trzeba robić wokół programów, bo one wymagają radykalnej zmiany.

tadeusz50
11-03-2009, 00:31
Masz rację, zerówki były w szkołach, a dzieci mają nadal małe stoliczki i małe krzesełka, poza tym nauka ma formę zabawy, nie ma ocen tylko jakieś buźki albo nie wiem co tam jeszcze. Ci, którzy wrzeszczą z powodu zmian, w szkole byli chyba ponad 40 lat temu albo i więcej.
Zupełnie nie rozumiem tej "zadymy" wokół obniżenia obowiązku szkolnego.
Hałas trzeba robić wokół programów, bo one wymagają radykalnej zmiany.
Miła Polu nie byłem 40 lat temu w szkole a zaledwie kilk lat temu.Starsza wnuczka ma 17 lat i bardzo często zaprowadzałem ją do szkoły i przyprowadzałem. To raz. Dwa. Córka mama 5-latki a więc mogącej iść w przyszłym roku do szkoły/będzie miała sześć lat/ była na zebraniu rodziców w przedszkolu i jakoś żadne z nich nie ma zamiaru posyłać swojego dziecka do szkoły wcześniej. Mówi to coś. Nauka tak, tylko wcześniej odpowiednie warunki, bo o to chodzi.

POLA
11-03-2009, 13:23
Miła Polu nie byłem 40 lat temu w szkole a zaledwie kilk lat temu.Starsza wnuczka ma 17 lat i bardzo często zaprowadzałem ją do szkoły i przyprowadzałem. To raz. Dwa. Córka mama 5-latki a więc mogącej iść w przyszłym roku do szkoły/będzie miała sześć lat/ była na zebraniu rodziców w przedszkolu i jakoś żadne z nich nie ma zamiaru posyłać swojego dziecka do szkoły wcześniej. Mówi to coś. Nauka tak, tylko wcześniej odpowiednie warunki, bo o to chodzi.
Miły Tadeuszu,
a słyszałeś o nauczaniu zintegrowanym? Zasięgnęłam języka u sąsiadki, nauczanie w klasach początkowych wygląda zupełnie inaczej niż np. 10 lat temu. Nie ma wyraźnego podziału na przedmioty, lekcje nie mają sztywnego wymiaru 45', nauczyciel dostosowuje je do potrzeb dzieci, przerwy też wyglądają inaczej, więc sporo się zmieniło, naprawdę. Niektórzy rodzice nie skaczą ze szczęścia z powodu innego sposobu oceniania ich dzieci (forma opisowa, nie oceny), oni woleliby tradycyjne notki, pewno im się czytać nie chce;) tychże "opisówek".
Warunki są, skoro od lat wielu uczy się w tym segmencie inaczej niż za czasów Twojej siedemnastolatki i nie ma o co szat rozdzierać, a ci, którzy są przeciw, mają zgoła inne powody.

tadeusz50
11-03-2009, 13:43
Polu właśnie moja siedemnastolatka miała już ten zintegrowany system nauczania, oceny opisowe tak więc wiem co piszę. Widziałem też palących uczniów tuż przy drzwiach wejściowych i zaczepiających maluchy a co dopiero 5-6latki. Jak duża jest różnica w rozwoju dziecka urodzonego na początku roku a pod sam koniec z pewnością nie muszę tłumaczyć b nawet nie wypada tego robić. Rodzice nie są przeciw nauce tylko sposobowi wprowadzania na "cito' reformy nauczania i to najbardziej czułej materii. Dzieciach 5-6 letnich. Gdy zobaczę, że wszystkie szkoły będą miały odpowiednio wyposażone i przygotowane salki lekcyjne z pewnością zmienię zdanie. A nie jk to mówi pani minister "jakoś to będzie". Z mojego doświadczenia życiowego mogę powiedzieć, że prowizorki są najtrwalsze.

POLA
11-03-2009, 14:26
Tadeuszu, właśnie jestem po rozmowie z nauczycielką, zadzwoniła, więc ją odpytałam na okoliczność...:D
Szkoły są przygotowane, bo od lat tak pracują, sale są, wyposażenie też, więc o co chodzi?

Uczniowie palili i palić będą tak długo, jak długo będą mieli na to przyzwolenie; nauczyciele mają dyżury i dużo zależy od nich i dyrektora, wszystkim musi się chcieć.

A teraz z mojego podwórka: nasze dziecko poszło do szkoły jako sześciolatek, bez pobytu w przedszkolu, poszło z marszu, bo uznaliśmy, że tzw. zerówka przedszkolna jest bez sensu. Musieliśmy go jedynie poddać badaniom w poradni, gdzie uzyskaliśmy zgodę na przyspieszony cykl edukacyjny. Był trochę zagubiony, bo nikogo nie znał, ale dał radę, więc nie przesadzaj z tym parasolem ochronnym.

senior A.P.
11-03-2009, 14:48
Ooooo widze zmiane zapatrywan - zycie ksztalci !

tadeusz50
11-03-2009, 14:49
Polu z pewnością pozostaniemy na swoich stanowiskach, bo raczej nie przekonamy się wzajemnie, tak jak część rodziców jest za a druga część przeciw. Pożyjemy zobaczymy, czy to nie skończy się tak jak gdy usiłowano wprowadzić dziesięciolatkę. Syn był w tym pilotażowym roczniku i jakoś się to rozmyło. Zostało jak było

senior A.P.
11-03-2009, 14:53
Tak to juz jest jak ministrowie nie myslacy po polsku wprowadzja wszelkie reformy !

POLA
11-03-2009, 15:36
Polu z pewnością pozostaniemy na swoich stanowiskach, bo raczej nie przekonamy się wzajemnie, tak jak część rodziców jest za a druga część przeciw. Pożyjemy zobaczymy, czy to nie skończy się tak jak gdy usiłowano wprowadzić dziesięciolatkę. Syn był w tym pilotażowym roczniku i jakoś się to rozmyło. Zostało jak było
Jasne, Twoje i moje prawo. Część przeciwnych nie bierze się z powietrza, ktoś to nakręca, pomyśl, komu i dlaczego to nie jest na rękę. Ponadto argumenty typu: brak przygotowania szkół są wymyślone i wynikają z zupełnej nieznajomości rzeczywistości szkolnej.
Od ostatniej "odsłony" zdążyłam sprawdzić 4 podstawówki. Nie ma problemu z tzw. bazą.

Dziesięcioklasówka była tworem z importu, z ZSRR. Były jeszcze zbiorcze szkoły gminne czy jakoś tak, jedna z nich liczyła ok. 1500 uczniów a lokalowo przygotowana była na 500.
Koszmar, lekcje kończyły się po 18:oo.

tadeusz50
11-03-2009, 15:54
Polu a byłaś w takich wioskach co to mówią, że "dechami zabita" albo i jeszcze inaczej. Mnie wyobraż sobie nikt nie nakręca i myśleć i widzieć potrafię.

POLA
11-03-2009, 16:38
Polu a byłaś w takich wioskach co to mówią, że "dechami zabita" albo i jeszcze inaczej. Mnie wyobraż sobie nikt nie nakręca i myśleć i widzieć potrafię.
Tadeuszu, w tych wioskach, gdzie diabeł mówi dobranoc (dlaczego dobranoc, dlaczego diabeł?) też obowiązuje nauczanie zintegrowane od lat wielu, skoro Twoja prawie dorosła wnuczka to już "przerabiała".
W tych cichych zakątkach Polski warunki są idealne, kilkoro uczniów w klasie, luksus i jeszcze dodatek wiejski do pensji nauczyciela, całkiem niezły - relikt po komunie.
A jeśli wyposażenia sal nie ma jak należy, to mam pytanie: co do tej pory robił dyrektor szkoły? Spał? Gdzie był nadzór?
Jeśli dyrektor niewydolny, trzeba zamienić go innym modelem.

Nakręcanie nie Ciebie dotyczyło, nakręca się bezpośrednio zainteresowanych i robi im wodę z mózgu.

Na temat, choć może nie do końca, ale o środowisku nauczycielskim: przeczytaj w Dużym Formacie wyznania pewnej nauczycielki. To wiele wyjaśnia.

Lila
11-03-2009, 18:43
Coś mi się obiło o uszy ,że miejsc w przedszkolach zabraknie.
Ale jaki ma to związek z pójściem do szkoły 6-latków , nijak nie pojmuję .

tadeusz50
11-03-2009, 18:48
Lila to jest proste jak banan, taki zwykły. Przedszkola będą musiały przyjąć dzieci pięcioletnie (obowiązkowo) Ponieważ ilość miejsc w przedszkolach jest mała to dzieci 3 i 4 letnie mogą się nie dostać. Wtedy mamusia siedzi w domu. Oczywiście nie wszędzie.

Lila
11-03-2009, 19:14
Lila to jest proste jak banan, taki zwykły. Przedszkola będą musiały przyjąć dzieci pięcioletnie (obowiązkowo) Ponieważ ilość miejsc w przedszkolach jest mała to dzieci 3 i 4 letnie mogą się nie dostać. Wtedy mamusia siedzi w domu. Oczywiście nie wszędzie.

Aaaa ,teraz to pojęłam...
Jasne . To braknie na pewno.

POLA
11-03-2009, 22:22
Jakim cudem braknie, jeśli sześciolatki, tkwiące obecnie w przedszkolach, pójdą do szkoły? Toż miejsce się zwolni.
Nie twórzcie problemów tam, gdzie ich nie ma.

tadeusz50
12-03-2009, 06:26
Polu w przedszkolach jest obecnie około 30% dzieci. Reszty rodzice nie posyłają lub brak miejsc. Czemu trzeba w lutym zapisywać dziecko do przedszkola i oczekiwać czy zostanie łaskawie przyjęte. Ty pozostajesz przy swoich przemyśleniach ja przy swoich.

Lila
12-03-2009, 10:04
No , dobrze ..
Nie rozumiem sytuacji dziecka w Polsce..
Nie mam styczności z problemem ..

Natomiast z innej beczki . Podoba mi się niesłychanie ,jak rozkręca się Władysław Bartoszewski .Jego powiedzenie iż ''Rudi Pawełka rżnie głupa '' jest cudnie dyplomatołkowate ,ale jakże prawdziwe ,skoro rzeczony twierdzi uparcie ,że to my-Polska - napadliśmy biedny Związek Radziecki .!17-go września .

jip
12-03-2009, 10:09
No , dobrze ..
Nie rozumiem sytuacji dziecka w Polsce..
Nie mam styczności z problemem ..

Natomiast z innej beczki . Podoba mi się niesłychanie ,jak rozkręca się Władysław Bartoszewski .Jego powiedzenie iż ''Rudi Pawełka rżnie głupa '' jest cudnie dyplomatołkowate ,ale jakże prawdziwe ,skoro rzeczony twierdzi uparcie ,że to my-Polska - napadliśmy biedny Związek Radziecki .!17-go września .
No i tu się z Tobą zgadzam, bo Bartoszewski tylko potwierdził, że Rudi Pawełka rżnie głupa.

POLA
12-03-2009, 13:34
Polu w przedszkolach jest obecnie około 30% dzieci. Reszty rodzice nie posyłają lub brak miejsc. Czemu trzeba w lutym zapisywać dziecko do przedszkola i oczekiwać czy zostanie łaskawie przyjęte. Ty pozostajesz przy swoich przemyśleniach ja przy swoich.
1. 30%? nie ma obowiązku wysyłania dziecka do przedszkola
2. Trzeba w lutym, bo trzeba zorganizować pracę, także dla przedszkolanek., tzw. projekt organizacyjny czy jakoś to się tak nazywa. Tego wymaga gmina. Ten sam problem wczesnych zapisów dotyczy szkół podstawowych.
3. Łaskawie? To zmienić szefa przedszkola, jeśli łaskę robi, zgłosić, gdzie trzeba.
4. Jasne, zostajemy przy swoich przemyśleniach, swoje opieram o fakty. Od wczoraj się podszkoliłam w temacie oświaty:D

POLA
12-03-2009, 13:38
...rzeczony twierdzi uparcie ,że to my-Polska - napadliśmy biedny Związek Radziecki .!17-go września .
A gdzie ten matoł to powiedział? oczywiście Pawelka, nie Bartoszewski:D

tadeusz50
12-03-2009, 13:51
Polu pewnie, można utworzyć grupy przedszkolne liczące np. 50 dzieci. Jak się chce to się da. Można zrobić sale z korytarzy jak się chce można. Tu gdzie chodzi wnuczka nie ma tego problemu bo są przedszkola inne w pobliżu. Znam jednak osobiście przypadki odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.
ps. dyskutujemy nie w tym wątku gdzie jest od dawna dyskusja na ten temat.
http://www.klub.senior.pl/nauka-problemy-i-pomysly-edukacyjne/t-od-przyszlego-roku-6-latki-pojda-do-szkoly-page6-2773.html#post332002

POLA
12-03-2009, 14:00
Dzięki za link, przeniosę się:D

Lila
12-03-2009, 14:21
A gdzie ten matoł to powiedział? oczywiście Pawelka, nie Bartoszewski:D

No oczywiście .Słuchałam ( nie oglądałam ) TV.
Ja tylko media szeleszczące jednak wolę.
Chodzi o rok 1920 .
Reszta się zgadza.Brawo Bartoszewski !!!:)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polska-napadla-na-Rosje-w-1920-r.%3B-Prof.-Bartoszewski-Pawelka-rznie-glupa-,wid,10931462,wiadomosc.html

POLA
12-03-2009, 15:04
Skupiam się na Pawlaku, jest czyściutki jak sumienie noworodka...ochrzczonego.
Poczekamy na pytania dziennikarzy.

Lila
12-03-2009, 15:18
Skupiam się na Pawlaku, jest czyściutki jak sumienie noworodka...ochrzczonego.
Poczekamy na pytania dziennikarzy.

Ja czekam na Pawlaka ,niczym na ''dobranockę ''. Carramba - potwór z krainy dreszczowców będzie .:D Następny.
Tak coś czuję .

jip
12-03-2009, 15:29
Ja czekam na Pawlaka ,niczym na ''dobranockę ''. Carramba - potwór z krainy dreszczowców będzie .:D Następny.
Tak coś czuję .
A ja poczekam aż się wytłumaczy, lubię strażaków ochotników, sam nim byłem razem z nimi wino i miód piłem a teraz pozostało mi gasić pragnienie nie zawsze wodą i czekać na tłumaczenie głównego sikawkowego.
Ale słyszę, że się tłumaczy, czy mu wierzę? trochę tak, trochę nie wiem, ale ja też mam kumpli i kumpelki i nie wiem jak ja bym te przetargi przewalał albo nie przewalał, jak bym spółki ustawiał? Dobrze, że nie mam spółek, że nie mam wielkiej kasy i mam święty spokój, chyba, że ...iowa marudzi, ale to rzadko.

POLA
12-03-2009, 15:58
Najlepszą obroną jest atak.
No i się wytłumaczył, niewinny jest, uczciwy, a dziennikarze nakłamali i w ogóle jacyś nieetyczni zaglądają mu w...prywatność.
No jak można, no jak!

jip
12-03-2009, 16:03
Najlepszą obroną jest atak.
No i się wytłumaczył, niewinny jest, uczciwy, a dziennikarze nakłamali i w ogóle jacyś nieetyczni zaglądają mu w...prywatność.
No jak można, no jak!
A tak normalnie, bezstronnie pomyśl, gdybyś była na jego miejscu? byś przewałki robiła? Ja tam za siebie nie ręczę, głowy bym nie dał, że nie, gdybym kasy potrzebował jak on?;) możliwości czynią złodzieja, a tam były i są.... Może to robota PiS, gdyby mnie wyhaczyli to pewno bym ich posądził, bo mam to we krwi...;)

Lila
12-03-2009, 18:47
A tak normalnie, bezstronnie pomyśl, gdybyś była na jego miejscu? byś przewałki robiła? Ja tam za siebie nie ręczę, głowy bym nie dał, że nie, gdybym kasy potrzebował jak on?;) możliwości czynią złodzieja, a tam były i są.... Może to robota PiS, gdyby mnie wyhaczyli to pewno bym ich posądził, bo mam to we krwi...;)

No tak.

Teraz rozumiem ,jakaż to drobnostka przeszkodziła Ci w zostaniu prezydentem .
Masz rację .Konkubina Pawlaka ,robiąca przewałki ,to robota PiS .Taka Mata Hari w chłopskim wydaniu.
Możliwości czynią złodzieja ? A w życiu ,serce. Złodziejem się jest ,albo nie .To jak ja zostawię przy tobie torebkę z kartami kredytowymi ,to mi ją podprowadzisz ,bo miałeś możliwość ?

jip
12-03-2009, 19:08
No tak.

Teraz rozumiem ,jakaż to drobnostka przeszkodziła Ci w zostaniu prezydentem .
Masz rację .Konkubina Pawlaka ,robiąca przewałki ,to robota PiS .Taka Mata Hari w chłopskim wydaniu.
Możliwości czynią złodzieja ? A w życiu ,serce. Złodziejem się jest ,albo nie .To jak ja zostawię przy tobie torebkę z kartami kredytowymi ,to mi ją podprowadzisz ,bo miałeś możliwość ?
Co Ty, musiał bym znać kody, a do tego nie mam pamięci, ale Tobie ... chyba torebki bym nie podprowadził jeszcze nie naumiałem się tego robić, ale przewałki bo ja wiem, nie wiem bo nie miałem okazji i na razie chęci no i muszę być czysty, bo może wystartuję... a będziesz na mnie głosować?

Lila
12-03-2009, 19:15
Co Ty, musiał bym znać kody, a do tego nie mam pamięci, ale Tobie ... chyba torebki bym nie podprowadził jeszcze nie naumiałem się tego robić, ale przewałki bo ja wiem, nie wiem bo nie miałem okazji i na razie chęci no i muszę być czysty, bo może wystartuję... a będziesz na mnie głosować?

Na Ciebie ? Z zamkniętymi oczyma i obumoma ręcyma i nogyma.:) Chowając jednak PIN-y ,aby Cię nie podkusiło.

ps.zaraz kobranocka z sikawką w roli głównej.
Mimo wszystko ,to jest już tragicznie nudne.Czy nie można jakiejś ustawy powziąć ,aby te sytuacje się nie powtarzały.?

ps2.może polubię Palikota ,bo jednak on niczego sobie nie ułatwia ,a wręcz utrudnia.
Jak przerżnie sprawę o te kilkaset milionów z byłą żoną ,gotowam głowę posypać popiołem ...i razem z nim - załkać cicho nad ludzką pazernością.

jip
12-03-2009, 19:23
Na Ciebie ? Z zamkniętymi oczyma i obumoma ręcyma i nogyma.:) Chowając jednak PIN-y ,aby Cię nie podkusiło.

Mimo wszystko ,to jest już tragicznie nudne.Czy nie można jakiejś ustawy powziąć ,aby te sytuacje się nie powtarzały.?

ps2.może polubię Palikota ,bo jednak on niczego sobie nie ułatwia ,a wręcz utrudnia.
Jak przerżnie sprawę o te kilkaset milionów z byłą żoną ,gotowam głowę posypać popiołem ...i razem z nim - załkać cicho nad ludzką pazernością.
Jeszcze troche i całkiem Cię nawrócimy.

POLA
12-03-2009, 22:14
Normalnie i bezstronnie myślę i powiem Ci tak: nie sztuka być uczciwym, kiedy pokus nie ma, ale sztuką jest zachować się uczciwie, kiedy pokusy zewsząd.
Nie miałeś okazji się sprawdzić?
Ja miałam.

Kiedy tak sobie czytam, przypomniał mi się, nie wiedzieć czemu, Kali: jak moich krytykują - to źle, jak tych z sąsiedniej ławki - to OK.

POLA
12-03-2009, 22:21
Mimo wszystko ,to jest już tragicznie nudne.Czy nie można jakiejś ustawy powziąć ,aby te sytuacje się nie powtarzały.?...
Nieźle go Monika przemaglowała i co? Nic. A Tusk milczy, choć nie powinien.

zosia446
12-03-2009, 22:29
Wlasnie wrocilam z Polski.
Z ulga witam florydzkie sloneczko i mimo kryzysowego straszaka Ameryke, z calym jej widmem upadku,z ktorego to forum tak sie cieszy.

Lila
12-03-2009, 22:30
Nieźle go Monika przemaglowała i co? Nic. A Tusk milczy, choć nie powinien.

Zastanawiam się ,ile w tym prawdy ,że za tym stoi Schetyna.
Bo przecież już 18 listopada ub.roku ,'Puls biznesu' napisał :

To pierwszy realny krok, jaki rząd PO - PSL zrobił, aby wyjaśnić aferę, w którą zamieszany jest wicepremier Pawlak. Naruszająca prawo fundacja PSL przez 6 lat zarobiła 22 mln zł. Podatku nie zapłaciła - twierdzi "PB".

Coś tam niby Ćwiąkalski robił.Ale ucichło ,aby wypłynąć teraz.

Oj ,nie podoba mi się to wszystko .
Hmm...mamusia prezesem Fundacji ,obracajacej rządowymi pieniędzmi. Musi to być jakowaś orlica ekonomiczna .Ojoj , nigdy nie powiedziałabym ...nigdy..Jak to pozory mylą.

POLA
12-03-2009, 22:56
Oj ,nie podoba mi się to wszystko .
Hmm...mamusia prezesem Fundacji ,obracajacej rządowymi pieniędzmi. Musi to być jakowaś orlica ekonomiczna .Ojoj , nigdy nie powiedziałabym ...nigdy..Jak to pozory mylą.
Dziennik drąży sprawę dalej:
Leszek Borkowski nie jest już szefem Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Jego zdaniem, dymisja ma związek z odmową zarejestrowania leku francuskiej firmy Servier i naciskami w tej sprawie z Ministerstwa Gospodarki. Borkowski w połowie stycznia złożył doniesienie do ABW, w którym sugerował, że francuski koncern mógł nielegalnie finansować PSL.
Szczegóły tutaj:http://www.dziennik.pl/polityka/article339951/Dymisja_za_sprzeciw_wobec_koncernu_.html
Interesujące, zwłaszcza że detralex zanieczyszczony podobno i drogi jak diabli.

jano43
12-03-2009, 23:04
W każdym bądż razie z Tuska lepszy zięć niż z Pawlaka syn.
Żeby tak mamusią-kobieta jest po siedemdziesiątce-orać?

POLA
12-03-2009, 23:09
No co Ty, przecież na konferencji prasowej przeprosił... za to, że ma mamusię.

jip
13-03-2009, 09:33
Ale Waldek matkę ma przynajmniej przedsiębiorczą, która ma firmowe konto, słyszałem, że i samochód i prawo jazdy no i sam o matkę dba bo i firmę jej przekazał i znalazł kogoś żeby mu podpowiedział co do ubioru i już matka o ubiór Waldka nie musi dbać.....

Lila
13-03-2009, 09:41
Ale Waldek matkę ma przynajmniej przedsiębiorczą, która ma firmowe konto, słyszałem, że i samochód i prawo jazdy no i sam o matkę dba bo i firmę jej przekazał i znalazł kogoś żeby mu podpowiedział co do ubioru i już matka o ubiór Waldka nie musi dbać.....

A co Ty byś napisał ,jakby to matka Kaczyńskich była szefową fundacji ,która zarobiła ciężkie miliony ,nie odprowadzając podatku nawet ?

Już sobie wyobrażam.

ps.o ubiór Waldka nie dba ,bo sama w zapasce chodziła ,więc się nie zna.
Pani Kaczyńska to jeszcze Tobie by doradziła zupełnie dobrze.

senior A.P.
13-03-2009, 12:23
Co za plociary na tym forum,w dodatku o polityce !
moze by sie tak kuchnia zajc - co nie ?
Spoleczenstwo ma byc wyjalowione z polityki i to juz.
Co najwyzej jeden "jip-ek" na forum !!!

POLA
13-03-2009, 14:42
Wlasnie wrocilam z Polski.
Z ulga witam florydzkie sloneczko i mimo kryzysowego straszaka Ameryke, z calym jej widmem upadku,z ktorego to forum tak sie cieszy.
O, przepraszam, ja się nie cieszę, a na forum bywam.
Zwykle nie podcinam gałęzi, na której siedzę:D

jip
13-03-2009, 18:03
A co Ty byś napisał ,jakby to matka Kaczyńskich była szefową fundacji ,która zarobiła ciężkie miliony ,nie odprowadzając podatku nawet ?

Już sobie wyobrażam.

ps.o ubiór Waldka nie dba ,bo sama w zapasce chodziła ,więc się nie zna.
Pani Kaczyńska to jeszcze Tobie by doradziła zupełnie dobrze.
A tutaj niem masz racji, ja cenię wszystkie matki, a jak jeszcze potrafią się obracać w biznesie to tym bardziej, tylko nie cenię tych maminsynków, co to pod spódnice się chowają, co to ich kasę mamusia trzyma w kieszeni (podobno już nie), co to mamusia musi podpowiadać w co się ubrać....dalej nie będę nadawał, bo za dużo się rozkręcę i coś za dużo nagadam, a tym bardziej takiego ciamajdy nie cenię jak do władzy za wszelką cenę się pcha, po prostu ja takiego niedorajdy bezdoswiadczonego nie chcę, żeby mną rządził.

Basia.
13-03-2009, 18:38
A tutaj niem masz racji, ja cenię wszystkie matki, a jak jeszcze potrafią się obracać w biznesie to tym bardziej, tylko nie cenię tych maminsynków, co to pod spódnice się chowają, co to ich kasę mamusia trzyma w kieszeni (podobno już nie), co to mamusia musi podpowiadać w co się ubrać....dalej nie będę nadawał, bo za dużo się rozkręcę i coś za dużo nagadam, a tym bardziej takiego ciamajdy nie cenię jak do władzy za wszelką cenę się pcha, po prostu ja takiego niedorajdy bezdoswiadczonego nie chcę, żeby mną rządził. musi być wspaniałą Matką skoro jest tak bardzo kochana i szanowana przez swoich synów. Miłość i szacunek do Matki nie ma nic wspólnego z "maminsynkowatością" znam to z autopsji. Jestem pewna, że bardzo dużo kobiet chciałoby cieszyć się taka miłością i szacunkiem swoich synów jak Pani Kaczyńska. Znam syna "nieciamajdę", podobno macho /za takiego się uważa/, kiedy dowiedział się od lekarza o stanie zdrowia swojej Matki /żyła jeszcze kilka dni czyli poznał brutalną prawdę/ wziął tyłek w troki i wyjechał na wczasy bo szkoda mu było stracić forsy. Piszę o "synku" na kierowniczym stanowisku, wykształconym z doktoratem a nie jakiejś patologii, on z całą pewnością nie był "maminsynkiem" byl "męski" bardzo.

tadeusz50
13-03-2009, 19:07
musi być wspaniałą Matką skoro jest tak bardzo kochana i szanowana przez swoich synów. Miłość i szacunek do Matki nie ma nic wspólnego z "maminsynkowatością" znam to z autopsji. Jestem pewna, że bardzo dużo kobiet chciałoby cieszyć się taka miłością i szacunkiem swoich synów jak Pani Kaczyńska. Znam syna "nieciamajdę", podobno macho /za takiego się uważa/, kiedy dowiedział się od lekarza o stanie zdrowia swojej Matki /żyła jeszcze kilka dni czyli poznał brutalną prawdę/ wziął tyłek w troki i wyjechał na wczasy bo szkoda mu było stracić forsy. Piszę o "synku" na kierowniczym stanowisku, wykształconym z doktoratem a nie jakiejś patologii, on z całą pewnością nie był "maminsynkiem" byl "męski" bardzo.
Basiu skądś znam taką charakterystykę tego osobnika. Pewnie mamy to samo na myśli i jeszcze parę osób z tych trochę starszych uczestników stażem a nie wiekiem.

jip
13-03-2009, 19:32
musi być wspaniałą Matką skoro jest tak bardzo kochana i szanowana przez swoich synów. Miłość i szacunek do Matki nie ma nic wspólnego z "maminsynkowatością" znam to z autopsji. Jestem pewna, że bardzo dużo kobiet chciałoby cieszyć się taka miłością i szacunkiem swoich synów jak Pani Kaczyńska. Znam syna "nieciamajdę", podobno macho /za takiego się uważa/, kiedy dowiedział się od lekarza o stanie zdrowia swojej Matki /żyła jeszcze kilka dni czyli poznał brutalną prawdę/ wziął tyłek w troki i wyjechał na wczasy bo szkoda mu było stracić forsy. Piszę o "synku" na kierowniczym stanowisku, wykształconym z doktoratem a nie jakiejś patologii, on z całą pewnością nie był "maminsynkiem" byl "męski" bardzo.
Basiu ale ja Panią Kaczyńską zarówno matkę , chociaż jej nie znam jak i Panią Marię szanuję i to bardzo, ale nic na to nie poradzę, że nie lubię tych co to z księżycem mieli do czynienia a teraz rwą się do władzy, zresztą mój pies też.
Napisałem też, że szanuję wszystkie matki. Ale widzisz matka nie zawsze odpowiada za syna i nie można też powiedzieć, że jak matka lubi syna i syn matkę to syn nie jest ciamajdą, chociaż w niektórych dziedzinach, a w tej dziedzinie co ja myślę taki synuś mi nie pasi i nic na to nie uradzę tak już mam, bo te typy tak mają.

Basia.
13-03-2009, 19:56
Basiu ale ja Panią Kaczyńską zarówno matkę , chociaż jej nie znam jak i Panią Marię szanuję i to bardzo, ale nic na to nie poradzę, że nie lubię tych co to z księżycem mieli do czynienia a teraz rwą się do władzy, zresztą mój pies też.
Napisałem też, że szanuję wszystkie matki. Ale widzisz matka nie zawsze odpowiada za syna i nie można też powiedzieć, że jak matka lubi syna i syn matkę to syn nie jest ciamajdą, chociaż w niektórych dziedzinach, a w tej dziedzinie co ja myślę taki synuś mi nie pasi i nic na to nie uradzę tak już mam, bo te typy tak mają. masz prawo sobie mieć jak chcesz :D:D ja tylko wyraziłam swoją opinię chociaż nie jestem fanką bliźniaków. Nie jestem niczyją fanką.:D Syn kochający swoją Matką nie jest maminsynkiem, jest dobrym, kochającym synem.

jip
13-03-2009, 19:59
masz prawo sobie mieć jak chcesz :D:D ja tylko wyraziłam swoją opinię chociaż nie jestem fanką bliźniaków. Nie jestem niczyją fanką.:D
Ja też nie jestem niczyim fanem, ale ich nie lubię, sam nie wiem czemu, może, że miałem więcej nadziei jak zaczęli rządzić i mi się spsuli może mnie nie słuchali?:D

Basia.
13-03-2009, 20:02
Ja też nie jestem niczyim fanem, ale ich nie lubię, sam nie wiem czemu, może, że miałem więcej nadziei jak zaczęli rządzić i mi się spsuli może mnie nie słuchali?:D
ja nikogo już nie lubię, wszyscy się pchają do koryta i nikt jak do tej pory w rządzeniu tak naprawdę się nie sprawdzlł. :confused: Kiedy oglądam polityków, którym się ziemia zaczyna palić pod nogami to odczuwam niesmak wielki. Dotyczy to przedstawicieli wszystkich partii, najchętniej to bym ich armatką wodną potraktowała WSZYSTKICH JAK LECI.

jip
13-03-2009, 20:14
ja nikogo już nie lubię, wszyscy się pchają do koryta i nikt jak do tej pory w rządzeniu tak naprawdę się nie sprawdzlł. :confused: Kiedy oglądam polityków, którym się ziemia zaczyna palić pod nogami to odczuwam niesmak wielki. Dotyczy to przedstawicieli wszystkich partii, najchętniej to bym ich armatką wodną potraktowała WSZYSTKICH JAK LECI.
EEEEtam, a z kogo będziemy się śmiać? Albo o kogo kłócić, nie były by straszne nuuuudy

Basia.
13-03-2009, 20:18
EEEEtam, a z kogo będziemy się śmiać? Albo o kogo kłócić, nie były by straszne nuuuudy
ale jak sobie przypomnę Jana Marię /który o mały włos nie został premierem/ wrzeszczącego dyszkancikiem, że leją go Niemcy to zrobiło mi się najpierw strasznie a dopiero później śmiesznie. :confused: Jip myślę , że takie mamy "elyty" i szlag mnie trafia.

tadeusz50
13-03-2009, 20:26
Z tych ełyt mto co jeden to lepszy hi hi

Lila
13-03-2009, 22:01
Basiu skądś znam taką charakterystykę tego osobnika. Pewnie mamy to samo na myśli i jeszcze parę osób z tych trochę starszych uczestników stażem a nie wiekiem.

Tożsamość synusia też mi znana.
Brrrrr...

POLA
13-03-2009, 22:45
...myślę , że takie mamy "elyty" i szlag mnie trafia.
Basiu, nie dziw się i nie denerwuj. Jeśli psiak chowany był na podwórku i wpuścisz go potem na salony, to jako żywo...się zleje albo co gorszego jeszcze zostawi. Nienauczony.
Z naszymi "elytami" podobnie:D, z różnych podwórek one.

Basia.
13-03-2009, 22:52
masz rację, tylko mamy kryzys i jak obserwuję kąsających się po kostkach albo opluwających się na okrągło facetów to ogarnia mnie strach, że oni mają w nosie to co się w Polsce dzieje. :confused:

POLA
13-03-2009, 23:08
masz rację, tylko mamy kryzys i jak obserwuję kąsających się po kostkach albo opluwających się na okrągło facetów to ogarnia mnie strach, że oni mają w nosie to co się w Polsce dzieje. :confused:
Rozumiem Twój niepokój, ale pocieszam sie tym, że my, naród, przeżyliśmy już tyle katastrof... to i z tą sobie poradzimy.
W razie czego - poprosimy "wójta z innej wsi" :D. Pamiętasz balladę Młynarskiego?

Basia.
13-03-2009, 23:19
pamiętam :) doszła dzisiaj do mnie książka Prof. Zbigniewa Religi "Człowiek z sercem w dłoni", jestem bardzo ciekawa opinii Profesora o naszych politykach. Jutro zacznę czytać tę książkę, zajrzałam z ciekawości do rozdziału "w rządzie PiS" tam profesor wypowiada się bardzo pozytywnie o Jarosławie Kaczyńskim.

Lila
13-03-2009, 23:21
A mnie nie daje spokoju Pawlak .
Dlaczego teraz został wyciągnięty jak królik z kapelusza przez szarą eminecję PO ?

Acha ,i to mi też spokoju nie daje.

http://polskatimes.pl/fakty/kraj/93841,czekaja-nas-duze-podwyzki-cen-zywnosci,id,t.html

POLA
14-03-2009, 00:14
"w rządzie PiS" tam profesor wypowiada się bardzo pozytywnie o Jarosławie Kaczyńskim.
Nie może być inaczej, skoro w tym rządzie był, natomiast ciekawe, co napisał o tych z PO?
Znam fragmenty, nieźle się to czyta.

Basia.
14-03-2009, 00:17
Nie może być inaczej, skoro w tym rządzie był, natomiast ciekawe, co napisał o tych z PO?
Znam fragmenty, nieźle się to czyta.
masz rację, fragmenty nieźle się czyta :) rano zabiorę się do czytania bo gdybym zaczęła teraz to by ze snu były nici. :)

POLA
14-03-2009, 13:15
Basiu, przyjemnej lektury skłaniającej do refleksji natury ogólnej:)

jip
15-03-2009, 17:40
"Prawo i Sprawiedliwość pod opieką o. Tadeusza Rydzyka"
"Podczas czerwcowych wyborów do Europarlamentu łódzką i lubelską listę PiS mają otwierać bliscy toruńskiemu redemptoryście politycy Urszula Krupa i Mirosław Piotrowski".
Jeszcze niedawno był list, podobno otwarty do Polaków w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i odnowy polskiej sceny politycznej. Apel miał zaowocować stworzeniem jednej listy prawicy w wyborach do PE - przeciwko PiS, efektem listu jest - od kilku tygodni jedynymi politykami goszczącymi na antenie Radia Maryja są ci związani z partią Jarosława Kaczyńskiego. Uaktywnił się też sam o. Rydzyk. No i znowu mamy o czym i kogo słuchać w RM

Lila
15-03-2009, 21:28
Jip, a czemu nie grzmisz ,że zapłacimy za czarter na szczyt UE ,bo Tuskowi zachciało się fochy pokazywać ?

jip
16-03-2009, 09:17
Jip, a czemu nie grzmisz ,że zapłacimy za czarter na szczyt UE ,bo Tuskowi zachciało się fochy pokazywać ?
No bo trochę piorunów do rzucania tobie zostawiam, bo może gdybym ja rzucał to poszły by nie w tym kierunku gdzie Ty byś chciała coby poszły, więc wolę nie grzmieć...... (a musiał lecieć?)

Lila
16-03-2009, 20:49
Widać jest wyrazicielem opinii ,że milczenie jest złotem.
Senator PełO ,peł-niący obowiązki beneficjenta specustawy stoczniowej ,to woła o zemstę , w postaci Zyty Gilowskiej z toporkiem.
Miało być europejsko ,unijnie i światowo.
Zamiast tego mamy strzelenie fochem :premier nie jest naczelnym komentatorem..

Właściwie to racja .Co tu komentować.Ale może wypadałoby coś powiedzieć do mięsa wyborczego ?

jip
17-03-2009, 09:59
"Większego przykładu nepotyzmu niż fakt, że brat – prezydent powołał brata na funkcję premiera nigdy dotąd nie było i chyba już nie będzie - pisze na blogu w Onet.pl Janusz Palikot dodając, że przez to, są oni niejako z automatu wyłączeni z wszelkich dyskusji na temat nepotyzmu."
I tutaj z nim się zgadzam, a nawet były premier przyrzekał, że premierem nie zostanie, a został, no i teraz nie ma się co dziwić, że za przykładem idą inni... taka to władza jest piesku - dostaniesz władzę i chcesz być dobry, to dzielisz się dobrocią i dobrami wynikającymi z władzy ze swoimi, no bo czemu niby masz się z obcymi dzielić?
http://wiadomosci.onet.pl/1935374,11,item.html

Lila
17-03-2009, 10:05
"Większego przykładu nepotyzmu niż fakt, że brat – prezydent powołał brata na funkcję premiera nigdy dotąd nie było i chyba już nie będzie - pisze na blogu w Onet.pl Janusz Palikot dodając, że przez to, są oni niejako z automatu wyłączeni z wszelkich dyskusji na temat nepotyzmu."
I tutaj z nim się zgadzam, a nawet były premier przyrzekał, że premierem nie zostanie, a został, no i teraz nie ma się co dziwić, że za przykładem idą inni... taka to władza jest piesku - dostaniesz władzę i chcesz być dobry, to dzielisz się dobrocią i dobrami wynikającymi z władzy ze swoimi, no bo czemu niby masz się z obcymi dzielić?
http://wiadomosci.onet.pl/1935374,11,item.html

A ja Ci odpowiem słowami Tomasza Lisa..do Palikota.

Zaraz...zaraz panie pośle...
To nie tak...
Obaj mieli mandat społeczny na wykonywanie tych funkcji...

I to trzeba mieć na uwadze,zanim się polegnie za Pawlaka i jego Katarzynę Grzymałę Konkubinę.

jip
17-03-2009, 20:10
A ja Ci odpowiem słowami Tomasza Lisa..do Palikota.

Zaraz...zaraz panie pośle...
To nie tak...
Obaj mieli mandat społeczny na wykonywanie tych funkcji...

I to trzeba mieć na uwadze,zanim się polegnie za Pawlaka i jego Katarzynę Grzymałę Konkubinę.
Ale jeden powiedział, że nie będzie a został, i tak ich nie lubię, za Pawlaka nie mam zamiaru polec, bo mnie wk...ił.
A widziałaś zamach na prezydęta w Wyższej Szkole Handlowej w Piotrkowie Trybunalskim , tuż przed wejściem na podwyższona katedrę, niby ekonomiczny wykład ale prawnika z prawa pracy, i tylko aniołków było brak, no to popatrz:
http://images50.fotosik.pl/86/690688f1b2e6eba1med.jpeg

Lila
17-03-2009, 20:26
A czemu zamach ?
Ot ,kwint i esencja naszej walącej się gospodarki.

jip
17-03-2009, 20:42
A czemu zamach ?
Ot ,kwint i esencja naszej walącej się gospodarki.
Co Ty gospodarka rośnie w siłę a ludzie podobno będą żyli....
"WALUTY: Frank na kolanach. Złoty coraz mocniejszy."
http://www.hotmoney.pl/artykul/6971/1/waluty-frank-na-kolanach-zloty-cor
Bądź optymistką, bo co zrobisz jak będzie dobrze albo prawie dobrze, na co będziesz narzekać?

jip
18-03-2009, 11:47
"Prezydent Lech Kaczyński wyznał, że boi się ponownego startu w wyborach, bo nie wie, czy zniesie "kampanię pomówień" pod adresem swojej osoby. Czy w takim razie nie powinien dać sobie spokoju od razu?"
dawno to mówiłem, 81,57% internautów tak mówi, to powinien zrobić już w 2005r, ale uparty a teraz nie może tej młócki zdzierżyć, i musi słuchać brata a powinien żony.....

POLA
18-03-2009, 15:08
A żona start mu odradza?
Jeśli tak, to koniecznie powinien posłuchać, koniecznie, żonie sprzeciwiać się nie wypada.;)

jip
18-03-2009, 16:31
A żona start mu odradza?
Jeśli tak, to koniecznie powinien posłuchać, koniecznie, żonie sprzeciwiać się nie wypada.;)
Przecież żona widzi, że szanse marnee jest mądrą kobieta i też by chciała porządnego prezydenta mieć, więc jej zdanie mogę przypuszczać jakie jest.... i może go przekona.

Lila
18-03-2009, 21:28
Przecież żona widzi, że szanse marnee jest mądrą kobieta i też by chciała porządnego prezydenta mieć, więc jej zdanie mogę przypuszczać jakie jest.... i może go przekona.

Szkoda,że Pełownia żon nie posiada .Może ktoś rozsądny wytłumaczyłby decydentom ,że to komplletna głupota wyprzedawać stocznie podzielone na kilkadziesiąt części .Nie ma szanas już na wznowienie produkcji nawet w dalekiej przyszłości.

Doki osobno do sprzedaży. Hale również .Nawet drogi dojazdowe.I wystarczy ,że ktoś kupi tę drogę...

Serce rozpada się na 31 kawałków .Na tyle ,na ile podzielono stocznie.
Tyle krwi poszło na walkę o morze.
Sztandary topiliśmy w słonej wodzie.I tak daliśmy się wyciulać.Francja potrafiła obronić swoje interesy ,a my znowu daliśmy doopy, uprzednio niszcząc flotę handlową.

Wynocha wobec tego .Misiaki ,Pawlaki i Tuski .

POLA
18-03-2009, 22:32
...Wynocha wobec tego .Misiaki ,Pawlaki i Tuski .
Dodaj do tego Kaczyńskich ze swoją uczciwą świtą i...Polska do wynajęcia, od zaraz, no chyba że do łask przywrócisz odstawione przystawki,:D Lepper ciągle żywy, w mediach, podobnie jak drużyna długiego Romka.

Lila
18-03-2009, 22:43
Dodaj do tego Kaczyńskich ze swoją uczciwą świtą i...Polska do wynajęcia, od zaraz, no chyba że do łask przywrócisz odstawione przystawki,:D Lepper ciągle żywy, w mediach, podobnie jak drużyna długiego Romka.

Kaczyńskich nie dodam.Koniec. Kropka.W pakiecie za to dołożę całą lewicę, z Żubrem - mimo wszystko.:cool:

Alladynka
18-03-2009, 22:44
http://studio.wp.pl/i,Kononowicz-kandydatem-na-europo,mid,494049,wideo.html?ticaid=17b16
Sama nie wiem czy to żart , czy już tylko tacy kandydaci nam zostali

POLA
18-03-2009, 22:59
Kaczyńskich nie dodam.Koniec. Kropka.W pakiecie za to dołożę całą lewicę, z Żubrem - mimo wszystko.:cool:
Okres ochronny na kaczuszki mamy?;)
Ten od żubrów też Ci podpadł? Wszak miał Twoje poparcie:D

Lila
19-03-2009, 09:31
Okres ochronny na kaczuszki mamy?;)
Ten od żubrów też Ci podpadł? Wszak miał Twoje poparcie:D
Okres ochronny na kaczuszki mam zawsze.Z wyjątkiem Ducka.
Ten od żubrów nie podpadł mi wcale.Podoba mnie się niemożebnie ,szczególnie w kapeluszu.Tatusia mnie przypomina.:D
Niestety ,onże Tatuś ,w gieźle samym,wyszedłby z grobu ,aby mi urwać rękę z długopisem,malującym krzyż ( sic !!!) na kandydaturze kogoś z lewicy.
No nie da rady ,nie da rady...

senior A.P.
19-03-2009, 09:39
Na dzidy partyjne - marsz !

jip
19-03-2009, 10:35
Szkoda,że Pełownia żon nie posiada .Może ktoś rozsądny wytłumaczyłby decydentom ,że to komplletna głupota wyprzedawać stocznie podzielone na kilkadziesiąt części .Nie ma szanas już na wznowienie produkcji nawet w dalekiej przyszłości.

Doki osobno do sprzedaży. Hale również .Nawet drogi dojazdowe.I wystarczy ,że ktoś kupi tę drogę...

Serce rozpada się na 31 kawałków .Na tyle ,na ile podzielono stocznie.
Tyle krwi poszło na walkę o morze.
Sztandary topiliśmy w słonej wodzie.I tak daliśmy się wyciulać.Francja potrafiła obronić swoje interesy ,a my znowu daliśmy doopy, uprzednio niszcząc flotę handlową.
Wynocha wobec tego .Misiaki ,Pawlaki i Tuski .
A ja powiem, że mam mieszane uczucie. O ile jest to prawda, że dopłacałem do tych statków z własnej kieszeni, to po cholerę mi taka stocznia, która zamiast zarabiać zmusza mnie do dopłacania do swoich produktów. Powiesz, że to kolebka... może ale jak długo kolebkę mamy utrzymywać, aż takim bogatym narodem nie jesteśmy. A może to nie tak było?, i były same zyski?, to w takim razie dlaczego to wszystko pada? I nie opowiadaj mi, że będzie ileś bezrobotnych.... też nim byłem, nie rusza mnie to, musiałem sobie sam radzić, bez odszkodowania ileśtysięcznego..... Za chwilę będę dopłacał do Czerkawskiego, do premii jego i zarządu spółki, bo węgiel będzie nieopłacalny, do kolejarzy, bo nie potrafią myśleć i łatwiej im tory przyblokować i podwyżkę wyciągnąć, do... a może to uciąć i straty - to straty - nie ma Was i koniec a znajdzie się ktoś kto da zysk i zapłaci podatek..
Wiem, że to jazda po bandzie ale może warto po bandzie pojechać..

Lila
19-03-2009, 10:52
Ja tam nie wiem.Ale o ile biznes nieopłacalny,to czemu Francja walczyła o niego jak pod Austerlitz ?
Coś mi tu nie chce gwizdać.

POLA
19-03-2009, 11:01
Lila, my nie Francja, niestety.
A jip ma sporo racji w tym, co pisze, też niestety, bo nikt z zaistniałej sytuacji się nie cieszy.

jip
19-03-2009, 11:04
Ja tam nie wiem.Ale o ile biznes nieopłacalny,to czemu Francja walczyła o niego jak pod Austerlitz ?
Coś mi tu nie chce gwizdać.
Pewno cytrynę zjadłaś, ja nigdy nie mogę po cytrynie zagwizdać, ale masz rację, za mało się na tym znamy i ciągle sie cisną pytania, dlaczego?, po co? czemu? kto zaniedbał? czyja wina? i...????? Ja od czasu jak zobaczyłem w Polanicy zaniedbaną kolejkę, kolej Kłodzko Kudowa, na której można zarabiać a która się dewastuje, jak słyszę związkowców i strajki, i.... no to ... lotom

Lila
19-03-2009, 11:09
Biuletyn "Stoczniowec '' twierdzi,że zastosowano czarny PR celowo,aby zyskać przyzwolenie społeczne na likwidację.

POLA
19-03-2009, 11:18
Biuletyn może wszystko napisać, na swoją korzyść oczywiście, zdziwiłabym się, gdyby było inaczej.

Lila
19-03-2009, 11:23
Biuletyn może wszystko napisać, na swoją korzyść oczywiście, zdziwiłabym się, gdyby było inaczej.

Ale...Francja ( uparcie ) też jest w Unii.Dlaczego im się opłaca ? A nas Rosja wykupuje ?

POLA
19-03-2009, 11:35
Ale...Francja ( uparcie ) też jest w Unii.Dlaczego im się opłaca ? A nas Rosja wykupuje ?
Mam za mało danych i to z drugiej ręki, nie wiem, czy im się tak bardzo opłaca, kasa inna, inne możliwości, inne cele, czasem paskudne, bo to polityka.
Weź jeszcze pod uwagę układ: Francja, Niemcy Rosja. Jakoś tak zawsze niektórym przeszkadzaliśmy i nadal przeszkadzamy.
Jaki mamy na to wpływ?
Za słabi jesteśmy, żeby z rekinami wygrać:mad:

Optymizm zgubiłam, idę go poszukać:D

jip
19-03-2009, 12:13
A może lepiej zarządzają i mądrzejsze związki zawodowe. A prezes od aniołków dawno nie występował i nakręca, żeby nakręcać i takie ble...ble... wszystko coby podkręcić, może i dobrze ale trochę niesmacznie... bo nic specjalnie mądrego. Ale partiom trzeba płacić bo nie było by na filmy o aniołkach......

POLA
19-03-2009, 13:49
Właśnie zaczyna się wielka dyskusja sejmowa nad tym, czy obciąć dotacje dla partii czy wprost przeciwnie. PiS jest przeciw, lewica ma swój projekt, a PSL? Tak, ale malutko:D, bo oni tacy biedni.
Zamieniam się w nasłuch;)

senior A.P.
19-03-2009, 14:34
Partie zdelegalizowac i to bez zwloki.
Komu potrzebne partie ?
Bez partii da sie zyc .

zosia446
19-03-2009, 15:21
Właśnie zaczyna się wielka dyskusja sejmowa nad tym, czy obciąć dotacje dla partii czy wprost przeciwnie. PiS jest przeciw, lewica ma swój projekt, a PSL? Tak, ale malutko:D, bo oni tacy biedni.
Zamieniam się w nasłuch;)

Tu subwencja,tam dotacja,
Tutaj spółka,tam fundacja,
Tutaj kontrakt,tam posadka,
Tu kolega,tam znów matka,
I nikt bracie nie podskoczy,
Nie wygarnie prosto w oczy,
Nie doniesie na policję
Bo straż zerwie koalicję.

Tak pozwolilam sobie zamiescic ten wierszyk ,nie koniecznie jako komentarz do Twojej wypowiedzi,ale tez slucham i czytam uwaznie.

Lila
19-03-2009, 15:40
Ja też.
CBA w firmie "Work Service ''.
Ciekawe.Cuś mi się widzi,że będzie to jęzor u wagi, na której szalach leży uczciwość oraz pazerność naszych ''elyt''.

jip
19-03-2009, 16:41
Ja też.
CBA w firmie "Work Service ''.
Ciekawe.Cuś mi się widzi,że będzie to jęzor u wagi, na której szalach leży uczciwość oraz pazerność naszych ''elyt''.
Jak zasłużyli - niech im przydupią, ale wolał bym, żeby znaleźli i przydupili, niż żeby pokazywali filmy z któregoś pietra i się rozmyło, czy nieprawdą było. Ale tym nie warto się podniecać.
Bo to tak jakbyś się podniecała przed sadzeniem pestek dyni zastanawiając się jak je sadzić? Poziomo, pionowo, którym końcem w dół?

Kazik
19-03-2009, 17:07
A ja powiem, że mam mieszane uczucie. O ile jest to prawda, że dopłacałem do tych statków z własnej kieszeni, to po cholerę mi taka stocznia, która zamiast zarabiać zmusza mnie do dopłacania do swoich produktów. Za chwilę będę dopłacał do Czerkawskiego, do premii jego i zarządu spółki, bo węgiel będzie nieopłacalny, do kolejarzy, bo nie potrafią myśleć i łatwiej im tory przyblokować i podwyżkę wyciągnąć, do... a może to uciąć i straty - to straty - nie ma Was i koniec a znajdzie się ktoś kto da zysk i zapłaci podatek..
Wiem, że to jazda po bandzie ale może warto po bandzie pojechać..
Stocznia już dobrze pracowała (może za dobrze?) i dlatego UE chciała zwrotu 1,5 mld zł które stocznia Szczecińska dostała gdy wchodziliśmy do UE. http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/39552,bruksela_zazada_1_5_mld_zlotych_od_stoczni.h tml

A do budżetu dała więcej niż otrzymała.http://hutnictwo.wnp.pl/trzeciakowski-stocznia-szczecinska-dala-1-5-miliarda-do-budzetu,60284_1_0_0.html UE komisarz Neelie Kroes zażądała od stoczni jeszcze jak o kryzysie nikt nie słyszał. Później biliardy € władowali w swoje banki. Do Airbusa kiedyś krocie dołożyli (będąc w UE) teraz Sarkozy tak samo chce dołożyć do motoryzacji.
To znaczy jednym wolno a innym nie. A niech by padły ich banki, Airbus, stocznie i przemysł samochodowy.
Mam nadzieję że brat Jipka tam nie mieszka. Czy wtedy też (brat) byłby przeciwny i twierdził że niech padną banki, Airbus, francuskie stocznie itd. itd. bo on ani € nie dołoży?

Nasiliła się strasznie konkurencja stoczni azjatyckich-nawet 60% Europa na tym straciła (w ciągu krótkiego czasu-2 lat) Trzeba wtedy wyeliminować konkurencję o tańszej sile roboczej (sąsiadów) No i frajerów którzy się dadzą-czyli nas (za drobną łapówkę?)Przy prywatyzacjach dawnych były przekręty. A teraz ich nie ma? Ale jak ktoś dostanie na konto w Szwajcarii to trudno udowodnić. My na złodziejstwa mamy nowy termin: zaniedbanie lub nie dopilnowanie. A to takie określenie nie powodujące odsiadki.

Jednak Wieczerzak (PZU) twierdził że nie ma konta w Szwajcarii. Ale tamtejsi śledczy prowadząc sprawę swojej firmy (nici prowadziły też do Wieczerzaka)--ujawnili że on konto posiada i $4 mln na koncie.

A takie sprawy jak Pęczaka-gdyby go nie podsłuchali to on i Dochnal ani dnia by nie siedzieli. Nie tylko ci dwaj są zamieszani, ale wiedzą że jak się ujawni wspólników to kula śnieżna zamieni się w lawinę. To metoda Rywina-odmawiam odpowiedzi. No i nie pociągnął "grupy" za to zakulisowo załatwiali mu profesorów od (ciężkich chorób) i kolejne odroczenia.

Pęczak dostarczał Dochnalowi informacji, a ten chętnym do kupna naszych hut. Tajemnicę przetargu znać-to pół sukcesu dla kupca.
Teraz takim informatorem jest Marcinkiewicz. Bo ekonomistów oni mają swoich, lepszych niż nauczyciel fizyki i fatalny premier.
Im potrzebny informator, doradca (dawniej zwany kapusiem). No i on to robi.

jip
19-03-2009, 17:14
A jakbyś posadził te pestki z dyni? pionowo? poziomo? czy końcem w dół? a jak końcem, to którym?

Kazik
19-03-2009, 18:55
A jakbyś posadził te pestki z dyni? pionowo? poziomo? czy końcem w dół? a jak końcem, to którym?
Odpisując już po 7 minutach, to myślę że bez czytania.

A jak owies siejesz to którym końcem? A jak upadnie płasko? To jest zamiast odpowiedzi.

Lila
19-03-2009, 19:29
Odpisując już po 7 minutach, to myślę że bez czytania.

A jak owies siejesz to którym końcem? A jak upadnie płasko? To jest zamiast odpowiedzi.

Jak to którym ? Końcem palca.Jip jest mieszczuch,on jednakowo sieje owies i fasolę. Jak upadnie płasko ,to jip jako dokładny do bólu zębów wielkopolanin ,wykopie i zasadzi na sztorc.

A teraz republiki kolesiów ciąg dalszy...

Rzeczpospolita" ujawniła, że żona wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego figuruje jako członek rady nadzorczej spółki PL Energia. Firma ta stara się w ministerstwie o koncesję na poszukiwania złóż gazu.

jip
19-03-2009, 19:29
Kazik dynia dynią a owies owsem ale nadajesz jak rasowy: "besserwisser człowiek, który sądzi, że wie wszystko najlepiej, zarozumiały znawca, samozwańczy koneser, niepowołany mentor. Etym. - nm. 'jw.'; besser 'lepiej'; wissen 'wiedzieć'."
To nie ja wymyśliłem, tą definicję podał ktoś na forum i ona pasi do Ciebie jak ulał, z tym, że jeszcze nakręcasz w kółko to samo, i ciągle powtarzasz się, daj już sobie z tym pouczaniem i całkowitą wiedzą spokój i rozglądnij się bo wszędzie jest jednako.

Lila
19-03-2009, 19:37
Wiesz Jip....głupia ta definicja. Nie warto zapożyczać z cudzego.

jip
19-03-2009, 19:53
Wiesz Jip....głupia ta definicja. Nie warto zapożyczać z cudzego.
Głupia? może i głupia, ale pasuje. A co mam napisać? o totalnym pesymiście?:Totalny pesymista. Niektórzy ludzie wciąż narzekają- na rodzinę, władze, pogodę, wszelkie rzeczywiste i możliwe zło świata. Nikt nie ma ochoty bezustannie wysłuchiwać negatywnych opinii na dowolny temat i kasandrycznych przepowiedni. Ja też i na ciągłe jęczenie szlak mnie trafia, i jak widzę powtórki ładowane na forum przez... konferencji prasowych bliźniaków albo ich aniołków czy aniołów skrzypiących i straszących, że jest tragicznie a będzie jeszcze gorzej, bo oni wiedzą co by zrobili, a jak rządzili to nie zrobili bo mieli przeciw sobie media i nie media i szatany się przeciw nim zmówiły i coś jeszcze chciałem dopisać ale zapomniałem bo zapomniałem bilobil ..... a miałem nie "lotać" i nie wytrzymałem.

Lila
19-03-2009, 19:55
Głupia? może i głupia, ale pasuje. A co mam napisać? o totalnym pesymiście?:Totalny pesymista. Niektórzy ludzie wciąż narzekają- na rodzinę, władze, pogodę, wszelkie rzeczywiste i możliwe zło świata. Nikt nie ma ochoty bezustannie wysłuchiwać negatywnych opinii na dowolny temat i kasandrycznych przepowiedni. Ja też i na ciągłe jęczenie szlak mnie trafia, i jak widzę powtórki ładowane na forum przez... konferencji prasowych bliźniaków albo ich aniołków czy aniołów skrzypiących i straszących, że jest tragicznie a będzie jeszcze gorzej, bo oni wiedzą co by zrobili, a jak rządzili to nie zrobili bo mieli przeciw sobie media i nie media i szatany się przeciw nim zmówiły i coś jeszcze chciałem dopisać ale zapomniałem bo zapomniałem bilobil ..... a miałem nie "lotać" i nie wytrzymałem.

Eee Ty jesteś pesymista ,z manią bliźniaczą w tle...

Kazik
19-03-2009, 19:56
Pewnie większość tu piszących (oprócz paru ignorantów) oglądała "Fakty" TVN-u.
Jak się ma ewentualna oszczędność (na wszystkich partiach) obliczona na 32 mln, do nagród (58 mln) przeznaczonych do wydania przez bufetową (G. Waltz) To przecież ona również z PełO. A jak do zarobionych na stoczni 60 mln przez Misiaka? Kłopotek w sejmie wyśmiewał te oszczędności. Typowe pod publiczkę.

Tuskowe aniołki zawsze wyciągną (po aferkach) jakis temat zastępczy. Oszczędności--ale jak się Tusk dowiedział o rozrzutności Walcowej to trudno to przełykał. Już słyszałem przypuszczenia że skoro Tusk milczy kilka dni (o Misiaku) to może warto zrobić konferencję z Palikotem. Tym razem powinien zamiast ryja, przywieźć całą świnię, oraz kupić więcej zabawek w sex shopie jak też grabki i wiaderka.

Odwrócenie uwagi chociaż na chwilę, TV będzie to nadawać a mało się interesujący polityką nie przegrzeją swoich mózgów.

Lila
19-03-2009, 19:59
Odwrócenie uwagi chociaż na chwilę, TV będzie to nadawać a mało się interesujący polityką nie przegrzeją swoich mózgów.

I na to liczy Peło , z bufetową.

jip
19-03-2009, 20:02
Eee Ty jesteś pesymista ,z manią bliźniaczą w tle...
Już Ci mówiłem, że wolę s...ę niż bliźniaka widzieć, a drugi temat... znowu powtórka , i jak mam nie... eee olewam... to jest niereformowalny kolega forumowy albo zarabiający....na forum?

Lila
19-03-2009, 20:05
Już Ci mówiłem, że wolę s...ę niż bliźniaka widzieć, a drugi temat... znowu powtórka , i jak mam nie... eee olewam... to jest niereformowalny kolega forumowy albo zarabiający....na forum?

Hmm ,coś tępawa jestem.Co kryją te tajemnicze kropki ,między s...i ę ?
Skórę ,sukę czy coś innego ?

Kazik
19-03-2009, 20:09
Kazik dynia dynią a owies owsem ale nadajesz jak rasowy: "besserwisser człowiek, który sądzi, że wie wszystko najlepiej, zarozumiały znawca, samozwańczy koneser, niepowołany mentor. Etym. - nm. 'jw.'; besser 'lepiej'; wissen 'wiedzieć'."
To nie ja wymyśliłem, tą definicję podał ktoś na forum i ona pasi do Ciebie jak ulał, z tym, że jeszcze nakręcasz w kółko to samo, i ciągle powtarzasz się, daj już sobie z tym pouczaniem i całkowitą wiedzą spokój i rozglądnij się bo wszędzie jest jednako.
Kiedyś bardzo Ci przeszkadzało moje pogrubione czasem jakieś zdanie. Teraz już nawet na różowo zaczynasz pisać, a w #209 na co tyle pogrubień zrobiłeś? Myślisz że inni też mają trudności z czytaniem i rozumieniem tego co czytają?

Jak ktoś podał jedno określenie o którym wcześniej nie miałeś pojęcia, to kopiowanie tego co jakiś czas nie spowoduje że się wydasz mądrzejszy.

jip
19-03-2009, 20:13
Hmm ,coś tępawa jestem.Co kryją te tajemnicze kropki ,między s...i ę ?
Skórę ,sukę czy coś innego ?
Dobitnie mówiąc, ale zaraz wywalą, między s - a - ę jest sraczka, a mniej dobitnie siedzenie na kiblu.

POLA
19-03-2009, 22:57
Tu subwencja,tam dotacja,
Tutaj spółka,tam fundacja,
Tutaj kontrakt,tam posadka,
Tu kolega,tam znów matka,
I nikt bracie nie podskoczy,
Nie wygarnie prosto w oczy,
Nie doniesie na policję
Bo straż zerwie koalicję.
Tak pozwolilam sobie zamiescic ten wierszyk ,nie koniecznie jako komentarz do Twojej wypowiedzi,ale tez slucham i czytam uwaznie.
A pozwalaj sobie, pozwalaj:D, wierszyk ładny i zawsze będzie na czasie bez względu na to, skąd płynie kasa. ;)
Taka ułomność człowiecza, niestety:mad:

Kazik
19-03-2009, 23:10
Jeszcze jedna ustawa-bubel. Po 30 dniach (jak urzędnik nie wyda decyzji) mam prawo budować. Jak w dzielnicy willowej zechcę wybudować świniarnię na 2000 sztuk i rzeźnię, to wystarczy dać w łapę. Urzędnik może mieć konsekwencje służbowe (upomnienie?) Ale może się np. tłumaczyć chorobą lub urlopem. Wysyłam urzędnika (w ramach łapówki) na miesiąc wczasów w Egipcie i on się wytłumaczy i ja zadowolony.

80 gmin w kraju ma plan zagospodarowania przestrzennego, ale 2000 nie posiada. Już nie będzie samowolek budowlanych, wystarczy zrobić jak napisałem.

Kupując kawałek ziemi i się budując nie wiem czy za oknem postawią za parę lat wieżowiec.

Jak zobaczę pierwsze maszyny to się tym zainteresuję. Ale protesty (oraz modlitwy) już tego nie zatrzymają. A domek w takim otoczeniu będzie mało wart.

To że urzędnicy wiele pozwoleń dają za łapówki, to wiadomo. Ale teraz będzie wręcz zachęta.
To było dziś dyskutowane w TV.

POLA
19-03-2009, 23:17
...Jak w dzielnicy willowej zechcę wybudować świniarnię na 2000 sztuk i rzeźnię, to wystarczy dać w łapę. Urzędnik może mieć konsekwencje służbowe (upomnienie?) Ale może się np. tłumaczyć chorobą lub urlopem. Wysyłam urzędnika (w ramach łapówki) na miesiąc wczasów w Egipcie i on się wytłumaczy i ja zadowolony...
No gratuluje, to w szkole pisowskiej tak uczą?

Kazik, urzędnik teraz taki czyściutki i w łapę nie bierze, tak?
Czy Ty wiesz, jak długo się czeka na zezwolenie?
Nie rozumiesz, kto jest przeciwny temu zarządzeniu, komu się odcina źródło dochodu? Nieopodatkowanego zresztą?

Kazik
19-03-2009, 23:36
No gratuluje, to w szkole pisowskiej tak uczą?

Kazik, urzędnik teraz taki czyściutki i w łapę nie bierze, tak?
Czy Ty wiesz, jak długo się czeka na zezwolenie?
Nie rozumiesz, kto jest przeciwny temu zarządzeniu, komu się odcina źródło dochodu? Nieopodatkowanego zresztą?
Oj Polu, czy ty nie rozumiesz że ubrałem się na chwilę w buty biznesmena? Czy tylko udajesz że nie rozumiesz?

W żadnej szkole łapownictwa nie uczą, więc dlaczego PO majstruje takie ustawy? Pisałem że urzędnik teraz bierze a będzie brać teraz odważniej. Na czerwono podkreśliłem Ci Twoje pytanko. Racz sobie porównać z moim postem #218 (przed ostatnia linia)

Więc czytaj uważnie. Masz też trudności z czytaniem jak jeden tu taki (nicka nie wymienię)-ale też doradzę jak jemu--czytaj jeszcze wolniej.

POLA
19-03-2009, 23:56
Nie koloruj, mój komputer eliminuje kolory.

Dlaczego urzędnik będzie brał teraz odważniej?
Twój przedostatni post tego nie wyjaśnia.

Kazik
20-03-2009, 01:02
Nie koloruj, mój komputer eliminuje kolory.

Dlaczego urzędnik będzie brał teraz odważniej?
Twój przedostatni post tego nie wyjaśnia.
Bo jeżeli będzie chcieć wybudować gigant hotel nad jeziorem (Mazury) to Gołębiewski miał kłopot, ale budował i samowolkę uznano. Nie wiem czy takie zezwolenie dają w Warszawie czy w miejscowym urzędzie. Ale "trudności" kadrowe można uskutecznić wszędzie. A termin 30 dni ułatwi budowę-bo to jedno znaczne z pozwoleniem (brak odmowy)

Tam podobno lubiła się zbierać "śmietanka " Pruszkowa i Wołomina. Może to "współwłaściciele", to wtedy łatwiej budować. Gołębiewski ma jeszcze taki drugi luksusowy gigant (nie pamiętam gdzie).

zosia446
20-03-2009, 01:27
A pozwalaj sobie, pozwalaj:D, wierszyk ładny i zawsze będzie na czasie bez względu na to, skąd płynie kasa. ;)
Taka ułomność człowiecza, niestety:mad:

Tez tak mysle,ulomnosc, a moze brak odpornosci na demoralizacje plynaca z wladzy.
Trylogia Nienackiego/tak tak,ten od P.Samochodzika/"Ja Dago " jest swietna ilustracja tej demoralizacji.
Tak naprawde to dopiero okazja jest sprawdzianem uczciwosci,
skorzystac ,czy nie...oto jest pytanie.
Nie skorzystac to frajerstwo,w/g niektorych.

senior A.P.
20-03-2009, 07:32
Znalezc cudze pieniadze mozna ale czy potrafimy je oddac ?

jip
20-03-2009, 09:50
Kiedyś bardzo Ci przeszkadzało moje pogrubione czasem jakieś zdanie. Teraz już nawet na różowo zaczynasz pisać, a w #209 na co tyle pogrubień zrobiłeś? Myślisz że inni też mają trudności z czytaniem i rozumieniem tego co czytają?

Jak ktoś podał jedno określenie o którym wcześniej nie miałeś pojęcia, to kopiowanie tego co jakiś czas nie spowoduje że się wydasz mądrzejszy.
No właśnie, inni jakoś dają sobie radę, ale ja za cholerę nie mogę pokumać Twojego kumania (rozumowania), czy czytam wolno czy szybko wszystko jednako brzmi, czy z budowaniem, czy łapaniem (braniem w łapę), czy śmietanką, nie wiem co śmietanka ma... ja używam śmietanki do śledzi ale to szczecinecką kwaśną a do kawy słodką taką 12%, trudnościami kardowymi, pisz wolniej i może jak ja jeszcze spróbuję wolniej poczytać to wolno bo wolno ale pokumam.

Lila
20-03-2009, 09:54
Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu. Temistokles Brodowski z CBA potwierdził, że funkcjonariusze sprawdzają dokumenty związane z kontraktem na szkolenia i pośrednictwem pracy dla zwalnianych stoczniowców.- dziennik Polska.

O Temistoklesie Brodowski !!!
Twój grecki imiennik doprowadził do zwycięstwa floty greckiej nad perską !
Niech to imię będzie dobrą wróżbą .

senior A.P.
20-03-2009, 13:53
Nie ma sie co dziwic - zlodzieje zlodzieji szukaja i wzajemnie sie scigaja !
O co,za co ?
O podzial lupow, a gawiedz przeciera oczy i gapi sie w telewizor.
Tylko mi tam dobrze zabezpieczyc "skarpety,nie niesc pieniedzy do banku",nie otwierac drzwi byle komu i nie mieszkac samotnie,bo nie tylko rabuja ale i zabijaja !

POLA
20-03-2009, 14:10
Bo jeżeli będzie chcieć wybudować gigant hotel nad jeziorem (Mazury) to Gołębiewski miał kłopot, ale budował i samowolkę uznano. Nie wiem czy takie zezwolenie dają w Warszawie czy w miejscowym urzędzie. Ale "trudności" kadrowe można uskutecznić wszędzie. A termin 30 dni ułatwi budowę-bo to jedno znaczne z pozwoleniem (brak odmowy...
Kazik, nadal nie rozumiem, co Ci się nie podoba. Nie widzę takiego niebezpieczeństwa, a Ty - czujny jak pies podwójny -:D wszędzie wietrzysz pułapki, podstępy. Nic Ci sie nie podoba, nic Ci nie pasuje, ciągle zrzędzisz i narzekasz.

A ja się cieszę, że wreszcie urzędas musi się spiąć i wydać decyzję, a jak przegapi, odpowie za to i już.
Niech się skończy wreszcie droga przez mękę tych, którzy chcą zamieszkać we własnym domku.

POLA
20-03-2009, 14:24
Tak naprawde to dopiero okazja jest sprawdzianem uczciwosci,
skorzystac ,czy nie...oto jest pytanie.
Nie skorzystac to frajerstwo,w/g niektorych.
Otóż to, już Szymborska napisała, że tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.

Frajerstwem nazwą to ci, którzy mają lepkie łapy i posady swoim ludziom załatwiają. Uczciwy tak nie powie.

Lila
20-03-2009, 14:33
No właśnie, inni jakoś dają sobie radę, ale ja za cholerę nie mogę pokumać Twojego kumania (rozumowania), czy czytam wolno czy szybko wszystko jednako brzmi, czy z budowaniem, czy łapaniem (braniem w łapę), czy śmietanką, nie wiem co śmietanka ma... ja używam śmietanki do śledzi ale to szczecinecką kwaśną a do kawy słodką taką 12%, trudnościami kardowymi, pisz wolniej i może jak ja jeszcze spróbuję wolniej poczytać to wolno bo wolno ale pokumam.

Halo jip !
:cool: :cool:

Zmień dilera ,te dragi Ci szkodzą .
Co Ty piszesz ?

Kazik
20-03-2009, 14:47
Kazik, nadal nie rozumiem, co Ci się nie podoba. Nie widzę takiego niebezpieczeństwa, a Ty - czujny jak pies podwójny -:D wszędzie wietrzysz pułapki, podstępy. Nic Ci sie nie podoba, nic Ci nie pasuje, ciągle zrzędzisz i narzekasz.

A ja się cieszę, że wreszcie urzędas musi się spiąć i wydać decyzję, a jak przegapi, odpowie za to i już.
Niech się skończy wreszcie droga przez mękę tych, którzy chcą zamieszkać we własnym domku.
Ja słyszałem "zrzędzenia" dyskutantów. Programu i prowadzącego redaktora nie pamiętam. Wyślij im maila na biura poselskie jak to oglądałaś i pamiętasz. Napisz że dyskusja głupia i redaktor też, bo wiesz lepiej.

Teraz są w prasie "zrzędzenia" nad tym knotem który uchwaliło w sejmie PO+PSL ( ograniczenia szybkości, mandaty itp) Wypowiadają się prawnicy "konstytucjonaliści" i inni.
Pewnie też "zrzędzą"? A tego sejmowego knota (czyli bubla-wyjaśnienie dla Jipka) w senacie jeszcze "poprawili" w taki sposób że specjaliści się za głowę łapią, mówiąc że takich bzdur jeszcze nie czytali.
To może sposób na dofinansowanie. Policjanci jak nie chcecie na piechotę-to sobie "nałapcie" na paliwo, a 50% z tego będzie na policję.

Już o tym pisałem, Tadeusz również, ale Polu Ty to uznasz za "zrzędzenie" Jakby mogło byc inaczej.
Przecież to nie PiS (z przystawkami) uchwala bubel--lecz Twoi ulubieńcy.

POLA
20-03-2009, 14:49
No, coś się jipowi pozajączkowało: śmietanka słodka jest, a śmietana - kwaśna. Śledzi nie jadam:D, to się nie wypowiem.

jip
20-03-2009, 15:06
Halo jip !
:cool: :cool:
Zmień dilera ,te dragi Ci szkodzą .
Co Ty piszesz ?
"Bo jeżeli będzie chcieć wybudować gigant hotel nad jeziorem (Mazury) to Gołębiewski miał kłopot, ale budował i samowolkę uznano. Nie wiem czy takie zezwolenie dają w Warszawie czy w miejscowym urzędzie. Ale "trudności" kadrowe można uskutecznić wszędzie. A termin 30 dni ułatwi budowę-bo to jedno znaczne z pozwoleniem (brak odmowy)
Tam podobno lubiła się zbierać "śmietanka " Pruszkowa i Wołomina. Może to "współwłaściciele", to wtedy łatwiej budować. Gołębiewski ma jeszcze taki drugi luksusowy gigant (nie pamiętam gdzie).
Odpowiedź z Cytowaniem?"
Kazik na różowo zacytowałem już potrafię, a jeszcze na UTW nie chodziłem.
Tamto to było odpowiedź na to Kazika, no widzisz cholera jak to poczytam to muszę dilera zmieniać, nawet śmietanka nie taka, no co Ty Pola doskonałe są śledzie w śmietance kwaśnej, tej szczecineckiej z cebulką, a Kazik nie wiem o jakiej pisał, ale zawsze tak mam po przeczytaniu tego co on pisze, to ja już nie wiem co piszę, dobrze, że chociaż trochę pies mi podpowiada, ale on też warczy i nie wszystko co warczy kumam, bo nawet... no chyba, że po dębowym mocnym, ale to musi być 0,66l x 7% obj.

POLA
20-03-2009, 15:28
śmietanka to słodka, a śmietana - to kwaśna. Wiem, bo zostałam pouczona przez fachowca od sprzedaży, gotowania i spożywania...śmietany.
A śledzi nie lubię:)

Mam lepszy kąsek:
Kolejna gafa prezydenta czy pomyłka mediów? Kamery zarejestrowały, jak podczas szczytu UE Lech Kaczyński uciął sobie pogawędkę z premierem. Nagle powiedział: "Ja ci mówię... chyba naćpana jest". Dziś jego otoczenie twierdzi, że wymówił nazwisko premiera Węgier, Ferenca Gyurcsány'ego
Hmm...Tusk powiedział, że nie słyszał, co nie oznacza, że nie padło, co padło, zwłaszcza, że prezydent, że tak powiem, specjalistą jest od niewyraźnej mowy, wpadek przeróżnych, przekręcania nazwisk i wypominania niektórym związków z małpą, w czerwonym w dodatku, co po okresie socjalizmu dość źle się kojarzy w naszym kraju:D :D

Lila
20-03-2009, 16:20
śmietanka to słodka, a śmietana - to kwaśna. Wiem, bo zostałam pouczona przez fachowca od sprzedaży, gotowania i spożywania...śmietany.
A śledzi nie lubię:)

Mam lepszy kąsek:

Hmm...Tusk powiedział, że nie słyszał, co nie oznacza, że nie padło, co padło, zwłaszcza, że prezydent, że tak powiem, specjalistą jest od niewyraźnej mowy, wpadek przeróżnych, przekręcania nazwisk i wypominania niektórym związków z małpą, w czerwonym w dodatku, co po okresie socjalizmu dość źle się kojarzy w naszym kraju:D :D

Eeee przecież to nic takiego .
Ciekawe kto był naćpany.

POLA
20-03-2009, 22:17
Eeee przecież to nic takiego .
Ciekawe kto był naćpany.
No właśnie, nie ustalono kto:D, na szczęście nie nasi, nasi zgodni byli, a to cieszy. :)

Kazik
20-03-2009, 22:50
No właśnie, nie ustalono kto:D, na szczęście nie nasi, nasi zgodni byli, a to cieszy. :)
Już to wyjaśniano w TV (dziennikarze sami--nie kancelaria) że nazwisko premiera Węgier tak jakoś się wymawia. A że o nim mówił to wyjaśniła sytuacja że tenże Ferenc Gyurcsány pojawił się obok L.K. i Tuska w jakieś 2 sekundy od tej wypowiedzi. Więc wstali i się przywitali. A jak to nazwisko poczytasz? Węgierski nie podobny do ang. niem. ros. Czytał bym to jako np. Gurściany-ale kiedyś w Budapeszcie pytałem w Ibuszu (tamtejszy Orbis) jak dojechać do pewnego miasta nad Balatonem. Nikt nie rozumiał, dopiero jak na migi pokazali "napisz". Wtedy wszystko było jasne. Moja wymowa dalece była różna.

POLA
20-03-2009, 23:09
Kazik, ten oficjalny "przekład" prezydenckiego otoczenia to my znamy, ale analiza dźwiękowa tegoż przekładu nie potwierdza (odtwarzanie w zwolnionym tempie).
Zresztą: ten Węgier to nie Węgierka chyba, a tam jest: "naćpana", ale to w końcu detal i nie ma o co kruszyć kopii.

Lila
20-03-2009, 23:11
A może naćpana była żona premiera Węgier ?
Oooo paskuda ,w takim razie.Wstyd robić chłopu.

POLA
20-03-2009, 23:22
No może, może...nasz prezydent dalekosiężny wzrok posiada:D

Lila
20-03-2009, 23:41
No może, może...nasz prezydent dalekosiężny wzrok posiada:D

Najważniejsza i nieco podejrzana jest ta zgoda '' na szczycie ''.:cool: Dziwne .

POLA
20-03-2009, 23:47
To jest cisza przed burzą;)

Bardzo chytra taktyka. Jaruś będzie rozpalał, dał dzisiaj głos i pouczał premiera, żeby choć raz w tygodniu, zamiast piłką, zajął się czymś poważnym, a Lech będzie gasił ten ogień swoim rozbrajającym śmiechem.

Lila
20-03-2009, 23:55
Bardzo być może.
Ich jest dwóch . Tusk jest sam ,otoczony konkurencją .I jak zwykle ,następna partia przejedzie się na sojuszu z ludowcami.

POLA
21-03-2009, 00:04
Oj, przejedzie się, przejedzie.

PSL, jak nazwa wskazuje (posady swoim ludziom) rozłożyła wszystkie koalicje.
To jednak prawda, że chłop potęgą jest i basta, ale jak tu z takim chłopem cokolwiek budować? No chyba że dla chłopów, przede wszystkim.:D

Kazik
21-03-2009, 00:15
Kazik, ten oficjalny "przekład" prezydenckiego otoczenia to my znamy, ale analiza dźwiękowa tegoż przekładu nie potwierdza (odtwarzanie w zwolnionym tempie).
Zresztą: ten Węgier to nie Węgierka chyba, a tam jest: "naćpana", ale to w końcu detal i nie ma o co kruszyć kopii.
Jeżeli taśma tego nie potwierdza to tego kamerzystę i dźwiękowca powinno się zdrowo ukarać. Bo skąd to w takim razie wziął? No i czy można pomyśleć żeby tak powiedzieć o kimś z kilku metrów, na dodatek wiedząc że na szczyt nikt nie przybywa naćpany lub "nawalony".

Plotkę widzisz jak łatwo puścić, Ty tu temat poruszasz nie zastanawiając się czy to możliwe. No i pomyśl najważniejsze: to do Tuska miałby powiedzieć? Bo to taki kochany przyjaciel?

Ale jak Ty dorosła i nie gówniara tu tak piszesz to poczytaj jak szczyle na innych forach uwierzyły. I niestety wielu bardziej dorosłych też.

A teraz o tych dwóch dorosłych gnojach co taki "skecz" zrobili na antenie. Może powiedzą kto to wymyślił? Jak nie podali autora to myślę że to oni.

Widocznie zrobiła się taka moda, że zaistniejesz wtedy jak będziesz chamski w stosunku do Prezydenta. Palikotowi sąd odpuścił to coraz więcej on i inni sobie pozwalają.

Jak myślisz co by było gdyby to spotkało np. Merkel lub Sarkozy? Ja myślę że przyszli by po nich i potraktowali gorzej niż Rokitę w samolocie. Siedzieli by do rozprawy.

A u nas chamstwo się cieszy z takich spraw. L.K. dba o interesy kraju w przeciwieństwie do Tuska (stocznię sprzedali zanim UE wydała ostateczną decyzję) A decyzję można było wymóc--bo sami w UE biliony ładowali w swoje banki i firmy.

POLA
21-03-2009, 00:35
Taśma nie potwierdza tłumaczenia prezydenckiego otoczenia, które zaprzecza, jakoby LK powiedział, co powiedział.
Przypomnij sobie wypadek z małpą w czerwonym. Poszło w eter, choć nie taka była intencja nadawcy.
Sprzęt jest dobry, a jak ścieżkę dźwiękową poddasz analizie, wychodzi to, co uszom niektórych umyka.

Powiadasz, że wszyscy tacy trzeźwi?
Hmm...a skąd ta pewność?
Ale jak Ty dorosła i nie gówniara tu tak piszesz to poczytaj jak szczyle na innych forach uwierzyły. I niestety wielu bardziej dorosłych też.

(...)Widocznie zrobiła się taka moda, że zaistniejesz wtedy jak będziesz chamski...
Tak sobie czytam i tak sobie myślę, czy przypadkiem też nie chcesz tu zaistnieć...z powodu dość niewyszukanej frazeologii:D

Kazik
21-03-2009, 01:14
Taśma nie potwierdza tłumaczenia prezydenckiego otoczenia, które zaprzecza, jakoby LK powiedział, co powiedział.
Przypomnij sobie wypadek z małpą w czerwonym. Poszło w eter, choć nie taka była intencja nadawcy.
Sprzęt jest dobry, a jak ścieżkę dźwiękową poddasz analizie, wychodzi to, co uszom niektórych umyka.

Powiadasz, że wszyscy tacy trzeźwi?
Hmm...a skąd ta pewność?

Tak sobie czytam i tak sobie myślę, czy przypadkiem też nie chcesz tu zaistnieć...z powodu dość niewyszukanej frazeologii:D

W punktach aby było już całkowicie Tobie zrozumiałe:

1] Taśma nie potwierdza tego co mówi otoczenie L.K. ale też nie ma tam że tak powiedział. Czy to jasne teraz? Reporter by chciał udowodnić że nie plotkę puścił. Ale ponieważ na taśmie nic nie ma! to Ty masz jeszcze wątpliwości, ale tylko do L.K. a nie do jakiegoś dziennikarza. Rzeczywiście to zadziwiające rozumowanie.

2] Nie wiem czy wszyscy tacy trzeźwi tam przybywają. Sarkozy jako Francuz może lubi wypić lampkę wina do obiadu, a Kwaśniewskiego tam nie było.

3] Tobie muszę czasem jedno tłumaczyć kilka razy. Jaka frazeologia tu moja jest nie właściwa? To co napisałem należy rozumieć: gówniażeria na innych forach tak pisze, a Ty się do nich przecież nie zaliczasz. Czy coś tu jest złego? Przecież (tak myślę) się co do tego nie pomyliłem.:D

POLA
21-03-2009, 14:05
1] Taśma nie potwierdza tego co mówi otoczenie L.K. ale też nie ma tam że tak powiedział.
A odsłuchałeś to z wyłączeniem wszelkich szumów dodatkowych? Nie. No to polecam:D, może też będzie dla Ciebie jasne, tylko sprzęt musi być...specjalistyczny.
Nie wiem czy wszyscy tacy trzeźwi tam przybywają...
No właśnie, też nie wiem, a Jelcyn po tamtej stronie już:D
... Jaka frazeologia tu moja jest nie właściwa?
Ano taka:

A teraz o tych dwóch dorosłych gnojach co taki "skecz" zrobili na antenie.
Widocznie zrobiła się taka moda, że zaistniejesz wtedy jak będziesz chamski ...

A u nas chamstwo się cieszy z takich spraw
Od kogoś, kto się tak wścieka na szerzące się chamstwo, mam prawo oczekiwać nieco innego języka, z nieco wyższej półki, wszak język ojczysty bogaty w określenia hmm... bardziej salonowe, nie sądzisz?

Kazik
21-03-2009, 15:52
A odsłuchałeś to z wyłączeniem wszelkich szumów dodatkowych? Nie. No to polecam:D, może też będzie dla Ciebie jasne, tylko sprzęt musi być...specjalistyczny.

No właśnie, też nie wiem, a Jelcyn po tamtej stronie już:D

Ano taka:

Od kogoś, kto się tak wścieka na szerzące się chamstwo, mam prawo oczekiwać nieco innego języka, z nieco wyższej półki, wszak język ojczysty bogaty w określenia hmm... bardziej salonowe, nie sądzisz?
1] Na pytanie pierwsze muszę odp. pytaniem--a Ty odsłuchałaś to bez szumów i na specjalistycznym sprzęcie? Bo w TV tego nie widziałem. Przeoczyłem coś?

2] Nie wymaga odpowiedzi
3] Jakie synonimy znasz na słowo "chamstwo"? Bo złodziejstwo (na dużą skalę) to teraz czasem "niegospodarność" lub "przywłaszczenie". Czy jak ktoś w sklepie wynosi towar w kieszeni-to przywłaszczenie czy złodziejstwo? Dla mnie to drugie. A może nazwać to "sprywatyzowanie"? Ja może jestem staroświecki, ale z języka naszego jeszcze nie wyrzuciliśmy poprzednich określeń.

Dziś zamiast dawnego "kłamstwa" zaczęto używać "mijanie się z prawdą". Ładnie i "salonowo" prawda?

http://deser.pl/deser/1,97052,6405055,Prezydent_do_premiera____Ona_jest_ nacpana___.html
stąd wzięte to nagranie. A nagrywała (chyba) TVN24-bo są właścicielem nagrania. Wiesz jak oni "kochają" L.K.

Ja słyszę tutaj "ciekawa"-posłuchaj sama, dałem to na voila.
http://www.voila.pl/245/sb71a/?1
Nasłuchałem się końcówki: na zachodzie kraju, ale ciekawe jest.

I jeszcze jedno: Tusk zamiast zaprzeczyć plotce o takim wyrażeniu "naćpana" to wolał użyć "nie słyszałem co mówił".

Lila
21-03-2009, 19:27
Ooooo ,widzę iż były Polaków rozmowy..:D Jip cuś za szybko napisał...

ps.ciiiii...podobno naćpana była Angela Merker....
Ci Niemcy.Zawsze z nimi kłopoty są.:D