PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XiII

Strony : [1] 2 3

jolita
02-03-2009, 22:03
Nowy wątek zaczynamy,
do dyskusji zapraszamy
lecz dla emocji ochłody
proponuję trochę wody!
.....................................24316

jip
02-03-2009, 22:07
Nowe "czyny nie cuda" tym razem z młodzieżą, pies nie szturchaj, tak już jest to młodzież jest przyszłością Polski, widziałeś jak prezio samochodzikiem ogląda młodzież na chodnikach, w parku, a na szybie pytania młodzieży się pojawiają - czy znajdą pracę,, że chcą podróżować, no i czy prezes ich rozumie- no to on pyta, że oni, tj młodzież pyta, czy on ich rozumie, on myśli, że oni myślą, że ich rozumie, tylko czy mu wierzą, no bo wiesz piesku wiara czyni cuda, jak wierzą to morze cudownie mu uwierzą.
http://www.pis.org.pl/multimedia.php?play=286#
Ponieważ zasługuje takie pojednanie młodzieżowe na uwagę, po kubku zimnej wody niech zacznie to pojednanie pokój wśród młodzieży siać, wiara cuda czyni, więc uwierzmy w cuda prezesa.

Scarlett
02-03-2009, 22:37
Jip przeczytaj blog Joaśki Senyszyn a humor Ci się poprawi:D

Kazik
02-03-2009, 22:51
pyta, że oni, tj młodzież pyta, czy on ich rozumie, on myśli, że oni myślą, że ich rozumie, tylko czy mu wierzą, no bo wiesz piesku wiara czyni cuda, jak wierzą to morze cudownie mu uwierzą.

To może cudownie mu uwierzą-jak to będą ci sami wierzący w cuda Tuska.:D

Lila
02-03-2009, 23:45
Jip przeczytaj blog Joaśki Senyszyn a humor Ci się poprawi:D

Lubię babę,chociaż z lewicy.:D
W ogóle sporo ludzi z lewicy lubię.
Tylko głosować nie będę na nich.

Kazik
02-03-2009, 23:46
Nie mogę już cytować z zamkniętego już wątku-więc wkleję skopiowane. Ale sprawdź sobie czy się wszystko zgadza.

A no tak teraz wiem czemu tak długo czekałem na odpowiedz. Po dyrektywy biegałeś i zmachany jesteś. Ja walę to co ja myślę i nie szukam pleców a może plec, już zgłupłem jak to się powinno pisać. Linków też mi się nie chce szukać. Proponuję Ci tak z całą powaga startuj w wyborach prezydenckich. Taki talent jak Ty marnuje się w szarości tłumu. Pewnie dostaniesz poparcie

W poscie #491 zapytujesz --------to godz. 14,40
w moim #493 masz odpowiedź----to godz 15,02
Czyli 22 minuty to dla Ciebie długo? Myślisz że ja czekam na posty aby Ci zaraz odpisać? Nawet nic nie jem-tylko siedzę i czekam?

Bo 8 minut później (dlaczego nie zaraz?) piszesz to co jest pogrubione jako cytat. A Ty walisz takie zaczepki. Na innym wątku pisałeś do Marbelli123 że "pyskówek nie będzie". Biedny i grzeczniutki Tadzio. Tam się takim miał wydawać, ale długo nie wytrzymałeś.

Z tego cytatu powyżej podoba mi się Twoje zdanie o sobie:
już zgłupłem jak to się powinno pisać.

Nie zgłupiałeś (ani zgłupłeś-jak piszesz) w dniu dzisiejszym bo moim zdaniem masz to od dawna i w tym wieku nic się nie da już zrobić.
Piszę tak bo to jest odpowiedź na Twoją ewidentną zaczepkę. Paniatno?

tadeusz50
03-03-2009, 06:55
Kaziku
Do postu 6 czyli tego powyżej. Wyciągnąłeś z kosza moje cytaty -niech ci będzie. Wytłuszczasz jak to masz w zwyczaju -podobnie. Z ciebie zażartowałem z siebie zakpiłem ty wziąłeś to na poważnie i niech tak zostanie skoro poniżanie kogoś sprawia ci radochę. No cóż Leon Kruczkowski napisał powieść "Kordian i ...."Jako najmądrzejszy na tym forum z pewnością wiesz jakie tam jest słowo. IQ masz pewnie wyższe od Dody. Kogo ono tyczy też pominę milczeniem. Dodaj jeszcze do pełnego obrazu moje uzależnienie. Miłego dnia.

senior A.P.
03-03-2009, 14:50
Nie przejmujcie sie czyncie swoje ,do prawdy juz blisko.
PRAWDA ZWYCIEZY !
To juz bedzie koniec zdrady narodowej.

Kazik
03-03-2009, 18:19
1] Nie z kosza tylko z wątku który pół godziny wcześniej zamknięto (496 postów) i założono nowy. Więc nie przekłamuj jakoby ja coś "b. starego wyciągał" itp.
2] Przeczytawszy całość -to nie jest żart, takie żarty wiesz gdzie sobie wsadź. UżyjE Twego słownictwa: jak IQ pozwoli to będziesz wiedział gdzie.
3] Znam to drugie słowo i nawet się domyśliłem kogo dotyczy. Ciebie dotyczy. Jak się złoży razem post na który odpisałem w #6, Twój #7, posty jakie pisałeś np. na "savoir vivre"-to nie ma wątpliwości. Dodam jeszcze że się nie zmienisz. Lubisz zagadki to dośpiewaj sobie: **** będzie c***** na wieki wieków. Amen.
4] Wytłuszczania mi nie wypominaj jak Jipek. Żeby to co ja piszę różniło się od cytatu i nie mieszało. Wolałbyś bez pogrubiania lecz na czerwono, no na niebiesko ewentualnie?

Jeśli tamten post (z zamkniętego wątku) oraz ten Twój #7-to żarty, to ten mój teraz też tak traktuj. W takich żartach gustujesz?-to wszystko wyjaśnia. Ale może wymieniaj takie żarty z Jip-kiem. On Ci za to żółwika wklei. Miłej zabawy.

jip
03-03-2009, 19:11
Kazik, żeby się odczepili daj sobie zbadać IQ, na gg co rusz propozycję badanie mi przysyłają, jak chcesz to Ci prześlę adres gdzie sobie zbadasz, ja badałem i mam wyższy od Dody, ale Ty na pewno też no bo przecież te wytłuszczenia, podkreślenia, gwiazdki, drabinki, (patrz nie wiedziałem, że oznaczenie postu to drabinka, dzięki), no i to że zawsze podpierasz się linkami, ja tam tylko kijków używam, to musi być na pewno wyższy od Dody IQ. Na Tadzia żółw nie reaguje no i wiesz on kawę mi serwuje w barze to nie wypada mu podsyłać żółwi, bo za kawą się nie doczekam. Serdecznie pozdrawiam, a Poli znalazłeś link?, ona Ci spokoju nie da.

Kazik
03-03-2009, 22:28
Kazik, żeby się odczepili daj sobie zbadać IQ, na gg co rusz propozycję badanie mi przysyłają, jak chcesz to Ci prześlę adres gdzie sobie zbadasz, ja badałem i mam wyższy od Dody
O rety to tam się też na Tobie poznali? Współczuję.:D

jip
04-03-2009, 10:24
O rety to tam się też na Tobie poznali? Współczuję.:D
Nie poznali, ale ja się sam poznałem, sam sobie badałem, i Tobie też radzę ja wiem co mam a Ty żyjesz w nieświadomości, a jak okaże się, że mniej niż Doda masz?

Kazik
04-03-2009, 11:49
Nie poznali, ale ja się sam poznałem, sam sobie badałem, i Tobie też radzę ja wiem co mam a Ty żyjesz w nieświadomości, a jak okaże się, że mniej niż Doda masz?
Mnie to nie potrzebne bo ja nie mam kłopotów ze zrozumieniem lecz Ty masz. Stąd te ciągłe monity do mnie aby pisać wolno bo "nie kumasz". Do Lili (chyba do niej) też tak pisałeś. Więc ogólnie masz problemy. Chcę Ci jeszcze wyjaśnić że IQ to iloraz inteligencji, ale do tego potrzeba jeszcze wiedzy, którą daje wykształcenie. Wtedy nie ma się trudności z gramatyką i interpunkcją z rozumieniem nazw i dowcipów oraz kpin również.

Również poziom własnych dowcipów też świadczy o człowieku.:D Dobra rada: nie powtarzaj się do znudzenia jak z tym żółwikiem, ja wiem ze Ci trudno coś nowego wymyślić, ale się staraj.

Podaj to swoje IQ, pamiętaj że w klubie Mensy aby zostać portierem trzeba mieć znacznie powyżej przeciętnej. Myślę że jesteś bez szans na to stanowisko. Ale dzieci Twojej żony.....?:D

senior A.P.
04-03-2009, 12:18
Kolejny senior do zniszczenia ?
Dobra robota !
Kazik nie ma sensu przejmowac sie dyzurnymi,maja za post 20-30 groszy .
Mam nadzieje,ze twoja robota to spoleczna ale z innej partii.
Cale szczescie,ze juz niedlugo z partiami koniec ,zaczna rzadzic bezpartyjni.
Szybko wypisujcie sie z partii ,jako bezpartyjni macie szanse zalapac sie do nastepnej wladzy .
Na forum tez.

tadeusz50
04-03-2009, 13:01
Kolejny senior do zniszczenia ?
Dobra robota !
Kazik nie ma sensu przejmowac sie dyzurnymi,maja za post 20-30 groszy .
Mam nadzieje,ze twoja robota to spoleczna ale z innej partii.
Cale szczescie,ze juz niedlugo z partiami koniec ,zaczna rzadzic bezpartyjni.
Szybko wypisujcie sie z partii ,jako bezpartyjni macie szanse zalapac sie do nastepnej wladzy .
Na forum tez.
E tam głupstwa gadasz. Mnie płacą 20-30zł. Inaczej szkoda siadać do komputera. Trzeba się cenić.:D :D

Kazik
04-03-2009, 13:22
Ja tylko odpowiadam na posty-nikogo nie niszczę. Czasem tylko muszę utemperować (z konieczności).
A tobie płacą-może w $? Jak Ty kryzys znosisz? Posyłam troszkę kasy.

http://img13.imageshack.us/img13/1692/piwnicakasy.jpg (http://img13.imageshack.us/my.php?image=piwnicakasy.jpg)

senior A.P.
04-03-2009, 16:03
Dobra robota !
Oczywiscie Kazika a nie Tadeusza,ten drugi za szybko wszystko robi ,jak na gornika przystalo,ciagle mu malo !
Kaziu !
To dobrze ,ze sie usmiechasz nawet przez lzy ,powazam ludzi szczerych.
Powiedz/napisz mi ,co mam zrobic z taka kasa jaka mi posylasz.
Ja juz nawet przestalem zarabiac na puszkach po coli i piwie ,tyle nam dal Prezydent Obama,ze mam problemy z przejedzeniem.
Pozdrawiam ludzi humoru przez lzy !

ps. Moze masz jakas morge polskiej ziemi do sprzedania ,chetnie kupie pod domek z bali.
Pisze to z cala powaga ,juz bez humoru.
Czas z mego obecnego raju "odbic",wody Baltyku mnie kusza.

jip
04-03-2009, 17:13
Mnie to nie potrzebne bo ja nie mam kłopotów ze zrozumieniem lecz Ty masz. Stąd te ciągłe monity do mnie aby pisać wolno bo "nie kumasz". Do Lili (chyba do niej) też tak pisałeś. Więc ogólnie masz problemy. Chcę Ci jeszcze wyjaśnić że IQ to iloraz inteligencji, ale do tego potrzeba jeszcze wiedzy, którą daje wykształcenie. Wtedy nie ma się trudności z gramatyką i interpunkcją z rozumieniem nazw i dowcipów oraz kpin również.

Również poziom własnych dowcipów też świadczy o człowieku.:D Dobra rada: nie powtarzaj się do znudzenia jak z tym żółwikiem, ja wiem ze Ci trudno coś nowego wymyślić, ale się staraj.

Podaj to swoje IQ, pamiętaj że w klubie Mensy aby zostać portierem trzeba mieć znacznie powyżej przeciętnej. Myślę że jesteś bez szans na to stanowisko. Ale dzieci Twojej żony.....?:D
No co Ty nie przyjmują tam jak mam IQ więcej jak Doda?
A co do dzieci to skąd mam wiedzieć ile ich mam? policzyłem tylko te co w domu, ale nie wiem czy wszystkie moje, nie wiem też czy czasem, oprócz tych co w domu, gdzieś tam jeszcze się po świecie nie wałęsają jakieś moje a nie moje?
No masz rację z tym wykształceniem, ale mam zamiar si ę podszkolić, zapiszę się chyba na Uniwersytet, jak sądzisz, który będzie najlepszy?
A co do żółwika, ja go strasznie, lubię trochę mi przypomina o Twoich postach.. też takie p...ie nie w temacie.

tadeusz50
04-03-2009, 17:47
Proszę o zmianę tytułu wątku. To co tu jest obecnie to wzajemne podgryzanie. Może na "Skopę mu tyłek"

jip
04-03-2009, 17:50
Tadeusz nie denerwuj się to też rozluźnia nerwy, ale ja obiecuję, że kłódkuję usta jak mi się uda. Ale gdzieś pośmiać się trzeba.

Kazik
04-03-2009, 17:56
No co Ty nie przyjmują tam jak mam IQ więcej jak Doda?
A co do dzieci to skąd mam wiedzieć ile ich mam? policzyłem tylko te co w domu, ale nie wiem czy wszystkie moje, nie wiem też czy czasem, oprócz tych co w domu, gdzieś tam jeszcze się po świecie nie wałęsają jakieś moje a nie moje?
No masz rację z tym wykształceniem, ale mam zamiar si ę podszkolić, zapiszę się chyba na Uniwersytet, jak sądzisz, który będzie najlepszy?
A co do żółwika, ja go strasznie, lubię trochę mi przypomina o Twoich postach.. też takie p...ie nie w temacie.
Uniwersytet Trzeciego Wieku-- sołtys będzie wiedział gdzie masz w najbliższej okolicy. Większe IQ od kogoś to nie znaczy że wystarczające.
Widzisz od "0" jest większe 0,000000000001 ale to nadal malutka liczba.
A Doda nie jest może taka głupia, ja sądzę że się zgrywa. A dlaczego tak robi to fachowców w branży rozrywkowej trzeba pytać.

POLA
04-03-2009, 18:00
Koniec z denerwującym zwyczajem nadawania reklam głośniej od reszty audycji telewizyjnych i radiowych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wprowadzi nowe zasady pomiaru głośności programów i bloków reklamowych, by widzowie nie musieli już ściszać telewizorów, kiedy zamiast filmu na ekranie pojawia się spot proszku do prania albo nowego modelu komórki.
To jest na temat...wątku

POLA
04-03-2009, 18:05
Też z Dziennika:
Była minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka przyznaje się do kłamstwa. Chodzi o sytuację z początku stycznia. Wytknęła wówczas rządowi - narażając się na atak Janusza Palikota - że wykorzystał zaledwie 0,3 procent środków unijnych. "Mam oficjalne dane. Wówczas skłamałam, bo na koniec grudnia było to 0,28 procent" - mówi teraz Gęsicka.

I też na temat, bo z prasy

jip
04-03-2009, 18:13
Dobra już bez żółwika:
"- Inicjatorem mojego spotkania na Uniwersytecie III Wieku w Warszawie jest moja teściowa - powiedział premier Donald Tusk rozpoczynając spotkanie ze studentami III wieku"
link dla tych coby powiedzieli, że nie komentarz:
http://wiadomosci.onet.pl/1927934,11,item.html
Moja teściowa też jest trochę upierdliwa i zmusiła mnie do zbadania IQ, okazało się , że mam dość wysoki, wyższy niż Doda, ale na poważnie, to miłe jak premier mimo interwencji teściowej, mojej też się boję, znajduje czas coby pogadać z seniorami, a jest kryzys i czasu mało, spoty PiS lecą i obiecują czyny nie cuda i to raz z aniołkami raz z młodzieżą, podziwiam premiera.

Kazik
04-03-2009, 18:48
Ale heca. Tusk wierzył Rostowskiemu i naprawdę o kryzysie u nas dowiedział się w listopadzie.

Że nowym ministrem zdrowia ma być Jakub Szulc, ekonomista i poseł Platformy, w tej chwili pierwszy zastępca Ewy Kopacz. I że Tusk nie zamierza ustąpić z szefostwa Platformy nawet jeśli zostanie prezydentem.

Cytat z artykułu to jest. To jeszcze lepiej ma być. Mówi się że L.K. z Pisu-niech będzie, ale szefem nie jest. Tusk chce być i tu i tu. Nie tylko Prezydent i Premier braćmi, teraz on planuje "dwa w jednym" jak w reklamie proszku Wizir. Trzy w jednym miał Jaruzelski. Artykuł wspaniały. Leniwych to odrzuci bo długi.

Ja ze wgl. na spodziewanych gości tylko jedna stronę przeczytałem tego artykułu. Zrobiłem kopię i poczytam później. Ale kompa nie wyłączę może ktoś zechce zobaczyć jak seniorek działa. Teraz znikam.
http://wiadomosci.onet.pl/1545725,2677,1,co_gryzie_donalda_tuska,kioskart.ht ml
Musiałem edytować bo zapomniałem dać link.

Scarlett
04-03-2009, 19:05
http://wiadomosci.onet.pl/1928029,441,item.html
Żyć nie umierać. Trzeba będzie zdobyć adres tego bloga.;) :rolleyes:

jip
04-03-2009, 19:20
http://wiadomosci.onet.pl/1928029,441,item.html
Żyć nie umierać. Trzeba będzie zdobyć adres tego bloga.;) :rolleyes:
Odpadłem ze względu: "znać angielski i dobrze wypadać w mediach" to drugie więcej wpływu miało - odblask w kamerach, ale IQ było dobre....

jip
04-03-2009, 20:33
"Daj Panie Boże, aby takie koalicje rządziły w Polsce" Powiedział premier
Zgadzam się z nim po przypomnieniu sobie tych wejść, wyjść, paktów, zajazdów na gabinet w-ce premiera, torebek telebumisiowych, lektur no i wszystko to, że prezes chciał ale koalicja przeszkadzała i dlatego było dupowate rządzenie, a teraz są spoty - "Czyny nie cuda" z aniołkami i prezesa z młodzieżą
http://wiadomosci.onet.pl/1928069,11,item.html

tadeusz50
04-03-2009, 20:42
jip podpadniesz z takimi poglądami. Bądzie wytłuszczanie kolorowanie, powiększanie i co tam jeszcze. Ale to pewnie dopiero jutro.

jip
04-03-2009, 20:46
jip podpadniesz z takimi poglądami. Bądzie wytłuszczanie kolorowanie, powiększanie i co tam jeszcze. Ale to pewnie dopiero jutro.
No to nie będę się nudził, w końcu IQ sobie badałem;)

Scarlett
04-03-2009, 21:01
http://wiadomosci.onet.pl/1928100,11,item.html

jip
04-03-2009, 21:11
http://wiadomosci.onet.pl/1928100,11,item.html
Ale dopiera Gosiewski zarządzi głosowanie jak swego będzie pewny, taki głupi to on już nie jest, ale zawsze cos działo sie będzie i znowu wesoło.

Kazik
04-03-2009, 21:33
O dawna nie wytłuszczam, ale czasem trzeba. Widzisz Alsko musiała tak zrobić żeby gość odpowiedział w końcu na pytanie. Bo może nie zauważa co najważniejsze. Ty wiesz gdzie to było bo napisałeś że już masz dość. No to ona napisała. A co ja mam zrobić jak ktoś nie rozumie lub co gorsza "rżnie głupa" że nie rozumie?

A na temat-- Putra jest dużo mądrzejszy od Gosiewskiego. Dobrze będzie. Gosiewskiego czasami bym chętnie spuścił w kanał. Co prawda Włoszczowa ma teraz ładny dworzec i tak należało to zrobić, ale szum się zwrócił przeciwko niemu. Za dużo przecinania wstęgi, pokropek (2 księży było na foto) jakiej rangi nie pamiętam. Biskup by chyba się wstydził, ale nie znam się na tym.

Ktoś tu w seniorku jest z Włoszczowej. W tej chwili nie pamiętam kto, ale na pewno jest to seniorka tu od nie dawna.

maja59
04-03-2009, 22:29
Kochana nasza Mireczka-Dziewiąteczka jest z Włoszoczowej, informuję wszystkich, że zarówno Mireczka jak i Włoszczowa są Bogu ducha winne za taką decyzję Gosia. Na peronie niby dworcu staje dwa razy dziennie ekspres "Ernest Malinowski". Tenże Ernest napisał kiedyś książkę "Życie seksualne dzikich" i z racji tej książki stał się jedynym ekspresem z Krakowa do Warszawy zatrzymywanym we Włoszczowej, podejrzewam, że to zemsta PiS za albo dzikich, albo seks. Jeszcze raz oświadczam, że Włoszczowa nie ma z tym nic wspólnego. Potwierdzam zaś, że radośc podróżujących rzeczonym ekspresem jest wielka, każdy biegnie do okna aby zobaczyć stację Włoszczowa-Północ.

Scarlett
04-03-2009, 22:39
http://www.dziennik.pl/polityka/article334144/Dajemy_sie_oszukiwac_durnym_blizniakom.html

bronczyk
04-03-2009, 22:54
Trochę piany. Palikot już według mnie staje się nudny. Odgrzewa ciągle tę samą potrawę. Dodał Gowina, ale chyba celem wykazania swojej obiektywności. To już nie żarty, wygłupy, a chamstwo. Ze strony Palikota.

Kazik
04-03-2009, 23:32
No ale sami mieszkańcy Włoszczowej chyba zadowoleni? Dziś mnie dopadła trochę filipińska choroba, a z Olkiem K. nigdy się nie widziałem. Ale mam trochę lekarstwa na rano i będzie dobrze. Dlatego myślałem że to ktoś nowy, jestem wzrokowcem i widziałem napis z prawej strony postu. Ale dziś wzrok nie ten.

Kazik
04-03-2009, 23:52
odwrocil tuskomatolka uwage o rzeczy waznych. Pali sie kretacza z PO grunt pod nogami. Jeszcze Polacy pokazali w olsztynie z etraca cierpliowosc do plemiela lenia...

VIVA
»NAprawde ten Palikot to DEB..l PO obiecywalo inna jakosc ale widze ze jest gorzej 2009-03-04 21:41

niz za Kaczynskich i teraz powazie sie zastanawiam czy nie zaglosowac na Kaczynskich w nastepnych wyborach

Bo jak widac to z PO leje sie nienawisc i dzielenie Polakow

Wybrałem dwa cytaty, są też chwalący Palikota. No cóż on jest do spuszczania ze smyczy jako zasłona dymna nie powodzeń. A bezkarność go rozzuchwala.Tusk ma kłopot z nie trafionymi ministrami większy niż z kryzysem. Wywalić 30% gabinetu to żle, ale trzymać nadal również żle. Pisownia pod tym artykułem okropna, ale coś zaczyna świtać w głowach młodzieży.

Kazik
05-03-2009, 00:01
Trochę piany. Palikot już według mnie staje się nudny. Odgrzewa ciągle tę samą potrawę. Dodał Gowina, ale chyba celem wykazania swojej obiektywności. To już nie żarty, wygłupy, a chamstwo. Ze strony Palikota.
No ale pewna seniorka zaraz go tu będzie bronić. Nie muszę pisać kto to. Wy i Ona się domyślicie bez trudu. Czy znowu odgrzeje argument że Palikot to filozof? Podczas gdy ja nazywałem go zwykłym chamem, nie zważając na to czy filozof czy inne wykształcenie.

Ludowe przysłowie "daj kurze grzędę" sprawdza się tutaj. Jaka partia-tacy posłowie i ich elektorat.

Uderzyłem w stół i zaraz nożyce dźwiękną, chyba że poszła spać.

jip
05-03-2009, 10:18
"5 marca to Międzynarodowy Dzień Teściowej. Aż 55% Internautów biorących udział w sondażu Wirtualnej Polski ocenia swoją relację z teściową jako dobrą. Przeciwnego zdania jest 29% ankietowanych, a 16% przyznaje, że zdarzają im się lepsze i gorsze dni."
Wszystkiego najlepszego dla wszystkich teściowych
http://images45.fotosik.pl/76/c0d7881120ff081b.jpg

waclaw46
05-03-2009, 13:36
Miałem nie zabierać głosu ale Kazik w poście 2642 wymusił do przedstawienia swojego stanowiska.Stwierdzenia niektóre użyte przez Kazka można spokojnie jemu samemu przypisać.Polska scena polityczna wynika z systemu wyborczego i wymusza tworzenie koalicji.A w koalicji nie wszystkie zapowiedzi wyborcze się realizuje,ponieważ koalicjanci muszą być zgodni i jeszcze muszą nieraz mieć większość aby odrzucić Veto Prezydenta.Jak to wygląda to sami widzimy.Natomiast w momencie kryzysu powinna opozycja jak i rząd ponad podziałami dokonać reform, a nic nie jest robione tylko dalsza eskalacja konfliktu wszyscy z wszystkimi.A Prezydent nic w tym temacie nie robi ,tylko narady.
Palikot jest stańczykiem taką sobie wybrał rolę,to co mówi w większości my tak samo o tym myślimy.Czy eutanazja,to nie dyskutujemy o tym,nawet na tym forum ,większość dyskutujących była za. Inicjatywa podjęta przez Palikota o likwidacji bzdurnych przepisów.Nasi wybrańcy nie wpadli na ten pomysł przez 20 lat.Czy o tym byśmy dyskutowali gdyby poseł był bez wyrazu.Aby coś sprzedać musi być opakowanie.

siekierka
05-03-2009, 14:00
Vaclaw Klaus przewiduje wprowadzenie euro w Czechach nie wcześniej, niż w 2017 roku.
Także,aż 80 proc. czeskiego społeczeństwa popiera stanowisko prezydenta w kwestii ratyfikacji traktatu lizbońskiego, przeciwko opowiada się jedynie 20 procent - wynika z najnowszych badań opinii publicznej
Poparcie dla poglądów Vaclava Klausa również zadeklarowało 26 tys. internautów, przeciwko było 5 tysięcy.

Scarlett
05-03-2009, 14:04
http://www.polskatimes.pl/dziennikzachodni/stronaglowna/91138,popularny-cardiamid-coffein-zagraza-zdrowiu,id,t.html

POLA
05-03-2009, 14:33
Chamstwo?
A gdzie?
Trzeba było słuchać całej wypowiedzi, a nie opierać się na zacytowanym przez gazetę fragmencie, który nie stanowił głównego tematu programu Moniki Olejnik.

Palikotowi z Gowinem nigdy nie było po drodze, a o tym, że w PO nie obowiązuje zasada jak w PiSie: kto nie z prezesem, ten przeciwko niemu, świadczy najlepiej dzisiejszy wywiad z Gowinem w "Polsce".

POLA
05-03-2009, 14:46
...Ludowe przysłowie "daj kurze grzędę" sprawdza się tutaj.Jaka partia-tacy posłowie i ich elektorat.
A ja znam inne:
Mędrzec wśród kretynów sprawia wrażenie idioty.
Ale ono nie jest ludowe:D

Wczoraj do północy wysłuchałam w wiadomym radiu, którego nazwy nie trzeba wymieniać, wypowiedzi Brudzińskiego. Wszelkie chwyty słowne były dozwolone.

Kazik
05-03-2009, 15:03
Miałem nie zabierać głosu ale Kazik w poście 2642 wymusił do przedstawienia swojego stanowiska.Stwierdzenia niektóre użyte przez Kazka można spokojnie jemu samemu przypisać.eskalacja konfliktu wszyscy z wszystkimi.A Prezydent nic w tym temacie nie robi ,tylko narady..........
Palikot jest stańczykiem taką sobie wybrał rolę,to co mówi w większości my tak samo o tym myślimy.........Aby coś sprzedać musi być opakowanie.
A co ma robić Prezydent? Czy może ma zastąpić Rząd który na naradach twardo utrzymuje swoje stanowisko, a po wyjściu z narady mówi mediom:nie udało się przekonać Prezydenta jak zwykle i tak dalej. Upierają się: referendum nie będzie. a tu nie chodzi czy wprowadzić € tylko kiedy. Dania miała referendum i następne jest zaplanowane na 2010
http://forsal.pl/wiadomosci/109229_dunski_rzad_chce_referendum_w_sprawie_euro. html
To będzie ich drugie referendum. A nasi na siłę chcą wyręczać głupi naród. Głupi być może-bo wybrał bufonów.
Co ma zrobić Prezydent jak Tusk "wie lepiej" co dla nas dobre? Jestem za € ale pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. Wchodzenie do ERM II w kryzysie to może się skończyć jak na Litwie. W "przedsionku" musimy być 2 lata i jak braknie rezerw na trzymanie zł "na sztywno" to z "przedsionka" wylatujemy z hukiem, ale bez rezerw. Nasze rezerwy w porównaniu z tym bankiem który grał złotówką-to pikuś.

Na koniec podaj prawidłowy nr mojego postu (jest 2642) to napiszę więcej, teraz odpisuję wyłącznie na ten cytowany.

Kazik
05-03-2009, 15:17
A ja znam inne:
Mędrzec wśród kretynów sprawia wrażenie idioty.
Ale ono nie jest ludowe:D

Wczoraj do północy wysłuchałam w wiadomym radiu, którego nazwy nie trzeba wymieniać, wypowiedzi Brudzińskiego. Wszelkie chwyty słowne były dozwolone.
Dla tych którzy ze skrótu mojej wypowiedzi nie dowiedzą się nic (dzięki Poli)-skróciła w #45. To wyjaśnię że chodziło o eskalację chamskich wypowiedzi Palikota. Porównać to można do kogoś (np. chuligana który ma wiele wyroków w zawieszeniu) To rozzuchwala.
Polu (Palikot) to rzeczywiście mędrzec wśród kretynów? No to chyba mamy w kraju większość kretynów, jeżeli przyjąć tą tezę.

Nie mam radia (schowane w szafie) a i tak bym nie słuchał RM, bo nie na moje nerwy. Ale Rydzyk nie jest partyjny (nie przypisz go Polu do PiS) A Palikot jest z PO, to ich "nowa" nie agresywna twarz.

Wacławowi zapomniałem napisać że Stańczyk był nadwornym błaznem-ale nie chamem.

jip
05-03-2009, 15:53
"To będzie ich drugie referendum. A nasi na siłę chcą wyręczać głupi naród. Głupi być może-bo wybrał bufonów." - To Kazik
Myślałem, że masz IQ wyższe ale pal piorun Twoje IQ, widać, że nie najwyższe ono jest, ale powiedz jakim prawem mnie obrażasz twierdząc, że jestem głupi, no bo ja też jeden z narodu, a naród właśnie bufonom powiedział dość i ciągle im to mówi. Co Ci każą pisać to pisz, ale narodu nie obrażaj a jak na tym trochę grosza zarabiasz, to staraj się mądrze pisać i wolno, bo jak piszesz szybko to ni cholery nie można pokumać.

Kazik
05-03-2009, 16:39
"To będzie ich drugie referendum. A nasi na siłę chcą wyręczać głupi naród. Głupi być może-bo wybrał bufonów." - To Kazik
Myślałem, że masz IQ wyższe ale pal piorun Twoje IQ, widać, że nie najwyższe ono jest, ale powiedz jakim prawem mnie obrażasz twierdząc, że jestem głupi, no bo ja też jeden z narodu, a naród właśnie bufonom powiedział dość i ciągle im to mówi. Co Ci każą pisać to pisz, ale narodu nie obrażaj a jak na tym trochę grosza zarabiasz, to staraj się mądrze pisać i wolno, bo jak piszesz szybko to ni cholery nie można pokumać.
A już zapomniałeś co pisałeś o Prezydencie L.K.? Nazwę tą nadal piszesz "prezydęt" ale to raczej nie z lekceważenia, lecz tak jak Lila kiedyś Ci napisała że dlatego bo sam jesteś "dęty".

No proszę jak kiedyś Jip-ku pisałeś o głupim narodzie bo głosował na PiS zamiast wyłącznie na jedyną słuszną PO to było dobrze. Sam Ci odpisywałem że tych "głupich" było nie wiele mniej od mądrych (z PO). Bierz jakieś ziółka co poprawiają pamięć. Dziesiątki razy Ci tłumaczyłem-nie ja mam wolniej pisać. To Ty powoli czytaj-może zrozumiesz.

Tu przesyłam łatwy test IQ, to nic nie znaczy bo to jakiś amatorski test. Tak prosty że Twój pies by dał radę gdyby umiał czytać. Będzie dla Ciebie w sam raz, bo ten żółwik Ci nie przechodzi. Już znam ten link wzrokowo.

Ja ograniczam a ty zacząłeś pogrubiać część swoich postów. Nie ma kto się z tego wyśmiewać. Potrzeba drugiego Jip-ka, a może samokrytyka?

Jip-IQ nie ma nic wspólnego z wyrażanymi poglądami. Myślę że Ty nawet nie wiesz co to takiego jest. Ech.....

POLA
05-03-2009, 16:42
Dla tych którzy ze skrótu mojej wypowiedzi nie dowiedzą się nic (dzięki Poli)-skróciła w #45. To wyjaśnię że chodziło o eskalację chamskich wypowiedzi Palikota. Porównać to można do kogoś (np. chuligana
który ma wiele wyroków w zawieszeniu) To rozzuchwala.
Nie ma potrzeby cytowania całości, kiedy interlokutor odnosi się do fragmentu czyjejś wypowiedzi. To po pierwsze.
Po drugie: rzuciłeś mądrością ludową i uwagą o elektoracie, zrewanżowałam się także przysłowiem, ale bez odnoszenia się do jakiegokolwiek elektoratu.
Polu (Palikot) to rzeczywiście mędrzec wśród kretynów? No to chyba mamy w kraju większość kretynów, jeżeli przyjąć tą tezę.
Kaziku, to ewentualnie Twoja teza, nie moja.
Nie mam radia (schowane w szafie) a i tak bym nie słuchał RM, bo nie na moje nerwy. Ale Rydzyk nie jest partyjny (nie przypisz go Polu do PiS) A Palikot jest z PO, to ich "nowa" nie agresywna twarz.
Radio radzę wyciągnąć, może wtedy poznasz prawdziwe oblicze swojej ulubionej partii. Nie liczę na to, że zmienisz zdanie, twardy elektorat trwa przy wodzu do końca nawet wtedy, kiedy statek sięga dna, ale chwila refleksji wcale by Ci nie zaszkodziła.

Istotnie, o. Rydzyk do PiSu się nie zapisał, nie może i nie chce, najwyżej założyłby - gdyby mógł - własną partię, natomiast jego stacja jest trybuną PiSu, z prezesem na czele. No i jeszcze pojedyncze egzemplarze z PSLu też tu goszczą od czasu do czasu.
... Stańczyk był nadwornym błaznem-ale nie chamem.
Miał wielką swobodę swoich wypowiedzi i krytyki poczynań króla, którego czasem doprowadzał do białej gorączki, ale mądry władca nie otacza się pochlebcami. Stańczyk nie przebierał w słowach, które nie zawsze były salonowe

POLA
05-03-2009, 16:47
bez cytatu tym razem, a z pytaniem:
Pamiętasz, kto prowadził rubrykę "Pan prezydęt powiedział"?

Kazik
05-03-2009, 16:58
bez cytatu tym razem, a z pytaniem:
Pamiętasz, kto prowadził rubrykę "Pan prezydęt powiedział"?
Nie mam pojęcia o czym mówisz. Wnioskuję że nie w TV bo piszesz "rubryka" a w TV nie ma rubryk tylko programy. Nie napisałaś też "wątek"-wtedy bym zapytał kiedy założony, pełny tytuł i czy tu na seniorku. itd.

Napisz teraz tak abym nie musiał pytać o uzupełnienie gdzie to szukać.

POLA
05-03-2009, 17:17
Napisz teraz tak abym nie musiał pytać o uzupełnienie gdzie to szukać.
Zgodnie z życzeniem: tę rubrykę prowadziło "Nie" w okresie prezydentury Wałęsy. To była świetna część tygodnika, zaśmiewaliśmy się do łez, a śmiech łagodził nieco gorycz płynącą z "rządów" LW.
Kawę mi podano, mam przerwę:) :)

senior A.P.
05-03-2009, 18:03
Za prezydentury Walesy ,kto i z kogo sie smial ?

jip
05-03-2009, 18:55
Kazik a może awatara zmień, mnie denerwują te kocie podobne do wilczych oczy, może jak zmienisz inaczej popatrzę na to co piszesz, tylko nie wracaj do tego co to łbem o klawiaturę wali, od tamtego wole wilcze oczy kota. No bo teraz tak- Tuska nie lubisz a oczy podobne.

Kazik
05-03-2009, 19:15
Zgodnie z życzeniem: tę rubrykę prowadziło "Nie" w okresie prezydentury Wałęsy. To była świetna część tygodnika, zaśmiewaliśmy się do łez, a śmiech łagodził nieco gorycz płynącą z "rządów" LW.
Kawę mi podano, mam przerwę:) :)
Szwagier czasem kupował "Nie" ale rubryki nie pamiętam. Czytałem tam o Głódziu, o zakupie figury woskowej L.W. parę lat nie czytałem tego. Ciekawe czy mu nakład wzrósł czy zmalał.

waclaw46
05-03-2009, 20:18
Odpowiadam co ma zrobić Prezydent ,dopuścić media do dyskusji na temat kryzysu i co mówią specjaliści i czy rzeczywiście przekonywał Premier do zmiany stanowiska Prezydenta jak argumentował.Używasz stwierdzenia głupi naród ,jeżeli jesteś Obywatelem Polskim to też jesteś głupi.Referendum na temat EURO to temat zastępczy.Merytoryczna dyskusja na temat EURO pozwoliłaby wyrobić sobie zdanie tej grupie społeczeństwa która myśli i nie potrzebuje wodza któremu się wydaje że wie najlepiej.
Przechwałki na temat IQ może są dobre dla podniesienia swego ego, ale myślę że nie zaimponujesz.Jeżeli tak wiesz jak było na spotkaniu u Prezydenta w sprawie kryzysu i na temat ero macie poglądy zbieżne z Kaczyńskimi to może jesteś ich doradcą?.

Kazik
05-03-2009, 21:33
W imieniu L.K. wypowiadał się Kamiński. Właśnie to proponował (przed kamerami dyskusja u Prez.) Dodał też że dobrze by było transmitować w TV taką samą dyskusję w PO (tylko o kryzysie) aby widz miał porównanie. Niedziela 1 marzec godz 10,55 program "Kawa na ławę" Dyskutanci: red. prowadzący; Niesiołowski; chudy facet z PSL; ktoś z PiS; Kamiński (kanc. Prez.) i Kalisz. Dwa nazwiska zapomniałem. Oglądałem to-Ty widocznie nie oglądałeś.

Referendum chce ponad połowa Polaków (nie słuchasz że tak nawet w TVN mówią?) Rząd lekceważy to. Mówią o koszcie 60 mln zł. Policz-2 dniowe wybory do UE-parlamentu to 60 mln pomnożone przez dwa. Tu nie żałują? A ja bym zrobił przy okazji wyborów to referendum. Zysk taki:

1] Większa frekwencja bo zwolennicy i przeciwnicy szybkiego wprowadzenia € przybędą. Może by samo głosowanie do UE olali.

2] Referendum jakby za darmo (małej karteczki druk tylko) bo komisja i wybory być muszą. Referendum w ten sposób to jak widzisz prawie darmo. Argument kosztów już odpada, a przy okazji nie będzie się im wypominać rozrzutności. Po co aż 2 dni?
Merytoryczna dyskusja przed referendum to pomysł Prezydenta. Jak Ty słuchasz tą TV?

Jakbyś uważnie czytał posty to byś wiedział że to Jip-ek zaczął z tym IQ i porównań z Dodą. Więc mu odpisuję o jego IQ, o tym że myli pojęcia bo poglądy i IQ to są dwie różne rzeczy i tak dalej. Więc bzdury piszesz. Jak rzadko wchodzisz na wątek to zadaj sobie trud przeczytania postów które przybyły przez okres gdy nie zaglądałeś.

Bo inaczej wyrywasz się jak przysłowiowy Filip. Nie mając pojęcia, to się nie bierz za ocenianie postów czyje by nie były. Poniał?

jip
05-03-2009, 21:47
Kazik, może on poniał ale dla mnie i tak za szybko piszesz. Po cholerę referendum na temat daty , (zobacz znaczek wymyśliłeś nie mogę go znaleźć , jest, ale wsadzić nie umiem), EURO, czy chcemy? już mówiliśmy, że chcemy, a kiedy to wg Ciebie ma decydować ktoś spod budki z piwem albo np ja, czy jakiś inny senior lub seniorka, czyli ktoś kto nie ma dojścia do danych, i nie zna się na tyle na ekonomi coby powiedzieć - o teraz nam warto? Nie uważasz, że o takich rzeczach powinni decydować ludzie, którzy wiedzą z czym się je ekonomia? Czy gadasz byle gadać, bo tak Ci kazali? może pomyśl samodzielnie i nie słuchaj swoich doradców?

Kazik
05-03-2009, 22:11
Kazik, może on poniał ale dla mnie i tak za szybko piszesz. Po cholerę referendum na temat daty , (zobacz znaczek wymyśliłeś nie mogę go znaleźć , jest, ale wsadzić nie umiem), EURO, czy chcemy? już mówiliśmy, że chcemy, a kiedy to wg Ciebie ma decydować ktoś spod budki z piwem albo np ja, czy jakiś inny senior lub seniorka, czyli ktoś kto nie ma dojścia do danych, i nie zna się na tyle na ekonomi coby powiedzieć - o teraz nam warto? Nie uważasz, że o takich rzeczach powinni decydować ludzie, którzy wiedzą z czym się je ekonomia? Czy gadasz byle gadać, bo tak Ci kazali? może pomyśl samodzielnie i nie słuchaj swoich doradców?
Ta ponad połowa co chce referendum to wie dlaczego. Ci spod budki z piwem nawet jak byli ujęci w sondażu (mają telefon) to pewnie byli w grupie "nie wiem" Dlatego jak 52% jest za referendum to przeciwnych jest mniej niż 48% bo właśnie jest ta trzecia grupa. Taki co nie ma pojęcia i własnego zdania niech nie zabiera głosu. Ale żeby nie zaniżać frekwencji to powinien dać "X" w rubryce "nie wiem" (powinna być taka) i głos ważny. Prezydent proponuje też (ale czy Ty o tym wiesz?) żeby referendum było ważne bez względu na wymagane 50% bo to u nas trudno osiągnąć. To tak jak w normalnych wyborach. Są ważne nawet jakby tylko 5%(lub mniej) przyszło. Czyż nie?
No to dla wszelkich ref. może a nawet powinno być tak samo.

Chodzi o ten znaczek: €? To taki jak ten:$.

jip
05-03-2009, 22:30
Ta ponad połowa co chce referendum to wie dlaczego. Ci spod budki z piwem nawet jak byli ujęci w sondażu (mają telefon) to pewnie byli w grupie "nie wiem" Dlatego jak 52% jest za referendum to przeciwnych jest mniej niż 48% bo właśnie jest ta trzecia grupa. Taki co nie ma pojęcia i własnego zdania niech nie zabiera głosu. Ale żeby nie zaniżać frekwencji to powinien dać "X" w rubryce "nie wiem" (powinna być taka) i głos ważny. Prezydent proponuje też (ale czy Ty o tym wiesz?) żeby referendum było ważne bez względu na wymagane 50% bo to u nas trudno osiągnąć. To tak jak w normalnych wyborach. Są ważne nawet jakby tylko 5%(lub mniej) przyszło. Czyż nie?
No to dla wszelkich ref. może a nawet powinno być tak samo.

Chodzi o ten znaczek: €? To taki jak ten:$.
No dobra, ale pomyślałeś czy wszyscy, którzy pójdą głosować będą wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej głosują? przecież większość narodu nie ma zielonego pojęcia o ekonomii, i nie ma zielonego pojęcia kiedy "ten znaczek" którego nie mogę wsadzić, ma się w Polsce znaleźć,w jakim momencie, bo to nie jest obojętne, moment powinien być wybrany najbardziej korzystny, a jakim cudem ma o tym najbardziej korzystnym momencie wiedzieć ktoś, kto ani nie ma podstawowych danych na ten temat, a gdyby miał to dla niego ciemna magia by te dane były. Nie uważasz, że o momencie zaklepania tego znaczka co mi pokazałeś powinni decydować mądrale znający się na ekonomii i mający na ten temat wszystkie potrzebne dane?

jano43
05-03-2009, 23:41
To żenujące jak sami degradujemy się do roli półgłówków co to
nie potrafią się rozeznać co dla nas korzystne a co nie.
W sprawie przyjęcia euro referenda-z niekorzystnym dla niego
rezultatem -przeprowadzili już szwedzi i duńczycy.I teraz przymierzają się do kolejnego.Czy ktoś z tego powodu zarzucił im debilizm?Anglicy też uzależnili ew.wprowadzenie euro od wyników referendum.Idioci?Jeśli ktoś ma kłopoty z oceną swojej sytuacji po wprowadzeniu euro to jego problem ale niech nie mierzy reszty swoją miarą.

Kazik
06-03-2009, 01:16
Jipek-czytaj jeszcze raz mój post (nawet 50 razy) aż znajdziesz w nim że kto się nie zna ma dać krzyżyk "X" w rubryce "nie wiem" głos będzie ważny a decyzji głupiej nie da. Z Tobą jak z dzieckiem (bez obrazy) ale poczytaj sobie. Cytujesz mnie a tam to właśnie pisze.

A post jano43 też nie zrozumiesz? Tylko nie posyłaj tam żółwika. Ech.......Jip-ie szkoda gadać.
A na tym zdjęciu (w galerii) ta fotka na rowerze (metalowa rzeźba) wyglądasz nawet inteligentnie.

senior A.P.
06-03-2009, 10:51
Miernoty polityczne i finasowe ?
Kto oddaje plaszcz/kozuch gdy jest mu zimno ???
Polglowkow w Polsce ci pod dostakiem ,mawial Walesa w Chicago ,uswiadamiajac i zachecajac obce biznesy do inwestowania w Polsce - wyrocznia sie wypelnila.
Po co wiec teraz placz ?
Zagladnij na www.suwerennosc.com
Dowiesz sie wiecej.
Mozesz takze poogladac,posluchac,poczytac.
To media co nie klamia.

jip
06-03-2009, 10:55
To żenujące jak sami degradujemy się do roli półgłówków co to
nie potrafią się rozeznać co dla nas korzystne a co nie.
W sprawie przyjęcia euro referenda-z niekorzystnym dla niego
rezultatem -przeprowadzili już szwedzi i duńczycy.I teraz przymierzają się do kolejnego.Czy ktoś z tego powodu zarzucił im debilizm?Anglicy też uzależnili ew.wprowadzenie euro od wyników referendum.Idioci?Jeśli ktoś ma kłopoty z oceną swojej sytuacji po wprowadzeniu euro to jego problem ale niech nie mierzy reszty swoją miarą.
Pewno odpowiedź to na mój post, może faktycznie napisałem za ostro, że większość społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia, powinienem napisać mgliste pojęcie ma. Ale tu nie chodzi czy Euro ma być, o tym decyzja zapadła, chodzi o moment wprowadzenia Euro, i nadal uważam, że kiedy wprowadzić nie powinni decydować zwykli ludzie, powinni to być eksperci, którzy wybiorą odpowiedni moment. Ja nie czuję się na siłach decydować o czymś o czym mam mgliste pojęcie.
Kazik więc przyznajesz, że wyglądam na IQ większe od Dody?
Ale może pozory mylą.;)

jip
06-03-2009, 11:05
"PKP woła o pomoc do państwa
SPÓŁKI NIEDOCHODOWE, BO "NARODOWE"?
Grupa PKP bliska wykolejenia - alarmuje "Rzeczpospolita". Trzem spółkom wchodzącym w jej skład grozi utrata płynności finansowej. Najgorzej radzi sobie PKP Cargo. Jeśli nie dostanie 1,5 mld zł od państwa - upadnie"
Związkowcy ich wyciągną, zablokują tory i zapłacimy, my zapłacimy bo trzeba utrzymać miejsca pracy, a może związkowcy mogli pomyśleć o tym wtedy jak myśleli, że my myślimy, że mało zarabiają i oni strajkowali, blokowali, maszerowali, co warczysz, ja też bym sobie powarczał, bo jak dostaną to z Twojej i mojej michy. Przepraszam normalnych kolejarzy, ale związkowców nie przepraszam, powinni im teraz, ci normalni , ciężko pracujący kolejarze, nakopać do d..y, zasłużyli na to.

Kazik
06-03-2009, 12:56
Pewno odpowiedź to na mój post, może faktycznie napisałem za ostro, że większość społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia, powinienem napisać mgliste pojęcie ma. Ale tu nie chodzi czy Euro ma być, o tym decyzja zapadła, chodzi o moment wprowadzenia Euro, i nadal uważam, że kiedy wprowadzić nie powinni decydować zwykli ludzie, powinni to być eksperci, którzy wybiorą odpowiedni moment. Ja nie czuję się na siłach decydować o czymś o czym mam mgliste pojęcie.
Kazik więc przyznajesz, że wyglądam na IQ większe od Dody?
Ale może pozory mylą.;)
Problem w tym że eksperci mówią że nie należy tego robić dopóki zł się nie umocni. Bo to prawnuki będą wypominać dzisiejszym młodym. Ale lobby naciska na Tuska. On wbrew fachowcom chce natychmiast. To znaczy natychmiast do ERM II--bo tam musimy poczekać 2 lata. Jak nie damy rady utrzymać stałego kursu to nas UE z "przedsionka" wywali.
A Tuskowi ekonomiści (ci przeciwni) nie są pokazywani. Pokazują takich z drugiej półki, ale wiernych. Jestem za tym aby rozmowy z UE prowadzić, ale nie obiecywać terminu. UE wprowadzenie u nas € jest korzystne, nam w najbliższym czasie odwrotnie. Przykład Szwecji,Dani i Anglii-miałeś od jano.

Zgadzam się z Tobą że pozory mylą. Lepper z grzywką i w kufajce a na nogach gumiaki.
Następnie w garniturze, ostrzyżony i po solarium to zupełnie jak dyplomata.
Ale tylko na dyplomatę wygląda do póki dziuba nie otworzy. Wtedy już czar pryska.

jip
06-03-2009, 15:03
Problem w tym że eksperci mówią że nie należy tego robić dopóki zł się nie umocni. Bo to prawnuki będą wypominać dzisiejszym młodym. Ale lobby naciska na Tuska. On wbrew fachowcom chce natychmiast. To znaczy natychmiast do ERM II--bo tam musimy poczekać 2 lata. Jak nie damy rady utrzymać stałego kursu to nas UE z "przedsionka" wywali.
A Tuskowi ekonomiści (ci przeciwni) nie są pokazywani. Pokazują takich z drugiej półki, ale wiernych. Jestem za tym aby rozmowy z UE prowadzić, ale nie obiecywać terminu. UE wprowadzenie u nas € jest korzystne, nam w najbliższym czasie odwrotnie. Przykład Szwecji,Dani i Anglii-miałeś od jano.

Zgadzam się z Tobą że pozory mylą. Lepper z grzywką i w kufajce a na nogach gumiaki.
Następnie w garniturze, ostrzyżony i po solarium to zupełnie jak dyplomata.
Ale tylko na dyplomatę wygląda do póki dziuba nie otworzy. Wtedy już czar pryska.
Kazik:
- mówisz o których ekspertach? tych od Kaczyńskiego? to nie musisz mówić, wiem, ja też nie mówiłem, żeby teraz, ale moment właśnie powinni wybrać ... co się będę powtarzał...
- jak mówisz o Lepperze to uważaj, toć to przecież wicepremier z rządu Jarosława Kaczyńskiego, trzecia głowa w Polsce (a może czwarta ale zawsze głowa licząca się), proponowana przez drugą głowę w Polsce i mianowana przez pierwszą głowę w Polsce

Basia.
06-03-2009, 15:42
ale jestem wstrząśnięta tym artykułem. :mad: Ojczym zgwałcił dziewięcioletnią pasierbicę, która zaszła w ciążę i została poddana aborcji. Dziecko zostało ekskomunikowane przez Kościół. :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1929257,12,item.html

POLA
06-03-2009, 15:52
Rzekł o.Rydzyk do posła Witolda Namyślaka.

Ja jestem księdzem, ja nie dostaję pensji żadnej, ani jak poseł, ani jak premier, nic. Służę ludziom, służę Polsce bezinteresownie. Dostaję to, co dostaję - jedzenie i ubranie. I tylko to.

No tak, to pewno mało... a na paliwo? Przy tak rozlicznych krajowych rozjazdach potrzeba, a na samoloty np. do USA i nie tylko?
I jak tu służyć, kiedy kasy mało?

A oto pieśń pochwalna na cześć:

A ojciec Tadeusz, jak Prometeusz,
wybiera ziemi ciepło dla ludzi,
Dla każdej gminy, każdej rodziny,
wielką nadzieję dla Polski budzi.

A ojciec Tadeusz, nasz Prometeusz,
klęka w Kaliszu, prosi w pokorze,
niech w każdej gminie, w każdej rodzinie,
opiekun rodzin w dziele pomoże.

Melodia ambitna i chórek zgodny...

tadeusz50
06-03-2009, 15:54
ale jestem wstrząśnięta tym artykułem. :mad: Ojczym zgwałcił dziewięcioletnią pasierbicę, która zaszła w ciążę i została poddana aborcji. Dziecko zostało ekskomunikowane przez Kościół. :mad:
http://wiadomosci.onet.pl/1929257,12,item.html
Nóż mi się otwiera i nie tylko na tego ojczyma wraz z tymi hierarchami kościelnymi. Wszystkich ich razem bym w jednym miejscu posadził takiej spokojnej celi. Pewni by wzajemnie sobie oczka i może coś innego wydrapali.

POLA
06-03-2009, 16:16
Misternie ułożony z ziaren wizerunek Włodzimierza Lenina wisi na ścianie jednej z klas w XI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach. Inicjator krwawej rewolucji komunistycznej "patronuje" lekcjom języka rosyjskiego, ale w tej sali także prowadzone są lekcje religii, tak zaciekle zwalczanej przez Lenina. Prawnicy i historycy stwierdzają, że stanowi to naruszenie przepisów prawa zakazującego eksponowania symboliki komunistycznej.
Reszta, warta lektury, tutaj:http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20090306&id=po01.txt

senior A.P.
06-03-2009, 16:47
Tadeuszu !
A co to Kosciol w Polsce i jego przywodcy pomagaja w gwaltach i aborcji ?
Moze to na innych otworzysz wreszcie ten noz i wyjmiesz z kieszeni.
Co mieszasz do tego Kosciol ?
Nie posadzam cie w tym wieku o skleroze.
Rozwagi panie gornik.

siekierka
06-03-2009, 16:50
Z Andrzejem Zabłockim, prezesem Zjednoczenia Polskiego im. Ignacego Domeyki, wiceprezesem USOPAŁ, Górnikiem Roku 2008/2009 w Chile, rozmawia Katarzyna Cegielska

Co dwa lata chilijskie ministerstwo górnictwa przyznaje prestiżowy tytuł. Na lata 2008/2009 na tytuł ten zasłużył Polak, właśnie Pan. Czym zajmuje się Pan w Chile i za jakie działania ministerstwo Pana doceniło?
- Od 27 lat mieszkam w Chile i dałem się w ciągu tego czasu poznać jako inżynier, który bardzo aktywnie działa w dziedzinie rozwoju przemysłu górniczego w Chile, szczególnie w sektorze mechanizacji górnictwa podziemnego. Pracuję dla szwedzkiej firmy Atlas Copco jako dyrektor do spraw górnictwa. Tytuł Górnika, został wręczony podczas największej w Ameryce Łacińskiej wystawy górniczej i drugiej na świecie po Minexpo w Las Vegas, EXPOMIN 2008 w Santiago de Chile.

Mimo tak zaszczytnego tytułu na gratulacje z ambasady polskiej Pan się nie doczekał?
- Niestety, od ponad pół roku nie ma żadnych kontaktów pomiędzy tutejszą Polonią i ambasadą. Podobno (i to wiadomo, tylko że ambasada oficjalnie do tego się nie przyznaje) jest to tłumaczone w ten sposób, że ja jako prezes Zjednoczenia Polskiego im. Ignacego Domeyki jestem również wiceprezesem Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej, a ktoś, kto zna prezesa Jana Kobylańskiego jest automatycznie źle widziany i izolowany przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Dlatego trudno oczekiwać tego, iż ktoś z polskiej ambasady złoży gratulacje. Natomiast mam również paszport fiński, dlatego gratulował mi ambasador Finlandii. Stowarzyszenie Inżynierów Górnictwa w Chile zorganizowało specjany koktail na moją cześć i przykre jest to, że właśnie polskie władze nie zrobiły nic, i to właśnie w kraju górnictwa i sławnego Polaka Ignacego Domeyki

Kazik
06-03-2009, 17:13
Lenin przeszkadza katechecie, a nie pomyśli że w miejscu publicznym Krzyż też nie jest na miejscu. Kościelna mentalność.

wankabor
06-03-2009, 18:09
Basiu! czytałam w Onet.pl informacje o ekskomunice 9-cio letniej dziewczynki. Napisałam tam komentarz co myślę o sługach KK, ale niestety cenzura nie przepuściła. Tu już nie napisze, nie ma w Polsce wolności słowa, cenzura działa jak za dawnych lat.

tadeusz50
06-03-2009, 18:17
Tadeuszu !
A co to Kosciol w Polsce i jego przywodcy pomagaja w gwaltach i aborcji ?
Moze to na innych otworzysz wreszcie ten noz i wyjmiesz z kieszeni.
Co mieszasz do tego Kosciol ?
Nie posadzam cie w tym wieku o skleroze.
Rozwagi panie gornik.
Kto ma sklerozę albo i problemy z czytaniem ze zrozumieniem to widać. Przeczytaj pan panie wojskowy w stopniu majora gdzie to było. Walisz z armaty a trafiasz w kosmos. Ze strzelania pała

ps. czytaj powoli może zrozumiesz to co w linku napisane, powoli

Jako oficer posiadający honor powinieneś przeprosić, pytanie czy go masz.

jano43
06-03-2009, 18:42
Spieszę uspokoić.Dziewczynka z uwagi na swój wiek nie została objęta ekskomuniką co nie zmienia faktu,że sam pomysł obkładania w naszych czasach ludzi anatemą jest
groteską.Wyklęci za dokonanie aborcji lekarze tylko uprzedzili naturę bo ciąża była bliżniacza i to dziecko nie miało szans jej
donosić.

maja59
06-03-2009, 21:59
Wiem, że są cenzurowane zamieszczane przez nas wpisy, proszę jednak katolików o wytłumaczenie mi dlaczego coś takiego było możliwe?????
Brazylia: Ekskomuniki za aborcję u zgwałconej 9-latki
Piątek, 6 marca (15:41)

Wielkie kontrowersje wzbudza w Brazylii stanowisko Kościoła katolickiego wobec dziewięcioletniej dziewczynki z Pernambuco, która - zgwałcona, zapewne przez ojczyma - poddała się zabiegowi usunięcia bliźniaczej ciąży.

Kościół ogłasza ekskomuniki, ale - wbrew wcześniejszym doniesieniom - obejmą one dorosłych zaangażowanych w aborcję, a nie samą dziewczynkę.

Arcybiskup Jose Cardoso Sobrinho oświadczył w nadanym w czwartek wywiadzie dla telewizji Globo, że bez względu na szczególną naturę tego konkretnego przypadku Kościół musi trwać w swym sprzeciwie wobec aborcji. Dla wszystkich dorosłych, którzy byli zaangażowani w tę aborcję, oznacza to ekskomunikę - podkreślił arcybiskup. Dotyczy to matki dziewczynki oraz lekarzy, którzy w środę przeprowadzili zabieg.
Brazylia: Ekskomuniki za aborcję u zgwałconej 9-latki
Piątek, 6 marca (15:41)

Wielkie kontrowersje wzbudza w Brazylii stanowisko Kościoła katolickiego wobec dziewięcioletniej dziewczynki z Pernambuco, która - zgwałcona, zapewne przez ojczyma - poddała się zabiegowi usunięcia bliźniaczej ciąży.

Kościół ogłasza ekskomuniki, ale - wbrew wcześniejszym doniesieniom - obejmą one dorosłych zaangażowanych w aborcję, a nie samą dziewczynkę.

Arcybiskup Jose Cardoso Sobrinho oświadczył w nadanym w czwartek wywiadzie dla telewizji Globo, że bez względu na szczególną naturę tego konkretnego przypadku Kościół musi trwać w swym sprzeciwie wobec aborcji. Dla wszystkich dorosłych, którzy byli zaangażowani w tę aborcję, oznacza to ekskomunikę - podkreślił arcybiskup. Dotyczy to matki dziewczynki oraz lekarzy, którzy w środę przeprowadzili zabieg.

tadeusz50
06-03-2009, 23:14
Mirosław Orzechowski były wiceminister Edukacji Narodowej jeżdził po pijanemu 2,2 promila alkoholu. Taki święty a co to się porobiło.

POLA
06-03-2009, 23:47
Orzechowski, były wice... i moralizator zaprzecza, jakoby jechał czy miał takowy zamiar. Nie podrapał nikomu autka. Tak twierdzi.
Sąd wyjaśni:D albo i nie wyjaśni.

tadeusz50
06-03-2009, 23:49
A który z nich się przyzna. To nie ja to oni . Zemsta partyjna.

POLA
06-03-2009, 23:56
Jasne, to sPiSek, za zepsute przystawki i ten ostatni wzrost w sondażach:D

Orzechowski zrezygnował z przewodniczenia swojej partii, honorowy jest;)

Lila
07-03-2009, 00:06
Ba , pomroczność jasna już od zjazdu w Gnieźnie jest naszą bolączką .

POLA
07-03-2009, 00:13
Może nawet wcześniej?
Wszak zimno drzewiej było... i tak nam zostało do dziś:D

Lila
07-03-2009, 00:18
Może nawet wcześniej?
Wszak zimno drzewiej było... i tak nam zostało do dziś:D

Ale ciekawe co pędzono ? Poza dziewicami w noc Kupały ?:D

Lila
07-03-2009, 09:27
W Polsce działają 382 organizacje przestępcze. W ciągu ostatniego roku mafia w Polsce urosła w siłę, rozbudowała swoje struktury aż o 35 procent. Gangsterzy kupują restauracje, grunty, zakładają firmy, wchodzą w świat finansjery. Informacje te pochodzą z najnowszego raportu Centralnego Biura Śledczego, do którego dotarł dziennik "Polska". W 2008 r. Główny Inspektor Finansowy zawiadomił prokuraturę o 246 podejrzanych operacjach prania pieniędzy w Polsce o wartości miliarda złotych. Mafia, która steruje ludźmi ze świata finansjery, może także stać za gwałtownym spadkiem polskiej waluty. Duże międzynarodowe grupy przestępcze mogą spekulować na obniżenie wartości złotego i mieć związki z aferą o opcje walutowe.

Prawda czy fałsz ?

jip
07-03-2009, 10:10
Prawda czy fałsz ?
Skąd mam wiedzieć, czy prawda czy fałsz? może to i prawda, ale skąd wiesz, czyja to wypowiedź? Ziobry? Kurskiego? Karskiego? czy kogoś mądrzejszego?
A co pędzenia, sam pędziłem i było dobre i nie tylko w noc Kupały. Czepiasz się tej pomroczności jasnej, a wiesz co dzieje się po kumysie albo kilku butelkach wina nawet czerwonego, jak czerwone to pomroczność czerwona, jak kumys to nie bardzo wiem, może pomroczność biała. Lila każdy , kto rządzi ma jakąś pomroczność, najgorzej jak umysłową, a to już nie bardzo do rządzenia się nadaje, a u niektórych aż nadto to widać, a jeszcze gorsza jest pomroczność władcza, podobno to taka co to po trupach do władzy.

Lila
07-03-2009, 10:29
Skąd mam wiedzieć, czy prawda czy fałsz? może to i prawda, ale skąd wiesz, czyja to wypowiedź? Ziobry? Kurskiego? Karskiego? czy kogoś mądrzejszego?
A co pędzenia, sam pędziłem i było dobre i nie tylko w noc Kupały. Czepiasz się tej pomroczności jasnej, a wiesz co dzieje się po kumysie albo kilku butelkach wina nawet czerwonego, jak czerwone to pomroczność czerwona, jak kumys to nie bardzo wiem, może pomroczność biała. Lila każdy , kto rządzi ma jakąś pomroczność, najgorzej jak umysłową, a to już nie bardzo do rządzenia się nadaje, a u niektórych aż nadto to widać, a jeszcze gorsza jest pomroczność władcza, podobno to taka co to po trupach do władzy.

No cóż..
Nie kierowałam tego tylko do Ciebie ...
Czyja wypowiedź ,wynika z tekstu..
Nie czepiam się ,tylko wobec tego Orzechowski jest w pełni usprawiedliwiony.

Z okazji Dnia Kobiet ,życzę Ci wszystkiego dobrego ,ponieważ Jip ( a wiesz jak Cię lubię :D ) przy każdej blondynce to wysiadasz w przedbiegach ,serceż Ty moje wielkopolskie .Za szybko czytasz .
Albo pies Ci streszcza w paru ...słowach.

jip
07-03-2009, 10:41
No cóż..
Nie kierowałam tego tylko do Ciebie ...
Czyja wypowiedź ,wynika z tekstu..
Nie czepiam się ,tylko wobec tego Orzechowski jest w pełni usprawiedliwiony.

Z okazji Dnia Kobiet ,życzę Ci wszystkiego dobrego ,ponieważ Jip ( a wiesz jak Cię lubię :D ) przy każdej blondynce to wysiadasz w przedbiegach ,serceż Ty moje wielkopolskie .Za szybko czytasz .
Albo pies Ci streszcza w paru ...słowach.
Wiesz my zawsze piszemy razem, on podpowiada, ja uważnie słucham, a wtedy jak ktoś głupstwa, wg niego pisze, to warczy każe mi jeszcze raz wolno przeczytać, i każe mi też pisać jak blondynka, a za rzyczenia dziękuję (na czerwono rzyczenia, bo to jakie rzyczenia taki kolor) ale ja na dzień kobiet i Tobie i wszystkim kobietom tu zaglądającym kwiatka przesyłam z najlepszymi ale normalnymi życzeniami.
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/4442/medium/1_piwonia_9.jpg

senior A.P.
07-03-2009, 11:00
Senior prasy juz nie czytuje,ma za to co chce w internecie .Prasa i papier to przezytek .Propaganda jaka tu uprawiacie nie nadaje sie nawet do....... ,ale piszcie aby tylko staruszkom nie macic w glowach - wy, przodownicy sukcesu globalnego !
Tadeuszu !
Po raz kolejny zwracam uwage :
OD OFICEROW WOJSKA POLSKIEGO TRZYMAJ SIE Z DALEKA !
Gornicze krety nam przeszkadzaja.
Szczegolnie te pod zarzadem ........,parcie na wschod sie nie powtorzy ,Bialorus gotowa do pomocy.

POLA
07-03-2009, 12:03
Prawda czy fałsz ?
Lila, wykluczyć się tego nie da...z perspektywy mojej wielkopolskiej dziupli. Brzmi prawdopodobnie, ale skoro takie dane są w raporcie CBŚ, to co ono robi? Raportuje tylko czy przedsięwzieło jakieś...hmm...kroki może?
A prokuratura co na to?

Jeśli raport był tajny, a dotarli do danych dziennikarze, chwała im za to, że wyniuchali, co wyniuchali, ale coś ze szczelnością kiepsko.

A jeśli raport nie był z tych, co to przed przeczytaniem zjeść trzeba, dlaczego dowiadujemy się o tym z prasy?

No i jeszcze jeden problem: mafia kupuje to i owo, ktoś im to sprzedaje. Zgodnie z prawem czy niekoniecznie?

Za dużo mam pytań, ciekawska sie jakaś zrobiłam, a ciekawość to pierwszy stopień...do piekła podobno.

siekierka
07-03-2009, 14:34
Order dla Steinbach
Premier Bawarii Horst Seehofer (CSU) żąda pozostawienia Eriki Steinbach w radzie Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Co więcej, zamierza ją uhonorować za wyjątkowe zasługi najwyższym odznaczeniem landu, którym rządzi, czyli Bawarskim Orderem Zasługi.

tadeusz50
07-03-2009, 15:35
Seniorze ja do oficerów nie ma nic tylko mam do tych co honor oficera podeptali. Kłamiesz, kłamiesz a komuś zarzucasz kłamstwo. Ty jesteś bez honoru.
Czy ja w #71 pisałem cośkolwiek o Polskich księżach katolickich. Nie czytasz a plujesz jadem przez ocean.

POLA
07-03-2009, 15:41
Order dla Steinbach
Premier Bawarii Horst Seehofer (CSU) żąda pozostawienia Eriki Steinbach w radzie Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Co więcej, zamierza ją uhonorować za wyjątkowe zasługi najwyższym odznaczeniem landu, którym rządzi, czyli Bawarskim Orderem Zasługi.
Siekierko, nic nie poradzisz, wolno mu, u siebie jest.

Basia.
08-03-2009, 10:04
Talibowie z północno-zachodniego Pakistanu nadal odmawiają przekazania miejscowym władzom ciała zabitego Polaka. Pakistański dziennik "The News" informuje, że wciąż domagają się uwolnienia z więzień kilku swoich towarzyszy.

Po przeczytaniu tego artykułu zrobiłam się chora :mad: wyobrażam sobie co przeżywa rodzina zamordowanego.
http://wiadomosci.onet.pl/1930024,12,item.html

jip
08-03-2009, 10:16
"Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, głośno atakuje wszystkie przeszkody uniemożliwiające niepełnosprawnym głosowanie wyborach - także prawne. W "Magazynie 24 Godziny" zaznaczył: - Te sprawy są lekceważone. W innych krajach można głosować przez internet, korespondencyjnie. Jeśli nie ma tego rodzaju form glosowania, to w takim razie jakąś część obywateli pozbawia się ich konstytucyjnego prawa - mówił Stępień."
http://www.tvn24.pl/-1,1589711,0,1,czesc-obywateli-pozbawia-sie-prawa-do-glosowania,wiadomosc.html
"Dwa miliony nie mogą głosować"
http://www.tvn24.pl/12690,1589592,0,1,dwa-miliony-nie-moga-glosowac,wiadomosc.html
Takie samo jest moje zdanie, też uważam że duża część obywateli pozbawiona jest swoich praw.
A dodatkowo najlepsze życzenia dla odwiedzających ten wątek kobiet.
http://images38.fotosik.pl/74/feac94ed15b7181b.jpg

Dariusz Kosiur
08-03-2009, 15:47
Polecam:
Czyżby to już "post-Polska"?
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20090307&id=my51.txt

tadeusz50
08-03-2009, 19:10
Zbigniew Religa zmarł w wieku 70 lat

jip
08-03-2009, 20:23
Zbigniew Religa zmarł w wieku 70 lat
Bardzo to smutna wiadomość, dał tyle Serca dla Serca

maja59
08-03-2009, 21:54
Kościół grozi wojną polskiemu rządowi

Bp Pieronek grozi "wojną"/Fot. A. Barbarowski /Agencja SE/East NewsNiedziela, 8 marca (14:04)

Kościół grozi rządowi wojną, jeśli ten rozpocznie znów dyskusję o łagodzeniu przepisów o aborcji - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem" bp Tadeusz Pieronek.

- Jeśli ktoś chce mieć wojnę, to będzie ją miał na własne życzenie - mówił biskup. W kwestii aborcji bp Pieronek "nie widzi pola do dyskusji". Na temat eutanazji miał również bardzo konkretne zdanie: "To nie człowiek powinien decydować o odebraniu innemu człowiekowi życia".

To się właśnie nazywa rozdział kościoła od państwa, czyli arcybiskup Pieronek wypowiedział świeckiemu państwu wojnę.

Lila
08-03-2009, 23:34
Bardzo to smutna wiadomość, dał tyle Serca dla Serca

Miał nadzieję ,że zdąży z reformą zdrowia . W swoim ostatnim wywiadzie nie krył braku zaufania do kompetencji p.Kopacz.

POLA
09-03-2009, 00:14
A jak chciałby Pan umrzeć?

Na pewno nie w wyniku przewlekłej choroby, w cierpieniu.

Boi się Pan bólu?
Boję się bólu. Nie lubię bólu. Nie chcę bólu.

Ale przecież dzisiaj ból można łagodzić.

Można, ale nie do końca. Jeśli ból jest niwelowany przez narkotyki, to nie dla mnie. Raz w życiu dostałem narkotyk i teraz wiem, że wolę znosić największy ból niż stan, w jakim się znalazłem po tym narkotyku. Wywołał on we mnie poczucie ciężkiej choroby. Nagła, szybka śmierć we śnie byłaby dla mnie ideałem.

Wtedy już leczył nowotwór, ale nie płuc, jednak tej informacji nie upubliczniał.

kufa86
09-03-2009, 00:18
Umarł, to umarł,
kochał pieniądze, inwestował nawet w odległych w biznesach z którymi trudno było mi z nim konkurować.

jip
09-03-2009, 10:50
Miał nadzieję ,że zdąży z reformą zdrowia . W swoim ostatnim wywiadzie nie krył braku zaufania do kompetencji p.Kopacz.
Nie wiem, czy to nie dobrze by było, w takiej sytuacji szpilom dać odpocząć?

Lila
09-03-2009, 11:51
Nie wiem, czy to nie dobrze by było, w takiej sytuacji szpilom dać odpocząć?

Wiesz co ?
Nie dziwię się Kazikowi ,że wątpi w twoje dwucyfrowe IP.
Czytasz prasę ,czy tylko w necie siedzisz ?
2 tygodnie temu profesor udzielił wywiadu ,gdzie powiedział iż jego marzeniem jest doprowadzić do reformy zdrowia .I tylko na tym mu zależy.
Na pytanie redaktora o swoją następczynię , odpowiedział...jak odpowiedział .Przeczytaj sobie .Znacznie gorzej .
I może potraktuj to jak jego testament : KOPACZ nie nadaje się na zrobienie reformy.I tego się należy trzymać.

ps.szpilka by się przydała ,aby upuścic ci powietrza nieco.

ps 2 .ostatni wywiad jest w Gali z ubiegłego tygodnia .
I aby nie narażać się na głupawe insynuacje ...http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/10746/1.html
Czytać....czytać ...czytać...a dopiero pisać. Taka kolejność ,szczególnie dla tych z MENSY powinna być.

jip
09-03-2009, 15:48
Wiesz co ?
Nie dziwię się Kazikowi ,że wątpi w twoje dwucyfrowe IP.
Czytasz prasę ,czy tylko w necie siedzisz ?
2 tygodnie temu profesor udzielił wywiadu ,gdzie powiedział iż jego marzeniem jest doprowadzić do reformy zdrowia .I tylko na tym mu zależy.
Na pytanie redaktora o swoją następczynię , odpowiedział...jak odpowiedział .Przeczytaj sobie .Znacznie gorzej .
I może potraktuj to jak jego testament : KOPACZ nie nadaje się na zrobienie reformy.I tego się należy trzymać.

ps.szpilka by się przydała ,aby upuścic ci powietrza nieco.

ps 2 .ostatni wywiad jest w Gali z ubiegłego tygodnia .
I aby nie narażać się na głupawe insynuacje ...http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/10746/1.html
Czytać....czytać ...czytać...a dopiero pisać. Taka kolejność ,szczególnie dla tych z MENSY powinna być.
Ależ ja nigdy się nie chwaliłem cyfrowo , że mam dwu cyfrowe, mówiłem, że chyba mam wyższe od Dody, ale Kazik pisał o IQ to nie wiem, czy o tym samym mówimy?
Ale ja nie powiedziałem, że Religa tego nie powiedział ale takie gadanie o tym nad jego ... traktowanie wypowiedzi jako testamentu....... to może najpierw się zastanowić co i w jakim momencie a dopiero pisać,

Lila
09-03-2009, 16:12
Ależ ja nigdy się nie chwaliłem cyfrowo , że mam dwu cyfrowe, mówiłem, że chyba mam wyższe od Dody, ale Kazik pisał o IQ to nie wiem, czy o tym samym mówimy?
Ale ja nie powiedziałem, że Religa tego nie powiedział ale takie gadanie o tym nad jego ... traktowanie wypowiedzi jako testamentu....... to może najpierw się zastanowić co i w jakim momencie a dopiero pisać,

No właśnie ...

Ech , o co chodzi ? Też Cię lubię.

ps.:D Dwucyfrowe IQ ? ha ha ...jip,tym nie należy się chwalić ,stanowczo.:D

jip
09-03-2009, 16:37
No właśnie ...

Ech , o co chodzi ? Też Cię lubię.

ps.:D Dwucyfrowe IQ ? ha ha ...jip,tym nie należy się chwalić ,stanowczo.:D
Nie wiem czemu rżysz? o konkretnych cyfrach w zakresie IQ mowy nie było,(pisałem powoli), napisałem tylko, że się nie chwaliłem, i że mam wyższe niż Doda a Ty chyba czytałaś i zrozumiałaś jakby Twoje było ciut niższe niż Dody, ale to już sprawa Twojego IQ, zresztą zapytaj Kazika.
"Głosujemy wg starej ordynacji" - sepleni z tyłu prezydęnt, bo po co maja głosować niepełnosprawni, po co maja głosować chorzy? Kto i czego tu się boi?

Lila
09-03-2009, 18:30
Nie wiem czemu rżysz? o konkretnych cyfrach w zakresie IQ mowy nie było,(pisałem powoli), napisałem tylko, że się nie chwaliłem, i że mam wyższe niż Doda a Ty chyba czytałaś i zrozumiałaś jakby Twoje było ciut niższe niż Dody, ale to już sprawa Twojego IQ, zresztą zapytaj Kazika.
"Głosujemy wg starej ordynacji" - sepleni z tyłu prezydęnt, bo po co maja głosować niepełnosprawni, po co maja głosować chorzy? Kto i czego tu się boi?

Do kogo ta mowa ?
Rżysz ty na rżysku razem, z rażącą inteligencją .
Z Dody to masz właśnie rżenie i rozdĘte IQ.Ona przez swojego menago ,a ciebie kto rozdął ?
Może koniczyna ? Choć jeszcze nie rośnie .

ps.pogadaje se ,pogadaj .Tyle twojego .

Seplenisz ? Czemu ? Szczękę ponoć refunduje NFZ .
Ja jestem też przeciw głosowaniu przez niepełnosprawnych umysłowo .Bo tylko tych trzymają w zamknięciu.

Lila
09-03-2009, 18:49
Donald Tusk, Grzegorz Schetyna i kilku innych posłów PO grali w piłkę, zamiast być w Sejmie i głosować. Premier z kolegami uprawiał sport w czasie, kiedy głosowano nad wetem prezydenta i debatowano o policyjnych emeryturach. “Sprawa będzie sprawdzana” - mówi DZIENNIKOWI szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Ekipa '' Teraz my '' chyba zaczyna chodzić za Tuskiem .
Ale ,że Schetyna też był nieobecny ,gdy dyskutowano nad emeryturami policji ,to wskazuje iż jej szef włączył olewator .
Dlaczego ?

jip
09-03-2009, 18:55
Ekipa '' Teraz my '' chyba zaczyna chodzić za Tuskiem .
Ale ,że Schetyna też był nieobecny ,gdy dyskutowano nad emeryturami policji ,to wskazuje iż jej szef włączył olewator .
Dlaczego ?
Przyznali, że to była wpadka, ale wolę grającego premiera ( u mnie nie stracił na plusach) niż sepleniącego i nie bardzo wiedzącego co chce, będącego pod wpływem braciszka prezydenta, a tym bardziej wydających kasę na kryzys poprzez głupie filmiki z aniołkami czy bez.....prezesów
I jeszcze napisałaś:
"Z Dody to masz właśnie rżenie i rozdĘte IQ.Ona przez swojego menago ,a ciebie kto rozdął?
Może koniczyna ? Choć jeszcze nie rośnie"
Ja bym się bał na Twoim miejscu, od takiej wściekłości można kolki dostać, wiesz takiej jak u konia, bo nie do końca wszystko strawisz,

Basia.
09-03-2009, 22:38
Prokuratura ma powołać biegłego z dziedziny fonoskopii, by zbadał czy dokonane przez CBA nagrania audio i wideo w sprawie oskarżonej o korupcję b. posłanki PO Beaty Sawickiej nie zostały zmanipulowane.

No to niedługo okaże się ,że Beatka powinna zostać przeproszona. :confused: Nie kręciła lodów, forsy nie wzięła, biedactwo z niej i tyle. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1930688,11,item.html

Lila
09-03-2009, 22:45
Ja bym się bał na Twoim miejscu, od takiej wściekłości można kolki dostać, wiesz takiej jak u konia, bo nie do końca wszystko strawisz,

Ho ho ...jipku .Pokazujesz ciemną stronę natury .Naturszczik z ciebie .Jak ty strawisz PIS ,bez obstrukcji ,to będzie dobrze .
Chyba że żółwie cię zgwałcą zbiorowo i zniesiesz jajko .Bo progeniturą może być tylko jajko w piasku zakopane.
I nie w Zakopanem ,tylko w jakimś ciepłym kraju.

Basiu ,nie było sprawy .Zakochała się biedaczka .Każdy kręci jak może .

Alladynka
09-03-2009, 23:31
Premier Włoch nie czyta gazet, by się nie denerwować

Premier Włoch Silvio Berlusconi radzi przedsiębiorcom, by… nie czytali gazet. Uważa bowiem, że ton, w jakim prasa informuje o globalnym kryzysie gospodarczym, jest zbyt dramatyczny. Szef włoskiego rządu - by oszczędzić sobie nerwów przy czytaniu gazet - posłużył się receptą byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher.

Kiedy poznałem panią Thatcher, powiedziałem jej, że wieczorem czytam zapowiedzi dzienników na następny dzień i wściekam się przed pójściem spać - mówił Berlusconi. Wytłumaczyła mi, że nie można rządzić, czytając gazety, i że ona, gdy kierowała rządem, czytała tylko te, które pisały dobrze - dodał włoski premier.
http://www.rmf.fm/fakty/?id=152555

Niewiedza może być całkiem miła :)

siekierka
10-03-2009, 12:10
Wybiórcze traktowanie niektórych państw Unii Europejskiej, które stosowały i stosują różne elementy mechanizmów wspierających, zarzuca Neelie Kroes, unijnej komisarz ds. konkurencji, NSZZ "Solidarność". Zdaniem związku, brak zgody na wsparcie polskich stoczni w świetle nowego wyzwania, jakim jest ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, spotyka się wyłącznie z "uznaniem branżowych konkurentów Europy z krajów Dalekiego Wschodu".

jip
10-03-2009, 15:40
"Najbardziej imprezowy pokój w hotelu poselskim"
"Od kiedy sejmowy bar „Za Kratą” nie sprzedaje alkoholu, życie towarzyskie parlamentarzystów kwitnie w hotelu poselskim. Według rozmówców tygodnika „Wprost” najbardziej imprezowym lokalem w sejmie jest pokój 1019."
Z tamtąd wypływają melodyjki: „Ura, ura, ura, My kulturnyj narod, My wroga nie boimsa, na boj, na boj, na boj" oraz „Iwona Arent naszym przyjacielem jest”.
No i tam odbywają się narady jak coś tam, coś tam i coś tam dla kryzysu, dla ludzi zrobić, Dyskusje widać burzliwe, bo przecież aż takie bojowe okrzyki -"ura"... "na boj", "my wroga nie boimsa" czyżby tam też byli ludzie z GRU...nie chyba nie, może ktoś uczył się rosyjskiego...
http://media.wp.pl/kat,37978,wid,10919754,wiadomosc.html?ticaid=17a4c #

jano43
10-03-2009, 16:16
Drogi Jip-ie,pszepraszam,że się wtrącam w dialog jaki na tym forum prowadzisz ale mam jedno pytanie/radę:nie uważasz,że
najwyższy czas zamówić wizytę u lekarza rodzinnego?Obawiam się,że masz poważne problemy z woreczkiem żołciowym.
Zapewniam Cię,że kiedy się z tym problemem uporasz staniesz się z powrotem sympatycznym facetem.
Przy okazji;
-proszę,nie obrażaj Dody bo to kumata dziewczyna jest.
Pewno byś się załamał gdybyś zobaczył jej IQ.
-czy słyszałeś,że dobry obyczaj polityczny nie zaleca gmerania
przy ordynacji wyborczej w okresie pół roku przed wyborami?
Czy dajmy na to miesiąc temu problem uprawnień wyborczych
niepełnosprawnych dręczył Cię równie mocno jak dzisiaj?
-widać,że masz problemy z trzeżwą oceną zachowań
prezydenta,jego brata i PIS-u w ogóle.Proponuję częściej
zasięgaj rady swojej psiny.Z tego co o niej piszesz wnoszę,
że jest mądrzejsza od swojego pana.

jip
10-03-2009, 16:40
Drogi Jip-ie,pszepraszam,że się wtrącam w dialog jaki na tym forum prowadzisz ale mam jedno pytanie/radę:nie uważasz,że
najwyższy czas zamówić wizytę u lekarza rodzinnego?Obawiam się,że masz poważne problemy z woreczkiem żołciowym.
Zapewniam Cię,że kiedy się z tym problemem uporasz staniesz się z powrotem sympatycznym facetem.
Przy okazji;
-proszę,nie obrażaj Dody bo to kumata dziewczyna jest.
Pewno byś się załamał gdybyś zobaczył jej IQ.
-czy słyszałeś,że dobry obyczaj polityczny nie zaleca gmerania
przy ordynacji wyborczej w okresie pół roku przed wyborami?
Czy dajmy na to miesiąc temu problem uprawnień wyborczych
niepełnosprawnych dręczył Cię równie mocno jak dzisiaj?
-widać,że masz problemy z trzeżwą oceną zachowań
prezydenta,jego brata i PIS-u w ogóle.Proponuję częściej
zasięgaj rady swojej psiny.Z tego co o niej piszesz wnoszę,
że jest mądrzejsza od swojego pana.
Drogi jano43 o mój woreczek się nie martw, żółciowy mam zdrowy i nie tylko żółciowy, A widzę, że boli Cię, że PiS sobie śpiewa "ura", i "na boj" itp, i, że "coś tam", "coś tam" robią, czyli krzyczą sobie "ura" i "na boj" , no i by, zapomniał filmików z aniołkami za ponad 7 mln, a co do trzeźwej oceny prezydęta i jego brata, no nie wiem nie piszą o tym czy któryś z nich w tym pokoju 1019 był, ale to powiedz jak mam na trzeźwo nietrzeźwych ocenić? Masz rację Dodę przepraszam, z nią przesadziłem, ale wspomnianych przez Ciebie panów i całej ich paczki niezbyt lubię a szczególnie ich poczynania i do czasu aż się nie zmienią chyba swój woreczek żółciowy na szwank będę narażał, Ktoś posądzał, że kasę za to biorę, no i widzisz gdyby tak było pozbawił bym się i przyjemności i..
A jeszcze mój lekarz i specjalista i rodzinny są podobnego co ja zdania więc, nawet gdybym się do nich udał w temacie czy to działalności prezydenta czy jego brata i całej ich paki moje zdanie by poparli. A co do psa, tu znowu się mylisz, najbardziej ostre w tym temacie zdanie to ma on, i ja muszę go temperować, człowieku, gdybym pisał to co on mi podpowiada, to pewno nie puścił by takich postów adm... czyli wynika z tego, że jest głupszy od swojego pana, no to mu się naraziłeś. No to się rozpisałem, to dlatego, że lubię pisać a nie lubię tych co to o nich mówisz, że powinienem ich nie nielubić wg Ciebie, żeby uprzedzić - wolę już takich co to w piłkę kopią i są chowani na podwórku.
I jeszcze dołożymy to z czytanek na stronach int... :
"Mieliśmy naprawdę duży problem, żeby w naszej partii znaleźć panie, które wyglądają i mają coś do powiedzenia - to zdanie, wypowiedziane przez anonimowego posła PiS, wywołało burzę wśród parlamentarzystek tego ugrupowania. Na polecenie Jarosława Kaczyńskiego w partii toczy się... postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie - dowiedział się serwis internetowy tvp.info."
Ale znaleźli, coś tam, coś tam włożyli w usta, ubrali na biało, szaro i czerwono całość spięli prezesem i uczynili czyny nie cuda.

Scarlett
11-03-2009, 14:14
Kazimierz Marcinkiewicz dokonał wpisu na blogu. Już osobiście bez dopisku Isabel, ale komentarze do wpisu nijak się mają do treści. Co były premier stracił przez swoją nową miłość?
Kto chce niech przeczyta komentarze, albo można sobie odpuścić.
http://kmarcinkiewicz.blog.onet.pl/

senior A.P.
11-03-2009, 14:53
Walesa musi teraz dbac o swoj rozrusznik serca aby nie ulegl uszkodzeniu !

POLA
11-03-2009, 15:11
że PSL to wielki kłopot nie tylko dla PO.
PSL już nie raz był oskarżany o nepotyzm. Pawlak zamiast nepotyzm potępić, mówił, że to piękne, gdy dzieci podejmują dzieło ojców. Rozumiemy, że równie piękne jest, gdy konkubina podejmuje dzieło konkubenta, a kolega ze studiów twórczo rozwija biznesy swego kumpla - piszą Michał Majewski i Paweł Reszka, dziennikarze śledczy DZIENNIKA.
Dokładnie 15 lat temu napisaliśmy razem swój pierwszy tekst śledczy. Był to reportaż o politykach PSL, którzy bezczelnie, nie bawiąc się w finezje, "sprywatyzowali" cały blok mieszkalny należący do rządu. Kilkoma podpisami załatwili za grosze mieszkania dla siebie i kolegów w centrum Warszawy.
Gorąco polecam, całość, powieść w odcinkach pt. "chłop żywemu nie przepuści":D , z wszelkimi odnośnikami.
Ciekawe, co zrobi teraz Tusk, bo Palikot już się wypowiedział, zdecydowanie, a ktoś tam ktoś tam z PSL kluczył jakby...

senior A.P.
11-03-2009, 15:51
Nie ma to jak chlopska glowa oraz to co pod siennikiem chowa !

jip
11-03-2009, 18:31
"MSWiA podtrzymało odmowną decyzję dotyczącą pozwolenia na publiczną zbiórkę pieniędzy na badania geotermalne przez współpracowników o. Tadeusza Rydzyka - potwierdziła rzeczniczka resortu Wioletta Paprocka."
Może wreszcie ktoś sobie uświadomi, że jak zbierać to tylko tak jak nakazuje prawo a nie "wolna amerykanka" a Siekierka będzie niepocieszony, znowu mu odwiert zatkali. Może szkoda.
http://wiadomosci.onet.pl/1932170,11,item.html

Scarlett
11-03-2009, 20:36
http://www.dziennik.pl/polityka/article339035/Prezydent_dostal_premie_za_staz.html

jip
11-03-2009, 20:37
"Przed Pałacem Prezydenckim - właśnie tam Janusz Palikot zorganizował swoją konferencję prasową. - Postanowiłem, zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, zwrócić się publicznie o przedstawienie rzetelnych dowodów, dla których prezydent przyznał sobie tak wysoką premię - mówił Palikot. Jak wyjaśnił, premia wysokości 50 tys. zł, zwłaszcza w czasach kryzysu, powinna być "szczególnie uzasadniona".
Ma rację i powinien dostać odpowiedź, zresztą ja tez na nią (odpowiedź) czekam, mnie żona, zwalając na kryzys, nawet dodatkowego piwa za dodatkowe sprzątanie nie chce postawić, a tutaj taka kasa....
I druga wypowiedź Palikota:
" Nie prowadzę żadnej działalności, nie pobieram wynagrodzenia za pracę w Sejmie. Odwrotnie, najpierw dorobiłem się majątku, później zacząłem prowadzić działalność publiczną. Moje życie pod tym względem może być przykładem dla polityków. Jeżeli chodzi o premiera Pawlaka jestem zaniepokojony - o rodzinno-towarzyskich interesach Waldemara Pawlaka mówi Wirtualnej Polsce poseł PO Janusz Palikot."
Też jestem wkurzony, ale niech wyjaśnia....zobaczymy czym to wszystko zgasi naturalnie Pawlak....

jip
11-03-2009, 20:45
http://www.dziennik.pl/polityka/article339035/Prezydent_dostal_premie_za_staz.html
Dzięki, nie jestem sam, uprzedziłaś mnie, i to samo co Palikot chciałbym wiedzieć jako zwykły ludź płacący podatki, i nie chcę usłyszeć "spieprzaj dziadu".

senior A.P.
11-03-2009, 21:25
Ja mysle "jip-ek",ze ty masz chyba wieksza premie od prezydenta na tym forum.
Taka aktywnosc zasluguje na 100 tys. !

POLA
11-03-2009, 23:36
Palikot wie, że dzwonią, ale nie wie, w którym kościele:D.

Żaden skandal, wszystko jasne: prezydent sobie nie przyznał, prezydentowi się należy jubileuszówka, z urzędu się należy.
A co, to dużo? wszak prezydentem jest, i to jakim!! I na dodatek narażał się często...dla PiSu...na ataki...niewdzięcznych rodaków.
Rekompensata musi być:D i już.

Lila
12-03-2009, 00:21
http://www.tvn24.pl/0,1583402,0,1,nowe-zycie-marcinkiewicza,wiadomosc.html

Punkt dla premiera .
Jakby wystawił tę wyliniałą tchórzofretkę ,to miałby przechlapane. Mam nadzieję ,że p.Małgosia dobrze mu do ucha podpowie.

ps.Maryla Marcinkiewiczowa autobusami dojeżdża na chemię ,a Kazio -luzak z Debizelą ,na koncercie w Londynie podryguje ,jak galwanizowana żaba. Ponoć .Ja nie widziałam ,tylko powtarzam co media podają.
Oj , nie ma to jak mieć męża katolika .
Ja wzięłam takiego ,co go musiałam do I komunii posłać ,i nauczyć na dodatek się przeżegnać.
A tyle lat ....i był czas ,że za pielęgniarkę przy mnie robił.

Dlatego nie mogę patrzeć na tego katolickiego śledzia wielkopostnego .

Basia.
12-03-2009, 01:53
Prominentny specjalista anestezjolog sfingował dane użyte w swoich publikowanych szeroko pracach, które ukazywały korzyści ze stosowania środków przeciwbólowych produkowanych przez znane amerykańskie koncerny.

Fajnie :mad: jestem pewna, że w innych dziedzinach naukowcy też nas robią i będą robili w konia. Teraz liczy się tylko kasa.
http://wiadomosci.onet.pl/1932352,12,item.html

Basia.
12-03-2009, 01:58
http://www.tvn24.pl/0,1583402,0,1,nowe-zycie-marcinkiewicza,wiadomosc.html

Punkt dla premiera .
Jakby wystawił tę wyliniałą tchórzofretkę ,to miałby przechlapane. Mam nadzieję ,że p.Małgosia dobrze mu do ucha podpowie.

ps.Maryla Marcinkiewiczowa autobusami dojeżdża na chemię ,a Kazio -luzak z Debizelą ,na koncercie w Londynie podryguje ,jak galwanizowana żaba. Ponoć .Ja nie widziałam ,tylko powtarzam co media podają.
Oj , nie ma to jak mieć męża katolika .
Ja wzięłam takiego ,co go musiałam do I komunii posłać ,i nauczyć na dodatek się przeżegnać.
A tyle lat ....i był czas ,że za pielęgniarkę przy mnie robił.

Dlatego nie mogę patrzeć na tego katolickiego śledzia wielkopostnego . okazał się maluczkim człowieczkiem niestety, zachowywał i nadal zachowuje się się jak pętak. :confused:

senior A.P.
12-03-2009, 09:01
Wzieli sie za Pawlaka ,przypalil cebule w sejmowej kuchni.

jip
12-03-2009, 10:19
"Z solidnych dziennikarskich wyliczeń wynika, że mamy najdroższego prezydenta w Europie Środkowej! Prezydent Czech kosztuje statystycznego Czecha 1,2 zł, prezydent Słowacji kosztuje swojego obywatela 2,5 zł, Węgier płaci na szefa swego państwa 2,4 zł… A Polak? Lech Kaczyński kosztuje każdego z nas 4,1 złotego…"
A Senior napisał: "Ja mysle "jip-ek",ze ty masz chyba wieksza premie od prezydenta na tym forum.
Taka aktywnosc zasluguje na 100 tys. !"
No i miał rację za moją aktywność na forum mam dużo mniej od prezydenta, ale ile przyjemności?

Lila
12-03-2009, 10:52
"Z solidnych dziennikarskich wyliczeń wynika, że mamy najdroższego prezydenta w Europie Środkowej! Prezydent Czech kosztuje statystycznego Czecha 1,2 zł, prezydent Słowacji kosztuje swojego obywatela 2,5 zł, Węgier płaci na szefa swego państwa 2,4 zł… A Polak? Lech Kaczyński kosztuje każdego z nas 4,1 złotego…"
A Senior napisał: "Ja mysle "jip-ek",ze ty masz chyba wieksza premie od prezydenta na tym forum.
Taka aktywnosc zasluguje na 100 tys. !"
No i miał rację za moją aktywność na forum mam dużo mniej od prezydenta, ale ile przyjemności?

Ba, a tak w ogóle podliczyłeś ile nas kosztuje CAŁY rząd ?
Ile sam Pawlak ?

jip
12-03-2009, 10:58
Ba, a tak w ogóle podliczyłeś ile nas kosztuje CAŁY rząd ?
Ile sam Pawlak ?
Nie liczyłem, wiem tylko, że za dużo.

Lila
12-03-2009, 11:21
Nie liczyłem, wiem tylko, że za dużo.

Zdecydowanie za dużo ,tolerując niedorobionych ministrów.
Sama Żulia Ile chwały mu przysparza ..

10 tysięcy złotych grzywny musi zapłacić premier Donald Tusk za to, że nie wykonał wyroku sądu w sprawie udostępnienia raportu Julii Pitery o działalności CBA. O dostęp do raportu starał się Piotr Brzozowski, prawnik z Miłomłyna na Mazurach.

Zdaje się ,że to początek dopiero .W sumie nie było po co patrzeć w ten raport i sam premier wiedział ,ze jest to jeden wielki blamaż .
Ale grzywny za Żulię będziemy płacić.

POLA
12-03-2009, 14:50
Zdaje się ,że to początek dopiero ...
Miłe złego początki, lecz koniec żałosny

Julia musi odejść:D , że zacytuję klasyka z nieobecnej przystawki PiSu.

Basia.
12-03-2009, 14:54
Z Januszem Szewczakiem, analitykiem ekonomicznym, który pierwszy przewidział kryzys w Polsce, laureatem nagrody "Gazety Finansowej" dla analityka najtrafniej oceniającego wydarzenia na rynku finansowym w 2008 roku, rozmawia Leszek Misiak

No zrobiło mi się dziwnie po przeczytaniu tego artykułu :confused: lepiej żeby Janusz Szewczyk nie miał racji.
http://wiadomosci.onet.pl/1546967,2677,1,tajfun_vincent_zmiecie_rzad_tuska,k ioskart.html

POLA
12-03-2009, 15:55
Z Januszem Szewczakiem, analitykiem ekonomicznym, który pierwszy przewidział kryzys w Polsce, laureatem nagrody "Gazety Finansowej" dla analityka najtrafniej oceniającego wydarzenia na rynku finansowym w 2008 roku, rozmawia Leszek Misiak

No zrobiło mi się dziwnie po przeczytaniu tego artykułu :confused: lepiej żeby Janusz Szewczyk nie miał racji.
http://wiadomosci.onet.pl/1546967,2677,1,tajfun_vincent_zmiecie_rzad_tuska,k ioskart.html
Przeczytałam, bez emocji, a potem zajrzałam i tutaj: http://www.rodzinapolska.pl/dok.php?art=poznajprawde/archiwum/2005/648_1.htm, wywiad udzielony RM 27.05.2005. Trochę się uspokoiłam, analityk wieszczył kryzys już na przełomie jsieni i zimy 2005.
Przeżyliśmy jakoś;), więc tajfun Vincent może nas nie zmiecie?;)

A teraz, dla odprężenia, posłucham sobie konferencji I sikawkowego RP. Wieczorem będzie gościł u M.Olejnik - wieczór pełen atrakcji...wątpliwych raczej.

jip
12-03-2009, 20:11
"Znany politolog, dr Marek Migalski, dostał propozycję otwierania listy PiS na Górnym Śląsku. I zgodził się na to - twierdzi "Dziennik"."
No i jednak opłaci się wazelinować, muszę poczekać może mi też coś zaproponują, Kazik a jak tam u Ciebie z której listy startujesz i na którym miejscu?

POLA
12-03-2009, 23:18
... muszę poczekać może mi też coś zaproponują,...
Kasy Ci brakuje?:D :D

tadeusz50
13-03-2009, 08:07
Kasy Ci brakuje?:D :D
Polu a pokaż mi takiego co powie, że ma dość. Naprawdę dość trudno znależć.

jip
13-03-2009, 10:11
Dzisiaj pogrzeb prof. Zbigniewa Religi -"Nie wierzył w cudowne zmartwychwstania i grzechów odpuszczenie. Wierzył za to, że powinien porządnie przeżyć życie, bo drugiej szansy mu nie dadzą. Może także dlatego profesor Zbigniew Religa był z gruntu porządnym człowiekiem"
Ks. Tiszner powiedział o nim, że był "wierzącym ale niekościelnym", no właśnie i jak to z naszym ludźmi kościelnymi jest? Jak postępuje uczciwie ale nie chodzi do kościoła to mimo, że uczciwy, znany i uznany, porządny, żyjący jak Bozia kazała, ale kręgi wysokiego kościoła go olewają? Nie trzeba modłów kościelnych nad grobem odprawiać (chociaż msza w Zabrzu była ale pewno przez ludzi ksiądz został namówiony albo i nie , ten niższy rangą), ale wypadało by być, a może jeszcze zmienią zdanie i będą.
"Tłum mieszkańców Zabrza i całego regionu wypełnił kościół pw. św. Anny w Zabrzu, żegnając zmarłego w niedzielę kardiochirurga i polityka prof. Zbigniewa Religę, związanego przez wiele lat z miastem." -
http://www.youtube.com/watch?v=c5IIXeR5OUI
(ściągnięte od Matrixa, myślę , że mi wybaczy)

senior A.P.
13-03-2009, 13:24
Zostaw w spokoju zmarlych ,nie tobie ich sadzic !

POLA
13-03-2009, 16:25
ciągle milczy. Jak długo jeszcze będzie zbierał myśli i kombinował, czy pozbyć się koalicjanta, czy trwać, narażając się na spadek nadwątlonego zaufania?
Do roboty, panie Tusk, do roboty!.

POLA
13-03-2009, 17:09
nie jest moim ulubieńcem, ale...

Pewien poseł o nazwisku Karski (nie mylić z Kurskim:D) powątpiewać zaczął w posiadanie przez Sikorskiego tytułu magistra, w związku z czym uznał za stosowne zawracać tym problemem, od którego - być może - zależy przyszłość RP, zatroskaną głowę Tuska. Tenże wyjaśnienie i odpowiedź zlecił Sikorskiemu, który na piśmie ozwał się w te oto słowa:
Pragnę uspokoić pana posła, iż Uniwersytet Oxfordzki nadał mi tytuły zarówno bakałarza nauk (odpowiednik polskiego tytułu licencjata), jak i mistrza nauk (tytuł zawodowy magistra) na kierunku: filozofia, nauki polityczne i ekonomia
Załączył kopię dyplomu magisterskiego i dodał jeszcze uwagę taką:
Mam głęboką nadzieję, iż pan poseł doceni wartość studiów na brytyjskiej uczelni w czasach, gdy niektórzy z dzisiejszych polityków, mieniący się niezłomnymi stróżami moralności, robili kariery w studenckich przybudówkach do partii komunistycznej
Dołączył też spóźnione gratulacje z powodu przyjęcia przez Karskiego Złotego Krzyża Zasługi za działalność w Zrzeszeniu Studentów Polskich, który tenże otrzymał w 2001 roku podczas uroczystej gali z rąk gen. Marka Dukaczewskiego, późniejszego szefa WSI.

No, panie Karski, jak ktoś się chce kopać z koniem, musi mieć twardy łeb. Mądry też by nie zaszkodził.;)

POLA
13-03-2009, 17:16
Polu a pokaż mi takiego co powie, że ma dość. Naprawdę dość trudno znależć.
Polak to istota nienasycona:D, wygłodniała przez wiekowe wszelkie ograniczenia;)

Może i trudno, ale znajdą się tacy, dla których kasa nie jest wartością nadrzędną.
Nie znasz? ja znam, i nie są krezusami.

Przerwa...na kawę:D

Scarlett
13-03-2009, 17:18
Obecności nie życzyła sobie Żona Profesora, ale informację przekazał mu ten Lekarz, który żegnał Relige po śląsku (na końcu pogrzebu, nie pamiętam nazwiska). Ten sam, który wspominał o gościu, co chciał fajerwerki zorganizawać. Ponoć powiedział jakiemuś dziennikarzowi, ze fajerwerki jeszcze rodzina by zaakceptowała, ale tego "marcinkiewicza' w żadnym wypadku! Kaziu juz wczoraj wiedział, ze jest persona non grata.

jip
13-03-2009, 18:50
Zostaw w spokoju zmarlych ,nie tobie ich sadzic !
Nie przestawiło Ci się coś, kto kogo ocenia tutaj?
Pola - Karski to ten co w Grecji robił na meleksa prawo jazdy, a ten to może mieć wątpliwości, nawet wygląda jakby miał, ale prawo jazdy w końcu na meleksa nie wiesz czy zrobił i też nie wyjaśnił czy rozwalonego odkupił?

jip
13-03-2009, 19:19
Brytyjczyk wystawił żonę na sprzedaż w internecie, bo go irytowała. Zaskoczony dostał dziesięć ofert kupna - informuje serwis yahoo.
"Irytująca żona. Bez podatku. Wysokie koszty utrzymania, trochę rdzy" - napisał w ofercie sprzedaży 38-letni Gary Bates i zamieścił ją na stronie Trade-It.
Uważajcie żony bo możecie być sprzedane.

tadeusz50
13-03-2009, 19:54
Brytyjczyk wystawił żonę na sprzedaż w internecie, bo go irytowała. Zaskoczony dostał dziesięć ofert kupna - informuje serwis yahoo.
"Irytująca żona. Bez podatku. Wysokie koszty utrzymania, trochę rdzy" - napisał w ofercie sprzedaży 38-letni Gary Bates i zamieścił ją na stronie Trade-It.
Uważajcie żony bo możecie być sprzedane.
Jip chłopie miej litość poplułem monitor.:D :D Żony nie mam to i nie mogę iść w ślady angola.:rolleyes:

Scarlett
13-03-2009, 22:27
Sprawa eutanazji chyba na chwilę ucichnie, ale na jak długo?
http://wiadomosci.onet.pl/1933934,11,item.html

POLA
13-03-2009, 23:23
Pola - Karski to ten co w Grecji robił na meleksa prawo jazdy,...
A widzisz, gdzieś mi się to nazwisko obiło o uszy, nie skojarzyłam, że to ten od ujeżdżania...meleksów:D :D

maja59
13-03-2009, 23:53
A widzisz, gdzieś mi się to nazwisko obiło o uszy, nie skojarzyłam, że to ten od ujeżdżania...meleksów:D :D
Nie tylko od ujeżdżania meleksów od sprawdzania kwalifikacji i dyplomów ukończenia studiów ministrów spraw zagranicznych. No patrzcie państwo patrzcie, weryfikator nam się objawił:) .

POLA
13-03-2009, 23:59
Maju, napisałam o tym wcześniej(147), jak pięknie zrewanżował się Sikorski. Brawo Radek!

maja59
14-03-2009, 00:01
Maju, napisałam o tym wcześniej(147), jak pięknie zrewanżował się Sikorski. Brawo Radek!
Wybacz, wróciłam przed chwilą i mam zaległości w czytaniu, ale też mi się bardzo podobało. Brawo Radek!!!!!

POLA
14-03-2009, 00:18
A jutro w Dzienniku będzie wywiad z Palikotem, dzisiaj była tlko zajawka. Nie mam na niego alergii, więc poczytam. Ciekawe, czy podtrzyma swoją ocenę postawy Pawlaka, czy PO nałoży mu knebel.

Lila
14-03-2009, 00:24
A jutro w Dzienniku będzie wywiad z Palikotem, dzisiaj była tlko zajawka. Nie mam na niego alergii, więc poczytam. Ciekawe, czy podtrzyma swoją ocenę postawy Pawlaka, czy PO nałoży mu knebel.

No ja też poczytam , bo mi wysypka dziwnym trafem przeszła.
Może okaże się ,że stoi ponad koniunkturą ,o co go nie podejrzewałam ? To nawet wpiszę mu się cieplutko na blogu..

ps.do jipa ...
Z Tobą i tak się nie zgadzam.

POLA
14-03-2009, 01:06
No ja też poczytam , bo mi wysypka dziwnym trafem przeszła.
Może okaże się ,że stoi ponad koniunkturą ,o co go nie podejrzewałam ? To nawet wpiszę mu się cieplutko na blogu...
Właśnie jestem już po lekturze, długie, nieźle go Karnowski oprawił.
Nie wiem, czy Ci wysypka nie wyskoczy, może weź co na wszelki wypadek?
Mam mieszane uczucia, alergii na Palikota nie mam:D, choć coś mi zgrzyta w jego wypowiedzi.
Pomyślę o tym jutro.

jano43
14-03-2009, 01:17
Uczelnia (Sikorski/Oxford)nie da się ukryć z najwyższej półki.
Ile z przekazywanych mu mądrości zaabsorbował student Sikorski to już inna sprawa.Napewno nie przyswoił sobie angielskiej rezerwy i wstrzemiężliwości.Gdyby do różnych spraw potrafił zachować większy dystans i reagować na nie mniej emocjonalnie być może mielibyśmy niedługo swojego człowieka na czele głównej kwatery NATO.A tak pozostaje tylko epatować rodaków swoimi dyplomami.Bo na zachodzie to raczej nie zrobiłoby takiego wrażenia.

senior A.P.
14-03-2009, 10:45
Co tam uczelnia !
Najwazniejsze to dobrze sie ozenic !!!

jip
14-03-2009, 13:40
No i kłopot z Kłopotkiem, twierdzi on, że rozwalić chcą koalicję,
może i chcą ale interesy ze swoimi PSL kręci, podobno prawnie prawie jasne ale tak ogólnie to ściemnione, takie jakieś cichociemne, których rozjaśnienie trochę kuleje. Bo to piesku jest tak - on ma wuja, wujek ma ciotkę, a ciotka swoją siostrzenicę.......... i wszyscy chcą żyć, a żyć im nie pozwalają bo mówią, że ciotka nie może siostrzenicy a wujek ciotce - kumasz , to jak Ci mam tłumaczyć? dobra daj sobie spokój piesku oni mnie też wku.....ą...

POLA
14-03-2009, 14:10
Uczelnia (Sikorski/Oxford)nie da się ukryć z najwyższej półki.
Ile z przekazywanych mu mądrości zaabsorbował student Sikorski to już inna sprawa.Napewno nie przyswoił sobie angielskiej rezerwy i wstrzemiężliwości.Gdyby do różnych spraw potrafił zachować większy dystans i reagować na nie mniej emocjonalnie być może mielibyśmy niedługo swojego człowieka na czele głównej kwatery NATO.A tak pozostaje tylko epatować rodaków swoimi dyplomami.Bo na zachodzie to raczej nie zrobiłoby takiego wrażenia.
1. On nie epatuje swoimi dyplomami, wysłał, co wysłał Karskiemu nie po to, aby się pochwalić, ale po to, aby mądrali pokazać, że jego podejrzenia były nieuzasadnione.
2. Nie z powodu braku angielskiej rezerwy Sikorski nie zostanie szefem NATO, a z przyczyn zgoła innych.
3. Wolę taką naturę, niż angielską flegmatyczność i obłudę, pod którą ukrywa się prawdziwe intencje, lisie zamiary.
4. Nawet Oxford nie ujarzmi natury Polaka-wojownika, a Sikorski taką właśnie osobowość posiada.
5. Wolę oxfordzkie dyplomy od kształcenia w przybudówkach wątpliwej często jakości.

Za Sikorskim nie przepadam, ale spodobał mi się sposób, w jaki niedyplomatycznie i nie z rezerwą potraktował Karskiego. O!:D

Scarlett
14-03-2009, 16:47
http://www.dziennik.pl/polityka/article340909/Palikot_pyta_Kim_jest_szczur_w_PiS.html
JiP, Twoje aniołki nie doczekały się aprobaty:D

Basia.
14-03-2009, 18:18
Trzy osoby z otoczenia premiera chcą rozwalić koalicję, te które od początku były jej przeciwne - mówi w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka Eugeniusz Kłopotek. Grupa ta rozważa już dzisiaj dwa scenariusze - przyspieszone wybory lub koalicję z SLD i naciska na premiera - dodaje poseł PSL.

Moim zdaniem jest coś na rzeczy. :confused:
http://wiadomosci.onet.pl/1934049,11,item.html

senior A.P.
15-03-2009, 08:52
Polacy maja wiecej klopotow i problemow niz Klopotkow !

jip
15-03-2009, 11:22
"Bo w życiu trzeba umieć się ustawić. Najlepiej jedną nogą w polityce, drugą w biznesie"
A to było tak, słuchaj uważnie, masz coś, co się wali, trza utworzyć Ustawę, żeby pomóc, co Ty pitolisz jakim pracownikom?, sobie pomóc, kumasz, sobie pomóc. No i utworzyło się Ustawę, która miała pomóc pracownikom, którym zakład się wali, ale sama Ustawa, i sam walący się zakład nie może pomóc, to pomaga, .... jak to kto? no ten co to Ustawę tworzył, przecież tworzył, żeby pomóc, jakim pracownikom?, co go oni obchodzą? pomóc chciał sobie i kolegom, może swojej rodzinie.... No i podobno, tak on mówi, dochował standardów, nie wiem czyich?, mówi, że standardów.... Tak to już bywa, w życiu trzeba umieć Ustawy (ić się) pisać, nie każdy potrafi... Komentarz trochę zapętlony, ale to tak jak muszę Ci wszystko tłumaczyć,
http://www.pardon.pl/artykul/8109/senator_po_tworzyl_ustawe_na_ktorej_zarabia_jego_f irma
Na dodatek Niesiołowski, którego ceniłem za wiedzę ale nie za jazgot, próbuje tego d..pka bronić, i tak poślizgiem po bandzie może płazem ujść i będzie bezrobotnym, podobno co któremuś może co 20-temu, robotę załatwiał albo i nie, ale kasę weźmie. Trochę cicho nad tymi standardami,.......

Scarlett
15-03-2009, 18:06
http://www.dziennik.pl/polityka/article341123/Lepper_zapuka_takze_do_twoich_drzwi.html

Lila
16-03-2009, 09:30
..na razie ogłoszenia na Allegro,na którym ten wystawia do kupna ..nerkę.
Nie wiadomo,gdzie wyżej wymieniony organ się znajduje .Chyba ...wewnątrz dawcy .

jip
16-03-2009, 10:31
"Nie da się zrobić wódki bezalkoholowej"
Kwiatkowski posłużył się takim porównaniem, opisując zależność między Krajową Radą Radiofonii i Telewizji i światem polityki."
Wypowiadał się dosyć rozsądnie i przekonująco, natomiast Wildstein mnie nie bardzo potrafił przekonać - rozmowa o mediach dwóch byłych prezesów TVP.
http://www.tvn24.pl/-1,1590935,0,1,nie-da-sie-zrobic-wodki-bezalkoholowej,wiadomosc.html

A co do nerki i szpiku - może to wygłup a może nie, kiedyś czytałem, że ktoś duszę chciał sprzedać, ale pewno z tego sensacji nie należy robić.

Lila
16-03-2009, 10:52
A co do nerki i szpiku - może to wygłup a może nie, kiedyś czytałem, że ktoś duszę chciał sprzedać, ale pewno z tego sensacji nie należy robić.

Jasne.Powiedz to policji ,bo właśnie jest ekipa ,to przetrząsa internet.
Uważam ,że należy coś robić.
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,93213,6383634,Allegro__Sprzedam_nerke_i_szpik__K up_teraz_40_tys_.html

Jip ,wrzuć w google ,sprzedam dziewictwo.
No cóż ,w tym wypadku wolno ,a i cena nie bywa wygórowana.
Ot ,czasy przyszli...

jip
16-03-2009, 11:04
Lila to są pojedyncze przypadki i zostawmy to policji i portalowi, nie ich łapie i karze, gdzieś wyczytałem, że na podobnym portalu ktoś żonę wystawił, bo mu marudziła jak mecz oglądał, i dostał ofert kilka,co dalej nie pamiętam.....
z tego widać, że nawet marudną żonę można sprzedać poprzez allegro, czy męża marudnego to nie wiem, nie słyszałem....

Alladynka
16-03-2009, 12:29
Pn, 2009-03-16 07:38 (aktualizacja: 09:28)
Samochodom na gaz na podziemny parking wstęp wzbroniony
Straż pożarna będzie sprawdzać jak w praktyce przestrzegane są przepisy pożarowe, które zakazują wjazdu na parkingi podziemne samochodem z instalacją LPG. W Polsce według różnych danych jest prawie 2,5 miliona takich aut. Prawo dotyczące takich samochodów obowiązuje od 10 lat. Mimo to nie jest jednoznaczne.
Strażacy mówią, że zaczynają kontrolę bo przybyło podziemnych parkingów, co oznacza, że ryzyko wybuchu w podziemiach jest coraz większe. Zarządcy podziemnych parkingów powinni umieścić przy wjeździe wyraźne oznaczenie, że na taki parking samochodem na gaz nie powinno się wjeżdżać. W Szczecinie reporter RMF FM Paweł Żuchowski znalazł taki znak jedynie na parkingu biurowca Polskiej Żeglugi Morskiej. W środku jednak, jak sprawdził, stały samochody z gazową instalacją. Tuż obok na parkingu największego centrum handlowego też bez problemu znalazł kilkadziesiąt aut napędzanych na gaz. Kierowcy wjechali na parking, bo nie było oznaczeń. Sami też nigdy o takim zakazie nie słyszeli:
Odpowiednie wytyczne trafiły już również do spółdzielni. Może się okazać, że ktoś kupił mieszkanie z podziemnym garażem, ale auto będzie musiał zostawiać pod chmurką.

Dziś kontrolę przeprowadzą koszalińscy strażacy, ponieważ w tamtejszym centrum handlowym sam właściciel wprowadził zakaz wjazdu z instalacją LPG. Na razie nie wiadomo jednak, jak karać kierowcę, który na taki parking samochodem z instalacją gazową wjedzie. Trudno też będzie strażakom ukarać zarządcę obiektu skoro to oni sprawdzali obiekt przed oddaniem go do użytku i nie zasugerowali wywieszenia specjalnego oznaczenia: Mamy świadomość tego, że włożyliśmy kij w mrowisko. Ale jest to bezpieczeństwo obywateli i to jest dla nas rzecz nadrzędna. Będziemy konsekwentni - mówi młodszy Kapitan Mariusz Suwakis z koszalińskiej straży.
http://www.rmf.fm/fakty/?id=152892
Ciekawe co na to właściciele przerobionych aut ? Ja o takim zakazie pierwszy raz słyszę , mimo że ma 10 lat .
Nie mamy instalacji gazowej , ale tyle ludzi zapłaciło za przeróbke .

senior A.P.
16-03-2009, 14:51
Maja racje !
Po co wysadzac parkingi pod i naziemne.
Jak juz wysadzac to..... kartofle w polu ,bo wiosna za pasem .

jip
16-03-2009, 20:48
Senator PO Tomasz Misiak oświadczył, że - w sensie prawnym i moralnym - nie ma "żadnej jego przewiny" w związku z pracami nad specustawą stoczniową,
No ja też nic wspólnego nie miałem, tylko cholera, że ja też nie mam nic wspólnego z kasą, którą się zarabia za pomocą specustawy, Panie płemierze co się do cholery dzieje, wie Pan, że jestem tolerancyjny ale jak mnie Pan wk...wi bzdurami z ust Misiaka, który myśli, że ja nie myślę, to będziemy zmniejszać poparcie dla PeŁo i poprzemy prezesa z aniołkami, dobra, masz rację piesku, oni to już wcale na razie do poparcia się nie nadają, bo też myślą, że my nie myślimy.... I na kogo będziemy głosować, sami zastartujemy...

kufa86
16-03-2009, 21:05
..na razie ogłoszenia na Allegro,na którym ten wystawia do kupna ..nerkę.
Nie wiadomo,gdzie wyżej wymieniony organ się znajduje .Chyba ...wewnątrz dawcy .
Ogłoszenie usunięte, była cena 40 000,
w naszym wolnym państwie zabroniony jest handel organami.
Wolne państwo, - to kpina.
Nie można sprzedać swojej własności, którą bezspornie jest nerka osobista.
Nie długo nie będzie można sprzedać swojego domu pod lasem,
wystarczy, że Szanowna Unia da taką dyrektywę.

Precz z cenzurą!

Babcia Iwa
16-03-2009, 22:45
Popieram. Widać że ludziska zaczynają trzeźwo patrzeć.

senior A.P.
17-03-2009, 08:36
Kto by tam organami handlowal ,co innego harmonia.

Obce w Polsce dostaja cykory,kapele podworkowe zaczynaja grac.

"Zmartwywstanie" - Lusi Oginskiej i Poreby zrobilo swoje.

Widze,ze na seniorku o nim jakos cicho a tu tyle staruszkow z Lodzi i Warszawy- czyzby nawet "jip-ek z kufa" zapomnial,ze "cicho wszedzie glucho wszedzie co bedzie......." ?

Nowe polskie "Dziady" przemierzaja Polske !
A wy tylko o Pawlakach i Kargulach - wstydzcie sie.

Lila !
Rozruszaj to towarzysto,bo przy kompach zasypia i chrapanie slychac,gornika takze w biedaszybie wcielo.

Lila
17-03-2009, 11:15
Senator PO Tomasz Misiak oświadczył, że - w sensie prawnym i moralnym - nie ma "żadnej jego przewiny" w związku z pracami nad specustawą stoczniową,
No ja też nic wspólnego nie miałem, tylko cholera, że ja też nie mam nic wspólnego z kasą, którą się zarabia za pomocą specustawy, Panie płemierze co się do cholery dzieje, wie Pan, że jestem tolerancyjny ale jak mnie Pan wk...wi bzdurami z ust Misiaka, który myśli, że ja nie myślę, to będziemy zmniejszać poparcie dla PeŁo i poprzemy prezesa z aniołkami, dobra, masz rację piesku, oni to już wcale na razie do poparcia się nie nadają, bo też myślą, że my nie myślimy.... I na kogo będziemy głosować, sami zastartujemy...

Jip ,podpisuję się ...
W części chociaż.:)
Bądź dobrej myśli,premier ma przemówić .Najdalej do środy.
Z drugiej strony ,nie dziwię się ,że go zatkało.

tadeusz50
17-03-2009, 17:43
Kto by tam organami handlowal ,co innego harmonia.

Obce w Polsce dostaja cykory,kapele podworkowe zaczynaja grac.

"Zmartwywstanie" - Lusi Oginskiej i Poreby zrobilo swoje.

Widze,ze na seniorku o nim jakos cicho a tu tyle staruszkow z Lodzi i Warszawy- czyzby nawet "jip-ek z kufa" zapomnial,ze "cicho wszedzie glucho wszedzie co bedzie......." ?

Nowe polskie "Dziady" przemierzaja Polske !
A wy tylko o Pawlakach i Kargulach - wstydzcie sie.

Lila !
Rozruszaj to towarzysto,bo przy kompach zasypia i chrapanie slychac,gornika takze w biedaszybie wcielo.
Oj wcięło, wcięło bo pewien d...ń powiedział, że emerytom górnikom jest tak dobrze bo mają po dziesięć tysięcy zł. emerytury. To i jeszcze muszą dorobić. Wiesz kopę ten bieda szyb w piwnicy. Dokopałem się do swojej starej kopalni i duchy mówią, że to nieprawda iż górnicy mają tyle emerytury. Może to ci z WRON-y mają tyle i chowają się pod dywan. Co ty na to?

Lila
17-03-2009, 19:57
Chciałabym ,a boję się ...la la la ..:)

To nie ja ,tylko Premier.

Będę apelował o usunięcieTomasza Misiaka z klubu jak i z samej Platformy Obywatelskiej. W obu sprawach potrzebowałem dużo czasu na przemyślenia ..
Ufff,biedak .Faktycznie wolno myśli ; jeszcze wolniej niż Jip czyta.

A teraz będzie myślał nad Waldemarem .Bo co zrobić z sikawką i Grzymałą Konkubiną ?
Pomyśleć ,że od konkubinatu zależy koalicja . Bo jak się Waldi obrazi ? I co ? Wybory nowe ?

bronczyk
17-03-2009, 20:02
Premier próbował się odetkać, ale może tak bardzo się nie starał. I tu mam problem, ponieważ wolałabym jasne stanowisko. A tak to niby potępia rodzinne uczucia Pawlaka, ale to sprawa PSL. Pocieszam się tylko, że wpływ na stanowisko premiera miała niezwykła mądrość Waldusiowej rodzicielki. Lat 71(mogę się mylić, ale troszeczkę) i co tam dla niej kursy walut, parkiety giełdowe, opcje itd. Może ją na premiera co tylko dla rodziny ma taka energia pracować.

Lila
17-03-2009, 20:05
Pani Marianna Pawlak ,na dodatek nie wygląda na prezydenta takiej firmy ( takie ma stanowisko ).
Nie znam ,nie widziałam .Powtarzają złośliwi dziennikarze ,którym stojąca przy płocie starsza lady ,pokazywała drogę.

A musi wyglądać ?
Czy pani prezes ma z laptopem i komórką po wsi latać ?:)

jip
17-03-2009, 20:08
"Nie może być mowy" o łamaniu standardów przez wicepremiera Waldemara Pawlaka -" To PSL - a my dodamy - zielonych standardów, był okres, gdzie koniczynki gadały do rzeczy, ale pewno chodziło o zielone standardy, no i .. no widzisz szlak Ciebie piesku trafia mnie też, zielone standardy to zielony KRUS to mnie więcej wk..ia niż Pawlakowe standardy, wiem jak jest w straży, i tam jak jest niech jest ale, ale nie kombinuj człowieku, bo na kogo w końcu będę głosował, na LZS? Chyba do tego dojdzie
No ale dzisiaj słyszałem standardowy wykład, niby akademicki nie polityczny Pana Prezydęta RP, no i początkowo do czasu jak nie zobaczyłem pieprzyka , myślałem , że to prezes i czekałem na aniołki, a to ani nie prezes ani aniołków nie było a wykład spotowy, było dobrze jest źle ale nie wypowiadam się politycznie, tamci robili dobrze teraz, ja się nie wtrącam do rządu ale ......i cały prezes z aniołkami a okazuje się, że to standardowy brat bliźniak, prezydęt, który miał być dla wszystkich Polaków a jest dla niektórych.....

Lila
17-03-2009, 20:13
KRUS jest właśnie zielonym standardem. Ciekawe ,dokąd ta święta krowa będzie nas ssała ?

Także standardem jest ,że na wojny ''na górze '' płacimy my.Podatnicy.
http://www.wprost.pl/ar/156272/Prezydencie-chron-sie-sam/

jip
17-03-2009, 20:22
Lila kandyduj, może zachowasz standardy, bo ja za siebie nie ręczę, pies mnie podpuści i po standardach, bo go zatrudnię za michę.

Lila
17-03-2009, 20:25
Lila kandyduj, może zachowasz standardy, bo ja za siebie nie ręczę, pies mnie podpuści i po standardach, bo go zatrudnię za michę.

Standardem będzie mówienie sobie "ty''. Słyszałeś .Z Unii przysłali nakaz. Ma być równo ,nawet bez różnicy płci .

Pani Slowikowa
17-03-2009, 20:27
Standardem będzie mówienie sobie "ty''. Słyszałeś .Z Unii przysłali nakaz. Ma być równo ,nawet bez różnicy płci .

Cos mi to przypomina:rolleyes: Tylko ze kiedys to "wy" bylo przymusowe :rolleyes: do tego "towarzyszu" opcjonalne:D

Lila
17-03-2009, 20:31
Cos mi to przypomina:rolleyes: Tylko ze kiedys to "wy" bylo przymusowe :rolleyes: do tego "towarzyszu" opcjonalne:D

Ha ha ..:D teraz też przymusowo będzie.Nawet do pani prezydentowej ,ponoć.

zosia446
17-03-2009, 20:34
Czytam te oburzone komentarze i tak sie zastanawiam,co zrobilby kazdy senior majac takie mozliwosci jak Pawlak,moze nie ztrudnilby mamusi ,aby nie razila wysublimownych gustow takich lilowych fiolkow,ale np.mloda sistrzenice,ktorej wyglad nie bylby w stanie razic,chyba ze "sexapilem".
Kazdy ,jestem pewna, zrobily to samo,bo wladza deprawuje,moi panstwo.
Nie sztuka byc uczciwym w Koziej Wolce,ale tam ,na szczytach ,gdzie glosy wyborcow wyniosly swoich przedstawicieli.
Jacy wyborcy ,tacy przedstawiciele.

jip
17-03-2009, 20:35
Byłem szybszy, wczoraj już to gdzieś napisałem, tylko nie wiem gdzie? Wiesz jak to jest na starość człowiek wie, że coś zrobił ale nie wie z kim, nie wie gdzie i nie wie co zrobił......

kufa86
17-03-2009, 20:39
KRUS jest właśnie zielonym standardem. Ciekawe ,dokąd ta święta krowa będzie nas ssała ?

Lekka przesada, KRUS maskuje bezrobocie,
faktycznie pewna ilość farmerów na tym korzysta.
Chorobowe z KRUS to 5 zł dziennie.

Lila
17-03-2009, 20:42

A co z rentami ? Też lichawe ?

kufa86
17-03-2009, 20:43
Podałem propozycję zwracania się w stylu unisex, to łaskawcy (towarzyszki) z cenzury wycięli.

jip
17-03-2009, 20:44
Przestań się wygłupiać, to czemu się tak bronią?......

kufa86
17-03-2009, 20:44
A co z rentami ? Też lichawe ?
Zdarzają się nagminnie 400 zł.

Lila
17-03-2009, 20:51
Zdarzają się nagminnie 400 zł.

Majątek .No, ale chłopu samo rośnie - jak powiedziała Jagna Borynie w noc poślubną.

kufa86
17-03-2009, 20:52
Przestań się wygłupiać, to czemu się tak bronią?......
Żaden wygłup,
rolnik poniżej 10 ha nie utrzyma rodziny z pola, zakładam, że nie specjalizuje się.
Po likwidacji KRUS powstałaby spora rzesza bezrobotnych,
bronią się ci bogaci (setki ha) i to dość skutecznie.

Najlepszy przekręt, to to, że można mieć parę psów rasowych (albo rybek) i być rolnikiem-hodofcą.

kufa86
17-03-2009, 20:53
Majątek .No, ale chłopu samo rośnie - jak powiedziała Jagna Borynie w noc poślubną.
Wyłącznie w dobrych rękach.

Lila
17-03-2009, 20:56
A propos .Czy ktoś wie ,co to ''żenicha '' na Kresach ?

jip
17-03-2009, 21:01
Żaden wygłup,
rolnik poniżej 10 ha nie utrzyma rodziny z pola, zakładam, że nie specjalizuje się.
Po likwidacji KRUS powstałaby spora rzesza bezrobotnych,
bronią się ci bogaci (setki ha) i to dość skutecznie.

Najlepszy przekręt, to to, że można mieć parę psów rasowych (albo rybek) i być rolnikiem-hodofcą.
To dlaczego nikt się szewca nie zapyta, kiedy butów do naprawy mu nie przynoszą, albo sklepikarza, jak klientów nie ma? na szkolenie i zmieniaj zawód powiedzą, a rolnik? a rolnik to krowa święta, tak było za komuny ta i teraz ma być i na wieki...
A co do rośnięcia u chłopa to zależy od chłopa i od rąk....

kufa86
17-03-2009, 21:02
A propos nie wiem,
nie wiem też dlaczego Lila nie jest w KRUS,
do hektarów lasu się przyznała,
czyżby z miłości do płacenia państwu za bezdurno?

Lila
17-03-2009, 21:06
A propos nie wiem,
nie wiem też dlaczego Lila nie jest w KRUS,
do hektarów lasu się przyznała,
czyżby z miłości do płacenia państwu za bezdurno?

Za mało hektarów . Mam zamiar więcej nabyć niebawem ,jako prezent dla konia i być może jego kumpli..Ale już po harapie.KRUS-owym.

kufa86
17-03-2009, 21:09
zmieniaj zawód powiedzą, a rolnik? a rolnik to krowa święta, tak było za komuny ta i teraz ma być i na wieki...
A co do rośnięcia u chłopa to zależy od chłopa i od rąk....
Naczytałeś się głupot w gazetach,
statystyczny rolnik małorolny ma 50+, kto go zatrudni?
Tylko na bezrobocie, ładnie by wtedy statystyki wyglądały.
A co do rośnięcia, wiek rąk też się liczy i to co dalej.

jip
17-03-2009, 21:16
Naczytałeś się głupot w gazetach,
statystyczny rolnik małorolny ma 50+, kto go zatrudni?
Tylko na bezrobocie, ładnie by wtedy statystyki wyglądały.
A co do rośnięcia, wiek rąk też się liczy i to co dalej.
Nie naczytałem się głupot tylko własne doświadczenie, kto mi się zapytał, jak miałem 50+ i padł mi sklep, szukaj sobie coś co Ci będzie leżeć albo z czym sobie poradzisz, płaciłem ZUS ponad 700zł miesięcznie + czynsz 800... ale to już było..., a czemu ich tak bronisz? też KRUS płacisz? Nie zasłuchałeś się w Sawickiego albo Pawlaka?

Lila
17-03-2009, 21:19
O matko !! ZUS się z KRUS-em bije .!

''Żenicha '' to pyszna nalewka z róży.Jak balonik był na oknie ,znaczy się - panna na wydaniu.
Nim dojrzeje ta nalewka ,za mąż pójdzie moja Ewka.

kufa86
17-03-2009, 21:20
Nie naczytałem się głupot tylko własne doświadczenie, kto mi się zapytał, jak miałem 50+ i padł mi sklep, szukaj sobie coś co Ci będzie leżeć albo z czym sobie poradzisz, płaciłem ZUS ponad 700zł miesięcznie + czynsz 800... ale to już było..., a czemu ich tak bronisz? też KRUS płacisz? Nie zasłuchałeś się w Sawickiego albo Pawlaka?
Też mi firma padła, znam ten ból.
Krusu nie płacę.
Rolników są miliony, a takich jak my niewiele, nie bronię ich i tak mają prze....
Pawlak dobry byłby w pokera.
Ten milion drobniaków, czy 5 ooo ooo zgodnie z prawem pobierałby bezrobocie, a potem pomoc społeczną, a tak płaci,
śmieszne kwoty, ale płaci.

Lila
17-03-2009, 21:22
Krusu nie płacę.
Rolników są miliony, a takich jak my niewiele, nie bronie ich i tak mają prze....

Jako dyszel do ...karety.:)

kufa86
17-03-2009, 21:29
Jako dyszel do ...karety.:)
Na ten temat i sikawki, powinna się konkubina wypowiedzieć.

jip
17-03-2009, 21:30
Na ten temat i sikawki, powinna się konkubina wypowiedzieć.
Nie widziałeś, że zadowolona i z dyszla i sikawki?

maja59
17-03-2009, 22:32
Krusu nie płacę.
Rolników są miliony, a takich jak my niewiele, nie bronię ich i tak mają prze....
Ten milion drobniaków, czy 5 ooo ooo zgodnie z prawem pobierałby bezrobocie, a potem pomoc społeczną, a tak płaci,
śmieszne kwoty, ale płaci.
Rolników zarejestrowanych dla dopłat unijnych czyli z gospodarstwami od 1 ha użytków rolnych w górę jest ok.1.500.000. To płatnicy KRUS plus ich żony i dzieci pracujące w gospodarstwie. W przypadku bezrobocia wszyscy mają prawo do pomocy czyli ok. 5.000.000 osób. Dobrze to wyliczyłeś.

jip
18-03-2009, 11:42
Rolników zarejestrowanych dla dopłat unijnych czyli z gospodarstwami od 1 ha użytków rolnych w górę jest ok.1.500.000. To płatnicy KRUS plus ich żony i dzieci pracujące w gospodarstwie. W przypadku bezrobocia wszyscy mają prawo do pomocy czyli ok. 5.000.000 osób. Dobrze to wyliczyłeś.
O ile tak jest to trzeba wyliczyć, pokazać ludziom co jest grane, a na razie pokazuje się dysproporcje w opłacaniu ubezpieczenia i sprawę zaciemnia, ale też nigdzie nie jest powiedziane, że gospodarstwo 1 lub 5 ha to zakład pracy i powinno dawać utrzymanie, za małe to przekształcać na dochodowy zakład pracy albo szukać innego zarobku, szewca nikt się nie zapyta czy ma za mały zakład, i co będzie z sobą robił jak klientów mu braknie?, a rolnik to święta krowa, był za komuny i jest teraz? Maja KRUS-u nie broń, bo albo sprawę się zaciemnia albo jest to jawna niesprawiedliwość. Znam gościa, ma 400ha i 60 zł miesięcznie..... czyli kto z kogo kpi?

Lila
18-03-2009, 11:49
O ile tak jest to trzeba wyliczyć, pokazać ludziom co jest grane, a na razie pokazuje się dysproporcje w opłacaniu ubezpieczenia i sprawę zaciemnia, ale też nigdzie nie jest powiedziane, że gospodarstwo 1 lub 5 ha to zakład pracy i powinno dawać utrzymanie, za małe to przekształcać na dochodowy zakład pracy albo szukać innego zarobku, szewca nikt się nie zapyta czy ma za mały zakład, i co będzie z sobą robił jak klientów mu braknie?, a rolnik to święta krowa, był za komuny i jest teraz? Maja KRUS-u nie broń, bo albo sprawę się zaciemnia albo jest to jawna niesprawiedliwość. Znam gościa, ma 400ha i 60 zł miesięcznie..... czyli kto z kogo kpi?

Zapewniam Cię jip ,że na wsi biedy nie ma. W każdym razie ,w moim rejonie.
Dużo ludzi załapało się na dopłaty ,dorabiają na czarno w mieście i żyją sobie ,płacąc grosze.

Babcia Iwa
18-03-2009, 11:58
Ale jak dojdą do wieku emerytalnego to zacznie się krzyk że państwo wypłaca im głodowego emerytury i żądać będą podwyżek i zrównania emerytur ich z tymi co płacili duży haracz ZUS-owi.Tak to już jest że dawać nie chcemy ale brać owszem czemu nie - należy się!!!

jip
18-03-2009, 12:27
Zapewniam Cię jip ,że na wsi biedy nie ma. W każdym razie ,w moim rejonie.
Dużo ludzi załapało się na dopłaty ,dorabiają na czarno w mieście i żyją sobie ,płacąc grosze.
Właśnie widzę, że biedy nie ma, ale jęczenie, narzekanie było i jest, pracowałem dość długo z rolnikami i znam ich myślenie doskonale, znam ich warunki, znam ich parcie na robotę- zaznaczam nie mówię o wszystkich, bo jak w każdym środowisku jest i tak i siak czyli różnie bywa....
Ale dodaję: konferencja prezesa od aniołków o bezrobociu - naprawdę pie....olenie jakby był z innego świata, nie widział co na tym świecie się dzieje....

POLA
18-03-2009, 16:27
nie chce być europosłem, a według tego, którego Miller nazwał zerem, wystraszył się tak rewelacyjnie mądrego przeciwnika jak on, przeto ozwał się w te oto słowa:
Liczyłem na twarde i merytoryczne debaty z nim. Ale widać doszedł do wniosku, że nie jest do nich przygotowany.
Brawo Ziobro! Jaka skromność. To się nazywa mieć dobre samopoczucie.:D

Lila
18-03-2009, 22:34
http://www.dziennik.pl/swiat/article343092/Oto_jak_talibowie_uderza_w_Polakow.html

Bez komentarza . Słabo się robi.

Lila
18-03-2009, 22:49
http://nczas.com/wazne/kadry-tuska-zarabiaja/

Poczytać można.
DONBAS zaczął zwolnienia w Hucie ''Częstochowa ''.

POLA
18-03-2009, 23:51
Europosłem ma być Krzaklewski!
Koniec świata, rzekłby Pawlak od Kargula.

Lila
19-03-2009, 10:37
Europosłem ma być Krzaklewski!
Koniec świata, rzekłby Pawlak od Kargula.

To on żyje w dalszym ciągu ?

senior A.P.
19-03-2009, 10:42
Troche sie postarzal ,no i kasy zaczyna brakowac.
Lepiej to w "euro" zarabiac ,posadka niczego sobie.

jip
19-03-2009, 11:46
A nie zauważyliście, że PeŁo rozszerza się i na lewo i na prawo i robi to bardzo umiejętnie? Może dojdzie do tego, że przeciągną, któregoś z bliźniaków....:D

POLA
19-03-2009, 11:53
To on żyje w dalszym ciągu ?
A jakże!;)
Krzaklewski jeszcze nie wie, czy sprzymierzy się z PiSem czy z PO. Wolę pierwszy wariant.

Jip, umiejętnie?
Toż nie mają już z kogo wybierać, ławka za krótka, dlatego wkładają łapki w nie swoje kieszenie:D

jip
19-03-2009, 13:27
A jakże!;)
Krzaklewski jeszcze nie wie, czy sprzymierzy się z PiSem czy z PO. Wolę pierwszy wariant.

Jip, umiejętnie?
Toż nie mają już z kogo wybierać, ławka za krótka, dlatego wkładają łapki w nie swoje kieszenie:D
No nie wiem, myślę, że to co ja myślę jest lepsze, przynajmniej dla mnie, ale za bliźniakami bym nie był....

Lila
19-03-2009, 14:00
No nie wiem, myślę, że to co ja myślę jest lepsze, przynajmniej dla mnie, ale za bliźniakami bym nie był....

Jip ...Ty wyznajesz zasadę ,że lepsza sraczka - od bliźniaczka.
Ale niekoniecznie tak musi być .
Postaraj się jakoś przemóc do nich .Nie mozesz patrzeć,patrz na panią Marię.:) Ona jest w porządku.

jip
19-03-2009, 14:08
Jip ...Ty wyznajesz zasadę ,że lepsza sraczka - od bliźniaczka.
Ale niekoniecznie tak musi być .
Postaraj się jakoś przemóc do nich .Nie mozesz patrzeć,patrz na panią Marię.:) Ona jest w porządku.
Tak Pani Maria zawsze uważałem, że to mądra kobieta, ale co do bliźniaków - masz rację wolę tydzień na kiblu siedzieć, i nie przekonuj mnie, bo dzisiaj jednego słyszałem a wczoraj drugiego i to samo pie...olą, i tak samo i jak ich słucham to już dostaję.. co Ty mówiłaś? ... no właśnie a co dopiero jak byś mnie przekonała... tydzień na kiblu murowany.

jip
19-03-2009, 20:42
No i wszędzie podobnie i tu i tam przewalają jak tylko mogą i wszystko dla naszego dobra, tak mówią:
"Unia na Rzecz Europy Narodów (UEN), czyli frakcja w Parlamencie Europejskim, która skupia m.in. europosłów PiS, zleciła w 2007 roku ekspertyzę prawną dla kancelarii Grynhoff Woźny Maliński. Problem w tym, że jednym z najważniejszych polityków frakcji jest Adam Bielan, a w kancelarii pracuje jego żona Wiktoria – wynika z ustaleń serwisu internetowego tvp.info."
http://wiadomosci.onet.pl/1937379,11,item.html
No i jeszcze jak oni się boją, posłowie, że przestaniemy płacić na filmiki prezesa z aniołkami, na co tam jeszcze? ... na partie, no bo z czego by w kryzysie pokazali jak dbają o wyborców...... nie warcz, wiem, że to z Twojej michy też idzie.....

Lila
19-03-2009, 20:53
No i wszędzie podobnie i tu i tam przewalają jak tylko mogą i wszystko dla naszego dobra, tak mówią:
"Unia na Rzecz Europy Narodów (UEN), czyli frakcja w Parlamencie Europejskim, która skupia m.in. europosłów PiS, zleciła w 2007 roku ekspertyzę prawną dla kancelarii Grynhoff Woźny Maliński. Problem w tym, że jednym z najważniejszych polityków frakcji jest Adam Bielan, a w kancelarii pracuje jego żona Wiktoria – wynika z ustaleń serwisu internetowego tvp.info."
http://wiadomosci.onet.pl/1937379,11,item.html
No i jeszcze jak oni się boją, posłowie, że przestaniemy płacić na filmiki prezesa z aniołkami, na co tam jeszcze? ... na partie, no bo z czego by w kryzysie pokazali jak dbają o wyborców...... nie warcz, wiem, że to z Twojej michy też idzie.....

Ty 2007 rok jeszcze pamiętasz ?
Ja też...
Ale skup się na czasie teraźniejszym ,nie oglądaj się za siebie ...Zgoda...wyciągaj rękę i co tam chcesz.Przebaczaj...:)

To tylko Twoje słowa.

jip
19-03-2009, 21:10
Masz rację dajmy Bielanowi spokój, może za to tuning prezydentowi zrobił, ale najpewniej już kasę i tak stracił, a tym co przewalali czy to teraz, czy przedtem nie przedawniam, mnie mogą gonić do 5 lat, to niech ich też za te 5 lat pogonią a jak można to w skarpetkach. Ale niech nie mówią, że pogonią a pogonią.
Ale kasa na partie to insza inszość, i tu ich pooglądam.....

Scarlett
19-03-2009, 22:44
http://wiadomosci.onet.pl/1937580,11,item.html

POLA
20-03-2009, 00:06
Ano ten, który stopy lizał Lepperowi, wcześniej terminował bodaj w ZCHN, a teraz komu innemu świadczy swoje jakże cenne usługi.

Dlaczego tenże poseł kojarzy mi się z takim czymś, co tępić należy, bo z tego podobno wszy wyrastają?
Hmm...nieuprawnione mam jakieś skojarzenia, a może nie do końca?
Nazwisko niby przyzwoite, ale ta reszta?

Kazik
20-03-2009, 00:20
Ano ten, który stopy lizał Lepperowi, wcześniej terminował bodaj w ZCHN, a teraz komu innemu świadczy swoje jakże cenne usługi.

Dlaczego tenże poseł kojarzy mi się z takim czymś, co tępić należy, bo z tego podobno wszy wyrastają?
Hmm...nieuprawnione mam jakieś skojarzenia, a może nie do końca?
Nazwisko niby przyzwoite, ale ta reszta?
Lecąc kiedyś z Lepperem do Brukseli powiedział (podobno) stewardesie że to miejsce przy oknie to dla premiera Leppera, a ona na to "że Lepper nie lubi przy oknie". Trzeba znać przyzwyczajenia swojego pryncypała.

A w Brukseli był też wazeliniarzem, do tego jeszcze M. Giertych który tam dowodził że nie pochodzimy od małpy--no i opinia o nas gotowa.

POLA
20-03-2009, 00:34
I cóż tu poradzić?
Musimy z takim politycznym zoo jakoś przetrwać, zanim dochowamy się ludzi, za których nie będziemy musieli się rumienić.

senior A.P.
20-03-2009, 08:35
Ci co jezdza dzisiaj do Brukseli skoncza tak jak ci co jezdzili do Moskwy !

tadeusz50
20-03-2009, 09:08
Ale senatorowie zgotowali bubla prawnego.
Mandat dostaniemy już za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 1km/godz.
http://www.polskatimes.pl/dziennikzachodni/stronaglowna/96213,haslo-kodeksu-kierowco-plac,id,t.html

A gdzie tolerancja na wadę odczytu i to dwóch urządzeń. W samochodzie i radaru. To aby nie przekroczyć prędkości należy założyć prędkość -10km/godz od dopuszczalnej. Może lepiej pieszo zdrowiej i oszczędniej.

Kazik
20-03-2009, 10:22
W telewizorni wczoraj mówili że ostatecznie stanęło na przekroczeniu o 5 km/h (tu w artykule piszą 1-10) Czyli 1 przekroczony tez wystarczy?

Kto uchwala w sejmie i zatwierdza w senacie buble? Myślę że koalicja rządząca, bo zawsze wszystko przegłosują. Dobrze że Prezydent czuwa.

No i po tak gremialnej krytyce tej ustawy o której teraz piszemy-to powinno się to zawetować czy nie?

A jak L.K. zawetuje to PO miesiącami będzie to wypominać, dodając "zawetował dobrą ustawę jak zwykle."

Już wyobrażam sobie jak zapluty entomolog to wygłasza, z radością aż piana powstaje na wargach.

Lila
20-03-2009, 10:36
W telewizorni wczoraj mówili że ostatecznie stanęło na przekroczeniu o 5 km/h (tu w artykule piszą 1-10) Czyli 1 przekroczony tez wystarczy?

Kto uchwala w sejmie i zatwierdza w senacie buble? Myślę że koalicja rządząca, bo zawsze wszystko przegłosują. Dobrze że Prezydent czuwa.

No i po tak gremialnej krytyce tej ustawy o której teraz piszemy-to powinno się to zawetować czy nie?

A jak L.K. zawetuje to PO miesiącami będzie to wypominać, dodając "zawetował dobrą ustawę jak zwykle."

Już wyobrażam sobie jak zapluty entomolog to wygłasza, z radością aż piana powstaje na wargach.

1 km - nie.
Niemniej większego idiotyzmu nie widziałam.
A tyle się mówiło ,że Tusk ma prawo jazdy .I co z tego ,skoro jeździć na naszych drogach nie umie ?
Skoro wyprzedzasz TIRy ,aby cię nie zamknęły w pułapce średnio przyjemnej ,zważywszy iż ich kierowcy wyglądają jak naćpani ze zmęczenia ,to 5 czy 10 km może wskoczyć jak nic.Przy szybkości ,jaka obowiązuje na krajówce na terenie miasta ( u mnie jest chyba z 10 fotoradarów ,nie wiem ile czynnych ) ,to te 5 km w jedną czy drugą ,nie ma znaczenia.

Jeśli prezydent zawetuje ustawę ,to znaczy ,że zna się na jeździe samochodem.Bo ci co w ogóle coś takiego wymyślili ,nie mają o tym pojęcia .Zapomnieli ,jak się jeździ bez koguta.
Vide - Jamajka Komorowski.

jip
20-03-2009, 11:08
Ciekawe, czy źródłem tej wiadomości dla Kazika była instrukcja partyjna czy jakieś inne, nigdzie nie widziałem kary za przekroczenie prędkości o 1 km, wszędzie jest powyżej 10km/h.

senior A.P.
20-03-2009, 15:00
Nie pchac sie staruszki za kierownice ,rozaniec i pod piec/kaloryfer,przy zdrowaskach nigdy nie ma wypadku.

Warunek: rozaniec tylko w domu i w kosciele ,bo w samochodzie juz jest niebezpieczny ,nawet gdy wisi przy lusterku wstecznym !
Co do predkosci jazdy za jazde z nadmierna - solic mandaty ,policja jest biedna i potrzebuje na paliwo.
Tiry na wagony a nie na poskie drogi ,polska to nie autostrada.
Handlarz i kupiec na towar poczeka.

POLA
20-03-2009, 16:05
opodatkować posłów za głupie pomysły.
Ale byłaby kasa!!!:D

W ramach walki z palaczami, proponują wprowadzić zakaz:
1.eksponowania w sklepach fajek, mają się znajdować pod ladą, żeby wzroku nie kusiły:D
2.zakaz prowadzenia samochodu z fają w zębach.

To drugie nie najgłupsze, ale...kto będzie za jazdę z petem w dziobie ścigał?

Podobno to nie koniec radosnej twórczości... a autostrady - trawą porastają...:mad:

Scarlett
20-03-2009, 18:22
http://www.dziennik.pl/polityka/article344689/Palikot_Trzeba_bronic_Kaczynskich.html

Lila
20-03-2009, 20:16
Palikot hmmm...przyglądam mu się uważnie ...i coś w nim zaczynam widzieć.

Tylko niech nie pokazuje się w moim regionie ,bo Szczekociny i Maciejowice chcą wyrwać nogi Frasyniukowi ,a on go broni...

Czy chłopi dobijali powstańców ?
Zależy jakich.Styczniowych na pewno.
Taka jest prawda ,więc niech się nie obrażają.W najlepszym razie ,wydawali Moskalom i nieliczne wyjątki tego nie zmienią.
Kosy na sztorc stawiali w czasie Naczelnika Kościuszki.
Ale w czasach Traugutta ,zachowywali się haniebnie.

bronczyk
20-03-2009, 20:33
Lilu, ależ ci od Maciejowic i innych powstań już w ziemi spokojnie leżą. A chyba i kos już nie ma. No, może parę sztuk jako broń biała na strychu leży.

Lila
20-03-2009, 20:40
Lilu, ależ ci od Maciejowic i innych powstań już w ziemi spokojnie leżą. A chyba i kos już nie ma. No, może parę sztuk jako broń biała na strychu leży.

Ba ,leżą .Ale się burzą potomkowie..Wiem co mówię,bo to moje okolice są.
Wydawali powstańców 63 roku wnuki tych spod Maciejowic.
A Frasyniuk nie wycofa się z tego co powiedział ,bo powiedział prawdę.
Cały PSL - grabie i do siebie .Grabie mają jeszcze .

POLA
20-03-2009, 23:58
Frasyniuk palnął prawdę, ostro, ale prawdę i za to pocierpi, bo nikt mu racji głośno nie przyzna, choć wielu po cichu...jak najbardziej się z nim zgadza.

Jakiś były poseł ludowy (nazwiska nie pomnę) strasznie dziś gdakał w tvn24 wielce obrażony.
Nie wiem, czy wojny klasowej z tego powodu nie będzie.;)

Lila
21-03-2009, 00:09
Niech nie gdakają ,tylko się uderzą w pierś cherlawą.
Prawda historyczna i koniec.Zresztą niech przypomną sobie ''Wierną rzekę ''.

Nawet nie wspomnę w tej sytuacji ,aby nie dobijać tych co żywią i bronią,co robili w okolicznych dworkach w kieleckiem.
Własciciela na trawnik ,a chłopstwo na pokoje.I bynajmniej nie po to aby zwiedzać.

Standardy takie.

jano43
21-03-2009, 00:11
Niemiecka policja toleruje przekroczenia dopuszczalnej prędkości do 2 km.Dalej już są mandaty.Jak na ulicy,którą często jeżdżę,widzę sznur samochodów przemieszczających się z dopuszczalną prędkością to gotów jestem założyć się o każde pieniądze,że na szpicy kolumny jedzie niemiec.

POLA
21-03-2009, 00:17
Nie tylko w Kieleckiem, w Wielkopolsce także standardy podobne, a narodowy księgozbiór służył do podpałki.

Co tam Żeromski, co tam przeszłość odległa, a dzisiejsze postawy z sikawkowym na czele?
Kontynuacja w jakimś sensie...

Lila
21-03-2009, 00:52
Żeromski przeszłość dawna,ale do niej nawiązał Frasyniuk.Do tamtego powstania.

A co Tusk ma zrobić z Pierwszą Sikawką Rzeczpospolitej ,to naprawdę nie wiadomo.
Czasy Witosa nie wrócą.