PDA

View Full Version : Nadwaga epidemi take wród zwierzt - jak dba o swojego pupila? - komentarze


szarotka
05-03-2009, 18:41
Komentarz do artykułu: Nadwaga epidemią także wśród zwierząt – jak dbać o swojego pupila? (http://www.senior.pl/124,0,Nadwaga-epidemia-takze-wsrod-zwierzat-8211-jak-dbac-o-swojego-pupila,3857.html)
--------------------
Gdyby wizyty były bezpłatne, to pieski byłyby chudsze - bo wizyty byłyby częstsze.

Malwina
05-03-2009, 18:49
Nadwaga wśród dorosłych , nadwaga wśród dzieci-jemy byle jak i byle co....rzucamy naszym pupilom "odpadki" ze stołu , rozpeiszczamy słodkosciami, nie mamy czasu na spacery,wrzucamy sucha karmę ot tak na oko do miski, dajemy to czego sami nie jemy....i zwierzaki też sie otłuszczają...a potem wszystko jak powyżej.Krzywdzimy je.....

Zenek
24-06-2010, 14:51
Jak czytam taką pisanine to zastanawiam sie w którym miejscu my jesteśmy. Pieski, kotki sie tucza i jeszcze sie nad tym rozczulamy a nie myslimu o tym, że miliony ludzi na swiecie nie ma co jeść i umiera z głodu. Pieski tuczymy tylko po nich nie sprzatamy a może to byłby lepsz temat do dyskusji.

Malwina
24-06-2010, 17:09
Czy Ty nie ogarniasz całosciowo tego co napisałam?Piszę o rozpasaniu ogólnym, podając przykłady że na wzór włascicieli nawet zwierzeta się tuczy......no ja z racji zawodu i zainteresowań mam kota na tym punkcie , bo generalnie żyjemy tak jak byśmy chcieli natychmiast umrzec...zdrowy tryb życia to odpowiednie jedzenie, oddychanie w warunkach w miare wolnych od trucizn, spokój wewnetrzny, troche ruchu...tego nie przestrzegają dziś ani dorośli , ani dzieci ani zwierzeta.....panowie z wiszącymi brzuchami, obrzekłymi powiekami, kobiety otuczone, dzieci okrągłe(pieszczotliwe zjawisko nazywane dobrym wyglądem) jamniki jak kiełbasa...

bronczyk
04-07-2010, 21:15
Problem nadwagi u zwierząt jest bardzo poważny. Większość psów ma nadwagę. Z kotami jest jeszcze gorzej. Zawsze jak mówię o otyłości u pieska to słyszę, że nie wiadomo czemu tyje, tak mało je. I wlecze się taki grubas za właścicielem, sapie, dyszy i żadnej radości ze spaceru nie ma. Zresztą sporo ludzi bierze zwierzęta do domu bezmyślnie. Wychodzą wtedy z psiakiem przed klatkę na siku i do domu. Ma co jeść, ciepło to i zadowolony powinien być. I czworonogi zapychają nudę swojego życia jedzeniem.
Zenek może nam powiesz jak ty hojny jesteś i kogo z tych głodujących dokarmiasz?

Doc
14-07-2010, 09:20
Kiedyś przeczytałem w gazecie pytanie do weterynarza:Czy pies może dostać zawału serca? odp:Tak jeżeli mu zapewnisz ludzkie warunki życia.

Malwina
14-07-2010, 12:46
no... gorzkie to, ale prawdziwe.....

Doc
15-07-2010, 20:21
no... gorzkie to, ale prawdziwe.....
Ale my wiemy jak postępować z kotkami i pieskami.Paluszka między dżwi też nie włożymy... http://www.youtube.com/watch?v=2m9B3QQ55eE