PDA

View Full Version : Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! - komentarze


Biedronka
30-01-2007, 13:40
Komentarz do artykułu: Polscy Seniorzy, prosimy do sieci! (http://www.senior.pl/153,0,Polscy-Seniorzy-prosimy-do-sieci,1922.html)
--------------------
Sama jestem potwierdzeniem tego, o czym mowa w artykule. Będąc czynną zawodowo traktowałam komputer jako narzędzie pracy. Zresztą, początkowo w zakładach pracy nie był instalowany internet. Potem, jak już był do niego dostęp, to pracodawcy złym okiem patrzyli na buszowanie w sieci. Dopiero po przejściu na emeryturę i otrzymaniu od syna jego starego komputera zainstalowałam Internet. No i wsiąkłam. Do dziś odkrywam coraz to nowe możliwości tego wynalazku. A w ubiegłym roku sprawiłam sobie na gwiazdkę nowy sprzęt, z kolorowym monitorem, a co!

Zastawny
30-01-2007, 22:05
Komputer – nie jest to prosta sprawa. Nie mam zamiaru nikogo wystraszyć, aby nie dostępował do komputera. Pierwszy raz spotkałem się z nim w pracy, kończyłem kurs obsługi Windows 95 i Office. Był to rok 1995 lub 96. Od 2000 jestem na emeryturze. Jakoś sobie z tym wszystkim radzę. Dużo piszę i prowadzę wiele rzeczy, chociażby finanse domowe tak dla zabawy. Gier nie mam żadnych za wyjątkiem pasjansów i sławnych kulek. Dość chwalenia. Tak, jak napisano w artykule, jest z ludźmi. Ciężko się wziąć do czegoś nowego. Sam uczyłem współpracowników obsługi komputera. Wniosek jeden, kto chciał i miał chęć to się nauczył. Miałem kolegę, który twierdził, że jemu wcześniej kaktus na dłoni wyrośnie, niż on nauczy się pracy na komputerze. W ubiegłym roku dowiedziałem się, że się nauczył pracy na tym niechcianym urządzeniu i co dziwne ma komputer w domu. Swego czasu uczyłem podstaw pracy swoich wnuków. Teraz wielu rzeczy oni mogliby mnie nauczyć, ale im się nie chce. Niestety takie są prawdy. Wierzę w to, że mający dostęp do komputera seniorzy powinni się obsługi nauczyć. To bardzo przyjemna rzecz. Poczytać wiadomości te, co mnie interesują bez kupowania gazet, posłuchać różnych stacji radiowych niedostępnych w swoim rejonie czy oglądnąć filmy czy jakieś programy telewizyjne i to z całego świata. Takie możliwości daje, „winamp” czy „realplayer”. Pozdrawiam wszystkich czytelników i naprawdę zachęcam do nauki pracy na komputerze. Zachęcam, dlatego, że na różnych forach, niekoniecznie na Seniorze widzę jak wnuki uczą dziadków obsługi, tej małej machiny.

górnik
04-02-2007, 17:32
mam 78 lat,od 10 lat korzystam z komputera a przedewszystkim z internetu.W tym czasie poznałem dużo ciekawych ludzi z którymi na codzień mam kontakt.Prowadze strone internetwą Towarzystwa Przyjaciół Katowic.Zbieram cdzienne informacje o imprezach w mieście które przekazuje zainteresowanym w celu ich wykorzystania.
Jestem w dalszy ciągu ważną osobą w towarzystwie starszych i młodych ludzi.gdyż na bieżąco znam każdy temat.
Zachęcam wszystkich seniorów do korzystania z komputerów gdyż jest w tym dużo przyjemności i zabawy.Dla podniesiania swoich wiadomości korzystam z czasopisma Komputer i Świat.
Do pracy na komputerze wystarczy troche chęci zaparcia to nic trudnego.

tadeusz50
23-08-2009, 21:09
Inni grzebią po zakurzonym archiwum. Ile tu kurzu. To i ja mogę. Mam nadzieję, że reanimacja przyniesie efekt.

bronczyk
23-08-2009, 21:40
A ja jestem starsza pani i coraz śmielej korzystam z internetu. Już dziś nie wyobrażam sobie dnia bez pobytu na forum, bez nauczenia się czegoś z grafiki. Od dwóch lat sama udzielam porad w swojej ukochanej dziedzinie kynologii. Dzięki komputerom parę piesków żyje do tej pory. Chociaż znajome grają jedynie w gry i układają pasjanse, ja uczę się i to jest najfajniejsze. Sama sobie organizuję czas , sama wybieram tematy , o których chcę czytać lub wymieniać uwagi.

Rayton
24-08-2009, 01:27
Kochani, wszyscy tutaj piszecie o komputerze (oczywiscie oprocz Tadzia, ktory jak zwykle kaszle tyle ze nie od kurzu, a od pylicy). Znakomita wiekszosc z Was uzywa komputer tylko do surfowania po internecie, ale nie takie przeciez jest jego podstawowe zadanie.
Na sam dostep do sieci pozwala dzisiaj wiele urzadzen takich chocby jak telefon (ja wlasnie teraz go uzywam) czy telewizory nowszej generacji, ktore podlaczamy bezposredniu do modemu (idealne dla ludzi starszych). Glownym zadaniem komputera jest obsluga oprogramowania, a internet? Tylko jako dodatek.
Aby pokazac jak wiele roznych programow moze obslugiwac Wasza maszyna odsylam na strone http://dobreprogramy.pl/

tadeusz50
24-08-2009, 07:16
Kochani, wszyscy tutaj piszecie o komputerze (oczywiscie oprocz Tadzia, ktory jak zwykle kaszle tyle ze nie od kurzu, a od pylicy). Znakomita wiekszosc z Was uzywa komputer tylko do surfowania po internecie, ale nie takie przeciez jest jego podstawowe zadanie.
Na sam dostep do sieci pozwala dzisiaj wiele urzadzen takich chocby jak telefon (ja wlasnie teraz go uzywam) czy telewizory nowszej generacji, ktore podlaczamy bezposredniu do modemu (idealne dla ludzi starszych). Glownym zadaniem komputera jest obsluga oprogramowania, a internet? Tylko jako dodatek.
Aby pokazac jak wiele roznych programow moze obslugiwac Wasza maszyna odsylam na strone http://dobreprogramy.pl/
Wielkie dzięki za wskazanie przyczyn mojego kaszlu (nic o tym nie wiem) jako pylicy przez doskonałego doktora Smyk( zastanawiam się czy wie coś o pylicy?)
Również wielkie dzięki za wskazanie do czego służy komputer. Pewnie większość starych dziadyg :D nie wie do czego służy.:)
Ile jest komputerów w pełni wykorzystujących swoje możliwości, tak jak ile jest obecnie urządzeń w pełni wykorzystywanych. Telefon komórkowy, pralka, mikrofalówka, telewizor?
Dobra dość kpin.

Rayton
24-08-2009, 08:33
Wielkie dzięki za wskazanie przyczyn mojego kaszlu (nic o tym nie wiem) jako pylicy przez doskonałego doktora Smyk( zastanawiam się czy wie coś o pylicy?)
Również wielkie dzięki za wskazanie do czego służy komputer. Pewnie większość starych dziadyg :D nie wie do czego służy.:)
No ladnie, ladnie to tak nazywasz Seniorow? Dziadygi? Ile Ty masz lat Tadziu? Pomyslec, ze tyle pozadnych ludzi zginelo pod ziemia.

tadeusz50
24-08-2009, 09:06
No ladnie, ladnie to tak nazywasz Seniorow? Dziadygi? Ile Ty masz lat Tadziu? Pomyslec, ze tyle pozadnych ludzi zginelo pod ziemia.
Mówią, że ja nie mam poczucia humoru a tu jak widzę wyraźnie ten brak. Po "starych dziadygach" umieściłem:D co oznacza w moim mniemaniu zaznaczenie, że kpię z tych słów. Następny co się czepia jak rzep psiego ogona górników. Wara od nich.:mad:

Alsko
24-08-2009, 09:16
Inni grzebią po zakurzonym archiwum. Ile tu kurzu. (...)
O matko! Coś się czepił tego grzebania w archiwum, Tadziu? Alergię masz czy co? ;) :)
Właśnie chciałam wyciągnąć pewien wątek, ale teraz to strach się bać.
A nie lepiej tak?: czytam, co mnie interesuje. Wyciągam stary wątek, nie będzie miał powodzenia - spadnie.


PS Mam pytanie do Raytona: jak Ty to robisz, że reanimujesz wątek archiwalny? Przecież one nie mają narzędzia do zrobienia nowego wpisu.

tadeusz50
24-08-2009, 09:23
Alu co jak co ale Ciebie nie podejrzewałem o braki w poczuciu humoru, którego tak się domagasz. Humoru oczywiście, tylko w jakimś określonych zarysach. Coś nie tak uwaga z wpisaniem do dzienniczka uwag.

Alsko
24-08-2009, 09:30
Nie jestem wybrakowana! Się nie przezywaj :)
A dzienniczka nie daję czepialskim :D, o!

Lepiej powiedz, jak reanimować wątek! :confused:

Rayton
24-08-2009, 09:35
PS Mam pytanie do Raytona: jak Ty to robisz, że reanimujesz wątek archiwalny? Przecież one nie mają narzędzia do zrobienia nowego wpisu.

Tadzio wie, ze Dr. Smyk umie nie tylko reanimowac, ale tez diagnozowac na odleglosc. A na powaznie to u mnie (w telefonie) ukazuja sie opcje pozwalajace dokonac nowego wpisu w starych watkach.

krystynacz46
24-08-2009, 09:38
Kochani, wszyscy tutaj piszecie o komputerze (oczywiscie oprocz Tadzia, ktory jak zwykle kaszle tyle ze nie od kurzu, a od pylicy). Znakomita wiekszosc z Was uzywa komputer tylko do surfowania po internecie, ale nie takie przeciez jest jego podstawowe zadanie.
Na sam dostep do sieci pozwala dzisiaj wiele urzadzen takich chocby jak telefon (ja wlasnie teraz go uzywam) czy telewizory nowszej generacji, ktore podlaczamy bezposredniu do modemu (idealne dla ludzi starszych). Glownym zadaniem komputera jest obsluga oprogramowania, a internet? Tylko jako dodatek.
Aby pokazac jak wiele roznych programow moze obslugiwac Wasza maszyna odsylam na strone http://dobreprogramy.pl/Wszystko to wiem i korzystam z tych dobrodziejstw ,pozdrawiam.

Rayton
24-08-2009, 09:41
Wszystko to wiem i korzystam z tych dobrodziejstw ,pozdrawiam.

Pozdrawiam serdecznie i zycze milego surfowania po forum.

Alsko
24-08-2009, 09:43
(...) u mnie (w telefonie) ukazuja sie opcje pozwalajace dokonac nowego wpisu w starych watkach.
Dziękuję, Rayton!
No to klapa. Lubię nowinki, ale telefonu używam tylko do dzwonienia i SMSowania. Muszę sprawdzić, czy u mojego operatora takie operacje są płatne :confused:

krystynacz46
24-08-2009, 09:44
Pozdrawiam serdecznie i zycze milego surfowania po forum.Dziękuję.http://srv125.odsiebie.com/MTI1MTA5OTUzNw==/MTI1MTA5OTg1MDQ4LmdpZg==/sunny02.gif (http://odsiebie.com)

Rayton
24-08-2009, 09:47
Moze w Twojej przegladarce nie masz wlaczone Java Script?

Rayton
24-08-2009, 09:48
Dziękuję.http://srv125.odsiebie.com/MTI1MTA5OTUzNw==/MTI1MTA5OTg1MDQ4LmdpZg==/sunny02.gif (http://odsiebie.com)

Niech nam swieci, ociepli troche atmosfere na forum.

Alsko
24-08-2009, 09:56
Java Script? No to mam zajęcie po obsłużeniu wymagającego realu :D Sprawdzę lub/i pozawracam głowę dziecku.
Dobrego dnia! 29257