PDA

View Full Version : Czy wykształcenie chroni przed utratą pamięci? - komentarze

hanka93
31-01-2007, 15:19
Komentarz do artykułu: Czy wykształcenie chroni przed utratą pamięci? (http://www.senior.pl/130,0,Czy-wyksztalcenie-chroni-przed-utrata-pamieci,1845.html)
--------------------
Problemy z pamięcią wynikają często z lęków które juz w dzieciństwie w rodzinie daje się dzieciom.Póżniej to już tylko powtórka z reagowania wyuczonego w dzieciństwie.

Elzbieta
14-02-2007, 16:17
Ma Pani racje, w tym co Pani pisze, niemniej mysle, ze juz w doroslym zyciu od nas samych zalezy bardzo wiele, a takze od tego czy mamy wrodzony glod wiedzy. Ja mam. Jednym z objawow jest stale zapisywanie wszystkiego co interesujace.
Chetnie podjelabym nauke w internecie.
Elzbieta

Nella
20-02-2007, 23:59
Komentarz do artykułu: Czy wykształcenie chroni przed utratą pamięci? (http://www.senior.pl/130,0,Czy-wyksztalcenie-chroni-przed-utrata-pamieci,1845.html)
--------------------
Problemy z pamięcią wynikają często z lęków które juz w dzieciństwie w rodzinie daje się dzieciom.Póżniej to już tylko powtórka z reagowania wyuczonego w dzieciństwie.
Różne są przyczyny utraty pamięci lub "kłopotów" z pamięcią.Nie zawsze wiąże się to z wiekiem.Trzeba jednak pamiętać,że pamięć należy ustawicznie ćwiczyć - jak wszystkie umiejętności.

bogda
28-02-2007, 19:16
W pełni zgadzam się z Nellą. Umysł i pamięć trzeba ćwiczyć cały czas. Już w szkole ucząc się na pamięć wierszy ćwiczyliśmy pamięć. Teraz też staram się zapamiętywać różne rzeczy, liczę raczej w pamięci, w ostateczności używam kalkulatora. A młodzi, co..? ... bez kalkulatora ani rusz....

Nella
28-02-2007, 21:50
W pełni zgadzam się z Nellą. Umysł i pamięć trzeba ćwiczyć cały czas. Już w szkole ucząc się na pamięć wierszy ćwiczyliśmy pamięć. Teraz też staram się zapamiętywać różne rzeczy, liczę raczej w pamięci, w ostateczności używam kalkulatora. A młodzi, co..? ... bez kalkulatora ani rusz....
...no i Ody do młodości też raczej by z pamięci nie powiedzieli.Czy ją w ogóle znają?

emka46
28-02-2007, 22:07
:) Ja jeszcze pamiętam łacinę:)"Aurea prima sata est aetas,quae,vindice nullo,sponte sua,sine lege fidem rectumque colebat"