PDA

View Full Version : problem


zorba
16-03-2009, 16:40
Witajcie
Nic nie umiem , jestem bardzo początkującą emerytką i mam pytanie. Mam laptopa z Windows XP korzystają z niego 3 osoby. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby laptop sam się wyłączał o określonej godzinie , nieważne kto z niego akurat korzysta?
Serdecznie pozdrawiam
IT

emka46
16-03-2009, 19:25
Wg można,poczekaj troche,na pewno ktos ci odpowie jak to zrobić.

wuere'le
16-03-2009, 19:28
Jest coś takiego jak harmonogram zadań i tam można, o ile pamiętam dać komputerowi takie zadanie, ale nie wiem w tej chwili, gdzie to znaleźć, nie pamiętam, nigdy tego nie używałem.

tadeusz50
16-03-2009, 19:52
Hm, nie wiem jak to zrobić tylko zastanawiam się po co? jeśli komputer służy tylko do zabawy to jeszcze ujdzie. ale co zrobić gdy do poważniejszych zadań. W trakcie pracy trach i poszło wszystko w kosmos.To jest moje zdanie.

Stefan
16-03-2009, 20:04
Witajcie
Nic nie umiem , jestem bardzo początkującą emerytką i mam pytanie. Mam laptopa z Windows XP korzystają z niego 3 osoby. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby laptop sam się wyłączał o określonej godzinie , nieważne kto z niego akurat korzysta?
Serdecznie pozdrawiam
IT

Droga Zorbo
Coś już umiesz. Założyłaś profil. Dopisz w nim więcej.
Załóż też Prywatne Wiadomości. Ten link Ci pomoże: http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-witaj...-...przedstaw-sie-...cz.iii..-page25-3396.html
A teraz Twój problem. Klikaj: Start > Panel sterowania > Zaplanowane zadania (2x) > Dodaj zaplanowane zadania (2x) > ... i postępuj wg poleceń komputera, np. "Dalej"...

P.S. Czytaj wątki pomocowe i w nich pisz, a nie zakładaj nowych. Powodzenia. S.

Kazik
12-04-2009, 13:05
Witajcie
Nic nie umiem , jestem bardzo początkującą emerytką i mam pytanie. Mam laptopa z Windows XP korzystają z niego 3 osoby. Czy jest możliwość takiego ustawienia, aby laptop sam się wyłączał o określonej godzinie , nieważne kto z niego akurat korzysta?
Serdecznie pozdrawiam
IT
http://www.pastor.glt.pl/
Stąd pobierzesz program wyłącznika czasowego. Kliknij "programy" na tej stronie i dalej dasz radę. Warto obejrzeć inne strony (linki). Ze wzgl. na dość bogaty materiał, warto obejrzeć również przez tych, których wyłącznik czasowy nie interesuje. Ja zaś podrzucę gościowi zbiór swoich linków, aby sobie coś wybrał jak nie posiada.

To działa, ale tylko 2 razy korzystałem z tego. Jak ściągałem program i miałem "szacowany czas ściągania" na 40 minut, to wył. czasowy ustawiłem na 60 minut i poszedłem spać.
Druga możliwość to jak masz kogoś w domu kto zasypia przy komputerze. Wyłącznik można ustawić na czas, za ile ma się wyłączyć, lub na konkretną godzinę, albo jak się zamknie zakiś program. Jest 00.00.00 Czyli godziny, minuty i sekundy. Zaznaczyłem "minutnik", bo sekundy nie ma sensu ustawiać (pozostawiam -zera) Jak którąś parę klikniesz i jest na niebiesko, to skasuj i wpisz np. "1" i "2" to będzie wtedy: 00.12.00--czyli 12 minut do wyłączenia. Klikasz "rozpocznij" i minimalizuj do na dół aby nie przeszkadzało. Program ściągniesz i zainstalujesz sama. Jakby był kłopot to na priv lub na "pomogę każdemu cz.2".

Przez przypadek tylko znalazłem ten wpis, dlatego zakładanie nowych wątków jest bez sensu. W ten sposób może przejść nie zauważony. Natomiast na wątku który się ciągle używa to zaczynam tam czytać od miejsca w którym skończyłem. Nawet jak kompa tydzień nie włączę-to później sprawdzę co tam przybyło.

Więc czytający to proszę o tym pamiętać. A wątków "pomocowych" mamy już ponad 150 i często dotyczą tego samego. Bo ludziom się wydaje, że jak będzie miał swój "własny" wątek np. 151 i następne (co pytanie to wątek) to będzie miał szybciej odpowiedź.

Właśnie wytłumaczyłem, że akurat odwrotnie.

Do Stefana: tam nie ma wyłącznika czasowego (jak podawałeś) o co pytała zorba. Jej nie chodziło o ustawienie na jakąś datę i godzinę np. zrobienia "defragmentacji" dysku, lecz całkowite wyłączanie komputera.

Jolina
12-04-2009, 14:34
Do Stefana. Właśniie przeczytałam TWOJĄ WYCZERPUJĄCĄ odpowiedż dla ZORBY,więc spodziewam się że i mnie coś poradziż. Mój problem jest poważniejszy. otóż zauważyłam że osoba niepowołana czyta moje posty.Jest to córka pani ktora mi pomaga w domu,zostaje z mężem kiedy ja muszę wybyć z domu na kilka godżin.Często przychodzi właśnie z tą córką. POZWOLILAM JEJ KOŻYSTAĆ CZASEM Z KOPUTERA, zawiodla moje zaufanie.Ja byłam nie osrtożna i miała możliwość poznania mojego nicka.Zresztą nie tylko ona Dlatego muszę koniecznie coś z tym zrobić. Najlatwiej było by zaprzestać pisać. Ale nie wchodzi to w rachubę Pozostaje zmiana nicka z halina36 na inny Na szczęście nie wypełniłam jeszcze profilu,.Czy da się rozwiązać mój problem? Może TY Kaziu albo KTOŚ INNY MI POMOŻE.
Przepraszam za zmianę imienia na początku.

Jolina
12-04-2009, 15:34
.U W A G A !!!!
\
Post powyższy tj.116 od haliny36 jest skierowany do K A Z I K A.

Kazik
12-04-2009, 15:59
O seniorka chodzi? Czy zostawiłaś już jej otwartego seniorka i z zalogowaniem? Czy oprócz nicka zna również hasło? Wie jak odnaleźć "seniorka"-gdy nie jest włączony? Może w "ulubionych" to trzymasz? Bo chociaż mam (ja) ustawione "zapamiętaj logowanie". To jednak tuż pod spodem (czerwony pasek--ostatni napis) masz "wyloguj się". Wylogujesz gdy przyjdzie z wizytą. Czy uruchomi bo hasło też zna? Jeżeli zna-- to hasło można chyba zmienić. Jak zna to wtedy będę szukał jak to zmieniać w seniorku.

Nicka nie możesz zmienić bo będziesz "podwójna" pod tym samym IP i na dodatek zaczniesz od zera-jako początkująca.

Jakoś odruchowo tu odpisałem, powinnaś była jednak pisać tak jak zorbie podałem. Z małą ilością postów wtedy ten wątek zniknie na dalekie miejsce (może ponad setne) i zapomnimy o nim. A tak jak znowu ktoś tu dopisze to gdybym teraz nie był przy komputerze to jutro to by było na dalekich stronach i wcale bym tego zobaczył i nie szukał. Nie mogę przeszukiwać nawet raz na miesiąc ponad 150 wątków pomocowych. Tak więc tam coś napisane może nie poczytać ktoś z nas kto może odpowiedzieć.

Pomyślałabyś że nie chciałem odpowiedzieć. A to by było że nie przeczytałem. Bo nie czytam zwykle gdzieś dalekich stron które z "archiwum" graniczą.

Jolina
12-04-2009, 16:16
kAZIU

Bylam na tyle nie ostrożna że przy niej przeprowadzlam całą procedurę.ZNAJĄ hasło i nick.Hasło jej podałam by mogła kożystać z internetu,a seniorka poznała bo zapomniałam wyłączyć komputer gdy wyszłam .

Kazik
12-04-2009, 16:31
Hasło do seniorka? Czy też do internetu, czy komputera ogólnie? Na seniorku można zmienić chyba. Więc zna do seniorka hasło do logowania? Bo szkoda abym szukał jak to zmienić.

Bo przecież do komputera nadal ją dopuścisz? A jak nie to kompa hasłem zabezpieczysz.

tadeusz50
12-04-2009, 16:37
halina36
Nie chcę się wtrącać i nie wiem co napisał wezwany Kazik bo mam włączonego na niego ignora. Może moja rada będzie dobra.
Kilknij na czerwonym pasku na "ustawienia" a następnie na "edytuj email, longin i hasło". Zmień i login (nazwę) i hasło, następnie kliknij na "zapisz zmiany" i na przyszłość za każdym razem wyloguj się. Tak byś miała zaliczone dotychczasowe posty zjedż an dół strony i tak kliknij na "kontakt" wyjaśnij sprawę i adminka powinna resztę zrobić. Powodzenia. W takim razie nie możesz zdjęć wklejać i wypełniać profilu.

Kazik
12-04-2009, 17:04
Jeżeli zmienisz login i hasło to będziesz "jako nowa"-pisałem o tym. Na dodatek trzeba się będzie prosić Admi o przenoszenie postów i tak dalej (co może długo potrwać) a my będziemy mieć "nową". Można zmienić tylko hasło, ale jeżeli go nie zna to nawet to nie jest potrzebne--dlatego zapytałem, zamiast podać jak.

Mógłbym to wypróbować zmieniając sobie hasło, a potem znowu zmienić na poprzednie. Ale nie jestem na 100% pewien czy można wtedy wrócić na poprzednie, dlatego wolę tu nie robić sobie eksperyment. Tak więc nie zmieniaj przynajmniej login. A może nic nie musisz zmieniać?

Jolina
12-04-2009, 17:18
Kaziu, dziękuję - pomyślę co z tym dalej.

tadeusz50
12-04-2009, 17:43
Halino chcąc zrobić się anonimowa wobec tych osób które wymieniłaś, musisz zmienić nick(longin, nazwę użytkownika), bo przecież te osoby z każdego komputera będą czytać Twoje posty. Bez logowania jako gość.

Janczar
12-04-2009, 21:30
halina36
Klub Senior Cafe jest ogólnie dostępny i jak to napisał Tadeusz z każdego komputera można czytać Twoje posty i oglądać Twój profil. (profil można zablokować i będzie niedostępny).

Jeżeli zmienisz hasło to uniemożliwisz obcej osobie (które Twoje hasło zna) pisanie postów w Twoim imieniu (pod Twoim nickiem).

Jeżeli zmienisz nicka, będziesz dla obcej osoby nierozpoznawalna, ale chyba tracisz swój dorobek na forum.

Zabezpieczenie swoich ulubionych stron (na ekranie i w ulubionych) i historii przeglądanych stron oraz dostępu do swej skrzynki pocztowej możesz dokonać przez zabezpieczenie swojego konta hasłem. Robisz to w ten sposób:

Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Konta użytkowników ->
Teraz klikasz na swoje konto ("Wybierz konto do zmiany")
Twoim kontem jest Administrator komputera.
Tworzysz hasło (oczywiście musisz je zapamiętać)
klikasz dalej i ustawiasz aby pliki i foldery były prywatne.

W tej sytuacji gość może korzystać z komputera ale w twoje prywatne pliki, zapiski, zdjęcia, itp. nie ma wglądu. Oczywiście za każdym razem odstępując komputer obcej osobie musisz komputer wyłączyć.

Pozdrawiam
Czarek

Poprawiłem: "zabezpieczenie komputera hasłem" na "zabezpieczenie swojego konta hasłem". :)

tadeusz50
12-04-2009, 21:38
Co do utraty dorobku to jakoś nie wydaje mi się. Z moich obserwacji zauważyłem zmiany nicka bez utraty dorobku. Nie chcę szafować obecnymi nickami a porady Czarka właściwe. Pozdrawiam

Jolina
12-04-2009, 22:03
To w takim razie pozostaje mi tylko od nowa zarejestrować się.
Myślałam że wystarczy i że można zmienić tylko swój nick.

Janczar
12-04-2009, 22:26
To w takim razie pozostaje mi tylko od nowa zarejestrować się.
Myślałam że wystarczy i że można zmienić tylko swój nick.

Zerknąłem w "Ustawienia"
Chyba jednak Tadeusz ma rację, można zmienić swój nick (login) bez utraty dorobku. ;)
Czarek

Kazik
12-04-2009, 23:07
To w takim razie pozostaje mi tylko od nowa zarejestrować się.
Myślałam że wystarczy i że można zmienić tylko swój nick.
Ale Cię zasypano radami.

1]Oczywiście że można czytać z innego komputera jako gość. Pewnie setki gości Cię czyta. Tego nie zmienimy i nawet nie chcemy. Ale przecież wyłącznie o dziewczynkę Ci chodzi. Jak zmienisz hasło to straci dostęp do seniorka (o to chodzi?) Jak zabezpieczysz komputer hasłem to go w ogóle nie użyje. A Czarek dodatkowo wymienia po kolei: pliki, fotki, ulubione i tak dalej.

2] Nie wiem co Tadeusz miał na myśli, ale nie spotkałem tu nikogo kto nicka zmieniał i ma ten sam dorobek. Owszem z jednego IP ktoś raz pisał jako kobieta i jako mężczyzna (pod innym nickiem). Jako 2 różne osoby. Ale zabanowano i się skończyło.

3] Nie rozumiem też co Tadeusz napisał w #15 o "osobach", skoro w swoim poście wymieniasz tylko jedną (dziewczynkę) na dodatek nie posiadającą komputera w domu (tak rozumiem) bo do Twojego kompa się rwie.
Ale "wydedukowali" obaj z Czarkiem, że będzie z innego kompa czytać co na seniorku piszesz.

4] Czarek powyżej pisze że chyba można zmienić nazwę użytkownika.
Cały problem właśnie w tym "chyba". Hasło pewnie można zmienić (bo tylko nam do logowania służy), ale myślę że jest niemożliwe abym sobie żonglował "nazwą użytkownika".

5] Dziś "Kazik" a jutro "Wacek", po jutrze "Alska lub Polo" i na dodatek jak Tadeusz ma ignora na Kazika, to czy czytałby "Wacka"? Czy zmiana nicka przezemnie by to zlikwidowała--myślę że tak. Nawet by mnie powitał na "przedstaw się".:D A ja bym mógł pisać przeróżnie. Ładnie by można mieszać gdyby nick można zmieniać co chwila.

Tak więc myślę że można zaczynając od początku, tylko trzeba by powiadomić tych co z tobą pisali że zmiana skóry nastąpiła.:D Ale w końcu ciągle nie wiadomo co chcesz zabezpieczyć--to znaczy "jak głęboko".

Alsko
13-04-2009, 07:34
Halino, jest możliwość zmiany i nicka, i hasła. Na pewno. Potrzebna jest pomoc administracji.
Było tu kilka osób, które to z różnych powodów robiły. Np. nick im się opatrzył lub podały w nim nazwisko albo inne personalne dane. Tu masz opisane, co możesz zmienić w profilu:
http://www.klub.senior.pl/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_update_profile
Osoby te niczego nie traciły ze swego "dorobku".
Proponuję, abyś napisała w tej sprawie do Adminki. Możesz to zrobić albo poprzez kliknięcie w "kontakt" na dole strony, albo wysyłając liścik na priv.
Koniecznie jednak napisz, co dokładnie chcesz zabezpieczyć hasłem. Bo co innego komputerowa zawartość, a co innego Twoje dane w Klubie. Myślę, że chodzi Ci o jedno i drugie.
Przeczytaj koniecznie także tekst, do którego link podaję. Przydaje się.
http://www.klub.senior.pl/faq.php
Powodzenia życzę :)

tadeusz50
13-04-2009, 07:44
Skoro jest jak podałem wyżej tabelka do zmiany hasła lub nick to pytam się w jakim celu? Przecież nie dla zamieszania. Rejestrując się w seniorku, nie mając żadnego doświadczenia, wpisałem nieopatrznie swój adres email jako nick. Po krótkim użytkowaniu zmieniłem na obecny bez utraty stanu postów. Tyle dla udokumentowania niedowiarkom.

tadeusz50
13-04-2009, 08:07
Z problemiku powstał PROBLEM. Z ciekawości odblokowałem na kilka minut Kazika i dowiedziałem się jak zacietwierzenie przesłania prawidłowe myślenie. Halina pisze.
Ja byłam nie osrtożna i miała możliwość poznania mojego nicka.Zresztą nie tylko ona Dlatego muszę koniecznie coś z tym zrobić. Najlatwiej było by zaprzestać pisać.
a Kaziu uparciuch
3] Nie rozumiem też co Tadeusz napisał w #15 o "osobach", skoro w swoim poście wymieniasz tylko jedną (dziewczynkę) na dodatek nie posiadającą komputera w domu (tak rozumiem) bo do Twojego kompa się rwie.
Ale "wydedukowali" obaj z Czarkiem, że będzie z innego kompa czytać co na seniorku piszesz.

może teraz zrozumie co "tadeusz" czytał

i twoje dalsze Kaziu wywody są warte ZERO
5] Dziś "Kazik" a jutro "Wacek", po jutrze "Alska lub Polo" i na dodatek jak Tadeusz ma ignora na Kazika, to czy czytałby "Wacka"? Czy zmiana nicka przezemnie by to zlikwidowała--myślę że tak. Nawet by mnie powitał na "przedstaw się". A ja bym mógł pisać przeróżnie. Ładnie by można mieszać gdyby nick można zmieniać co chwila.
Myślenie Kaziu nie boli

Janczar
13-04-2009, 12:09
@ Alsko, w podanym przez Ciebie linku do FAQ;
http://www.klub.senior.pl/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_update_profile
Jak mogę zmienić informacje w Profilu?

Możesz na bieżąco aktualizować dane znajdujące się w Twoim profilu. Powinieneś(aś) szczególnie zwrócić uwagę na to czy adres email jest aktualny. Możesz zmieniać dowolne pola w Twoim profilu, w tym również nazwę użytkownika - upewnij się tylko wcześniej czy nie jest zajęta przez kogoś innego.
Więc, według tego co tu pisze, nie trzeba prosić administracji o pomoc i można zmienić samemu dane, w tym login (nazwa użytkownika).

@ Kazik,
Jak zabezpieczysz komputer hasłem to go w ogóle nie użyje. A Czarek dodatkowo wymienia po kolei: pliki, fotki, ulubione i tak dalej.
Faktycznie źle się wyraziłem, chodziło o zabezpieczenie swojego konta użytkownika. (zaraz tam poprawię) Oczywiście dla nowego użytkownika należy otworzyć nowe konto. Ścieżka dostępu , tak jak opisałem wcześniej.
Pozdrawiam,
Czarek

Alsko
13-04-2009, 13:43
@ Alsko, w podanym przez Ciebie linku do FAQ;
http://www.klub.senior.pl/faq.php?faq=vb_user_maintain#faq_vb_update_profile

Więc, według tego co tu pisze, nie trzeba prosić administracji o pomoc i można zmienić samemu dane, w tym login (nazwa użytkownika)./.../ Czarku, logicznie rzecz biorąc - nie jest potrzebna ta pomoc.
Spieszyłam się i napisałam niejasno. Mea culpa!
Chodziło mi o to, że taka pomoc jest potrzebna osobom nie otrzaskanym z naszym forum i dostającym masę sprzecznych informacji.
Zmiana nicku niby jest łatwa, ale... Halinka nie ma np. uruchomionej skrzynki prywatnych wiadomości. Nie wiem, czy potrafi znaleźć własną stronę itp.
Dlatego skierowałam ją do Adminki.

wierna Eliza
13-04-2009, 23:43
Kiedyś Stańczyk stanął z zawiązaną gębą na rynku krakowskim.

Alisia
13-04-2009, 23:48
...i otrzymal 1576 porad jak uzdrowic bolacy zab...

tadeusz50
14-04-2009, 07:03
halina36
Jak udowodniłem swoim nickiem można "bezboleśnie " i bez najmniejszego trudu zmienić swój nick. Nie masz awatora (obrazka) przy nicku to i ten problem odpada. Pisałem wcześniej jak to zrobić ale powtórzę. Klikasz na "ustawienia" (czerwony pasek po lewej stronie) następnie na "edytuj email, hasło, nazwę użytkownika" następnie zmień co uważasz i kliknij na "zapisz zmiany" i po robocie. Powodzenia.

Alsko
15-04-2009, 07:59
Halinko, na każdy profil trafisz klikając w nick danej osoby.
Otwiera Ci się krótka lista czynności, które możesz wykonać.
Jeśli uruchomisz skrzynkę wiadomości prywatnych - będzie jeszcze łatwiej, a to Ci opisałam.
Powodzenia :)

Jolina
15-04-2009, 11:31
skasowalahalina

tadeusz50
15-04-2009, 12:24
halinko36
Druga od góry "edytuj email hasło login (nazwa uzytkownika)"
podpis to jest np. to co w każdym poscie powtarza się na dole u mnie
__________________
Jeśli masz wątpliwości lub chcesz porozmawiać o sytuacji dziecka, zadzwoń pod nr. 022 826 80 72 lub napisz:
bitedziecko@fdn.pl
Oczywiście jest to przykladem. Powodzenia

Jolina
15-04-2009, 13:55
skasowalhalina

tadeusz50
15-04-2009, 14:07
Tadeuszku, ja chcę zmienić t y l k o ..halina36 na ..alusia5 .Czy możesz zrobić to za mnie. ?
Nie nie mogę tego zrobić za Ciebie. Po prostu nie ma takiej możliwości. Możesz to zrobić jedynie sama. I chcąc zachować anonimowość wobec tych osób przed którymi chcesz "uciec" nie podawaj tego w poście. My nieco starsi stażem zorientujemy się z kim mamy do czynienia bez innych znaków.

Alsko
15-04-2009, 14:09
Tadeuszku, ja chcę zmienić t y l k o ..halina36 na ..alusia5 .Czy możesz zrobić to za mnie. ?
Idź na swój profil i przeczytaj, co napisałam!!!

Jolina
15-04-2009, 15:03
skasowa l halina

Alsko
15-04-2009, 15:09
Halinko, brawo!
Poszło, odbierz.

Jolina
15-04-2009, 16:59
Skasowała Halina

Alsko
15-04-2009, 18:46
Alsko, odebrałam, odpisałam - ale czy Ty dostałaś moją wiadomość? tą z numerem.....? odpisz na ten wątek.
Przepraszam, z opóźnieniem odpowiadam, nie było mnie przy kompie.
Nie dostałam żadnej wiadomości. Prawdopodobnie nie wpisałaś tytułu.
Żeby wiadomość poszła, musi być wpisany adresat, tytuł, treść i trzeba zatwierdzić.

Zresztą na dole masz też okienko, którego "odptaszkowanie" wymaga potwierdzenia przez odbiorcę.

Jolina
15-04-2009, 20:50
skasowała halina

Janczar
16-04-2009, 00:05
Adresat......to ALSKO - prawda?
Tytuł.... ?
Treść.....wiadomo
Zatwierdzić......to chyba zrobiłam
Ale nie pamiętam co zrobiłam by wysłać CHYBA coś żle.

Halinko,
nad Twoją ostatnią wypowiedzią (postem) jest wypowiedź Alsko:
Przepraszam, z opóźnieniem odpowiadam, nie było mnie ... itd.
Klikasz na nick "Alsko" (duże czerwone litery obok fotki wróbelka)
Rozwija się takie małe menu:
Alsko
Zobacz publiczny profil
Wyślij prywatną wiadomość (PM) do użytkownika Alsko
Znajdź wszystkie posty, których autorem jest Alsko
Dodaj Alsko do listy znajomych
Klikasz na "Wyślij prywatną wiadomość (PM) do użytkownika Alsko"

Login (Alsko) jest już wpisany automatycznie
Tytuł - wpisujesz dowolny, np. "Ratunku"
Treśc wiadomości - wiadomo
i poniżej "Zatwierdź wiadomość"

Nic więcej nie musisz robić, wiadomość do Alsko została wysłana.

Pozdrawiam,
Czarek

Alsko
16-04-2009, 09:34
Halinko, odbierz pocztę!

Czarku, brawo! Bardzo pomogłeś.

tadeusz50
16-04-2009, 10:01
Halinko, odbierz pocztę!

Czarku, brawo! Bardzo pomogłeś.
Może Halinka nie zaznaczyła opcji powiadamiania o nowej wiadomości?? A liczbę przy "prywatne wiadomości" dość łatwo przeoczyć.

Jolina
16-04-2009, 10:57
skasowałhalina

tadeusz50
16-04-2009, 11:33
Ale kazało się że nie umię otwożyć poczty.
Przepraszam Was. taka ze mnie ciemna masa.Jeszcze może troszkę cierpliwości ?
Halinko jeśli masz uruchomione powiadamianie o nowej wiadomości pokazują Ci się na monitorze dwa okienka klkasz lewy i następnie prawy i możesz odczytać wiadomość, drugi sposób klikasz na "prywatne wiadomości"
powyżej czerwonego paska po prawej stronie i tez otwiera się strona z pocztą o ile jest wiadomości wiecej klikasz kolejno na każdy tytuł i odczytujesz. Powodzenia.:D
ps. klikasz mam na myśli naprowadzenie strzałeczki na dany tekst i naciśnięcie lewego klawisza myszce.

Jolina
16-04-2009, 11:46
skasowala halina

tadeusz50
16-04-2009, 11:53
Halinko, ale ja nie mam żadnego Twojego nr. Zaraz napiszę do Ciebie wiadomość i zrób tak jak to opisałem wcześniej zresztą powtórzę to
Halinko jeśli masz uruchomione powiadamianie o nowej wiadomości pokazują Ci się na monitorze dwa okienka klkasz lewy i następnie prawy i możesz odczytać wiadomość, drugi sposób klikasz na "prywatne wiadomości"
powyżej czerwonego paska po prawej stronie i tez otwiera się strona z pocztą o ile jest wiadomości wiecej klikasz kolejno na każdy tytuł i odczytujesz. Powodzenia.
ps. klikasz mam na myśli naprowadzenie strzałeczki na dany tekst i naciśnięcie lewego klawisza myszce.

Jolina
16-04-2009, 12:08
Skasował h

Jolina
16-04-2009, 12:10
skasowalhalina

Jolina
16-04-2009, 12:12
z kasował halina

tadeusz50
16-04-2009, 13:09
z kasował halina
Co zostało skasowane? Mam jeszcze jedna propozycję, ponieważ nie bardzo idzie instruktaż pisemny może lepszy będzie słowny. Podaj nr telefonu to zadzwonię i spróbuję w ten sposób.

Michalll
27-04-2009, 16:54
witam mam bardzo duzy problem chce sobie sciagnac np gre jakas wchodze na sciagnij biore pobierz i wyskakuje mi komunikat:Biezace zabezpieczenia nie zezwalaja na pobranie tego pliku. Prosze o pomoc!!

weronika1
27-04-2009, 23:42
witam mam bardzo duzy problem chce sobie sciagnac np gre jakas wchodze na sciagnij biore pobierz i wyskakuje mi komunikat:Biezace zabezpieczenia nie zezwalaja na pobranie tego pliku. Prosze o pomoc!!

Zobacz czy pod paskami na górze nie ma żółtego paska blokującego. Jeżeli jest, to kliknij tam, gdzie pisze "kliknij" a następnie w opcję "zezwalaj na pobranie tego pliku", czy coś w tym rodzaju. Ten pasek dla bezpieczeństwa blokuje nieznane strony.:)

Kazik
28-04-2009, 01:48
Zobacz czy pod paskami na górze nie ma żółtego paska blokującego. Jeżeli jest, to kliknij tam, gdzie pisze "kliknij" a następnie w opcję "zezwalaj na pobranie tego pliku", czy coś w tym rodzaju. Ten pasek dla bezpieczeństwa blokuje nieznane strony.:)
Taką właśnie odpowiedź dostał na "chętnie pomożemy" wczoraj o 17,07. A na 3 wątkach takie identyczne pytanie napisał. Niestety założył też wcześniej "własny"- (ściąganie z internetu=problem) na to jeno pytanie.

tadeusz50
28-04-2009, 06:20
Kazik kiedy zmieniasz imię na miesiąc zgodnie z deklaracją w #366 http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-cz.-2-ga.-page25-3816.html. Ja swoje zadanie wykonałem. To, że Ciebie nie było Twój problem. Byłem sobie "tadeusz50/kazik" i powróciłem do poprzedniego nicka. Uśmiechnij się. Nie prosiłem o pomoc jip jak to sugerowałeś.
Życzę oczywiście dużo zdrowia.
ps. zarzucono mi nawet, że wygryzłem Twoją szlachetną osobę z KSC.

Rozia
04-05-2009, 17:51
Usiluje bez skutku wkleic zdjecie do mojego profilu,albo obojetnie gdzie,do Seniorka.
Zqaczynam od tego,ze klikam na,znajdujace sie po lewej stronie - "Edytuj zdjecie".wybieram zdjecie,ukazuje sie "Twoje aktualne zdjecie na profilu" i to przezemnie wybrane zdjecie.Klikam na "zapisz zmiany" - nic innego tam nie ma do klikniecia,i pokazuje sie - "Upload of file failed" - no i kanal! Nie wiem co to znaczy,nie wiem,co dalej!? Pomocy!

jakempa
05-05-2009, 09:42
Od tygodnia mam problem, nie wiem czy zawołać fachowca, mój laptop po jakiejs poł ggodzinie jak jestem w seniorku, blokuje, strzalka się nie rusza i nie mogę nawet go wyłączyć, wtedy zamykam i odłaczam zasilacz i internet i on sam się po długim czasie wyłącza, powtórnie właczam i pisze ze byl błąd w zamkinięciu, uruchamiam go i chodzi, aby po jakims czasie znów sie zablokował, nie wiem jak dlugo dzisiaj pohula. co mam zrobić?

Stefan
05-05-2009, 11:06
Podobny problem miałem, gdy miałem stary, kineskopowy monitor.
U Ciebie w czym innym jest przyczyna, bo masz laptopa. Więc w czym?
Na początek proponuję zrobić (i utrzymywać potem) porządki w komputerze.
Dwa programy Ci polecam, które dobrze mi służą, i które powinnaś zainstalować sobie (o ile ich nie masz). Znajdź je w Google:

1. "porządek" poprzez przeskanowanie rejestru.
Do tego służy Eusing Free Registry Cleaner,
2. "sprzątanie" za pomocą CCleaner (jest już wersja 2.19).

Ale zanim zainstalujesz i wypróbujesz te programy, wykorzystaj to co już masz, systemowo, w komputerze. A mianowicie:
1) Czyszczenie dysku (obydwóch gdy masz C i D).
Wchodzisz: Start > Mój komputer > prawym Dysk lokalny C > Właściwości > Oczyszczanie dysku.
Przy okazji zaznacz dwa małe kwadraciki <Kompresuj.." oraz "Zezwalaj..". Podobnie zrób z dyskiem D.
2) Defragmentacja (też obu dysków).
Wchodzisz: Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Defragmentator dysków.

Popróbuj i odezwij się jaki wynik. Może się uda. Czego Ci życzę. Pozdrawiam. S.

Kazik
05-05-2009, 11:13
Podejrzewam przegrzanie CPU (procesora). Tu jest forum-mieli te same problemy.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic460558.html

jakempa
06-05-2009, 10:06
Dziękuję za rady, Stefanie, zrobilam wg Twojej rady, w tym co mam zainstalowane, bo to jest laptop HP Pavillon 6000 Entertainment PC to juz ma podobno duzo usprawnien zainstalowanych, tylko, ze ja się na tym nie znam, narazie pomoglo serdecznie dziękuję.

Stefan
06-05-2009, 11:14
Jakempo, cieszę się jeżeli pomogłem. Jeszcze jedna rada:
1 - w czasie pracy kompa otwory wentylacyjne w obudowie (wloty/wyloty powietrza) powinny być drożne.
Więc nie trzymaj go na kolanach, kocu, itp., tylko na twardej powierzchni,
2 - okresowe przedmuchiwanie radiatora (wentylatora wewnątrz) z kurzu - pomaga.

I zainstaluj koniecznie CCleaner-a (jest 2.19), i "sprzątaj" nim przed wyłączeniem kompa, ew. raz na 2-3 dni. Jak nie wiesz jak i jak działa, to jeszcze zapytaj.
Przeczytaj też:http://www.klub.senior.pl/esenior/t-chetnie-pomozemy--page6-3846.html - post #77 oraz: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-dla-poczatkujacych-kurs-3960.html - post #11. Pozdrawiam. S.

jakempa
06-05-2009, 11:39
Dziękuję, spróbuję zapoznać się z cclinerem, serdecznie dziekuję i pozdrawiam

hannabarbara
06-05-2009, 11:59
Dziękuję, spróbuję zapoznać się z cclinerem, serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Jadziu! Stefan dobrze radzi. Ja jeszcze dopowiem, że na wagę złota są rady e-Asystent. Te zawarte w wątku:
Komuter dla początkujących Kurs to podstawowy elementarz. Dobrze napisany i wybrane najlepsze i najkrótsze scieżki działania. Nie ma tam niczego z czym człowiek, by sobie nie poradził. Nie wiem dlaczego zaprzestali dalszą działalność, ale tyle ile wstawili, to i tak bardzo cenne.