PDA

View Full Version : Jak żyć długo i zdrowo? - komentarze


Zastawny
07-02-2007, 14:39
Komentarz do artykułu: Jak żyć długo i zdrowo? (http://www.senior.pl/158,0,Jak-zyc-dlugo-i-zdrowo,1959.html)
--------------------
W całej rozciągłości zgadzam się ze wskazówkami autorki artykułu. Wiele z nich stosuję praktycznie. Codzienna gimnastyka sprawnościowa i ta zdrowotna, wyniesiona z „rehabilitacji”, posiłki w wyznaczonych porach dnia, podjadanie pomiędzy posiłkami należy do rzadkości, posiłki raczej dietetyczne z daleko idącym ograniczeniem potraw pieczonych (wiele rzeczy trzeba sobie odmówić!), kawa dwa razy dziennie z ekspresu, herbata minimalnie, tak do picia przegotowana woda, ruch na powietrzu codziennie ponad dwie godziny (chyba, że są niesprzyjające warunki atmosferyczne, to mniej), oczywiście ze swoją sunią Korą. Najgorszą rzeczą jest moje siedzenie przed komputerem dość dużo godzin, bo aż średnio około czterech. Nie mogę tego zmienić. Inni emeryci spędzają czas na kartach, alkoholu, paleniu papierosów – mnie te zagadnienia nie dotyczą. Nie palę już siedemnaście lat a żadnego alkoholu nie piję już sześć lat – zresztą bardzo dobrze się z tym czuję. Życzę wszystkim czytelnikom tegoż artykułu, o ile u nich jest inaczej, o wzięcie sobie uwag pani Wasiak do serca i zastosowania ich w swoim życiu.
Pozdrawiam: Maksymilian

Basinek
07-02-2007, 15:53
Ja wykorzystuję każdą wolną chwilkę między kuchnią, łazienką i szkołą syna, by przysiąść przy kompie. Do gimnastyki nie przywiązuję aż takiej wagi, bo i tak jestem w ciągłym ruchu. Ważne, by humor dopisywał, to i samopoczucie będzie okay. W każdym bądź razie można o mnie powiedzieć: "z tyłu liceum, z przodu muzeum".a co najważniejsze, jest mi z tym dobrze!
I jestem z siebie dumna, bo ostatniego papierosa zapaliłam cztery lata temu i już więcej nie zapalę. Zbyt dobrze się czuję jako niepaląca.

balbinavv
14-03-2007, 22:17
bardzo cenie ludzi ktoży skonczyli z nalogami izaczeli dbac o swoje zdrowie pozdrawiam was serdecznie Balbinavv

Ewita500
24-02-2009, 17:38
Gratuluje Panu takiej dyscypliny ,ja też jestem osobą bardzo konkretną a to że sobie trochę pofolgujemy po internecie to traktujmy to jako naszą nagrodę Życzę pomyślności trzymajmy się cieplutko bo to jeszcze zima

Opcja
29-03-2011, 10:14
cenne rady w artykule, proste i bardzo skuteczne

Eliza2
30-03-2011, 09:57
Dodałabym jednak do wszelkich starań dotyczących profilaktyki zdrowotnej dobre geny...

83.15.183.xxx
20-09-2011, 11:33
a czy ananas ma w sobie witaminę D ?

zosinek
21-09-2011, 18:31
Podziwiam tego Pana.Odpowiedż była pisana w 2007 r ciekawa jestem czy wytrzymałtak do dzisiaj? Może się odezwie?

Radzio77
22-09-2011, 18:37
ale jak drodzy dbać o zdrowie kiedy ono cały czas idzie nie w tą stronę co powinno.Gimnastyka jest bardzo ważna mi ogólnie poprawia samopoczucie - mam jednak pytanie. Co Państwo sądzicie o internetowych testach ? Np takie znalazłem na http://postlinknews.com/457news.php

Joasia52
04-10-2011, 08:07
Czytam te wszystkie opowiesci na forach i widze, że jest masa ludzi z podobnym problemem do mojego. Bez względu na wiek każdemu coś dolega. Ja osobiście narzekam na staw biodrowy. Czasami ból jest nie do wytrzymania. Mam problemy z chodzeniem... Byłam już u różnych lekarzy. Większość wypisuje mi skierowania do sanatoriów z nfz, ale tam trzeba czekać prawie 2 lata na to, żeby móc skorzystać z jakiś wczasów z zabiegami. Nie chce tyle czekać. Lekarz rodzinny wypisał mi z kolei skierowanie na rehabilitacje w pobliskiej przychodni, ale tam tez kolejka, że ho ho. Wyobraźcie sobie, że na zabiegi czeka się pół roku! Opadam z sił. Gdzieś na jakimś portalu wyczytałam coś o turnusach rehabilitacyjnych nad morzem i w górach. Zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać, ponieważ zdrowie seniora jest najważniejsze i nie chcę tracic czasu na czekanie... Czy ktoś z Was korzystał prywatnie z takich wczasów leczniczych? Proszę o opinie i porady. Wszelka pomoc będzie dobra :) Czy to jest coś godnego polecenia http://****************/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2 ???