PDA

View Full Version : Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.XIV

Strony : [1] 2 3

jolita
05-04-2009, 15:22
25671Witaj PT Czytelniku prasy!
Poczytałeś i się zachwyciłeś
lub (nie daj Panie!) wkurzyłeś...
podziel się z nami
- chętnie poczytamy...

POLA
05-04-2009, 15:45
Czy ktoś z Krakowa może mi wytłumaczyć o co znowu chodzi grupie posłów PIS w sprawie uhonorowania Cesarza Austro -węgier Karola I. Za cholerę nie wiem co on zrobił dla Polski.
Wiecie gdyby chodziło o Cesarza Prus to może prędzej bym coś wiedział w końcu Pomorze należało do Niemiec.
Pytam bez złośliwośći bo nigdzie się nie spotkałem z dobroczyńcą Polaków Karolem I a przecież posłowie PIS się nie mogą mylić w sprawie historii.
Skąd powziąłeś tę informację? Może to kaczka zwykła, spóźniona nieco?;)
Forowiczów z Krakowa pytamy.
No i do IPN należy się zwrócić, żeby prześwietlić kandydata...na ten pomnik.:D
Dalszych prześwietleń nie sugeruję, bo nie leżą w mocach IPN raczej.:)

araad
05-04-2009, 16:08
Pola
Sam na własne uszy słyszałem posła Górskiego z PIS występującego w imieniu grupy posłów.Daję Ci słowo ze nie pobierałem tego dnia nic oprócz kawy.
Może nie powinien pytać, może powinieniem wiedzieć, może to wstyd nie znać zasług Karola I?

Lila
05-04-2009, 16:55
Jak to fajnie się pisze ,jak się nie wie o czym..

Karol I -Habsburg oczywiście ,nie Stuart :D - był beatyfikowany przez naszego Jana Pawła II.Gdyby nie wynik wojny,byłby władcą Galicji i Krakowa.Może to o to chodzi.
Ten co do tego nie dopuścił -Horthy - wsławił się współpracą z Hitlerem.

Oj ,jakie to śmieszne...szczególnie w sytuacji ,gdy Karol Wojtyła będzie razem z nim w panteonie świętych.

Swoją drogą widzę już dyskusję na takim forum za lat 20,gdy zlkwidują historię ,skoro dzisiaj taka się odbywa.
Przecież to proste .Wystarczy wiedzieć ,kto zastąpił ''poczciwego Franza '' na cesarskim tronie, po samobójczej śmierci jego syna ....
Jakie miał zasługi ?
Aaaa, to sobie poczytać trzeba...
Skoro został świętym ,jakieś musiał mieć..:)

Kazimierz
05-04-2009, 18:11
Lilu ! Zaitrygowała mnie postać tego Karola I -Habsburga i znalazłem wzmiankę o tym jeszcze sprzed. Zaprawdę, niezbadane są decyzje beatyfikacyjne. Czasami wystarczy jeden "cud", a czasami całe uczciwe życie nie wystarczy, do dostąpienia świętości !
2004-06-01
Beatyfikacja Katarzyny Emmerich i cesarza Karola I
W październiku papież Jan Paweł II dokona beatyfikacji niemieckiej mistyczki, której wizje Męki Pańskiej zainspirowały Mela Gibsona oraz ostatniego cesarza Austro-Węgier Karola I Habsburga.
Katarzyna Anna Emmerich (1774- 1824), niemiecka mistyczka i stygmatyczka. Przez wiele lat była przykuta do łóżka przez ciężkie choroby. Miła wizje Męki Pańskiej, które to ostatnio zyskały znaczną, popularność za sprawą filmu Mela Gibsona „Pasja”. Współcześnie pod ich adresem są kierowane liczne oskarżenia o „antysemityzm”. Co prawda powodem wyniesienia jej na ołtarze nie są wizje których doświadczała, ale świętość życia i jej niezwykła zdolność umacniania i pocieszania innych, mimo że sama była chora i bardzo cierpiała. Niemniej jednak poprzez beatyfikacje te wizje zostaną de facto uznane przez Kościół.
Cesarz Karol I, następca cesarza Franciszka Józefa objął tron w 1916 r. Jego działania na rzecz zawarcia pokoju nie przyniosły rezultatu. Zmarł na wygnaniu w 1922 na portugalskiej Maderze. W grudniu 2003 Stolica Apostolska potwierdziła autentyczność cudu (uzdrowienia nieuleczalnie chorej zakonnicy z Brazylii), jaki dokonał się za jego przyczyną. Jego beatyfikacja również wzbudza również różnorakie „kontrowersje” w Europie.
Uroczystość ma odbyć się 3 października w Rzymie.
(CWNews)

Lila
05-04-2009, 18:22
Kazimierz..jak zwykle od Ciebie można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy.:)

Ja w ogóle nie rozumiem ani beatyfikacji,ani kryteriów do zostania świętym.
Po co tylu tych świętych ,zresztą ? Kto się w tym wyznaje ? Nasz Papież był człowiekiem.W ostatnich latach miewał ataki złości ,jak każdy starszy ,schorowany człowiek.
Człowiek . Nie rozumiem tej potrzeby uświęcenia Go .

Kazimierz
05-04-2009, 18:33

Po co tylu tych świętych ,zresztą ? Kto się w tym wyznaje ? Nasz Papież był człowiekiem.W ostatnich latach miewał ataki złości ,jak każdy starszy ,schorowany człowiek.

Lilu ! Dla mnie św., przed nazwiskiem, oznacza wart świeckiej,ludzkiej pamięci.
JPII JEST DLA MNIE TAKIM Św. Człowiekiem.

Lila
05-04-2009, 18:36
Lilu ! Dla mnie św., przed nazwiskiem, oznacza wart świeckiej,ludzkiej pamięci.
JPII JEST DLA MNIE TAKIM Św. Człowiekiem.

Dla mnie też.
Szkoda ,że przydomek ''święty '' nie pasuje do Marka Kotańskiego.Paru ludzi zawdzięcza mu życie,bez dwóch zdań.

araad
05-04-2009, 18:42
Kazimierzu to co podałeś o KArolu I jest owszem ciekawe ale to ze jest świętym dalej nie wyjaśnia mi czym zasłużył się dla Polski ze trzeba go szczególnie u nas uhonorować.A taki wniosek padł.Mysłałem ze ma jeszcze jakieś inne zasługi.
Niemniej dziękuję za normalną odpowiedz.

bronczyk
05-04-2009, 20:36
Mnie to się wydaje, że każdy święty czymś się zasłużył dla Polski. Czemu akurat cesarz miałby być wyjątkiem.

tadeusz50
06-04-2009, 08:40
Włochy:mad: :mad:
Trzęsienie ziemi o skali 6,3 st. w skali Richtera. Już co najmniej 20 ofiar.

jip
06-04-2009, 14:25
Dla wszystkich, którzy politycznie lubią pisać:
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/4442/medium/1_Kopia_kr_008.jpg

Pani Slowikowa
06-04-2009, 14:56
Włochy:mad: :mad:
Trzęsienie ziemi o skali 6,3 st. w skali Richtera. Już co najmniej 20 ofiar.
Wlasnie ogladam w telewizjii.:confused:
Straszne!!:mad:

Kazik
06-04-2009, 15:40
Polu
Wyrazy podziwu lub też troski jak wolisz.Tłumaczenie komuś kto ma kłopoty z kojarzeniem /o myśleniu nie wspomnę/ to przecież sprawa beznadziejna.
Świetna była konferencja prasowa Pana Prezydenta .Jestem pełen podziwu zeby za granicą Państwa wszem ogłaszać ze są dwie polityki zagraniczne Pana Prezydenta i rządu który wg tegoż nie ma wogółe polityki zagranicznej.Rewelacja tego jeszcze nie było.Ale kto wie co jeszcze zobaczymy.Myślę ze powinniśmy przestać się denerwować wszyscy w Europie juz wiedzą ze my jesteśmy normalni inaczej.--- cytat ze starszego wątku.

Piękna była wypowiedź rzecznika rządu: "zakładaliśmy że Polska nie będzie jedyna w sprawie weta". Druga--tak miało być?

Wprost cudowni. Była by druga, ale głosowanie zawsze się odbywa od tego "kto jest za" Następnie kto przeciw i kto się wstrzymał. Ponieważ o Turcji było wiadome już tydzień przed szczytem, to gdyby Prezydent nie podniósł ręki to WSZYSTKIE kamery i aparaty by się na niego skierowały. Pełna konsternacja. Bo o Turcji wiedzieli wcześniej, ale że Polska też?

Bo kto nie jest "za" to zostaje niewielki wybór. Turcja ma argument o obrazie islamu--a my mamy jakiś? Nie możliwe więc było nawet o sekundę (po Turcji) nie wyrazić zgody. Może w przyszłości każde głosowania będą się rozpoczynać od " kto jest przeciw", ale jeszcze tak nie ma.

To chytry rudy lis chciał L.K. wpuścić w maliny (albo pokrzywy). Nie udało się więc cham (mogę-wyrok w sprawie Palikota) na konferencji Peło powiedział "L.K. Nie posłuchał, przynajmniej nie powinien szkodzić". Tą wredną wypowiedź tu w kraju Tusk ogłosił.
Kto araadku więc to nagłaśniał? Nie za granicą i nie L.K. W Polsce i Donek. Czy znasz kawał że "nie dawali lecz kradli" i nie rowery lecz.....?

– Przekazał mi, że ma poparcie premiera Tuska – mówił Lech Kaczyński. Zdecydował się więc na poparcie Duńczyka. Uważał, że szef MSZ Radosław Sikorski nie ma szans. – Nie czas jeszcze na kandydaturę z nowych państw członkowskich. Ale oświadczyłem, że za pięć lat sekretarzem generalnym powinien już być ktoś z nowych państw, a konkretnie Polak – powiedział prezydent Kaczyński. Uważa, że postępował właściwie.---to cytat. A L.K. miał konferencję dopiero po szczycie--czyli w kraju. Więc nie przekłamuj--pokochaj dokładność.

araad
06-04-2009, 17:49
Kazia skoncentruj się piszę powoli Wesołych Świąt zrozumiałaś?

Kazik
06-04-2009, 18:00
Kazia skoncentruj się piszę powoli Wesołych Świąt zrozumiałaś?
Poziom Jipka. Resztę sobie dośpiewaj.

tadeusz50
07-04-2009, 10:24
W wieku 84 lat zmarł Andrzej Stelmachowski. Marszałek senatu I-szej kadencji, min. Edukacji w latach 1991-92.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Stelmachowski

siekierka
07-04-2009, 11:12
Prof.Andrzej Stelmachowski był wychowany w wierze katolickiej i zmarł jak katolik. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać PANIE!

Aż się dziwię , ze tę wiadomość podał na forum towarzysz Tadeusz.
Piszę "towarzysz" bo w watku senior prasę czytuje..." #484 napisał:
"araad
Idż do klasztoru i daj nam spokój. Nie narzucaj ty i inni tego co wam się w głowach rodzi. Nie chcemy chodzić na sznureczku kościoła."
A przecież "MY" mówili o sobie towarzysze z jedynie słusznej partii.:mad:

senior A.P.
07-04-2009, 12:02
Niektorzy widzenie swiata dokonuja oczami partii politycznych i postepuja zgodnie z ich wola !

waclaw46
07-04-2009, 13:00
Siekierko napisałeś cytuję:wychowany w wierze katolickiej zmarł jak katolik,. Co znaczy zmarł jak katolik.

Pani Slowikowa
07-04-2009, 13:18
Siekierko napisałeś cytuję:wychowany w wierze katolickiej zmarł jak katolik,. Co znaczy zmarł jak katolik.

Pewnie to oznacza ze umarl namaszczony :rolleyes:
Gdzie ty sie wychowales? Moge zapytac?

tadeusz50
07-04-2009, 13:31
Prof.Andrzej Stelmachowski był wychowany w wierze katolickiej i zmarł jak katolik. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać PANIE!

Aż się dziwię , ze tę wiadomość podał na forum towarzysz Tadeusz.
Piszę "towarzysz" bo w watku senior prasę czytuje..." #484 napisał:
"araad
Idż do klasztoru i daj nam spokój. Nie narzucaj ty i inni tego co wam się w głowach rodzi. Nie chcemy chodzić na sznureczku kościoła."
A przecież "MY" mówili o sobie towarzysze z jedynie słusznej partii.:mad:
Zapytam się siekierki czy głupota może boleć.? Widzę, że bardzo boli ciebie. To że wypowiedziałem się w ten sposób wcale nie oznacza, ze byłem "towarzyszem" może jestem Żydem , może ateistą. Nawet katolik nie musi chodzić na sznureczku kościoła. Nie muszę, nie chcę i nie będę spowiadał się takim dupkom jak siekierka. Dla mnie nazwanie "towarzysz" równa się największej obeldze równej złodziej oszust i dlatego napisałem epitety skierowane do dziadygi siekierki. Mój post może iść w kosmos ale razem z postem siekierki.

tadeusz50
07-04-2009, 13:37
Druga wiadomość o odejściu z tego świata. Zmarła mama Premiera Polski Donalda Tuska.
Wyrazy szczerego współczucia Panie Premierze.

Pani Slowikowa
07-04-2009, 13:45

A ja rozumiem.
Niby dlaczego nie?
Ci tzw. "beatyfikowani" sa przykladem dla innych co to znaczy byc porzadnym czlowiekiem.
Jezeli chodzi o naszego Papieza to to ze wpadal w zlosc w czasie kiedy cierpial nie ma zadnego znaczenia i nie ujmuje mu w jego dobroci i madrosci.
Jezus tez wpadal w zlosc i co?:rolleyes:
Pewnie ze czlowiek ..... a kto jezeli nie czlowiek mialby byc beatyfikowany?

ammi1952
07-04-2009, 13:46
Nie martw się Tadeuszu to tylko olbrzymia chrześcijańska miłość w wykonaniu Siekierki objawiła nam się kolejny raz w Wielkim Tygodniu - okresie miłości i przebaczenia Pańskiego.

Pani Slowikowa
07-04-2009, 14:04
Nie martw się Tadeuszu to tylko olbrzymia chrześcijańska miłość w wykonaniu Siekierki objawiła nam się kolejny raz w Wielkim Tygodniu - okresie miłości i przebaczenia Pańskiego.

No wlasnie. Typowe wpadanie w zlosc przez "swietych" :rolleyes: i tych mniej swietych;)

Lila
07-04-2009, 15:06
Moje Wy dziady kochane ...
Starzeję się zdecydowanie , w tempie ekspresowym.
Chyba nie nadaję się do forum ,choć wszyscy jesteście mi bliscy.Nawet ci ,z którymi jestem na udeptanej ziemi.

Qrna,jak nie przestaniecie się kłócić w tym Wielkim Tygodniu,to -słowo honoru- zabiję Was.
A Ty Asia chyba doszłaś do wniosku ,że świętą zostaniesz - czy co ?

Niemniej wszystkim świętym już ,i świętym w przyszłości oraz Tym co nie aspirują do świętości ( w tym także byłym członkom Partii ,bo i tacy być muszą ....a wspomnijcie sobie Barabasza ,jeśli tam który pamięta czasy Tyberiusza :D)..no,czyli wszystkim - Wesołych Świąt ( qrczę blade ).

http://imge.pl/img/479b0uneio_i_1_wielkanoc.gif (http://imge.pl/pokaz.php?filename=479b0uneio_i_1_wielkanoc.gif)

Niech Wam kaczki lekkie będą .:D

jip
07-04-2009, 15:09
Chciałem, przeczytałem i kaczki mi się lekkie stały i jeszcze raz w takim razie:
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/4442/medium/1_Kopia_kr_008.jpg

waclaw46
07-04-2009, 15:26
Wychowałem się w Krakowie informacja dla p Słowikowej.

ammi1952
07-04-2009, 15:40
Słowikowo miła cużem ja Ci uczyniła - ześ tak ostro mnie zgromiła ;)

http://img2.vpx.pl/up/20090407/47553951_jajko1.gif (http://www.vpx.pl/foto,47553951_jajko1.html)

Niechaj Święta Wielkiej Nocy
będą pełne Boskiej mocy,
aby zdrówko dopisało
i jajeczko smakowało.

http://img2.vpx.pl/up/20090407/fed228a5_jajo1155.gif (http://www.vpx.pl/foto,fed228a5_jajo112.html)

A kiedy już Wiekanoc nastanie,
życzę nam na Zmartwychwstanie
Dużo szczęścia i radości,
Które niechaj zawsze gości.
W dobrych sercach w jasnej duszy.
I niech wszystkie żale głuszy.

jolita
07-04-2009, 16:11
że nawet przy nie pochowanych jeszcze zwłokach znajdujecie okazję do... delikatnie mówiąc "przekomarzania się"

tadeusz50
07-04-2009, 16:17
że nawet przy nie pochowanych jeszcze zwłokach znajdujecie okazję do... delikatnie mówiąc "przekomarzania się"
Jolu zgadzam się z Tobą, lecz awanturę nie ja zacząłem.

ammi1952
07-04-2009, 16:24
Czas na zmianę tematu ,czyżby to nowa wojna w europie?
http://wiadomosci.onet.pl/1948776,12,item.html Rewolucja w Mołdawii - szturm na siedzibę prezydenta

Pani Slowikowa
07-04-2009, 18:33
[B]A Ty Asia chyba doszłaś do wniosku ,że świętą zostaniesz - czy co ?

Nieee.. zdecydowalam ze bede raczej garnki lepic:D

Kazik
07-04-2009, 23:51
Nam są potrzebne dwu dniowe wybory (Tusk). Kto coś w nocy dołoży? Jak to się ma do taniego kraju? Oj Tusku--o Walcowatej-bufetowiej jeszcze nie wiesz? Takie skromne 58 milionów na nagrody. Może Tusk nie czyta gazet? Tanie państwo. Śmiać się mam czy złościć?

Kazimierz
08-04-2009, 09:07
"Tanie państwo",to, moim zdaniem, li-tylko propagandowy chwyt,i wykorzystywany był już przez wszystkich. W ogóle, to, wg.tego co pamiętam,to "aparat ucisku klasy rządzącej nad obywatelami".
Jeśli ktoś uważa,że coś się teraz zmieniło, to,wg. mnie, sie myli. Nadal rządzi się,nie ku zadowoleniu wszystkich,tylko większości. Jeśli wybory pokażą, że większość jest niezadowolona z rządzenia, rządzenie przejmuje nowa większość i tak to jest w demokracji. Czy wybory będą trwały 1, czy 2 dni, też decyduje większość, tym razem w sejmie, a nie 1 obywatel, chociażby "primus inter pares".

siekierka
08-04-2009, 09:49
... Mój post może iść w kosmos ale razem z postem siekierki.
Uderz w stół, a nożyce sie odezwą :cool:

tadeusz50
08-04-2009, 10:04
Uderz w stół, a nożyce sie odezwą :cool:
Towarzyszu siekierko to nie było uderzenie w stół a skierowane bezpośrednio do mnie. To po pierwsze. Po drugie co ma umieszczenie wiadomości o czyjejkolwiek śmierci do zakwalifikowania go do jakiejkolwiek opcji politycznej. Po raz kolejny mogę powtórzyć gdybym był "towarzyszem" pracowałbym w dozorze a nie jako zwykły górnik. No cóż pewnemu betonowi umysłowmu nic nie pomoże nawet MW.

Kazik
08-04-2009, 10:37
Czyżbym coś zapomniał z PRL? Przecież "na dole" byli też wyświęceni robotnicy i nie pamiętam aby z czerwoną legitką w zębach od razu szło się w "sztygary". Może w kopalniach tak bywało. Na dole--czyli w hucie. Doły--czyli robotnicy (jak ja). Nad nami w hucie byli ci co z biurowca. Nie wszyscy partyjni. Ale lepiej było na "jedynie słuszną" nie pyskować.

"Góra" to powyżej mistrza. Co nie oznacza że nie byłem z takim na "TY" oraz że nie podałem ręki --bo "czerwony". Kolega z brygady tak robił, a ja potem musiałem go bronić. Na całe szczęście tylko ustnie. Łagodziłem jego szusy. Dawał "popalić" że nawet o zwolnieniu go już myśleli. Ja miałem argument--Romka nie mam kim zastąpić. On nawet zastępuje operatora (jeżeli potrzeba). Dobry był i się utrzymał. Łatwo było jego wyskoki bronić. Dzisiaj--obaj my emeryci.

senior A.P.
08-04-2009, 11:55
A w Polsce pijani na rowerach jezdza,podala i pokazala Tvn .
Teraz co drugi wiezien w Polsce to pijany rowerzysta !
Wiadomo ,ten departament nie moze zbankrutowac ,przerob musi byc !
Dwa tysiace/m-c utrzymanie wieznia w Polsce !
I jak tu nie klnac "q-wa go mac" gdy emerytura seniora jest nizsza.
Za co jaja poswiecic na swieta ?

Kazimierz
08-04-2009, 12:15
Czyżbym coś zapomniał z PRL? Przecież "na dole" byli też wyświęceni robotnicy i nie pamiętam aby z czerwoną legitką w zębach od razu szło się w "sztygary". Może w kopalniach tak bywało. Na dole--czyli w hucie. Doły--czyli robotnicy (jak ja). Nad nami w hucie byli ci co z biurowca. Nie wszyscy partyjni. Ale lepiej było na "jedynie słuszną" nie pyskować.

"Góra" to powyżej mistrza. Co nie oznacza że nie byłem z takim na "TY" oraz że nie podałem ręki --bo "czerwony". Kolega z brygady tak robił, a ja potem musiałem go bronić. Na całe szczęście tylko ustnie. Łagodziłem jego szusy. Dawał "popalić" że nawet o zwolnieniu go już myśleli. Ja miałem argument--Romka nie mam kim zastąpić. On nawet zastępuje operatora (jeżeli potrzeba). Dobry był i się utrzymał. Łatwo było jego wyskoki bronić. Dzisiaj--obaj my emeryci.

Kaziu ! Masz rację: "Nie wszyscy partyjni. Ale lepiej było na "jedynie słuszną" nie pyskować.". Widzę, że byłeś walcownikiem. Ale, takim co walcy",a nie walcuje. Dzięki "walcownikom" "komuna" upadła. Sam piszesz,że "Romka nie mam kim zastąpić. On nawet zastępuje operatora (jeżeli potrzeba). Dobry był i się utrzymał. Łatwo było jego wyskoki bronić. Dzisiaj--obaj my emeryci." Wychodzi z tego,że obydwaj byliście walcownikami. Ty byłeś, moim zdaniem,sprytniejszy, niemal tak sprytny,jak Wałęsa.Bo on był, moim zdaniem, sprytnym. Niby to był za, a później, w odpowiednim czasie, stanął na czele mas i mu sie udało to,że koledzy go nie wykolegowali. Myśleli, że z takim "prymitywem" dadzą sobie radę. Ale , przeliczyli sie. Nadal jednak chcą go wykolegować.
Jedynie słuszną jest teraz Twoja partia i masz rację broniąc jej jedynie słusznych, i dąrzysz do jej powrotu do jedynie słusznych rządów. Partia jest po to, aby dojść do rządzenia wbrew innej partii, która też się uważa za jedynie słuszną.
W PZPR było tylko jak pamiętam, ok.2,5mln członków. Większość, tak jak Ty, była przeciw. Niektórzy tylko (przez 40 lat), ani za,ani przeciw.
Teraz też jest tak. Ok.33% wisi, kto nimi rządzi. Teraz też trzeba łagodzić "szusy" niektórych. Kiepski to manager,który nie daje "popalić". ""Góra" to powyżej mistrza."
Mistrz-to podnóże, dół "góry". To Ty byłeś na górze, myślę. Nie każdy na górze był partyjny. Teraz już wolno być partyjnym.
"O szczęście niepojęte..."

tadeusz50
08-04-2009, 13:12
Ponieważ mam założonego "ignora" na Kazika bo razi mnie jego podkreślanie wytłuszczanie tekstu i uważającego się za jedynie najmądrzejszego w tym KSC nie czytam jego postów. Tu został zacytowany i postaram się odpowiedzieć mam nadzieję dość zrozumiale dla wszystkich. Kopalnie bgyła i pewnie jest dość specyficznym zakładem pracy. W "sztygary" można było iść z wykształceniem wyższym tj. magister bądż inżynier lecz o ile mnie pamięć i znajomość nie myli i tak wszyscy oni byli partyjni. Co do "sztygarów" z średnim wykształceniem w 100% musieli należeć do PZPR, chociaż nie było to jednoznaczne przystąpienie do partii z bezpośrednim awansem na co najmniej "nadgórnika" czyli pierwszego od dołu stopnia pracownika umysłowego. Wielokrotnie byłem namawiany do wstąpienie do tej "jedynej w swoich poglądach partii" z propozycją awansu. Bez efektów. Dlatego zabolało mnie oszczercze pomówienie siekierki. Co do podawania ręki partyjnym oczywiście, że podawałem bo często byli to koledzy ze szkoły. "Dąbrowska Sztygarka" miała swoją renomę.

Kazik
08-04-2009, 14:26
Pracowałem na walcowni rur, ale w utrzymaniu ruchu. Czyli przed ostatnio to jako mistrz. Później jako elektronik zmianowy. Mój podwładny został mistrzem (moja rekomendacja). Miałem jak w puchu--bo tak jak Krzaklewski z "tylnego fotela" jeszcze radziłem. To przed tem broniłem podwładnego (Romka). Bo do mnie mieli pretensje obrażalscy z PZPR. A dziś też nie partyjny-ale na partię głosuję. Chciałbym nawet na konkretne osoby, ale to nie do końca tak jest.

A Krzaklewski pojechał "zagospodarować " południe kraju. To w Gdańsku mają go w 4 literach? Nie podoba mi się to. Poseł ma też reprezentować region. Krzaklewski też mi się nie podoba, ale to moje zdanie.

jip
08-04-2009, 16:55
Pracowałem na walcowni rur, ale w utrzymaniu ruchu. Czyli przed ostatnio to jako mistrz. Później jako elektronik zmianowy. Mój podwładny został mistrzem (moja rekomendacja). Miałem jak w puchu--bo tak jak Krzaklewski z "tylnego fotela" jeszcze radziłem. To przed tem broniłem podwładnego (Romka). Bo do mnie mieli pretensje obrażalscy z PZPR. A dziś też nie partyjny-ale na partię głosuję. Chciałbym nawet na konkretne osoby, ale to nie do końca tak jest.

A Krzaklewski pojechał "zagospodarować " południe kraju. To w Gdańsku mają go w 4 literach? Nie podoba mi się to. Poseł ma też reprezentować region. Krzaklewski też mi się nie podoba, ale to moje zdanie.
Czyli jak walcowałeś tak walcujesz i ruch utrzymujesz, chwała Ci za to, ale teraz Tobą z tylnego fotela kierują i , no co prawda nie za friko ale zawsze musisz myśleć- "jestem kierowany" tylko czy na właściwe tory? ale pal piorun jak coś z tego masz to zawsze jest motyw ..... też tak robię....

Kazik
08-04-2009, 17:20
Ty dobrze walcujesz. Gdzie na wątek zajrzę--to Jip tam już był. Może nawet na "szydełkowaniu" też. Ale jeszcze nie sprawdziłem. A kieruję się zwykle sam. Czasem siostra chce aby zrobić coś przy jej Toyocie. Kotleta z ziemniaczkami mam za to.
Tylko nie dawaj się kierować przez psa. To już lepiej przez żonę lub sąsiadkę Lucię.

Pani Slowikowa
08-04-2009, 17:58
We Wloszech juz ponad 200 osob zginelo pod gruzami:mad:
Biedni ludzie:mad:

Kazik
08-04-2009, 18:28
Siostrzenica jest tam teraz. Ale daleko od tego miejsca-właśnie dzwoniła.

jip
08-04-2009, 19:31
Ty dobrze walcujesz. Gdzie na wątek zajrzę--to Jip tam już był. Może nawet na "szydełkowaniu" też. Ale jeszcze nie sprawdziłem. A kieruję się zwykle sam. Czasem siostra chce aby zrobić coś przy jej Toyocie. Kotleta z ziemniaczkami mam za to.
Tylko nie dawaj się kierować przez psa. To już lepiej przez żonę lub sąsiadkę Lucię.
Jak coś robię to nie za darmo, a im więcej robię tym więcej mam...uciechy, masz rację podglądam szydełkowanie, mam zamiar sobie stringi wyszydełkować, zawsze większy przewiew i rozum sprawniejszy. Polecam takie szydełkiem robione stringi - pomyślisz swobodniej, luźniej i bez krempacji, i ..... a co za Ciebie będę myślał, sam pomyśl, tylko bez stringów będziesz swobodnie myślał...
A Ostatek mi podpowiedziała, że najlepsze stringi z nitki lnianej, gruboprzędzonej.
i, że stringi/gęsiorki działają na zasadzie niewygodnych butów; myśli się tylko o jednym: zdjąć je!
No i widzisz jak takie stringi Ci w prezencie dam to o głupotach nie będziesz myślał tylko Twoją głowę będzie zaprzatać jedna myśl -" jak te stringi zdjąć" będzie to- nie uważasz? bardzo duża sprawa?

araad
08-04-2009, 19:57
Poznań to ma szczęście radni PiSu zamartwiają się czy słoń z tamtejszego zoo nie jest aby gejem.
No i teraz nie wiem czy można z wnuczkami odwiedzać takie zoo czy nie wypada proszę doradzcie co robić?

Kazik
08-04-2009, 20:31
Po co się będziesz męczył szydełkowaniem. Kawałek sznurka wystarczy. Nie wiedziałem że ciasne majtki Ci przeszkadzają w myśleniu. Więc zdejmuj je jak tu będziesz post pisał. Może zauważę jakąś różnicę że nie będą już takie pokręcone.:D

Kazik
08-04-2009, 20:49
Poznań to ma szczęście radni PiSu zamartwiają się czy słoń z tamtejszego zoo nie jest aby gejem.
No i teraz nie wiem czy można z wnuczkami odwiedzać takie zoo czy nie wypada proszę doradzcie co robić?
Poczytał bym sobie, ale nie podałeś linka. Nie będę szukał po wszystkich gazetach.

Możesz tam iść z wnuczką, chyba że tam mają dwa słonie. To w Twojej okolicy?

Pani Slowikowa
08-04-2009, 21:01
Siostrzenica jest tam teraz. Ale daleko od tego miejsca-właśnie dzwoniła.
o 19 dzisiaj byl znowu wielki wstrzas:mad:

Wtym momencie znowu wstrzas ale mniejszy troche.
Ziemia trzesie sie caly czas..

Dzisiaj odkopali mloda kobiete Marte,..... zywa jeszcze. Po tylu godzinach pod gruzami ....caly czas czekala i sie doczekala.

jip
09-04-2009, 18:48
"Marcin Libicki, jego syn Jan Filip Libicki oraz Jacek Tomczak odeszli z Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja ta jest wynikiem skreślenia Marcina Libickiego z listy kandydatów PiS w czerwcowych eurowyborach - Rezygnację z członkostwa w PiS złożyli też radni miejscy w Poznaniu Wojciech Wośkowiak i Norbert Napieraj, a także radny wielkopolskiego sejmiku wojewódzkiego Artur Różański."
Sens komentarza żaden, niezbyt za nimi przepadałem, ale Marcin był mądrym człowiekiem, innych mało znam. Szkoda bo z kim się spierać będziemy jak się rozsypie PiS?
[COLOR="DarkOrchid"]Na dodatek sonda -Sonda
W jakiej wersji bardziej podoba Ci się Prawo i Sprawiedliwość?:
propagujące politykę miłości, zgodne, chętne do współpracy 885 2%
walczące, stanowcze, kategorycznie wypowiadające o rządzie 3543 10%
ta partia podoba mi się w każdym wydaniu 3808 10%
w ogóle PiS mi się nie podoba 27961 77%
trudno powiedzieć 544 1%
WESOŁYCH ŚWIĄT

Kazik
09-04-2009, 19:25
Trzech to żadna strata dla PiS. Trudno go było wystawić jak nie wyjaśniono czy z SB nie współpracował. No to się chłopaki obrazili.
Może PO weźmie tych trzech. Przecież lubią wyrzutków to tych co sami odeszli mogą również przygarnąć. Tylko co jakby się okazał trefny? A w TV wielką konferencję sobie zrobili.

Lepszy problem ma Grad bo firma żony przetargi regularnie wygrywa.

jip
09-04-2009, 19:30
Trzech to żadna strata dla PiS. Trudno go było wystawić jak nie wyjaśniono czy z SB nie współpracował. No to się chłopaki obrazili.
Może PO weźmie tych trzech. Przecież lubią wyrzutków to tych co sami odeszli mogą również przygarnąć. Tylko co jakby się okazał trefny? A w TV wielką konferencję sobie zrobili.

Lepszy problem ma Grad bo firma żony przetargi regularnie wygrywa.
No nie trzech a sześciu, a ilu pociągną za sobą, ja za nimi nie przepadałem, ale Libickiego Marcina dla Polski w UE szkoda, robił dużo i dobrego...
Kazik Wesołych Świąt.

tadeusz50
09-04-2009, 19:39
Strata, nie strata, ale może być mało PiS -owców do odrzucenia prezydenckiego weta.

Kazik
09-04-2009, 22:01
Strata, nie strata, ale może być mało PiS -owców do odrzucenia prezydenckiego weta.
Odrzucać to będą kiedyś, jak się prezydent zmieni. Na razie to akurat odwrotnie, czyli popierają weta.

Jak mają w PO braki kadrowe i po Krzaklewskiego sięgają, to niech ich sobie teraz wezmą. Bo co ten sierota Libicki teraz zrobi? Może Samoobrona by go wzięła, zawsze to lepiej niż Millera który wstyd jedynie może przynieść. No ale Jędrek już nie na salonach tylko w polu robi.

jip
10-04-2009, 09:29
Odrzucać to będą kiedyś, jak się prezydent zmieni. Na razie to akurat odwrotnie, czyli popierają weta.

Jak mają w PO braki kadrowe i po Krzaklewskiego sięgają, to niech ich sobie teraz wezmą. Bo co ten sierota Libicki teraz zrobi? Może Samoobrona by go wzięła, zawsze to lepiej niż Millera który wstyd jedynie może przynieść. No ale Jędrek już nie na salonach tylko w polu robi.
WESOŁYCH ŚWIĄT - masz kilka dni wolnego pomyśl - to nie boli.
pozdrawiamy

Kazimierz
10-04-2009, 11:46
http://www.youtube.com/watch?v=dMFG6stwveI

tadeusz50
11-04-2009, 08:16
Odłóżmy rozmowy o kursie franka, wojnie Kaczyńskich z Tuskiem i Tuska z IPN-em. Te sprawy wrócą do nas jak bumerang już we wtorek.
Najważniejsze aby przy świątecznym śniadaniu zasiedli ci na których nam najbardziej zależy nasi najbliżsi. Cieszmy się z nimi, rozmawiajmy, wybierzmy się na wiosenny spacer.

tadeusz50
13-04-2009, 08:57
Tragedia w Kamieniu Pomorskim. Spłonął hotel socjalny. W chwili obecnej 18 osób nie żyje.

Scarlett
13-04-2009, 12:16
Zginęło już 21 osób. Kochani seniorzy!!! Podają nr konta, przez które można pomóc biednym, poszkodowanym ludziom. Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim

Bank PKO SA

Odział w Kamieniu Pomorskim

Nr 18 1240 3868 1111 0000 4090 8896

z dopiskiem: Pomoc dla poszkodowanych z pożaru przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim [

jip
15-04-2009, 10:54
"Ankiety za cztery miliony" -"Szykuje się najbardziej kontrowersyjny przetarg w historii polskiego rynku badań sondażowych - i w dodatku jeden z najdroższych. PFRON chce wydać ponad 4 miliony złotych na przepytanie stu tysięcy niepełnosprawnych. Nie jest jednak pewne, czy tak kosztowne badania przyniosą jakiekolwiek rezultaty. - Góra pieniędzy wyrzucona w błoto - oceniają socjologowie".
I tutaj szlag człowieka może trafić - może jeszcze firma żony prezesa albo kogoś tam wygra. Ale nie narzekajmy - oni chcą wiedzieć jak się niepełnosprawnym żyje, a jak się dowiedzą, no to już będą wiedzieć, będą mieć bazę...
http://www.tvn24.pl/-1,1594808,0,1,ankiety-za-5-milionow,wiadomosc.html

senior A.P.
15-04-2009, 11:15
"Niepelnosparwnych" w Polsce ci pod dostatkiem .
Gorzala tania,piwsko jeszcze tansze.

POLA
15-04-2009, 11:28
A drogą internetową nie byłoby taniej?

tadeusz50
15-04-2009, 12:17
A drogą internetową nie byłoby taniej?
Pola pewnie i taniej ale jak twierdzą niektórzy może być oszustwo, niewiarygodne, nieuczciwe i jeszcze parę nie.. wpisać według uznania.

Lila
15-04-2009, 12:20
Pola pewnie i taniej ale jak twierdzą niektórzy może być oszustwo, niewiarygodne, nieuczciwe i jeszcze parę nie.. wpisać według uznania.

Ani to , ani tamto i inne też.;)
Dzieciaki jesteście .:)
PFRON to armia pracowników . Z czegoś żyć muszą .:D

tadeusz50
15-04-2009, 12:32
Lilu mała pomyłka. Dzieciakiem nie jestem bo rodzice już dawno odeszli. Jak twierdzą niektórzy dzieckiem jest się dotąd dokąd ma się rodziców.

POLA
15-04-2009, 14:04
Ani to , ani tamto i inne też.;)
Dzieciaki jesteście .:)
PFRON to armia pracowników . Z czegoś żyć muszą .:D
Jasne, jak wszyscy urzędnicy na każdym poziomie. Hmm... poziom to nie jest dobre określenie w przypadku braku poziomu.:D

jip
15-04-2009, 14:05
Najgorsze notowania Lecha Kaczyńskiego od początku kadencji
23 procent ankietowanych przez CBOS dobrze ocenia pracę prezydenta Lecha Kaczyńskiego (2 procent zdecydowanie dobrze); 68 procent - o 3 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem - źle (31 procent zdecydowanie źle). 9 procent badanych nie ma zdania.
Czy zasłużenie - nie wiem... ja bym ocenił...., cicho pies wiem, ale Ciebie nie zapytają, nie masz osobowości prawnej, wiem, że głos masz, ale to za mało...
http://wiadomosci.onet.pl/1952660,11,item.html

tadeusz50
15-04-2009, 16:15
"Niepelnosparwnych" w Polsce ci pod dostatkiem .
Gorzala tania,piwsko jeszcze tansze.
Jeśli stawiasz znak równości pomiędzy niepełnosprawnymi a lubiącymi alkohol to już jesteś poniżej dna moralnego. Tylko nie pogryż klawiatury.:mad: :mad:

jip
16-04-2009, 18:08
"Jarosław Kaczyński nie chce przepraszać Ludwika Dorna za sugerowanie, że ten zalega z alimentami."
"Warszawski Sąd Okręgowy uznał w czwartek, że Jarosław Kaczyński wiedział o płaceniu przez Dorna alimentów. I dlatego prezes PiS musi teraz przeprosić byłego marszałka, zapłacić mu symboliczną złotówkę oraz wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Sędzia Halina Plasota w ustnym uzasadnieniu wyroku przyznała, że zasądzona kara "leży w zasięgu finansowym pozwanego, a rekompensuje poczucie krzywdy Dorna"."
Tylko nie bardzo wiadomo czy Kaczyński wie, czy na koncie tą złotówkę ma? i może dlatego chce się odwołać?...... nie wygłupiaj się, nie szczekaj, ja wiem , że jak ktoś nie wie po co ma i co ma, a może nie ma? to skąd ma wiedzieć co to alimenty? Ale prezydętowi ten wyrok wydaje się dziwny... cicho być, skąd mam wiedzieć? może dlatego, że brat narażony na koszty, przecież słyszałeś - złotówkę mu wezmą, a brat to brat, chociaż tamten podobno też kiedyś trzeci bliźniak, ale przestań się już czepiać....
http://www.tvn24.pl/-1,1595851,0,1,kaczynski-nie-chce-przepraszac-dorna,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,L.-Kaczynski-wyrok-ws.-J.Kaczynski-Dorn-jest-dziwny-,wid,11040945,wiadomosc.html?ticaid=17dca

tadeusz50
16-04-2009, 18:17
"Jarosław Kaczyński nie chce przepraszać Ludwika Dorna za sugerowanie, że ten zalega z alimentami."
"Warszawski Sąd Okręgowy uznał w czwartek, że Jarosław Kaczyński wiedział o płaceniu przez Dorna alimentów. I dlatego prezes PiS musi teraz przeprosić byłego marszałka, zapłacić mu symboliczną złotówkę oraz wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Sędzia Halina Plasota w ustnym uzasadnieniu wyroku przyznała, że zasądzona kara "leży w zasięgu finansowym pozwanego, a rekompensuje poczucie krzywdy Dorna"."
Tylko nie bardzo wiadomo czy Kaczyński wie, czy na koncie tą złotówkę ma? i może dlatego chce się odwołać?...... nie wygłupiaj się, nie szczekaj, ja wiem , że jak ktoś nie wie po co ma i co ma, a może nie ma? to skąd ma wiedzieć co to alimenty?
http://www.tvn24.pl/-1,1595851,0,1,kaczynski-nie-chce-przepraszac-dorna,wiadomosc.html
Te dwa pieski jeszcze będą się obszczekiwać bardzo długo co im tam przecież to nan nasz koszt. To sam co ze słynną wanną Wasermana

jip
16-04-2009, 18:23
Te dwa pieski jeszcze będą się obszczekiwać bardzo długo co im tam przecież to nan nasz koszt. To sam co ze słynną wanną Wasermana
Ale Tadek zobacz jak od Kazika się naumiałem i pogrubione i na kolory, i pochylone i linki, pewno zaraz sie zjawi, i powie, że to nagonka na prezesa....:D :D

Lila
16-04-2009, 18:47

Co ma jakaś wanna do tego ?:mad:

Lila
16-04-2009, 18:50
Ale Tadek zobacz jak od Kazika się naumiałem i pogrubione i na kolory, i pochylone i linki, pewno zaraz sie zjawi, i powie, że to nagonka na prezesa....:D :D

Ho ho ...Jip .To nie wiesz ,że nieobecnych się nie obszczekuje ? Zapytaj psa ,czy on szczekałby na kolegę ,jakby go nie widział .

Swoją drogą ,jak jednak psy są mądrzejsze i lepsze od ludzi .

jip
16-04-2009, 19:47
Ho ho ...Jip .To nie wiesz ,że nieobecnych się nie obszczekuje ? Zapytaj psa ,czy on szczekałby na kolegę ,jakby go nie widział .

Swoją drogą ,jak jednak psy są mądrzejsze i lepsze od ludzi .
Przecież ja go chwalę, że mnie naumiał, a drugie to tylko domyślenie, że jak się zjawi to go usłyszę, a pies, on też Kazia lubi, bo mówi, jak Kazia nie ma, to roboty brak..... chyba, że Lila się nawinie....

jip
17-04-2009, 11:46
"Nieoczekiwane pieniądze dla braci Kaczyńskich"
- Nie zazdroszczę im bo to uczciwe pieniądze, Ciebie nie było jeszcze, bo to dawno było, co prawda księżyc ukradli ale dzieciom radości przysporzyli, dlatego słusznie kasa należy się.
A swoją drogą - jak oni wtedy niewinnie wyglądali takie dwa... no zobacz sam, a co z nich wyrosło?.......
http://images40.fotosik.pl/101/21d22e7fc16f515c.jpg
a teraz:
http://images38.fotosik.pl/101/ea14473613df4671.jpg
http://images48.fotosik.pl/105/ed90eaea26f4bb2a.jpg

http://wiadomosci.onet.pl/1953861,11,item.html

leluri
18-04-2009, 07:35
wiadomości dla posiadaczy samochodów

http://podatki.onet.pl/1954448,1,0,wiadomosci.html

projekt obciążenia podatkiem ekologicznym obciąży najsłabsze kieszenie.....

aannaa235
18-04-2009, 08:05
tęgie głowy siedzą i myślą jak wyciągnąć kasę
z naszej kieszeni.

jip
18-04-2009, 16:26
"Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że rządząca w Polsce PO lekceważy miliony Polaków. Jego zdaniem nie chce też uznać, że polityka liberalna "kompromituje się w skali świata" i w Polsce."
Widzisz piesku wszystko co jest nie takie jak się komuś wydaje, że powinno być, jest lekceważeniem milionów Polaków, a wyobraź sobie, że te miliony, większość tych milionów nie czuje się lekceważona, nie mogę tego pokumać, co myślisz?. Tak masz rację prezes twierdzi, że ... co mówisz? aa, że pi...y trzy po trzy, ale to jest Twoje zdanie, mnie tak dosadnie mówić nie wypada, no wiesz, większość na forum to kobiety. Też masz rację, prezes kobiety już ol..ł, no bo mu spadło jak z aniołkami się pokazywał... no to my już nie bądźmy tacy..
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,J.Kaczynski-rzadzacy-lekcewaza-miliony-Polakow,wid,11047989,wiadomosc.html?ticaid=17df8

Lila
18-04-2009, 17:49
Ja się czuke lekceważona permanentnie , niezależnie od wyników wyborów.
Szczególnie po głosowaniu na AWS.

maja59
18-04-2009, 17:57
Ja się czuke lekceważona permanentnie , niezależnie od wyników wyborów.
Szczególnie po głosowaniu na AWS.
A głosowałaś na AWS??????????

Lila
18-04-2009, 18:00
Głosowałam . Co mi tam , wolę prawdę powiedzieć .

maja59
18-04-2009, 18:07
Głosowałam . Co mi tam , wolę prawdę powiedzieć .
To dzielna jesteś:) , AWS już nie ma, ale pozostałości są we wszystkich partiach i patyjkach. Pewnie przed nowymi wybrami będziemy obserwować krakowskie zjawisko. Na płycie Rynku siedzą i dziobią gołębie, nagle ktoś je straszy, zrywają się z trzepotem skrzydeł do góry i po chwili lądują, ale już na innych miejscach i dalej dziobią. Myślę, że takie przeloty z furkotem już możemy obserwować.

waclaw46
19-04-2009, 00:34
w Szkle kontaktowym poruszono sprawę ogłoszenia żałoby narodowej ,jak by przekazano pieniądze które wydatkował Prezydent i Premier na szoł z pogorzelcami, to ci biedni ludzie by przynajmniej skorzystali.Nie mówię o stratach ,poniesionych przez Prywatnych inwestorów,kto im zwróci te pieniądze.
Na razie PIS i Platforma do odstrzału.

Matrix
19-04-2009, 00:47
A gdyby tak pomarzyć;

podzielić kraj na 3 części:
część zachodnia - dla PO
środkowa - dla SLD
wschodnia - dla PIS
Wyniki mogłyby być fascynujące.W ramach ostrej rywalizacji może wzięliby się do pracy.Z korzyścią dla nas wszystkich.:)

maja59
19-04-2009, 09:48
A gdyby tak pomarzyć;

podzielić kraj na 3 części:
część zachodnia - dla PO
środkowa - dla SLD
wschodnia - dla PIS
Wyniki mogłyby być fascynujące.W ramach ostrej rywalizacji może wzięliby się do pracy.Z korzyścią dla nas wszystkich.:)
To jest fantastyczny pomysł, też jestem za. Trzy regiony Polski z politycznym przywództwem walczą o zadowolenie społeczne, bo następnym razem mogą się nie załapać. Pomarzyć każdy może.

jip
19-04-2009, 09:52
Widzisz piesku, piją!, ale cholera czemu z małpek piją!, przecież to dużo drożej, niewygodnie często trzeba odkręcać, a może dla palców rehabilitacja, ale piją wiele, zakupy po kilkaset małpek, no!, no!, ale.. a co mówisz?, tak masz racje łatwiej w marynarce, w torebce schować, w kibelku wypić, no i czyżby Palikot miał rację? Co patrzysz, no przecież to dla prezydęta kupują, no może dla kancelarii, ale ktoś tam pije. No myślę, że nie na prezenty to idzie dla dyplomatów, no bo takie małe, i czysta i różne, no jak dać to taką litrową, a nie setkę, .. co? nie wiem czy śledziki też kupują pod te małpki? nie pochwalili się, ja też nieraz bez śledzika piję....

maja59
19-04-2009, 09:56
Interesująca wiadomość o tych małpkach bez śledzika, pomysł przedni, w każej nawet małej torebce małpka się zmieści, powiedz piesku kto opatentował pomysł, może trzeba za prawa autorskie zapłacić?????

jip
19-04-2009, 10:09
Sprawa zaczyna się wyjaśniać, podobno kancelaria prezydęta chce kupić samolot dla prezydęta i zaczęła od zakupu takich buteleczek, które są podawane w samolotach, bo to podobno plastikowe są i bezpieczne......

babciela
19-04-2009, 10:10
tak sobie powiedzialam ( o swieta naiwności), jezeli kosciol, posłowie ,europosłowie, i inksze dziady będace na naszym garnuszku, nie dadza na pogorzelców, mam w głebokim poważaniu wszelkie głosowania w tym kraju.Czyli glosowanie mam z glowy.

jip
19-04-2009, 10:21
tak sobie powiedzialam ( o swieta naiwności), jezeli kosciol, posłowie ,europosłowie, i inksze dziady będace na naszym garnuszku, nie dadza na pogorzelców, mam w głebokim poważaniu wszelkie głosowania w tym kraju.Czyli glosowanie mam z glowy.
Głosowanie to jedyna możliwość, żeby samemu zadecydować o czymś, nie pójdziesz głosować, to nawet nie będziesz miała prawa narzekać, zakląć na złe rządzenie, na ich jazgot...
A co do pogorzelców, mam mieszane uczucie... - jak nieszczęścia dotknie więcej osób - to wtedy dawać zapomogi?.. a jak pojedynczej rodzinie spali się dom, dobytek, spotka inne nieszczęście, to wtedy pytać czy się ubezpieczyli? czy może traktować wszystkich jednako? Podobnie z wypadkami, - autobus z pielgrzymką to dawać, inne nieszczęście w wypadku to już nie?

Babcia Iwa
19-04-2009, 11:37
Słyszałam w dzienniku, że część pogorzelców to towarzystwo szemrane. Otrzymali pomoc finansową za która zakupili pełne siatki alkoholu.Ale sobie poświętują. Tylko czekać jak będą pożary w innych domach tego typu.Dostaną forsę i niezłe nowe lokale. A biedne rodziny niech sobie same radzą. Grunt to dobry pomyślunek.

gratka
19-04-2009, 11:47
O małpkach w pałacu prezydenckim http://www.radiozet.pl/news/news.aspx?newsid=11094
duże zapotrzebowanie na to dyskretne picie.

Babcia Iwa
19-04-2009, 11:59
Wydaje mi się, że jak zwykle strona przeciwna mocno przesadziła aby szara masa / my/ była zdegustowana i pełna potępienia. Już od jakiegoś czasu nie wierzę w te gadki.Robią wszystko aby zyskać poparcie.Może te małpki potrzebne są dla gości na drinki.Smaki gości są z pewnością różne, więc po co kupować 0,7 jednego gatunku, można mieć wachlarz smaków w mniejszych butelkach. Ja to tak rozumiem.Ja lubię ajer koniak, a większość moich znajomych nie. Jak miałam jakąś uroczystość to musiałam zaopatrzeć się w dwa gatunki.Teraz robię drinki i kupuję różne soki, a alkohol czysty i to małą butelkę.

tadeusz50
19-04-2009, 13:30
Słyszałam w dzienniku, że część pogorzelców to towarzystwo szemrane. Otrzymali pomoc finansową za która zakupili pełne siatki alkoholu.Ale sobie poświętują. Tylko czekać jak będą pożary w innych domach tego typu.Dostaną forsę i niezłe nowe lokale. A biedne rodziny niech sobie same radzą. Grunt to dobry pomyślunek.
Zastanawiam się jak to rozgraniczyć w udzielaniu pomocy. Ci alkoholicy czy tez pijacy też stracili wszystko. Też pomimo wszystko powinno się im pomóc (nago ich nie można zostawić). Może ich zaopatrzyć w rzeczy materialne, ubrania, sprzęt choć i tu gdy się zechce można znależć lukę - w głodzie alkoholowym i to sprzedadzą za odrobinę alkoholu. Z pewności są tam tacy jak na innym wątku którym z niezawinionych przez nich powodów bieda patrzy w oczy. Dać każdemu po równo żle dać inaczej jeszcze gorzej. Zrobić getta dla alkoholików, dla tych co im się nie wiedzie osobno i tak dalej według wyznania, rasy. Nie mnie to rozstrzygać.

Scarlett
19-04-2009, 13:48
http://wiadomosci.onet.pl/1954918,11,item.html

babciela
19-04-2009, 14:25
Jak zrobiono z tego wydarzenia, wydarzenie makro, to niech ci którzy rozpetali to, stana na wysokości zadania. I nie wierze , że cokolwiek zmieni to, że większośc z nas nie pojdzie jednak do glosowania, czy jednak pójdzie-przedstawiciele naszego pokolenia i nastepne musi dobrze sie urządzic przy tym korycie - wtedy może będziemy mieli demokracje...

Scarlett
19-04-2009, 14:35
Już rozpętała się burza nt. zakupowanych małpeczek dla kancelarii Prezydenta. Jakie jeszcze usłyszymy wytłumaczenia?

http://www.dziennik.pl/polityka/article363408/Szczyglo_do_Bielana_Lepiej_milczec.html

Babcia Iwa
19-04-2009, 14:55
Wczoraj J.Kaczyński przemawiał i kaszlał tłumacząc się że jest chory / przeziębiony/, ja mu wierzę ale Palikot na pewno coś głupiego wymyśli np kaca lub głód alkoholowy. On mierzy przeciwników PO swoją miarką. A na wybory należy pójść / ja pójdę/, żeby mieć prawo zabierać głos / już to ktoś na forum pisał/.Obserwując scenę polityczną mam wrażenie, że PO wpada w panikę ze strachu przed niską frekwencją. A spod czy jak się to nazywa - jest dosadny. Nie podawano,że p.prezydent Warszawy planuje wysokie premie?Panowie ministrowie nagle stali się amatorami wczasów w egzotycznych krajach j.n. p.Schedyna z córką. Przed wejściem do rządu siedział w kraju i grał w piłkę. Jest polepszenie? Ale nie nasze.Mnie się spod czy jak tam - podoba, jest wiarygodny./Nie jestem zwolenniczką PIS-u/. Wypatruję nowego cudu gospodarczego przez nowe ciała.

Babcia Iwa
19-04-2009, 14:56
Znowu pomyliłam wątki. Starość i skleroza.

Scarlett
19-04-2009, 15:08
W związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach, dotyczącymi zakupionego przez Gospodarstwo Pomocnicze Kancelarii Prezydenta RP alkoholu informujemy, że alkohol w małych opakowaniach zakupiony został na potrzeby cateringu samolotowego zgodnie z obowiązującymi standardami na pokładach samolotów - podała w oświadczeniu opublikowanym na swych stronach internetowych Kancelaria Prezydenta.

Czy nasi politycy na wszystkie spotkania i szczyty lecą pod wpływem alkoholu, a to ciekawe wytłumaczenie.

Babcia Iwa
19-04-2009, 15:11
Może boją się latać? Kielonek dla kurażu?

babciela
19-04-2009, 17:57
Eeeee- pewno jakas duza afera wyskoczyła i próbuja ja zakryc tzw małpkami- znowu temat zastępczy.

Lila
19-04-2009, 18:35
Niesiołowski Stefan jest zniesmaczony spotem PiS-u.
Współczuję jego kubkom smakowym .Ale gdzie oneż były ,jak leciał spot Platformy ,sugerujący iż ileś tam tysięcy zabitych na polskich drogach , to sprawka Kaczyńskich ?

Żulia dostała ataku histerii i co ? Koniec .
Ogólnie jest poziom parkietu . I nie jest to parkiet giełdy , niestety.

Pozdrawiam prawą i lewą nogę . Oraz to co między nimi się znajduje .:)

Matrix
19-04-2009, 19:08
Pozdrawiam prawą i lewą nogę . Oraz to co między nimi się znajduje .:)

I to jest prawdziwy obraz polskiej polityki.Wyłącznie od pasa w dół.:)

leluri
19-04-2009, 19:18
Głosowanie to jedyna możliwość, żeby samemu zadecydować o czymś, nie pójdziesz głosować, to nawet nie będziesz miała prawa narzekać, zakląć na złe rządzenie, na ich jazgot...
A co do pogorzelców, mam mieszane uczucie... - jak nieszczęścia dotknie więcej osób - to wtedy dawać zapomogi?.. a jak pojedynczej rodzinie spali się dom, dobytek, spotka inne nieszczęście, to wtedy pytać czy się ubezpieczyli? czy może traktować wszystkich jednako? Podobnie z wypadkami, - autobus z pielgrzymką to dawać, inne nieszczęście w wypadku to już nie?
no własnie, pomoc organizowana powinna być dla wszystkich i tych zbiorowych i indywidualistów.
mamusia zawsze powtarzała " w kupie " siła....

senior A.P.
20-04-2009, 09:50
Niesiolowski Stefan wydaje mi sie "namaszczony",zreszta takich jest wiecej i to tych co popijaja PUBLICZNIE nie tylko z malych buteleczek alkohol, zarzucajac jeden drugiemu opilstwo ! To juz nawet czerwona partia prawde mowi,ze jak kupic to duza flache i odpowiednio gosci ugoscic a nie bawic sie w piersiowki.
Jak cie polityku suszy to po siadle mleko na wies ale tam tez nie wyjdzie kac, bo plebejusze krowy posprzedali,siadlego i maslanki w domu i sklepie nie uswiadczysz.
Powiesz,ze jest ? Jest ,ale to unijne po ktorym jest niesamowity odrzut,zas na sali sejmowej musi byc zdrowe powietrze a wentylacja stara jest.

Tak jakby to u rzadzacych pijanstwa nie bylo i robi sie z tego medialny szum,zawsze jest cos tam cos tam.
To,ze sie jezyk placze to pol biedy ,gorzej jak delikwent konczy pijana wedrowke rozlozony na sejmowych dywanach.
Temu Palikotowi to co sie stalo,ze on tak te piersiowke przechyla ?
Dzisiaj doczytalem sie ,ze on z Bilgoraja pochodzi i to dopiero mi to z google i od ludzi wszystko wyjasnilo.Cale szczescie,ze go na KUL-u poblogoslawiono,bo inaczej by sie chyba mlody chlopak stoczyl, a sam Prezydentowi RP nie daje zyc "na dopalaczu".

Dziwny ten swiat !

jip
20-04-2009, 13:10
Były prezydent Lech Wałęsa otrzymał w poniedziałek w Szczecinie na Zamku Książąt Pomorskich akt nadania mu tytułu honorowego obywatela tego miasta. Były prezydent dostał także symboliczne klucze do bram miasta.
"Walesa" to polski znak firmowy
Też tak sądzę i wszystkie inne małe ludzie od "małpek" czy "kaczuszek" mogą mu.... dobra, cicho być! , wiem co chciałeś wyszczekać, jesteś zbyt wulgarny, żeby to było słychać....

maja59
23-04-2009, 14:33
Spot PiS zakazany - ma przeprosić PO
Sąd zdecydował, że spot wyborczy PiS "kolesie" jest niezgodny z prawem i zakazał jego publikacji.
Poza tym PiS ma czołowych telewizjach przeprosić, zamieszczając sprostowanie na całym ekranie i stwierdzać, że przeprasza za naruszenie dobrego imienia PO i wprowadzenie wyborców w błąd. Takie oświadczenie ma się także znaleźć na stronie internetowej PiS.

Scarlett
23-04-2009, 14:43
I bardzo dobrze, to jest moje zdanie.
Szykuje się kolejny spór kompetencyjny. Wszystko za nasze pieniądze, a jakże. Ciekawe, czy będą dwa loty, czy polecą razem i tym samym zaoszczędzą.
http://www.dziennik.pl/polityka/article366237/Prezydent_nie_ustepuje_Jedzie_na_szczyt_UE.html

Scarlett
23-04-2009, 15:04
Kłopot z Anną Fotygą. Osobiście nie widzę tej pani w ONZ.
http://wiadomosci.onet.pl/1957569,11,item.html

jip
23-04-2009, 15:54
Mój pies mówi, że taka nominacja - to nieludzkie .......zresztą tak sądzi nie tylko on. A co do sporu kompetencyjnego, prezydęt chce lecieć na szczyt no bo kiedyś musi udowodnić, że "małpki"- "kaczuszki" używa w samolocie......

Scarlett
23-04-2009, 15:57
Z "małpkami" to sprawa jeszcze nie zakończona jip-ku. Palikot ostro wziął się do pracy.
http://www.dziennik.pl/polityka/article366319/Palikot_zbiera_nowe_haki_na_prezydenta.html

jip
23-04-2009, 16:04
Te małpki najwięcej mi się widzą, taki numer, takie tłumaczenie, TEY wysiada.....

Kazimierz
23-04-2009, 16:17
I bardzo dobrze, to jest moje zdanie.
Szykuje się kolejny spór kompetencyjny. Wszystko za nasze pieniądze, a jakże. Ciekawe, czy będą dwa loty, czy polecą razem i tym samym zaoszczędzą.
http://www.dziennik.pl/polityka/article366237/Prezydent_nie_ustepuje_Jedzie_na_szczyt_UE.html
Sagulo ! Moim zdaniem, sąd słusznie dał do zrozumienia, że tak się nie powinno prowadzić kampanii wyborczej w żadnych wyborach. Spot był bardzo prymitywny i skierowany chyba do hiperwielbicieli PiS, bo wśród niezdecydowanych wyborców nie znajdzie chyba zwolenników.
PiS potraktował PO obraźliwie i przyczepił się do rzeczy,które bardziej pasują do nich: kolesiostwa, nepotyzmu i prywaty. PO tylko zyska w najbliższych sondażach na takich spotach.
Dla mnie PO, mimo kryzysu, rządzi dobrze, choć mogło by być jeszcze bardziej skuteczne i nie dać się szantażować PIS`owi, co wyszło np, w sprawie Fotygi.
Mam nadzieję, że w nowej ustawie kompetencyjnej będzie to wyraźnie uwypuklone i nie będzie wprowadzało dychotomii w rządzeniu, jasno będzie powiedziane, kto i za co odpowiada, szczególnie za politykę zagraniczną kraju.

POLA
23-04-2009, 16:20
Ty tu jakieś bąki informacyjne puszczasz, pisząc:
Jak cie polityku suszy to po siadle mleko na wies ale tam tez nie wyjdzie kac, bo plebejusze krowy posprzedali,siadlego i maslanki w domu i sklepie nie uswiadczysz.
Powiesz,ze jest ? Jest ,ale to unijne po ktorym jest niesamowity odrzut,zas na sali sejmowej musi byc zdrowe powietrze...
Na Florydzie może i maślanki nie ma, kwaśnego mleka też, ale w Polsce - jak najbardziej, od gospodarza, świeżutkie, z kawałkami masełka ta maślanka i wcale nie unijna, od najprawdziwszej bohaterskiej krowy słowiańskiej znad Wisły, Bugu, Prosny czy Warty, w której tylko nie warto się kąpać...zimno.
Temu Palikotowi to co sie stalo,ze on tak te piersiowke przechyla ?
Dzisiaj doczytalem sie ,ze on z Bilgoraja pochodzi i to dopiero mi to z google i od ludzi wszystko wyjasnilo.Cale szczescie,ze go na KUL-u poblogoslawiono,bo inaczej by sie chyba mlody chlopak stoczyl, a sam Prezydentowi RP nie daje zyc "na dopalaczu".
Palikotowi nic się nie stało, czuje się dobrze, nawet lepiej, zapowiedział, że znowu od ludu dostał jakieś kolejne kwity na...zapomniałam na kogo, ale filozof obwieści to jeszcze w tym tygodniu:D i mamy to jak w banku, szwajcarskim na wszelki wypadek.

A dopalaczem dla Palikota są oczywista oczywistość bliźniaki, niech żyją!, bo jak ich braknie, to kto Januszka będzie nakręcał?

POLA
23-04-2009, 16:41
Kazimierzu,
kolesiostwo jest wszędzie, żadna z partii nie jest wolna od tej przypadłości gwarantując Posady Swoim Ludziom. Takie skrzywienie.:D

Fotyga jest kartą przetargową, aby coś wygrać, coś trzeba przegrać. Może p. Anna nie napsoci?

Ustawa kompetencyjna problemu nie rozwiąże, bo nie ma dobrej woli po stronie dużego pałacu, przede wszystkim nie ma myślenia o państwie, a tylko o tym, jak dołożyć przeciwnikowi.
Konstytucję trzeba zmienić i to radykalnie, jest anachroniczna, jeden pałac skasować na 50 lat, ale nie ma jak tego dokonać, nie ma wystarczającego POparcia.

Dla porządku dodaję, że to jest oczywiście moje zdanie, bo tylko własne tu wygłaszam, co nie oznacza, że musisz Ty czy ktokolwiek podzielać moje rewolucyjne poglądy.:D

Lila
23-04-2009, 16:46
Mój pies mówi, że taka nominacja - to nieludzkie .......zresztą tak sądzi nie tylko on. A co do sporu kompetencyjnego, prezydęt chce lecieć na szczyt no bo kiedyś musi udowodnić, że "małpki"- "kaczuszki" używa w samolocie......

Weź ty swego pana , zabierz z rezydĘncji , bo cuś mu sie miesza w sprawie kompetĘncji .Jak nie będzie chciał , mordą za spodnie i użyj siły ...

To nie do Ciebie Jip . To przesłanie od mojej Figi dla Twego psa . Przekaż bez komętarza .:D

.................................

http://www.dziennik.pl/gospodarka/article365944/Rosnie_fala_przestepczosci_To_efekt_kryzysu.html

A ponoć policji mają coś obciąć . Mam nadzieję ,że nie pały.

ps.nie mam zdania co do Fotygi . Nie mogę na nią patrzeć , ale może ją krzywdzę ?
Politycy , także z PO , wypowiadali się o niej nieźle .

jip
24-04-2009, 18:04
Powolii...powoliii..wszystkie Kurskie Karskie Tuskie, Chlebowskie, Kaczyńskie(te najbardziej) i inne gady zaczynamy mieć tam gdzie oni maja nas czyli w .......dobra pies nie można mówić gdzie mamy, bo każą się przepraszać, wiem, że to banda oszołomów, dobra cichoo być... wypijemy, bo inaczej i bez pół litra na dwóch jak jeden nie pije, nie udaje się komentować tego co pisze prasa i nie tylko prasa....zdrówko

z centrum
24-04-2009, 18:48
Mam nadzieję, że w nowej ustawie kompetencyjnej będzie to wyraźnie uwypuklone i nie będzie wprowadzało dychotomii w rządzeniu, jasno będzie powiedziane, kto i za co odpowiada, szczególnie za politykę zagraniczną kraju.
Trzeba poprawić Konstytucję IIIRP przede wszystkim wprowadzając;
jednoosobowe okręgi wyborcze,
ograniczenie immunitetu poselskiego,
precz z Senatem :rolleyes:

z centrum
24-04-2009, 18:53
Niesiołowski Stefan jest zniesmaczony spotem PiS-u.
Współczuję jego kubkom smakowym .Ale gdzie oneż były ,jak leciał spot Platformy ,sugerujący iż ileś tam tysięcy zabitych na polskich drogach , to sprawka Kaczyńskich ?

Żulia dostała ataku histerii i co ? Koniec .

to stała POwtórka z rozrywki w stylu "PaliknOta" ...

z centrum
24-04-2009, 18:58
Powolii...powoliii.... wypijemy, bo inaczej i bez pół litra na dwóch jak jeden nie pije, nie udaje się komentować tego co pisze prasa i nie tylko prasa....zdrówkoTadeusz Fijewski (jako student) na pytanie;
Powiedzcie, co to jest wartość dodana?
Odpowiedział - Towarzyszu, najważniejsze żebyśmy zdrowi byli.

waclaw46
24-04-2009, 19:09
Popieram likwidację Senatu i ograniczoną liczbę posłów,w sejmie,likwidację immunitetów .Popieram wszystkich co oczekują konkretów, na temat, od delegatów naszego społeczeństwa do Unii.

Kazimierz
24-04-2009, 19:38
Tadeusz Fijewski (jako student) na pytanie;
Powiedzcie, co to jest wartość dodana?
Odpowiedział - Towarzyszu, najważniejsze żebyśmy zdrowi byli.

A tak właściwie,co to jest ta "wartość dodana", Waszym zdaniem ? Czy ta wartość, o którą pytano Fijewskiego, ma coś wspólnego z VAT`em ? Przecież od tego teraz płacimy podatek ? VAT to przecież nic innego,tylko "value added tax", prawda "towarzyszu" z Centrum ?

senior A.P.
25-04-2009, 09:40
"Wartosc dodadana" ?
To jest to co trzeba dac aby zostac poslem Sejmu RP.

POLA
25-04-2009, 11:53
Trzeba poprawić Konstytucję IIIRP przede wszystkim wprowadzając;
jednoosobowe okręgi wyborcze,
ograniczenie immunitetu poselskiego,
precz z Senatem :rolleyes:
Tę petycję skieruj do: PiSu, lewicy sejmowej oraz PO i PSL. My to wiemy, ci na górze nie mają w tym interesu jakoś.
No... i jeszcze namów prezydenta, żeby zechciał złożyć swój bezcenny podpis pod nowymi dokumentami.
Powodzenia, sukcesów nie wróżę.:mad: :D

z centrum
25-04-2009, 15:49
Tę petycję skieruj do: PiSu, lewicy sejmowej oraz PO i PSL. My to wiemy, ci na górze nie mają w tym interesu jakoś.
No... i jeszcze namów prezydenta, żeby zechciał złożyć swój bezcenny podpis pod nowymi dokumentami.
Powodzenia, sukcesów nie wróżę.:mad: :D
"pieniacze" z PO i PiS - dogadywacze z SLD i gospodarze z PSL.
To kwestia następnych wyborów - może POLSKA XXI która ma od poczatku taki program.

araad
25-04-2009, 16:11
Czy w tej Polsce XXI nie są aby wszystkie zrzuty z innych partii? Jezeli tak jest, to oni już byli i nic nie zrobili, ale może się mylę.

Prefekt
25-04-2009, 17:02
Araad NIGDY się nie myli! Historia ludzkości przepełniona jest dowodami!

Anielka
25-04-2009, 17:51
Dowodami na głupotę niestety też.

jip
25-04-2009, 17:57
Ludzie mówią i ... co z tego wynika?.. mój pies myśli, aż ogon zwiesił i ni w ząb nie wie o co idzie, że Araad ma zawsze rację, albo, że nigdy się nie myli, Prefekt, mojemu psu trza gadać prościej, zresztą ja też nie wiem w czym rzecz, no trudno niekumaty taki jestem, albo Ty wolniej pisz, cobym zrozumiał i pies też.... no albo z treścią...

senior A.P.
25-04-2009, 22:02
Ty i twoj pies jedna chodza droga !

BarbaraK
26-04-2009, 08:18
W naszej polityce większość nie wie o co chodzi,nie tylko Twój pies taki nieroztropny.

jip
26-04-2009, 08:26
"Prezydent: zrobię wszystko, żeby obronić polskie stocznie"
"- Będę robił wszystko, żeby stocznie - nie tylko gdańską, ale wszystkie polskie stocznie - obronić - powiedział dziennikarzom po zakończeniu spotkania Lech Kaczyński. - Zrobię wszystko, co tylko jest w mojej mocy, bo stocznie w Polsce to symbol III Rzeczpospolitej w tym sensie, że to symbol naszej niezawisłości - dodał. "
No to może znowu się złożymy i dołożymy, a stocznie będą opracowywać plany restrukturyzacji, i wołać, wołać dajcie, dajcie i dawajcie......na za tanio sprzedawane statki, na nieumiejętność zarządzania, na.... co piesku mówisz?......cicho, mnie też szlag trafia, jak ten...cicho nie tak dosadnie.. obiecuje nie ze swoich, ale jaki to dobry wujek się znajduje.......

POLA
26-04-2009, 11:01
[QUOTE=z centrumTo kwestia następnych wyborów - może POLSKA XXI która ma od poczatku taki program.[/QUOTE]
Program? A jaki?

Ja też mam, całkiem niezły, tylko mocy decyzyjnych mi brak:D

Problem nie tylko w programach tkwi, ale w tym przede wszystkim, żeby mieć siłę przebicia w sejmie i żadna koalicja na potrzeby doraźne sprawy nie załatwi. Z tym miała problem partia bliźniaków, ma partia Tuska, a ciąg dalszy nastąpi.:confused:

jip
26-04-2009, 14:44
http://images43.fotosik.pl/111/04307cd253769a87med.jpg
dla wiosennego uspokojenia

POLA
26-04-2009, 15:14
Jip, chcesz się uspokoić i kwiatki wąchasz?
A kto czuwać będzie?
Bądź czujny jak pies podwójny:D :D

jip
26-04-2009, 16:38
Jip, chcesz się uspokoić i kwiatki wąchasz?
A kto czuwać będzie?
Bądź czujny jak pies podwójny:D :D
Albo denerwować się tym, że PiS złapało PO w kroku?
"W niczym nie przesadziłem, złapaliśmy Platformę Obywatelską w kroku – powiedział w programie "Kawa na ławę" w TVN 24 Jacek Kurski. Poseł PiS skomentował w ten sposób piątkową burzę podczas sejmowych obrad.
Zaczynam mieć to w głębokim poważaniu, pies też.........

tadeusz50
26-04-2009, 16:58
Władze Pakistanu odzyskały ciało polskiego inżyniera Piotra Stańczyka zamordowanego przez talibów. Wkrótce ciało zostanie sprowadzone do Polski. Dobra wiadomość dla najbliższej rodziny.

POLA
26-04-2009, 22:24
Albo denerwować się tym, że PiS złapało PO w kroku?

"W niczym nie przesadziłem, złapaliśmy Platformę Obywatelską w kroku" – powiedział w programie "Kawa na ławę" w TVN 24 Jacek Kurski.
Denerwować się nie ma czym. Każdy sięga na miarę swoich...upodobań i możliwości.:D

tadeusz50
28-04-2009, 08:02
Przeczytałem artykuł w GW i zastanawiam się nad brakiem myślenia wielu osób, które przecież powinny choć odrobinę myśleć. Do sądu za dwa grosze, a ile to już nas społeczeństwo kosztuje??
http://wyborcza.pl/1,75248,6547847,Do_sadu_za_2_grosze.html

Scarlett
28-04-2009, 08:11
Słaby spot Pis-u, bardzo słaby.
http://www.dziennik.pl/polityka/article369041/Zobacz_Palikota_w_nowym_spocie_PiS.html

senior A.P.
28-04-2009, 11:01
A platforma gnije od srodka.

tadeusz50
28-04-2009, 21:02
A platforma gnije od srodka.
Komu i co gnije to nie wiadomo. Mnie zgnilizną jedzie z innego kierunku i to dość odległego.

senior A.P.
29-04-2009, 02:37
To na Slasku nie ma juz zdrowego powietrza ?

tadeusz50
29-04-2009, 07:38
Dziś kilka minut po godz. 6-tej wylądował samolot z ciałem Piotra Stańczaka zamordowanego przez talibów. Cześć jego pamięci.

Lila
29-04-2009, 08:54
To na Slasku nie ma juz zdrowego powietrza ?

Witaj Senior .:)
Śląsk to nie Floryda .Mimo to , od czasów Gierka i Jaruzelskiego wiele się poprawiło , skoro nie trzeba tyrać na złamanie karku ,aby zadowolić Brata z Sojuza .

senior A.P.
29-04-2009, 09:02
A wegiel w Polsce czyja jest teraz wlasnoscia ?

Scarlett
29-04-2009, 09:55
Jeśli w sobotę, 2 maja, niespodziewanie dostaniesz anonimowego SMS-a, nie wyrzucaj go do kosza! To wiadomość od prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, informuje "Super Express".

Według informacji gazety, SMS-y to część akcji społecznej Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które chce w ten sposób przypomnieć Polakom o Dniu Flagi.

SMS o treści "2 maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pamiętaj o biało-czerwonej" dotrze w sobotę do kilkunastu milionów użytkowników sieci Orange i Play. Wiadomość nie będzie podpisana, ale jak ustalił "SE" - jej autorem jest Lech Kaczyński, który chce w ten sposób zachęcić Polaków do wywieszania flagi.

tadeusz50
29-04-2009, 12:31
Lilu a co senior może wiedzieć o Śląsku i powietrzu nad nim. Gdy dostarczaliśmy Bratu z sojuza wiele dóbr nieodpłatnie to tym powietrzem wówczas można było nawet sobie dość skutecznie pojeść a czy zdrowo to inna para kaloszy. Teraz to jest sama sielanka do tego co było. Zgniliznę to miałem na myśli ta z Florydy, seniorze.

Pani Slowikowa
29-04-2009, 23:02
Co powiecie o skandalu jaki wywolal nasz pianista Kristian Zimerman w Los Angeles??
Tu link do artykulu.. na razie niestety tylko po angielsku.. Moze ktos znajdzie cos po polsku?

http://latimesblogs.latimes.com/culturemonster/2009/04/krystian-zimermans-shocking-walt-disney-concert-hall-debut.html

Kazik
29-04-2009, 23:18
http://news.google.pl/news?hl=pl&q=krystian+zimerman&lr=&rlz=1W1SKPB_pl&um=1&ie=UTF-8&ei=3sL4SYShLubKjAeerK3XDA&sa=X&oi=news_group&ct=title&resnum=1
Dokładnie przetłumaczyli z Los Angeles Times

Kazimierz
30-04-2009, 10:49
Mnie podoba się postawa naszego pianisty Czytałem to, co pisali o nim w obydwu linkach. Nie rozumiem jednak, co chciał powiedzieć, mówiąc: ""Get your hands off of my country,” he said. " (Ręce precz od mojego kraju.). Zgadzam się z Jego słowami:"“It is my last concert in the country whose army wants to rule all over the world”. (To mój ostatni koncert w kraju, który chce- armia chce- panować nad światem.).
Mam nadzieję, że prezydent Obama zmieni widzenie Ameryki w oczach myślących demokratycznie ludzi całego Świata.

Kazik
30-04-2009, 11:11
Też się wczoraj zastanawiałem jaki kraj miał na myśli, Polskę a może Izrael lub Szwajcarię. Mieszka w Bazylei, no ale to jeszcze nic nie znaczy.

Pozostaje sprawa wojskowa. Irak i Afganistan to tam wojska USA są. Do niedawna nasi byli też w obu krajach jednocześnie. Prowadzimy misje pokojowe w wielu miejscach. Nie wiem czy w Czadzie to też wygląda tak "pokojowo" jak byśmy chcieli. No więc czy nas też powinien zaliczyć do tej grupy? To że mali to nie ma nic do rzeczy, o pomocnictwo można by jednak nas posądzić w takim wypadku.

Kazimierz
30-04-2009, 11:27
Też się wczoraj zastanawiałem jaki kraj miał na myśli, Polskę a może Izrael lub Szwajcarię. Mieszka w Bazylei, no ale to jeszcze nic nie znaczy.
Pozostaje sprawa wojskowa. Irak i Afganistan to tam wojska USA są. Do niedawna nasi byli też w obu krajach jednocześnie. Prowadzimy misje pokojowe w wielu miejscach. Nie wiem czy w Czadzie to też wygląda tak "pokojowo" jak byśmy chcieli. No więc czy nas też powinien zaliczyć do tej grupy? To że mali to nie ma nic do rzeczy, o pomocnictwo można by jednak nas posądzić w takim wypadku.
Tadziu ! A ja znowuż myślałem o tarczy antyrakietowej "Hands off Radzikowo" brzmiałoby dla Amerykanów całkowicie niezrozumiale, myślę. Nasz udział w Iraku, Afganistanie to, moim zdaniem, kwestia nowozadzieżgnietej przyjaźni. Bratnia pomoc, po prostu. Czad to co innego. Misja pokojowa ONZ. Takie misje prowadzimy jeszcze chyba w Syrii i Kosowie.

tadeusz50
30-04-2009, 11:58
A wegiel w Polsce czyja jest teraz wlasnoscia ?
Jak to czyją? Gdy kupię 2 tony lub5 ton to jest moją. Czyją by miał być. Pytanie godne mistrza wiedzy na Florydzie.

Kazik
30-04-2009, 12:05
O tarczę to sami zabiegaliśmy (gdy USA już wytypowało lokalizację). Pewnie nic z tego nie będzie. Obama przynajmniej na razie (chyba słusznie) woli zamienić tarczę za powstrzymanie Rosji od dostaw do Iranu sprzętu nuklearnego, ale Iran już ma taki zakupiony do wzbogacania uranu. W ustach przywódców kraju który ma ogromne złoża gazu to pokojowe wykorzystanie uranu brzmi nie wiarygodnie.

Nawet gdy Rosja nie pomoże Iranowi zbudować bomby(może też by się tego bali) to zostaje Korea Płn. i handel. My wam uran a wy nam know how.

senior A.P.
30-04-2009, 12:05
"Uczenie" to wyjasniles jak na gornika przystalo.
Teraz jeszcze wyjasnij dla kogo ten wegiel gornik fedruje ,czyja jest kopalnia i kto tym weglem handluje ?

Przypuszczam,ze to zatrudne dla ciebie pytania,popros wlasciciela kopalni to moze ci pomoze dac mnie i innym odpowiedz,dodajac ile na tym zarabia,choc to jest objete tajemnica handlowa.

senior A.P.
30-04-2009, 12:12
Po co Polsce tarcza antyrakietowa jak uderzenie przyjdzie z innego kierunku i przy uzyciu innych srodkow.
Na Bliskim Wschodzie pozostanie skazony piasek pustynny i koniec mitu.

Kazik
30-04-2009, 12:23
Jak to czyją? Gdy kupię 2 tony lub5 ton to jest moją. Czyją by miał być. Pytanie godne mistrza wiedzy na Florydzie.
Jemu chyba chodziło czy kopalnie prywatne. No może jeszcze nie. Ale spółki matki, spółeczki córki. Właśnie prokuratorzy się w to wgryzają. Podobno dla sądu już gotowe, ale zawsze któryś z podejrzanych choruje. A coś ostatnio mało wiadomości na temat "nowych właścicieli" czy jak kto woli mafii węglowej. Chyba SLD jest w tym mocno "umaczane". 2 lata od śmierci Blidy i jaki skutek działania komisji? To samo dotyczy rzekomych "nacisków", ale jak Karpiniuk po Czumie został przewodniczacym to będzie ta komisja tak długo jak rządy PO (moje zdanie). No i za to jest dodatkowy grosz do głodowej przecież diety posła. Twarz przy tym sobie można wyrobić.

Chociaż popularność Palikota nie osiągnie.:D

Mar-Basia
30-04-2009, 12:39
Mnie podoba się postawa naszego pianisty Czytałem to, co pisali o nim w obydwu linkach. Nie rozumiem jednak, co chciał powiedzieć, mówiąc: ""Get your hands off of my country,” he said. " (Ręce precz od mojego kraju.). Zgadzam się z Jego słowami:"“It is my last concert in the country whose army wants to rule all over the world”. (To mój ostatni koncert w kraju, który chce- armia chce- panować nad światem.).
Mam nadzieję, że prezydent Obama zmieni widzenie Ameryki w oczach myślących demokratycznie ludzi całego Świata.

Mnie sie tez podoba postawa naszego pianisty. Zaden skandal! Mam nadzieje, ze po ostatnich wyborach Ameryka sie zmieni i przestanie byc zandarmem swiata. Chyba to beda musieli zrobic, chocby z przymusu bo z finansami u nich "ciut" szczuplutko. ;)

Lila
30-04-2009, 14:18
Może to taki gest Kozakiewicza był ?

Z drugiej strony , jeśli to nie był koncert charytatywny , to powinien trzymać rączki na klawiszach. Od fortepianu .Skoro mu zapłacili za granie ,a nie za agitację.
Co innego jakby napyskował , i nie wziął ani dolara.
To rozumiem .:)

jip
30-04-2009, 20:10
"Grillowanie to nasze dzieło. To za naszych rządów konsumpcja wzrosła o 31 proc. i to dobrze, że część współczesnego pokolenia Polaków po tylu przejściach może pogrillować."
"nigdy nie wolno zapomnieć o tych, którzy nie grillują. Polska musi się zmienić, i to jest cel, który usprawiedliwia nasz udział w polityce" No i nie wiedziałem, ale już wiem czyje dzieło to grilowanie i wiem czemu Kaczyńscy są w polityce... co się ślepisz, nie pokumałeś, przecież Ci czytam, żeby nie oni to byśmy nie grilowali, skąd byś miał pyszne kości.. no więc pamiętaj celem polityki Kaczyńskich to grilowanie, no wychodzi z tego opowiadania, że to podstawowy cel... kumasz?
http://www.pardon.pl/artykul/8525/kaczynski_pamietaj_polaku_to_dzieki_mnie_grillujes z

tadeusz50
30-04-2009, 21:25
"Grillowanie to nasze dzieło. To za naszych rządów konsumpcja wzrosła o 31 proc. i to dobrze, że część współczesnego pokolenia Polaków po tylu przejściach może pogrillować."
"nigdy nie wolno zapomnieć o tych, którzy nie grillują. Polska musi się zmienić, i to jest cel, który usprawiedliwia nasz udział w polityce" No i nie wiedziałem, ale już wiem czyje dzieło to grilowanie i wiem czemu Kaczyńscy są w polityce... co się ślepisz, nie pokumałeś, przecież Ci czytam, żeby nie oni to byśmy nie grilowali, skąd byś miał pyszne kości.. no więc pamiętaj celem polityki Kaczyńskich to grilowanie, no wychodzi z tego opowiadania, że to podstawowy cel... kumasz?
http://www.pardon.pl/artykul/8525/kaczynski_pamietaj_polaku_to_dzieki_mnie_grillujes z
Jip zobacz czy za mną nie ciągnie się jakieś małe pacholę z wiaderkiem piasku z piaskownicy. Chłopczyk pewnie dorwał się do jakiś % nieznanego pochodzenia.:D :D

Scarlett
30-04-2009, 21:58
Bosze jak ja tego pana nie cierpię.
http://wiadomosci.onet.pl/1962694,11,item.html

Lila
30-04-2009, 22:30
Jego mało kto cierpi.
On i Żulia Pitera , to najbardziej denerwująca para z politycznego stolca.

Kazik
30-04-2009, 22:48
Czarnecki ma ładne nazwisko i wredny lizusowski charakter. On by się do Ligi Kobiet zapisał (jakby przyjęli) aby tylko nadal być posłem. A jeszcze lepiej jak by to było wyższe koryto. Partie zmieni i poglądy nawet.

POLA
30-04-2009, 23:47
Nazwisko ładne?
Ten od owadów też ma nie najgorsze, a charakter jaki wredny.

Czarnecki gada jak silnik zdezolowanej dekawki, zacina się i bulgocze.

Lila, na tym stolcu więcej upiorów politycznych siedzi.

tadeusz50
01-05-2009, 07:33
Teraz jeszcze wyjasnij dla kogo ten wegiel gornik fedruje ,czyja jest kopalnia i kto tym weglem handluje ?

Przypuszczam,ze to zatrudne dla ciebie pytania,popros wlasciciela kopalni to moze ci pomoze dac mnie i innym odpowiedz,dodajac ile na tym zarabia,choc to jest objete tajemnica handlowa.
Na głupie pytania odpowiedz stosowna do pytania. No cóz takie pytania zadaje "uczony" major LWP -bez komentarza.
No powyższe pytanie odpowiadam prosto i dokładnie. Węgiel jest polski i kopalnie również. Wg. moich wiadomości jest jedna prywatna kopalnia na terenie państwa polskiego.

Lila
01-05-2009, 07:56
No tak , Tadeusz.
Ale kogo tak naprawdę obchodzi poprawa kondycji polskich kopalń, czy warunków pracy górników ?
Może rząd ?
Afera węglowa ma właśnie ukręcaną głowę ,bo wszyscy zajmują sie martyrologią B.Blidy .A ile takich 'świętych krów' było na Śląsku?

Kopalnia 'Silesia ' będzie niebawem sprzedana.
Ciekawy przypadek .Ta kopalnia przynosi same straty ,a są chętni .Jeśli zakładając ,że nie są to wariaci , to jest coś na rzeczy w eksploatacji naszych złóż.
Ponoć jednym z oferentów jest Enion.

senior A.P.
01-05-2009, 11:01
"polskiemu" gornictwu warto sie przygladnac przyblizej ( tu juz odpowiedzi na moje pytania gornika nie bylo) oraz tak wiernym gornikom z wysokimi emeryturami przewyzszajace nawet dawne wojskowe i milicyjne.
Latwo tym gornikom poszlo oddawanie kopalni w obce rece i zarzadzanie nimi,byc moze dlatego tak duze odprawy jednorazowe i sowite emerytury, a wegiel juz nie polski !

Jeszcze zdanie dla Lili:
O aferach weglowych w Polsce Polacy dopiero sie dowiedza ale wczesniej stanie sie to w Niemczech.

waclaw46
01-05-2009, 12:08
Zwolennicy teorii spiskowej we wszystkim widzą mafię a są w tym utwierdzani przez PIS./głupi naród to kupi/.Dwa lata rządów PiS to pasmo zmian w kopalniach i mentalności ,nie .Afery będą, bo nawet wybuchają w Watykanie.Sprawa B.Blidy to sprawa wykorzystywania mediów i prokuratury do rozgrywek politycznych.Jest to naganne i powinno być wyjaśnione.
Wszystkich interesuje poprawa kondycji ekonomicznej kopalń .Bo już nudne się staje wymuszanie przez górników wszelkich ustępstw .Dużą winę ponoszą działacze związków zawodowych.Myślę że bez prywatyzacji nie ukróci się złego zarządzania i panoszenia się związkowców .Górnictwo i Hutnictwo było gloryfikowane przez socjalizm specjalne sklepy odznaczenia emerytury.Czas z tym reliktem socjalizmu skończyć i podchodzić tak jak do innych zawodów.Pomimo zmniejszenia zatrudnienia w byłej hucie Lenina nikt nie protestuje ,wiedzą związki że jest recesja i spadek zamówień to i ludzi potrzeba mniej.Nie ma protestów w Warszawie o dopłaty do hut.Rząd powinien zająć zwiększeniem wydatków na badania i rozwój obecnie 0,6 PKB na wysokości Malty.Może naukowcy znajdą inne sposoby jak gazyfikacja w złożu itd.Biadolenie nad sprzedażą kopalni.Przed II wojną światową kopalnie były prywatne i co węgla nie było? Kopalniami zarządzają nie Polacy ? Niektórym marzy się powrót do starego ustroju.

tadeusz 50
01-05-2009, 13:58
Jip zobacz czy za mną nie ciągnie się jakieś małe pacholę z wiaderkiem piasku z piaskownicy. Chłopczyk pewnie dorwał się do jakiś % nieznanego pochodzenia.:D :D
Jestem duże pachole i sie nie ciągnę. Piję porządny alkohol i nie zanudzam.

Lila
01-05-2009, 15:31
Biadolenie nad sprzedażą kopalni.

A co ? Pogadać se nie można ? :)Zaraz tam biadolenie ...

Przed II wojną światową kopalnie były prywatne i co węgla nie było?[/

Być może .Nie pamiętam .:)

jolita
01-05-2009, 16:24
A mnie dziś smutno... Dzień prawie mija a tu nic o Kocie co pali... Czyżby się wypalił? Z tej tęsknoty nawet do Was zajrzałam.... Pozdrówka dla konwersarzy a zwłaszcza dla ongiś...Osy!

Kazik
01-05-2009, 16:46

Poczytaj sobie "Sól ziemi czarnej". A kopalnie kto może kupić? Niemiec.

Polecam tą lekturę też dla Wacława46.

Kazik
01-05-2009, 17:03
A mnie dziś smutno... Dzień prawie mija a tu nic o Kocie co pali... Czyżby się wypalił? Z tej tęsknoty nawet do Was zajrzałam.... Pozdrówka dla konwersarzy a zwłaszcza dla ongiś...Osy!
http://img14.imageshack.us/img14/4506/palikotek.jpg (http://img14.imageshack.us/my.php?image=palikotek.jpg)http://img27.imageshack.us/img27/4854/wasab.jpg (http://img27.imageshack.us/my.php?image=wasab.jpg)
Kot Palikot ma się dobrze po kefirku-bo paliła go jak zwykle (powiedzonko PO) woda ognista. A obok nasza ikona narodowa. Bolek upss... Lech W.

Na awatar by się nadawał?

tadeusz 50
01-05-2009, 17:07
Jeździłem na skuterze Osa, czy to o nią chodzi?
więcej tego nałogowca, słuchaj POLU, jak Cię błaga lud.

Kazik
01-05-2009, 17:25
Jeździłem na skuterze Osa, czy to o nią chodzi?
więcej tego nałogowca, słuchaj POLU, jak Cię błaga lud.
Bracia tadeusze50 (liczba mnoga konieczna), kto ten nałogowiec? Palikot? Może przesada, ale za kołnierz nie wylewa to fakt. Te jego wypowiedzi....ale niech się święci 1 MAJA. Polityka jutro. Odpuszczam (jak ktoś nie zacznie).

tadziu50 (jeden z dwóch) jola napisała o osach a Ty zwracasz się do Poli? Ło moj Jezusiczku.

Maja59--Tobie też niech się święci. Takie skojarzenie "z pierwszym maja".

Lila
01-05-2009, 17:27

Całuski ...:)

Z kim mam konwersować w tym zalewie Tadeuszów ?:D
Ja tam się wyznaję który jest który ,ale oni ????:D

tadeusz50
01-05-2009, 17:33

Z kim mam konwersować w tym zalewie Tadeuszów ?:D
A czy tu się da jeszcze konwersować? Marne szanse.!!!:confused:

tadeusz 50
01-05-2009, 17:33

Z kim mam konwersować w tej zalewie Tadeuszów ?:D
Ty się znęcasz, Tadeusze w zalewie....octowej czy Zegrzyńskim?
Gdzie to stępiałe żądło?

jolita
01-05-2009, 17:48
to prawidłowe, że osa chroni swoje żądło bo ponoć po utracie kończy się jej egzystencja, a szkoda byłoby tak dorodnej osy...poza tym czy warto?

Lila
01-05-2009, 17:59
to prawidłowe, że osa chroni swoje żądło bo ponoć po utracie kończy się jej egzystencja, a szkoda byłoby tak dorodnej osy...poza tym czy warto?

Joluś , chronię jak mogę , ale czy mogę ?:D
Zobacz jak mnie jeden bezdzietny ojciec zadżumionych zaczepia .

tadeusz 50
01-05-2009, 18:25
Joluś , chronię jak mogę , ale czy mogę ?:D
Zobacz jak mnie jeden bezdzietny ojciec zadżumionych zaczepia .
stulaj kolanka, nie będzie manka
i nie zadżumionych, tylko jeszcze zadżumiony.

jolita
01-05-2009, 18:29
Liluś - czy warto uczestniczyć Ci w takim dialogu?...

ps. dzisiaj wstąpił do Klubiku - 27 postów zaliczył...Skąd my to znamy?

Lila
01-05-2009, 20:47

Joluś , ojciec bezdzietny to z nami już ponad rok siedzi ...:D:D jak nie więcej .Nie poznajesz ? Bawią się chłopcy jak na boisku.:cool:

Buźka .:)

Alsko
01-05-2009, 20:54
Hmm, nie jest to donosik aby? :D

wierna Eliza
01-05-2009, 20:59
Joluś , ojciec bezdzietny to z nami już ponad rok siedzi ...:D:D jak nie więcej .Nie poznajesz ? Bawią się chłopcy jak na boisku.:cool:

Buźka .:)
Lila zlituj się i powiedz za co ten ojciec siedzi.
To nie tak, trzmiele i pszczoły giną po użądleniu, osy (szerszeń też osa) mogą żądlić wielokrotnie i sterować dawką.

wierna Eliza
01-05-2009, 21:01
Hmm, nie jest to donosik aby? :D
Kapusiów co klikają w cudzy trójkącik ci u nas nie brak.

waclaw46
01-05-2009, 21:28
Mamy manie opluwania wszystkich co się im coś w życiu udało.Wałęsa występuje w Rzymie ,głupie okrzyki,aby w mediach zaistnieć.Każdy kraj dba o swój wizerunek my plujemy na każdego ,który osiąga sukces.Teraz bedziemy dyskutować o tym co prezydent napisał w pracy doktorskiej,Spółdzielnie mieszkaniowe powinny ogłosić w internecie pisma wszystkich ,którzy pisali o przyspieszenie przydziału mieszkania.Ogłosić nazwiska rolników z adresem zamieszkania którzy skorzystali z reformy rolnej.Przecież przejeli8 ją niesłusznie.O karze się że w szambie jesteśmy prawie wszyscy.

wierna Eliza
01-05-2009, 21:32
Na tym polega polskie piekło.

senior A.P.
02-05-2009, 09:59
Czy aby to zabawa staruszkow ?
Nie !
To "powazna" dyskusja o zmyleniu przeciwnika .

O dziurze budzetowej dyskutowac (doniesienia ND) a nie o pier.....ch !

Bieda wraz z Komuna II wali jak tsunami indonezyjskie.

Ratuj sie kto moze ,za ogrodki dzialkowe sie brac ,jezeli jeszcze nie zabroniono ich uprawiac .
Przeciez maj i swieci (Stanislaw i Zoska) za pasem.
Dzien flagi (wywieszac w oknach i to polskie a nie unijne),swieto Polonusow ,chwalcie laki umajone i co tam jeszcze - oby nie partie polityczne ,bo te was nad przepasc prowadza !
Z majowym Pozdrowieniem !
A.P.

jip
02-05-2009, 21:15
"To są fotografie naszych kandydatów, niektóre się powtarzają - wyjaśnił dziennikarzom po pokazie - jak sam przyznał - autor sloganu PiS, Jacek Kurski." no co Ty piesku - nie wiesz chodzi o tych kandydatów do Brukseli, niektórzy się powtarzają, muszą, bo za mało by ich było, no i "chcemy więcej" a co myślałeś przecież jak można wydębić, to i Kurski nie popuści, na leśniczówkę mu się przyda, no i wyobraź sobie , że jeszcze powiedział:"Powiedział, że nowe hasła wyborcze PiS będą się koncertować na tematyce europejskiej i przekonywać, że ta partia potrafi więcej dla Polski wywalczyć w UE i godniej ją reprezentować."
"Będzie to synteza rozsądnej krytyki, obliczalnej i uczciwej, z dynamiczną propozycją dla wyborców, pokazującą, że jesteśmy lepszą reprezentacją Polski w Europie, więcej załatwimy, bardziej kochamy Polskę" - przekonywał."
Cicho być, czego rżysz? przecież on myśli, że ciemny lud to kupi....uważaj bo pękniesz ze śmiechu, przestań się wygłupiać ...........

martunia
02-05-2009, 21:19
Oj Ty piesku, jesteś mądrym pieskiem.
Zawsze mówiłam, że psy są mądre.

Scarlett
02-05-2009, 21:22
Ale traktatu nie ma dalej czym podpisać.

http://www.dziennik.pl/polityka/article371877/300_tysiecy_za_dlugopisy_dla_prezydenta.html

Piesku jip-a nie tylko szczekaj, ale porządnie powarcz.:mad: :confused:

martunia
02-05-2009, 21:32
Sagulko.
Teraz to nawet mój kot się śmieje.
Tylko jakoś tak smutno.

Lila
02-05-2009, 23:29
"To są fotografie naszych kandydatów, niektóre się powtarzają - wyjaśnił dziennikarzom po pokazie - jak sam przyznał - autor sloganu PiS, Jacek Kurski." no co Ty piesku - nie wiesz chodzi o tych kandydatów do Brukseli, niektórzy się powtarzają, muszą, bo za mało by ich było, no i "chcemy więcej" a co myślałeś przecież jak można wydębić, to i Kurski nie popuści, na leśniczówkę mu się przyda, no i wyobraź sobie , że jeszcze powiedział:"Powiedział, że nowe hasła wyborcze PiS będą się koncertować na tematyce europejskiej i przekonywać, że ta partia potrafi więcej dla Polski wywalczyć w UE i godniej ją reprezentować."
"Będzie to synteza rozsądnej krytyki, obliczalnej i uczciwej, z dynamiczną propozycją dla wyborców, pokazującą, że jesteśmy lepszą reprezentacją Polski w Europie, więcej załatwimy, bardziej kochamy Polskę" - przekonywał."
Cicho być, czego rżysz? przecież on myśli, że ciemny lud to kupi....uważaj bo pękniesz ze śmiechu, przestań się wygłupiać ...........

O matko.
Co za pogrubienia , kolor i insze delicje.:D
Nie da się czytać .Sorki.

ps.pies ,coś tak skoniał ?Rżeć zaczynasz ?Pewnie pan niebawem na łące cię przywiąże ,abyś napasł się koniczyną.
Tylko nie zacznij muczeć , bo po pijaku gotów cię wydoić .

Kazik
03-05-2009, 01:30

http://img369.imageshack.us/img369/9288/malagieniaxz4.jpg
Skąd znamy? Ale to nie ta osoba z fotki. Czuję kto to-ale pewności nie mam. Malagienia wróć-zrób tu porządek. Wiadro wody (pisanej) na nie jeden łeb. Ustawiam się w kolejce.

jip
03-05-2009, 10:21
O matko.
Co za pogrubienia , kolor i insze delicje.:D
Nie da się czytać .Sorki.

ps.pies ,coś tak skoniał ?Rżeć zaczynasz ?Pewnie pan niebawem na łące cię przywiąże ,abyś napasł się koniczyną.
Tylko nie zacznij muczeć , bo po pijaku gotów cię wydoić .
Te pogrubienia i kolorki to wina... kogo w końcu Kazika z kotem i oczami wilka, czy któregoś Tadeusza z ukradzionym tygrysem,? podpowiedz pies, bo sam zgłupłem, leć do Luci ona będzie wiedzieć. No właśnie to jego wina, on nas tak podpuszcza, a Lucia lata za nim oczami a on zaczyna smalić buty do jakiejś Rózi... no to jak mogliśmy sobie pozwolić bez kolorków, pogrubień no jeszcze cienie powinniśmy wklejać.
O popatrz piesku prezydęt nadaje .. nie śmiej się on zawsze "ą" gubi albo przeinacza, no zawsze sepleni, może małpkę strzelił sobie to tym bardziej widać, ale "Olszewski" prawidłowo wymówił... no inni też byli odznaczani... czego się czepiasz? skąd mam wiedzieć czemu akurat te osoby... może więcej zrobili za komuny, może prezydęt bardziej ich lubił, może brat mu kazał....

Lila
03-05-2009, 11:03
No popatrz konio..:D
Psy szczekają , a ty psów nie lubisz .
I co tam wiedzą jakieś kundle z prowincji , jak ty jesteś koń bywały i bliżej władzy , boś w Warszawie obecnie.
( to do naszego konia , mającego ambicje polityczne niczym koń Kaliguli . A także zacięcie bojowe wzorem Bucefała ).

W zasadzie jak mam gadać z cudzym psem , to wolę z moim koniem.:)

Kazik
03-05-2009, 11:16
Dobrze o sobie piszesz "zgłupłem" i tym podobne. Ty któremu pogrubienia tekstu (części) się nie podobały robisz nam takie kolorki. A Lila Ci kiedyś już pisała, abyś prochy kupował od innego. Ja radziłem aby tego alkoholem nie popijać. Nawet piwkiem.

A Ty dzipie dalej swoje. Ło matko co ten pies ma z Tobą. Moja (Kazika) wina jak ktoś ćpa?

jip
03-05-2009, 13:49
No popatrz konio..:D
Psy szczekają , a ty psów nie lubisz .
I co tam wiedzą jakieś kundle z prowincji , jak ty jesteś koń bywały i bliżej władzy , boś w Warszawie obecnie.
( to do naszego konia , mającego ambicje polityczne niczym koń Kaliguli . A także zacięcie bojowe wzorem Bucefała ).

W zasadzie jak mam gadać z cudzym psem , to wolę z moim koniem.:)
Ale widzę, że się nadymasz jak nasz prezydęt i namawiasz do tego jeszcze konia, skąd wiesz, że Twój koń nie lubi psów, no i kundle z prowincji, z podwórka może, no widzisz piesku wszystko to chowane na salonach i zaraz takie nadęte myśli, że wszystko.............. daj spokój, my nie musimy tego mówić, to wiedzą wszyscy, nawet na salonach chowani, a i tak z Tobą gadać nie chcą to.....
jak ćpa to nie , ale jak pije to już tak, bo przecież na trzeźwo nowego, kradzionego tygrysa czytać za cholerę się nie daje...cicho być, wiem, że Lucia będzie miała pretensję, ale.... może jakiś cień pokaże to ją udobruchamy, a i tak go kocha....

wierna Eliza
03-05-2009, 13:55
długie Polaków rozmowy
http://emoty.blox.pl/resource/cat_mouse.gif

jip
03-05-2009, 13:58
długie Polaków rozmowy
http://emoty.blox.pl/resource/cat_mouse.gif
.....:D :D :D

Lila
03-05-2009, 19:55
Ale widzę, że się nadymasz jak nasz prezydęt i namawiasz do tego jeszcze konia, skąd wiesz, że Twój koń nie lubi psów, no i kundle z prowincji, z podwórka może, no widzisz piesku wszystko to chowane na salonach i zaraz takie nadęte myśli, że wszystko.............. daj spokój, my nie musimy tego mówić, to wiedzą wszyscy, nawet na salonach chowani, a i tak z Tobą gadać nie chcą to.....
jak ćpa to nie , ale jak pije to już tak, bo przecież na trzeźwo nowego, kradzionego tygrysa czytać za cholerę się nie daje...cicho być, wiem, że Lucia będzie miała pretensję, ale.... może jakiś cień pokaże to ją udobruchamy, a i tak go kocha....

Koń , trzymaj kopyta przy sobie ...
Psa szkoda, a pańcio kropkuje zamiast pisać z sęsęm .
O co mu chodzi , wiesz ? Clonazepanu się nażarł, czy inszej pigułki gwałtu ?
Jakaś Santa Lucia się tu kręci na dodatek ,prętęsjonalna mocno .Od bab z pretensjami to my się trzymamy z daleka , co nie ?
Takie to jak zobaczą konia w galopie ,zaraz skrzeczą jak stare wrony i amoniak im trzeba dawać do wąchania .
Tchórzliwe są , choć na podwórku chowane .:):)

jip
03-05-2009, 21:35
Lila nawet jak będę powoli pisał to i tak kropki trza się domyślać, ja też nie zawsze rozumiem jak pies przeklina, a kropki to takie znaki co to możesz sobie wyznakować inszymi znakami no i postarać się dopasować , żeby Ci pasowało no i trzeba się postarać, poproś kradzionego tygrysa dopasuje zacieni i pokumasz, Lucia to Lucia ona jest stąd nie z Hiszpanii, ale w kradzionym tygrysie czy jak wolisz kocie z wilczymi oczami albo bardzie nazad ł.. cicho pies nie wulgaryzuj, w głowie walącej w klawiaturę się podkochuje i na to ja już nic nie mogę poradzić....

Lila
03-05-2009, 22:53
Lila nawet jak będę powoli pisał to i tak kropki trza się domyślać, ja też nie zawsze rozumiem jak pies przeklina, a kropki to takie znaki co to możesz sobie wyznakować inszymi znakami no i postarać się dopasować , żeby Ci pasowało no i trzeba się postarać, poproś kradzionego tygrysa dopasuje zacieni i pokumasz, Lucia to Lucia ona jest stąd nie z Hiszpanii, ale w kradzionym tygrysie czy jak wolisz kocie z wilczymi oczami albo bardzie nazad ł.. cicho pies nie wulgaryzuj, w głowie walącej w klawiaturę się podkochuje i na to ja już nic nie mogę poradzić....

Jesssu , jip.
Jak dla mnie za szybko piszesz.:D
Albo ja cuś zwolniłam .

Kazik
03-05-2009, 23:35
Koń , trzymaj kopyta przy sobie ...
Psa szkoda, a pańcio kropkuje zamiast pisać z sęsęm .
O co mu chodzi , wiesz ? Clonazepanu się nażarł, czy inszej pigułki gwałtu ?
Jakaś Santa Lucia się tu kręci na dodatek ,prętęsjonalna mocno .Od bab z pretensjami to my się trzymamy z daleka , co nie ?
Takie to jak zobaczą konia w galopie ,zaraz skrzeczą jak stare wrony i amoniak im trzeba dawać do wąchania .
Tchórzliwe są , choć na podwórku chowane .:):)
Jip słucha psa. Sensu brak w postach. Dał psu piwo ? To teraz też tak sam pisze.

jip
04-05-2009, 15:47
Jesssu , jip.
Jak dla mnie za szybko piszesz.:D
Albo ja cuś zwolniłam .
Nie martw się , ja już tak piszę, zawsze po piwku, zgodnie z zasadą w awatarze, chcę być wielki i g... z tego wychodzi, ale i tak jestem wyższy niż bliźniaki chyba, żeby wspólną ich miarę pobrać, no to wtedy są wyżsi nawet jak kapelusz założę. Lila inaczej o polityce dyskutować się nie daje albo trza walnąć dwie małpki, albo dwa dębowe mocne, wtedy nawet jak sobie poseplenię to uchodzi... nie tylko mnie. Ale nawet bez dębowego i małpki Cię lubię, nie mówiąc o koniach Twoich. A konie w galopie, ich widok, czy coś piękniejszego jest? może jeszcze okręt pod pełnymi żaglami i ptaki na niebie, no i bieszczadzkie anioły.... popatrz się rozhuśtałem i wychodzi, że nawet ........ no, że wszystko mi się prawie podoba..... wiem nie musisz podpowiadać pies - oprócz ...., no ale oni nie tylko mnie się nie podobają, może jednojajowe tak mają? cicho być , skąd mam wiedzieć ?

Lila
04-05-2009, 16:02
Nie martw się , ja już tak piszę, zawsze po piwku, zgodnie z zasadą w awatarze, chcę być wielki i g... z tego wychodzi, ale i tak jestem wyższy niż bliźniaki chyba, żeby wspólną ich miarę pobrać, no to wtedy są wyżsi nawet jak kapelusz założę. Lila inaczej o polityce dyskutować się nie daje albo trza walnąć dwie małpki, albo dwa dębowe mocne, wtedy nawet jak sobie poseplenię to uchodzi... nie tylko mnie. Ale nawet bez dębowego i małpki Cię lubię, nie mówiąc o koniach Twoich. A konie w galopie, ich widok, czy coś piękniejszego jest? może jeszcze okręt pod pełnymi żaglami i ptaki na niebie, no i bieszczadzkie anioły.... popatrz się rozhuśtałem i wychodzi, że nawet ........ no, że wszystko mi się prawie podoba..... wiem nie musisz podpowiadać pies - oprócz ...., no ale oni nie tylko mnie się nie podobają, może jednojajowe tak mają? cicho być , skąd mam wiedzieć ?

Ba , jednojajowe .
Ale za to dwujajeczne są .

ps.to Ty wysoki facet jesteś ?:D

maja59
04-05-2009, 16:09
Ba , jednojajowe .

Jednojajowe ale czterojajeczne one są, powinno być One, przepraszam.

jip
04-05-2009, 16:34
Ba , jednojajowe .

A mój pies gada, że nie wiadomo, no, może jeden, ale też tak jakby był bez , a drugi to nawet Szczypińska ... no, chyba się zastanawia, i liczy- ma, nie ma, ma, nie ma... no ja na jej miejscu tez niewyraźnie bym myślał, takie podchody i ....... cnota, cicho pies wiem, ale ta druga cnota nie zeszła....

Lila
04-05-2009, 16:44
A mój pies gada, że nie wiadomo, no, może jeden, ale też tak jakby był bez , a drugi to nawet Szczypińska ... no, chyba się zastanawia, i liczy- ma, nie ma, ma, nie ma... no ja na jej miejscu tez niewyraźnie bym myślał, takie podchody i ....... cnota, cicho pies wiem, ale ta druga cnota nie zeszła....

A wiesz Ty jip ,że posłanka Szczypińska jest po niesłychanie okaleczającej operacji onkologicznej , ratującej jej życie w ostatniej chwili ?
Ja jakoś nie potrafię żartować .Z niej i w ten sposób .

Przepraszam ....pa .

jip
04-05-2009, 16:50
A wiesz Ty jip ,że posłanka Szczypińska jest po niesłychanie okaleczającej operacji onkologicznej , ratującej jej życie w ostatniej chwili ?
Ja jakoś nie potrafię żartować .Z niej i w ten sposób .

Przepraszam ....pa .
Nie wszystko wiem, kobiety bardziej wiedzą o wszystkim, przepraszam Szczypińską nie wiedziałem ale tych innych bezjajecznych nie mam zamiaru przepraszać.....

Lila
04-05-2009, 16:58
Nie wszystko wiem, kobiety bardziej wiedzą o wszystkim, przepraszam Szczypińską nie wiedziałem ale tych innych bezjajecznych nie mam zamiaru przepraszać.....

Szczypińska walczy jak lew o szczepionkę dla nastolatek ...
To straszna odmiana raka .Wirusowa.
Miałam ja teściową kiedyś tam .Zmarła na to świństwo w wieku 43 lat.

tadeusz50
04-05-2009, 17:16
Szczypińska walczy jak lew o szczepionkę dla nastolatek ...
To straszna odmiana raka .Wirusowa.
Miałam ja teściową kiedyś tam .Zmarła na to świństwo w wieku 43 lat.
Lilu moja żona też w tym samym wieku zmarła na tą chorobę.
Cóż nie każdy musi wszystko wiedzieć. Ja też o chorobie Szczypińskiej nie wiedziałem.:mad:

waclaw46
04-05-2009, 18:03
Wcześniej przed zachorowaniem też walczyła o szczepionkę?

Kazik
04-05-2009, 18:18
Nie martw się , ja już tak piszę, zawsze po piwku, zgodnie z zasadą w awatarze, chcę być wielki i g... z tego wychodzi.

A konie w galopie, ich widok, czy coś piękniejszego jest? może jeszcze okręt pod pełnymi żaglami i ptaki na niebie.
Jest coś ładniejszego np. kobieta w bieliźnie (lub bez). A od picia piwa nie urośniesz. Walnij od razy 0,7 litra Palikotówki to w swoich oczach na chwilę będziesz wielki (i mocny). To samo w "małpkach" może być-ale drożej kosztuje.

Lila
04-05-2009, 18:33
Jest coś ładniejszego np. kobieta w bieliźnie (lub bez). A od picia piwa nie urośniesz. Walnij od razy 0,7 litra Palikotówki to w swoich oczach na chwilę będziesz wielki (i mocny). To samo w "małpkach" może być-ale drożej kosztuje.

No sorry..
Żadna baba bez bielizny ,nie jest piękniejsza od konia w galopie , z grzywą rozwianą.Tym bardziej w bieliźnie.
Oczywiście , konia nie przelecisz ...

wierna Eliza
04-05-2009, 18:37
Jednojajowe ale czterojajeczne one są,
Zupełnie jak makaron.

jip
04-05-2009, 20:01
No Kazik chyba inne patrzenie mamy ja wolę i konie w galopie z rozwiana grzywą, i okręty pod pełnymi żaglami, i ptaki na niebie, i bieszczadzkie anioły a kobiety wolę jak maja trochę w głowie poukładane a w bieliźnie... nie zawsze, pewno masz braki, uważaj bo wtedy... co pies mówisz... to mu chciałem powiedzieć, że s.... uderza na mózg.
A co do Palikotówki - jest niezła ale ilości sam dobieram bez podpowiedzi, czasem mi podsyła, będę go popierał w kampanii wyborczej... może wpłacę ...

Lila
04-05-2009, 23:02
No Kazik chyba inne patrzenie mamy ja wolę i konie w galopie z rozwiana grzywą, i okręty pod pełnymi żaglami, i ptaki na niebie, i bieszczadzkie anioły a kobiety wolę jak maja trochę w głowie poukładane a w bieliźnie... nie zawsze, pewno masz braki, uważaj bo wtedy... co pies mówisz... to mu chciałem powiedzieć, że s.... uderza na mózg.
A co do Palikotówki - jest niezła ale ilości sam dobieram bez podpowiedzi, czasem mi podsyła, będę go popierał w kampanii wyborczej... może wpłacę ...

Nie szkoda Ci kasy ?
Przecież masz głosować na lewicę , zresztą .A Palikot jest błazen , ale takiej wolty nie zrobi.:D

jip
05-05-2009, 09:08
Nie szkoda Ci kasy ?
Przecież masz głosować na lewicę , zresztą .A Palikot jest błazen , ale takiej wolty nie zrobi.:D
Ale go lubię, mówi to co myśli, jest mi z nim i po linii i po bazie, no i Palikotówkę robił, piłem dobra, no i ... no i ma też alergię na na bliskich inaczej jednojajowych bez......

Lila
05-05-2009, 09:24
Ale go lubię, mówi to co myśli, jest mi z nim i po linii i po bazie, no i Palikotówkę robił, piłem dobra, no i ... no i ma też alergię na na bliskich inaczej jednojajowych bez......

Pies Ci nie wybaczy jak dasz kasę...

Lepiej daj na schronisko , gdzie siedzą jego bracia .Bracia psa , oczywiście .Nie Palikota.

Scarlett
06-05-2009, 09:48
Kochani a co o tym myślicie. Ja osobiście trochę tego nie rozumiem, może ktoś wytłumaczy mi co grozi nam z chwilą podpisania.http://www.tvn24.pl/-1,1598780,0,1,bruksela-decyduje-o-losie-internetu-_-dzis-glosowanie,wiadomosc.html

tadeusz50
06-05-2009, 10:28
Kochani a co o tym myślicie. Ja osobiście trochę tego nie rozumiem, może ktoś wytłumaczy mi co grozi nam z chwilą podpisania.http://www.tvn24.pl/-1,1598780,0,1,bruksela-decyduje-o-losie-internetu-_-dzis-glosowanie,wiadomosc.html
Elu, może tu znajdziesz odpowiedż.
http://www.polskatimes.pl/dziennikzachodni/stronaglowna/113459,unia-chce-nas-pozbawic-wolnosci-w-internecie,id,t.html

i jeszcze też tu

http://www.polskatimes.pl/opinie/felietony/113468,czy-jestes-za-swoboda-wypowiedzi,id,t.html

Scarlett
06-05-2009, 10:42
Dziękuję Tadziu. Z tego wynika tylko to, że pożyjemy to zobaczymy.Dziś ma zapaść decyzja, a chodzi tylko o to, żeby znów nabić "kasę" co niektórym.

tadeusz50
06-05-2009, 14:38
Bruksela w sprawie internetu zdecydowała, że dostęp do internetu pozostaje bez zmian.

Scarlett
06-05-2009, 14:40
Hura Tadziu, hura.

Kazik
06-05-2009, 15:16
http://stopcenzurze.wikidot.com/
Tu się podpisywało, ale to już nie aktualne.

jip
06-05-2009, 15:49
Pies Ci nie wybaczy jak dasz kasę...

Lepiej daj na schronisko , gdzie siedzą jego bracia .Bracia psa , oczywiście .Nie Palikota.
Na schronisko daję co roku a na Palikota, jak się da, to też damy...

Lila
06-05-2009, 16:29
Na schronisko daję co roku a na Palikota, jak się da, to też damy...

Mówię Ci z dobrego serca.Nie rób sobie obciachu.:D
Dziś wyczytałam ,że idąc śladem darowizn dla Stańczyka , dziennikarze błąkali się po odrapanych sieniach , zdezelowanych korytarzach i w ogóle po jakiś ruinach .

Ja wiem ,że prawdziwe bogactwo w oczy nie kłuje,ale jednakowoż...:D wstyd trochę .
To nawet mój koń , który mieszka w luksusie w porównaniu z 'darczyńcami ' , podzieliłby sią wiązką siana z każdym , byle nie z Palikotem , co przyjmuje grosz wdowi od biedaków.:D

jip
06-05-2009, 16:52
Mówię Ci z dobrego serca.Nie rób sobie obciachu.:D
Dziś wyczytałam ,że idąc śladem darowizn dla Stańczyka , dziennikarze błąkali się po odrapanych sieniach , zdezelowanych korytarzach i w ogóle po jakiś ruinach .

Ja wiem ,że prawdziwe bogactwo w oczy nie kłuje,ale jednakowoż...:D wstyd trochę .
To nawet mój koń , który mieszka w luksusie w porównaniu z 'darczyńcami ' , podzieliłby sią wiązką siana z każdym , byle nie z Palikotem , co przyjmuje grosz wdowi od biedaków.:D
Co Ty, jak da się podzielę...

Lila
06-05-2009, 16:53
Aaaa , :) jak da , to pewnie .

wierna Eliza
06-05-2009, 16:56
Nie Leda-m
ale dam.

Lila
06-05-2009, 21:10
http://wyborcza.pl/1,91446,6577099,UE__PE_staje_w_obronie__prawa_do_i nternetu_.html

Jednak nie po drodze mi z tymi baranami .
Sarkozy do kozy !!!
Francja na Bahamy !!

senior A.P.
07-05-2009, 13:24
Zwrot oczu na Moskwe .
Jak trwoga to do Boga.

jip
08-05-2009, 13:33
"Jeden z posłów PiS, od samego rana w dobrym humorze, sypał dowcipami jak z rękawa. Oto najnowszy kawał o Platformie, subtelny jak na PiS przystało:
- Dlaczego teraz jest świńska grypa?
- Bo kiedy rządzili Kaczyńscy, to była ptasia.
Ha, ha, ha... ;"
a faktycznie powinna być też świńska, no cóż nieraz natura figle płata, a ptaki też czasem bywają....
http://martita.pardon.pl/dyskusja/1849967/swinski_dowcip_poselski

senior A.P.
08-05-2009, 14:03
Czy to znaczy,ze jak bedzie rzadzil R.Giertych to bedzie konska ?

Lila
08-05-2009, 19:12
A czy Ty możesz zobaczyć coś innego niż PiS .
Jakbyś zeza zbieżnego dostał , qrna.

jip
09-05-2009, 10:10
"Ktoś powiedział o Tusku, że jest zakompleksionym prowincjuszem". ha, ha, ha- to słowa człowieka chowanego na salonach, czyli jednego z braci mniejszych......Lila nie czepiaj się bo my się czepiać i tak nie przestaniemy, jak nie ja to pies ale z braćmi mniejszymi nam nie po drodze i każda rzecz do uczepienia to się uczepimy, taki mamy już charakter, co nie znaczy, że wszystko po innych stronach nam się widzi, nie widzi nam się zamiana Gdańska na Kraków, nie widzą nam się też inne wygłupy innych ale tak silnej wysypki nie wywołują jak bracia mniejsi i ich pomagierzy....

Kazik
09-05-2009, 10:28
Dobrze powiedziane z tą świńską grypą. Nie masz jeszcze wysypki jak słyszysz Tusk? Poczekaj trochę- jeszcze on wszystkiego nie sknocił.

senior A.P.
09-05-2009, 11:33
Bede i w Gdansku - powiedzial Premier D.Tusk .
Czas do domu wrocic.

jip
09-05-2009, 13:15
Uważa PiS za partię szkodzącą Polsce oraz za "taką współczesną odmianę narodowego socjalizmu".
- Mówię to ze świadomością, co te słowa znaczą. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że PiS dla odzyskania władzy poświęci w każdej chwili polskie interesy, a recydywa IV Rzeczpospolitej byłaby dla naszego kraju najgorsza z możliwych - dodał.
To wypowiedź byłego premiera, i tu się z nim zgadzam, chociaż nie jest mi z nim po drodze.

tadeusz50
09-05-2009, 13:37
Właśnie oglądam transmisję z Wrocławia gdzie prezes PiS Jarosław Kaczyński usiłuje namówić do głosowania na PiS. Ludzie z jakiego gimnazjum ta młodzież spędzili. Patrząc po młodziutkich twarzyczkach oni jeszcze nie będą głosować. Pewnie chodziło o zapełnienie sali. Przypominają mi się czasy dawno minione SPĘD. Od czasu do czasu jakiś wąsiaty gość niezmiernie znudzony. Tyle resztę zostawiam.

Kazik
09-05-2009, 14:52
Millera chyba masz na myśli. Tyle afer co oni mieli pamiętam. Dobrze chłop zaczął i marnie skończył w partii Leppera. Bo nawet kolesie mieli go dość. To jest zero, ale na kontach z przekrętów prywatyzacyjnych pewnie sporo posiada.

jip
09-05-2009, 20:19
Właśnie oglądam transmisję z Wrocławia gdzie prezes PiS Jarosław Kaczyński usiłuje namówić do głosowania na PiS. Ludzie z jakiego gimnazjum ta młodzież spędzili. Patrząc po młodziutkich twarzyczkach oni jeszcze nie będą głosować. Pewnie chodziło o zapełnienie sali. Przypominają mi się czasy dawno minione SPĘD. Od czasu do czasu jakiś wąsiaty gość niezmiernie znudzony. Tyle resztę zostawiam.
No i zobacz zdziwiłem się bo myślałem, że to wypowiedzieć ze skradzionego tygrysa, ale masz rację
P R L
A Napieralski :
- Ta formacja jest dzisiaj odarta z ostatnich resztek przyzwoitości. Pięć lat temu nawoływali, aby rząd lewicy zastanowił się, czy wejść do UE. Straszyli Polaków, że obywatele państw zachodnich wykupią nasze ziemie, że upadnie polskie rolnictwo, że stracimy tożsamość narodową - mówił Grzegorz Napieralski."
No i tak było, pamiętam a sklerozy aż takiej nie mam, bilobil piję.....