PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko... XIV cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2 3

Lila
11-04-2009, 09:10
http://imge.pl/img/230ainsu37_i_orze_.jpg (http://imge.pl/pokaz.php?filename=230ainsu37_i_orze_.jpg)


Czas przejść do następnej części.


Wesołych Świąt .

jip
11-04-2009, 14:19
Prefekt napisał:
"Domyślnie Bez polityki???
Może też bez myślenia? Tylko spożywanie i defekacja? Mnie święta nie stoją na przeszkodzie w obserwacjach i myśleniu,
Szanowny Tadeuszu i inni nawołujący do spokoju. Umiar zawsze jest przydatny. Brak zacietrzewienia, złości zapiekłej.
"Cogito, ergo sum". Przestaję myśleć - poddaję się unicestwieniu, przynajmniej odczłowieczeniu.
"Dostał nagle takiej manii, że chciał tylko od Stefanii" - pisał Boy. I zapanowała mania tępienia i obrony Wałęsy. Niech nikt
nie mówi, że oparta na faktach, dowodach. To tylko domysły,
albo świadome pomówienia. Bezpieka potrafiła preparować "dowody". Dla jasności: moim zdaniem Wałęsa "wyrósł", bo
wstrzelił się we właściwym czasie i miejscu ze swoim żałośnie
śmiesznym zadufaniem, manią realizacji MISJI. Bo jak mało
kto miał zdolność wyskakiwania przed szereg, odważnego
głoszenia postulatów (często NIE JEGO autorstwa) tkwiących
w głowach tych 10 milionów wstępujących do SOLIDARNOŚCI.
I nie tylko ich. Znałem wielu pracowników aparatu propagandy,
którzy PRYWATNIE mieli trzeźwe spojrzenie, absolutnie różniące się od tego, które ubierali w oficjalne słowa. Dwulicowość nie cechuje wyłącznie LW. Jeszcze niedawno dziennikarz przebywający w TAMTYCH czasach przez ok. 10 lat
w Moskwie i ślący stamtąd peany na temat dobrodziejstw socjalizmu ze Zw. Radzieckim na czele, uzyskał synekurę w postaci PREZESURY Polskiego Radia! I jakoś nikt go nie sprawdzał, nie napiętnował. Wystarczyło uznanie go za speca
od propagandy. No kto z Was pierwszy rzuci kamieniem??? Pewnie nikt. Z powodu m.in. niedostatków wiedzy. Z powodu
PRZESADNEGO zajmowania się grzechami lub obroną LW.

Z fałszywych przesłanek można wyciągać tylko fałszywe wnioski. Zatem starajmy się gromadzić wiedzę, także w święta. Albo przywdziejmy skóry i chwyćmy za maczugi. Nie
abstrahując od radosnego celebrowania Wielkiejnocy".
Też miałeś taką szansę. A co w tedy robiłeś?
WESOŁYCH ŚWIĄT

POLA
11-04-2009, 15:12
wreszcie po robocie; mamy święto, od polityki też, na razie, chyba że politycy się sprzeniewierzą, ale skoro nawet Palikot zamyka swój dziennik do wtorku, to będzie chyba spokój.:D

Takiego spokoju właśnie wszystkim Forowiczom życzę najszczerzej, jak potrafię, i wiary w to, że jutro może być lepsze od wczoraj, wszak nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.;)

Jeszcze się taki polityk nie narodził, który by Polakom nieodwracalnie zaszkodził.:D

Prefekt
11-04-2009, 15:16
Ogólnie: gromadziłem wiedzę i robiłem, co było możliwe. A TY?

jip
11-04-2009, 15:30
Ogólnie: gromadziłem wiedzę i robiłem, co było możliwe. A TY?
Ja też, ale ktoś za nas to pociągnął do końca, nie uważasz?

Prefekt
11-04-2009, 16:34
zacznijmy wreszcie ciągnąć we właściwą stronę?! Wespół, wzespół, by żądz moc móc wzmóc...?

jip
11-04-2009, 16:39
zacznijmy wreszcie ciągnąć we właściwą stronę?! Wespół, wzespół, by żądz moc móc wzmóc...?
A jaką stronę wskazujesz?, określ jaśniej, jak ciągnąć?, nie wszystkie strony mój pies znosi....

tadeusz50
11-04-2009, 16:42
zacznijmy wreszcie ciągnąć we właściwą stronę?! Wespół, wzespół, by żądz moc móc wzmóc...?
A która to ta właściwa strona? Dla każdego jest inna. Widać to wyrażnie nawet tu w tej maleńkiej garstce społeczeństwa jaką usiłujemy stworzyć w tym KSC. Prawie każdy ciągnie w inną stronę i usiłuje dokopać oponentowi. :confused:
Dość mamy prawie święta.:) :) Uśmiech jest najlepszym lekarstwem na wszelkie zło.

Prefekt
11-04-2009, 16:52
co ich pies prowadzi mam życzenie: a pies ich... i małe pieski
też.

Tadeuszu! "Prawie święta", to nie święta. Ale niech tam...

jip
11-04-2009, 16:57
co ich pies prowadzi mam życzenie: a pies ich... i małe pieski
też.

Tadeuszu! "Prawie święta", to nie święta. Ale niech tam...
Nooo ciekawie gadasz, do kogo? i o czym? mów wolniej, trudno pokumać. aaa i mów luźniej..o pieskach też.

Prefekt
11-04-2009, 17:15
ale krótką. Już zapomniałeś, że to Ty wprowadziłeś swojego psa do rozmowy?

Alsko
11-04-2009, 17:37
co ich pies prowadzi mam życzenie: a pies ich... i małe pieski
też. /.../
Zdumiewające! Ten poziom dyskusji. Ta życzliwość, która nie zna granic. Przyzwoitości.
Quo vadis?

jip
11-04-2009, 17:41
ale krótką. Już zapomniałeś, że to Ty wprowadziłeś swojego psa do rozmowy?
Co Ty?, on się sam wepchnął, taki z niego już typ jest.....

Prefekt
11-04-2009, 19:28
Rozumiem Twój świąteczny nastrój. Jednak adwersarz sam przyznał, że ma takiego psa, który decyduje za niego. Bywa.Sądziłem dotychczas, że zwierzęta przemawiają tylko w
noc wigilijną. A tu siurpryza: jego bydlę także na Wielkanoc!

Alsko
11-04-2009, 19:42
Prefekcie, mylisz się. Ja mam taki nastrój zawsze, święta niczego nie zmieniają :D

A PON, czyli pies Jipa - wcale nieźle gada ;)

tadeusz50
11-04-2009, 19:44
Rozumiem Twój świąteczny nastrój. Jednak adwersarz sam przyznał, że ma takiego psa, ...... jego bydlę
A skąd wiesz, że to bydlę a może maleńki ratlerek. :D :D

Kazik
11-04-2009, 19:53
http://img208.imageshack.us/img208/7383/filet.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=filet.jpg)

To jest ten pies , który Jip-owi doradza.

Prefekt
11-04-2009, 19:53
To niech konwersuje z innym psem. Ja słabo szczekam.

Alisia
11-04-2009, 20:19
Popisujecie sie Panstwo elokwencja i rzucaniem slow na wiatr...
,a ja czytam na polskich stronach o bardzo niepokojacym zjawisku,ktore zdaje sie eskalowac.
Pijane dzieci,13 lattka w stanie zatrucia alkoholowego w swiateczna sobote,kiedy za moich polskich czasow dzieci w sobote zaczynaly sezon skakankowy,dzieci wloscianskie,nie wiem jak to w metropoliach bywalo,wyczekiwaly ksiedza ,ktory przyjezdzal z pobliskiego kosciola aby koszyczki ze swieconka poblogoslawic.A teraz pijane nastolatki zwozone sa do szpitali....dokad Polsko zmierzasz?

maja59
11-04-2009, 20:25
http://img208.imageshack.us/img208/7383/filet.jpg (http://img208.imageshack.us/my.php?image=filet.jpg)

To jest ten pies , który Jip-owi doradza.
Kaziu, a cóż to za prześliczne stworzenie, jaka inteligentna mordka, sama chętnie z nim pogadam w cztery oczy, jeżeli ijp oczywiście pozwoli;) .

tadeusz50
11-04-2009, 20:27
Ja słabo szczekam.
To może z moim spróbujesz, on nie szczeka. Taki jest.:D

maja59
11-04-2009, 20:45
To może z moim spróbujesz, on nie szczeka. Taki jest.:D
Tadziu, może zamieścisz zdjęcie Twojego, nieszczekającego, na wszelki wypadek. Takie nieszczekające są znacznie groźniejsze, od razu skaczą gdzie trzeba:D .

tadeusz50
11-04-2009, 20:55
Tadziu, może zamieścisz zdjęcie Twojego, nieszczekającego, na wszelki wypadek. Takie nieszczekające są znacznie groźniejsze, od razu skaczą gdzie trzeba:D .
Mój jest łagodny jak baranek


http://img2.vpx.pl/up/20090411/mlim000429.jpg (http://www.vpx.pl/foto,im0004293.html)

bogda
11-04-2009, 20:58
Te psy są bardzo łagodne i przyjacielsko nastawione do ludzi, a co do zgodności z tematem, to w Polsce jest ich coraz więcej, ale to nie klimat dla nich, one lubią zimno i potrzebują dużo ruchu, ale są przesympatyczne.

maja59
11-04-2009, 21:00
Mój jest łagodny jak baranek


http://img2.vpx.pl/up/20090411/mlim000429.jpg (http://www.vpx.pl/foto,im0004293.html)
Łagodny "baranek" jest piękny, ale lepiej się z nim nie spotkać pod nieobecność Pana:) .

tadeusz50
11-04-2009, 21:03
Maju absolutnie nie prawda. U tej rasy zero agresji.

POLA
14-04-2009, 12:06
w polityce nawet już wczoraj.

Pan prezydent ma pretensje do pana premiera, że nie został powiadomiony o tragedii pogorzelców i nie mógł przyjechać na zgliszcza przed premierem, aby zaoferować swoją pomoc, której w wystarczającej wysokości zaoferować nie może, bo premier obciął mu kasę.

Graś słusznie zauważył, że jest coś takiego jak tv, które można włączyć i być na bieżąco, ale sztab liczny, a prezydencki mało czujny widać, skoro nie zauważył tego, co cała prawie Polska zdołała zauważyć.

senior A.P.
14-04-2009, 13:02
Jakie to ma znaczenie dla tragedii ludzkiej ,ze prezydent z premierem na wyscigi do pozaru jada ?
Kiedy w koncu ludzie rzadzacy Polska zmadrzeja , a media przestana grac na uczuciach ludzkich ???

Prefekt
14-04-2009, 13:19
Czy także po tej - znacznie większej - liczbie nieboszczyków,
którzy utracili w czasie świąt życie na drogach? Czy prezydent,
premier, posłowie pomyśleli i zamierzają coś zrobić wobec zastraszającej liczby 2.000 pijanych kierowców złapanych podczas świąt? ZŁAPANYCH, a ilu się przemknęło? Horror!

W tym nieszczęsnym hotelu permanentnie interweniowała policja poskramiając pijanych awanturników. W pr. I PR powiedział dziś o tym wysoki funkcjonariusz straży pożarnej.
Kto wie, czy nie zaprószył ognia jeden z takich rozrabiaków
do cna zmorzony bełtami po 3 zł sztuka. Butelka "nalewki" w cenie butelki piwa??? Kilkunastoprocentowej, nie wymagającej
"zagrychy". Produkowanej po to, by zasilić kasę wytwórcy oraz
budżet państwa!!! To nie jest rząd. To nie jest parlament.
To panoptikum!

tadeusz50
14-04-2009, 13:37
Czy także po tej - znacznie większej - liczbie nieboszczyków,
którzy utracili w czasie świąt życie na drogach? Czy prezydent,
premier, posłowie pomyśleli i zamierzają coś zrobić wobec zastraszającej liczby 2.000 pijanych kierowców złapanych podczas świąt? ZŁAPANYCH, a ilu się przemknęło? Horror!

W tym nieszczęsnym hotelu permanentnie interweniowała policja poskramiając pijanych awanturników. W pr. I PR powiedział dziś o tym wysoki funkcjonariusz straży pożarnej.
Kto wie, czy nie zaprószył ognia jeden z takich rozrabiaków
do cna zmorzony bełtami po 3 zł sztuka. Butelka "nalewki" w cenie butelki piwa??? Kilkunastoprocentowej, nie wymagającej
"zagrychy". Produkowanej po to, by zasilić kasę wytwórcy oraz
budżet państwa!!! To nie jest rząd. To nie jest parlament.
To panoptikum!
A widzisz jakieś wyjście z tej sytuacji? Wprowadzić prohibicję? Odkąd pamiętam dostęp do alkoholu wszelkiego rodzaju był łatwy. Nawet gdy były kartki, kwitła produkcja "księżycówki".
Na pijanych kierowców były i są sądy 24-godzinne, brak efektów, mieli konfiskować auta i co - psinco.
Na drogach więcej ofiar niż w tym jakże tragicznym pożarze.

Lila
14-04-2009, 14:02
A widzisz jakieś wyjście z tej sytuacji? Wprowadzić prohibicję? Odkąd pamiętam dostęp do alkoholu wszelkiego rodzaju był łatwy. Nawet gdy były kartki, kwitła produkcja "księżycówki".
Na pijanych kierowców były i są sądy 24-godzinne, brak efektów, mieli konfiskować auta i co - psinco.
Na drogach więcej ofiar niż w tym jakże tragicznym pożarze.

Widać twórcom żałób narodowych chodzi o ilość ofiar na metr kwadratowy.Jeśli powyżej 20-tu na 100 m kw.to mamy żałobę ,jak nic.


ps.przed wojną ( jak się mylę ,to poprawcie ) żałoba narodowa była tylko raz po śmierci Piłsudskiego ,ale za to od razu i w Niemczech hitlerowskich .
Osobiście mam wrażenie ,że Prezydent zwariował po raz wtóry . To wszystko jest chore ,niezależnie od nieszczęścia .
I odwraca uwagę od niewydolności Państwa ,choćby w sprawie polskiego geologa .

Alisia
14-04-2009, 14:15
Widać twórcom żałób narodowych chodzi o ilość ofiar na metr kwadratowy.Jeśli powyżej 20-tu na 100 m kw.to mamy żałobę ,jak nic.


ps.przed wojną ( jak się mylę ,to poprawcie ) żałoba narodowa była tylko raz po śmierci Piłsudskiego ,ale za to od razu i w Niemczech hitlerowskich .
.




Mylisz sie,ale nie to jest najwazniejsze,skupianie uwagi na tragicznym wydrzeniu ,to rzeczywiscie zaslona ....


II Rzeczpospolita
3 lutego 1924 – jednodniowa żałoba po śmierci byłego prezydenta USA Woodrow Wilsona.
12 maja 1935 – po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
4 grudnia 1938 – po śmierci arcybiskupa lwowskiego obrządku ormiańskiego Józefa Teodorowicza

tadeusz50
14-04-2009, 14:21
Lila o prezydencie po wczorajszej wypowiedzi to już nic dodać nic ująć. Wszyscy trąbią o tragedii jego przez posłańca należy powiadomić.

jip
14-04-2009, 14:26
Osobiście mam wrażenie ,że Prezydent zwariował po raz wtóry . To wszystko jest chore ,niezależnie od nieszczęścia .

Przecież dawno to mówiłem, ale nie po raz wtóry a po raz kolejny.....

Lila
14-04-2009, 14:31
Lila o prezydencie po wczorajszej wypowiedzi to już nic dodać nic ująć. Wszyscy trąbią o tragedii jego przez posłańca należy powiadomić.

I co z tego ?

Ja nie wiedziałam .Nie włączam telewizora .

Jip ,jeśli z tego TYLKO taki wniosek , to daruj sobie .

ps.pozdrowienia dla Waszych psów...hmmmm...od mojej Figi .:D

jip
14-04-2009, 14:51
I co z tego ?

Ja nie wiedziałam .Nie włączam telewizora .

Jip ,jeśli z tego TYLKO taki wniosek , to daruj sobie .

ps.pozdrowienia dla Waszych psów...hmmmm...od mojej Figi .:D
Mój pies dziękuje za pozdrowienia i też przesyła, a co do daruj sobie, to tak, sobie podarowałem jemu (im) jeszcze nie. Bzdury - a co to żaden jego minister nie ogląda telewizora, nie słucha radia? Żałobę ogłosić najłatwiej, a tam gdzie się spali komuś chałupa, albo woda zaleje ale pojedynczej rodziny to dotyczy to co? to wtedy olew? To samo z wypadkami, jak autokar na pielgrzymce to wielkie uruchamianie pomocy, a jak wpadnie samochód w grupę na przystanku i wybije parę osób? albo sytuacje podobne to już bez żałoby narodowej?

Prefekt
14-04-2009, 14:54
"czy widzisz jakieś wyjście?" NIE! Przynajmniej dopóty, dopóki
będzie panowała ogólna znieczulica, powszechne przekonanie o niemożności zmian. Trudno poważnie potraktować takie pytanie, bo odpowiedź mógłby zawierać opasły tom, a nie post. Ale najkrócej: do niczego dobrego nie doprowadzi nawet
masowe narzekanie. Choć szanse są. Upatruję je w korzystaniu ze zdobyczy demokracji. W znaczącym eskalowaniu przez wyborców przyglądania się i odsiewu kandydatów na rządzących - na wszystkich szczeblach. Przecież, do ciężkiej cholery, tego prezydenta, tych posłów wybrali ludzie żyjący w wolnym kraju, w wolnych wyborach. Kto z tych kwękających poszedł na zebranie przedwyborcze i
zapytał pretendenta o jego kwalifikacje, o zamiary??? I w skrajnym przypadku powiedział: "Pan się nie nadaje, powinien
pan najpierw się doszkolić". Usłyszeliby inni i skreślili głąba.

Ale do tego niezbędna jest aktywność podbudowana WŁASNĄ
wiedzą. Negatywna ocena post factum - to za mało. Bowiem
prowadzi jedynie do tego, co mamy.

POLA
14-04-2009, 16:53
Osobiście mam wrażenie ,że Prezydent zwariował po raz wtóry...
Osobiście się z Tobą zgadzam:D.

POLA
14-04-2009, 17:29
...Choć szanse są. Upatruję je w korzystaniu ze zdobyczy demokracji. W znaczącym eskalowaniu przez wyborców przyglądania się i odsiewu kandydatów na rządzących - na wszystkich szczeblach. Przecież, do ciężkiej cholery, tego prezydenta, tych posłów wybrali ludzie żyjący w wolnym kraju, w wolnych wyborach. Kto z tych kwękających poszedł na zebranie przedwyborcze i
zapytał pretendenta o jego kwalifikacje, o zamiary??? I w skrajnym przypadku powiedział: "Pan się nie nadaje, powinien
pan najpierw się doszkolić". Usłyszeliby inni i skreślili głąba.
Ale do tego niezbędna jest aktywność podbudowana WŁASNĄ
wiedzą. Negatywna ocena post factum - to za mało. Bowiem
prowadzi jedynie do tego, co mamy.
1. Do umiejętności korzystania z narzędzi demokracji się dorasta, widać część społeczeństwa nie dorosła jeszcze albo leniwa zbytnio.
2. Nie kwękam, krytykuję, wolno mi nie tylko dlatego, że to nie mój wybraniec, bo głosu mu nie dałam i nie dam, gdyby niezłomną ochotę miał na powtórkę.
3. Niektórych kandydatów da się "odstrzelić" na starcie, ale inni nieźle się maskują. Błąd tkwi także w ordynacji wyborczej, a na nią wpływu wyborca nie ma.
4. Byłeś zapewne na zebraniach przedwyborczych i wiesz, jak one wyglądają. Kandydat gada, co chce, a nie to, co chcesz usłyszeć. Nawet sprawni dziennikarze niekiedy nie mogą zmusić polityka czy kandydata na polityka do konkretnej odpowiedzi na pytanie, a jak ma to zrobić wyborca? Moderator nie dopuści go do głosu albo utnie pytanie rzekomo z powodu ograniczenia czasowego spotkania.
5. Człowiek to takie nie do końca przewidywalne żyjątko, które potrafi rozczarować nawet po 25 latach egzystencji pod jednym dachem.

Twoja uwaga jest słuszna, ale nie gwarantuje powodzenia, więc poczekamy na perfekcyjną receptę, Prefekcie.:D

Prefekt
14-04-2009, 18:44
Jednak mądrzy ludzie potrafią ich zdemaskować. Pewnie, że
w kraju, gdzie jeżdżą tysiące pijanych kierowców po drogach, gdzie pijacy podpalają hotele, gdzie ruja i poróbstwo, gdzie kumoterstwo i łapownictwo jest powszechnie akceptowane -
walka o stosowanie demokratycznych kryteriów jest trudniejsze, niż w społeczeństwach z tradycjami, z wyższą kulturą, świadomością polityczną, ekonomiczną itp. Ale TYM
BARDZIEJ wymaga aktywności ludzi dojrzalszych, dysponujących szerszym rozeznaniem w imię WSPÓLNYCH interesów. Bierność, bezczynność w tej sytuacji bliskie są zbrodni.

tadeusz50
14-04-2009, 18:54
Prefekt skąd wiesz, że hotel został podpalony? Pijani jeżdzą też gdzie indziej. (wcale ich nie bronię lecz stwierdzam fakt). Pozostałe fakty tez innym nacja również nie są obce.

Prefekt
14-04-2009, 19:55
uważasz, że to był samozapłon? Świadomie, czy przypadkowo
- został podpalony! Może od niedopałka, może od niewyłączonej kuchenki popaprańca. Okaże się wkrótce.

tadeusz50
14-04-2009, 20:31
uważasz, że to był samozapłon? Świadomie, czy przypadkowo
- został podpalony! Może od niedopałka, może od niewyłączonej kuchenki popaprańca. Okaże się wkrótce.
A może od wadliwej instalacji elektrycznej.? Wiele tych może. Nie feruj wyroków zawczasu. Może inny jak to mówisz popapraniec nie zgasił peta. Pomijając wszystko to był też człowiek. Może mu nikt nie podał ręki w odpowiednim momencie. Tysiące tych może.

Alisia
14-04-2009, 20:32
Jednak mądrzy ludzie potrafią ich zdemaskować. Pewnie, że
w kraju, gdzie jeżdżą tysiące pijanych kierowców po drogach, gdzie pijacy podpalają hotele, gdzie ruja i poróbstwo, gdzie kumoterstwo i łapownictwo jest powszechnie akceptowane -
walka o stosowanie demokratycznych kryteriów jest trudniejsze, niż w społeczeństwach z tradycjami, z wyższą kulturą, świadomością polityczną, ekonomiczną itp. Ale TYM
BARDZIEJ wymaga aktywności ludzi dojrzalszych, dysponujących szerszym rozeznaniem w imię WSPÓLNYCH interesów. Bierność, bezczynność w tej sytuacji bliskie są zbrodni.



Gdybym to ja napisala ,zostalabym okrzyknieta wrogiem narodu polskiego.

Wiekszosc ludzi w imie swietego spokoju,pozostaje bierna,wyznajac zasade"moja chata z kraja".
Obywatelskie spoleczenstwo ,ma szanse zaistniec w Polsce za pol wieku,szczatkowo.

jip
14-04-2009, 20:45
A może od wadliwej instalacji elektrycznej.? Wiele tych może. Nie feruj wyroków zawczasu. Może inny jak to mówisz popapraniec nie zgasił peta. Pomijając wszystko to był też człowiek. Może mu nikt nie podał ręki w odpowiednim momencie. Tysiące tych może.
Tadeusz - popapraniec to taki pisomatołek tylko popierający po.
Tak niektórzy mówią, bo podobno to popaprana droga... takie słyszałem określenia,

tadeusz50
14-04-2009, 21:11
jip
Popapraniec, ktoś komu nic i nie udaje.
http://www.sjp.pl/co/popapraniec

Prefekt
14-04-2009, 21:38
o żołnierzu, któremu WSZYSTKO kojarzyło się z dupą. Nie chce mi się opowiadać.

jip
14-04-2009, 22:30
o żołnierzu, któremu WSZYSTKO kojarzyło się z dupą. Nie chce mi się opowiadać.
Opowiedz spróbuj, może będzie śmieszny...

Prefekt
14-04-2009, 22:32
Przepytaj psa. Być może jest inteligentniejszy.

POLA
14-04-2009, 22:38
Jednak mądrzy ludzie potrafią ich zdemaskować. Pewnie, że
w kraju, gdzie jeżdżą tysiące pijanych kierowców po drogach, gdzie pijacy podpalają hotele, gdzie ruja i poróbstwo, gdzie kumoterstwo i łapownictwo jest powszechnie akceptowane -
walka o stosowanie demokratycznych kryteriów jest trudniejsze, niż w społeczeństwach z tradycjami, z wyższą kulturą, świadomością polityczną, ekonomiczną itp. Ale TYM
BARDZIEJ wymaga aktywności ludzi dojrzalszych, dysponujących szerszym rozeznaniem w imię WSPÓLNYCH interesów. Bierność, bezczynność w tej sytuacji bliskie są zbrodni.
Wszystko to prawda, między bajki tego nie włożę i Twoim wywodom nie zaprzeczam, ale nie istnieje pigułka na uaktywnienie społeczeństwa albo też taka, po spożyciu której przeciętny zjadacz chleba nauczy się korzystania z demokracji, której inne nacje, te o wyższej kulturze wszelkiej, uczyły się przez dziesiątki czy setki lat, no i mniej sobie spaprały historię siłami własnymi i cudzymi też.

Daj temu naszemu społeczeństwu obitemu od środka, z prawa i lewa złapać wiatr w żagle, daj jakieś kilkadziesiąt lat, bo łatwiej zmienić ustrój, trudniej zmienić odkształconą mentalność.

Możesz się ze mną nie zgodzić, możesz się złościć na nietrafione wybory, ale wyżej nerek nie podskoczysz, sam pan wiesz.:D

PS Jeśli już o aktywności mowa a także o mądrości, to zdradź nam, na jakiego politycznego konia postawiłeś, a my osądzimy, na pewno niejednogłośnie, czy wybór był słuszny.

Prefekt
14-04-2009, 23:01
umawiamy się za kilkadziesiąt lat? A może warto rozpocząc juz dziś? Moim zdaniem - TAK.

Alisia
14-04-2009, 23:43
Ciekawa jestem ,jak Polacy przyjmuja taka3dniowa zalobe z nakazu.
Stala sie tragedia,wszyscy to rozumieja,ale czy naprawde ludzie sa w zalobie?
A moze taki nakaz wrecz pomniejsza znaczenie zaloby?Odbiera sens zalobie.

POLA
14-04-2009, 23:48
umawiamy się za kilkadziesiąt lat? A może warto rozpocząc juz dziś? Moim zdaniem - TAK.
Warto, warto, tylko szeregi jakieś hmm... szczupłe.;)

Prefekt
15-04-2009, 01:22
Cezar, Napoleon, Piłsudski, Wałęsa... nie oglądali się na szczupłość wsparcia. Szli do przodu i tym pociągali za sobą innych. Dlatego wyrośli ponad motłoch bezwolny...

Patrzmy PRZED siebie, nie wstecz! To jedyna sensowna opcja

Andrea
15-04-2009, 02:46
Polacy sie tylko kloca o polityke.
Bylam w swieta w gronie Polakow,oczywiscie rodziny,...czego to ja sie nie nasluchalam.
Ci ktorzy sa w Ameryce dluzej,maja dystans do polskich spraw,ale ci co wczoraj przyjechali...jedni za PiS drudzy za PO, jedni i drudzy mowia o przciwnikach "kto tych durniow wybral?"

tadeusz50
15-04-2009, 07:05
Polacy sie tylko kloca o polityke.
Bylam w swieta w gronie Polakow,oczywiscie rodziny,...czego to ja sie nie nasluchalam.
Ci ktorzy sa w Ameryce dluzej,maja dystans do polskich spraw,ale ci co wczoraj przyjechali...jedni za PiS drudzy za PO, jedni i drudzy mowia o przciwnikach "kto tych durniow wybral?"
Czy tylko Polacy kłócą się o politykę? Z pewnością nie, dyskusje polityczne są jak Świat długi i szeroki tak jest w krajach demokratycznych, no może tego nie ma w krajach gdzie panuje terror totalitarny.

tadeusz50
15-04-2009, 08:24
Cezar, Napoleon, Piłsudski, Wałęsa... nie oglądali się na szczupłość wsparcia. Szli do przodu i tym pociągali za sobą innych. Dlatego wyrośli ponad motłoch bezwolny...

Patrzmy PRZED siebie, nie wstecz! To jedyna sensowna opcja
Wymieniłeś czterech, cóż tacy nie rodzą się na kamieniu i na co dzień. Ale co się dzieje gdy dwoje lub więcej chce udowodnić swoje wielkie JA oczywiście w ich mniemaniu, widzimy to na własnym podwórku. a jak było gdy dwóch wielkich kolarzy konkurowało ze sobą?. Kto pamięta Szurkowskiego i Szozdę
ps. oczywiście można jeszcze wymienić tych z drugiego bieguna H.. L... S...

maja59
15-04-2009, 08:38
Ja pamiętam Szurkowskiego i Szozdę i wspaniałą polską drużynę kolarzy, wielkich mistrzów i zwycięzców Wyścigu Pokoju, którym fascynował się każdy Polak w tamtych czasach. Pamiętam też trenera Łasaka, który tragicznie zginął na słynnej w Polsce i Małopolsce Zakopiance, zakręt przed Skomielną na którym zdarzył się wypadek do dzisiaj jest nazywany przez miejscowych zakrętem Łasaka. Ludzie chętnie pamiętają dni chwały i twórców tej chwały:) .

Prefekt
15-04-2009, 09:36
na apel o powściągliwość w ocenie przyczyn pożaru hotelu:
wiem z dzisiejszych doniesień mediów, że wykluczono zwarcie
instalacji elektrycznej, za to wysunięto mocną tezę, że to było zaprószenie ognia. No i co ???

Prefekt
15-04-2009, 10:02
Najnowsza sonda dot. frekwencji w wyborach: weźmie udział
ok. 17 % uprawnionych.

Może przywrócić czasy, kiedy wszyscy entuzjastycznie pokrzykiwali: "Niech żyjeeee, niech żyjeeee!" ???

POLA
15-04-2009, 10:33
wymienieni akurat szeregi mieli liczne, bez nich pewno nie przeszliby do historii.
Wałęsę może wyłączyć z tej grupy trzeba, bo - jak głoszą bliźnięta nasze - niesłuszny ci on jest.:D

Do przodu, a nie wstecz?
Będzie wstecz, skoro według najnowszych odpytywań obecność przy urnach w czerwcowych eurowyścigach deklaruje zaledwie około 20%, a jak tylko tyle, o wypadek nietrudno.:mad:
Widać, że 80% nadal czeka, aż za nich wójt z innej wsi weźmie sprawy w swoje ręce.
Kiepskie rokowania na najbliższe lata.

senior A.P.
15-04-2009, 11:13
Nie ma obawy !
Zmieni sie i wojtow ,a jak trzeba to i soltysow.
Niech no tylko dojrzeja kasztany.

Lila
15-04-2009, 12:06
...ale mogem sobie pocytować .Nie z takim nabożeństem ,jak kiedyś Piłsudskiego oczywiście ,ale może z przymrużeniem oka ;) ,raczej .

Wielcy Polacy ...:D

Między nogami a głową już nie będę wybierać. I tak odpuściłam cały tułów.Hanna Gronkiewicz.
Bidula ,a tułów u niej widowiskowy bardzo .Biust niczym Anna Nicole Smith , a odpuściła ...popatrzcie .

Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy.Schetyna Grzegorz .
Ukłon mój dla niego . Lubię prawdomównych.

Liceum w Biłgoraju nie skończyłem”.Palikot Janusz .
To ci filozof . W sumie po co mu liceum ?

Pan Bóg tak stworzył kurczaki, że są inteligentniejsze od kaczek. Podobno kaczki są dość tępe.Niesiołowski Stefan .
To jakże odkrywcze stwierdzenie ,którego nie znałam ,spowoduje iż nie ruszę kurczaka więcej pod żadną postacią .
Hmmm..ale pod postacią jajka ? Wszak kaczych nie da się jeść ?

Dzwonię wszędzie.Bronisław 'Jamajka ' Komorowski tak skomentował rachunek telefoniczny na 170.000 zeta.
Na Jamajkę czy dzwonił ?
Nikt nie sprawdził .

Dajcie mi spokój z gejami, naprawdę. Ja już naprawdę wolę do lesbijek, no..Nooo !:D Maria Rokita (Jan ) ,wychowywan/a/y ? przez kobiety wyłącznie ,daje świadectwo niezbite ,że męska ręka w wychowaniu jest niezbędna.

Dalszy ciąg będzie jak dożyję .:)

Andrea
15-04-2009, 13:38
...ale mogem sobie pocytować .Nie z takim nabożeństem ,jak kiedyś Piłsudskiego oczywiście ,ale może z przymrużeniem oka ;) ,raczej .

Wielcy Polacy ...:D

Między nogami a głową już nie będę wybierać. I tak odpuściłam cały tułów.Hanna Gronkiewicz.
Bidula ,a tułów u niej widowiskowy bardzo .Biust niczym Anna Nicole Smith , a odpuściła ...popatrzcie .

Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy.Schetyna Grzegorz .
Ukłon mój dla niego . Lubię prawdomównych.

Liceum w Biłgoraju nie skończyłem”.Palikot Janusz .
To ci filozof . W sumie po co mu liceum ?

Pan Bóg tak stworzył kurczaki, że są inteligentniejsze od kaczek. Podobno kaczki są dość tępe.Niesiołowski Stefan .
To jakże odkrywcze stwierdzenie ,którego nie znałam ,spowoduje iż nie ruszę kurczaka więcej pod żadną postacią .
Hmmm..ale pod postacią jajka ? Wszak kaczych nie da się jeść ?

Dzwonię wszędzie.Bronisław 'Jamajka ' Komorowski tak skomentował rachunek telefoniczny na 170.000 zeta.
Na Jamajkę czy dzwonił ?
Nikt nie sprawdził .

Dajcie mi spokój z gejami, naprawdę. Ja już naprawdę wolę do lesbijek, no..Nooo !:D Maria Rokita (Jan ) ,wychowywan/a/y ? przez kobiety wyłącznie ,daje świadectwo niezbite ,że męska ręka w wychowaniu jest niezbędna.

Dalszy ciąg będzie jak dożyję .:)





Fantastyczne,myslalam ze sama to wylowilas z wypowiedzi politykow....


http://www.tuskwatch.pl/index.php/najlepsze-cytaty/

POLA
15-04-2009, 14:00
merytoryczna dyskusja.:D :D

Lila, a kaczuszki z całym zastępem kacząt wszelkiego upierzenia skrzydełka mają czyściutkie? Niesplamione? Loty wysokie? Intencje szlachetne? Osiąg(nięcia) na miarę dwóch lat hmm... kwakania?

Palikot ukończył liceum, a że nie w Biłgoraju - to może i dobrze. Daj mu spokój, sponiewierała go była i cichutki się zrobił jak myszka.:D

Mam nadzieję na ciąg dalszy.;)

jip
15-04-2009, 14:13
Kurski składał propozycję korupcyjną prezesowi PZU? Prokuratura sprawdza
Prokuratura w Gdańsku sprawdza, czy poseł PiS Jacek Kurski składał propozycję korupcyjną prezesowi PZU Jaromirowi Netzlowi - dowiedziało się Radio Zet.
Nie warcz,... też do końca nie wiem o co szło?, podobno na jakąś księgę Mateusza, czy Jarosława zbierał, i gdzie tu korupcją, to raczej kulturę podnosił, no bo na księgi zbierać chciał i to nie dla siebie a dla sprawiedliwej i prawej kampanii,no nie patrz tak na mnie, wiem, że Ci żal takiego prawa i takiej sprawiedliwości, ale nic na to piesku nie uradzisz - jakie prawo taka sprawiedliwość......
http://wiadomosci.wp.pl/kat,130,title,Kurski-skladal-propozycje-korupcyjna-prezesowi-PZU-Prokuratura-sprawdza,wid,11037951,wiadomosc.html?ticaid=17dae

POLA
15-04-2009, 14:35
Eee tam, już przed świętami o tym trąbiły media, ale to na pewno pomówienie, bo Kurski spod sztandaru pisowskiego to i czyściutkie skrzydełka ma choć naturę lisią.;)
Ponadto kwitów brak.

Kazimierz
15-04-2009, 14:37
Pis off ?

Szukałem w dikcjonarzu, co to jest "piss-off", bo mi to jakoś swojsko brzmiało , i znalazłem, chyba ciebie, Jip, przy pracy, choć nie jestem sicher ?:
http://img4.imageshack.us/img4/707/clip12e.jpg

jip
15-04-2009, 15:34
Pis off ?

Szukałem w dikcjonarzu, co to jest "piss-off", bo mi to jakoś swojsko brzmiało , i znalazłem, chyba ciebie, Jip, przy pracy, choć nie jestem sicher ?:
http://img4.imageshack.us/img4/707/clip12e.jpg
Eeee tam -ja nie mam takiej czapki, noszę myckę i pies nie ten a uczulenie na PiS mam faktycznie, nawet lekarz nie pomaga, jeszcze większe na szefów tej....... nie mówię już o psie i o kocie, nie wiem czemu ale jak tylko usłuszą, uwidzą tych prawych i sprawiedliwych to zaraz .......nie nadaje się co mówią...
No i jak tu nie mieć uczulenia i psu się dziwić, po takiej zagrywce:
"Jak donosi "Dziennik" Lech Kaczyński nie chce podpisać listów uwierzytelniających dla ambasadorów, ponieważ nie otrzymał jeszcze od ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego zgody na objęcie przez Annę Fotygę ambasady przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. - Prezydent musi mieć coś w zanadrzu - przyznaje anonimowy informator"

tadeusz50
15-04-2009, 16:08
Nie ma obawy !
Zmieni sie i wojtow ,a jak trzeba to i soltysow.
Niech no tylko dojrzeja kasztany.
Miało być w grudniu i było w grudniu po popołudniu!!. Miało być w zimę, zima minęła teraz jak dojrzeją kasztany ha ale za ile lat? 10 może 20 latek.:D :D

Lila
15-04-2009, 17:34
Fantastyczne,myslalam ze sama to wylowilas z wypowiedzi politykow....


http://www.tuskwatch.pl/index.php/najlepsze-cytaty/


Andreo ( powiedzmy :D ) . To byłoby fizycznie bardzo trudne , a ja jak wiesz , nie lubię pracy fizycznej .

ps.pozdrowienia dla babci........Maćka .;)

ps2.to nie ta stronka . Jest inna bardziej adekwatna poniekąd.

Lila
15-04-2009, 18:35
Jip .:)

"Jak donosi "Dziennik" Lech Kaczyński nie chce podpisać listów uwierzytelniających dla ambasadorów, ponieważ nie otrzymał jeszcze od ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego zgody na objęcie przez Annę Fotygę ambasady przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. - Prezydent musi mieć coś w zanadrzu - przyznaje anonimowy informator"


A co mi tam ! Strzelam !!

Portfel ???

Alisia
15-04-2009, 18:37
Jip .:)



A co mi tam ! Strzelam !!

Portfel ???




Nie strzelaj!!!!!!!!!!!!!!

Lila
15-04-2009, 18:52
merytoryczna dyskusja.

Lila, a kaczuszki z całym zastępem kacząt wszelkiego upierzenia skrzydełka mają czyściutkie? Niesplamione? Loty wysokie? Intencje szlachetne? Osiąg(nięcia) na miarę dwóch lat hmm... kwakania?

Palikot ukończył liceum, a że nie w Biłgoraju - to może i dobrze. Daj mu spokój, sponiewierała go była i cichutki się zrobił jak myszka.:D

Mam nadzieję na ciąg dalszy.;)

Pola , jeden a dobry...

Za to, że Lepper i Giertych zostali wicepremierami, odpowiedzialność ponosi PO. To oczywiste.

kuku ,kto to ?;)

Andrea
15-04-2009, 19:18
Andreo ( powiedzmy :D ) . To byłoby fizycznie bardzo trudne , a ja jak wiesz , nie lubię pracy fizycznej .ps.pozdrowienia dla babci........Maćka .;)

ps2.to nie ta stronka . Jest inna bardziej adekwatna poniekąd.



...nie wiem,kazdy pracuje fizycznie,chocby ,czeszac sie,myjac sie...a ty nie?
podaj link do tej bardziej adekwatnej

Lila
15-04-2009, 19:25
...nie wiem,kazdy pracuje fizycznie,chocby ,czeszac sie,myjac sie...a ty nie?
podaj link do tej bardziej adekwatnej

Maleńka , :D poszukaj sobie sama .Jak będziesz mieć dyżur .;)

wierna Eliza
15-04-2009, 20:13
Jip .:)



A co mi tam ! Strzelam !!


Taka znana działaczka TPZ i chce strzelać do kaczek w okresie ochronnym,
nie lubię Cię,
kaczki mogą zachcieć się teraz rozmnażać
i co?
Tak ze śrutem?

bronczyk
15-04-2009, 20:30
Wierna Elizo ty chyba masz taki przerywnik " nie lubię cię", ponieważ co czytam post przez ciebie napisany to zdanko jest.

wierna Eliza
15-04-2009, 20:34
A Ciebie lubię.

POLA
15-04-2009, 23:33
L.Kaczyński poleci na Litwę tym razem z instrukcjami, które dostał z MSZ, a przygotowanymi przez nielubianego Radka, oszlifowanymi przez premiera, przypieczętowanymi przez RM.
Wszystko zgodne z procedurą i do czego tu się przyczepić?
Ano do tego, że prezydent nie potrzebuje żadnych instrukcji, wszak mądry ci on jest, to i ściągi mu zbędne, zwłaszcza od takich tych...no bez kindersztuby.:D

POLA
15-04-2009, 23:41
Andrzej Gwiazda to paranoik, Lech Kaczyński jest złym prezydentem - zacietrzewionym, mściwym, Jan Żaryn i Janusz Kurtyka to szkodnicy szkodzący Polsce.
Czy ktoś zna sposób na zamknięcie przewodu gębowego onego posła?

Andrea
16-04-2009, 00:04
Maleńka , :D poszukaj sobie sama .Jak będziesz mieć dyżur .;)
.




wlasnie mam do 10PM,ale nie chce szukac,twoj sposb pisania jetst taki afektowany, bufoński, krzykliwy, kuglarski, pretensjonalny, tromtadracki, sama dasz po-pis.

Matrix
16-04-2009, 00:16
A mnie bawi jak bufon podgryza bufonów.;)

tadeusz50
16-04-2009, 08:43
na apel o powściągliwość w ocenie przyczyn pożaru hotelu:
wiem z dzisiejszych doniesień mediów, że wykluczono zwarcie
instalacji elektrycznej, za to wysunięto mocną tezę, że to było zaprószenie ognia. No i co ???
No i zaprószenie ognia nastąpiło prawdopodobnie w korytarzu hotelu a nie mieszkaniu. Zapytam tak samo No i co??? Każdy powtórzę każdy mógł ogień zaprószyć. :mad: :mad:

POLA
16-04-2009, 11:39
Szef PiS przegrał w sądzie i będzie musiał przeprosić byłego wiceprezesa partii za zarzuty dotyczące płacenia przez Dorna alimentów.

Jak on, JK, zniesie takie prawo i taką sprawiedliwość? A brat na wyjeździe, nie ma kto pocieszyć;)

Są kwity na Palikota, tzn. taśmy z wyznaniem niejakiego radnego z Lublina, Dariusza Piątka, (PO) skłóconego z filozofem (wyznania na TVN24).
Fragment szczerości tajnie nagrywanej "małym michnikiem":;)
Palikot finansował swoją pierwszą kampanię w sposób nielegalny i to jest, to jest sto procent pewne. I prokuratura też się tym nie zajęła. Na kampanię można, jedna osoba może wpłacić tylko, wiadomo, tam dwanaście, trzynaście tysięcy. Skądś te kwoty musiały być. Te wpłaty były tak, że ten młody gówniarz (o asystencie Palikota) wtedy szedł na deptak, patrzył, o ty na UMCS-ie studiujesz, znaczy z uczelni ktoś, nie? Tam masz konto gdzieś? Brał pieniądze. Szli do banku. Wpłacali i przelewali to na kampanię Palikota.
No, to wszystko prawie jasne, choć Piątek w czwartek dodaje, że te nagrania to zmanipulowane jakieś, bo on tak dokładnie wszystkiego nie pamięta, jako że nagrał go dziennikarz Gazety Polskiej w marcu 2007.

Hmm...a filozof na razie milczy, zbiera myśli i rehabilituje się Manifestem Palikota na całkiem inny temat w swoim dzienniku.

tadeusz50
16-04-2009, 11:49
Szef PiS przegrał w sądzie i będzie musiał przeprosić byłego wiceprezesa partii za zarzuty dotyczące płacenia przez Dorna alimentów.

Jak on, JK, zniesie takie prawo i taką sprawiedliwość? A brat na wyjeździe, nie ma kto pocieszyć;)

Ale z pewnością to nie koniec tej sprawy. Te dwa pieski będą jeszcze nawzajem się obszczekiwać, obgryzać. Raczej pewne, że JK nie przeprosi bo go po prostu na to nie stać. Ten typ tak ma i nic na to nie można poradzić.:mad:

tadeusz50
16-04-2009, 15:12
Według wstępnego raportu w sprawie pożaru w Kamieniu Pomorskim. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w korytarzu na pierwszym pietrze. Nie wyklucza się podpalenia jak i również zwarcia instalacji elektrycznej. Nie będzie możliwe ustalenie 100% przyczyny pożaru na skutek ogromnych zniszczeń. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło zbyt póżno i ogień zdążył się już rozprzestrzenić. Jeden ze świadków twierdzi, że widział ogień około 00.15 sądził jednak, że ktoś już wezwał straż pożarną.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/311597,jest_juz_wstepny_raport_na_temat_pozaru_w_k amieniu_pomorskim.html

POLA
16-04-2009, 15:34
do Czumy, aby zajął się samofinansowaniem Palikota, czyli jego przekrętem przedwyborczym.

Filozof z filozoficzną zadumą milczy, ale długo nie pomilczy, bo o 20:oo zostanie "oprawiony" przez Monikę Olejnik i powtórzy pewnie to, co wcześniej już jej powiedział, że gdyby nawet była to prawda, że sam się niejako opłacił, to w końcu nikomu kasy nie zabrał:D, co jest zgodne z prawdą, ale nie z prawem i sprawiedliwością.

A pisałam już nie tak dawno, że zemsta zdradzonej kobiety może być straszna. I jest, więc przewiduję kłopotki dla PO i filozofa.
Kto na tym skorzysta? Wszyscy pozostali

waclaw46
16-04-2009, 17:50
Stowarzyszenie porzuconych Zon ,.które psują wizerunek naszych polityków.Są to "cienkie bolki" przy kłóceniu się o wysokość alimentów przy dochodach ok 10 000 wykazywanych.
Naprawdę Palikot w trym towarzystwie błyszczy.Co do odszkodowania dla byłej zony się nie wypowiadam ,o tym decyduje sąd.Jeżeli już jesteśmy w UE to dlaczego w niektórych sprawach nie ma odszkodowań 2-3 mil. USD w USA i UNI a tylko u nas grosze ,odszkodowania od koscioła rzymsko katolickiego za pedofilstwo księży.

Lila
16-04-2009, 18:35
Palikotów, jak Kaczyńskich, mamy dwóch. Tyle, że w przypadku pana Janusza są w jednym ciele.

Nieszczęścia nie chodzą parami, tylko wilczymi stadami.

Premier Tusk zaproponował prostą receptę na kryzys: „Módlcie się, żeby kryzysu nie było”.

W Polsce mąż stanu jest niczym jednorożec.


Tym razem lewicy lwica ,Senyszyn Joanna .
Swoją drogą lubię babę . Za tę panterkę i dystans do swego wokalu.:)

Lila
16-04-2009, 18:39
Według wstępnego raportu w sprawie pożaru w Kamieniu Pomorskim. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia w korytarzu na pierwszym pietrze. Nie wyklucza się podpalenia jak i również zwarcia instalacji elektrycznej. Nie będzie możliwe ustalenie 100% przyczyny pożaru na skutek ogromnych zniszczeń. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło zbyt póżno i ogień zdążył się już rozprzestrzenić. Jeden ze świadków twierdzi, że widział ogień około 00.15 sądził jednak, że ktoś już wezwał straż pożarną.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/311597,jest_juz_wstepny_raport_na_temat_pozaru_w_k amieniu_pomorskim.html

Ogień rozprzestrznił się w ciągu siedmiu minut .
Nieszczęście straszne , niemniej nie nadaje się aby ogłaszać żałobę narodową .

ps.Tadziu ,co to za numer z tym nickiem Kazika ?
Mam nadzieję ,że nie bawicie się w sekowanie kogoś ?

Lila
16-04-2009, 18:43
Stowarzyszenie porzuconych Zon ,.które psują wizerunek naszych polityków.Są to "cienkie bolki" przy kłóceniu się o wysokość alimentów przy dochodach ok 10 000 wykazywanych.
Naprawdę Palikot w trym towarzystwie błyszczy.Co do odszkodowania dla byłej zony się nie wypowiadam ,o tym decyduje sąd.Jeżeli już jesteśmy w UE to dlaczego w niektórych sprawach nie ma odszkodowań 2-3 mil. USD w USA i UNI a tylko u nas grosze ,odszkodowania od koscioła rzymsko katolickiego za pedofilstwo księży.

A co ma ksiądz do Palikota konkretnie ?
Pedofilów wszędzie pełno . Nie słyszałam o odszkodowaniu . Cały chór poznański powinien je otrzymać ,czyż nie ?

jip
17-04-2009, 10:13
No i mamy nową politykę miłości, "żeby żyło się lepiej kolegom" - a Ty piesku zastanawiałeś się na co chcą kasę dla partii, czemu tak o tą kasę walczą? i masz na studio filmowe, aniołki z prezesem się przejadły to i wracają by miłować polityką nowej miłości, czy może miłości inaczej......żeby to nie było głupie to może i pośmiać by się było można.......
http://wiadomosci.wp.pl/kat,83914,title,By-lepiej-sie-zylo...-kolegom---nowy-spot-PiS,wid,11044102,wiadomosc_prasa.html

POLA
17-04-2009, 10:24
Ten piękny filmik oglądam sobie od wczoraj, polecam, jak ktoś ma chcicę:D na radosną twórczość PiSu: http://www.dziennik.pl/polityka/article362174/Zobacz_jak_PiS_wypowiada_wojne_PO.html
Przewiduję wzrost słupków (nie mylić ze słupami)

Lila
17-04-2009, 10:31
Filmik obejrzę ,choć zapowiadam iż będę bronić Prezydenta jak Irlandii .:D Taka jestem lojalna !!
Oczywiście jak tu będę .
Niemniej dla mnie Prezydent już zostanie na zawsze Lechem ''Żałobą '' Kaczyńskim .Stanowczo przesadził ....stanowczo .Jak na mój gust .

POLA
17-04-2009, 10:42
No przesadził, nie tylko z żałobą. Chciał dobrze, wyszło - jak zwykle.

POLA
17-04-2009, 11:01
Miecugow powiedział:
Uważam, że Palikot nie jest trzymany w Platformie dlatego, że Tusk ma wobec niego jakieś zobowiązania. Ich układ ma zupełnie inne podstawy. Pozostaje on człowiekiem chronionym, bo mówi rzeczy, których nie wypada powiedzieć poważnemu człowiekowi, a które natychmiast trafiają do wyborców. To dzięki skandalizującym wystąpieniom Palikot stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w Polsce.
Interesujące są wyniki ankiety:
43% - prokuratura powinna się zająć sprawą Palikota
33% - Palikot jest skończony
Czarne chmury nad filozofem z Lublina.

senior A.P.
17-04-2009, 14:07
Palikot to sprytny posel i zna sie na monopolu.Wie nawet ile Prezydent IVRP wypija.
Czyzby sledzil dostawy z wlasnej hurtowni do adresata ?

Lila
18-04-2009, 09:03
Palikot to sprytny posel i zna sie na monopolu.Wie nawet ile Prezydent IVRP wypija.
Czyzby sledzil dostawy z wlasnej hurtowni do adresata ?

Oo Senior .:D
Chodzi tu za Tobą jedna taka ,co zaangażowała się mocno w uczucia do Ciebie .
Ponoć niewinna i z dobrego , obywatelskiego domu , w którym pielęgnowano tradycje wojskowe .

ps.a Palikot ma jeszcze hurtownię jaką ?

babciela
18-04-2009, 09:36
Ma, i obnizony poziom testosteronu i dozgonna przyjażn premiera..

POLA
18-04-2009, 14:30
...a Palikot ma jeszcze hurtownię jaką ?
Mówi, że nie ma, ale tylko mówi:D

Pan prezydent puszcza ...hmm...coś tam w RMF o Sikorskim podczas szczytu NATO:
Kiedy zobaczyłem maleńkie światełko szansy w tunelu - to była rzeczywiście późna noc - to poprosiłem pana ministra na rozmowę. Ale pan minister nie był w najlepszej formie, tyle mogę powiedzieć.
Dopytywany przez dziennikarzy nie sprecyzował, na czym polegała niedyspozycja Radka, bo nie jest lekarzem.

Wszystko jasne: premier śpi, Sikorski niedysponowany, a wróg ante portas... i jak tu rządzić taką armią?
Biedny prezydent:D, a tak się przecież trudzi, tak wysila i nic, żadnej wdzięczności, żadnego uznania!

wierna Eliza
18-04-2009, 15:15
Palikot to sprytny posel i zna sie na monopolu.Wie nawet ile Prezydent IVRP wypija.
Czyzby sledzil dostawy z wlasnej hurtowni do adresata ?
Kochany Seniorze, Idolu mój,
już się martwiłam o Twoje zdrowie,
czy to prawda,
że się żenisz?
jeszcze wierna Eliza.

Lila
18-04-2009, 18:09
Kochany Seniorze, Idolu mój,
już się martwiłam o Twoje zdrowie,
czy to prawda,
że się żenisz?
jeszcze wierna Eliza.

Jak się ma żenić ,skoro ma żonę ?
Chyba że bigamia w USA jest dozwolona .:D

maja59
18-04-2009, 18:10
Wiadomość o ewentualnym mariażu seniora zamurowała wszystkich.

Lila
18-04-2009, 18:19
Niepotrzebnie .:D
Augustyn ma żonę Teresę .Była na forum .

wierna Eliza
18-04-2009, 18:35
Niepotrzebnie .:D
Augustyn ma żonę Teresę .Była na forum .
Mógł Kazik Wielki mieć kilka??
Mógł??
Senior też jest wielki
i może.
Wierzę w Niego,
wierna Eliza.

Lila
18-04-2009, 18:37
Mógł Kazik Wielki mieć kilka??
Mógł??
Senior też jest wielki
i może.
Wierzę w Niego,
wierna Eliza.


Wielki Kazimierz miał faktycznie ,ale nie jednocześnie wszystkie . Choć bigamię popełnił raz ,niewątpliwie.

jip
19-04-2009, 10:06
- Donald Tusk ma to szczęście, że przed nim rządził Jarosław Kaczyński - uważa Nelly Rokita.
I jak myślisz, pewno ma rację, tylko w tym co piszemy nie słychać jej akcentu, a to zdanie bez akcentu to nie to samo zdanie, brzmi mniej ciekawie, mniej poetycko... no i zobacz też inne zdania piesku i porównaj to z jej głosem w TV albo w radiu np:
- Ja chcę przede wszystkim pokazać, że kobieta powinna przede wszystkim zostać matką, a polityków namawiam żeby zaczęli matki szanować, a nie tylko ładnie mówić - powiedziała Rokita.
nie przekręcaj, chce namawiać, żeby matki szanowali, a nie zostali matkami, już nie dosłyszysz? aa niedowidzisz... a napisane tak sztywno brzmi a w jej ustach jak poetycko.....

POLA
19-04-2009, 17:18
warto się zająć problemem alkoholowym obu kancelarii.

Otóż na potrzeby prezydenckiego pałacu zakupiono od lutego do kwietnia 492 buteleczki z niewielką w końcu zawartością napoju wyskokowego, małe to takie, ani się tym upić, ani rozweselić, ani animuszu nawet dodać zwłaszcza w sytuacji ustawicznej walki z wrogiem, czyli z PO.
Loty naszymi żelaznymi ptakami także wymagają wielkiej odwagi, bo to na ogół gwarancja dotyczy startu, ale z lądowaniem może być już różnie, więc wszelkie płyny wspomagające wskazane raczej. Nie wiem, ile sztab prezydencki wyfruwał od lutego do kwietnia, statystycznie na jedno gardło dziennie wypadałoby po około 6 małpeczek. Ponieważ załoga liczna, a prezydent gościnny to i zawartość alkoholu w gardłach niewielka, więc nie ma o co szat publicznie rozdzierać zwłaszcza, że i koszt nie tak duży w porównaniu z zaopatrzeniem - według doniesień Dudzińskiego - kancelarii premiera, która wydała 70000 zł na wino, ale nie podał PiSowiec, czy miesięcznie, czy może na całą kadencję.:D :D

Palikot domaga się badań od prezydenta, a ja się domagam badań od wszystkich polityków i kandydatów na tychże. Tak na wszelki wypadek, no i badania koniecznie przeprowadzone być muszą przez niezależną komisję lekarską najlepiej z importu.
Naród koszty pokryje, wszak cel słuszny.:D

PS Palikota z badań zwolnić, kwity o zdatności ma, zinterpretowane przez prof. Religę, za badania zapłacił z własnej kasy, nie z naszej i to cieszy.

Matrix
19-04-2009, 17:54
Trzy tysiące miesięcznie kosztuje nas gaszenie pragnienia
prezydenckiej kancelarii.Podczas lotów samolotem.
Ciekawe, czy w sławnym locie prezydent obalił małpę, podciągnął
spodnie i nakazał pilotowi lądowanie, bo odwaga w niego niemożebna
wstąpiła.Na szczęście dla niego i świty pilot nie posłuchał.
Najprawdopodobniej tylko on był trzeźwy.Taki despekt.

Jutro przewiduję licytację.Kto, kiedy i za ile.Jak to mawiał Wałęsa?
Zdrowie wasze w gardła nasze.
Osobiście podstawiłabym im cysternę.Niech chleją do skutku.

Lila
19-04-2009, 18:16
Nie rozumiem o co Wam chodzi ?
Wszak tradycję należy podtrzymywać ,niczym nogę Olka ,co się wzięła i omskła z rozpaczy w Charkowie.
Zresztą do gry wracają mistrzowie . Na zlocie SLD długo widoczny był taki ,co całował ziemię ,niczym Papież .
I dobrze.
Widać prawica jest za głupia ,aby rządzić .

Niech wracają pogrobowcy towarzyszy , bo dosyć tej nienawiści .Mnie tam wszystko jedno jest na dzisiaj .

Matrix
19-04-2009, 18:48
Lewicy dałabym połowę cysterny.Powinno im wystarczyć.:)

maja59
19-04-2009, 20:12
Mam pytanie, całkiem na serio, na kogo w końcu powinniśmy głosować????????????????????????????

Matrix
19-04-2009, 20:27
Maju, na sensownych ludzi,nie na ugrupowania.Przynajmniej w wyborach do PE. Żeby więcej nie wstydzić się za nich. Ech......

araad
19-04-2009, 20:54
A ja stanowczo protestuję pan Bielan powiedział że te małpki Pan Prezydent daje jako prezenty dyplomatom ja żądam żeby Pan Prezydent nie był sknera jakaś z Gabonu i dawał normalne pół litra a nawet całą litrową flachę a nie jakieś małpki jakby nas nie było stać na więcej
Ponadto tradycja przecież obowiązuje prawdziwy Polak nie siada do wódy jak nie ma pół litra na łeb a tu jakięs ogryzki czy małpki.

maja59
19-04-2009, 21:06
Maju, na sensownych ludzi,nie na ugrupowania.Przynajmniej w wyborach do PE. Żeby więcej nie wstydzić się za nich. Ech......
To jeszcze jedno pytanie, kto jest sensowny?
Wracając do sławetnych już małpek, to jeżeli pan prezydent jest alkoholikiem to skandal niebywały, jeżeli nie jest powinien pozwać Palikota, ale jakoś nie pozywa. Ciekawe dlaczego?

Matrix
19-04-2009, 21:27
To w Krakowie taka posucha, Maju?

tadeusz50
19-04-2009, 21:28
A może na tych z naszego grona jeden jest na Florydzie a drugi obecnie zamilkł ten sypiący linkami, pogrubieniami, kolorowaniem tekstu.

Matrix
19-04-2009, 21:32
O, Dżizas, Maciej Giertych wysiada......

maja59
19-04-2009, 21:37
To w Krakowie taka posucha, Maju?
Nie ma posuchy w Krakowie, tylko sensowni mają to w tyle

Matrix
19-04-2009, 21:53
Zaprawdę dziwny naród ci Polacy -
Gotowi ginąć za kraj jako tacy,
W podjętym boju za wolność ojczyzny
Nadstawiają piersi na rany i blizny:
Zstąpią do kopalń; pełni w sercach kiru,
Będą kostnieli na śniegach Sybiru;
Zniosą katusze więzień i wygnania,
Na śmierć męczeńską pójdą bez wahania -
Lecz wróć którego z owych bohaterów
Bohaterów tej drogi krzyżów, kajdan i spacerów,
Oswobodź z więzów niedoli i nędzy,
Daj wolność,paszport i dużo pieniędzy,
To on, poczuwszy karbowańce w kiesie,
Tak się z tej Polski piorunem wyniesie,
Tak z tych ojczystych wyfrunie ci błoni,
Że i w sto koni nikt go nie dogoni.

Tekst pisany 100 lat temu. Mówią o nas: naród wielki (czasem dodają: może wielki), ale społeczeństwo - żadne.
Ja tam chodzę na wybory.Teraz też to zrobię. Muszę.

jip
20-04-2009, 09:26
A ja stanowczo protestuję pan Bielan powiedział że te małpki Pan Prezydent daje jako prezenty dyplomatom ja żądam żeby Pan Prezydent nie był sknera jakaś z Gabonu i dawał normalne pół litra a nawet całą litrową flachę a nie jakieś małpki jakby nas nie było stać na więcej
Ponadto tradycja przecież obowiązuje prawdziwy Polak nie siada do wódy jak nie ma pół litra na łeb a tu jakięs ogryzki czy małpki.
No co Ty? Taką "małpkę" - "kaczuszkę" można łatwo przenieść i nawet w kibelku niepostrzeżenie wychylić, trzeba by sprawdzić jak często i prezydęt i pracownicy kibelek odwiedzają.......
Ale na poważnie, to mnie nawet PiSowskie spoty tak nie zniesmaczają jak takie zakupy i takie pier...olenie o celach ich zakupu. Ktoś myśli, że ludzie to idioci i każdy idiotyzm można im wcisnąć - za Kurskim - "ciemny lud to kupi". Ciekawe jak Kazik to kupił i jak będzie chciał sprzedać, coś go długo nie ma....A Pani Jakubiak nawet twierdzi, że to wina Palikota... dobrze piesku mówisz, ktoś tu porąbany zupełnie jest i teraz, a nawet nie teraz, zaczynam myśleć, że to co mówi Palikot to najprawdziwsza prawda, ale nikt inny nie odważy się tego powiedzieć, bo innym zależy a Palikotowi nie, ma kasę , na stołeczku, na immunitecie, na .......
No i ważna sprawa, nie należy na małe te buteleczki mówić "małpki" bo to tak nie nasze te małpki, ale "kaczuszki" to już można
http://wiadomosci.wp.pl/kat,88874,page,2,title,Poslanka-PiS-gdybym-znala-prezydenta-tylko-z-telewizji-nie-glosowalabym-na-niego,wid,11050349,wiadomosc.html

senior A.P.
20-04-2009, 10:05
Zaprawdę dziwny naród ci Polacy -

Wcale nie dziwny,jeno zasciankowy !
.................................................. ....................................
Gotowi ginąć za kraj jako tacy,
W podjętym boju za wolność ojczyzny

Szczegolnie Lodzianie i Krakowiacy ,cala reszta juz jest prawie cacy.
.................................................. ....................................
Nadstawiają piersi na rany i blizny:
Zstąpią do kopalń; pełni w sercach kiru,
Będą kostnieli na śniegach Sybiru;
Zniosą katusze więzień i wygnania,
Na śmierć męczeńską pójdą bez wahania -

To twardy narod nie daje sie innym ale dopiero jak jest goly i od chmielu wesoly !
.................................................. ....................................
Lecz wróć którego z owych bohaterów
Bohaterów tej drogi krzyżów, kajdan i spacerów,
Oswobodź z więzów niedoli i nędzy,
Daj wolność,paszport i dużo pieniędzy,

O nie ! Nikt pieniedzy za darmo nie daje ,na to Polakow nie nabierzesz poeto,
dzisiaj go biora ale inna podnieta.
Ta ,ktora mowi,ze "junia nam daje",
lecz po czasie mu w gardle oscia ostra staje !
.................................................. .....................................
To on, poczuwszy karbowańce w kiesie,
Tak się z tej Polski piorunem wyniesie,
Tak z tych ojczystych wyfrunie ci błoni,
Że i w sto koni nikt go nie dogoni.

Lecz gdy sie zatrzyma i do kraju wroci,
kazda niewole z karku swego zrzuci !
.................................................. .................................

Tekst pisany 100 lat temu. Mówią o nas: naród wielki (czasem dodają: może wielki), ale społeczeństwo - żadne.
Ja tam chodzę na wybory.Teraz też to zrobię. Muszę.

Bez agitki ,Polka/Polak nie jest taki brzydki .

POLA
20-04-2009, 14:26
Jip, na jakim stołeczku siedzi Palikot?
Kasę ma, fakt, z immunitetu gotów jest się w każdej chwili zrzec, kto wie, czy się nie zrzekł, skoro włóczy się po sądach co czas jakiś i przed sprawiedliwością świeci oczami albo czym innym jeszcze.:D

A za niewizerunkowy wizerunek LK winę ponosi nie Palikot, ale sam właściciel owego image, skoro nawet pani Jakubiak, istota blisko, fizycznie, prezydenta stwierdziła, że gdyby znała swojego chlebodawcę wyłącznie z tv, nigdy by na niego nie głosowała. Ozwała się w te oto słowa:
Gdybym miała głosować na Lecha Kaczyńskiego tylko patrząc przez telewizor, byłoby mi bardzo trudno. Prezydent jest pokazywany jak człowiek, który ma uraz do ludzi, których nie lubi.
Spostrzeżenie: kiedy patrzę przez mój telewizor, nawet ściany nie widzę, a co dopiero prezydenta.:mad:
Pani Jakubiak widać lepszy sprzęt posiada.;)

Uwaga pierwsza: otóż pragnę zwrócić szanownej pani uwagę na fakt, że o ile zdjęcia można podretuszować, o tyle relacje na żywo takiej opcji nie mają i wychwytują to, co chciałoby się ukryć, więc może to jednak prawda, że prezydent jest taki, jaki jest, a nie taki, jaki bywa w kontaktach...hmm, bezpośrednich, powiedzmy.

I uwaga druga: lwia część naszego społeczeństwa nie ma możliwości, że tak powiem, fizycznego obcowania z prezydentem, a jedynie przez szkło ekranowe, to i nie ma się co dziwić, że słupki prezydenckie lecą w dół.

Uwaga trzecia: nie polecałabym fachowcom od wizerunku, aby na siłę doprawiali LK ludzką twarz, bo i tak oryginał przebije wszelkie retusze.;)

Prefekt
20-04-2009, 15:12
Słuszny zamiar pójścia na wybory wspieram gorąco. Bo to JEDYNY sposób na jakiekolwiek modyfikacje. Dodałbym tylko, że warto na zebranie przedwyborcze się pofatygować. I przepytać osobistość. Po to, żeby potem przypomnieć, że noblesse oblige. Że "słowo się rzekło, kobyłka u płotu". Żeby ograniczyć gołosłowność, móc potem "pociągnąc za konsekwencje". Żeby wykluczyć kpiny z wyborców!!!

jip
20-04-2009, 15:23
Jip, na jakim stołeczku siedzi Palikot?
Kasę ma, fakt, z immunitetu gotów jest się w każdej chwili zrzec, kto wie, czy się nie zrzekł, skoro włóczy się po sądach co czas jakiś i przed sprawiedliwością świeci oczami albo czym innym jeszcze.:D

O to mi szło, ale widocznie pies się wtrącił i coś poplątał, napisałem, że "innym zależy a Palikotowi nie." i dlatego pozwolić sobie może na wszystko. Zgadzam się zupełnie z Tobą ale i z Prefektem też, iść na zebrania i pytać, najlepiej po angielsku, no bo taki kandydat powinien trochę języka znać, a nawet nie trochę, i pytać, nie jak dowalić przeciwnej partii, ale co w Brukseli zamierza, odpoczywać czy działać i co potrafi zdziałać?

tadeusz50
20-04-2009, 16:03
Tak tylko już widzę w jednej sali siebie Kazika, seniora AP, jip, Każdy z nas inaczej jednak patrzy. A już te młode kobiety co zwracaja się o pomoc jeszcze inaczej.

Prefekt
20-04-2009, 16:09
To, To, To Właśnie!

Anielka
20-04-2009, 16:12
Na szczęście Tadeuszu nie spotkacie sie razem na jednej sali.Pozdrawiam.

tadeusz50
20-04-2009, 16:23
Na szczęście Tadeuszu nie spotkacie sie razem na jednej sali.Pozdrawiam.
Ale ludzie o takich samych jak podałem wcześniej poglądach całkiem możliwe. Posłużyłem się przykładem jeśli tego nie rozumiesz to już nic ni poradzę.:confused:

POLA
20-04-2009, 16:29
przedwyborcze.

Śniło mi się, że na karcie wyborczej były tylko dwa nazwiska nie wiadomo, skąd wzięte, Do tego dopięto zszywką niewielkich rozmiarów małą karteczkę z trzecim nazwiskiem, także niewiadomego pochodzenia.
Szanowne głowy siedzące za stołem rejestrującym frekwencję udawały Greka i nie było kogo zapytać, bo w lokalu byłam tylko ja, oni i te kartki. Udałam się do kabiny z dylematem, co zrobić: przekreślić całość, co byłoby wyrazem mojego protestu wobec desantu niewiadomego pochodzenia, czy zagrać jednak w ruletkę?
Koniec snu.

Rzeczywistość:
Co ma zrobić wyborca z prowincji, który kandydatów na unijną kasę zna tylko ze szklanego ekranu albo z papierowej wersji gazetowej, bo tenże siedzenia nie ruszy, do ludu nie trafi, odpytać się nie da, bo taki zajęty? Co najwyżej wystąpi w filmiku wątpliwej jakości, zrealizowanym zresztą na koszt wyborcy, albo rozdziawi swój otwór gębowy na kolorowym plakacie przyklejonym do słupa, płotu czy - nie daj Boże - wierzby jakiej rosochatej, a może płaczącej?

Koszmarów ciąg dalszy przewiduję.:mad:

Anielka
20-04-2009, 16:31
Ale ludzie o takich samych jak podałem wcześniej poglądach całkiem możliwe. Posłużyłem się przykładem jeśli tego nie rozumiesz to już nic ni poradzę.:confused:
Oj Tadziu,Tadziu,niech Ci będzie ,ze nie rozumiem.A rady naprawdwe nie potrzebuję.Pozdrawiam.

jip
20-04-2009, 16:46
przedwyborcze.

Śniło mi się, że na karcie wyborczej były tylko dwa nazwiska nie wiadomo, skąd wzięte, Do tego dopięto zszywką niewielkich rozmiarów małą karteczkę z trzecim nazwiskiem, także niewiadomego pochodzenia.
Szanowne głowy siedzące za stołem rejestrującym frekwencję udawały Greka i nie było kogo zapytać, bo w lokalu byłam tylko ja, oni i te kartki. Udałam się do kabiny z dylematem, co zrobić: przekreślić całość, co byłoby wyrazem mojego protestu wobec desantu niewiadomego pochodzenia, czy zagrać jednak w ruletkę?
Koniec snu.
Rzeczywistość:
Co ma zrobić wyborca z prowincji, który kandydatów na unijną kasę zna tylko ze szklanego ekranu albo z papierowej wersji gazetowej, bo tenże siedzenia nie ruszy, do ludu nie trafi, odpytać się nie da, bo taki zajęty? Co najwyżej wystąpi w filmiku wątpliwej jakości, zrealizowanym zresztą na koszt wyborcy, albo rozdziawi swój otwór gębowy na kolorowym plakacie przyklejonym do słupa, płotu czy - nie daj Boże - wierzby jakiej rosochatej, a może płaczącej?
Koszmarów ciąg dalszy przewiduję.:mad:
A już myślałem, że śniło Ci się, że przy karteczce oprócz nazwisk "kaczuszka" -"małpka" przypięta, no jakiegoś dobrego koniaku, chociaż ja wolę bolsa.
Co robić? -Przyglądać się możliwościom kandydatów, i selekcję prowadzić, i odrzucać tych głupich, tych co to im się wydaje, że jak do Brukseli pójdą to swojej partii przysporzą chwały, tych zacietrzewionych pyskaczy, im mniej na wybory pójdzie, tym głupsi dostaną się do EP.

POLA
20-04-2009, 17:28
Co robić? -Przyglądać się możliwościom kandydatów, i selekcję prowadzić, i odrzucać tych głupich, tych co to im się wydaje, że jak do Brukseli pójdą to swojej partii przysporzą chwały, tych zacietrzewionych pyskaczy, im mniej na wybory pójdzie, tym głupsi dostaną się do EP.
Dylemat: iść nie iść - odrzucam, natomiast zwracam uwagę na trudność w odróżnianiu ziarna od plew czy jakoś tak.;)

Wyjście jest takie:
Nie znasz kandydata, głosuj na partię najlepszą z najgorszych, bo dobrych...na razie brak.:mad:

bronczyk
20-04-2009, 20:28
Polu szczerze poruszona twymi sennymi koszmarami życzę ci snów bardziej radosnych. Może senny spacer leśnymi dróżkami, albo złotą plażą.

POLA
20-04-2009, 23:43
Bronczyk,
dzięki, złota plaża - za daleko, leśne dróżki - mam w realu, a na koszmary senne - wpływu nie mam:mad:, tak mnie będą prześladować pewno do czerwca;), ale dam radę.:)

Alisia
21-04-2009, 02:22
Bronczyk,
dzięki, złota plaża - za daleko, leśne dróżki - mam w realu, a na koszmary senne - wpływu nie mam:mad:, tak mnie będą prześladować pewno do czerwca;), ale dam radę.:)


Polu,zapraszam w swoim i mojej kuzynki imieniu na plaze.



http://images29.fotosik.pl/319/6493fcea030efcc3m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6493fcea030efcc3)



zdjecie robione w lutym ,teraz bardziej zlote piaski,dwa kroki od domu Helenki.

jip
21-04-2009, 09:39
Dylemat: iść nie iść - odrzucam, natomiast zwracam uwagę na trudność w odróżnianiu ziarna od plew czy jakoś tak.;)

Wyjście jest takie:
Nie znasz kandydata, głosuj na partię najlepszą z najgorszych, bo dobrych...na razie brak.:mad:
No i niestety z tą mieszaniną plew i ziarna masz zupełną rację,
niestety, to może weźmy do pośladu i plew porównajmy startujące partie, o ziarnie to nawet myśleć nie wypada.

POLA
21-04-2009, 14:09
Jip, ja tam nie muszę porównywać, bo obstawiam od początku jedną i na razie nic nie wskazuje, abym swój wybór zmieniła, bo niby na co?

Po 9:oo otworzyłam lodówkę i... przemówił Janusz Palikot na konferencji prasowej, tłumacząc się z pewnego zdjęcia oraz informując, co zamierza w najbliższym czasie, a zamierza się...na doktorat.

Cieszę się niezmiernie na seans w wykonaniu aktorów czytających pracę doktorską jednego z bliźniaków, o wyższości socjalizmu nad kapitalizmem. Pewne fragmenty już poznałam, chętnie posłucham reszty:D, choć do socjalizmu przekonać się nie dam. :D

Nie trzeba chyba dodawać, że spektakl ten nie odbędzie się na koszt podatników, co niewątpliwie powinno nas ucieszyć w sytuacji niebywałej rozrzutności pewnych urzędów na hmm...pewne atrybuty.

waclaw46
21-04-2009, 22:42
Dzisiaj na spotkaniu rozmawiałem z profesorem na temat prac magisterskich i doktorskich co myśmy tych pracach pisali.Jesteśmy w pokoleniu 60+ /trudno się przyznać/ i doszliśmy do tego że najbardziej kierunki humanistyczne mają w języku którego używają wszyscy powiem "przechlapane".
Doszliśmy do jednego wniosku że powinno się umożliwić wzięcie w ajencję biblioteki akademickie.
Co do sformułowań w pracy magisterskiej i doktorskiej w czasie minionym czy recenzent pracy by dopuścił krytykę ustroju powiem bo jestem o tym przekonany że żaden.Czy Polacy w latach 46- 89 jak niektórzy myślą , w naukach humanistycznych to naród "przygłupów " bo coś napisali aby pracę wydać?

BarbaraK
21-04-2009, 23:25
Dzisiaj na spotkaniu rozmawiałem z profesorem na temat prac magisterskich i doktorskich co myśmy tych pracach pisali.Jesteśmy w pokoleniu 60+ /trudno się przyznać/ i doszliśmy do tego że najbardziej kierunki humanistyczne mają w języku którego używają wszyscy powiem "przechlapane".
Doszliśmy do jednego wniosku że powinno się umożliwić wzięcie w ajencję biblioteki akademickie.
Co do sformułowań w pracy magisterskiej i doktorskiej w czasie minionym czy recenzent pracy by dopuścił krytykę ustroju powiem bo jestem o tym przekonany że żaden.Czy Polacy w latach 46- 89 jak niektórzy myślą , w naukach humanistycznych to naród "przygłupów " bo coś napisali aby pracę wydać?
Owszem masz rację,że inna praca prawdopodobnie by nie przeszła.Ale jeżeli już się pisało wówczas prace magisterskie,otwierało przewody doktorskie,otrzymywało profesury,to powiem Ci że według mnie nie wypada ziać cały czas nienawiścią do wszystkiego,co bylo.Idąc dalej,należałoby oddać dyplom,bo jest be.A wogole wstydzić się że coś takiego się pisało.Ja w swoim przekonaniu,byłabym ciszej nad tą trumną.

POLA
21-04-2009, 23:44
Wacławie, dość zawile przedstawiasz swoje refleksje, rozumiem, że w obronie tej wyższości czegoś tam nad czymś.
Doszliśmy do jednego wniosku że powinno się umożliwić wzięcie w ajencję biblioteki akademickie.
A po co?
Co do sformułowań w pracy magisterskiej i doktorskiej w czasie minionym czy recenzent pracy by dopuścił krytykę ustroju powiem bo jestem o tym przekonany że żaden.Czy Polacy w latach 46- 89 jak niektórzy myślą , w naukach humanistycznych to naród "przygłupów " bo coś napisali aby pracę wydać?
No i teraz nie wiem: czy te "przygłupy" to w naukach humanistycznych nam wyrosły czy wprost przeciwnie?

Promotor czy recenzent może by i krytyki nie przepuścił, wszak paszportu w biurku nie miał, a chciał... zarabiać na chleb z masłem też musiał, no i ta kariera, ta pozycja, zależna od władz politycznych, tych uczelnianych politycznych także.

Natomiast student lub doktorant mógł wybrać taki temat swojej pracy, aby nie dowodzić, że czarne jest białe.
To kwestia uczciwości, przynajmniej wobec siebie samego i odwieczny dylemat: być, czy mieć.

Jeśli jednak w słuszność istnienia czarnego się wierzyło albo udawało, że się wierzyło i potwierdziło się to na piśmie, to nie wypada teraz innym wytykać, że pomylili kolory.
Nie sądzisz, Wacławie?

waclaw46
21-04-2009, 23:57
Część zwolenników nowego staraję opluć to co było, w większości to ludzie bez dorobku naukowego.Ja to nazywam na styropianie historii chcą zaistnieć.
Część to nieudacznicy w systemie PRL bali się a teraz krzyczą ,nie podejmuję spraw emigracji w latach 80-dziesiątych .Przykre jest że starzy polonusi starali się zarasbiać na emigrantach z polski.Nie podnoszę w tym momencie tego problemu ale takie przypadki byly.
Sprawa Palikota mówi o tym co się komentuje w tramwaju czy metrze.No i dobrze .Nie jestem za Platformą ani za PIS czekam co zaistnieje na forum.
To co politycy robią to mieszanie spraw Polskich z Europejskimi.Brak konkretów

POLA
22-04-2009, 00:29
Część zwolenników nowego staraję opluć to co było, w większości to ludzie bez dorobku naukowego.Ja to nazywam na styropianie historii chcą zaistnieć.
Masz konkretnie kogoś na myśli, czy tak ogólnie sobie rozważasz?
Część to nieudacznicy w systemie PRL bali się a teraz krzyczą ,nie podejmuję spraw emigracji w latach 80-dziesiątych .
Co to znaczy "nieudacznik" w PRL?
Emigracja to lata: po 1968, 1976 także, a nie tylko po 1980
Przykre jest że starzy polonusi starali się zarasbiać na emigrantach z polski.Nie podnoszę w tym momencie tego problemu ale takie przypadki byly.
To jakiś zupełnie inny wątek, jak sądzę.
Sprawa Palikota mówi o tym co się komentuje w tramwaju czy metrze.No i dobrze .Nie jestem za Platformą ani za PIS czekam co zaistnieje na forum.
Dorzućmy bazar, korytarze sejmowe no i prasę, v. odpowiedź np. Sakiewicza z GP na propozycję filozofa. Palikot sobie poradzi.
Powiadasz, że ani PiS, ani PO, czyli albo PSL, albo SLD o ile jeszcze istnieje, bo już sie pogubiłam w tym kociołku.
A na forum to co ma zaistnieć?
To co politycy robią to mieszanie spraw Polskich z Europejskimi.Brak konkretów
Prawda, ale jak się nie ma pomysłu na urzędowanie w UE, to się wymyśla tematy, które jak ulał pasują do kampanii prezydenckiej, która stuka do bram.:D

POLA
22-04-2009, 01:01
Były poseł z PiSu, obecnie z PO, A.Mężydło, twierdzi, że informacje o rzekomych kłopotach z napojami naszego prezydenta podrzucają Palikotowi posłowie z PiSu.
Po co?
Dzięki temu mogą mówić, że Platforma oszalała, że jest niepoważna, bo ma takiego Palikota. powiedział Mężydło i dodał, że prezydent przy jednej lampce potrafi przesiedzieć kilka godzin.

Kupy - za przeproszeniem - się to nie trzyma, żeby z tak niskich pobudek na ołtarzu złożyć najwyższy urząd?
Nie wierzę.

Lila
22-04-2009, 08:14
Eeeee tam , co Wy piszecie ..:D

Dzieciaki . Chodźcie ze mną na lewicowe portale , gdzie usilnie pracuję na -jakże zaszczytne dla mnie - bany .:D
Szybko uśwadomicie sobie , że jesteście prawica ...i tylko prawica.

Hmmm...a co Wy na to ?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Izraelski-rabin-nie-jedxcie-do-Polski-to-nieczysty-antysemicki-kraj,wid,11057364,wiadomosc.html?ticaid=17e50

Z lektury portali narodowych , a także ( o dziwo !) lewicowych , wynika iż przybywa nam antysemitów . Nie dziwię się . Po takich wypowiedziach ?

Lila
22-04-2009, 08:38
I z drugiej strony oceanu...co Wy na to ?

Senator Sam Brownback , stan Kansas ..

Był wczoraj wieczorem nowy film zrobiony za sprawą grupy uczennic z Kansas. Znalazły one panią, która przeszła przez polski obóz koncentracyjny, a właściwie obóz internowania, który zbudowali w mieście, takie slumsy. Uratowała trochę sierot. To była piękna historia o strasznej sytuacji - powiedział dosłownie senator (cytat za stenogramem).

Głupota ? Prowokacja ? Czy nieznajomość historii .Ale żeby aż taka ?

gratka
22-04-2009, 08:58
Eeeee tam , co Wy piszecie ..:D

Dzieciaki . Chodźcie ze mną na lewicowe portale , gdzie usilnie pracuję na -jakże zaszczytne dla mnie - bany .:D
Szybko uśwadomicie sobie , że jesteście prawica ...i tylko prawica.

Hmmm...a co Wy na to ?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Izraelski-rabin-nie-jedxcie-do-Polski-to-nieczysty-antysemicki-kraj,wid,11057364,wiadomosc.html?ticaid=17e50

Z lektury portali narodowych , a także ( o dziwo !) lewicowych , wynika iż przybywa nam antysemitów . Nie dziwię się . Po takich wypowiedziach ?
W doniesieniu wskazanym przez Lilę znajduje się akapit:
"Wypowiedzi Szlomo Avinera natychmiast skomentowali rabini w Izraelu i Polsce. Israel Meir Lau zapewnił, że "żydowska społeczność i jej rabini żyją i mają się dobrze w Warszawie". Naczelny rabin Krakowa Boaz Pash powiedział z kolei, że Szlomo Aviner poprzez takie stwierdzenia nie pomaga Żydom w Polsce, a tylko wzmacnia antysemickie tendencje, z którymi walczą."

Ale tego nikt z dyskutantów nie zauważył. Każdy widzi co chce zobaczyć....

Alsko
22-04-2009, 09:04
W materiale o wypowiedzi senatora z Kansas są i takie zdania:

Obraźliwa wobec Polski wypowiedź Brownbacka wywołała protest Polonii. W liście do Brownbacka, działacz z waszyngtońskiego oddziału Kongresu Polonii Amerykańskiej, Andrzej Drozd, domaga się od senatora przyznania się do błędu na forum Senatu.

Brownback jest ultrakonserwatystą. Na początku zeszłego roku ubiegał się o nominację prezydencką z ramienia Partii Republikańskiej.

Lila
22-04-2009, 09:18
No i po to je zamieszczam , te wypowiedzi .
Żeby było wiadomo , że ludzi durnych nie brakuje , jak w Irlandii, gdzie naszym rodakom , maluje się na samochodach swastyki.

A na koniec , wypowiedź usera .Inteligentnego - dodam .Odpowiedź na post ..

Cytat:

No o tym piszę kto jak nie Polacy załatwiał Żydom miejsca na wczasach w Oświęcimiu.

Finito i dno .

POLA
22-04-2009, 10:12
Lila, to nie pierwsze i nie ostatnie głupstwa, które wypowiada się pod adresem Polski, polskiego antysemityzmu i "polskich obozów koncentracyjnych".

To boli, prawda, to trzeba dementować, trzeba reagować, ale na tępotę niektórych, ich ślepą nienawiść do Polaków i zupełną ignorancję skutecznego lekarstwa nie ma.
Tak jak niektórzy z innej wsi źle mówią o nas, wrzucając wszystkich do jednej szufladki, tak również i u nas nie brakuje takich, którzy znają tylko złych Żydów,bo ograniczenie umysłowe nie pozwala im właściwie oceniać ludzi, faktów, zdarzeń.

Pani poseł z PO, ta od radia i tv tak mnie usypiała swoim wystąpieniem sejmowym, bo dziś debata na ten temat, że musiałam podpierać powieki zapałkami, żeby ocząt nie zamknąć.:D

Muszę skontaktować się z filozofem i podpowiedzieć, aby do swojego manifestu dopisał jeszcze jeden punkt: nie dopuszczać do głosu smęcących i niewyrazistych posłów w celu ochrony nie tylko umysłów pozostałych, ale także kośćca, jako że wystąpienia niewyrazistych narażają pozostałych na upadek...z ław twardych a niewygodnych.

A teraz smęci pani od coś tam, coś tam...:D, żywsza nieco.

POLA
22-04-2009, 10:41
za naszą kasę.:mad:
PiS przygotowuje kolejny filmik, tym razem ambitniejszy, bo o wyższości rządów PiSu nad PO.

A jak się to ma do eurowyborów?
Nijak się ma, ale przecież nie o to chodzi, żeby chodziło o konkrety, których się nie ma, ważne, żeby przeciwnikowi dać po szczękach.

Posłucham, obejrzę, zobaczę, czy PO odpowie społeczeństwu czy tylko PiSowi. Jeśli tym drugim, popełni błąd.

POLA
22-04-2009, 13:45
Polu,zapraszam w swoim i mojej kuzynki imieniu na plaze.
....zdjecie robione w lutym ,teraz bardziej zlote piaski,dwa kroki od domu Helenki.
Ha, piękne dzięki, także za ten widok oku miły, ale tam... jeszcze dalej, to już do bałtyckiej mi bliżej, choć zimnej często, nie tak ciepłej.

POLA
22-04-2009, 15:03
w nowej wersji nowego spin doktora, Marka Migalskiego.
W ostatnich sekundach klipu logo PO - uśmiechnięta Polska - zostaje przetworzone i Polska pokazuje nam język, który tak oto wygląda:
http://www.dziennik.pl/foto/article365242/FR_45764358675.html
Ładna kropka i jaka pomysłowa. Przewiduję kłopoty, ale nie powiem jakie:D, niech się głowią mądre głowy;)

Kazimierz
22-04-2009, 15:20
w nowej wersji nowego spin doktora, Marka Migalskiego.
W ostatnich sekundach klipu logo PO - uśmiechnięta Polska - zostaje przetworzone i Polska pokazuje nam język, który tak oto wygląda:
http://www.dziennik.pl/foto/article365242/FR_45764358675.html
Ładna kropka i jaka pomysłowa. Przewiduję kłopoty, ale nie powiem jakie:D, niech się głowią mądre głowy;)
Ja na miejscu PO lski pokazałbym jeszcze gest Kozakiewicza, wspaniałego Polaka, i powiedział: "PISS-off".

Lila
22-04-2009, 15:57
Ja na miejscu PO lski pokazałbym jeszcze gest Kozakiewicza, wspaniałego Polaka, i powiedział: "PISS-off".


Łaaaa ...aleś Ty dzielny jest.:D
Zapomniałeś o drobiażdżku ,doprawdy . Ten wielki Polak pokazał ów gest na stadionie Sojuza , będącego mocodawcą Twojej ówczesnej Partii.

Ja, na miejscu PO lski , pokazałabym ten gest wszystkim byłym członkom PZPR.

Sorry , aleś mnie powalił na kolana ,a lubię jednak konkrety.I uściślam . Jakbyś ten gest chciał pokazać Platformie , też bym to napisała .

Lila
22-04-2009, 17:01
Ba ...i co mam teraz powiedzieć ?

Cimoszewicz przeszedł do II tury w wyborach do Rady Europy .
Cieszę się , psiakość . Polak przecie .:D i to najważniejsze.

Kazimierz
22-04-2009, 17:49
Ba ...i co mam teraz powiedzieć ?

Cimoszewicz przeszedł do II tury w wyborach do Rady Europy .
Cieszę się , psiakość . Polak przecie .:D i to najważniejsze.

Lilu ! Dobrze pamiętam kontekst tego gestu. Odruchowo dlatego przytoczyłem go do spotu pisowskiego i odnosił do wszystkich małych Polaków, niezależnie do dawnej przynależności partyjnej, którzy nie potrafią zgodnie żyć w Zjednoczonej Europie, godnie ze sobą walczyć na argumenty w wyborach do PE. Cimoszewicz, jeśli wejdzie do Rady Europy, będzie napewo godnie Polskę w niej reprezentował. Tam wiedzą dobrze o jego PZPR`owskiej przeszłości, ale nie mają tego napewno za wielki, nie do przełknięcia, minus. Socjaldemokracja Europejska napewno będzie zadowolona z nowego członka.
Ty mi jednak mojej dawnej przynależności partyjnej nie zapomnisz. Typowe podejście pisowskie reprezentujesz ?

Pani Slowikowa
22-04-2009, 17:54
co powiecie o nowym filmie O Nilu Fieldorfie??
Czy ktos juz go widzial??

Przytaczam bardzo kontrowersyjny list jego corki do rezysera tego filmu.

"List otwarty Marii Fieldorf-Czarskiej do Ryszarda Bugajskiego

Gdańsk, 21 kwietnia 2009 r.

Do Pana Ryszarda Bugajskiego

List otwarty

Szanowny Panie, w wydaniu weekendowym “Gazety Wyborczej” z
18-19 kwietnia ukazał się fragment wywiadu z Panem, przeprowadzonego w kawiarni tej gazety, na dwa dni przed warszawską premierą filmu “Generał ‘Nil’”. W tym wywiadzie nie tylko nałożył Pan na mnie pieczęć antysemitki, z którą się nie polemizuje, ale też - dla poparcia tej opinii - sfałszował Pan moją wypowiedź sprzed kilku lat dla filmu dokumentalnego Aliny Czerniakowskiej “W sprawie generała Fieldorfa ‘Nila’”. Naruszył Pan drastycznie moje dobra osobiste przez sugerowanie Czytelnikowi, że posługuję się tak prymitywnym językiem i że prowadzę jakąś bliżej nieokreśloną walkę z Żydami. Obraził Pan także panią Alinę Czerniakowską, wybitną polską dokumentalistkę, i moich licznych przyjaciół, wśród których są osoby o różnym pochodzeniu, także narodowości żydowskiej.
Z jakichś nieznanych mi powodów traktuje mnie Pan od początku naszej znajomości jak bezbronną staruszkę, której można wszystko wmówić. Oświadczam Panu, że ta rola mi nie odpowiada.
W związku z tym zamieści Pan w “Gazecie Wyborczej”, w najbliższym wydaniu weekendowym, przeprosiny i sprostowanie - zgodnie z zasadami przewidzianymi w ustawie o prawie prasowym. Sprostowanie nie może budzić żadnych wątpliwości co do tego, że nigdy nie wypowiedziałam słów, które Pan zmyślił i mnie przypisał.
Jeśli Pan tego nie uczyni, zastrzegam sobie możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych mi prawem środków, by ukarać Pana za nieprawdę i zniewagę.
Ze względu na powszechne obecnie zainteresowanie filmem o moim Ojcu oraz rodziną Fieldorfów w ogóle treść tego listu przekazuję do publicznej wiadomości. Jednocześnie wyrażam głęboki smutek, że reżyser bardzo dobrego w swej wymowie ideowej filmu zachowuje się poza kamerą w tak niegodny sposób.

Maria Fieldorf-Czarska "

maja59
22-04-2009, 18:07
Ba ...i co mam teraz powiedzieć ?

Cimoszewicz przeszedł do II tury w wyborach do Rady Europy .
Cieszę się , psiakość . Polak przecie .:D i to najważniejsze.
A co dopiero będzie, jak drugą turę wygra, może docenią jego wiedzę, jaki to będzie zaszczyt dla Polski.

Lila
22-04-2009, 18:42
Lilu ! Dobrze pamiętam kontekst tego gestu. Odruchowo dlatego przytoczyłem go do spotu pisowskiego i odnosił do wszystkich małych Polaków, niezależnie do dawnej przynależności partyjnej, którzy nie potrafią zgodnie żyć w Zjednoczonej Europie, godnie ze sobą walczyć na argumenty w wyborach do PE. Cimoszewicz, jeśli wejdzie do Rady Europy, będzie napewo godnie Polskę w niej reprezentował. Tam wiedzą dobrze o jego PZPR`owskiej przeszłości, ale nie mają tego napewno za wielki, nie do przełknięcia, minus. Socjaldemokracja Europejska napewno będzie zadowolona z nowego członka.
Ty mi jednak mojej dawnej przynależności partyjnej nie zapomnisz. Typowe podejście pisowskie reprezentujesz ?

Wiesz ,Kazimierz ...gdyby nie ostatnie zdanie , to przyjęłabym Twój post bardzo miło .
Ale skoro mi wyjeżdżasz z PiS-em , to sorry , ale mogę Ci jednym tchem wyrecytować wiele nazwisk , co nie zapominają PZPR bardziej skutecznie .
Pan Czuma to zdaje się nie PiS chyba , nieprawdaż ?

Typowe podejście postpezetperowskie reprezentujesz .
Liczysz na krótką pamięć .Zawsze mówiłam , że 'gruba kreska ' zrobiła sporo szkody .Całkiem sporo .

Cimoszewicz , na pewno będzie dobrze reprezentował Polskę .Co do tego , nie mam wątpliwości .
Hmmm, pamiętam jak się wycofał z wyborów ,aby zaprotestować przeciw brudom.

ps.Cimoszewicz startował z listy prawicy jednak . O czymś to świadczy.

Lila
22-04-2009, 18:53
Asia , przeczytałam ten list otwarty .
Jestem zaskoczona .Reżyser ''Przesłuchania '' tak niegodnie by się zachował ?
Może jakieś nieporozumienie ?
Na film się wybieram wkrótce , choć ...ta bezsilność i niemożność ukarania sprawców. Pani sędzia - morderczyni , już przed boskim sądem . Reszta ? Niewinni , bo to nie ja panie , tylko kolega ...

Lila
22-04-2009, 19:07
..............................

A swoją drogą , jak dobrze że zemsta Platformie nie wyszła .
UJ dostał dotacje obiecane .
Kto daje i odbiera ,niech się w piekle poniewiera.:D
Wstrętna Platforma , sio !:D

araad
22-04-2009, 19:11
Wyrazam głeboki protest przeciw postępowaniu PO w sprawie Fotygi jak można tak głęboko poranioną psychicznie kobietę jak sama mówi wysyłać na placówkę dyplomatyczną w randze ambasadora, to poprostu nieludzkie.

Lila
22-04-2009, 19:19
Wyrazam głeboki protest przeciw postępowaniu PO w sprawie Fotygi jak można tak głęboko poranioną psychicznie kobietę jak sama mówi wysyłać na placówkę dyplomatyczną w randze ambasadora, to poprostu nieludzkie.

Zamiast protestować , zapytaj się PO - dlaczego ?

jip
22-04-2009, 19:25
Wyrazam głeboki protest przeciw postępowaniu PO w sprawie Fotygi jak można tak głęboko poranioną psychicznie kobietę jak sama mówi wysyłać na placówkę dyplomatyczną w randze ambasadora, to poprostu nieludzkie.
A może się sama wepchnęła jak prezydęt;
"Prezydenta nie zaprosili, a on i tak przyjedzie" "Lech Kaczyński postanowił zwiedzić Kaszuby. Ale Kaszubi woleliby, aby nie zwiedzał."
http://www.pardon.pl/artykul/8453/prezydenta_nie_zaprosili_a_on_i_tak_przyjedzie
Może ona idzie za przykładem z góry, a może ... faktycznie to cholera jednak nieludzkie.

araad
22-04-2009, 19:33
Jipie podtrzymuję ze to Po jest winne tej mordęgi Pani Fotygi
popatrz przecięż ona cierpi a musi wspierać rząd i jeszcze ci podli wysłają ją do ONZ i jak dostawać instrukcję? No jak? Kalecik pusty i co robić.DAruję Po tą wstrętną postawę w stosunku do ministra tysiąclecia jak ją połączą sztywną linią audio tele z Pałacem Namiestnikowskim

Lila
22-04-2009, 19:34
A może się sama wepchnęła jak prezydęt;
"Prezydenta nie zaprosili, a on i tak przyjedzie" "Lech Kaczyński postanowił zwiedzić Kaszuby. Ale Kaszubi woleliby, aby nie zwiedzał."
http://www.pardon.pl/artykul/8453/prezydenta_nie_zaprosili_a_on_i_tak_przyjedzie
Może ona idzie za przykładem z góry, a może ... faktycznie to cholera jednak nieludzkie.

Wepchnąć jip , to można ręce w mufkę .Albo szlafmycę na głowę . Albo 'się ' na jakiekolwiek forum .
W przypadku ambasady w USA , to może lepiej co poczytać , zanim się napisze .Skoro to nie pasuje do PO , tym bardziej.:D

Pozdrawiam Anielkowato ..:D czyli cieplutko .

ps .co to jest kalecik ? Kalecik pusty i co robić No i za dużo tego ę i ą ,potem nałóg zostaje .
Ot , rozmówcy polityczni .:D . Pola ma chyba pokutę powielkanocną , niech się z Wami pomęczy .:D
Pola , buzia .

Alisia
22-04-2009, 19:36
_________(▒)(▒)
_______(▒)(█)(▒)
__(▒)(▒)_(▒)(▒)
(▒)(█)(▒)__
_(▒)(▒)____
___$$$$$$$$______$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$__$$$$$$♥$$♥$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$♥$$♥$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$♥$$♥$$$
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$♥$$♥$$$
_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$♥$$♥$$$
___$$$$$$$$$$$$$$$$♥$$♥$$$
______$$$$$$$$$$♥$$♥$$$
________$$$$$$$$$♥$$$
_(▒)(▒)_____$$$♥$$$
(▒)(█)(▒)_____$$$
_(▒)(▒)________$
....ludzie,nie klocie sie
w Polsce wiele dobra,
podzielcie sie dobrem jak kawalkiem chleba,ktory za czasow mojej mlodosci zanim zostal przekrojony ,znaczony byl znakiem krzyza,ale to wloscianskie obyczaje,a ci co nie potrafia na chleb pracowac,z lenistwa cnote czyniac najglosniej tu krzycza.

Pani Slowikowa
22-04-2009, 19:37
Asia , przeczytałam ten list otwarty .
Jestem zaskoczona .Reżyser ''Przesłuchania '' tak niegodnie by się zachował ?
Może jakieś nieporozumienie ?
Na film się wybieram wkrótce , choć ...ta bezsilność i niemożność ukarania sprawców. Pani sędzia - morderczyni , już przed boskim sądem . Reszta ? Niewinni , bo to nie ja panie , tylko kolega ...



ja tez jestem zaszokowana tym listem:confused:

araad
22-04-2009, 19:43
Jip daj do przeczytania mój ostatni post Twojemu psu ciekaw jestem czy zgodzi się ze mną ze PO znęca się nad Fotygą

jip
22-04-2009, 20:18
Jip daj do przeczytania mój ostatni post Twojemu psu ciekaw jestem czy zgodzi się ze mną ze PO znęca się nad Fotygą
Słuchaj, on jak słyszy Fatyga, czy Fotyga zaraz ogon pod siebie i włazi w kąt, on już wcześniej, jeszcze jak służbowym na narty z ochroniarzem i po zakupy jeździła takie miał zwyczaje, a teraz mi się pyta, czy też małpek używa? ja mu mówię, że małpki podobno nawet w czerwonym, są wyjaśniane i szukają kogoś, kto by recykling butelek zrobił, i że musieli kupić, ale nie do Fotygi tylko do samolotu, który kiedyś kupią, to mi parsknął w nos, bo mówi, że to dawno po butelkach tylko plastik do recyklingu zostanie a środek procenty straci poprzez wypicie....

POLA
23-04-2009, 01:02
. Pola ma chyba pokutę powielkanocną , niech się z Wami pomęczy .:D
Pola , buzia .
Ja?! I pokuta?
Robótki ręczne, klawiaturowe skończyłam i w pióra idę, bo do rana niedaleko.

Czy obudzę się rano...w normalnej Polsce?
Pewno nie, ale i tak ją kocham, nawet z tymi oryginałami w postaci ........*
Buźka dla Lili i pozostałych, politycznie zakręconych forowiczów:)
.......
* (tam każdy wstawia, kogo chce:D )

Lila
23-04-2009, 08:31
Mam pytanie do uczestników wątku ..

Czy tutaj ktoś się kłóci ? Ja nie widzę ,a Wy ?
Może pies Jipa niekiedy powarczy na Atosa Tadeusza ,więc po jaką cholerę to nawoływanie do pokoju ,jeszcze pod iście pokojową flagą największego agresora w świecie .
Iść z nią pod Biały Dom i tam prosić o ..pax .

................

Anonimowość w sieci .Jakże złudna jest , jak większość myśli .
Sprawca ,który zamieścił wyniki testu do liceum wczoraj w internecie , już został ujęty.
Szybciutko .Były na jednym forum .

Lila
23-04-2009, 09:03
..................

Z innej beczki .
Niedługo wchodzi w życie pewna ustawa , o której nie jest specjalnie głośno , ale która niesamowicie nam ułatwi życie ,zwłaszcza w kryzysie , przy założeniu że Polak potrafi .:D
Otóż moi mili , nie musicie stać w kilometrowych kolejkach do lekarzy ,jeśli co jakiś czas chcecie być dokładnie przebadani .
Wystarczy ,że będziecie w stanie wybitnie wskazującym na spożycie palikotówki i nie tylko . Może być szampan czy koniak .
Nikt nie będzie miał prawa odwieźć Was i nas do Izby Wytrzeźwień.Tylko szpital , kochani...tylko szpital , i komplet badań , z tomografią wszystkich narządów włącznie .

Ha ,jesteśmy w Junii .Należy nam się ,czy nie ?
No i OK . To jest sposób wspaniały na naszą służbę zdrowia i NFOZ .A szpitale , te badania będą wykonywały niezwykle sumiennie , no bo jak nie , to odszkodowanie ...i ...la la la ..

jip
23-04-2009, 09:50
[QUOTE=Lila]Wepchnąć jip , to można ręce w mufkę .Albo szlafmycę na głowę . Albo 'się ' na jakiekolwiek forum .
W przypadku ambasady w USA , to może lepiej co poczytać , zanim się napisze .Skoro to nie pasuje do PO , tym bardziej.:D
Pozdrawiam Anielkowato ..:D czyli cieplutko .
ps .co to jest kalecik ? No i za dużo tego ę i ą ,potem nałóg zostaje .
Popatrz, a ja myślałem, że taka Fatyga się wpychnęła, a to ani szlafmyca ani mufka,... co mówisz, a mówisz, że jednak się pcha albo ja wpychają, a nawet sama mówi, że ją wpychają..nie jej a ją, słuchaj a potem szczekaj, ale może miejsce jeszcze jej zatkają, bo ona miała by być ambasadorem rządu z którym się nie zgadza, no to przecież nieludzkie by było słuchać takiego rządu.., patrz a ja myślałem, że to szło o ambasadę ... no, masz rację, też tak myślałem ONZ, a Lila sądzi, że USA, i każe mi poczytać, poczytałem i popatrz, jednak o ONZ,
Aaaa i jeszcze nas pytają czemu "ę" no a jak myślisz piesku czemu? tak masz rację, a moja babcia nawet mówiła "mosz prowdę" - tak, jak nadęty się pisze? to nadęte i tamto nadęte to i "ę" trza pisać....

Lila
23-04-2009, 10:21
Lila sądzi, że USA, i każe mi poczytać, poczytałem i popatrz, jednak o ONZ,


A gdzie masz siedzibę ONZ ? Pies , powiedz panu , psiakrew .
I nie kłóć się , pies !!!:D

Paa ...

POLA
23-04-2009, 11:43
Sąd pracuje, pracowity wszak, i głowi się nad tym, czy PiS przeholował w spocie i obraził PO, czy wprost przeciwnie. Tryb jest kosmiczny, jak na naszą sprawiedliwość wysoką, podobno do 13:oo sprawa ma mieć finał.

POpełnia błąd partia DT, widać poczucie humoru straciła:D, a taka wesolutka była nie tak dawno jeszcze.

POLA
23-04-2009, 14:40
Wysoka sprawiedliwość dopadła PiS i:
- zakazała rozpowszechniania ambitnego filmiku o kolesiach
- przeproszenia POmówionych
- zamieszczenia w stacjach tv ogłoszenia o odszczekaniu pomówień w odpowiednich rozmiarach i w odpowiednim czasie antenowym
- umieszczenia ogłoszeń w prasie
- umieszczenia informacji na swojej str. internetowej

Matko kochana, ale PO łapach dostali, aż mi ich żal, tyle wydali i para w gwizdek?

Ściepkę narodową wśród zwolenników pokrzywdzonych trzeba zwołać.;)

Czekamy na głos PiSu, pewno JK się odezwie.

POLA
23-04-2009, 14:56
Gdzie JK? jakiś drugi garnitur gada, no i w ogóle o zagrożeniach nauki miało być, ale krótko gadacz rzekł, że się nie mylą, że to prawda, widać sąd się pomylił i będą się odwoływać.

A teraz o zagrożeniach nauki, brak tłoku wśród dziennikarzy, nad czym Kowal ubolewa, a Kaczyński dał gdzieś nura. Piąstki pewno zagryza, bratu się wypłakuje.;)

jip
23-04-2009, 15:39
A gdzie masz siedzibę ONZ ? Pies , powiedz panu , psiakrew .
I nie kłóć się , pies !!!:D

Paa ...
Eee tam obojętnie, mój pies mówi, że i tu , i tu to dla niej nieludzkie...
Ale słyszałaś i widziałaś? Poczytaj biedny PiS kasę na spot stracił, przeprosić musi- też to ileś trza wybulić, JK gdzieś się schował, posłów traci.... cicho, może to im już wystarczy, aaa mówisz, że lista im w kujawsko pomorskim pęka z powodu Pęka... dosyć już im dosadzają, dajmy już im spokój, weźmy sobie "małpkę"... co? .. nie "małpkę"? no tak "kaczuszkę" , no i słyszałeś piesku, oni mówią, że osądzi ich społeczeństwo, bo sądy ...........
http://www.tvn24.pl/-1,1596937,0,1,kolejne-zamieszanie-wokol-list-pis,wiadomosc.html

POLA
23-04-2009, 15:49
po rozum do głowy i przyznał, że teczki należy otworzyć, wszystkie, włącznie z danymi wrażliwymi, żeby nie było posądzenia, że pod pozorem zakrycia czegoś wstydliwego, np. sikania do kropielnicy;) , zaciera się ślady współpracy z SB.

Taki mądry gość, a potrzebował aż tyle czasu, żeby przyznać mi racje po 20 latach?
Oj, ci mężczyźni, niektórzy na szczęście... bo trafiają się jeszcze myślący szybciej. :D

Alisia
23-04-2009, 16:00
................
Mam pytanie do uczestników wątku ..

Czy tutaj ktoś się kłóci ? Ja nie widzę ,a Wy ?
Może pies Jipa niekiedy powarczy na Atosa Tadeusza ,więc po jaką cholerę to nawoływanie do pokoju ,jeszcze pod iście pokojową flagą największego agresora w świecie .
Iść z nią pod Biały Do
Anonimowość w sieci .Jakże złudna jest , jak większość myśli .
Sprawca ,który zamieścił wyniki testu do liceum wczoraj w internecie , już został ujęty.
Szybciutko .Były na jednym forum .



Bardzo pokojowe przeslanie

Lila
23-04-2009, 17:08
Eee tam obojętnie, mój pies mówi, że i tu , i tu to dla niej nieludzkie...
Ale słyszałaś i widziałaś? Poczytaj biedny PiS kasę na spot stracił, przeprosić musi- też to ileś trza wybulić, JK gdzieś się schował, posłów traci.... cicho, może to im już wystarczy, aaa mówisz, że lista im w kujawsko pomorskim pęka z powodu Pęka... dosyć już im dosadzają, dajmy już im spokój, weźmy sobie "małpkę"... co? .. nie "małpkę"? no tak "kaczuszkę" , no i słyszałeś piesku, oni mówią, że osądzi ich społeczeństwo, bo sądy ...........
http://www.tvn24.pl/-1,1596937,0,1,kolejne-zamieszanie-wokol-list-pis,wiadomosc.html

Na Tobie to nie można polegać , naprawdę .
Wyrok nie jest prawomocny . Poczekajmy na ostateczny , bo -jak myślę - PiS się odwoła .

Lila
23-04-2009, 17:09
po rozum do głowy i przyznał, że teczki należy otworzyć, wszystkie, włącznie z danymi wrażliwymi, żeby nie było posądzenia, że pod pozorem zakrycia czegoś wstydliwego, np. sikania do kropielnicy;) , zaciera się ślady współpracy z SB.

Taki mądry gość, a potrzebował aż tyle czasu, żeby przyznać mi racje po 20 latach?
Oj, ci mężczyźni, niektórzy na szczęście... bo trafiają się jeszcze myślący szybciej. :D

A jednak ?
Jestem Za ! Nie było dawno tego zrobić ?

jip
23-04-2009, 19:08
Na Tobie to nie można polegać , naprawdę .
Wyrok nie jest prawomocny . Poczekajmy na ostateczny , bo -jak myślę - PiS się odwoła .
Pewno, że tak. A ma inne wyjście, myślę jednak, że nie pomoże im nawet odwołanie do Pana Boga. Jaka partia - taki spot i takie odwołanie, i takie wypowiedzi po, i takie przed i takie zawsze - pies twierdzi, żeby nikogo nie obrażać, że to tylko jazgot głupi, nie żadne wypowiedzi. A tak uczciwie popatrz i odpowiedz - co Kurski w Unii może zrobić? i nie tylko Kurski.....
a masz racje piesku może języka się pouczy, ale zanim się pouczy to jeszcze nie będzie umiał i z kim pogada?

Lila
23-04-2009, 21:59
Pewno, że tak. A ma inne wyjście, myślę jednak, że nie pomoże im nawet odwołanie do Pana Boga. Jaka partia - taki spot i takie odwołanie, i takie wypowiedzi po, i takie przed i takie zawsze - pies twierdzi, żeby nikogo nie obrażać, że to tylko jazgot głupi, nie żadne wypowiedzi. A tak uczciwie popatrz i odpowiedz - co Kurski w Unii może zrobić? i nie tylko Kurski.....
a masz racje piesku może języka się pouczy, ale zanim się pouczy to jeszcze nie będzie umiał i z kim pogada?

Jip , sądy .Któż to wie .
Chyba Cię zabiorę na jakieś forum lewicy .:D Pies będzie miał co robić .:rolleyes:
Co byś powiedział na to ,że jedni i drudzy ze żrącej się prawicy przerżną wybory , i znowu postkomuna zwycięży ?
Bo ja mam wrażenie czytając pisowiaków i peowiaków , że prędzej to mogliby przełknąć , niż zwycięstwo rywala .

Ha , czy o TAKE POLSKIE NAM CHODZIŁO ?

POLA
23-04-2009, 23:14
A jednak ?
Jestem Za ! Nie było dawno tego zrobić ?
Było, było, ale klimatu nie było, teraz też nie ma, więc może sobie puszczać takie baloniki...chytrusek jeden.:D

A co się stało z JK?
Pod ziemię się zapadł? Ze wstydu może?

PiS zapowiada następne sPOty, ostrzejsze nawet, poprzedzone konsultacjami z prawnikami. No i słusznie, zwłaszcza ten nowy twór Migalskiego z jęzorem radzę skonsultować, zanim wpakują się w jeszcze większe kłopoty, finansowe, niekoniecznie w złotówkach.

Palikotowi puszczają nerwy, a uprzedzałam, że zemsta byłej jest straszna?

Lila
23-04-2009, 23:19
Palikotowi puszczają nerwy, a uprzedzałam, że zemsta byłej jest straszna?


Pola , widziałaś Palikota ?
Musiał mieć liposukcję , jak nic . Nie ma podgardla .
To ci kokiet .:)

POLA
23-04-2009, 23:26
Lila, jak to nie ma, ma!
Skupiłam sie na oczach, jakieś takie...przeszklone, no i ten Schetyna w tle wojujący rzekomo z Palikotem o przywództwo w PO. I popłoch w oczach Tuska...dziwne.
Ciekawe, nie sądzisz?

POLA
23-04-2009, 23:35
Amerykańscy dziennikarze z USA radzą Barackowi Obamie, by brał przykład z polskiego rządu. "Washington Times" wychwala politykę gospodarczą Donalda Tuska i apeluje do prezydenta, by wzorował się na niej, wyciągając gospodarkę USA z recesji.

Według przewidywań brytyjskiego tygodnika "The Economist" i niektórych ekspertów, polski produkt krajowy brutto wzrośnie w tym roku o prawie 1 procent, co byłoby najlepszym wynikiem spośród państw europejskich. Inne państwa według tych samych danych mają pogrążyć się w recesji. Niemiecka gospodarka ma się skurczyć o 5 proc, a czeska i francuska o 3 proc.

Reszta w "Dzienniku".

Lila
23-04-2009, 23:42
Nie podoba mi się to wszystko .Oby się nie przeliczyli nasi panowie prawica . Prawa i sprawiedliwa i platformerska .
Obyśmy znowu , po raz en -ty nie głosowali na mniejsze zło .
Ja , widz niemy , czuję się zmęczona . Śmiertelnie zmęczona .
Te żony , te wojenki ...kiedy tu rządzić ?
Ci śmiszni panowie i panie z dwóch prawicowych ugrupowań ..
To jest elita ? Te Fotygi i Pitery ?

ps. miał podgardle ? Ale cuś mniejsze ? Może schudł ze
zmartwienia ?

ps 2. przestałam się nadawać do dyskusji . Jednych się brzydzę , a ( za ) drugich się wstydzę .
Może Kazik wróci , o ile Jip nie będzie szczuł na niego psa .

jip
24-04-2009, 09:03
Jip , sądy .Któż to wie .
Chyba Cię zabiorę na jakieś forum lewicy .:D Pies będzie miał co robić .:rolleyes:
Co byś powiedział na to ,że jedni i drudzy ze żrącej się prawicy przerżną wybory , i znowu postkomuna zwycięży ?
Bo ja mam wrażenie czytając pisowiaków i peowiaków , że prędzej to mogliby przełknąć , niż zwycięstwo rywala .

Ha , czy o TAKE POLSKIE NAM CHODZIŁO ?
Wiesz to są wybory do Brukseli, a oni się łupią tak jak by to o nasz parlament szło. A jak już tam wybrać, to wolę np Hibnerową, Cimoszewicza,(nie startuje) Krzaklewskiego, Rassatiego, Libickiego, gdyby Kowal to tak i jest jeszcze paru innych myślących i umiejących się znaleźć, niż Kurskich, Brudzińskich, Karskich, Kaczyńskich ..... zresztą pies też to mówi, wypowiedź z psem uzgodniona....a co do postkomuny, też są tam ludzie rozsądni, i tak sobie myślę,gdyby tych rozsądnych kazali mi wybrać z każdej strony i oni by zechcieli to mogła to by być rozsądna.. co mówisz? tak może masz rację do czasu aż by się znowu kilku jazgotników żądnych władzy i kasy nie znalazło..... wiem piesku.. znowu by się zaczęło albo do siebie albo jazgot i mordobicie

Lila
24-04-2009, 11:35
Wiesz to są wybory do Brukseli, a oni się łupią tak jak by to o nasz parlament szło. A jak już tam wybrać, to wolę np Hibnerową, Cimoszewicza,(nie startuje) Krzaklewskiego, Rassatiego, Libickiego, gdyby Kowal to tak i jest jeszcze paru innych myślących i umiejących się znaleźć, niż Kurskich, Brudzińskich, Karskich, Kaczyńskich ..... zresztą pies też to mówi, wypowiedź z psem uzgodniona....a co do postkomuny, też są tam ludzie rozsądni, i tak sobie myślę,gdyby tych rozsądnych kazali mi wybrać z każdej strony i oni by zechcieli to mogła to by być rozsądna.. co mówisz? tak może masz rację do czasu aż by się znowu kilku jazgotników żądnych władzy i kasy nie znalazło..... wiem piesku.. znowu by się zaczęło albo do siebie albo jazgot i mordobicie

No tak .
Miałam nosa , widząc wzmożoną aktywność panów Millera i Oleksego .
Jak do europejskiego , to nasz gorszy ?

Trzym- cie się , moje dziadostwo .:D Babciostwo -tyż .:D

Kazimierz
24-04-2009, 12:42
Mój pogląd jest podobny do poglądów Jip`a. Nie ważne z jakiej listy wejdą tacy ludzie jak Hibner, i inni "byli", grunt żeby jak najmniej żeby weszło cichych wrogów Unii. Liczę, że PE dostaną się obydwaj, Miller i Oleksy. To mądrzy i doświadczeni politycy, bardzo zasłużeni w wejściu Polski do UE. Niektórzy widocznie wolą, aby było tam więcej PiS`owców, w ogóle więcej wrogów wejścia do Unii. Nie dość,że będą brać z Niej wynagrodzenie , to jeszcze będą robić złą opinię o Polsce i Polakach.

POLA
24-04-2009, 14:12
Nie podoba mi się to wszystko .Oby się nie przeliczyli nasi panowie prawica . Prawa i sprawiedliwa i platformerska .
Obyśmy znowu , po raz en -ty nie głosowali na mniejsze zło .
Ja , widz niemy , czuję się zmęczona . Śmiertelnie zmęczona .
Te żony , te wojenki ...kiedy tu rządzić ?
Ci śmiszni panowie i panie z dwóch prawicowych ugrupowań ..
To jest elita ? Te Fotygi i Pitery ?
ps. miał podgardle ? Ale cuś mniejsze ? Może schudł ze zmartwienia ?...
Dopiero wróciłam z terenu, a w sejmie jakaś awantura była, musze pozbierać te strzępy do kupy.:D

To głupie, że POPiS, partie o podobnych korzeniach walczą ze sobą tak zaciekle, co nie służy ani im, ani Polsce przede wszystkim i w takiej sytuacji szanse rosną wójtom z całkiem innej wsi, v. Miller, Oleksy i im podobni (tym panom już dziękujemy).

Lila, głęboki oddech i ...na powietrze, żeby ochłonąć, ale przyznaję, ręce opadają z całą resztą.

PS Co do podgardla: może i mniejsze, ale zanadto skoncentrowałam się na oczach, szklistych, na wypowiedzi, która była jakaś inna nie palikotowa jakby. Oglądałaś go po 23. w TVN24? To była dość długa jego wypowiedź, gdzie ogłosił, że to robota Schetyny, który walczy z nim o ewentualny fotel szefa partii, gdyby Tusk wskoczył na inny fotel.

jip
24-04-2009, 14:21
No tak .
Miałam nosa , widząc wzmożoną aktywność panów Millera i Oleksego .
Jak do europejskiego , to nasz gorszy ?

Trzym- cie się , moje dziadostwo .:D Babciostwo -tyż .:D
Akurat na tych dwóch mój pies warczy, zresztą ja też, Oleksy ani mi po linii ani po bazie po porostu wielki papla, podobnie Miller, nie wiem czy papla a le w mojej partii by go nie było. Lila dawno przecież mówiłem, że bez pół litra tego nie rozbierzesz, a Ty mój kielonek do nocnika porównałaś, pies do dzisiaj tego nie może.... zresztą ja też. Ale mimo tego porównania jest nam, a przynajmniej mnie przyjazny, pies woli coś innego...

POLA
24-04-2009, 15:05
i niekoniecznie prowincjonalna, chociaż może?

Będzie śmiesznie (chyba), dla odprężenia.

Otóż drogerie Rossmann nie sprzedają prezerwatyw nieletnim, na dowodzik - owszem. Taka niespodzianka spotkała pewnego osiemnastolatka w Poznaniu, który widać na dorosłego nie wyglądał. Na pytanie dlaczego, pokazano mu pisemko od byłej rzecznik praw dziecka, Ewy Sowińskiej, następującej treści:
W opinii rzecznika sprzedaż małoletnim produktów, które przeznaczone są do czynności, które dla osób w tym wieku uznawane są za niemoralne, może przyczynić się do zaburzenia prawidłowego rozwoju dzieci.
Pani z LPR dodała na końcu prośbę o podjęcie działań mających na celu skuteczne zabezpieczenie prawa dzieci do ochrony przed demoralizacją.

Pewną panią, lat 21, także wylegitymowano na tę okoliczność:D, też widać jakieś niedorosłe wrażenie robiła.

tadeusz50
24-04-2009, 17:53
Polu ja to tak się uśmiałem z tego, że wkleiłem o tym wiadomość tu
http://www.klub.senior.pl/hobby-pasje/t-co-smieszy-seniora-anegdoty-dowcipy-rzarty--page26-3944.html
przy tych błaznach w sejmie wszystko jest możliwe.

Lila
24-04-2009, 23:28
Akurat na tych dwóch mój pies warczy, zresztą ja też, Oleksy ani mi po linii ani po bazie po porostu wielki papla, podobnie Miller, nie wiem czy papla a le w mojej partii by go nie było. Lila dawno przecież mówiłem, że bez pół litra tego nie rozbierzesz, a Ty mój kielonek do nocnika porównałaś, pies do dzisiaj tego nie może.... zresztą ja też. Ale mimo tego porównania jest nam, a przynajmniej mnie przyjazny, pies woli coś innego...


Kielonek przeprosiłam 3 razy . Nic mi nie zawinił i na pewno nie zagłosuje na postkomunę , jak jego właściciel .
Co pies nie może ?
Pies pił z kielonka ,czy TY ?:) :)

Dobranoc .

jip
25-04-2009, 09:32
Kielonek przeprosiłam 3 razy . Nic mi nie zawinił i na pewno nie zagłosuje na postkomunę , jak jego właściciel .
Co pies nie może ?
Pies pił z kielonka ,czy TY ?:) :)

Dobranoc .
No bo wiesz, jak ja piłem on był smutny, no to ja mu wtedy, tym kielonkiem, wody do michy nalewałem, no tak, żeby chociaż namiastkę miał używania kielonka, i dlatego jeszcze tego nocnika nie może strawić, chociaż mu mówiłem, że przeprosiłaś, ale dzisiaj już mówi, że zapomni, i żebym mu znowu wodę nalewał jak będę kielonka sam używał.

senior A.P.
25-04-2009, 09:51
Wojna rzadowo-prezydenckan w calej okazalosci w Polsce .
Czy jest jeszcze taki kraj na swiecie jak Polska ,ze rzad sobie a prezydent traktowany jest jak gosc a nie przywodca narodu ?

POLA
25-04-2009, 11:26
z mniejszym podgardlem (wdg Lili) męczy się na konferencji z dziennikarzami.
Polecam to, warto, ku refleksji: http://palikot.blog.onet.pl/

Alisia
25-04-2009, 14:15
" wrzućmy wszystkie ubeckie papiery do Internetu. Niech loguje się z imienia i nazwiska, i czyta je każdy kto chce, i niech każdy wyciąga swoje wnioski. Mam dokładnie takie samo zdanie, od lat. Zróbmy to. Wywalmy to szambo"


Juz widze oczyma wyobrazni jak quasi -zygzaki, centki i gonty roznej masci rzuc sie i beda rozgrzebywac to szambo,smrod zaleje caly kraj,ale choc pozno i wielu juz po drugiej stronie,to uwazam ze tak.
Raz przeciac ten wrzod i niech esbek ubek i zomowiec nie bedzie dawal swiadectwa "prawdzie".

POLA
25-04-2009, 14:49
ponad urazy osobiste.
.......................
*Przeczytać przed posiłkiem w celu uniknięcia niestrawności.;)
......................

W świętopięciolecie naszego wejścia do UE szykuje się wielka feta, ale imprezy nie zaszczycą swoją obecnością: LK - bo zaproszony jako gość, poczuł się dotknięty do samego rdzenia państwowego, a przecież to on - wdg Konstytucji spłodzonej wielkim wysiłkiem przez AK - najważniejszą istotą w państwie jest. Nie przystupa też ojciec tego ważnego dokumentu, który utknął, ten dokument, jak ość w gardle POPiSowi, nie będzie też Millera, który toczył zażartą walkę o drzewce od czegoś tam, gdzieś tam z tym od szorstkiej przyjaźni. Wypiął się też LW, oficjalnie nie wiadomo, z jakich powodów, nieoficjalnych nie warto rozpowszechniać.

Szykuje się zatem widowisko na miarę naszego znaczenia w UE, co obserwować będzie między innymi szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, szef Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering, którym przed uroczystością należy podać sporo napoju wyskokowego, aby nieco zmętnić prawdziwy obraz polskiej rzyczywistości politycznej.

Pan LK to dzielny człowiek, choć niewielkiego wzrostu jak Napoleon czy Sienkiewicz, bo przecież wielkości człowieka nie mierzy się w centymetrach, a raczej czynami i wielkością dokonań, zbilansowanych po latach, więc przedsięwziął kroki odpowiednie, aby zaznaczyć swoje znaczenie i przypomnieć społeczeństwu oraz światu, kto w kraju nad Wisłą naprawdę jest ważny i kto trzyma ster.

Otóż prezydent zwróci się do nie tylko dziadów, ale i reszty społeczeństwa z orędziem telewizyjnym o treści bliżej nam jeszcze nieznanej i przemówi ludzkim głosem, pouczy zapewne tych z innego podwórka, że owszem, w UE jesteśmy, ale rząd niewiele robi, aby wywalczyć właściwą pozycję dla tak ważnego państwa europejskiego jak Polska, której interesów broni jedynie on, głowa i ta reszta, czyli zawartość kancelarii.

Takie oto atrakcje grożą ludowi po byłej PRL 30 kwietnia.

Lud, jak to lud, poparcie czasem u Najwyższego miewa i myśli sobie tak:
...dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte jak dzieło tworzenia.
Bóg wyrzekł słowo s t a ń s i ę, Bóg i z g i ń wyrzecze... reszta już znana i nawet gajowych nie trzeba będzie szukać.

Alisia
25-04-2009, 15:26
Polu,a kto to niby ten Ordon?

Alisia
25-04-2009, 17:41
Za 7 lat jedno z polskich miast nosić będzie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. I choć batalia o to miano na dobre ruszy dopiero pod koniec roku, już zaczął się turniej kandydatów.


Tyle Piotr Sarzynski w Polityce.
Krakow juz byl,wiec kto teraz.
Podobno szanse maja calkiem male miasta,nie bedzie sie tak bardzo liczyc zaszlosc,a oryginalny plan rozwoju w przyszlosci.
Stawka warta zachodu,co seniorzy mysla o szansie miast z ktorych pochodza?
Ja nie moge typowac,jestem ze wsi,a te do konkursu nie przystepuja.

senior A.P.
25-04-2009, 22:00
Za siedem lat ?
To ... juz nie bedzie UE !

BarbaraK
26-04-2009, 07:28
Polu,a kto to niby ten Ordon?

http://sciaga.interia.pl/id/bryk/www/art/art2?kat_id=564&art_id=4044&pk=23

BarbaraK
26-04-2009, 07:33
Alisiu,jeszcze słowko o Ordonie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Julian_Ordon

Kazimierz
26-04-2009, 11:06
Polu !
Nie cytuję Twojego postu, bo jest zbyt długi, ale widzę, że bardzo przejęłaś to tą rocznicą, i że nie będzie z tej okazji jakiejś szczególnej fety.
Wydaje mi się, że ewentualne swym wystąpieniem w tv LK pokaże swą wielką niewielkość, jaką wykazuje na każdym kroku.
Lud nie oczekuje od niego niczego dobrego w tym spocie alla PIS. Jeśli nawet zdyskredytuje przystąpienie naszego kraju do UE, to tylko jeszcze raz pokaże,jaki jest malutki i swoją zaściankowość.
Cechuje go właśnie ta " nieumiejętność wznoszenia się, ponad urazy osobiste",o której piszesz.
Piszesz też, że "Pan LK to dzielny człowiek,choć niewielkiego wzrostu". Nie pamiam, aby mu ktoś wypominał jego niski wzrost.
Napoleonowi, kiedy dowiedział się, że jakiś jego marszałek żartował z "małego kaprala",a przewyżaszał go wzrostem o głowę, powiedział kiedyś "niech pan uważa, aby nie stracił i tej prerogatywy".
Nic to, więc,jak mawiał Pan Wołodyjowski, Polu.
Mimo tego, że 5ta rocznica nie będzie należycie uhonorowana przez Państwo, lud "boży" napewno docenia w większości przynależność do Zjednoczonej Europy i uczci ją po swojemu, i sprawiedliwie oceni zasługi lewicowego Premiera, który tego dokonał.
Jeśli moja ocena wystąpienia LK będzie zbyt odbiegać od mojej oceny, napiszę sprostowanie.

POLA
26-04-2009, 11:28
Polu,a kto to niby ten Ordon?
Przecież wiesz, że nie o Ordona biega, a o tę dygresję w poemacie, że Bóg się w końcu wkurzy (przepraszam Cię Boże za ten kolokwializm) i puści świat...w nicość:mad:

Z całego utworu naszego wieszcza ten fragment uznaję za najbardziej wartościowy. Mogę? Mogę, a reszta?
Taka jak później legenda o tych, co to prosto do nieba czwórkami szli

UZUPEŁNIENIE
Pan prezydent jednakowoż weźmie udział w uroczystości 30.04. - i słusznie, ale przypomniał, że jest jednak prezydentem - i też słusznie, że przypomniał.
Sprawi nam jaką niespodziankę?

Potrafi się jednak wznieść;), dla dobra wizerunku Polski i za to daję mu plus.

Kazimierz
26-04-2009, 11:42
UZUPEŁNIENIE
Pan prezydent jednakowoż weźmie udział w uroczystości 30.04. - i słusznie, ale przypomniał, że jest jednak prezydentem - i też słusznie, że przypomniał.
Sprawi nam jaką niespodziankę?

Potrafi się jednak wznieść;), dla dobra wizerunku Polski i za to daję mu plus.
Polu ! Mam nadzieję, że się wzniesie i "nad martwym wzleci światem". Przynajminiej ponad nasze podziały. Niespodzianki mogą być czasami pozytywne. Oby od 30 kwietnia zmienił swój image.

POLA
26-04-2009, 11:53
Polu ! Mam nadzieję, że się wzniesie i ...
odleci? Do przyjaznych mu bardziej krajów? Gruzji na przykład?;)

Może niech już ten image zostawi w spokoju, min nie stroi, uśmiechy sobie daruje, bo lud się gubi w tych...makijażach.:confused:

Obiadek idę poczynić, dla mojego ludu, smacznego wszystkim.:)

jip
26-04-2009, 14:34
Zamiast słuchać jazgoczących jazgotów pojechaliśmy do arboretum oglądać magnolie i oczywiście zobaczyć co dzieje się z naszą gruszką na wierzbie no i pokazujemy...
http://images48.fotosik.pl/112/c07e9acb02b5307emed.jpg
http://images50.fotosik.pl/111/4fdeeb78fc19935emed.jpg
http://images43.fotosik.pl/111/12f86fabbcefcfc6med.jpg
To tylko cząstka tego czym można zastąpić gadający głupimi głowami ekran lub inne gazety.....

Alisia
26-04-2009, 14:53
Przecież wiesz, że nie o Ordona biega, a o tę dygresję w poemacie, że Bóg się w końcu wkurzy (przepraszam Cię Boże za ten kolokwializm) i puści świat...w nicość:mad:

Z całego utworu naszego wieszcza ten fragment uznaję za najbardziej wartościowy. Mogę? Mogę, a reszta?
Taka jak później legenda o tych, co to prosto do nieba czwórkami szli

UZUPEŁNIENIE
Pan prezydent jednakowoż weźmie udział w uroczystości 30.04. - i słusznie, ale przypomniał, że jest jednak prezydentem - i też słusznie, że przypomniał.
Sprawi nam jaką niespodziankę?

Potrafi się jednak wznieść;), dla dobra wizerunku Polski i za to daję mu plus.



Polu,Ty tez mnie z polglowka uwazasz?
Sadzilam tylko ze masz kandytada na ..".jak On swa redute"
.

POLA
26-04-2009, 15:22
Jip, obrazki przyrodnicze to Ty w innym wątku wklejaj, bo nijak się mają do powagi poruszanych tu zagadnień.;)

Tusk rżnie w piłkę...i dobrze, jak najmniej państwa w państwie być musi:D , a ponadto kondycja - ważna rzecz, państwowa w końcu.:)

jip
26-04-2009, 16:31
A uważasz, że mam tym się denerwować?
"Mam takie przeczucie, że Fotyga de facto publicznie pokazała nam figę i nie jest tym zainteresowana i chyba tak się to skończy, że będzie musiała poczekać na nowy rząd - powiedział Donald Tusk dziennikarzom Radia ZET".
Powiedział Tusk na boisku, grając w piłkę, i miał rację, tylko nie wiem, czy rację miał, że tak powiedział, czy rację miał, że grał? ale myślę, że i tu i tu.......

POLA
26-04-2009, 17:09
Nie denerwuj się, to dobra wiadomość o niefatygowaniu p. Fotygi. Nie pogniewam się, jeśli Tusk ją skreśli, ale prezydent znowu nastroszy...piórka.

A premier niech gra, nam nie zaszkodzi, a jemu kondycja się podniesie.:D
Jaki wynik?

POLA
26-04-2009, 17:35
Palikot za trudny dla zaPiSanego do drużyny JK A.Bielana, który oburzał się dzisiaj w programie M.Olejnik na sobotnią konferencję prasową filozofa z PO, nazywając go wersją "Czerwonej Szmaty" (aluzja do blogu wymierzonego w opozycję doradcy premiera w Wielkiej Brytanii).

O co poszło?
Ano o to, że Palikot ośmielił się był zaprezentować, zgodnie zresztą z wcześniejszą zapowiedzią, zawartość teczki szefa PiSu. Wybrał fragmenty takie: że JK - według twórczości przesłuchującego - nie jest zainteresowany ani kobietami, ani założeniem rodziny, że generalnie to dość tchórzliwy mały człowieczek raczej chowający się za innych, że doniósł na Dorna o jego rzekomym żydowskim pochodzeniu, ale...lojalki jednak nie podpisał.

Palikot dodał, że inne co wrażliwsze fragmenty pominął, bo skąd wiadomo, że to prawda?
Wytłumaczył również, po co to robi, dość jasno wyłożył, widać dla Bielana nie dość jasno albo tenże konferencji w ogóle nie słuchał, skoro tak zaciekle gdakał w Zetce i zapewniał, że teczka JK została spreparowana.

Ile teczek o podobnej i gorszej treści bezpieka spreparowała?
W teczkach są różne rzeczy, prawdziwe i wydumane, wiadomo, komu i czemu miały służyć. Przesłuchujący mógł napisać największe bzdury, co nie oznacza, że jeśli te bzdury dotyczą JK, nie należy dawać temu wiary, ale jeśli dotyczą np. Wałęsy o sikaniu do kropielnicy, poczęcia dziecięcia w niesłusznym łożu - o - to już jak najbardziej jest prawdziwe, bo potwierdzone przez świadków sikania i świadków poczęcia, ukrytych zapewne podtą samą kołderką.

We wczorajszej audycji pewnej stacji, w której udziela się dr J.R.Nowak, podobno nie do końca zrehabilitowany, oraz prof. Wolniewicz (wczoraj wyjątkowo krótko) odbyła się bardzo interesująca audycja na podobny temat.

Walenie się po łbach teczkami, ich zawartością oraz sposobem czytania rozwija się jak "Rodzina zastępcza" z tą różnicą, że ta ostatnia ma mądrzejszych bohaterów:D .

Spóźnione życzenia dla Jarosława Kaczyńskiego, biedny się rozchorował, więc zdrówka życzę.:)

jip
26-04-2009, 19:04
- Poza tym, ambasadorowie reprezentują całe państwo polskie, a nie tylko politykę rządu - tłumaczy. - A nawet realizowanie polityki rządu nie oznacza bezrefleksyjnego zgadzania się na wszystko - dodaje. Jak podkreśla, polityka zagraniczna rządu Tuska nawet w Polsce wzbudza kontrowersje. - Przez to Polska wiele traci za granicą - zaznacza. A, jak wyjaśnia, mogłaby zyskać właśnie dzięki takim osobom jak Anna Fotyga.
Popatrz piesku a ja myślałem... dobra nie wygłupiaj się, wiesz co myślałem i wiesz na pewno co o tym idiocie co to powiedział myślimy teraz... dobra nie fotyguj się , złość piękności szkodzi....
http://www.tvn24.pl/-1,1597452,0,1,odesla-tuska-na-lawke-rezerwowych,wiadomosc.html

romek22
26-04-2009, 22:50
Czytam Wasze wypowiedzi są co prawda różne :confused: .
- trzeba sobie zadać pytanie co się zmieniło po zakończeniu
drugiej wojny światowej . Jakie są skutki w społeczeństwie ,
a szczególnie Ludzi przy władzy - co kieruje ich osobowością
w założeniu że ją mają ??:cool: .Uważam że większość ludzi
przy władzy jest skażona ideologią ze wschodu minionych
lat . Ciekawe jakie jest wasze spostrzeżenie .
1. sektor budowlany nie istnieje a wraz z nim zawody .
2. tereny sprzedane oraz część zabudowy
3. domy towarowe sprzedane ( Boni) - minister
4. banki - właściciel za granicą
--- zabrakło by tu liczb !

Lila
26-04-2009, 22:55
Czytam Wasze wypowiedzi są co prawda różne :confused: .
- trzeba sobie zadać pytanie co się zmieniło po zakończeniu
drugiej wojny światowej . Jakie są skutki w społeczeństwie ,
a szczególnie Ludzi przy władzy - co kieruje ich osobowością
w założeniu że ją mają ??:cool: .Uważam że większość ludzi
przy władzy jest skażona ideologią ze wschodu minionych
lat . Ciekawe jakie jest wasze spostrzeżenie .
1. sektor budowlany nie istnieje a wraz z nim zawody .
2. tereny sprzedane oraz część zabudowy
3. domy towarowe sprzedane ( Boni) - minister
4. banki - właściciel za granicą
--- zabrakło by tu liczb !

Witaj .:) Może wniesiesz coś ciekawego do wątku , bo mnie się nie chce kłócić z psem Jipa .Wybieram się do Poznania i wolę ( z kim jak z kim ) , ale z psami wielkopolskimi żyć w zgodzie .

Lila
26-04-2009, 22:57
Pola..
Walenie się po łbach teczkami, ich zawartością oraz sposobem czytania rozwija się jak "Rodzina zastępcza" z tą różnicą, że ta ostatnia ma mądrzejszych bohaterów .

Racja .
Mnie już opadło wszystko .W zasadzie należy tylko śmiać się ,bo na płacz przyjdzie czas przy urnie .

POLA
26-04-2009, 22:59
Tuskiem Donaldem, wzięłabym pod pachę butlę przedniego wina czerwonego albo takiego, w którym gustuje prezydent i udała się na rozmowę takiej mniej więcej treści:

- Słuchaj Lechu, zakopmy na chwilę ten cholerny toporek i w dniu świętoppięciolecia pokażmy ludowi i światu, że jak chcemy, potrafimy się dogadać.
To Ty w krótkim wystąpieniu, wspólnie uzgodnionemu, żebyśmy się nie powtarzali, otworzysz tę imprezę, nie będziesz nikomu niczego wytykał, przypominał i wypominał, powitasz wszystkich z elegancją, a potem przekażesz mi prowadzenie reszty.

Ze swej strony obiecuję, że będziemy razem pełnili honory gospodarzy naszego gościnnego domu, że razem przypomnimy światu, kto naprawdę zdemontował ten paskudny socjalizm. Obiecuję ci, że żadna głupia uwaga nie wyrwie mi się z dzioba, Palikota nie będzie, Niesiołowskiego też, a gdyby im się wyrwało coś głupiego na stronie, publicznie ich słownie wychłostam i tyłki skopię.
Co Ty na to?

Na wszelki wypadek butelki powinny być dwie, a może nawet trzy, bo to zaledwie zarys ogólny tej rozmowy, która trwać powinna długo.

Nie jestem jednak Tuskiem ani nawet jego doradcą, więc głos rozsądku z mrówkowca z zachodnich obrzeży naszego pięknego kraju nie dotrze, a szkoda, powinien.

POLA
26-04-2009, 23:15
Pola..Racja .
Mnie już opadło wszystko .W zasadzie należy tylko śmiać się ,bo na płacz przyjdzie czas przy urnie .
W żadnym wypadku łzy przy urnie!
Zalejesz łzami kartę wyborczą, a potem jakiś palant zapisze w annałach, że to nie łzy były, ale zgoła co innego.:D :D

Lila
26-04-2009, 23:19
W żadnym wypadku łzy przy urnie!
Zalejesz łzami kartę wyborczą, a potem jakiś palant zapisze w annałach, że to nie łzy były, ale zgoła co innego.:D :D

Ha ha :D
Może i tak być ,że posikam się ze śmiechu . Szczególnie jak na karcie zobaczę postkomunę .
Nie wiem jak Poznań,ale słyszę co mówią ludzie .Są już zmęczeni .Prawica szykuje sobie sznur na szyję .

POLA
26-04-2009, 23:39
Coś mi wpis zeżarło, nie będę się trudzić drugi raz, a o Napoleonie było.

Lila, mnie tam postkomuna w oczy nie gniecie, a uczciwszy oczy i uszy nie powiem, gdzie ją mam.

A lud? Wiosna, zasuwać w ogródkach będzie albo bezrolni...na kije pójdą.:)

Lila
26-04-2009, 23:47
Pola , jeszcze wlazłam ..

Mnie też nie gniecie w sumie .Tylko pamiętam gadanie o republice kolesiów,a teraz to samo jest .
Nie na moje zdrowie .Końca nie widać .Napoleona nie ma .Może dopiero w probówce siedzi i metodą in vitrio będzie gdzieś wszczepiony.
Muszę dokonać alienacji i separacji :):) od życia tzw. politycznego .

Dobranoc .:)

POLA
27-04-2009, 00:06
Lila, też się muszę wyindywidualizować z rozentuzjazmowanego tłumu i złożyć kości do pościeli.:D

Wszystkim dobrej nocy i snów o potędze...:)

Prefekt
27-04-2009, 10:38
"kości zostały rzucone - powiedział mąż rzucając chudą żonę".

Czyżbyś była przesadnie szczupła? Czytam Ciebie i Lilę ze smakiem, bo nawet jeśli ciała niedostatek, to mózgi macie
rozbuchane, często nawet... frywolne. Czasem tylko myślę, że
jak na mój gust - przesadnie kobiece (wynika to z tego, że -
jak w starym dowcipie - mój patrzy na buty).

Ad rem: narzekania na kliki, kolesiostwo, frakcyjność są jak
damskie generalizowanie, utyskiwanie na cechy mężczyzn - nie uprawnione! Politycy, cała polityka TAK MA. Wszędzie na
świecie. Pełna wina, że do żłoba dostają się często elementy
niedorozwinięte, leży WYŁĄCZNIE po stronie wyborców! Czyli
nas. Bo nie sprawdzamy ich ZAWCZASU i głosujemy na wzór
skreślania numerków w totku. A potem kwiczymy jak głodne prosięta... Nieprawdaż? Prawdaż.

Lila
27-04-2009, 11:10
Prawdaż , prawdaż !:)

Na żłób rady nie ma , poza specjalną hodowlą kandydata na przywódcę narodu , na kształt dalajlamy.Coś mi po głowie chodzą probówki z zygotami do wyboru .
Martwi mnie jednak 'nienasycenie ' delikwentów .Niezależnie do jakiego żłoba są przywiązani .

Afera 'Kammelgate ' i Niezgody Katarzyny ,ukazuje pazerność bez dna . Złób to taki 'Sezamie otwórz się ' .Ale chyba trza powiedzieć dość ,Ali-babom z naszego świecznika .

Prefekt
27-04-2009, 11:26
Nie wiem, czy dobrze Cię pojmuję. Popełnię jeszcze jedno zdanie. "Nasycanie" polityków np. we Francji odbywa się w elitarnej uczelni. U nas ciągle kuleje. CZAS jest niezbędny!
Póki co możemy przebierać tylko w nadgniłych ulęgałkach...

Prefekt
27-04-2009, 11:53
Permanentnie się głowię, czemu ludzie mądrzy (może tylko pozornie?) nie dostrzegają, że im bardziej zepsuty towar, na który mamy zapotrzebowanie, tym większej uwagi, staranności
wymaga przy... wybieraniu!

Kazik
27-04-2009, 12:17
U nas jeszcze za duży procent nie myśli. Uważają że myślą za nich "gadające głowy" z TV. Było hasło "głosuj na Tuska" i w ten sposób został wybrany 22 letni tapicer którego umieszczono na liście na 22 miejsce dla kawału (nazwisko). A "wykosił" wszystkich pozostałych. W Łęce Mroczeńskiej (Opolskie) nie miał ani jednej ulotki i plakatu. Oto krótki cytat i link do całości (obejrzyjcie fotkę--całkiem miły wygląd):

Trzy stoły-warsztaty, a wokół każdego po pięciu, sześciu robotników. Monotonia jak na taśmie: materiał, pianka, płyta, taker... Materiał, pianka, płyta, taker... Taker to taki zszywacz, kórym przybija się tkaninę do krzesła. Dziennie taki team był w stanie obić do 1500 krzeseł.
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20071027/WYBORY/71027007

Taki wniosek: większość wyborców to stado baranów do sterowania, wystarczy dobrze naobiecywać, godne zarobki, wysokie emerytury i niskie podatki. Sami to znacie.

POLA
27-04-2009, 16:28
"kości zostały rzucone - powiedział mąż rzucając chudą żonę".
Czyżbyś była przesadnie szczupła?
Jana Izydora wielbię, za celność i lapidarność, a Czy przesadnie? Na nadmiar nie cierpię, z czego czerpię wiele korzyści.:D

Czytam Ciebie i Lilę ze smakiem, bo nawet jeśli ciała niedostatek, to mózgi macie
rozbuchane, często nawet... frywolne.
Rozbuchane? Hmm...
Lila, albo ktoś się tu nam podlizuje, albo okrężną drogą łopatką zaraz przyłoży:D

Czasem tylko myślę, że
jak na mój gust - przesadnie kobiece (wynika to z tego, że - jak w starym dowcipie - mój patrzy na buty).
Facetom zwykle trudno dogodzić: albo za mało kobiety w kobiecie, albo wprost przeciwnie. Izydorem tym razem się nie podeprę , żeby tej...frywolności uniknąć.
Ad rem: narzekania na kliki, kolesiostwo, frakcyjność są jak damskie generalizowanie, utyskiwanie na cechy mężczyzn - nie uprawnione! Politycy, cała polityka TAK MA. Wszędzie na świecie. Pełna wina, że do żłoba dostają się często elementy
niedorozwinięte, leży WYŁĄCZNIE po stronie wyborców! Czyli nas. Bo nie sprawdzamy ich ZAWCZASU i głosujemy na wzór skreślania numerków w totku. A potem kwiczymy jak głodne prosięta... Nieprawdaż? Prawdaż.
Ad rem lubię:
1. Nie zaprzeczam płci swojej niewieściej, to jak mam się wypowiadać? Jak facet?
Generalizuję? W polityce głównie faceci majstrują, niewiasty w mniejszości, ale i one nie są wolne od grzechów wszelkich, politycznych.
2. Spostrzeżenia nasze wszelkie są jak najbardziej uprawnione, bo podparte dowodami osobowymi .
3. Wina za produkt sejmowo-senacki po stronie wyborców?
Prawda.
Że nie sprawdzamy przed użyciem jakości produktu? To wypożycz mi ten rentgen do skutecznego prześwietlania uczciwości i czystości zamiarów kandydata.
4. Fałszywy zarzut: nie gram przy urnie (wyborczej!!) w totka, przygotowuję się jak diabli, tzn. dokładnie.
5. Nie kwiczę, tylko sobie przędę te swoje myśli, wątpliwości i co tam jeszcze kto chce.
Wolno mi, prawdaż? Wolno, no, to będę sobię nić myśli wić.

POLA
27-04-2009, 16:44
Permanentnie się głowię, czemu ludzie mądrzy (może tylko pozornie?) nie dostrzegają, że im bardziej zepsuty towar, na który mamy zapotrzebowanie, tym większej uwagi, staranności
wymaga przy... wybieraniu!
Wiesz, z pomidorem to ja na ogół nie mam kłopotu, na oko widzę, co w rękę biorę, ale w kartofelek;) nie zawsze uda się zajrzeć, czy skazy jakiej wewnętrznej nie posiada.

Z kandydatem na polityka - rzecz trudniejsza, wszak człowiek to jest, z nazwy przynajmniej, politura niby warta zakupu, a środek? Robaczywy być może.

wierna Eliza
27-04-2009, 16:56
Prawdaż , prawdaż !:)

Na żłób rady nie ma , .
Na ust korale ciśnie się kolęda
"Ej ubogi żłobie,
cóż ja widzę w tobie......."

Jam wierna Eliza,
foruma ozdoba,
zagłosujcie na mnie,
ja chcem do żłoba.

POLA
27-04-2009, 16:57
U nas jeszcze za duży procent nie myśli. Uważają że myślą za nich "gadające głowy" z TV...
Ty niewątpliwie w tym słusznym procencie się mieścisz i rentgenem skutecznie prześwietlasz?;)
A może jakie inne jeszcze metody weryfikacji posiadasz...tajne zapewne.

Taki wniosek: większość wyborców to stado baranów do sterowania, wystarczy dobrze naobiecywać, godne zarobki, wysokie emerytury i niskie podatki. Sami to znacie.
Napoleon już odkrył, że lepsza armia baranów dowodzona przez lwa niż armia lwów, której przewodzi baran.:D

Wyrazy współczucia, że w stadzie żyć musisz...baranów czy lwów? Bo się ździebko pogubiłam.:D

POLA
27-04-2009, 17:11
Otrzymałam (przez zawłaszczenie) pozdrowienia z Toronto, dzisiaj pozdrawiający jest już w USA (Chicago).
Usłyszałam coś o szatanizmie (nie mylić z satanizmem), który się szerzy w kraju nad Wisłą, o upadku wszelkiej kultury oraz o tym, że najstarszym miastem na świecie jest ...Kalisz.
Kalisz jest, ale czy najstarszy na świecie?
Zadumałam się wielce i...zasnęłam z tym dylematem.

Sąd ogłasza wyrok w sprawie spotu PiSu. Idę się skupić na uzasadnieniu.

Kazik
27-04-2009, 17:42
Ty niewątpliwie w tym słusznym procencie się mieścisz i rentgenem skutecznie prześwietlasz?;)
A może jakie inne jeszcze metody weryfikacji posiadasz...tajne zapewne.


Napoleon już odkrył, że lepsza armia baranów dowodzona przez lwa niż armia lwów, której przewodzi baran.:D

Wyrazy współczucia, że w stadzie żyć musisz...baranów czy lwów? Bo się ździebko pogubiłam.:D
Poczytaj jeszcze raz mój #235 to może zrozumiesz dlaczego tam zagłosowano na Tuska-tapicera. Gdybym tam mieszkał to nawet gdybym był za PO i Donaldem, to nie głosowałbym na Łukasza Tuska. Trzeba znać różnicę, a to się nie prześwietla rentgenem. Moja metoda nie jest tajna-trzeba mieć pojęcie co się dzieje na świecie i w kraju. Kto słucha informacji wyłącznie po "łebkach" bo nie rozumie lub go to nudzi to właśnie ma takie barańskie pojęcie. To może ci co zamiast informacji wolą bardziej "inteligentny" program "Big Brother"?

To Twoje o armii baranów dowodzonej przez lwa to rozumiem tak: Donald Tusk naobiecywał więc barany głosowały na Tuska. Tyle że na innego Tuska. Tych duraków było 20 tysięcy, bo tapicer tyle głosów zebrał.

Ciekawe jak się ma te 20 tysięcy (procentowo) do ogólnej liczby głosujących na PO (w tym okręgu). Wtedy by można (średnio) ustalić procent durnych w społeczeństwie.

Lila
27-04-2009, 19:47
Nie ma to jak w Toronto , ach nie ma ..:)
Kalisz tak najstarszy w świecie , jak i poseł Kalisz - najgrubszy, nic nie ujmując każdemu.

A ponieważ nie warto się denerwować , to może tym razem kabaret , choć w zamierzeniu taki być nie miał .
Socjaldemokracja Polska nie mogła zebrać podpisów do rejestracji komitetu wyborczego. Szukała więc głosów w klubach gejowskich.
Mężczyźni nazywani drag queen nawoływali podczas występów do popierania partii. Dzięki temu centrolewica wystartuje w wyborach do europarlamentu
..podaje Dziennik pl.ukazując zdjęcia cudnych owłosionych dziewic , płci męskiej w blond perukach.
Z pieprzykami a'la Marylin Monroe.:)
Ciekawe co im obiecała lewica ?
Zniżki w second handach? Albo karnety na depilację brazylijską ?

POLA
27-04-2009, 23:47
Kalisz tak najstarszy w świecie , jak i poseł Kalisz - najgrubszy, nic nie ujmując każdemu.
Ale o najstarszym na świecie Kaliszu autorytet obwieścił, to i pewno słusznie prawił, wierzyć trzeba.:D

Frywolnie teraz będzie:
"Poseł PiS o wyroku: Ja pierd... Nie wierzę!"
Dane osobowe? Wrażliwe, przeto nie można podać, komu się wyrwała ta spontaniczna radość.

Będzie spocik okrojony o wątki z żoną Grada i Misiakiem. Reszta może być - zdaniem wysokiej sprawiedliwości od apelacji.
No, ale zostały te kosztowne przeprosiny, moim zdaniem niesłuszne, bo zbyt drogie. Telewizje powinny koniecznie zastosować zniżki i wyemitować za przysłowiową złotówkę, póki ją jeszcze mamy.;)

PiS się cieszy, że podciął skrzydełka PO, zapowiada kolejne spoty (oby się nad nimi nie spocił) atakujące partię Tuska, a ja sobie dumam, jaki to ma związek z eurowyborami?
Nie ma, ale przecież o żaden związek nie chodzi, a o to tylko, żeby sobie przyłożyć, nieważne czym, nieważne jak.

Lubiącym ciągłość historyczną polskich sporów i podjazdów polecam powtarzany przez stację Kino Polska "Królową Bonę". Ze smaczkiem to oglądam i tylko wystarczy kostiumy zmienić, na współczesne.

Lila
28-04-2009, 00:05
Pola ...ja z innego świata dzisiaj , bo o wyroku dowiedziałam się teraz .
Ponieważ wiem jak pracuje apelacja , to mówiłam jipowi aby nie cieszył się zawczasu .Po kiego te sądy ?

Lubiącym ciągłość historyczną polskich sporów i podjazdów polecam powtarzany przez stację Kino Polska "Królową Bonę". Ze smaczkiem to oglądam i tylko wystarczy kostiumy zmienić, na współczesne.

Nie oglądam ,aczkolwiek znam. Ale Bona nieadekwatna jest do dzisiejszej sytuacji , jako miłośniczka selera,pora i pieruszki , a także nabytek z ziemi włoskiej do POlski .
My mamy jeden ( Nelly żona Marii, a nie lesbijka ) ,ale z ziemi Rydygiera , co Wanda go nie chciała ,wykopujać własnymi ręcamy kopiec krete...i Rycerza Rost -vincenta ,z ziemi angliczan.


Zyg.-August i afera z wdówką po Gasztołdzie , to afera Kazimierza Wytrzeszczonego i Isabel , poetki z City,
.

POLA
28-04-2009, 00:12
:) To Twoje o armii baranów dowodzonej przez lwa to rozumiem tak: Donald Tusk naobiecywał więc barany głosowały na Tuska. Tyle że na innego Tuska. Tych duraków było 20 tysięcy, bo tapicer tyle głosów zebrał.

Ciekawe jak się ma te 20 tysięcy (procentowo) do ogólnej liczby głosujących na PO (w tym okręgu). Wtedy by można (średnio) ustalić procent durnych w społeczeństwie.
Po pierwsze: o baranach i lwach to Napoleon, nie ja.
Po drugie: ciągle popełniasz ten sam błąd i pojąć nie możesz, że głosujący na PO serdecznie mieli dosyć takiej właśnie wściekłej frazeologii, jak w Twoim wpisie:"barany, duraki, procent durnych, stado baranów, barańskie pojęcie" i wiele innych jeszcze kwiatków z wcześniejszych wpisów.

Jakże kompatybilne;) to jest z: "spieprzaj..." itd., dla uczczenia oczu i uszu wymieniać nie będę.

PS Kiepskiej literatury na ogół nie czytam ponownie ze względu na wrodzoną niechęć i brak czasu.:D
Zdrówka i poczucia humoru.

POLA
28-04-2009, 00:20
Lila, seler, por, pietruchę i inne zielska zostawmy na boku, chodzi mi o ten polski areopag wokół Bony i małżonka jej zacnego, o te wpływy, kłótnie, podchody i kasę.
Nihil novi.

Kazik
28-04-2009, 00:48
Może nie rząd jest winien za Misiaka lecz "tylko" PO? Za co go wywalili? Dziś w programie Lisa, Niesiołowski mówił po co to "w kółko" przypominać. Ot mały incydent (pojedynczy?) a o tej która chciała lody kręcić na szpitalach, a łapówki 2 wzięła to on już o Sawickiej zapomniał?

No to czy żona Grada nie dostała zlecenia od rządu? A Niesiołowski się "odcina" od Palikota. Był zapytany czy to ich taki "chodzący" spot (po konferencjach). Na dodatek darmowy i można się go wyprzeć. Kurski Niesiołowskiemu poczytał jego wypowiedzi, które były takie, że może to Palikot ma ciut więcej kultury. Albo mówiąc jakby to w PO powiedzieli-ciut mniej chamstwa.

A jakie spoty miało kiedyś PO? Lila pisała o tym, że "za tysiące zabitych na drogach-winni są Kaczyńscy"--to można było podać do sądu, ale PiS nie podał. Albo "PiS rządzi a naród się wstydzi"--to w moim imieniu się wypowiadali?

Jak mocni w UE ratują z budżetu swoje przedsiębiorstwa (w tym stocznie) to my spokojnie idziemy im na rękę likwidując nasze. Powinni Tuska poklepać po plecach a nawet w czółko cmoknąć, bo Niemcy i Francuzi pozbyli się konkurencji naszych stoczni. A jak gładko im to poszło--bo przy naszej rządowej pomocy.

O niezawisłych sądach też była mowa (i przedziwnych wyrokach tychże sądów) Kurski zapytał czy jakby Lisa nazwał zerem a Niesiołowskiego chamem to by się nie obrażali? Bo skoro urzędującego Prezydenta można, to tym bardziej Niesiołowskiego.Prawda?

Kazik
28-04-2009, 01:21
:)
Po pierwsze: o baranach i lwach to Napoleon, nie ja.
Po drugie: ciągle popełniasz ten sam błąd i pojąć nie możesz, że głosujący na PO serdecznie mieli dosyć takiej właśnie wściekłej frazeologii, jak w Twoim wpisie:"barany, duraki, procent durnych, stado baranów, barańskie pojęcie" i wiele innych jeszcze kwiatków z wcześniejszych wpisów.

Jakże kompatybilne;) to jest z: "spieprzaj..." itd., dla uczczenia oczu i uszu wymieniać nie będę.

PS Kiepskiej literatury na ogół nie czytam ponownie ze względu na wrodzoną niechęć i brak czasu.:D
Zdrówka i poczucia humoru.
To co ten cytat Napoleona miał oznaczać? Taka sobie ozdobna wstawka?

To czy mieli dość czy nie to z innej parafii bo nie o tym pisałem. Ciągle nie rozumiesz że 20 tysięcy wyborców PO zagłosowało na tapicera Tuska bo myśleli że to ten co w telewizji do nich mówi. Zrozumiesz to w końcu o czym pisałem? Ma wrażenie że ciągle będziesz udawać Greka, nawet jakby Ci to napisać dużymi literami. Udawać czy też rzeczywiście postów nie "po Twojej myśli" nie rozumiesz?

Jak takich ludzi nazwać? Poczytaj w "Panu Tadeuszu" o Domeyce i Doweyce. Widocznie takie "drobne" pomyłki to Polska specjalność.

O jakiej to literaturze kiepskiej pisałaś? Ja nic o literaturze nie wspominałem, więc może pomyliło Ci się z czyim innym postem?
Dobrego samopoczucia życzę, bo co innego pozostaje?:D

P.S. Spieprzaj dziadu--to powiedział ktoś z zewnątrz jak J.K. już zatrzasnął drzwi samochodu. Ale PO to jemu przypisała. To PO potrafi doskonale. Szkoda że tylko to potrafi. Czy znowu mam Ci tu po raz drugi umieścić link do tego nagrania na YouTube? Pamięć odświeżyć?

Lila
28-04-2009, 09:11
P.S. Spieprzaj dziadu--to powiedział ktoś z zewnątrz jak J.K. już zatrzasnął drzwi samochodu. Ale PO to jemu przypisała. To PO potrafi doskonale. Szkoda że tylko to potrafi. Czy znowu mam Ci tu po raz drugi umieścić link do tego nagrania na YouTube? Pamięć odświeżyć?


Kaziu ,litości ..:)

Coście się tak tego 'spieprzaj dziadu ' uczepili ?Francuzi musieli się przyzwyczaić do gorszych wyrażonek swego prezydenta , w tłumaczeniu 'spier.....aj ' i jest git .

Ba , gdyby ktoś usłyszał wiązaneczkę jaka wionęła z mych uściech ,złożoną z kwiatków z dużą ilością litery rrrrrrrrr ,gdy gówniarz wjechał mi w tył autka ,odebranego z salonu przed miesiącem ...:)...byłby zaskoczony . Jak i ja byłam .:)
Sam gówniarz zamarł z wrażenia , a mnie wstyd do tej pory .

Nie oznacza to że równam do prezydentów , ale to że zdarza się każdemu . No, prawie każdemu .:)

A w końcu Donald Tusk..
Urodzony pod gwiazdą , która patronuje wielkim mężom .
22 kwietnia !!! W dzień ten urodził się wielki Włodzimierz Uljanow i także ( w domniemaniu wielki ) Donald Tusk .
Jeden i drugi świecili w życiu blaskiem , jak słońce odbite od kupy śniegu , z tym że jeden ma prawdziwe świecenie dopiero przed sobą .

Tym ,którym Donald się nie podoba , przypominam że w Księdze Guinnesa jest zapisany jak ten ,który najczęściej przepraszał prezydenta Polski .A w roku 1987 powiedział był że ' piękniejsza od Polski , jest ucieczka z Polski ' ,czym wyjął te słowa z koralowych ust Iljicza , wypowiedzianych w Poroninie .
Jak potwierdził to swego czasu Wojtek Gąsiennica ' Ciupaga '.
O le !!

POLA
28-04-2009, 10:52
tak się spocił, że kolejny spocik wypocił.:D

Piękny jest, polecam, darmowa reklama dla Palikota, za którą ani centa czy grosza nie dał.

Jakie korzyści dla PiSu? Takie oto:

Elektorat pewien radiomaryjny PiS będzie mieć po swojej stronie, bo:
- onże gejów nie znosi jak dżumy czy cholery,
- pistoletów nie posiada,
- wibratorów nie używa (chyba)
- napojów wyskokowych przedniej marki w małpkach zwłaszcza publicznie nie pija z powodu braku kasy, co najwyżej zalewa robaka lub co inne pokątnie, w zaciszu domowym czymś - też dobrym, ale tańszym i o większych gabarytach koniecznie
- kulturalnie się zachowuje, nie przeklina, nikogo o prostytuowanie polityczne nie posądza,
- w nosie nie dłubie
- jęzora publicznie nie wietrzy, wszak jeden tylko posiada, nie zawsze sprawny w ojczystej mowie
- garniturów dobrych nie nosi, takoż i butów, co najwyżej trampki marki JK

A co na to reszta?

Z utęsknieniem czeka na dalsze wypocone w pocie spociki pisowskie nieźle się bawiąc dotychczasową produkcją szczytującego guru partii prawych i jedynie sprawiedliwych.:D

Pozostały elektorat martwi się trochę, że jego kasa idzie na ten kabaret , którego nie zamawiał, ale jednocześnie ma świadomość i z obrzydzeniem przyjmuje do wiadomości finansowanie partii z kieszeni tegoż elektoratu, bo: dura lex, sed lex.
Ma jeszcze tylko taką nadzieję, że partia Palikota nie zrewanżuje się podobnymi produkcjami filmowymi, co najwyżej przedstawi program działania nowych kandydatów na europosłów bynajmniej nie w opozycji do obecnej opozycji.

Co będzie?
Palikot POkaże? :)