PDA

View Full Version : lewatywa zabija???


jarrro
19-04-2009, 17:33
Witam serdecznie po raz pierwszy!:)
Otóż szczęśliwie przeczytałem książkę pana Tombaka, który zalecał jako najlepszy sposób na oczyszczenie jelita grubego codzienne lewatywy. A jego porady i wiadomości są, doprawdy , powalające .
Z radością nabyłem irygator, kilka razy przeczytałem instrukcje autora i przystąpiłem do wielkopomnego dzieła!
Za pierwszym razem nie udało mi się wlać tyle płynu, ile zalecał, więc prędko poprawiłem ten błąd, zalewając się właściwą ilością wody.
I jaka jest dalsza część tej wesołej historii? Parcie mi uciekło, przeszedłem więc na radykalnie lekkostrawną dietę, co by poruszyć swe trzewia, niestety, na marne.
Czy jest nadzieja, że wróci mi to subtelnie cudne i niedoceniane uczucie parcia?



serdecznie pozdrawiam
jarrro

Lila
19-04-2009, 17:57
Witam serdecznie po raz pierwszy!:)
Otóż szczęśliwie przeczytałem książkę pana Tombaka, który zalecał jako najlepszy sposób na oczyszczenie jelita grubego codzienne lewatywy. A jego porady i wiadomości są, doprawdy , powalające .
Z radością nabyłem irygator, kilka razy przeczytałem instrukcje autora i przystąpiłem do wielkopomnego dzieła!
Za pierwszym razem nie udało mi się wlać tyle płynu, ile zalecał, więc prędko poprawiłem ten błąd, zalewając się właściwą ilością wody.
I jaka jest dalsza część tej wesołej historii? Parcie mi uciekło, przeszedłem więc na radykalnie lekkostrawną dietę, co by poruszyć swe trzewia, niestety, na marne.
Czy jest nadzieja, że wróci mi to subtelnie cudne i niedoceniane uczucie parcia?



serdecznie pozdrawiam
jarrro


Myślę jarro ,że póki życia ,póty nadziei .
Ciesz się chociaż z parcia na pęcherz ,i dziękuj Bogu iż na myśl nie przyszły Ci kombinacje z cewnikiem .

Pozdrawiam .

antyla
19-04-2009, 18:14
Jarro, podziwiam Cię, ja nigdy nie zdobyłam się na odwagę żeby to zrobić, chociaż sporo się na ten temat naczytałam. Jak nie umrzesz to wszystko wróci do normy:)

krystynacz46
19-04-2009, 18:21
Witam serdecznie po raz pierwszy!:)
Otóż szczęśliwie przeczytałem książkę pana Tombaka, który zalecał jako najlepszy sposób na oczyszczenie jelita grubego codzienne lewatywy. A jego porady i wiadomości są, doprawdy , powalające .
Z radością nabyłem irygator, kilka razy przeczytałem instrukcje autora i przystąpiłem do wielkopomnego dzieła!
Za pierwszym razem nie udało mi się wlać tyle płynu, ile zalecał, więc prędko poprawiłem ten błąd, zalewając się właściwą ilością wody.
I jaka jest dalsza część tej wesołej historii? Parcie mi uciekło, przeszedłem więc na radykalnie lekkostrawną dietę, co by poruszyć swe trzewia, niestety, na marne.
Czy jest nadzieja, że wróci mi to subtelnie cudne i niedoceniane uczucie parcia?



serdecznie pozdrawiam
jarrro

http://img3.imagebanana.com/img/qkqsn4ul/71427048.gif (http://img3.imagebanana.com/)

Frezja
19-04-2009, 18:35
Parę lat temu mój mąż przechodził operację ,przed zabiegiem miał mieć wykonaną lewatywę ale nie chciał żeby była wykonana w szpitalu więc za przyzwoleniem p. doktora wykonaliśmy ją w domu.Poinstruowano nas żeby dodać do letniej wody trochę mydła, więc ja żeby ułatwić mojemu ślubnemu PARCIE rozpuściłam ok, pół kostki mydła w od pół szklanki wody i przystąpiłam do dzieła.Jeśli ktoś mówi,że lewatywa zabija i owszem może stać się dynamitem który może eksplodować d....e.

tadeusz50
19-04-2009, 18:40
Witam serdecznie po raz pierwszy!:)
Otóż szczęśliwie przeczytałem książkę pana Tombaka, który zalecał jako najlepszy sposób na oczyszczenie jelita grubego codzienne lewatywy. A jego porady i wiadomości są, doprawdy , powalające .
Z radością nabyłem irygator, kilka razy przeczytałem instrukcje autora i przystąpiłem do wielkopomnego dzieła!
Za pierwszym razem nie udało mi się wlać tyle płynu, ile zalecał, więc prędko poprawiłem ten błąd, zalewając się właściwą ilością wody.
I jaka jest dalsza część tej wesołej historii? Parcie mi uciekło, przeszedłem więc na radykalnie lekkostrawną dietę, co by poruszyć swe trzewia, niestety, na marne.
Czy jest nadzieja, że wróci mi to subtelnie cudne i niedoceniane uczucie parcia?



serdecznie pozdrawiam
jarrro

Witam Cię jarrro i zapraszam do miejsca gdzie mozesz sie przywitać z innymi uczestnikami KSC.
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-witaj...-...przedstaw-sie-...-cz-iv-page6-4367.html#post352408

babciela
19-04-2009, 18:48
Błagam, nie kombinuj z sikaniem( cewnik)

hannabarbara
19-04-2009, 18:53
Jarrro, a nie masz Ty przypadkiem na drugie Mario?

Babcia Iwa
19-04-2009, 22:10
Czytając Wasze teksty - ze śmiechu o mało ojej.......parcie i tu i tam. Jarrro masz trudności? Poczytaj nas a wszystko wróci do normy. Mam książkę "Leki z Bożej apteki", tam też zalecenie najważniejsze to oczyszczanie przez lewatywę. Ja jednak nie dam się namówić na takie pieszczoty, o nie. Niech sobie autor stosuje te wspaniałości. Ciekawi mnie jak można kombinować z cewką? Brak mi wyobraźni.

bronczyk
19-04-2009, 22:25
jarro jeśli chcesz żyć to nie czytaj szczęśliwie lub nie żadnych medycznych poradników. Matko kochana dobrze, że to nie był tekst np. o usunięciu wyrostka. Jakbyś to sam przeprowadził?

tadeusz50
19-04-2009, 22:31
To może dla doskonałego oczyszczenia przewodu pokarmowego proponuję np. Ludwik wypić opakowanie, popić wodą i od przełyku do wylotu organizm oczyszczony.

leluri
19-04-2009, 22:36
Jarro, Tombak chyba nie zalecał codziennie lewatyw.. toż to przesada. raz na tydzień o ile dobrze pamiętam, a na wyregulowanie pracy jelit zalecał kaszę dobrze rozklejoną. kasza działa, wiem bo stosowałam.
pomysły ma nietuzinkowe, np na poprawe wzroku spoglądanie prosto w słońce poczynając od 5 min ...
jakoś sie nie odważyłam.
wszystkie zalecenia należy intuicyjnie sprawdzić, nasze organizmy są mądre, wiedzą co może pomóc.

Jadzia_G
19-04-2009, 22:37
To może dla doskonałego oczyszczenia przewodu pokarmowego proponuję np. Ludwik wypić opakowanie, popić wodą i od przełyku do wylotu organizm oczyszczony.


No nie --- ale się uśmiałam - co ja bym bez Was robiła moi kochani !

tadeusz50
19-04-2009, 22:43
Jadziu mam nadzieję, że ze świecą nie znajdę takiego co by posłuchał mojej rady. Toż piana by leciała nosem, uszami i wszelkimi naturalnymi otworami człowieka. A tu gdzieś ktoś pisze o braku mojego poczucia humoru. Zostawiam to bez komentarza.

Matrix
19-04-2009, 23:15
Ktoś powinien dla dopełnienia obrazu podłubać w nosie i opisać - co wydłubał. Przysięgam,że przeczołgam się przez te wszystkie kable i zabiję....skutecznie, co najmniej tak jak wspomniana lewatywa.:)

bogda
19-04-2009, 23:18
A da się z tego powróżyć :D to znaczy z tego nosa :D

martunia
19-04-2009, 23:20
Myślę, że najskuteczniejszy będzie "kret".
Może być w granulkach.
Zalecam popić ciepłą wodą.

bogda
19-04-2009, 23:22
Martunia, toż to sadyzm :D chcesz zabić chorego;)

martunia
19-04-2009, 23:23
Jakiego chorego?
Trzeba być zdrowym by się leczyć.
Chory tego nie wytrzyma.

Matrix
19-04-2009, 23:24
Domestos jest również skuteczny, w ostateczności może być Bielinka.Skutek murowany.;)

martunia
19-04-2009, 23:26
Masz rację.
Matko, może jakiś gabinet odnowy otworzymy.

Matrix
19-04-2009, 23:29
Wylądujemy w ciupie ze względu na liczbę "zejść".:)

Matrix
19-04-2009, 23:31
no powiedzmy,że zaaplikujemy komuś czyszczenie jelita za pomocą "kreta" ,oczywiście w obiegu zamkniętym, to raczej już nie wyśle nas nawet do cholery.

martunia
19-04-2009, 23:32
Na początek zejścia się ukryje.
Potem, jakoś to będzie.

Matrix
19-04-2009, 23:35
Bezpiecznie będzie dawać potrzebującym olej z pierwszego tłoczenia - do mamlania przez 20 minut. Czytałam w necie, o rewelacyjnych skutkach takich działań.

Matrix
19-04-2009, 23:37
Po złotówce za seans.:)

hannabarbara
19-04-2009, 23:37
Całkiem jak u Agaty Chrisie. "Kret i stare koronki".

martunia
19-04-2009, 23:39
Tak.
Na kujawskim smaż, na kujawskim piecz.
To jest to.
O memlaniu, nie słyszałam może dobre.
Dawaj to memlanie w ulotce reklamowej.

Matrix
19-04-2009, 23:41
Gdzie znajdę u dziadka stare koronki,pomijając strych i zabytkowe walizki?:)

bogda
19-04-2009, 23:43
Ekskluzywne pampersy mają koronki :D

martunia
19-04-2009, 23:44
Na oknie, kochana.

martunia
19-04-2009, 23:45
O matko.
Nowy model pampersa, a ja nic nie wiem.

Matrix
19-04-2009, 23:46
a ja myślałam,że najprędzej znajdzie je dentysta

bogda
19-04-2009, 23:47
Ale to przecież nie o ten otwór chodziło :D

martunia
19-04-2009, 23:48
Fakt.
Mam kilka koronek ale bez falbanek.

martunia
19-04-2009, 23:49
Rany.
Spadam na kuszetkę.
Otwory mi się mylą.

Matrix
19-04-2009, 23:50
wlew i wylew na "dwóch krańcach przeciwstawne bogi"

tadeusz50
20-04-2009, 07:21
Łoj to ja byłem taki delikatny, a tu widzę radykalne środki są polecane. Zestaw ich jest ogromny i pewnie jeszcze może tantiemy zbierzemy za reklamowanie ich.
No jak tam reklamujemy i żądamy tantiem??:confused: :confused:

alojz
22-04-2009, 16:02
Widze ze seniorom dopisuje humor. Wlasciwie ze wszystkiego mozna sie posmiac ale wysmiewanie czegos bywa czesto skutkiem braku wiedzy w tym temacie. I to wlasnie niestety widac z niektorych wypowiedzi. Szkoda ze nasze babcie juz nie zyja bo wielu z nas by uswiadomily w temacie lewatywa. Co to za temat ? Lewatywa zabija ??? Coz za ironia. Lewatywa leczy wlasnie.

wierna Eliza
22-04-2009, 17:13
No cóż Wy tu za gupoty wypisujecie,
moja znajoma,
zupełnie niecnotliwa,
mówiła,
że bardzo to lubi,
tylko musi być ekologiczne,
czyli naturalne.

alojz
22-04-2009, 17:17
Wierna Elizo - znajoma ma racje. Ja mysle podobnie. I tez to lubie.

wierna Eliza
22-04-2009, 17:23
Wierna Elizo - znajoma ma racje. Ja mysle podobnie. I tez to lubie.
To Ty taki??
Nie lubię Cię,
przez takich
moja cnota się marynuje.

alojz
22-04-2009, 17:39
Nie badz taka zazdrosna i nie martw sie. Twojej znajomej i tak nie znam i pewnie nie poznam. A Ciebie juz ... polubilem.

Lila
22-04-2009, 17:54
Ależ Elizo . Mnie nie lubisz , Alojza też .
Cóż ci zrobił takiego , skoro oboje jesteście zgodni w zamiłowaniu do przepychania okrężnicy , tudziesz wyrostka robaczkowego ? Wodą z mydełkiem Fa ?

alojz
22-04-2009, 18:01
Lila litosci, mydelko Fa ? Nieznajomosc zabiegu lewatywy nie zwalnia z rzeczowych wypowiedzi. Dla zdrowia stosuje sie wlewy z roztworu rumianku, soku z cytryny i soli w odpowiednich proporcjach.

Lila
22-04-2009, 18:03
Lila litosci, mydelko Fa ? Nieznajomosc zabiegu lewatywy nie zwalnia z rzeczowych wypowiedzi. Dla zdrowia stosuje sie wlewy z roztworu rumianku, soku z cytryny i soli w odpowiednich proporcjach.

Ha ha ...
Z szarego mydła -też .
To mydełko Fa dla większego romantyzmu ,niczym kwiat paproci na tle ciemnego boru , co był i zakwitł .:)

ps. po soli to nie Pershing się z delikwenta robi ?

bronczyk
22-04-2009, 22:49
Mydełko Fa ładniej pachnie. Od razu zabieg kojarzy się przyjemniej. Perfuma byłaby za droga.Chociaż w tej kwestii się nie upieram. Mam pewną nieznajomość zabiegu.