PDA

View Full Version : Spocona główka, kark, rączki i nóżki


jantonina
22-04-2009, 13:48
Witam, mojej siostrze (bardzo duża róznica wieku jest między nami) urodził się synek i powstał problem tzw. "nocny" a mianowicie maluszek ma spoconą główkę, kark, rączki i nóżki w czasie snu. Czy to może być objawy choroby czy może alergii? Może Wasze dzieci miały podobny problem z własnymi maluszkami?

Malwina
22-04-2009, 14:01
tak, moja jedna córka się tak pociła, jej córeczka teraz też , ale myślę, ze to problem zbytniego pzrykrywania(?)...jeśli dziecko dobrze je, jest radosne, dobrze śpi, funkcjonuje normalnie w ciągu dnia to wszystko powinno być ok....ale nie zaszkodzi spytac prawdziwego lekarza..pozdrawiam nową koleżankę ciepło

Scarlett
22-04-2009, 14:18
Jantonino proszę , podaję link do forum dla młodych mam. Moja córka często też tam zagląda.Może znajdziesz odpowiedż. Powodzenia.
http://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/

jantonina
27-04-2009, 13:59
Sagula, Bardzo dziękuję za to forum. Skarbnica informacji! Wyczytałam tam, że często takie dolegliwości są spowodowane niedoborem witaminy D3 ale również alergią czy rzeczywiście nieodpowiednimi warunkami w sypialni. Na razie, korzystając z porad tam, staramy się aby temperatura nie była za wysoka, żeby nie było duszno i dzisiaj się wybieram na poszukiwanie specjalnej kołderki z włóknem kukurydzianym, która sobie mamy na tym forum chwalą ze względu na świetną cyrkulacje powietrza. Między czasie czeka moją siostrę wizyta u lekarza. Lepiej dmuchać na zimne :)