PDA

View Full Version : Drętwienie palców u ręki


romek22
18-05-2009, 23:41
Witam Was Wszystkich serdecznie :) mam prośbę , może
ktoś już się z tym spotkał :) a mianowicie :
- palce w dłoniach w górnej części bardzo drętwieją , i nie
ma czucia . Nie wiem czy jest na to lek ponieważ lekarka
pierwszego kontaktu przepisała zastrzyki , które nie pomogły
- skierowała na rehabilitację do rehabilitanta który ustawia prawdo podobnie kręgi szyjne i jak na razie bez efektu .
I związku z tym mam taką prośbę czy ktoś spotkał się z
tym przypadkiem jeśli tak to będę wdzięczny za informację
lub sposobie leczenia .

eledand
18-05-2009, 23:51
Witam Was Wszystkich serdecznie :) mam prośbę , może
ktoś już się z tym spotkał :) a mianowicie :
- palce w dłoniach w górnej części bardzo drętwieją , i nie
ma czucia . Nie wiem czy jest na to lek ponieważ lekarka
pierwszego kontaktu przepisała zastrzyki , które nie pomogły
- skierowała na rehabilitację do rehabilitanta który ustawia prawdo podobnie kręgi szyjne i jak na razie bez efektu .
I związku z tym mam taką prośbę czy ktoś spotkał się z
tym przypadkiem jeśli tak to będę wdzięczny za informację
lub sposobie leczenia .
Witam,cie weż skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do neurologa.Te sprawy drętwienia rąk to masz z pewnoscią problemy z górnym odcinkiem karku.Weż sam codziennie od 1o minut poczawszy krecic tym karkiem-szyją raz w jedną stronę i raz w drugą strone i tak codziennie.Na poczatku usłyszysz sam,takie trzeszczenia jakby kości.Zobaczysz że to pomaga wytrwałości.Ale nie obejdzie się u wizyty konkretnego specjalisty.Pozdrawiam.:)

leluri
19-05-2009, 08:33
ja do wizyty neurologa dodałabym wizyte u dobrego sprawdzonego masażysty -kręgarza. dobrzy są masażyści sportowi. szybka reakcja zapobiegnie utrwaleniu zmian chorobowych w górnym odcinku kręgosłupa szyjnego, przetestowałam na sobie,bo też tak miałam.
pozdrawiam

eledand
19-05-2009, 10:04
Witam, z ranka.Jezeli ty nic z tym twoim kregoslupem nie zrobisz,to bedziesz,cierpial na zawroty glowy.Przerabialam to wspolnie z mezem.Pozdrawiam.:D

al-ka
20-05-2009, 15:09
Jeśli nie jest to wina odcinka szyjnego kręgosłupa jak powiadasz(nie ma poprawy po zabiegach),to należy zrobić elektromiografię(EMG)-nie jest bolesna,lecz i nie jest przyjemna- obydwu rąk.Może to być cieśń kanału nadgarstka.Zabiegi i leki niestety nic w tym przypadku nie pomogą.Znam ten ból,też tak miałam.Trzeba to jak najszybciej zoperowac aby nie dopuścić do nieodwracalnych uszkodzeń.Zabieg jest krótki i naprawdę daje bardzo dobre efekty.Mam zoperowane obydwie dłonie i teraz są zupełnie jak nowe.Nie zwlekaj.Pozdrawiam.

Malwina
20-05-2009, 17:56
najpewniej babciela tu podpowie.....a ja potem wrzucę parę metod naturalnych jak chłopak będzie miał już diagnozę...

JAGODA57
21-05-2009, 13:48
Mnie drętwieją palce lewej ręki(najbardziej mały i serdeczny),trwa to już 3-ci tydzień.Dzisiaj mam wizytę u lekarza rodzinnego i u reumatologa.
Nie wiem,czy dotknęło mnie to samo co ciebie,ale napiszę co i jak.

babciela
22-05-2009, 12:28
Jagódko zmiany dotycza kręgów szyjnych okolicy 5-4 kręgu szyjnego,kregosłup zapewne zaniedbany, ale szybko TK i rehabilitacja, natomiast w pierwszy przypdku- czy zaburzenia czucia sa typu rakawiczki, tzn czujesz tsk jakbys mial rekawiczke nalozoną, jeżeli tak , tp konieczna kontrola cukru, w przeciwnym wypadku ,mysle ,że EMG i badania w kierunki zespolu ciesni nadgarstka , ale wtedy dretwieje i boli kciuk i palec wskazujacy, na odległosc trudno postawi diagnoze , moge tylko zasugerowac, zostaje zespół Reynauda, i reumatolog- tak ja róznocowalabym

dziewiątka
23-05-2009, 08:36
Mnie drętwieją palce lewej ręki(najbardziej mały i serdeczny),trwa to już 3-ci tydzień.Dzisiaj mam wizytę u lekarza rodzinnego i u reumatologa.
Nie wiem,czy dotknęło mnie to samo co ciebie,ale napiszę co i jak.

u mnie drętwienie palców było podobne - u obywdu rąk ...wszystkich z wyjątkiem małego i zanik mięśnia kłębu kciuka......była to cieśń nadgarstków...jestem po zabiegu już prawie trzy lata ..jest ok.

babciela
23-05-2009, 08:48
tak, bo zespól ciesni nadgarskta dotyczy n pośrodkowego ktory tuz za kłebem w koolicy nadgarsta przechodzi przez tzw kanał nadgarstka , uwiężniecie tego nerwu w tym kanale powoduje zanik mięsni kciuka - unerwione mięsnie przez n posrodkowy i zaburzenia czucia kciuka i palca wskazujacego-majace unerwienie ruchowe i czuciowe własnie z tego nerwu.Inne objewy sa juz b. specjalistyczne

dziewiątka
23-05-2009, 09:05
babcielu ! czy to może się nawracać ???...co jest przyczyną tej choroby ??

babciela
23-05-2009, 16:47
Nie,nie nawraca, gdyz operacja polega na przecięciu tzw troczka zginaczy , który powoduje uciśniecie tegp nerwu

JAGODA57
24-05-2009, 02:32
babcielu!
Jak dobrze,że jesteś!Zawsze można liczyć na fachową i obiektywną poradę.Serdecznie dziękuję.
To moje drętwienie raczej przypomina "ścierpnięcie'' niż "rękawiczkę".Nasila się pod wpływem ciepła np.przy zmywaniu naczyń.Ręka też jest mniej sprawna,nie mogę ścisnąć tubki z pastą do zębów(zawsze szczoteczkę trzymałam w prawej ręce,a lewą wyciskałam pastę).
Byłam oczywiście u lekarzy,najpierw u rodzinnego,potem u reumatologa.Ten drugi stwierdził,że ta dolegliwość może pochodzić z nadgarstka,z łokcia,z barku,albo z kręgosłupa.A najbardziej to wygląda na skutek kontuzji lub jakiegoś urazu(tylko,że nic takiego mi się nie przytrafiło).Dostałam leki:Nimesil,Polfilin,Phlebodia i wit.B.Jeżeli nie minie po 2 tygodniach, to mam się zgłosić do neurologa.Nie dostałam skierowania na żadne badania.
Biorę więc leki.Narazie b/z.
A co ty o tym sądzisz?

babciela
24-05-2009, 08:27
Pierwsze badanie TK kręgosłupa szyjnego, na tej podstawie lekarz ustala wysokosc ewentualnego uszkodzenia splotu barkowego, wg mnie poziom C6- C7- ale to w ciemno.Potem gimnastyka e rehabilitacja, jeżeli nie to dalsza diagnostyka , tak jal opisałam wyżej. dzieki za miłe słowa.E. Zmienilam operatora, i troche inaczej iakos pisze. Sorry

fredzia44
24-05-2009, 21:45
Mam te same objawy tylko dodatkowo puchnie mi cała prawa strona.Odczuwam przy tym ból i pieczenie.Lekarze mówia że to od kręgosłupa.Żadne tabletki i zastrzyki nie pomagają.

JAGODA57
24-05-2009, 22:00
dzięki serdeczne.

Daro
22-06-2009, 15:03
Witam, dzisiaj pierwszy raz zajrzałem na to forum i widzę wiele analogii do mojego przypadku.
Dwa tygodnie temu obudziłem się z silnym bólem części szyjnej kręgosłupa, lewego barku z promieniowaniem do lewej ręki. Wykonałem rtg kręgosłupa - wynik dyskopatia C6-C7 bez istotnego odczynu kostno-wytwórczego, zniesienie fizjologiczne lordozy. Następnie wizyta u neurologa - niby wszystko ok, oraz u neurochirurga (z dużym doświadczeniem) - który łamiąc mi kark chciał mnie leczyć. Dodatkowo znalazłem rehabilitanta, który leczy metodą McKenziego - tutaj bardzo spokojne leczenie, które głównie polega na korekcie mojej postawy - w kwestii bólu pleców pomaga.
Bóle pleców prawie ustały ale pojawił się inny problem - lewy bark i lewa ręka boli (głównie podczas snu), a do tego drętwieje palec wskazujący lewej dłoni i to przez cały czas.
I tu pojawia się mały problem co do dalszych diagnoz .... rehabilitant mnie trochę wystraszył mówiąc, że to niedobrze że plecy nie bolą a palec drętwieje, neurochirurg powiedział że to wynik obrzęku i powinno "puścić" za jakiś czas (nie określi bliżej jaki).
Mam dylemat co z tym dalej robić:
- tylko rehabilitacje?
- dodatkowe badania np. rezonans lub tomografia lub inne?
- neurolog?
- neurochirurg?
- jak długo to może potrwać?

babciela
22-06-2009, 22:23
Wydaje mi sie że jest to tzw kauzalgia w przebiegi zmain zapalnych splotu barkowego lub ramiennego.zesoł taw autonomiczny. Ale ja popelniłam kiedys falalny bład- własnie w takim przypadku jako opisałas. Postawiłam dgn j/w ale cos mnie tknęlo i poprosiłam ostry dyzur ortopedyczny i pomoc - postawili dgn - uszkodzenie przyczepu m.dwuglowego- ale pacjent wrócił do mnie i jakoś wyciagnęłam go z tego. Do konca nie wiem kto miał racje- ...

babciela
22-06-2009, 22:27
O rany odpowiedzialam fredzi44

babciela
22-06-2009, 22:28
Daro u Ciebie przewodnictwo n posrodkowego- wskazane

jakempa
22-06-2009, 22:56
Jak dobrze, ze mozna dowiedzieć się takich rzeczy na tym forum, ja tez od pewnego czasu mam bóle barku i calej lewej ręki, do tabletek podchodzę bardzo nieufnie, a wiem ,że mam zwyrodnienia kregów szyjnych, kilka lat temu powodem tych zwyrodnień były zawroty głowy, Bylam na akupunkturze i biorezonansie, pomogło, do dzisiaj nie mam zawrotow i bólu głowy, a teraz od 2 tygodni boli mnie ręka, zamierzam znow skorzystać z biorezonansu, a jak nie pomoze pojdę na akupunkturę

BarbaraK
22-06-2009, 23:13
Miałam podobne objawy,odczucie takie jakbym miała opuszki sparzone.Pani neurolog stwierdziła,mimo że nie było widoczne na prześwietleniu,że jednak górne kręgi,gdzieś uciskają na nerwy.Była rehabilitacja i masaże,na dłuższy czas przeszło.Teraz zaczynam odczuwać mrowienie do dretwienia,jak dłuższy czas siedzę przy komp.Myślę że znowu przydałaby się rehabilitacja,ale jeszcze nie zgłaszałam lekarzowi.

Daro
23-06-2009, 08:12
Daro u Ciebie przewodnictwo n posrodkowego- wskazane
Witam, dzięki za info, ale prosiłbym o szersze opisanie hasła "przewodnictwo n posrodkowego" ponieważ nie rozumiem sformułowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

fredzia44
23-06-2009, 13:58
Dziękuję babcielu za diagnoze .Chętnie bym sie przeniosła do przychodni w której przyjmujesz.

JAGODA57
25-06-2009, 17:50
Też bym się przeniosła do przychodni "babcieli",gdyby oczywiście odległości były inne.
U mnie prawie dobrze.Tylko mały palec jeszcze szwankuje.
Stwierdzono :
Sklioza prawostronna kręgosłupa szyjnego.Cechy wielopoziomowej dyskopatii C4/C5/C6/C7,z obecnością osteofitow na krawędziach przednich i tylnych sąsiadujących trzonów kręgowych.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowertebralnych.
Brałam zastrzyki 2 razy dziennie.Teraz chodzę na rehabilitację,codziennie po 3 zabiegi:solux czerwony,wyciąg szyjny i masaż.
Kupiłam też sobie poduszkę ortopedyczną do spania.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich tu zaglądających,szczególnie naszą kochaną "babcielę".

Pr3z3s87
27-06-2009, 16:19
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

weronika1
10-07-2009, 12:17
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

Możesz mieć problem z krążeniem, lub z kręgosłupem szyjnym, zasięgnij porady lekarza.
Zyczę zdrowia.

amelka722
11-07-2009, 14:55
Od kilku dni drętwieje mi lewa reka od łokcia ku dłoni ,palce (mały i serdeczny) cały czas sa dretwe i połowa dłoni. drętwota nasila sie gdy opieram łokiec np o blat biurka. Z GÓRY DZIEKUJE ZA PORADE!!

To prawdopodobnie nie jest od kregosłupa szyjnego. Problem tkwi najprawdopodobniej w rowku nerwu łokciowego. Występuje tam ucisk na nerw łokciowy, ktory unerwia wlaśnie palce maly i serdeczny. Inna możliwość, to ucisk tego nerwu w kanale Guyona czyli w okolicy nadgarstka. Wbrew obiegowej opinii, najrzadziej przyczyną dretwienia rąk są zmiany w kręgoslupie szyjnym. O wiele cześciej sa to zespoly uciskowe nerwow lokciowego lub pośrodkowego.
Co należy zrobic? Poprosic o skierowanie na badanie EMG nerwu łokciowego i z wynikiem udac się do neurochirurga.
Pozdrawiam.

babciela
11-07-2009, 20:53
Istotnie jest to zespół n. Lokciowego w wyniku ucisku tego nerwu w rowku nLokciowego. Ale z praktyki, jednak najczesciej mam do czynienia z zespołami w przebiegu zmian w kregoslupie szyjnym. Jeszcze poprawka nie EMG tylko przewodnictwo odpowiedniego nerwu.Skierowanie na to przewodnictwo daje n-chirurg. EMG robi sie tylko w przypadku ewidentnych zmian w samym mięsniu(np,miastenia, lub w przypadku uszkodzenia m. bez zmian w przewodnictwie)