PDA

View Full Version : Wybory


wankabor
25-05-2009, 12:17
Czy ktoś mi doradzi, na kandydata jakiej partii warto zagłosować 7 czerwca br. (z uzasadnieniem).

senior A.P.
26-05-2009, 21:22
Na uczciwego i to nie tylko z partii ale i bezpartyjnego tez.

Klopot w tym ,ze taka uczciwa partia jeszcze nie powstala.

Uzasadnienie:
Dotychczasowe partie polityczne widza tylko swoje cele a nie calego narodu - obiecuja ale nie dotrzymuja slowa, malo tego - miedzy soba nieuczciwie rywalizuja i kloca sie o wszystko dla siebie.
Po braku sukcesow ,zmieniaja sie na nowe i inne partie a czlonkowie wedruja miedzy partiami i lokuja sie tam gdzie blizej "koryta dojnego" - nic nowego !

I tak to w Polsce trwa juz od bardzo dawna,ciagle widzimy tych samych,jak wymieraja to dzieci i wnuki ich zastepuja !!!

wankabor
27-05-2009, 10:19
Dziękuję Senior A.P. ale problem dalej istnieje. Jestem feministką (ale nie wojującą) więc wybiorę mądrą kobietę.

leluri
27-05-2009, 10:48
mam taki sam problem.:mad:
w niedziele rozmawiałam z p.Pankiewiczem - kandydat PO, w częstochowskich Alejach propagował sam siebie rozdając ulotki- on zwrócił uwagę, że głosowanie na kandydata z małej partii i małym poparciem to strata głosu.

Lila
27-05-2009, 10:56
mam taki sam problem.:mad:
w niedziele rozmawiałam z p.Pankiewiczem - kandydat PO, w częstochowskich Alejach propagował sam siebie rozdając ulotki- on zwrócił uwagę, że głosowanie na kandydata z małej partii i małym poparciem to strata głosu.

Mądrala .:mad:
Chyba ręka by mi odpadła ...

Nie będzie zabiegu, bo lekarz zaczął kampanię wyborczą
"Gazeta Wyborcza Częstochowa": choć pani Anna chciała usunąć z nogi znamię u jedynego w Częstochowie chirurga onkologicznego, spotkało ją niemiłe rozczarowanie.
Doktor Kazimierz Pankiewicz po obejrzeniu narośli stwierdził, że trzeba je usunąć.

Po czym dodał zaskoczonej pacjentce, że "tego teraz nie zrobi, bo nie ma czasu, bo właśnie zaczął kampanię wyborczą do europarlamentu". Kazał kobiecie przyjść do gabinetu za miesiąc - opisuje sytuację Joanna Skiba z "Gazety Wyborczej".

Pod koniec wizyty Pankiewicz wręczył pani Ani ulotkę - i powiedział: "mam nadzieję, że będzie pani na mnie głosowała".

Kobieta zdecydowała się jednak nie czekać i usunęła znamię w prywatnym gabinecie u innego chirurga.

eledand
27-05-2009, 11:00
Tylko liczą sie ci wielcy.Sld skończone razem z Wojtusiem czy Gregorkiem.Milerocek postawił kropke nad iii.WŁaściwie to nie ma na kogo głosować,ale pójde,aby potem pysk rozdzierać.:D

leluri
27-05-2009, 11:07
chciałam kogoś z Częstochowy i co? Pan Nowak z Politechniki Cz. to SLD- mała partia i poparcie.
nie iść wogóle to oznacza osłabienie reprezentacji Polski w Unii. chyba zagłosuję na p.Buzka ? ale czekam na podpowiedzi ? Lila masz kogos godnego polecenia? :)

Alsko
27-05-2009, 12:07
Czy ktoś mi doradzi, na kandydata jakiej partii warto zagłosować 7 czerwca br. (z uzasadnieniem).

Jeśli ktoś Ci doradzi - to myślisz, że będzie to Twój wybór? :D

leluri
27-05-2009, 12:14
Jeśli ktoś Ci doradzi - to myślisz, że będzie to Twój wybór? :D
Alsko, oczywiście masz słuszność, ale wiele osób nie wie jakie osiągnięcia i wady mają wszyscy kandydaci, stąd dylemat. iść trzeba, ale.... kto wart jest głosu ?
wypowiedzi forumowiczów dużo pomogą w poznaniu przyszłych reprezentantów, np post Lilii z przytoczonym artykułem na temat p. Pankiewicza. osobiście odniosłam bardzo miłe wrażenie z rozmowy z nim, a tu takie "kwiatki".
wybór będzie zawsze należał do wyborcy .
mogę wejść na forum wyborcze i tam poczytać,ale chyba mam większe zaufanie do "seniora", więc pomóżcie :)

Jadzia P.
27-05-2009, 12:56
A ja na te wybory nie idę....będę poza miejscem zamieszkania , a dokumentów uprawniających mnie do głosowania w innym mieście, nie chce mi się załatwiać ;)

leluri
27-05-2009, 13:07
A ja na te wybory nie idę....będę poza miejscem zamieszkania , a dokumentów uprawniających mnie do głosowania w innym mieście, nie chce mi się załatwiać ;)
Jadziu,załatwianie nie jest takie skomplikowane. listy już są gotowe. udać się trzeba do właściwego urzędu miasta/gminy z dowodem osobistym i chętnie wyda urząd , zresztą ma obowiązek wydać zaświadczenie o prawie do głosowania. Nie chcesz iść głosowac , bo nie wiesz podobnie jak ja na kogo? , ale tak sobie myślę,że jak więcej nas nie pójdzie to krzywdy innym narodom nie zrobimy, będzie Polska miała mniejsza siłę przebicia, więc trzeba iść.

POLA
27-05-2009, 13:31
...wypowiedzi forumowiczów dużo pomogą w poznaniu przyszłych reprezentantów, np post Lilii z przytoczonym artykułem na temat p. Pankiewicza. osobiście odniosłam bardzo miłe wrażenie z rozmowy z nim, a tu takie "kwiatki".
Poczytać można, pomyśleć i sprawdzić to i owo - trzeba.
Lila przytoczyła tylko fragment artykułu, brakuje wypowiedzi lekarza, a przecież była, pamiętam, bo czytałam.
Przy obecnej ordynacji głosuje się mniej na osobę, bardziej na partię, niestety, więc to jest ta ścieżka, którą trzeba podążać.

POLA
27-05-2009, 13:32
A ja na te wybory nie idę....będę poza miejscem zamieszkania , a dokumentów uprawniających mnie do głosowania w innym mieście, nie chce mi się załatwiać ;)
Leniom wszelkiej maści mówię NIE!:D

wankabor
27-05-2009, 13:46
Czytając powyższe wypowiedzi,wnioskuję, że nie tylko ja mam problem z wyborem kandydata do UE. Na wybory idę, bo to prawo i obowiązek (nieprzymuszony). Mój okręg to Małopolska + Świętokrzyskie.Z listami wyborczy już się zapoznałam i 95% kandydatów jest mi całkowicie nieznanych, więc nie mają u mnie żadnych szans. Z ulotek rozdawanych przez zainteresowanych, można dowiedzieć się, że są jako aniołowie, żadnych wad. Potem okazuje się, że są niemoralni kłamcy, oszuści, pijaki itp. Więc piszmy (z kulturą) prawdę, co wiemy o kandydacie. poznajmy ich plusu i minusy. Prześwietlmy ich , niech będą dla nas - wyborców "przezroczyści." Abyśmy nie żałowali naszych decyzji

Scarlett
27-05-2009, 14:17
CZY TO MY WYBIERAMY?
Do parlamentu jawią się wybory,
tego ważnego, europejskiego,
należałoby iść na głosowanie,
no i powiedzmy: wybrać najlepszego.

Niby to proste i demokratyczne,
ale ma także swe ciemniejsze strony,
bo ci co mają nas reprezentować,
zakładnikami bywają mamony.

Służą swym partiom, które ich typują,
i interesom czerpanym z rządzenia,
wiedzą: wyborca, gdy oni wybrani,
praktycznie nie ma nic do powiedzenia.

Wiedza wyborcy, o swych wybieranych,
płynie z partyjnej, mediów propagandy,
partyjnych kłótni, przechwałek i krętactw,
z których co chwilę wynikają grandy.

Wszystko pod nazwą demokracji działa,
w której całokształt w myśl prawa się dzieje,
tyle że prawo, nie zawsze nas chroni,
dla agresywnych daje przywileje.

A nasz przywilej, oddawania głosu,
jego ważnością któż jest przekonany?
Przecież kandydat gdy trafia na listę,
wcześniej partyjnie, manipulowany.

Było nie było, wybierać należy,
choć demokracja ta niedoskonała,
główkujmy jak ją na lepsze kierować,
by w prawo pięści się nie zamieniała.

Kogo wybierać? Niech wygrają racje.
Tu nie potrzebne moje podpowiedzi,
każdy w tej mierze ma swój własny rozum,
idąc na wybory, niechaj go odwiedzi.

Dla tych co pójdą oddawać swe głosy,
mam tylko jedno wyborcze przesłanie,
wierzcie w co chcecie, tylko nie uwierzcie,
mowom pokrętnym i w obiecywanie.
Krzysztof Roszczyk

senior A.P.
27-05-2009, 14:41
Bog dzisiaj wola :

Stworzylem cie czlecze
na swe podbienstwo,
dlaczego gotujesz
kolejne meczenstwo.

POLA
27-05-2009, 15:12
Z ulotek rozdawanych przez zainteresowanych, można dowiedzieć się, że są jako aniołowie, żadnych wad. Potem okazuje się, że są niemoralni kłamcy, oszuści, pijaki itp.
Nie pomogę, to nie mój teren, a ulotkom od dawna nie wierzę, podobnie jak wszelkim deklaracjom na użytek kampanii.
"Namierzam" kandydatów na długo przed wyborami, ale przede wszystkim to stawiam na partię.
Jeden rycerz, choćby najdzielniejszy i najuczciwszy, świata nie zmieni, jeśli nie będzie miał za sobą wsparcia armii.

Jaki wybór trudny...powiedział Kirkor i też źle wybrał.:D

lawenda
27-05-2009, 17:25
Mamy prawo wyboru i jest to tak jak w życiu tylko tutaj wybieramy ludzi którzy nas reprezentują. Myślę, że Ci którzy idą do wyborów mają też prawo nawt krytykować bo wybierali. Ci co nie pójdą będą niestety mieć pretensje sami do siebie. To, że władza demoralizuje ale jest jak lep i przylepia każdego kto ma co do zrobienia albo i nie ,to jednak jak narkotyk co poniektórzy go nadużywają. "Ciemny naród to kupi" cytując klasyka.

wankabor
27-05-2009, 18:03
Już wiem na kogo ja i moja najbliższa rodzina (4 głosy) zagłosujemy. Przeczytałam wywiad na czacie onet. z Panią prof.Joanną Senyszyn. Wspaniały wywiad, z jej poglądami na różne kwestie, całkowicie się zgadzam. Ma więc nasze głosy. Koniec moich problemów z wyborami.

Lila
27-05-2009, 19:23
Już wiem na kogo ja i moja najbliższa rodzina (4 głosy) zagłosujemy. Przeczytałam wywiad na czacie onet. z Panią prof.Joanną Senyszyn. Wspaniały wywiad, z jej poglądami na różne kwestie, całkowicie się zgadzam. Ma więc nasze głosy. Koniec moich problemów z wyborami.

Jednakowoż ....może fonia szwankować europosłance .

ps.lubię babę , choć nie cierpię jej formacji.:)

senior A.P.
27-05-2009, 21:05
A kiedy Polacy beda glosowac na WOLNA,NIEZALEZNA I SUWERENNA POLSKE ???

wankabor
27-05-2009, 21:45
Szanowna Lilu , głos prof.J.Senyszyn nie przeszkadza mi, nawet z tego powodu mam dla niej wielki szacunek, gdyż bardzo pracuje nad jego zmianą. Słyszałam, że prof. Senyszyn ma uznaną chorobę zawodowa strun głosowych (jest to często występująca choroba u nauczycieli). To jest niepełnosprawność mająca związek przyczynowy z pracą. Chorych nie wyśmiewa się. Ja jej współczuję jak każdemu innemu choremu- niepełnosprawnemu. Pani Senyszyn leczy swoją dolegliwość i już ma pewne osiągnięcia. A cenią ją za mądrość, inteligencję, błyskotliwość, oryginalność, odwagę, ideowość ( a nie wyrachowanie i zachłanność). Znam ją jak większość z nas, tylko dzięki mediom. ps mam sentyment do Twojego imienia bo mam córkę Lilianę. Pozdrawiam.

senior A.P.
28-05-2009, 13:07
A w USA mowia,ze Polacy juz dawno sie wybrali...... za praca na emigracji.

jip
28-05-2009, 19:55
Wyjątkowego kandydata wyszperał nieoceniony Głos Rydzyka. Nazywa się Mirosław Piotrowski, jest europosłem, a także wykładowcą w szkole ojca dyrektora oraz na KUL. Został on zareklamowany na antenie Radia Maryja jako kandydat oto tak: "Ponieważ mam trochę lat i widziałam pana profesora fizycznie, ogromnie się cieszę, że pan kandyduje, że jest pan wspaniale wyposażonym przez naturę mężczyzną. To nie jest bez znaczenia, nie ukrywam, jako że jestem estetką."
http://www.pardon.pl/artykul/8754/kandydat_rydzyka_wspaniale_wyposazony_przez_nature

senior A.P.
28-05-2009, 20:20
To Radio Maryja idzie na wybory?
Kogo tym razem poleca wybierac tych z prawa, a moze z lewa ,bo posrodku zostala juz tylko pustka.
Oni potrafia owieczki przeganiac na pastwiska i pasc baranki.
Przy okazji sami sie tucza !
Co na to ks.dr.Piotr Natanek ,znowu bedzie musial czynic egzorcyzmy i diably wyganiac na rekolekcjach patriotycznych ?
Tylko czy tym razem diably posluchaja i to te co tak wysoko wlazly,jak koty na drzewo w czasie ucieczki przed psami.

Scarlett
29-05-2009, 07:13
http://wiadomosci.wp.pl/eurowybory_kompasq.html

eledand
29-05-2009, 08:28
Wyjątkowego kandydata wyszperał nieoceniony Głos Rydzyka. Nazywa się Mirosław Piotrowski, jest europosłem, a także wykładowcą w szkole ojca dyrektora oraz na KUL. Został on zareklamowany na antenie Radia Maryja jako kandydat oto tak: "Ponieważ mam trochę lat i widziałam pana profesora fizycznie, ogromnie się cieszę, że pan kandyduje, że jest pan wspaniale wyposażonym przez naturę mężczyzną. To nie jest bez znaczenia, nie ukrywam, jako że jestem estetką."
http://www.pardon.pl/artykul/8754/kandydat_rydzyka_wspaniale_wyposazony_przez_nature
Konkretnie to w co natura wyposażyła tego wyjątkowego kandydata?

jip
29-05-2009, 09:08
Konkretnie to w co natura wyposażyła tego wyjątkowego kandydata?
A to już się estetki zapytaj, ona widziała go fizycznie, ja mogę się domyślać......

Lila
29-05-2009, 10:43
To Radio Maryja idzie na wybory?
Kogo tym razem poleca wybierac tych z prawa, a moze z lewa ,bo posrodku zostala juz tylko pustka.
Oni potrafia owieczki przeganiac na pastwiska i pasc baranki.
Przy okazji sami sie tucza !
Co na to ks.dr.Piotr Natanek ,znowu bedzie musial czynic egzorcyzmy i diably wyganiac na rekolekcjach patriotycznych ?
Tylko czy tym razem diably posluchaja i to te co tak wysoko wlazly,jak koty na drzewo w czasie ucieczki przed psami.


Gutek ,gdzie się podziewasz ?

ps.nie daj się wrednej Kanadyjce .
Kanadyjki na Kanary !!!

ps.Kanadyjka jest na innym forum , zołza jedna.

leluri
29-05-2009, 10:46
test z linku zamieszczonym w #26, powiedział mi,że poglądy moje są najbardziej zbieżne z Polską Partią Pracy,
a partia ta ma małe poparcie :mad:

senior A.P.
29-05-2009, 11:59
Nie chce wyciecia z powodu,ze nie na temat, wiec pisze o wyborach :
"sierpniowe wspomnienia" wybraly lzy ,bo tylez czlowiekowi zostaje gdy wybiera zla droge.
Podziewam sie tam gdzie mnie przyjmuja i droga "wojskowego starego wywiadu" podazam tam gdzie jeszcze nie nastapilo przebudzenie ,jak chociazby tych, co chca wybierac "libertasa" a z drugiej pozycji na liscie fraternitasa,konczac na ostatniej pozycji "polski obertas".

Przechodniu powiedz innym,ze tu jeszcze bedzie POLSKA !

Mam nadzieje,ze napisalem na temat i post cenzure przejdzie ,widzac ze cenzura ciut inna.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SENIOROW "ZA i PRZECIW " !

Floryda -USA
29 maja 2009r.
senior A.P (majowy o rok juz starszy blizniak)

Lila
29-05-2009, 12:58
Senior !!

Przechodniu powiedz innym,ze tu jeszcze bedzie POLSKA !


Powiem . Przyrzekam .Jakem przechodzień.

ps.osobiście mieszkam w Polsce , jakbyś nie wiedział . Wiec wiem co mówię .

jip
29-05-2009, 15:53
Przechodniu powiedz innym,ze tu jeszcze bedzie POLSKA !
Mam nadzieje,ze napisalem na temat i post cenzure przejdzie ,widzac ze cenzura ciut inna.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SENIOROW "ZA i PRZECIW " !
Floryda -USA
29 maja 2009r.
senior A.P (majowy o rok juz starszy blizniak)
Senior, nie posuwał bym się tak daleko, wątpię, żeby ktoś z Polaków chciał się angażować w podbój Florydy? Ale jak taka masz chcicę? to podbijaj.....

AnnaM.
29-05-2009, 23:36
Uwazam, ze powinno sie isc glosowac. Chciazby po to, zeby potem nie wyrzucac innym, ze zle wybrali, wspolna odpowiedzialnosc jest najlepsza. Jak nie ide do wyborow to nie mam prawa potem narzekac, ze jest zle.
Ja bede glosowac na Rafala Trzaskowskiego, myle ze mlody czlowiek z doswiadczeniem i dotychczasowa dzialalnoscia w Unii moze sporo dobrego zdzialac. Poza tym przejrzalam jego spoty wyborcze i podoba mi sie, ze nie osmiesza w nich innych partii, jak to niestety wiekszosc politykow dzisiaj robi.
http://www.youtube.com/watch?v=dfytjARWj08

Pozdrawiam wszystkich seniorow
Anna Miecielica

Babcia Iwa
29-05-2009, 23:50
Ja mam zamiar głosować na polityka z PIS-u. Profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego, jakiś tam /nazwiska nie pamiętam ale zerknę na plakat/.Starszy Pan, mądry, wykształcony.Dość już mam oglądać i słuchać polityków z przypadku.

Babcia Iwa
29-05-2009, 23:53
Ale fajne ma włosy. Dla tych włosów warto na niego zagłosować. Byłoby oryginalniej.Była moda na nieogolonych polityków, to niech teraz będą z długimi włosami ala topielica.

jip
30-05-2009, 14:08
Czy ktoś dokładnie wie kiedy są wybory, prezydent mówi, że 04.czerwca pies mój, że 07 czerwca, komu wierzyć?
http://prw.pl/articles/view/11739/czy-prezydent-wie-kiedy-sa-wybory-posluchaj

POLA
30-05-2009, 14:48
Jip, prezydent wie, co mówi.
Kolejkę trzeba zająć, żeby się dopchać...do urn...po kwiatek:D

Ciągle pobrzmiewa komuną w tle;)

wankabor
30-05-2009, 15:04
Pola, prezydent czasami nie wie co mówi ( Irasiad, polityka montrealna), a zdarza się, że brzydko mówi ( małpa w czerwonym, ... dziadu, "stokrotka")

POLA
30-05-2009, 15:18
Pola, prezydent czasami nie wie co mówi ( Irasiad, polityka montrealna), a zdarza się, że brzydko mówi ( małpa w czerwonym, ... dziadu, "stokrotka")
Z niechęcią:D, ale prostuję: powiedział "spieprzaj pan", dziada nie było...tzn. był, ale nie w złotoustych ustach prezydenckich.
Reszta słownictwa jest zgodna z prezydencką frazeologią.:)

wankabor
30-05-2009, 15:26
gratuluję Pola, dobrego humoru.

POLA
30-05-2009, 15:32
Dziękuję:)
Historycznie uzasadnione, że to dobry sposób na przetrwanie...największych katastrof, największych głupot.:D

BASIASARA
30-05-2009, 15:39
Polu Prezydent to człowiek jak każdy z nas,czasami przeklnie.
Nie widziłaś nic niestosownego kiedy Kwaśniewski pijany zataczał się na grobach pomordowanych Polaków,albo parodiował JP II.Ja nigdy nie obrażałam moich przeciwników politycznych,czego nie można powiedzieć o zwolennikach PO.

eledand
30-05-2009, 17:32
Pan prezydęt powinien stać z boku przed wyborami a nie angażować w poparcie PiS.Wszak jest prezydentem wszystkich Polaków.

POLA
30-05-2009, 17:44
Polu Prezydent to człowiek jak każdy z nas,czasami przeklnie.
Nie widziłaś nic niestosownego kiedy Kwaśniewski pijany zataczał się na grobach pomordowanych Polaków,albo parodiował JP II.Ja nigdy nie obrażałam moich przeciwników politycznych,czego nie można powiedzieć o zwolennikach PO.
Fakt, prezydent - też człowiek, więc zacznę pompatycznie, czyli klasykiem:

Satyra prawdę mówi, względów się wyrzeka,
Wielbi urząd, czci króla, lecz sądzi człowieka.
Poszukaj mojego wpisu, który byłby akceptacją zachowań Kwaśniewskiego. Dla ułatwienia dodam, że nie znajdziesz.
Zauważ, ten pan jakoś mało obecnym jest bohaterem na naszym forum, więc się o nim nie pisze.

Papieża parodiował Siwiec i było to - nie jak media podawały - w Kaliszu, ale w takim niewielkim miasteczku na południu Wielkopolski, Ostrzeszowie, o ile dobrze pamiętam.
Kwaśniewski był chyba wtedy też wstawiony, potknął się przy wychodzeniu z helikoptera i minę miał podejrzaną, przynajmniej tak to wyglądało na nagraniach, które dość dokładnie i wielokrotnie przeglądaliśmy.

Czy Tusk używa takiej frazeologii jak prezydent? czy nazywa dziennikarkę "małpą w czerwonym" Monikę Olejnik straszy, że ją zniszczy?
Czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy, czy też może nie chcesz jej dostrzec?

Nie wiem, od kiedy jesteś na naszym forum, nie wiem, jaki masz poziom poczucia humoru, ale wiesz chyba nie od dziś, że kiedy stajesz się osobą publiczną, a premier czy prezydent takimi są, narażasz się na krytykę, na złośliwości i dworowanie z wszelkich wpadek.

Wpadki i niezręczności można wybaczyć, ale to, co zacytowałam wyżej, mnie po prostu przeraża, bo odkrywa prawdę o osobowości człowieka, który - z woli części narodu - został prezydentem. Mojego kraju. I jest mi wstyd. tak zwyczajnie i po ludzku wstyd, a żeby nie palnąć sobie z rozpaczy w łeb, muszę się ratować ironią, aluzjami, złośliwościami i humorem.
Mnie to lekarstwo pomaga, żeby przetrwać do następnej prezydentury - oby w lepszym stylu.

Lila
30-05-2009, 20:02
Eee tam , Pola.
Osobowość .Każdy ma jaką ma.Tusk podobno chlał i kłócił się z żoną .Piszę podobno , bo nie słyszałam , tylko czytałam na jednym forum trójmiejskim.

Co do wyborów , to nie mam lekko.
W niedzielę mój mąż będzie miał prawą rękę w gipsie .Ale nie ma tłumaczeń.Zawlokę do urny i sama skreślę co trzeba.
I wiadomo .PiS .
Ja jestem wierna .Poza tym chcę do konserwatystów .I podoba mi się Mirek Topolanek.:):)

Lila
30-05-2009, 20:05
Pan prezydęt powinien stać z boku przed wyborami a nie angażować w poparcie PiS.Wszak jest prezydentem wszystkich Polaków.


A niby który prezydent się nie angażował ?

ps.naśladujęsz Jipa z tym ęęęęe ...nooo...zadęciem przez ę ?
Nie warto .:cool:

Lila
30-05-2009, 20:07
Z niechęcią:D, ale prostuję: powiedział "spieprzaj pan", dziada nie było...tzn. był, ale nie w złotoustych ustach prezydenckich.
Reszta słownictwa jest zgodna z prezydencką frazeologią.:)


Ooooo to jestem zawiedziona.
Byłam przekonana że powiedział 'spieprzaj dziadu '.
Mięczak .

jip
30-05-2009, 20:10
A niby który prezydent się nie angażował ?

ps.naśladujęsz Jipa z tym ęęęęe ...nooo...zadęciem przez ę ?
Nie warto .:cool:
No to niech nie pie...li, że dba o wszystkich i niech się nie czuje, że jest prezydeentem wszystkich Polaków, bo przy takim zachowaniu i takich kombinacjach, moim nie jest.. pies mówi, że też go nie lubi....

Lila
30-05-2009, 20:15
No to niech nie pie...li, że dba o wszystkich i niech się nie czuje, że jest prezydeentem wszystkich Polaków, bo przy takim zachowaniu i takich kombinacjach, moim nie jest.. pies mówi, że też go nie lubi....

Pies do behawiorysty , a jip do dermatologa . Wysypkę zasypać .

rossa
30-05-2009, 20:20
A u mnie jutro Europrawybory, a od kilku dni nasi politycy robią się tacy komunikatywni między "plebsem" schodzą w tłum ze swoich piedestałów, przekrzykują się nawzajem, szkoda tylko,że obojętnie jakie to wybory powtarzają od wielu lat to samo. W filantropii przoduje lewica. No ci to już nie mają żadnych zahamowań. Ale głosować będę, żeby całe to tałatajstwo "tuskowo-pawlako-napieralskie" miało choć kilka głosów mniej.

Lila
30-05-2009, 20:27
A u mnie jutro Europrawybory, a od kilku dni nasi politycy robią się tacy komunikatywni między "plebsem" schodzą w tłum ze swoich piedestałów, przekrzykują się nawzajem, szkoda tylko,że obojętnie jakie to wybory powtarzają od wielu lat to samo. W filantropii przoduje lewica. No ci to już nie mają żadnych zahamowań. Ale głosować będę, żeby całe to tałatajstwo "tuskowo-pawlako-napieralskie" miało choć kilka głosów mniej.

Rossa witaj .:)

Jakże mi miło . Bo jak widzisz zwolennicy PO chcieliby mnie końmi włóczyć po majdanie , niczym Łokietek -Alberta.
Inna sprawa ,żem twarda jak mandragora ( jip , to roślina psiankowata :D ) i nie daję się .

rossa
30-05-2009, 20:32
Lila, tak trzymaj, prędzej już wyborcy rozwloką liberałow za to co nam fundują co dnia.

rossa
30-05-2009, 20:34
p.s. już to widzę jak walczą o nasz byt w Europarlamencie, kiedy w kraju nie spełnili najprostszych obietnic.

Babcia Iwa
30-05-2009, 20:59
Nie widać o czyj byt walczą? O SWÓJ.

eledand
30-05-2009, 21:27
O kazdy głos walczą ci ktorzy chcą sobie nabić kase przez najblizsze pare lat.Co nam dadzą,czy nas reprezentują do uuurrrnnnyyy wyborczzej a potem nas jak zwykle oleją ciepłym płynem,z tej tzw rurki.Tak trzymać,tylko krajerom sie udaje.

Prefekt
30-05-2009, 22:39
...stwierdzam, że widzę w Waszych wypowiedziach jedynie zacietrzewienie (w różne strony). Iść do wyborów nie tylko warto ale koniecznie trzeba. Pisałem o tym, ale minęło bez echa: Balcerowicz w jednym z wywiadów powiedział, że nie daj Boże, żeby spełniali swoje obietnice, bo doprowadzić to może jedynie do rozdawnictwa - czyli do prawdziwej klęski!

Proszę wybaczyć, że nie podejmę rozwlekłej polemiki. Widzę bowiem zbyt wiele amatorszczyzny, niedojrzałości, malkontenctwa. Polityka jest bardziej skomplikowana, niż to niektórym (może nawet większości) się wydaje. Świadczą o tym diametralne rozbieżności wśród dyskutantów. Ktoś spośród nich nie ma racji. Ilu i kto? A to już drugie pytanie panie profesorze - jak powiedział mały Jasio.

Lila
30-05-2009, 22:50
Prefekcie miły..

Iść do wyborów nie tylko warto ale koniecznie trzeba. Pisałem o tym, ale minęło bez echa..

Jak to bez echa ?
A kto wlecze męża po operacji , co o mało ducha nie wyzionie , a głos musi oddać ? No kto ?

Polityka jest bardziej skomplikowana, niż to niektórym (może nawet większości) się wydaje.

Jasne , ale na forum to tylko takie gadanie jest .Choć jeśli wejdziesz na blogi naszych polityków , a także tych aspirujących do miana tychże , to wiesz ...wrażenia są niekoniecznie pozytywne.
Rację każdy ma swoją . No i każdy - w jakimś stopniu - nie ma racji.

Pozdrawiam .

wuere'le
30-05-2009, 22:59
Prefekt, a co cię upoważnia, do takich stwierdzeń?
Twoje rozbuchane ego?
Czy może świadomość, że jesteś mądrzejszy od innych, złudna świadomość?
Czy może myślisz, że tylko ty wiesz o co w tym wszystkim chodzi, a reszta, to matoły?
Prefekcie, wybaczamy ci, że nie podjęłaś się rozwlekłej polemiki i Bóg ci zapłać, bo pewnie byśmy z nudów posnęli.
Po mimo ogromnego skomplikowania polityki (za prefektem powtarzam), my doskonale wiemy o co w tym wszystkim chodzi, i gdybyś miał jakieś problemy ze zrozumieniem, to my ci wytłumaczymy te komplikacje.
Szczególne pozdrowienia dla Prefekta

wankabor
31-05-2009, 07:17
Nie rozumiem po co się sprzeczać.Każdy przekonany o swojej racji i przy niej pozostanie. Dla mnie cała prawica bez względu jak się teraz nazywa to AWS - skompromitowana. Solidarność, do której kiedyś należałam, nie istnieje. Wielkie idee zdradzili cwaniacy i kombinatorzy. Naród ich zupełnie nie interesuje. Prywata i blisko żłoba. to ich ideowość. Pójdę na wybory, wrzucę kartkę by powiedzieć im -dość panowie, książęta, prałaci. Amen

tadeusz50
31-05-2009, 07:34
Nie rozumiem po co się sprzeczać
Nie będziemy się sprzeczać to te wątki zanikną i idąc dalej całe KSC zamilknie i zniknie. Sprzeczać się dysuktować jest normalna rozmową między ludżmi.

Każdy przekonany o swojej racji i przy niej pozostanie.

Pewnie tak, raczej mało prawdopodobne by jeden drugiego przekonał.

Dla mnie cała prawica bez względu jak się teraz nazywa to AWS - skompromitowana.

Czyżby w lewicy siedziały same anioły? O przepraszam nie te poglądy. Ideowcy co to sobie od tłustej gęby odstawi i da innym.
Wszyscy są tak samo siebie warci.

Zdzisia
31-05-2009, 08:17
A ja zdecydowanie zagłosuję na kandydata z PO.Jest tam wiele rozsądnych osób.Nie są antyeuropejscy,nie są pieniaczami i podżegaczami jak wielu z innych partii. A Solidarność wyjdzie na prostą jak zdoła uciec od wpływu PIS-u.

wankabor
31-05-2009, 08:35
Zdzisiu! Przewodniczący PO to nie Babinicz, który przemienił się w Kmicica. Tamten, najpierw służył książętom , zrozumiał swój błąd, i stał się Kmicicem oddanym narodowi. Przewodniczący PO uczynił odwrotnie.

jip
31-05-2009, 09:32
Prefekcie miły..
Jak to bez echa ?
A kto wlecze męża po operacji , co o mało ducha nie wyzionie , a głos musi oddać ? No kto ?
Pozdrawiam .
No i znowu chłop nic do gadania nie będzie miał, znowu skreśli co mu każą, .. masz piesku rację, no bo jakie wyjście ma? Wywleczony, wymęczony bo chory to wtedy człowiekowi obojętnie i robi co mu każą...

Prefekt
31-05-2009, 11:30
...dotyczyło wypowiedzi Balcerowicza. Cytowałem jego pobożne
życzenie, żeby kandydaci różnej maści nie realizowali swoich
obietnic przedwyborczych, bo doprowadzić nas mogą do klęski
ROZDAWNICTWEM.

Jest dość oczywista prawda dostrzegana przez nielicznych tylko: jeśli stanie kandydat i zadeklaruje szereg dobrodziejstw
w rodzaju podwyżek uposażenia, obniżenia podatków itp., to
jego adwersarz głoszący PRAWDĘ o nadchodzących ciężkich czasach, o konieczności zaciśnięcia pasa, o niedotowaniu przedsiębiorstw przynoszących same straty (jak stocznie) -
utraci wszelkie szanse!!! Więc nolens volens MUSI gardłować
w tym samym stylu. M.in. z tego wynikają zawiłości polityki.
Niedostrzegane przez różne peerele, które uległy indoktrynacji
propagandy uprawianej w minionych czasach. Co mnie upoważnia do takich wypowiedzi? Odpowiadam: dogłębna znajomość stosowanych metod robienia wody z mózgu. Graniczących z makiawelizmem. Niestety, wyraziście widocznych w tezach głoszonych choćby na tym forum, co skłoniło mnie do zamieszczenia kilku niezbyt pochlebnych słów.
Peerele z nudów by posnęły? Nie dziwię się - bo i tak śpią brodząc po uszy w papce wtłoczonej im w czasach, kiedy PARTIA WSZYSTKO DAWAŁA. Co stało się przyczyną upadku
komunizmu. Bowiem historia ludzkości dowodzi, że kolejne
ustroje upadały z przyczyn ekonomicznych - WYŁĄCZNIE!!!

Przykład: w całej starej UE było 7 milionów gospodarstw rolnych. A tylko w Polsce 2 miliony! Wszyscy myślący ludzie
zdają sobie sprawę, że przy takim rozdrobnieniu NIE MA ŻADNYCH szans na rozkwit rolnictwa. Jednak boją się powiedzieć to głośno, bo wieś to miliony wyborców!!! Ci zapyziali rolnicy - zrażeni do kołchozów - potrafią kupić sobie
ciągnik do uprawiania KILKU hektarów - przez większą część roku rdzewiejący na podwórzu. Przy tym rozdrobnieniu zwłaszcza należałoby wzorować się np. na bogatych Stanach,
gdzie powstają kółka rolnicze dysponujące rozbudowanym, wspólnym parkiem maszynowym. Co obniża koszty produkcji.

Mógłbym długo i obficie. Tylko po co? Mówić do obrazu, do słupów? Całą wiedzę czerpiących z Trybuny Ludu?

Pozdrawiam Cię, Lila!

senior A.P.
31-05-2009, 11:45
Wspaniala i perfekt agitka !
Napisz jeszcze ,dlaczego likwidowano kulakow .
I kto potem odwrocil role .
Nie zapomnij,ze na tym forum masz do czynienia z ludzmi ,ktorzy przezyli ustrojowe pieklo !

Zdzisia
31-05-2009, 12:35
Zdzisiu! Przewodniczący PO to nie Babinicz, który przemienił się w Kmicica. Tamten, najpierw służył książętom , zrozumiał swój błąd, i stał się Kmicicem oddanym narodowi. Przewodniczący PO uczynił odwrotnie.
A Ci dzisiejsi książęta to kto? Polskę mamy wolną i Polska potrzebuje dobrych polityków.A p.Tusk jest nim i inni z PO (nie wszyscy) też nimi są. Jest jeszcze parę osób z innych partii.Ale w PIS takich nie widzę.

Babcia Iwa
31-05-2009, 12:54
A ja odwrotnie widzę w PIS /nie wszyscy/chcieli i chcą coś dla nas zrobić ale co by nie powiedzieli to zaraz ślina w oczy.Wszystko jest be! Tusk jak się dorwie do mikrofonu to godzinami przechwala się - z czego nic nie wynika, a przy okazji próbuje dokopać przeciwnikom,żeby przypadkiem lepiej nie wyglądali od niego.Ja widzę przez cały okres ich rządów - agitację i reklamę.

jip
31-05-2009, 14:11
A Ci dzisiejsi książęta to kto? Polskę mamy wolną i Polska potrzebuje dobrych polityków.A p.Tusk jest nim i inni z PO (nie wszyscy) też nimi są. Jest jeszcze parę osób z innych partii.Ale w PIS takich nie widzę.
Trochę się z Tobą zgadzam, ale nie w całości, w PiS tez można dostrzec porządnych ludzi np Kowal, Poncyliusz może nawet ten Pan od wanny, porządni ludzie są w każdej partii, szkoda tylko, że porozrzucani, i chyba jednak w mniejszości. Polityka to dla większości kasa, masz kasę możesz być politykiem, żeby kasę robić. Popatrz po co chcą wybrani do Brukseli być? jaką kasę dostaną? Ale trudno choćbym chciał najlepiej dla Polski i dla siebie - nie mam kasy i dlatego nie mogę być politykiem a jedynie czasem na forum o politykach pisać i nie zawsze politycznie, ..... i nie mogę kasy robić ... samo życie...

wankabor
31-05-2009, 15:28
Zdzisiu, jeszcze w innej wersji wyrażę to co już pisałam. Jeśli ktoś z "Kmicica" przeistacza się w "Babinicza" to nazywa się zdrajca. I taki ktoś jest mniej niż Zero. Zastanawiam się jak należało by nazwać idolów tego Zera?

romantyczka
31-05-2009, 15:52
Ktoś tu wyżej napisał, że pójdzie głosować, by mieć później prawo tzw. "pyszczenia" może i jest, to jakaś motywacja!?
Osobiście mam swojego kandydata , więc pójdę zagłosować z pełną świadomością!
Nasuwa mi się jednak w tym momencie inna refleksja..
obserwując kampanię wyborczą mam wrażenie,że chyba sami kandydaci nie wiedzą, albo nie potrafią przekazać społeczeństwu, jak ważne są to wybory!Przecież od tych ludzi będzie zależała nasza pozycja w EUROPIE! a od nas czy wybierzemy tam "analfabetów językowych", ludzi, którzy będą latać do Brukseli tylko po to by podpisać listę i odebrać dietę!!
warto przemyśleć! pozdrooooo!

POLA
31-05-2009, 16:42
... Co mnie upoważnia do takich wypowiedzi? Odpowiadam: dogłębna znajomość stosowanych metod robienia wody z mózgu. Graniczących z makiawelizmem. Niestety, wyraziście widocznych w tezach głoszonych choćby na tym forum, co skłoniło mnie do zamieszczenia kilku niezbyt pochlebnych słów...
O matko kochana, mam wodę zamiast mózgu! zdaniem Prefekta, perfekcyjnego technologa od tajników ogłupiania mas:D

A może tak nie ogólnikami, a po nazwiskach?
Bo jakoś źle się czuję w tych peerelowskich klimatach.:D

wankabor
31-05-2009, 16:54
Proszę, czy ktoś mi wyjaśni, czym charakteryzuje się klimat peerelowski. Tyle klimatów już przeżyłam. Jeden podobny do drugiego, aż się pogubiłam.

jano43
31-05-2009, 17:08
Mam wrażenie,że trochę póżno-drogi Prefekcie-przebudziłeś się
ze snu zimowego i nikt Cię nie poinformował jeszcze,że kandydaci,o których piszesz wybierają się do Brukseli a nie na
Wiejską.Stąd akurat w tej kampanii mało się mówi o uposażeniach,ich wzroście itp.dyrdymałach.Przyszli ew. europosłowie uderzają w dużo powazniejsze tony.Kiedy dojdziesz do siebie sam się zorientujesz w jakie.
Zauważyłem,że ostatnio ożywił się również pan prof.
Balcerowicz.Nagabywany niedawno w kwestii kryzysu wyznał
z rozbrajającą szczerościa,że ani on ani zaden ze znanych mu ekonomistów nie przewidział,że w ogóle zaistnieje ale co gorsza nikt nie wie kiedy się zakończy i jak wtedy będzie
wyglądał świat.Identyczne w tej materii zdanie ma Franek.
Facet,który na mojej ulicy zbiera złom.
Z pewnością wiesz,że w skali wszystkich KDL-ów,mimo 45 lat
realnego socjalizmu,jedynie na polskiej wsi zachował się,
w szczątkowej coprawda formie ale jednak kapitalizm.
Był czas kiedy byliśmy z tego dumni.
Zgadzam się,że rolnictwo jeśli ma być efektywne musi zmienić
swoją strukturę.Tyle,że dużo więcej niż chłopi winni tu zrobić politycy.
Z frustracją w jaką wpędza Cię różnorodność prezentowanych tu opinii musisz niestety poradzić sobie sam.Opcji jest kilka;
możesz na ten przykład trzasnąć drzwiami.Zanim to zrobisz
chcę Cię zapewnić,że znakomita większość ludzi niezależnie
od wykształcenia i zasobów wiedzy doskonale czuje kiedy rozmawia się z nimi poważnie a kiedy robi się im wodę z mózgu.

POLA
31-05-2009, 17:42
Proszę, czy ktoś mi wyjaśni, czym charakteryzuje się klimat peerelowski. Tyle klimatów już przeżyłam. Jeden podobny do drugiego, aż się pogubiłam.
To pytanie skieruj do Prefekta, na pewno Ci wyjaśni, naukowo i bez robienia wody z mózgu.:D :D

wankabor
31-05-2009, 18:05
Proszę, czy ktoś mi wyjaśni, czym charakteryzuje się klimat peerelowski. Tyle klimatów już przeżyłam. Jeden podobny do drugiego, aż się pogubiłam. Szanowny Prefekcie , logo Twoje mówi mi, że jesteś bardzo mądry. Proszę odpowiedz mi na to pytanie. Nie odmawiaj.

jip
01-06-2009, 12:14
Szanowny Prefekcie , logo Twoje mówi mi, że jesteś bardzo mądry. Proszę odpowiedz mi na to pytanie. Nie odmawiaj.
No to spróbujmy: papier do d... za makulaturę i taki podobny do ściernego, karteczki na mięseczko, wódeczkę, to wszystko w klimacie .... na co tam jeszcze, papieroski, majtki i skarpetki, a buty tez na kartki, benzyna , samochody na talony... ale było wesoło jak człowiekowi dobry bimber wyszedł... no i na pytanie gdzie pędzisz - odpowiedź w piwnicy, albo w kuchni albo na działce... ale zawsze można było powiedzieć, że wszystko to co mamy, mamy dzięki partii, no i można było jeszcze sobie zakląć, po cichu, cholernnaaa koomunnaaaa...cicho nie wtrącaj się pies, Ciebie nie było na świecie, ale nie powiem, czasem tez było wesoło w takim klimacie, np jak dostałeś pół litra dobrej wódki, albo papierochy na lewo albo tak normalnie wesoło też było....bo takie to klimaty były....

tadeusz50
01-06-2009, 12:41
Dobrze i słusznie prawisz jip. Mój pies też kiwa łbem i macha ogonem. Jak radocha był gdy się pytało "za czym ta kolejka stoi" i odpowiedż "dają" cholera dawali za kartkę + mamonę.

senior A.P.
01-06-2009, 13:05
Teraz tez daja..... przezyc do emerytury a potem to juz zbawienie wieczne i szczescie wiekuistne !

Lila
01-06-2009, 13:14
No tak , ale to rzeczy materialne.

A otoczka tychże ? Ten klimacik jak w beczce po kapuście , taki obozowo -barakowy ? Ci niebiescy chłopcy z długimi pałami , co tworzyli szpaler w Alei Najśw.Marii Panny w Częstochowie , w dniu 3-go maja ?
I te tłumy idące z zaciśniętymi ustami ,aby tylko jak najszybciej znaleźć się w miejscu , do którego oni nie mieli prawa ?

Nasze wybory wtedy były takie proste.

POLA
01-06-2009, 14:48
Nie sprowadzałabym peerelowskich klimatów jedynie do rekwizytów.
Prefektowi chodziło, jak podejrzewam, o sposób myślenia, który zarzuca - nie wiemy dokładnie komu - nam, forowiczom.
A Prefekt milczy jak zaklęty, nieczuły na wołania Wankabor.:confused:

Prefekt
01-06-2009, 16:02
A cóż może powiedzieć? Opasły tom nie na forumowe strony.
Opowiem krótką (autentyczną) historyjkę.

Moskwa, metro, czas ok. północy, pustka. Nie miałem obowiązkowych 5 kopiejek. Na szczęście była kasa, w której
mogłem rozmienić papierkowego rubla. Podchodzę do okienka.
Kasjerka przerzuca papierki - widać szykowała się do fajrantu,
bowiem metro czynne było do 1. w nocy. Czekam, wreszcie chrząkam. "Diewoczka' - powiadam. I odpowiedź: "A wy cziwo
mnie mieszajetie, nie widitie, szto ja rabotaju?!"

Kobieta, której JEDYNYM zadaniem było rozmienianie pieniędzy! Znacie lepszy kabaret?

jip
01-06-2009, 16:12
Każda moneta dwie strony ma, to i klimat peerelowski też, były eksponaty, rekwizyty, były kartki, pędzenie bimbru, ale też było ZOMO, było pałowanie, była praca dla pracy i w pracy nie należało przeszkadzać, był tez kabaret w kasie rozmieniającej kasę, ale i kabaret ze swoim klimatem, ze swoimi odskokami w bok, z lawirowaniem przed cenzurą, chodziłem na TEYa, to był klimacik, niby nic a wszyscy wiedzieli o co idzie.......

wankabor
01-06-2009, 16:24
Dziękuję Wam drodzy seniorzy, że opisaliście klimaty, które tak bardzo utkwiły Wam w pamięci. Ja też to wszystko pamiętam, ale pamiętam jeszcze bardziej tragiczne klimaty. Całe 5 lat okupacji hitlerowskiej. To były klimaty, oby nikt nigdy takich nie przeżywał. Ale po co o nich wspominać, przecież tu ma być miło, wesoło. Humor i radość. Czasem "szpileczka" (niegroźna) dla rozruszania towarzystwa. No, ale jeśli ktoś lubi coś innego, to tez niech będzie. Niech żyje wolność, wolność i swoboda i ..... Pozdrawiam

POLA
01-06-2009, 16:27
chodziłem na TEYa, to był klimacik, niby nic a wszyscy wiedzieli o co idzie.......
Ja też...z tajnym magnetofonem.
Łza się w oku kręci...
Czym załatwialiśmy komunę? Także poczuciem humoru, a "wadza" wściekała się...z bezsilności niekiedy.:D

jip
01-06-2009, 16:28
Dziękuję Wam drodzy seniorzy, że opisaliście klimaty, które tak bardzo utkwiły Wam w pamięci. Ja też to wszystko pamiętam, ale pamiętam jeszcze bardziej tragiczne klimaty. Całe 5 lat okupacji hitlerowskiej. To były klimaty, oby nikt nigdy takich nie przeżywał. Ale po co o nich wspominać, przecież tu ma być miło, wesoło. Humor i radość. Czasem "szpileczka" (niegroźna) dla rozruszania towarzystwa. No, ale jeśli ktoś lubi coś innego, to tez niech będzie. Niech żyje wolność, wolność i swoboda i ..... Pozdrawiam
Niech żyje wolność, wolność i swoboda i ..... i o to idzie... Pozdrawiam

Lila
01-06-2009, 21:52
Dziękuję Wam drodzy seniorzy, że opisaliście klimaty, które tak bardzo utkwiły Wam w pamięci. Ja też to wszystko pamiętam, ale pamiętam jeszcze bardziej tragiczne klimaty. Całe 5 lat okupacji hitlerowskiej. To były klimaty, oby nikt nigdy takich nie przeżywał. Ale po co o nich wspominać, przecież tu ma być miło, wesoło. Humor i radość. Czasem "szpileczka" (niegroźna) dla rozruszania towarzystwa. No, ale jeśli ktoś lubi coś innego, to tez niech będzie. Niech żyje wolność, wolność i swoboda i ..... Pozdrawiam

Mój Boże...

Mnie nigdy dosyć opowieści czasach okupacji.

Szkoda ,że zawsze ma być miło i wesoło .:confused:

wuere'le
01-06-2009, 22:26
Temat jest o wyborach, a my zbaczamy z tematu.
Kościół katolicki mówi: Idź głosować, bo inaczej masz grzech

Głosowanie to moralny obowiązek każdego chrześcijanina, przypomniano wczoraj z ambony.

Wierny, który nie pójdzie do urny, popełni grzech zaniedbania.
Jeśli ktoś nie ma zamiaru wybrać się w niedzielę do lokalu wyborczego, lepiej niech od razu idzie do spowiedzi. Bo, jak wyjaśnia "Polsce" teolog o. Jacek Prusak:

Grzech to nie tylko robienie czegoś złego, lecz także niewykorzystanie okazji do zrobienia czegoś dobrego. Dlatego zaniedbanie obowiązków jest grzechem.

No i co ma do demokracji hierarchiczny kościół?
Dlaczego się w to wtrąca i czemu straszy ciemny lud grzechem?
Demokracja gwarantuje przecież wolny wybór,także wybór czy pójdę do urny czy nie i moja to wola, a nie KK.
Taka postawa KK spowoduje jedynie sprzeciw i to , że wielu nie pójdzie,w myśl starej polskiej przekory, bo nikt mi nie będzie kazal.

jip
02-06-2009, 12:24
"Michał Kamiński, "jedynka" PiS w Warszawie, w walce o głosy wyborców-kociarzy zdradza, że najważniejszą postacią w jego rodzinie jest kot o imieniu Małe Uszy. "Nie wyobrażamy sobie domu bez jego miauknięć" - czytamy w ulotce wyborczej."
No i jak on teraz będzie w Brukseli o kocie Małe Uszy opowiadał...? Jak będzie bez miauknięć Małe Uszy czuł się w Brukseli, no to może lepiej.....

Lila
02-06-2009, 12:37
"Michał Kamiński, "jedynka" PiS w Warszawie, w walce o głosy wyborców-kociarzy zdradza, że najważniejszą postacią w jego rodzinie jest kot o imieniu Małe Uszy. "Nie wyobrażamy sobie domu bez jego miauknięć" - czytamy w ulotce wyborczej."
No i jak on teraz będzie w Brukseli o kocie Małe Uszy opowiadał...? Jak będzie bez miauknięć Małe Uszy czuł się w Brukseli, no to może lepiej.....

Całkiem jak Ty z psem .
Twój pies zna się na polityce , to czemu odmawiasz Małym Uszom inteligencji ?


ps.Franio , mój kot , lepiej się prezentowałby na wizji niż Palikot .I co z tego wynika ?:D

jip
02-06-2009, 12:57
Całkiem jak Ty z psem .
Twój pies zna się na polityce , to czemu odmawiasz Małym Uszom inteligencji ?


ps.Franio , mój kot , lepiej się prezentowałby na wizji niż Palikot .I co z tego wynika ?:D
No to nazwij go Franiokot, ale ma jakąś kasę porządniejszą, albo coś innego, musiał by się wyzbyć, albo przenieść do raju, a Małym Uszom nie odmawiam, ale wypowiedź jego Pana była tak fascynująca, że oprzeć się nie mogłem, żeby nie zatroskać się o byt Pana Małych Usz.ów a może ..y w Brukseli, bez miauknięć Małych Usz.... jak to cholera się pisze ów? czy y? Dobra Kazik jak wróci poprawi i o końcówce podyskutuje....

Alsko
02-06-2009, 13:41
bez miauknięć Małych Usz.... jak to cholera się pisze ów? czy y? Dobra Kazik jak wróci poprawi i o końcówce podyskutuje.... Panie Vice, jesteś taki bezwzględny, że Kazi chcesz roboty dokładać?
Się pisze Małych Uszu. Ale jeśli napiszesz inaczej to - zapewniam - dziura w moście się nie zrobi :D

senior A.P.
02-06-2009, 13:44
Grzech zaniedbania ?
A coz to takiego ???
O wyborze decyduje czlowiek ,nawet pan Bog sie w to nie wtraca dajac mu wolna wole.
W takim razie KK w Polsce odchodzi od Boga, a to juz zle o nim swiadczy i krotki zywot wrozy !

jip
02-06-2009, 13:53
Panie Vice, jesteś taki bezwzględny, że Kazi chcesz roboty dokładać?
Się pisze Małych Uszu. Ale jeśli napiszesz inaczej to - zapewniam - dziura w moście się nie zrobi :D
Ale to jest imię, stąd problem, ale dziękuję, lubię koty obojętnie jakie maja uszy, to dyskusja z psem była, miała być na boku ale się przemyciła

Alsko
02-06-2009, 13:58
Pies przemycił :D na boku.
Bo go śmieszy to dwuczłonowe imię.
Zjeżdżam stąd, bo nie na temat z piesem sobie pogadałam.

wankabor
08-06-2009, 08:38
Muszę sobie pogratulować. Pisałam w poście 19, że zagłosuję wraz z rodziną na prof. Joannę Synyszyn. Gratuluję pani Profesor.

basik111
08-06-2009, 09:04
Ja też bym głosowała na Joannę , ale nie kandydowała w Trójmieście. Ale na nasze gdańskie MANIFY przybywa regularnie.
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/6090/large/1_manifa_6.jpg

waclaw46
08-06-2009, 11:52
Pocieszam tych co nie mogli zagłosować na panią prof.Joann Senyszyn jz za nich to zrobiłem głosując w Krakowie.
Wyborczą frekwencja do Eurowyborów jest odbiciem niskiej oceny społecznej polityków ,Sejmu, Prezydenta i Sądownictwa.
Natomiast dyskusje przedwyborcze były mało merytoryczne i ograniczały się w większości "co można z Unii wyrwać?"
Za mało dyskusji czy Unia powinna się rozszerzać czy ograniczać tak jak niektórzy chcą i usunąć Bułgarię i Rumunię czy Unia czysto gospodarcza.
A w Polsce Prezydent dalej nie podpisuje traktatu Lizbońskiego pomimo aprobaty traktatu przez Sejm..

Mar-Basia
08-06-2009, 12:14
Rzadko sie wypowiadam na watka o polskiej polityce. Tym razem zrobie wyjatek. Glosowalismy o EUROPE, jaka ja chcemy widziec w przyszlosci. Polska jest tylko malym jej ogniwem, choc chce nia dyrygowac po swojemu. Zalosne, ze wiele krajow potraktowalo te wybory jako rozgrywke i walke dotyczaca nieudanej polityki wewnetrznej. Poprostu nie zrozumiano zasadniczego celu, aslepiono sie zacietrzewieniem.
Mieszkam w Europie i glosowalam aby Europa posuwala sie dalej, rozwijala. Aby minimalne zarobki miesieczne byly identyczne w 27 krajach, aby wszyscy mieli jednakowe prawa socjalne i prawo do leczenia, aby kazdy mial prawo do okreslonej sredniej emerytury, aby nie delokalizowano naszych fabryk do innych panstw w Europie, ktore maja tansza sile robocza, mniejsze pokrycie socjalne i zdrowotne, ktore nam zabieraja nasze miejsca pracy...i Europe laicka, bez dominujacego wplywu jakiejkolwiek doktryny religijnej.....jednym slowem glosowalam za Europa jednakowa dla wszystkich, ktorej nie zaleje dominacja Chinska.

Moge Wam powiedziec, ze dobrze wybralam swoich kandydatow - zwyciezyli i wierze, ze odegraja powazna role w konstrucji Europy....juz nie dla nas ale dla naszych dzieci i wnukow.

senior A.P.
08-06-2009, 21:01
A co najwazniejsze, podreperuja swoj budzet domowy .
Nie byli Europejczykami,teraz juz sa !
Narod sie jakos wyzywi,z glodu nie umrze.
Pytanie tylko co z rzadem,bo ci ostatnio zaduzo sie kloca.
Moze by tak jeden dwor zlikwidowac,po co nam dwa dwory rzadowe (prezydenta i premiera) i do tego ich swity ?
No chyba,ze chodzi o tymczasowosc i do momentu az sie zagryza ,a potem to juz bedzie jeden rzad europejski,ten dopiero bedzie rzadzil !

wankabor
12-06-2009, 09:26
Wybrana do EP prof. Joanna Seneszyn na swoim blogu http://wiadomości.onrt.pl/blogi/senyszyn.blog.onet.pl,380366639,blog.html pokazała swoją wysoką klasę jako człowiek i polityk, dziękując swoim zwolennikom i przeciwnikom. Mam nadzieję, że będąc posłem EP będzie "walczyć" o lepszą przyszłość dla wszystkich.

wankabor
12-06-2009, 09:32
http://wiadomosci.onet.pl/blogi/senyszyn.blog.onet.pl,380366639,blog.html - powtarzam nr strony blogu ,ponieważ powyżej wkradł się błąd

Lila
12-06-2009, 10:09
Wybrana do EP prof. Joanna Seneszyn na swoim blogu http://wiadomości.onrt.pl/blogi/senyszyn.blog.onet.pl,380366639,blog.html pokazała swoją wysoką klasę jako człowiek i polityk, dziękując swoim zwolennikom i przeciwnikom. Mam nadzieję, że będąc posłem EP będzie "walczyć" o lepszą przyszłość dla wszystkich.

Taka klasa to norma wszędzie , poza krajem.

Bez przesady .

Tylko u nas dziękuje się za oddanie znalezionego portfela.Tak jakby możliwe było inne wyjście .Karalne.

senior A.P.
12-06-2009, 11:33
Klasa z "zioberkami" drwina dnia.
No i ten rozbrajajacy usmiech od Warszawy do Brukseli !

A "dziady" ,coz im zostalo jak dentysta podrozal - pokaza ostatni kiel ?
Z porcelanka sie wygrywa a nie z opadla szczeka.