PDA

View Full Version : Dzien Matki w Polsce


Alisia
26-05-2009, 12:52
To a Mother
Who Means the World to Me




Like a teacher's hand,
You guided me to the right.
Like a friend,
You were a schoulder to cry on.
Like an angel,
You watched over me protectively.
Like doctor
You healed me when I hurt.
Like superhero,
You were the smartest and strongest of all.
Like the sun,
You shone your brightness down an me.
Mother,You will never know
how much You really mean to me.
I hope You are as proud of youself
as Im of You
I love You


Wszystkim Matkom Polkom-Matka Polka i Amerykanka.

Alisia
26-05-2009, 22:19
O MAMIE

Przywracasz nadzieję,
dodajesz skrzydeł kiedy się śmieję,
A kiedy płaczę
i twarz w Twych ramionach chowam,
wtedy jak plaster działają Twoje słowa.
Wiem,
że i Tobie jest ciężko,
że nieraz cichutko szlochasz,
ale proszę Cię bądź zawsze blisko,
bo Kocham Cię ponad wszystko.
W nikim oparcia nie znajdę
i życie me pójdzie na marne.
Mamo prowadź mnie przez świat
do piękniejszych życia dat..

Może po polsku

JAGODA57
27-05-2009, 00:33
Dzień Matki - historia i tradycja

Dzień Matki w Polsce obchodzimy co roku 26 maja.
W Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki 1923 roku w Krakowie.
W Anglii w XVII - XIX wieku w czwarta niedzielę Wielkiego Postu obchodzono Niedzielę u Matki (Mothering Sunday). Był to dzień wolny od pracy w którym dorosłe pracujące dzieci wracały do domów rodziców i przynosiły podarki dla matek.
W USA 1858 nauczycielka Anna Reeves Jarvis ogłosiła Dni matcznynej pracy (Mothers' Work Days), od roku 1872 Julia Ward Howe promowała Dzień Matek dla Pokoju (Mother's Day for Peace). W roku 1905 Anna Jarvis (córka Anny Reeves Jarvis) wywalczyła ustanowienie Dania Matki (Mother's Day).
W 1914 roku Kongres USA ustanowił ten dzień świętem narodowym . Wypada on zawsze w drugą niedzielę maja.

JAGODA57
27-05-2009, 00:50
Dziękuję za życzenia...

i... przesyłam w odwrotnym kierunku

http://www.blogownik.pl/pliki/blog/0604/2297/436/kwiatki_na_dzien_matki_max_t2.jpg

BarbaraK
27-05-2009, 01:18
Właśnie chciałam założyć taki wątek,ale nie wyszlo.Nie umiem.Ponieważ ja nigdy nie bylam matką,chcialabym zebyście się podzieliły wrazeniami z Waszego Święta.My z męzem niestety tylko byliśmy w odwiedzinach na cmentarzu.Pozdrawiam Was wszystkie.

BarbaraK
28-05-2009, 00:19
Miłe seniorki żadna z Was nie chciała się pochwalić jak spędziłyście Dzień Matki.Czyżbyście nie ochodziły tego święta?

mimoza
29-05-2009, 17:20
bachakuj - no cóż tak bardzo prosisz - ale ja nie mam się czym chwalić.
Dzień jak co dzień. Córka z rodziną mieszka we Wrocławiu - była telefoniczna rozmowa, potem mail ze zdjęciami wnuków i cmokaski do słuchawki.
Ja natomiast byłam na cmentarzu u Mamy i Teściowej.
Zapaliłam lampki, podlałam kwiatki i puściłam łezkę.
Wieczorem w domu wypiłam herbatkę z rumem - za zdrowie swoje i na zdrowie, bo jestem lekko podziębiona.
Tyle w skrócie. Pozdrawiam :) - Cz

JAGODA57
29-05-2009, 18:06
Ja mam czworo dzieci.Najstarsza córka jest w Danii,więc życzenia były telefoniczne.Pozostała trójka zjawiła się osobiście.Dostałam róże i prezent (wspólny od całej czwórki)-elegancki przybornik do manicure i dużego słonia.Od dawna kolekcjonuję figurki słoni,koniecznie z trąbą podniesioną do góry,bo takie przynoszą szczęście.
Była ładna pogoda.Można było pobiesiadować w ogrodzie.
Mam to szczęście,że żyją jeszcze moja mamę i teściowa.Złożyłam im życzenia telefonicznie.Z kwiatami pojechałam do nich razem z mężem następnego dnia.

E-zikoapteka_pl
12-07-2012, 12:33
uważam, że to bardzo piękne święto. Bo chociaż mamę się kocha na co dzień i na co dzień powinno się wspierać i szanować, to w ten jeden dzień w roku mama może mieć wolne od "bycia mama", od wszystkich domowych obowiązków. Tego dnia to my dzieci powinniśmy zrobić mamie śniadanie, obiad, posprzątać mieszkanie czy pójść na zakupy, a mama powinna tego dnia odpoczywać:)