PDA

View Full Version : E-cmentarze - pamięć o zmarłych w Internecie - komentarze


kimip
28-05-2009, 01:34
Komentarz do artykułu: E-cmentarze - pamięć o zmarłych w Internecie (http://www.senior.pl/153,0,E-cmentarze-pamiec-o-zmarlych-w-Internecie,3040.html)
--------------------
Hmmmm... korzystanie z wirtualnych świeczek jest niemoralne!

tadeusz50
28-05-2009, 07:41
Hmmmm wyciągniecie artykułu z
E-cmentarze - pamięć o zmarłych w Internecie
30-10-2007
mamy maj gdzie tam do listopada..
a czy moralne.? Gdy koś ma grób bliskich gdzieś w świecie?

marzenna79
02-06-2009, 21:55
Ja uważam, że wirtualne cmentarze są potrzebne i na pewno spełniają swoją rolę.
Ja osobiście korzystam z cmentarza wirtualnego dla zwierząt i jestem szczęśliwa, że mam tutaj grób mojego pupila.
Mój Sukces został spopielony i nie mam jego grobu w realnym świecie.
Odwiedzam zatem wirtualnie jego grób, zapalam świeczki, kładę kwiaty i wspominam go...

Basia.
03-06-2009, 00:02
Moim zdaniem takie wirtualne cmentarze są potrzebne, życie pisze przeróżne scenariusze.

Rayton
22-08-2009, 17:28
Hmmmm... korzystanie z wirtualnych świeczek jest niemoralne!


„Wirtualne mogiły odwiedza prawie pół miliarda internautów z całego świata. W ten sposób najłatwiej podtrzymać pamięć o zmarłych.” – czytamy w serwisie zaduszki.pl.

"Pecunia non olet".
Najmniej tutaj chodzi o zmarlych, to przecierz zywi bawiac sie wirtualna iluzja beda musieli za to slono placic.
Najlepsza jest idea posmiertnych e-maili. Nareszcie zyciowi tchorze beda mieli szanse szczerze sie wypowiedziec.

Natomiast haslo:„Nasze wirtualne kwiaty są zawsze świeże, a znicze palą się przez wiele miesięcy.” uwazam za wyjatkowo cyniczne. Skierowane do klienteli, ktora chce sie obnosic ze swoja zaloba po znajomych w sieci.

qwerew
11-10-2009, 18:51
W serwisie Virtualheaven.pl jest to określone jako miejsce pamięci a nie cmentarz (chodzi tu o historię i biografię a nie miejsce kultu, którym jest prawdziwy cmentarz). Zakładając, że dość dużo ludzi zapala świeczkę na prawdziwym grobie, osoby o której nie wie zbyt dużo - szczególnie tyczy się to stosunkowo młodych, zapracowanych, uważam to za dobrą ideę. Wnuki mogą poczytać kim byli ich dziadkowie. Zapalą świeczkę 1 listopada a potem wchodzą na taką stronę i czytają komu ją zapalili, oglądają zdjęcia i stają się bardziej świadomi swojej rodziny. Nie kosztuje to ich żadnego nakładu pracy - wyciągania wiadomości od starszych osób w rodzinie, bawienia się w rodzinnego reportera. Po prostu mają wszystko podane na tacy.

rydz
28-10-2009, 20:09
Z jedna nogą w grobie rozmawiają o cmentarzach-to chyba żałosne i żenujące.Uważam,ze seniorzy powinni podejmować tematy optymistyczne.Walczyć o każdą chwilę tu i teraz,bo dana tylko raz,a nie ciamkać w kołko"pamiętaj ,ze umrzesz

tadeusz50
28-10-2009, 21:03
Z jedna nogą w grobie rozmawiają o cmentarzach-to chyba żałosne i żenujące.Uważam,ze seniorzy powinni podejmować tematy optymistyczne.Walczyć o każdą chwilę tu i teraz,bo dana tylko raz,a nie ciamkać w kołko"pamiętaj ,ze umrzesz
Rydzu
To czy jedną nogą to nie wiadomo, tak jak nie wiadomo kto pierwszy w kolejce. Czasem młody i zdrowy wczoraj był, dziś go już nie ma. tym co odeszli należy się szacunek i wspomnienie.
Wszyscy odejdziemy wcześniej czy później ale odejdziemy Ty też i Twoi bliscy również

wuere'le
28-10-2009, 21:30
Rydzu, jeśli czujesz się jedną nogą tam.., to twoje zmartwienie.
Zauważ, że tu wszyscy, po mimo wielu sprzecznych poglądów, potrafią rozmawiać i o sprawach smutnych i wesołych. Wmawianie nam, że jesteśmy jedną nogą gdzieś tam, jest grubą przesadą, a podejmowanie takich tematów świadczy jedynie o naszej witalności i otwarciu na wszelkie tematy. Zauważ jeszcze, że w postach nie ma jakiegoś smętku, ani, jak piszesz ciamkania, jest za to optymizm i zdrowe podejście do życia, a stara maksyma "pamiętaj, że umrzesz" jest doskonałym drogowskazem do unikania wszystkiego, co może nam zaszkodzić.
Acha, spójrz na moje motto na dole.

Kontousuniete
29-10-2009, 00:17
nie ciamkać w kołko"pamiętaj ,ze umrzesz

Memento mori:) :D

baburka
29-10-2009, 22:14
Z jedna nogą w grobie rozmawiają o cmentarzach-to chyba żałosne i żenujące.Uważam,ze seniorzy powinni podejmować tematy optymistyczne.Walczyć o każdą chwilę tu i teraz,bo dana tylko raz,a nie ciamkać w kołko"pamiętaj ,ze umrzesz
Śmierć jest integralną częścią życia. Lęk przed nią oznacza lęk przed życiem. Świadomość skończoności czasu, jaki jest nam dany, implikuje jakość życia, a przynajmniej teoretycznie tak dziać sie powinno.

e.gajewska
23-06-2011, 14:42
To nie to samo ,co zapalenie znicza na realnym cmentarzu.To taka droga na skróty,aby szybciej,łatwiej,prędzej
a gdzie chwila zadumy,wspomnienia,łza-może?
A może moment na pytanie--co jest po śmierci-śmierć ?
http.org.śmierć

e.gajewska
23-06-2011, 14:42
To nie to samo ,co zapalenie znicza na realnym cmentarzu.To taka droga na skróty,aby szybciej,łatwiej,prędzej
a gdzie chwila zadumy,wspomnienia,łza-może?
A może moment na pytanie--co jest po śmierci-śmierć ?
http.org.śmierć