PDA

View Full Version : Ciekawe miejsca, piekne widoki, mila atmosfera....gdzie warto spedzic wakacje_

beza
01-06-2009, 21:48
Jak spedzamy tegoroczne wakacje

Jadzia_G
01-06-2009, 22:36
każdy z nas ma swoje ulubione miejsca na wakacje. Ci którzy mają grubsze portfele - napewno gdzieś za granicą. A ja nawet gdybym miała ten wypchany portfel - niezmiennie od lat nad nasze ukochane morze. Czuje się tam doskonale i tak jak tu miewam bezsenne noce - tam śpie dosłownie jak suseł.

martunia
01-06-2009, 22:38
Ja mam remont.
Urlopu w roku, niet.

beza
01-06-2009, 22:46
ale chyba macie ulubione miejsca na wakacje?

Chyba kazdy z nas ma (moze we wspomnieniach) jakies miejsca o ktorych moze duzo opowiedziec , ktore dzialaja na niego kojaco i sa tymi ulubionymi niezapomnianymi?

krystynacz46
01-06-2009, 23:32
Moje ciekawe miejsce ,to obecnie gdzie żyje i przyjdzie mi spędzać urlopy już do końca życia (jestem już na dożywotnim urlopie.;)

ansty
02-06-2009, 04:47
Miałam takie miejsce-naszą działkę w Beskidach, w lesie pełnym grzybów. Już nie mam, ponieważ zmarł mój Edzio i działkę sprzedałam. Bez niego bycie tam straciło sens.Nowy właściciel zaprasza mnie do przyjazdów,lecz to już nie jest przyjemne-za dużo wspomnień i żalu.

Krycha.
02-06-2009, 07:53
Witam.
Moje ulubione wakacje, to te nad naszym morzem. Od wielu lat jeździmy,kiedyś z synem, obecnie z mężem na tygodniowe pobyty w różne miejsca na naszym wybrzeżu. Od rosyjskiej granicy, po Szczecin. Jest jedno miejsce gdzie wracam na dłużej, to Łeba. Byłam tam już wiele razy i nie mam dość.
Jeździmy do Łeby w czerwcu i sierpniu, wtedy jest mniej turystów.Jak pogoda dopisze, wybieramy się 15 czerwca.

beza
02-06-2009, 20:29
Miałam takie miejsce-naszą działkę w Beskidach, w lesie pełnym grzybów. Już nie mam, ponieważ zmarł mój Edzio i działkę sprzedałam. Bez niego bycie tam straciło sens.Nowy właściciel zaprasza mnie do przyjazdów,lecz to już nie jest przyjemne-za dużo wspomnień i żalu.
Tak dzialka potrafi wiazac.
Ja kiedys nie lubiłam dzialki, zieleni przy ktorej zawsze cos trzeba było porobic, ale to był chyba uraz z dziecinstwa bo bedac dzieckiem rodzice wyszukiwali argumenty by dzieci zbieraly agrest, pozeczki i inne owoce a to nie było dla dzieciaka rozrywka.
Jednak minelo pare ładnych długich lat i teraz sama sie dziwie ze działka jest czyms co moze urzekac.Gdzie sie fajnie wypoczywa.
Uwielbiam teraz wszelkie prace w ogrodku, przy zieleni i kwiatach.Potem gdy po tej pracy sie wypoczywa i patrzy na to stworzone własnorecznie otoczenie i roslinki ktore rosna w oczach ........... to czuje fajna satysfakcje i wewnetrzna radosc.
Troszke pracy na powietrzu i widac EFEKT.Miłe uczucie.

beza
02-06-2009, 20:40
Witam.
Moje ulubione wakacje, to te nad naszym morzem. Od wielu lat jeździmy,kiedyś z synem, obecnie z mężem na tygodniowe pobyty w różne miejsca na naszym wybrzeżu. Od rosyjskiej granicy, po Szczecin. Jest jedno miejsce gdzie wracam na dłużej, to Łeba. Byłam tam już wiele razy i nie mam dość.
Jeździmy do Łeby w czerwcu i sierpniu, wtedy jest mniej turystów.Jak pogoda dopisze, wybieramy się 15 czerwca.
Nie czesto bywam nad morzem chociaz lubie tą przestrzen i widoki.
Fajnie miec swoje ulubione miejsce nad bałtykiem i czesto tam wracac bo zna sie kazdy kącik i czuje sie pewnie człowiek jak u siebie. W latach 70-tych czesto bywałam na koloniach w krynicy morskiej ale kiedy po latach tam pojechałam z rodzina i chcialam pokazac im moje ulubione i zapamietane obrazy ....to byłam zdumiona bowiem w pamieci i wspomnieniach były one ogromne, wielkie (np. łajba gdzie mozna cos smacznego zjesc itd) ..... faktycznie istnieja ale raczej sa male i nie takie WIELKIE jak zapamietałam.

Oczy dzieci jednak inaczej skanuja wspomnienia , ale sentyment w sercu do Krynicy Morskiej pozostal i pamietam dokładnie jeszcze dzis gdzie co było i jak fajnie było.Oczywiscie nadal pewne budynki i miejsca itd. sa gdzie dawniej były tylko teraz jest to wszystko odmalowane, wyremontowane ale wielkosci jest ta sama.....................urocze..........KING SIZE!

Fajne wspomnienia!

ansty
02-06-2009, 20:43
Masz całkowitą rację Alutko!!! a kiedy na dodatek możesz połazić za grzybkami-sama przyjemność.Teraz uprawiam ogródek domowy/ wtedy też!!/ i miło patrzyć jak wszystko pięknie kwitnie i rośnie.Pozdrawiam!!

beza
02-06-2009, 21:01
Masz całkowitą rację Alutko!!! a kiedy na dodatek możesz połazić za grzybkami-sama przyjemność.Teraz uprawiam ogródek domowy/ wtedy też!!/ i miło patrzyć jak wszystko pięknie kwitnie i rośnie.Pozdrawiam!!
O tak!
zdobywanie grzybków i spacer po lesie to juz dodatek do uczty!
Uwielbiam grzybki....pychota!
Z obieraniem, czyszczeniem ja zawsze mam problem (nie przepadam za ta praca ) bo te smakolyki raczelepiej zawsze sie lepiej i szybciej zjada , ale coz.......jak mawiaja bez pracy nie ma kołaczy.
Las z grzybami przy działce to .................. COS FANTASTYCZNEGO!

Zrobiłas mi apetytu!

Krycha.
02-06-2009, 22:05
Oczy dzieci jednak inaczej skanuja wspomnienia , ale sentyment w sercu do Krynicy Morskiej pozostal i pamietam dokładnie jeszcze dzis gdzie co było i jak fajnie było.Oczywiscie nadal pewne budynki i miejsca itd. sa gdzie dawniej były tylko teraz jest to wszystko odmalowane, wyremontowane ale wielkosci jest ta sama.....................urocze..........KING SIZE!

Fajne wspomnienia!

To prawda, miejscowości zmieniają się, rozbudowują, szczególnie ta małe. Ale zmieniła się też atmosfera w tych miejscach. Jeszcze dziesięć lat temu, Łeba wieczorami i nocą tętniła życiem, co kawałek w kawiarenkach na dworze śpiewały jakieś zespoły i soliści. Nie były to występy na wielkim poziomie, ale było wesoło. Teraz ludzie pochowali się w lokalach, wieczorem na ulicach jest smutno, chyba, że ktoś , gdzieś wrzeszczy. Mnie brakuje tamtej atmosfery, mniej w tym było pieniędzy, ale więcej radości.

beza
30-06-2009, 00:45
jestem b. ciekawa czy tez tak parno i duszno [jak w szklarni] teraz jest nad morzem ?

slyszalam dzisiaj ze "parno-duszne "sa tam tylko ceny a jaka pogoda ?

Krycha.
30-06-2009, 07:21
Byłam w Łebie od 15 czerwca, dziesięć dni. Pogoda taka sobie, nie padało, ale dość mocno wiało. Ceny żywności, do przyjęcia. Ceny pokoi (łazienka, telewizor, lodówka) od 30 zł do 45 zł, od osoby. Mało wczasowiczów, dużo wolnych miejsc, można było wybierać bez rezerwacji. Dlatego wybieram czerwiec i koniec sierpnia na wyjazdy.

Krycha.
30-06-2009, 07:36
http://i39.tinypic.com/dvt1te.jpg

Takie było niebo,

Krycha.
30-06-2009, 07:39
http://i39.tinypic.com/of1q2r.jpg

a tak na plaży.

Zdzisia
30-06-2009, 08:29
A ja mieszkam nad morzem i pewnie dlatego lubię wyjeżdżać w góry.Chętnie bym się pokąpała w ciepłych wodach na Słowacji,ale niestety teraz dla mnie za drogo.(EURO).Te wakacje będę prawie na pewno spędzać nad morzem, niestety.

Zdzisia
30-06-2009, 08:38
W Polsce mamy tyle pięknych miejsc,gdzie może ciekawie spędzać czas. Zagranica mnie nie nęci.Gorącego słońca już nie lubię,do turystyki pieszej też się już nie nadaję,ale na góry w Polsce (można na szczyty wjeżdżać kolejką) czy piękne jeziora chętnie bym popatrzała. Może się jeszcze uda.

Lila
30-06-2009, 08:39
A ja mieszkam nad morzem i pewnie dlatego lubię wyjeżdżać w góry.Chętnie bym się pokąpała w ciepłych wodach na Słowacji,ale niestety teraz dla mnie za drogo.(EURO).Te wakacje będę prawie na pewno spędzać nad morzem, niestety.

A sprawdzałaś oferty z Węgier ? Hajduszoboszlo , cudowne ciepłe źródełka i przystępna cena zawsze była .

Zdzisia
30-06-2009, 08:42
A sprawdzałaś oferty z Węgier ? Hajduszoboszlo , cudowne ciepłe źródełka i przystępna cena zawsze była .
W tym roku to nie tylko o pieniądze chodzi. Muszę podreperować zdrowie.

beza
30-06-2009, 11:02
http://i39.tinypic.com/dvt1te.jpg

Takie było niebo,
o rany .....ale CUDNY domek
......to w łebie?

C
U
D
O

jasinek123
30-06-2009, 12:53
Zdzisiu
zapraszamy w śląski beskid Czantoria można wiechać
Skrzyczne można wjechać
szyndzielnia można wjechać
Góra Żar można dojechać kolejką

Krycha.
30-06-2009, 16:34
o rany .....ale CUDNY domek
......to w łebie?

C
U
D
O

To cudo to hotel " Neptun", jedna z atrakcji w Łebie.
Przepięknie położony budynek, zbudowany w 1903 roku.

jakempa
30-06-2009, 23:14
Moim ulubionym miejscem, pelnym pięknych wspomnień jest Kołobrzeg, gdzie bardzo często / zdarzalo się że bylismy w okresie festiwalu piosenki żolnierskiej/ jezdzilismy jeszcze za dawnych lat, Od 20 lat jeżdżę do ciep lych krajów, a dodatkowo jezdzę w moje ukochane góry, obojętnie,Sudety, czy Tatry, w tym roku, bylam w Tunezji i w sierpniu jadę w Bieszczady, co do ceny--Tunezja tańsza niż nasze morze

Boga
01-07-2009, 00:30
No piękna Łeba,Kołobrzeg też.Urocza Krynica Zdrój i wiele , wiele innych miejsc. Myślę, że to nie miejsca,ale ludzie, wspomnienia i cząstka zostawionego serca powoduje, że jest pięknie i piękne są wspomnienia.To ciepło naszych serc sprawia, że dane miejsce jest urokliwe.

beza
01-07-2009, 17:08
Zdzisiu
zapraszamy w śląski beskid Czantoria można wiechać
Skrzyczne można wjechać
szyndzielnia można wjechać
Góra Żar można dojechać kolejką
blylam w tych wymieninych miejscah bylam kilka razy.....fakt jest co wspominac.....
na gorze Zar...... udało mi sie nawet załapac i latalam kilka razy motolotnia bylo..... zjawiskowo a fotki sa wyjatkowe,

potem pyszne jedzeni zaserwowano na tym szczycie gory...w restaur. jakaąs tamtejsza specjalnosc ....pyszny placek ajk ziemniaczany z ostrym i smacznym sosem z duzymi kawal. miesiwa.....nazwy nie pamietam.....pycha

potem spacer.....i podziwianie na tej gorze duzego wodnego zbiornika-impoujaca budowla...elektrowna.....ale niestety gora Zar -jej slawny odcnek zaczrowany....nie cofnał mojej maszyny pod gore .......butelke tak, i mam to na film. utrwalone, samochody tez jechaly pod gore same a motor ze mn nie chcial........

fajne miejsca!

beza
01-07-2009, 17:20
Moim ulubionym miejscem, pelnym pięknych wspomnień jest Kołobrzeg, gdzie bardzo często / zdarzalo się że bylismy w okresie festiwalu piosenki żolnierskiej/ jezdzilismy jeszcze za dawnych lat, Od 20 lat jeżdżę do ciep lych krajów, a dodatkowo jezdzę w moje ukochane góry, obojętnie,Sudety, czy Tatry, w tym roku, bylam w Tunezji i w sierpniu jadę w Bieszczady, co do ceny--Tunezja tańsza niż nasze morze
to fakt unas ceny sa malo atrakcyjna zacheta do wypoczynku w kraju tez o tym sie przekonuje

fakt taniej jest B.CZESTO za ganica....nawet paliwo jest czesto tansze nizu nas itp....

beza
01-07-2009, 17:24
No piękna Łeba,Kołobrzeg też.Urocza Krynica Zdrój i wiele , wiele innych miejsc. Myślę, że to nie miejsca,ale ludzie, wspomnienia i cząstka zostawionego serca powoduje, że jest pięknie i piękne są wspomnienia.To ciepło naszych serc sprawia, że dane miejsce jest urokliwe.
O TAK......klimt, atmosfere czynia ludzie......

masz CALKOWITA racje!

jakempa
02-07-2009, 10:34
A tak wogóle, to jeszcze zależy z kim spędzamy urlop, czy nie zdarzyło się Wam nieraz pojechać z kimś, kto nawet najpiękniejszy urlop zepsuł?