PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko... XVI cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
04-06-2009, 17:14
Witam na nowym wątku ..ach co się będzie działo...Wybory do PE !!...Wióry będą lecieć !!!:D :D

Na starym wątku jest wypowiedź Poli .Proszę szanownych forowiczów o stosunek doń .:)

wierna Eliza
04-06-2009, 17:19
Witam na nowym wątku ..ach co się będzie działo.. !!!:D :D

Z okazji rocznicy teoretycznego upadku komuny i biesiady czwartkowej,
wznoszę toast
za założycielkę tematu....
ponieważ działo to armata..
oby ci się dobrze armatowało.

Lila
04-06-2009, 17:21
Z okazji rocznicy teoretycznego upadku komuny i biesiady czwartkowej,
wznoszę toast
za założycielkę tematu....
ponieważ działo to armata..
oby ci się dobrze armatowało.

Dziękuje pięknie.

Szczególnie za teoretyzowanie .:D

Kazik
04-06-2009, 17:42
Mnie też Kwaśniewski nie obchodzi, ale jaki przykład mogłem podać? Mieliśmy może prezydentów "na pęczki" i na dodatek z jednej partii z preziami? Olek dobrze wspierał Millera, SLD i wszystkich kolesiów, a także kampanię wyborczą. Bezpartyjny był tylko na niby, dla mediów. O to mi chodziło. Tylko jemu tego nikt nie wypominał. Obecnie co L.K. zrobi to albo wspieranie PiS, lub kampania wyborcza do PE.

Teraz zrozumiałe?

POLA
04-06-2009, 17:43
Witam na nowym wątku ..ach co się będzie działo...Wybory do PE !!...Wióry będą lecieć !!!
O jejku, a w sobotę też można te pióra wyrywać, czy mordka w kubeł?:D
Na starym wątku jest wypowiedź Poli .Proszę szanownych forowiczów o stosunek doń .:)
ładnie to tak? Wśród starych mnie zostawić...wątków i jeszcze apelować do forowiczów, żeby sie ustosunkowali, tylko do której mojej wypowiedzi?
A ja do Ciebie też klepałam...w klawiaturkę.:D

Lilko moja miła, a co z proponowaną przeze mnie ankietą kto za, a nawet przeciw i jakim partiom?
Tyś specjalistka, to do Ciebie ten głos kieruję, bo ja się na tym nie znam, nic, a nic, absolutnie.:mad:

POLA
04-06-2009, 17:53
Mnie też Kwaśniewski nie obchodzi, ale jaki przykład mogłem podać? Mieliśmy może prezydentów "na pęczki" i na dodatek z jednej partii z preziami? Olek dobrze wspierał Millera, SLD i wszystkich kolesiów. Bezpartyjny był tylko na niby, dla mediów. O to mi chodziło. Tylko jemu tego nikt nie wypominał. Obecnie co L.K. zrobi to albo wspieranie PiS, lub kampania wyborcza do PE.

Oni się żarli jak wszyscy diabli, tylko do pewnego czasu udawało im się to skrzętnie ukryć przed ludem.:D

Umknęło Ci jedno: można być sympatykiem określonej opcji, natomiast nie wypada jawnie opowiadać się tylko po jednej ze stron i jawnie nawoływać do głosowania na tę jedyną prawą i sprawiedliwą, jeśli jest się prezydentem kraju, a nie partii.

Tera zrozumiałe?:D

Lila
04-06-2009, 17:58
Skopiuje se , bo zapomnę...

Widzieć to może i nie, na szczęście, ale jego permanentne pohukiwania do likwidowania partii do tej pory huczą mi w uszach.
Tobie nie?

Poległ od kłów i pazurków powiadasz? No co Ty, wszak to żołnierz, co prawda spoczywający niejako i na wychodźctwie, ale pazurkom i kłom na pewno by się nie kłaniał, co najwyżej kulom może, ale nie sądzę, zahartowany w LWP pod okiem generała..

A jeszcze co do Lenina.
Co to ja chciałam ? Radziłam rzadowi PO ,aby wybił emerytów .Coś w związku z artykułami na temat braków w ZUS-ie.
Jako grupę żrącą za darmo , jak niegdyś burżuje .
Wybiło się i spokój .

Senior może się i nie kłaniał , ale skoro dostał rozkaz wymarszu z Klubu ? Nie wiesz jak to z żołnierzem ? Rozkaz to rozkaz .Ja jestem Kowalski ...a to pani Kowalska ..i tam takie.

Co do ankiet ?
Nie biorę nigdy udziału .Mam niechęć wrodzoną do odpytywania mnie .Więc jakże mam zaproponować coś , w czym nie będę uczestniczyć ?
No i społeczność tutaj nie jest ( niestety ) reprezentatywna w stosunku do Narodu . Ot , trzydzieści i trochę , starowin płci obojga .Tyle pisze .
Tylko szumu robią przy tym.:)

waclaw46
04-06-2009, 19:31
To co czytam na tym forum to niektórych powinno się wysłać na badania tak zatrzetrzewionych dawno nie widziałem.Lila to osoba która widzi tylko jedną oppcjkę wszelkie dyskusję o innych opcjach do niej nie dochodzą 12 236 świadczą o jej osobowości większość nie chce dyskutować o idolach.Seniorzy nie tylko mają racje ci co napisali 1000 czy 2000 postów
pozdrowienia od tego co myśli inaczej

Lila
04-06-2009, 20:47
To co czytam na tym forum to niektórych powinno się wysłać na badania tak zatrzetrzewionych dawno nie widziałem.Lila to osoba która widzi tylko jedną oppcjkę wszelkie dyskusję o innych opcjach do niej nie dochodzą 12 236 świadczą o jej osobowości większość nie chce dyskutować o idolach.Seniorzy nie tylko mają racje ci co napisali 1000 czy 2000 postów
pozdrowienia od tego co myśli inaczej

Ależ miły Wacku ( sorki ) .
Dochodzą do mnie ,jak to ująłeś , dyskusje .
Nawet ostatnio przyznałam ci rację , czego nie zauważyłeś , w zacietrzewieniu .

Ale nie muszę się zawsze zgadzać z twoją pełowską wizją rzeczywistości .Wolno mi ? Wolno.
Tobie wolno mieć inne zdanie ? Także .

A co ja zrobię ,że ględzisz ? I wiesz , ja jestem tu dawno.A jak ci chodzi o ilość postów , to tu nie płacą od słowa.
Też żałuję .:rolleyes:

jip
04-06-2009, 21:35
Ależ miły Wacku ( sorki ) .
Dochodzą do mnie ,jak to ująłeś , dyskusje .
Nawet ostatnio przyznałam ci rację , czego nie zauważyłeś , w zacietrzewieniu .

Ale nie muszę się zawsze zgadzać z twoją pełowską wizją rzeczywistości .Wolno mi ? Wolno.
Tobie wolno mieć inne zdanie ? Także .

A co ja zrobię ,że ględzisz ? I wiesz , ja jestem tu dawno.A jak ci chodzi o ilość postów , to tu nie płacą od słowa.
Też żałuję .:rolleyes:
Ja tam nie wiem czy nie płacą, ja korzystam, ale poza płaceniem, czasem ....., nieraz wydaje mi się, że moja teściowa to Anioł.... ona potrafi pomyśleć.... czasem,...

Lila
04-06-2009, 21:46
Ja tam nie wiem czy nie płacą, ja korzystam, ale poza płaceniem, czasem ....., nieraz wydaje mi się, że moja teściowa to Anioł.... ona potrafi pomyśleć.... czasem,...

Ooooo , z czego korzystasz ?:cool:

Teściowe , obdarzone wieloletnimi zięciami , na ogół potrafią myśleć .Nawet główkować , cokolwiek to oznacza.:)

wierna Eliza
04-06-2009, 21:49
na ogół potrafią myśleć .Nawet główkować , cokolwiek to oznacza.:)Opisz to dokładniej,to ciekawe.

POLA
04-06-2009, 22:55
Lila! miód dla Twego serca w RM, cacko, mniam, dr JRN oraz taki dziennikarz, który kiedyś dorabiał w teleczymś tam o 17., dawno to było, a teraz posiwiał i udziela się w mediach toruńskich i jeszcze jakiś specjalista od sekcji w różnych partiach.

Szalenie zajmująca audycja, znowu się nie wyśpię.:D Wytyczne są, do głosowania, i na jakim poziomie!
Dowiedziałam się, że zwycięstwo PO załatwił Rokita, a właściwie to chyba Rywin, bo od niego się zaczęło i Jasio wtedy błysnął. Ciekawa teoria, nie?
A słuchacze? Dzwonią, a jakże, a tych inaczej myślących sie wycisza.:D

POLA
04-06-2009, 23:13
Skopiuje se , bo zapomnę...
A jeszcze co do Lenina.
Co to ja chciałam ? Radziłam rzadowi PO ,aby wybił emerytów .
Jako grupę żrącą za darmo , jak niegdyś burżuje .
Wybiło się i spokój .

Senior może się i nie kłaniał , ale skoro dostał rozkaz wymarszu z Klubu ? Nie wiesz jak to z żołnierzem ? Rozkaz to rozkaz .Ja jestem Kowalski ...a to pani Kowalska ..i tam takie.

Co do ankiet ?
Nie biorę nigdy udziału .Mam niechęć wrodzoną do odpytywania mnie .Więc jakże mam zaproponować coś , w czym nie będę uczestniczyć ?
No i społeczność tutaj nie jest ( niestety ) reprezentatywna w stosunku do Narodu . Ot , trzydzieści i trochę , starowin płci obojga .Tyle pisze .
Tylko szumu robią przy tym.:)
Se kopiuj, do woli.:D
To niedobry pomysł, burżuje to pasożyty ponoć, choć nie wszystkie, a emeryci zasłużeni w pracy raczej, to się nie godzi ich wybijać, jak kaczki za przeproszeniem.
Precz z teoriami Lenina!

A kto nam wyprowadził wojsko ludowe sztuk jeden w postaci AP z naszego forum? Rozkaz jakiś był?

Eee tam, Ty nie musisz głosować, ale poświęcić się dla ludu forowego - możesz przecież choć musu nie ma oczywista oczywistość.:)

POLA
04-06-2009, 23:49
RM i J.R. Nowakowi?

Łatwo.
Nie tak dawno, bo do wczoraj pan Migalski, nowy nabytek PiSu do PE, był mocno wspierany przez RM jako istota płci męskiej o niezależnych poglądach.

Dzisiaj dostał po łbie od JRN za co? za niezależność poglądów właśnie, bo ośmielił się był powiedzieć to, czego żadną miarą powiedzieć nie powinien, bo przyzwolenia nie miał.

A poszło o to, że Migalski potwierdził, że w jakimś sensie RM skłamało w sprawie Zwiefki i będzie musiało za rozsiewanie nieprawdy przeprosić.
Otóż Migalski - zdaniem Nowaka - nie miał prawa tak mówić, bo on, jako ten, który rozsiewa te rewelacje, będzie się odwoływał od wyroku, więc głoszenie, jakoby stacja dyrektora Rydzyka miała przeprosić jest kłamstwem, najbezczelniejszym.

Co na to podpadnięty Migalski?
Czuję się z tym lepiej, bo miałem wrażenie, że nie było to poparcie bezinteresowne. Że ktoś w przyszłości będzie mógł się upominać o coś.
Teraz Migalski już wie, że na poparcie RM i JRN trzeba sobie zapracować, nawet głoszeniem nieprawdy.

POLA
04-06-2009, 23:57
dowcipny stał sie u progu niebytu:

W dwudziestą rocznicę obalenia komizmu Polska była w centrum zainteresowania całego świata.
Trzeba wyjątkowego poczucia humoru, żeby wybory sprzed 20. lat nazwać komizmem, nie?
Mam nadzieję, że do rana komizm zamieni się w komunizm, ale tylko na papierze oczywiście.:D

Lila
05-06-2009, 00:23
Pola...Eee tam, Ty nie musisz głosować, ale poświęcić się dla ludu forowego..

A w życiu.Lud chce mnie wdeptać w glebę za przekonania,nie przyjmując do wiadomości ,że bez mojej miłości do PiS-u , nie miałby o czym pisać w tym wątku.
Bo ileż mogłby pisać do ściany ?

To niech se lud zakłada co chce .Wątków pełno .Precz mi z GUS-em .Obrzydł mi doszczętnie .

POLA
05-06-2009, 00:26
Jeszcze się poznęcam nad Dziennikiem, za Katarynę, bo Palikot sam popędzi im kota.:D
Goście zza zagranicy rozwiali nasze obawy, że tylko my pamiętamy...
Wybaczam wpadki zwłaszcza w sytuacji groźby procesów...z powodu wpadek innego typu.

Angela Merkel o nas:
My, Niemcy, mamy dług wdzięczności wobec naszych przyjaciół w Polsce. W walce o wolność miało swój udział wielu, ale to wy, Polacy, szczególny.
Ładnie.
Vaclav Havel:
To, co wydarzyło się w Polsce, prawdopodobnie było znakiem, że nie ma drogi odwrotu.
Szef komisji europejskiej, Jose Manuel Barrosso wydał specjalne oświadczenie pełne zachwytów na temat roli naszego kraju w upadku komunizmu.
Polska utorowała drogę do pokojowego zjednoczenia kontynentu europejskiego.
No i dobrze mi się dzień kończy, a teraz posłucham II części Rozmów niedokończonych w towarzystwie JRN i Reszczyńskiego, który wszelkie mądre i analityczne telefony słuchaczy przypisuje nie zwykłym ludziom, ale dziennikarzom.:D Taki desant nie wiadomo skąd?

Jak to swój swego wyczuje, a ponadto na miejscu słuchaczy poczułabym się dotknięta takim podejrzeniem, bo co to znaczy: że do RM dzwonią sami tacy...hmm...nierozgarnięci?
Nieprawda, zdarzają się całkiem mądre wypowiedzi, choć, przyznaję, zwykle nie trwają zbyt długo. Z powodu braku czasu antenowego zapewne.:D

Przed północą było o walorach PiSu i nie-walorach lewicy, Libertasu, teraz zaczyna się "oprawiać" PO.

Dobranoc.

POLA
05-06-2009, 00:33
Pola.....

A w życiu.Lud chce mnie wdeptać w glebę za przekonania,nie przyjmując do wiadomości ,że bez mojej miłości do PiS-u , nie miałby o czym pisać w tym wątku.
Bo ileż mogłby pisać do ściany ?

To niech se lud zakłada co chce .Wątków pełno .Precz mi z GUS-em .Obrzydł mi doszczętnie .
GUSu też nie lubię.
Lud Cię wdeptać nie chce, miłościwy bywa...czasem;), a pisać...zawsze jest o czym, tematów, jak trunków ci u nas dostatek.:D

Kazik
05-06-2009, 02:20
http://img188.imageshack.us/img188/9578/lenink.jpg (http://img188.imageshack.us/my.php?image=lenink.jpg)

siekierka
05-06-2009, 08:53
Pałkownik Kowaliow z byłego ZSSR ujawnił na internetowej stronie "Ministierstwa Inostrannych Dieł", że winę za wybuch II Wojny Światowej ponosi Polska, bo nie zgodziła sie na skromne acz uzasadnione żądania Hitlera oddania Niemcom Gdańska oraz budowy eksterytorialnej autostrady do niego z niemiec.:mad:
Dlatego też Krasnaja Armia musiała wkroczyć w granice burżuazyjnej Polski, aby osłonić biednych Ukraińców, Białorusinów, Litwinów przed ohydnymi Polakami.:cool: :D

jip
05-06-2009, 09:16
Ooooo , z czego korzystasz ?:cool:

Teściowe , obdarzone wieloletnimi zięciami , na ogół potrafią myśleć .Nawet główkować , cokolwiek to oznacza.:)
Wiesz porównywałem teściową z Tobą i myślałem, że ona to Anioł, ale tylko w porównaniu, a Twój zięć też uważa Cię za Anioła? czy nie ma głosu? a co do myślenia masz rację , czasem potrafią....

Lila
05-06-2009, 09:29
Wiesz porównywałem teściową z Tobą i myślałem, że ona to Anioł, ale tylko w porównaniu, a Twój zięć też uważa Cię za Anioła? czy nie ma głosu? a co do myślenia masz rację , czasem potrafią....

Stara prawda,że mózg zmienia się pod wpływem umysłu ,a umysł - mózgu ,jest tu widoczna niczym na tacy.:D

Jip , sorki ...niczego Ci nie ujmując ,ale Tyś jest starszy poniekąd pan ,i Twoja teściowa musi mieć koło 90 -tki.To jej do Aniołów blisko nawet.

ps.ciekawe to wyciaganie rodziny w dyskusjach w necie .
Co Ciebie obchodzi mój zięć i inne członki ?
Może on w "skinach '' robi i lata w kapturze tropiąc takich dziadków i ucząc ich patriotyzmu na glebie poznańskiej ?

ps2.mnie nie obchodzi Twoja teściowa , teść i żaden szwagier .

jip
05-06-2009, 09:57
Stara prawda,że mózg zmienia się pod wpływem umysłu ,a umysł - mózgu ,jest tu widoczna niczym na tacy.:D

Jip , sorki ...niczego Ci nie ujmując ,ale Tyś jest starszy poniekąd pan ,i Twoja teściowa musi mieć koło 90 -tki.To jej do Aniołów blisko nawet.

ps.ciekawe to wyciaganie rodziny w dyskusjach w necie .
Co Ciebie obchodzi mój zięć i inne członki ?
Może on w "skinach '' robi i lata w kapturze tropiąc takich dziadków i ucząc ich patriotyzmu na glebie poznańskiej ?

ps2.mnie nie obchodzi Twoja teściowa , teść i żaden szwagier .
No pewno, że obchodzi, mnie też czasem współczują, ale moja teściowa, nie taka stara, wcześnie zaczynałem.....

Lila
05-06-2009, 10:08
No pewno, że obchodzi, mnie też czasem współczują, ale moja teściowa, nie taka stara, wcześnie zaczynałem.....

Choćbyś zaczynał w przedszkolu , to w roli zięcia kogolwiek na forum , nie możesz się postawić .
Spojrzyj na pesel .
Co innego jakbyś szwagrem chciał być.

siekierka
05-06-2009, 12:53
Mam nadzieję, że Pola będzie mogła powtórzyć,o czym mówił o 5:30 z rana jej idol - Antoni M ... (ustawa o cenzurze ).:mad:
Ja niestety zaspałem, obudziłem sie dopiero na Anioł Pański,
dlatego nie mogłem go w odowiednim czasie wysłuchać. :confused:

POLA
05-06-2009, 14:02
Pałkownik Kowaliow z byłego ZSSR ujawnił na internetowej stronie "Ministierstwa Inostrannych Dieł", że winę za wybuch II Wojny Światowej ponosi Polska, bo nie zgodziła sie na skromne acz uzasadnione żądania Hitlera oddania Niemcom Gdańska oraz budowy eksterytorialnej autostrady do niego z niemiec
Siekierko, idiotów nie brakuje nigdzie, u nas też:D, a już od dzisiejszego ranka, kiedy w najlepsze chrapałeś, ktoś tam z byłego sowieckiego związku przepraszał za wypisane głupoty i tę głupotę usunięto.
Ale pisiakom w to graj, woda na młyn, co?
Może akcję jaką zbrojną zorganizujesz?;)

Mam nadzieję, że Pola będzie mogła powtórzyć,o czym mówił o 5:30 z rana jej idol - Antoni M ... (ustawa o cenzurze ).
Ja niestety zaspałem, obudziłem sie dopiero na Anioł Pański,
dlatego nie mogłem go w odowiednim czasie wysłuchać.
Jeśli o Macierewiczu piszesz, to Pola na ogół nie słucha takich, którzy mają obłęd w oczach, a Antoni ma, nie tylko w oczach zresztą:D, to po pierwsze. A po drugie: jaki on mój idol! No coś Ci się zapewne poplątało w skołatanej główce i skierowałeś swoją wypowiedź do niewłaściwej osoby.

Natomiast ucieszę Cię zapewne informacją, że wysłuchałam po 7:00 Twojego patrona ideologicznego, LK, brata JK, w radiowej Jedynce i...dobrze mi się dzień zaczął bo ten pan, jak zwykle, nieźle mnie rozśmieszył.

POLA
05-06-2009, 14:55
między PO a PiSem.

Ta pierwsza partia posłużyła się nieprzyzwoitym obrazkiem z hasłem: "Gdzie PiS ma dopłaty do polskiego rolnictwa?" i tekstem:"Po wyborach do Europarlamentu (PiS) ma zamiar wejść w koalicję z Brytyjską Partią Konserwatywną. A to właśnie ta partia domaga się zmniejszenia, a nawet zlikwidowania dopłat dla rolnictwa w mniej zamożnych krajach. Czyli także u nas."

Prezes JK jest oburzony zarówno formą jak i treścią, zarzucając tej ostatniej mijanie się z prawdą.
Tym niebywałym chamstwem PO przekroczyła wszelkie granice.
To bzdura, że opowiadaliśmy się za likwidacją dopłat dla rolnictwa
Ale Kalinowski tak się odezwał:
Merytorycznie, to co jest napisane na tym plakacie, jest prawdą. Jarosław Kaczyński rzeczywiście, będąc w Brukseli, postulował zniesienie dopłat. Ale sama forma tego plakatu mi się nie podoba. .
Mnie też. Sikorski taki dał głos:
Polityka rolna to bardzo ważny aspekt działań Unii. Nasi rolnicy najbardziej skorzystali na dopłatach. Jeżeli wchodzi się (PiS) w alians z torysami, których znam i którzy są przeciw dopłatom, jeżeli zawiera się taki egzotyczny sojusz, to wyborcy wiejscy powinni mieć szansę to rozliczyć.
No to ja już nie wiem, jak się ten biedny rolnik połapie w tym galimatiasie, ale jakoś musi. Natomiast mnie urzekł komentarz Żelichowskiego:
Platforma pokazała to co miała. Najpierw Janusz Palikot pokazał obcięte świńskie łby czy ryje. Rozumiem, że teraz Platforma pokazała to, co jej zostało.
Brawo, panie Żelichowski, brawo, dowcipnie i z klasą.:D

siekierka
05-06-2009, 15:00
Nic tak nie martwi, jak skleroza, która rypie przyjaciół. Ja z dziesięć razy już powtarzałem, że nie głosowałem na PiS, bo jest dla mnie zbyt liberalny, a Ty, z uporem godnym lepszej sprawy wmawiasz mi sympatię do tej partii. Ale trudno, taki widać mój los. że musze świecić oczyma (czy oczami?) za innych. Pewnie dlatego wzrok mi siada coraz bardziej i muszę stale kombinować, jak cokolwiek przeczytać. A Pan M...(ustawa o cenzurze) chyba jednak jest Twoim idolem
skoro regularnie słuchasz Radia M...(ustawa o cenzurze),o czym sama informowałaś - bo gdzieżbyś usłyszała, jak nie tam Ojca Tadeusza R...(ustawa o cenzurze) czy profesora Jerzego N... (ustawa o cenzurze).

ed-q
05-06-2009, 15:37
Do Poli!
Jeśli chcesz aby Cię szanowano, jako partnera w dyskursie, to musisz być WIARYGODNA! Tak się złożyło, że i ja słuchałem omawianych przez Ciebie audycji RM i stwierdzam, że po prostu KŁAMIESZ jak najęta (czyżby rzeczywiście?), szczególnie o tym „wyciszaniu” słuchaczy „inaczej myślących” (post # 30). Było bowiem zupełnie inaczej! Wręcz odwrotnie! Będzie to można sprawdzić na stronie http://www.radiomaryja.pl/ gdy ta audycja zostanie opublikowana.
Sądzę, że wiesz z jakiego powodu (prawie) „zamilkłem” na tym forum. Po prostu nie potrafiłem odpłacać „pięknym za nadobne” PANIOM, które nie przebierały w słowach pod moim adresem, o czym pisałem w innych miejscach.
Jest mi więc bardzo przykro, że musiałem tak otwarcie nazwać Twoje poczynania.

To że masz sprecyzowane polityczne poglądy, wynikające z Twojego dotychczasowego życia, jest zupełnie zrozumiałe. To że chcesz (wręcz) wyśmiewać Twoich politycznych przeciwników - też rozumiem. Ale czynienie tego w sposób jaki demonstrujesz
( i to od dawna!) jest nie do przyjęcia, bo przede wszystkim poniża Ciebie! A ja kobiety zawsze szanowałem i szanuję, o czym możesz przekonać się czytając moje posty. Stąd moje rozterki!

PS. Ewentualnej repliki nie będzie!

senior A.P.
05-06-2009, 17:16
Dwadziescia lat minelo jak jeden dzien i co ?
Komunizm zamieniono w komunokapitalizm i komunisci maja sie dobrze.
Wczoraj poswietowali, oczywiscie tych co zaproszono , a mojego generala Wojciecha Jaruzelskiego z przyczyn mi niewiadomych pominieto.
Teraz to juz calkiem jestem przekonany,ze on komunista nie byl,jezeli go na swiecie komunistow nie bylo.
Najbardziej promieniowala "legenda solidarnosci" w "faktach po faktach",tak,ze juz nawet red. K.Durczok nie potrafil ukryc swego zdziwienia z "bohaterstwa solidarnosci" i zwyciestwa komunizmu nad komunizmem.
Ciekawe co w dalszych planach komunistow bedzie ?

jip
05-06-2009, 17:45
Do Ed-q RM słucham czasami i jakkolwiek będziesz próbował bronić tego radia nie możesz stwierdzić, że z jego anteny leci sam obiektywizm, bo tak nie jest. Radio katolickie powinno być i powinniśmy mieć możliwość posłuchania audycji katolickich. Ale nie może to być radio które nawołuje do podziałów, a nawet do nienawiści, radio katolickie powinno starać się łączyć a nie dzielić. Tak nie jest mówiąc niby prawdę propaguje trzecią prawdę (wg Ks. Tisznera) czyli ***** prawdę. Czasem słucham RM i to co słyszę wywołuje u mnie grymas pobłażania a powinno być "jako i my wybaczamy..." nie ma w tym radio tej zasady niestety. Zresztą sam już piszesz o Gebelsie - właśnie tam wszystko albo prawie wszystko podobnie kojarzą, albo wskazują takie porównania... no to trochę mojego zdania na ten temat....

POLA
05-06-2009, 18:19
Do Poli!
Jeśli chcesz aby Cię szanowano, jako partnera w dyskursie, to musisz być WIARYGODNA! Tak się złożyło, że i ja słuchałem omawianych przez Ciebie audycji RM i stwierdzam, że po prostu KŁAMIESZ jak najęta (czyżby rzeczywiście?), szczególnie o tym „wyciszaniu” słuchaczy „inaczej myślących” (post # 30). Było bowiem zupełnie inaczej! Wręcz odwrotnie! Będzie to można sprawdzić na stronie http://www.radiomaryja.pl/ gdy ta audycja zostanie opublikowana.
Sądzę, że wiesz z jakiego powodu (prawie) „zamilkłem” na tym forum. Po prostu nie potrafiłem odpłacać „pięknym za nadobne”PANIOM, które nie przebierały w słowach pod moim adresem, o czym pisałem w innych miejscach.
Jest mi więc bardzo przykro, że musiałem tak otwarcie nazwać Twoje poczynania.

To że masz sprecyzowane polityczne poglądy, wynikające z Twojego dotychczasowego życia, jest zupełnie zrozumiałe. To że chcesz (wręcz) wyśmiewać Twoich politycznych przeciwników - też rozumiem. Ale czynienie tego w sposób jaki demonstrujesz
( i to od dawna!) jest nie do przyjęcia, bo przede wszystkim poniża Ciebie! A ja kobiety zawsze szanowałem i szanuję, o czym możesz przekonać się czytając moje posty. Stąd moje rozterki!

PS. Ewentualnej repliki nie będzie!
1. Jeśli chcesz zarzucać mi kłamstwo, wypada to udowodnić, a nie jest to możliwe ze względu na nieobecność nagrania na stronach radia.
2. Słucham Rozmów niedokończonych w radiu, a nie odtwarzanych, bo te odtwarzane mogą być niepełne, niekompletne. Piszę - mogą, co nie oznacza , że są. Tego nie wiem.

Audycje, o których mowa, trwają od 21:40 do północy i często, zwłaszcza te polityczne, mają swój ciąg dalszy po północy, mniej więcej do 2:00.
Nigdy nie sprawdzałam rzetelności elektronicznego przekazu – nie mam czasu, ale kto wie, czy się nie poświęcę i nie sprawdzę audycji, w której brał udział dr Nowak i red. Reszczyński, zwłaszcza w tych fragmentach, w których odzywają się słuchacze. Sprawdzę, czy jest pewien komentarz do wypowiedzi jednego ze słuchaczy i słuchaczki. Na razie tyle w tej sprawie. Na razie.

3. Nie wiem, z jakiego powodu zamilkłeś mam nadzieję, że nie z mojego, nawet nie wiem, czy Twoje i moje wypowiedzi gdzieś się skrzyżowały, bo Twoja obecność na forum jest raczej…nieobecna.
4. Moje poglądy, moje wypowiedzi nie muszą Ci odpowiadać, nie musi Ci odpowiadać także styl, jakim się posługuję i wyjścia masz dwa: albo podjąć polemikę, albo po prostu nie czytać tego, co tu zostawiam.
Jest jeszcze trzecie wyjście: możesz zgłosić do moderatora czy administracji o wyrzucenie mnie z forum za sianie nieprawdy, za obrażanie Ciebie czy kogokolwiek. Wolno Ci, bo tu się takie praktyki stosuje.
5. Nie czyń sobie wyrzutów, że tak otwarcie nazwałeś moje poczynania. Wolę zarzuty otwartym tekstem, nawet niesłuszne i pozbawione podstaw, niż działania zza węgła, uprawiane poza forum za pomocą poczty prywatnej, bo że ma to miejsce, wiem nie od dzisiaj.
6. Nie oczekuję, żebyś mnie szanował tylko dlatego, że jestem kobietą. Zarabianie na szacunek wyłącznie z powodu płci nie jest dla mnie satysfakcjonujące.
7. Tytułem swojego wpisu chciałeś mnie uderzyć i to Ci się udało, ale po chrześcijańsku Ci wybaczam, ze względu na Twój wiek – jak sądzę - wszakże Goebbelsa przeżyłeś.
Po tylu razach, które los mi zgotował, życie mnie wiele nauczyło i zahartowało, więc i tę potwarz przyjmuje z podniesioną przyłbicą, bo... [B]Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać, że zakończę dość pompatycznie, ale jednak klasykiem.

PS Najprościej jest naurągać i…czmychnąć – repliki nie będzie.
Można i tak, ale to jakieś…niemęskie chyba.;)

POLA
05-06-2009, 18:43
Nic tak nie martwi, jak skleroza, która rypie przyjaciół.
Oj, mam większe zmartwienia.;)

Ja z dziesięć razy już powtarzałem, że nie głosowałem na PiS, bo jest dla mnie zbyt liberalny, a Ty, z uporem godnym lepszej sprawy wmawiasz mi sympatię do tej partii.
Widać 10x to stanowczo za mało, a poza tym...tak rzadko polemizujesz ze mną, że mogę nie pamiętać, co tam i gdzie wypisywałeś rok temu na przykład.
Ale trudno, taki widać mój los. że musze świecić oczyma (czy oczami?) za innych. Pewnie dlatego wzrok mi siada coraz bardziej i muszę stale kombinować, jak cokolwiek przeczytać
Świecić możesz na oba sposoby, bo jedna i druga forma poprawna, o oczy chodzi.
Na problem z odczytywaniem mam sposób, służę pomocą, ale nie w tym wątku.

A Pan M...(ustawa o cenzurze) chyba jednak jest Twoim idolem
skoro regularnie słuchasz Radia M...(ustawa o cenzurze),o czym sama informowałaś - bo gdzieżbyś usłyszała, jak nie tam Ojca Tadeusza R...(ustawa o cenzurze) czy profesora Jerzego N... (ustawa o cenzurze).
Litości!
1. Czy pisałam tutaj coś o cenzurze?
2. Macierewicz nie jest chyba tak częstym gościem w RM i dlaczego mieszasz go z cenzurą?
Zaiste nie pojmuję, więc dopraszam się wyjaśnień.:D
3. W imię prawdy:JRN to doktor, z habilitacją, a profesorem jest takim, jak mój nauczyciel historii w szkole średniej.:D

siekierka
05-06-2009, 19:37
Polu! Wszak nawiasowym dopiskiem (ustawa o cenzurze) chciałem przypomnieć o poddawaniu działaniu takiej ustawy wypowiedzi nieprawomyślnych za czasów komuny - dziś oficjalnie to się nazywa poprawnością polityczną która pozwala na niszczenie wszystkiego ,co nie jest zgodne z linią polityczną prezentowaną przez oficjalne władze i partie. O ile pamiętam, za niepoprawność polityczną mozna trafić nawet do więzienia. I dlatego ... (ustawa o cenzurze).:D

Kazik
05-06-2009, 19:43
http://www.youtube.com/watch?v=a_4ByubZJIU -guma balonowa
http://www.youtube.com/watch?v=Pk0-sgJ6mf0&NR=1 -pieśń o dziadku
No i jeszcze dla mówiących po ang. coś wesołego. Tusk wita się z Condoleezza Rice. Tłumaczenie dałem gdy to było tuż po tej wizycie. Zadziwia mnie jednak to, że mając zamiar startu na prezydĘta (pisownia Jip-ka) nie uczył się ang. (później również). A na studiach w U.G. nie miał języka?

No to pomijając to wszystko, jest kompletnym leniem. Mógł parę zdań (napisanych przez tłumacza) wykuć "na blachę" i wyklepać jak paciorek, nawet jakby np. to miało być po japońsku.
http://www.youtube.com/watch?v=teAk8iTrMzg

Kazik
05-06-2009, 21:05
Pola ma zawsze wytłumaczenie. Albo postu nie zrozumie (raczej uda, że nie rozumie), lub przekręci wypowiedź. Czasem zacytuje część postu, lub zrobi składak cytatu. W sposób, że mogę wyglądać na zwolennika SLD lub Samoobrony. Już jej o tym wiele razy pisałem. Ale nie wytłumaczyła dlaczego tak spreparowało niby cytat, że wygląda identycznie jakby senator Ziętek tu na seniorku napisał i jest cytowany. O tym że treść cytatu była made by Pola, też chyba jasne.

Rozumiem nienawiść PO (i zwolenników) do Ziętka, który ich **** i poszedł do Libertasu. Ale praktyki kłamstw przenosić na seniorka? Wystarczy że rząd ma do tego specjalistów. Żeby zrobić taki "niby cytat" to trzeba wykonać kilka operacji. Próbkę tego napisałem jej w #127 na str 9.

Wytłumaczenia tego dlaczego tak zrobiła to nadal brak. Już się nie spodziewam. Widzę że inni też się poznali na dyskutantce. Nawet jak napisała że PiS stocznie sprzedał, podałem link jak pani komisarz domaga się od Tuska sprzedaży, to i tak czasem jej trudno zrozumieć, że nie można żądać sprzedaży już sprzedanego. Pamiętacie przecież jak UE przedłużała nam terminy?

A teraz popatrzcie na pracę Poli. Jak ładnie preparuje cytaty. Kto tu wystąpi następnym razem? Może Obama?:D http://www.klub.senior.pl/polityka/t-quo-vadis...polsko...-xv-cz.co-z-ta-polska-page7-4616.html post #97

POLA
05-06-2009, 22:48
Polu! Wszak nawiasowym dopiskiem (ustawa o cenzurze) chciałem przypomnieć o poddawaniu działaniu takiej ustawy wypowiedzi nieprawomyślnych za czasów komuny - dziś oficjalnie to się nazywa poprawnością polityczną która pozwala na niszczenie wszystkiego ,co nie jest zgodne z linią polityczną prezentowaną przez oficjalne władze i partie. O ile pamiętam, za niepoprawność polityczną mozna trafić nawet do więzienia. I dlatego ... (ustawa o cenzurze).:D
Siekierko, daj mi święty spokój z cenzurą, bo mam do niej awersję, wrodzoną że tak powiem.:)

POLA
05-06-2009, 23:39
Pola ma zawsze wytłumaczenie.
Trudno nie mieć, jak się ma.
Albo postu nie zrozumie (raczej uda, że nie rozumie), lub przekręci wypowiedź. Czasem zacytuje część postu, lub zrobi składak cytatu. W sposób, że mogę wyglądać na zwolennika SLD lub Samoobrony.
1. Twoje niektóre posty są...nienachalnie przejrzyste czasem i nie tylko ja mam problem z dotarciem do sedna.
2. Postów nie przekręcam, ale jak mi wpadniesz w ręce, zrobię z Ciebie... sznurek do snopowiązałek.;)
3. Jesteś cały zaPiSiały i wolno Ci. Do reszty nie pasujesz...chyba.
4. Cytuje się tylko tę część wypowiedzi, do której sie odnosisz. Nie ma obowiązku przywoływania całości tekstu. Jeśli w szkółce uczyli Cię inaczej, to źle.
Już jej o tym wiele razy pisałem. Ale nie wytłumaczyła dlaczego tak spreparowało niby cytat, że wygląda identycznie jakby senator Ziętek tu na seniorku napisał i jest cytowany. O tym że treść cytatu byłamade byPola, też chyba jasne.
1. Ja Ci to wyjaśniałam i nic nie poradzę, że nie pojmujesz.
2. Zwracałam Ci uwagę na Twój błąd merytoryczny: Ziętek nie był senatorem.
Rozumiem, że Zaremba i Ziętek to ta sama litera w nagłosie, ale osoby jak najbardziej różne. No cóż, to też dla Ciebie za trudne, jak widać.

Rozumiem nienawiść PO (i zwolenników) do Ziętka, który ich **** i poszedł do Libertasu. Ale praktyki kłamstw przenosić na seniorka?
Nienawiść PO do Ziętka?:D
Ty jesteś trzeźwy?
Ziętek startuje z listy PPP, nie Libertasu.

Widzę że inni też się poznali na dyskutantce.
Poczta pantoflowa działa? Niech działa, mnie tonie przeszkadza. Nawet mi się to podoba, koalicja przeciwko Poli.:D

Nawet jak napisała że PiS stocznie sprzedał, podałem link jak pani komisarz domaga się od Tuska sprzedaży, to i tak czasem jej trudno zrozumieć, że nie można żądać sprzedaży już sprzedanego. Pamiętacie przecież jak UE przedłużała nam terminy?
To jest taka sama prawda jak z Ziętkiem, który według Ciebie ponoć senatorem jest, z PO uciekł i startuje z listy Libertasu.

A teraz popatrzcie na pracę Poli. Jak ładnie preparuje cytaty. Kto tu wystąpi następnym razem? Może Obama
Obama nie, ale Ty - na pewno.:D
Zdrowia życzę, wielopłaszczyznowego.

POLA
05-06-2009, 23:55
Ludowcy przeżyją zawód, ale będzie on niczym w porównaniu z rozgoryczeniem PiS.
O braciach:
Wszystko pójdzie nie tak, jak sobie to wymarzyli. Liczą, że nasycą swój wielki apetyt polityczny, a tymczasem pozostanie głód i rozczarowanie.
Być może chodzi o to, że Zbigniew Ziobro w pewnym momencie skonfliktuje się z założycielami PiS. Może równie dobrze chodzić o jego aktywność w Parlamencie Europejskim, która nie będzie na rękę braciom Kaczyńskim

Nie wierzę tym wróżbom.
Jak kto ma ochotę, poczytać może tutaj:http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article393971/Wrozka_Te_wybory_beda_dla_wielu_tragiczne.html

Kazik
06-06-2009, 01:33
Trudno nie mieć, jak się ma.

1. Twoje niektóre posty są...nienachalnie przejrzyste czasem i nie tylko ja mam problem z dotarciem do sedna.
2. Postów nie przekręcam, ale jak mi wpadniesz w ręce, zrobię z Ciebie... sznurek do snopowiązałek.
3. Jesteś cały zaPiSiały i wolno Ci. Do reszty nie pasujesz...chyba.
4. Cytuje się tylko tę część wypowiedzi, do której sie odnosisz. Nie ma obowiązku przywoływania całości tekstu. Jeśli w szkółce uczyli Cię inaczej, to źle.

1. Ja Ci to wyjaśniałam i nic nie poradzę, że nie pojmujesz.
2. Zwracałam Ci uwagę na Twój błąd merytoryczny: Ziętek nie był senatorem.
Rozumiem, że Zaremba i Ziętek to ta sama litera w nagłosie, ale osoby jak najbardziej różne. No cóż, to też dla Ciebie za trudne, jak widać.

Nienawiść PO do Ziętka?:D
Ty jesteś trzeźwy?
Ziętek startuje z listy PPP, nie Libertasu.

Poczta pantoflowa działa? Niech działa, mnie tonie przeszkadza. Nawet mi się to podoba, koalicja przeciwko Poli.:D

To jest taka sama prawda jak z Ziętkiem, który według Ciebie ponoć senatorem jest, z PO uciekł i startuje z listy Libertasu.

Obama nie, ale Ty - na pewno.:D
Zdrowia życzę, wielopłaszczyznowego.
Mieć rację lub mieć zawsze rację (w/g siebie) to ogromna różnica Polu.

Ad1 Piszę i uzasadniam podając źródło (linki), czego u Ciebie brakuje. Oprócz Ciebie zawsze nie rozumie Jip, ale on się psa pyta zamiast teściowej lub kilkanaście razy p o w o l i poczytać.
Ad2 Może lepiej damskie stringi?
Ad3 Jak takie odmienić POprawnie dla Poli, przesiąkniętej Pełem do kości?
Ad4 Pewnie, że tak, ale jak cytat ma 3-4 słowa z wielu zdań to i odnosisz się zupełnie nie na temat. Całości (bardzo długie) cytuje Jip . Może nie potrafi inaczej? Nawet regulamin tu tego nie poleca. Ale to jak czasem piszesz "jego pies i pchły":)

Ad1bis I vice versa
Ad2 bis Zgadza się, to w #135 wyjaśniałaś, ale nadal tam nie napisałaś o kogo konkretnie chodzi. Jest też Jerzy Ziętek (przedwojenny) jakiś pomnik kombinują dla niego. Ale jest też taki Jerzy Ziętek: cytuję--W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskał mandat poselski z listy PO. Kandydując w okręgu katowickim, otrzymał 11 886 głosów.
Jest najmłodszym wnukiem Jerzego Ziętka, Jorga. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zi%C4%99tek_(polityk)

Pewnie wnuczek generała. Ziętków "jak mrówków", samych Jerzyków dużo. A temu nawet imienia nie dałaś. Jak tu zgadywać o kim piszesz? Żadnej profesji mu nie dałaś ani źródła skąd to masz. Bo RM nie słucham jak Ty, więc ja nie skojarzę z tym.

No to o tym gościu pisałaś czy też nie? Jest z PO, ale może już nie. Co prawda poseł nie senator, ale mu dobrze życzę (senatora) jak się nie dopcha do większego żłobu.

Na koniec wyjaśnię, że nie poczta pantoflowa przekazuje o Twojej wiarygodności (lub braku), lecz siekierka napisał do Ciebie-a to było jakieś 3 posty wstecz.

Myślałem, że się domyślisz. Przecież domyślasz się nawet co złego w przyszłości zrobi PiS. Ale u PO to normalka -zawsze medialna oczywiście.

Również życzę zdrowia-nieustającego.

Lila
06-06-2009, 18:47
Lubię Ewę Ziętek !!!

Więcej pisać nie mogę , bo cisza ma być.A ten co się odezwie , to za bałwana ma robić.

Czytam ,że jakaś koalicja jest ?

Ja nie należę do żadnej .Mam uraz historyczny , od czasów drugiej światowej .Wiem tylko ,że koalicjant zawsze może odwrócić się doopskiem , i co wtedy ? Zonk .
Szkoda krwi przelanej .Polskiej przede wszystkim .

POLA
06-06-2009, 19:26
dziękuję.
Siekierki to Ty nie wykopuj, on dzielny chłopak, sam sobie ze mną poradzi.:D

Przestań kręcić z tym Ziętkiem, walnij się w tors i przyznaj, że palnąłeś bzdurę, myląc go z Zarembą.
Nie pierwsza to Twoja wpadka, przypomnij sobie dialog z Alsko, na temat ortografii.;)
Ze Stocznią Gdańską też Ci nie wyszło.
Trochę z przeszłości:
Niedługo po objęciu stanowiska Lech Kaczyński prezesem stoczni uczynił swego doradcę ds. przemysłu okrętowego Andrzeja Jaworskiego, sekretarza PiS na Pomorzu. Jaworski z biznesem stoczniowym nigdy nie miał do czynienia. Z wykształcenia jest etnologiem. Jego atut to zaufanie głowy państwa..

- Jestem jedną z niewielu osób w państwie, która ma bezpośredni numer telefonu komórkowego pana prezydenta - chwali się. - Oczywiście tego nie nadużywam, ale gdyby stocznia tego potrzebowała, nie wahałbym się.
Finał był taki:
Stocznia Gdańsk wreszcie w prywatnych rękach. Właścicielami ponad 80 proc. akcji spółki zostanie ISD Polska, spółka-córka ukraińskiego Związku Przemysłowego Don-basu. Wczoraj na konto stoczni wpłynęło 20 proc. kwoty, jaką ISD musi zapłacić za podwyższenie kapitału. Cała transakcja będzie kosztowała firmę 400 mln zł.
Jest to informacja z 17.10.2007, a stało się za rządów obu bliźniaków.(http://www.bankier.pl/wiadomosc/Stocznia-Gdansk-znajdzie-sie-w-rekach-Ukraincow-1653986.html)

W prasie i tv trąbiono na ten temat dość sporo i bardzo różnie.
12.05.2009
O pomoc i interwencję na rzecz obrony Stoczni Gdańsk zwrócił się prezydent Lech Kaczyński w listach przesłanych do prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki i premier tego kraju Julii Tymoszenko. Właścicielem Stoczni Gdańsk od końca 2007 r. jest należąca do ukraińskiego Donbasu spółka ISD Polska. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1355,title,Lech-Kaczynski-prosi-o-pomoc-przywodcow-Ukrainy,wid,11121142,wiadomosc.html?ticaid=18293&_ticrsn=3

Wszyscy namieszali, od czasów Rakowskiego.
Polecam Ci jeszcze wywiad z LK w Newsweeku. Stocznię trzeba ratować nawet wtedy, gdyby była nierentowna, bo to pomnik.
A mnie na te kwiatki nie stać.

Aha, jeszcze jedno: dlaczego JK, wbrew związkowcom, nie zgadza się na powołanie komisji śledczej w sprawie SG?

Ale najprościej winę zrzucać na PO, prawda? Bo to pasuje, a reszta jest milczeniem? Nie jest i dlatego pewni związkowcy wycofali się z debaty z Tuskiem.

A teraz idę trzepać dywaniki...przed wyborami trzeba zrzucić kurz wszelki.:)

POLA
06-06-2009, 19:41
ale namawiać wolno:
Niech Polska cała nie da ciała!

Nieważne, czy jesteś stary czy młody, zdrowy czy chory – idź na wybory!

Nie bądź wiśnia, nie lej w pory – idź na wybory!

Kolejarze i murarze, pielęgniarki i doktory – na wybory!

Idźcie, idźcie, kochani, bo jeden taki odgraża się, że dopóty będzie wierszoklecił, dopóki nie dorobimy się odpowiedniej frekwencji.:D

Lila
06-06-2009, 19:42
Dzisiaj D-day .Święto również naszych weteranów , choć prezydent z kozą i kogutem galijskim , nie pomyślał o ich zaproszeniu .

Brygada Pancerna Gen .Maczka .
Chociaż my pamiętajmy .A także o tym ,że komunistyczny rząd , polski z nazwy , pozbawił generała obywatelstwa.

senior A.P.
07-06-2009, 11:12
Polonusi nie chcieli glosowac a bylo to wczoraj .

Lila
07-06-2009, 13:20
Senior , już drugi milion będziesz płacił .

Za co trumnę kupisz ?

POLA
07-06-2009, 20:33
Kiepska ta nasza frekwencja, niestety.:mad:
W moim obwodzie - też kiepściutko, na 13:30 nawet nie 20%, a przecież było to już po mszach.

Patriotyzm to nie hasła, to czyny, my jednak wolimy przelewać krew, natomiast do działań w czasie pokoju potrzebujemy.... kaskadera.;)

Jest mi wstyd, za tych, którzy wygniatają z powodu ogólnego niechciejstwa domowe kanapy i czekają, aż samo się zrobi.
Nie zrobi się samo.

tadeusz50
07-06-2009, 20:38
Polu byłem z Atosem na spacerze i widziałem, że ludziska idą głosować. Może praca, może wypad poza miasto. zobaczymy.

wankabor
07-06-2009, 20:57
Ja już glosowała,. jutro sprawdzę ile osób głosowało tak jak ja.

jano43
07-06-2009, 20:59
Specjalnie się tym,którzy nie głosują,nie dziwię.Wykazują się
raczej zdrowym rozsądkiem niż brakiem patriotyzmu.
Problem w tym,że aczkolwiek czynność ta nosi zaszczytną nazwę wyborów to jednak nie daje możliwości wyboru.
Ten już został dokonany przez gremia partyjne.W istocie
"głosuje" sie na listy partyjne i niezależnie od tego kogo się
wskaże ze statystyki wynika,że wygrywają ci z pierwszych
miejsc.Patrioci myślą,że głosowali jak chcieli,tyle,że wybrali kogo trzeba.

Lila
07-06-2009, 21:19
Racja Jano...

Pola , faktycznie mało głosujacych .TVN podaje ,że najmniej - woj .mazowieckie .
Warszawa olała wybory ??

bogda
07-06-2009, 21:21
No u nas chyba powinno być dobrze, bo do lokali szły pielgrzymki w "sukienkach".

Lila
07-06-2009, 21:23
No u nas chyba powinno być dobrze, bo do lokali szły pielgrzymki w "sukienkach".

W jakich sukienkach ?
Białych ?:D Z kapturkiem ?

bogda
07-06-2009, 21:24
W białych, czarnych, brązowych i z kapturkiem :D

Lila
07-06-2009, 21:26
W białych, czarnych, brązowych i z kapturkiem :D

Czyli Jasna Firma i okolice ?

No , przynajmniej ktoś uświadomiony .:D

bogda
07-06-2009, 21:34
Nooo.
Trza było chodzić na nauki :D

POLA
07-06-2009, 21:37
Pola , faktycznie mało głosujacych .TVN podaje ,że najmniej - woj .mazowieckie .
Warszawa olała wybory ??
Polska oblała, bo Polakom się nie chce, a Jano nie ma racji, bo swoją niezgodę na taki stan można zaznaczyć, w inny sposób, tylko musi się chcieć.

Idę się wtopić w serwisy.

Lila
07-06-2009, 21:39
Warszawa nie olała .:)
Tylko województwo .

POLA
07-06-2009, 21:43
A reszta?
A może by tak przymusowe wprowadzić jak w Belgii? Po dobroci... nie da rady.;)

Mar-Basia
07-06-2009, 21:45
Kiepska ta nasza frekwencja, niestety.:mad:
W moim obwodzie - też kiepściutko, na 13:30 nawet nie 20%, a przecież było to już po mszach.

Patriotyzm to nie hasła, to czyny, my jednak wolimy przelewać krew, natomiast do działań w czasie pokoju potrzebujemy.... kaskadera.;)

Jest mi wstyd, za tych, którzy wygniatają z powodu ogólnego niechciejstwa domowe kanapy i czekają, aż samo się zrobi.
Nie zrobi się samo.

Hiszpania jest bardzo liberalnym krajem i "cudzoziemcy" moga glosowac we wszystkich wyborach, pod warunkiem, ze sa stalymi rezydentami. Glosowalam bo zyje w Europie, i chce aby posuwala sie do przodu, nawet jezeli "mamy" pare kul u nogi. Zdecydowanie nie chce aby zalaly nas Chiny, ich produkty zlej jakosci, aby nasze fabryki byly zamykane i produkcja przenoszona do krajow gdzie koszty sa nizsze z powodu, ze nie maja zadnej polityki socjalnej, niskie zarobki...itd. Glosowalam bo chce aby srednia pensja w 27 krajach byla identyczna, VAT identyczny, swiadczenia zdrowotne identyczne, emerytury identyczne...... i aby Europa byla LAICKA bez dyktatu jakiejkolwiek religii, ktora powinna zostac w strefie prywatnej. Pewnie jestem marzycielka i nie doczekam tej "rownosci" - ale nalezy cos zrobic aby te zasady jednego dnia ujrzaly swiatlo dziennne. Nie glosujac - chowamy glowe w piasek i tyle.

Lila
07-06-2009, 21:47
18% .
Słabo.
Z tym ,że ja bez emocji jakoś. Aż się dziwię .

Lila
07-06-2009, 21:58
Hiszpania jest bardzo liberalnym krajem i "cudzoziemcy" moga glosowac we wszystkich wyborach, pod warunkiem, ze sa stalymi rezydentami. Glosowalam bo zyje w Europie, i chce aby posuwala sie do przodu, nawet jezeli "mamy" pare kul u nogi. Zdecydowanie nie chce aby zalaly nas Chiny, ich produkty zlej jakosci, aby nasze fabryki byly zamykane i produkcja przenoszona do krajow gdzie koszty sa nizsze z powodu, ze nie maja zadnej polityki socjalnej, niskie zarobki...itd. Glosowalam bo chce aby srednia pensja w 27 krajach byla identyczna, VAT identyczny, swiadczenia zdrowotne identyczne, emerytury identyczne...... i aby Europa byla LAICKA bez dyktatu jakiejkolwiek religii, ktora powinna zostac w strefie prywatnej. Pewnie jestem marzycielka i nie doczekam tej "rownosci" - ale nalezy cos zrobic aby te zasady jednego dnia ujrzaly swiatlo dziennne. Nie glosujac - chowamy glowe w piasek i tyle.

Dokładnie.
Za tym głosowałam .:)
Mam nadzieję ,że doczekam.

Lila
07-06-2009, 22:12
A jednak wyższa była .

Prowadzi PO , tak jak mówiły sondaże .
A jak personalnie ?

Acha , bo zapomniałabym.
Zwolennikom PO - gratuluję.:)

POLA
08-06-2009, 00:18
Za gratulacje PO dziękuje i gratuluje PiSowcom dobrego wyniku.:)

Poczekajmy na ostateczne wyniki, bo tu się może jeszcze sporo zmienić, wszak pamiętamy takie przypadki.

POLA
08-06-2009, 00:45
Biskup Pieronek tak skomentował włączenie się radia toruńskiego w kampanię wyborczą i wyraźne agitowanie...(wywiad dla Dziennika)
To jest paskudne. To wyraźne odstępstwo od linii Kościoła, szkodzące obrazowi chrześcijaństwa. Takich zachowań nie można aprobować.
Zostawiam to bez komentarza, dodam tylko tyle, że formę i merytoryczność tej agitacji mogą ocenić wyłącznie ci, którzy tego słuchali, a ja słuchałam wbrew temu, co usiłowano mi tu przypisać nieco wcześniej.

Prefekt
08-06-2009, 09:24
warto - moim zdaniem - zakończyć dysputę nt. wyższości świąt Wielkiejnocy nad Bożym Narodzeniem, PO nad PiSem itd
Marzę sobie, że swary, zwady odejdą w niepamięć, że WSZYSTKICH połączy realizacja podobnego, nawet identycznego celu. Bez zacietrzewienia, fanatyzmu - dla dobra, rozwoju kraju ojczystego i... Europy. Że w miejsce KTO
pojawią się pytania JAK i odpowiedzi na nie - wyważone, fachowe, roztropne...

Utopia? A może jednak... choćby jeden krok!

POLA
08-06-2009, 10:22
...Utopia? A może jednak... choćby jeden krok!
Czasem utopijne pomysły czy plany daje się przekuć na czyny i postawy.
Może i tym razem? Oby, ale troszkę musimy jeszcze poczekać.

Marzy mi sie połączenie sił PO i PiSu w jednym ugrupowaniu w PE, bo wtedy nasza pozycja byłaby naprawdę znacząca.
Możliwe czy utopia?

Lila
08-06-2009, 12:52
Czasem utopijne pomysły czy plany daje się przekuć na czyny i postawy.
Może i tym razem? Oby, ale troszkę musimy jeszcze poczekać.

Marzy mi sie połączenie sił PO i PiSu w jednym ugrupowaniu w PE, bo wtedy nasza pozycja byłaby naprawdę znacząca.
Możliwe czy utopia?

Nie utopia , tylko niech wezmą przykład z nas .
Można się kłócić ,ale patrzeć w jedną stronę .

A co z naszym Buzkiem ? Ma szansę na szefa PE ?

ps.nic nie wiem co w trawie piszczy .Myślami jestem przy moim starszym panu , który jest na rżnięciu w szpitalu.
Mój Boże . Jak mi źle samej .Kocham dziada , czy co ?

maja59
08-06-2009, 13:16
.Myślami jestem przy moim starszym panu , który jest na rżnięciu w szpitalu.
"Dziadowi" życzę wyzdrowienia w ekspresowym tempie, a Lilce szybkiego powrotu do domu naprawionego "Dziada":)

POLA
08-06-2009, 14:07

ps.nic nie wiem co w trawie piszczy .Myślami jestem przy moim starszym panu , który jest na rżnięciu w szpitalu.
Prawda, niech biorą przykład, tylko że oni z tej gorszej półki, a my - z lepszej, bo nam o Polskę chodzi i o to, dokąd ona zmierza i którędy.

Buzek ma szanse 50 na 50%, czyli raczej nie ma, za mało nas w EPP, Berlusconi przypilnuje, ma na to środki własne i robi z nich właściwy użytek, Tusk nie ma, jedynie Palikot ma trochę walorów hmm...finansowych, no ale on premierem nie jest, to i dojść do pewnych kręgów mu brak.

Trzymam kciuki, za Twoje wczorajsze wyborcze 100%:)

POLA
08-06-2009, 14:50
Ziobro parlamentarzystą czwartej kategorii.
Dlaczego?
To nie moja opinia, to opinia prezesa, który przed chwilą obwieścił to na konferencji prasowej. Polecil swojemu harcerzykowi intensywną naukę języka albo francuskiego, albo angielskiego, a nie zajmowanie się nieudaną kampanią doktorów od spinu w PiSie.

Pan Kaczyński sądził, że pozbędzie się zagrożenia ze strony Ziobry wysyłając go na eksport do PE, ale się mocno pomylił, bo ten młody człowieczek ma rozbujałą ambicję absolutnie nieadekwatną do umiejętności i jeszcze nie raz, niewdzięczny, zafunduje swojemu szefowi bezsenną noc.

No cóż, tak bywa, że wyhoduje się na własnej piersi jakiegoś pasożyta.

Kazik
08-06-2009, 16:51
Bezsenne noce będzie miał Tusk przez Sikorskiego. Już teraz w sondażach prowadzi, a ambicjami też nafaszerowany. A gdzie dwóch się bije to skorzysta trzeci. Oj ciężko będzie Donkowi wygrać z nim i pozostałymi. Kandydatów pewnie będzie duży wysyp.

mimoza
08-06-2009, 17:17

Myślę, że to nie utopia, tylko politycy jeszcze tego nie wiedzą.
Ma szanse, trzymam kciuki.

A co do Starszego Pana - to kochasz, napewno tak, bądź dobrej myśli Lilu - będzie dobrze. Cz

tadeusz50
08-06-2009, 17:19
Ziobro parlamentarzystą czwartej kategorii.
Dlaczego?
To nie moja opinia, to opinia prezesa, który przed chwilą obwieścił to na konferencji prasowej. Polecil swojemu harcerzykowi intensywną naukę języka albo francuskiego, albo angielskiego, a nie zajmowanie się nieudaną kampanią doktorów od spinu w PiSie.

Pan Kaczyński sądził, że pozbędzie się zagrożenia ze strony Ziobry wysyłając go na eksport do PE, ale się mocno pomylił, bo ten młody człowieczek ma rozbujałą ambicję absolutnie nieadekwatną do umiejętności i jeszcze nie raz, niewdzięczny, zafunduje swojemu szefowi bezsenną noc.

No cóż, tak bywa, że wyhoduje się na własnej piersi jakiegoś pasożyta.
Tak to jest jak chowa się młode wilczki, kurna jest ich tam parę. Będzie wesoło jak zaczną pokazywać pazurki na swoich.

waclaw46
08-06-2009, 19:07
Gratuluję Platformie za największą reprezentację polskich wyborców i życzę by w decyzjach brali pod uwagę Europę i liberalną część społeczeństwa polskiego.

senior A.P.
08-06-2009, 20:53
Co z ta Polska,ze taka mala frekwencja wyborcza ?
To jest demokratycznie jak "cwiartka rzadzi caloscia " ???
No,no ,teraz to sie dopiero zaczna rzady !

Basia.
09-06-2009, 06:59
Brutalnie pobito aktorkę ze spotów PiS

Dziennik "Rzeczpospolita" dowiedział się, że Aktorka Anna Cugier-Kotka znana ze spotów PiS została brutalnie pobita przed swym domem w Warszawie przez grupę młodych mężczyzn.
http://eurowybory.onet.pl/876,,artykul.html

Oto Polska właśnie :mad: nie ma to jak tolerancja, demokracja. To się widzi i słyszy codziennie na ulicy, w sklepie, w kościele /jedna pani zrobila drugiej pani awanturę w czasie mszy bo dziecko zapłakało/.

tadeusz50
09-06-2009, 07:43
Dziennik "Rzeczpospolita" dowiedział się, że Aktorka Anna Cugier-Kotka znana ze spotów PiS została brutalnie pobita przed swym domem w Warszawie przez grupę młodych mężczyzn.
To jak aktor zagra np. Hitlera, Stalina itd to też mu należy skopać tyłek. Powiem krótko -idiotyzm-.

ps. nie biorący udziału w głosowaniu nie maja prawa zabierać głosu w dyskusjach.

Lila
09-06-2009, 10:03
Ja tylko pytanie retoryczne .
nie biorący udziału w głosowaniu nie maja prawa zabierać głosu w dyskusjach.

Tadziu , po czymże ich poznamy ?

tadeusz50
09-06-2009, 10:07
.

Tadziu , po czymże ich poznamy ?
Jak mają odrobinę tego co nazywa się honorem to sami powinni się wyłączyć. Takie jest moje zdanie.

Lila
09-06-2009, 10:15
Ja jeszcze pytania retoryczne.

Za co ją pobito ?
Za to iż była twarzą reklamy PiS ?
Za to ,że PiS mimo to , nie wygrał ?
Za to ,że kasę niezłą dostała ?

Pytań kilka jest .
A 'damskich bokserów ' powinno się się karać jak złodziei w krajach arabskich.

senior A.P.
09-06-2009, 10:53
Jak to po czym ich poznamy ?
Po partyjnych uszach.

BASIASARA
09-06-2009, 14:46
Lilu- To zwykli" chuligani".Oni wiedzieli że niedawno miała operację na kolano i przede wszystkim tam bili.

ed-q
09-06-2009, 15:22
Do Ed-q RM słucham czasami i jakkolwiek będziesz próbował bronić tego radia nie możesz stwierdzić, że z jego anteny leci sam obiektywizm, bo tak nie jest. Radio katolickie powinno być i powinniśmy mieć możliwość posłuchania audycji katolickich. Ale nie może to być radio które nawołuje do podziałów, a nawet do nienawiści, radio katolickie powinno starać się łączyć a nie dzielić. Tak nie jest mówiąc niby prawdę propaguje trzecią prawdę (wg Ks. Tisznera) czyli ***** prawdę. Czasem słucham RM i to co słyszę wywołuje u mnie grymas pobłażania a powinno być "jako i my wybaczamy..." nie ma w tym radio tej zasady niestety. Zresztą sam już piszesz o Gebelsie - właśnie tam wszystko albo prawie wszystko podobnie kojarzą, albo wskazują takie porównania... no to trochę mojego zdania na ten temat....
Już ponad półtora roku temu (07.11.2007) pisałem o rozpoczynającej się walce o niezależne media http://www.klub.senior.pl/polityka-watki-archiwalne/t-co-z-ta-polska--post67858-1373.html
http://www.klub.senior.pl/p-co-z-ta-polska--post67858/postcount15.html
która obecnie może zakończyć się sukcesem PO, mogącej uzyskując nad nimi całkowitą kontrolę (głównie poprzez „kasę” i obsadę stanowisk).
Oczywiście nie dotyczy to tzw. mediów prywatnych, które i tak „są za”. Zresztą z nimi sprawa zawsze jest prosta! Tu liczy się tylko „szmal”, obojętnie jaki (licencje, stadion, reklamy). byleby jak największy!
Pozostaje jednak „problem” Radia Maryja, które, jako NADAWCA SPOŁECZNY, (teraz!) nie potrzebuje licencji i może nadawać co chce!
Sprytna pani poseł Śledzińska-Katarasińska, wywodząca się z „AGORY”(sic! - teraz „na urlopie”!) przewodnicząca sejmowej komisji redagującej nową tzw.„ustawę medialną”, wymyśliła więc aby…zlikwidować „nadawców społecznych”! Jeśli tak się stanie, to RM będzie musiało zabiegać o licencję! Z jakim skutkiem? Wiadomo! I o to chodzi! Hulaj bracie piekła nie ma! Kłamliwa, libertyńska propaganda nigdzie już nie znajdzie odporu!

Aby „naród” zaakceptował te perfidne poczynania, robi się wszystko, nie przebierając w środkach, obrzucając RM najgorszymi inwektywami, od zdrady narodowej do nienawiści, kłamstwa, antysemityzmu, wywoływania podziałów i czegóż tam jeszcze najgorszego, co i Ty sugerujesz!

Piszesz, że radio katolickie powinno nadawać audycje katolickie. Co to znaczy? Toć to powtarzany, jak mantra, truizm!
- Czyż katolicką nie jest audycja np. o gen. Fildorfie, o działalności UB i różnych Fejginów, Romkowskich, Bierutów, o bezprawiu w polskich sądach i różnych Wolińskich, o innych pseudo Polakach, „utrwalaczach władzy ludowej”, ich „metodach” itd.!?
- Czyż katolickimi nie są audycje o przekrętach w tzw. prywatyzacjach, o mafiach, agenturach, pseudo lustracjach w różnych środowiskach, bezprawiu w przeróżnych urzędach i przedmiotowym traktowaniu ludzi?!
- A audycje o historii ratowania tysięcy Żydów w czasie niemieckiej okupacji, przez Polaków, których tysiące przepłaciło to życiem
- A przypominanie o bezpardonowej walce narodu polskiego z niemieckim najeźcą od samego początku II-giej wojny światowej, o istnieniu przez cały czas okupacji Polskiego Państwa Podziemnego, ze wszystkimi jego strukturami, ewenemencie na skalę światową -
to także nie jest „katolickie”?
- Czyż katolickimi nie są audycje o Społecznej Nauce Kościoła o nauce Ojca Świętego o rzetelnej historii Polski, o bieżących wydarzeniach, o przeinaczaniu faktów, o manipulacjach propagandowych, o szykowaniu nowych, drakońskich, antypolskich ustaw np. tzw. „ustawy geologicznej” (słyszałeś o niej – chyba jeszcze nie!)!?

Czyżbyś chciał aby tylko np. radio „Z” i inne rozgłośnie miały monopol na wszystkie tematy z „kościelnymi” włącznie, a RM zajmowało się tylko religią i kościołem, chociaż i tych tematów w RM nie brakuje? Czyż takie żądanie nie jest oczywistą dyskryminacją katolików, którzy (chyba?) mają takie same prawa jak inni wyznawcy, czy agnostycy?!

Radio katolickie, jakim jest RM, tym zasadniczo różni się od innych nadawców, że jest to rozgłośnia na wskroś patriotyczna, uprawniona do działania w imię Społecznej Nauki Kościoła, kierowana przez KATOLIKÓW a ci, póki co, mają zdecydowaną większość w Polsce i mają (chyba – no nie?) prawo do przynajmniej jednej, ogólnopolskiej, SWOJEJ rozgłośni!

Poza tym RM i TV Trwam są rzeczywistymi bastionami polskości i wiary. Tu nie ma żadnych relatywistycznych interpretacji faktów, aby je nagiąć do założonej tezy propagandowej! Czarne jest czarne…..perfumeria, perfumerią …. itd. (oczywiście, nie każdy „zapach” musi być przez wszystkich aprobowany!).

Stacje te posiadają jeszcze jedną wyjątkową cechę, a jest nią możliwość rzeczywistego, bezpośredniego, długiego kontaktu ze słuchaczami, w zasadzie z całego świata, którzy czasami opowiadają „różności’ przypisywane – niestety – RM. Stąd właśnie skwapliwe rozpowszechnianie tych bardzo osobistych wypowiedzi słuchaczy, jako „głosu RM”, mimo, iż ci nieodpowiedzialni słuchacze są prawie natychmiast „temperowani” przez moderatorów a nawet wyłączani, szczególnie gdy nie mówią na konkretny temat, będący przedmiotem danej audycji (ogólne „biadolenie” a nawet inwektywy).

Bywa, że i osoba, występująca w tych rozgłośniach, wyrazi własny , nieraz dyskusyjny pogląd na niektóre sprawy. Przedstawianie, głównie przez media, ale także i przez „dyżurnych” partyjnych czy rządowych , tego poglądu jako stanowiska rozgłośni, jest chamskim i politycznym nadużyciem!
Przecież we wszystkich mediach różni ludzie głoszą nieraz bardzo kontrowersyjne poglądy, ale jeszcze nigdy nie słyszałem aby z tego tytułu obwiniać dane medium! Nawet z powodu „występów” p. Palikota!

Porównaj jak TVN prowadzi „Szkło kontaktowe” (model zerżnięty z RM!) Pełna selekcja! Bo to jest stacja „demokratyczna”! Oczywiście z demokracją sterowaną, aby nie było „wypaczeń”! To jest właśnie taka forpoczta tego, do czego dąży „tuskoland” w mediach.

Osobiście słucham RM (czasami TV Trwam) kilka razy w miesiącu, głównie około godz. 22, kiedy są nadawane (ciekawe) audycje społeczno - polityczne, m.in. po to, aby „wyłowić” prawdę z „papki” wiadomości podawanych przez pozostałych nadawców. Ostatnio to nawet TVP „zeszmaciło” się tak, że już i tej stacji nie można ufać!

Szczególnie lubię w RM i TV Trwam comiesięczne podsumowanie miesiąca przeprowadzane przez prof. J.R. Nowaka, nb. „odsądzanego od czci i wiary” za rzekomy antysemityzm, kłamliwość, nienawiść itp.
Otóż oświadczam z całą odpowiedzialnością, że są to zwykłe kalumnie, rzucane po to, aby profesora i RM zdyskredytować. Nigdy bowiem nie słyszałem wypowiedzi tak udokumentowanych faktami, przykładami, datami, cytatami ( patrz w TV Trwam) z którymi …ano właśnie…nie da się byle jak „dyskutować”! Bo jakaż może być„dyskusja” z faktami !? Stąd właśnie ta nienawiść ale….DO profesora…. a nieprzemawiająca przez niego!
Ponieważ w swoich wystąpieniach (i artykułach) bywa on otwarcie bardzo krytyczny w stosunku do poczynań, czy zachowań, wielu „osobistości” i to „różnych opcji”, nie jest - mówiąc oględnie – „lubiany” przez te „elity”. Ostatnio nawet władze Uniwersytetu Wrocławskiego nie dopuściły do zrealizowania, uzgodnionego już wcześniej, jego publicznego spotkania. Tak dbają aby „zaraza prawdy” nie rozpowszechniała się! Ale profesor – kapuś? To może być!

Oczywiście nie ze wszystkimi poglądami profesora, zgadzam się i ja. Przecież to normalne. Nie mniej jednak, jego praca na rzecz jawności i poprawności życia w Polsce, na rzecz wytępienia patologii, kłamstwa i obłudy, na rzecz obrony Polski i polskości jest gigantyczna!

Proponuję więc: wpierw uważnie go wysłuchać a potem oceniać, aby nie tylko nie krzywdzić zacnego człowiekowi i gorliwego patrioty, lecz także nie wprowadzać w błąd całego społeczeństwa powtarzając niewybredne kłamstwa i kalumnie, na co tak bardzo liczą propagandziści stosujący z upodobaniem jakże skuteczną metodę Goebbelsa (a wiesz przynajmniej czym on się wsławił?)

Skoro podjąłem ten temat to muszę jeszcze wspomnieć tu o. Tadeusza Rydzyka, głównego animatora i założyciela Radia Maryja a także TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, czy fundacji Lux Veritatis. Ostatnio zajął się także tzw. „geotermią” aby udowodnić Polakom, że „śpią” na gigantycznych zasobach gorących wód, które winny być natychmiast wykorzystane w energetyce na pierwszym miejscu, obok (lub bez!) gazu, węgla, biogazu, wiatraków, atomu i czegóż tam jeszcze nie wymyślono.
Ten człowiek, zakonnik, jest także „solą w oku” różnych tzw. „działaczy”, bo od lat, pokazując swoja niezależność, zrobił, bez pomocy państwa, dla Polski i Polaków tak wiele, że tymże „działaczom” robi się wstyd i dochodzi do głosu …nie tylko zazdrość, ale i ZAWIŚĆ!
Zawiść, bo nikomu w powojennej Polsce nie udało się dla niej TYLE zrobić, tylko przy pomocy SPOŁECZEŃSTWA, co można porównać jedynie z przedwojennym Funduszem Obrony Narodowej!

Ta niezależność o. Rydzyka, który nigdy nie wyciągał ręki „do władzy” po fundusze, który realizował swoje zamierzenia mimo kłód rzucanych mu pod nogi, wzbudzała wręcz wściekłość możnych i całego tuskolandu.
Stąd właśnie, obecna krucjata przeciwko niemu, stąd inwektywy, takie jak wobec prof. Nowaka i jeszcze gorsze! Do tego „wspomaganie” poprzez zerwanie umów dotacyjnych na przyznane już środki z UE (!) i środki z Min. Rozwoju Regionalnego, aby nie kontynuować „geotermii” i pracy WSKS i M, stad liczne kontrole a nawet…. prokuratura!
Mało tego, kiedy fundacja Lux Veritatis zwróciła się do Min. Spraw Wewnętrznych o zezwolenie na zorganizowanie społecznej zbiórki na rzecz „geotermii”, pan Schetyna odmówił! (oczywiście np. J. Owsiak, czy inni mogą to robić – ot ..demokracja!)

A wymyślali Zbiorze, „że steruje”! A tutaj co się dzieje? Absolutna praworządność! Oczywiście w wydaniu tuskolandu! Ale jak może być inaczej, skoro żaden sędzia nie został zweryfikowany po 1989 r.! A prokuratorzy? Nie wiem, lecz sądząc po „działaniach”, wielu z nich jest nadal „dyspozycyjnymi”. A profesorowie, a adwokaci!?

W ostateczności wymyślili, że skoro nie da się „załatwić Rydzyka” przez pieniądze, (tak jak media!), bo sprzyja mu społeczeństwo, to załatwią go przez LICENCJĘ, o czym wyżej.

Oczywiście, o. T. Rydzyk ma także niektóre wypowiedzi, które nie muszą być powszechnie akceptowane, tym bardziej, że nie jest najlepszym oratorem i jego słowa mogą być łatwo zestawiane w bardzo niekorzystny dla niego kontekst. I to właśnie ta manipulacja jest powszechnie uprawiana, oczywiście głównie przez media, dla których RM jest największym konkurentem a nawet zagrożeniem.

Taka jest naga prawda „na dzisiaj”. Smutne i haniebne! Oczywiście Ty zapewne powiesz, że to „trzecia prawda”, oczywiście wbrew przytoczonym faktom.
Można i tak, tylko czemu TO ma służyć!?

Kościół w Polsce od 1000 lat był, jest i zawsze będzie bastionem naszej WIARY i NIEPODLEGŁOŚCI!
To dzięki takim osobistościom, jak choćby abp.A. Hlond, abp. S. Wyszyński, czy papież Jan Paweł II, a także ks. J. Popiełuszko, czy ks. I. Skorupka, mogę dzisiaj dziękować naszemu Panu i ukochanej Maryi, za wyzwolenie z okupacji, wpierw germańskiej a potem sowieckiej.
Niestety, teraz proszę ICH nadal o ostateczne wyzwolenie całego świata, a w szczególności MOJEGO NARODU, z nihilizmu i relatywizmu, z obłudy i wszelkiego bezprawia, co niestety, wbrew pozorom, jest znacznie trudniejsze!

Nie chcę być Kasandrą, ale….. jeśli Polska nie będzie kierować się DEKALOGIEM, jeśli zignoruje jasne przecież wskazówki Naszego Świętego Karola, to….popadniemy ponownie w niewolę, tym razem gorszą bo….WŁASNĄ, oczywiście ze znacznym „zagranicznym wspomaganiem”. Jednym będzie się wiodło coraz lepiej, ale większości coraz gorzej!
To samo dotyczy całego świata, który wskazania dekalogu może przecież pojmować na swój sposób, ale JEGO SENS, we wszystkich wierzeniach, jest przecież jednakowy!

Nie na darmo Jan Paweł II powiedział, że Polska jest drugim płucem Europy i pragnie aby ta Europa oddychała obydwoma płucami!
Nie zakażajcie więc nadal tych „drugich płuc” nową zarazą: „mieć”, mieć za wszelką cenę!! Stosujcie wszędzie „terapię”: „mieć i być (człowiekiem)”! Wtedy wszystko stanie się czytelne i jasne, zgodne z człowieczeństwem, zgodnie ze Społeczną Nauką Kościoła, zgodnie ze zwykłą…PRZYZWOITOŚCIĄ!!! (Dlaczego ona ostatnio tak „staniała”!?)

No to „się wystawiłem”;), nawet moim sympatyczkom:), ale nie mogłem już dłużej milczeć!
Od dłuższego czasu miałem zamiar zrobić podobny wpis, nie pojmując, jak można bezkrytycznie akceptować i co gorsze, powielać rozsiewane, w gebelsowskim stylu, oczywiste nieprawdy! Przecież te wszystkie TVN-y, POLSAT-y, SUPERSTACJE, ZET-ki i inni sympatycy tuskolandu, tylko czekają aż „padnie” RM i TV Trwam!

Przedstawiłem mój osobisty punkt widzenia w oparciu o wieloletnie własne obserwacje i udokumentowane FAKTY!
Teraz zacznie się „młócka”, tzn. krytyka, oczywiście „merytoryczna”, bo na tym forum tylko taka jest preferowana ;)(prawda?)……czego już nie raz „doświadczyłem”!
Jeśli ktoś nie widzi przytoczonych faktów, lub, co gorsze, nie chce ich widzieć, to jego sprawa. Ja z faktami nie dyskutuję! Można je obserwować i analizować ich wpływ na rzeczywistość, ale dyskusja o ich istnieniu jest kompletną stratą tak bardzo cennego czasu!
Tu mój inżynierski realizm jest nieubłagany! A czasu, w moim wypadku – jest już coraz mniej!

Pozdrowienia dla Wszystkich z….. „moherowego ciemnogrodu;)”, nielubiącego obłudnych poczynań PO ( Krzaklewskiego także!), ale który dla dobra Polski zrobi co tylko jest możliwe, a nawet…niemożliwe!

ed-q

Lila
09-06-2009, 15:53
Edward..

Jako Twoja sympatyczka , stwierdzam stanowczo iż mnie się nie naraziłeś ,aczkolwiek ojca dyrektora nie kocham .Hmmm...może na złość Mamusi ?:)
Muszę jednak posłuchać paru audycji .Zaciekawiłeś mnie .

Wiesz , ja już tyle razy tu usłyszałam ,żem moher z antenką skierowaną na Toruń .
Nie ma co się tym przejmować.
Róbmy swoje - jak śpiewał Młynarski.

Róbmy swoje,
Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje,
Póki jeszcze ciut się chce,
Skromniutko ot, na swoją miarkę
Majstrujmy coś, chociażby arkę ...
Róbmy swoje,
Może to coś da? Kto wie?...

No ? Kto wie ?:)

Serdecznie pozdrawiam.

araad
09-06-2009, 16:53
Ed-q przeczytałem, doceniłem trud ,formę,etc etc .
Zdrowia życzę.

siekierka
09-06-2009, 17:57
Ed-q !!!

Napisałeś prawie wszystko to, co ja bym chętnie napisał.
Ale że tego nie zrobiłem, dziękuję Ci za reprezentatywne przedstawienie stanu złachudrzenia naszych krajowych mediów i nie tylko. Także wszyscy opluwacze Polski, jej najlepszych synów, jej zasobów i osiągnięć zostali przez Ciebie odpowiednio potraktowani.
A te małe €-pieski (czasem zasłaniające się obrazkiem tygrysa), które łapią po drodze za nogawki? No cóż, psy szczekają, karawana idzie dalej ...:cool:

POLA
09-06-2009, 17:58
Ja jeszcze pytania retoryczne.

Za co ją pobito ?
Za to iż była twarzą reklamy PiS ?
Za to ,że PiS mimo to , nie wygrał ?
Za to ,że kasę niezłą dostała ?
Ja Ci na te pytania nie odpowiem, bo nie wiem, ale sprawa musi być niezwykle poważna:D i jako żywo nadaje się na kolejną komisję śledczą, bo:

Prezes osamotniony przez swoich pretorianów w osobach Kurskiego, Cymańskiego i innych sprawnych językowo, a ostatnio zganiony przez Ziobrę nawet, któremu bąbelki zaszumiały wcale nie z powodu szampana, wystąpił dzisiaj na konferencji prasowej, prezes oczywiście, i głośno nawoływał, aby Schetyna, Tusk i kto tam jeszcze nawinie się pod rękę, zabrali się za wyjaśnienie sprawy pani Kotki, która została pobita, w kolano i pośladki ponoć też. A w ogóle czuje się zaszczuta i tyle.

Prezes niezwykle o kobiety dba, wszak rycerski on ci niezmiernie, prawie jak ten Wołodyjowski, co to szablą zręcznie machał, choć wzrostu - według Sienkiewicza - raczej podłego był, otóż prezes podejrzewa, że atak na Kotkę jak nic był przede wszystkim atakiem na...PiS, no nie może być inaczej, skądże, bo Kotka tak pięknie się zastanawiała, dlaczego to premier ciągle piłkę kopie, więc namawiała oglądaczy do głosowania na armię prezesa.

Pani Kotka, najpierw nie zamierzała całego zdarzenia nagłaśniać, ale sprawę przemyślała, a być może przekonana przez pretorianów doszła do wniosku, że reklama telewizyjna już się zgrała, a co za tym idzie jej wizerunek zniknie ze szklanego okienka, więc należy przedłużyć swoją obecność w mediach i jednak powrócić do nich w charakterze ofiary politycznej, bo zawsze to lepiej wygląda, niż ofiara chuligańskich napaści.

Jej wyznania są dość niespójne, żeby nie powiedzieć sprzeczne, ale to nie mój kłopot, niech się trudzi nad tym Schetyna, Tusk i kto tam jeszcze chce.

W wywiadzie radiowym pokrzywdzona zapewniała, że cała ta historia w karierze jej nie zaszkodzi, bo ona ma tyle zawodów, czytaj profesji, że ho ho i głód - z powodu braku angażu do serialu czy innej ambitnej produkcji - jej nie grozi.

Czy pani Cugier-Kotka rozpozna sprawców? Najpiewrw wyznała, że nie, ale jednak zmieniła wyznania i postanowiła ułatwić dochodzenie śledczym, a jakże:
z twarzy byli inteligentni.
Faceci o inteligentnych buźkach - drżyjcie.

Na wszelki wypadek swoich dwóch osobistych trzymam pod kluczem:D, bo nie dość, że inteligentne buźki mają, to na dodatek inteligentni są, a to już duże zagrożenie.:D

araad
09-06-2009, 19:02
Polu nie martw się o swoich Inteligentnych.
Pani Kotek nie złożyła zawiadomienia ,do jutra podejmie decyzje więc wypuść Biedaków.

siekierka
09-06-2009, 19:12
Z prof. Krystyną Pawłowicz z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego rozmawia Jacek Dytkowski (N.Dz)

Głosowała Pani w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
- Nie.
Dlaczego?
- Przede wszystkim dlatego, że jestem lojalna tylko wobec swojego państwa, czyli Polski. Wybieram przedstawicieli tylko do polskiego Sejmu i Senatu. Moim zdaniem, udział Polski w strukturach Unii Europejskiej odbył się z naruszeniem Konstytucji RP. Właściwie dokonało się to również przy wykorzystaniu nieświadomości społecznej na temat tego, czym jest Unia Europejska, dokąd zmierza, jakie długofalowe cele i skutki przynosi dla nas takie uczestnictwo. Unia jest oparta na deficycie demokracji i nie zmienia tego istnienie ciała o nazwie Parlament Europejski. Zresztą stosowanie tej nazwy jest nadużyciem, dlatego że jest on tylko substytutem demokracji. To pojęcie mylące - powszechnie przyznaje się to w literaturze przedmiotu. Wbrew temu, co opowiadali różni kandydaci, PE nie ma nawet własnej inicjatywy ustawodawczej. Czyli nie tworzy prawa dla tego układu, a ponadto znajduje się pod ścisłą kontrolą organów politycznych i wykonawczych takich jak Komisja Europejska. Gdyby spojrzeć na to jeszcze głębiej, podlega on kontroli najsilniejszych państw Unii Europejskiej.

Jakie są Pani główne zastrzeżenia wobec europarlamentu?
- Myślę, że w Parlamencie Europejskim widoczny jest przede wszystkim brak tolerancji, demokracji i uszanowania dla uczuć narodowych. Warto pamiętać o sytuacji pana Rocco Buttiglionego, który nie mógł objąć funkcji zastępcy przewodniczącego Komisji Europejskiej, czy też sprawę nieuczczenia pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Brak jest w europarlamencie także wrażliwości dla uczuć patriotycznych przedstawicieli innych narodów. Myślę, że europarlamentarzyści zajmują się - co nam zresztą pokazali - głównie odezwami w sprawach światopoglądowych i obyczajowych. Są ciałem ideologicznym reprezentującym poglądy skrajnie liberalne w tym zakresie. Mają po prostu wykorzenić chrześcijaństwo, zwłaszcza w nowych krajach członkowskich Europy Środkowowschodniej, które na dziś jeszcze uniemożliwiają zrealizowanie koncepcji wykorzenionego "obywatela Europy". Moim zdaniem, pójście na głosowanie na kogoś do zagranicznych struktur, których celem nie jest realizowanie ani nawet ochrona i uwzględnianie interesu polskiego - jest bezcelowe. To się głęboko kłóci z moimi zasadami, poczuciem prawa i przynależnością narodową. Mój Sejm jest w Warszawie, a nie w Brukseli.

wankabor
09-06-2009, 19:18
Do d-q. Kamień z serca Ci spadł seniorze ed-q pisząc tak obszerny wywód na temat RM i TV Trwam. Przeczytałam i rozważam nad nim. Młócki nie będzie, ale kilka odmiennych zdań -tak. Nie odnoszę się do audycji czysto religijnych, tylko do tych innych. Te ostatnie , generalnie oceniam bardzo negatywnie, ponieważ sprzeniewierzają się zasadom etyki humanistycznej. Swoją opinie oparłeś na "inżynierii realnej". Nie bardzo wiem co oznacza to określenie. Mimo to, użyję go i napiszę, że mój "inżynierski realizm" opieram o wiedzę naukową , głownie o etykę humanistyczną, bowiem teologiczne doktryny moralne często odzwierciedlają przednaukowe poglądy na naturę ludzką. Z pewnością wiesz, że różne religie znacznie różnią się poglądami w kwestiach moralnych. Niektóre z nich opowiadają się za jak i przeciw niewolnictwu, karze śmierci, prawom kobiet, monogamii. Na tle religijnym wyrzynano bezkarnie swoich przeciwników. Źródłem wielu wojen dawniej i dziś było nieprzejednane uznanie dogmatów religijnych. Pobożność nie jest gwarantem cnoty. To tyle mojego wywodu. PS. chyba za wcześnie nazwałeś papieża "Święty Karol"

senior A.P.
09-06-2009, 21:59
"Wankabor" !
Mozesz nam seniorom autentycznym (takim ,ktorzy ukonczyli 65 rok zycia) dopisac przypadki gdzie chrzescijanie wyrzynali bezkarnie inne narodowosci ,bo mnie sie wydaje,ze bylo odwrotnie - po dzis dzien morduje sie bezkarnie chrzescijan o czym w dobie internetu donosza media.
Prawdziwy chrzescijanin nie morduje !

jano43
09-06-2009, 22:09
Tadeusza 50 (#79 i 81) choć to już musztarda po obiedzie, chcę uspokoić,że ostatnie głosowanie dotyczyło europarlamentu a nie zmiany Konstytucji RP.A Ta powiada,że głosowanie ciągle jeszcze jest prawem a nie obowiązkiem obywatelskim.Zaś żądając by niegłosujący "nie zabierali głosu
w dyskusji" naruszyłeś ich podstawowe,konstytucyjne prawo do swobodnej wypowiedzi o czym zdaje się nie wiesz bo jako wzorowy i honorowy obywatel tego kraju pewno nie zadałeś
sobie trudu poczytania broszurki pt:KONSTYTUCJA RP.

Kazik
09-06-2009, 22:29
Masz dobre pióro. Szkoda, że Ciebie nie ma częściej w dyskusji. Jestem pod wrażeniem.

POLA
09-06-2009, 23:05
Polu nie martw się o swoich Inteligentnych.
Pani Kotek nie złożyła zawiadomienia ,do jutra podejmie decyzje więc wypuść Biedaków.
Nie wypuszczę:D, już podjęła, dzisiaj, podczas przesłuchania przez śledczego TVN24, Rymanowskiego. Pójdzie i złoży oficjalne coś tam coś tam, bo dzisiaj była taka zmęczona wywiadami z dziennikarzami, wszak oni ważniejsi przecież niż policja jakaś. Sił nie miała, ale do jutra nabierze...no chyba że znowu ci wścibscy dziennikarze przeszkodzą.
Aha, i jeszcze spisze sobie te wszystkie inwektywy, bo brzydkie to słowa i przez usta jej nie przejdą.

Ciekawa była reakcja p. Kotek na pytanie, czy kontaktowała się po napadzie z kimś z PiSu. Ona - nie, ale pisowcy z nią - jak najbardziej. Kto - nie zeznała.

Jak sprawa wyciekła do mediów? Pokrzywdzona nie wie, bo nie ona sprawę nagłośniła.

Dziwne to wszystko, co najmniej dziwne.

POLA
09-06-2009, 23:28
a tak misternie te oczka były wydziergane.

Ziobro - krytykuje prezesa, Szczypińska rozżalona, bo wyciszali jej kampanię i nie mogła się przebić z reklamą swojej osoby, ktoś tam miał za małe plakaciki, bo na większe nie było zezwolenia i nie został zauważony przez wyborców, a prezesowi - puszczają nerwy, i to jak!

W niedzielę, po ogłoszeniu wstępnych wyników, orzekł, że nie jest źle, ale dzisiaj - oj, fatalnie jest i wszyscy winni, głównie media, oberwało się dziennikarzowi Zetki:
Atakują nas już nie tyko media poważne, ale nawet rozgłośnie muzyczne. Na przykład takie Radio ZET... To przypomina sytuację sprzed 1956 roku. Wtedy atak też szedł tylko z jednej strony.
Zetka w prezencie zadedykowała prezesowi specjalną piosneczkę, dla rozluźnienia niejako, może pomoże, choć wątpię, bo prezes niereformowalny jakiś i ma zerowe poczucie humoru.:D

jano43
09-06-2009, 23:35
Drogi Seniorze rzeczy działy się niedaleko od Ciebie,choćby. Zainteresuj się jak dokonywała się chrystianizacja Meksyku,
Ameryk;Srodkowej i Południowej.Kto to byli i co robili
konkwistadorzy hiszpańscy i portugalscy a wreszcie co stało się z prawie 20 mln ówczesnych mieszkańców Meksyku -
Aztekami.

Lila
10-06-2009, 00:18
ed-g

--------------------------------------------------------------------------------

Masz dobre pióro. Szkoda, że Ciebie nie ma częściej w dyskusji. Jestem pod wrażeniem.

Ba , ja zawsze byłam .Pod wrażeniem.

Jak sprawa wyciekła do mediów? Pokrzywdzona nie wie, bo nie ona sprawę nagłośniła.

Dziwne to wszystko, co najmniej dziwne.

Jak diabli.
Niemniej jeśli była napaść na kobietę , to rzecz należy jak najszybciej wyjaśnić .
Z powodów czysto ludzkich , a także aby nie tworzyć męczęnnika.I nawet to może kogoś bawić , jak araada na przykład.Ale dajmy na ten przykład , jak czułby się araad kopany w tyłek ( kolano pomijam,jako mniej atrakcyjne ) w zaułku jakimś ?

Ziobro - krytykuje prezesa, Szczypińska rozżalona, bo wyciszali jej kampanię i nie mogła się przebić z reklamą swojej osoby, ktoś tam miał za małe plakaciki, bo na większe nie było zezwolenia i nie został zauważony przez wyborców, a prezesowi - puszczają nerwy, i to jak!

Fakt .Ziobro poszedł jak burza ...trąba nawet , więc poczuł się władny trochę porządzić .A tu ? Zonk .
Prezes żyje .A do języków ,gamoniu .Ty Ziobrze jeden .
Wesoło jest.
A mnie chodzi tylko o Buzka ,tą razą .:)

Kazik
10-06-2009, 00:29
Ziobro nie potrzebnie powiedział, ze kampania mogła być lepsza. Jednak wynik w Małopolskim+Świętokrzyskim:
Ziobro 335,933 głosy
Róża 153,966
Senyszyn 43,661
Czyli Rózi nawet angielszczyzna nie pomogła aby przeskoczyć Ziobrę, ale i tak jedzie na eksport.

Lila
10-06-2009, 09:03
Wrócę do pobitej pani Cugier - Kotki , którą niektóre media -a także forowicze - traktują , jakby ją z butów wyrwało .

Otóż rzecz zdarzyła się w piątek .
Pod pozorem wyborczej ciszy , mediom gęby zamurowało na 3 dni .Czyli co ? Miało związek pobicie z wyborami , czy to przypadek .?
Ale przypadki w języku tuskim służą przecież do odmiany słowa 'miłość ' , czyż nie ?
Czy nie są dowodem na to panowie Palikot i Niesiołowski ? Więc co się dziwić ,że z miłości się kobietę z trepa traktuje ?
Niech wie ! My som władza !
A jak nie czaisz babo , to ci .....w doopę .

ps.kobieta doniesienia nie złoży .Boi się zwyczajnie .Ja też bałabym się ...gorszego .

waclaw46
10-06-2009, 09:05
Uzupełnił bym wypowiedz jeno43 jedną pozycją inkwizycja,ten holokaust kto wymyślił i przeprowadził-zielone ludziki z marsa?
Co do eurowyborów i zachłystywanie się wynikiem Ziobry,zapomina się że za tą wycieczkę na naukę języka zapłacimy my podatnicy .Do Parlamentu Europejskiego 40 milionowy naród powinien wysyłać najlepszych.Powrót do minionej epoki mówi sekretarz partii "wy se gadajcie ale i tak jedzie na eksport".

Lila
10-06-2009, 09:09
Uzupełnił bym wypowiedz jeno43 jedną pozycją inkwizycja,ten holokaust kto wymyślił i przeprowadził-zielone ludziki z marsa?
Co do eurowyborów i zachłystywanie się wynikiem Ziobry,zapomina się że za tą wycieczkę na naukę języka zapłacimy my podatnicy .Do Parlamentu Europejskiego 40 milionowy naród powinien wysyłać najlepszych.Powrót do minionej epoki mówi sekretarz partii "wy se gadajcie ale i tak jedzie na eksport".

Jasne .Wyjeżdżasz z holocaustem .Puknij się trochę czymś twardym , zanim napiszesz podobną brednię.

I żal ściska pierwszą krzyżową ,że zabulisz za Ziobrę ?
To było se wybrać kogo innego .Przecie Kraków go wybrał .:D Widać był najlepszy , bo Kraków to miasto wymagające , choć zdarzają mu się obywatele myślący tylko dziurą ....w kieszeni.

siekierka
10-06-2009, 09:29
Nieuczciwością dyskutantów jest przeciwstawianie współczesności przykładów z przed kilku wieków.
W ten sposób można dojść do wielu absurdów. Np rozrutność przy używaniu elektryczności dziś, w porównaniu do jej oszczędności za czasów Meszka I-go. itd.

Również nieuczciwością jest kandydowanie do reprezentowania Polski przez R. Thun von Hohen -cośtam, albo L. Geringer d'Oedenberg.

Także nieuczciwością jest przystępowanie do frakcji chrześcijańsko-demokratycznej partii, której posłowie popierają poglądy i działania antychrześcijańskie.

Nieuczciwa jest cała zabawa w Unie Europejską, która polega jak zawsze, na "antyjanosikowaniu" czyli wspomaganiu bogatych kosztem biednych, cwaniaków kosztem naiwnych, bezczelnych kosztem skromnych. krzykaczy kosztem potulnych itd, itd, itd. :mad:

araad
10-06-2009, 09:34
Faktycznie Thun to nie porządny nasz własny Richard Henry.

jasinek123
10-06-2009, 09:47
Do Lily
tak wygląda demokracja innej nie wymyślimy
gdyby więcej głosowało wynik byłby sprawiedliwszy
całuski jasinek 123

tadeusz50
10-06-2009, 09:52
gdyby więcej głosowało wynik byłby sprawiedliwszy
Sprawiedliwszy być może. Oponenci zawsze będą szukać dziury w całym. Czy wynik byłby inny? To już jest wróżenie z fusów. Nieobecni nie maja racji.

waclaw46
10-06-2009, 09:59
Lilu przeczytaj sobie Karlheinz Deschner Kryminalna historia chrześcijaństwa wydanej w ramach Biblioteka club Voltairte to się dowiesz ,jest tego 10 tomów.
Głosowałem na prof Senyszyn gwoli ścisłości biorąc pod uwagę że Róża bez niczego się dostanie, obie mądre panie są Europosłami W Krakowia jest dużo ludzi napływowych tak samo jak na Sląsku. Myślenie ekonomiczne i branie pod uwagę kwalifikacje zatrudnianych pracowników a nie zasługi nie jest naganne ,a zastaw się i postaw jest mi dalekie.

jasinek123
10-06-2009, 10:01
Do araad
I popatrz wyszła za niemca [ i to księcia]
całuski

Lila
10-06-2009, 10:02
Faktycznie Thun to nie porządny nasz własny Richard Henry.

Ani to , ani to.
Faktycznie ośmieszył się Rysio , giętki jak trzcina.
Czyli można na niego wołać 'Dick ' ? Może 'Moby Dick ' ?:D
A może z drugiego , 'Harry ' ?

A jak miałby na imię 'Przemysław ' ? Albo 'Mściwój ' ?

ps.Róża się ośmieszyła tym wtargnięciem na debatę PiS .

Lila
10-06-2009, 10:03
Do araad
I popatrz wyszła za niemca [ i to księcia]
całuski

Jasinek , bo to taka Wanda co zechciała Niemca.

Lila
10-06-2009, 10:05
Lilu przeczytaj sobie Karlheinz Deschner Kryminalna historia chrześcijaństwa wydanej w ramach Biblioteka club Voltairte to się dowiesz ,jest tego 10 tomów.
Głosowałem na prof Senyszyn gwoli ścisłości biorąc pod uwagę że Róża bez niczego się dostanie, obie mądre panie są Europosłami W Krakowia jest dużo ludzi napływowych tak samo jak na Sląsku. Myślenie ekonomiczne i branie pod uwagę kwalifikacje zatrudnianych pracowników a nie zasługi nie jest naganne ,a zastaw się i postaw jest mi dalekie.

10 tomów historii chrześcijaństwa mam czytać ?:D
A w życiu .
Ja mogę obecnie jeden tom , i byłoby dobrze aby wyglądał jak Tom Cruise.
A poza tym , skąd mam wiedzieć czy Karlheinz nie kłamie , jak większość jego narodu ?

siekierka
10-06-2009, 10:16
Jednotomowa "Historia chrześcijaństwa" wydana została prze Oficyne Wydawniczą "Vocatio" w 2002 roku, pod redakcjąks.prof.Waldemara Chrostowskiego.

senior A.P.
10-06-2009, 10:37
Dialogi juz sie skonczyly ,nastala era konfrontacji a potem..... .
No wlasnie co potem ?
Spelnienie Madagaskaru czy juz tylko ksiezyc ???
Tak to juz jest ,jak sie chce wladac calym swiatem.
Hipokryzja pomieszana z pycha daje ladunek wybuchowy.

Lila
10-06-2009, 10:52
Noooo.... jeden tom to może przeczytam.:)

Choć wątpię mocno.
Temat trochę oklepany.

waclaw46
10-06-2009, 10:55
Karlheinz Deschner jest historykiem i swoje książki pisze w oparciu o zródła .Jeden tom polecam, tego samego autora Polityka papieska w XX wieku od Piusa XII do Jana Pawła II .

Lila
10-06-2009, 11:05
Aaaa to to znam.

Mniej więcej .

Gwoli ścisłości , mniej niż więcej .:)

Lila
10-06-2009, 11:14
Senior AP..

Chciałam się dopisać nader poważnie na Twoim wątku , ale okazał się on zamknięty.

W każdym razie ,uroczyście Cię zawiadamiam , że przyłączam się do grania na lasce dziadka , cokolwiek to znaczy .

Pozdrawiam .:)

POLA
10-06-2009, 12:17
Wrócę do pobitej pani Cugier - Kotki , którą niektóre media -a także forowicze - traktują , jakby ją z butów wyrwało .
Otóż rzecz zdarzyła się w piątek .
W sobotę rano się stało, ale w końcu nie wiem, bo raz piątek, raz sobota...na piśmie musi być.
I nikt jakoś tego zdarzenia nie zauważył?
Widać ludziska spali, choć dziwne, moje osiedle mniejsze, a ruch jest, a jakże.
Pani Kotka jakoś dziwnie się plącze, w wyznaniach dla prasy, bo opowiadała, że aż ośmiu ją napadło, ale potem się odmyśliła i grupę zmniejszyła do trzech. No i pośladków nie tknięto, co też zakomunikowała wczoraj.
Pod pozorem wyborczej ciszy , mediom gęby zamurowało na 3 dni .Czyli co ? Miało związek pobicie z wyborami , czy to przypadek .?
Ale przypadki w języku tuskim służą przecież do odmiany słowa 'miłość ' , czyż nie ? Czy nie są dowodem na to panowie Palikot i Niesiołowski ? Więc co się dziwić ,że z miłości się kobietę z trepa traktuje ?
Niech wie ! My som władza !
A jak nie czaisz babo , to ci .....w doopę .

Otóż nie, Kurski o tym poinformował, a Dziennik zamieścił na swojej stronie.

Opowiadam się po stronie pokrzywdzonych, pod warunkiem, że zostali pokrzywdzeni i nie zmieniają co chwilę swoich zeznań, jak robi to pani Kotka, bo wtedy pokrzywdzona staje się po prostu niewiarygodna.

ps.kobieta doniesienia nie złoży .Boi się zwyczajnie .Ja też bałabym się ...gorszego .
Miała złożyć dzisiaj, tak zapewniała wczoraj w TVN24, no i czeka ją jeszcze wizyta u ortopedy, ciąg dalszy obdukcji.

Lila, czy Ty ją widziałaś w tv? Ona naprawdę nie wygląda na zastraszoną, plącze się w zeznaniach, głównie dla dziennikarzy, i przyjmuje różne twarze na użytek chwili: raz opowiada płaczącym niemal głosem, raz wdzięczy się do kamery.
Tak nie wygląda osoba zastraszona.

Wiadomość sprzed godziny: nie zgłosi się na policję, to oni przyjadą do niej, po 13:00.
Sprawa jest rozwojowa:D i wagi państwowej niemal, skoro JK uznał, że napaść na Kotkę jest napaścią na PiS, demokrację i że zbliżamy się do Białorusi z powodu POdchodów rządzących. :D
No fajnie, nie ma co!Prezes odzyskał formę, znowu walczy...z urojonym wrogiem.:D

POLA
10-06-2009, 12:41
Dziennik z 8.06.
Rzeczpospolita" dowiedziała się, że w piątek aktorkę otoczyła grupa młodych mężczyzn. Zaraz potem została skopana. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie została poddana obdukcji. Po udzieleniu jej pomocy wróciła do domu. "Jest przerażona i zastraszona.
Radzę porównać wszystkie zeznania tej pani, a zawrót głowy - jak w banku, tylko nie wiem którym.;)

ed-q
10-06-2009, 13:38
Edward..

Jako Twoja sympatyczka , stwierdzam stanowczo iż mnie się nie naraziłeś ,aczkolwiek ojca dyrektora nie kocham .Hmmm...może na złość Mamusi ?:)
Muszę jednak posłuchać paru audycji .Zaciekawiłeś mnie .

Wiesz , ja już tyle razy tu usłyszałam ,żem moher z antenką skierowaną na Toruń .
Nie ma co się tym przejmować.
Róbmy swoje - jak śpiewał Młynarski.

Róbmy swoje,
Pewne jest to jedno, że
Róbmy swoje,
Póki jeszcze ciut się chce,
Skromniutko ot, na swoją miarkę
Majstrujmy coś, chociażby arkę ...
Róbmy swoje,
Może to coś da? Kto wie?...

No ? Kto wie ?:)

Serdecznie pozdrawiam.
Liluś!
Jak zwykle celnie, jednoznacznie i miło! Dziękuję!
Jestem rad, że zainteresowałem Cię wieczornymi audycjami RM czy popołudniowymi TV Trwam.
Naprawdę warto niektórych posłuchać, choćby tylko dlatego aby dowiedzieć się o sprawach, których żadne „media” nie omawiają, lub naświetlają je kłamliwie i tendencyjnie.
Poruszane są wtedy także sprawy historyczne, ekonomiczne, socjologiczne, itp. w sposób bardzo przystępny a co najważniejsze w sposób obiektywny, co się wyczuwa a także łatwo można sprawdzić.
Szczególnie polecam audycje z udziałem prof. J.R. Nowaka, nadawane z reguły w ostatnią sobotę (lub niedzielę) miesiąca, wpierw w TV Trwam (ok. 18-tej) a potem powtarzane i rozwijane w RM (ok. 22-giej).

Jeszcze raz dziękuje za życzliwość i wsparcie!

Cieplutko pozdrawiam:)
ed-q

POLA
10-06-2009, 14:09
PiS szczupleje, Masłowska odchodzi, ciekawe, na kogo się obraziła.
Zaraz się dowiemy czegoś więcej, bo zapowiedziano konferencję prasową.

Kto następny? Szczypińska? Eee, nie.

POLA
10-06-2009, 14:51
jest pojednanie, nie ma różnic między JK a ZB, są razem.:D Znowu te media wredne coś nakręciły i nie pomogło zacytowanie przez dziennikarza fragmentów wypowiedzi Zbigniewa, prezes tłumaczy, że źle to zrozumiano, czyli czarne jest koniecznie białe.

No jasne, nie może być inaczej.
Konferencję zatrzaśnięto, panowie nie mieli już ochoty na pytania dociekliwych dziennikarzy i sobie poszli.
Z sali padło: "Ale ściema!"
Prawda, ściema. :D

A teraz moje wątpliwości po wczorajszym wystąpieniu obu panów z PiSu w różnych stacjach i o różnej porze dnia, przypomnę, Ziobro po 7:15 obwieścił, co obwieścił i wpieklił prezesa, następnie wpieklony prezes powiedział na ekranie, co powiedział, co mediom dało wiatr w żagle do przepowiadania rychłego końca PiSu z powodu prucia się partii.

Otóż zastanawiam się, czym prezes ujarzmił fikającego Ziobrę, że ten - bardzo nieudolnie - powiedział, że nie powiedział tego, co powiedział?
Pan Ziobro jest przeciągany przez różne prokuratury, ma postawione różne zarzuty, między innymi za to, że podzielił się pewnymi informacjami, którymi dzielić sie nie powinien i potwierdzić lub zaprzeczyć temu może...no właśnie, kto?

Haki wszelkie to podstawowe narzędzie niektórych polityków służące do tego, aby innym politykom zakleić dzioby.

To taka moja spiskowa teoria.
Może JKa, mogę i ja.:D

Ale konferencja rozpoczęła się od czego innego, mianowicie obroną Dziennika, który tak wytrwale tropił Palikota, aż się dorobił odwołania naczelnego i zapowiedzianego bankructwa jesiennego.
Pewno było tak, wdg prezesa: Tusk zadzwonił, gdzie trzeba, no i zamknięto dzioby śledczym prasowym.:D

senior A.P.
10-06-2009, 15:00
Filmy o tytule "glina" wszystko wyjasniaja.
Obecnie partie tworza nowy scenariusz do kolejnych odcinkow.

Lila
10-06-2009, 15:21
Najważniejsze ,że Sun of Peru ma się nieźle ...:)

No skoro tak , to muszę to powiedzieć .
Na naszej śląskiej ziemi jest już powiedzenie :głupi jak wyborca PO.

Do PE dostał się niejaki Marcinkiewicz .
Pełowcy głosowali , bo im się nazwisko ładnie kojarzyło.:)ha ha ...

Śląska Platforma się gotuje ,aż pokrywka skacze.
Ot , a mieli być takie kształcone ....

Kazik
10-06-2009, 15:46
A kto u Ciebie ten najlepszy? Anglistek UJ wypuszcza co roku sporo. Poza angielskim to znają to co do matury doniosły. Tak więc Róża to nie żaden fachowiec. Palikota nie wystawiono, a on jest najlepszy (klown).

Kazik
10-06-2009, 16:00
Najważniejsze ,że Sun of Peru ma się nieźle ...:)

No skoro tak , to muszę to powiedzieć .

Pełowcy głosowali , bo im się nazwisko ładnie kojarzyło.:)ha ha ...

Ot , a mieli być takie kształcone ....
Skoro raz już wybrali Tuska z zawodu tapicera (do naszego sejmu) to znowu się wyborcy pomylili? A jakiego zawodu jest ten Marcinkiewicz bis? Widać jak na polityce się zna społeczeństwo. Nawet imienia nie sprawdzili.

ed-q
10-06-2009, 16:39
Do: araad, siekierka i Kazik

Ed-q przeczytałem, doceniłem trud ,formę,etc etc .
Zdrowia życzę.
Ed-q !!!

Napisałeś prawie wszystko to, co ja bym chętnie napisał.
Ale że tego nie zrobiłem, dziękuję Ci za reprezentatywne przedstawienie stanu złachudrzenia naszych krajowych mediów i nie tylko. Także wszyscy opluwacze Polski, jej najlepszych synów, jej zasobów i osiągnięć zostali przez Ciebie odpowiednio potraktowani.
A te małe €-pieski (czasem zasłaniające się obrazkiem tygrysa), które łapią po drodze za nogawki? No cóż, psy szczekają, karawana idzie dalej ...:cool:
Bardzo dziękuję za uznanie.
Ten temat od dawna „leżał mi na sercu”, bo pomijając już aspekt polityczny, to, jako katolik, czułem się zobowiązany do zaprotestowania przeciwko zupełnie nieuzasadnionemu „wylewania pomyj” na zasłużone dla Polski katolickie instytucje i rzetelnych patriotów.

Niestety, taka jest siła gebelsowskiej propagandy, której, jak się okazuje, ulega bardzo wielu Polaków! Słuchają jej bezkrytycznie, nie zadając sobie nawet minimalnego trudu aby te kłamstwa osobiście sprawdzić! No bo to wymaga jednak odrobinę wysiłku! Trzeba po prostu przekonać się o tym …..na własne uszy! (i oczy też!).

Co do mojego częstszego występowania w dyskusji, to wyjaśniałem to już po wielokroć. Nie mam czasu na „pseudo dyskusje” o faktach, o tendencyjnie wprowadzonych kłamstwach jako faktach, o przeinaczonych moich wypowiedziach, tylko po to aby mnie zdyskredytować, o rozbudowywaniu danego tematu o zupełnie poboczne watki, tylko po to aby popisać się swoja erudycją, etc.
Dla przykładu: przytaczam wypowiedź „wankabor”-a (post # 92, podkreślenia moje):

Do d-q. Kamień z serca Ci spadł seniorze ed-q pisząc tak obszerny wywód na temat RM i TV Trwam. Przeczytałam i rozważam nad nim. Młócki nie będzie, ale kilka odmiennych zdań -tak. Nie odnoszę się do audycji czysto religijnych, tylko do tych innych. Te ostatnie , generalnie oceniam bardzo negatywnie, ponieważ sprzeniewierzają się zasadom etyki humanistycznej. Swoją opinie oparłeś na "inżynierii realnej". Nie bardzo wiem co oznacza to określenie. Mimo to, użyję go i napiszę, że mój "inżynierski realizm" opieram o wiedzę naukową , głownie o etykę humanistyczną, bowiem teologiczne doktryny moralne często odzwierciedlają przednaukowe poglądy na naturę ludzką. Z pewnością wiesz, że różne religie znacznie różnią się poglądami w kwestiach moralnych. Niektóre z nich opowiadają się za jak i przeciw niewolnictwu, karze śmierci, prawom kobiet, monogamii. Na tle religijnym wyrzynano bezkarnie swoich przeciwników. Źródłem wielu wojen dawniej i dziś było nieprzejednane uznanie dogmatów religijnych. Pobożność nie jest gwarantem cnoty. To tyle mojego wywodu. PS. chyba za wcześnie nazwałeś papieża "Święty Karol"
Dopiero co (post #30) napisałem Poli wprost, ze kłamie na temat ostatnich audycji w RM a tu
że audycje te „sprzeciwiają się zasadom etyki humanistycznej”(sic!). Znowu fałsz (co gorsze, zupełnie niezwiązany z tematem!!) ale tym razem ubrany w „naukowe pióra”! Dalej ta „etyka humanistyczna” jest eksponowana tak jakbym ja do niej pośrednio nie odwoływał się, choćby przez nawiązanie do „przyzwoitości”!

A cytowanie zwrotu „inżynierii realnej”, który jest bez sensu i którego nigdzie i nigdy nie zastosowałem!?
A wytykanie nazwania JPII „Świętym Karolem” już nie sprzeciwia się „etyce humanistycznej”, chociaż jeszcze za jego życia i tuż po śmierci, powszechnie Go tak nazywano! Ja także!

Otóż to jest mikroskopijna próbka, jak na tym forum bardzo wiele osób „dyskutuje”! Ja tak nie potrafię, więc postanowiłem zabierać głos tylko w sprawach zasadniczych, nie wdając się w czasochłonne i stresujące „pyskówki”

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za uznanie.

ed-q

Basia.
10-06-2009, 16:45
miło bardzo Ciebie widzieć.:) Wpadaj częściej, pozdrawiam serdecznie.

waclaw46
10-06-2009, 16:56
Róża to żaden fachowiec ,stwierdzenie nie poparte niczym,Palikot nie kandydował .Znajomość języka obcego przez eurodeputowanego poruszyłem dlatego że europoseł spotyka się na komisjach z innymi europosłami i musi w jakiś sposób swobodnie rozmawiać.Parlament Europejski to nie Parlament Polski posłowie nie mają inicjatyw ustawodawczych a prawem karnym się też nie zajmują.Posiedzenia Plenarne są tłumaczone symultanicznie też tu znajomość języka jest nie tak bardzo ważna. Może ty odpowiesz za swego idola jak widzi dalszy rozwój Unii co sądzi o traktacie Lizbońskim ,pytań można zadawać wiele. Ziobro nie podjął dyskusji z innymi kandydatami na eurodeputowanych w świetle kamer.Nie wiem czym się chce zajmować w jakiej komisji się widzi i co chce wnieść do Europy.
O i dochodzimy do najważniejszego jakie ty popierasz zmiany w traktatach które chciałbyś aby poruszyli twoi eurodeputowani.
W całych dyskusjach przed wyborami to kopia dyskusji jak przed wyborami do parlamentu Polskiego.Nie zapominajmy że Europejczycy mają w d...... nasze krajowe problemy , i nasze Honor Bóg Ojczyzna.

Lila
10-06-2009, 17:29
Skoro raz już wybrali Tuska z zawodu tapicera (do naszego sejmu) to znowu się wyborcy pomylili? A jakiego zawodu jest ten Marcinkiewicz bis? Widać jak na polityce się zna społeczeństwo. Nawet imienia nie sprawdzili.

Z zawodu -gazownik.:D
Programu żadnego nie ma .Sam jest w szoku.:D Ale zawsze kibicował PO .:D

Ten od Isabel , pewno trzymany jest w rezerwie .Może jeszcze prezydentem zostanie ?

jasinek123
10-06-2009, 21:50
Co będzie za rok to sam Pan BÓG wie
IZA młoda pierwszą damą RP dlaczego by nie tak jak
Carla Bruni ale romantycznie
tylko głosujcie na Marcinkiewicza KAZIA oczywiście

Kazik
10-06-2009, 21:55
Pewnie , że fachowość (lub brak) nie poparłem niczym. Może (po angielsku) chciała zapytać go na temat swojej pracy dyplomowe. Bo chyba nie o prawie (nawet polskim). Wyłączam kompa bo rano podróż. Poczytam Was po powrocie. Nawet mówiąc po angielsku-to trzeba wiedzieć co się mówi. O d.... Maryni się nie da. Nawet w kuluarach.

Matrix
10-06-2009, 22:53
Taa.... Ziobro - nawet nie prawnik. Zaledwie magister prawa, bo aplikacji nie zdołał zrobić. A ministrem zdążył być, no, no.
Dziś słyszałam młodych ludzi witających się : "dzień zioberek,co dziś zamierzasz wykręcić?".:)

Lila
10-06-2009, 22:55
Po nie-magistrze prezydencie dwukadencyjnym , i tak mocno wykształcony.

Matrix
10-06-2009, 23:04
Tylko o jeden egzamin więcej...., tylko jeden.:)

Lila
10-06-2009, 23:08
Tylko o jeden egzamin więcej...., tylko jeden.:)

Ba ...:D

Jednakowoż , jak i żołnierz napoleoński -buławę , nasi wybrańcy w tornistrze, noszą nominacje .

A ten biedak -gazownik ze Śląska ?
Co on tam będzie robił ? Może dywersyfikacją się zajmował ?:D

jano43
10-06-2009, 23:13
Rozszyfrowali jak się tłumaczy skrót TVN:Tusk Vision Network.
Prawda to czy kit?

POLA
10-06-2009, 23:15
Z zawodu -gazownik.
Programu żadnego nie ma .Sam jest w szoku.:D Ale zawsze kibicował PO .
I jeszcze ta Twoja wypowiedź, jakże obiektywna i neutralna emocjonalnie::D
Pełowcy głosowali , bo im się nazwisko ładnie kojarzyło.ha ha ...
Ot , a mieli być takie kształcone.
Fakt, Marcinkiewicz źle sie kojarzy, z tym od Isabel, z Kaziem, który był niesfornym odkryciem Kaczyńskiego i który wyrastał ponad swego prezesa, odbierając mu popularność, za co został wyrzucony na aut.

Zanim jednak zaczniesz wypisywać swoje rewelacje, sprawdź może tego "gazownika" bez wykształcenia, a ponieważ albo Ci się nie chce, albo nie masz czasu, bo nie posądzam Cię o celowe działanie podszyte złośliwością, poczytaj to, co niżej:
Marcinkiewicz ma 43 lata, jest zawodowo związany z polskim górnictwem węgla i gazownictwem. Absolwent Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, inżynier elektronik, mgr inż. zarządzania i marketingu, ukończył studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej w Gliwicach w zakresie systemów i sieci mikroprocesorowych.
Jest prezesem spółki świadczącej usługi instalacyjne dla gazownictwa. Wspólnie z amerykańskim partnerem założył spółkę, której głównym zadaniem jest realizacja proekologicznych inwestycji w zakresie zagospodarowania gazów odpadowych zawierających metan i ich konwersji do postaci czystego paliwa LNG.
Marcinkiewicz interesuje się problematyką związana z rozwojem infrastruktury dystrybucyjnej i przesyłowej gazu ziemnego w Polsce, obszarami opłacalności inwestycji w branży gazowniczej. Szczególną uwagę poświęca zagospodarowaniu metanu z wyrobisk górniczych w czynnych i nieczynnych kopalniach węgla.

Nowy eurodeputowany PO jest laureatem nagrody Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w konkursie na "Opracowanie Strategii Spółki Dystrybucji Gazu", a także nagrody "Czarnego Diamentu", przyznawanej przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Rybniku.

W Parlamencie Europejskim zamierza zająć się kwestiami gospodarczymi ze szczególnym uwzględnieniem energetyki. Interesują go takie zagadnienia jak wspólna unijna polityka energetyczna, dywersyfikacja zaopatrzenia Polski w gaz ziemny, wykorzystanie alternatywnych i odnawialnych źródeł energii i czyste technologie węglowe.
Programu Ziobry, gwiazdy PiSu, też jakoś nie zdołaliśmy poznać, więc może ostrożniej z zarzutem braku programu Marcinkiewicza.
Ten od Isabel , pewno trzymany jest w rezerwie .Może jeszcze prezydentem zostanie ?
Nie wszystkie "odpady" z PiSu nadają się do ponownego użytku.:D

Dobrej nocy życzy Ci "głupi wyborca PO" z Wielkopolski:)

Lila
10-06-2009, 23:19
Oj kłopot z tym Ziobrem (?) ..kłopot.
Machina Ubekistanu jeszcze się nie przestawiła na nowe tory.
No bo jak to tak ?
Morderca B.Blidy oraz laptopa i sługus Kaczorów .
Odpada .
Trza się przeprogramować .Zabawnie będzie , jednym słowem.

Lila
10-06-2009, 23:23
Pola , uważaj bo polegniesz ..z emocji.

Sprawdziłam już dawno.:)

Nieważne , PO się burzy i tak .

Nie dorabiaj ideologii do atrakcyjnego Kazimierza Bogdana dwojga imion Marcinkiewicza.:)

O matko , o matko...

Jasne , Peło wszystko zaplanowało . Se ..:)

Lila
10-06-2009, 23:26
Pola , serce ...abyś nie tylko do mnie żal miała ..
Głupi jak wyborca PO, no cóż...juz w necie jest.

http://www.pardon.pl/artykul/8850/glupi_jak_wyborca_po_na_slasku_wybrali_marcinkiewi cza

ps.ha ha ...a nie mówiłam ?
Dywersyfikacją chce się zająć .Bogdan - dwojga imion .:)
Miał farta , że wyborcom się z Isabel kojarzył.

POLA
10-06-2009, 23:38
Lila, nie polegnę...z emocji.

Hmm...to znaczy, że celowo jednak...

Ale na razie fale mniej spienione:D

Nie dorabiam ideologii do Bogdana Kazimierza Marcinkiewicza, a Kaziu od Isabel - sam sobie dorobił coś tam.

Zaplanowało, ale nie wyszło, jak miało, nic nowego, bez se...:)

Lila
11-06-2009, 00:00
Hmm...to znaczy, że celowo jednak...
No chyba z kapci wyskoczę , jak mi Bóg miły.:)

Co celowo , co celowo ?
A nie gazownik on jest ? Robi w gazie , to gazownik.Jakby robił w węglu , to mimo dyplomów - byłby górnik.Koniec .Kropka.A co Ty myślisz ,że on musi od razu z gaz-rurką zapychać ??

Tu śląska ziemia , a nie Pyrlandia .:)

ps.zapisał się do Peło 2 miesiące temu .
Hurrra , śląscy gazownicy !! Macie głowy na karku .:)

POLA
11-06-2009, 00:31
Co celowo , co celowo ?
Ano to:
A ten wpisik co oznacza?
Powątpiewanie jakieś, czyż nie?

Kapcie se zostaw, bo zmarzniesz, zimno idzie.:mad:

Lila
11-06-2009, 08:27
Ojejej , jakaś ty seriozna przy tym Bożym święcie.:)

A ten wpisik co oznacza?
Powątpiewanie jakieś, czyż nie?

Ano , wątpię ..wątpię.:)
A co ? Nie wolno ? Jeszcze nie ma kagańca , jakby co .

A tak w ogóle , wrzuć Pola na luz nieco .
To tylko jeden z tysiąca wątków .:)na tematy tzw.polityczne .
I parafrazując pana Zagłobę ...
Platforma to hubka ,
a PiS to krzesiwo.
Będzie iskier kupka ,
tylko krzeszcie żywo .:)

Noooo, bo już się robiło bogoojczyźniano , ogólnieprawicowo i łzawopatriotycznie .
A tera...święto jest katolickie .
W to święto , przekażmy sobie znak pokoju .Z lewa i z prawa .

A poza tym , miłego dnia , kochani .

senior A.P.
11-06-2009, 10:00
Zrobcie mu miejsce pan idzie z ...... .

A potem ...... - odnowa mowa jalowa !
Pyskowki tyz !

Europosel to ma klawe zycie,no i "hotelowa zwawa" !
Polskie lawy w Sejmie to nuda i drzemka,nie ma to jak w swiecie obrady.

Praszczaj lubimyj gorod ,uchodim zawtra w morie...... .

Blogoslawiony,ktory idzie w imie .....Brukseli.

Prefekt
11-06-2009, 12:33
i powiadam: ble, ble, ble...

Lila
11-06-2009, 13:57
i powiadam: ble, ble, ble...

Szszszszszuuuuu....Perfektuniu , Ty powineś stanąć na K-2 .Stanowczo .To będzie Twój poziom , boski.:D

ps.tylko jak zleziesz ?

waclaw46
11-06-2009, 14:56
Migdalski Marek politolog z listy pis na pytanie o wybory prezydenckie odpowiada L.Kaczyński reelekcja ,najbliższa kadencja,.2 kadencje J.Kaczyński i 1 kadencja Z.Ziobro. no i wygrał
Od lipca europoseł otrzymuje wynagrodzenie miesięcznie w wys 7.665,31 Euro brutto.Z budżetu uni otrzymuje emeryturę 3,5 % pensji za rok spędzony w Parlamencie a nie więcej niż 70% pensji.Prócz pensji dieta 298 E za każdy dzień posiedzenia parlamentarnego komisji czy frakcji (ok.4.200,0 Euro miesięcznie)
17.500,0 Euro na biuro poselskie miesięcznie
4.000,0 Euro na biuro krajowe miesięcznie
O rocznych możliwościach zwrotu kosztów nie piszę bo nie ważne drobiazgi.
Zwrot kosztów podróży samolotem w klasie najwyższej
Dobrze opłacany pracownik dobrze pracuje i ma wyniki,bo jest specjalistą.

Prefekt
11-06-2009, 18:29
Z góry łatwiej... popluwać, kwękać, serwować dezyderaty nieomylne...

Prefekt
12-06-2009, 08:06
że zbędne jest wyjaśnienie, iż ble, ble nie było pod Twoim adresem. Podoba mi się NAWET Twoje żądlenie - przynajmniej
uśmiech budzi.

Lila
12-06-2009, 10:00
że zbędne jest wyjaśnienie, iż ble, ble nie było pod Twoim adresem. Podoba mi się NAWET Twoje żądlenie - przynajmniej
uśmiech budzi.

Cieszę się bardzo ,Prefekt.:D
Ono MA budzić uśmiech , z założenia .
Tak ...aby nudno nie było ...:)

siekierka
12-06-2009, 13:52
Oświadczenie
Z ogromnym oburzeniem przyjmujemy wiadomość o godzącym w Radio Maryja oszczerczym wystąpieniu Kamila Durczoka w Faktach TVN 9 czerwca 2009 roku o godzinie 19.00. Kamil Durczok, mówiąc o przegranych w eurowyborach, wymienił polski oddział Libertasu, "który mimo wsparcia Radia Maryja, do Brukseli się nie wybiera".
Oświadczamy, że w Radiu Maryja nie było żadnego wsparcia dla polskiego oddziału Libertasu. Wypowiedzi w podobnym tonie pojawiają się nie tylko w poszczególnych kanałach olbrzymiego koncernu ITI, ale również na szpaltach "Gazety Wyborczej", która należy do kolosalnego imperium spółki Agora. W tych wypowiedziach nie tylko brak profesjonalizmu i rzetelności dziennikarskiej, ale nade wszystko dociekliwości w ukazywaniu prawdy, której dziennikarz winien służyć. Analizując te insynuacje, które pojawiają się od szeregu lat, łatwo można odnieść wrażenie, że są to działania zaplanowane. W związku z podobnymi poczynaniami w wielu postkomunistycznych i liberalnych mediach pytamy: Kto jest autorem eskalacji kłamstwa i kto nakręca spiralę nienawiści w stosunku do Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz milionów Polaków kochających Ojczyznę? Komu zależy na szarganiu dobrego imienia tej rozgłośni i jej słuchaczy, a zarazem kto uniemożliwia tworzenie ładu i pokoju społecznego służącego dobru Polaków?
Od mediów i stojących za nimi środowisk, które szerzą kłamstwa wobec Radia Maryja, oczekujemy stosownych sprostowań.
o. Waldemar Gonczaruk CSsR
Radio Maryja :D
Wiadamo - komunolibertyni z TVN i GW uważaja, że im pod skrzydłami Kaczora Donalda wszystko wolno. :mad:

Lila
12-06-2009, 15:17
Kłamstwo jest obrzydliwe , niestety .
Libertas przegrał mimo poparcia Ikony .Nie słyszałam o poparciu RM dla partii, która nie zamierzała zajmować się sprawami polskimi .
Aczkolwiek program tyczący Europy , miała sensowny.

POLA
13-06-2009, 11:06
Ojejej , jakaś ty seriozna...
Ano , wątpię ..wątpię.
A co ? Nie wolno ? Jeszcze nie ma kagańca , jakby co ...
Nie "seriozna", tylko dokładna.:)

Jakby co... wątpić wolno, w ewentualną skuteczność działania tego europosła, ale nie w jego wykształcenie, bo je ma, więc Twoja wypowiedź
jest rozpowszechnianiem, hmm....no wiesz czego.;)

Od kagańca - wolę np. kaganek oświaty, bo mniej uwiera.:D:D

POLA
13-06-2009, 11:15
Kłamstwo jest obrzydliwe , niestety .
Libertas przegrał mimo poparcia Ikony .Nie słyszałam o poparciu RM dla partii, która nie zamierzała zajmować się sprawami polskimi .
Aczkolwiek program tyczący Europy , miała sensowny.
Kłamstwo, celowe, paskudne, prawda, ale w polityce - szeroko stosowane, niestety.

RM miało dylemat, tylko na początku, wiosną wczesną, stało hmm...w rozkroku i miotało się, na jakiego konia postawić.
W końcu postawiło na PiS i dobrze, choć niekoniecznie na te konie, które obstawiał JK.

POLA
13-06-2009, 11:30
Wiadamo - komunolibertyni z TVN i GW uważaja, że im pod skrzydłami Kaczora Donalda wszystko wolno.
Ja tam nie będę - na razie - pod pióra innych zaglądać, żeby sobie przykrego widoku oszczędzić.:D

Durczoka ktoś wpuścił w maliny, w nieświeże informacje, bo w końcówce radio toruńskie popierało wyłącznie PiS, choć nie wszystkich z tej armii.

Stacja ta bardzo ubolewa, że do tej pory nie otrzymała od prezesa żadnych podziękowań za to, że tak pięknie pomogła dźwignąć się upadłej niejako partii z dołka poparcia społecznego.

Taki wysoki wynik - PiS zawdzięcza wyłącznie propagandzie w RM, co ogłoszono oficjalnie na falach eteru.:D

POLA
13-06-2009, 11:39
w radiu przynajmniej.

Do radiowej Trójki powrócił Cejrowski, który wyleciał za to, że ośmielił się był poprzeć Marka Jurka.
Ciekawe, czy powróci do tv publicznej zagarniętej onegdaj przez pisowskie przystawki w osobie Farfała i reszty drużyny, powołanej cichcem, ciemną nocką, na użytek potrzeb prezesa.:D

Lila
13-06-2009, 22:20
Pola , ja w wykształcenie gazownika nie wątpiłam .
Natomiast powątpiewam - i to mocno - w jakąkolwiek świadomość tych , co wybierali kandydata dwojga imion .:) A ponoć elektorat , to wykształciuchy miały być.

Natomiast piękny Maryjan zalągł się w PO na wieki wieków amen .
Mało tego .I tak pojedzie do Brukseli , jadąc na platformie jak na łysej kobyle.:)

Platforma zamierza znaleźć dla Mariana Krzaklewskiego funkcję w jednej z unijnych instytucji - pisze piątkowa “Rzeczpospolita”.

- Jeśli tylko będzie szansa na stanowisko zgodne z jego zainteresowaniami i kompetencjami, PO go tam zarekomenduje - mówi gazecie polityk z otoczenia premiera.

Ha ha , jeśli będzie zgodne ..tra la la .:)
Najpierw Marcinkiewicz Bogdan pomyłkowo , a teraz Maryjan .Faktycznie , tandem Tusk -Schetyna , ma predyspozycje do rozweselania ludzi .
Nie może być lepiej , niech będzie śmieszniej .Brawo Platforma!! .:)

POLA
14-06-2009, 00:39
Lila, z kontekstu to nie wynikało, że miałaś na myśli wyborców PO.
A ja powątpiewam w świadomość elektoratu... tak w ogóle.:D

No to się PO przewiezie...na Marianie, bo jakoś zaufania do tego faceta nie miałam, nie mam i mieć nie będę, a Platforma nie wie, co ją w razie czego czeka.:D
Brak zdolności przewidywania bywa kosztowny.

Schetyna wymyślił większą głupotę, mianowicie obwieścił, że jeśli Tusk wygra wybory prezydenckie, to może pozostać na stanowisku szefa PO, a uzasadnia to tak:
Trudno sobie to wyobrazić, ale powiem szczerze, że jest to możliwe. Ta prezydentura Lecha Kaczyńskiego była bardzo polityczna i ona jakby usprawiedliwia takie funkcjonowanie prezydenta. Widzieliśmy przecież, jak prezydent Kaczyński angażował się w kampanię PiS-u.
Fakt, angażował się, ale szefem PiSu nie jest.
Schetynie chyba coś zaszkodziło, a na pewno zaszkodzi takim pomysłem swojemu szefowi.
Co za brak wyczucia...politycznego:D

Prefekt
14-06-2009, 08:55
A ja węszę tu rodzaj makiawelizmu: Schetyna kopie dołek pod Tuskiem, żeby DLA SIEBIE utorować łatwiejszą drogę. To szczwany lis! Plecie androny wiedząc, że konstytucja zakazuje
łączenia funkcji. Może być taki scenariusz: Tusk zrzeka się przewodnictwa w partii, Schetyna wskakuje na jego miejsce,
Tusk nie uzyskuje prezydentury i zostaje jak ten pajączek na "babim lecie", wietrzyk historii go zmiata... Czyli poważny konkurent znika.
W polityce - w istocie będącej walką o władzę - stosuje się chwyty podobne do gambitu w szachach, często niedostrzegalne dla maluczkich...

Prefekt
14-06-2009, 09:23
Przypomniał mi się taki obrazek: tłum robociarzy per pedes -
i podpis NOWE IDZIE, pod spodem panowie w limuzynach =
STARE JEDZIE...
Cejrowskiego nawet lubię - przynajmniej ma jakieś pasje. Nie cierpiałem Krzysztofa Skowrońskiego: nie powinien być dziennikarzem radiowym człowiek zacinający się, jąkający prawie w każdym zdaniu. Niezależnie od fachowości. Niech lepiej pisze...
"Trójka" raczej do przodu.

POLA
14-06-2009, 11:43
A ja węszę tu rodzaj makiawelizmu: Schetyna kopie dołek pod Tuskiem, żeby DLA SIEBIE utorować łatwiejszą drogę. To szczwany lis! Plecie androny wiedząc, że konstytucja zakazuje
łączenia funkcji. Może być taki scenariusz: Tusk zrzeka się przewodnictwa w partii, Schetyna wskakuje na jego miejsce,
Tusk nie uzyskuje prezydentury i zostaje jak ten pajączek na "babim lecie", wietrzyk historii go zmiata... Czyli poważny konkurent znika.
W polityce - w istocie będącej walką o władzę - stosuje się chwyty podobne do gambitu w szachach, często niedostrzegalne dla maluczkich...
Twoje węszenie nie jest pozbawione podstaw.
Nie chciałam wieszczyć wczoraj, pociągnę to teraz: Schetyna swoim pomysłem na dziś osłabia ewentualną ochotę głosowania na Tuska w wyborach prezydenckich.
Jeśli Tusk nie zareaguje - będzie miał kłopot, spadną mu...słupki.:D

Palikot w swoim dzienniku tak napisał:
Prezydentura każdego lidera partyjnego napotkać musi ten sam problem: jak pogodzić własne związki ze strukturami, które wypchnęły go do władzy, a jednocześnie być szanowanym przez ludzi spoza jego rodzimej formacji? 27 procent Polaków, którzy w czerwcu głosowali na PiS, chciałoby widzieć w Pałacu Prezydenckim także swojego prezydenta i ma do tego pełne prawo, i trzeba to prawo z wielkim dla nich respektem uszanować. Wyzwaniem dla polityka jest zatem oderwanie się od partyjnego pochodzenia – w taki sposób, by nie gubiąc oczywistych związków z własnym środowiskiem przyciągnąć do prezydentury niechętną mu część elektoratu. Tutaj siła społecznych oczekiwań („prezydent wszystkich Polaków”) jest bardzo mocna i nie można jej lekceważyć.
Z tym się w pełni zgadzam.
Dzisiaj Palikot w Zetce powiedział pomysłowi Schetyny - NIE.

Mniej należy obawiać się Palikota, więcej - Schetyny. Ciekawe, kiedy Tusk to zauważy.

POLA
14-06-2009, 11:51
...Cejrowskiego nawet lubię - przynajmniej ma jakieś pasje. Nie cierpiałem Krzysztofa Skowrońskiego: nie powinien być dziennikarzem radiowym człowiek zacinający się, jąkający prawie w każdym zdaniu. Niezależnie od fachowości. Niech lepiej pisze...
"Trójka" raczej do przodu.
W Trójce brakuje mi Wasowskiego (odszedł po usunięciu Skowrońskiego) w duecie z Mannem. Szkoda.
Cejrowski wrócił do tv publicznej? Nie sprawdziłam, może ktoś oglądał Dwójkę?

Radio miało tę przewagę nad tv, że miało dobrych lektorów, bez "zacinania", z dobrą dykcją. Wielu wyrzucono, zmieniła się też ramówka, moim zdaniem na niekorzyść, ale może stara kadra wróci?

Prefekt
14-06-2009, 12:25
W każdym z nas siedzi doza konserwatyzmu. KAŻDA zmiana
ramówki wywołuje buczenie...
Wasowski nie jest dziennikarzem. Ale słuchałem go z przyjemnością - zwłaszcza z Mannem. Taki Monty Pythonek.
Cejrowski od dosyć dawna ma swój programik BOSO PRZEZ ŚWIAT w TVP II. Ok. 10. w każdą niedzielę. W radiu też lansuje muzykę latynoamerykańską...

POLA
14-06-2009, 14:34
Zakonserwowana jestem?:D
Może... a może to tylko przyzwyczajenie i tęsknota za ulubionymi głosami, za ulubionymi audycjami?
A Grześ chyba jednak jest dziennikarzem...radiowym, ale nie będę prowadzić sporu w ustalaniu jego profesji.:)

Cejrowski - jak wiesz - wyleciał, bo sprzeniewierzył się Farfałowi i nie poparł Libertasu tylko Marka Jurka. Zabanowano go zarówno w Trójce jak i w TVP2, na szczęście na krótko. Powrócił, wszak jest już po wyborach:D, teraz już może...popierać, kogo zechce.;)

POLA
14-06-2009, 20:55
dzisiejsze Rozmowy niedokończone o 21:40 - podsumowanie eurowyborów.
Będzie to cz.II, cz.I odbyła się po 18:00.

Prof. Wolniewicz uznał, z czym zgodziła się reszta dyskutantów, że tak wysoki wynik PiS zawdzięcza wyłącznie ugrupowaniu MB, za co oficjalnie podziękował na antenie.
Odpowiednio przeprowadzona propaganda zmobilizowała elektorat, a ten uratował kampanię fatalnie prowadzoną przez prezesa PiSu.

Aha, od dyr. radia prof. Wolniewicz otrzymał najważniejszy dla niego order, który można było obejrzeć na ekranie tv.

POLA
14-06-2009, 21:09
w dzisiejszym programie Monisi.

Filozof zapewne chciał zaskoczyć Kurskiego i zapytał go o znajomość angielskiego. Ten mu odpowiedział w języku Szekspira z szybkością niemal Zyty G. i Palikot oniemiał.:D
Punkt dla Kurskiego.;)

POLA
14-06-2009, 21:15
o jednego kandydata mniej - Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, nie zamierza startować do zaszczytnego fotela i nawet wycofał się z szefowania Polski XXI. Jego miejsce zajął Sellin.

A Dutkiewicz wydawał się...niezłym kandydatem, no ale może czegoś nie wiem.

Scarlett
14-06-2009, 21:17
Polu, a to jedyny punkt dla Kurskiego. Tym razem udało mu się nie ma co hihihihihi, a Palikota to mi szkoda, że tak słabo tym razem się zorientował.

POLA
14-06-2009, 21:45
Nie martw się, z tego powodu nie polegnie, niebezpieczeństwo idzie z innej strony;)

Lila
14-06-2009, 22:12
Polu, a to jedyny punkt dla Kurskiego. Tym razem udało mu się nie ma co hihihihihi, a Palikota to mi szkoda, że tak słabo tym razem się zorientował.

Ja nie mam zamiłowania do błaznów , więc dla mnie ma więcej punktów.
Zresztą Palikot podpadł Grzegorzowi .Marny jego los.
Grzegorz jest typu ' nie ma przebacz ' .

POLA
14-06-2009, 22:19
...Grzegorz jest typu ' nie ma przebacz ' .
Oj tak, oj tak i aż się boję powiedzieć, do jakiej grupy Grześ pasuje.:D

A Wolniewicz pięknie się złości...na dyskutanta.:)

Lila
14-06-2009, 22:25
Oj tak, oj tak i aż się boję powiedzieć, do jakiej grupy Grześ pasuje.:D

A Wolniewicz pięknie się złości...na dyskutanta.:)

Może do PiS-u się nada ?:D Może być.

Ps .Nie nadaję się do dyskusji , bo próbowałam godzić zwaśnione strony.
I sama oberwałam , jak diabli .
Chodzi mi o moje cztery psy .:D

POLA
14-06-2009, 22:26
Pieski Cię pogryzły? Nie wierzę.

POLA
14-06-2009, 22:29
Zapomniałam: PiSu szkoda, Grzesiu pożre wszystko, co na drodze...do kariery.:D
Strzeż się Grzesia!;)

Lila
14-06-2009, 22:33
Pieski Cię pogryzły? Nie wierzę.

Eeee nie specjalnie.Jak się samemu rozdziela czwórkę , to zawsze się oberwie.:D
Bo to pierwszy raz ? Nic strasznego ,jak dla mnie .:)

POLA
14-06-2009, 22:43
No tak, jak w Polsce... jak w Polsce, zwaśnionych trudno pogodzić.:D

Lila, Kaczyńskich biją...słownie, na odsiecz trza.
Teraz o kulisach będzie...politycznych.
Lubię te opowieści.
Wykład na temat etymologii doktorów od spinu.:D

Lila
14-06-2009, 22:45
A niechta biją.

Nie mam czym klikać.:)

POLA
14-06-2009, 22:52
Paluszki ucierpiały?

Pani ekonomistka powiedziała, że my, Polacy, mamy w genach strach i dlatego dajemy się manipulować.
Eee tam strach, nieprawda.

Wolniewicz: "starzy głosowali na PiS, bo mają doświadczenie, młodzi na PO, bo nie mają doświadczenia."
Hmm...

POLA
14-06-2009, 22:56
dr Nowak:
"PO manipuluje miłością, a PiS ma zaciśnięte twarze, bez uśmiechu i przegrywa, a tu trzeba dowcipu..."

Święte słowa.

POLA
14-06-2009, 23:16
Interesujące rozważania Olechowskiego nad balonem wypuszczonym przez Schetynę:
W PO powoli wytwarza się taka atmosfera, że jeśli partia wygra wybory prezydenckie i parlamentarne, to będzie zmieniać konstytucję. I to zarówno w zapowiadanym kierunku, na przykład ordynacji wyborczej, ale też w nieznanym. I to, co mówi w tej chwili wicepremier Schetyna, może być takim balonem próbnym. Może pojawił się pomysł: Pójdźmy do Polaków i powiedzmy: zmienimy porządek prawny tak, by władza jednej partii mogła być w Polsce skuteczna. Ale ja jako człowiek ostrożny przypominam maksymę, że każda władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie.
A.Olechowski na prezydenta!:D

Prefekt
15-06-2009, 09:27
Nie musi jednak korumpować władza podparta precyzyjnym, mądrym prawem. Wyjątki - wynikające z charakterów ludzi -
tylko potwierdzać mogą tę regułę. Jestem naiwny???

POLA
15-06-2009, 10:25
Nie, jesteś idealistą:D, choć moi faceci powiadają, że między jednym a drugim - cieniutka raczej granica, na co programowo niejako się oburzam.

Lila
15-06-2009, 10:32
Interesujące rozważania Olechowskiego nad balonem wypuszczonym przez Schetynę:

A.Olechowski na prezydenta!:D

Może być .
Zdarzyło mi się go poznać .Jest niezwykle ujmujący , no i .....bardzo wysoki.:D

POLA
15-06-2009, 10:42
A widzisz...teraz tylko go namów, aby zechciał kandydować, dwa głosy już ma, a jak się postaramy...będzie więcej:D, chyba że Ty ciągle LK obstawiasz:mad:

Prefekt
15-06-2009, 11:03
No i wylazło szydło (czyt.: baby) z worka. "Wysoki"! JA nie jestem - może dlatego zostałem wyeliminowany jako trzeci
głos?

Lila
15-06-2009, 11:04
A widzisz...teraz tylko go namów, aby zechciał kandydować, dwa głosy już ma, a jak się postaramy...będzie więcej:D, chyba że Ty ciągle LK obstawiasz:mad:

Ba , ale ja go poznałam kilka lat temu , po jego słynnej rezygnacji .
Obstawiam Lecha .Jestem wierna .Olechowskiemu nie będzie się chciało , czemu się nie dziwię .

Prefekt
15-06-2009, 11:30
napisała Lila. A dla mnie jak piórko na wietrze. Nie posądzałem Cię o taką chwiejność - przecież ICH różni chyba z 50 cm !!!

POLA
15-06-2009, 11:44
Ba , ale ja go poznałam kilka lat temu , po jego słynnej rezygnacji .
Obstawiam Lecha .Jestem wierna .Olechowskiemu nie będzie się chciało , czemu się nie dziwię .
Po rezygnacji? To chyba kilkanaście lat temu;)

Źle obstawiasz, Twoja strata:D

Będzie się chciało, tylko propozycja być musi, nie z Libertasu czy PiSu, jak sądzę.

POLA
15-06-2009, 11:45
..."Wysoki"! JA nie jestem - może dlatego zostałem wyeliminowany jako trzeci
głos?
Hmm...a kto niby wyeliminował jako trzeciego?
I z czego wyeliminował?

Lila
15-06-2009, 12:08
Po rezygnacji? To chyba kilkanaście lat temu;)

Źle obstawiasz, Twoja strata:D

Będzie się chciało, tylko propozycja być musi, nie z Libertasu czy PiSu, jak sądzę.

A pewno i tak , czas leci .Choć dałabym głowę ,że to było 5 lat temu , bo już był mocno siwy.
Nie często bywam w stolicy.

Jaka moja strata ? Najwyżej przegram , jak na wyścigach .Zdarza się .

Co do Tuska , to Grzegorz mu chyba nogę chce podstawić .Bo na tym połączeniu funkcji szefa PO i urzędu głowy państwa , Tusk może wywinąć kozła do tyłu .
Nie rozumiem Grzegorza .
Albo taki głupi ,albo taki genialny .

Pertekt, jak najbardziej .Głosuję z Tobą .W zespół ,wespół.:)

POLA
15-06-2009, 12:32
Lila, 5 lat temu grasowała jeszcze ekipa Millera chyba...:D

Obstawiać konia, który w przedbiegach odpada, to rozrzutność jakaś, ale wolno Ci...:D

Grześ: wariant drugi? hmm... chytry raczej, z apetytem wielkim na wszystko prestiżowe i coś tam kombinuje... na brudno na razie.;)

W Kontrwywiadzie dzisiejszym zainteresowała mnie wypowiedź Piskorskiego.
Wokół Tuska krąg nieprzyjació się zaciska.

Prefekt
15-06-2009, 15:55
By żądz moc móc wzmóc? Nie widzisz, że dalsze eskalowanie powinno być zabronione sądownie? Chciałbym mieć sny także o kimś innym...

Prefekt
15-06-2009, 16:11
Chyba zapominasz, że napisałaś o 2 głosach?

POLA
15-06-2009, 16:32
a zdeklarowałeś się? z poparciem?

POLA
15-06-2009, 16:49
ma tylko 68% przeciwników wśród odpytanych przez CBOS i to jest dobra wiadomość:) , bo znacznie gorzej oceniono posłów: aż 70% wypowiedziało się o nich krytycznie.
Ale że sondaże prawdy nie mówią, więc może Lila na swoim obstawianiu nie straci?:D

POLA
15-06-2009, 17:09
czas zacząć.

Posłanka pisowska, Masłowska, porzuciła prezesa, choć ponoć to on ją wcześniej porzucił, a właściwie zaniedbał poniekąd.
Zgadza się co prawda z programem partii, ale z jej strukturą - a skądże. Widać dopiero teraz to zauważyła, tę strukturę niewłaściwą.

Lewica, ta od Olejniczaka i Kalisza też zapowiada jakieś podchody pod Napieralskiego chyba, zamierza go rozliczyć, z europosłów, że niby ich mało, że może nie tacy?

A w PO? Cisza jakaś... podejrzana i nawet Palikot też taki małomówny się zrobił...dziwne.
Cisza przed burzą?:D

Też idę posprzątać po wyborach...w komputerku na razie.:)

senior A.P.
15-06-2009, 19:12
CBS odpyta wiecej !

POLA
15-06-2009, 23:23
No jaki piękny i obiecujący tytuł, w sam raz dla Lili, a tu nic...chodzi o przedmiot w szkole.
Taki pech, no taki pech!:D

Lila
15-06-2009, 23:28
No jaki piękny i obiecujący tytuł, w sam raz dla Lili, a tu nic...chodzi o przedmiot w szkole.
Taki pech, no taki pech!:D

Oj szkoda , szkoda .
A już miałam nadzieję na delegalizację .

Szczególnie po próbach likwidacji 'wykształciuchów ' , poprzez wprowadzenie odpłatności za studia.
O Konstytucji im się zapomniało.

POLA
15-06-2009, 23:31
No widzisz, chciałam Ci przyjemność zrobić - nie wyszło.;)

Lila
15-06-2009, 23:38
No widzisz, chciałam Ci przyjemność zrobić - nie wyszło.;)

Nie szkodzi ,Pola.;)
Co się odwlecze , to nie uciecze.

POLA
15-06-2009, 23:39
NIE, bo:
Polska to jedyny kraj, który nie zakończył procesu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego - przypomina szef włoskiego MSZ Franco Frattini. Jego zdaniem ten argument ma kluczowe znaczenie w rozmowach o obsadzie fotela szefa Parlamentu Europejskiego. Poza tym - jak dodał Frattini - Włochy są założycielem Unii Europejskiej, a od 1979 roku żaden Włoch nie stał na czele europarlamentu.
No to z czwartkowych rozmów z Silvio - nici.

Lila
15-06-2009, 23:41
NIE, bo:

No to z czwartkowych rozmów z Silvio - nici.

A to łysa hiena !!!!

POLA
15-06-2009, 23:44
Nie szkodzi ,Pola.;)
Co się odwlecze , to nie uciecze.
Fakt, zawsze się dochodzi do kresu...kiedyś:D
Miłych snów, kończę dyżur.:D :D

Prefekt
16-06-2009, 08:43
Przyjemności sobie robią. Już o "dochodzeniu" szczebioczą.
Doradzam zaprzestać, bo zostaniecie posądzone...

POLA
16-06-2009, 09:58
A to łysa hiena !!!!
No nie całkiem...z tupecikiem czy flancami na łbie.:D

Prefekt zazdrosny jakiś czy co?;)

Lila
16-06-2009, 10:21
No nie całkiem...z tupecikiem czy flancami na łbie.:D

Prefekt zazdrosny jakiś czy co?;)

Łeb ma flance , mocno ukorzenione .:D
Potomek Rzymian , wiadomo .Cezar liście bobkowe nasadzał na osłonę mózgowia , ten psie kudły sobie wszczepia , ogałacając własnego sznaucera .
Zresztą , wolna jego wola italiańska .Nie wszczepia co chce , tylko od Buzka naszego polskiego , wara mu!

POLA
16-06-2009, 10:28
o schedę po Olejniczaku.
Napieralski - be, bo "Partia źle działa i byłoby niedobrze, gdyby złe wzorce przeszły z partii do klubu". Olejniczaka wspiera w tej ocenie Kalisz i Szmajdziński.
Partia poszukuje "kogoś starego lub kogoś nowego, ale charyzmatycznego"- zauważył panoramiczny niejako poseł SLD.;)

A w PO - odkręcanie tego, co powiedział Schetyna, który się tłumaczył, że nie do końca powiedział to, co powiedział.
A to lisek...chytrusek, z oczkami jak świderki.:D

POLA
16-06-2009, 10:34
...tylko od Buzka naszego polskiego , wara mu!
Wara, ale jak od sznaucera - to jednakowoż będzie kły szczerzył.:mad:

Lila
16-06-2009, 10:42
Wara, ale jak od sznaucera - to jednakowoż będzie kły szczerzył.:mad:

Będzie pewnikiem .
Tym bardziej,że implanty ma .Kto się oprze ...tytanowi ?
Tu zaznaczam ,że mam na myśli metal w jego szczęce , a nie boga greckiego z czasów przedzeusowych.

Lila
16-06-2009, 11:11
To miejsce refleksji i spokojniej pracy, nie dla tak młodego człowieka, z takim temperamentem jak ja

:D :D

Tak o pracy w PE wyraził się Marcinkiewicz.Nie dwojga imion , lecz nasz poczciwy bywszy premier .Ten od Isabel.

Qrna , jak on jest młody człowiek , ukończywszy pół wieku , to my przecież zaledwie wkraczamy w życia zenit .

Ach , wiedziony temperamentem Kazimierz , byłby wspaniałym posłem w PE, nie to co jakaś podróbka.:D
Burza hormonów, grasująca po kazimierzowym jestestwie , pewnikiem uczyniłaby z posła gejzer ...ba , wulkan Krakatau na forum parlamentu.

Oj szkoda, szkoda...Atrakcyjnego .

POLA
16-06-2009, 11:13
bo pod wpływem publikacji wszelkich wyleciał z zarządu Polskiego Radia. Swoich niezbywalnych praw dochodzi przed sądem.
Pewna studentka na Uniwersytecie Warszawskim napisała do rektora, że "jest dla niej upokarzające, żeby taki cham jak Targalski ją uczył". I zrezygnowała.
Wypowiedź studentki przytoczył Targalski w sądzie jako dowód, że pod wpływem publikacji GW zniszczono mu nieposzlakowane dobre imię (był w zarządzie PR i robił "czystki").

Stwierdził, że publikacje Agnieszki Kublik wyssane są z palca, że to nieprawda, jakoby źle się wyrażał o zwalnianych dziennikarzach wyzywając ich od "złogów gierkowsko-gomułkowskich", starych bab.
Skarżył się sądowi przez półtorej godziny, że: "Zostałem wykreowany na potwora, a każda plotka nabierała wiarygodności."

Zapomniał jednak, że udzielił wywiadu GW w kwietniu 2007 r., w którym wyznał, że w PR "średnia wieku jest bliska tej na cmentarzu". A o jednym z redaktorów (pracującym od czasów PRL, Tadeuszu Sznuku) powiedział: "Jak się puści w obozie koncentracyjnym miły głos, to też ludzie się z nim zżyją".

Pan Targalski ma dość dziwną przeszłość, ale nie o nią chodzi, chodzi o teraźniejszość, a ta jest wyjątkowo obrzydliwa.

W piątek zapadnie wyrok, czy Targalski ma rację czuć się pokrzywdzonym, czy wprost przeciwnie, a ja... jestem po stronie...studentki.
Chapeau bas! dziewczyno, jeśli to był faktyczny powód Twojej rezygnacji.:)

POLA
16-06-2009, 11:27
.Tym bardziej,że implanty ma .Kto się oprze ...tytanowi ?
Tu zaznaczam ,że mam na myśli metal w jego szczęce...
I dlatego szczerzy kły w całej rozciągłości, nie to co nasza głowa przez zaciśnięte szczęki gadająca, a i tak nie dało się ukryć tego, co należałoby wymienić. :D

Lila, jaki pan, taki kram,:D głupoty Kaziu od Isabel gadał będąc premierem i tak mu zostało do dzisiaj.;)

bronczyk
16-06-2009, 22:21
Ale wtedy to funkcyjnie głupoty gadał. Zawsze można było przypuszczać, że prywatnie to on jest mądry jak Krakatau. Nie pogniewasz się Lilu, że ściągnęłam sobie twoje porównanie. Ja dopiszę dla ścisłości, że autorką jest Lila. Już chyba nie jestem piratem.

Lila
16-06-2009, 22:25
A pomyśleć ,że nudziło mnie się .:D
Od wyborów,gdy Pełowcy wybrali gazownika, myśląc iż to św.Kazimierz od Isabel.

A tu ?
Znów może być wesoło .A jak wesoło , to dla mnie doskonale , bo zawsze lepiej niż smutno i płaczliwie.:D

Jeśli Danucie Huebner uda się zyskać poparcie premiera i ponownie dostać się do KE, będzie musiała zrezygnować z miejsca w PE.

Tym samym jej mandat przypadnie Tadeuszowi Rossowi, satyrykowi, aktorowi i piosenkarzowi, który swoją przygodę z polityką rozpoczął dwa lata temu, kiedy dostał się na Wiejską.

Ha ha ha !!!
Ludzie , ale cyrk .Zulu Gula , obarczony licznym potomstwem , z niemniej licznych związków,dla którego spanie w ławach sejmowych było ostatnią szansą , zdobytą psim swędem ( wiadomo jak wybierają wyborcy Peło ).!!!
Który splamił się tylko jednym zapytaniem w jakiejś błahej sprawie!! .
Boże , miej litość nad tym biednym krajem , gdzie ludność mówi najbardziej szeleszczącym językiem świata .No i gdzie działa Peło !!

Ciekawe , bardzo ciekawe, co zrobi Tusk.

ps.Jakby kto nie wiedział , to Komisja Przyjazne Państwo uwielbianego przez wielu Palikota , pracuje nad projektem dodatków do wielotysięcznych emerytur posłów z długim stażem.

Ach , prawdziwie przyjazne państwo - dla posłów.

Lila
16-06-2009, 22:30
Ale wtedy to funkcyjnie głupoty gadał. Zawsze można było przypuszczać, że prywatnie to on jest mądry jak Krakatau. Nie pogniewasz się Lilu, że ściągnęłam sobie twoje porównanie. Ja dopiszę dla ścisłości, że autorką jest Lila. Już chyba nie jestem piratem.

Skarbie , ze mnie możesz ściągnąć wszystko , za wyjątkiem ....hmmm...dessous.:D

POLA
16-06-2009, 23:00
Lila, nie wiem, skąd ta rewelacja o ewentualnym awansie tego, który miał kiedyś słońce w kapeluszu, ale przed chwilą zdementowano tę informację.

Ktoś Palikota lubi, a ktoś inny polubił miłością niezmienną bliźniaków z ich gwardią.:D
Rzecz gustu, czyż nie?;)

Lila
16-06-2009, 23:07
Lila, nie wiem, skąd ta rewelacja o ewentualnym awansie tego, który miał kiedyś słońce w kapeluszu, ale przed chwilą zdementowano tę informację.

Ktoś Palikota lubi, a ktoś inny polubił miłością niezmienną bliźniaków z ich gwardią.:D
Rzecz gustu, czyż nie?;)

Rewelacja z wp.pl .Skoro zdementowano ,to znaczy iż było co dementować , przed totalną demencją.:D

Bliźniacy jednak pamiętają ,że kryzys .PO z Palikotem nadal udaje strusia .Nawet po Łotwie .

ps.To Danka jest wkurzona na maksa.:D
Ale na zrzeczenie się mandatu ma czas do połowy lipca.

ps2 .Zulu Gula ma plusa , w postaci znajomości języków.

POLA
16-06-2009, 23:20
w polityce, bo jakoś nudą wieje.:D

Otóż w dzisiejszych Faktach po faktach odezwał się Olechowski. Niewykluczone, że wystartuje w wyborach prezydenckich, ale na razie Durczok nie mógł wycisnąć z niego jasnej deklaracji.

Palikot, jako poniekąd niezależny, przynajmniej finansowo, poszedł dalej i wskazał na wyjątkowe predyspozycje ewentualnego kandydata. Dawno już sugerował swoim, aby podkupili Olechowskiego, zanim zrobi to jakaś inna partia.
Przewiduję, że tą nie jedyną pochwałą wygłoszoną otwartym tekstem przyspieszy decyzje o usunięciu go z PO, ponieważ jego niezależność poglądów staje się dla niektórych wyjątkowo niewygodna.

Moje prognozy:
elektorat PO, który głosował do tej pory na partię Tuska tylko dlatego, aby wyeliminować PiS, w wyborach prezydenckich postawi na OLechowskiego.
Jestem pierwsza. Kto ze mną?:D

POLA
16-06-2009, 23:29
Rewelacja z wp.pl .Skoro zdementowano ,to znaczy iż było co dementować...
Hmm... czyli tak: jeśli Palikot zasugerował, że prezydent być może popija z małpeczek czy większego kalibru, a kancelaria to zdementowała, to znaczy, że było co dementować?:D

Lila
16-06-2009, 23:50
Kancelaria dementowała Palikota ?:)

A może chodziło o demontaż ??

Dobranoc .Może jutro Wybrańcy Narodu wymyślą co ciekawego ?:)

POLA
17-06-2009, 00:02
Komitet centralny czyli polityczny PiSu wydał dzisiaj oświadczenie, że wynik w eurowyborach jest "wysoce zadowalający".
Nie będzie żadnych rozliczeń, wszystko było OK i taką uchwałę podpisał sam prezes.

No, czyli przegrane: Szczypińska i Masłowska z licznymi rozgoryczonymi oraz wygrany Ziobro dalece się mylili, bo jeśli komitet twierdzi, że jest dobrze, to jest i koniec.

Słusznie, wynik nie jest w końcu zły, PSL wypadło gorzej, a koalicjant przecież, przystawka taka.:)

Lila
17-06-2009, 10:08
No właśnie , Pola...:)
Miło ,że zwróciłaś uwagę na pozycję koalicjanta PO.Nawet wieś na nich nie głosowała , więc o czymś to świadczy .

A ja tak sobie obserwuję państwa bałtyckie, które jeszcze pół roku temu były tygrysami , pumami i leopardami .Takie były hop do przodu .
Łotwa , panie Boże ...niech ta cholerna Unia uratuje to państwo, bo za chwilę będzie tragedia .Mnie przeraża głównie to ,że w tej chwili sytuacja łotewskich emerytów jest nie do pozazdroszczenia .Nawet przeczuwam analogię.

Każdemu państwu najłatwiej jest pojechać na karkach najsłabszych.Tak było , jest i będzie .
A więc , po raz któryś są zmniejszone i tak niskie emerytury .
Następni - nauczyciele . Bo kto tam ma głowę do nauki.

A Litwa właśnie wypięła się na Unię .
" Sejm przyjął ustawę o ochronie nieletnich przed przed wpływem informacji o stosunkach homoseksualnych, biseksualnych i poligamicznych".
Czyli demokracja - won .A co ? Unia pójdzie na Wilno niczym generał Żelichowski ? Nie ,wolnoć Tomku w swoim domku .
Litwin jest Litwinem .
Pamiętacie jak się zaparli i zamknęli granice przed Polakami przed wojną ? I za co , brateńki to zrobiły ? Za co ?
Za Wilno , qrna .
A było 'czerwonych ' nie przepuszczać przez swoje tereny ?

Nooo , trochę mnie się pogalopowało , nie w tę stronę co potrzeba.:) .Chciałam tylko powiedzieć ,że są tacy , co nie trzęsą majtadałami przed Unią .Niezależnie od meritum sprawy.

POLA
17-06-2009, 11:43
No właśnie , Pola...:)
Miło ,że zwróciłaś uwagę na pozycję koalicjanta PO.Nawet wieś na nich nie głosowała , więc o czymś to świadczy ...
Bo obiektywna jestem.:)

Świadczy o tym, że wieś nam dojrzewa...do innego myślenia, wreszcie, czego nie można powiedzieć o przystawce peeselowskiej.

A teraz idę sprawdzić umiejętność korzystania z narzędzi demokracji w terenie. Jak przeżyję:D , będę wieczorkiem...może.;)

senior A.P.
17-06-2009, 15:42
Nie obawiajcie sie czerwonego koloru !
Zawsze mozna dodac troche bialej farby i zrobi sie kolor.....,no jaki - kto zgadnie ?
Gorzej maja ci co popieraja trzy kolory ,bo to juz prawie "rainbow".

Lila
17-06-2009, 18:22
Pola , jakbyś miała siłę po tym sprawdzaniu narządów do demokracji , to zajrzyj do ''Wprost ''.
Jest tam artykuł pt.''Jak Kura z Niesiołem '' , o przyjaźni między Kurskim i Niesiołowskim.Nie do wiary..:):)
Bulterier PiS-u i największy cham z PO .

Przed programem umawiają się , na jaki temat NIE będą dyskutować , a po - odwożą się do domu .
Nabrałam nieco wiary .:)

senior A.P.
17-06-2009, 21:29
Lepiej pozno niz wcale !

Lila
17-06-2009, 23:02
Lepiej pozno niz wcale !

A Tobie Senior co jest ???:D

POLA
17-06-2009, 23:08
Pola, jakbyś miała siłę po tym sprawdzaniu narządów do demokracji , to zajrzyj do ''Wprost ''.
Jest tam artykuł pt.''Jak Kura z Niesiołem '' , o przyjaźni między Kurskim i Niesiołowskim.Nie do wiary..
Bulterier PiS-u i największy cham z PO .

Przed programem umawiają się , na jaki temat NIE będą dyskutować , a po - odwożą się do domu .
Nabrałam nieco wiary .
Lila! jestem poraniona jak Fotyga prawie, tymi narzędziami (nie narządami:D )...demokracji.
Komuna wróciła! w całej długości, szerokości i objętości, trójwymiarowa i jaka tam jeszcze jest! No nie do wiary!

Nie mam "Wprosta";) na papierze, a w necie całości chyba nie ma, ale o dobrych stosunkach miedzy telewizyjnymi adwersarzami wiem nie od dziś. Na ekranie się żrą, w sejmie też, ale wódkę piją już całkiem zgodnie:D, a jakże, widziałam na własne oczy w sejmowej przystani.

No popatrz, to tak jak na naszym forum: kłócimy sie, czasem ktoś komu łopatką przyłoży, ale nie jest tak źle, żeby nie pogadać normalnie i to bez wódki nawet!:D

POLA
17-06-2009, 23:27
Lila, jutro urodziny bliźniaków, Twoich ulubieńców:)

Palikot z tortem w garści odśpiewa "Sto lat" przed rezydencją, tylko że prezydenta chyba nie będzie w kraju, no ale jest ostatecznie jeszcze drugi bliźniak, a że podobni niezwykle, drugi może "robić" za pierwszego.:D

Lila
17-06-2009, 23:34
Ba , Niesiołowski pójdzie z winem.:)
Po lekturze tego artykułu , wiem ...że nic nie wiem.Okazuje się ,że on bardzo lubi...Jarosława.

Hmm, dobrze w sumie.Teatr ,jednym słowem..:)

POLA
18-06-2009, 09:23
Ponieważ nikt tu o bliźniakach nie pamięta, więc dorzucę słowa tego, który niewybrednie im dokuczał, dokucza i dokuczać pewno będzie, może jedynie dzisiaj nieco łagodniej niż zwykle:
Z wielkim szacunkiem dla obu Panów – składam im życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, pogody ducha i radości życia. 60 lat to imponujący wiek – i mówię to bez żadnych podtekstów, nie czując osobistych urazów do Lecha i Jarosława Kaczyńskich.
Dalej nie cytuję, żeby nie drażnić sympatyków braci K. ...szczerością filozofa.:)

Liczę też na relację warszawiaków z fety zapowiedzianej na godz. 15:00 przed Pałacem Namiestnikowskim.
Zjadłabym kawałek tortu urodzinowego...:D

Lila, jeśli teatr z dobrymi aktorami...to nawet kiepską sztukę strawię:D, a teraz oddalam się...w poszukiwanie utraconej demokracji.:D

Lila
18-06-2009, 09:33
Dzisiaj także urodziny Marii i Jana Rokity .:)
Ponoć niemieckie linie lotnicze delegują Heidi z bukietem .Do Krakowa.

A ja zwrócę uwagę na moją ulubioną partię ,z sikawką na czele.
"Przy burzliwej polskiej polityce kobieta łagodzi obyczaje. Jest na tyle młoda, żeby mieć siły do pracy, na tyle doświadczona, żeby się nie wstydzić tej decyzji."

Tak właśnie Żelichowski rekomenduje panią Kierzkowską na wicemarszałka Sejmu. Krótko i treściwie .Prawdziwie po chłopsku.
Przeczytajmy jeszcze raz .:)
Młodość i doświadczenie zarazem , pozwolą jej się nie wstydzić z powodu niefortunnej decyzji .Bo jak do tej pory ,co wynika z wypowiedzi powyżej , funkcja ta była niejako wstydliwa dla posła ,jego rodziny oraz członków jego partii.

Ja tak zrozumiałam .Ale może źle kombinuję , co ?

POLA
18-06-2009, 14:36
Prawie dobrze kombinujesz, cokolwiek powiesz o PSLu, z wyjątkiem pochwał, prawdą będzie.:D

Sprostuję jednak nieco: młodość da jej siły, a doświadczenie będzie takim...listkiem figowym, który przysłoni ewentualny wstyd, gdyby się pojawił.:D

Żelichowski był znacznie lepszy w komentarzu do świńskich zadów.:D

i

POLA
18-06-2009, 15:01
dla przerośniętych:) już bliźniaków, choć okazały to jednak bez zapowiadanych 120 świeczek. Nie zmieściły się, bo zasłoniłyby napis, więc są race.

Nie lubię orzechowego, poza tym...zatruty być może...Palikotem na pewno.:D

POLA
18-06-2009, 15:14
Ooo, pani Masłowska się jednak odwiesza z zawieszenia pisowskiego i raczej pozostanie w ulubionej partii, bo prezes powiedział, że nie wiedział, co się dzieje w regionie, ale teraz już wie.

Ponadto Masłowska dostanie zielone światło dla wprowadzenia obowiązku kas fiskalnych la lekarzy.
Jestem za, dorzucić należy jeszcze prawników, gdzie też jest niezła kasa.:D

Lila
18-06-2009, 15:29
Ooo, pani Masłowska się jednak odwiesza z zawieszenia pisowskiego i raczej pozostanie w ulubionej partii, bo prezes powiedział, że nie wiedział, co się dzieje w regionie, ale teraz już wie.

Ponadto Masłowska dostanie zielone światło dla wprowadzenia obowiązku kas fiskalnych la lekarzy.
Jestem za, dorzucić należy jeszcze prawników, gdzie też jest niezła kasa.:D

Dodaj ,że prawników w małych kancelariach od prawa karnego i cywilnego .
Ci , co obsługują biznes , od dawna wystawiają faktury w € .
Tyle to wiem na pewno .:)

POLA
18-06-2009, 15:30
Fałszowanie...podczas śpiewania.:D

Otóż w Juracie chyba filozof odśpiewał "Sto lat" bliźniakom w taki sam sposób - no może jednak trochę lepiej - jak JK swego czasu hymn, ale zebrany lud nie dołączył do chóru wcale a wcale. Nieładnie, natomiast rączki po talerzyk z tortem skwapliwie wyciągał. Może niedożywiony jakiś i z sił wokalnych opadł?;)

Lila, filozof jest owłosiony naturalnie jednak...na głowie przynajmniej, bo żadna peruka nie wytrzymałaby takiej wichury.:D

POLA
18-06-2009, 15:33
Przyjmuję Twoje uściślenie do wiadomości, natomiast czy Masłowska o tym wie?

Biura notarialne też mają kasy? Bo kasę - mają, niezłą.:)

Lila
18-06-2009, 15:33
Lila, filozof jest owłosiony naturalnie jednak...na głowie przynajmniej, bo żadna peruka nie wytrzymałaby takiej wichury.

Ha , cieszę się , bo już myślałam iż drugi Sokrates z niego będzie .:)Wszak Ksantypa już go ma na widelcu.

Patrzcie , co za plotkara z tej Bakuły.
A ja jej tak wierzyłam ...

Lila
18-06-2009, 15:35
Przyjmuję Twoje uściślenie do wiadomości, natomiast czy Masłowska o tym wie?

Biura notarialne też mają kasy? Bo kasę - mają, niezłą.:)

Ooo chyba nie mają .Ale jak onegdaj zmieniałam po raz 34 swój testament , to mi wystawili pokwitowanie na 50 zeta.:D

POLA
18-06-2009, 16:00
Rozrzutna jakaś jesteś, testamentowo;)

Co z tym Netzlem? Poczytalny czy nie?
Mularczyk, jeszcze przed przesłuchaniem Netzla przed komisją do spraw nacisków, stanowczo zażądał, żeby podczas zeznań na sali był obecny biegły psycholog lub psychiatra. Zaznaczył przy tym, że sam Netzel w jednej z toczących się przeciw niemu spraw stwierdził, że miał problemy z poczytalnością, ponieważ przyjmował leki, które miały wpływ na jego stan psychofizyczny.
Śmiesznie jest.;)

senior A.P.
18-06-2009, 19:27
To ile w koncu w tym Sejmie RP jest komisji ?
Nie wystarczy trzy - od przyciskow,naciskow i uciskow ???
Ale jak sie ma sklad 460 zdrowych i wykarmionych cial poselskich,to trzeba to jakos rozczlonkowac,bo inaczej by sie zapasly na sejmowym chlebie.A tak sobie pokomisjuja nawet kosztem wakacji aby RP sie nie rozpadla partyjnie i nie stracila biogazu.

Lila
18-06-2009, 19:55
Nie jestem rozrzutna , tylko zmienna ...testamentowo .:)

Netzel miał zapalenie okostnej , ale nie wiem czy od tego dostaje się fiksacji .:)

Lila
18-06-2009, 20:27
To ile w koncu w tym Sejmie RP jest komisji ?
Nie wystarczy trzy - od przyciskow,naciskow i uciskow ???
Ale jak sie ma sklad 460 zdrowych i wykarmionych cial poselskich,to trzeba to jakos rozczlonkowac,bo inaczej by sie zapasly na sejmowym chlebie.A tak sobie pokomisjuja nawet kosztem wakacji aby RP sie nie rozpadla partyjnie i nie stracila biogazu.

Ano Senior.Taka prawda.
Choć za Twoich komuchów , jeszcze bardziej byli spasieni .
A może to naród był wychudły na kartkach , i tak się wydawało ?

POLA
18-06-2009, 23:05
Nie jestem rozrzutna , tylko zmienna ...testamentowo .:)

Netzel miał zapalenie okostnej , ale nie wiem czy od tego dostaje się fiksacji .:)
A te 35x to za friko było?
No, to i rozrzutna też.;)

Można sfiksować, od okostnej chyba. Netzel to prawnik? Jakiś taki niezborny mi się wydawał u Monisi, może ta okostna jeszcze?

Lila
18-06-2009, 23:07
A te 35x to za friko było?
No, to i rozrzutna też.;)

Można sfiksować, od okostnej chyba. Netzel to prawnik? Jakiś taki niezborny mi się wydawał u Monisi, może ta okostna jeszcze?

Nie oglądałam Monisi.
Ale miał także zapalenie nerwu trójdzielnego , to i może go powikłało ?:D