PDA

View Full Version : Cisza wyborcza


admin
06-06-2009, 01:02
Przypominamy użytkownikom Klub Senior Cafe o obowiązku zachowania ciszy wyborczej:

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja w Klub Senior Cafe jakichkolwiek treści mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł

(Art. 73, 151 i 154 Ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego z dnia 23 stycznia 2004 r. DZ.U. 2004 Nr 25 poz. 219)

Lila
06-06-2009, 19:14
1.000.0000 ?

Admin ?

I Ty powtarzasz takie rzeczy ?

A kto z nas ma milion ?

senior A.P.
07-06-2009, 10:59
Patrz - lista najbogatszych w Polsce.
Oni moga sobie pozwolic na wszystko.
Senior czesto nie ma na trumne.

ostatek
07-06-2009, 12:42
/.../ Senior czesto nie ma na trumne.
A po kiego mi trumna? Mam tapczan.

Lila
07-06-2009, 13:13
Patrz - lista najbogatszych w Polsce.
Oni moga sobie pozwolic na wszystko.
Senior czesto nie ma na trumne.

Senior , zapłacisz milion zet ,kary .
Coś się tak trumny czepił ? A Ty już masz tę trumnę ? W garażu może ?

BarbaraK
07-06-2009, 21:48
Chyba już się skończyła?Czyżby admin.zapomniał odwołac?

Lila
07-06-2009, 21:50
Chyba już się skończyła?Czyżby admin.zapomniał odwołac?

Sami odwołujemy.:)

admin
07-06-2009, 23:31
Ja niczego nie muszę odwoływać ale oczywiście cisza skończyła sie o 22 :)

senior A.P.
08-06-2009, 20:49
Jak sie skonczyla to teraz moze byc glosno i wesolo,takze smutno dla tych co maja stype.

senior A.P.
10-06-2009, 10:31
Drwina z Polakow - wybrano nowa "madonne",ktora ma zaspiewac dnia 15 sierpnia 2009 i dac "blogoslawienstwo" dla katolickiej Polski.
To ostatnia sonda "wytrzymalosci" Polakow.
Pilarz piluje galaz na ktorej siedzi !

senior A.P.
16-07-2009, 07:49
Legenda Solidarnosci - Lech Walesa mowil,ze go "wpuszczono" w...... i powiedzial to co wiedzial.Uwaza,ze wystep nie jego "matki boskiej" powinien byc zmieniony z 15 sierpnia.
Ja tez tak mysle,no bo jak wtedy nosic wizerunek MB nawet przypietej do koszuli na lato ?
A tak faktycznie szum sie zrobil kolo Madonny i kto wie czy sprawa nie oprze sie az o Watykan.
Przeciez nie moze byc Madonny na ziemi - juz byla i zostala wzieta do nieba,po co tam druga ? Niech by sobie o takim imieniu na ziemi zyla ale po co zaraz dawac sie na estradzie krzyzowac,mozna przeciez w inny sposob umrzec - polozyc sie i zasnac.
Moze tak byc.
Taki dla przykladu krol pop-muzyki M.J. zasnal i juz teraz objawia sie dla przykladu w Angli - bywaja cuda.
Zdarzyc sie moze i na Bemowie.

Rayton
15-08-2009, 12:20
Legenda Solidarnosci - Lech Walesa mowil... ze potknalem sie niosac Trybune Ludu tak nieszczesliwie, ze haslo "Proletariusze Wszystkich Krajow Laczcie sie" odbilo mi sie na czole.

Jesli zapomnial cos dodac to zawsze mozesz uzupelnic.

senior A.P.
19-08-2009, 07:56
Lech Walesa przezywa teraz meki,bo wszystkie czlonki twarde a jeden miekki !

Mavronka Freydis
28-09-2009, 07:30
Przypominamy użytkownikom Klub Senior Cafe o obowiązku zachowania ciszy wyborczej:
Co kilka lat sa wybory wiec to przypomnienie bedzie zawsze aktualne. :)

senior A.P.
29-09-2009, 08:51
Tym razem wybory zostana przyspieszone.
Z cisza wyborcza bedzie roznie .
Partia PiS juz to zapowiedziala.

Aaaaaahhh ! Ciagle z ta Polska klopot !

Kazimierz
03-10-2009, 16:00
Irlandia opowidziała się za UE ? Chociaż jeszcze brak oficjalnej pewności, ja jestem pewien, że rozsądek zwyciężył.
Naprzód Unio !

senior A.P.
03-10-2009, 16:43
Naprzod do czego i dokad ?
Jezeli powtarza sie referenda,ktore przeciez nie bylo sfalszowane (pierwsze) ,to o co idzie gra ?
Zmuszania narodow do unijnej niewoli ???
Jezeli wszyscy beda pedzic do przepasci i skocza w nia a jeden sie zatrzyma do nalezy go popchnac ???????????
Panie Kazimierzu !
Wiecej powagi w wieku seniora.

Kazimierz
03-10-2009, 17:33
Naprzod do czego i dokad ?
Jezeli powtarza sie referenda,ktore przeciez nie bylo sfalszowane (pierwsze) ,to o co idzie gra ?
Zmuszania narodow do unijnej niewoli ???
Jezeli wszyscy beda pedzic do przepasci i skocza w nia a jeden sie zatrzyma do nalezy go popchnac ???????????
Panie Kazimierzu !
Wiecej powagi w wieku seniora.
Moim zdaniem, ani pierwsze, ani drugie, nie było sfałszowane. Gra idzie o wielką sprawę, o świat bez granic i wojen. Nikt nie zmusza żadnego narodu do bycia w Unii. Każdy naród może zmienić swoją decyzję o przynależności do niej,moim zdaniem, w kaźdej chwili, nawet już po wstąpieniu. Ale, wtedy sam się wyizoluje z europejskiej społeczności i wtedy może się znaleźć nad przepaścią. Irlandia czy Polska, samotne, znalazły by się w izolacji nie tylko w stosunku do Zjednoczonej Europy, ale i reszty świata.
Panie Seniorze, "Wiecej powagi w wieku seniora."

Mar-Basia
03-10-2009, 17:48
Irlandia opowidziała się za UE ? Chociaż jeszcze brak oficjalnej pewności, ja jestem pewien, że rozsądek zwyciężył.
Naprzód Unio !

....inaczej byloby kuso u nich.;)

Kazik
03-10-2009, 18:46
Nie było by u nich kuso. A ten traktat nie jest nam na rękę. PiS wynegocjował Niceę, Nawet Jan Rokita (wtedy z PO) wołał :Nicea albo śmierć. Na do datek PO się śmiało, że do tej Nicei wynegocjował PiS tzw. zapis z Joaniny. Wynegocjował ustnie, a oni tego w dokumentach nie zapisali. PO to długo wałkowało w TV (ośmieszali PiS), ale PiS doprowadził do zapisu i wtedy dopiero zamknęli dzioby. Tak bardzo niby PO zależało, żeby jak się PiS-owi nie uda to będzie kupa śmiechu. Ale się udało. Aby jak się PO dorwało do władzy, to aby z tego jednak zrezygnować. Lizbona-daje jeszcze większą przewagę większym. Krótko--mocnego należy jeszcze wzmocnić. Mniejszy teraz będzie słuchał co zadecydują Wielcy Bracia, a my będziemy mogli sobie chrząknąć z dezaprobatą, ale tylko tyle i to nic nie pomoże.

Między pierwszym i drugim referendum Irlandia wynegocjowała pewne ustępstwa w tym traktacie. Dotyczy to jednak wyłącznie ich.

Mar-Basia
03-10-2009, 19:17
Kazdy z nas ma swoje zdanie i to jest jego konstytucyjne prawo. Osobiscie widze to inaczej. Polska jest duzym krajem i zaczyna odgrywac coraz wieksza role w EU.....urzad w parlamencie w Strasburgu, wielu komisjach.....
Ci wielcy, jak ich okresliles - troche sie boja Polski, i maja powody. Polska nie jest zrownowazonym partnerem, czasami nasi przedstawiciele zachowuja sie jak choragiewki..raz w lewo....drugi raz w prawo, zalezy skad wiatr wieje. Ciezko liczyc na takiego partnera. Poza tym urobila nam sie opinia "konia trojanskiego". Czy to sluszne? Nie bede dyskutowac - ale w chyba jest w tym troche prawdy.

Propaganda o mniejszych i o wiekszych - jest tylko propaganda masy, ktora nie chce zrozumiec, ze jak bedziemy wszyscy kupy sie trzymac bedziemy silniejsi.

Bylam pare dni temu w Turcji, o ktora wiele panstw EU i Stany Zjednoczone (hihihi) walcza aby ten kraj wszedl do Europy. Rozmawialam tam z wieloma ludzmi, inteligencja, ludzmi, ktorzy nadaja "naped" krajowi....i rowniez z ludzmi w malych wioskach. Ludzie z miast sa za wstapieniem do Uni....ludzie ze wsi, czesci muzulmanskiej (80% muzulmanow w Turcji) sa zdecydowanie za NIE.
Zadalismy im wiele pytan z ktorych wynika wyraznie, ze Torcja jest prawie samowystarczajacym krajem w prawie kazdej dziedzinie, poza petrolem. Maja wszystko: doskonale rozwiniety przemysl, rolnictwo, turystyke na wysokim poziomie. Wies turecka i okregi muzulmanskie boja sie stracic ich autonomie, narodowy charakter.

Widzisz, a jak otworzysz gazety europejskie - prowadza sie dyskusje w EU - czy przyjac czy odrzucic Turcje. Pytalam ludzi z roznych srodowisk i mam swoje zdanie na ten temat.

Pewnie jest tak samo w Polsce, kazdy chce cos zachowac dla siebie. Mysle, jednak, ze bedzie nam o duzo lepiej jak Europa bedzie miala narzedzie "konstytucyjne" , bo jak do tej pory mamy ladny burdel w instytucjach. A, ze my Polacy nie bardzo lubimy dyscypline....wszyscy o tym wiedza.

Ciesze sie, ze mozna bedzie na spokojnie podyskutowac na temat Uni i uda nam sie wszystkim uniknac niemilych kolizji i zejsc do poziomu piaskownicy. Skad to znamy!

Kazik
03-10-2009, 20:10
1] Nie wiem czy się boją Polski, czy nie. Ale zmniejszamy szanse w głosowaniu, bo nawet koalicja z krajami bałtyckimi i Bułgarią z Rumunią, nie da nam szans na przegłosowanie choćby tylko trzech wielkich. Ale teraz Prezydent podpisze, bo powiedział, że nie będziemy zawadą. Czekaliśmy na Irlandię, Czesi również.

2] O Turcji już dawno Holendrzy powiedzieli nie, a Francja będzie robić referendum. Jak ono wypadnie? Ludzie jeszcze pamiętają dwa razy zamieszki, urządzone przez przybyszów. Głównie Turków, ale też Arabów i innych z Afryki. Palone samochody, rabowane sklepy itd. W tej chwili Turcji na spełnienie warunków jest dalej niż w chwili jak im obiecywano. A żeby wejście odsunąć w czasie to UE będzie rygorystycznie żądać spełnienia wszystkiego, a to nie będzie łatwe. UE ma około 30 lat spokoju. Tak oceniają gotowość Turcji znawcy. Dziś to 72 mln ludzi, 99% Sunnici czyli muzułmanie. Państwo świeckie, podobnie jak Polska.:) W chwili ewentualnego wejścia do UE, będzie ich może 100 mln i największe państwo w UE. Dlatego to się nie podoba małej Holandii.

Odpisałem tu, bo tu był post. Lepiej przejdźmy na wątek "co z Polską".

jasinek123
03-10-2009, 20:16
SENIOR AP -KAZIU
przecierz czytacie gazety -komentarze
na świecie jest kryzys
irlandia straciła na kryzysie najwięcej
5.5%do 12% bezrobocia
jak myślicie czy sama sobie poradzi
mając 25 krajów za plecami
którzy proszą zakceptujcie
bo naprawdę warto
no i co
zakceptowali 60,5 za

Kazimierz
04-10-2009, 10:02
Żle czytasz prasę, Jasinek. "Irlandczycy poparli traktat lizboński przytłaczającą większością 67,1 proc. głosów."
Takiego wyniku referendum nikt się nie spodziewał, ja też nie.
A bezrobocie, na poziomie 5,6% to wynik znakomity był by, a 10-12% to całkiem był by dobry w kryzysie, jaki teraz ponoć panuje. Tylko u nas go jakoś nie widzę. Ale, moim zdaniem, przyjdzie do nas, jak uwierzymy tym, co są przeciwko UE i głosowali u nas w referendum na nie. A było ich sporo.Więcej niż teraz w Irlandii:skrajna lewica i katole, tak jak w Irlandii teraz. Naprzód UNIO !

Lila
04-10-2009, 10:25
Z netu..

Siedzą w pociągu ważni Unici,
Grubi, nadęci, lekko podpici,
Wiozą do Polski ustaw czterdzieści,
Każda w wagonie ledwo się mieści,
Pierwsza zawiera setki koncesji,
Pewną przyczynę rychłej recesji,
Druga przynosi drogą benzynę
,
Kolejną naszych nieszczęść przyczynę,
Trzecia wprowadza nowe podatki,
Podnosi VATy, akcyzy, składki,
By "ludzie pracy
" pieniądze mieli,
W kieszeniach swoich przedstawicieli,
Czwarta rozwala polskie mleczarnie,
Wszak smrodu i brudu to wylęgarnie,
Piąta morderców od kary
zwalnia,
W więzieniach będzie miła sypialnia,
Szósta pomnoży nam urzędników,
W siódmej są wzory nowych pomników,
W ósmej feminizm i parytety,
Wybierz cymbałów
- byle kobiety
,
W dziewiątej instrukcja indoktrynacji,
Za@@@ną kasę z Eurodotacji,
Aktorzy, panienki i dziennikarze,
Wyklepią wszystko, co im się każe,
Za szkolnej dziatwie,
Przyniesie chlubę,
Udział w błękitnym Eurojugent,
Miłość do Unii w wierszu, w piosence,
Wszystko co robisz, nawet w łazience...
-

Kazimierz
04-10-2009, 11:26
Lilu ! Aż mnie korci, aby te poezje sparafrazować, ale liczę na naszych satyryków, nie powiem, kogo mam na myśli. Podam tylko inicjały: "J.W.S.". Ma talent, moim zdaniem.

Lila
04-10-2009, 15:23
Lilu ! Aż mnie korci, aby te poezje sparafrazować, ale liczę na naszych satyryków, nie powiem, kogo mam na myśli. Podam tylko inicjały: "J.W.S.". Ma talent, moim zdaniem.

Ooooo:D :D Koba jest utalentowany ogromnie.
To widać i słychać.

Kazimierz
04-10-2009, 17:07
No, tak Lilu, ale Koba zajął się poważną poezją, i trudno będzie go stamtąd wyciągnąć, na płytsze wody.

Lila
04-10-2009, 17:54
No, tak Lilu, ale Koba zajął się poważną poezją, i trudno będzie go stamtąd wyciągnąć, na płytsze wody.
Myślę że w końcu wpłynie do doku.
Niczym ...'Awrora'.:D

Mar-Basia
04-10-2009, 17:57
Z netu..

Siedzą w pociągu ważni Unici,
Grubi, nadęci, lekko podpici,
Wiozą do Polski ustaw czterdzieści,
Każda w wagonie ledwo się mieści,
Pierwsza zawiera setki koncesji,
Pewną przyczynę rychłej recesji,
Druga przynosi drogą benzynę
,
-

http://chillcafe.pl/kawal/7138-siedza-w-pociagu-wazni-unici-grubi-nadeci-lekko.html

Jest wiecej smiesznosci na tym linku.;)

Kazimierz
04-10-2009, 18:49
Taka se parafraza moja:

Stoją w kolejce dalsi unici.
To se postojo,lat kilka ?
Może...nam sie nie śpieszy.

Ps. jeśli chodzi o unitów, to mialem na myśli tych zza naszej wschodniej granicy

jasinek123
04-10-2009, 19:46
Kaziu
A chorwacja -chorwacje trzeba przyjąć
jak to się nie stanie to Serbowie ją zanektują
jak ament w pacierzu

Kazimierz
04-10-2009, 20:18
Tak między nami, Jasinek ! Ja jestem za UE od Atlantyku do Uralu. Poszedłbym dalej, ale wtedy trzeba by zmienić nazwę na UEA. Może kiedyś to nastąpi. A Chorwacja ? Myślałem,że już dawno jest w Unii. I pomyśleć,że gdyby Jugosławia się nie rozpadła, byliby w Unii przed nami: i Chorwacja, i Serbia, i Bośnia, i Macedonia, i Słowenia.
I pomyśleć,kiedyś zazdrościłem Jugosłowianom poziomu życia i ich mądrego przywódcy Tity.

No, i Albania, i Kosowo.

Mar-Basia
04-10-2009, 21:00
Tak między nami, Jasinek ! Ja jestem za UE od Atlantyku do Uralu. Poszedłbym dalej, ale wtedy trzeba by zmienić nazwę na UEA. Może kiedyś to nastąpi. A Chorwacja ? Myślałem,że już dawno jest w Unii. I pomyśleć,że gdyby Jugosławia się nie rozpadła, byliby w Unii przed nami: i Chorwacja, i Serbia, i Bośnia, i Macedonia, i Słowenia.
I pomyśleć,kiedyś zazdrościłem Jugosłowianom poziomu życia i ich mądrego przywódcy Tity.

No, i Albania, i Kosowo.

A co z Turcja?

Kazimierz
04-10-2009, 21:19
A co z Turcja?
Turcja, tak zresztą jak Jugosławia, musi spełnić warunki wstępne, wymagane wobec wszystkich członków.
Uznać, że wobec Armenii nie byli w porządku, a wobec Kurdystanu nie są w porządku. No, i załatwić porządnie te dwie sprawy. Przyznać się do ludobójstwa Ormian, i dać autonomię Kurdom.

senior A.P.
07-10-2009, 10:15
Wesole jest zycie staruszka !

Wasza UE nie przetrwa nawet pieciu lat chyba,ze pozwolicie Niemcom na folwarki w Polsce i bedziecie (no moze nie wy ale wasze dzieci i wnuki) u nich pracowac.

Polsko Ojczyzno moja ty jestes jak ........ ,
ten tylko sie dowie ,kto jest przy unijnym zlobie !

UWAGA !
Cisza wyborcza nadchodzi ,dzis wielu ministrow odchodzi.

Lila
07-10-2009, 16:56
Wesole jest zycie staruszka !

Wasza UE nie przetrwa nawet pieciu lat chyba,ze pozwolicie Niemcom na folwarki w Polsce i bedziecie (no moze nie wy ale wasze dzieci i wnuki) u nich pracowac.

Polsko Ojczyzno moja ty jestes jak ........ ,
ten tylko sie dowie ,kto jest przy unijnym zlobie !

UWAGA !
Cisza wyborcza nadchodzi ,dzis wielu ministrow odchodzi.

Dlaczego Wasza? A wy, Wasza Emigranckość, nie macie tu dzieci i wnuków?:D

tadeusz50
07-10-2009, 17:17
Lila przecież Augustyn zawsze podaje się za Polaka. Nie pierwszy raz już tak pisze. Wasza!!

Mar-Basia
07-10-2009, 18:45
Turcja, tak zresztą jak Jugosławia, musi spełnić warunki wstępne, wymagane wobec wszystkich członków.
Uznać, że wobec Armenii nie byli w porządku, a wobec Kurdystanu nie są w porządku. No, i załatwić porządnie te dwie sprawy. Przyznać się do ludobójstwa Ormian, i dać autonomię Kurdom.

Kurdowie, Baskowie, Corsykanie, Bretonczycy, Slazacy.........lista chyba dluga...i co?

Kazimierz
07-10-2009, 19:36
Kurdowie, Baskowie, Corsykanie, Bretonczycy, Slazacy.........lista chyba dluga...i co?
Marbello ! Podaj jakie Ty widzisz rozwiązanie dla Hiszpanii i Trancjii. Ja widziałbym autonomię Śląska .

waclaw46
07-10-2009, 20:36
Kazimierzu wszelkiego rodzaju nacjonalizmy nic dobrego nikomu nie przyniosły.Bardziej integrować nisz dzielić.Nacjonalizmy rodzą łatwo przemoc.Część polityków będzie chciało zaistnieć ,wykorzystując antagonizmy regionalne.Popatrz po Baskach,cóż jest winny Hiszpan z Andaluzji ginący w zamachu terrorystycznym czy Anglik w Belfaście.Pamiętaj a przemoc rodzi przemoc i póżniej trudno nad tym zapanować.Izrael i Palestyńczycy pomimo różnych mediacji dalej w tamtym rejonie jest niespokojnie.Jesteśmy jako Polacy jednolici kulturowo ale tak jak już jest w Europie i u nas będzie się to zmieniało.
Ludzie niewykształceni bardzo łatwo dają się przekonać wszelkiego rodzaju fobiom, a argumenty rzeczowe ich nie przekonują , a politycy potrafią to wykorzystać.Dlatego jestem za szeroką edukacją społeczeństwa bo gdy nauczymy się samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski to nie dopuścimy do władzy oszołomów i populistów.Wtedy racje ekonomiczne zaczną odgrywać a nie emocje i zaczniemy łączyć a nie dzielić.

Lila
07-10-2009, 21:11
...gdy nauczymy się samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski to nie dopuścimy do władzy oszołomów i populistów.
Tak jest Wacku.:)
Ja mam jeszcze trudności z samodzielnym myśleniem, a mimo to mówię..precz z Autonomią Śląską.!!
Śląska kiełbasa, śląskie kluski i śląski węgiel są nasze. Koniec. Kropka.
A jak się nie podoba, to Ślązacy do Reichu sami. Bez kiełbasy, klusek i węgla.

tadeusz50
07-10-2009, 21:15
Tak jest Wacku.:)
Ja mam jeszcze trudności z samodzielnym myśleniem, a mimo to mówię..precz z Autonomią Śląską.!!
Śląska kiełbasa, śląskie kluski i śląski węgiel są nasze. Koniec. Kropka.
A jak się nie podoba, to Ślązacy do Reichu sami. Bez kiełbasy, klusek i węgla.
Też tak myślę. Poza tym jakie granice tego niby stwora? Wrocław,Cieszyn, Katowice?

senior A.P.
08-10-2009, 08:29
"Emigranckosc" konkluduje - Polska rzadza zlodzieje i zboje !
Polsce jeszcze pozostalo przyrznac tym zlodziejom pala.
Do wyborow mosci PANY ,bezpartyjnosc rusza w tany ,
partyjniakow za oszywe ,zabrac im zlodziejska niwe .
NARODOWE DZIS WOLANIE - POLSKIE BEDZIE GLOSOWANIE !!!
A co z cisza na seniorku ? - trzeba wstrzymac sie do wtorku.

waclaw46
08-10-2009, 09:42
Tadeusz 50 masz rację, poza terenem, ale to nie jest znowu taki problem,na czym by ta samodzielność miała by polegać? Przynależność do grupy etnicznej może być określona w referendum,przykład Kosowo.Kosowo to też jest dziwny twór, enklawa Albańczyków utrzymywana za pieniądze Unii.
Śląsk nie jest jednorodny etnicznie ponieważ był terenem na który przeniesiona została ludność o mentalności pokazanej w komedii Chęcińskiego ,Sami swoi.W Toruniu pod Multipleksem mają pomnik Kargul i Pawlak.Też dużą grupą na Śląsku są mieszkańcy z Polski którzy przyjeżdżali do pracy w kopalniach i hutach, wiązało się to wtedy , z awansem społecznym no i płacami.Natomiast celowym by było połączenie województwa śląskiego z województwem opolskim ,aby tworzyć większe regiony.

senior A.P.
09-10-2009, 10:48
Jestes Polakiem i masz obowiazki polskie !