PDA

View Full Version : Psl


Ibir
09-06-2009, 09:48
Na wstępie zaznaczam, że nie jestem członkiem żadnej partii. Ale mnie najbliżej jest do PSL bo Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią ogólnonarodową, o charakterze centrowym, opierającą się na wartościach ludowych, narodowych i chrześcijańskich.

Ibir
09-06-2009, 10:12
Polskie Stronnictwo Ludowe to "weteran" wśród naszych partii politycznych. Pod nazwą PSL funkcjonuje w polskim parlamencie od pierwszych w pełni wolnych wyborów w 1991 roku, ale tradycje tej partii sięgają dużo głębiej - PSL nawiązuje do dorobku partii chłopskich okresu międzywojennego i ruchu oporu w latach okupacji hitlerowskiej. Jest bezpośrednim kontynuatorem PSL utworzonego przez Wincentego Witosa i Stanisława Mikołajczyka w 1945 roku. Obecnie funkcjonujące PSL powstało na bazie działającego w czasach PRL Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego oraz kilku mniejszych ugrupowań ludowych.

Waldemar Pawlak, obecny prezes partii, był dwukrotnie premierem, a obecnie sprawuje urząd wicepremiera i ministra gospodarki w koalicyjnym rządzie PO-PSL.

Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią ogólnonarodową, o charakterze centrowym, opierającą się na wartościach ludowych, narodowych i chrześcijańskich, rozwijającą ideologię agraryzmu (rolnictwo jako podstawa rozwoju kraju).

PSL jest najliczniejszą partią polityczną w Polsce. Skupia około 140 tysięcy członków. Posiada struktury we wszystkich województwach, w 90 procentach gmin i w około 35 procentach wsi, a także w osiedlach i dzielnicach wielkich aglomeracji.

W strukturach europejskich PSL należy do Europejskiej Partii Ludowej - Europejskich Demokratów.

Lila
09-06-2009, 10:57
A jakie masz zdanie co do KRUS-u ?

senior A.P.
09-06-2009, 11:49
A coz to za "partia weteran",ktora nie dba o interesy polskich rolnikow ?
Przeciez to przybudowka partyjna, tak jak kiedys ZSL przylepiony do PZPR tak teraz PSL przylepione do partii liczacej sie i przewodniej.
Zas sam Waldemar Pawlak "general strazak OSP" to przeciez dusza dla kazdego i wszystkiego,nikomu krzywdy nie zrobil ,co najwyzej dobrze,szczegolnie rodzinie i przyjaciolom.
Jezeli juz polscy chlopi maja cos do powiedzenia przez partie to taka jest Samoobrona A.Leppera ale tez byla "za miekka" aby interesy chlopskie bronic i swoj program wprowadzic w zycie.
I czym sie tu chwalic jak bieda na wies zaglada i w roznym przebraniu chodzi ?

wankabor
09-06-2009, 13:59
A dla PSL vel ZSL to chłopki roztropki. Partia obrotowa jak karuzela, zachłanni, a co do wartości chrześcijańskich - to mam najgorsze skojarzenia, najwięcej (delikatnie nazwę) rozpusty i niemoralności. A jaki szacunek własnych rodzin?

BASIASARA
09-06-2009, 15:29
i obrotową
Można i Milerem,można i Tuskiem.Tylko z PIS nie można [patrzą bardzo na rączki]

wuere'le
09-06-2009, 18:41
Powiem krótko, zachowują się jak dziwka, tam im dobrze, gdzie ich do koalicji rządowej wezmą. Tak było zawsze i jest nadal.Ostatnie wybory wykazały, że na wsi nawet na nich nie głosowano, tylko, wybacz to Boże ludziom, na pis. Partia chłopska i bez poparcia na wsi, toż to skandal.
No ale, jeśli zamiast głosić swoje poglądy i się ich trzymać, popiera się tych co dają dostęp do koryta, to trudno.
PSL byłby najchętniej i w koalicji i opozycji, a tak sie nie da.

araad
09-06-2009, 20:07
PSL może i z Pisem nawet rozmawiano przecież o koalicji ale zgłosili się ci którzy chceli mniej /LPR I samoobrona/.
PSL ma głowę do interesów i dba zeby utrzymać swoją cenę.

Lila
09-06-2009, 20:34
PSL może i z Pisem nawet rozmawiano przecież o koalicji ale zgłosili się ci którzy chceli mniej /LPR I samoobrona/.
PSL ma głowę do interesów i dba zeby utrzymać swoją cenę.

Jasne .Rozmawiano .Znawca wie najlepiej .

senior A.P.
10-06-2009, 11:28
Koniec wszelkich partii politycznych bliski !

senior A.P.
11-06-2009, 11:04
Ooooo ! Dziwki to sie dopiero zachowuja,szczegolnie te w Warszawie .