PDA

View Full Version : Wolontariusze z firmy Ericsson poprowadzili kursy komputerowe dla seniorów z Ochoty


Ericsson_Polska
15-06-2009, 13:23
Wolontariusze z firmy Ericsson poprowadzili kursy komputerowe dla seniorów z Ochoty

Pracownicy firmy Ericsson w ramach wolontariatu pracowniczego poprowadzili nieodpłatne szkolenie komputerowe dla członków Klubu Seniora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej działającego w warszawskiej dzielnicy Ochota. To kolejny projekt zrealizowany w firmie Ericsson w ramach wolontariatu pracowniczego.

Czternastu członków Klubu Seniora działającego w warszawskiej dzielnicy Ochota uczęszczało na bezpłatne kursy komputerowe prowadzone przez ośmioro pracowników firmy Ericsson. Kurs trwał przez kolejne pięć tygodni w siedzibie firmy Ericsson na Ochocie.

W ramach szkolenia odbyło się dziewięć spotkań, które zaoowcowały m.in. założeniem przez seniorów skrzynek pocztowych oraz kont w popularnym serwisie społecznościowym. Seniorzy nauczyli się wysłać maila wraz z załącznikiem oraz obsługi komunikatora Skype. Ponadto uczestnicy poznali dostępne w Internecie interaktywne mapy – w zgodnej opinii wszystkich seniorów bardziej funkcjonalne od tradycyjnych, jakie znali dotychczas.

Ponad 1/4 mieszkańców warszawskiej dzielnicy Ochota to osoby w wieku powyżej 60 roku życia, określane powszechnie mianem seniorów. Nierzadko są to osoby samotne i nieaktywne zawodowo. Z uwagi na swój wiek często w życiu zawodowym nie miały do czynienia z nowoczesnymi technologiami.

Zakończone szkolenie internetowe jest już kolejną akcją pracowników firmy Ericsson na rzecz najbliższego środowiska lokalnego. Pierwszy kurs komputerowy dla Pań z działającego na Ochocie Stowarzyszenia „Po Sześćdziesiątce” odbył się w 2006 roku.

„Cieszymy się, że wolontariusze z firmy Ericsson właśnie nas zaprosili do udziału w szkoleniach komputerowych stwarzając nam bardzo dobre warunki do nauki. Troskliwość i godne podziwu zaangażowanie wolontariuszy były dla nas ogromna satysfakcją. Poczuliśmy się bardzo docenieni. Życzylibyśmy sobie, aby Ericsson był przykładem dla innych firm, jak można uaktywnić i dać potrzebną wiedzę sędziwym emerytom, którym nie dane było pracować z nowoczesnymi technologiami podczas ich aktywnego życia zawodowego.” – powiedziała Zdzisława Żochowska, kierująca Klubem Seniora PKPS przy ul. Filtrowej w Warszawie.

„Wierzę, że zdobyte umiejętności pomogą seniorom z Ochoty uczynić ich życie przyjemniejszym i łatwiejszym. Patrząc na ich zaangażowanie i serce do nauki jestem pewien,że to dopiero początek ich przygody z komputerami.” – powiedział Lars. E. Svensson, prezes firmy Ericsson w Polsce.

Więcej informacji na temat innych projektów CSR realizowanych przez firmę Ericsson w Polsce znajduje się na stronie:
http://www.ericsson.com/pl/ericsson/cr_ericsson.shtml

Zdjęcia z kursu komputerowego realizowanego przez wolontariuszy z firmy Ericsson dla seniorów z Ochoty dostępne są na stronie: http://media.ericsson.pl/PressOffice/PressKit.468.po?category_id=2269