PDA

View Full Version : szukam chętnych do pomocy przy sprzedaży miodu


konris
20-06-2009, 11:24
Szanowni Państwo! Jako emeryt dysponujacy czasem i autem, w sezonie letnim pomagam rodzinie w sprzedaniu naprawdę bardzo dobrego miodu (zgadzam się z góry na wszelkie testy jakości). Dzięki temu mam sporo zadowolonych znajomych, którzy od lat się u mnie zaopatrują podczas wakacyjnego sezonu.
Ponieważ wiele osób z Kaszub lub odwiedzajacych Kaszuby (okolice Koscierzyny i Wdzydzów, Słupska, Kartuz, Lęborka) nabywa miód, zaś ja - jako dostawca - często przejeżdżam przez wymienione okolice, stąd moja propozycja skierowana do tych, którzy także chcieliby mieć stałą dostawę określonego gatunku miodu.

Miód jest najwyższej jakosci (powtórzę: zgadzam się z góry na wszelkie testy jakości), nie jest podgrzewany, mieszany itp. Cena nie odbiega od obiegowej w danym sezonie na Kaszubach.

Swoją ofertę kieruję więc przede wszystkim do wymagajacych smakoszy znających się na miodzie, jego gatunkach i własciwościach. Z miodem jest bowiem jak z samochodami: są polonezy i są mercedesy. Ja oferuję mercedesy z dostawą do domu.

Nie chcę nikogo urazić, bo znam polskie realia, ale z doświadczenia wiem, iż są nabywcy miodu, którzy kierują się wyłącznie ceną i szukają miodu przede wszystkim taniego, nie zwracając uwagi na jakość ani pochodzenie (stąd popularnoscią u takich osób cieszą się np. tanie chińskie pseudomiody nafaszerowane antybiotykami kupowane w niektórych marketach). Odradzam też nabywanie miodu u mnie osobom, które usiłują wynegocjować nizszą cenę, a którym zupełnie nie jest żal wydawać dużo większych kwot np. na papierosy lub inne rzeczy szkodzące zdrowiu.

Słoik miodu kosztuje zwykle tyle, co (zależnie od gatunku) 3 -5 paczek papierosów. Dla jednej rodziny słoik miodu wystarcza zwykle, przy codziennym spożywaniu, od jednego do dwóch tygodni. A papierosy? (pomijam już koszty związane z utratą zdrowia). Myślę, że to porównanie jest wystarczająco wymowne...

Poza tym można też komuś zrobić słodki upominek w postaci ładnie opakowanego słoika miodu...

Najczęściej oferuję: rzepakowy, akacjowy, wielokwiatowy, lipowy, malinowy, gryczany, gorczycowy, spadziowy.
Nie oferuję natomiast miodu wrzosowego, bo jest zbyt kosztowny w uzyskaniu (za dużo pszczół ginie w pajęczynach na wrzosowiskach).

Gdyby ktoś był zainteresowany - wkrótce będzie miód rzepakowy (biały, bardzo łagodny w smaku - o jego szczególnych własciwościach wzmacniajacych i regenerujących organizm proszę poczytać w Internecie, wspaniale nadaje się dla małych dzieci, seniorów i osób mających problemy z przewodem pokarmowym, łatwo przyswajany przez organizm, a także w dosładzaniu np. surówek) i wiosenny wielokwiat (jasny kremowy kolor, łagony aromatyczny smak, typowy miód tzw. przeziębieniowy, wspaniały na chleb lub do słodzenia napojów).

Może ktoś z państwa prowadzi agroturystykę i chce mieć miód dla swoich gości?...
Zwykle każdy z nas ma znajomych (w tym takich, którzy lubią miód), a znajomi mają swoich znajomych. Stąd dla osób, które będą zamawiały miód dla siebie i rodziny/znajomych - mam korzystną ofertę.


Zainteresowanych proszę o kontakt:

gg 8278746 e-mail: rankor2@wp.pl

Rayton
24-08-2009, 13:19
... Z miodem jest bowiem jak z samochodami: są polonezy i są mercedesy. Ja oferuję mercedesy z dostawą do domu.
Lubie miod i pszczoly tez, ale wkroczyles pan w dilerke samochodowa i to mnie smuci. Moj kolega podrasowywal polonezy silnikami z mercedesa (nie oplacalo sie tego robic odwrotnie) i autka byly zwrotne jak pszczelarz w pasiece, a sprzedawaly sie lepiej niz miod spadziowy na Krupowkach.
Z pszczelarskim pozdrowieniem, Rayton

konris
25-09-2009, 18:00
Fajne, podoba mi się takie podejście do sprawy
Pozdrawiam :)