PDA

View Full Version : Dlaczego nie lubię...ruskich 2


zdzislaw.bedrylo
23-06-2009, 16:16
Kilka miesięcy temu napisałem dlaczego nie lubię...Ruskich...
Otóż obecnie moje spostrzeżenia potwierdziły się dobitnie.....
Ostatnie wypowiedzi pseudo historyków z Moskwy są tego potwierdzeniem......
Ja tych ludzi nie mogę organicznie strawić,ponieważ to co tkwi
w ich pijanych umysłach to się nie mieści w głowach...
Stale walczyli o ciemiężenie innych narodów czy to sąsiadów czy
narodów z Kaukazu i Azji.....Ten naród pod wodzą carów i innych
ciemiężył i stworzył gigantyczne ,niewyobrażalne więzienie jakim
jest i był Sybir.....
Ja już mam swoje lata,byłem w latach 50-tych w Polskim Wojsku,gdzie oficerami byli Ruscy....B.dobrze ich pamiętam i nie zapomnę do śmierci.....
Teraz oni mówią,że to Polska i Niemcy sprzymierzyć się chcieli
aby usunąć ZSSR z mapy świata...Co za bełkot pijanej osoby,która pisze takie bzdury..Oni zawsze byli pierwsi...wszędzie i zawsze.....
Nawet oni stwierdzili,że im należą się ziemie lwowskie bo to było ruskie....Nonsens i bzdura....
I jak można ich lubić......Tylko życzyć im choć trochę rozumu aby alkohol im w porę wywietrzał...Bo kiedyś nawet Putin i jego koledzy zginą w oparach alkoholu tak jak cała pijana Rosja.....

jasinek123
23-06-2009, 16:30
Zdzisiu
nie denerwuj się szkoda twojego serduszka
w/g nich Katynia też nie było

jip
23-06-2009, 18:52
Kilka miesięcy temu napisałem dlaczego nie lubię...Ruskich...
Otóż obecnie moje spostrzeżenia potwierdziły się dobitnie.....
Ostatnie wypowiedzi pseudo historyków z Moskwy są tego potwierdzeniem......
Ja tych ludzi nie mogę organicznie strawić,ponieważ to co tkwi
w ich pijanych umysłach to się nie mieści w głowach...
Stale walczyli o ciemiężenie innych narodów czy to sąsiadów czy
narodów z Kaukazu i Azji.....Ten naród pod wodzą carów i innych
ciemiężył i stworzył gigantyczne ,niewyobrażalne więzienie jakim
jest i był Sybir.....
Ja już mam swoje lata,byłem w latach 50-tych w Polskim Wojsku,gdzie oficerami byli Ruscy....B.dobrze ich pamiętam i nie zapomnę do śmierci.....
Teraz oni mówią,że to Polska i Niemcy sprzymierzyć się chcieli
aby usunąć ZSSR z mapy świata...Co za bełkot pijanej osoby,która pisze takie bzdury..Oni zawsze byli pierwsi...wszędzie i zawsze.....
Nawet oni stwierdzili,że im należą się ziemie lwowskie bo to było ruskie....Nonsens i bzdura....
I jak można ich lubić......Tylko życzyć im choć trochę rozumu aby alkohol im w porę wywietrzał...Bo kiedyś nawet Putin i jego koledzy zginą w oparach alkoholu tak jak cała pijana Rosja.....
Ale czy wszystkie ruskie są takie ruskie, czy czasem niektóre ruskie są ludzkie? A ja lubię ruskie...pierogi...

zdzislaw.bedrylo
23-06-2009, 20:47
Ja uwielbiam ruskie pierogi,są wspaniałe kiedy są zrobione
prawidłowo. Smacznego..Zdzisław

jano43
23-06-2009, 22:34
O której z nacji,z jakimi sąsiadujemy,możemy uczciwie powiedzieć,że nas -polaków-lubi?

Pani Slowikowa
23-06-2009, 22:42
O której z nacji,z jakimi sąsiadujemy,możemy uczciwie powiedzieć,że nas -polaków-lubi?

Wlosi lubia Polakow a przynajmniej lubili kiedys :)

jano43
23-06-2009, 23:40
Osobiście też lubię włochów.Pech chce,że nie graniczą z nami.

Pani Slowikowa
23-06-2009, 23:45
Osobiście też lubię włochów.Pech chce,że nie graniczą z nami.



Moze to i dobrze? Przewaznie jak sie z kims graniczy przez miedze to rodza sie nieporozumienia i niesnaski.

Jestem przekonana ze i Eskimosi nas lubia..:D


Wlasnie ogladam we wloskiej telewizjii wywiad z Walesa.

jano43
24-06-2009, 00:03
Nie wątpię!

senior A.P.
24-06-2009, 14:38
Panie Zdzichu !
To pan taki stary ?
Pamietasz ruskich oficerow w polskim wojsku gdy ty byles zolnierzem ???
No to Panie i Panowie senior Zdzislaw jest najstarszy w tym gronie !
Gratuluje pieknego wieku i prosze cos napisac o tych ruskich oficerach moze byc z nazwiska lub tylko z imienia,jakie to byly formacje i jednostki ? !
Ja jednak cenie "ruskich" za walecznosc i gdyby nie oni to z Berlinem by tak latwo nie poszlo.
Ktos tu wspomnial Garbaczowa - jaki z niego "ruski" jak jemu harylka przez gardlo nie przechodzila ? Co innego Jelcyn ,ten to mial "dysze" !

zdzislaw.bedrylo
25-06-2009, 11:52
Witam pięknie..Ja mam 78 lat i jeszcze..... mi się chce pisać...dyskutować i trochę popsuć sobie i nnym nerwy. Tak byłem w wojsku w Krakowie od 1952 do 1953..w 16 Kołobrzeskim
Pułku Piechoty...Byłem też w Spec.Jednostce w Krakowie..Tam też pamiętam szefa Jednostki płk.Kasjanowa (Ruski,który chodził w polskim mundurze choć mówił po rosyjsku)...Były to ponure i straszne czasy...Kablowanie na każdym kroku,głupie słowo ..to paka i gorsze....Ciężko to wspominać....Za słowa o tym,że Lwów był polski groziło więzienie.Jakoś się przeżyło.....
Chętnie jeszcze coś opowiem,ale te wspomnienia są przykre....

Lila
25-06-2009, 12:25
Witam pięknie..Ja mam 78 lat i jeszcze..... mi się chce pisać...dyskutować i trochę popsuć sobie i nnym nerwy. Tak byłem w wojsku w Krakowie od 1952 do 1953..w 16 Kołobrzeskim
.Jakoś się przeżyło.....
Chętnie jeszcze coś opowiem,ale te wspomnienia są przykre....
Zdzisławie , opowiadaj koniecznie .
Senior jest wielkim sympatykiem ruskich oficerów , może pograsz mu trochę na nerwach ?:)

zdzislaw.bedrylo
25-06-2009, 20:32
W latach 50-tych byłem w Polskim Wojsku w Krakowie..
Szkoła Podoficerska (1 rok) i.... czekała mnie kariera oficerska w Warszawie...To miała być tajemnica..tak jak wszystko w owym okresie....
Zaraz po maturze..Po kilku miesiącach odtchnienia...wcielono mnie bez gadania...i w grudniu 1952 roku otworzyły się i zarazem zamknęły bramy koszar..16 Kołobrzeski Pułk Piechoty ..7 lat od czasów zakończenia wojny,gdzie jeszcze sprzęt wojskowy był
wojenny..Broń...sprzęt i zawodowi kaprale i sierżanci,którzy walczyli pod Kołobrzegiem....Oj było co słuchać ich opowieści..
wojennych.....Makabra....
Oficerowie to od majora wzwyż sami Ruskie kacapy w polskich,
oficerskich mundurach,gdzie nawet im się nie chciało mówić po polsku...
Był to niestety prymityw i nędza...Chłód..głód i do domu daleko.
Jakoś tę Szkołę zaliczyłem i...kariera.....Ale Opatrzność mną
kierowała....Odmówiłem pójścia na zawodowego i koniec kariery....Jednak to nie wszystko..zostałem wcielony do Ochrony Sztabu Spec.Jednostki...gdzie raczej chluby tam nie
było...a ja przecież zostałem tam wcielony na rozkaz a nie z wyboru...Do dzisiaj mam tam złe wspomnienia mimo tego,że
raczej tam było o niebo lepiej jak w Pułku....
Wszyscy oficerowie na wyższych szczeblach to wyłącznie
Ruskie kacapy z Moskwy....a naszych oficerów traktowali bardzo lekceważąco.....
A co najlepsze to traktowali naszych szeregowych żołnierzy lepiej jak polskich oficerów,którzy byli szkoleni w Moskwie..
Więcej zrozumienia osobistego i np.urlopów...A nasi oficerowie
to raczej żłoby i bezduszne ofiary....
Tak to biegła moja służba...Monotonna ale też ciężka bo wówczas widziałem jak tam można było upodlać ludzi....
To narazie....Jeszcze napiszę dalszy ciąg....wojaka z PRL-u

Lila
25-06-2009, 23:33
Zdzisław ...:)

Czekam na ciąg dalszy .

ps.widzisz Augustyn ? Ktoś wreszcie prawdę pisze o tym jak wyglądało wojsko.
A Ty tylko te peany na cześć Jaruzelskiego .

senior A.P.
27-06-2009, 12:22
Juz jestem i tez z ciekawoscia czytam powyzsze wspomnienia. Gdzie tam mnie do takich jak weterani, kiedy sluzbe wojskowa zaczynalem 10 lat pozniej od nich (1962r) i rosyjskich oficerow widzialem juz tylko na ulicach Szczecinka i to w ich mundurach a nie polskich. Oczywiscie,nie moge podwazyc ,ze krasnoarmiejcow podczas wojny, jak i zaraz po niej przebrano w polskie mundury,bo fakt jest faktem ale nie mozna generalizowac ,ze to bylo tak powszechne i widoczne jak opisuje tu nam weteran Zdzislaw.
Aby troche ostudzic propagande moze pomyslimy dlaczego nie bylo OFICEROW POLSKICH na waznych stanowiskach dowodczych. Przeciez wszystkich "bolszewia" wymordowala w Katyniu a inni "polscy" poszli na Zachod .Nie bedziemy sie spierac ktorzy i z kim,bo i tak by mi tego cenzura nie puscila.
Nie bede tez tego opieral na kanwie serialu filmowego "Czterech pancernych i psa",bo i tu bym "przegial pale". Bedac oficerem polskim srodka, napisze tylko,ze bez rosyjskich oficerow nie bylo by WP na Wschodzie,nie dano by tez mlodemu Jaruzelskiemu i innym razem z nim ubrac sie w mundury zolnierzy polskich a potem isc az po Berlin.
To by byla dluga dyskusja i dochodzenie racji.Jedno jest pewne - nas wojaczki uczyl Wschod a nie Zachod.
Dzisiaj jest odwrotnie,to Zachod dyktuje Polsce jakie ma miec wojsko polskie i ile, a co do kadry to..... , to to co wiem tez by nie przeszlo cenzury tego portalu.
Zastanawia mnie funkcja naszego kolegi weterana a mianowicie to co sam napisal,ze "zostal wcielony do Ochrony Sztabu Spec.Jednostki....",co jako zolnierz wiem,ze wcale sluzba w takiej jednostce nie bylo zaszczytem ale zaufaniem do odpowiednich osob.Zreszta i dzisiaj spec sluzby w swych szeregach maja "wybranych" ludzi.
Sluzba w bezposrednio powojennych latach (1952 r. to przeciez 7 lat po wojnie) byla bardzo specyficzna ,wystarczy wspomniec "Luny w Bieszczadach" lub nawet pierwsze odcinki serialu filmowego "Dom".Wtedy o Polske rozni ze soba walczyli, a cierpieli niewinni.
Chetnie poczytam dalsze wspomnienia jako oficer WP,ktorego pierwszym Komendatem Oficerskiej Szkoly Samochodowej byl weteran wojenny plk. dypl.Jan Prus w Pile bardzo dobry czlowiek, mowil bardzo spiewnym jezykiem polsko-rosyjskim i przypuszczam,ze byl Polakiem.

Lila
27-06-2009, 22:38
Jedno jest pewne - nas wojaczki uczyl Wschod a nie Zachod.


Tym , których uczył Zachód , odebrano polskie obywatelstwo .
Gen.Maczek chociażby .
Anders czy Berling , to polscy dowódcy , aczkolwiek do Berlinga przyczepiło się oskarżenie poważne , i tylko przy ruskich mógł rozwinąć skrzydła.
No i rozwinął.
Szkoda tylko ,że dzioba nie umiał otworzyć , jak mu żołnierzy Sowieci na pewną śmierć wysłali pod Lenino.

senior A.P.
28-06-2009, 02:09
To prawda co pisze Lila o wymienionych generalach ale prosze pamietac,ze generalowie maja nad soba zawsze marszalka,ktoremu sprzeciwic sie malo kto potrafi, a jezeli juz to potem marny jego los,tym bardziej na wojnie.
Jezeli juz o Lenino wspomnialas,to byl to "chrzest bojowy" i proba tych co chcieli walczyc o WOLNA POLSKE.
CZESC PAMIECI TYCH CO TAM ZGINELI.
Droga do wolnosci jest zawsze uslana trupami !

Lila
28-06-2009, 10:58
To prawda co pisze Lila o wymienionych generalach ale prosze pamietac,ze generalowie maja nad soba zawsze marszalka,ktoremu sprzeciwic sie malo kto potrafi, a jezeli juz to potem marny jego los,tym bardziej na wojnie.
Jezeli juz o Lenino wspomnialas,to byl to "chrzest bojowy" i proba tych co chcieli walczyc o WOLNA POLSKE.
CZESC PAMIECI TYCH CO TAM ZGINELI.
Droga do wolnosci jest zawsze uslana trupami !

A idźże !
Wiemy jak to było z tym chrztem teraz.
Kacapy wysłały naszych chłopców na śmierć , bo jakie znaczenie miała bitwa pod Lenino ?

waclaw46
28-06-2009, 13:14
Czy wojna ma jakiś sens patrząc z perspektywy 60 lat i siedząc przed ekranem komputera.Ciągłe wracanie do przeszłości i żale do sąsiadów,40 lat do Niemców 20 lat do Rosjan.Czy dzielenie na tych walczących z armią zachodnią i armią wschodnią w II wojnie światowej.Czy ci co walczyli będąc żołnierzami Wermachtu a byli polakami czy mieli wybór?Wszyscy walczący wierzyli że mają rację i walczyli za Wolną Polskę .

Lila
28-06-2009, 18:29
Czy wojna ma jakiś sens patrząc z perspektywy 60 lat i siedząc przed ekranem komputera.Ciągłe wracanie do przeszłości i żale do sąsiadów,40 lat do Niemców 20 lat do Rosjan.Czy dzielenie na tych walczących z armią zachodnią i armią wschodnią w II wojnie światowej.Czy ci co walczyli będąc żołnierzami Wermachtu a byli polakami czy mieli wybór?Wszyscy walczący wierzyli że mają rację i walczyli za Wolną Polskę .

Jasne.Powiedz to Niemcom.Niech się odczepią i nie mają żalu do nas ,że musieli opuścić Heimat.
Tylko raczej niech się wypłakują Putinowi ze Stalinem w klapie.

senior A.P.
30-06-2009, 15:28
Putin ?
A co ty od niego chcesz. Jedzie premier i nakazuje bizneszlodziejom dokonac zaleglych wyplat ludziom,ktorzy pracuja a wyplat nie maja.
Takich w Polsce trzeba aby to obce talatajstwo pogonil na wyspy Komary w starym samolocie.

Prefekt
01-07-2009, 10:57
że mimo swojej kanciastości i ostrości, jesteś zbyt subtelna, by pojąć po jak kruchym lodzie stąpał taki Berling. Oglądałem
kiedyś wywiad-rzekę z nim. W czasie wojny nie miał NIC do powiedzenia, a i potem - mimo pozorów szczerości - też niewiele. Niestety, był kolaborantem, którego albo Stalin kupił
za szlify generalskie, albo... naiwnym durniem. Trudno rozstrzygnąć, co gorsze. Jedno jest pewne: do końca życia przybierał pozę bohatera w stylu Wallenroda...

senior A.P.
01-07-2009, 20:27
Brawo Putin !
Rosja likwiduje gry hazardowe stwarzajac tylko dopuszczalne strefy jak dla przykladu Syberia .
Czas na polski hazard .

tadeusz50
02-07-2009, 15:27
To prawda co pisze Lila o wymienionych generalach ale prosze pamietac,ze generalowie maja nad soba zawsze marszalka,
Jakiego to obecnie mamy Marszałka, bo po Spychalskim jakoś nic nie wiem o takowym

senior A.P.
02-07-2009, 22:22
Mam nadzieje,ze i o Rokoswskim slyszales .

Lila
03-07-2009, 09:08
Konstanty Rokossowski pracuje jako kamieniarz przy budowie mostu Poniatowskiego

Kamieniarska robota, robota w upartym granicie.

Granit się w pięściach pali a czujesz - twardy jak życie.

Kamieniarz Rokossowski śni o kamiennych miastach, śni zielone dzielnice wykąpane w gwiazdach, o Warszawie, stolicy robotniczych serc.

Kamieniarz Rokossowski serce wmurowałby w ten most.

Pod wielkim czerwonym sercem okręty szłyby w noc.

Kamieniarska robota twarda jak granit - a w młodych, żelaznych pięściach rewolucyjny dynamit.

Niedługo już wolny oddech dławić nam będzie car.

Towarzysze, otwierajcie serca, niech z nich wybucha żar.

Niech ponad trony płynie nasz sztandar z pieśnią razem.

Naprzód, rewolucjoniści! Naprzód, kamieniarze!



Autora nie wspomnę .Z litości.Polak w każdym razie.

senior A.P.
03-07-2009, 16:12
Jaki tam z niego byl kamieniarz,szwankowal na jedno oko,chyba nie od tych kamieni.Pol wieku uplynelo i o budowniczych zapomnieli.
Eeeech ta ludzka wdziecznosc, w dodatku warszawska. !

zdzislaw.bedrylo
18-07-2009, 20:29
A nie mówiłem,że..... kacapy napiszą ponownie paszkwil o naszej Ojczyżnie....Tak się też stało.....
To co teraz napisała osoba,której brakuje chyba rozumu względnie na polecenie .." określonych czynników na Kremlu"..
To się nie mieści w normalnych kanonach historii czy to polskiej czy ruskiej....
Nagle dowiadujemy się,że Polska była nazistowska,mordowano
czerwoarmiejców itd...ale zapomniano o KATYNIU ZSYŁKACH NA SYBERIĘ i wielu....innych mordach......
Ja mając 12 lat widziałem stosy trupów,ludzi zamordowanych przez Wojska NKWD w więzieniu na Brygidkach we Lwowie w 1941 roku....Tego się nie zapomina do śmierci....
Cynizm kacapów poraża....Oni wszyscy na Kremlu są zbrodniarzami...Od Iwana Grożnego ...do czasów współczesnych,w tych ludziach są geny władzy,okrucieństwa i panowania nad światem....
Szkoda tych prostych ludzi,którzy stale poddawani byli manipulacjom i propagandzie jeszcze od czasów Lenina..
Przecież widac jak władza obecna pozbywa się osób niewygodnych.....tak było i niestety tak będzie...
Naprawdę szkoda na nich nerwów....

Lila
18-07-2009, 21:24
Nie chciało mi się o tym pisać.
Mam tylko nadzieję,że będzie jakakolwiek reakcja z naszej strony.http://www.rp.pl/artykul/153228,335986.html
Chyba Polska nie jest szmatą do wycierania posowieckiej śliny.
I jednocześnie ci co nawołują do wybaczania i zapominania, niech się otrząsną .

al-ka
01-08-2009, 21:40
Rozgraniczyłabym rosyjski naród i rosyjską władzę(to samo dot,sowieckiej).O ile ze zwykłymi rosyjskimi ludżmi łączyły nas zwykle serdeczne i ciepłe stosunki a nawet powiedziałabym sympatia, to wszelkiej masci rosyjsko-sowieckiej władzy nienawidziliśmy całym sercem i duszą.Z wzajemnością niestety...co kosztowało nas w historii bardzo wiele.I nic nie zapowiada aby cokolwiek w tej mierze miało ulec zmianie ani z naszej ani jak widać z tamtej strony.W kazdym razie zakłamanie z pewnością tego nie odmieni.

tadeusz50
10-08-2009, 17:28
Wszyscy doskonale wiedzieli co stało się z naszymi oficerami w Charkowie, Katyniu i innych miejscowościach. Udawali psubraty niewiedzę. Co powie Putin w Gdańsku? Będzie się wykręcał i bezczelnie kłamał.
http://wyborcza.pl/1,75477,6911145,Ofiary_katynskie_pod_Charkowem_zas ypane_wapnem.html

Rayton
11-08-2009, 11:20
[QUOTE=senior A.P.]To prawda co pisze Lila o wymienionych generalach ale prosze pamietac,ze generalowie maja nad soba zawsze marszalka,ktoremu sprzeciwic sie malo kto potrafi, a jezeli juz to potem marny jego los,tym bardziej na wojnie.
[QUOTE]

Dokladnie tak samo tlumaczyli sie Niemcy w Norymberdze. Tymi samymi slowami usprawiedliwiali zbrodnie. Widac komunistyczny zoldak to tylko pozbawiony rozumu najemnik. Moje pytanie brzmi: czy nigdy Ci nie przyszlo do glowy, ze sluzysz przestepcom, zdrajcom i uzurpatorom?

Rayton
11-08-2009, 11:30
Wszyscy doskonale wiedzieli co stało się z naszymi oficerami w Charkowie, Katyniu i innych miejscowościach. Udawali psubraty niewiedzę. Co powie Putin w Gdańsku? Będzie się wykręcał i bezczelnie kłamał.
http://wyborcza.pl/1,75477,6911145,Ofiary_katynskie_pod_Charkowem_zas ypane_wapnem.html

Tusk nawet, o tym nie wspomni. Bedzie zalatwial interesy. Okazuje sie, ze Putin zrobi naszemu premierowi laske i znajdzie na rozmowe z nim jakies 30 minut.
Protokol spotkania nie przewiduje "wylewania zali". Putin dobrze wie z kim bedzie rozmawial i na jakie tematy. Pana prezydenta prawdopodobnie zupelnie oleje i nie nagrodzi zadna rozmowa chociaz podczas uroczystosci bedzie stal tuz obok niego.

jip
11-08-2009, 14:01
Tusk nawet, o tym nie wspomni. Bedzie zalatwial interesy. Okazuje sie, ze Putin zrobi naszemu premierowi laske i znajdzie na rozmowe z nim jakies 30 minut.
Protokol spotkania nie przewiduje "wylewania zali". Putin dobrze wie z kim bedzie rozmawial i na jakie tematy. Pana prezydenta prawdopodobnie zupelnie oleje i nie nagrodzi zadna rozmowa chociaz podczas uroczystosci bedzie stal tuz obok niego.
Wiesz Rayton, nie wiem kim jesteś, (pusty profil, tylko cień człowieka) ale z pisowni co to brak Polskiej klawiatury wnioskuję, że Cię wyniosło i masz kompleks niepobytu w Polsce, starasz się trochę nieudolnie dowalać, tak do końca nie wiesz jak i komu, i za co, coś Ci powiedzieli, coś gdzieś usłyszałeś wygląda, że z RM, coś gdzieś wyczytałeś, coś może nawet widziałeś, ale do końca nie masz podstawy coby komuś przywalać i kogoś wysyłać gdzieś tam. Nie mam podstaw też sądzić czy Ty postępowałeś uczciwie, no bo po prostu Cię nie znam. Z doświadczenia wiem, że najwięcej mają do powiedzenia, i najbardziej są gorliwi do wymierzania kary wszyscy, którzy postępowali podobnie. Najpierw broił a potem baldachim nosi, nie twierdzę, że robisz tak Ty, ale od sądzenia są sądy, i to wyobraź sobie w Polsce już niezależne, no i historia..... chyba, że ........
Zresztą widzę, że podobnie zachowuje się też założyciel wątku, awatar zbliżony do Nieba ale wypowiedzi z Niebiosami nic wspólnego nie mają. Zaznaczam o wierchuszcze Kremla mam zdanie jak najbardziej krytyczne i negatywne, ale wyrażenia typu kacap, może nie w moim stylu.....

Lila
11-08-2009, 18:01
Zresztą widzę, że podobnie zachowuje się też założyciel wątku, awatar zbliżony do Nieba ale wypowiedzi z Niebiosami nic wspólnego nie mają. Zaznaczam o wierchuszcze Kremla mam zdanie jak najbardziej krytyczne i negatywne, ale wyrażenia typu kacap, może nie w moim stylu.....


Jip ..hmm...kacap.
To nie jest obraźliwe, dla tych o których pisze Zdzisław, choć bardziej adekwatne byłoby słowo 'swołocz'.
Szczególnie po tym, co wyrabiali na Kresach.

jip
11-08-2009, 18:20
Jip ..hmm...kacap.
To nie jest obraźliwe, dla tych o których pisze Zdzisław, choć bardziej adekwatne byłoby słowo 'swołocz'.
Szczególnie po tym, co wyrabiali na Kresach.
Nie wiem, mnie takie słowa rażą, miałem styczność z prostymi ruskimi i nie powiedział bym o nich nic takiego, może Ci co to styczność z nimi miałem byli inne ruskie, ale na pewno nie były to pierogi, tak źle jeszcze nie było...cobym nie rozróżnił ruskich od ruskich....
A gdybym miał anioła za sobą na pewno nie mówił bym kacap na kogokolwiek.....

Lila
11-08-2009, 18:24
Nie wiem, mnie takie słowa rażą, miałem styczność z prostymi ruskimi i nie powiedział bym o nich nic takiego, może Ci co to styczność z nimi miałem byli inne ruskie, ale na pewno nie były to pierogi, tak źle jeszcze nie było...cobym nie rozróżnił ruskich od ruskich....
A gdybym miał anioła za sobą na pewno nie mówił bym kacap na kogokolwiek.....

Jipku, moje serce.:)
Zależy skąd byłby anioł. Jak, nie daj Bóg, z Kresów- to rzucałby takimi jobami, że uszka Twe rasowe, wyciągnęłyby się jak uszy spaniela.:)

jip
11-08-2009, 18:32
Jipku, moje serce.:)
Zależy skąd byłby anioł. Jak, nie daj Bóg, z Kresów- to rzucałby takimi jobami, że uszka Twe rasowe, wyciągnęłyby się jak uszy spaniela.:)
Nie znam tamtych aniołów, ale Bieszczadzkie znam, piłem z nimi z zielonego kielonka:
Anioły są całe zielone
Zwłaszcza te w Bieszczadach
Łatwo w trawie się kryją
I w opuszczonych sadach
W zielone grają ukradkiem
Nawet karty mają zielone
Zielone mają pojęcie
A nawet zielony kielonek
A ten kielonek co to od tych aniołów dostałem przyrównałaś do nocnika, i byłem wtedy na Ciebie wściekły, jak można kielonek zielony od anioła zielonego do nocnika przyrównać?:D i to nawet nie zielonego

Lila
11-08-2009, 18:36
A ten kielonek co to od tych aniołów dostałem przyrównałaś do nocnika, i byłem wtedy na Ciebie wściekły, jak można kielonek zielony od anioła zielonego do nocnika przyrównać? i to nawet nie zielonego


:D :D Skąd miałam wiedzieć, że to nie naczynie nocne, skoro ująłeś go obiektywem szerokątnym???

senior A.P.
18-08-2009, 15:07
Juz niedlugo - polubicie Rosjan !

tadeusz50
19-08-2009, 06:14
Juz niedlugo - polubicie Rosjan !
Pewnie, że polubimy za 17.09.1939, :mad: za Katyń i pozostałe miejsca kaźni. :mad: Kochać ich będziemy ponad wszystko.:mad:

senior A.P.
19-08-2009, 07:52
Milosc nie wybiera ,milosc sama przychodzi.
Nawet do Boga ,gdy trwoga !

tadeusz50
20-08-2009, 05:53
Milosc nie wybiera ,milosc sama przychodzi.
Nawet do Boga ,gdy trwoga !
Co ma miłość do Boga, trwogi?
Pewnie, że miłość nie wybiera możemy pokochać pojedyńczego Ruska nawet kilku ale cały naród zawistny i władczy.!!! NIE

senior A.P.
20-08-2009, 14:13
Co ty zmieniles orientacje seksualna ?
Rosjanke kochac to dopiero uciecha !
A i Polka Rosjaninem nie pogardzi,zapytaj seniorek jakich to zieciow maja.

nutaDo
20-08-2009, 16:53
Zdzisławie.b - w uzupełnieniu Twoich wypowiedzi zachęcam do przeczytania książki Karoliny Lanckorońskiej "Wspomnienia wojenne". To co przeżyła Pani profesor, wielki człowiek - potwierdza Twoje przeżycia i dostarcza wiedzy na to jakich mamy sąsiadów i czy to w ogóle są ludzie.
Bo to, że wojna i jej prawa nie tłumaczy bestialstwa.

zdzislaw.bedrylo
20-08-2009, 20:44
Gwoli wyjaśnienia....Ja do tych ludzi nie czuję nienawiści..To tacy sami jak my...żyjemy w takich czasach ,gdzie są takie same
problemy życiowe jak u innych...Jesteśmy ludzmi...Mamy wolną
wolę i w zasadzie nikt nie powinien nami kierować i manipulować.
Niestety w Rosji ..jest inaczej...Oni mają chyba zapisane w świadomości,że są narodem "wybranym" w rodzinie Słowian..
Bylo mnóstwo przykładów gdzie nam mówiono,że....oni zrobili wszystko co można było zrobić na świecie....Tak to szło w świat
i oni w to naprawdę uwierzyli.....Kpina ...śmiech i politowanie.
Nikt nie zabiera im wspaniałych ośiągnięć w świecie..Mieli wspaniałych uczonych i wielu mądrych ludzi...To jest oczywiste..
Tylko ta ...BUTA PRZERAŻA.....Oni tak jak Adolf Hitler pragnęli zdobyć świat.....i to im się niestety trochę udało..
Korea...Kuba ..Wenezuela..Chiny Angola i wiele innych..Do dzisiaj są problemy.....
Teraz te niesłychane brednie o Polsce....To się w głowie nie mieści...Co oni wygadują.....Ten naród stale coś miesza,judzi
wszystko zwala na innych tak jak to bywało w czasach
Stalinowskich.....
Nie dajmy się zwariować.....

Lila
21-08-2009, 09:38
Te niesłychane brednie, to sondaż zwyczajny.
Ciekawi są , na ile mogą sobie pozwolić w sytuacji, gdy związali się z Zachodem dostawani gazu.

jasinek123
21-08-2009, 10:42
Do z Dzisia.B
Zdzisiu tylko na litość Boską żeby Cię
nie podkusiło pojechać 1 września nad
morze bo narobisz bigosu i będzie
skandal międzynarodowy

Lila
21-08-2009, 10:48
Do z Dzisia.B
Zdzisiu tylko na litość Boską żeby Cię
nie podkusiło pojechać 1 września nad
morze bo narobisz bigosu i będzie
skandal międzynarodowy


Ironia w wypadku Zdzisława, całkowicie nie na miejscu.:mad:

senior A.P.
21-08-2009, 12:30
"Dorogije druzja skaze tow.Putin a potom .....nastupit wiesna !"

Rayton
25-08-2009, 12:06
"Dorogije druzja skaze tow.Putin a potom .....nastupit wiesna !"
Wiosna, Panie Sierżancie *1974* Produkcja: Polska Gatunek: Komedia