PDA

View Full Version : Wątki "autorskie"


admin
24-06-2009, 21:08
Ponieważ pojawiło się sporo konfliktów dotyczących "praw własności" do wątków na forum oraz mylenia aktywności na forum z blogowaniem wyjaśniam:

1. W Klub Senior Cafe nie istnieje pojęcie "właściciela" wątku. Każda osoba zakładająca go musi liczyć się z tym, że ma w nim dokładnie takie same prawa jak wszyscy inni - wyjątkiem jest oczywiście prawo do nadawania tematu i rozwinięcia go w pierwszym poście. Po jego opublikowaniu wątek staje się "własnością" użytkowników - tj. wszyscy mają w nim takie same prawa.

2. Niedopuszczalne są stwierdzenia "to mój wątek i nie życzę sobie tu Ciebie" i podobne - stanowią one naruszenie Regulaminu KSC oraz Netykiety.

3. Zachęcam do prowadzenia autorskich blogów - w odróżnieniu od wątków, tu właściciel bloga jest gospodarzem i może decydować praktycznie o wszystkim (w granicach prawa). Każdy użytkownik ma gotowy do pisania blog pod adresem http://www.klub.senior.pl/moje/nazwa_użykownika/blog/ (na przykład http://www.klub.senior.pl/moje/Senior-test/blog/ )

4. W profilach użytkowników istnieje możliwość otwierania prywatnych dyskusji (nawet zamkniętych) - ich "właścicielem" i jedynym moderatorem jest użytkownik, do którego należy profil - zwolennicy "wątków autorskich" mogą realizować się tam.