PDA

View Full Version : SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE. cz.XV

Strony : [1] 2 3

jolita
27-06-2009, 23:37
27928Zapraszam do kolejnej części wątku z życzeniami bezstresowej konwersacji.

siekierka
28-06-2009, 18:54
Polskie MSZ oskarżyło Rosję o próby fałszowania historii - oburzał się wczoraj rosyjski dziennik "Kommiersant".

Gazeta podkreśla, że i w Moskwie, i w Warszawie przyznaje się, iż spory historyczne tworzą niekorzystne tło dla przygotowywanej wrześniowej wizyty premiera Rosji Władimira Putina w Polsce. Dziennik zauważa, że "w europejskim departamencie rosyjskiego MSZ pretensje Polaków wywołały zdumienie". "Opinie wyrażone w programach telewizyjnych nie powinny być przedmiotem rozpatrywania w oficjalnych organizacjach. Do jakich czasów proponuje się nam wrócić? U nas jest wolność słowa" - oświadczył cytowany przez "Kommiersant" anonimowy przedstawiciel MSZ Rosji.:cool:

Europejczycy nie chcą traktatu z Lizbony

Gdyby w zeszłym roku inne kraje poszły za przykładem Irlandii i przeprowadziły referendum w sprawie traktatu lizbońskiego, ich społeczeństwa odrzuciłyby go w głosowaniu - powiedział wczoraj komisarz ds. rynku wewnętrznego Charlie McCreevy.

jip
28-06-2009, 20:15
No i jak zwykle RMF FM donosi:
"Anna Cugier-Kotka dostarczyła policjantom wyniki obdukcji - informuje RMF FM. Aktorka znana najpierw ze spotów wyborczych Platformy Obywatelskiej a potem Prawa i Sprawiedliwości twierdzi, że została pobita na początku czerwca".
To jak? pobili czy pogłaskali?

jip
30-06-2009, 10:05
No i mamy nowego pisarza, mnie się piesku nie pytaj czy dobry, bo nie w moim typie, ale rozpychać się potrafi, wazelinować też, o czym pisze? podobno o "spinkach", spinki to wg mnie tuningmaherzy - próbowali zrobić tuning prezydętowi i drugiemu też, no widziałeś jak im wyszło... jak seplenił tak sepleni, jak dziadów i małp nie lubił tak nie lubi, jak nie lubił chowanych na podwórku tak nie lubi, ale może to był inny tuning...? No bo wiesz tuningi są różne, czasem wewnętrzny, czyli było by z tymi dziadami i małpami i podwórkami, a czasem zewnętrzny, czyli z seplenieniem, krawatem coby go nie trza poprawiać, może garniturem... a może jest jeszcze inny tuning?
W każdym razie podobno spinki to Ci dwaj tuningmaherzy...
Ale podobno to kryminał.... Lila znowu powie, że cuś pieprzymy, ale cuś musimy robić, za cuś kasę bierzemy....
http://fakty.interia.pl/polska/news/eurodeputowany-pis-napisal-powiesc-z-kluczem,1330978

jano43
30-06-2009, 15:29
Ujawnił się jakiś kolega Misiaka i postanowił konserwatorów
powierzchni płaskich (po ludzku sprzątaczki) za jedyne 1000 zł
zaopatrzyć w stosowny -potwierdzający ich kwalifikacje-certyfikat.
W 1-ej połowie lat 50-tych w W-wie wysmażono przepis nakładający obowiązek posiadania matury przez przewodników tatrzańskich.Profesją tą od zawsze trudnili się górale,z których
nieliczni tylko posiadali-przedwojenne coprawda ale tylko -
4-klasowe wyższe wykształcenie.
W Szpilkach z tamtego okresu był taki rysunek:uczepiony krzaka nad przepaścią wisi ceper i woła;ratunku!Przechodzący mimo góral się wyhylił i mówi;jakze mom wos ratować panocku kie ni mom matury?

senior A.P.
30-06-2009, 15:44
Oj sypie sie sypie ..... ta "junia'.

jip
30-06-2009, 20:26
"W przygotowanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego analizie napisano, że Piotr Stańczak, porwany i zabity w Pakistanie, był ofiarą "nieskutecznych działań rządu RP".
"Kilka dni temu do mediów dotarła informacja, że polski inżynier zginął, bo nie chciał przejść na islam. Człowiek, który miał być więziony w tej samej celi co Piotr Stańczak powiedział agencji DPA, że właśnie taką propozycję "nie do odrzucenia" Polak usłyszał przed śmiercią"
No i co Ty piesku o tym myślisz, nie tak głośno..... przecież to prezydęt nadzoruje a szef tego bbn kiedyś rządził wojskiem, no co Ty? myślę, że wiedział co to lufa, co to Afganistan, co to Taliby...chociaż może masz rację....
http://www.tvn24.pl/12690,1603571,0,1,tusk-o-raporcie-bbn-skandal,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/-1,1607538,0,1,zabity-przez-talibow-polak-swietym,wiadomosc.html

Lila
30-06-2009, 20:40
"W przygotowanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego analizie napisano, że Piotr Stańczak, porwany i zabity w Pakistanie, był ofiarą "nieskutecznych działań rządu RP".
"Kilka dni temu do mediów dotarła informacja, że polski inżynier zginął, bo nie chciał przejść na islam. Człowiek, który miał być więziony w tej samej celi co Piotr Stańczak powiedział agencji DPA, że właśnie taką propozycję "nie do odrzucenia" Polak usłyszał przed śmiercią"
No i co Ty piesku o tym myślisz, nie tak głośno..... przecież to prezydęt nadzoruje a szef tego bbn kiedyś rządził wojskiem, no co Ty? myślę, że wiedział co to lufa, co to Afganistan, co to Taliby...chociaż może masz rację....
http://www.tvn24.pl/12690,1603571,0,1,tusk-o-raporcie-bbn-skandal,wiadomosc.html
http://www.tvn24.pl/-1,1607538,0,1,zabity-przez-talibow-polak-swietym,wiadomosc.html

O matko ,jeśli to prawda , to co mu szkodziło ?
Ja w jednej chwili byłabym muzułmanką.

Tylko coś mi się nie chce w to wierzyć .Tylu już miało gardło poderżnięte , i wszyscy nie chcieli ?

jip
30-06-2009, 20:58
"- Ta lista nie była papierem, tylko to było rozporządzenie (...) opublikowane w Monitorze Polskim, które mówiło na co rząd zamierza wydawać pieniądze unijne, jakie projekty mogą być finansowane pod pewnymi warunkami - ripostowała była minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka podczas konferencji prasowej w Sejmie."
no i niektórzy mieli racje, bo jak na rozporządzenie to lepszy papier i trochę bardziej śliski, nie nadaje się do zastępstwa za
taki do d..., no chyba, że pod pewnymi warunkami
no i wiesz piesku jeszcze: "projektów było więcej niż pieniędzy, ale dlatego, że niektóre pewnie miałyby opóźnienia lub w ogóle wypadłyby z realizacji." a to dlatego coby głosy były, a że kasy nie było pod projekty, no to przecież zmartwienie następców, no nie?......
http://fakty.interia.pl/polska/news/po-i-pis-kloca-sie-o-projekty-przeciwpowodziowe,1331440

senior A.P.
03-07-2009, 10:18
Sypie sie tez ta wasz platforma,zbutwiala do reszty.

siekierka
03-07-2009, 10:33
Z wielką pompą ogłoszony przez premiera Donalda Tuska program "Radosna szkoła" nie obejmie wszystkich polskich dzieci. Pod pretekstem uspołecznienia szkół Ministerstwo Edukacji Narodowej chce zlikwidować 16 tzw. szkolnych punktów konsultacyjnych, czyli polskich szkół funkcjonujących przy ambasadach i konsulatach RP za granicą. Dziś pobiera w nich naukę około 3,5 tys. uczniów.

senior A.P.
04-07-2009, 10:47
Widocznie doszli do wniosku,ze Polacy juz sa wystarczajaco glupi i zadna szkola nie nauczy ich rozumu.

siekierka
04-07-2009, 18:44
Minister Skarbu Państwa we wtorek: QInvest jest inwestorem w Polskich Stoczniach.
QInvest w czwartek: Zaszło nieporozumienie, nie inwestujemy w Stocznie. Tylko doradzamy:rolleyes:

siekierka
06-07-2009, 09:10
Donald Tusk szuka wspólnika, który wraz z nim weźmie odpowiedzialność za ten pasztet, którego narobił ze swoim rządem: za nieudolne decyzje budżetowe, skonstruowanie dziurawego budżetu, zwlekanie z podejmowaniem decyzji w sprawach gospodarczych, które - by nie pogłębiać kryzysu - powinny zapadać błyskawicznie. To właśnie ta nieudolność rządu doprowadzić może do tego, że praktycznie jedynym pomysłem ekipy Tuska na załatanie budżetu będzie sięgnięcie głębiej do kieszeni podatników i podwyższenie podatków.

siekierka
07-07-2009, 08:47
...CSU domaga się przede wszystkim zapisu, że wszelkie istotnie zmiany instytucjonalne i prawne w Unii Europejskiej powinny być odtąd przeprowadzane poprzez referenda...:D (patrz N.Dz.)

jip
07-07-2009, 22:16
Hej Siekierka wolałem jak pisałeś o źródłach od źródła, wolę Twoja geotermię, a nie wolę jak szukasz sprzymierzeńców przeciw Tuskowi (tez nie z mojej bajki) u Niemców,... pisz o źródłach... a rządowi daj spokój, i tak ledwie zipią.......

Lila
08-07-2009, 13:22
money pl.Dochody budżetu będą o ponad 30 mld złotych niższe, niż zakładano. Deficyt zwiększy się o 9 miliardów złotych - to zakłada nowelizacja budżetu, nad którą będzie dziś pracować rząd.

No faktycznie . Rząd ma nielekko .

senior A.P.
08-07-2009, 18:15
Jak narazie "tarczy i kulochwytu" w Polsce nie bedzie.
Rosja i USA dogadaly sie w tej sprawie.
Beda ograniczone zbrojenia i redukcje arsenalu nuklearnego.
Wniosek:
Mozna dojsc do porozumienia miedzynarodowego .
Co na to Prezydent Lech Kaczynski ?
Juz chyba wiecej "nie wychyli sie" do Gruzji .

jano43
09-07-2009, 13:54
Jak duży faktycznie jest na obecną chwilę deficyt budżetowy?
W uchwalonym w grudniu ub.r. a zatwierdzonym w styczniu przez prezydenta budżecie przewidywano,że będzie wynosił
18 mld pln.Na przełomie stycznia i lutego Tusek polecił ministrom poszukać w przyjętych już wydatkach oszczędności
rzędu 20 mld.Akcja zakończyła się sukcesem.Jeżeli mimo to
różnica między dochodami do budżetu a jego wydatkami
w połowie roku wynosi 27 mld to deficyt faktyczny określa
liczba; //18 + 20 + /27 - 18/ // = 47 mld.Czyżbym się mylił?
Czy ci ludzie w W-wie nie traktują nas jak półgłówków?

jip
09-07-2009, 16:08
Jak duży faktycznie jest na obecną chwilę deficyt budżetowy?
W uchwalonym w grudniu ub.r. a zatwierdzonym w styczniu przez prezydenta budżecie przewidywano,że będzie wynosił
18 mld pln.Na przełomie stycznia i lutego Tusek polecił ministrom poszukać w przyjętych już wydatkach oszczędności
rzędu 20 mld.Akcja zakończyła się sukcesem.Jeżeli mimo to
różnica między dochodami do budżetu a jego wydatkami
w połowie roku wynosi 27 mld to deficyt faktyczny określa
liczba; //18 + 20 + /27 - 18/ // = 47 mld.Czyżbym się mylił?
Czy ci ludzie w W-wie nie traktują nas jak półgłówków?
Może liczyli na palcach a palce trzymali w kieszeni, no i wszystkie palce (i nie tylko) były sprawne to i wyniki bywają zaskakujące....

jip
09-07-2009, 21:48
"Mam wrażenie, że to populistyczna propozycja. Jeśli wejdzie w życie, to będę przyjmował mandat tylko wtedy, gdy przekroczę prędkość, jadąc w prywatnych sprawach. Ale jeśli będę zatrzymany, spiesząc się na spotkanie związane z obowiązkami poselskimi, to mandatu na pewno nie przyjmę." to poseł Kłopotek. No i kłopot ma psl, nie czepiaj się , trzeba takich prawołamiących prawiostawoustawianawiaczy nazywać z małej litery. No widzisz bo co to za prawo jak nie dotyczy tych co go stanowią? masz rację do dupy takie prawo, kto takie prawo szanuje jeśli ten co je stanowi mówi, że jego nie dotyczy?
http://www.pardon.pl/artykul/9068/klopotek_jako_posel_mandatow_placic_nie_bede

jip
10-07-2009, 09:37
"- Jeżeli chodzi o przyjęcie koszulki, to rzeczywiście może się przydać, czasem trzeba umyć podłogę w domu, więc kawałek dobrego materiału może się przydać w domu - odpowiedział poseł Marek Suski z PiS na pytanie Moniki Olejnik, czy przyjmie koszulkę Radia Zet"
Piesku, tego się nie da komentować, tak nisko nie upadliśmy, podamy tylko linka
http://wiadomosci.onet.pl/2006086,11,item.html

senior A.P.
10-07-2009, 11:25
A ten posel co to sie Palikot nazywa ,to podobno na dopalaczu jezdzi,ma facet power .

siekierka
10-07-2009, 12:02
Generał Gromosław Czempiński ujawnił, że jak dogorywała stojąca na straży układu UW, to on wymyślił operację o nazwie Platforma Obywatelska. Unia Wolności z przewodniczącym Bronisławem Geremkiem dołowała w sondażach i ponieważ trupa politycznego nie dało się już reanimować, to pojawili się na scenie trzej tenorzy: Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński i Donald Tusk, i w styczniu 2001 powstała obecna "siła przewodnia". :mad:

Okazuje się jednak, tak przynajmniej wynika z rewelacji ujawnionych w ubiegły piątek przez Gromosława Czempińskiego w Polsat News, że Tusk w nowej formacji miał znaczenie powiedzmy dosyć poślednie. Reżyserem tamtej ucieczki do przodu był on sam generał Gromosław Czempiński, który mówi dziś otwartym tekstem "dość duży miałem w tym udział, w tym że powstała Platforma... Mogę powiedzieć, że odbyłem wtedy olbrzymią liczbę rozmów a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Piskorskiego do pewnej koncepcji, którą później oni świetnie realizowali.":cool:

Jeśli miałaby to być prawda, to zważywszy przeszłość Czempińskiego jesteśmy "w domu" - PO była projektem wymyślonym i realizowanym przez ludzi byłych peerelowskich służb. :D

siekierka
10-07-2009, 12:08
Hej Siekierka wolałem jak pisałeś o źródłach od źródła, wolę Twoja geotermię, a nie wolę jak szukasz sprzymierzeńców przeciw Tuskowi (tez nie z mojej bajki) u Niemców,... pisz o źródłach... a rządowi daj spokój, i tak ledwie zipią.......

Cała w tym bieda, że ja nie lubię Burka w brzmieniu używanym przez kaszubów, z czym się nigdy nie kryłem. :D

jip
10-07-2009, 16:30
Cała w tym bieda, że ja nie lubię Burka w brzmieniu używanym przez kaszubów, z czym się nigdy nie kryłem. :D
A ja się nie kryłem, że tego Burka co to Ty nie lubisz ja nie lubię trochę mniej niż tych dwóch burków jednojajecznych... co mówisz pies? a może być , że jednojajowych... ale i tak ich nie lubię....

senior A.P.
12-07-2009, 09:57
Panowie spokojnie,bo psy sie obudza.
Tajemnice panstwowe sie wymkly i gdzies polecialy na Wschod.
Platforma juz dawno zbutwiala a "kaszeby nigdy nie dojda do zgeby".

jip
13-07-2009, 14:37
"Jerzy Buzek, b. prezydent Lech Wałęsa i szef MSZ Radosław Sikorski - to politycy, którzy cieszą się największym zaufaniem Polaków po 58%, Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu ufa w lipcu 33% Polaków"
No i tak powinno być, tylko, że nie 33% a 13 najwyżej, nie czepiaj sie dawno Ci mówiłem, że już nie muszę być obiektywny,.. noo dobra upierdliwy to mogę być... jak każdy stary emeryt

Lila
13-07-2009, 16:54
Panowie spokojnie,bo psy sie obudza.
Tajemnice panstwowe sie wymkly i gdzies polecialy na Wschod.
Platforma juz dawno zbutwiala a "kaszeby nigdy nie dojda do zgeby".

Porażka z tym szyfrantem.Bo chyba to masz na myśli?
http://www.tvn24.pl/0,1609439,0,1,jesli-szyfrant-zielonka-zdradzal--to-od-dawna,wiadomosc.html

senior A.P.
16-07-2009, 07:35
Porazka ?
Zalezy dla kogo. Jak Kuklinski "zniknal" to co bylo i sie "ziscilo" ?
Kazde zlo ma lustrzane odbicie.
Ten sie smieje,kto smieje sie ostatni.
Powtarzam: Dzisiaj szyfranci wiedza wiecej niz generalowie.
W USA cale jej wojsko ma podstawy skarzyc nawet prezydenta.

jip
17-07-2009, 21:38
"Produkcja przemysłowa wzrosła w czerwcu br. o 6,2% wobec poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym spadła o 4,3% wobec spadku o 5,2% w maju, podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie."
Czyli albo pic, albo trzeba rządowi trochę ufać bo chyba aż tak tragicznie jak nam chcą niektórzy pokazać nie jest....

Matrix
17-07-2009, 22:43
http://wyborcza.pl/1,75478,6829981,Kto_uszkodzil_rosomaki.html

Jak to kto - wschodnia swołocz . A dlaczego każdy transport jest bez ochrony? Czasem mam wrażenie,że wielu politykom rozumek nieco się obsunął w wiadome rejony.:rolleyes:

jip
19-07-2009, 20:03
"Teraz nie ma żadnego planowania, nic nie jest święte, wszystko jest rozedrgane i nigdy nie wiadomo, co człowieka czeka jutro. Wszystko można z dnia na dzień, z godziny na godzinę zmienić. To wprowadza tylko chaos i nerwowość – mówi Kownacki." Ciekawie prawi o kancelarii prezydęta, ale dawno uważaliśmy, że też wprowadza niezbyt atmosferę, nieraz pitoli... i pewno sam mota......
http://www.tvn24.pl/-1,1610532,0,1,kownacki-prosi-sie-o-dymisje,wiadomosc.html

Lila
19-07-2009, 20:13
"Teraz nie ma żadnego planowania, nic nie jest święte, wszystko jest rozedrgane i nigdy nie wiadomo, co człowieka czeka jutro. Wszystko można z dnia na dzień, z godziny na godzinę zmienić. To wprowadza tylko chaos i nerwowość – mówi Kownacki." Ciekawie prawi o kancelarii prezydęta, ale dawno uważaliśmy, że też wprowadza niezbyt atmosferę, nieraz pitoli... i pewno sam mota......
http://www.tvn24.pl/-1,1610532,0,1,kownacki-prosi-sie-o-dymisje,wiadomosc.html

A także...Odniósł się krytycznie również do panującego w kancelarii systemu motywacji pracowników..

Jasne, pracownicy kochają być zmotywowani, najlepiej w dużych nominałach.:)

tadeusz50
20-07-2009, 22:30
Prezydent Lech Kaczyński urlopował P.Kownackiego bo za dużo chlapnął językiem o chaosie w Pałacu.

Alladynka
20-07-2009, 22:53
SONDA: Kogo z rządu należałoby wysłać na Księżyc?
Oto nasze nominacje:
- premier Donald Tusk: by żyło się lepiej. Wszystkim;
- wicepremier i minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna: jako najbliższy naturalny satelita... premiera;
- wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak: by się nareszcie oderwać od ziemi;
- minister finansów Jacek Rostowski: za budżet rodem z Księżyca;
- minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska: bo prościej ukryć brak sukcesów po ciemnej stronie Księżyca;
- minister Michał Boni: bo z perspektywy Srebrnego Globu nie widać żadnych protestujących związkowców;
- minister sprawiedliwości Andrzej Czuma: na Księżycu najdrobniejszy krok w wielkiej reformie sądownictwa, byłby ogromnym krokiem dla ludzkości;
- minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki: bo na Księżycu stadiony rosną w zwolnionym tempie, czyli tak jak w Polsce;
- minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak: pierwsze słowa wypowiedziane przez nią na Srebrnym Globie na pewno usunęłyby w cień słynne zdanie Armstronga;
- minister infrastruktury Cezary Grabarczyk: aby się pocieszyć, że są takie miejsca, gdzie nie zbudowano jeszcze żadnych dróg;
- minister skarbu państwa Aleksander Grad: mógłby odpocząć od stoczniowców na własnym statku... kosmicznym;
- minister edukacji narodowej Katarzyna Hall: ubrana w skafander mogłaby się pochwalić wielkim skokiem... edukacyjnym;
- minister obrony narodowej Bogdan Klich: miałby własną bazę z łunochodami zamiast rosomaków;
minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka: aby nareszcie założyć własną akademię nie z tej ziemi i móc nasyłać na nią kontrolerów;
- minister zdrowia Ewa Kopacz: by udowodnić, że grunt to prywatyzacja. Nawet grunt... księżycowy;
- minister środowiska Maciej Nowicki: by rozbić rządowe plany drogowe w księżycowy pył;
- minister rolnictwa Marek Sawicki: by objąć KRUS-em kosmonautów;
- minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski: bo jego ambicje sięgają podobno znacznie dalej niż ministerialna teka – no to może minister spraw zaziemskich?;
- minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski: by w końcu ktoś o nim usłyszał.

http://www.rmf.fm/fakty/?id=158942

POLA
20-07-2009, 23:19
No tak, ale Księżyc już zajęty...przez takich dwóch, którzy go ukradli.:D :D

jip
23-07-2009, 10:15
" Pierwszy raz w sondażu GfK Polonia znalazło się Stronnictwo Demokratyczne. Na partię Pawła Piskorskiego chce głosować zaledwie 1 proc. badanych. Tyle samo, co na LPR, Samoobronę, Prawicę Rzeczpospolitej i Partię Kobiet."
Piskorski bagatelizuje, ale moim zdaniem, pies tez tak myśli, szanse na wyższe poparcie niewielkie. Ludzie widzą wielkie Piskorskiego cwaniactwo, tam coś "wygrywa", tam przejmuje (majątek SD), tam ......
http://www.tvn24.pl/-1,1611139,0,1,lepszy-sondaz-dla-po,wiadomosc.html

waclaw46
27-07-2009, 10:01
Pomysł Platformy zabrania ulg bogatym studentom na przejazd PKP,PKS to pomysł na oszczędność,kompletna głupota skierowana pewnie na nie wiem jaki elektorat.Przecież bogaty kupi swemu dziecku samochód ,nie musi być nowy, nie jest tak drogi aby się nie tłukł PKS-em.
Normalnie studentowi się wynajmuje mieszkanie lub się kupuje ,jest taniej.
Oszczędności to likwidacja Senatu , zmniejszenie liczby posłów lub zmiana przepisów że płacą wyznania cło za sprowadzany towar jak inni.Nie będzie tak jak w aferze paliwowej cytuję
z Polityki "W 1992r. od ojców paulinów pojawiło się pierwsze zamówienie na spedycję paliwa.Z deklaracji księży wynikało,że będzie to paliwo rozdawać biednym." Nic dodać nic ująć.

eledand
27-07-2009, 10:03
Ha ha ha!.

jip
27-07-2009, 21:12
"Do częstochowskiej prokuratury okręgowej wpłynęło doniesienie posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego." "Chodzi o wypowiedź Radosława Sikorskiego na temat prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Zbigniew Girzyński chce zbadania, czy szef resortu spraw zagranicznych nie znieważył prezydenta USA z powodu przynależności rasowej."
Wiesz piesku to chyba nie uchodzi nawet komentować.....
http://wiadomosci.onet.pl/2015871,11,item.html

Zdzisia
28-07-2009, 10:46
Wiesz piesku to chyba nie uchodzi nawet komentować....
Tak! W tym wypadku sprawdza się powiedzenie "głupota ludzka nie zna granic":rolleyes:

bogda
28-07-2009, 10:51
Poseł Giżyński to sam powinien się zbadać. Miał najwięcej nieobecności na posiedzeniach. Podobno poświadczonych zaświadczeniami lekarskimi.

Scarlett
28-07-2009, 10:57
Spociki, pierdziki, stronki w internecie. Ile nas będzie to jeszcze kosztowało. Tylko po to by im się żyło dobrze. A my tu klikamy w "pajacyka", by pomóc biednym dzieciom. Gdzie jest nasze opiekuńcze państwo?
Cosik zła już jestem, przepraszam.
http://wiadomosci.onet.pl/2016079,11,item.html

jip
28-07-2009, 11:01
Spociki, pierdziki, stronki w internecie. Ile nas będzie to jeszcze kosztowało. Tylko po to by im się żyło dobrze. A my tu klikamy w "pajacyka", by pomóc biednym dzieciom. Gdzie jest nasze opiekuńcze państwo?
Cosik zła już jestem, przepraszam.
Nie przejmuj się czasem warto wypuścić jakąś wiązankę w kierunku i po linii......., wtedy człowiek zdrowszy jest i mniej upierdliwy dla swoich......
Podaję nowy kierunek i linię:
"Prezydent RP Lech Kaczyński ma nową stronę internetową. Na razie dostępna jest wersja beta,
Nowa strona internetowa prezydenta za 350 tysięcy złotych"
ale możesz to traktować również spokojnie bez wiązanki.....

waclaw46
28-07-2009, 12:29
czy ci politycy nie wymyślają głupot po to tylko aby się tym zajmować.Dawniej nie miałem czasu na te bzdety obecnie mam więcej czasu i stwierdzam że nie lepiej,też adrenalina mi się podnosi jak czytam co ci na "swieczniku" wyrabiają aby zaistnieć.Jip twój pies to lepiej znosi.

jip
28-07-2009, 13:49
czy ci politycy nie wymyślają głupot po to tylko aby się tym zajmować.Dawniej nie miałem czasu na te bzdety obecnie mam więcej czasu i stwierdzam że nie lepiej,też adrenalina mi się podnosi jak czytam co ci na "swieczniku" wyrabiają aby zaistnieć.Jip twój pies to lepiej znosi.
Bo to wszystko trzeba trawić po piwie (pies tylko trochę zużywa) albo po głębszym, na trzeźwo nie rozbierzesz....:D
na dokładkę:
"do k... nędzy! Jak was potrzeba, to was nie ma! Gdzie masz ch... czapkę?!". - to ten co świętuje Trzech Króli, cicho pies to nie było podczas tego święta,...........
http://wiadomosci.onet.pl/2016241,11,item.html

siekierka
28-07-2009, 22:12
Narodowy Fundusz Zdrowia postawił kliniki dziecięce pod ścianą: albo podpisujecie kontrakty na naszych warunkach, albo nie dostaniecie nic. Dyrektorzy szpitali nie mają wyjścia, bo termin zawierania umów mija w piątek, 31 lipca, więc kontrakty na drugie półrocze tego roku będą za niskie

A co tam słychać u Burka? Cieszy się?:D

Lila
28-07-2009, 22:13
Narodowy Fundusz Zdrowia postawił kliniki dziecięce pod ścianą: albo podpisujecie kontrakty na naszych warunkach, albo nie dostaniecie nic. Dyrektorzy szpitali nie mają wyjścia, bo termin zawierania umów mija w piątek, 31 lipca, więc kontrakty na drugie półrocze tego roku będą za niskie

A co tam słychać u Burka? Cieszy się?:D

Pewnikiem tak.:)
Nic nie wiadomo, jakoby Burek miał dzieci.

waclaw46
29-07-2009, 17:32
GUS podał dane z 2008 rok długości życia w Polsce .Przeciętnie mężczyzni żyją 71,3 natomiast kobiety przeciętnie 80 lat.
Mężczyzni w miastach żyją średnio 71,6 prawie o rok więcej jak mężczyzni na wsi,u kobiet jest sytuacja odwrotna kobiety na wsi 80,2 o około 0,4 roku jak w miastach.
\http://www.egospodarka.pl/42971,Przecietne-trwanie-zycia-w-Polsce-2008,1,39,1.html

siekierka
02-08-2009, 12:17
Pożyję do 120 lat i zobaczę, jaka jest prawda o długości życia.

Narazie martwią mnie stoczniowcy których libertyński rząd oszukał.
Nieudolna restrukturyzacja oaz idiotyczne działania tzw. naprawcze stoczni: Gdańsk, Gdynia i Szczecin, były krótkoterminowe, tymczasowe i nieskuteczne, ignorowano uwagi ekspertów, a z pomocy publicznej skorzystano bez decyzji Komisji Europejskiej - głosi raport NIK dotyczący zakładów stoczniowych.
Według raportu, odpowiedzialnymi za nieudolną restrukturyzację stoczni w latach 2005-2007 są kolejne rządy, Agencja Rozwoju Przemysłu, Korporacje Polskie Stocznie oraz zarządy zakładów. "Tworzono wciąż nowe strategie, choć stare nie zostały zrealizowane, wielokrotnie zmieniano koncepcje i przesuwano terminy, zapewniając Komisję Europejską i stoczniowców o skuteczności najnowszych rozwiązań" - głosi dokument. NIK podkreśliła w raporcie, że "lekceważono także opinie o niezgodności planów z regułami unijnymi w części dotyczącej pomocy publicznej, która w Unii traktowana jest jako ograniczanie wspólnego rynku i dopuszczalna tylko pod ściśle określonymi warunkami". Zdaniem Izby, gdyby skorzystano z pomocy unijnych ekspertów, KE nie odrzuciłaby przedkładanych harmonogramów na etapie ich tworzenia, tymczasem "strona polska z pomocy takiej nie skorzystała i z czteromiesięcznym opóźnieniem przedłożyła Komisji plany - podobnie jak wcześniejsze - niemożliwe do zaakceptowania. To podważyło rzetelność strony polskiej, opóźniło wprowadzenie działań i zawiesiło postępowania prywatyzacyjne".

Alunia
03-08-2009, 00:21
GUS podał dane z 2008 rok długości życia w Polsce .Przeciętnie mężczyzni żyją 71,3 natomiast kobiety przeciętnie 80 lat.
Mężczyzni w miastach żyją średnio 71,6 prawie o rok więcej jak mężczyzni na wsi,u kobiet jest sytuacja odwrotna kobiety na wsi 80,2 o około 0,4 roku jak w miastach.

cyt. za http://linemed.pl/news/details/id,1498
"Jeśli panowie dalej będą poprawiać jakość swojego stylu życia - dziś o niebo zdrowszego niż w poprzednich dekadach - a obecny poziom zdrowia kobiet nie zmieni się w sposób znaczący, to w ciągu dwu pokoleń mężczyźni będą żyli tak długo, jak kobiety. "
I dalej:
" Obecnie długość życia mężczyzny wynosi 75,1 roku, a kobiety - 80,9 roku."

Tak jest lepiej. :D

jip
03-08-2009, 08:36
"- W przyszłym roku czeka nas bardzo ważna 30. rocznica powstania "Solidarności". Mam nadzieję, że będziemy świętować ją wspólnie, także z Lechem Wałęsą, ponad wszelkimi podziałami – mówi w wywiadzie dla "Wprost" Lech Kaczyński."
Jak nie wiesz czemu, trochę punktów na wybory potrzebne, jeszcze nie bardzo wiadomo czy wypowiedź uzgodniona z bratem była?.... i nie wiadomo czy nie będzie cofki?....

Scarlett
03-08-2009, 10:55
Nowe pomysły rządu: Praca do 70. roku życia
Dwa nowe pomysły rządu. Pierwszy to rok urlopu na 50. urodziny, za który zapłacą pracodawca i ZUS. Cieszycie się? Niestety, po raz kolejny okazuje się, że nie ma nic za darmo. Równocześnie politycy myślą o wydłużeniu naszego czasu pracy do 70. roku życia.
http://www.dziennik.pl/polityka/article425269/Nowe_pomysly_rzadu_Praca_do_70_roku_zycia.html

Lila
04-08-2009, 23:20
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090802/REGION00/561275911

Wspaniały pomysł.
Może jeszcze Rosja zorganizuje rajd śladami Tuchaczewskiego, a Niemcy śladami Hitlera, z naciskiem na ' wilczy szaniec'.

waclaw46
05-08-2009, 13:04
Pracodawca prywatny musiał by przed 50 rokiem życia pracownika zwolnić,tylko w socjalistycznych przedsiębiorstwach państwowych by to obowiązywało .Niektórzy politycy myślą że pieniądze to manna z nieba .Nie wiem pod jaki elektorat jest to kierowane.Pewnie zaczęli wybory i zaczynają mamić ludzi głupotami.Niedługo przedsiębiorstwa zarządzane przez państwo , kolesi i związki zawodowe nic nie będą warte,jak najszybsza prywatyzacja.

Lila
05-08-2009, 13:32
Pracodawca prywatny musiał by przed 50 rokiem życia pracownika zwolnić,tylko w socjalistycznych przedsiębiorstwach państwowych by to obowiązywało .Niektórzy politycy myślą że pieniądze to manna z nieba .Nie wiem pod jaki elektorat jest to kierowane.Pewnie zaczęli wybory i zaczynają mamić ludzi głupotami.Niedługo przedsiębiorstwa zarządzane przez państwo , kolesi i związki zawodowe nic nie będą warte,jak najszybsza prywatyzacja.

Wacław, o czym piszesz?
Daj linka.:)

tadeusz50
05-08-2009, 13:56
Wacław, o czym piszesz?
Daj linka.:)
Domyślam się, że Wacław odnosi się do #54 saguli . Ja mam takie skojarzenie.

waclaw46
05-08-2009, 14:03
Odniosłem się do posta seguli i wprowadzenia płatnego urlopu.Myślę że jest to sondowanie elektoratu.

Lila
05-08-2009, 14:07
Odniosłem się do posta seguli i wprowadzenia płatnego urlopu.Myślę że jest to sondowanie elektoratu.

Aaaa...:)
Jako pracodawca, zwolniłabym pracownika, gdyby osiągnął 49 rok życia. To jasne.

araad
05-08-2009, 19:14
W świetle dzisiejszej informacji o Pani w którą orano pole, i biorąc pod uwagę ze to nawet w małopolsce nie jest średniowiecze a XXI w. muszę wyrazić podziw dla Pań z Małopolski to kobiety na schwał koń w górach po kilku kursach u miłującego go górala padnie a taka 36-latka proszę bardzo między śniadaniem a obiadem tak sobie machnie i zaora sobą kilka hektarów pośpi na klepisku nie marudzi poprostu cudo.
Zanim święci mnie dopadną informuję ze to co się tam działo przechodzi rozumowanie normalnego człowieka, a więc to musiało się odbywać ot tak bo się lubi.

Lila
05-08-2009, 20:21
W świetle dzisiejszej informacji o Pani w którą orano pole, i biorąc pod uwagę ze to nawet w małopolsce nie jest średniowiecze a XXI w. muszę wyrazić podziw dla Pań z Małopolski to kobiety na schwał koń w górach po kilku kursach u miłującego go górala padnie a taka 36-latka proszę bardzo między śniadaniem a obiadem tak sobie machnie i zaora sobą kilka hektarów pośpi na klepisku nie marudzi poprostu cudo.
Zanim święci mnie dopadną informuję ze to co się tam działo przechodzi rozumowanie normalnego człowieka, a więc to musiało się odbywać ot tak bo się lubi.

Ba, tylko orając, wykrzywi się bidula.
I jak będzie chciała w słońce spojrzeć, to będzie musiała w bruździe się kłaść.
Dla górala szkoda i konia, i kobitki.

Alunia
06-08-2009, 09:34
Cyt. z linku: http://www.dziennik.pl/polityka/article425269/Nowe_pomysly_rzadu_Praca_do_70_roku_zycia.html
"Na jednego pracownik przypada 1,7 osoby niepracującej, a z czasem sytuacja może się pogorszyć i każdy pracujący będzie musiał utrzymać dwie osoby."

A ja naiwna sądziłam, że sobie przez lata pracy na moja emeryturę sama uzbierałam. I moje pieniądze zostały mądrze zainwestowane tak, że starczy jeszcze dla urzędnika co mi te moje pieniądze co miesiąc przysyła.
Okazuje się natomiast, że na stare lata zostałam czyjąś utrzymanką.

waclaw46
06-08-2009, 12:50
http://www.tvn24.pl/12690,1613412,0,1,o-rydzyk-ma-telefon-dla-maluchow,wiadomosc.html
Może pomożemy Rydzykowi poddając kilka pomysłów :Telewizory bezgrzeszne,Bank Radio Maryja -trzeba budować markę.
Ci co mają dzieci w przedszkolu niech się przygotują na wydatki

Alunia
06-08-2009, 13:17
Wacławie! o.Rydzyk ma po prostu głowę do interesów!
A że on nie biznesmen tylko duszpasterz, to już inna bajka.
Wielu rodziców ucieszą takie możliwości telefonu:
"....Co więcej, telefon umożliwia podsłuchanie, co dzieje się w pobliżu dziecka. Można go też zaprogramować tak, by wysyłał sms-a z informacją, gdzie przebywa dziecko. Telefon posiada bowiem funkcję sprawdzania otaczających go stacji bazowych, które ma wpisane do swojego menu. Gdy dziecko przyjdzie do domu, po około 10 minutach rodzic otrzyma wiadomość sms, że pociecha przebywa w obszarze „Dom”."

waclaw46
06-08-2009, 13:43
Aluniu jak już robi interesy to niech płaci podatki jak inni,co do szkodliwości komórek też powinien się wypowiedzieć ile należy się modlić aby nie były szkodliwe..Ja pamiętam że z przeczkola , ja albo żona odbierała dziecko .A może wszczepić dziecku chipa i będziemy mogli na ekranie telewizora oglądać gdzie chodzi.

tadeusz50
06-08-2009, 14:02
Dziecko w wieku 3-6 powinno być pod stałą kontrolą rodziców, opiekunów (przedszkole, dziadkowie, niania) po jakiego starego grzyba dawać mu telefon. Poza tym obudowa "pancerna", dwa co ze zgubami? Jak "aniołek" to samo dziecko nie odejdzie jak "diabełek" to w kilka minut zgubi.
ps. oczywiście powinien płacić podatki. Nawet niech stringami handluje.

Alunia
06-08-2009, 14:39
Panowie! Sama prawda!
Ale o.Rydzyk dudki zbierać umie, nie zaprzeczycie...

tadeusz50
06-08-2009, 14:44
Panowie! Sama prawda!
Ale o.Rydzyk dudki zbierać umie, nie zaprzeczycie...
Biednych i głupich nie sieją sami się rodzą. Niech kupują codziennie telefon dla przedszkolaka jak ich stać.

Mar-Basia
06-08-2009, 17:39
Czwartek, 6 sierpnia (06:03)
W ubiegłym roku zaledwie 13 tysięcy Polaków osiągnęło dochód przekraczający milion złotych. Takich milionerów w Polsce szybko przybywa. Z szacunków "Rzeczpospolitej" wynika, że w ubiegłym roku do krezusów można było zaliczyć jednego na trzy tysiące Polaków.
Są to przede wszystkim osoby prowadzące własne przedsiębiorstwa, ale także prezesi banków, dużych firm, aktorzy i piłkarze.
Z ankiety przeprowadzonej przez "Rz" w izbach skarbowych wynika, że najwięcej bogaczy - bo prawie co czwarty - mieszka w najbardziej uprzemysłowionych województwach. Tylko w Małopolsce mieszka zadziwiająco mało milionerów. Listę otwiera województwo mazowieckie. Tu odnotowano największy przyrost - o 363 osoby. Mazowsze goni Śląsk, gdzie w ciągu ostatnich dwóch lat liczba milionerów wzrosła o dwie trzecie, do 1501. Kolejna na liście jest Wielkopolska. W tym przypadku jednak w ciągu ostatniego roku liczba krezusów skurczyła się aż o 300 osób
http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/milionerow-jak-na-lekarstwo,1349047

Mar-Basia
06-08-2009, 17:42
Komisja Europejska w prognozach, które opublikuje 14 września, prawdopodobnie uzna, że w tym roku dochód narodowy Polski nie tylko nie zmniejszy się, ale nawet lekko wzrośnie - ustalił "Dziennik
W maju Bruksela prognozowała, że dochód narodowy Polski spadnie aż o 1,4 proc. Minister finansów Jacek Rostowski zarzucił wówczas Brukseli brak profesjonalizmu.
Oficjalnie Komisja nie chce się jeszcze przyznać do błędu. Jednak proszący o zachowanie anonimowości eksperci komisji, którzy zajmują się bezpośrednio opracowywaniem analiz gospodarczych, biją się w pierś.

http://biznes.interia.pl/raport/kryzys_w_usa/news/polska-gospodarka-w-unijnej-czolowce,1349052,5434

siekierka
07-08-2009, 08:02
Flagi UPA nad Lwowem

Budzący sprzeciwy rajd śladami Stepana Bandery dotarł w czwartek do Lwowa, skąd udał się w stronę granicy z Polską. Uczestnicy tej rzekomo propagującej zdrowy styl życia imprezy zaopatrzeni byli w czerwono-czarne flagi UPA. W sprawie interweniować nie chce ani Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ani Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a podległa mu straż graniczna już sugeruje brak podstaw do podjęcia działań.:mad:

waclaw46
07-08-2009, 10:44
Ja jestem ciekawy co wymyśli w sprawie rajdu Bandery PiS i nasz Prezydent?
Milionerzy w Polsce to 0,039% ludności w Polsce Marbello jak to wygląda w Hiszpanii czy Szwajcarii.

siekierka
07-08-2009, 11:37
Za przekraczanie granic i prowadzenie jakichkolwiek działań propagandowych dpowiedzialny jest raczej Minister Spraw Wewnętrznych a nie Prezydent. Zatem nie rozumiem pytania.
A zatem
Działajmy
... aby słowom naszym
zmienianym chytrze przez krętaczy
jedyność zwrócić i prawdziwość:
Niech „prawo” zawsze „PRAWO” znaczy
a „sprawiedliwość” „SPRAWIEDLIWOŚĆ”

Julian Tuwim

Basia.
07-08-2009, 12:30
Już mamy rajdowców w Polsce.:confused:

Mimo protestów środowisk kombatanckich i kresowych uczestnicy rajdu kolarskiego śladami Stepana Bandery, jednego z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, nie zrezygnowali z planów przejechania przez Polskę.
http://wiadomosci.onet.pl/2022193,11,item.html

siekierka
07-08-2009, 12:35
Za trochę będą "rizaty prokliatych lachiv"

waclaw46
07-08-2009, 19:45
http://www.youtube.com/watch?v=44awj1e-67E&eurl=http%3A%2F%2Fpl%2Emyiooi%2Ecom%2Fmessage%2Fvi ew%2F567906%2Ehtml&feature=player_embedded
pamietajmy

Lila
08-08-2009, 10:04
Za trochę będą "rizaty prokliatych lachiv"

Klamkę pocałowali i won .
Na szczęście.

leluri
09-08-2009, 10:18
http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Bedziemy-pracowac-do-67-roku-zycia,wid,11384508,wiadomosc.html?ticaid=1888a

spodobał mi się argument przedłużenia pracy kobiet do 67 roku życia. :rolleyes:
pełny artykuł pod załączonym linkiem

Alunia
09-08-2009, 10:29
[I][Zdaniem Jeremiego Mordasewicza z Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" niezbędne jest zwłaszcza wydłużenie wieku emerytalnego kobiet. Mają one bowiem niższe świadczenia z racji wcześniejszego kończenia aktywności zawodowej./I]

No nie tylko z tego powodu. Zarobki kobiet są w większości po prostu niższe. Do tego podzielone na statystycznie dłuższy czas życia. I taki efekt.
A to wszystko za karę, że pracując dodatkowo na etatach domowych i nie odprowadzają od tego podatków :rolleyes:

Zdzisia
10-08-2009, 13:43
Będziemy-pracować-do-67-roku-życia.

W wiekszości krajów europejskich już taki wiek przejścia na emeryturę jest obowiązujący.U nas problem i przy okazji związki zawodowe mają okazję do krzyku.Tak się porobiło.Ludzie żyją dłużej,a wysokość emerytury zależy od wysokości uzbieranego kapitału i średniej długoścu życia. A,że kobiety statystycznie żyją dłużej...................

tadeusz50
10-08-2009, 17:41
Co powiedział Kropiwnicki?
http://wyborcza.pl/1,75248,6912592,Gdzie_masz_ch____czapke__Prezydent _przesl
uchany.html
Hmm ten święty od święta Trzech Króli a taki język w buzi!!

senior A.P.
18-08-2009, 15:09
Jezeli dozyjecie wieku emeytalnego 67 .

tadeusz50
19-08-2009, 06:16
Wielkie dzięki za przemiłe i sympatyczne życzenia.:mad: :mad:

senior A.P.
19-08-2009, 07:54
Tobie to zycze nawet sto lat na gorniczej emeryturze !
Pamietaj,ze inni zyja za mniej.

Lila
19-08-2009, 08:52

Nie ma sprawy, senior.
Tu nie Ameryka i emeryci są młodsi.

jip
20-08-2009, 17:40
"W sierpniu 38% Polaków zadeklarowało, że są zwolennikami rządu; 28% określiło się jako jego przeciwnicy. Zadowolenie z tego, że pracami Rady Ministrów kieruje Donald Tusk wyraziło 44% badanych, a 41% było niezadowolonych z szefa rządu - wynika z najnowszego sondażu CBOS"
No tak, ale jaka alternatywa, PIS? cicho pies, daj spokój, wiem, że wtedy było by jeszcze więcej przerąbane, SLD?, no dobra przestaję się wygłupiać, Koniczynka? masz rację podpadli nam za bardzo... czyli dupa zimna i pi... dobra cicho kot pogrzebany...

Lila
20-08-2009, 18:20
Czyli nie mamy wyboru właściwie?

Ps.ja tradycyjnie na PiS, ponieważ jestem nazwyczaj wierna.
Albo wcale.

jip
20-08-2009, 19:25

Albo wcale.
No widzisz, pozostaje się upić, zaraz idę po zielony kielonek od Bieszczadzkiego Anioła, nasypię sobie prądu i może zastanowię się co z moim głosem?

siekierka
21-08-2009, 11:10
Zamówienia na okręty wojenne dla niemieckiej marynarki pomogą stoczniom w RFN
Niemieckie stocznie nie dostały kataru

Rząd niemiecki w odróżnieniu do ekipy Donalda Tuska nie szuka egzotycznych inwestorów dla swoich stoczni. Najpierw Berlin znalazł dla producentów okrętów w Rostocku i Wismarze inwestora z rosyjskimi gwarancjami rządowymi. Teraz dla stoczni w Hamburgu znajdą się zapewne państwowe zamówienia dla marynarki wojennej.:D

Tak jest z gospodarką na całym świecie, i tylko w Polsce się nic nie opłaca. Ani stocznie, ani energetyka ... :mad:

Alunia
21-08-2009, 11:43
U nas się też opłaca. Niemiec i Rosjanin, jak bohaterowie "Sami swoi" - wadzą się i w końcu wspierają.

A nas po prostu obydwa narody serdecznie nie lubią ("Polaczki" my dla nich - Qurna!).
Zagrają nam na nosie kolejny raz bo polityki uprawiać po prostu nie umiemy.

(Jak się ten dyskobol niemiecki cieszył wczoraj kiedy naszego pokonał! Niech szlag!!)

Basia.
21-08-2009, 12:03

Albo wcale.
ja też na PiS albo wcale. :D

tadeusz50
21-08-2009, 12:08
Zamówienia na okręty wojenne dla niemieckiej marynarki pomogą stoczniom w RFN
Niemieckie stocznie nie dostały kataru

Rząd niemiecki w odróżnieniu do ekipy Donalda Tuska nie szuka egzotycznych inwestorów dla swoich stoczni. Najpierw Berlin znalazł dla producentów okrętów w Rostocku i Wismarze inwestora z rosyjskimi gwarancjami rządowymi. Teraz dla stoczni w Hamburgu znajdą się zapewne państwowe zamówienia dla marynarki wojennej.:D

Tak jest z gospodarką na całym świecie, i tylko w Polsce się nic nie opłaca. Ani stocznie, ani energetyka ... :mad:
O ile mnie pamięć nie myli to stocznie utrzymywały się z zamówień ZSRR, tylko umowy były tak skonstruowane, że My-Państwo solidnie do tego dopłacaliśmy.. Podobnie z węglem. Wysyłka darmowa.

senior A.P.
21-08-2009, 12:33
Za to dzisiaj gornicy maja wysokie emerytury i nie chca podwyzek.

jano43
21-08-2009, 14:47
Mówią,że połowa prawdy gorsza jest od kłamstwa.Ostatnie statki dla rosjan obie stocznie zbudowały w roku 1990.W 3-ej RP obok słabych miały również b.dobre okresy-zwłaszcza pod koniec lat 90-tych.W obecnym ich upadku ogromny udział mają politycy.Miast je prywatyzować kiedy były coś warte traktowali je -podobnie jak i inne firmy- jak trofea przynależne zwycięzcom wyborów.Wyrzucanie starych kierownictw,i zastępowanie ich swoimi kolesiami/dyletantami to przecież normalny powyborczy rytuał w naszym kraju.
Konsekwencje takich praktyk ponoszą niestety pracownicy i Polska jako taka.

jip
21-08-2009, 15:02
U nas się też opłaca. Niemiec i Rosjanin, jak bohaterowie "Sami swoi" - wadzą się i w końcu wspierają.

A nas po prostu obydwa narody serdecznie nie lubią ("Polaczki" my dla nich - Qurna!).
Zagrają nam na nosie kolejny raz bo polityki uprawiać po prostu nie umiemy.

(Jak się ten dyskobol niemiecki cieszył wczoraj kiedy naszego pokonał! Niech szlag!!)
Może Niemcy są bardziej bogaci i mogą do stoczni dopłacać, ja za dopłacaniem nie jestem,
A czemu się dziwisz, że Niemiec się cieszył jak wygrał? każdy by się cieszył, nie bądź zazdrosna, to przecież sport, który powinien zbliżać narody .....
Jano zgadzam się z tobą, gdzieś kolesi trzeba było powsadzać, no bo to kolebki, i trzeba, a szlak z takimi kolebkami jak muszę płacić żeby się kolebały......

Alunia
21-08-2009, 21:26
A czemu się dziwisz, że Niemiec się cieszył jak wygrał? każdy by się cieszył, nie bądź zazdrosna, to przecież sport, który powinien zbliżać narody .....
.
Dziwić to ja się wcale nie dziwię! Wygrał to się i cieszy. Szczególnie przed swoją publicznością miał podwójną frajdę. Stadion szalał.
A wynik...no no
Się wnerwiłam jeno, że zrobił to po tym jak Małachowski świętował dwukrotne pobicie rekordu Polski. Zuch nasz chłopak i już!

jip
21-08-2009, 21:44
Dziwić to ja się wcale nie dziwię! Wygrał to się i cieszy. Szczególnie przed swoją publicznością miał podwójną frajdę. Stadion szalał.
A wynik...no no
Się wnerwiłam jeno, że zrobił to po tym jak Małachowski świętował dwukrotne pobicie rekordu Polski. Zuch nasz chłopak i już!
No pewno, że zuch... a się nie wnerwiaj, podobno złość piękności szkodzi...:D

Alunia
21-08-2009, 22:21
....a się nie wnerwiaj, podobno złość piękności szkodzi...:D

Co racja to racja :D :D

tadeusz50
22-08-2009, 10:02
Będziemy-pracować-do-67-roku-życia.

W wiekszości krajów europejskich już taki wiek przejścia na emeryturę jest obowiązujący.U nas problem i przy okazji związki zawodowe mają okazję do krzyku.Tak się porobiło.Ludzie żyją dłużej,a wysokość emerytury zależy od wysokości uzbieranego kapitału i średniej długoścu życia. A,że kobiety statystycznie żyją dłużej...................
http://www.praca.senior.pl/114,0,Praca-az-do-smierci-ministerstwo-dementuje,6877.html

tadeusz50
22-08-2009, 11:28
6+ za cynizm i złośliwość, majorzy tak mają

siekierka
23-08-2009, 09:21
Jak się doKopac(z) do pieniędzy w resorcie Ewy Kopacz?

Dyrektorzy dolnośląskich szpitali grożą NFZ wypowiedzeniem kontraktów Szpitale ograniczą przyjęcia
Narodowy Fundusz Zdrowia obciął Dolnemu Śląskowi o 30 proc. środki z rezerwy, które region miał dostać. W szpitalach wrze. U minister zdrowia interweniowali wojewoda i wicemarszałek województwa. Jeżeli resort zatwierdzi plan, dolnośląskie szpitale będą musiały ograniczyć przyjęcia.

Centrala NFZ postanowiła, że na ostatnie dwa miesiące br. placówki dolnośląskiej służby zdrowia otrzymają w wyniku dodatkowego podziału środków pochodzących z osiągniętego w 2008 r. zysku 58 mln 432 tys. złotych. Pierwotnie Dolny Śląsk miał dostać 88 mln złotych. Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju otrzyma na listopad i grudzień ok. 30 proc. mniej pieniędzy. Dyrektor Krzysztof Wywrot powiedział nam, że cały czas ma nadzieję, iż tak się nie stanie, gdyż w przeciwnym razie szpital będzie zmuszony do ograniczenia usług medycznych, a kolejki do nich jeszcze bardziej się wydłużą.
- Nawet się nie przymierzamy do przyjęcia propozycji NFZ zakładającej obcięcie o 28 proc. wysokości dotacji z NFZ, bo po prostu jeszcze nie wierzymy, że tak się stanie - mówi p.o. dyrektor szpitala powiatowego w Kłodzku Jadwiga Radziejewska. Twierdzi, że jeśli rzeczywiście by do tego doszło, to będzie to globalnie rzutowało na przyszłoroczne, wtedy znacznie mniejsze, kontrakty z NFZ.:confused:

jip
23-08-2009, 09:28
Jak się doKopac(z) do pieniędzy w resorcie Ewy Kopacz?

Dyrektorzy dolnośląskich szpitali grożą NFZ wypowiedzeniem kontraktów Szpitale ograniczą przyjęcia
Narodowy Fundusz Zdrowia obciął Dolnemu Śląskowi o 30 proc. środki z rezerwy, które region miał dostać. W szpitalach wrze. U minister zdrowia interweniowali wojewoda i wicemarszałek województwa. Jeżeli resort zatwierdzi plan, dolnośląskie szpitale będą musiały ograniczyć przyjęcia.

Centrala NFZ postanowiła, że na ostatnie dwa miesiące br. placówki dolnośląskiej służby zdrowia otrzymają w wyniku dodatkowego podziału środków pochodzących z osiągniętego w 2008 r. zysku 58 mln 432 tys. złotych. Pierwotnie Dolny Śląsk miał dostać 88 mln złotych. Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy Zdroju otrzyma na listopad i grudzień ok. 30 proc. mniej pieniędzy. Dyrektor Krzysztof Wywrot powiedział nam, że cały czas ma nadzieję, iż tak się nie stanie, gdyż w przeciwnym razie szpital będzie zmuszony do ograniczenia usług medycznych, a kolejki do nich jeszcze bardziej się wydłużą.
- Nawet się nie przymierzamy do przyjęcia propozycji NFZ zakładającej obcięcie o 28 proc. wysokości dotacji z NFZ, bo po prostu jeszcze nie wierzymy, że tak się stanie - mówi p.o. dyrektor szpitala powiatowego w Kłodzku Jadwiga Radziejewska. Twierdzi, że jeśli rzeczywiście by do tego doszło, to będzie to globalnie rzutowało na przyszłoroczne, wtedy znacznie mniejsze, kontrakty z NFZ.:confused:
Już Ci pisaliśmy, żebyś sobie odpuścił te wiarygodne prawie wiadomości w N.Dz.- poczytaj Wyborczą, albo Fakt, a może życie na gorąco , jest jeszcze Viva czy coś podobnego, przecież Jadwiga Radziejewska twierdzi, "że jeśli by do tego doszło" no to widzisz, jak ludzi straszą, jeszcze nie doszło a jakby już doszło, jak dojdzie to wtedy będziemy się bać. Jak nie dojdzie to po co bać się na zapas. N.Dz. straszy mnie na okrągło a ja się już nie boję..... pies mój też już nie boi się strachów N.Dz.

Lila
23-08-2009, 11:00
Siekierka zostaw jipa, bo on bojący jest.
Nie strasz go, bo czkawki dostanie i trza go będzie klepać po pleckach, bo się zatchnie.:)

siekierka
23-08-2009, 20:04
Stasznie mi żal tego pieska jip'niętego więc już sobie daruję tresurę, jaką jego właścicielowi zapewne zaaplikowała Peło (waruj,leżeć).:confused:
I tylko przypomnę, że zamiast proponowanej przez Niego poprawnej politycznie prasy, używam papieru toaletowego. ;)

tadeusz50
23-08-2009, 20:11
I tylko przypomnę, że zamiast proponowanej przez Niego poprawnej politycznie prasy, używam papieru toaletowego.

W braku laku -papieru toaletowego- używam NDz czytać nie warto bo same bzdety

siekierka
24-08-2009, 07:29
Jak donosi niepoprawna politycznie prasa, rosyjscy bajkopisarze zaczynają teraz pisać nowe wydanie bajeczki o historii biednej rosji napadniętej w 1939 r. przez strasznego agresora - Polskę! I to wspólnie z Niemcami! Polsko - niemieccy agresorzy zawarli pakt Hitler-Stalin podpisali go Ribbentropp z Mołotowem i na jego podstawie wkroczyli w granice Bogu ducha winnego ZSSR. :D

siekierka
24-08-2009, 09:14
Projekt budowy elektrowni atomowej realizowany będzie przez dwie spółki. Według zapowiedzi ministra gospodarki, wicepremiera Waldemara Pawlaka, powołane do tego celu spółki będą bazować na wiodących technologiach światowych. Harmonogram działań dla energetyki jądrowej rząd przyjął na posiedzeniu 11 sierpnia. Przewiduje on m.in., że najpóźniej pod koniec 2013 roku zostanie zawarty kontrakt na budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce, a sama budowa rozpocznie się w styczniu 2016 roku, zakończy w 2020 roku. Rząd prognozuje, że w 2020 roku zostanie uruchomiona pierwsza elektrownia atomowa w Polsce, po 1-2 latach kolejna. Zakłada się, że do 2030 roku powstaną trzy elektrownie atomowe o łącznej mocy ok. 5 tys. MW.

Jest wprawdzie kilka tańszych, oryginalnych Polskich technologii uzyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, ale bogaty, dysponujący nadmiarem pieniędzy libertyński rząd Peło postanowił i wybrał najdroższa, zanieczyszczającą środowisko na setki lat, technologię pozyskiwania energii z elektrowni atomowych. Bo i po co promować Polską naukę, i Polskie patenty, skoro można wspomóc ubogich Francuzów, kupując od nich elektrownie jądrowe? Od razu kilka.Będzie gwarancja, że w razie ich zniszczenia, nic się nieskażonego nie ostanie.Tylko promieniująca pustynia....

Chyba,że na odtrutkę zaczniemy używać JOD 23. :D

jip
24-08-2009, 09:48
Siekierka zostaw jipa, bo on bojący jest.
Nie strasz go, bo czkawki dostanie i trza go będzie klepać po pleckach, bo się zatchnie.:)
Właśnie, że nie bojący, zawsze pies staje w obronie to czego się tu bać, "rewelacje" i wywody naukowe, czy mało naukowe, czy jakiekolwiek N.Dz. mnie nie ruszają, na razie kryzys mnie nie powalił, jak mnie powali to pomyślę jak się podnieść więc co sobie teraz jakimiś .... będę du...zawracał, chociaż jak Twierdzi Miodek "dupa pełni ważną rolę w ruchu obrotowym, boć przecież wszystko kręci się wokół dupy"

siekierka
25-08-2009, 11:36
W/g N.Dz. Rosja i Niemcy nie przejmują się protestami przeciwko budowie Gazociągu Północnego i inwestycja stopniowo posuwa się do przodu. Być może byłoby inaczej, gdyby europejskie rządy, w tym polski, wykorzystali przeciwko gazociągowi ważne narzędzie, jakim jest rezolucja Parlamentu Europejskiego przyjęta 8 lipca 2008 r., a opracowana przez byłego polskiego eurodeputowanego Marcina Libickiego.

A wiecie co będzie gdy taki rurociag na dnie Bałtyckiej sadzawki pęknie?

Kak gawariat fienicjany: snaczała ... ni hrena, patom jobżesz twaju mat'.......a patom...uże ni huja ...:mad:

tadeusz50
25-08-2009, 11:47
W/g N.Dz. Rosja i Niemcy nie przejmują się protestami przeciwko budowie Gazociągu Północnego i inwestycja stopniowo posuwa się do przodu. Być może byłoby inaczej, gdyby europejskie rządy, w tym polski, wykorzystali przeciwko gazociągowi ważne narzędzie, jakim jest rezolucja Parlamentu Europejskiego przyjęta 8 lipca 2008 r., a opracowana przez byłego polskiego eurodeputowanego Marcina Libickiego.

A wiecie co będzie gdy taki rurociag na dnie Bałtyckiej sadzawki pęknie?

Kak gawariat fienicjany: snaczała ... ni hrena, patom jobżesz twaju mat'.......a patom...uże ni huja ...:mad:
Przecież to nie pierwszy rurociąg po dnie morskim. Budują tunele i jakoś trwają. Tankowce palą się toną. Humorystycznie -kondom też pęka czasem.

siekierka
25-08-2009, 12:12
"Od jakiegoś czasu krąży po świecie pogłoska, także powtarzana przez znane autorytety, iż pod koniec sierpnia, lub we wrześniu, Rząd USA i FED może zdecydować się na tzw. Bankowy "Bankholiday", co oznaczało by zamknięcie wszystkich banków i bankomatów, jak i zamrożenie wszelkich transakcji bankowych na czas nieokreślony (kilka dni do kilku tygodni). Nie trzeba chyba wszystkim wyjaśniać, jak potężny wpływ miało by to na gospodarkę światową i nasze codzienne życie.Nie bez kozery, w naszym artykule "Czyżby już się zaczynało?" pokazaliśmy Wam Prezydenta Medvedeva prezentującego nową monetę światową - SUPRA. Chyba nie sądzicie, że Medvedev, uczestnicząc w szczycie G8 we Włoszech, pozwolił sobie na żart ? Istnieje podejrzenie, iż banki USA i banki europejskie, pod nadzorem Banku Światowego, będą chciały przeprowadzić przewalutowanie dolara na nowa monetę światową - SUPRA, co de facto będzie tez oznaczało ogłoszenie bankructwa USA, które w ten
sposób spełni żądania Chin w kwestii monetarnej i uchroni się przed hiperinflacją. W takiej sytuacji zostaną też zamknięte banki europejskie i bankomaty nie będą w tym okresie działać. Nie będzie też można przeprowadzać żadnych transakcji finansowych.
Ostatnio ukazują się publikacje wyraźnie mówiące o możliwym końcu recesji i zmianie ku lepszemu. Prezes FED - Bernanke poinformował w ostatni piątek, iż są odznaki końca recesji (link tutaj, Deutche Welle informuje nas, ze niemiecka gospodarka znów ma tendencje wzrostową (link tutaj). Indeksy giełdowe już 3-ci miesiąc z rzędu idą powoli w górę. Po świecie rozsiewa się więc ostrożny optymizm.
Czy te optymistyczne wieści, są aby prawdziwe ? Czy mają one swoje logiczne uzasadnienie w faktycznej sytuacji ? Obawiamy się, że nie. Według wielu specjalistów, przytaczanych przez nas poniżej, jest to nadmuchiwanie balona finansowego, w celu skłonienia jak największej rzeszy drobnych inwestorów do deponowania gotówki. Jest to robione po to aby w momencie krachu, prywatne straty gotówkowe były jak największe, dzięki czemu część strat po stronie państwa zostanie sztucznie przepisane na stronę strat społeczeństwa. Inaczej mówiąc - my stracimy więcej a państwo mniej.
Nasze wiadomości są oparte na źródłach, które poniżej zamieszczamy, lecz w skrócie mówią one o tym że:
USA znajduje się na granicy bankructwa i wciąż dodrukowuje "puste" dolary. Przy tak dużym długu i rosnącym deficycie kraj ten nie ma żadnej realnej szansy na zmianę tej sytuacji.
Unia Europejska nie jest w lepszej sytuacji, a jest silnie uzależniona od wartości dolara i handlu z USA, który zmalał drastycznie.
Co niektórzy uważają, ze Chiny mogą być kołem ratunkowym ekonomii światowej. Otóż napływające wiadomości raczej temu przeczą.
Wielu specjalistów ostrzega więc, że jest to tylko kwestia dni lub tygodni aby USA i UE podjęły drastyczne kroki, zmieniające raz na zawsze całą ekonomię światową. Ta dzisiejsza nie jest już w stanie się po prostu utrzymać. Czyli mamy zbliżający się do nas wielkimi krokami ekonomiczny "The End" ! :mad:

tadeusz50
25-08-2009, 12:33
Siekierka

Litości dalej pominę by nie urazić

jip
25-08-2009, 14:06
Siekierka i co mamy z tym fantem zrobić? użalić się, że będzie krach w Stanach? Czy wymienić parę złotych na SUPRA, podpowiedz, bo już mi galoty latają ze strachu.... Skąd masz te wiadomości, z N.Dz.? Cholera jak "the end" to co to będzie? a je se ne boję ja mam Chińczyka w piwnicy, może pomoże...
Ale konkretnego terminu nie znasz,, mówisz dni albo tygodni a może miesięcy, może lat a może wieków, nie potrafisz dokładniej terminu sprecyzować?.... no bo trzeba by wiedzieć, kiedy konkretniejsze posunięcia dokonywać....

tadeusz50
25-08-2009, 14:16
Pamiętam jak wiele lat temu w tym samym przedziale czasowym, były rozpuszczane plotki o wojnie. Ludzie wykupywali cukier, mąkę, i te trwałe produkty żywnościowe. Teraz jakiś i.... rozsiewa w NDz kretyńskie ploty. Dziwi mnie to, że ktoś w takie wieści wierzy.

jano43
25-08-2009, 15:24
Nie lekceważyłbym tak totalnie problemu jaki przywołał tu Siekierka.W listopadzie ub.r.CIA,bazując na znanych dzisiaj przesłankach,sporządziła raport/prognozę rozwoju sytuacji w świecie w b.wieku.Otóż w roku 2025 Chiny będą największą potęgą gospodarczą świata (przed USA) i drugą siłą militarną (po USA).A w roku 2050 świat będzie ogłądał już tylko plecy chińczyków.Chyba Nostradamus coś przebąkiwał o zalewającej świat żółtej rasie.Celem tej prognozy nie jest sianie defetyzmu wśród białych a amerykanów w szczególności lecz zmobilizowanie ich do działania.Zeby kiedyś nie obudzili się z ręką w nocniku.

jip
26-08-2009, 08:57
""Dziennik": Roman Giertych nie jest już pełnomocnikiem Marii Nowińskiej, byłej żony Janusza Palikota."
Podobno był widoczny, bo wysoki, żeby go zobaczyli a przy okazji zobacyli sprawę. Giertych zawsze sprawę wysoko nosił, ale niestety za niski coby sprawę wygrać, a może sprawa nie do wygrania, ............?..
http://wiadomosci.onet.pl/2031413,11,item.html

Lila
26-08-2009, 09:12
Roman był za wysoki i za dużo jadł.

ps.mnie zainteresował Chińczyk w piwnicy u Jipa.
Co on tam robi? W kotłowni pali? Ale lato jest.

jip
26-08-2009, 10:16
Roman był za wysoki i za dużo jadł.

ps.mnie zainteresował Chińczyk w piwnicy u Jipa.
Co on tam robi? W kotłowni pali? Ale lato jest.
On tak na wszelki wypadek, bo nas Chińczykami straszą, będziemy znajomości mieć, on jest chowany pod znajomości....
no to se nie boimy.. Chin

jip
26-08-2009, 14:18
Pewno ten cytat lepiej pasuje do tolerancji ale tu może też być:
"Nikt mi nie powie , że męska część parlamentu to samo złoto! Tak nie jest. Przykładem chociażby – Nelli Rokita czy poseł Wróbel. A swoją drogą to i kobiety – jak choćby Ziobro – nie zawsze stanowią wzór do naśladowania. A zatem wprowadzajmy parytet. Dziewczyny - bez strachu!"
jest to wpis na blogu, kogoś kogo lubię, za co? a to już moja broszka.......
No bo faktycznie niektóre posły niewiele różnią się od niektórych posły, i nie wszystkie kobiety to kobiety a niektóre nie kobiety to kobiety i tu Palikot ma rację.....

jip
27-08-2009, 09:28
"USA rezygnują z tarczy antyrakietowej w Polsce?"
Co mówisz piesku, masz rację oni nas dawno mieli w głębokim poważaniu, tak masz rację może nam za to wazelinowanie parę dodatkowych wiz podrzucą......
http://www.tvn24.pl/-1,1616616,0,1,usa-rezygnuja-z-tarczy-antyrakietowej-w-polsce,wiadomosc.html

siekierka
29-08-2009, 18:33
Coraz więcej pracy na czarno. Według raportu przygotowanego dla rządu francuskiego, 13 proc. skontrolowanych przedsiębiorstw zatrudniało pracowników na czarno. Zdaniem specjalistów, nielegalna praca stanowi ważną gałąź nadsekwańskiej gospodarki.
Praca na czarno występuje zarówno w małych firmach prywatnych, jak i w dużych przedsiębiorstwach państwowych. Wiele firm nie wystawia za swoje usługi faktur, bo zmusza ich do tego sytuacja na rynku: klienci chcą tanio kupować, a jeśli nie otrzymują faktury, nie muszą płacić choćby podatku VAT. Oblicza się, że nieewidencjonowana praca powoduje dla budżetu państwa straty od 6 do 12 mld euro rocznie. Z raportu wynika, że fiskusa oszukuje co najmniej jedna na dziesięć firm, ale oczywiście tylko część jest na tym przyłapywana (w 2006 r. było to 10,7 proc. skontrolowanych firm, a w 2008 roku na takim procederze przyłapano 13 proc. sprawdzanych przedsiębiorstw).

Nie byłoby tego, gdyby były niższe podatki. Stara prawda ekonomiczna: niższe koszty pośrednie wytwarzania, to większa sprzedaż.

Mar-Basia
29-08-2009, 19:16
Problem francuski jest skomplikowany i kompleksowy. Naturalnie byloby pracujacym na reke miec maslo i pieniadze z masla. Prawa socjalne tzw zdobycze, ktore bardzo wzrosly w czasie 14 lat rzadow socjalistycznych osiagnely sufit mozliwosci. Prawie wszystko jest darmowe; sluzba zdrowia, szkolnictwo, zapomogi dla tych co z takich , czy innych powodow nie maja prawa do emerytur, wysoka stopa obowiazkowych stawek za godzine, milony rodzin zwolnionych z podatkow, ponad 2.5 miliona bezrobotnych i 35 godzin pracy. Non stop strajki zubozajace podupadla gospodarke. Jednym slowem luksus socjalny na ktory loza ci co jeszcze maja prace i placa podatki i ludzie zamozni. I to wszystko jest za malo!!!! Francuz jest wiecznie niezadowolony, chce wiecej czasu na rozrywki, pracowac mniej niz gdziekolwiek w Europie, kupowac wszystko za grosze.......Niemily obrazek i przyszlosc skomplikowana.

Produkcja francuska jest bardzo droga,wlasnie ze wzgledu na obciazenia podatkowe - ale z drugiej strony gdzies trzeba wziasc pieniadze aby pokryc wszystkie zdobycze socjalne. Jednym slowem bledno kolo.

Praca na "czarno" jest narodowym sportem francuskim. Z jednej strony zapomoga bezrobotna a z drugiej strony praca na czarno.....zyc nie umierac. Dochody z kazdej mozliwej szufladki. Ot, do czego doprowadzily rzady socjalistyczne - a odwrocic te paradoksalna sytuacje - ciezka sprawa.

Mam nadzieje, ze Francja nie bedzie przykladem dla Polski, bo to jest destrukcyjny przyklad.

PS. Mimo tych wszystkich paradoksow, Francuzi zyja wygodnie, ciesza sie zyciem ........ciagle sa niezadowoleni i narzekaja na cos. Skad to znamy?

Lila
29-08-2009, 19:43
"USA rezygnują z tarczy antyrakietowej w Polsce?"
Co mówisz piesku, masz rację oni nas dawno mieli w głębokim poważaniu, tak masz rację może nam za to wazelinowanie parę dodatkowych wiz podrzucą......
http://www.tvn24.pl/-1,1616616,0,1,usa-rezygnuja-z-tarczy-antyrakietowej-w-polsce,wiadomosc.html

To było jasne.

Żal mi. Cholernie mi żal...nas.
Wolałabym zapomnieć historię.

Mavronka Freydis
31-08-2009, 04:35
To było jasne. Żal mi. Cholernie mi żal...nas.
Wolałabym zapomnieć historię.
Aby zrozumiec polityke nalezy wyobrazic sobie jadacych pociagiem pasazerow. Pociag reprezentuje czas, a pasazerami sa rozne kraje. Kazdy pasazer ma inny cel podrozy, ale kiedy jadada dlugo w tym samym kierunku zawiazuja sie miedzy nimi przyjaznie. Nikt jednak w imie zawartej przyjazni nie przegapia swojej stacji. A tam byc moze ma przesiadke na inny pociag.

smoczek
31-08-2009, 19:22
Aby zrozumiec polityke nalezy wyobrazic sobie jadacych pociagiem pasazerow. Pociag reprezentuje czas, a pasazerami sa rozne kraje. Kazdy pasazer ma inny cel podrozy, ale kiedy jadada dlugo w tym samym kierunku zawiazuja sie miedzy nimi przyjaznie. Nikt jednak w imie zawartej przyjazni nie przegapia swojej stacji. A tam byc moze ma przesiadke na inny pociag.

Nasza polityke rozumiemy. Wyobrazenie mamy dobre. Mamy klopoty ze zrozumieniem niektorych krajow. One tez siebie nie rozumieja.

siekierka
01-09-2009, 11:07
"Wyżsi rangą amerykańscy politycy przypuszczalnie nie będą obecni, ponieważ, dla kontrastu [z Anglią i Francją - przyp. red.], nie mają specjalnego powodu, by brać Europę Środkową poważnie i coraz bardziej demonstrują ten fakt" - napisała Anne Applebaum w niedzielnym wydaniu amerykańskiego dziennika "Washington Post", komentując skład amerykańskiej delegacji podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W sprawie polsko-amerykańskich kontaktów milczy polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, prywatnie - mąż Applebaum.

senior A.P.
01-09-2009, 11:48
Kiedy przemowi ? Jak mu zona pozwoli.

Lila
01-09-2009, 14:56
Kiedy przemowi ? Jak mu zona pozwoli.

A może się rozwiedzie?

senior A.P.
01-09-2009, 15:32
Prosze pamietac o pewnej zasadzie w jednym z narodow,ktora mowi kto komu moze dac rozwod - maz czy zona ?

tadeusz50
01-09-2009, 16:08
Nie odpowiadałem wcześniej bo nie miało to sensu, nie było do kogo. Senior wziął sobie urlop, jego niezbywalne prawo.
Cóż chcesz od tych górniczych emerytur? wiesz choć jakie są? Napisz jakie je widzisz! Powtarzasz jak papuga jakieś bajki. Czemu nie napiszesz jakie emerytury mają wojskowi? Dla jasności nie narzekam na swoja emeryturę i nie płaczę w rękaw. Nie zazdroszczę też tym co obecnie odchodzą. Czasy kiedy górnicze emerytury były wysokie odeszły w niepamięć. Mnie wysokość emerytury zeżarła inflacja i wymyślana waloryzacja.

senior A.P.
02-09-2009, 09:05
Nie bedziemy sie sprzeczac o emerytury i jak je kto uzyskal.Wystarczy porownac ostatnia tabelke w mediach jak Polska wyglada w stosunku do innych unijnych czlonkow w wysokosci przyznanych emerytur (srednia po przeliczeniu na zlotowki). Aby nikt mi nie zazdroscil (juz to kiedys podawalem publicznie ) to jeszcze raz podaje: netto tysiac dwiescie zlotych.Znajac,ze zyja w Polsce emeryci za 600 zl. moge im wspolczuc.
Ty Tadeusz podaj wysokosc swojej gorniczej i tez ci nie bede zazdroscil.Dobrze by bylo aby jeszcze jakis partyjniak podal swoja z nowego portfela (obojetnie cywil czy wspolczesny wojskowy) ,mielibysmy skale porownawcza.
Nadchodza czasy,ze w Polsce nie bedziemy sobie zazdroscic emerytur ale zdrowia gdy przyjdzie za nie w pelni placic tak jak tego doswiadcza sie w USA i ja tez za polska i amerykanska emeryture mozna sie troche "podkurowac", a jak nie to zostaje hospicjum i ostatnia przysluga cmentarna !
Zycze zdrowia i jak najmniej wizyt u "lapiduchow" !

siekierka
02-09-2009, 11:10
Wyczytalem w prasie, że zdaniem brytyjskiego posła Izby Gmin Denisa MacShane, "rosyjski historyczny rewizjonizm jest najlepszym kluczem pozwalającym odczytać polityczne priorytety premiera Rosji Władimira Putina".
To chyba bardzo trafna uwaga.

tadeusz50
02-09-2009, 11:29
Augustynie
Nie bedziemy sie sprzeczac o emerytury i jak je kto uzyskal.Wystarczy porownac ostatnia tabelke w mediach jak Polska wyglada w stosunku do innych unijnych czlonkow w wysokosci przyznanych emerytur (srednia po przeliczeniu na zlotowki). Aby nikt mi nie zazdroscil (juz to kiedys podawalem publicznie ) to jeszcze raz podaje: netto tysiac dwiescie zlotych.Znajac,ze zyja w Polsce emeryci za 600 zl. moge im wspolczuc.
Ty Tadeusz podaj wysokosc swojej gorniczej i tez ci nie bede zazdroscil.

Kiedyś rzuciłeś że mam dziesięć tysięcy zł, co nazwałem oczywistą bzdurą. Też nie mam co ukrywać mam dwa tysiące pięćdziesiąt. Teraz porównaj Ty za 15 lat ja za 25 lat. Nigdy nie pisałem że mam mało. Ale też nie lubię beznadziejnych wziętych z sufitu sum. Miłego dnia seniorze.

senior A.P.
02-09-2009, 14:25
Nie przypominam sobie abym obliczyl twoja emeryture.Mylisz sie tez co do mojej wyslugi w wojsku (ludowym i nienajemnym),ktora wynosi 21 lat i 4 m-ce.Nie wprowadzaj seniorow w blad,w naszym wieku proste dzialania matematyczne jeszcze pamietamy.Zreszta dzisiaj "rachuj nie rachuj i tak wszystko na ..j !"
Jak sie juz zaszczepimy przeciw grypie ziemia lekka nam bedzie,koniec zmartwien jak zyc aby przezyc.

Ja ci Tadeusz nie tylko milych dni ZYCZE ale i dlugich lat zycia w zdrowiu abys nie musial swojej emerytury przeznaczac na lekarzy ,ktorzy dzisiaj zapominaja sie ,ze wywodza sie z ludzi i zanika u nich milosierdzie !
Kiedys zapytalem jednego z amerykanskich lekarzy dlaczego tak drogie sa ich "uslugi" ,to otrzymalem odpowiedz : "za nauke i potem posiadana wiedze trzeba placic". Co ja skwitowalem " "szkoda,ze nie placa tak za wysilek fizyczny jaki dla przykladu wkladaja gornicy".

Widzisz,ze stanalem w twojej obronie .
Teraz jak juz wiem ile ci RP (nie wiem czy to juz IV czy V-ta) "wali" na konto ,to tez wspolczuje,chyba,ze dorabiasz w jakis sposob.
Jeszcze raz - ZYJ DLUGO i SZCZESLIWIE !

senior A.P.
02-09-2009, 21:15
Ja za 21 lat a nie 15.
Poprzedni post nie przeszedl cenzury - zgroza !
Eeeeee - grochem o sciane.
Dyskryminacja na tym portalu !

siekierka
03-09-2009, 09:43
Z wywiadu z prof. Mirosławem Piotrowskim, kierownikiem Katedry Historii Najnowszej KUL, posłem do Parlamentu Europejskiego:
Jak ocenia Pan słowa premiera Putina?
- Wystąpienie premiera Putina w moim odczuciu wyraźnie współgrało z nakręcaną spiralą treści ahistorycznych w rosyjskiej prasie. Na tym tle Putin miał wypaść łagodniej i tak się stało. Jednak analizując jego słowa, pozostawiając całe ich tło, trzeba powiedzieć, że miały one charakter wyraźnie konfrontacyjny. Zupełnie inne stanowisko zaprezentowała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Rząd niemiecki już dawno przyjął na siebie współodpowiedzialność za wywołanie II wojny światowej. Także na Westerplatte nie znalazły odbicia treści, jakie pojawiały się w niemieckiej prasie - przypomnę tu tezy, iż eksterminacja innych narodów nie mogłaby się odbyć bez pomocy Polaków. Jednak dla mnie największym nieobecnym tych obchodów był prezydent USA Barack Obama. Uważam, że to poważny błąd Stanów Zjednoczonych, które zlekceważyły tę rocznicę, a także jednego ze swoich lepszych sojuszników w Europie.

Władimir Putin próbował zniwelować rolę paktu Ribbentrop - Mołotow...
- To próba relatywizowania historii. Takie opinie byłyby oprotestowane, gdyby nie odbyła się wspomniana już propagandowa kanonada rosyjskich mediów. Na tym tle to stanowisko zostało złagodzone. Gdyby Putin wygłosił te opinie bez medialnego przygotowania, wywołałyby one skandal.
W tym kontekście muszę podkreślić złą postawę premiera Donalda Tuska, który jedynie potwierdził, że każdy ma prawo do własnej wizji przeszłości. Takie stwierdzenie w zestawieniu z przemówieniem Putina jest niejako przyzwoleniem na zaprzeczanie faktom historycznym.

Oznacza to zgodę polskiego rządu na dowolną interpretację historii?
- Premier Tusk jest historykiem. Oczywiście najważniejsze jest ustalenie faktów, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę zbrodnię katyńską, to pozostawienie dowolności interpretacji tego, co tam się stało, jest nieodpowiedzialne. Trzeba jasno powiedzieć, że w Katyniu dokonano mordu i dokonało się tam ludobójstwo. O taką interpretację tych wydarzeń od lat zabiega Instytut Pamięci Narodowej, a Rosja nie chce tego stanowiska uznać. Premier Tusk swoim stwierdzeniem przekreśla dotychczasowe wysiłki strony polskiej, bo uważa, że każdy może pozostać przy swoim. W ten sposób Katyń dla Polski może być ludobójstwem, a dla Rosjan tylko niezbyt ważnym epizodem z czasów II wojny światowej, porównywalnym z epidemią tyfusu.

senior A.P.
03-09-2009, 16:52
Mnie najbardziej zdziwil fakt braku we wszystkich przemowieniach wizji PRZYSZLOSCI !
O historii i historie mozna rozne dawac indywidualne czy podsuniete przemowienia.Trudnoscia jest wysnucie z historii wnioskow i zalozenie celow przyszlych.
Czy ktos z przemawiajacych odwazyl sie powiedziec co nam szykuje globalizm i to juz wkrotce ?

siekierka
05-09-2009, 18:21
Może tego wyraźne nie powiedział, ale w treści występu Kaczorka Donalda wyrażnie słychać, że przyjmuje tezy i gotów grzecznie ustępować żądaniom Putina.
Jak to pisał Mickiewicz?:
Kto z was podniesie skargę - dla mnie jego skarga będzie jak psa szczekanie, który tak się wdroży do cierpliwie i długo noszonej obroży,
że gotów kąsać rękę, co ją targa...

Mavronka Freydis
05-09-2009, 18:25
Czy ktos z przemawiajacych odwazyl sie powiedziec co nam szykuje globalizm i to juz wkrotce ?
Globalizm to wizja zintegrowania wszystkich krajow w celu stworzenia jednej wspolnej kultury dla wszystkich narodow. Globalizacja wiaze sie tez z ujednoliceniem norm, cen, plac, systemow i standartow.
Przeciwnicy globalizacji obawiaja sie obnizenia poziomu zycia w zwiazku ze zniesieniem barier celnych, oraz mozliwoscia swobodnego przeplywu kapitalu miedzy krajami. Przedsmak globalizacji maja spoleczenstwa, do ktorych naplywa tania sila robocza z innych krajow. Ale prawdziwa globalizacja pozwoli przenosic cale galezie przemyslu w rejony, gdzie wystepuja korzystniejsze uwarunkowania ekonomiczne. Ulegna ograniczeniu mozliwosci rzadow w zakresie lagodzenia skutkow globalizacji oraz wydawania pieniedzy na cele socjalne. Globalizacja powstrzyma emigracje zarobkowa, zrowna place i ceny. Stworzy nowe rynki pracy i zbytu. Swiat bedzie mial jeden wspolny rzad, ktory bedzie reprezentowal caly swiatowy kapital i wszystkich ludzi. Na pytanie czy bedzie sie zylo lepiej i bezpieczniej niech kazdy odpowie sobie sam.

siekierka
05-09-2009, 18:36
Teoria zachęcajaca, lecz przeciwnicy najbardziej sie obawiaja innych skutków globalizacji -pelnej kontroli nawet najintymniejszych sfer życia czlowieka. Przygotowaniem do takiej kontroli jest współczesna walka z moralnością, w której obronie skolei, stają wszystkie wielkie religie świata.

siekierka
07-09-2009, 11:58
Z sondy przeprowadzonej przez irlandzkie Radio Kerry wynika, że 68 proc. obywateli Irlandii zagłosuje na "nie" w zaplanowanym na 2 października referendum nad ratyfikacją traktatu lizbońskiego. (N,Dz)

tadeusz50
07-09-2009, 17:38
Z sondy przeprowadzonej przez irlandzkie Radio Kerry wynika, że 68 proc. obywateli Irlandii zagłosuje na "nie" w zaplanowanym na 2 października referendum nad ratyfikacją traktatu lizbońskiego. (N,Dz)
To tylko miesiąc, pożyjemy zobaczymy. Ciekaw jestem czy gdy odpowiedzą tak co wtedy napłodzisz.

Lila
07-09-2009, 17:46
To tylko miesiąc, pożyjemy zobaczymy. Ciekaw jestem czy gdy odpowiedzą tak co wtedy napłodzisz.

Nic nie napłodzi.
Odpowiedzą- NIE.
Tym bardziej, że w odróżnieniu od nas, nie życzą sobie nadmiernej ingerencji w swoje życie.
Np. w zmuszanie do idiotycznych żarówek, które - jak się okazuje - są szkodliwe dla człowieka.

tadeusz50
07-09-2009, 18:04
Lilu to równe cztery tygodnie, nie gdybajmy. Pożyjemy zobaczymy.

Pani Slowikowa
09-09-2009, 16:05
zrowna place i ceny. Stworzy nowe rynki pracy i zbytu. Swiat bedzie mial jeden wspolny rzad, ktory bedzie reprezentowal caly swiatowy kapital i wszystkich ludzi. Na pytanie czy bedzie sie zylo lepiej i bezpieczniej niech kazdy odpowie sobie sam.

Ale nudy!!!!:D To juz nikt nie bedzie marzyl o tym zeby zostac milionerem!!:rolleyes: ???
Takie cos jak komunizm bedzie ten globalizm. Blee:mad:

A jeden rzad dla wszystkich to tez chyba utopia jakas?

Znasz pojecie "governo ladro"? (rzad zlodziej)

Indywidualnosc to jest to!! To popycha ludzi do dzialania. To jest bodzcem do tworzenia i bogacenia sie.

Mavronka Freydis
09-09-2009, 16:55
Ale nudy!!!!:D To juz nikt nie bedzie marzyl o tym zeby zostac milionerem!!:rolleyes: ???
Takie cos jak komunizm bedzie ten globalizm. Blee:mad:

To nie bedzie komunizm, to bedzie twardy kapitalizm promujacy ponadnarodowy kapital. Spolecznosc swiata bedzie podzielona na strefy wplywow duzych grup finansowych. Roznica bedzie taka, ze nie bedzie juz dotychczasowego podzialu na bogata polnoc i biedne poludnie. Inwestycje przejda tam, gdzie bedzie zagwarantowany lepszy profit. Granice moze beda dla ludnosci, ale napewno nie dla biznesu.

tadeusz50
11-09-2009, 15:22
Właśnie mija ósma rocznica ataku na WTC

siekierka
12-09-2009, 11:59
Obecny v-marszałek sejmu zupełnie nie pamięta, że jako senator dwa lata temu proponował uchwałę w której Katyń nazwał ludobójstwem.:mad:
No cóż...punkt widzenia zależy ...:cool:

POLA
12-09-2009, 15:37
Siekierko, Niesiołowski swoje lata już ma, to i z pamięcią kłopoty, poza tym - on specjalizuje się w owadach raczej czy jakichś innych robakach:D

Apel do łodzian: nie wybierajcie może tego pana, co?
Albo sobie wybierzcie, jak już tak bardzo chcecie, jakoś to przeżyję...chyba.;)

senior A.P.
13-09-2009, 07:41
To nie bedzie komunizm ale "super ustroj" !
Jeden na caly swiat o wspolnym rzadzie i religii .

Jeden warunek wczesniej musi byc spelniony :
Ludnosc swiata nie ma przekraczac 1,5 miliarda !!!

Cala reszta do piachu lub w powietrze.
Dobrze ,ze czlowiek juz stary i ma zycie za soba.
O przyszlosc niech sie martwia mlodzi.

Mavronka Freydis
14-09-2009, 04:05
Np. w zmuszanie do idiotycznych żarówek, które - jak się okazuje - są szkodliwe dla człowieka.
Te zarowki wprowadzaja wszedzie, nawet w Paragwaju. Ktos wpadl na gienialny pomysl zniszczenia ludziom oczu i zatrucia swiata ciezkimi metalami (merkury).

senior A.P.
14-09-2009, 08:59
Jest tu jakis specjalista senior od zarowek ?
Kto w koncu ma racje - szkodza te "oszczedne" zarowki zdrowiu ludzkiemu czy nie ?
Moze tez ktos ze sluzby zdrowia sie odezwie ,o co w tym globalu biega ???
Zreszta kazdy na stare lata jest slepy - raz kozie smierc,przynajmniej jej nie bedzie widzial.
Grypa swinska przy bladym swietle tez nie grozna.

jano43
14-09-2009, 16:44
Właśnie,dobrze by było gdyby ktoś kompetentny zechciał wyjaśnić taki absurd;wycofuje się termometry tradycyjne bo zawierają rtęć a wprowadza na powszechną skalę żarówki,w których ta sama rtęć jest składnikiem ich budowy.

siekierka
15-09-2009, 12:29
Władze nie znalazły czasu
Mimo zaproszenia nikt z przedstawicieli władz państwowych i samorządowych nie zjawił się na wrocławskich uroczystościach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz 69. rocznicy mordu katyńskiego i zsyłek Polaków na Syberię i do Kazachstanu. Obchody zorganizowano w sanktuarium Golgoty Wschodu.
Mszy św. przewodniczył ks. kard. Henryk Gulbinowicz. W homilii kustosz i twórca wrocławskiej Golgoty Wschodu o. Stanisław Golec CSsR stwierdził, że patriotyzm jest najlepszą formą miłości do Ojczyzny. Dawniej miłość ta uchodziła za jedną z najpiękniejszych cnót, a jej widomym znakiem było męstwo rycerzy gotowych w obronie kraju poświęcić życie. - Dzisiaj czasy takich rycerzy zostały niestety zapomniane, a z wielu miejsc słyszymy nawet, że minęły też czasy ojczyzn i naszym mieszkaniem jest Europa albo też i cały świat.:mad:

POLA
15-09-2009, 14:39
Mimo zaproszenia nikt z przedstawicieli władz państwowych i samorządowych nie zjawił się na wrocławskich uroczystościach 70. rocznicy wybuchu II wojny...
Widać władzy mamy za mało, o sztuki ludzkie chodzi, bo uroczystości w kraju było wiele tu i tam, a obskoczyć wszystkich się nie da.
W homilii kustosz i twórca wrocławskiej Golgoty Wschodu o. Stanisław Golec CSsR stwierdził, że patriotyzm jest najlepszą formą miłości do Ojczyzny.
Patriotyzm to z grubsza ujmując miłość do ojczyzny, więc jak to: miłość ojczyzny może być formą miłości ojczyzny?
Jakieś masło maślane z tego wyszło.

Dawniej miłość ta uchodziła za jedną z najpiękniejszych cnót, a jej widomym znakiem było męstwo rycerzy gotowych w obronie kraju poświęcić życie. - Dzisiaj czasy takich rycerzy zostały niestety zapomniane, a z wielu miejsc słyszymy nawet, że minęły też czasy ojczyzn i naszym mieszkaniem jest Europa albo też i cały świat.:mad:
Dawniej trzeba było przelewać krew za ojczyznę i to było dość proste i w tym byliśmy zawsze dobrzy, ale kiedy tę wolność już sobie wywalczyliśmy albo intruzów pogoniliśmy gdzie trzeba, czuliśmy się zwolnieni z wszelkich działań na rzecz kraju. Ot i wszystko.
Znacznie trudniej być patriotą teraz, w czasie pokoju, kiedy wróg nam się nie szwęda po podwórku.
Dzisiaj potrzebujemy zupełnie innych rycerzy, ale ktoś wmówił społeczeństwu, że patriotyzm to walka za ojczyznę i gotowość oddania za nią życia.
Siekierko, to stanowczo za mało, stanowczo.

W Europie jesteśmy od dawna, chodzi o to, aby w niej być nie tylko na mapie, a świat - dobrze że wreszcie nieco się na nas otworzył i przestał kombinować, gdzie to u nas te białe niedźwiedzie się podziały.:D .

Pani Slowikowa
15-09-2009, 15:29
W Europie jesteśmy od dawna, chodzi o to, aby w niej być nie tylko na mapie, a świat - dobrze że wreszcie nieco się na nas otworzył i przestał kombinować, gdzie to u nas te białe niedźwiedzie się podziały.:D .

Trzeba kochac Europe:) Ja tam jestem dumna z tego ze do niej naleze.

W przyszlosci na pewno bedzie patriotyzm europejski ale do tego potrzeba najpierw wyjasnic pewne sprawy np.. II wojny swiatowej. Kto ma przeprosic niech przeprosi, kto ma dac odszkodowanie musi je oddac. Nigdy nie bedzie zgody dokad ktos czuje sie pokrzywdzony.:)

Straszna byla tez wojna pomiedzy Bosnia a Serbia.. az wierzyc nie chce sie ze to moglo sie wydarzyc teraz i to w Europie:mad:

Mavronka Freydis
15-09-2009, 15:35
Mimo zaproszenia nikt z przedstawicieli władz państwowych i samorządowych nie zjawił się na wrocławskich uroczystościach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i napaści Związku Sowieckiego na Polskę oraz 69. rocznicy mordu katyńskiego i zsyłek Polaków na Syberię i do Kazachstanu. Obchody zorganizowano w sanktuarium Golgoty Wschodu.
Podobno jedyne w Polsce Sanktuarium Golgoty Wschodu znajduje się w diecezji sosnowieckiej, w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, na osiedlu Syberka w Będzinie. Moze wladza pomylila miejsca i po oddaniu krwi w przykoscielnej stacji krwiodawstwa nie miala juz sily jechac do Wroclawia?

Pani Slowikowa
15-09-2009, 16:28
Podobno jedyne w Polsce Sanktuarium Golgoty Wschodu znajduje się w diecezji sosnowieckiej, w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, na osiedlu Syberka w Będzinie. Moze wladza pomylila miejsca i po oddaniu krwi w przykoscielnej stacji krwiodawstwa nie miala juz sily jechac do Wroclawia?

Tam w Bedzinie powinne zostac zorganizowane obchody napasci na Polske w 1939 roku a nie we Wroclawiu.

To tak jakby nagle obchody w Aushwitz zostaly zorganizowane w .... Paryzu:confused:
Ciekawa jestem gdzie byloby wiecej ludzi???

Paryz przeciez takie fajne miasto nie??

senior A.P.
15-09-2009, 16:33
Ja uwazam,ze cala Polska jest juz "Golgota".
Ile to juz tych rozancow odmowiono,ile stacji drogi krzyzowej "zaliczono" i co ?
Nic !
Karawana idzie dalej. Znaczy sie rzad sie zywi,partie choc sie kloca to rzadza rzadem,Sejm i Senat obraduje a na ulicach rzadza zboje !
Ludek wierny ciagle tylko pielgrzymowanie jak nie do sanktuarium,to za praca za granice.
Knajpy tez pelne ,a wesela i chrzciny trwaja po trzy dni .

Dziwny ten swiat,zapowiada sie jeszcze dziwniejszy !
Jak juz ludzi "zczipuja",zaszczepia bedzie chyba po klopocie i troskach.
Jeden narod ,jeden rzad, jedna wiara i wszystko zdalnie sterowane .
Ciekawe czy Bog da sie zreformowac i przystosowac do NWO ?
To dopiero beda czasy - zyc nie umierac.

Mavronka Freydis
15-09-2009, 16:52
...Knajpy tez pelne ,a wesela i chrzciny trwaja po trzy dni .
Narod wie jak sie bawic i obywatel teraz zamozniejszy. Czasy kiedy za jednego "zielonego" mozna bylo kupic w "Pewexie" pol litra dawno sie skonczyly. Emigracja zarobkowa do USA przestala sie oplacac. Niektorym wstyd wracac, bo nie maja pieniedzy na nowe domy i auta.

senior A.P.
15-09-2009, 17:05
Domy to oni maja ,samochody tez tylko ze w tych domach juz nowe rodziny pozakladano . Polska emigracja spowodowala rozbicie wielu tysiecy rodzin polskich,zreszta po to ja rozpowszechniano aby Polakow rozeslac za praca po calym swiecie ,zabierajac im zatrudnienie roznymi sposobami w OJCZYZNIE . To swietna "pierestrojka rozbicia monolitu polskiego.
Do tego jeszcze doszla odpowiednia "edukacja" - wiec hulaj dusza w Polsce ,piekla nie ma .
Na miejsca wyludnianej Polski sciagano "plemiona koczownicze" ,ktore to zaczely rozwijac swoje "eldorado".
Moze podyskutujemy o tym kto nam tak urzadzil Polske i ten swiat ?

POLA
15-09-2009, 22:20
Na miejsca wyludnianej Polski sciagano "plemiona koczownicze" ,ktore to zaczely rozwijac swoje "eldorado".
Moze podyskutujemy o tym kto nam tak urzadzil Polske i ten swiat ?
To ja już wolę mądrości Wałęsy niż Twoje, księżycowe jakieś teorie.
Kto Cię wysłał do tego lepszego świata?
Bezpieka Cię może wyeksportowała?
W nagrodę czy za karę?:D

Mavronka Freydis
16-09-2009, 10:54
... Polska emigracja spowodowala rozbicie wielu tysiecy rodzin polskich,zreszta po to ja rozpowszechniano aby Polakow rozeslac za praca po calym swiecie ,zabierajac im zatrudnienie roznymi sposobami w OJCZYZNIE .
Mieszkajac w USA powinien pan wiedziec, ze emigracja nasila sie kiedy w kraju zaczyna byc biednie. Gdyby system, ktory pan wspomagal dawal paszport kazdemu kto, o niego wystapi to LWP musialoby z koniecznosci strzelac do ptakow, a nie do tlumu niewinnych robotnikow.

Lila
16-09-2009, 11:08
Mieszkajac w USA powinien pan wiedziec, ze emigracja nasila sie kiedy w kraju zaczyna byc biednie. Gdyby system, ktory pan wspomagal dawal paszport kazdemu kto, o niego wystapi to LWP musialoby z koniecznosci strzelac do ptakow, a nie do tlumu niewinnych robotnikow.

Mavronka, jesteś super dziewczyna.:)
Ale po co te wycieczki ? Przecież to forum ma przewagę byłych członków PZPR, a nikt im zarzutów nie robi.
Bo i po co ?

Mavronka Freydis
16-09-2009, 11:27
Pan Augustyn zasluguje na specjalne traktowanie ze wzgledu na nic porozumienia jaka nas laczy (tak mysle). Pominiecie milczeniem jego postow mogloby mu uniemozliwic poznanie pogladow ludzi, ktorzy nie byli czlonkami organizacji partyjnej.

Lila
16-09-2009, 11:39
Mawronka, szkopuł w tym,że Augustyn nie był członkiem PZPR.
Były w wojsku i takie dziwolągi. I nie kłamie, bo sama znałam paru oficerów bezpartyjnych.

Pozdrowienia.
Swoją drogą masz prawo mieć cholerny żal, bo ówczesne Państwo Polskie wyrządziło Ci straszliwą krzywdę.

Mavronka Freydis
16-09-2009, 13:01
Swoją drogą masz prawo mieć cholerny żal, bo ówczesne Państwo Polskie wyrządziło Ci straszliwą krzywdę. Z ta krzywda to jest troche tak jak z adoptowaniem przez Eltona Johna chlopca z Ukrainy. Niby nieszczescie, ale przed dzieciakiem otwieraja sie nowe mozliwosci, ktorych nie dalby mu sierociniec.
Z lat 1968 pamietam natomiast ogromne upokorzenie. Nie tyle moje, bo kolezanki zazdroscily mi wyjazdu, ale moich rodzicow. Zwlaszcza ojca, ktory byl pracownikiem naukowym i ktoremu naprzod zarzucono szpiegostwo, a pozniej sabotaz polegajacy na zafalszowaniu wynikow jego prac badawczych. Niestety nie dozyl rehabilitacji i przeprosin jakie przyslaly po latach polskie wladze. Ja sama nie mam zalu o siebie. Bylam mloda i pelna zapalu, widzialam co sie dzieje dookola. Ludzie narazali swoje zycie, zeby sie tylko wydostac z tego"raju". Kiedy po wielu latach odwiedzilam w Polsce swoich kolegow i koleznki zrozumialam, ze spotkalo mnie prawdziwe szczescie, bo moglam zdobywac wiedze w renomowanych szkolach i zyc dostatnio przy boku kochajacych mnie rodzicow. Dzieki wyjazdowi poznalam tez swojego przyszlego meza u boku ktorego spedzilam najpiekniejsze lata swojego zycia.
Nie znaczy to jednak, ze pochwalam Gomulke i Jaruzelskiego. Szczescie jakie mnie spotkalo nie bylo przez nich zamierzone. Obu dygnitarzy historia osadzi jeszcze bardziej surowo niz robi sie to dzisiaj. Potrzeba tylko pokoleniowej zmiany.

Lila
16-09-2009, 13:33
Obu dygnitarzy historia osadzi jeszcze bardziej surowo niz robi sie to dzisiaj. Potrzeba tylko pokoleniowej zmiany.
Niekoniecznie. Są ludzie, którzy ich osądzają bardzo, bardzo surowo.
Tylko obrońców wielu, także wśród tych, których dotknęły represje.

ps. dobrze, że Ci się ułożyło.
Ja jestem z tego gatunku, że podoba mi się tylko to co polskie.I klimat, i krajobraz i ludzie.A także historia.
Nie palmy są piękne, ale wisienki i grusze przydrożne.Czas zachłyśnięcia się światem przerobiłam. I pewnie to zbyt późno nastąpiło, bo kocham wyłącznie tu i teraz.
Choć źle mi nigdy w Polsce nie było, bo czasy gdy było strasznie , są bardzo odległe. Mam na myśli erę UB i moje bardzo wczesne dzieciństwo.

senior A.P.
16-09-2009, 15:42
To dobrze,ze wiem z kim dyskutuje.Wylania sie z tego obraz krzywdzacych i pokrzywdzonych .
Tak sie sklada ,ze do zadnych z tych grup nie naleze ani tez nikt mnie z Polski nie wyganial .Podjalem decyzje sam ,nawet wbrew pewnej logice . Jako bezparytyjny oficer musialem przejsc pewna "kwarantanne" aby uzyskac paszport. Potem potrzeba bylo 2 lat aby...... aby administracja amerykanska mogla mi przyznac wize turystyczna . Potem...... poczekalem na "wole Boza" i wylosowalem wize emigracyjna (dzieki ci niebo !).A jeszcze potem..... to juz mialem tylko sny emigranta,kto nim byl ten dobrze wie jakie to one sa.
Dzisiaj jestem podwojnym emerytem i wiem cos wiecej o demokracji i systemach ustrojowych .Wiem takze kto rzadzi swiatem.
Pisze o tym dlatego aby "staromlodym" seniorom przypomniec,ze naprawde jestem niezalezny i w zaden system ani portal nie godze !
W dalszym ciagle przygladam sie klamstwom i jestem poszukiwaczem prawdy o prawdzie pisze i dyskutuje.

Mam nadzieje,ze post ten przejdzie cenzure.
Bez cenzury mozna mnie wiecej wyczytac na innych portalach , ktore juz tu podawalem.
Jestem tym,ktory za prawde nie obawia sie nawet zginac od zlych ludzi tego swiata .
Kiedys uzywalem tu innego jezyka i bylem dwa razy wyrzucany z tego dostojnego "wiekiem" forum.
Prosze mi nigdy nie przypisywac wszelkiej partyjnosci,bo naprawde brzydze sie partiami,takze w USA.

waclaw46
16-09-2009, 19:49
Ponownie witam po dłuższej nieobecności na forum.
Widać że wątek historyczny dalej nie mija.Seniorze AP nie jest ważne czy należałeś do PZPR czy nie ,ci co chcieli zrobić karierę należeli.Takie były czasy, a o 20 lat jesteśmy mądrzejsi.Ważne jest jedno , aby umieć wyciągać wnioski z historii i nie powtarzać tych samych błędów.

Mavronka Freydis
17-09-2009, 12:11
... Potem...... poczekalem na "wole Boza" i wylosowalem wize emigracyjna (dzieki ci niebo !).
Mial pan odwage. Taka decyzje nie podejmuje sie w przyslowiowe piec minut. Ja przynajmniej mialam przy sobie rodzicow. Wiec strach przed nieznanym rozkladal sie na nas troje.

Mavronka Freydis
17-09-2009, 13:32
Ja jestem z tego gatunku, że podoba mi się tylko to co polskie.I klimat, i krajobraz i ludzie.A także historia.
Nie palmy są piękne, ale wisienki i grusze przydrożne.
To sentyment. Ma go napewno miliony Polakow, ktorzy z roznych wzgledow znalezli sie poza krajem. To oni w latach panowania socjalizmu rozbudzili w spoleczenstwie apetyt na dobra konsumpcyjne. Pan Gierek bardzo na to narzekal. Szary obywatel pierwszy kontakt z zachodem nawiazywal poprzez "Pewex".
Jako mieszczuch nie mialam kontaktu z prawdziwie wiejska przyroda. Pewnie tez dlatego wolalam lato od innych por roku. Najpiekniejsza jesien jaka w zyciu widzialam to w kanadyjskich parkach, a wisienki...? Chyba w kraju gdzie kwitna najpiekniej, w Japoni.
Ach te sentymenty. Polski poeta i pisarz Czeslaw Milosz niezwykle barwnie opisywal lata swojej wczesnej mlodosci, ktore spedzil na Litwie (The Issa Valley). Przyszly noblista zaraz po wojnie byl kulturalnym attaché w polskiej ambasadzie w Paryzu. Byl wielkim patriota, ale w 1951 roku pogniewal sie na system i poprosil wladze francuskie o azyl. Mimo uplywu dziesiecioleci przetrwal sentyment i Milosz powrocil do Polski aby pozostac w niej juz na zawsze.

waclaw46
17-09-2009, 23:33
Przeglądając zaległą prasę i posty na forum muszę stwierdzić że wybiórczo podchodzimy do historii.I ciągle rozpamiętując tragedię żołnierzy polskich przed 70 laty ,nie potrafimy do tego podejść spokojnie tylko grają emocje podsycane przez polityków mających fobie w stosunku do Rosjan.Dwadzieścia lat nie potrafimy ułożyć sobie normalnych stosunków politycznych i gospodarczych tylko ciągłe utarczki.Wojna rozpoczęła się od zajęcia Czechosłowacji mimo że Czesi się nie bronili.Wojsko polskie też 17 września nie stawiało oporu armii sowieckiej zresztą zgodnie z rozkazem naczelnego wodza.Mogę powiedzieć jak było we Lwowie w 39 roku.Oddziały niemieckie wkroczyły na przedmieścia Lwowa,potem się wycofały i przyszli Sowieci.Część ludności ukraińskiej przyjaznie witało Armię Czerwoną .Taka była rzeczywistość.Zbrodnią wojenną jest wymordowanie oficerów polskich jak również zburzenie lewobrzeżnej Warszawy czy naloty na cele cywilne po jednej jak i drugiej strony konfliktu w czasie II wojny światowej.Cóż można mówić o chwale i dumie .1 września zaatakowana Polska w ciągu 2 tygodni została pokonana a rząd który mówił o honorze uciekł za granicę.Czy był terror NKWD ,był za drobne sprawy można było znależć się na Syberii.Ale to dotyczyło wszystkich na tym terenie,pomagały donosy nie zawsze prawdziwe.Wzajemne animozje pomiędzy Polakami i Niemcami pomału zniknęły świadczy o tym 100 tysięcy polsko-niemieckich par.Młodsze pokolenie nie zwraca uwagi na resentymenty,liczy się miłość czasami pragmatyzm a nie historia.

Lila
17-09-2009, 23:39
ciągle rozpamiętując tragedię żołnierzy polskich przed 70 laty ,nie potrafimy do tego podejść spokojnie

Jakie ciągle?
Od paru lat o tym się mówi.
Wacek, litości...nad tymi ofiarami Sowietów.

senior A.P.
18-09-2009, 08:11
Juz sie "dogadano" czy Katyn byl zbrodnia wojenna czy ludobojstwem - na to trzeba bylo tygodnia i niektorym politykom dzisiaj nie w smak.
Mnie interesuje ,co seniorzy polscy rozumieja pod pojeciem "sowieci" ?
Uogolnienia : Rosjanie ,sowieci,NKWD, bolszewicy sprawiaja dzisiaj mlodym ludziom klopot w zrozumieniu pewnych faktow historycznych . Dla przykladu w NKWD bardzo maly procent byl czystej krwi Rosjan !

Czesto mlodzi zadawaja dzisiaj pytania kim ci w/w w rzeczywistosci byli.
Czas wiec aby to im wyjasnic,bo na tym tle powstaje wiele nieporozumien.

jip
18-09-2009, 09:31
"- Nie powinniśmy "strzelać" do Amerykanów, są gwarantem naszego bezpieczeństwa. Nie możemy się obrażać, trzeba z tym żyć - mówił Adam Bielan"
A czemu nie obrażać się?, my ich chcieliśmy bronić , a oni na naszą obronę się wypięli, i jak tu nie obrazić się. Dlaczego np kobieta ma się obrażać jak jej na siłę dziecko do brzucha wpychają, niektórzy to nazywają gwałtem..... kumasz coś z tego pies? bo ja za cholerę nic a nic. Chcemy bronić, nie chcą, chcemy wiz nie chcą dać - ale podobno przyjaciele....

Lila
18-09-2009, 09:35
No i masz rację.
Cała Europa się cieszy. Myśmy też powinni , szczególnie pakując bagaże w Afganistanie.

jip
18-09-2009, 09:43
No i masz rację.
Cała Europa się cieszy. Myśmy też powinni , szczególnie pakując bagaże w Afganistanie.
Ja się cieszę bo nie rozumiem i nie rozumiałem po cholerę nam ta tarcza, która broni nie nas a ich, zobacz jak cieszą się w Radzikowie i Słupsku. Pewno najsmutniejszą minę ma prezydent i spółka, ale wisi mnie to..., i tak nie mam wpływu... będzie to se będzie, nie będzie to lepiej i jakoś to i tak będzie robione obok mnie i nikt mi się o zdanie nie zapyta więc po co się stresować?

Lila
18-09-2009, 09:52
Ja się cieszę bo nie rozumiem i nie rozumiałem po cholerę nam ta tarcza, która broni nie nas a ich, zobacz jak cieszą się w Radzikowie i Słupsku. Pewno najsmutniejszą minę ma prezydent i spółka, ale wisi mnie to..., i tak nie mam wpływu... będzie to se będzie, nie będzie to lepiej i jakoś to i tak będzie robione obok mnie i nikt mi się o zdanie nie zapyta więc po co się stresować?

No, premier też o mało nie łkał wczoraj. Rozsmarkał się przed kamerą całkiem, zapewniając iż chciał odebrać telefon nocny od Baracka, tylko kapcie mu spadły i nie dobiegł w porę.:)

waclaw46
18-09-2009, 09:59
Bardzo dobra decyzja Amerykanów w sprawie systemu antyrakietowego w Polsce.Masz rację Lilu,powinniśmy wycofać wojska już dawno, i nie brać udziału w okupacji Afganistanu.

jip
18-09-2009, 14:43
"Państwa nie mają sentymentów, państwa mają interesy" ktoś to powiedział, no i tu interesy się minęły, chociaż ja uważam, że były zbieżne.... dla nas tarcza to nie interes, no może taki mały interes niektórych małych ludzi, małych i wzrostem i .... cicho pies, odpuść, na charakter nic nie poradzisz....

jip
18-09-2009, 14:49
A z nowości:" Podczas czwartkowych uroczystości na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prezydent Lech Kaczyński otworzył "aleję Ofiar Kaczyńskich" - poinformował piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna""
Cholera czy to prawda,?......

POLA
18-09-2009, 15:00
Nieprawda, Ofiar Katynia.

jip
18-09-2009, 15:02
Nieprawda, Ofiar Katynia.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,-otwarcie-alei-Ofiar-Kaczynskich,wid,11509629,wiadomosc.html?ticaid=18c 4e

Lila
18-09-2009, 15:40
"Państwa nie mają sentymentów, państwa mają interesy" ktoś to powiedział, no i tu interesy się minęły, chociaż ja uważam, że były zbieżne.... dla nas tarcza to nie interes, no może taki mały interes niektórych małych ludzi, małych i wzrostem i .... cicho pies, odpuść, na charakter nic nie poradzisz....

Jednakże jest wzburzenie i to u tych dużych.
Może wiesz, dlaczego?
Swoją drogą, toporna administracja USA zrobiła wczoraj prezent Rosji. W Moskwie radość i kpiny z Polaków. Wystarczy wejść na ruskie portale.
Wychodzi na to, że Moskwa nam dobrze życzy.:confused:

POLA
18-09-2009, 15:43
Słuchałam relacji radiowych, Dziennik puścił bąka... słownego, ale nie jest wykluczone, że aleja taka powstanie w przyszłości, jako że ofiar Kaczyńskich ci u nas nie brakuje.:D

Lila
18-09-2009, 15:46
Bardzo dobra decyzja Amerykanów w sprawie systemu antyrakietowego w Polsce.Masz rację Lilu,powinniśmy wycofać wojska już dawno, i nie brać udziału w okupacji Afganistanu.

http://www.dziennik.pl/swiat/article332645/Tarcza_bedzie_ale_w_Rosji.html

Afganistan to nie nasz biznes.

Lila
18-09-2009, 15:47
Słuchałam relacji radiowych, Dziennik puścił bąka... słownego, ale nie jest wykluczone, że aleja taka powstanie w przyszłości, jako że ofiar Kaczyńskich ci u nas nie brakuje.:D

Jakich? Sawicka razem z lodami...wiem, ale jakich jeszcze?

POLA
18-09-2009, 16:47
Lila, jaka Sawicka?
A ja to co? Zapomniałaś, że mam alergię na bliźniaków? Dożywotnią nawet! Jestem ich ofiarą? Jestem. Renta czy coś takiego mi się należy... za życie w warunkach szkodliwych.:D

jip
18-09-2009, 17:22
Jakich? Sawicka razem z lodami...wiem, ale jakich jeszcze?
A ja? i mój pies? to co?, to nam się w tej alei miejsce nie należy?
Też za życie w warunkach ciągłego zagrożenia alergicznymi czynnikami, wiem, że bliźniakami, nie musisz podpowiadać pies, ale tak lepiej brzmi i bardziej dostojnie - czynnikami aler...

Pani Slowikowa
18-09-2009, 18:23
Juz sie "dogadano" czy Katyn byl zbrodnia wojenna czy ludobojstwem - na to trzeba bylo tygodnia i niektorym politykom dzisiaj nie w smak.
Mnie interesuje ,co seniorzy polscy rozumieja pod pojeciem "sowieci" ?
Uogolnienia : Rosjanie ,sowieci,NKWD, bolszewicy sprawiaja dzisiaj mlodym ludziom klopot w zrozumieniu pewnych faktow historycznych . Dla przykladu w NKWD bardzo maly procent byl czystej krwi Rosjan !

Czesto mlodzi zadawaja dzisiaj pytania kim ci w/w w rzeczywistosci byli.
Czas wiec aby to im wyjasnic,bo na tym tle powstaje wiele nieporozumien.

Moze taka piosenka ??

"17 września" Pawła Kukiza

Kurica nie ptica.
Polsza - nie zagranica.
Więc polej wódki, Grisza,
Bo zaraz oddasz strzał,
W tył głowy,
Potem do dołu.
Ciało na ciało się zrzuci
Sasza ugnieść je musi.
A spychacz zepsuł się nam.
Więc polej, Grisza,
Tak z duszy,
Dla Saszy, bo spychacz nie ruszy.
Ile ich jeszcze zostało,
A naszym chce się już spać
Raboty oczeń mnoga,
Starszyna chodzi zły.
Psuje się pogoda,
A jeszcze tylu ich.
Tylu ich jeszcze zostało.
A spychacz zepsuł się nam
Tam w dole się jacyś ruszają.
Wypijmy, Grisza, do dna.
Kończy się podły kwiecień,
Zaczyna zielony maj.
A nam wciąż nowych dowożą.
Nie dają wytchnienia nam.
Eeee, Grisza, co jest z tobą,
Czyżby ci było ich żal?
Kurica - nie ptica.
To tylko polski pan
Niech Wasia wapnem sypnie,
Na ten ostatni stos
A wapno pamięć rozpuści,
Sumienie prześpi się w nas
A potem, by nie bolało,
Posadzi się tu las.
I prawda nie wyjdzie na jaw.
A Stalin odznaczy nas."

waclaw46
18-09-2009, 21:04
Bliżej powinno być Polsce do Europy , a nie ciągła służalczość wobec USA.Z offsetu za zakup F-18 też się nie wywiązała strona amerykańska. Sprzątaczka w Brukseli ma 9 Euro na godzinę ,bliżej i więcej niż w USA.Powinniśmy dążyć do umacniania Unii i delegowania większych uprawnień a nie jak Kaczyńscy dążyć do jej osłabiania.Umieszczenie rakiet w pobliżu granicy z Rosją groziło Europie w razie awarii systemu wybuchem niepotrzebnego konfliktu,systemy obronne sterowane są przez system komputerowy i nie było by czasu na cofnięcie decyzji o kontrataku.,Ta sama sprawa byla gdy Rosjanie chcieli umieścić rakiety na Kubie.
Co do ostatnich rocznic gdzie spór idzie o przymiotniki a nie o rzetelną prawdę historyczną,zresztą spreparowaną pod potrzeby polskiej prawicy.Zresztą o wybuchu II wojny światowej mówią ci co urodzili się po jej zakończeniu a kombatanci są tylko tłem do ich wywodów.
Seniorze A.P jest też jest potrzebne rozliczenie rzetelne rozliczenie polityków za rok 1939 za papierowe sojusze i pózniejszą tragedię ludności cywilnej.
Dlaczego Wieluń gdzie faktycznie był początek wojny jest w głębokim cieniu Westerplatte.?

jip
18-09-2009, 21:10
Bliżej powinno być Polsce do Europy , a nie ciągła służalczość wobec USA.Z offsetu za zakup F-18 też się nie wywiązała strona amerykańska. Sprzątaczka w Brukseli ma 9 Euro na godzinę ,bliżej i więcej niż w USA.Powinniśmy dążyć do umacniania Unii i delegowania większych uprawnień a nie jak Kaczyńscy dążyć do jej osłabiania.Umieszczenie rakiet w pobliżu granicy z Rosją groziło Europie w razie awarii systemu wybuchem niepotrzebnego konfliktu,systemy obronne sterowane są przez system komputerowy i nie było by czasu na cofnięcie decyzji o kontrataku.,Ta sama sprawa byla gdy Rosjanie chcieli umieścić rakiety na Kubie.
Co do ostatnich rocznic gdzie spór idzie o przymiotniki a nie o rzetelną prawdę historyczną,zresztą spreparowaną pod potrzeby polskiej prawicy.Zresztą o wybuchu II wojny światowej mówią ci co urodzili się po jej zakończeniu a kombatanci są tylko tłem do ich wywodów.
Seniorze A.P jest też jest potrzebne rozliczenie rzetelne rozliczenie polityków za rok 1939 za papierowe sojusze i pózniejszą tragedię ludności cywilnej.
Dlaczego Wieluń gdzie faktycznie był początek wojny jest w głębokim cieniu Westerplatte.?
Wacław, no masz słuszną słuszność, więc się nie powtarzam...

Jadzia_G
18-09-2009, 21:12
Odnośnie naszych wojsk w Afganistanie to również uważam że nasi żołnierze nie powinni tam być. Skoro Rosjanie dostali tam tęgie baty i wycofali się a to twardy naród ! Bardzo mi żal tych chłopców i ich rodzin bo to ciągła niepewność. Amerykanie to teraz żandarm świata - a my jesteśmy traktowani jak sługusy.

Lila
18-09-2009, 21:27
Wacław, jako optymistka z natury, zawsze twierdzę iż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
Były wątpliwości co do Tarczy. Teraz zniknęły razem z nią.
Afganistan zostawić należy USA i ruskim.

Alunia
18-09-2009, 21:36
Moze taka piosenka ??

"[B]17 września" Pawła Kukiza

Miałam do tej pory lepsze zdanie o "smaku" Kukiza....

Alunia
18-09-2009, 21:45
Taki wywiad z Suworowem wpadł mi w oko....

Rosja przeżywa poważne trudności wewnętrzne. Obserwujemy głęboki kryzys państwa – w siłach zbrojnych przeżywają, w oświacie, służbie zdrowia i innych gałęziach życia społecznego. Olbrzymie środki wyciekają z kraju za granicę ze szkodą dla zwykłych obywateli. By odwrócić uwagę zwyczajnych Rosjan, władza musi wymyślić jakiegoś wroga zewnętrznego. Dotychczas taką rolę wroga odgrywała Estonia oraz Gruzja. Teraz nadchodzi kolej Polski.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/24705

BarbaraK
18-09-2009, 22:22
Taki wywiad z Suworowem wpadł mi w oko....

Rosja przeżywa poważne trudności wewnętrzne. Obserwujemy głęboki kryzys państwa – w siłach zbrojnych przeżywają, w oświacie, służbie zdrowia i innych gałęziach życia społecznego. Olbrzymie środki wyciekają z kraju za granicę ze szkodą dla zwykłych obywateli. By odwrócić uwagę zwyczajnych Rosjan, władza musi wymyślić jakiegoś wroga zewnętrznego. Dotychczas taką rolę wroga odgrywała Estonia oraz Gruzja. Teraz nadchodzi kolej Polski.

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/24705
Oby ten ich wewnętrzny kryzys nie chciał zakończyć się agresją wobec kogokolwiek.
Oby już nigdzie nie powtorzył się rok 1939.

Basia.
18-09-2009, 23:17
Moze taka piosenka ??

"17 września" Pawła Kukiza

Kurica nie ptica.
Polsza - nie zagranica.
Więc polej wódki, Grisza,
Bo zaraz oddasz strzał,
W tył głowy,
Potem do dołu.
Ciało na ciało się zrzuci
Sasza ugnieść je musi.
A spychacz zepsuł się nam.
Więc polej, Grisza,
Tak z duszy,
Dla Saszy, bo spychacz nie ruszy.
Ile ich jeszcze zostało,
A naszym chce się już spać
Raboty oczeń mnoga,
Starszyna chodzi zły.
Psuje się pogoda,
A jeszcze tylu ich.
Tylu ich jeszcze zostało.
A spychacz zepsuł się nam
Tam w dole się jacyś ruszają.
Wypijmy, Grisza, do dna.
Kończy się podły kwiecień,
Zaczyna zielony maj.
A nam wciąż nowych dowożą.
Nie dają wytchnienia nam.
Eeee, Grisza, co jest z tobą,
Czyżby ci było ich żal?
Kurica - nie ptica.
To tylko polski pan
Niech Wasia wapnem sypnie,
Na ten ostatni stos
A wapno pamięć rozpuści,
Sumienie prześpi się w nas
A potem, by nie bolało,
Posadzi się tu las.
I prawda nie wyjdzie na jaw.
A Stalin odznaczy nas."
bardzo mi się podobała, zrobiła na mnie wrażenie.

http://www.youtube.com/watch?v=8zwxIQ-tD3Q&feature=related

BarbaraK
18-09-2009, 23:44
Miałam do tej pory lepsze zdanie o "smaku" Kukiza....
Według mnie treść piosenki jest adekwatna do tej zbrodni.
Chciał uhonorować rocznicę i pokazać ile znaczyło życie polskich oficerów.

Alunia
19-09-2009, 00:09
Chciał uhonorować rocznicę i pokazać ile znaczyło życie polskich oficerów.

No właśnie...chciał.
Nawet go lubię. Brat-łata, swój chłopak co śpiewa o codziennych sprawach.
Rozumiem motywacje i intencje, ale gatunek ballady podwórkowej dla Katynia mnie razi.

"Te częstochowskie rymy Kukiza, które śmieszą w pastiszach wszelkiego rodzaju,
w pieśni „17 września” irytują, żenują, w jakimś sensie nawet profanują.
I nie przekonuje mnie argumentacja, że to tekst pisany z perspektywy enkawudzisty, zatem nie może być tekstem mickiewiczowskim.
Kiedy się bierze za takie gabaryty patriotyczne, historyczne, dodatkowo obarczone hekatombą, no to trzeba wiedzieć jak to wziąć,
aby nie rozpadło się w dłoniach".

jip
19-09-2009, 10:23
No właśnie...chciał.
Nawet go lubię. Brat-łata, swój chłopak co śpiewa o codziennych sprawach.
Rozumiem motywacje i intencje, ale gatunek ballady podwórkowej dla Katynia mnie razi.

"Te częstochowskie rymy Kukiza, które śmieszą w pastiszach wszelkiego rodzaju,
w pieśni „17 września” irytują, żenują, w jakimś sensie nawet profanują.
I nie przekonuje mnie argumentacja, że to tekst pisany z perspektywy enkawudzisty, zatem nie może być tekstem mickiewiczowskim.
Kiedy się bierze za takie gabaryty patriotyczne, historyczne, dodatkowo obarczone hekatombą, no to trzeba wiedzieć jak to wziąć,
aby nie rozpadło się w dłoniach".
No właśnie trzeba wiedzieć jak, kiedy i ... masz rację całkowicie się z Tobą zgadzam, też to mnie trochę zniesmaczyło.... ale może jestem przewrażliwiony.....

Lila
19-09-2009, 11:10
No właśnie trzeba wiedzieć jak, kiedy i ... masz rację całkowicie się z Tobą zgadzam, też to mnie trochę zniesmaczyło.... ale może jestem przewrażliwiony.....

Jesteś.
Tekst jest mocny.
A co Cię tak zniesmaczyło konkretnie?
NIesmaczne to było to..

Wanda Wasilewska do zolnierzy-berlingowcow - w lutym 1944 r.:

Kiedy idziecie na zachod,
kiedy bijac w piers wroga, przez zacisniete zeby mowicie
sobie: za Warszawe, za Westerplatte, za Kutno - nie zapo-
mnijcie dodac i tego: ZA KATYN!"

To dopiero niesmak, oględnie powiedziawszy.

jip
19-09-2009, 12:22
Jesteś.
Tekst jest mocny.
A co Cię tak zniesmaczyło konkretnie?
NIesmaczne to było to..

Wanda Wasilewska do zolnierzy-berlingowcow - w lutym 1944 r.:

Kiedy idziecie na zachod,
kiedy bijac w piers wroga, przez zacisniete zeby mowicie
sobie: za Warszawe, za Westerplatte, za Kutno - nie zapo-
mnijcie dodac i tego: ZA KATYN!"

To dopiero niesmak, oględnie powiedziawszy.
Mocny i bzdurny i dla mnie nie nadaje się, żeby oddać cześć ludziom, których tam bestialsko pozbawiono życia, po prostu nie pasuje mi tu do okoliczności czyli zadumy nad grobami, rymowało się i pisał, dla mnie coś nie tak.... a Wasilewska akurat z tą piosenką nie ma nic wspólnego, Kukiz śpiewa teraz i teraz wspominamy pomordowanych....

Lila
19-09-2009, 13:12
Mocny i bzdurny i dla mnie nie nadaje się, żeby oddać cześć ludziom, których tam bestialsko pozbawiono życia, po prostu nie pasuje mi tu do okoliczności czyli zadumy nad grobami, rymowało się i pisał, dla mnie coś nie tak.... a Wasilewska akurat z tą piosenką nie ma nic wspólnego, Kukiz śpiewa teraz i teraz wspominamy pomordowanych....

Jednak treść przemawia do wyobraźni, jako że oddaje to beznamiętne wykonywanie zwyczajnej roboty przez katów.
Młodym ludziom się podoba.
Mnie też.:)

ps.tam jest dziadek Pawła Kukiza.
ps. Wasilewska ma związek.Wiedziała ( jako doopa Stalina) i apelowała o zemstę na Niemcach. To co dopiero ...absmak.

jip
19-09-2009, 13:34
Jednak treść przemawia do wyobraźni, jako że oddaje to beznamiętne wykonywanie zwyczajnej roboty przez katów.
Młodym ludziom się podoba.
Mnie też.:)

ps.tam jest dziadek Pawła Kukiza.
ps. Wasilewska ma związek.Wiedziała ( jako doopa Stalina) i apelowała o zemstę na Niemcach. To co dopiero ...absmak.
Z Wasilewską masz rację, chociaż też paru Polaków podobno z łagrów wyciągnęła, ale i tak nie lubię jej.... tylko, że jako d.. Stalina było dawno i jej już nie ma, a Kukiz jest, groby są, zaduma jest........ teraz

Lila
19-09-2009, 13:47
Z Wasilewską masz rację, chociaż też paru Polaków podobno z łagrów wyciągnęła, ale i tak nie lubię jej.... tylko, że jako d.. Stalina było dawno i jej już nie ma, a Kukiz jest, groby są, zaduma jest........ teraz

Ano jest zaduma.
Tylko wiesz Jip, jak pierwszy raz ( daaaawno temu) wpadła mi w ręce relacja ...poraziło mnie. Te skargi wykonawców na higienę pracy, można rzec.
No bo podobno ręka prawa im omdlewała, mroczki przed oczyma latały...taka ciężka praca była. Szczególnie,że na kacu byli czas cały.
Bo to naprawdę była ciężka praca fizyczna..To wiązanie ich, bo się bronili..

0,4 procent zwłok wykazało podwójny postrzał w potylicę, zaś 1,5 procent podwójny postrzał szyi. Kaliber jak wiadomo był zawsze ten sam 7,63, 1 nie dający zresztą dużej detonacji.
Dokonano również wstrząsającego odkrycia, o którym doprawdy mówić można tylko przez zaciśnięte zęby: oto w jednym z dołów znaleziono warstwy oficerów, których kładziono żywcem twarzami na dół na poprzednio już zabite warstwy albo jeszcze drgające w konwulsjach przedśmiertnych, i strzelano ich w pozycji leżącej.

I czy Griszka nie musiał się upić??

jip
19-09-2009, 13:57
Ano jest zaduma.
Tylko wiesz Jip, jak pierwszy raz ( daaaawno temu) wpadła mi w ręce relacja ...poraziło mnie. Te skargi wykonawców na higienę pracy, można rzec.
No bo podobno ręka prawa im omdlewała, mroczki przed oczyma latały...taka ciężka praca była. Szczególnie,że na kacu byli czas cały.
Bo to naprawdę była ciężka praca fizyczna..To wiązanie ich, bo się bronili..
I czy Griszka nie musiał się upić??
Nie tylko Ciebie poraziło, i zdaję sobie sprawę, że żadne stworzenie nawet Griszka bez upicia takiej czynności wykonac by nie potrafił, ale...

jano43
19-09-2009, 15:33
Myślę,że pan Kukiz lepiej by się przysłużył swojej ojczyżnie gdyby swój niewątpliwy talent spożytkował tworząc coś co miałoby jakieś szanse na konkursie Eurowizji (od kilku lat nasi wykonawcy odpadają na etapie eliminacji).Większe grono ludzi,poza naszymi granicami,spostrzegłoby,że Polska to nie żeden zakład pogrzebowy gdzie tylko pieśni żałobne zyskują uznanie.

Pani Slowikowa
19-09-2009, 15:46
Myślę,że pan Kukiz lepiej by się przysłużył swojej ojczyżnie gdyby swój niewątpliwy talent spożytkował tworząc coś co miałoby jakieś szanse na konkursie Eurowizji (od kilku lat nasi wykonawcy odpadają na etapie eliminacji).Większe grono ludzi,poza naszymi granicami,spostrzegłoby,że Polska to nie żeden zakład pogrzebowy gdzie tylko pieśni żałobne zyskują uznanie.

Ja tez Jano chcialabym zeby u nas bylo tak wesolo jak w innych krajach Europy ale.....

Polsce bylo zabronione grzebac swoich drogich przez 60 lat.:confused:

Groby trzeba zasypac i pozwolic aby zarosly.

Nie mozna ich przeskakiwac.

Czy wy zdajecie sobie sprawe ze jedyne miejsce do jakiego pojechala madonna ( piosenkarka) bylo Aushwitz??

Wiec czemu tu sie dziwic??

Polska jest jednym wielkim grobem..:mad:

siekierka
19-09-2009, 17:11
...Spod stoczni zebrani wyruszyli ulicami Szczecina pod siedzibę Platformy Obywatelskiej, a następnie przed urząd wojewódzki. Maszerując ulicami, nieśli również transparent z wizerunkiem Donalda Tuska, którego nos został bardzo wydłużony, i napisem: "Donaldzie T., nie kłam więcej".
W stronę biura Platformy Obywatelskiej poleciały jajka, a stoczniowcy krzyczeli: "Złodzieje!". Drzwi wejściowe protestujący zabili deskami, na których znajdował się napis: "Biura Platformy przeniesione do Kataru". Demonstranci krzyczeli: "Solidarność!", "Dość tego!", "Platformersi, co robicie? Stocznia ginie, a wy śpicie!". - Zatrzymujemy się tu, bo za tymi drzwiami radzą ci, którym dwa lata temu Naród powierzył mandat odpowiedzialności, a nie tchórzostwa, niemocy i zdrady wobec obowiązku dbania o przemysł stoczniowy i chemiczny - powiedział do zebranych Mieczysław Jurek, przewodniczący NSZZ "Solidarność" okręgu Pomorza Zachodniego.

jip
19-09-2009, 18:51
...Spod stoczni zebrani wyruszyli ulicami Szczecina pod siedzibę Platformy Obywatelskiej, a następnie przed urząd wojewódzki. Maszerując ulicami, nieśli również transparent z wizerunkiem Donalda Tuska, którego nos został bardzo wydłużony, i napisem: "Donaldzie T., nie kłam więcej".
W stronę biura Platformy Obywatelskiej poleciały jajka, a stoczniowcy krzyczeli: "Złodzieje!". Drzwi wejściowe protestujący zabili deskami, na których znajdował się napis: "Biura Platformy przeniesione do Kataru". Demonstranci krzyczeli: "Solidarność!", "Dość tego!", "Platformersi, co robicie? Stocznia ginie, a wy śpicie!". - Zatrzymujemy się tu, bo za tymi drzwiami radzą ci, którym dwa lata temu Naród powierzył mandat odpowiedzialności, a nie tchórzostwa, niemocy i zdrady wobec obowiązku dbania o przemysł stoczniowy i chemiczny - powiedział do zebranych Mieczysław Jurek, przewodniczący NSZZ "Solidarność" okręgu Pomorza Zachodniego.
No i widzisz, znowu siła chcą wymusić, żeby sprzedawać statki do których my dopłacimy, żeby dostać kasę z naszej kasy, żeby zachować związkowe stołki, żeby podlizać się PISowi, żeby wreszcie zrozumieli, że nie maja szans cobym do nich dopłacał, pies mnie popiera, czyli jest nas co najmniej dwóch, a znajdzie się więcej, i powinni drzwi i budynek zniszczony za własna kasę naprawić,
P.S. a co tam górnicy szukali, nie wiesz czasem? nie rozróby?

tadeusz50
19-09-2009, 19:10
jip
P.S. a co tam górnicy szukali, nie wiesz czasem? nie rozróby?
górnicy? czy zadymiarze wynajęci przez związkowców. Związkowcy powinni popatrzeć co u nich w zakładzie górniczym się dzieje.

jip
19-09-2009, 19:32
jip

górnicy? czy zadymiarze wynajęci przez związkowców. Związkowcy powinni popatrzeć co u nich w zakładzie górniczym się dzieje.
Przepraszam, masz rację, to miałem na myśli.

Lila
19-09-2009, 19:37
jip

Tadziu, nie bądź dzieckiem.
Żałoba się skończy ,a metan - nie.
A jak nie metan, to zawał. Dziwne tylko, że to nie przed samą Barburką się stało, jak zawsze.

tadeusz50
19-09-2009, 19:42
Lila nie kracz, proszę.
ps. chodzi o barbórkę

jano43
19-09-2009, 23:16
W swoim wystąpieniu na Westerplatte LK bodajże jako pierwszy tak wysokiej rangi przedstawiciel powojennej Polski przyznał oficjalnie,że zajęcie w 1938 r.Zaolzia było grzechem.
Prawdopodobnie tego desperadzkiego kroku dokonał pod wpływem agresywnej kampanii rosyjskiej propagandy,która pod
koniec sierpnia mocno eksponowała ten incydent z naszej historii.Od rana 2-go września urzędnicy z pałacu jak i usłużni dziennikarze rzucili się na czeskie media (prasa,radio,tv) by stwierdzić jak czesi tę spowiedż przyjmą.I tu niemiłe rozczarowanie.Po tamtej stronie zero reakcji.Podobno dla nas to spora konfuzja bo nie jest jasne czy czeski patriotyzm jest tak niskich lotów a ich polityka tak ahistoryczna,że obchodzi ich wyłącznie przyszłość a przeszłość nie interesuje zupełnie, czy też taka forma przeprosin wydała im się niewystarczająca i żeby ich przebłagać przyjdzie odbyć na kolanach pielgrzymkę do Pragi z prośbą o wybaczenie.

Lila
20-09-2009, 00:06
http://www.pardon.pl/artykul/9635/z_cial_dzieci_po_aborcji_robi_sie_kostke_brukowa

Jezu, to chyba niemożliwe jest??

Mavronka Freydis
20-09-2009, 03:25
Jezu, to chyba niemożliwe jest??
Co jest niemozliwe? Kazdy szpital na swiecie utylizuje w krematorium wszystkie organiczne produkty swojej dzialalnosci wlacznie z nienarodzonymi plodami. Zadne religie na swiecie nie maja, o to pretensji "z prochu powstales..."
Szpital pod wplywem naciskow stal sie ogniwem w lancuchu rytualnego dziwactwa. Zastanawiam sie czy mial pozwolenie pacjentek do wykorzystania ich plodow w obrzadku religijnym?

Malgorzata 50
20-09-2009, 03:33
Pewnie ,że nie propaganda koscielna obliczona na histerię .
Do Asi -nic nie ujmując wszystkim narodowym tragediom i szanując pamięć bohaterów -chyba przesada -ja tam na grobie (czy w grobie) pt,Polska nie mam ochoty żyć .Może by tak uznać wreszcie ,że historia to historia a teraz to jest w miarę normalny kraj.

waclaw46
20-09-2009, 10:03
Zgadzam się w pełni Małgorzato 50 ja bym jeszcze dodał że chodzi kościołowi jeszcze o kasę bo za pogrzeb się płaci część cmentarzy ma kościół pod zarządem.
W Krakowie szpitale mają podpisane umowy z firmą która zajmuje się odbiorem pozostałości po zabiegach chirurgicznych czy odpadów powstałych w procesie leczenia.Aby świadczyć usługę musi być specjalny samochód i do tego specjalnie oznaczony,odpady powinny być spalone.Dotyczy to wszystkich szpitali.

Lila
20-09-2009, 10:24
Wacku, zgoda..
Ale ja myślałam ,że po utylizacji jest to wszystko wyrzucane, a nie odżywa w innym produkcie.

Lila
20-09-2009, 10:28
Pewnie ,że nie propaganda koscielna obliczona na histerię .
Do Asi -nic nie ujmując wszystkim narodowym tragediom i szanując pamięć bohaterów -chyba przesada -ja tam na grobie (czy w grobie) pt,Polska nie mam ochoty żyć .Może by tak uznać wreszcie ,że historia to historia a teraz to jest w miarę normalny kraj.

Małgoś, nie masz takiej potrzeby.
Większość naszych grobów to nie u nas leży.
Nie nasz kłopot z omijaniem ich.
A Polska to jak najbardziej normalny kraj.Nawet normalniejszy od Irlandii, którą niekoniecznie musi zostać.:D
Tak jak nie została Japonią i w związku z tym nie musisz zapychać metrem z poduszką na pięknym kuperku, jako gejsza.

waclaw46
20-09-2009, 10:32
Od Piątkowego wieczoru początek obchodów żydowskiego Nowego Roku.
5770 lat w/g żydów upłynęło od stworzenia świata.

Wszystkim świętującym Nowy Rok ,Wszystkiego najlepszego aby nowy rok 5770 był lepszy od tego minionego

seniorzy

waclaw46
20-09-2009, 11:29
Słuszne są uwagi na forum że Związki Zawodowe powinny się zająć działalnością związkową a nie polityką.Czekam kiedy wyjadą do USA aby protestować z amerykanami że im zamykają zakłady produkcyjne bo zbankrutowały.Nasz rzecznik Praw Obywatelskich chce spotkać się z Obamą aby poruszyć sprawę dyskryminacji w USA obywateli ze względu na kolor skóry.
Natomiast gadające głowy będą szukać winnych wypadku w śląskiej kopalni i puszczać w eter nie potwierdzone domysły.
Byłem na konferencji jakieś 2 lata temu w Katowicach na temat energii i górnictwa brał udział Buzek,i też szefowie związków zawodowych ,ja oferowałem kamery termowizyjne nie jestem ekspertem od górnictwa.
Wtedy mówiono o niedoinwestowaniu górnictwa ,potrzebie zamknięcia nierentownych kopalń ,braku zgody związków zawodowych na zmiany,blokowaniu przez związki zawodowe prac nad ujednoliceniem taryfikatorów prac.,niskiej wydajności,naciskach płacowych na zysk kopalni przez co nie ma pieniędzy na inwestycje,Buzek natomiast poruszył sprawę rozpoczęcia badań nad gazyfikacją węgla w złożu i prac nad taką technologią w ramach Unii.Czy w ramach tak zwanej komisji trójstronnej administracja ,pracodawcy i związki nie powinny podjąć prac i zrobić ustalenia które będą honorowane przez wszystkich.

siekierka
21-09-2009, 15:44
Charlie McCreevy, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego, ostrzegał Irlandczyków podczas specjalnie zorganizowanego seminarium w Dublinie przed skutkami nieratyfikowania traktatu lizbońskiego. Podobnie jak wielu innych, zdecydowanie dominujących w irlandzkich mediach, zwolenników nowej unijnej konstytucji przekonywał, że odrzucenie dokumentu spowoduje odpływ inwestorów i zmniejszenie liczby zagranicznych inwestycji w kraju. W kampanię na "tak" włączył się również departament finansów irlandzkiego rządu, który na swoich oficjalnych stronach internetowych w intensywny sposób agituje za poparciem lizbońskich rozwiązań.

POLA
21-09-2009, 16:05
Dziennik w kontredansie z Gazetą Prawną donosi:
"To trochę tak nie na czasie, biorąc pod uwagę to co się zdarzyło na Śląsku" - ocenia taniec prezydenta na dożynkach w Spale szef PSL Waldemar Pawlak. Postawę prezydenta skrytykował też lider Stronnictwa Demokratycznego, Paweł Piskorski. "Nie rozumiem, dlaczego prezydent tańczył."
Prezydent Lech Kaczyński podczas występów zespołów ludowych na dożynkach w Spale zatańczył wraz z pierwszą damą. Jak sam przyznał, był to pierwszy publiczny taniec prezydenckiej pary.
Piskor nie rozumie, a ja rozumiem. Kiedyś musi być ten pierwszy raz.;)

Lila
21-09-2009, 16:09
O matko, no właśnie...
Czepialstwo prezydenta, kurna.. Tylko skutek zaczyna być odwrotny.

Pani Slowikowa
21-09-2009, 18:08
A co powiecie o Clintonowej ktora powiedziala ze " Atak na Warszawę jak atak na Nowy Jork"

Bo ja sie usmiechnelam smutno:rolleyes:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7060868,Clinton_w__FT___Atak_na_Warszawe_j ak_atak_na_Nowy.html

Lila
21-09-2009, 18:52
Ale chociaż tyle.
Bo ten wasz Bambo to chyba jakiś niekumaty jest.
Z Tarczy się wycofał, a dzisiaj Rosjanie powiedzieli, że rakiety instalują jednak w Kaliningradzie.
Czyli będziemy mieć je wycelowane w Warszawę.

waclaw46
21-09-2009, 19:09
Siekierko powinna unia wykluczyć Irlandię z Unii i niech istnieje ten skansen na wyspie.Jeżeli nie będą w Unii to kapitał przeniesie się do pozostałych krajów które są w Unii. Aby mogli sprzedać swoje produkty będą musieli uwzględnić cło które zapłacą unii.Irlandczycy mają kopalnie cynku i ołowiu odpadnie nam konkurent

Pani Slowikowa
22-09-2009, 03:13
Ale chociaż tyle.
Bo ten wasz Bambo to chyba jakiś niekumaty jest.
Z Tarczy się wycofał, a dzisiaj Rosjanie powiedzieli, że rakiety instalują jednak w Kaliningradzie.
Czyli będziemy mieć je wycelowane w Warszawę.

Nooo one juz byly tam te rakiety chyba?? Tak ze to moze byc kwestia odwrocenia ich w inna strone..
Bo na dobra sprawe to po co my ruskom jestesmy potrzebni??

A ja wciaz mam wrazenie ze ta "zdrada" to chyba nam na dobre wyjdzie.. ;)

tadeusz50
22-09-2009, 08:19
Ogłoszenie żałoby narodowej w kilka dni po katastrofie jest bez sensu. Albo od razu, albo wcale. Prezydent kolejny raz się ośmieszył.

http://www.polskatimes.pl/dziennikzachodni/opinie/164709,wodka-na-stolach-wuj-zmarl-nie-w-pore,id,t.html

Alunia
22-09-2009, 09:24
......bo w niedzielę prezydent poszedł na dożynki

http://srv9.odsiebie.com/MTI1MzYwMzQ2NA==/MTI1MzYwNDE3NTk3LmpwZw==/70e53f16f8bd00660a16ca59ae2621fa,25,1.jpg (http://odsiebie.com)

"W sercach i domach na Śląsku żałoba nie skończy się długo. Oficjalna narodowa trwa dwa dni. Pytanie o polityczna decyzję w sprawie żałoby jest delikatne i łączy się z prezydenckim faux pas - w tańcu...
A może od narodowej żałoby lepsza realna pomoc?"

Lila
22-09-2009, 10:03
Ogłoszenie żałoby narodowej w kilka dni po katastrofie jest bez sensu. Albo od razu, albo wcale. Prezydent kolejny raz się ośmieszył.

http://www.polskatimes.pl/dziennikzachodni/opinie/164709,wodka-na-stolach-wuj-zmarl-nie-w-pore,id,t.html

Wcale.
U nas żałoba zależy od liczby ofiar na metr kwadratowy.

ps.dożynek nie można było odwołać, bez narażenia się na pretensje rolników. Zawsze chęć aby wilk był syty a owca cała, powoduje właśnie niedosyt.

tadeusz50
22-09-2009, 10:08
Lilu, pomimo, że jestem byłym (emerytem) górnikiem. Uważam za dewaluację znaczenia żałoby narodowej ogłaszane po kolejnej jakiejś katastrofie. Może w danym mieście, województwie ma to sens.
ps. dla mnie nie ma tłumaczenia z tańca Prezydenta. Gdyby to zrobił Premier już byście pluli na niego. Teraz martwa cisza.

Lila
22-09-2009, 10:11
Mam pytanie...Gdyby to zrobił Premier już byście pluli na niego.

Do kogo ta mowa?????????

waclaw46
22-09-2009, 10:20
http://www.martinlechowicz.com/?p=song&song=48&cat=2

bez komentarza,aby nie za często.

Alunia
22-09-2009, 11:13
O tempora, o mores??
Czy też:
"W piekle diabeł jest postacią pozytywną."

tadeusz50
22-09-2009, 12:06
Mam pytanie...

Do kogo ta mowa?????????
Do wszystkich piszących "słońce Peru" "platformersi" "płemieł" itd.

jip
22-09-2009, 12:19
Wyluzujcie, pochylcie się nad ofiarami i zmieńcie temat, np:
"Obama przyszedł, bo chciał zobaczyć kartofel", albo inny temat:
"Premier zdradza, dlaczego nie podniecają go media publiczne"
a górnikom i żałobie spokój dajcie...

Lila
22-09-2009, 15:45
Do wszystkich piszących "słońce Peru" "platformersi" "płemieł" itd.

A do tych piszących 'prezydęt', 'kaczor' i 'pisuar' to Twoja inwokacja nie ma zastosowania przypadkiem?
Przecież to Ty masz zasadę - jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.:D

Lila
22-09-2009, 15:46
Wyluzujcie, pochylcie się nad ofiarami i zmieńcie temat, np:
"Obama przyszedł, bo chciał zobaczyć kartofel", albo inny temat:
"Premier zdradza, dlaczego nie podniecają go media publiczne"
a górnikom i żałobie spokój dajcie...

No właśnie...
Świadczy to o tym, że żałoba jest nadużywana.

senior A.P.
23-09-2009, 04:13
Kto kogo zaluje ? czym jest dzisiaj zaloba - moze to tylko pokaz ???
Tragedia ludzka jest smierc ,ktora przerywa kazde bytowanie ziemskie ,po niej cierpia tylko zywi !

Mavronka Freydis
28-09-2009, 06:44
Kto kogo zaluje ? czym jest dzisiaj zaloba - moze to tylko pokaz ???
Zaloba zawsze jest pokazem dla zywych. Pokazem solidaryzowania sie z cierpieniem innych. Zbiorowe wypadki, w ktorych gina obywatele, a takze smierc wybitnej postaci moga byc powodem ogloszenia narodowej zaloby. Jesli dobrze pamietam to ostatnio ja wprowadzono po wypadku autobusu, w ktorym zgineli pelgrzymi.
Taniec prezydenta na dozynkach niefortunnie zbiegl sie w czasie z ta zaloba. Prezydentowi udzielil sie nastroj swieta i... nogi same poniosly. Kancelaria przeprosila za to w odpowiedzi na krytyke. Nic wielkiego sie nie stalo, ale przeciwnicy prezydenta nie daruja mu takiego potkniecia. Z drugiej strony zaloba nie moze byc podsycana przez rozne srodowiska i zamienic sie w narodowa histerie. Polska to duzy kraj i codziennie setki rodzin przezywa swoja osobista tragedie. Nie dajmy sie poniesc zalobnej fali. Zycie zawsze zwycieza smierc. Teraz jest dobry czs zeby zastanowic sie nad oplacalnoscia eksploatacji niebezpiecznych kopaln, a takze nad przyszloscia polskiej energetyki. Rosjanie zapraszaja do wspolnej budowy elektrowni atomowej.

waclaw46
28-09-2009, 11:27
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/kaczynski-zarzuca-pawlak-kaczynski-nie-rozumie,1374053
Kaczyńscy uderzają w ton narodowy,Polska w 20 najbardziej rozwiniętych ekonomicznie państw świata.Rocznik statystyczny co innego mówi.
Zbliżają się wybory aktywiści PiS już na forum zaczynają propagandę uderzając w ton narodowy.Mavronko więcej ginie w wypadkach w sobotę i niedzielę na drodze.Gest prezydenta skierowany pod publikę i własne notowania.

Mavronka Freydis
28-09-2009, 15:40
...Mavronko więcej ginie w wypadkach w sobotę i niedzielę na drodze. Znowu doszlo do tragedi. Zasypani zostali mlodzi ludzie. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7086805,Smierc_dwoch_mezczyzn_zasypanych_t rocinami.html

POLA
30-09-2009, 17:04
o kondycji partii i jej prezesa ciekawą analizę zamieszcza Karnowski w "Polsce".

Dość obszerne, ale przeczytałam z zainteresowaniem.
Jeśli ktoś liczył, że tekst przemówienia Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym kongresie Prawa i Sprawiedliwości przybliży nas do zrozumienia celu tego spotkania, to mocno się pomylił.
Dalej jest już tylko ciekawiej.

http://polskatimes.pl/fakty/kraj/167979,wszystkie-gry-prezesa-pis-czyli-po-co-byl-ten-kongres,id,t.html

Kazik
30-09-2009, 17:41
Siekierko powinna unia wykluczyć Irlandię z Unii i niech istnieje ten skansen na wyspie.Jeżeli nie będą w Unii to kapitał przeniesie się do pozostałych krajów które są w Unii. Aby mogli sprzedać swoje produkty będą musieli uwzględnić cło które zapłacą unii.Irlandczycy mają kopalnie cynku i ołowiu odpadnie nam konkurent
W Polsce w 2007 wydobyto rudy cynku 4,176 tys ton, w Irlandii 167 tys ton. Ale mi konkurencja. Wydobywają też trochę gipsu i ołowiu, i eto wsio.

Czesi nie zamierzają podpisać, czekają aż Irlandia powie "nie". Niemcy też nie podpisali, chyba jak Czesi też grają na zwłokę. My również. Jak nie podpiszą zostaje poprzedni traktat, tak jak jest teraz, dla nas korzystniejszy. Nawet Rokita (wtedy w PO) wołał "Nicea albo śmierć". Czy coś się w PO odmieniło? Może tylko to, że Donaldino wybierze nawet gorszą rzecz dla kraju, aby tylko go poklepali i żeby miał dobrą prasę na zachodzie w kampanii prezydenckiej. Będzie ten temat jeszcze wałkował (o szkodliwości nie podpisania). Zobaczycie.
Wiadomo kto tam trzyma prasę. Ci sami nakażą Wyborczej robić większą darmową kampanię Tuska. Już to robią od dawna.