PDA

View Full Version : Nocne Polaków Rozmowy, Wybaczcie


Scarlett
22-07-2009, 01:02
Nie mogę zasnąć i zastanawiam się dlaczego? Ale chyba się domyślam..
Otóż dziś oglądałam koszmar ludzi - kupców w Warszawie i nie wiem kto tu ma rację?
Ochrona, milicja, gaz pieprzowy, wywiad z Prezydentem Warszawy, kto tu ma rację?
Szkoda mi tych ludzi, szkoda mi władz Warszawy i nie potrafię sobie tego wytłumaczyć kto tu zawinił ? Czy tak powinno się w środku Europy i tak załatwiać sprawy?
Mam dziesiątki pytań. Były proponowane miejsca pracy - kupcy nie skorzystali. Hana Gronkiewicz Walz stwierdziła, że limit rozmów wyczerpała i stało się to co się stało. Rozpacz ludzi i determinacja. Jak nas opiszą w świecie - któż to wie po czyjej stronie jest racja?

Alladynka
22-07-2009, 07:36
Elu też zastanawiałam się kto miał rację . Determinacja kupców duża , walczą zaciekle o swoje miejsca pracy . Żal mi ich władz miasta mniej .

Jadzia P.
22-07-2009, 08:03
Sagulko, a pamiętasz jak kilka lat temu kupcy nie chcieli ustąpić sprzed Pałacu Kultury ze swoimi łóżkami i straganami z których sprzedawali swoje towary ??
Też twierdzili, że to są ich miejsca pracy...
Szkoda mi ludzi....ale ....
Jeśli odrzucają kolejne propozycje przeniesienia w inne miejsce....
Dlatego tak u nas przebiega budowa autostrad, bo nikt nikomu nie chce usapić.....
Dlatego tak " idzie " budowa zakopianki....i turysci zamiast jechać stoją w kilometrowych korkach....
Wiesz...troche jeżdziłam po Europie i faktycznie śmieją się z nas....ale właśnie dlatego , że u nas to wszystko tak bardzo się ślimaczy....

tadeusz50
22-07-2009, 08:12
Sagulko, a pamiętasz jak kilka lat temu kupcy nie chcieli ustąpić spod Pałacu Kultury ze swoimi łóżkami i straganami z których sprzedawali swoje towary ??
Też twierdzili, że to są ich miejsca pracy...
Szkoda mi ludzi....ale ....
Jeśli odrzucają kolejne propozycje przeniesienia w inne miejsce....
Dlatego tak u nas przebiega budowa autostrad, bo nikt nikomu nie chce usapić.....
Dlatego tak " idzie " budowa zakopianki....i turysci zamiast jechać stoją w kilometrowych korkach....
Wiesz...troche jeżdziłam po Europie i faktycznie śmieją się z nas....ale właśnie dlatego , że u nas to wszystko tak bardzo się ślimaczy....
Myślę podobnie dodam zabranie dziecka i tłumaczenie, że nie wiedziałam, że tak będzie jest tłumaczeniem z poziomu tego dziecka. Porównam może do zabrania takiego dziecka na mecz piłki nożnej bardzo zwaśnionych drużyn i kibiców gdzie na 99,99% dojdzie do ekscesów jest po prostu szczytem głupoty. Kilka tygodni temu wreszcie usunięto zawalidrogę w Warszawie gdzie powstawały korki. Zakopianka, obwodnica Augustowa, przykładów jest wiele. tłumaczenie naiwne to (inwestycja) jest potrzebne ale z dala od mojego miejsca zamieszkania.

onuca1
22-07-2009, 08:45
Ale była jatka w tej Stolicy

hannabarbara
22-07-2009, 09:10
Głupie tłumaczenie, że to walka o miejsce pracy. To bój o kokosowe zyski z handlu. Prywata, prywata, to jest to o co walczą kupcy i inni protestowacze. Zero myślenia o dobrze wspólnym. W nosie mają prawdę, że szpetota stolicy zagraża. W nosie mają prawdę, że czas dzierżawy się skończył, ze śmieci też trzeba składować, a drogi przebudować.
A władzom Warszawy zabrakło strategii lub chociażby taktyki. Rozwiązania siłowe, to najgorszy z możliwych wariantów.

Lila
22-07-2009, 09:31
Ale była jatka w tej Stolicy


Ano była.
Hala stoi niecałe 10 lat dopiero.
Jest kryzys ,więc rozebrana będzie za prawie dwa lata, co przyznała sama bufetowa.
Można było dać im inny teren i sami by sobie wybudowali obiekt, tak jak to było w Częstochowie ( centrum Jagiellończycy ) .
Pani Gronkiewicz ,teraz będzie się starała rozebrać halę jak najszybciej , ale mieszkańcy Warszawy będą widzieć jak długo jeszcze będzie straszyć.

ps.2000 ludzi będzie brało zasiłek.
Ale co tam taka suma dla pani Waltzowej, która parę dni wcześniej ,nie raczyła przyjąć delegacji kobiet.Nawet nie zniżyła się do rozmowy.

Alsko
22-07-2009, 10:00
Można było dać im inny teren Hmm... dostali sześć propozycji. Żadna nie przypadła im do gustu, bo żadna nie oferowała placu przed PKiNem.
O rozmowach z kupcami bębni od ubiegłego roku radio, np. Trójka. A kupcy jednocześnie wydawali forsę na reklamę w tymże radiu.

Nie wnikam w tej chwili, kto winien. Wiem tylko, że ten blaszak powinien jak najszybciej zniknąć z centrum miasta.

Lila
22-07-2009, 10:08
W takim razie ,trzeba przypatrzyć się lokalizacjom.
Może na zadupiu były?

Ps.usiłuję zrozumieć tych ludzi. W kryzysie.
Pani Waltz, z jej rozdawnictwem nagród w tymże, a także z decyzjami o budowie muzeum za 200 mln,nawet nie staram się zrozumieć.

jip
22-07-2009, 10:16
Ano była.
Hala stoi niecałe 10 lat dopiero.
Jest kryzys ,więc rozebrana będzie za prawie dwa lata, co przyznała sama bufetowa.
Można było dać im inny teren i sami by sobie wybudowali obiekt, tak jak to było w Częstochowie ( centrum Jagiellończycy ) .
Pani Gronkiewicz ,teraz będzie się starała rozebrać halę jak najszybciej , ale mieszkańcy Warszawy będą widzieć jak długo jeszcze będzie straszyć.

ps.2000 ludzi będzie brało zasiłek.
Ale co tam taka suma dla pani Waltzowej, która parę dni wcześniej ,nie raczyła przyjąć delegacji kobiet.Nawet nie zniżyła się do rozmowy.
Coś kołujesz i przesadzasz
1 propozycji dostali kilka
2 żeby rozebrać trzeba przygotować (pozwolenia projekty itp) to trochę trwa
3 nie będzie brało zasiłek, bo mogą działać dalej we wskazanych lokalizacjach, a wszyscy, którzy łamali prawo, powinni za straty płacić a nie brać zasiłek
Jak długo jeszcze należało ich głaskać? i jak długo to brzydactwo miało stać jeszcze w centrum Warszawy?

araad
22-07-2009, 10:17
Co co się działo w Wawie moim zdaniem jest lekceważeniem wszystkich norm .Dzierżawa wygasła kupcom z końcem tamtego roku i do dzisiaj tej hali być już nie powinnno , niestety u nas prawo nic nie znaczy i nie ma tu znaczenia czy oni walczą o jakieś miejsca pracy czy nie.Biorąc pod uwagę że był wyrok sądu w sprawie hali cała zadyma była tylko i wyłącznie dla zadymy. Mimo zapowiedzi nie wierzę ze kupcy zostaną ukarani a powinni. Koniec umowy i koniec hali.Twarde prawo ale prawo.Inna sprawa to blaszak o sercu Stolicy, to dopiero dziwo.
Ps Fajnie jest w tej Wawie ciekawe kto kupuję ten chłam w tej hali. Prowincja jednak bardziej jest cywilizowana

Lila
22-07-2009, 10:33
Coś kołujesz i przesadzasz


Jakie to uroczo typowe.Te uczone sformułowania.
Mam w tym swój cel pewnikiem, bo a nuż handluję pod PKiN?
Mówię swoje zdanie.
I opieram je nie tylko na przekazach TV.

ps.fajny awatarek.

Jadzia P.
22-07-2009, 10:37
Dzierżawa wygasła kupcom z końcem tamtego roku i do dzisiaj tej hali być już nie powinnno , niestety u nas prawo nic nie znaczy Koniec umowy i koniec hali.Twarde prawo ale prawo.

Przepraszam, że tak powyrywałam z kontekstu....ale właśnie z tym się zgadzam w 100%...
Prawo powinno obowiązywać wszystkich....czy to są kupcy...rolnicy...górnicy lub stoczniowcy...
W poczatkowej fazie naszego kapitalizmu tysiace włókniarek straciły prace....poszły z dnia na dzień na bruk bez zadnych odpraw i wypowiedzeń i nikt....dosłownie NIKT ani im nie pomógł...ani nawet nie pokazali w TV.....
A włókniarki to też ludzie....też Polki....
Przepraszam, że o tym pisze, ale mieszkam w tym srodowisku i wiem jaka była rozpacz kiedy padały zakłady i całe rodziny traciły prace....

ewikomega
22-07-2009, 12:18
Pani Gronkiewicz dzielnie wsparła przedsiębiorczość doprowadzając do bankructwa ok. 600
małych firm i likwidując ok. 2000 miejsc pracy.

Istnieje w Polsce instytucja PAIZ mająca pomagać inwestorom zagranicznym w organizowaniu
nowego biznesu. za stworzenie nowego miejsca pracy taki inwestor – oczywiście
ZAGRANICZNY - może dostać ok. 100 000 zł.

Czy kupcy chcieli jakiegokolwiek przywileju, jakiejkolwiek dotacji?

Nie oni potrzebują handlować jeszcze dwa lata- do czasu gdy wybudują nowy dom handlowy ZA WŁASNE PIENIĄDZE- płacąc oczywiście za to podatki i czynsz.
KDT szpecił centrum Warszawy /10 lat temu miał być czasowym rozwiązaniem(3 lata) lepszym niż blaszaki i łóżka polowe w centrum miasta.
Zaznaczam; wybudowany za kadencji innych władz/A ZA PREZYDENTURY KACZYŃSKIEGO - działalność KDT przedłużona/?

WCZORAJ MIASTO POKAZAŁO, ŻE BĘDZIE PRZESTRZEGAŁO PRAWA .
Więc pytanie ile wynoszą należności
miasta z tytułu nie płaconych czynszów, za użytkowane lokale, nie płaconych podatków ?
Czy to nie ci KONKRETNI KUPCY powinni być w pierwszej kolejności przedmiotem czynności komorniczej?


Miasto może dać zgodnie z prawem 500 mln zł jednemu biznesmenowi ,
a nie chcieć zgodnie z prawem pozwolić na to aby inni bogacili się własną pracą płacąc podatki.:rolleyes:

Może w Polsce bogacić powinni się tylko zagraniczni inwestorzy?
Może dla Polaków szczytem aktywności powinno być wynajęcie stoiska w MAXIMUSIE,
który przecież już buduje dla tych kupców powierzchnie handlowe.


KDT to jedyna inicjatywa jaką znam w Warszawie, że 600 osób prowadzących działalność gospodarczą założyło spółkę prawa handlowego aby wspólnie prowadzić biznes. Jest to jak
najbardziej niebezpieczne. Co by to było gdyby podobne spółki zakładali inni drobni
biznesmeni. Mogłoby się okazać, że do Polaków cokolwiek w Polsce może należeć.

Dlatego słusznie zrobiła Pani Prezydent proponując im 200 nowych lokali w całej Warszawie.

Niech handlują ale osobno.

Niech nie zakładają , żadnych spółek.
Mogłoby się okazać, że MAXIMUS nie ma komu wynajmować stoisk. :D
To moje zdanie, a dzisiaj nie mogą odebrać towaru?:confused:

Pani Slowikowa
22-07-2009, 12:32
Co co się działo w Wawie moim zdaniem jest lekceważeniem wszystkich norm .Dzierżawa wygasła kupcom z końcem tamtego roku i do dzisiaj tej hali być już nie powinnno , niestety u nas prawo nic nie znaczy i nie ma tu znaczenia czy oni walczą o jakieś miejsca pracy czy nie.Biorąc pod uwagę że był wyrok sądu w sprawie hali cała zadyma była tylko i wyłącznie dla zadymy. Mimo zapowiedzi nie wierzę ze kupcy zostaną ukarani a powinni. Koniec umowy i koniec hali.Twarde prawo ale prawo.Inna sprawa to blaszak o sercu Stolicy, to dopiero dziwo.
Ps Fajnie jest w tej Wawie ciekawe kto kupuję ten chłam w tej hali. Prowincja jednak bardziej jest cywilizowana


Zgadzam sie .. W samym sercu stolicy czyli Placu Defilad jest strasznie brzydko i brudno.. A juz w podziemiach to istny hades.. wlasnie dzieki handlarzom ..
Nie lubie tej Walzowej i uwazam ze sprawe rozegrala haniebnie ale racja moim zdaniem stoi po stronie miasta.

Handlarze zachowali sie jak dzieci.. i to niegrzeczne. Do tego doszli amatorzy sensacji.. i mamy w rezultacie to co mamy. i to w przeddzien takiej wielkiej i smutnej rocznicy dla Warszawiakow..
Az zaczynam podejrzewac ze to zostalo specjalnie zfabrykowane aby nam wstydu narobic.:confused: Te spiewy, horagwie.. rzucanie srebrnikami, ( wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd)
Handlarze sami sa sobie winni.. Trzeba bylo przyjac jedno z proponowanych miejsc

Jolina
22-07-2009, 12:54
W ogólnym zarysie, to co chciałam, powiedzieć wyręczyła mnie
Hannabarbara,...nigdy prywatne interesy,nie mogą przeważać nad dobrem ogółu, a i estetykę.też trzeba brać pod uwagę.
W KOŃCU TO JEST STOLICA,a nie zaścianek.

ps. no nie .....i znowu --p.O 1, ?!

waclaw46
22-07-2009, 13:05
Jeżeli chcemy aby Polska była krajem prawa to wszelkiego rodzaju "kibolom" ,nie powinna im władza ustępować .Zgadzam się w pełni z jp50.
Dlatego że 600 osób założyło spółkę to miasto ma robić im prezenty i mamy ich dotować z budżetu? Miasto nie może przeprowadzić inwestycji bo "kibole" protestują .Przecież Prezydent miasta realizuje uchwałę podjętą przez radnych wybranych w wyborach przez mieszkańców Warszawy.

jip
22-07-2009, 13:47
Jakie to uroczo typowe.Te uczone sformułowania.
Mam w tym swój cel pewnikiem, bo a nuż handluję pod PKiN?
Mówię swoje zdanie.
I opieram je nie tylko na przekazach TV.
ps.fajny awatarek.
Nie posądzałem Cię, że tam handlujesz, pewno wolisz konie, zresztą ja też, a moje zdanie to - kupcy zachowali się jak smarkacze, wiedzieli dawno, że tak być może i musi, ale myśleli, że znowu prezent dostaną a w środku Warszawy będzie idiotyczny blaszak stał, no i jeszcze Kurski przyleci im z pomocą albo inszy z... dobra wszyscy wiedzą .... nie musisz piesku podpowiadać
Dzięki za uznanie dla mojego awatarka, w naturze jeszcze fajniejszy...

Scarlett
22-07-2009, 14:10
Uważam, że lokalizacja była korzystna i nie brali pod uwagę jakiekolwiek zmiany. Dalej mi szkoda tych ludzi, bo wiem z własnego doświadczenia jaka ważna jest lokalizacja. Biorąc pod uwagę asortyment, to był chyba na każdą kieszeń. Ktoś produkuje buble i ktos produkuje markowe rzeczy, ale to nasza kieszeń wybiera.

Lila
22-07-2009, 14:29
Ewikomega...zgadzam się z każdym słowem,które napisałaś.

I jeszcze , pamiętając iż apogeum kryzysu przed nami...

W dniu wczorajszym Pani Prezydent Hanna Gronkiewicz Waltz zarządzeniem nr 3394/2009 wprowadziła regulamin wynagrodzenia pracowników Urzędu m.st. Warszawy. Ciekawy wybór dnia.

Przepisy regulaminu dotyczące przyznawania nagród dla urzędników są teraz dla miasta bezwzględne: urzędnicy otrzymają nagrody "nie rzadziej niż 3 razy w roku" a Ratusz jest zobowiązany do przeznaczenia na urzędnicze premie "co najmniej 10% planowanych środków na wynagrodzenia".

Nie odbiega to od aktualnie stosowanej praktyki, ale teraz urzędnicy już nie muszą się obawiać, iż w tym lub przyszłym roku, w ramach ogłoszonego "solidaryzmu administracji miasta" ktoś sięgnie po ich nagrody.

Następnym razem gdy Grzegorz Schetyna będzie nudził coś o nagrodach, rozłoży się rączki i powie "Co zrobić, taki jest regulamin".


Mnie szkoda ludzi, mimo wszystko.
To nie byli krezusi, niestety.
A teraz państwo, czyli my, musi ich wziąć na utrzymanie.

ewikomega
22-07-2009, 14:35
Uważam, że lokalizacja była korzystna i nie brali pod uwagę jakiekolwiek zmiany. Dalej mi szkoda tych ludzi, bo wiem z własnego doświadczenia jaka ważna jest lokalizacja. Biorąc pod uwagę asortyment, to był chyba na każdą kieszeń. Ktoś produkuje buble i ktos produkuje markowe rzeczy, ale to nasza kieszeń wybiera.

Tak lokalizacja była korzysta i prezydent Warszawy Kaczyński dał kupcom nadzieję w 2005r. przedłużając umowę handlu w blaszaku, a teraz obecna prezydent ma problem:mad:
asortyment towaru jest taki i siaki ale głównie polski:)
, a kupcy Warszawscy to nie są "kibole"-Wacławie46:)

jip
22-07-2009, 15:14
A ja się tutaj z Ewą nie zgadzam, Kaczyński przedłużył im do końca 2008, wiedzieli, że im się to kończy i przestańcie się wygłupiać, chyba, że blaszaki mają być wizytówką stolicy.....

tadeusz50
22-07-2009, 15:21
Teraz zobaczyłem zdjęcie w Wyborczej. Jak ono wiele mówi panienka z piwem i kamieniem. Oj dziecko, brzydko się bawisz z tyłu kolżanka z takimi samymi "pociskami"

http://wyborcza.pl/1,76842,6846136,Bitwa_o_hale.html

waclaw46
22-07-2009, 15:58
Jak można nazwać osoby które rzucają kamieniami używają wulgarnych słów jak nie " kibolami lub motłochem " przecież ulica nie może zawładnąć Polską.Są przyjęte normalne drogi jak odwołanie czy przekonanie o słuszności radnych,przedstawicieli mieszkańców stolicy.
Przecież nikt z nas nie sądzi że lokalizacja na przeciw Pałacu Kultury jest nie korzystna .Najdroższe działki są w tym miejscu i wszyscy zdają sobie sprawę że na samej lokalizacji można było by zarobić po roku czy dwóch sprzedając działkę.
Ja na miejscu Kaczyńskiego też bym jak on podrzucił " kukułcze jajo " nowym rządzącym ,dając nadzieje kupcom .Prowadząc biznes trzeba trochu realizmu a nie wierzyć w czcze gadanie nawiedzonych polityków.
Ewikomego nie do wszystkich kupców użyłem obrażliwego określenia tylko do tych ,którzy uczestniczyli w tej awanturze gdzie dochodziło do rękoczynów i rzucania kamieniami.

ewikomega
22-07-2009, 16:19
Jak można nazwać osoby które rzucają kamieniami używają wulgarnych słów jak nie " kibolami lub motłochem " przecież ulica nie może zawładnąć Polską.
Ewikomego nie do wszystkich kupców użyłem obrażliwego określenia tylko do tych ,którzy uczestniczyli w tej awanturze gdzie dochodziło do rękoczynów i rzucania kamieniami.
Mam nadzieję;)
Wacławie46 i Tadeuszu osoby z kamieniami używających brzydkich słów- to głównie Ci co szukają wrażeń, lubią jak coś się dzieje (jak to oni mówią zadyma) - oni nic nie mają wspólnego z kupcami-twierdzę tak na podstawie niektórych:) informacji mediów,
oraz mojej własnej oceny wizualnej-(przejeżdżałam wczoraj przez centrum i widziałam masę gapiów jak i "dresiarzy" z ich panienkami;) w ręku trzymających niestety kamienie:mad:

tadeusz50
22-07-2009, 16:37
Słucham krytyki opozycji, trzeba było jeszcze rozmawiać mówią jedni drudzy trzeba było więcej policji od samego początku. No tak rozmawiać następne dziesięć lat i może kolejne trzy rządy. Więcej policji siłą chcieli wziąść od początku. Pewnie najlepiej jak by sam komornik wystąpił przeciw kupcom.

Pani Slowikowa
22-07-2009, 16:37
Teraz zobaczyłem zdjęcie w Wyborczej. Jak ono wiele mówi panienka z piwem i kamieniem. Oj dziecko, brzydko się bawisz z tyłu kolżanka z takimi samymi "pociskami"

http://wyborcza.pl/1,76842,6846136,Bitwa_o_hale.html


Ta to ma pewnie praktyke z tymi kamieniami? Zobaczcie jaki zamach warty co najmniej rzutu kula na olimpiadzie:rolleyes:
Ale te praktyki chyba jej sie nie oplacily za bardzo i kolezanka chyba jej juz wybila zeby w innej zadymie???:mad:

Pani Slowikowa
22-07-2009, 16:44
[B]Ewikomega[/B

Mnie szkoda ludzi, mimo wszystko.
To nie byli krezusi, niestety.
A teraz państwo, czyli my, musi ich wziąć na utrzymanie.

Lila, szkoda ludzi jest zawsze ...... nawet tych glupich. Bo co oni winni ze glupi??

Ale mam tylko jedno pytanie.. Czy ta spolka kupila dzialke pod hale na placu defilad??
Czy hala (jezeli sie nie myle) zostala dla nich zbudowana tylko po to zeby nie stali ze straganami na ulicy?
Jakie wlasciwie ma ta spolka prawa do wlasnosci tych nieruchomosci??
Dlaczego panstwo ma ich brac na utrzymanie??

waclaw46
22-07-2009, 16:46
Ktoś tą zadymę zorganizował na pewno komuchy i ludzie ze wschodu.W wczorajszej telewizji widziałem migawki i tych co byli w środku i tych co wchodzili przez okna.O bardzo biedni nie wiem kto ich zaprosił aby demolować okolicę.Tak samo mówili górnicy po manifestacji w Warszawie i popisie swojej siły i chamstwa pod budynkami rządowymi.

Lila
22-07-2009, 16:57
Wacław, już jest winien, uroczyście ogłoszony przez bufetową.

PiS jest winien.Koniec, kropka.:)
Jakby to się działo 2 lata temu, to płacz poniósłby się w Polskę o braku podpasek i tamponów oraz kanapek dla kupców.


Asia, plac Defilad to ma właścicieli.Jeszcze sprzed wojny.
Kupcy warszawscy -głupi???
A państwo będzie wypłacać zasiłki, więc niejako bierze ich na utrzymanie.

Nie cierpię przemocy bezpośredniej.Było tego.

waclaw46
22-07-2009, 17:04
Aby zmienić nastrój dzisiaj wyczytałem na forum: wnp.pl
Liczba emerytów i rencistów na koniec czerwca wzrosła do 7.552,3 tys z 7mil548,3tys w maju-podał ZUS w komunikacie.
Kwota wypłat emerytur i rent w czerwcu wyniosła 11mld379,5min zł wobec 11mld366 min zł w maju.
W maju nie było podwyżek, odejmując kwoty wypłat czerwiec od maja dzieląc przez ilość o jaką wzrosła ilość emerytów tj 4000 ludzi średnia emerytura w tej grupie 3.375 zł.

Pani Slowikowa
22-07-2009, 17:09
Asia, plac Defilad to ma właścicieli.Jeszcze sprzed wojny.
Kupcy warszawscy -głupi???
A państwo będzie wypłacać zasiłki, więc niejako bierze ich na utrzymanie.

Nie cierpię przemocy bezpośredniej.Było tego.

Pani Walz bardzo zle rozegrala ten konflikt wlasnie uzywajac przemocy i to w dodatku nie policji ale ochroniarzy ktorzy juz sami w sobie nie maja zbyt dobrej opini wsrod spoleczenstwa.

Kupcy warszawscy... (hmmm no powiedzmy ze warszawscy:rolleyes: )sa glupi bo tez zle pokierowali rozmowami i nie umieli sie zadowolic dosc w koncu korzystna oferta miasta, przeginajac pale.
Wiesz kto za duzo chce , fige z makiem dostanie.
Oni dostali ten budynek za darmo ,jezeli sie nie myle, na terenie ktorego nie kupili.. wiec to co zostalo im zaproponowane i tak jest lepsze niz nic.
Nie widze dlaczego panstwo ma ich teraz utrzymywac??

Moze ja tez tak zrobie?? Postawie sobie blaszana chate na srodku miasta... potem aby mnie z niej wyrzucic miasto bedzie musialo sie podjac utrzymywania mojej rodziny:rolleyes:
fajna logika??

Lila
22-07-2009, 17:15
Oni dostali ten budynek za darmo ,jezeli sie nie myle, na terenie ktorego nie kupili

Powtarzam po raz drugi.
Przed wojną były tu kamienice, które stały na jakiś tam działkach.Jedna z nich została odzyskana niedawno przez pana Tadeusza Kossa.Odsprzedał ją pod stację metra.

Jeśli miasto Ci pozwoli, to postaw sobie chatę.

ps.dodam,że inwestycje mają pierwszeństwo zawsze.Tylko,że w Strasburgu już chyba parę wniosków leży.

Lila
22-07-2009, 17:25
Aby zmienić nastrój dzisiaj wyczytałem na forum: wnp.pl
Liczba emerytów i rencistów na koniec czerwca wzrosła do 7.552,3 tys z 7mil548,3tys w maju-podał ZUS w komunikacie.
Kwota wypłat emerytur i rent w czerwcu wyniosła 11mld379,5min zł wobec 11mld366 min zł w maju.
W maju nie było podwyżek, odejmując kwoty wypłat czerwiec od maja dzieląc przez ilość o jaką wzrosła ilość emerytów tj 4000 ludzi średnia emerytura w tej grupie 3.375 zł.

I kto będzie na nas pracował?

Pani Slowikowa
22-07-2009, 17:26
Powtarzam po raz drugi.
Ten teren jest punktem spornym..

No wiem, przeciez

Ale to nie zmienia stanu rzeczy czy ten teren jest punktem spornym czy nie.
Wazne jest ze nie nalezy on w zadnym wypadku do spolki kupieckiej ktora go tylko dzierzawila tymczasowo.
Jezeli nie zglosza sie prawowici wlasciciele to miasto ma prawo tymi terenami zarzadzac dla dobra ogolu.

Kupcy zaraz po stanie wojennym zajeli swoimi straganami plac nie majac zadnego na to pozwolenia od zarzadu miasta. Tylko po to zeby nie zabierac ludziom chleba, miasto poszlo im na reke budujac im blaszanke. Daj mu palec a za dlon chwyci.

Lila
22-07-2009, 17:34
Mnie się nie podoba metoda ZOMO.Pamiętam pały i gaz.
Jeśli chodzi o stoiska z 'chińszczyzną' zdanie mam określone.Omijam.

Pani Slowikowa
22-07-2009, 17:39
Mnie się nie podoba metoda ZOMO.Pamiętam pały i gaz.
Jeśli chodzi o stoiska z 'chińszczyzną' zdanie mam określone.Omijam.

Ja tez nie podzielam tych metod i uwazam ze Walz nie nadaje sie na prezydenta Warszawy.. jezeli nie umie rozegrac takich sytuacji tak aby wilk etc... etc..
Mozna bylo wyrzucic tych ludzi inaczej ale nie robic takiej rozroby . Teraz wszyscy sie z nas smieja.. i to tuz przed rocznica PW:mad: :mad:

Alsko
22-07-2009, 18:08
Biedni tracący pracę i dorobek życia ludzie? Czy kupcy dostali wypowiedzenia z dnia na dzień? W Śródmieściu Warszawy ma nadal stać blaszak? Nie wystarczy ozdóbka w postaci "wizytówki"- PKiNu? Przed KDT na placu był Marcpol. Odszedł, jakoś obyło się bez rozruchów.
Robiąc taki szum handlowcy liczą na obrońców takich, jakich znajdują i na naszym forum. Właśnie liczą na pamięć pał i gazów. Udzielają wywiadów, właśnie słucham radia. Włos na głowie się jeży, co ci ludzie wygadują. Czy Warszawa ma być miastem bezprawia?
Nie lubię pani G-W, ale... Była umowa, skończyła się. Wyrok zapadł.
Kupcy z innych miejsc są ubożsi od nich. Np. bazary dzielnicowe. Mniejsze, ale bardzo potrzebne, wieloasortymentowe. Kiedy wygasa umowa, też są protesty, a jednak obywa się bez takich ekscesów. Kosztownych w dodatku.

jip
22-07-2009, 19:45
Mnie się nie podoba metoda ZOMO.Pamiętam pały i gaz.
Jeśli chodzi o stoiska z 'chińszczyzną' zdanie mam określone.Omijam.
A mnie się podoba, że ktoś wreszcie umie twardo postawić sprawę i nie pieprzcie, że biedni kupcy, bo nie biedni tylko cwaniacy i myśleli, że nadal będą rżnąć głupa, : "- Ja wiem, że trochę młodzieży, tak spontanicznie, przyłączyło się do nas wczoraj w obronie KDT i jesteśmy im za to wdzięczni - powiedział szef KDT Dariusz Połeć."
To podziękowanie dla tych dziewczyn z butelką piwa i kamieniem w ręce, o których pisze Tadeusz, no i wezwanych na pomoc SMS-ami kiboli.http://images43.fotosik.pl/167/445722db1e5e9e81.jpg
albo taki obrazek:
http://images44.fotosik.pl/167/7a888ec1545cff5b.jpg
ochrona miała ich głaskać? albo prosić na kolanach, żeby łaskawie oddali nie swoją halę? Przestańcie lać łzy nad cwaniakami

ewikomega
22-07-2009, 20:52
A mnie się podoba, że ktoś wreszcie umie twardo postawić sprawę i nie pieprzcie, że biedni kupcy, bo nie biedni tylko cwaniacy i myśleli, że nadal będą rżnąć głupa, Przestańcie lać łzy nad cwaniakami
Jip interesują mnie głównie wątki muzyczne, ale z powodów technicznych jeszcze przez tydzień nie będę się na nich udzielać:mad: i w związku z tym mimo woli wchodzę na wątki wymagające dyskusji i retoryki, które poruszają tematy drażliwe, często zahaczające o politykę-jak ten.
Jip to nie cwaniactwo i nikt nie rżnie głupa -to wykorzystywanie kupców z KDT do gry politycznej przez CWANIAKÓW POLITYKÓW:rolleyes:podaję link -przeczytaj i pomyślhttp://emoty.blox.pl/resource/zhm.gif
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6846270,Jak_politycy_wykorzystali_kupcow_z _KDT.html

jip
22-07-2009, 21:06
Ewa masz rację, o tym wiedziałem, ale kupcy chyba nie są dziećmi z przedszkola, mają swoich mądrych, wiedzieli, że nie tylko Tusk obiecywał, ale wszyscy obiecują wszystko przed wyborami.... dodatkowo kupcy wiedzieli już na pewno od stycznia, że muszą się z blaszaka wynosić, niektórzy jednak to zrozumieli, innych pewno ktoś podpuścił, napuścił no i stało się co się stało... może szeregowi mniej tu winni, ale czapka czyli zarząd powinien mocno dostać po spodniach....
a jeszcze Słowikowa pisze:"uwazam ze Walz nie nadaje sie na prezydenta Warszawy.. jezeli nie umie rozegrac takich sytuacji tak aby wilk etc... etc..
Mozna bylo wyrzucic tych ludzi inaczej ale nie robic takiej rozroby" , może zagłaskać? może przedłużyć umowy? może.. a w końcu morze jest szerokie i głębokie, uważam, że dziewczyna pokazała charakter, wywaliła, i dobrze i takich prezydentów twardych mieć powinniśmy, którzy nie boją się decyzji nawet niepopularnej podjąć...

Lila
23-07-2009, 07:19
uważam, że dziewczyna pokazała charakter, wywaliła, i dobrze i takich prezydentów twardych mieć powinniśmy, którzy nie boją się decyzji nawet niepopularnej podjąć...


Ten i inne argumenty, przekonały mnie, proszę kochanego koleżeństwa.
Ich siła przyszpiliła mnie do podłoża, niczym bielinka kapustnika -szpila entomologa:)...hmmm...nomen omen ,czyż to nie zawód marszałka Niesiołowskiego, tego od oszustów i łobuzów?
Te słowa marszałka też mi coś przypomniały...ach ta pamięć...czyż nie podobnie + warchoły, wypowiadała się Trybuna Ludu.?Kiedy? Nie pomnę, bo tym razem skleroza mnie dopadła.
Oddalam się z tego wątku,dumając nad plastycznością prawa,które niczym plastelinę da się ugniatać zależnie od potrzeb.Bo przecież i pacyfikacja 'Wujka' była jak najbardziej legalna ( poza ostrymi nabojami) i nikt nie znajdzie paragrafu, który złamała władza.
Czyż górnicy kupili sobie kopalnię? Czy państwo, w osobach przedstawicieli, nie miało prawa usunąć ich i im podobnych?
Ówczesna TV twierdziła,że miało....

I dobrze sie stało iż ofiar szturmu na KTD nie było.
Bo ani chybi, prezydent ogłosiłby żałobę trzydniową,a ja jako narodowy żałobnik fatalnie się czuję.Głowa mnie boli i takie tam....

Jednym słowem, dziewczyna pokazała kto rządzi.
Cieszmy się.Najważniejszy jest porządek.

ps.ja na miejscu dziewczyny, wolałabym ogrodzić przyszły plac rozbiórki.I to wystarczyłoby.
Ale to za proste dla prezydĘta Warszawy.

babciela
23-07-2009, 08:59
Wczoraj tłumaczyla mi prawniczka o co tam chodzilo, i wychodzi na to, że to jednak kupcy maja racje- nie przekaże Wam , bo język prawniczy jest mi całkowiecie obcy. A te paly i gaz , nie tu już mnie nikt nie przekona,że byly konieczne. Pani Waltz okazała się tchorzem, malo elastyczna osoba,nie powinna zajmowac takiego stanowiska.Atak(silowy) jest najlepsza obrona- co zostało udowodnione juz parenaście(dziesiąt) lat temu....

babciela
23-07-2009, 09:03
Wacławie, emerytury????- a niech zacznie płacic ta banda darmozjadów składki - to wyjdziemy na swoje- przeciez my utrzymujemy emerytalnie i rentowe paredziesiąt tysięcy ludzi, zwolnionych ze składek....

jip
23-07-2009, 09:45
Ten i inne argumenty, przekonały mnie, proszę kochanego koleżeństwa.
Ich siła przyszpiliła mnie do podłoża, niczym bielinka kapustnika -szpila entomologa:)...hmmm...nomen omen ,czyż to nie zawód marszałka Niesiołowskiego, tego od oszustów i łobuzów?
Te słowa marszałka też mi coś przypomniały...ach ta pamięć...czyż nie podobnie + warchoły, wypowiadała się Trybuna Ludu.?Kiedy? Nie pomnę, bo tym razem skleroza mnie dopadła.
Oddalam się z tego wątku,dumając nad plastycznością prawa,które niczym plastelinę da się ugniatać zależnie od potrzeb.Bo przecież i pacyfikacja 'Wujka' była jak najbardziej legalna ( poza ostrymi nabojami) i nikt nie znajdzie paragrafu, który złamała władza.
Czyż górnicy kupili sobie kopalnię? Czy państwo, w osobach przedstawicieli, nie miało prawa usunąć ich i im podobnych?
Ówczesna TV twierdziła,że miało....

I dobrze sie stało iż ofiar szturmu na KTD nie było.
Bo ani chybi, prezydent ogłosiłby żałobę trzydniową,a ja jako narodowy żałobnik fatalnie się czuję.Głowa mnie boli i takie tam....

Jednym słowem, dziewczyna pokazała kto rządzi.
Cieszmy się.Najważniejszy jest porządek.

ps.ja na miejscu dziewczyny, wolałabym ogrodzić przyszły plac rozbiórki.I to wystarczyłoby.
Ale to za proste dla prezydĘta Warszawy.
Z tego co trochę kumam też prowadzisz albo prowadziłaś firmę, i pewno nad decyzjami kilka lat się nie zastanawiałaś, i nie stawiaj się w w pozycji przyszpilonego bielinka, bo.. czego piesku rżysz.. no widzisz nawet pies się z tego poturbowanego bielinka śmieje i mówi, że nie masz charakteru motylka.... Dla mnie samo to, że blaszak zniknie z centrum Warszawy już jest plusem, a cwaniactwa nie lubię i nie cierpię, a ze strony kupców było cwaniactwo. Widziałem też jak byli potulni niczym baranki.....

waclaw46
23-07-2009, 11:35
http://www.youtube.com/watch?v=4wa91S7XyB0
Rośnie nam nowa grupa kombatantów

Scarlett
23-07-2009, 12:04
Agencja ochroniarska, która atakowała gazem kupców z KDT, dostała za to 167 tys. zł. Od miasta, bez przetargu.

Umowa została podpisana 20 lipca, czyli dzień przed szturmem na Kupieckie Domy Towarowe. Numer zamówienia to Zp/LL/341/II-154/09 - sprawdził portal Niezalezna.pl. To zatem Hanna Gronkiewicz-Waltz, a nie komornik, wynajęła brutalnych ochroniarzy.



Agencja ochrony "Zubrzycki" otrzymała zamówienie z wolnej ręki, warte dokładnie 166 896 zł. Przypomnijmy, że właściciel tej firmy - Sylwester Zubrzycki - został jesienią 2007 r. zatrzymany przez CBA.



Według Biura - Zubrzycki za ustawienie przetargu na usługi ochrony osób i mienia wraz z monitoringiem we wszystkich ośrodkach Centralnego Ośrodka Sportu wręczył zastępcy dyrektora COS łapówkę 300 tys. zł. Zaraz po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach sąd okręgowy rozpatrujący zażalenie Zubrzyckiego uchylił mu niespodziewanie areszt i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia sądowi rejonowemu.

jip
23-07-2009, 12:07
http://www.klub.senior.pl/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=419332:
Tam się wypowiadały te przyszpilone motylki, bielinki, ... cicho no te z kapusty, sam goniłeś dla zabawy, one też się wypowiadały dla zabawy, o wieprzach, o pluciu, o ........tak masz rację co drugie słowo to krzywa, dobra może zakrzywiona, nie znam łaciny, nie potrafię dokładnie przetłumaczyć,
nawet podobno kobietę bili, ale nie widziałem, to chyba ten jeden z bielinków, no bielinek kobieta, nieraz tak się wygłupiają i podszywają pod kobiety....
No teraz to w żadne motylki nie uwierzę... Ty też? no tak myślę,.....
Sagula lubię Cię i nie powtarzaj plotek...

waclaw46
23-07-2009, 12:22
Firma ochroniarska powinna zatrudniać seniorów najlepiej po 70 i na wózkach.Czy ktoś zna treść umowy za co dostała ta agencja 167 tys. bo tylko jest numer zamówienia co podał portal Niezależna.pl no i że byli brutalni nie zauważyłem. Nie dajmy się manipulować pismakom,specjalistom od niedomówień

ewikomega
23-07-2009, 12:34
Firma ochroniarska powinna zatrudniać seniorów najlepiej po 70 i na wózkach..
Dobry pomysł:D http://emoty.blox.pl/resource/upup.gif

jip
23-07-2009, 12:43
Jip interesują mnie głównie wątki muzyczne, ale z powodów technicznych jeszcze przez tydzień nie będę się na nich udzielać:mad: i w związku z tym mimo woli wchodzę na wątki wymagające dyskusji i retoryki, które poruszają tematy drażliwe, często zahaczające o politykę-jak ten.
Jip to nie cwaniactwo i nikt nie rżnie głupa -to wykorzystywanie kupców z KDT do gry politycznej przez CWANIAKÓW POLITYKÓW:rolleyes:podaję link -przeczytaj i pomyślhttp://emoty.blox.pl/resource/zhm.gif
http://miasta.gazeta.pl/warszawa /1,95190,6846270,Jak_politycy_wykorzystali_kupcow_z _KDT.html (http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6846270,Jak_politycy_wykorzystali_kupcow_z _KDT.html)
EEEE-tam czasem trzeba upuścić powietrza i się powkurzać, podobno to na zdrowie wyjdzie, i powinnaś czasem się wkurzyć....:D no i pomyślałem, przeczytałem i gdzieś cos napisałem Pozdrawiam

Pani Slowikowa
23-07-2009, 15:05
Ostatku, juz wystrzelalismy wszystkie naboje. Strzelby puste i nie ma do kogo strzelac bo wszyscy sie zgadzamy (prawie) co do sprawy.. Dziwne to ??
Jezeli porownasz twoja wypowiedz z innymi to mniej wiecej mowimy to samo.

tadeusz50
23-07-2009, 15:06
Myślę podobnie jak ostatek. Powiedzmy dzierżawię od kogoś lokal np. sklep. termin dzierżawy jest co pewien czas przedłużany w końcu właściciel stwierdza, że co innego chce z tym fantem zrobić. Ja nie chcę tego lokalu opuścić powiedzmy bo mam spory zysk. Wyrok sądu mam w pewnym miejscu. Po pewnym czasie przychodzi komornik a ja jestem jeden no może dwoje. panowie towarzyszący komornikowi usuwają mnie siłą. Szumu nie ma bo jestem sam. Tam było dużo kupców i musiały być użyte odpowiednie siły. Zrobił się szum medialny, gratka w czasie sezonu ogórkowego.

Pani Slowikowa
23-07-2009, 15:09
.

ps.ja na miejscu dziewczyny, wolałabym ogrodzić przyszły plac rozbiórki.I to wystarczyłoby.
Ale to za proste dla prezydĘta Warszawy.


Ale ty Lila nie jestes prezydentem Warszawy... a szkoda:)

Alsko
23-07-2009, 15:34
Oj, Ostatko! :confused:

ostatek
23-07-2009, 15:46
Oj, Ostatko! :confused:
Jako przyganę to odebrałam... sorkuję, upał taki, że resztka wody w głowie wyschła.

Alsko
23-07-2009, 15:53
Ostatko :):)
Nie przygana to była!!!

Ja też ugotowana w saharyjskim piecu, więc tylko sprostowanie jeszcze: Araad wspomniał o wyroku.