PDA

View Full Version : Czy to...nienawiść..??


zdzislaw.bedrylo
26-08-2009, 20:29
Ja nie czuję nienawiści do Rosjan i Narodu Rosyjskiego...
Te uczucie jest mi obce.....
Ja raczej czuję do nich pogardę za haniebne przeistaczanie faktów,które nas obrażają.
Ich system wartości w dalszym ciągu jest chory i oni dalej są poddawani indokrynowaniu masowym,który czyni spustoszenie
w ich umysłach...Stałe wmawianie kłamstw skutkuje tym,że oni
sami w to wierzą i to niestety utrwaliło się na dziesięciolecia...
Uporczywa propaganda potrafi czynić ogromne szkody w ich świadomości.....Rosjanie od młodych lat uczyli się zakłamanej
historii i to teraz widzimy w obecnym czasie....
Kadra radzieckich a teraz rosyjskich historyków,wzorem Tow.
Stalina pokazuje jak można manipulować historią na potrzeby
Kremla.To są mistrzowie kłamstwa....Biją wszelkie rekordy
manipulacji.....Tak to pokazuję Państwowa Telewizja Rosji..
Obawiam się,że historia ich nic nie nauczyła...Oni umrą z przekonaniem,że tak musi być bo tak oświadczył Prezydent Rosji i jego kolega Premier Putin..

Lila
26-08-2009, 21:32
Tak Zdzisław.
Ale ja boję się ich nienażartej pychy, która nam się objawi w przeddzień wizyty Putina na Westerplatte.
Bo na ten dzień są szykowane nowe rewelacje. Jakby specjalnie, aby pokazać Polaczkom, gdzie ich miejsce.
A na sprzeciw naszych maleńkich ludzików przy władzy, nawet nie ma co liczyć.

Mavronka Freydis
29-08-2009, 16:13
A na sprzeciw naszych maleńkich ludzików przy władzy, nawet nie ma co liczyć. Pewnym grupom w Rosji bardzo zalezy, aby sprowokowac polski rzad do ostrej reakcji.

Lila
29-08-2009, 17:03
Pewnym grupom w Rosji bardzo zalezy, aby sprowokowac polski rzad do ostrej reakcji.

Oczywiście, bo i data nieprzypadkowo dobrana.

Niemniej, jak Putin będzie już w Polsce to można chyba coś wspomnieć, a nie ogon podkulać.:)

Mavronka Freydis
29-08-2009, 17:16
Oczywiście, bo i data nieprzypadkowo dobrana.

Niemniej, jak Putin będzie już w Polsce to można chyba coś wspomnieć, a nie ogon podkulać.:)Premier Tusk napewno odniesie sie do tej prowokacji, ale nie moze ten temat zdominowac rozmow, o Katyniu i o dostawach gazu.

Lila
29-08-2009, 17:18
Premier Tusk napewno odniesie sie do tej prowokacji, ale nie moze ten temat zdominowac rozmow, o Katyniu i o dostawach gazu.

Nie sądzę, aby temat gazu był w ogóle poruszony.

ps. Nie wierzę aby Tusk poruszył ten temat.

Mavronka Freydis
29-08-2009, 17:47
Nie sądzę, aby temat gazu był w ogóle poruszony.
ps. Nie wierzę aby Tusk poruszył ten temat. Przyblizony temat rozmow poznamy dopiero po fakcie.Wizyta Putina nie jest "wizyta robocza" dlatego bedzie scisle przestrzegany protokol dyplomatyczny, a on przewiduje odmowe rozmowy jesli nie zostala wczesniej zaplanowana.

Lila
29-08-2009, 18:04
Wiemy o tym, Mavronka.

ps.odmówi czy nie odmówi. Nie o to chodzi.
Jednak będą przemówienia.

Mavronka Freydis
30-08-2009, 02:51
Wizyte Putina bedzie obserwowac cala Europa. Oczekuje sie od premiera Rosji gestu pojednania w stosunku do Polski.Slowa przemowien mozna lepic jak plasteline, ale pobyt Putina w Polsce to szansa na dialog. Bez niego zapanuje chaos, gdzie celowo podsycana nienawisc cofnie nas do czasu zimnej wojny.

Lila
30-08-2009, 08:59
Z tym tylko, że jeśli ktokolwiek myśli, iż to co się dzieje w Rosji - dzieje się bez jego wiedzy, to jest naiwny jak dziecko.

Mavronka Freydis
30-08-2009, 10:19
Putin chcac uniknac odpowiedzi na trudne pytania stara sie podwazyc ich zasadnosc. W tej metodzie nie jest tworczy. Jako byly szef biura bezpieczenstwa narodowego, a wczesniej rezydent wywiadu KGB w Niemczech wybral "atak prewencyjny". Poniewaz nie moze odmowic rozmowy z polskim premierem ucieka sie do prowokacji. Zobaczymy jak sie zachowa w Gdansku. Jakby nie bylo dla obu stron jest to wazne spotkanie.

senior A.P.
01-09-2009, 15:39
Premier Putin nie ma sklonnosci prowokacyjnych choc na tym dobrze sie zna i byl w tym kieunku szkolony.Prowokatorzy zawsze skrywaja sie za plecami tych na ,ktorych spoczywa odpowiedzialnosc.
Rosja jest w fazie "samolustracji wymuszonej",szczegolnie rosyjskie media.
Rosjanie ze slowianska dusza to dobrzy ludzie.

siekierka
02-09-2009, 10:51
Ja nie czuję nienawiści do Rosjan i Narodu Rosyjskiego...
Te uczucie jest mi obce.....
Ja raczej czuję do nich pogardę za haniebne przeistaczanie faktów,które nas obrażają. ...

Nienawiść, to dyżurne określenie specjalistów od poprawności politycznej, na ich przeciwników politycznych.
Nienawiść ... przypisuje rabin Weiss wszystkim Polakom ze wsi Jedwabne (i nie tylko)
Nienawiść ... przypisuje "Nasz Adaś" tym, którzy osmielają się myśleć inaczej niż on i jego mamusia w napisanym przez nią podręczniku historii
Nienawiść ... to epitet jakim się obdarza wszystkich, którzy ośmielają się nie popierać myślenia w duchu traktatu z Lizbony i których gorszy moralność "Europejska"
Lubisz jeść ślimaki? Nie? To znaczy że pałasz nienawiścią ! :mad:

Mavronka Freydis
02-09-2009, 11:00
Rosjanie ze slowianska dusza to dobrzy ludzie.
Rosjan od mlodosci poddawano ideologicznemu treningowi co skutkuje umyslowym uzaleznieniem od propagandy. Kazdy przejaw samodzielnego myslenia byl tam tepiony juz na etapie przedszkola. Nieliczne jednostki, ktore oparly sie socjalistycznej pralni mozgow eliminowano, albo okrutnie przesladowano. Dlatego dzisiejsi Rosjanie nie moga zrozumiec, ze sa narody, ktore maja calkiem inne poglady od nich. Podobny trening tylko, ze na wieksza skale przeszli Koreanczycy pod wodza Kim Il-sung'a, (teraz urabia ich Kim Jong-il). Zauroczeni wodzem codziennie dziekuja mu, ze moga rano wstac z maty i zobaczyc go w postaci slonca.

Pani Slowikowa
02-09-2009, 11:22
Lubisz jeść ślimaki? Nie? To znaczy że pałasz nienawiścią ! :mad:


Ha ha ha:D

Pani Slowikowa
02-09-2009, 11:46
Przyblizony temat rozmow poznamy dopiero po fakcie.Wizyta Putina nie jest "wizyta robocza" dlatego bedzie scisle przestrzegany protokol dyplomatyczny, a on przewiduje odmowe rozmowy jesli nie zostala wczesniej zaplanowana.

Nie moge sie powstrzymac od skojarzenia Putina z sredniowiecznym rycerzem w zelaznej zbroi.. ktory idzie na boj:D Boi sie czy co??

Mavronka Freydis
02-09-2009, 12:33
Nie moge sie powstrzymac od skojarzenia Putina z sredniowiecznym rycerzem w zelaznej zbroi..
Putin swoim zachowaniem bardziej nawiazuje do tradycji rosyjskich przywodcow z czasow ZSRR niz sredniowiecznych rycerzy.

Pani Slowikowa
02-09-2009, 12:38
Putin swoim zachowaniem bardziej nawiazuje do tradycji rosyjskich przywodcow z czasow ZSRR niz sredniowiecznych rycerzy.
Taaaaak.. na pewno tak.:) Ale mnie chodzilo o ta zelazna zbroje no i o strach Goliata przed Davidem;)

senior A.P.
02-09-2009, 14:44
Tak,tak ! Nienawisc to straszna przywara czlowieka !
Warto sie blizej przygladnac,kto kogo nienawidzi.Dla przykladu w USA obserwuje ANTYPOLONIZM !!!
Wystarczy byc Polakiem aby pewien narod cie nienawidzil,malo tego judzi innych do tej nienawisci.

Mavronka Freydis
05-09-2009, 18:42
Dla przykladu w USA obserwuje ANTYPOLONIZM !!! Najwiekszy "antypolonizm" panuje w skupiskach polskich emigrantow konkurujacych miedzy soba na rynku pracy. Dotyczy to takze krajow Europy (Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Niemcy). Zdesperowani i sfrustrowani emigranci dopuszczaja sie roznych wykroczen przezco niechlubnie sie rozslawiaja.

senior A.P.
13-09-2009, 08:21
Mila Pani Navronko !
Czy Pani zna emigracyjny rynek pracy Polakow ?
Bo ja tak - jestem na takim rynku juz dwadziescia lat w USA i mam inne zdanie .
Miedzy Polakami nie ma "antypolonizmu" ,noooo ,chyba ,ze sa to "polacy" innego pochodzenia narodowego ale z polskim obywatelstwem (innym tez) i pieknie brzmiacymi polskimi nazwiskami.
Nie mamy tez polskich mediow ,chociaz wsrod Polonii sa media polsko jezyczne niezbyt przychylne naszej nacji. Mamy tez polskie parafie - a jakze i z odpowiednimi duszpasterzami.
O wszystko zadbano , a najbardziej o wlasny interrrres !
Dyskutujemy jeszcze ?

Mavronka Freydis
13-09-2009, 16:13
Dyskutujemy jeszcze ?
Oczywiscie, ale dyskusja musi miec temat, bo enigmatyczne wypowiedzi nie moga byc podstawa do zadnej rozmowy. Lubie stawiac sprawy jasno, zeby byc dobrze zrozumiana. Znam polskie srodowiska emigracyjne. W USA mieszkalam wiele lat zaraz po wyjezdzie z Polski. Mam tam wielu polskich przyjaciol. Kiedy polskie wladze pozbawily nas (cala rodzine) obywatelstwa przyjelismy paszporty amerykanskie. Teraz mam az trzy obywatelstwa, a gdyby nie przepisy pewnie mialabym cztery (moj maz byl Szwajcarem). Nie unikam zadnego tematu, ale tak jak napisalam na wstepie lubie konkrety.

Pani Slowikowa
13-09-2009, 16:41
Najwiekszy "antypolonizm" panuje w skupiskach polskich emigrantow konkurujacych miedzy soba na rynku pracy. Dotyczy to takze krajow Europy (Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Niemcy). Zdesperowani i sfrustrowani emigranci dopuszczaja sie roznych wykroczen przezco niechlubnie sie rozslawiaja.

Antypolonizm to nie jest zadna nowosc ostatnich emigrantow.
W Stanach jest on gleboko zakorzeniony w mentalnosci Amerykanow juz od wiecej niz stu lat. :mad:

Emigranci nieraz faktycznie zachowuja sie jakby chcieli potwierdzic te stereotypy.
Tak jak zachowuja sie czesto ofiary ktore sa posadzane o przestepstwa.
Wyzsza szkola jazdy ......
manipulacji psychologicznej.??
Ofiara czuje sie winna.

Wszyscy mysla ze jestem glupkiem? To ja im pokaze jak moze zachowywac sie prawdziwy glupek:mad:

Mavronka Freydis
13-09-2009, 17:17
Antypolonizm to nie jest zadna nowosc ostatnich emigrantow.
W Stanach jest on gleboko zakorzeniony w mentalnosci Amerykanow juz od wiecej niz stu lat. :mad:
Stany to kraj wszystkich kultur swiata. Kazdy moze tam odnalezc samego siebie. Jak ktos jest "niestabilny umyslowo" to znajdzie bez trudu podobnie myslacych i moze sie wyzywac do woli. Generalnie istnieje podzial na Latynosow, Arabow Afroamerykanow, Zydow (ortodoksow), Azjatow i bialych (rasy kaukaskiej). W ramach kazdej z tych grup sa podgrupy. Ciekawe, ze ci co pracuja i czegos sie dorobili nie bawia sie w zadne podzialy. Najwiecej pretensji maja zawsze nieudacznicy, ktorych zreszta kara samo zycie.
Kazdy kto byl na Podhalu (i nie tylko tam) moze zobaczyc piekne bogate domy wybudowane za pieniadze przywiezione z "za wody". Wlasciciele ciezko pracowali na to co dzisiaj posiadaja. Wystarczy zastukac do drzwi i zapytac co mysla o podzialach narodowosciowych w Ameryce i czy mialy one jakis wplyw na ilosc pieniedzy ktore zarobili.

Pani Slowikowa
13-09-2009, 19:51
Kazdy kto byl na Podhalu (i nie tylko tam) moze zobaczyc piekne bogate domy wybudowane za pieniadze przywiezione z "za wody". Wlasciciele ciezko pracowali na to co dzisiaj posiadaja. Wystarczy zastukac do drzwi i zapytac co mysla o podzialach narodowosciowych w Ameryce i czy mialy one jakis wplyw na ilosc pieniedzy ktore zarobili.


Noo, Mavronko, mowimy o dwoch roznych sprawach.

Pieniadze i sposob ich zarabiania to nie wszystko.

Poza tym ,ci co powystawiali sobie piekne wille w Polsce to ci co wrocili.

Mavronka Freydis
14-09-2009, 03:18
Noo, Mavronko, mowimy o dwoch roznych sprawach.
Po co szukac wroga za oceanem?http://opole.naszemiasto.pl/wydarzenia/1039761.html

tadeusz50
14-09-2009, 07:22
Po co szukac wroga za oceanem?http://opole.naszemiasto.pl/wydarzenia/1039761.html


W opublikowanym w sobotę oświadczeniu, kadłubowy związek Andrzeja Rocznioka i Rudolfa Kołodziejczyka określa deklarację o nieagresji podpisaną z Niemcami przez Piłsudskiego w 1934 roku mianem paktu Hitler-Piłsudski. Według ZLNŚ, Polska umożliwiła odbudowującej swą potęgę III Rzeszy wyjście z izolacji międzynarodowej, a przyłączenie przez Polskę Zaolzia%07w 1938 roku było wsparciem polityki Hitlera.


Zawsze znajdzie się grupka osób twierdząca, że czarne jest białe, bądź odwrotnie białe jest czarne. Tak jest na całym świecie.

senior A.P.
14-09-2009, 09:14
To prawda,ze spolecznosc amerykanska jest wielonarodowa i wielokulturowa ale jak by tak zapytac obywatelke z trzema paszportami ,ktora narodowsc w USA wybija sie na "czolo przewodzace" i rzadzace Ameryka ,to co nam napiszesz Mawronko ?
Lubie dyskusje o konkretach i faktach .
Dla przykladu kogo najwiecej zasiada z jakiej narodowosci w Kongresie i Senacie USA , jaka jest ich przewaga nad innymi nacjami .Ja tam nie moge sie dopatrzec Amerykanina pochodzenia z czystej polskiej krwi - dlaczego ?

Wzrok i sluch mam jeszcze jako taki,zauwazyc mozna podobne do polskich nazwiska ale dostrzegam jakas bariere dla Amerykanow polskiego pochodzenia do wladzy w USA i to nawet na nizszych poziomach.Cos w tym musi byc - prawda ?

Mavronka Freydis
14-09-2009, 11:08
To prawda,ze spolecznosc amerykanska jest wielonarodowa i wielokulturowa ale jak by tak zapytac obywatelke z trzema paszportami ,ktora narodowsc w USA wybija sie na "czolo przewodzace" i rzadzace Ameryka ,to co nam napiszesz Mawronko ?Domyslam sie, ze chodzi o Zydow, ale co z tego wynika? Czy Zydzi chamuja innym nacjom dostep do zdobycia wyksztalcenia i piecia sie po drabinie spolecznej? Czy to wina Zydow, ze polscy emigranci wyspecjalizowali sie w rozbiorce domow z azbestu, renowacji i sprzataniu, a nie w bankowosci i polityce? Prawo w USA bardzo surowo karze za stosowanie segregacji rasowej i religijnej (equal employment opportunity & anti-discrimination laws). Oczywiscie wiem, ze obie nacje dokuczaja sobie wzajemnie na lamach prasy i przy okazji roznych wypowiedzi. Zydzi maja wieksze mozliwosci wiec sa bardziej w tym skuteczni. Tupanie nogami, miotanie przeklenstw i podnoszenie srodkowego palca nic nie zmieni. Uwazam, ze nalezy bardziej zajac sie integrowaniem tych dwoch narodow niz podkreslaniem roznic miedzy nimi. Najlepiej ignorowac zaczepki malych pieniaczy, ale z drugiej strony ostro reagowac na ew.obrazliwe wypowiedzi ludzi zajmujacych stanowiska w hierarchi spolecznej.

jano43
14-09-2009, 16:28
Fakt zajęcia Zaolzia i okoliczności w jakich to nastąpiło (podobno leżącego się nie kopie) to raczej niezbyt chlubne wydarzenie w naszej historii.Ciężko było nam się do tego niecnego postępku przyznać.Taka rodzima odmiana moralności Kalego.I memento;kto czym wojuje od tego ginie.

Pani Slowikowa
14-09-2009, 16:31
Po co szukac wroga za oceanem?http://opole.naszemiasto.pl/wydarzenia/1039761.html


Moj Boze!!! Prawda to:mad:

Mavronko, ja jestem jednak za tym oceanem ( USA)

Przypomnialas mi o mojej ex-klientce:mad: Slazaczce.

Mowila czysciusienkim polskim jezykiem ze cyt." Ona tak nienawidzi Polakow.... jak Hitlera":mad:

Cos strasznego!! Czym mysmy tak sie narazili?? W porownaniu do takich narodow jak Niemcy czy Rosja??
To my przeciez jestesmy aniolami!!

Moja mama kiedys powiedziala ze nas nienawidza ,bo nigdy nie poddajemy sie i mamy czelnosc byc dumni z tego ze jestesmy Polakami..Moze my jestesmy zbyt hardzi??

Czy fanazja alla polacca to taka niefajna sprawa??

Wezcie takich Czechow np.. Typowe ciele ktore dwie matki ssie.

Pani Slowikowa
14-09-2009, 16:39
Oczywiscie wiem, ze obie nacje dokuczaja sobie wzajemnie na lamach prasy i przy okazji roznych wypowiedzi. Zydzi maja wieksze mozliwosci wiec sa bardziej w tym skuteczni. .

Ale dlaczego?? Dlaczego sobie dokuczaja?? Od czego to sie zaczelo?

Lila
14-09-2009, 20:46
Ale dlaczego?? Dlaczego sobie dokuczaja?? Od czego to sie zaczelo?
A kto to pamięta? Jest jak jest.

Malgorzata 50
14-09-2009, 20:56
Poloecam wam wspaniała analizę czym jest Rosja Sowiecka Rosjanie i komunizm w Europie Wschodniej w książce wigierskiego pisarza Sandora Marai "Ziemia..ziemia" nie ma w niej zawziętości ,nienawiści jest beznamiętna obserwacja intelektualisty przemian ,które zachodzą wokół -zaczyna się w 1944 -i to jest chyba tym bardziej wstrząsające .Uprzedzę wykład i powiem ,że obserwacja dotyczy społeczeństwa ,które najpierw uległo faszyzmowi ,później komunizmowi i jest z powodu języka najbardziej samotnym społeczeństwem w Europie.Ale wymowa tej książki jest bardzo uniwersalna.Nigdy nie czytałam tak trafnego i przerażającego opisu sowieckiej ekspansji w sferze fizycznej i intelektualnej

Malgorzata 50
14-09-2009, 21:01
Asiu -a może dla tego ,że wiecznie się ze wszystkimi porównujemy i zawsze nam wychodzi na tych wszystkich niekorzysć .Ja tez nie jestem nadmierną miłośniczką naszych cech narodowych ,choć daaaleko mi do opinii twojej Ślązaczki.Uważam ,że fajny dosc z nas naród ale ami lepszy ani gorszy od innyych i pora przestać powtarzać legendy a raczej spojrzec prawdzie w oczy i przyznac ,ze bywamy piekni i wspaniali ale także mali i bardzo brzydcy.

Pani Slowikowa
14-09-2009, 21:30
Asiu -a może dla tego ,że wiecznie się ze wszystkimi porównujemy i zawsze nam wychodzi na tych wszystkich niekorzysć .Ja tez nie jestem nadmierną miłośniczką naszych cech narodowych ,choć daaaleko mi do opinii twojej Ślązaczki.Uważam ,że fajny dosc z nas naród ale ami lepszy ani gorszy od innyych i pora przestać powtarzać legendy a raczej spojrzec prawdzie w oczy i przyznac ,ze bywamy piekni i wspaniali ale także mali i bardzo brzydcy.

Nie wszyscy sie porownuja.. Ale trudno jest nie wpasc w pulapke jak ktos wciaz prowokuje..
mysle ze w naszym narodzie nie ma niczego specjalnego ani innego od innych

jest tylko to ze chcemy zyc w spokoju a tu wciaz ktos nas chce zniszczyc jak nie wojna to obelgami i oszczerstwami.

senior A.P.
14-09-2009, 22:35
"Czy to .... nienawisc ...?? " - osobiscie uwazam,ze nie ze strony Polakow .
Aby poznac "polska dusze" trzeba ja wpierw posiadac ze swych polskich rodzicow.Ile to juz lat minelo od ochrzeczenia Polakow i wprowadzenia chrzescijanstwa na naszych ziemiach .Zapoznano nas (nauczono o nim) z Bogiem w trzech postaciach,ktore chyba nie trzeba wierzacym Polakom wymieniac i wtedy to wlasnie zaczely sie klopoty ,ktore trwaja do dzis .Zapoznano nas z Dekalogiem,z ktorym nie wszyscy Zydzi sie zgadzaja i go przestrzegaja .Zreszta maja oni swoje swiete ksiegi inne i odmienne,spisane dla siebie i we wlasnym jezyku . Nam napisano Biblie.
Aby nie wglebiac sie w nie i nie powodowac burzliwej dyskusji zapytam :
Po co je bylo tworzyc przez tysiace lat w tym "nasze" Pismo sw. dla niezydow i Zydow ?
Czy przypadkiem z tych ksiag nie wynika odwieczna wojna miedzy narodami ,religiami,wierzeniami az po kasty ???
Zastanawiam sie czy jedna religia zniosla by NIENAWISC a ludzie wreszcie zaczeli sie kochac i szanowac ?

Malgorzata 50
15-09-2009, 01:09
Nie wszyscy sie porownuja.. Ale trudno jest nie wpasc w pulapke jak ktos wciaz prowokuje..
mysle ze w naszym narodzie nie ma niczego specjalnego ani innego od innych

jest tylko to ze chcemy zyc w spokoju a tu wciaz ktos nas chce zniszczyc jak nie wojna to obelgami i oszczerstwami.
Ale my się nie dajemy,hej, szable w dłoń.......

Mavronka Freydis
15-09-2009, 02:37
Aby poznac "polska dusze" trzeba ja wpierw posiadac ze swych polskich rodzicow....Zapoznano nas z Dekalogiem,z ktorym nie wszyscy Zydzi sie zgadzaja i go przestrzegaja... I to jest wytlumaczenie braku milosci miedzy narodami? Czlowiek nieswiadomy ma taka konstrukcje, ze latwo ulega wplywom i jak sam czegos nie rozumie to zaraz wypelnia luke niewiedzy "zaslyszanymi madrosciami".

Mavronka Freydis
15-09-2009, 04:08
Mowila czysciusienkim polskim jezykiem ze cyt." Ona tak nienawidzi Polakow.... jak Hitlera"
Cos strasznego!! Czym mysmy tak sie narazili??
To byla wyjatkowo zla kobieta, naprzod zrobila sobie na zlosc zatrudniajac Polke, a pozniej dokopywala sobie jeszcze bardziej obrazajac narodowosc pracownika. Moze liczyla na rewanz?

senior A.P.
15-09-2009, 09:58
"Zaslyszane madrosci" - jakie to masz na mysli mila Pani ?
Jezeli zbiory "ksiag swietych" albo "wytyczne do dzialan" dla danych narodow i nacji ,to uwazam ze racje sa podzielone.

Wychodzac z zalozenia,ze "racje ma" ten co posiada pieniadze i wladze ,to dyskuksja bedzie dluga i "soczysta".
Dozywszy do emerytury mam prawo napisac ,ze zycie juz poznalem ,choc jeszcze nie do konca ale napewno wiem jaki to narod ma pieniadze i wlada tym swiatem.
Zreszta Nowy Porzadek Swiata (NWO) jest juz nam wtlaczany nie tylko do mozgow ale takze odczuwamy to fizycznie i "spijamy jego dobrodziejstwa".
Szczegolnie my starzy seniorzy z rodow biednych ,ktorym juz nawet w banku nieprocentuje a zyc trzeba , nie myslac o hospicjum lub autanazji.
Tu juz nawet malym dzieciaczkom wpaja sie co to takiego hospicjum,chyba nie po to aby wiedzialy co ich w przyszlosci czeka ale jak to dobrze bedzie gdy schorowany czlowiek nie bedzie sie meczyl i po 14 dniach pozegna ten swiat !
Milosc miedzy pewnymi narodami pozwole sobie porownac do milosci psa z kotem ,ktora to milosc rodzi sie na wielu plaszczyznach egzystencji. Jaka ta milosc, jest to tez sprawa dyskusyjna.
Co do rozumowania ,to warto zaznaczyc ,ze wielu prostych ludzi bardzo duzo rozumie ale przemilcza to co wysoce wyksztalceni probuja zaszczepic prostaczkom.
Zastanawiajacym jest mniemanie poczucia wyzszosci bogatych nad biednymi ,a przeciez kazdego czeka koniec . Wtedy bogactwo juz nie ma zadnego znaczenia ,co najwyzej w ceremoniale pogrzebowym jeszcze sie wywyzszymy.
Pycha,brzydka cecha ludzka ,wlasnie dominuje u ludzi bogatych i tych przy wladzy.
Czy to tez bierze sie ze "swietych ksiag" i ich oczytania ?

Pani Slowikowa
15-09-2009, 14:07
To byla wyjatkowo zla kobieta, naprzod zrobila sobie na zlosc zatrudniajac Polke, a pozniej dokopywala sobie jeszcze bardziej obrazajac narodowosc pracownika. Moze liczyla na rewanz?


Nieee ona nie byla jakas specjalnie zla kobieta. Ona po prostu nie cierpiala Polakow. Wszystko inne bylo w normie.

Ona mnie nie zatrudniala tylko kupowala ode mnie. Byla moja klientka. Czyli co??

Acha no i zyla z Polakow i Polek bo miala sklep na Greenpoincie.

Byla Slazaczka i katoliczka.:confused:

Pani Slowikowa
15-09-2009, 14:11
Ale my się nie dajemy,hej, szable w dłoń.......


I konia mi dajcie!!:D
Na kon, na kon!!:D

Ach! Ja tam kocham Polakow!!:D

Nic na to nie poradze.

Mavronka Freydis
15-09-2009, 14:37
Wychodzac z zalozenia,ze "racje ma" ten co posiada pieniadze i wladze ,to dyskuksja bedzie dluga i "soczysta".
Lubie kogiel-mogiel, ale z jajek nie z wyrazow. Nie chce tutaj pisac o hospicjum, eutanazji,"spijaniu dobrodziejstwa", a takze o biednych, bogatych,"nowym porzadku swiata" i swietych ksiegach.

Mavronka Freydis
15-09-2009, 14:49
Nieee ona nie byla jakas specjalnie zla kobieta. Ona po prostu nie cierpiala Polakow. Wszystko inne bylo w normie.
Chyba nie wszystko bylo u tej kobiety w normie. W kazdej spolecznosci mozna sie doszukac ludzi zlych i dobrych, ale to sa poszczegolni ludzie, oni nie reprezentuja narodu jako calosci. Slazaczka tez mowi tylko za siebie i dziwie sie, ze nikt jej nie zwrocil uwagi, ze plecie trzy po trzy.

Pani Slowikowa
15-09-2009, 15:12
Chyba nie wszystko bylo u tej kobiety w normie. W kazdej spolecznosci mozna sie doszukac ludzi zlych i dobrych, ale to sa poszczegolni ludzie, oni nie reprezentuja narodu jako calosci. Slazaczka tez mowi tylko za siebie i dziwie sie, ze nikt jej nie zwrocil uwagi, ze plecie trzy po trzy.

Moze masz racje?? w koncu ja jej mowilam ze jestem Polka a ona jakby tego nie slyszala...
A moze dlatego tak znienawidzila Polakow bo mieszkala w tym emigracyjnym piekielku jakim jest Greenpoint??
Musze przyznac ze tez wialabym z tamtad gdzie pieprz rosnie.

W Brooklinie sa tez skupiska innych nacjii.. i wyglada to raczej jak reprezentacja narodowa w ...... krzywym lustrze.:mad:

Po jakims czasie przezyla zapalenie opon mozgowych i musiala zamknac sklep.

Mavronka Freydis
15-09-2009, 16:04
A moze dlatego tak znienawidzila Polakow bo mieszkala w tym emigracyjnym piekielku jakim jest Greenpoint?? Znam "Little Poland" dosc dobrze. Byl czas kiedy proszono mnie do tlumaczenia na 94 posterunek przy Meserole Avenue. Do dzisiaj mam tam kilku znajomych. Miejsce moze nie jest ciekawe, ale pelne historii. Kosciol Sw. Stanislawa Kostki przy Humboldt Street (pozniejsza Jana Pawla II) w polowie lat 70-tych odwiedzil przyszly papiez, kardynal Wojtyla. Pozniej bywal tam Lech Walesa. Lubialam tam chodzic na pyszne pierogi.

Pani Slowikowa
15-09-2009, 16:22
Znam "Little Poland" dosc dobrze. Byl czas kiedy wzywano mnie jako tlumacza na 94 posterunek przy Meserole Avenue. Do dzisiaj mam tam kilku znajomych. Miejsce moze nie jest ciekawe, ale pelne historii. Kosciol Sw. Stanislawa Kostki przy Humboldt Street (pozniejsza Jana Pawla II) w polowie lat 70-tych odwiedzil przyszly papiez, kardynal Wojtyla. Pozniej bywal tam Lech Walesa. Lubialam tam chodzic na pyszne pierogi.


Nie mialam okazji poznac tej dzielnicy az tak dobrze bo w NY jestem tylko kilka razy do roku.. Bylam w Little Poland... w Little Italy i nie podobalo mi sie.
Chocby te restauracje!! Takie niby polskie czy wloskie.. ale wlasciwie zamerykanizowane.
Tak owszem pierogi sa tam ok ale przeciez w naszej kuchni jest tysiace innych potraw ktore moznaby zaproponowac?
Czy musimy koniecznie slynac tylko z kielbasy, golabkow i pierogow??
To samo co do wloskich restauracji.. Jedzenie tam jest po prostu okropne.
Wszystko wydawalo mi sie tam przestarzale.. jakies nie na czasie.

Mavronka Freydis
15-09-2009, 16:39
Chocby te restauracje!! Takie niby polskie czy wloskie.. ale wlasciwie zamerykanizowane.
Tak owszem pierogi sa tam ok ale przeciez w naszej kuchni jest tysiace innych potraw ktore moznaby zaproponowac?
Czy musimy koniecznie slynac tylko z kielbasy, golabkow i pierogow??
Nie wiem jak teraz, ale 30 lat temu pierogi byly jak u pani Stasi przy rynku w Krakowie. Polska kuchnia ma duzo do zaoferowania najlepiej zagladnac do jadlospisu we "Wierzynku". Palce lizac. Restauracje poza Polska maja jadlospis pod gusta miejscowych klientow. Polacy z Greenpoint wola bardziej proste jadlo wiec takie im sie podaje.

senior A.P.
15-09-2009, 16:45
Lubie kogiel-mogiel, ale z jajek nie z wyrazow. Nie chce tutaj pisac o hospicjum, eutanazji,"spijaniu dobrodziejstwa", a takze o biednych, bogatych,"nowym porzadku swiata" i swietych ksiegach.
Czlowiek nigdy nie chce tego co klopotliwe ,takze odpowiadac na trudne pytania.Czasem tez warto zyc w "niewiedzy" lub mowic "o tym nie slyszalam " Co do hospicjum ,to gdzie o nim myslec gdy jest sie jeszcze zdrowym .
NWO jest juz rzeczywistoscia ,wiedze o nim poglebic mozna w internecie ,co ciekawe - bogaci go jakos nie zauwazaja ,a biedni internetu nie maja .
W USA czesto slyszy sie " no my problem !"
W Polsce problemow nie maja ci co nic nie robia.

Pani Slowikowa
15-09-2009, 16:47
Nie wiem jak teraz, ale 30 lat temu pierogi byly jak u pani Stasi przy rynku w Krakowie. Polska kuchnia ma duzo do zaoferowania najlepiej zagladnac do jadlospisu we "Wierzynku". Palce lizac. Restauracje poza Polska maja jadlospis pod gusta miejscowych klientow. Polacy z Greenpoint wola bardziej proste jadlo wiec takie im sie podaje.

Mysle ze ten jadlospis jest bardziej nastawiony na amerykanski gust.. Masz racje co do tego ze podaje sie to czego oczekuja klienci.. W koncu biznes musi przezyc jakos...:confused:

To jest prawdopodobnie przyczyna mojego braku pieniedzy. W moim biznesie zawsze chcialam byc indywidualistka i malo kiedy sugerowalam sie tym czego chca klienci.:D
Zawsze chcialam im sugerowac co ma sie im podobac. :D

Fajnie mi sie przekomarza z toba Mavronko.. ale musze juz spadac bo ide do pracy.

helenka
15-09-2009, 20:33
Mysle ze ten jadlospis jest bardziej nastawiony na amerykanski gust.. Masz racje co do tego ze podaje sie to czego oczekuja klienci.. W koncu biznes musi przezyc jakos...:confused:

To jest prawdopodobnie przyczyna mojego braku pieniedzy. W moim biznesie zawsze chcialam byc indywidualistka i malo kiedy sugerowalam sie tym czego chca klienci.:D
Zawsze chcialam im sugerowac co ma sie im podobac. :D

Fajnie mi sie przekomarza z toba Mavronko.. ale musze juz spadac bo ide do pracy.
Sugerować klientom co ma się im podobać? Coś jak indoktrynacja. I właśnie to jest przyczyną twojego braku pieniędzy.

Pani Slowikowa
15-09-2009, 20:51
Sugerować klientom co ma się im podobać? Coś jak indoktrynacja. I właśnie to jest przyczyną twojego braku pieniędzy.


Tak masz racje Helenko indokrynacja.. he he , pisze indo i przenosze krynacje;)

helenka
15-09-2009, 21:08
Już po pracy? Biznes i pół etatu ? To druga przyczyna braku pieniędzy.

Pani Slowikowa
15-09-2009, 21:25
Już po pracy? Biznes i pół etatu ? To druga przyczyna braku pieniędzy.
A kto ci powiedzial ze ja juz po pracy?? I ze pol etatu??:D :D

Mavronka Freydis
20-09-2009, 13:49
NWO jest juz rzeczywistoscia ,wiedze o nim poglebic mozna w internecie ,co ciekawe - bogaci go jakos nie zauwazaja ,a biedni internetu nie maja . Domyslam sie, ze chodzi, o "New World Order" - konspiracyjna teorie stworzenia nowego porzadku swiata pod dyktatem jednego super-rzadu.
Nie bardzo chce mi sie wierzyc w tak przedstawiany spisek. Prawda natomiast jest, ze kilku znanych politykow (Winston Churchill, Michail Gorbaczow, George H. W. Bush) wypowiadalo sie na ten temat. Sa ludzie, ktorzy twierdza, ze ten proces juz sie zaczal i powoluja sie na regularne spotkania proglobalizacyjnych politykow.
Temat rzeka i gdyby ktos dolaczyl do dyskusji to byloby o czym pisac.

Pani Slowikowa
20-09-2009, 14:06
Domyslam sie, ze chodzi, o "New World Order" - konspiracyjna teorie stworzenia nowego porzadku swiata pod dyktatem jednego super-rzadu.
Nie bardzo chce mi sie wierzyc w tak przedstawiany spisek. Prawda natomiast jest, ze kilku znanych politykow (Winston Churchill, Michail Gorbaczow, George H. W. Bush) wypowiadalo sie na ten temat. Sa ludzie, ktorzy twierdza, ze ten proces juz sie zaczal i powoluja sie na regularne spotkania proglobalizacyjnych politykow.
Temat rzeka i gdyby ktos dolaczyl do dyskusji to byloby o czym pisac.


Ja w zadne spiski nie wierze.. ale nikt chyba naprawde nie wierzy w rzadne straszne mozliwosci w jakie moze wpasc nasza spolecznosc .. w dodatku na skale swiatowa...:confused:

A moze to extraterrestrials.. chca nami zawladnac???:D :D

senior A.P.
22-09-2009, 12:08
Cytat z wypowiedzi irlandzkiej patriotki Deirdre Manifold :

" Dzien po dniu i godzina po godzinie lancuch zarzadzania prowadzi w strone kontroli calej rasy ludzkiej przez rzad swiatowy .Jesli ktos odwaza sie porownac to do raka ,jest to rak calego miedzynarodowego ciala politycznego,oblakany,dziki guz,ktory z pewnoscia zostanie zlikwidowany przez Boska interwencje,jak stalo sie to z wieza babel."

Rzad swiatowy istnieje nieoficjalnie od 1913 roku.
Wiecej czytaj w sieci net bez tajemnic.

Ciagle mowi sie i pisze o jego "powstaniu" ,o "tworzeniu" ale ostatnio widzimy jego dzialanie na przykladziadzie takich organizacji swiatowych jak zdrowia ,handlu ,zywienia i.... (tu juz nie dopisze,bo post nie przejdzie) ale swiatowej bankowosci to juz napewno nie da sie nazwac spiskowa toria dziejow .
Lichwa kwitnie na calego a owocami jej sa ,bankructwa i upadlosci ,zabieranie domow a nawet samochodow . Wkrotce odczujecie to w Polsce ,bo w USA jest na porzadku dziennym zabieranie domow,mieszkan przez bank ,o samochocadach i innym mieniu nie wspominajac.

Swiat to jedno pastwisko i jeden pasterz !

Mavronka Freydis
24-09-2009, 13:09
Wkrotce odczujecie to w Polsce ,bo w USA jest na porzadku dziennym zabieranie domow,mieszkan przez bank ,o samochocadach i innym mieniu nie wspominajac.
Swiat to jedno pastwisko i jeden pasterz ! Jak zawsze chcesz skierowac rozmowe na swoj ulubiony temat "spiski masonskie", "lobby filosemickie", "tajne protokoly syjonistow", "wielki spisek Fatimy" itd. Jesli moge cos doradzic to zaprzestan czytania tych bzdur, bo dzialaja na Ciebie jak narkotyk. Sa ludzie, ktorzy nie potrafia sobie wytlumaczyc prostych rzeczy i odwoluja sie do teori spiskow.
W Stanach odbiera sie domy ludziom, ktorzy nie sa w stanie ich splacac. Dlaczego jest to masowe zjawisko? Ano dlatego, ze czlowiek znany jest z chciwosci i sam na siebie stworzyl bat. Banki pozyczaly pieniadze kazdemu kto tylko, o nie prosil, a ludzie brali ile wlazlo nie patrzac, ze sami napedzaja niekorzystna dla siebie koniunkture. Im wiecej chetnych do brania tym kredyt stawal sie drozszy. Ci co wzieli ponad swoje kredytowe mozliwosci nie byli w stanie splacac rat. Banki zamiast gotowki otrzymywaly klucze do niesplaconych domow, ktore nagle zaczely taniec. Przegrali wszyscy.
Zrob sobie przerwe w czytaniu narodowcow i zajrzyj do "Financial Review".

senior A.P.
26-09-2009, 11:54
Dziekuje za rady ,ja zyje bez przerwy,zyciorys mam tez dobrze wypelniony .

O toriach spiskowych ,to stara juz plyta .

Teraz mlode pokolenia maja inna swiadomosc czerpana nie tylko z "kazan" twego typu (jestes ze starej szkoly propagandowej i tu ja radze tobie poglebic swoja wiedze na temat globalnej swiadomosci !) ale porozumiewaja sie cicho w cyberprzestrzeni.
Mozesz to sprawdzic na wielu stronach internetowych mlodych ludzi .
Jak widze to sie starzejesz, czego ty nie dostrzegasz i czas ci sie zatrzymaj.
Przyjmij te moje uwagi jako dobra rade ,warto czasem spojrzec w lustro przez dobre okulary jak czynia to mezczyzni przy goleniu.
Polecam strone :
www.globalnaswiadomosc.com
Tam dowiesz sie wiecej co mysla mlodzi ludzie do ktorych nalezy swiat i to po obu stronach "barykady".

Pozdrawiam juz z jesiennej i upalnej nadal Florydy !

Mavronka Freydis
26-09-2009, 18:16
-"Właśnie otrzymaliśmy maila od organizacji IPCC (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi), w którym zostaliśmy poinformowani o niedawno zorganizowanym proteście przeciwko wprowadzaniu w Polsce genetycznie modyfikowanej zywnosci"- (http://www.globalnaswiadomosc.com/dozynkigmoprotest.htm)

Czytam, czytam, czytam... dowiedzialam sie ze ta strone prowadzi dwoje mlodych ludzi, Polakow z Holandii, ktorzy maja problemy zblizone do twoich.
A o modyfikowanej zywnosci powiem tyle, ze nie ma zadnego warzywa ktore obecnie spozywamy, a ktore wystepowaloby na dziko w przyrodzie. Ani marchewka, ani pietruszka, ani ziemniaczek, ani kapustka ani,ani. Wszystko co jemy to wyhodowane sztucznie i genetycznie modyfikowane krzyzowki.
Dzieki jedzeniu tej zywnosci nasi politycy maja klopot i zastanawiaja sie jak przesunac wiek emerytalny, bo zyjemy za dlugo w porownaniu do poprzednich pokolen.

senior A.P.
29-09-2009, 10:34
Jest jeszcze w Polsce zdrowa zywnosc ,szczegolnie ta od drobnych rolnikow (Podkarpacie).Doswiadczylem tego osbiscie bedac w Polsce .Rowniez moga poszczycic sie zdrowa zywnoscia (warzywa ,owoce) wlasciciele ogrodkow dzialkowych.
To tylko rolnictwo na masowa przemyslowa skale truje nas w odmianach wszelkich trucizn !