PDA

View Full Version : Przymusowa sterylizacja - AFERA!!!

Lila
28-08-2009, 09:40
Co Wy na to?
Chodzi o szpital w Szamotułach i sterylizację mamy Róży, dziewczynki o której głośno w Polsce.

tadeusz50
28-08-2009, 09:55
Lekarze przekroczyli swoje kompetencje. Tylko czemu dopiero teraz wyszło szydło z worka? Pewnie niewielu z nas czyta uważnie wypisy ze szpitala. Partner w desperacji poczytał i doczytał się afery.

Basia.
28-08-2009, 09:58
faktycznie zabieg został wykonany tuż po porodzie ale lekarze twierdzą, że macica była uszkodzona i przy następnym porodzie mogłaby pęknąć :confused: mętne jakieś te tłumaczenia, coś jest nie tak. Nie było zagrożenia życia, mogli poinformować pacjentkę o problemach gdyby chciała jeszcze rodzić następne dziecko.

Scarlett
28-08-2009, 10:37
Jeżeli mama Róży nie wyraziła takiej woli, bo niech to wszystko zostanie dokładnie zbadane, to za takie coś powinna być maksymalna kara:mad:
Nie rozumiem dlaczego matce odebrali dziecko, skoro pozostałe są przy niej. Żle mi tu to wszystko pachnie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to najprawdopodobniej chodzi o pieniądze.:confused:

eledand
28-08-2009, 11:36
Jeżeli mama Róży nie wyraziła takiej woli, bo niech to wszystko zostanie dokładnie zbadane, to za takie coś powinna być maksymalna kara:mad:
Nie rozumiem dlaczego matce odebrali dziecko, skoro pozostałe są przy niej. Żle mi tu to wszystko pachnie. Jak nie wiadomo o co chodzi, to najprawdopodobniej chodzi o pieniądze.:confused:
Sagulko jestem z Tobą,ja też nie rozumiem dlaczego tak sie stało.
Moje zdanie jest takie "tym z Opieki nie chce sie doglądać i opiekować się tą Rodziną.Najlepiej zabrać i mają znowu spokój w Gminnym Urzędzie.Ale na takową opiekę nad tym maleństwem to chyba my wszyscy z naszych podatków płacimy.A nowa Rodzina zastępcza ma dodatkowo miesięcznie z parę tysięcy.Może dalej rozwiniemy ten Problem.
Jak u nas patrzą na molestowane dzieci?????????. Dopisuje - to maleństwo było już komuś obiecane jako Rodzinie zastepczej.Machloje powinni być ukarani,ale u nas nikt nigdy za nic nie ponosi odpowiedzialności.Współczuje tej Matce.Dobrze że ktoś tą cała afere podała do Gazet i Telewizji.

Lila
28-08-2009, 12:10
Hmm, a może pacjentka wyraziła zgodę, a teraz liczy na odszkodowanie ?
I to niemałe?

Mar-Basia
28-08-2009, 12:23
faktycznie zabieg został wykonany tuż po porodzie ale lekarze twierdzą, że macica była uszkodzona i przy następnym porodzie mogłaby pęknąć mętne jakieś te tłumaczenia, coś jest nie tak. Nie było zagrożenia życia, mogli poinformować pacjentkę o problemach gdyby chciała jeszcze rodzić następne dziecko.

A od czego cesarka....nie musiala rodzic normalnie? Nie takie "macice" ratowano aby kobieta mogla miec nastepne dziecko. Przed chwila przeczytalam mezowi te wiadomosc - zlapal sie za glowe i wykrzyknal, ze nawet w Czarnej Afryce nie ma takich "barbarzynstw". A wie co mowi - jest z zawodu chirurgiem-ginekologiem. :confused:

Scarlett
28-08-2009, 12:26
Tak Basiu, ja jako Polka wstydzę się na tą decyzję i jestem wściekła.Czekam na dogłębne zbadanie tej mrocznej historii. Może wracamy do średniowiecza, bo w tym kraju już wszystko jest możliwe.

Lila
28-08-2009, 12:30
Tak Basiu, ja jako Polka wstydzę się na tą decyzję i jestem wściekła.Czekam na dogłębne zbadanie tej mrocznej historii. Może wracamy do średniowiecza, bo w tym kraju już wszystko jest możliwe.

Zawsze twierdzę, że z sądem ostatecznym poczekajmy, jak i on na nas poczeka.

Ponoć wyraziła zgodę przed operacją.
Ponoć miała kłopoty ze zdrowiem, także psychicznym.

Nie wyobrażam sobie, żeby ot tak , ktoś został okaleczony.

Mar-Basia
28-08-2009, 12:39
Jezli wyrazila zgode przed operacja to inna sprawa. Musi to gdzies byc w aktach z jej podpisem. Jezeli sprawa przedstawia sie inaczej - niekompetencja lekarza, ktory ponosi wine. Mysle, ze jest ubezpieczony"od wypadku przy pracy". Jednak uszkodzic macice przy porodzie "normalnym" trzeba byc mistrzem sztuki.

Przy cesarskim, tna macice, zszywaja i kobieta moze miec nastepne dzieci.

lawenda
28-08-2009, 12:45
Już pisałam o odebraniu RÓŻY matce w piątym dniu po porodzie, gdzie dziecko karmione było piersią. Ktoś zadecydował że matka nie jest w stanie wychować dziecka ale zabierać dziecko w okresie kiedy kamiona jest najlepszymo naturalnym pokarmem to dla mnie to jest przerażające. Ślędzę losy tej Rodziny i naprawde mają warunki bardzo trudne ale wg mnie nikt nie ma prawa decydować /jeżeli się nie maltretuje dziecka/ o szczęściu dziecka. Czasem biedna rodzina potrafi dać dziecku więcej miłości niż ta bogata i wpływowa.

Scarlett
28-08-2009, 12:56
Róża to czwarte dziecko Wioletty i Władysława. Wychowują już trójkę w wieku 7, 9 i 11 lat. Wszystkie dzieci dobrze się uczą i są zadbane.
Dlaczego odebrano tym skromnym choć biednym ludziom dziecko, dlaczego?

Basia.
28-08-2009, 13:08
Róża to czwarte dziecko Wioletty i Władysława. Wychowują już trójkę w wieku 7, 9 i 11 lat. Wszystkie dzieci dobrze się uczą i są zadbane.
Dlaczego odebrano tym skromnym choć biednym ludziom dziecko, dlaczego?
czwórkę dzieci z poprzedniego związku jej odebrano, w 1997 r. została pozbawiona praw rodzicielskich. Chorowała po śmierci pierwszego partnera, przez długi czas przebywała w szpitalu. Sąd interweniował w sprawie czwórki dzieci na wniosek ośrodka pomocy społecznej.

Lila
28-08-2009, 13:18
Urodziła ośmioro , ale pragnęła jeszcze dzieci.
Wolno jej generalnie.
Jest rodzina co ma 16 -ścioro i jakoś żyją.:)
Wprawdzie na koszt Państwa, ale co to przeszkadza?

lawenda
28-08-2009, 13:19
Ale BASIU, przecież też jest wiadomo że ludzie biedni a nawet w pewnym stopniu niepełnosprawni zawsze maja pod górę. Zawsze są narażeni na łaskę i niełaskę ludzi majętnych. To, że zabrano jej czworo dzieci jeszcze nie dowodzi że nie potrafi wychować tego dziecka z biologicznym, pracowitym starszym ojcem. Dlaczego postąpiono tak radykalnie i bezdusznie.
Jeżeli zaś chodzi o sterylizację matki to narazie nasze oburzenie winno być bardziej stonowane aż się ustali prawdziwość zabiegu z podjęciem decyzji przez lekarza bo narazie to słychać tylko święte oburzenie polityków. W poprzednim dość obszernym wywiadzie z rodziną kobieta nie wspomniała słowem o sterylizacji. Pewnie nie zwróciła uwagi na wypis szpitalny i dopiero teraz któś jej zwrócił na to uwagę ale to jedynie gdybanie i można komuś zrobić wielką krzywdę nie znając faktów.

tadeusz50
28-08-2009, 13:19
Jezli wyrazila zgode przed operacja to inna sprawa. Musi to gdzies byc w aktach z jej podpisem. Jezeli sprawa przedstawia sie inaczej - niekompetencja lekarza, ktory ponosi wine. Mysle, ze jest ubezpieczony"od wypadku przy pracy". Jednak uszkodzic macice przy porodzie "normalnym" trzeba byc mistrzem sztuki.

Przy cesarskim, tna macice, zszywaja i kobieta moze miec nastepne dzieci.
Kobieta ta urodziła przez cesarskie cięcie i jak podają na to (cesarskie cięcie)podpisała zgodę.

Basia.
28-08-2009, 13:20
Urodziła ośmioro , ale pragnęła jeszcze dzieci.
Wolno jej generalnie.
Jest rodzina co ma 16 -ścioro i jakoś żyją.:)
Wprawdzie na koszt Państwa, ale co to przeszkadza?
dla mnie to jest niepojęte, że została poddana sterylizacji bez jej wiedzy i zgody.

Zdzisia
28-08-2009, 13:27
Aferę to z tego wydarzenia zrobili dziennikarze.Zgadzam się,że dziecka nie powinno się odbierać tej rodzinie.I to zostało załatwione.A na zabieg w szpitalu wyraziła zgodę.Za dużo krzyku wokół tej całej sprawy. Czwórka dzieci dla tej rodziny, zważywszy na wiek rodziców i status materialny to aż nadto.I tak pewnie korzystają z pomocy socjalnej.

Basia.
28-08-2009, 13:30
Ale BASIU, przecież też jest wiadomo że ludzie biedni a nawet w pewnym stopniu niepełnosprawni zawsze maja pod górę. Zawsze są narażeni na łaskę i niełaskę ludzi majętnych. To, że zabrano jej czworo dzieci jeszcze nie dowodzi że nie potrafi wychować tego dziecka z biologicznym, pracowitym starszym ojcem. Dlaczego postąpiono tak radykalnie i bezdusznie.
Jeżeli zaś chodzi o sterylizację matki to narazie nasze oburzenie winno być bardziej stonowane aż się ustali prawdziwość zabiegu z podjęciem decyzji przez lekarza bo narazie to słychać tylko święte oburzenie polityków. W poprzednim dość obszernym wywiadzie z rodziną kobieta nie wspomniała słowem o sterylizacji. Pewnie nie zwróciła uwagi na wypis szpitalny i dopiero teraz któś jej zwrócił na to uwagę ale to jedynie gdybanie i można komuś zrobić wielką krzywdę nie znając faktów.
masz rację, nie pochwalam postępowania "różnych czynników" w stosunku do tej kobiety. Napisałam o ósemce dzieci żeby sprostowac informacje zamieszczone przez Elę. Sterylizacja jeżeli doszło do niej bez zgody kobiety jest BEZPRAWIEM i lekarz powinien ponieść konsekwencje.

Mar-Basia
28-08-2009, 13:36
Oh, te filozoficzne uogolniania ubrane w zakrecone w frazesy.
Zawsze,zawsze........Ilu majetnych ludzi pomaga biednym i niesprawnym ? O tym woli sie milczec....niewygodne?:confused:

O wielodzietnych rodzinach siez nie wypowiem. Temat skomplikowany i osobisty. Lepiej by bylo aby te rodziny mialy srodki na odpowiednie wychowanie dzieci....ale jak nie maja...to co zrobic?

Dziekuje Tadeuszu za wyjasnienie, ze kobieta rodzila "przez" cesarskie - w tym przypadku jeszcze bardziej niezrozumiale uszkodzenie macicy....jezeli to wogole prawda. A jezeli prawda, to po zawodowemu nazywa sie "spaprana robota".

Jestem ciekawa ile takich przypadkow jest w Polsce? Ot, tak z ciekawosci. Ale mysle, ze nie wiele.

Lila
28-08-2009, 13:40
http://fakty.interia.pl/news/sad-mala-roza-nie-wroci-do-matki,1356331

Ja już nie jestem pewna swego zdania...wczorajszego.
Faktycznie, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Nie wiedziałam, że to tak wyglądało.

Basia.
28-08-2009, 13:45
jeżeli to jest prawda to postąpili właściwie, powtarzam JEŻELI TO JEST PRAWDA.

Mavronka Freydis
30-08-2009, 06:45
Ja już nie jestem pewna swego zdania...wczorajszego.Rodzice biologiczni dziecka musza miec pierwszenstwo nad rodzina zastepcza. Juz samo zlozenie deklaracji, o chec wychowywania dzieci przez matke powinno spowodowac wydanie jej potomstwa. Zaslanianie sie dobrem dziecka jest formula dosc przewrotna. Sady nagminnie ja stosuja w uzasadnieniach wyroku. Latwiej jest bowiem zabrac dzieci, niz sprawowac kontrole nad rodzina i ew. jej pomagac.

W dawnej Czechoslowacji stosowano sterylizacje na szeroka skale wzgledem obywateli "drugiej kategori" Romow, umyslowo chorych, kobiet recydywistow. Dzisiaj mnoza sie procesy odszkodowawcze. Rzad stoi na przegranej. Cywilizowany swiat uznal,ze przymusowa sterylizacja jest barbarzynstwem.

Wspomniana sprawa budzi duzo emocji i bez poznania jej szczegolow trudno sie w tym temacie wypowiedziec obiektywnie.