PDA

View Full Version : Poduszka rozwiązała wszystko


hela59
28-08-2009, 13:30
Witam,
Chciałabym się podzielić ze wszystkimi moim problemem, który odszedł dzięki poduszce. Cierpiałam na bóle kręgosłupa, głównie w okolicy kręgów szyjnych. A że już nie jestem pierwszej młodości to liczyłam się z tym, że kiedyś jakieś problemy ze zdrowiem u mnie wystąpią. Moja córka zrobiła mi prezent i kupiła mi poduszkę Uan-An. Od kiedy zaczęłam sypiać na tej poduszce mój problem-ból zniknął. Jestem bardzo zadowolona. Pracuję w biurze, więc ból był bardzo dokuczliwy i nie mogłam się skupić na wykonywanej przeze mnie pracy. Teraz mogę pracować spokojnie, jestem pełna energi, wstaje wypoczęta. Ogładając reklamy w telewizji nie wierzyłam w tego typu poduszki. Moja córka zaniepokoiła się moimi bólami i na internecie znalazła tą poduszkę na stronie lepszysen.pl. Dzięki niej zapomniałam co to znaczy ból kręgów szyjnych. Jeżeli ktoś ma taki sam problem jak ja miałam, to mogę mu polecić tą poduszkę. Gwarancja jakości oraz skuteczności niepodwarzalna.

BarbaraK
28-08-2009, 17:59
Witam,
Chciałabym się podzielić ze wszystkimi moim problemem, który odszedł dzięki poduszce. Cierpiałam na bóle kręgosłupa, głównie w okolicy kręgów szyjnych. A że już nie jestem pierwszej młodości to liczyłam się z tym, że kiedyś jakieś problemy ze zdrowiem u mnie wystąpią. Moja córka zrobiła mi prezent i kupiła mi poduszkę Uan-An. Od kiedy zaczęłam sypiać na tej poduszce mój problem-ból zniknął. Jestem bardzo zadowolona. Pracuję w biurze, więc ból był bardzo dokuczliwy i nie mogłam się skupić na wykonywanej przeze mnie pracy. Teraz mogę pracować spokojnie, jestem pełna energi, wstaje wypoczęta. Ogładając reklamy w telewizji nie wierzyłam w tego typu poduszki. Moja córka zaniepokoiła się moimi bólami i na internecie znalazła tą poduszkę na stronie lepszysen.pl. Dzięki niej zapomniałam co to znaczy ból kręgów szyjnych. Jeżeli ktoś ma taki sam problem jak ja miałam, to mogę mu polecić tą poduszkę. Gwarancja jakości oraz skuteczności niepodwarzalna.
Czyżbyś Helu zarejestrowała się w celach reklamowych?

hela59
28-08-2009, 18:49
Czy już poprostu, zwyczajnie nie można się podzielić z ludźmi na forum swoimi przemyśleniami. możliwe, że komuś w ten sposób pomogę. I nie zarejestrowałam się w celach reklamowych, tylko jak większość uczestników tego forum.

Arti
28-08-2009, 19:19
http://m3.fmix.pl/fmm178/5e701ce200164ca048e880f5


poduszka (jasiek)z kwiatu wrzosu polecana jest przez zielarzy tym kto cierpi na bezsenność.
(trzy szklanki kwiatu wrzosu zaszyć w poszewkę małą)

akurat mamy :) już wrzos kwitnący :)
zamierzam sprawdzić jego działanie.

martunia
28-08-2009, 19:20
Ta, tak napewno.
W związku z tym, napisałaś 3 posty.
Wszystkie, o poduszce.

Malwina
28-08-2009, 19:33
artfilka, tak, tak wrzos zaszyty w poduszce, ale i lawenda(przepraszaa Cie Lawendo..hihi), chmiel...to sa zioła, które działają na bezsenność...

kabast
04-09-2009, 15:31
Nie czepiajcie się, przynajmniej dowiedziałem się jak bezsenność wyleczyć:)

Lawenda-49
06-09-2009, 01:14
Witam Domowników tego forum,to moja pierwsza wypowiedż tutaj,jestem NOWA proszę bądżcie łagodni w swych ocenach dla mnie choć jeden(lub Dwa Dni),OK?
Kocham zapach lawendy,mam 3 piękne jej okazy w naszym ogródku.Kwitną cudnie jeszcze. Ten zapach na pewno działa na osoby wrażliwe.Lubię też zapach maciejki-jeszcze kwitnie i pachnie!!!- u nas w ogródku dzięki moim specjalnym staraniom.

basialwica
06-09-2009, 01:59
No i zgłupiałam, co jest reklama a co faktem.....słyszałam, że poduszka z owsa jest dobra....

bogda
06-09-2009, 09:10
Witaj Lawendo-49 :) rozgość się w klubiku.
Życzę miłej zabawy i pobytu wśród nas.
Wszyscy są mili, czasem wystąpią jakieś starcia, ale to normalne, jak w życiu mimo, że to wirtual.

jolita
06-09-2009, 09:50
Moim zdaniem każdy sposób z domieszką sugestii jest dobry...Na mnie wyłącznie reklama od czasów hasła:"margaryna jak masło" ma odwrotne działanie...
...............http://img268.imageshack.us/img268/2303/090504092935301302.gif (http://img268.imageshack.us/i/090504092935301302.gif/)

piernatka
12-01-2010, 16:17
Witajcie! Jestem tu pierwszy raz, a już tak miło. Czuję się jakbym znalazła się w gronie dobrze znanych mi osób. Wymiana doświadczeń to wspaniała rzecz. Pozdrawiam.

tadeusz50
12-01-2010, 16:44
Witajcie! Jestem tu pierwszy raz, a już tak miło. Czuję się jakbym znalazła się w gronie dobrze znanych mi osób. Wymiana doświadczeń to wspaniała rzecz. Pozdrawiam.
Miło Cię powitać piernatka, ale może będzie lepiej jak przywitasz sie w wątku powitalnym
http://www.klub.senior.pl/roznosci/t-...witaj...przedstaw-sie-...cz.-5.-page10-5712.html#post550388

tam prędzej ciebie zobaczą. Powodzenia

piernatka
12-02-2010, 15:41
Witam,
Chciałabym się podzielić ze wszystkimi moim problemem, który odszedł dzięki poduszce. Cierpiałam na bóle kręgosłupa, głównie w okolicy kręgów szyjnych. A że już nie jestem pierwszej młodości to liczyłam się z tym, że kiedyś jakieś problemy ze zdrowiem u mnie wystąpią. Moja córka zrobiła mi prezent i kupiła mi poduszkę Uan-An. Od kiedy zaczęłam sypiać na tej poduszce mój problem-ból zniknął. Jestem bardzo zadowolona. Pracuję w biurze, więc ból był bardzo dokuczliwy i nie mogłam się skupić na wykonywanej przeze mnie pracy. Teraz mogę pracować spokojnie, jestem pełna energi, wstaje wypoczęta. Ogładając reklamy w telewizji nie wierzyłam w tego typu poduszki. Moja córka zaniepokoiła się moimi bólami i na internecie znalazła tą poduszkę na stronie lepszysen.pl. Dzięki niej zapomniałam co to znaczy ból kręgów szyjnych. Jeżeli ktoś ma taki sam problem jak ja miałam, to mogę mu polecić tą poduszkę. Gwarancja jakości oraz skuteczności niepodwarzalna.
Wymieniona poduszka, owszem, jest skuteczna, ale kosztuje bardzo drogo. Ja poradziłam sobie inaczej. Kupiłam w sklepie internetowym łuskę gryki. Poduszeczkę uszyłam sama i wyszlo mi dwadzieścia złotych za sztukę. Śpię na niej i rzeczywiście czuję się lepiej:cool:

bronczyk
12-02-2010, 16:00
Pomysł świetny. Gryka dobrze działa i cena przystępna. Trzeba mi wypróbować.

zrycla
24-02-2010, 19:41
zgadzam sie z hela tez mialam problemy z kregosłupem i podeszka ortopedyczna mi pomogła rowniez pozpdawiam

e-bietka
28-02-2010, 08:31
A ja słyszałam, że zdrowa jest poduszka z gorczycy. W mądrych książkach wyczytałam, że okłady z gorczycy pomagają na bóle reumatyczne, łagodzą bóle zwyrodnieniowe, a poduszka zalecana też jest dla ludzi cierpiących na bezsenność. Nigdzie jej kupić nie mogłam. W końcu "Goździkowa" poradziła mi, żeby w zwykłej poszewce na jasiek przeszyć tunele, wsypać w nie gorczycę i zaszyć, żeby gorczyca się nie przesypała w jedno miejsce. Oczywiście nie można nasypać za dużo gorczyczy, bo jasiek byłby za twardy, a gorczycę należy wymieniać od czasu do czasu, żeby działanie było lepsze. Tak zrobiłam i... działa! :D Siła sugestii?... Może tak, a może nie, ale na pewno niewiele kosztuje. :)

e-bietka
28-02-2010, 08:46
A nawiasem mówiąc znam ludzi, którzy na bolące kolana, łokcie, kark przykładają woreczki z gorczycą. Można się śmiać, ale kiedy boli, człowiek wszystko zrobi, żeby sobie ulżyć.

Malwina
28-02-2010, 09:09
Bietko z pieknego zdjęcia krakowskiego....tak ,tak, gorczyca jest dobra na sprawy reumatyczne, zwyrodnieniowe, artretyczne...poduszki, okłady, kąpiele "na sucho"(pisałam gdzies fdokładnie o nich...ostatnio dostałam (zdobywczą)gorczycę i "kąpię" nogi i ręce w niej...jest dobra...po roku użytkowania wyrzucić....

piernatka
28-02-2010, 09:45
A nawiasem mówiąc znam ludzi, którzy na bolące kolana, łokcie, kark przykładają woreczki z gorczycą. Można się śmiać, ale kiedy boli, człowiek wszystko zrobi, żeby sobie ulżyć.
Masz rację Bietko. Osiem lat temu bardzo mocno potłukłam sobie kolano. W efekcie tego zbierała mi się w nim woda. Ból wielki, noga jak balon, chodzić nie mogłam. Jedyna rada lekarza to zoperowanie łąkotki. Za radą znajomej uszyłam woreczek,w który nasypałam mąki ziemniaczanej (nie za dużo).Tę poduszeczkę zwilżałam denaturatem i okładałam chore kolano.Może to dziwny sposób leczenia, ale naprawdę pomogło. Kolano jest trochę słabsze niż to nie potłuczone, ale nie puchnie i nie podchodzi wodą. I najważniejsze; uniknęłam operacji.

e-bietka
28-02-2010, 12:03
Malwinko, nie wiedziałam, że wystarczy raz na rok wymieniać gorczycę. Do tej pory wymieniałam częściej, ale widać nie ma takiej potrzeby. Mam nadzieję, że moja "dostarczycielka" ekologicznej gorczycy nie będzie tym rozczarowana! ;)

e-bietka
28-02-2010, 12:14
Piernatko, dzięki wielkie za nadzieję! Parę lat temu miałam na nartach kontuzję kolana. Kłopoty odezwały się teraz, po latach. Też straszono mnie ewentualnym zabiegiem, ale... nie jestem taka szybka, żeby dać się w "ich" łapy. Już zacznę probować Twoją metodę. :cool: Jak to dobrze czasem porozmawiać o poduszkach! :D :D :D

Ha_na
28-02-2010, 12:58
W aptece w której kupuję swoje leki, za punkty na karcie stałego klienta - otrzymałam (za darmo), poduszkę ortopedyczną. Jest to poduszka ze specjalnej pianki, odpowiednio wyprofilowana, gdzie w pozycji leżącej kręgosłup a szczególnie jego odcinek szyjny - znajdują się na jednej poziomej linii. Używam i zdaje egzamin w zupełności.Śpię lepiej, dlatego, że szyja już nie boli. Minął również ból w karku. Poduszka posiada powłoczkę, którą można zdejmować do prania. Jestem zadowolona , i tym się z paniami dzielę!Dodam tylko, że wybrałam ją sama z katalogu, gdie było mnóstwo innych rzeczy.

visman15
08-06-2010, 12:04
Heeloł!
Może ktoś opisze dokładnie krok po kroku jak zrobić taką poduszkę samemu czyli gdzie kupić taką grykę lub gorczycę i jaką bo jak widzę jest ich kilka gatunków, ile tego powinno być na taką poduszkę, czy wsypać taką prosto ze sklepu czy czy trzeba ją jakoś spreparować. Proszę o radę bo już nie wiem co przykładać na tą moją bolącą szyję. W końcu ile można łykać tabletek które i tak nie za bardzo pomagają.
Byłbym wdzięczny za naprawdę skuteczną radę jak chociaż trochę sobie pomóc w walce z tym bólem.
Byłbym wdzięczny za wiadomość na meila: experienc@poczta.onet.pl albo na gadu gadu: 1070532
Pozdrawiam

Malwina
08-06-2010, 14:54
visman...wyroby z łuski gryczanej kupuje na targach medycyny niekonwencjonelnej...są różne, materace, wałki, poduszki....gorczycę dostarcza mi mój zieć kupując u gospodarzy siejących gorczycę....ale pzrede wszystkim kup dobrą poduszkę do spania pod kark cena od 90 zł..wzwyż.....warto...

jolita
08-06-2010, 15:58
W aptece w której kupuję swoje leki, za punkty na karcie stałego klienta - otrzymałam (za darmo), poduszkę ortopedyczną. Jest to poduszka ze specjalnej pianki, odpowiednio wyprofilowana, gdzie w pozycji leżącej kręgosłup a szczególnie jego odcinek szyjny - znajdują się na jednej poziomej linii. Używam i zdaje egzamin w zupełności.Śpię lepiej, dlatego, że szyja już nie boli. Minął również ból w karku. Poduszka posiada powłoczkę, którą można zdejmować do prania. Jestem zadowolona , i tym się z paniami dzielę!Dodam tylko, że wybrałam ją sama z katalogu, gdie było mnóstwo innych rzeczy.

Ja też - dzięki życzliwości jestem użytkowniczką takiej poduszki i w całej rozciągłości polecam...

visman15
08-06-2010, 17:10
Ok. Dzięki za podpowiedź. Muszę troche poszperać w necie bo też widze że jest tu ogromny wybór gotowych poduszek. Znowu kłopot u kogo najlepiej kupić żeby tylko nie okazało się ze zamiast łusek gryki będzie coś w rodzaju połamanych szyszek albo coś innego. W każdym razie muszę czegoś poszukać skutecznego bo jak tak dalej będzie to chyba zbuduje gilotynę i potem ciach i po bólu.

majka45
20-08-2010, 00:03
śpię na niej i na materacu z łuski gryki od wielu lat, a kupiłam na aukcji allegro,bardzo dobrej jakości, z poszewką bawełnianą (bo taka tylko może być! ),poszperaj , tam są tanie i bez udziwnionych nazw, które to mają na celu podniesienie cen tego produktu do absurdu!!! serdecznie pozdrawiam :)

waserx
30-05-2011, 21:01
Najzdrowsza jest poduszka z pierza, no może nie dla alergików. A to czy będzie ciebie bolał od tego kręgosłup to już zależy od tego jak na niej śpisz

Malwina
30-05-2011, 21:19
no nie jest najzdrowsza z pierza.....
Majka... z gryki należy co roku zmieniac...

marekx
25-01-2013, 21:58
Nie powiedziałbym, że zależy to od tego jak będzie się spało na danej poduszce. Miałem z pierza i kark bolał mnie identycznie jak przy ortopedycznej z pianki. Potem zrobiłem sobie sam z gryki i przestało ból minął, choć poduszka własnej roboty zbyt długo mi nie wytrzymała.

W końcu trafiłem na poduszkę ortopedyczną Uan-an (http://naturalneleczenie.wordpress.com/2012/12/12/lecznicza-poduszka-ortopedyczna-opinie-uan-an/) tak jak piszę autorka tematu i do tej pory jestem z niej zadowolony, więc generalnie polecam poduszki z gryki.

lusia55
26-01-2013, 17:10
jestem po wypadku samochodowym miałam uszkodzone kręgi szyjne i wiele lat bolała mnie głowa, ale jak kupiłam poduszkę z pianki (jest to półwałek) czuje się lepiej i głowa rzadziej mnie boli - spróbuje jeszcze grykę - może będzie jeszcze lepiej. Dzięki !!!

Marusia Z
26-01-2013, 22:09
Witam...Potwierdzam że poduszka z gorczycą też bardzo dobrze wpływa na ból pleców....Mam zwyrodnienie stawu biodrowego i często bolą mnie plecy i biodro,od sześciu miesięcy śpię na poduszce napełnionej gorczycą którą sama sobie uszyłam i o wiele lepiej chodzę w nocy daje się spać, i ból mniej dokucza...Tak że polecam nie drogo kosztuje, a pomaga...

Kaima
27-01-2013, 11:53
Piszą Państwo o poduszkach z gryki i łusek gryki. Czy to jest jedno i to samo? Ziarna gryki mogę kupić na targu, ale z łuskami byłoby gorzej.

Marusia Z
27-01-2013, 19:49
Rystyno ja pisze o ziarnach gorczycy....

slava
27-01-2013, 22:02
Zakupiłam na Allegro materac + poduszkę z gorczycy.
Bóle stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego prawie ustały.
Koszt z przesyłką to 98 zł.

Kaima
27-01-2013, 22:38
Marusiu, słyszałam o poduszkach z gryki, a nawet nieco wyżej Marekx też pisał o takiej.

Vika
27-01-2013, 23:07
Marusiu, słyszałam o poduszkach z gryki, a nawet nieco wyżej Marekx też pisał o takiej.
Kupiłam poduszkę z łusek gryki, dla mnie za twarda,nieprzytulna,zimna.Głowa i kręgosłup bolały jeszcze bardziej.
Same nasiona czy to gryki,czy gorczycy będą więc jeszcze twardsze.
Miałam jakiś czas materac z gorczycy, z uwagi na to wrażenie zimna/ przy chorobach reumatycznych,bólowych/ występuje taka nadwrażliwość , z trudem mogłam na nim wytrzymać w porze cieplejszej.
Faktem jest,że gorczyca ma szczególne właściwości lecznicze,ale jednak spać na tym nie jest łatwo.
Stosuję okresowo jako opaski, gorsety , woreczek na okolice serca, ,,zauważam dobroczynne promieniowanie.
Ale każdy na pewno inaczej będzie znosić niewygody:)
byleby zdrowo było.
Pozdrawiam:)

nair
28-01-2013, 16:20
Witam...Potwierdzam że poduszka z gorczycą też bardzo dobrze wpływa na ból pleców....,od sześciu miesięcy śpię na poduszce napełnionej gorczycą którą sama sobie uszyłam .Tak że polecam nie drogo kosztuje, a pomaga...

Marusia podaj namiary - masz doświadczenie - na poduszkę. Jakie wymiary i ile tej gorczycy aby mieć jakieś pojęcie do czego sie przymierzyć.

Marusia Z
29-01-2013, 16:43
Ja poduszkę uszyłam sobie sama mam wymiary 60cm długości i 30 cm szerokości wzdłuż mam przeszyte 2 razy tak że są 3 komory i w każdą wsypuję po około 1kg gorczycy i zaszyć końce..Przed spaniem układam na prześcieradle i się kładę...Poduszeczkę można położyć wzdłuż albo w poprzek materacu...A jeszcze ziarna kupuję u rolnika i wymieniam raz w roku...U mnie to działa nie bolą mnie plecy ani biodra....
Nie używam żadnych maści ani leków przeciw bólowych i normalnie chodzę....

nair
30-01-2013, 11:00
Marusia mam tylko jeszcze pytanie z jakiego rodzaju materiału uszyłaś poduszkę. Sądzę, że to nie jest obojętne.

Marusia Z
30-01-2013, 20:45
Marusia mam tylko jeszcze pytanie z jakiego rodzaju materiału uszyłaś poduszkę. Sądzę, że to nie jest obojętne.

nair Ja uszyłam z takiej grubszej flanelki tą co wsypuje się ziarenka, a na wierzch też mam z flanelki bo jest przyjemna w dotyku... Tylko tych ziaren nie może być za dużo żeby nie było twarde...

nair
31-01-2013, 20:27
Marusia Z. Dziękuję za wszystkie informacje dotyczące poduszki.

elizka
27-03-2014, 18:03
Poczytałam tu wszystkie posty o poduszkach z łuski gryki.
Sama ,od jakiegoś czasu, śpię na takim jasiaczku 35 x35 ,kupionym w sklepie netowym za ok.30 zł,ale nie wymieniałam tej łuski.
A to błąd!
Poduszeczka ma poszewkę lnianą, rozsuwany otwór i sama sobie dopasowałam ilość tej łuski,aby nie było mi zbyt twardo.Kupiłam ją ,bo przeczytałam,że nie zalęgają się w niej roztocza..Oczywiście zakładam na nią jeszcze normalną płócienną,wymienianą poszeweczkę.Na innej spać bym nie mogła.
Mąż nie może na takiej zasnąć,bo twierdzi,że mu szeleści za uchem zzzzzzzzz!.
Mnie nie przeszkadza, mojej bratowej także nie.
Mam jednak ,jak się okazało kłopoty od dawna z kręgami szyjnymi.Dopiero prześwietlenie kręgosłupa wykazało zmiany.
Skarżyłam się na szumy w uszach,zawroty głowy, drętwienie w nodze,a tu winowajca siedzi w kręgach szyjnych.
Pani neurolog ,po badaniu i prześwietleniu kręgosłupa w odcinku szyjnym,odnalazła żródło moich niedomagań.
Dostałam tabletki,bo stan zapalny trzeba przegonić i broszurę z ćwiczeniami,po 15 min dziennie.
Poduszkę zatem muszę wymienić i ćwiczyć.

Odnalazłam ten cud Uan an. Ponad 250 zł to chyba przesada.

http://lepszysen.pl/index.php?pt=order-online&ps=order-online.
Zaryzykowałam kliknięcie w "zamów teraz " i taka cena wyskoczyła.
Gdybyż to rzeczywiście był opisywany cud.

elizka
27-03-2014, 18:32
No ładnie, poczytałam jeszcze inne opinie i ....http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5675867 przy zaawansowanej chorobie klapa!

Ceny zabójcze http://amadu.com.pl/31-poduszki .Ciekawe co jest w takiej prawie za 6 stówek?