PDA

View Full Version : Prowokacja rosyjska

tadeusz50
29-08-2009, 07:11
Rosjanie chcą na nowo pisać historię rozpoczęcia II-giej Wojny Światowej.:mad: To My Polacy podpisywaliśmy tajne traktaty Niemcami o ataku na ZSRR. Komedia "Jak rozpętałem II- gą Wojnę Światową" staje się faktem historycznym????:mad:

rossa
29-08-2009, 15:08
Rosjanie chcą na nowo pisać historię rozpoczęcia II-giej Wojny Światowej.
Kiedyś spotkałam się z takim powiedzeniem: "w końcu historia zapomina, czy Kain Abla, czy Abel Kaina?" Jakże jest ono prawdziwe w tej sytuacji.
Takie prowokacje spotykają nas Polaków nie tylko ze strony wschodniej, ale również z Zachodu. Jesteśmy ośmieszani, przemilczane są nasze zasługi i poświęcenie w budowaniu nowej Europy i pokoju w niej. Przeinaczane są fakty historyczne z niedalekiej przeszłości. W wielu wypadkach sami w tym pomagamy, bądź to przyklaskując bezmyślnie krzywdzącym nas opiniom, bądź po prostu milczymy, aby nie drażnić wielkich tego świata. Nie dbamy o własną godność i tożsamość jako naród. Jest to bolesna prawda.

Mavronka Freydis
29-08-2009, 15:42
Polecam ten artkul. http://wyborcza.pl/1,75248,6970149,Jak_Polacy_i_Rosjanie_mloca_histor ie.html

jasinek123
29-08-2009, 15:52
przecież próbują
nasze obozy koncentracyjne
nasze getta w Warszawie w łodzi
wysiedlenie niemców
i co tam jeszcze?

Lila
29-08-2009, 17:05
przecież próbują
nasze obozy koncentracyjne
nasze getta w Warszawie w łodzi
wysiedlenie niemców
i co tam jeszcze?

Jasiu, teraz będzie,że napadliśmy niezwykle miłujący pokój- Związek Radziecki.

ps.tyle kłamstwa,że nawet Stalin od nich uciekł, choć ponoć sproszkowany pod Kremlem leżał.:)

Lila
29-08-2009, 19:31
No to już wiemy..

Minister Beck był szpionem, ani chybi.:):)
Tak twierdzą Rosjanie.

Oj, nie koniec. W domyśle i Piłsudski też. No bo 3 dni trwała żałoba w Niemczech.
Ach tyle szpionów w tej naszej Polsce. Ja bym poszła dalej. Anders i Sikorski...tożie szpiony.
20.000 polskich oficerów ? ...Szpiony!!

Miłujące pokój i ludzkość Sowiety z KGB na czele. Jak oni nigdy nie zawiodą świata. Czemu mnie to, qrna, nie zaskakuje?

lawenda
29-08-2009, 19:45
Trwające rewelacje spływające od "przyjacił z za miedzy"dziś nasiliły włażenie w każde wiadomości. Tak sobie myślę że te przedszkolne dywagacje nikogo nie śmieszą a pewnie o to twórcom chodziło. Te wymyślone rewelacje to efekt chorej wyobraźni - tylko czemu ma to służyć???????

Lila
29-08-2009, 19:50
Trwające rewelacje spływające od "przyjacił z za miedzy"dziś nasiliły włażenie w każde wiadomości. Tak sobie myślę że te przedszkolne dywagacje nikogo nie śmieszą a pewnie o to twórcom chodziło. Te wymyślone rewelacje to efekt chorej wyobraźni - tylko czemu ma to służyć???????
Jak to czemu?:)

Mają odwrócić uwagę od sprawców tej wojny.

Kanclerz Merkel na swojej stronie internetowej, zachowała się bardzo dobrze.
Ruski czieławiek za cholerę nie przyzna się do zbrodni. Nigdy tego w historii nie było.
Nieraz czytałam - 'nie drażnić Rosjan'.
Dla mnie było jasne, że im mniej będziemy się upominać o wyjaśnienie zbrodni, tym bardziej swołocz łeb podniesie.

lawenda
29-08-2009, 20:07
To wielkie mocarstwo i prawda że obiegowo się klepie aby nie drażnić "niedźwiedzia" ale przecież na świecie nie ma naiwnych co bajki za rzeczywistość mają.
Mnie się wydaje że chodzi raczej o ukrycie hańbiących czynów a lista długa by była.
A tych wypędzonych ze swoich domów z jedną walizką w wagaonach bydlęcych, a te mordy a KATYŃ i tak wyliczać by można więc po co to naparzanie się na gnębionych w wyniku czego narodziło się jedyne narodowe bohaterstwo

zdzislaw.bedrylo
29-08-2009, 21:46
Kochani..W chwili obecnej my irytujemy się ruskimi bredniami..Szkoda nerwów.....Ruska swołocz zrobi swoje i oni nigdy nie przyznają się do....zbrodni,kłamstw,zniewolenia podbitych narodów,wywózek na Sybir, i wielu...wielu innych..
To są ludzie z innej cywilizacji,gdzie przez wieki byli nauczeni
służyć wiernie carom,bojarom i sekretarzom partii...Oni muszą mieć nad sobą knut aby to do nich docierało...Taka była i jest ich świadomość zawarta w genach....Tego nie da się zmienić od zaraz.....Oni uważali,że kiedyś ZSSR mogło wszystko nawet ze świetlika i gruszki zrobić żarówkę ..Tow.Miczurin......
Ja myślę,że należy poczekać na rozwój sytuacji i.....pies ich
trącał...Szkoda nerwów na tych ludzi...

senior A.P.
03-10-2009, 17:10
Nerwy na Rosjan ? Cos ty !
Ruskim tylko dac horylki i priamo na Berlin.
Po drodze to i przez Polske przejsc musza ,dlatego nie dziwcie sie,ze "Wschod-Zachod most" polski byl i bedzie uzyteczny.
Polski nie da sie ominac w tej "wedrowce".
Zreszta po nim i Chinczyk przejdzie ale ten to zatrzyma sie az w Ameryce.
Chcial nie chcial , z ciubarykami trzeba trzymac a nie ich draznic ,a jak trzeba to i wypic.