PDA

View Full Version : Czy interesujecie się FENG SHUI


bogda
03-03-2007, 23:41
Współcześnie sztuka feng shui związana jest z życiem i czerpaniem z niego jak najwięcej pożytku.Wykorzystywanie wszystkiego, co niesie los, pełne spożytkowanie możliwości i sił otaczającego środowiska.
Podstawowym założeniem feng shui jest znalezienie najbardzieju harmonijnego i korzystnego miejsca do życia i pracy dla danego człowieka. Zawsze poszukiwano harmonii z siłami natury i zgody z jej bezwzględnymi prawami.Np. podążanie przeciw naturze może zranić człowieka.

destiny
04-03-2007, 00:15
Mam troszke literatury na ten temat.
Zawsze sobie obiecywałam, że na emeryturze pogłębię wiedzę. A tu czasu wolnego jak na lekarstwo :(
Znam podstawowe zasady Feng Shui i staram się je przestrzegac, jeśli to jest możliwe...
Wiele rzeczy można zastosowac u nas tzn.w krajach zachodnich. Ponoć są 2 szkoły Feng Shui (wschodnia i zachodnia). Temat rzeka !
Może są wśród nas specjaliści w tej dzidzinie ?
Chętnie poczytam :)
...
Kiedyś sie przysłuchiwałam jak powinno sie poprawnie wymawiać te słowa - "fonkszłej" tak jakoś dziwnie :confused:

bogda
04-03-2007, 10:41
Witam :)

Ja zaczęłam się tym interesować od niedawna. W o góle wcześniej nie zdawałam sobie sprawy jaki ma wpływ na samopoczucie czy nawet zdrowie, np. niektóre miejsca na ziemi, kościoły i znajdujące się wnim czakramy, czy nawet zwykłe ustawienie mebli w mieszkaniu, drzwi wejściowe itd, itd. Temat faktycznie rzeka. Ale dawniej ludzie właśnie zwracali uwagę na takie elementy i brali pod uwagę przy budowie domów, zamków, kościołów. W Po0lsce podobno najwięcej czakramów jest na zamku wawelskim.

bogda
04-03-2007, 10:42
Przepraszam za błędy literowe, jak się spieszę to mi tak wychodzi...haha

BUNIA
14-03-2007, 20:44
Przeciez dawniej nie bylo literatury na ten temat a ludzie intuicyjnie .budowali i meblowali domy tak aby blo to zgodnie z natura.Np,sypialnia aby lonce budzilo do zycia i dawalo energie powinna byc od wschodu.na przeciwko drzwi wejsciowych nie powinno byc innych drzwi - ja tez tak mam ,2 zywioly ogien i woda winny byc oddzuielone od siebie /szafka w kuchni/ tzn.zlewozmywak i kuchenka gazowa ,W sypiani nie powinny byc kwiaty o tzw,tnacej energii/juki.draceny, palmy daktylowe/ ,Kominek winien byc usytuowany na wprost wejscia tak aby ogien /zycie/ wital domownikow i gosci itd,

bogda
14-03-2007, 22:25
No właśnie...tylko że dziś to się raczej mało przestrzega...
Mnie zaraziła tym koleżanka i trochę pozmieniałam w domu, ale nie za dużo. Ale powiem Wam, że tak ogólnie posprawdzałam ustawienie mebli, drzwi wejściowych itp. ....
i stwierdziłam, że niechcący miałam część ustawioną z zgodnie z tymi zasadami. Teraz książek na ten temat jest bez liku, ja kupiłam sobie jedną bo są drogie, ale wymieniamy się z koleżankami. Czasami do nich zaglądam. :)

poznaniakFS
15-03-2007, 13:14
witajcie,
z Feng Shui trzeba ostrożnie, bo w Polsce zasadniczo króluje fałszywe Feng Shui, czyli Sekta Czarnych Czapek (to ci od nakładania Bagua ze strefami na plan domu).
Proponuję zajrzeć na http://fengshui.mojeforum.net , a także zapraszam na Spotkania z Feng Shui w Poznaniu w Domu Kultury "Pod Lipami".

bogda
15-03-2007, 15:29
ło matko... nie strasz...ja tam nie chcę nic od Czarnych Czapek, zainteresowałam się tylko książkami, ale nie przywiązuję do tego zbyt dużej uwagi. Jednak stwierdzam, że właściwe ustawienie mebli czy też kwiatów ma duży wpływ na samopoczucie i wygodę.. :)

Margarita
06-01-2008, 16:04
Współcześnie sztuka feng shui związana jest z życiem i czerpaniem z niego jak najwięcej pożytku.Wykorzystywanie wszystkiego, co niesie los, pełne spożytkowanie możliwości i sił otaczającego środowiska.
Podstawowym założeniem feng shui jest znalezienie najbardzieju harmonijnego i korzystnego miejsca do życia i pracy dla danego człowieka. Zawsze poszukiwano harmonii z siłami natury i zgody z jej bezwzględnymi prawami.Np. podążanie przeciw naturze może zranić człowieka.
Witam Cię Bogda
Ja również interesuję się feng shui i mogę Ci powiedzieć że nie wszystkie książki są dobre , co do Poznaniaka to nie ma do końca racji ,dobry konsultant robiąc konsultacje prosi klienta właśnie o plan mieszkania a kierunki ustala sam ,ważną rzeczą są też daty urodzenia mieszkańców.
Pozdrawiam Margarita

bogda
06-01-2008, 18:26
Margarita....nie pamiętam autora, a książki nie mam teraz bo pożyczyłam, ale specjalnie tym się nie param, poczytałam, pooglądałam mieszkanie, trochę poprzestawiałam i spoko, może teraz jest lepiej, sama nie wiem, ale i tak mi jest dobrze w moim domku, a na takie ustawianie mieszkania u konsultatnta to bym się chyba nie odważyła...Pozdrawiam :)

largetto
06-01-2008, 20:42
interesuję się również tym tematem, mam dwie książki, ale wydaje mi się, że cała zabawa polega nie na przestawieniu mebli i dodaniu bibelotów. Według mnie feng-shui to filozofia życia, podobnie jak tai-chi, joga... wszystko zaczyna się w harmonii człowieka: ciała, umysłu, duszy.
Jeżeli będziemy żyć w zgodzie z samym sobą, potrafili odczytać informacje biegnące z naszego ciała i umysłu , to również instynktownie będziemy umieli urządzić mieszkanie i swoje otoczenie zgodnie z własnymi potrzebami.
To się po prostu czuje, chyba nikt nie lubi siedzieć plecami do drzwi, spać pod belką,w przechodnim pokoju np...
Feng- Shui to harmonia otaczającej nas materii, piękno cieszące oczy,żywe zdrowe rośliny, ład przestrzeni, szacunek do wszystkich istot. Człowiek żyjący w oparciu o te zasady będzie czuł się szczęśliwym, a w razie zawirowań będzie umiał znaleźć wyjście choćby z labiryntu.
Tak myślę, a może nie mam racji??