PDA

View Full Version : Pytam dlaczego....


zdzislaw.bedrylo
04-09-2009, 13:06
Pytam dlaczego taka formacja polityczna jakim jest PIS jest
zapatrzona we własny pępek......Przecież to już porażające jak
niektórzy panowie z tej formacji hołubią prezesa w TV i radiu.
Inne formacje polityczne raczej nie wychwalają swoich liderów.
Są granice zdrowego rozsądku gdzie pewna proporcja powinna być zachowana.....Stale słyszymy,że...."staniemy na uszach aby
Prezydent ponownie itp"..Wiele takich peanów z ust panów
Bielana,Czarneckiego,Brudzinskiego słyszy się na codzień..To
już męczy..Czy oni nie mają ambicji osobistej tylko wazelina....
Wiem,że będą głosy,że pluję jadem,jątrzę itp. ale rzeczywistość
jest po mojej stronie.....i tym się nie przyjmuję....

jasinek123
04-09-2009, 13:23
Zdzisiu herezji nie piszesz
popatrz na słupki poparcia
i wszystko jasne!!!

lawenda
04-09-2009, 13:33
Jest wspaniała metoda i urządzenie. Po co masz się denerwować i ogłądać dorosłych ludzi stojacych na uszach. Lubią - niech sobie stoją a jeżeli mnie coś razi - zwyczajnie albo przerzucam na inny kanał lub wyłączam. Najlepiej jest wybierać sobie programy które są interesujące. Metoda dobra i w innych dziedzinach.

Lila
04-09-2009, 15:04
Pytam dlaczego taka formacja polityczna jakim jest PIS jest
zapatrzona we własny pępek......Przecież to już porażające jak
niektórzy panowie z tej formacji hołubią prezesa w TV i radiu.
Inne formacje polityczne raczej nie wychwalają swoich liderów.
Są granice zdrowego rozsądku gdzie pewna proporcja powinna być zachowana.....Stale słyszymy,że...."staniemy na uszach aby
Prezydent ponownie itp"..Wiele takich peanów z ust panów
Bielana,Czarneckiego,Brudzinskiego słyszy się na codzień..To
już męczy..Czy oni nie mają ambicji osobistej tylko wazelina....
Wiem,że będą głosy,że pluję jadem,jątrzę itp. ale rzeczywistość
jest po mojej stronie.....i tym się nie przyjmuję....

Żeby było jasne, popieram PiS.
Rzeczywistość nie jest po żadnej stronie. Ona nas zaskoczy i to niebawem.:)
Choć jako wesoła staruszka, mam to w nosie.:)

Stalin
04-09-2009, 15:45
PIS powinien iść.. no właśnie w.....:Chomiki, sio z polityki..:D:D

Lila
04-09-2009, 15:54
PIS powinien iść.. no właśnie w.....:Chomiki, sio z polityki..:D:D

Ty się nie wtrącaj.:D
To nie 22 lipiec i nie PKWN.

ewikomega
04-09-2009, 17:20
Lilu ja nie wtrącam się w politykę, czuję się słaba i za wrażliwa, aby dyskutować w tym temacie, aby bronić moich racji.
Zawsze miałam prawicowe poglądy, obojętne czy to były lata szkolne moje-/co nie wyszło mi na zdrowie:) /, czy lata pracy gdzie w komunie nie miałam żadnych szans na awans , ale postępowałam zgodnie z moim sumieniem:) -i to był awans dla mnie .
Teraz mnie śmieszy jak wszyscy są prawicowi , a dawniej wszyscy/prawie wszyscy/ partyjni.
Pracowałam w urzędzie państwowym - pierwsze pielgrzymki naszego papieża komentowane w radiu-/wszystkie radia w urzędzie przełączone na inną stację , a po pierwszych demokratycznych wyborach wszystkie radia włączone na stację komentującą relację z pielgrzymki JPII - nie śmieszne?
Teraz śmiechu warte walka polityczna między dwoma prawicowymi ugrupowaniami, a lewicowe ugrupowanie w kącie?
Cytuję tego pana , który założył ten wątek:

Pytam dlaczego taka formacja polityczna jakim jest PIS jest
zapatrzona we własny pępek......Przecież to już porażające jak
niektórzy panowie z tej formacji hołubią prezesa w TV i radiu.
Inne formacje polityczne raczej nie wychwalają swoich liderów.
Są granice zdrowego rozsądku gdzie pewna proporcja powinna być zachowana.....Stale słyszymy,że...."staniemy na uszach aby
Prezydent ponownie itp"..Wiele takich peanów z ust panów
Bielana,Czarneckiego,Brudzinskiego słyszy się na codzień..To
już męczy..Czy oni nie mają ambicji osobistej tylko wazelina....
Wiem,że będą głosy,że pluję jadem,jątrzę itp. ale rzeczywistość
jest po mojej stronie.....i tym się nie przyjmuję....
__________________
zdzislaw1

Panie Zdzisławie niech Pan zrobi tak jak dawniej robiła Komuna -PRZEŁĄCZY WIADOMOŚCI NA INNY KANAŁ-szkoda zdrowia. PiS i PO to dwie partie prawicowe, każda z nich ma trochę inne spojrzenie na rzeczywistość , ale najważniejsze
SĄ PRZECIWNI POGLĄDOM PUTINA .
Droga Lilu
ja też jestem przeciwna poglądom Putina , wywodzę się z rodziny prawicowej i nie znoszę:Dhttp://imgp.iprezenty.pl/radek@mkoszulki.pl168s.jpg
Ewa

Alisia
04-09-2009, 17:25
Panie Zdzisławie niech Pan zrobi tak jak dawniej robiła Komuna -PRZEŁĄCZY WIADOMOŚCI NA INNY KANAŁ-szkoda zdrowia. PiS i PO to dwie partie prawicowe, każda z nich ma trochę inne spojrzenie na rzeczywistość , ale najważniejsze
SĄ PRZECIWNI POGLĄDOM PUTINA .
Droga Lilu
ja też jestem przeciwna poglądom Putina , wywodzę się z rodziny prawicowej i nie znoszę:Dhttp://imgp.iprezenty.pl/radek@mkoszulki.pl168s.jpg
Ewa



....w takiej koszulce wystapil A.Rosiewicz w Opolu w latach 80,to bylo cos,a dzis?
Smieszna ,tania manifestacja,odwaga staniala.

zdzislaw.bedrylo
04-09-2009, 17:58
Nie oto chodzi...jakie partie prawicowe mamy to wszyscy wiemy.
Ja im wszystkim życzę dużo zdrowia i pomyślności....
Moim skromnym zdaniem jest to jak PIS "wielbi wodza-prezesa"
To jest śmieszne i ....raczej tragiczne....Trochę to trąci Koreą Pł.
gdzie prezesa opisują ludzie wszędzie gdzie tylko można.....
To albo brak skromności,albo pycha ...pana Prezydenta również..
W naszym pięknym kraju obojętnie kto zwycięży to raczej
zmiany będą nikłe bo my nie umiemy się porozumieć nawet
w drobnych sprawach.....Taka już nasza mentalność.....
Tylko pytam czy np. w PO ktoś tak wielbi Tuska....Chyba nie.
Natomiast o Lechu Kaczyńskim co raz ktoś pisze jak to będzie..
gdy on zwycięży w nowych wyborach....Czy to nie śmieszne..
Jest ta grupa aktywu propagandy PIS-u,która kreuje prezesa
na "zbawcę Polski "...zapominając,że inni też mają coś do powiedzenia.... W te tzw."słupki" nie za bardzo wierzę,ale......
rozsądni ludzie sami na to odpowiedzą.....Czy zwycięży zdrowy
rozsądek i normalność ...czy kurczowo trzymający się prąd
prawicowy,któremu brak elastyczności politycznej....Czas
zobaczy..... Ja nikogo nie osądzam,bo to nie moja sprawa tylko mnie chodzi o...trochę ambicji aby nie być takim podwładnym i usłużnym a nawet ...lizusem......

Lila
04-09-2009, 18:33
Zdzisiu...:):)

Czy ja wyglądam na lizusa, co ???
Jeszcze się taki nie urodził, abym ja go lizała...:)Hmm...może i szkoda???
Niech żyje Lechu K .!!

ps.sorki,nie odniosę się do koleżenstwa,ale nie bardzo mam czas.A także nudzi mnie polityka ostatnio. Taka poważna jest.
Od czasu do czasu wyskoczy Noblista ku uciesze gawiedzi, a ta cała reszta? Pożal się Boże.

ps2.o 20-tej na TVKultura cudny film -'Moskwa nie wierzy łzom'.
Aczkolwiek nie cierpię ruskich, to ich filmy uwielbiam.:)

ps3.Tusku ma zmartwione oczy. Taaaakie niebieskie. Biedak. Nie wielbią go i na dodatek chcą mu wredniaki świnię podłożyć.
I to koledzy!!
Na tak wredną formację ja nie zagłosuję !

wankabor
04-09-2009, 21:34
Nie oto chodzi...jakie partie prawicowe mamy to wszyscy wiemy.
Ja im wszystkim życzę dużo zdrowia i pomyślności....
lność.....
Tylko pytam czy np. w PO ktoś tak wielbi Tuska....Chyba nie.
..
gdy on (LK) zwycięży w nowych wyborach....Czy to nie śmieszne..
...Czy zwycięży zdrowy
rozsądek i normalność ....
Zdzisławie w pewnym sensie zgadzam się z Tobą,ale mam pewne uwagi np. To bardzo ważne, jakie partie polityczne mamy w Polsce. Wszystkim oczywiście życzę zdrowia ale nie wszystkim partiom życzę pomyślności. Pytasz czy ktoś wielbi Tuska? a za co ma wielbić? przecież on nie zasługuje nawet na szacunek. I dalej pytasz, czy to nie będzie śmieszne gdy w nadchodzących wyborach prezydenckich zwycięży LK. Moim zdaniem to nie będzie śmiesznie, ale tragicznie. A czy Polacy wykażą zdrowy rozsądek i normalność, to się okaże. Oby tak się stało.

Lila
04-09-2009, 23:03
Wandziu..no nie wiem.
Pytasz czy ktoś wielbi Tuska? a za co ma wielbić? przecież on nie zasługuje nawet na szacunek.
Jednakże jest premierem naszego kraju.
I szefem zwycięskiej partii.( Do czego to doszło, panie Boże. Ja z dobrym słowem za Tuskiem?:):) )


No i jeśli masz na myśli lewicę, pisząc o zdrowonormalności, to ja wyrażam ...dezaprobatę.

Dobranoc.

wankabor
05-09-2009, 09:46
To, że ktoś zajmuje wysokie stanowisko państwowe nie oznacza, że automatycznie zasługuje na szacunek. Ileż to różnych "wysokich" osobistości, zwłaszcza w dziedzinie polityki danego kraju czy świata, zasłużyło sobie wyłącznie na potępienie. Obsadzanie stanowisk drogą wyborów , bardzo często jest wynikiem odpowiednio prowadzonej propagandy, niekoniecznie uczciwej zakładającej, że naiwni są łatwowierni.

Zdzisia
05-09-2009, 14:01
Moim zdaniem ludzie.którzy są blisko prezesa PIS-u (a inni się nie wypowiadają przed kamerami) zwyczajnie się go boją.To co mówią wielokrotnie nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.Chociaż, być może jest kilku fanów :rolleyes:
A słupki sondażowe mnie cieszą,bardzo cieszą :cool:
W wyborach na prezydenta najbardziej liczę na młodzież,która nie ma fobii i jest proeuropejska.Nasz prezydent p.L.K. nie dość,że ma ciaśniutke poglądy to jeszcze nie potrafi zachować się "na salonach". To zbyt poufałe poklepywanie Obamy przed kamerami :confused: Załosne.

Kazimierz
05-09-2009, 14:24
To my som sąsiady ! Witam , witam i o zdrowie pytam.
A Donka to ja uważam za aprobowalnego i chociaż jestem z innej gliny, to będę głosował na niego, na prezydenta, o ile w wyborach nie weźmie udziału Jola.
Pozdrowiam Lilę, nisamowicie płodną (w posty) forumowiczkę.

Lila
05-09-2009, 19:56
To my som sąsiady ! Witam , witam i o zdrowie pytam.
A Donka to ja uważam za aprobowalnego i chociaż jestem z innej gliny, to będę głosował na niego, na prezydenta, o ile w wyborach nie weźmie udziału Jola.
Pozdrowiam Lilę, nisamowicie płodną (w posty) forumowiczkę.

Są płodniejsi ode mnie.
Takze nie tylko w posty.
A gdzie byłeś, jak Cię nie było?:) :)

Babcia Iwa
05-09-2009, 20:04
O matko czy wy oczu i uszu nie macie. Donek na prezydenta - w życiu. Niech sobie piłkę kopie w krótkich majtkach. L.K. życzę aby nie startował na prezydenta - dość ośmieszania go. Platforma to same głąby. Życzę PIS-owcom aby wyłoniła się jakaś inna partia np Olechowski. Nigdy mi się nie podobał, ale jako prezydent może być. Poważny, przystojny, nie gada głupot. Donek się pcha na prezydenta bo tam jest mało roboty a dużo przyjemności i dużo wolnego czasu. Ważniaka można rżnąć.PIS jest cały czas prowokowany. Aniołkami nie są ale Platforma nie sięga im do pięt.Jak w wyborach udział wezmą PIS i Platforma to wyboru nie będzie, został PIS- braku laku dobry kit.

Lila
05-09-2009, 20:08
O matko czy wy oczu i uszu nie macie. Donek na prezydenta - w życiu. Niech sobie piłkę kopie w krótkich majtkach. L.K. życzę aby nie startował na prezydenta - dość ośmieszania go. Platforma to same głąby. Życzę PIS-owcom aby wyłoniła się jakaś inna partia np Olechowski. Nigdy mi się nie podobał, ale jako prezydent może być. Poważny, przystojny, nie gada głupot. Donek się pcha na prezydenta bo tam jest mało roboty a dużo przyjemności i dużo wolnego czasu. Ważniaka można rżnąć.PIS jest cały czas prowokowany. Aniołkami nie są ale Platforma nie sięga im do pięt.Jak w wyborach udział wezmą PIS i Platforma to wyboru nie będzie, został PIS- braku laku dobry kit.

Ja popieram kit!!:) :)

tadeusz50
05-09-2009, 20:13
Ja zaś popieram lak

Pani Slowikowa
05-09-2009, 20:15
Ja zaś popieram lak


Tadziu.. przeciez wyraznie nie ma laku. Mozesz zatem siedziec w domciu:D :D

tadeusz50
05-09-2009, 20:18
Tadziu.. przeciez wyraznie nie ma laku. Mozesz zatem siedziec w domciu:D :D
Joasiu ale pójdę i zagłosuję i w 100% nie na PiS piszę poprawnie a nie obraźliwie jak to czynią inni

Lila
05-09-2009, 20:24
Joasiu ale pójdę i zagłosuję i w 100% nie na PiS piszę poprawnie a nie obraźliwie jak to czynią inni

Byle nie lewica i ludowcy z sikawką.:)

tadeusz50
05-09-2009, 20:26
Byle nie lewica i ludowcy z sikawką.:)
Z tym się oczywiście zgadzam dodam nie dla klona Samoobrony

Kazimierz
05-09-2009, 20:32
O matko czy wy oczu i uszu nie macie. Donek na prezydenta - w życiu. Niech sobie piłkę kopie w krótkich majtkach. L.K. życzę aby nie startował na prezydenta - dość ośmieszania go. Platforma to same głąby. Życzę PIS-owcom aby wyłoniła się jakaś inna partia np Olechowski. Nigdy mi się nie podobał, ale jako prezydent może być. Poważny, przystojny, nie gada głupot. Donek się pcha na prezydenta bo tam jest mało roboty a dużo przyjemności i dużo wolnego czasu. Ważniaka można rżnąć.PIS jest cały czas prowokowany. Aniołkami nie są ale Platforma nie sięga im do pięt.Jak w wyborach udział wezmą PIS i Platforma to wyboru nie będzie, został PIS- braku laku dobry kit.

No dobrze,to obiecuję Ci Babciu Iwo,że zagłosuję na kobietę, z jakiej by nie była formacji politycznej. Moim zdaniem,każda z dotychczasowych rozpatrywanych kandydatek na kandydatkę, była inteligentniejsza od branych pod uwagę dotychczasowych facetów. Wyżej cenię urodę,wdzięk,takt i inteligencję kobiet, niż przystojność mężczyzn..
Gdyby, np. startowała Lila, to na nią oddałbym głos. Pracowita, niekonfliktowa, sądząc po awatarze szalenie ładna, przystojna i inteligetna . No i polityczna. A że PISOWIANKA. No cóż, każdy ma jakieś wady ...

wankabor
05-09-2009, 21:06
zagłosuję na kobietę, z jakiej by nie była formacji politycznej. Wyżej cenię urodę,wdzięk,takt i inteligencję kobiet, niż przystojność mężczyzn..
...
Jestem feministką o poglądach socjaldemokratycznych, a więc na pewno będę głosowa na kobietę, ale nie z obecnych partii prawicowych. Przypuszczam, że będzie obowiązywał priorytet dla kobiet, a więc wśród kandydatek, znajdę odpowiadającą mi osobę.

tadeusz50
05-09-2009, 21:08
No dobrze,to obiecuję Ci Babciu Iwo,że zagłosuję na kobietę, z jakiej by nie była formacji politycznej. Moim zdaniem,każda z dotychczasowych rozpatrywanych kandydatek na kandydatkę, była inteligentniejsza od branych pod uwagę dotychczasowych facetów. Wyżej cenię urodę,wdzięk,takt i inteligencję kobiet, niż przystojność mężczyzn..
Gdyby, np. startowała Lila, to na nią oddałbym głos. Pracowita, niekonfliktowa, sądząc po awatarze szalenie ładna, przystojna i inteligetna . No i polityczna. A że PISOWIANKA. No cóż, każdy ma jakieś wady ...
Pewnie gdyby wystartowała Doda też na nią zagłosujesz?

Babcia Iwa
05-09-2009, 21:14
Wankabor miała na myśli normalne kobiety. Jak też się przyłączam.

zdzislaw.bedrylo
05-09-2009, 22:56
Lilu ja nie wtrącam się w politykę, czuję się słaba i za wrażliwa, aby dyskutować w tym temacie, aby bronić moich racji.
Zawsze miałam prawicowe poglądy, obojętne czy to były lata szkolne moje-/co nie wyszło mi na zdrowie:) /, czy lata pracy gdzie w komunie nie miałam żadnych szans na awans , ale postępowałam zgodnie z moim sumieniem:) -i to był awans dla mnie .
Teraz mnie śmieszy jak wszyscy są prawicowi , a dawniej wszyscy/prawie wszyscy/ partyjni.
Pracowałam w urzędzie państwowym - pierwsze pielgrzymki naszego papieża komentowane w radiu-/wszystkie radia w urzędzie przełączone na inną stację , a po pierwszych demokratycznych wyborach wszystkie radia włączone na stację komentującą relację z pielgrzymki JPII - nie śmieszne?
Teraz śmiechu warte walka polityczna między dwoma prawicowymi ugrupowaniami, a lewicowe ugrupowanie w kącie?
Cytuję tego pana , który założył ten wątek:

Pytam dlaczego taka formacja polityczna jakim jest PIS jest
zapatrzona we własny pępek......Przecież to już porażające jak
niektórzy panowie z tej formacji hołubią prezesa w TV i radiu.
Inne formacje polityczne raczej nie wychwalają swoich liderów.
Są granice zdrowego rozsądku gdzie pewna proporcja powinna być zachowana.....Stale słyszymy,że...."staniemy na uszach aby
Prezydent ponownie itp"..Wiele takich peanów z ust panów
Bielana,Czarneckiego,Brudzinskiego słyszy się na codzień..To
już męczy..Czy oni nie mają ambicji osobistej tylko wazelina....
Wiem,że będą głosy,że pluję jadem,jątrzę itp. ale rzeczywistość
jest po mojej stronie.....i tym się nie przyjmuję....
__________________
zdzislaw1

Panie Zdzisławie niech Pan zrobi tak jak dawniej robiła Komuna -PRZEŁĄCZY WIADOMOŚCI NA INNY KANAŁ-szkoda zdrowia. PiS i PO to dwie partie prawicowe, każda z nich ma trochę inne spojrzenie na rzeczywistość , ale najważniejsze
SĄ PRZECIWNI POGLĄDOM PUTINA .
Droga Lilu
ja też jestem przeciwna poglądom Putina , wywodzę się z rodziny prawicowej i nie znoszę:Dhttp://imgp.iprezenty.pl/radek@mkoszulki.pl168s.jpg
Ewa
Ja zawsze będę popierał Kaczyńskiego,jest bardzo mądry,elokwentny,mądry i ma doskonałą pamięć jest to.......
BOGUSŁAW KACZYŃSKI

Arti
05-09-2009, 23:09
Pytam dlaczego taka formacja polityczna jakim jest PIS jest
zapatrzona we własny pępek......Przecież to już porażające jak
niektórzy panowie z tej formacji hołubią prezesa w TV i radiu.
Inne formacje polityczne raczej nie wychwalają swoich liderów.
Są granice zdrowego rozsądku gdzie pewna proporcja powinna być zachowana.....Stale słyszymy,że...."staniemy na uszach aby
Prezydent ponownie itp"..Wiele takich peanów z ust panów
Bielana,Czarneckiego,Brudzinskiego słyszy się na codzień..To
już męczy..Czy oni nie mają ambicji osobistej tylko wazelina....
Wiem,że będą głosy,że pluję jadem,jątrzę itp. ale rzeczywistość
jest po mojej stronie.....i tym się nie przyjmuję....

ale przecież można nie czytać nie słuchać i mieć spokój.
Po co się ekscytować? i czym?
Zdrowie jest najważniejsze.
Czy masz wpływ na to co mówią co piszą?

zdzislaw.bedrylo
05-09-2009, 23:33
Wszyscy macie słuszną rację....Szkoda nerwów na tę szarpaninę
emocji,szaleństwa partyjnego i innych....Zycie dzisiejsze tak trudne,że faktycznie szkoda....zdrowia....
Ze wszystkich postaci sceny publicznej to ja poważam najbardziej osobę,która jest mądra,rozumna bardzo elokwentna
Chyba wiadomo o kogo chodzi.....Jest to.....BOGUSŁAW KACZYNSKI...

Ewka52
06-09-2009, 02:34
O matko czy wy oczu i uszu nie macie. Donek na prezydenta - w życiu. Niech sobie piłkę kopie w krótkich majtkach. L.K. życzę aby nie startował na prezydenta - dość ośmieszania go. Platforma to same głąby. Życzę PIS-owcom aby wyłoniła się jakaś inna partia np Olechowski Nigdy mi się nie podobał, ale jako prezydent może być. Poważny, przystojny, nie gada głupot. Donek się pcha na prezydenta bo tam jest mało roboty a dużo przyjemności i dużo wolnego czasu. Ważniaka można rżnąć.PIS jest cały czas prowokowany. Aniołkami nie są ale Platforma nie sięga im do pięt.Jak w wyborach udział wezmą PIS i Platforma to wyboru nie będzie, został PIS- braku laku dobry kit.


Ja także myślę o Olechowskim. Ma wygląd, charakter dosyć znośny, nie unosi się.
Niestały politycznie? Może, ale za to stały w poglądach. Zdecydowanie lepszy na stanowisko reprezentacyjne, niż Tusk!

tadeusz50
06-09-2009, 07:10
Ja także myślę o Olechowskim. Ma wygląd, charakter dosyć znośny, nie unosi się.
Niestały politycznie? Może, ale za to stały w poglądach. Zdecydowanie lepszy na stanowisko reprezentacyjne, niż Tusk!
Czyli głosowanie za wygląd.!!!

Ewka52
07-09-2009, 01:11
Czyli głosowanie za wygląd.!!!


Proszę jeszcze raz przeczytać to co napisałam.
Wygląd (moim zdaniem nie bez znaczenia na stanowisku reprezentacyjnym ) jest tylko jedną z cech,które wymieniłam.
A Tusk nie może zostać prezydentem bo jest aroganckim dupkiem bez honoru !Numer z Hibner - to wg mnie perfidia, tak wykorzystać panią komisarz, to nie była decyzja ostatnich dni, to było zaplanowane: ona nas pociągnie, a potem ją wymienimy. A fe!"Murzyn zrobił swoje,murzyn może odejść "
Potem dokładnie to samo zrobiono z SLD: w Sejmie były ich głosy potrzebne, więc dopisano do ustawy o mediach gwarancje dochodu dla publicznych, a w Senacie gładko (i bez prasowego jazgotu, co już mnie dziwiło), ta sama PO z tej gwarancji się wycofuje, "bo mamy kryzys".
Do diabła,to trzy tygodnie wcześniej o tym nie wiedzieli ??

P.S Kiedyś człowieka,który złamał dane słowo,nie wzywano nawet na pojedynek..
Ja dzisiaj mogę jedynie nie głosować na niego,bo na jakiej podstawie mam Tuskowi jeszcze kiedykolwiek zaufać....??

Głosowałam na PO i jestem ogromnie rozczarowana.To już nie jest (a może nigdy nie była ? ) opcja liberalna

tadeusz50
07-09-2009, 06:08
Właśnie czytam Ma wygląd, i dalej Zdecydowanie lepszy na stanowisko reprezentacyjne, niż Tusk
Stanowisko reprezentacyjne????
Dalej nie będę dociekał kim jest Prezydent.

jasinek123
07-09-2009, 08:17
Zdzisiu
ale B. Kaczyński jest chory nie może mówić
i jak on wystartuje to zmarnujesz swój cenny głos!!

wankabor
07-09-2009, 10:00
A Tusk nie może zostać prezydentem bo jest aroganckim dupkiem bez honoru !Numer z Hibner - to wg mnie perfidia, tak wykorzystać panią komisarz, to nie była decyzja ostatnich dni, to było zaplanowane: ona nas pociągnie, a potem ją wymienimy. A fe!"Murzyn zrobił swoje,murzyn może odejść "
Potem dokładnie to samo zrobiono z SLD: w Sejmie były ich głosy potrzebne, więc dopisano do ustawy o mediach gwarancje dochodu dla publicznych,..
Ja dzisiaj mogę jedynie nie głosować na niego,bo na jakiej podstawie mam Tuskowi jeszcze kiedykolwiek zaufać....??

Głosowałam na PO i jestem ogromnie rozczarowana.To już nie jest (a może nigdy nie była ? ) opcja liberalna
Ewo, nie wymieniłaś jeszcze w jak haniebny (stalinowski) sposób, Tusk wyeliminował Włodzimierza Cimoszewicza z kandydowania na prezydenta. Tusk to marionetka w rękach możnowładców. Dla nich dobro narodu nie ma żadnego znaczenia, liczą się tylko ich interesy. W tej walce wszystkie chwyty dozwolone, ale czy pospólstwo to rozumie. W ostatnich wyborach mój głos był nieważny, wolałam tak, niż głosować na prawicę.

Lila
07-09-2009, 11:08
Ewo, nie wymieniłaś jeszcze w jak haniebny (stalinowski) sposób, Tusk wyeliminował Włodzimierza Cimoszewicza z kandydowania na prezydenta. Tusk to marionetka w rękach możnowładców. Dla nich dobro narodu nie ma żadnego znaczenia, liczą się tylko ich interesy. W tej walce wszystkie chwyty dozwolone, ale czy pospólstwo to rozumie. W ostatnich wyborach mój głos był nieważny, wolałam tak, niż głosować na prawicę.

Masz rację z Cimoszewiczem. Byłam wtedy oburzona straszliwie.

Tylko..'pospolstwo'..Dlaczego uważasz się za coś lepszego?
A może pospólstwo to wyborcy lewicy, którzy nie mogą zapomnieć dostępu do korytka :cool: , gdy pospołu z esbecją korzystali z 'pańskiego stołu'?

Kazimierz
07-09-2009, 12:50
Moim zdaniem, niektórzy mają bardzo anachroniczne pojęcie współczesnej polskiej lewicy. Współczesna polska lewica nie odrzuca wszystkich ludzi, i wszystkiego z poprzedniej lewicy.Łączą ją z nią podstawowe wartości socjaldemokratyczne. Te podstawowe wartości socjaldemokratyczne łączą ją też z PIS`em J.K. , a dzielą chyba bardziej z PO D.T.
Jestem jednak trochę zaskoczony stanowiskiem Kwaśniewskiego wyrażonym w wywiadzie udazielonym ostatnio w radiu TOK FM: "Pewne bariery zostały już pokonane. Politycznie nie nie doceniałbym tego sojuszu - mówił Aleksander Kwaśniewski w radiu TOK FM komentując porozumienie PiS i SLD w sprawie ustawy medialnej. Według b. prezydenta, być może przyszedł już czas na kompromis historyczny pomiędzy lewicą a obozem dawnych przeciwników politycznych."
Osobiście, wolałbym, aby tak powiedział o dogadaniu się z PO i możlwościach koalicji .
Marzy mi się Wielka Koalicja socjaldemokratów SLD, PO, PIS i PSL. Bo wiem, że w każdej z tych partii są sojaldemokraci.

Bo wyobraźcie sobie drogie forumowiczki i forumowicze, że PZPR była konglomeratem: komunistycznego betonu, socjaldemokratów i prawicowych oportunistów. Dzięki temu wielu obecnych prawicowców mogło zdobyć wyższe wykształcenie, znaleźć w Solidarności na czołowych miejscach, zakładać nowe partie i teraz odgrywać czołowe role.
Sztuka kamuflażu przydaje się nie tylko w wojsku ale też w polityce, i nie tylko. Będąc nawet socjaldemokratą też ta sztuka była przydatną.

danka54
07-09-2009, 15:13
hejka jestem początkująca na tym portalu może mi pomożecie Miłego dnia Danka

tadeusz50
07-09-2009, 17:53
Ewo, nie wymieniłaś jeszcze w jak haniebny (stalinowski) sposób, Tusk wyeliminował Włodzimierza Cimoszewicza z kandydowania na prezydenta. Tusk to marionetka w rękach możnowładców. Dla nich dobro narodu nie ma żadnego znaczenia, liczą się tylko ich interesy. W tej walce wszystkie chwyty dozwolone, ale czy pospólstwo to rozumie. W ostatnich wyborach mój głos był nieważny, wolałam tak, niż głosować na prawicę.
Pięknie dziękuję za zaliczenie mnie do pospólstwa.:mad:
Pewnie należysz do tych onych z wyższej półki jak to Kaczor gada.

Zdzisia
07-09-2009, 18:47
O matko czy wy oczu i uszu nie macie. Donek na prezydenta - w życiu. Niech sobie piłkę kopie w krótkich majtkach. L.K. życzę aby nie startował na prezydenta - dość ośmieszania go. Platforma to same głąby. Życzę PIS-owcom aby wyłoniła się jakaś inna partia np Olechowski. Nigdy mi się nie podobał, ale jako prezydent może być. Poważny, przystojny, nie gada głupot. Donek się pcha na prezydenta bo tam jest mało roboty a dużo przyjemności i dużo wolnego czasu. Ważniaka można rżnąć.PIS jest cały czas prowokowany. Aniołkami nie są ale Platforma nie sięga im do pięt.Jak w wyborach udział wezmą PIS i Platforma to wyboru nie będzie, został PIS- braku laku dobry kit.
Radio Maryja się kłania!? :) ;)

Pani Slowikowa
07-09-2009, 18:48
Pięknie dziękuję za zaliczenie mnie do pospólstwa.:mad:
Pewnie należysz do tych onych z wyższej półki jak to Kaczor gada.


Tadziu pewnie chodzi o "pospolite ruszenie":rolleyes: :D

tadeusz50
07-09-2009, 19:05
Tadziu pewnie chodzi o "pospolite ruszenie":rolleyes: :D
E, tam szkoda gadać

Ewka52
10-09-2009, 16:25
Właśnie czytam

Ma wygląd,

.

Panie Tadeuszu,to już nie jest nawet niegrzeczne,to jest grubo nie fair.! Oczywiście, rozmawiając w ten sposób (wycinając pojedyncze wyrazy z całego kontekstu ) będzie miał Pan zawsze rację .
Gratuluję!


P.S Przyznam szczerze iż nie przypuszczałam,że w tak zacnym gronie stosuje się tak brzydką metodę. Chwyt poniżej pasa.

tadeusz50
10-09-2009, 19:32
Panie Tadeuszu,to już nie jest nawet niegrzeczne,to jest grubo nie fair.! Oczywiście, rozmawiając w ten sposób (wycinając pojedyncze wyrazy z całego kontekstu ) będzie miał Pan zawsze rację .
Gratuluję!


P.S Przyznam szczerze iż nie przypuszczałam,że w tak zacnym gronie stosuje się tak brzydką metodę. Chwyt poniżej pasa.
To czy nie jest chwytem poniżej pasa i nie tylko nazwanie kogoś aroganckim dupkiem. Kto nie odpowie bo tu nie zagląda.
Pomijając jest to Premier RP


Proszę jeszcze raz przeczytać to co napisałam.
Wygląd (moim zdaniem nie bez znaczenia na stanowisku reprezentacyjnym ) jest tylko jedną z cech,które wymieniłam.
A Tusk nie może zostać prezydentem bo jest aroganckim dupkiem bez honoru !Numer z Hibner - to wg mnie perfidia, tak wykorzystać panią komisarz, to nie była decyzja ostatnich dni, to było zaplanowane: ona nas pociągnie, a potem ją wymienimy. A fe!"Murzyn zrobił swoje,murzyn może odejść "
Potem dokładnie to samo zrobiono z SLD: w Sejmie były ich głosy potrzebne, więc dopisano do ustawy o mediach gwarancje dochodu dla publicznych, a w Senacie gładko (i bez prasowego jazgotu, co już mnie dziwiło), ta sama PO z tej gwarancji się wycofuje, "bo mamy kryzys".
Do diabła,to trzy tygodnie wcześniej o tym nie wiedzieli ??

P.S Kiedyś człowieka,który złamał dane słowo,nie wzywano nawet na pojedynek..
Ja dzisiaj mogę jedynie nie głosować na niego,bo na jakiej podstawie mam Tuskowi jeszcze kiedykolwiek zaufać....??

Głosowałam na PO i jestem ogromnie rozczarowana.To już nie jest (a może nigdy nie była ? ) opcja liberalna
Nie wycinałem tylko wytłuściłem.

Tak samo powyżej nie wycinałem pojedyńczych słów. Ot czepiamy się kogoś a sami jesteśmy grzeszni.

Mavronka Freydis
11-09-2009, 04:02
Ot czepiamy się kogoś a sami jesteśmy grzeszni.
Gdyby stosowac ta zasade rowno do wszystkich to pan premier moglby co najwyzej reprezentowac samego siebie, a nie kraj.
Trzeba pamietac, ze dysputom, o polityce zawsze towarzysza emocje.

Mavronka Freydis
11-09-2009, 04:23
Pięknie dziękuję za zaliczenie mnie do pospólstwa.:mad:
Pewnie należysz do tych onych z wyższej półki jak to Kaczor gada.
Zaliczenie do "pospolstwa" nie jest okresleniem obrazliwym.
http://dziedzictwo.polska.pl/slownik/index,Pospolstwo,id,57532.htm

tadeusz50
11-09-2009, 05:39
Zaliczenie do "pospolstwa" nie jest okresleniem obrazliwym.
http://dziedzictwo.polska.pl/slownik/index,Pospolstwo,id,57532.htm
Aha to cofnęliśmy się do epoki feudalizmu, jakoś nie wiedziałem o tym. Przez wieki znaczenie pewnych słów zmieniło się bardzo. Były obraźliwe są normalnym słowem i odwrotnie. Od 45r też szmat czasu.

Mavronka Freydis
11-09-2009, 06:38
Przez wieki znaczenie pewnych słów zmieniło się bardzo.
Niektorzy uzywaja okreslen, ktore nie sa rozumiane przez wszystkich. Lepiej jest uzywac jezyka prostszego nie budzacego watpliwosci, bo wiekszosc czytelnikow nie odroznia znaczenia slow "pospolstwo" od "plebejstwa".

tadeusz50
11-09-2009, 06:59
Zaliczenie do "pospolstwa" nie jest okresleniem obrazliwym.
http://dziedzictwo.polska.pl/slownik/index,Pospolstwo,id,57532.htm


Słownik synonimów i antonimów
» rzeczownik pospólstwo
synonimy: dzicz, gawiedź, hałastra, hołota, lumpenproletariat, męty, motłoch, pospólstwo, szumowiny, tałałajstwo, tałatajstwo, tłuszcza, zbieranina
» rzeczownik pospólstwo
synonimy: chamstwo, gmin, lud, plebs, tłum, pospólstwo, tłuszcza
antonimy: arystokracja, inteligencja


http://megaslownik.pl/slownik/synonimy_antonimy/16231,posp%C3%B3lstwo

Pozostawię bez komentarza.

Mavronka Freydis
11-09-2009, 08:41
Wankabor napisal: -"W tej walce wszystkie chwyty dozwolone, ale czy pospólstwo to rozumie."-
Uzycie slowa "pospolstwo" w tym zdaniu jest jak najbardziej prawidlowe. Autor uzywa tego rzeczownika jako synonimu slowa "lud" czy tez "glosujacy tlum". Oczywiscie slowo "pospolstwo" mozna tez tlumaczyc inaczej. Najlepiej niech kazdy identyfikuje sie z takim slowem, ktore do niego pasuje. Nie mozna jednak samemu sie obrazac i miec jeszcze o to pretensje do autora.

Lila
11-09-2009, 08:47
Sorki, ja też to odebrałam jako stwierdzenie wyraźnie obraźliwe, choć nie spersonifikowane.

tadeusz50
11-09-2009, 08:55
Wankabor napisal: -"W tej walce wszystkie chwyty dozwolone, ale czy pospólstwo to rozumie."-
Uzycie slowa "pospolstwo" w tym zdaniu jest jak najbardziej prawidlowe. Autor uzywa tego rzeczownika jako synonimu slowa "lud" czy tez "glosujacy tlum". Oczywiscie slowo "pospolstwo" mozna tez tlumaczyc inaczej. Najlepiej niech kazdy identyfikuje sie z takim slowem, ktore do niego pasuje. Nie mozna jednak samemu sie obrazac i miec jeszcze o to pretensje do autora.
Trochę wcześniej inaczej interpretowałaś słowo pospólstwo. Teraz usiłujesz zmienić front. Co autor miał na myśli przypomina mi czasy szkolne Co jakaś lektura takie pytanie. Robisz za adwokata? Rozumiem jak napisałem powyżej i jak odczytała to Lila.

Mavronka Freydis
11-09-2009, 10:20
Sorki, ja też to odebrałam jako stwierdzenie wyraźnie obraźliwe, choć nie spersonifikowane.
Skoro jedno wieloznaczne slowo potrafi wywolac az takie emocje to strach jest spierac sie o cokolwiek. Napewno nie sluzy dyskusji wylapywanie slow z tekstu, ktory sie nie podoba.

Mavronka Freydis
11-09-2009, 10:28
Robisz za adwokata? Nawet nie wiem kto kryje sie za tym nickiem. Chodzi mi,o lamanie pewnej zasady, gdzie calkiem normalna dyskusje ktos wywraca wtracajac, ze... "jajko pisze sie przez er zet".

senior A.P.
13-09-2009, 07:57
Plebejusze ,arystokracja ,demokracja na forum seniora - tego jeszcze nie bylo .
A gdzie podzieli sie robole ,znaczy sie klasa robotnicza ,jak chociazby z galezi gornictwa ,szkolnictwa,sluzby zdrowia ?
Emigracja gdzies przepadla .

Tak,tak, wiem (podpowiada mi kolega) ,wyrosli na cenzorow.
Klasa demokratyczna wylania sie na forum i to jaka !
Moderator - jest tam ktory ?
Co wolno wojewodzie to nie tobie ...... , a zreszta i tak wytna,przeciez to ich portal - prawda Zenek ???
Poczekaj, zaraz pojdziemy do "naszych" ,tam nie wycinaja.