PDA

View Full Version : Ale się porobiło.....

zdzislaw.bedrylo
06-09-2009, 16:58
W naszym ukochanym kraju wszystko stoi na głowie.....
Każdy problem czy to społeczny,polityczny czy duchowy jest
nieobliczalny,jest powiedziałbym dosadniej...jest paranoją
i tak to jedne z wielu:
- politycy różnych maści walczą zaciekle o .... " słupki"..
sondażowe zamiast myśleć o ludziach,którzy im zaufali;
_związkowcy w oparciu o jedną partię walczą o swoje postulaty
w sposób nie zawsze normalny (zadymy i walka z Policją)
-parlamentarzyści są zachłanni i walczą o coraz większe
apanaże;-
-Rząd szukając tzw."dziury budżetowej" zabiera i patrzy co
jeszcze można urwać
-prezenterzy TV zarabiają krocie;
-prezesi różnych spółek dostają gaże i odprawy takie,że nas
ludzi normalnych krew zalewa;
-pewni Duchowni zamiast posług duchowych robią kokosy
w biznesie;
-osoby bez przeszkolenia wojskowego kierują Wojskiem,
a skutki są bardzo tragiczne;
-służba zdrowia powinna wpierw się sama uzdrowić aby
pomagać pocjentom
-szef TVP jako nazista kieruje Telewizją Publiczną;
-pustosłowie czyli morze "pustych słów bez pokrycia" czyli
ludzie,którzy coś mogą i muszą nam załatwić nie robią nic
aby pomagać kiedy potrzeba.......
Tak to w naszym Kraju absurdów,niekompetencji i wręcz
głupoty jest coraz więcej.....
A biedny szary człowiek,zjadacz codziennego chleba,emeryt
i rencista myśli jak to przeżyć...Jak nie dać się poddać nędzy.
Kiedy doczekamy się czasów względnej normalności,,chyba
jeszcze poczekamy.....oj poczekamy.....
Będąc dobrej myśli i mimo wszystko pozytywnie zakręcony
czekam tak jak Wy kiedy.........dożyjemy tego o czym myślimy.

Lila
06-09-2009, 17:02
Zdzisiu, nie czytaj prasy, co się będziesz denerwował.:)
I tak nie mamy wpływu na rzeczywistość.

senior A.P.
13-09-2009, 08:06
Wystarczy sie zaszczepic i po klopocie !
Wszystkie smutki i troski wkrotce przemina .
Chyba,ze wirusy natrfia na jakas "stara cholere" ,tej nawet diabel nie wezmie.

Mavronka Freydis
14-09-2009, 03:49
W naszym ukochanym kraju wszystko stoi na głowie.....
Poprzez lata zycia w izolacji, oraz slaba znajomosc jezykow obcych ludzie nie wiedza, ze wszedzie dzieje sie podobnie. Przesadzona duma, rosnace pretensje i brak znajomosci realiow wspolczesnego swiata to trujacy koktail, ktorym buzuje sie caly narod. Kazdy kraj boryka sie z ogromnymi problemami i jesli tylko nadazy sie okazja zwalic wine na zewnetrznego wroga to politycy natychmiast to wykorzystuja. Spoleczenstwo ciagle jest manipulowane. Im mniej oswiecony obywatel tym bardziej mozna go podpuscic. A prawda jest tylko jedna. Wszystko co sie dzieje dookola nas to jest nasza wspolna zaluga. Nikt nie przylecial z Marsa nami rzadzic. Ludzie jedza obiad i patrza jak w telewizji pokazuja slaniajace sie z glodu dzieci. I nikomu nie stanie jadlo w gardle. Nie potrafimy opanowac nawet chuliganstwa pod wlasnym domem. Tolerujemy politykow, ktorzy nas osmieszaja itd, itp. Powiedzmy sobie raz i szczerze do lustra to co mamy do powiedzenia sasiadowi.

tadeusz50
14-09-2009, 07:05
Mavronka
Ludzie jedza obiad i patrza jak w telewizji pokazuja slaniajace sie z glodu dzieci. I nikomu nie stanie jadlo w gardle. Nie potrafimy opanowac nawet chuliganstwa pod wlasnym domem. Tolerujemy politykow, ktorzy nas osmieszaja itd, itp. Powiedzmy sobie raz i szczerze do lustra to co mamy do powiedzenia sasiadowi.
Skąd wiesz, że jadło nie staje w gardle? Może niewiele ale działam np. w wątku "kliknij raz dziennie" Ciebie tam nie widziałem. Wszystkim oczywiście nie da się pomóc. Opanować chuligaństwo przed domem. Co mam niby wyjść do grupy chuliganów i powiedzieć co o nich myślę? Zacząć się z nimi bić? Sam przeciw kilkunastu bandytom? Nie jestem samobójcą.

Alsko
14-09-2009, 07:35
Może niewiele ale działam np. w wątku "kliknij raz dziennie" Ciebie tam nie widziałem.
A jest obowiązek zdawania sprawozdania w wątku, gdzie kto i po co klika? Może lepiej nie wyciągaj z tego wniosków.
Mnie tam też nie widziałeś.

tadeusz50
14-09-2009, 07:42
A jest obowiązek zdawania sprawozdania w wątku, gdzie kto i po co klika? Może lepiej nie wyciągaj z tego wniosków.
Mnie tam też nie widziałeś.
Odniosłem się do tego cytatu

I nikomu nie stanie jadlo w gardle.
Czemu osądza wszystkich w tym mnie.?

Alsko
14-09-2009, 07:54
Osądziła Ciebie? A Ty osądzasz innych, w tym mnie?
Oj, Tadziu, Tadziu. Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.

tadeusz50
14-09-2009, 08:31
Osądziła Ciebie? A Ty osądzasz innych, w tym mnie?
Oj, Tadziu, Tadziu. Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.
Odniosłem się do Niej dość wyraźnie, o Tobie i innych nie wspomniałem. Posłużę się tym samym cytatem.
Może niewiele ale działam np. w wątku "kliknij raz dziennie" Ciebie tam nie widziałem
Ciebie czyli Mavronki.

senior A.P.
14-09-2009, 09:28
Zycie w izolacji - tak to prawda ! Ogol spoleczenstwa byl, jest i bedzie izolowany od obiektywnej prawdy .O prawdzie juz nie raz dyskutowalismy na tym forum.Warto jednak przypomniec kto falszuje prawde i zaklamuje rzeczywistosc.
Na pierwszym miejscu stawiam media .Etyka dziennikarska na dzien dzisiejszy jest ...... diabla warta !
Zreszta kazda wladza ma za soba swoje media .W swiecie wiekszosc mediow jest zalezna od swych rzadow ,ktorym sluza . Masz media masz wladze i panowanie .Nie probuj wiec zadzierac z mediami ,bo ich "wladza" zniszczy cie natychmiast ,wiedza o tym nawet bandyci i zlodzieje .Dzisiejsze sledztwo dziennikarskie ma ogromne sukcesy ,jest postrachem dla wszystkich politykow.A przeciez wiadomo,ze kazdy polityk wspolczesny jest "umoczony".
Dzieki zaistnieniu internetu wiele prawd przenika do spoleczenstwa i to jest utrapienie i bol glowy dla rzadzacych .
Warto mowic i pisac prawde ,to jedyna bron na wszelkie klamstwa.
W tym dzialaniu tez sie solidaryzujmy - my seniorzy .

Mavronka Freydis
14-09-2009, 09:40
Skąd wiesz, że jadło nie staje w gardle? Moja wypowiedz nie dotyczyla tematu, na ktory odpowiadasz. Bylo tam co prawda, o jedzeniu i telewizorze, ale przedewszystkim, o problemach, ktore pominales.

tadeusz50
14-09-2009, 09:44
Moja wypowiedz nie dotyczyla tematu, na ktory odpowiadasz. Bylo tam co prawda, o jedzeniu i telewizorze, ale przedewszystkim, o problemach, ktore pominales.
Skoro nie dotyczyła tematu to po co tak napisałaś? Nie jest to czyimś cytatem.

Mavronka Freydis
28-09-2009, 09:44
Skoro nie dotyczyła tematu to po co tak napisałaś? Nie jest to czyimś cytatem. Tak sie sklada, ze 90% twoich wypowiedzi wogole nie trzyma zadnego tematu i sluzy tylko dokuczaniu innym.

Alunia
28-09-2009, 09:49
Tak sie sklada, ze 90% twoich wypowiedzi wogole nie trzyma zadnego tematu i sluzy tylko dokuczaniu innym.

Oj, czy jesteś obiektywna????. :(:mad:

jasinek123
28-09-2009, 10:20
Aluniu
Mavronka ma w pełni racje
odnośnie T.
chołduje zasadzie kto nie z Mieciem to go zmieciem!

Alunia
28-09-2009, 10:32
Masz prawo do własnej opinii.
Tadeusz też.
Ja też: gdybyśmy wszyscy śpiewali zgodnym chórem, po co by istniało forum.
Mam jednak wrażenie, że często animozje osobiste (skąd w wirtualu osobiste??) biorą górę.
Tępiąc i napadając na adwersarzy, mających inne zdanie, niepotrzebnie ograniczamy dyskusje.
Marnując energię na udowadnianie swojej racji, nie słyszymy tego, co ktoś myśli.
Szkoda!

tadeusz50
28-09-2009, 10:39
Tak sie sklada, ze 90% twoich wypowiedzi wogole nie trzyma zadnego tematu i sluzy tylko dokuczaniu innym.
Dziękuję za trafna ocenę, tylko te % trochę małe powinno być 99,99%. Miłego i uśmiechniętego dnia.:D :D

jasinku123
Aluniu
Mavronka ma w pełni racje
odnośnie T.
chołduje zasadzie kto nie z Mieciem to go zmieciem!
Patrz wyżej, taki jestem i co z tego. To oczywiście Twoja opinia i mogę się z nią zgodzić lub też nie.
Miłego i uśmiechniętego dnia.:D :D

Arti
28-09-2009, 10:42
nooo ale się porobiło...
dyskusja...może to będzie pomocne ?

Zasady Dyskutowania.

* Dyskusja jest czymś żywym - czymś co się toczy.
* Dyskutanci dyskusję prowadzą (decydują o kierunku w którym będzie się toczyła).
* Przez to w toczącej się (toczeniu się) dyskusji uczestniczą.

W dyskutowaniu ważny jest temat, kierunek, cel i kultura dyskusji.

* Dyskusja - się toczy albo nie.
* Temat - topic ma być jasno sprecyzowany, bo on wyznacza ramy dyskusji.
* Kierunek - dyskusja ma do czegoś prowadzić.
* Cel - dzielenie się wiedzą, zamiast udowadniania innym że są głupsi.
* Kultura - dyskutanci są partnerami, wspierają się w prowadzeniu, w żadnym wypadku ze sobą - nie walczą.

Nie stosowanie się do powyższych zasad dowodzi:

* nie rozumienia idei dyskutowania
* szkodzenia toczącym się dyskusjom
* marnowania czasu swojego i mojego.

Może spróbujmy trzymać się tych zasad które to wprowadzą ład,spokój i porządek? a co ważne dyskusja będzie przebiegać pokojowo i w temacie.

Babcia Iwa
28-09-2009, 11:50
Zasady sobie i my Polacy sobie. Przecież wiadomo, że jesteśmy narodem kłótliwym, przekornym. Jak nam karzą siedzieć, to się położymy itd. Szkoda nerwów i tak nikt tego nie zmieni.

Mavronka Freydis
28-09-2009, 12:01
Masz prawo do własnej opinii.
Tadeusz też.
"Tępiąc i napadając na adwersarzy, mających inne zdanie, niepotrzebnie ograniczamy dyskusje" - powiedziala Alunia odpowiadajac sama sobie w tym samym poscie. Mnie pozostaje juz tylko sie z tym zgodzic.

Arti
28-09-2009, 13:01
Zasady sobie i my Polacy sobie. Przecież wiadomo, że jesteśmy narodem kłótliwym, przekornym. Jak nam karzą siedzieć, to się położymy itd. Szkoda nerwów i tak nikt tego nie zmieni.

uważam, że my możemy zmienić oblicze dotychczasowego forum przestrzegając zasad dyskutowania a łamiących tę zasadę ignorować ich wpisy ale informując administrację forum.
być może wtedy ostudzone zostaną zapędy w postaci bana.

tadeusz50
28-09-2009, 14:37
uważam, że my możemy zmienić oblicze dotychczasowego forum przestrzegając zasad dyskutowania a łamiących tę zasadę ignorować ich wpisy ale informując administrację forum.
być może wtedy ostudzone zostaną zapędy w postaci bana.
Pewnie temu bana, tamtemu bana, tamtej to na wieczność. Zostaną dwie dyskutantki z rączkami na kołderkach - bo jak można inaczej- ależ proszę, dziękuję. Nie to ja dziękuję itd, itp. Kółko różańcowe czy co? Z pewnością dyskusje te inaczej by wyglądały w realu bo dochodzi tam mimika twarzy gesty i jeszcze inne bodżce. Tu suche słowa które często są zupełnie inaczej odbierane niż autor miał na myśli. W odpowiedzi powstaje czasem agresywna odpowiedź i już konflikt gotowy. Poza tym szukanie w upatrzonym "przeciwniku" wyjętych z kontekstu cytatów (czasem nawet zmienionych) i dopiero draka nad drakami. Trzymanie się tematu. Jestem t już albo dopiero półtora roku i rzadko kiedy wątek trzyma się założonego tematu. Sam początkowo na to zwracałem uwagę, teraz przestałem i sam zbaczam bo po prostu inaczej się nie da.

ostatek
28-09-2009, 15:43
Pewnie temu bana, tamtemu bana, tamtej to na wieczność. /.../
Dobrze pamiętam jak skończyła się moja walka z banami i cenzurą... nie jest to moje najmilsze wspomnienie, więc lepiej pomilczę. :mad:
/.../ Tu suche słowa które często są zupełnie inaczej odbierane niż autor miał na myśli. W odpowiedzi powstaje czasem agresywna odpowiedź i już konflikt gotowy./.../
Można wytłumaczyć. Myślisz, że autor postu jest przeszczęśliwy jeśli jego słowa zostaną opacznie zrozumiane? Stąd tyle wyjaśnień i sprostowań. :D
/.../ Poza tym szukanie w upatrzonym "przeciwniku" wyjętych z kontekstu cytatów (czasem nawet zmienionych) i dopiero draka nad drakami./.../
Zmieniony cytat nie jest cytatem. Raz tylko widziałam coś podobnego (zmanipulowany fragment) i byłam bardzo zniesmaczona działaniem forumowicza.
Nie ma obowiązku cytowania całych postów; jest wskazanie cytowania fragmentów do których rozmówca chce się odnieść.
Zainteresowany czytelnik może wrócić do oryginału i sprawdzić "co tam stało napisane". I, oczywiście, mieć własne zdanie.
Bardziej niepokoi mnie inne działanie - odpowiadanie na argumenty oponenta personalnym atakiem. Wtedy nie jest miło, przynajmniej osobie "szczypanej". Zamiast rzeczowej rozmowy zaczynają się przepychanki. Osoba pomówiona i oceniona (niekoniecznie dobrze) odpowiada, dyskutant czuje się obrażony i zagrożony (?) i tak można... do końca świata i o jeden dzień dłużej... chyba, że ktoś się wycofa, przestanie odpowiadać lub ucieknie z wątku czy KSC.
/.../ Trzymanie się tematu. Jestem t już albo dopiero półtora roku i rzadko kiedy wątek trzyma się założonego tematu. /.../
Jak na herbacie u cioci Geni... zaczynamy od pochwalenia sernika, kończymy na ??? :confused: Najważniejsze by miło było. I ciekawie. :cool:

PS - Tadeuszu, jesteś zły, że nie zacytowałam Twojego postu w absolutnej całości?

Pani Slowikowa
28-09-2009, 15:51
Ludzie jedza obiad i patrza jak w telewizji pokazuja slaniajace sie z glodu dzieci. I nikomu nie stanie jadlo w gardle. Nie potrafimy opanowac nawet chuliganstwa pod wlasnym domem. Tolerujemy politykow, ktorzy nas osmieszaja itd, itp. Powiedzmy sobie raz i szczerze do lustra to co mamy do powiedzenia sasiadowi.

Wiesz, z tym jedzeniem przed TV.. to najlepiej byloby gdyby TV mialo na tyle wyczucia i nie dawalo reklam i programow o glodzie na swiecie w czasie kiedy wiekszosc spoleczenstwa spozywa obiad...:rolleyes:
Mnie diabli biora jak wyrzuca sie do smietnika tony owocow i jarzyn..... wylewa sie do rzeki nadmiar mleka.. Tylko po to aby utrzymac cene na rynku.:mad: a male afrykanskie dzieci doslownie umieraja z glodu na ulicy.
To jest najwiekszy grzech spoleczenstwa!!!!

Chuliganstwo czy glupi politycy jest niczym w porowaniu z taka nieczuloscia na cudza krzywde..

Ci co maja w d.... dobro innego czlowieka i mysla tylko o wlasnym zysku.. kogo widza w tym lustrze??

POLA
28-09-2009, 15:56
czy czujesz się uszczypnięta? Przeze mnie?:D
Bo ja szczypię, tak już mam;), taka szczypińska ze mnie właśnie "uszczypiłam" Siekierkę, w innym wszak wątku, ale jednak.:D

Jestem przeciw wszelkim banom...za wolnością myśli i słowa podpadającą pod odpowiedzialność...karną.

Niech żyją wędrówki po meandrach tematów.

tadeusz50
28-09-2009, 16:01
Ostatku
Nie nie jestem zły bo i o co.
Z moim cytatem o banowaniu kpiłem z propozycji artfilki o banowaniu, może powinienem to dopisać (kpię)

Zmieniony cytat nie jest cytatem. Raz tylko widziałam coś podobnego (zmanipulowany fragment) i byłam bardzo zniesmaczona działaniem forumowicza.
Nie ma obowiązku cytowania całych postów; jest wskazanie cytowania fragmentów do których rozmówca chce się odnieść.

Czy jesteś pewna, że to był jednostkowy przypadek? Kiedyś zacytowałem w całości kogoś. Ta osoba widząc, że zdecydowanie przekroczyła granice dobrego smaku zmieniła swój post (edytuj 48 godz) i wyszło z tego, że to ja manipulowałem przy poście. Można i tak.
ps. szukanie dawnego postu bywa szukaniem igły w stogu siana

ostatek
28-09-2009, 16:29
Polu, niestety - NIE. Jak widzisz, żałuję... ;) bo Ty byś uszczypnęła argumentem i dała szansę przeciwnikowi na to samo. :cool: Argument na argument - przepis na dobrą dyskusję.

Tadeuszu, cytat został, jak wyrzut sumienia. Zmieniony post miał miał adnotację o ponownej edycji... myślisz, że nikt tego nie zauważył?
Więcej zaufania do czytelników i wiary w inteligencję forumowiczów... :)

tadeusz50
28-09-2009, 16:33
Ostatku
Dokładniej
Tadeuszu, cytat został, jak wyrzut sumienia. Zmieniony post miał miał adnotację o ponownej edycji... myślisz, że nikt tego nie zauważył?
Więcej zaufania do czytelników i wiary w inteligencję forumowiczów...
znowu nie dokładnie napisałem. To trwało w czasie 20 minut kiedy nie ma adnotacji. Tu jest niemożliwe do udowodnienia.

ostatek
28-09-2009, 16:50
/.../ To trwało w czasie 20 minut kiedy nie ma adnotacji. Tu jest niemożliwe do udowodnienia.
Hm... śpieszyć się trzeba tylko przy łapaniu pcheł... :D :D :D

BarbaraK
28-09-2009, 16:57
Jestem przeciw wszelkim banom...za wolnością myśli i słowa podpadającą pod odpowiedzialność...karną.

Niech żyją wędrówki po meandrach tematów.
Takie jest również moje nieśmiałe zdanie.

Arti
28-09-2009, 17:37
Pewnie temu bana, tamtemu bana, tamtej to na wieczność. Zostaną dwie dyskutantki z rączkami na kołderkach - bo jak można inaczej- ...
ależ proszę, dziękuję. Nie to ja dziękuję itd, itp. Kółko różańcowe czy co?

Ten zostanie kto potrafi dyskutować i przestrzegać regulaminu.
Klimat z proszę, dziękuję to w Barze panuje a czy to Kółko?
Jest regulamin są moderatorzy i jest admin.
Wszyscy tu zapoznali się chyba z regulaminem.
Ja zamierzam reagować.

Tu suche słowa które często są zupełnie inaczej odbierane niż autor miał na myśli.

słowa a czy suche? jednak w kontekście np. ja wyczuwam co niosą. Moim zdanie tylko człowiek drewniany nie wyczuwa.

Jestem t już albo dopiero półtora roku i rzadko kiedy wątek trzyma się założonego tematu.

no i czas to zmienić aby dyskusja się toczyła a nie blablanie
bo to ani nic nie wnosi wręcz np.mnie denerwuje.
Dyskutowania można się też nauczyć.

tadeusz50
28-09-2009, 18:04
no i czas to zmienić aby dyskusja się toczyła a nie blablanie
bo to ani nic nie wnosi wręcz np.mnie denerwuje.
Dyskutowania można się też nauczyć.

życzę miłego używania trójkącika. :mad: :mad:

Arti
28-09-2009, 18:08
Takie jest również moje nieśmiałe zdanie.

:D no ale wolność to nie znaczy jednak dowolność.
za słowa swoje ma się nie odpowiadać? dobre sobie.
To chyba tylko w "pokoju bez klamek" :D he he nie odpowiada się za słowa.

Arti
28-09-2009, 18:22
życzę miłego używania trójkącika. :mad: :mad:

Metoda dziobania, czy wyładowywanie frustracji, czy prowokacji nie służy konstruktywnej dyskusji.
rozumiem też, że być może przestrzeganie regulaminu nie każdy chce lub mu "nie na rękę"
no ale hulaj dusza w Senior Cafe :D ?

być może ktoś czytając tu (a inter jest na cały świat)
.....nie będę kończyć myśli.

BarbaraK
28-09-2009, 19:02
:D no ale wolność to nie znaczy jednak dowolność.
za słowa swoje ma się nie odpowiadać? dobre sobie.
To chyba tylko w "pokoju bez klamek" :D he he nie odpowiada się za słowa.
Widzisz "dyskusji można się nauczyć" i nic z tego.Uważam że jak Tadeusz pisze nie wszyscy jednako rozumieją.
Zrozumiałaś Polę że nie odpowiada się za słowa,ja zupełnie inaczej.W/g mnie Pola wyjaśniała,że nie należy używać słow podlegających pod odpowiedzialność karną.
Rozumiem przez to słowa obrażliwe w stosunku do kogoś.
Tak że uczmy się dyskutować.

Lila
28-09-2009, 21:37
Gdyby nie to 'meandrowanie' byłoby to cholernie nudne forum.
Oczywiście pogadać można o umiejętności dyskutowania, ale po co?
Mnie na wątku politycznym o Polsce nie przeszkadza, jak panowie wymieniają się doświadczeniami z sanatorium.:)
Bo to Polska właśnie.:)

Arti
28-09-2009, 22:17
Widzisz "dyskusji można się nauczyć" i nic z tego.Uważam że jak Tadeusz pisze nie wszyscy jednako rozumieją.
Zrozumiałaś Polę że nie odpowiada się za słowa,ja zupełnie inaczej.W/g mnie Pola wyjaśniała,że nie należy używać słow podlegających pod odpowiedzialność karną.

może POLA dojaśni ;) swą wypowiedź.

z tego co pisze wnioskuję:
Jest przeciw banom
Jest za wolnością myśli i słowa podpadającą pod odpowiedzialność.

być może nie wszyscy jednako rozumieją i czasami rozumują ok. myślę, że w takim razie warto dopytać "co właściwie autor miał na myśli". Cenna uwaga przy dyskutowaniu...dojaśnienie.

senior A.P.
29-09-2009, 09:18
Co tu znowu sie wyprawia ? Klotnie ? O co ? O przewodnia role w...... ???????????

To juz dawno przerabiano w Polsce .

Teraz kazdy jest rowny i rowniejszy ,jeden/jedna starszy inni mlodsi .
Leon tu nie rzadzi ani dzieci jego tez .

Na forum seniora jest demokracja - czyli kogo portal tego racja.

Alunia
07-10-2009, 00:33
Polecam ciekawy artykuł o przyczynach kryzysu.
'Można było robić pieniądze na ludzkich długach, można je robić na przykład na depresji powodowanej zadłużeniem - mówi "DZIENNIKOWI Gazecie Prawnej" znany [B]filozof i socjolog Zygmunt Bauman '

http://www.dziennik.pl/opinie/article451827/Ostatnia_orgia_konsumpcji_.html

Fragment:
Gdy procenty przerastały już możliwości finansowe dłużnika, oferowano mu serię sposobów "obsługi
długów", które przy całej różnorodności ich nazw sprowadzały się do tego samego: oddalania w nieskończoność perspektywy wydobycia się z długu. Ci, którzy swoje kredyty spłacali przed czasem i co do grosza, nie byli przez banki szczególnie mile widziani - człowiek niezadłużony nie przynosi firmom kredytowym zysku.
Spłacenie kredytu przed ustalonym terminem okładano wysokimi karami finansowymi...

zen
07-10-2009, 09:21
Wpis na temat zasad dyskutowania jest bardzo sensowny. Warto się tego trzymać. Pisanie dla samego pisania jest bezprzedmiotowe, chociaż prawdę mówiąc jest łatwiejsze..

Alunia
07-10-2009, 09:28
Tu się mówi o dyskusji??
Więc nie zrozumiałam intencji założyciela wątku.....:mad:
Gapa taka, czy jak.....!
Idę z moim artykułem gdzie indziej, pa!

Lila
07-10-2009, 09:29
Tu się mówi o dyskusji??
Więc nie zrozumiałam tematu wątku.....:mad:
Gapa taka, czy jak.....!
Idę z moim artykułem gdzie indziej, pa!

Ale skąd. Zostaw go. Jest najbardziej na swoim miejscu.:)

senior A.P.
07-10-2009, 10:32
Lichwa bankowa ?
To stara prawda jak swiat .
Polecam wydana ksiazke:
"Lichwa rak ludzkosci" - autor :Henryk Pajak
Tylko mi tu nie zarzucac ,ze to niewiarygodny autor.
Najpierw prosze przeczytac bez uprzedzen.
Ale sie porobilo ....na tym swiecie !

Lila
07-10-2009, 16:52
Tylko mi tu nie zarzucac ,ze to niewiarygodny autor.
A co tak pokrzykujesz, co?
Czy tu Twój baon jest?:):)

senior A.P.
08-10-2009, 08:47
Kazdy kto czyta Henryka Pajaka zaczyna rozumiec kto swiatem rzadzil i rzadzi .
Co do mnie ,to mam juz tylko jednego przelozonego - jest nim moj BOG .
Tylko nie mylic go z "bogiem" podawanym na talerzu przez obce plemiona.
Jezeli juz dyskutujemy o tym co porobilo sie ,to dopisze :
SWIAT ZMIERZA DO SAMOZAGLADY !
Obozy "odosobienia" przygotowane (w USA ponad trzysta),szczepionka dla plebejuszy tez ,partie polityczne poinstruowane,spec oddzialy i ich sprzet w pogotowiu,niedopieta do konca opinia publiczna,lzemedia zaczynaja "szwankowac".
Na forach panika i strach !
Na " seniorku" ta sama gwardia i wytyczne w pionie i poziomie.
Ja przygotowuje sie do zbioru cytrusow ,leze po pracy pod palma i tak sobie mysle:
CZY W POLSCE ZYJA JESZCZE LUDZIE ,KTORZY NIE DAJA SIE ZA NOS WODZIC ???

Lila
08-10-2009, 19:14
Ja przygotowuje sie do zbioru cytrusow ,leze po pracy pod palma i tak sobie mysle:
A jakie to cytrusiki Guciu zbierasz, na palmach rosnące?:)
Tak z ciekawości tylko pytam, bo ja widziałam tylko daktyle na palmie. Oraz jedną małpę.

jasinek123
08-10-2009, 20:05
lilu
cieszę się że odnalazłem wątek
do którego piszesz
wybacz ale ckni mi się bez Ciebie
pisz dalej

senior A.P.
09-10-2009, 11:05
Czytac nalezy ze zrozumieniem !
Leze pod palma ,a obok rosna tez drzewa cytrusowe .
Ja wiem,ze w Polsce jest to nie do przyjecia ani mozliwe .
Po pierwsze - inny klimat.
Po drugie - ludzie na swoich posiadlosciach maja juz tylko drzewa i krzewy ozdobne !
Po trzecie - mysla tylko "telewizyjnie" a klna jak red.Durczok.
Po czwarte - to co Pola napisze na tym forum to swiete (naczelna).
Po piate - Lila jest rzecznikiem spraw staruszkow .
Po szoste - seniorki emigrantki wchodza gdy krajowe byle co plodza !
Po siodme - zycie to nie jest bajka ,najlepsza jest wlasna zalewajka .

Wiec o co CI LILA CHODZI !
Senior A.P. ma nie tylko mandarynki i palmy w ogrodzie ale do tego codziennie krzyczy :
OBUDZ SIE POLSKI NARODZIE !!!

Mavronka Freydis
29-10-2009, 13:26
Twoj krzyk Seniorze uslyszalam az w Izraelu i przybieglam zobaczyc czy aby Ci czegos nie trzeba? Przeczytalam o palmach, cytrusach i zalewajkach. Wiem z literatury, ze ciezko dobudzic narkomana jak wpadnie w kome. Ale Ty wzywasz do przebudzenia caly narod? W trosce o Ciebie wykonalam kilka telefonow do przyjaciol na Florydzie, ktorzy sa fachowcami w medycynie i przetlumaczylam im kilka Twoich postow. W odpowiedzi otrzymalam link, ktory moze Cie zainteresowac wraz z zyczeniem dla Ciebie "good luck" http://ahcaxnet.fdhc.state.fl.us/nhcguide/RegionMap.aspx

amelia
29-10-2009, 13:58
Senior A.P. ma nie tylko mandarynki i palmy w ogrodzie ale do tego codziennie krzyczy :

otoz to,
strach sie bac "prawdziwych polakow" z pod palmy:D

Pani Slowikowa
29-10-2009, 16:04
otoz to,
strach sie bac "prawdziwych polakow" z pod palmy:D

Amelko, nie taki senior straszny jak go maluja.. szczegolnie ten "spod palmy" Juz sie do niego wszyscy przyzwyczaili..;) :)

amelia
29-10-2009, 17:11
Amelko, nie taki senior straszny jak go maluja.. szczegolnie ten "spod palmy" Juz sie do niego wszyscy przyzwyczaili..;) :)

niegrozny powiadasz?
co za ulga:)

senior A.P.
30-10-2009, 10:56
Oczywiscie,ze niegrozny.
Mialem mala przerwe i tu nie zagladalem a to tylko dlatego,ze nie poszukiwalem "domu koncowej starosci" (moja nazwa domow starcow - wszelkich) ale szukalem malego normalnego malego domku dla siebie i przyjaciol na spotkania weekendowe i "wizyty turystyczne " (calkiem serio) Polakow z innych Stanow.Nie chce zaklocac spokoju mej zonie w naszym juz posiadanym domu (kobieta pracujaca odpoczywa po pracy i w swieta) i lezec tylko pod palma,poczynilem "intencje" i znalazlem drugi "maly bialy domek" na cele niekonczacych sie rozmow wieczornych Polakow". A ze to teraz najlepszy okres kupowania domow w USA (Jacksonville ponad 15 tysiecy domow zabranych przez banki niewyplacalnym dluznikom zyjacym na kreche) to wyobrazcie sobie panstwo ,ze kupilem dom za $ 25 tys. w ktorym teraz robie maly remont (osobiscie jako zlota raczaka) i na Sylwestra bede mial w nim pierwszych gosci z NYC. Tak wiec widzicie, mam obecnie czas na inne zaintersowania niz na bla,bla na "seniorku" .
Prosze mi tylko nie zazdroscic ,bo czasu mam malo a roboty duzo,nawet mandarynki zona musi sama zrywac w naszym ogrodzie
Tak wiec mile Panie i Panowie Seniorzy - zycie jest piekne w kazdym przedziale wiekowym ,trzeba tylko chciec budowac/tworzyc a nie burzyc.
Przy kawie w przerwie czasem zerkne o czym dyskutujecie i juz jestem "zrelaksowany" czytajac o co "walczycie " i jak to teraz jest dobrze w Polsce !
Tylko grypie sie nie dajcie ,a jak chcecie wczesniej pojsc na spotkanie z naszym Stworca to sie zaszczepcie na ...... na co tylko chcecie .
Jeszcze przed WSZYSTKIMI SWIETYMI do was zagladne aby wspomniec tych co odeszli nawet z tego forum na wieczny blogostan !
Pozdrwiam zarowno milych mi jak i tych co zycza mi juz dom starcow.
BYWAJCIE ! Floryda jest mila i ciepla !

Mavronka Freydis
31-10-2009, 15:10
niegrozny powiadasz?
co za ulga:)
Nie przejmuj sie. Senior to doskonaly strateg, ktory wycofal sie na z gory upatrzone pozycje nie mogac pogodzic sie z koniecznoscia zamiany oficerskiego kasyna na bar mleczny. Teraz po wzbogaceniu sie dieta cytrusowa nawoluje mlode pokolenie zolnierzy do buntu.

jip
31-10-2009, 17:04
Oczywiscie,ze niegrozny.
Mialem mala przerwe i tu nie zagladalem a to tylko dlatego,ze nie poszukiwalem "domu koncowej starosci" (moja nazwa domow starcow - wszelkich) ale szukalem malego normalnego malego domku dla siebie i przyjaciol na spotkania weekendowe i "wizyty turystyczne " (calkiem serio) Polakow z innych Stanow.Nie chce zaklocac spokoju mej zonie w naszym juz posiadanym domu (kobieta pracujaca odpoczywa po pracy i w swieta) i lezec tylko pod palma,poczynilem "intencje" i znalazlem drugi "maly bialy domek" na cele niekonczacych sie rozmow wieczornych Polakow". A ze to teraz najlepszy okres kupowania domow w USA (Jacksonville ponad 15 tysiecy domow zabranych przez banki niewyplacalnym dluznikom zyjacym na kreche) to wyobrazcie sobie panstwo ,ze kupilem dom za $ 25 tys. w ktorym teraz robie maly remont (osobiscie jako zlota raczaka) i na Sylwestra bede mial w nim pierwszych gosci z NYC. Tak wiec widzicie, mam obecnie czas na inne zaintersowania niz na bla,bla na "seniorku" .
Prosze mi tylko nie zazdroscic ,bo czasu mam malo a roboty duzo,nawet mandarynki zona musi sama zrywac w naszym ogrodzie
Tak wiec mile Panie i Panowie Seniorzy - zycie jest piekne w kazdym przedziale wiekowym ,trzeba tylko chciec budowac/tworzyc a nie burzyc.
Przy kawie w przerwie czasem zerkne o czym dyskutujecie i juz jestem "zrelaksowany" czytajac o co "walczycie " i jak to teraz jest dobrze w Polsce !
Tylko grypie sie nie dajcie ,a jak chcecie wczesniej pojsc na spotkanie z naszym Stworca to sie zaszczepcie na ...... na co tylko chcecie .
Jeszcze przed WSZYSTKIMI SWIETYMI do was zagladne aby wspomniec tych co odeszli nawet z tego forum na wieczny blogostan !
Pozdrwiam zarowno milych mi jak i tych co zycza mi juz dom starcow.
Senior no tu naprawdę Ci zazdroszczę, a kiedyś o domek w Polsce się dopytywałeś, to już Ci nie szukać?, ale tutaj za taką kasę to szopę byś mógł kupić....

Lila
31-10-2009, 19:35
Mały domek, biały śliczny..
czy to będzie dom publiczny?..:)

Ach Senior, Ty stary zbereźniku. Metę sobie szykujesz, byle dalej od żony? Kto Ci życzył domu starców, no coś Ty?::)
Baw się dobrze, a nie zapomnij tam o rodakach, do których idzie dżuma z Ukrainy.

amelia
31-10-2009, 20:36
i lezec tylko pod palma,poczynilem "intencje" i znalazlem drugi "maly bialy domek" na cele niekonczacych sie rozmow wieczornych Polakow". A ze to teraz najlepszy okres kupowania domow w USA (Jacksonville ponad 15 tysiecy domow zabranych przez banki niewyplacalnym dluznikom zyjacym na kreche) to wyobrazcie sobie panstwo ,ze kupilem dom za $ 25 tys. w ktorym teraz robie maly remont (osobiscie jako zlota raczaka) i na Sylwestra bede mial w nim pierwszych gosci z NYC. Przy kawie w przerwie czasem zerkne o czym dyskutujecie i juz jestem "zrelaksowany" czytajac o co "walczycie " i jak to teraz jest dobrze w Polsce

Domkow nigdy za wiele.
Przydalby sie i taki:D :D :D

http://img256.imageshack.us/img256/9872/73867145.jpg

Kontousuniete
31-10-2009, 21:05
Domkow nigdy za wiele.
Przydalby sie i taki:D :D :D

http://img256.imageshack.us/img256/9872/73867145.jpg

oj było by gdzie z kumplami pograć w kopa, albo w tysiaca, przy piwku.

senior A.P.
01-11-2009, 12:14
To calkiem fajnie sie Wam zyje - prawda ?
Nie rozumie tylko ,ze jezeli juz tak dobrze jest,ze za 25 tys $ mozna w Polsce kupic ten okaz (jak na zdjeciu),to skad Polacy maja tyle pieniedzy w drodze kryzysu ?
Moze pies "jip-a" jest w stanie to wyjasnic .
Tak przy okazji do "jip'a" :
Polska to juz bogaty kraj i dla jednego narodu raj !
Przyjdzie czas,ze w Polsce beda rozdawac "domy za zlotowke" . Ameryka juz to przerabiala .

jip
01-11-2009, 15:12
Nie rozumie tylko ,ze jezeli juz tak dobrze jest,ze za 25 tys $ mozna w Polsce kupic ten okaz (jak na zdjeciu),to skad Polacy maja tyle pieniedzy w drodze kryzysu ?
Moze pies "jip-a" jest w stanie to wyjasnic .
Tak przy okazji do "jip'a" :
Polska to juz bogaty kraj i dla jednego narodu raj !
Przyjdzie czas,ze w Polsce beda rozdawac "domy za zlotowke" . Ameryka juz to przerabiala .
No bo w Ameryce nie rządzi Tusk i nie rządził Kaczyński....

Kontousuniete
01-11-2009, 16:37

Tak napisałeś, jak byś się nie cieszył, że mamy tak dobrze. Bo chyba się cieszysz, że przerabiamy z usmiechem, jak na nas Polaków przystało, kolejny zbawczy system.:)
A szczerze, to za taką chałupę jak na zdjeciu, to nie dał bym nawet złamanego szeląga.

Mavronka Freydis
01-11-2009, 17:06
...Tak wiec widzicie, mam obecnie czas na inne zaintersowania niz na bla,bla na "seniorku" .
Prosze mi tylko nie zazdroscic ,bo czasu mam malo a roboty duzo,nawet mandarynki zona musi sama zrywac w naszym ogrodzie ...

Cos mi sie wydaje Seniorze, ze teraz jakby Ci czasu przybylo. Nie wiedzialam, ze podniesli wpisowe do $25 tys. Mam nadzieje, ze masz tam dobra opieke. Sprawdz tylko czy ten dom seniora ma ubezpieczenie od ognia i huraganow, bo zdarzalo sie, ze po kataklizmie ludzie ladowali na ulicy.