PDA

View Full Version : Jak mój wnuczek/-ka reaguje na szkołę?


morelka
10-09-2009, 12:24
Bo mój Maciuś stwarza trochę problemów. Problem pewnie części z Was znany - ośmiolatek, który nie lubi szkoły i nie przepada za nauką. Najchętniej całe dni spędzałby na rowerze. Z jego mamą nie miałam żadnych problemów, bo uwielbiała książki, więc z resztą też łatwo było ją przekonać, ale z Maćkiem mamy kłopot. Czy Wasze wnuczęta też odczuwają niechęć do nauki? Czy to może być jakiś objaw szkolnego stresu?

tadeusz50
10-09-2009, 14:23
morelka
Z wieku wnuczka wynika,że to druga klasa. Pewnie z tą niechęcią jest tak jak u dość sporej grupy dzieci. Po wakacjach musi się wdrożyć do obowiązków szkolnych. O ile pamiętam to ani ja ani dzieci czy starsza wnuczka szczególnie na początku roku szkolnego nie paliliśmy się do obowiązku szkolnego.
ps. to samo dotyczyło przedszkola, chodzili bo musieli. Teraz młodsza wnuczka 5 lat od pierwszych dni z wielką radością chodzi do przedszkola. Co będzie za rok lub dwa nie wiadomo.

morelka
11-09-2009, 09:13
No to mnie trochę pocieszyłeś. Właśnie sporo osób mi mówi, że może z tego wyrosnąć, ale wiadomo, że babcia zawsze przeżywa bardziej. Postanowiłam nawet wziąć udział w konkursie na poradę, jak pomagać dzieciom polubić szkołę. Jak wygram, to Maciek dostanie drukarkę. Tadeusz, myslę, że tez się powinieneś zgłosić: http://www.okazje.info.pl/s/konkurs-szkolny/ Powodzenia!

bhu
17-09-2011, 00:09
Dzieci, które nie przepadają za czytaniem, mogą mieć z nim problemy. A to oznacza też kłopot z nauką. Może warto zbadać wnuka, czy nie ma dysleksji? Jeśli nie - proponowałabym rodzicom zakup jakichś czytanek (z odpowiednią interlinią, wielkością liter i nieskomplikowanym tekstem), by sprawdzić, jak Twój wnuczek sobie radzi. Pomocne mogą się okazać książki z serii "Uczymy się czytać" ("Bajki mamy Wrony", "Bajki krasnoludka Bajkodłubka") i wciągające, inteligentne bajki o Mikołajku, Kubusiu Puchatku, które służą utrwaleniu umiejętności czytania, stanowiącą podstawę dalszych sukcesów szkolnych dziecka. To także materiał reedukacyjny. Życzę powodzenia :)

tomeh
19-02-2012, 19:41
Mało dzieci lubi szkołę, byle nie było z nich chuliganów to będzie dobrze.