PDA

View Full Version : króliki domowe i inne


iddylla
11-09-2009, 22:00
chciałam zacząć wątek dotyczący królików mam nadzieję że znajdą się tu porady dotyczące hodowli żywienia. nie te książkowe lecz z życia wzięte... pozdrawiam

iddylla
11-09-2009, 22:04
w swojej hodowli posiadam 1 miniaturkę i 11 mieszanek belgijskiego olbrzyma. jesteh początkującym hodowcą i chciała bym się dowiedzieć coś więcej na temat żywienia. jedzą zielonkę siano marchew liście z buraków natki marchwi i pietruszki obierki z ziemniaków paszę i mieszanki zbożowe. a za przysmaki mają różne owoce:)

BabciaKacperka
19-09-2009, 02:48
ja miałam królika przez 7 lat, później niestety zdechł. Była to miniaturka. Czym karmiliśmy- uwielbiał skubać trawę i mlecze na naszej działce. Poza tym dostawał bułki suche do ścierania ząbków- uwielbiał, jabłka, marchewki w całości, korzeń pietruszki, buraki liście, siano (szczególnie zimą więcej jak trawy nie było)- wszystko od nas z działki, poza tym jako przysmak czasem kolby, a jako podstawowe jedzenie mieszanki zbożowe beaphar care+ - taką polecił weterynarz, ale że u nas w pobliżu nie mieli to musieliśmy kupować w internecie na krakvet.pl, mieszankę ziołową od czasu do czasu jak już tamta karma się skończyła no i dostawał wodę do picia w poidełku.

mama2
19-09-2009, 11:38
mielismy w domu miniaturke. Teoretycznie :). Bo urosl sporo. Jadal niektore gotowe karmy. Trawe chetnie, salate, natke pietruszki, marchewke. Poobgryzal wszystkie dostepne kable w domu. :) Mial swoje fanaberie. Rozkladal sie pod fotelem przy nogach meza. Byl pupilem calej rodziny. Corka wspomina go dotad, mimo, ze minelo sporo czasu odkad zdechl.

weronika1
20-09-2009, 10:06
http://www.iv.pl/images/j8rq7f6c7tzphpr246uk.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=j8rq7f6c7tzphpr246uk.jpg)

iddylla
06-10-2009, 11:04
piękny króliczek

Helena55
26-09-2016, 21:25
Chętnie oddam dużą klatke do hodowli królików.

babciairenka
19-01-2018, 08:28
Króliczkom trzeba dostarczać dużo gałązek, żeby tępiły swoje ząbki. A tak to ziarna, siano, zioła, owoce, warzywa. Dosyć długo żyją i przywiązują się do właściciela, można nauczyć, żeby kicał za Tobą, jeżeli masz królika od jego maleńkości.