PDA

View Full Version : Czy "Solidarnosc" to jeszcze zwiazek?


Mavronka Freydis
16-09-2009, 06:49
NSZZ "Solidarność" rozpoczyna walkę o zakaz handlu w niedzielę po godzinie 12 http://wyborcza.pl/1,75478,7043367,Ale_za_to_niedziela___.html

tadeusz50
16-09-2009, 08:02
Jest w archiwum wątek o "Święcie Trzech Króli". Tam jest wiele wypowiedzi na temat mnożenia wolnych w niedziele i święta.

http://www.klub.senior.pl/polityka-watki-archiwalne/t-dzis-w-sejmie-rp-o-swiecie-trzech-kroli-...-3166.html

W artykule są też wyliczenia co może taka ustawa przynieść.


Temat zakazu handlu w niedzielę powraca od kilku lat jak bumerang. PiS teraz jest za, ale jak sam rządził, jakoś niedzielnego handlu nie ograniczył. Joanna Kluzik-Rostkowska, minister pracy za rządów PiS, tłumaczy, że zadecydowały wyliczenia. Całkowity zakaz handlu w niedzielę to wpływy do budżetu mniejsze o 1,5 mld zł. Pracę straciłoby ok. 70 tys. osób. Otwarcie przyznają to sieci handlowe.


To raczej wiele mówi. Walczymy z bezrobociem a tu można je pomnożyć. Totalna bzdura.

Może skrajny etap. Zakaz jazdy samochodami, wyłączenie elektrowni (też muszą mieć wolne pracownicy) dalej pogotowia i inne służby jak straż, policja.

senior A.P.
16-09-2009, 16:07
Solidarnosc wsrod Polakow zostala rozbita na roznej drodze !
Aby teraz Polakow zjednoczyc,potrzebne sa POLSKIE MEDIA !

Mavronka Freydis
20-09-2009, 14:07
Tak to juz jest z majatkiem (media tez nim sa), ze kupuje ten kto ma pieniadze. Czesc wydawnictw ma wlascicieli w Niemczech. Kto naprawde rzadzi mediami poznac po lini politycznej jaka reprezentuja poszczegolne redakcje.

Mavronka Freydis
20-09-2009, 14:19
... Walczymy z bezrobociem a tu można je pomnożyć. Totalna bzdura.
Toczy sie walka, o polityczne wplywy i ogromne zyski. Ludzie czesto nieswiadomie biora udzial w roznych akcjach nie myslac, ze byc moze jutro straci prace ich jedyny zywiciel.

senior A.P.
22-09-2009, 12:52
Krowy doja a potem mleko wylewaja - solidarnie farmerzy UE !
A moze by tak produkowac sery i obnizyc na nie ceny ?
Co to za kolchoz ta UE i WY w takim jeszcze zyjecie ???

Mavronka Freydis
24-09-2009, 07:04
Krowy doja a potem mleko wylewaja - solidarnie farmerzy UE !
A moze by tak produkowac sery i obnizyc na nie ceny ?
Co to za kolchoz ta UE i WY w takim jeszcze zyjecie ???
Krowa nie mysli politycznie i musi byc wydojona. Aby zwiekszyc zatrudnienie wydluza sie droge miedzy producentem, a konsumentem co pwoduje z towar stale drozeje, a sam producent nie ma z tego zadnego zysku. Przepisy zabraniaja sprzedawanie produktu bez posrednikow co stawia rolnika w sytuacji bez wyjscia. Mleko wylewa do kanalu. Podobnie robia producenci kawy zatapiajac w oceanie setki ton ziarna. Hurtownicy w handlu diamentami maja ich nagromadzone cale tony. Gdyby puscic to wszystko na wolny rynek to brylanty ponizej jednego karata mialyby cene syntetycznych kamieni i setki milionerow poszloby z torbami. Ekonomia i polityka wymaga zrozumienia. Nie mozna mowic "a" bez wymieniania reszty liter.

tadeusz50
24-09-2009, 09:11
Krowy doja a potem mleko wylewaja - solidarnie farmerzy UE !
A moze by tak produkowac sery i obnizyc na nie ceny ?
Co to za kolchoz ta UE i WY w takim jeszcze zyjecie ???
Co robili farmerzy amerykańscy i kanadyjscy ze zbożem? Palili i topili w oceanie.

Kazimierz
24-09-2009, 11:14
Poruszane tu problemy ekonomiczne (niszczenie nadwyżek żywności) jest ściśle związane z monetarnym systemem ekonomicznym, obecnie panującym na całym świecie. Mechanizm tego systemu jest świetnie, moim zdaniem opisany w tym linku: Zeitgeistmovement (orientation and responses). Podaję link do polskiej wersji językowej. Kiedyś się tym bardzo interesowałem, próbowałem nawet wzbudzić zainteresowanie tym ruchem na forum, ale nie było zaintersowania, więc dałem spokój. Teraz jednak widzę osoby, które mogą wniknąć w ten temat (Alunia,Mavronka i inni ?).
http://www.thezeitgeistmovement.com/wiki/index.php/Translation_Projects/Activist_Orientation_Guide/pl
Proponowana tam rewolucyjna (ewoloucyjna) ekonomia przyszłości, oparta na zasobach (Resources Based Economy), warta by była, moim zdaniem, dyskusji na tym forum. Ale , czy znajdą się dyskutaci ? Wyobrażacie sobie np. świat przyszłości bez pieniądza ?

Mavronka Freydis
24-09-2009, 13:00
Ale , czy znajdą się dyskutaci ? Wyobrażacie sobie np. świat przyszłości bez pieniądza ? "Venus Project" to idea stworzenia nowego,lepszego systemu, ktory wyszedlby na przeciw wszystkim oczekiwaniom jakie ma czlowiek. Poczawszy od pracy, zamieszkania, odpoczynku az po religie. Czy jest to utopia? Najlepiej przeczytac samemu. Jako obserwatorka zycia mam pewne watpliwosci co do mozliwosci wdrozenia kilku podstawowych zasad. Ludzka natura jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje. W opisie "Projektu" zawartych jest wiele madrych stwierdzen. Najbardziej fascynuje wizja przyszlosci, ktora przedstawiono. Ogromne zainteresowanie "Projektem" wsrod mlodziezy mozna tlumaczyc erozja zasad moralnych gloszonych przez kaznodzieji hipokrytow.

Karol
24-09-2009, 13:42
Związek zawodowy dla szeregowych związkowców, a sposób na życie dla tzw. działaczy, którzy zrobią wszystko żeby uzasadnić konieczność swojego istnienia.

Kazimierz
24-09-2009, 14:49
Ten podwątek tu nie pasuje, bo co ma wspólnego "Soldarność" z ZG Movment . Proponowałbym, przeniesienie naszej ewentualnej dyskusji na wątek Aluni: " to my tworzymy przyszłość". Myślę, że Alunia nie będzie miała nic przeciwko temu.Ja przenoszę (kopiuję) tam swój postinicjujący dyskusję ntt.

Mavronka Freydis
26-09-2009, 09:43
Co robili farmerzy amerykańscy i kanadyjscy ze zbożem? Palili i topili w oceanie.Farmerzy z obu wymienionych krajow nie maja nic wspolnego z niszczeniem zboza. Farmerzy z USA i Kanady sa tak wysoko substydiowani, ze nie obchodzi ich swiatowa koniunktura na rynku zywnosci. Zbozem zarzadzaja spolki prywatno-panstwowe, ktore podlegaja bezposrednio Waszyngtonowi. To tam zapadaja decyzje o dystrybucji plonow. USA i Kanada nadwyzki zboza albo sprzedaje, albo poprostu rozdaje. Utylizowanie zboza w falach morskich wywolaloby protest Swiatowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Organizacja Narodow Zjednoczonych ds. Wyzywienia (FAO). Nie mowiac o rwetesie ekologow.
Nie wiem czy wiesz, ale ZSRR zatapial na Ukrainie polski wegiel. Nie z potrzeby, ale w ramach bratniej pomocy, bo nikt nie chcial kupowac zasiarczonego mialu, ktory w pocie czola wydobywal polski gornik.

tadeusz50
26-09-2009, 10:17
Kobieto piszę o dość odległych czasach a nie obecnych tak samo jak i Ty o topieniu polskiego węgla. Tu mam dylemat bo na eksport szedł węgiel wysokiej jakości, gruby i koksujący. Miał węglowy był i jest spalany w rodzimych elektrowniach. Może topili własny? Węgiel ten poza tym był wysyłany na wschód za darmochę.

Kazimierz
26-09-2009, 10:27
Z tym zatapianiem polskiego węgla na Ukrainie, to chyba przesadziłaś. Węgiel nie jest do jedzenia i zatapianie go nie byłoby bratnią pomocą, tylko głupotą władzy radzieckiej. Wiem natomiast, że ropa radziecka była zasiarczona,były kłopoty z jej rafinacją, myśmy ją spalali w radzieckich maszynach (autach).
Jeśli był zatapiany (?), to mógł to być dalekowzroczny plan strategiczny. Polski węgiel był tak tani, że opłaciło się go magazynować (chociażby w sztucznych jeziorach, "strojkach komunizma"), który po zwycięskiej III Wojnie Światowej, bo tylko zwycięstwo wchodziło w rachubę, przydałby się.
Wszystko jednak potoczyło się inaczej na szczęście dla całego świata.

Mavronka Freydis
26-09-2009, 12:34
Wszystko jednak potoczyło się inaczej na szczęście dla całego świata.Juz kilka razy bron nuklearna uratowala swiat przed globalnym konfliktem. Strach zmusza politykow do szukania innych sposobow podboju gospodarczego. USA i Rosja to mistrzowie w tej dziedzinie. W Europie ofiara rosyjskiej intrygi padla Polska. Duza role odegral w tym byly Kanclerz Niemiec Gerhard Schröder. Dzisiaj za ta przysluge zasiada w radzie nadzorczej kontrolowanego przez rosjan koncernu naftowego. Rosja nie potrzebuje juz polskich kopalin. Sama jest ich wielkim eksporterem. Limity emisji CO2 stawiaja wegiel na przegranej. Te limity z roku na rok sa coraz mniejsze. Poniewaz polska gospodarka oparta jest glownie na weglu postawilo to rzad "pod sciana". Polska nie miala innego wyjscia jak zaskarzyc decyzje o limicie do Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci. Wniosek Polski zostal oddalony w pierwszej instancji. Unia chce zmusic kraje czlonkowskie do handlowania limitami miedzy soba. Mozna smialo powiedziec, ze wegiel to polskie przeklenstwo, a nie dobrodziejstwo jak podawano calymi dziesiecioleciami. Jak duze to przeklenstwo zobacza wszyscy na rachunkach za prad.

senior A.P.
26-09-2009, 12:35
Niewolnikom nie sa potrzebne pieniadze.
Potrzebna jest im wolnosc i normalne zycie !

Lila
26-09-2009, 20:27
Polska nie miala innego wyjscia jak zaskarzyc decyzje o limicie do Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci. Wniosek Polski zostal oddalony w pierwszej instancji

http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M529747ab5ce.0.html

Mavronka Freydis
27-09-2009, 06:07
http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M529747ab5ce.0.html
-"Polska wygrała z Komisją Europejską przed unijnym trybunałem w Luksemburgu. Sąd unieważnił wczoraj decyzję KE z marca 2007 r. o przydziale krajowych limitów emisji gazów cieplarnianych dla Polski na lata 2008-2012."-
To bardzo pomyslna wiadomosc. Martwilam sie, ze druga instancja moze podzielc opinie pierwszej i rachunki za prad osiagna taki poziom, ze ludzi biednych nie bedzie stac na dogrzewanie mieszkan w zimie.