PDA

View Full Version : Dwie twarze


Mavronka Freydis
16-09-2009, 06:19
Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia
to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,Bierz_cukierek_i_milcz.html

Kazimierz
16-09-2009, 13:41
Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia
to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,Bierz_cukierek_i_milcz.html
Przeczytałem w całości ten artykuł i trudno mi uwierzyć,że to dopiero teraz wyszło na jaw.
Twój wątek powinien się nazywać "Prawdziwa twarz". Wygląda z tego, że ten super-katolicki rząd państwa irlandzkiego, pozwalając tak długo na trwanie tych "katolickich szkół przemysłowych", jest najbardziej odpowiedzialny. Przecież, wychodzi na to,że ci zakonnicy i zakonnice , "opiekunowie" tych dzieci,byli de facto zboczeńcami, sadystami i czcicielami zła,kryjąc się za fasadą kościoła katolickiego. Jak pieniądze mogą teraz naprawić krzywdę tych dzieci, które tu na Ziemi przeszły piekło z powodu kościoła.
Kościół, szczególnie katolicki, powinien, moim zdaniem, obudzić się i przejść drugą, o wiele większą niż XVI wieku, reformację. Odkłamania prawdziwego życia i przesłania Jezusa.
I pomyśleć, że idziemy ramię w ramię z Irlandią. Mam nadzieję, że 2 października, opowiedzą się zdecydowanie za większą integracją z UE.

Pani Slowikowa
16-09-2009, 15:45
Ja tez nie rozumiem tego milczenia? Bo dlaczego milczec???

KK sam sie rani takim postepowaniem.

Jestem katoliczka co prawda nie praktykujaca ale b. tradycyjna.
Nie lubie atakow na KK bez powodu ,ani zadnych nagonek ale
to ze KK nie potepia tych zbrodni, samo przez sie jest zbrodnia moim zdaniem.

basialwica
16-09-2009, 16:59
Jezeli dziecku wpajamy jakieś zasady lub zachowania od małego, ono nie wie co jest złe a co dobre. Były bite, wykorzystywane i zastraszane...To straszne i wstrząsające zjawisko. Sedziowie powinni być bardziej surowii i czuli na takie przypadki, przecierz tu chodzi o dzieci i ich wychowanie. Wstyd i pogarda dla kleru.

Basia.
16-09-2009, 18:10
Skandal, hańba, brakuje słów.:mad:

helenka
16-09-2009, 19:15
Dwie twarze, dwie gaże- zawsze idą w parze !

Bajadera07
17-09-2009, 09:05
Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia
to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,Bierz_cukierek_i_milcz.html
"Fakty i mity" pisały o tym już w maju tego roku , ale "Wyborcza" nie pierwszy raz kryje się za plecami "Fim"
Ciekawskich odsyłam do mojego blogu (Z lipca). http://www.klub.senior.pl/moje/bogda50/blog/

tadeusz50
17-09-2009, 09:13
"Fakty i mity" pisały o tym już w maju tego roku , ale "Wyborcza" nie pierwszy raz kryje się za plecami "Fim"
Ciekawskich odsyłam do mojego blogu (Z lipca). http://www.klub.senior.pl/moje/bogda50/blog/
Też tak mi się wydawało, że gdzieś o tym czytałem. Nie mogłem jednak w pamięci tego faktu umiejscowić. Teraz już wiem, że się nie myliłem.

Lila
17-09-2009, 12:37
Przeczytałam wszystko.Blog Bogdy również czytuję regularnie.

No i dochodzę do wniosku,że Kaczor Donald, jako ten co obiecywał nam drugą Irlandię, jest wyjątkowym perwersem.!!

Precz z Irlandią w Polsce!!

Kazimierz
17-09-2009, 14:41
Przeczytałam wszystko.Blog Bogdy również czytuję regularnie.
No i dochodzę do wniosku,że Kaczor Donald, jako ten co obiecywał nam drugą Irlandię, jest wyjątkowym perwersem.!!
Precz z Irlandią w Polsce!!

Lilu ! Większym perwersem jest wg. mnie inny Kaczor, który podpisze TL dopiero jak wyrażą na niego zgodę Irlandczycy.
Donald mówił o postępie ekonomicznym w Irlandii, o czym wiesz, a nie o wstecznictwie KK w Irlandii. Które jest również tu i teraz, jak wiesz.

Lila
17-09-2009, 17:10
Lilu ! Większym perwersem jest wg. mnie inny Kaczor, który podpisze TL dopiero jak wyrażą na niego zgodę Irlandczycy.
Donald mówił o postępie ekonomicznym w Irlandii, o czym wiesz, a nie o wstecznictwie KK w Irlandii. Które jest również tu i teraz, jak wiesz.


Eeee Kazik, nie wydaje mi się.
Ona tam Irlandii w Polsce nie chciał. A skoro ta Irlandia taka zboczona, to ostrożnie z nią trzeba..:cool:

Mavronka Freydis
18-09-2009, 02:09
Precz z Irlandią w Polsce!! Dzieci byly molestowane przez ksiezy we wszystkich rajach. W Stanach 11 tysiecy (artykul z 2004 roku) http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,11059761,11059761,11_tys_dzieci_w_USA_bylo_mo lestowanych_przez_kler.html
Nie znana jest liczba molestowanych w Ameryce Lacinskiej. Prawdy chyba nigdy nie poznamy, ale sama skala zjawiska stawia pod znakiem zapytania sens utrzymywania celibatu przez kk. Wyjatkowa zuchwaloscia w tym jest dalsze wypowiadanie sie kleru w sprawach rodzinnych, wychowania dzieci, polityki rodzinnej itd.

Lila
18-09-2009, 09:24
Dzieci byly molestowane przez ksiezy we wszystkich rajach. W Stanach 11 tysiecy (artykul z 2004 roku) http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,11059761,11059761,11_tys_dzieci_w_USA_bylo_mo lestowanych_przez_kler.html
Nie znana jest liczba molestowanych w Ameryce Lacinskiej. Prawdy chyba nigdy nie poznamy, ale sama skala zjawiska stawia pod znakiem zapytania sens utrzymywania celibatu przez kk. Wyjatkowa zuchwaloscia w tym jest dalsze wypowiadanie sie kleru w sprawach rodzinnych, wychowania dzieci, polityki rodzinnej itd.

Może i były.
Także przez psychologów dziecięcych, żonatych i dzieciatych ( A.Samson).
Tylko w takiej nędzy jak irlandzkiej, dochodziło do takich strasznych wynaturzeń. Nie wiem, na ile pomogłoby zniesienie celibatu, jeśli te same osoby miałyby w swych łapach dzieci.

Mavronka Freydis
22-09-2009, 14:18
Skala wynaturzen wsrod kleru przewyzsza wszystkie inne grupy spoleczne razem wziete.

Pani Slowikowa
22-09-2009, 14:34
Skala wynaturzen wsrod kleru przewyzsza wszystkie inne grupy spoleczne razem wziete.


Eeeech!! Chyba nie.. Co chwila slyszy sie o potwornych przypadkach porwan i molestowan dzieci przez roznych pedofilow nie koniecznie ksiezy.
Ile dzieci jest gwalconych i wiezionych przez wlasnych ojcow!!

To ze takie przypadki zdarzaja sie wsrod kleru jest o tyle podwojnym skandalem ze powinni oni byc przykladem i wzorem dla spoleczenstwa.
Ludzie powierzaja im dzieci wychodzac z alozenia ze sa bardziej godni zaufania ...... a tu taka zdrada!!

Zniesienie celibatu na moj gust nic nie da. Pedofil zawsze bedzie pedofilem.
Myslisz ze wsrod innych przedstawicieli religii nie ma ich??
Sa , tylko sie o tym nie mowi . :mad: :mad:

Mavronka Freydis
22-09-2009, 14:53
W zadnej grupie spolecznej nie ma tysiecy zboczencow.
Gdyby sie okazalo, ze wykryto 100 zolnierzy molestujacych dzieciaki to wojsko oblozonoby hanba na dziesieciolecia, a tutaj spokojnie placi sie odszkodowania i jeszcze kaze podpisac zobowiazania do milczenia.

Pani Slowikowa
22-09-2009, 15:03
Gdyby sie okazalo, ze wykryto 100 zolnierzy molestujacych dzieciaki to wojsko oblozonoby hanba na dziesieciolecia, a tutaj spokojnie placi sie odszkodowania i jeszcze kaze podpisac zobowiazania do milczenia.

Moze w innym grupach spolecznych tez milcza bo zmuszeni do tego??? Skad mozemy wiedziec jezeli milcza??

Ja jestem przekonana ze nie tylko w KK ale i w innych organizacjach religijnych i niereligijnych jest olbrzymi % pedofilow ale tez milcza

Mavronka Freydis
22-09-2009, 15:28
Moze w innym grupach spolecznych tez milcza bo zmuszeni do tego??? Skad mozemy wiedziec jezeli milcza??
Gdyby nie zmowa milczenia to ujawnionych zboczencow byloby znacznie wiecej. Na razie to "tylko" kilkanascie tysiecy.

Lila
22-09-2009, 15:30
W zadnej grupie spolecznej nie ma tysiecy zboczencow.
Gdyby sie okazalo, ze wykryto 100 zolnierzy molestujacych dzieciaki to wojsko oblozonoby hanba na dziesieciolecia, a tutaj spokojnie placi sie odszkodowania i jeszcze kaze podpisac zobowiazania do milczenia.

Niby masz rację, ale nie do końca.

Wśród księży opętanych ultrakonserwatywną herezją sedewakantyzmu ( a więc uznaniem papieża za Antychrysta:D ) w USA i Kanadzie - i nie tylko -mamy najwięcej ujawnionych jak dotąd pedofilów.

Księża sedewakantyści jak nikt inny przyczynili się do wszelkich pedofilskich skandali jakie miały miejsce w Kościele katolickim , a swymi ekcesami nadal rujnują dobre imię Kościoła.

Mavronka Freydis
22-09-2009, 15:57
Księża sedewakantyści jak nikt inny przyczynili się do wszelkich pedofilskich skandali jakie miały miejsce w Kościele katolickim , a swymi ekcesami nadal rujnują dobre imię Kościoła.
Zboczencow na swiecie jest wielu, ale KK produkuje ich mozna powiedziec tasmowo http://www.ksiezapedofile.info/index.html

Lila
22-09-2009, 16:00
Zboczencow na swiecie jest wielu, ale KK produkuje ich mozna powiedziec tasmowo http://www.ksiezapedofile.info/index.html

Czyli co proponujesz?
Bo nie bardzo wiem?

Pani Slowikowa
22-09-2009, 16:22
Zboczencow na swiecie jest wielu, ale KK produkuje ich mozna powiedziec tasmowo http://www.ksiezapedofile.info/index.html


dziwna wydaje mi sie ta.. kampania antykoscielna:mad:

Przypomina mi ona inna.. nie tak dawno temu:confused:

Lila
22-09-2009, 16:29
dziwna wydaje mi sie ta.. kampania antykoscielna:mad:

Przypomina mi ona inna.. nie tak dawno temu:confused:

Asiu, to świadczy o tym,że KK narobił sobie wrogów.
I stanowczo powinien przeprowadzić reformy, w swym łonie - że tak powiem.:)

kama5
22-09-2009, 16:35
głos Pani w tej dyskusji najbardziej mi się podoba , popieram Panią w calej rozciągłości, ja też nie lubię zajadłości.Ponadto nie wierzę w to co donosi prasa , w te cyfry i sondaże .Pogoń za poczytnością nie przebiera w środkach i tak wszystko miesci się w prawie.Nie wiem tylko dlaczego ulubioną grupą są księża ? Można być niewierzącym , ale obiektywnym .

Mavronka Freydis
22-09-2009, 16:47
... ja też nie lubię zajadłości.Ponadto nie wierzę w to co donosi prasa , w te cyfry i sondaże .
A jednak w cos wierzyc trzeba prawda?

araad
22-09-2009, 16:51
Ja na przykład wierzę w Mzimu, a w sprawie KK Mavronka nasz lud jest impregnowany.

Mavronka Freydis
22-09-2009, 17:13
... nasz lud jest impregnowany.
Sama religia nie ma nic wspolnego z tymi zboczencami. Odsetek wierzacych ksiezy jest podobny do sredniej w spoleczenstwie. Kosciol to zwykli ludzie i jako instytucja odpowiada za swoich pracownikow. Na zboczencow skladaja sie finansowo wszyscy wierni wiec w ich interesie lezy wymuszenie na kosciele zmiany polityki naboru ksiezy. Chodzi, o wyeliminowanie ludzi ze sklonnosciami do pedofilii. Jednak zaczac nalezy od gory, bo tam jest prawdziwe siedlisko diabla.

Pani Slowikowa
22-09-2009, 17:36
Sama religia nie ma nic wspolnego z tymi zboczencami. Odsetek wierzacych ksiezy jest podobny do sredniej w spoleczenstwie. Kosciol to zwykli ludzie i jako instytucja odpowiada za swoich pracownikow. Na zboczencow skladaja sie finansowo wszyscy wierni wiec w ich interesie lezy wymuszenie na kosciele zmiany polityki naboru ksiezy. Chodzi, o wyeliminowanie ludzi ze sklonnosciami do pedofilii. Jednak zaczac nalezy od gory, bo tam jest prawdziwe siedlisko diabla.


czyli kto jest diablem... papiez??:D :D

mamuk
22-09-2009, 17:47
czyli kto jest diablem... papiez??:D :D

Dobrze Pani zrozumiała.:rolleyes:

Pani Slowikowa
22-09-2009, 18:06
Dobrze Pani zrozumiała.:rolleyes:


Mamuku... czyli co?? Na stos z nim? :confused:

a ty podejdz pierwsza z pochodnia:confused:

Mag
22-09-2009, 18:22
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi. To tylko młyn na wodę dla zajadłych wrogów Kościoła. A przypominam, że Kosciół, to my wszyscy. :)

mamuk
22-09-2009, 18:27
Mamuku... czyli co?? Na stos z nim? :confused:

a ty podejdz pierwsza z pochodnia:confused:

Podpalanie stosów to domena chrześcijan...:confused:

Pani Slowikowa
22-09-2009, 18:30
Podpalanie stosów to domena chrześcijan...:confused:


Nie koniecznie. W tym wypadku to jest twoja domena.. a przeciez nie jestes chrzescijanka:rolleyes:

Ide juz bo jak podpalacze wchodza na forum .. ja musze wyjsc.

amelia
22-09-2009, 19:00
Dziwne,
nikt tutaj nie mowi o BOGU,
wyglada ze sam KK jest tutaj Bogiem wszak dom slugi bozego jest okazalszy od domu samego boga

albert
22-09-2009, 19:00
Mag, nie powiem, ze Kosciol to my wszyscy, bo to mija sie z prawda. Powiem od siebie, ze zdecydowanie nie popieram nagonek na jakakolwiek religie, bo to jest popropstu brak szacunku dla jej wyznawcow. Pedofile sa wszedzie i dyskusja o ich zbrodniczych czynach jest potrzebna, pod warunkiem, ze nie bedziemy sie rzucac na jedna grupe ludzi.

Czytalem jedna wypowiedz, ktora daje duzo do myslenia, mianowicie o pedofilii w wojsku/armii. Malo sie o tym mowi bo to sekret pilnie strzezony. Jezeli kiedykolwiek ktos z Was bedzie mial dostep do poufnych raportow Miedzynarodowego Czerwone Krzyza i UNICEFu wlosy Wam deba stana na to co sie dzieje na terenach Afganistanu, Iraku i Palestyny, gdzie najezdzcy pozwalaja sobie na wszystko z pedofilia wlacznie, nie mowiac o regularnych gwaltach malych dziewczynek. Jak dotad zadna z tych armii nie zestala rozwiazana.

Bogda501
22-09-2009, 19:06
Nie koniecznie. W tym wypadku to jest twoja domena.. a przeciez nie jestes chrzescijanka:rolleyes:

Ide juz bo jak podpalacze wchodza na forum .. ja musze wyjsc.
A jak już Pani wróci z pracy/ basenu/ drugiego pokoju... (niepotrzebne skreślić), to zalecam przeczytanie (ze zrozumieniem) własnych wpisów i kilka chwil refleksji .

Pani Slowikowa
22-09-2009, 21:51
A jak już Pani wróci z pracy/ basenu/ drugiego pokoju... (niepotrzebne skreślić), to zalecam przeczytanie (ze zrozumieniem) własnych wpisów i kilka chwil refleksji .
jak ty Bodziu czasem zagladniesz do tego forum , to tez radze ci abys czytala ze zrozumieniem. ;)
A co ma do tej dyskusji praca, basen itd to juz zupelnie nie wiem..:D
Pamietaj ze zlosc pieknosci szkodzi:D

Arti
22-09-2009, 21:52
Sprawa nagłośniona jest na tyle, że d..ą nikt jej nie zasłoni.
Tragiczne losy bezbronnych dzieci poruszają wszystkich.
Zachowania w stosunku do nich opiekunów oburzają i długo to potrwa wywabianie tej plamy.

Malgorzata 50
22-09-2009, 22:21
Ta cala sprawa pokazuje po prostu do czego prowadzi państwo wyznaniowe .Jesteśmy na dobrej drodze.....

Malgorzata 50
22-09-2009, 22:23
Taka dyskusja do niczego nie prowadzi. To tylko młyn na wodę dla zajadłych wrogów Kościoła. A przypominam, że Kosciół, to my wszyscy. :)
O nie!!!!! Ja nie, za żadne skarby!!!!!

amelia
22-09-2009, 22:29
Czytalem jedna wypowiedz, ktora daje duzo do myslenia, mianowicie o pedofilii w wojsku/armii. Malo sie o tym mowi bo to sekret pilnie strzezony. Jezeli kiedykolwiek ktos z Was bedzie mial dostep do poufnych raportow Miedzynarodowego Czerwone Krzyza i UNICEFu wlosy Wam deba stana na to co sie dzieje na terenach Afganistanu, Iraku i Palestyny, gdzie najezdzcy pozwalaja sobie na wszystko z pedofilia wlacznie, nie mowiac o regularnych gwaltach malych dziewczynek. Jak dotad zadna z tych armii nie zestala rozwiazana.

"Gwałcenie kobiet i dzieci stanowi wielokrotnie część taktyki wojennej, która dodatkowo zaostrza konflikty. Przemoc seksualna to doskonały sposób na zdominowanie, upokorzenie i zastraszenie przeciwnika. Przez wiele lat traktowana była jednak jako efekt uboczny konfliktów, a nie element taktyki militarnej.

Sekretarz Generalny ONZ stwierdził w czasie czwartkowego posiedzenia, że przemoc wobec kobiet przyjmuje w niektórych społeczeństwa niewyobrażalne rozmiary. Ponieważ przemoc seksualna stosowana jest często celowo, jako tańszy i bezpieczniejszy sposób zastraszania i dręczenia przeciwnika, ONZ postanowiło ją uznać za jedną ze zbrodni wojennych. W skrajnych przypadkach zbiorowe gwałty mogą być także uznane za zbrodnię przeciwko ludzkości, a nawet – w obliczu wielu ofiar śmiertelnych – element ludobójstwa."

http://studente.pl/artykuly/7411/ONZ-gwalt-to-zbrodnia-wojenna/

Lila
22-09-2009, 22:51
Sejm Rzeczpospolitej w najbliższym czasie przewiduje uchwałę tyczącą zaostrzenia kar na pedofilów, łącznie z ich przymusowym leczeniem - na razie tylko farmakologicznym.

Jednocześnie zapowiadana jest penetracja internetu w celu wytropienia, ustrzelenia oraz zatopienia perwersów.

Mavronka Freydis
23-09-2009, 09:34
Watek wywolal zdrowy rumieniec. To dobrze, bo kiedy nie ma emocjonalnego odzewu to znaczy, ze sprawa nie obchodzi juz nikogo. Bez spolecznego poparcia ofiary seksualnych zboczencow nie mialyby szansy w dochodzeniu sprawiedliwosci. Czytajac posty zamieszczone w tym watku zobaczylam, ze nie wszyscy w jednakowy sposob reaguja na wiadomosc o ludzkiej krzywdzie. Sa glosy, ktore wogole podwazaja istnienie takiego problemu twierdzac, ze prasa, radio i telewizja klamie (ciekawe z jakiego "zrodla prawdy" czerpane sa te rewelacje). Inne glosy kieruja odpowiedzialnosc w zupelna abstrakcje podajac, ze wszedzie dochodzi do wykorzystywania seksualnego i jest to problem ogolny wychodzacy poza jedna instytucje. To prawda, ale sprawcow w sutannach nie moze tlumaczyc to, ze inni tez maja z tym problem. To znaczy, ze kilkanascie tysiecy ofiar molestowania przez ksiezy ma z tego powodu wycofac swoja skarge?

Kiedys przeczytalam w prasie, o ogromnym oburzeniu jakie wywolala corka jednego z komendantow obozu koncentracyjnego kiedy stwierdzila, ze jej ojciec byl wspanialym czlowiekiem. No coz, ona go takim zapamietala. Jednak innego zdania sa ofiary i ich rodziny. Prosze to sobie zapamietac.

albert
23-09-2009, 10:36
Mavronko, nie bardzo rozumiem, ze problem pedofilii chcesz na sile przypisac tylko Kosciolowi Katolickiemu. Pedofilia u ludzi "religii" istnieje we wszystkich religiach, wszystkich strefach geograficznych, grupach spolecznych. Nie zauwazylem aby ktokolwiek na tym watku kierowal dyskusje na abstrakcje, przeciwnie poruszono slusznie problem glowny: pedofilia, obojetne w jakiej formie, po prostu pedofilia nie tylko na chlopcach ale rowniez na dziewczynkach maloletnich.

Aby nie bylo nieporozumienia, zaznaczam, ze nie jestem obronca KK i winni powinni zostac ukarani,co nie wyklucza, ze na sprawe pedofilii nalezy popatrzec pod szerszym katem widzenia i nie zawezac go tylko do KK.

Ludzka krzywda - temat tez napewno bardzo ciekawy w kazdym kontekscie, zwlaszcza, ze w wielu przypadkach oprawca stara sie za wszelka cene udowodnic opinii swiatowej, ze jest ofiara. Przepraszam, ze zboczylem od tematu ale sama poruszylas w Twojej wypowiedzi "krzywde ludzka". W koncu wiaze sie ona rowniez z pedofilia i nie tylko.

Alunia
23-09-2009, 11:22
Wiecie, tak myślę, wszyscy pedofilię oceniamy jednakowo i napiętnowujemy, niezależnie od tego kto się jej dopuścił.
Mnie poruszył inny aspekt. Artykuł, który na początku wątku przytoczyła Mavronka, traktuje nie tylko o pedofilii.
Mówi o sadyzmie fizycznym opiekunów tzw. szkoły zawodowej w Irlandii. O niszczeniu psychicznym, zastraszaniu, wyrywaniu dzieci z rodzin za drobne przestępstwa, niewielkie przewiny.
Przemoc wobec dzieci, fizyczna czy psychiczna (niestety - często niewidoczna gołym okiem), jest dla mnie najokrutniejszym czynem. Nie do wybaczenia

Bogda501
23-09-2009, 11:29
Mavronko, nie bardzo rozumiem, ze problem pedofilii chcesz na sile przypisac tylko Kosciolowi Katolickiemu. Pedofilia u ludzi "religii" istnieje we wszystkich religiach, wszystkich strefach geograficznych, grupach spolecznych.

Aby nie bylo nieporozumienia, zaznaczam, ze nie jestem obronca KK i winni powinni zostac ukarani,co nie wyklucza, ze na sprawe pedofilii nalezy popatrzec pod szerszym katem widzenia i nie zawezac go tylko do KK.

Pedofilia i krzywdzenie słabszych istnieje w różnych grupach społecznych, ale tylko w K.K. sprawcy tych przestępstw mianują sie NAMIESTNIKAMI CHRYSTUSA i czują się BEZKARNI. Do tego mają tylu obrońców .

Mavronka Freydis
23-09-2009, 11:29
Aby nie bylo nieporozumienia, zaznaczam, ze nie jestem obronca KK i winni powinni zostac ukarani,co nie wyklucza, ze na sprawe pedofilii nalezy popatrzec pod szerszym katem widzenia i nie zawezac go tylko do KK.
KK nie skupilby na sobie spolecznego gniewu gdyby byl zdolny do jakiejkolwiek ludzkiej reakcji w stosunku do ofiar. Kosciol wynajmuje najlepszych adwokatow i wydaje krocie, aby tylko podwazyc wiarygodnosc molestowanych. Kiedy w koncu dochodzi do wyplaty odszkodowania wymaga od ofiary podpisania specjalnego zobowiazania do milczenia. Skala zjawiska jest tak ogromna, ze papiez przy okazji kazdej swojej podrozy publicznie przeprasza ofiary molestowania. Powtorze jeszcze raz chodzi, o kilkanascie, a moze nawet, o kilkadziesiat tysiecy ludzi!!! Trzeba byc naprawde bez serca, zeby bronic notabli, ktorzy calymi dziesiecioleciamu ukrywali i maskowali przestepcow umozliwiajac im wyjazdy z kraju do kraju.

albert
23-09-2009, 11:39
Mavronko, domyslam sie, ze nie jestes czlonkiem Kosciola Katolickiego ale za to jestes doskonale poinformowana o cyfrach, procedurach przeciwko ksiezom pedofilom, reakcjom papieza, itd.

Nie bede ukrywal, jestem czlonkiem tej instytucji jak miliony Polakow i wiem doskonale, ze kazde przestepstwo powinno byc ukarane. Nie znaczy to, ze calosc KK jest zbrodnicza - a tak wlasnie odbieram Twoje ogniste wypowiedzi.

Wycofuje sie z dyskusji bo robi sie niesmaczna.

Mavronka Freydis
23-09-2009, 11:52
Wycofuje sie z dyskusji bo robi sie niesmaczna.
I slusznie robisz, bo nie kazdy jest zdolny ocenic fakt, w ktorego istnienie nie wierzy. Ten watek dotyczy brzydkich relacji miedzyludzkich, a nie wiary w Pana Boga i religi jako takiej. Wiara nie ma nic wspolnego z opisywanymi tutaj przpadkami. Ksieza sa pracownikami kosciola tak jak kierowca autobusu jest pracownikiem firmy przewozowej, ktora go zatrudnia. Jesli firma ochrania swoich pracownikow przed odpowiedzialnoscia za haniebne zachowanie to oznacza, ze bierze na siebie cala odpowiedzialnosc i za to powinna zostac napietnowana. Krzyz powieszony na szyji, przybity do sciany czy ustawiony na wiezyczce kosciola ma tylko symboliczne znaczenie. Nikogo nie chroni przed odpowiedzialnoscia karna. Ksieza zboczency moga sie do woli modlic w wiezieniu oraz stale obcowac z symolami swojej religi.

Lila
23-09-2009, 13:41
Albert, nie wycofuj się z dyskusji. Wszak pogadać każdy może.:)
Tu jest forum specyficzne i rzadko kto bierze pod uwagę argumenty drugiej strony. Potraktuj rzecz ulgowo, jako niemający wpływu na rozwój wydarzeń, i włącz się w krucjatę.:)
Obojętnie po której stronie.

Pani Slowikowa
23-09-2009, 13:55
Inne glosy kieruja odpowiedzialnosc w zupelna abstrakcje podajac, ze wszedzie dochodzi do wykorzystywania seksualnego i jest to problem ogolny wychodzacy poza jedna instytucje


Ja uwazam wlasnie tak..jak powyzej


Uwazam tez ze nagonki na KK sa bardzo niebespiecznym zjawiskiem..

Wyobraz sobie ze to nie o KK chodzi w tym wypadku a o przedstawicieli twojej religii. Tak juz raz bylo i baaaaardzo zle sie to skonczylo. Po prostu nie chce powtorki historii.:mad:

Zgadzam sie co do odpowiedzialnosci kosciola za wszystkie zbrodnie im udowodnione.

Mavronka Freydis
23-09-2009, 15:12
Zgadzam sie co do odpowiedzialnosci kosciola za wszystkie zbrodnie im udowodnione.
Ja o niczym innym nie pisze. Winowajcy musza byc ukarani, szkody wyrownane, a oslaniajaca sprawcow instytucja pouczona, ze prawo dotyczy wszystkich bez wyjatku.

waclaw46
23-09-2009, 15:21
Każda religia która broni i tym samym usprawiedliwia wynaturzenia seksualne swojego kierownictwa zasługuje na napiętnowanie społeczne.Usprawiedliwianie osoby bo jest nauczycielem moralności i nie może odpowiadać przed prawem wydaje mi się dziwne.

Bajadera07
23-09-2009, 17:06
Każda religia która broni i tym samym usprawiedliwia wynaturzenia seksualne swojego kierownictwa .....
Przestępstwa urzędników kościelnych, i to przestępstwa dużego kalibru niewiele mają wspólnego z religią . Kościół to instytucja żerująca na ludzkiej potrzebie poczucia bezpieczeństwa. Przez wielu jest postrzegana jako instytucja publicznego zaufania i działająca zgodnie z "wolą bożą" ,więc ma praktycznie wolną rękę i dostęp do naszych dzieci. [katechezy, rekolekcje, pielgrzymki, autokarowe wycieczki do miejsc kultu.... i.t.p.]. i to w ramach szkolnego obowiązku nauki.
Na pytanie : kiedy w Polsce będzie jak w katolickiej Irlandii - odpowiedź brzmi: Już jest. Tylko nikt nic nie wie... A jak wie to milczy...A jak nie milczy... to go zakrzyczą..!

Lila
23-09-2009, 18:53
A co z homoseksualistami?

Może jakiś obóz zaproponujecie?:)

Kazimierz
23-09-2009, 18:59
A co z homoseksualistami?

Może jakiś obóz zaproponujecie?:)

Koncentracyjny ?

Lila
23-09-2009, 19:00
Koncentracyjny ?

Harcerski może?:D :D

tadeusz50
23-09-2009, 19:06
Co Wy chcecie od homoseksualistów?
Już to wałkowaliśmy.

Kazimierz
23-09-2009, 19:07
Harcerski może?:D :D
Harcerski, to dla homików !

Lila
23-09-2009, 19:17
Co Wy chcecie od homoseksualistów?
Już to wałkowaliśmy.

Tępimy wszystko, absolutnie.:D

amelia
23-09-2009, 19:20
Na pytanie : kiedy w Polsce będzie jak w katolickiej Irlandii - odpowiedź brzmi: Już jest. Tylko nikt nic nie wie... A jak wie to milczy...A jak nie milczy... to go zakrzyczą..!

Kosciol to wierni.
Znamienne jest to, ze wierni toleruja wszelkie wynaturzenia w lonie kosciola, a glosy sprzeciwu przeciwko zlu tam sie dziejacemu uwazaja za atak na cala instytucje. A szkoda, bo traci to hipokryzja.

Lila
23-09-2009, 19:22
Kosciol to wierni.
Znamienne jest to, ze wierni toleruja wszelkie wynaturzenia w lonie kosciola, a glosy sprzeciwu przeciwko zlu tam sie dziejacemu uwazaja za atak na cala instytucje. A szkoda, bo traci to hipokryzja.

A kto tak uważa?
Konkrety proszę, bo trąci to pomówieniem.:)

ostatek
23-09-2009, 19:25
/.../ Mavronko, domyslam sie, ze nie jestes czlonkiem Kosciola Katolickiego ale za to jestes doskonale poinformowana o cyfrach, procedurach przeciwko ksiezom pedofilom, reakcjom papieza, itd.
Nie bede ukrywal, jestem czlonkiem tej instytucji jak miliony Polakow i wiem doskonale, ze kazde przestepstwo powinno byc ukarane. Nie znaczy to, ze calosc KK jest zbrodnicza - a tak wlasnie odbieram Twoje ogniste wypowiedzi. /.../
/.../ Uwazam tez ze nagonki na KK sa bardzo niebespiecznym zjawiskiem..
Wyobraz sobie ze to nie o KK chodzi w tym wypadku a o przedstawicieli twojej (przyp. mój - Mavronki) religii. Tak juz raz bylo i baaaaardzo zle sie to skonczylo. :mad: /.../

Zgodny atak na Mavronkę... ale Ona nie jest winna pedofilii ani innym wynaturzeniom. O co więc chodzi? Zamiast argumentów wyciągamy emocje?
Wskażcie mi, proszę, post atakujący Kościół Katolicki, religię czy wiarę... Wskażcie post, w którym napisano: "całość KK jest zbrodnicza"...
Jeśli napiszę post o niedouczonym lekarzu, prawniku, nauczycielu - post przejdzie bez echa lub w odpowiedzi usłyszę, że "to przypadek incydentalny" lub że "to się po prostu zdarza". Czy ktoś napisze, że atakuję medycynę, prawo, edukację, etc? - Wątpię...
Krytyka urzędników KK kończy się zawsze tym samym - "nagonka na Kościół Katolicki" i ... koniec dyskusji. Obrażony dyskutant nie odpowiada argumentami; z godnością przestaje pisać jako osoba obrażona do głębi...
Problem leży w tym, że KK usiłuje wywierać wpływ na porządek prawny, ustawodawstwo, a nawet edukację. To się może nie podobać i dlatego mamy prawo wiedzieć, rozmawiać i dyskutować. Inne religie/kościoły tego nie robią, dlatego zostawiamy je w spokoju i rozmawiamy o nich mniej.

Rząd dusz niesie z sobą nie tylko przywileje - również obowiązki. O tym zapominamy, a koloratka to nie immunitet. Jeśli oburzenie wywołuje nauczyciel/pedofil, psycholog/pedofil... nie mniejsze powinien wywołać - ksiądz/pedofil... za przestępstwa (zwłaszcza przeciwko dzieciom) powinni wszyscy winni ponosić odpowiedzialność. Zamiatanie faktów pod dywan jest bardzo złą praktyką.

Osobiście myślę, że dużo zła wyrządził celibat. Katolicki duchowny jest w gruncie rzeczy osobą bardzo samotną; nie zawsze z samotnością i pustką sobie radzi...

Lila
23-09-2009, 19:36
Zgodny atak na Mavronkę... ale Ona nie jest winna pedofilii ani innym wynaturzeniom..

Sorki, atak na Mavronkę?
A gdzie niby?
Chyba oślepłam do imentu. Widzę tylko dyskusję.

ostatek
23-09-2009, 19:55
/.../ Wszak pogadać każdy może.:) /.../
Wzięłam do serca Twoje słowa... też pogadać mogę...
Brak argumentów potwierdzających "nagonkę na Kościół Katolicki" z jednocześnie postawionym takowym zarzutem odbieram jako atak. No, może (ze względu na kaliber) tylko "ataczek"...
Prawdziwa dyskusja wymaga argumentów z obydwu stron.

amelia
23-09-2009, 19:55
A kto tak uważa?
Konkrety proszę, bo trąci to pomówieniem.:)


Lilu to nie pomowienia, to tylko dyskusja

bronczyk
23-09-2009, 20:05
Ha, a jednak sąd nakazał przeprosiny Alicji Tysiąc i to jest dobra wiadomość. Może doczekam czasów, że będzie bardziej normalnie, a mniej religijnie.

Lila
23-09-2009, 20:48
Ha, a jednak sąd nakazał przeprosiny Alicji Tysiąc i to jest dobra wiadomość. Może doczekam czasów, że będzie bardziej normalnie, a mniej religijnie.

Doczekasz.:)
Już lawina prawników szykuje się na procesy.:)

Pani Slowikowa
23-09-2009, 20:58
Zgodny atak na Mavronkę.....



Ostatku!!! Jaki atak na Mavronke??? No jaki???:confused:

Natomiast widze zgodny atak na KK :rolleyes: i utozsamianie go z pedofilami..

Juz raz byla ta dyskusja tutaj..

amelia
23-09-2009, 21:22
Ostatku!!! Jaki atak na Mavronke??? No jaki???:confused:

Natomiast widze zgodny atak na KK :rolleyes: i utozsamianie go z pedofilami..

Juz raz byla ta dyskusja tutaj..


Dyskusja trwa na temat braku checi rozliczenia sie z pedofilami i innymi nieprawosciami - chocby sprawa Paetza - to tak jak w PRL, kazda krytyka wladzy byla zamachem na nia i nalezalo sie z "krytykantami" zawsze surowo rozprawic.

"działania symbolicznie relatywizują moralne nauczanie Kościoła i pokazują, że podwójne standardy moralności - inne dla hierarchów niż dla zwykłych wiernych - są w Kościele w Polsce raczej normą ..."

http://www.ekumenizm.pl/content/article/20070212093206390.htm

ostatek
23-09-2009, 21:24
Ostatku!!! Jaki atak na Mavronke??? No jaki???:confused:
Natomiast widze zgodny atak na KK :rolleyes: i utozsamianie go z pedofilami.. /.../
Pani Słowikowo, odnoszę nieodparte wrażenie, że nie przeczytałaś mojego postu.
Dowody dotyczące "ataczku" w cytatach się znajdują. Czekam na Twoje argumenty. Najlepiej zacytuj post, w którym jest napisane: Cały KK = pedofilia + zło + inne grzechy (wymienić właściwe). I koniecznie wskaż ową "nagonkę".
Argument, że w innych grupach zawodowych dzieje się to samo, z gruntu odrzucam. Bo np. bijący żonę sąsiad nie jest usprawiedliwieniem ani rozgrzeszeniem pozostałych "damskich bokserów".

Pani Slowikowa
23-09-2009, 22:09
Pani Słowikowo, odnoszę nieodparte wrażenie, że nie przeczytałaś mojego postu.
Dowody dotyczące "ataczku" w cytatach się znajdują. Czekam na Twoje argumenty. Najlepiej zacytuj post, w którym jest napisane: Cały KK = pedofilia + zło + inne grzechy (wymienić właściwe). I koniecznie wskaż ową "nagonkę".
Argument, że w innych grupach zawodowych dzieje się to samo, z gruntu odrzucam. Bo np. bijący żonę sąsiad nie jest usprawiedliwieniem ani rozgrzeszeniem pozostałych "damskich bokserów".


Ostaku, wszystko zalezy od wrazliwosci czlowieka.
Musialabym przytoczyc jako dowod dla ciebie caly watek.
Watek o tym ze KK jest zapelniony pedofilami nie jest dostatecznym dowodem??


Dziwne ze masz wrazenie ze ja nie przeczytalam twoich postow.. W koncu to w jednym z nich przytoczylas nie cala moja wypowiedz i dalas ja jako przyklad "ataku na Mavronke"
Odnosze wrazenie ze to raczej ty czytasz wybiorczo..
Ataki czy ataczki, jakie niebylyby sa wstretne tak samo jak gwalcenie dzieci.
Szczegolnie ataki na kogos za jego plecami.:mad:


Czy sprawiedliwosc jest pojeciem wzglednym??

Jezeli mowimy o pedofilli to mowmy o niej nie tylko z aspektu KK ale i innych instytucji.

ostatek
23-09-2009, 22:54
Rozmowa interesująca, choć odpowiedź obok tematu, bez konkretów i bardzo "na okrągło".
Na krytykę w KSC uodporniona jestem, więc zostawiam ją bez komentarza. Bo krytyka opatrzona moim komentarzem czy też nie - nie stanie się Twoim argumentem; i tak pozostanie dowodem braku tych rzeczowych i konkretnych, wnoszących coś do dyskusji.

Argumentów brak w dalszym ciągu. Nawet pół cytatu... a tylko o jeden post lub jego fragment (zgodnie z regulaminem KSC) prosiłam. Cały wątek jest nagonką? - gruba przesada... no bo wtedy Twoje posty też...

Przypominam temat wątku: "Dwie twarze". Oto pierwszy post otwierający wątek i nadający kierunek dyskusji:
Skoro 12 tysięcy ofiar molestowania otrzymalo odszkodowania i zobowiazalo sie do milczenia to jaka jest prawdziwa skala tego zjawiska? http://wyborcza.pl/1,76842,7015924,Bierz_cukierek_i_milcz.html
Tytuł wątku jasno sformułowany. Nie "Pedofilia jako taka", "Krzywda dzieci jako taka" czy "Sprawiedliwość jako taka"...
A właśnie, sprawiedliwość nie powinna być względna. Masz rację. I o tym pisałam. Nieskromnie powtórzę: Jeśli oburzenie wywołuje nauczyciel/pedofil, psycholog/pedofil... nie mniejsze powinien wywołać - ksiądz/pedofil...

PS - czy pisząc o ataczku powinnam się czuć jak "gwałcicielka dziecięcia"? I kogo, na Boga, atakuję za plecami?
Hm... pytania retoryczne... odpowiedzi nie oczekuję... choć nie popsuje ona mojego samopoczucia...

Pani Slowikowa
24-09-2009, 00:22
Ostatku, nie chce mi sie juz tlumaczyc .. wydaje mi sie ze jak to w tym wierszyku " mowil dziad do obrazu a obraz do niego ani razu"

Zaplatalas sie w te cytaty cytatow.. a mnie nie chce sie juz rozplatywac.. Niech tak bedzie jak ty myslisz. Masz racje.

W kazdym razie wiekszosc postow na tym watku, jest wrogim KK. Jezeli tego nie widzisz to ja juz nie mam sily ci tego pokazywac.
Wrazliwosci nie mozna nauczyc sie.. ja sie ma albo nie.

ostatek
24-09-2009, 00:29
/.../ Wrazliwosci nie mozna nauczyc sie.. ja sie ma albo nie.
I to jest "argument"... nie do odparcia... powaliłaś mnie, chyba (???) ... również troską i współczuciem dla skrzywdzonych...
/.../ Zaplatalas sie w te cytaty cytatow /.../
Cytat był tylko jeden - post Mavronki otwierający wątek... Swoje słowa - powtórzyłam, bo "cytowanie siebie" - śmiesznie brzmi, prawda?

Pozdrawiam. Zdrowia życzę.

Pani Slowikowa
24-09-2009, 01:31
I to jest "argument"... nie do odparcia... powaliłaś mnie, chyba (???) ... również troską i współczuciem dla skrzywdzonych...

Cytat był tylko jeden - post Mavronki otwierający wątek... Swoje słowa - powtórzyłam, bo "cytowanie siebie" - śmiesznie brzmi, prawda?

Pozdrawiam. Zdrowia życzę.


Ostatku kochany... zacytowalas miedzy innymi mnie tez . jako "atak" na Mawronke.. a to uwazam za nadinterpretacje .
Ja nigdy nikogo nie atakuje z zasady.. Ja tylko bronie ewentualnie tych atakowanych.. Nie zapominaj o tym bo widze ze juz jestes zarazona forumowa podziemna plotka..
( mialam juz to podejrzenie)

Jezeli chodzi o troske o tych skrzywdzonych to dziwne mi sie wydaje ze to wspominasz.. bo kto jak kto:) ale ty???

Ja tez cie pozdrawiam :) i mam nadzieje ze juz nie bedzie tych postow miedzy nami..

Mavronka Freydis
24-09-2009, 04:20
Wiekszosc ksiezy to normalni mezczyzni, ktorzy bedac postawieni w innych okolicznosciach mieliby swoje wlasne rodziny. Co roku z nieformalnych zwiazkow z duchownymi rodzi sie duza liczba dzieci. Jesli podejrzewasz, ze jestes takim dzieckiem i chcesz poznac swojego prawdziwego rodzica to zadzwon pod numer: 00225554939 lub wyslij e-mail na adresksu@agora.pl Watykan obiecuje naprawic krzywdy dzieci zyjacych z "pietnem grzechu". Czasami bezkrytyczna ocena kleru wyplywa z posiadanych korzeni. Nam pozostaje proba zrozumienia przyczyn takiego zachowania i daleko idaca wyrozumialosc. http://forum.gazeta.pl/forum/w,92013,99125962,99125962,Dzieci_ksiezy_w_Polsce.h tml

ostatek
24-09-2009, 09:56
Ostatku kochany... zacytowalas miedzy innymi mnie tez . jako "atak" na Mawronke.. a to uwazam za nadinterpretacje .
Ja nigdy nikogo nie atakuje z zasady.. Ja tylko bronie ewentualnie tych atakowanych..
Zacytowałam Twój post w całości choć "pokawałkowany". Żeby nie było nieporozumień.
Jakie argumenty w nim znalazłam? Jak do tej pory - zero...
Bronisz atakowanych? Zamiar piękny i szlachetny. Masz rację, skrzywdzeni poradzą sobie sami... jesli nie, tym gorzej dla nich.
Nie zapominaj o tym bo widze ze juz jestes zarazona forumowa podziemna plotka..
( mialam juz to podejrzenie)
:confused: i cóż w Twojej pięknej główce się roi? Proszę, nie rozśmieszaj mnie z rana...
Jezeli chodzi o troske o tych skrzywdzonych to dziwne mi sie wydaje ze to wspominasz.. bo kto jak kto:) ale ty???
Nie należę ani do grupy krzywdzących, ani skrzywdzonych. Więc? Dyskusja publiczna, na otwartym forum. Przypominam - nie mam ograniczonych praw... Nie mogę zabrać głosu? Nie bo nie? Może zamiast zdziwienia argument sensowny byłby lepszy?
Ja tez cie pozdrawiam :) i mam nadzieje ze juz nie bedzie tych postow miedzy nami..
Też mam taką nadzieję. Do niczego nie prowadzi tego rodzaju wymiana postów... argumenty typu: "a ostatek ma kota" (czyt. podziemnie plotkuje) ośmieszają dyskusję i wątek...
Nasza rozmowa skończyła się jak wiele innych... po prostu niczym... pominąwszy lekki niesmak... leciutki - proporcjonalny do argumentów przeciwniczki. Hm... przeciwniczki? Pani Słowikowo, nie jesteś moją przeciwniczką...

Post, oczywiście, może wylądować w koszu, jako zbyt luźno związany z tematem. Hm... a co z innymi postami, równie pozbawionymi treści?

Zmykam stąd... czasu szkoda (na słowa, słowa, słowa i tylko słowa zawierające tak mało treści)... :rolleyes:

Lila
24-09-2009, 10:09
No i jak zwykle....

Zrobiło się niemiło...

Bianka
24-09-2009, 10:52
zawsze stajesz w obronie Kościoła, bo jesteś osobą wierzącą. Zwróć jednak uwagę, że na wątkach chyba nigdy nie była atakowana WIARA katolicka. Każdy niewątpliwie ma prawo wierzyć w co mu się żywnie podoba. My tradycyjnie jesteśmy katolikami, to wynika z naszego umiejscowienia na mapie świata.
Natomiast często rozmawia się - nie tylko na forach - o niegodnym postępowaniu księży. Podawane są liczne przykłady - znamy je wszyscy z mediów i z własnych obserwacji. Nie wydaje mi się, aby były to jakiekolwiek ataki czy ataczki :) na wiarę. To tylko krytyka poszczególnych osób, naszych obywateli, którzy konstytucyjnie mają te same prawa i obowiązki, co wszyscy pozostali.

„Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
Niechaj występek jęczy i boleje.”

…W zasadzie już dawno odpuściłam sobie wszelkie dyskusje na tym forum, jako dziecinne przelewanie z pustego w próżne. Zdawałoby się, same starsze już osoby, a emocje na najwyższych obrotach :) Ciekawe, po co? :)

Pozdrawiam :)

ostatek
24-09-2009, 14:33
No i jak zwykle.... Zrobiło się niemiło...
Ech, tylko trochę oberwałam... i co ciekawe - nie zostałam trafiona argumentem a pomówieniem...
Jestem wielbłądem czy też nie? Ot, dylemat... dobrze, że nie mój...
/.../ …W zasadzie już dawno odpuściłam sobie wszelkie dyskusje na tym forum, jako dziecinne przelewanie z pustego w próżne.
Wezmę z Ciebie przykład. Mogę?

Bianka
24-09-2009, 14:47
Wezmę z Ciebie przykład. Mogę?
:) :) :)
Decyzja należy do Ciebie :)

Pani Slowikowa
24-09-2009, 14:49
Zacytowałam Twój post w całości choć "pokawałkowany". Żeby nie było nieporozumień.
Jakie argumenty w nim znalazłam? Jak do tej pory - zero...


:

To jest nie prawda.. ( nie dziwie sie jakos)

Tak brzmial moj CALY post w odpowiedzi na ten Mavronki.. Zostal przez ciebie wygodnie wyciety i posluzylas sie nim jako " atakiem" na Mavronke..

Oto moj post: Nr51

"Ja uwazam wlasnie tak..jak powyzej


Uwazam tez ze nagonki na KK sa bardzo niebespiecznym zjawiskiem..

Wyobraz sobie ze to nie o KK chodzi w tym wypadku a o przedstawicieli twojej religii. Tak juz raz bylo i baaaaardzo zle sie to skonczylo. Po prostu nie chce powtorki historii.

Zgadzam sie co do odpowiedzialnosci kosciola za wszystkie zbrodnie im udowodnione."


Ps.. Myslalam zeby byc zrozumianym , w naszym wieku juz nie potrzeba podkreslen czerona kredka ani pogrubien... ale mylilam sie.. :rolleyes:

Mavronka Freydis
24-09-2009, 15:04
Powstal nowy watek, o podobnej teresci. Sa tam zdjecia kilku z kilkudziesieciu tysiecy zboczencow, ktorzy uzyli sutanny jako kamuflazu do zwabiania swoich ofiar.

maja59
24-09-2009, 15:17
To jest nie prawda.. ( nie dziwie sie jakos)

Tak brzmial moj CALY post w odpowiedzi na ten Mavronki.. Zostal przez ciebie wygodnie wyciety i posluzylas sie nim jako " atakiem" na Mavronke..

Oto moj post: Nr51

"Ja uwazam wlasnie tak..jak powyzej


Uwazam tez ze nagonki na KK sa bardzo niebespiecznym zjawiskiem..

Wyobraz sobie ze to nie o KK chodzi w tym wypadku a o przedstawicieli twojej religii. Tak juz raz bylo i baaaaardzo zle sie to skonczylo. Po prostu nie chce powtorki historii.

Zgadzam sie co do odpowiedzialnosci kosciola za wszystkie zbrodnie im udowodnione."


Ps.. Myslalam zeby byc zrozumianym , w naszym wieku juz nie potrzeba podkreslen czerona kredka ani pogrubien... ale mylilam sie.. :rolleyes:
Jeżeli zgadzasz się na odpowiedzialność kościoła ze wszelkie zbrodnie im udowodnione to czemu uważasz wskazywanie pedofilii wśród skazanych księży za nagonkę na kościół????????????. Z racji swojej wyjątkowej pozycji, szacunku i wielkiego zaufania jakim są otaczani, pedofile księża powinni być jeszcze bardziej piętnowani niż pedofile hydraulicy, sprzedawcy gazet lub kolesie spod budki z piwem.
Przykre to tylko, że w naszym wieku tak mało jest wymiany poglądów i argumentów, a tak dużo pomówień, insynuacji i złej woli; podskórnej, zaskórnej i zgłaszanej szeptem po zakamarkach.
Oczywiście zrobiło się przykro, jak zwykle zresztą na KSC.

Alunia
24-09-2009, 15:33
Z racji swojej wyjątkowej pozycji, szacunku i wielkiego zaufania jakim są otaczani, pedofile księża powinni być jeszcze bardziej piętnowani niż pedofile hydraulicy,

I tu się zgadzam. Od tych, którzy nauczają, którzy uczą postaw, dekalogu, prawd wiary, kształtują kręgosłupy moralne, uczą co jest dobre i złe możemy i musimy wymagać więcej.
Dla dobra naszego, naszych dzieci i w konsekwencji naszej rzeczywistości.

Ten kto mówi mi jak mam żyć, winien być prawy i postępować szlachetnie.
Jest człowiekiem i ma prawo do słabostek.
Do słabostek - nie do zbrodni.

tadeusz50
24-09-2009, 15:40
. Od tych, którzy nauczają, którzy uczą postaw, dekalogu, prawd wiary, kształtują kręgosłupy moralne, uczą co jest dobre i złe możemy i musimy wymagać więcej.

Do tego koniecznie trzeba dodać pedagogów w szkołach świeckich. Tam też bywa z tym różnie.

Pani Slowikowa
24-09-2009, 15:46
Do Bianki; Jak zawsze masz racje.. dodam tylko ze ja jestem katoliczka z urodzenia i wychowania... ale nie z wiary jako takiej i nie bardzo praktykujaca (co juz pisalam chyba kilka razy na tym forum..)
Daleko mi jest do dewocji ktora wszyscy mi tu przypisuja

To ze wystepuje w obronie KK jest czysto podyktowane moja przekora przeciwko tym " co wszyscy na jednego" i strachem przed przesladowaniami instytucji religijnych jakichkolwiek.
Po raz tysieczny chyba powtarzam:
Takie same nagonki prowadzone byly calymi stuleciami na przedstawicieli zydowskiej religii i to zaowocowalo straszliwa tragedia.

O wspolczesnej kampanii anty-muzulmanskiej nawet nie wspominam.

Bajadera07
24-09-2009, 15:53
"Zaprawdę powiadam wam, cokolwiekieście uczynili jednemu z tych braci moich najmniejszych... mnieście uczynili."
Mt 25, 40
Ale niektóre urywki Biblii .... księża pedofile mają w najważniejszej części ciała.

ostatek
24-09-2009, 15:54
:) :) :)
Decyzja należy do Ciebie :)
No to wezmę. W świetle odpowiedzi Pani Słowikowej skierowanej do mnie, Twój przykład jawi się jako przyszłość świetlana i zbawcza deska ratunku.

Poddaję się. Moja cierpliwość się wyczerpała. Nie odpowiem kolejny raz na ten sam # 51, uroczo przemieszany z # 76 (z moją odpowiedzią - # 78) i okraszony kolejną porcją... no właśnie, czego? Cokolwiek by to nie było, dalekie jest od elegancji a nawet zwykłej przyzwoitości. Zwykłe pomieszanie z poplątaniem. Sorry, mnie nie bawią takie awanturki.

Bywaj zdrowa Pani Słowikowa...

Powstal nowy watek, o podobnej teresci. Sa tam zdjecia kilku z kilkudziesieciu tysiecy zboczencow, ktorzy uzyli sutanny jako kamuflazu do zwabiania swoich ofiar.
Jedno jest pewne - fakty. Choćby Pani Słowikowa dwa miliony razy wkleiła swój # 51 one (czyli fakty! - podkreślam, żeby uniknąć kolejnych nieporozumień) nie ulegną zmianie.

Pani Slowikowa
24-09-2009, 15:56
Przykre to tylko, że w naszym wieku tak mało jest wymiany poglądów i argumentów, a tak dużo pomówień, insynuacji i złej woli; podskórnej, zaskórnej i zgłaszanej szeptem po zakamarkach.
Oczywiście zrobiło się przykro, jak zwykle zresztą na KSC.


Tak bardzo przykro:mad:

Jak latwo jest wywolac ta przykra sytuacje jednym malym klamstwem prawda??
Ale tak jak juz napislam to nie wynika z nieporozumienia czy z gafy.. to jest dluzsze dzialanie pozaforumowe ktore jeszcze teraz otwiera sie " malymi rankami" ..

Jak juz taka sytuacja sie wyloni to dopiero widac co kto mysli o kims.. ;)
W tym wypadku Ostatek.. o mnie. :confused:
Zapytaj sie Maju dlaczego??
Dla mnie to zachowanie jest absolutna niespodzianka z reszta..

Na twoje pierwsze pytanie odpowiedzialam wlasciwie w poscie do Bianki.

ostatek
24-09-2009, 16:02
/.../ Jak juz taka sytuacja sie wyloni to dopiero widac co kto mysli o kims.. ;)
W tym wypadku Ostatek.. o mnie. :confused:
Zapytaj sie Maju dlaczego?? /.../
Sorry, znów zacytowałam fragment postu Pani Słowikowej zamiast całości (odsyłam do regulaminu KSC).
Pani Słowikowo, nie oceniam Pani... nie zarzucam kłamstw, przeinaczeń, plotkarskiego podziemia, manipulowania postami...
Prosiłam tylko o argumenty. W zamian dostałam... to właśnie co dostałam (vide - wiersz wyżej; tu wymieniłam zarzuty mnie postawione).
Cy Pani Słowikowa - nie kalając swego sumienia - może powiedzieć to samo?

Pani Slowikowa
24-09-2009, 16:10
Sorry, znów zacytowałam fragment postu Pani Słowikowej zamiast całości (odsyłam do regulaminu KSC).
Pani Słowikowo, nie oceniam Pani... nie zarzucam kłamstw, przeinaczeń, plotkarskiego podziemia, manipulowania postami...
Prosiłam tylko o argumenty. W zamian dostałam... to właśnie co dostałam (vide - wiersz wyżej; tu wymieniłam zarzuty mnie postawione).

No a ja odebralam to jako manipulacje z twojej strony..

Nic na to nie poradze:mad:
Ale wierz mi ze bylo to bardziej przykre niz gdyby wyszla ona od kogos innego.. bo lubilam cie i szanowalam. A tu taka niespodzianka:mad:

ostatek
24-09-2009, 16:20
No a ja odebralam to jako manipulacje z twojej strony..

Nic na to nie poradze:mad:
http://www.klub.senior.pl/informacje/t-regulamin-klub-senior-cafe-487.html

II. Forum Klub Senior Cafe

2. /.../ Cytować należy jedynie tę część wypowiedzi, do której się odnosimy, nie zaś całe posty, zwłaszcza długie.

Alunia
24-09-2009, 16:22
.
Do tego koniecznie trzeba dodać pedagogów w szkołach świeckich. Tam też bywa z tym różnie.

Absolutnie masz rację, Tadeuszu.
Myślę, że wielu rodziców nie jest świadomych jakim ludziom powierzają swoje dzieci.
Najpierw, w tym jakże ważnym dla rozwoju dziecka okresie - na 8 godzin do przedszkola. Potem do szkoły!
Gdyby wiedzieli rwaliby włosy z głowy.
Wiem, są wspaniali i mądrzy pedagodzy, znamy ich wszyscy.
Kiedyś wyraziłam pogląd, ze każdy nauczyciel winien przejść co 5 lat badania psychiatryczne.
Na oświacie zęby zjadłam, wiem co mówię.

PS. Dlaczego temu co mamy najcenniejsze i najdelikatniejsze w domu i społeczeństwie nie zapewniamy tego co najlepsze?
Źle opłacani, sfrustrowani nauczyciele, a efekty mają być wzorcowe??
Gdzieś w Polsce z powodu marnych finansów gminy powrócono do klas łączonych na poziomie 1-4. Ręce opadają....

Alunia
24-09-2009, 16:24
Ale zdaje się, że ja też się rozgadałam nie w temacie....sorrry:confused:

Pani Slowikowa
24-09-2009, 16:38
http://www.klub.senior.pl/informacje/t-regulamin-klub-senior-cafe-487.html

II. Forum Klub Senior Cafe

2. /.../ Cytować należy jedynie tę część wypowiedzi, do której się odnosimy, nie zaś całe posty, zwłaszcza długie.


Nie chce mi sie juz nic cytowac:mad:
Radze ci przeczytac twoj post numer 78.. pelen "sympatii" i "szacunku" :confused:
No i ten # 71.. tez mnie zdziwil przykro :mad:

Skonczmy juz z tym.. Nie pierwszy to raz jak sie zawiodlam na kims na tym forum.. i pewnie nie ostatni.

Widze ze na tym forum jak sie nie wylozy wszystkiego kawe na lawe to nie jest sie zrozumianym..

Tak jak ktos kiedys napisal .." dzentelmen to jest ktos kto umie grac na trabce ale nigdy nie gra"
Tu nie trzeba grac.... tylko trabic na caly glos.
Pisac bardzo dlugie posty .. a najwazniejsze to powtarzac sie wciaz. W przeciwnym wypadku zostanie nam przyklejona etykietka ...
Czuje sie jak czlowiek z zolta gwiazda.. przyszyta do ubrania.

maja59
24-09-2009, 16:59
Nie chce mi sie juz nic cytowac:mad:
Radze ci przeczytac twoj post numer 78.. pelen "sympatii" i "szacunku" :confused:
No i ten # 71.. tez mnie zdziwil przykro :mad:

Skonczmy juz z tym.. Nie pierwszy to raz jak sie zawiodlam na kims na tym forum.. i pewnie nie ostatni.

Widze ze na tym forum jak sie nie wylozy wszystkiego kawe na lawe to nie jest sie zrozumianym..

Tak jak ktos kiedys napisal .." dzentelmen to jest ktos kto umie grac na trabce ale nigdy nie gra"
Tu nie trzeba grac.... tylko trabic na caly glos.
Pisac bardzo dlugie posty .. a najwazniejsze to powtarzac sie wciaz. W przeciwnym wypadku zostanie nam przyklejona etykietka ...
Czuje sie jak czlowiek z zolta gwiazda.. przyszyta do ubrania.
Joasiu, każda z nas zawiodła sie boleśnie na tym forum, na wielu, o których miałyśmy dobre zdanie, ja także, ale nigdy na Ostatku. Bolą mnie twoje zarzuty skierowane do Tosi, bo to nie ona jest rozsadnikiem zła i nieprawości. Przykro mi bardzo, ale nie masz racji, nie podałaś żadnych argumentów uzasadniających teorię, że KK jest tutaj postponowany. Nie jest, ma lepiej niż na to zasługuje. Napisałaś również, że zrobiłaś to dla przekory, aby bronić innego zdania. Dla przekory można schować babci włóczkę z której robi skarpetki. Jeżeli bronisz z przekory czegoś czego obronić się nie da to odpowiadam na poważnie, nie przychodzi mi do głowy żadna przekora na ten temat. Przychodzi mi do głowy jedynie zgroza, nie do smiechu mi gdy otoczony wręcz bałwochwalczym szacunkiem ksiądz gwałci dzieci, taki człowiek powinien spłonąć na stosie zgodnie z zasadami Świętego Oficjum, czy jest w tym coś przekornego?

Pani Slowikowa
24-09-2009, 17:23
. Jeżeli bronisz z przekory czegoś czego obronić się nie da to odpowiadam na poważnie, nie przychodzi mi do głowy żadna przekora na ten temat. Przychodzi mi do głowy jedynie zgroza, nie do smiechu mi gdy otoczony wręcz bałwochwalczym szacunkiem ksiądz gwałci dzieci, taki człowiek powinien spłonąć na stosie zgodnie z zasadami Świętego Oficjum, czy jest w tym coś przekornego?

Przekora moze nie jest slowem najodpowiedniejszym .. masz racje.
Bronie atakowanego i juz.

Moze gdybym widziala tych pedofilow na stosie.. tez w ostatniej chwili zal mi by ich sie zrobilo i zaczelabym ich bronic.. Nie wiem:confused:

Nie jestem tak glodna krwi aby widziec kogokolwiek na stosie:mad:

Jeszcze raz powtarzam ze wszyscy pedofile lacznie z kaplanami wszelkich religii.. powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci za to co zrobili.. i wiadomosci o zbrodniach powinny byc wiadome wszem wobec.
Natomiast zakladanie watkow czy pisanie artykulow aby zdemonizowac jeden tylko KK, czy jakakolwiek inna organizacje religijna jest niesprawiedliwe i zakrawa na wroga propagande...

Czy jasno sie wyrazilam??

Bianka
24-09-2009, 17:51
Jeszcze raz powtarzam ze wszyscy pedofile lacznie z kaplanami wszelkich religii.. powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci za to co zrobili.. i wiadomosci o zbrodniach powinny byc wiadome wszem wobec.
Natomiast zakladanie watkow czy pisanie artykulow aby zdemonizowac jeden tylko KK, czy jakakolwiek inna organizacje religijna jest niesprawiedliwe i zakrawa na wroga propagande...

Czy jasno sie wyrazilam??
Spróbujcie znaleźć nić porozumienia.
Jasne jest już, że wszyscy przestępcy powinni być pociągnięci do odpowiedzialności. Co do tego wszyscy bez wyjątku się zgodzili.
Dalej. Jeśli chodzi o zakładanie wątków na forach. Fora, tak jak kawiarnia czy kanapa w mieszkaniu, służą do rozmów. Tematy tych rozmów wyznaczamy sami, mówiąc krótko, rozmawia się o tym, co w danym momencie jest dla nas ciekawe, bulwersujące itp. itd. Niewątpliwie temat pedofilii jest w ogóle bulwersujący, a takiego zboczenia wśród sług Bożych - szczególnie.
Czemu więc uważasz, że pisanie o tym artykułów czy prowadzenie rozmów to demonizowanie KK? Skoro jest to problemem na całym świecie, to nie wolno o tym milczeć, tylko trzeba przeciwdziałać.
Inną sprawą jest fakt, że pedofilia nie jest wynalazkiem księżym, jest stara jak świat i na całym (lub prawie na całym) świecie w mniejszym lub większym stopniu istnieje. Jednak my najbardziej interesujemy się tym, co dzieje się w naszym kraju, niejako na naszych oczach. Tu mieszkamy, mamy tu dzieci, wnuki i nie chcielibyśmy, aby kiedyś i one padły ofiarą jakichś zboczeńców. Bez względu na to, jaki zawód wykonują. Mamy poza tym prawo wymagać, aby szczególnie ksiądz prezentował wysoki poziom moralny. Skoro podjął się takiej pracy, skoro chce być przewodnikiem duchowym, to chyba do czegoś go to zobowiązuje?

Pani Slowikowa
24-09-2009, 18:04
.
Czemu więc uważasz, że pisanie o tym artykułów czy prowadzenie rozmów to demonizowanie KK? ?

Bo nie wszyscy w KK sa pedofilami.. i takie utozsamianie KK z taka potworna zbrodnia jest moim zdanie nie fair.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy .. ktory jest nawet straszniejszy.. Nie bede go poruszac bo nie chce zeby wylala sie na moja glowe lawina "zadnych krwi" forumowiczow..:mad:

Bajadera07
24-09-2009, 18:10
Bo nie wszyscy w KK sa pedofilami.. i takie utozsamianie KK z taka potworna zbrodnia jest moim zdanie nie fair.

A kto twierdzi że pedofile to cały kościół ?

araad
24-09-2009, 18:13
Absolutnie Bogdo masz rację ja osobiście znam dwóch księzy którzy zdecydowanie wolą dojrzałe kobiety.A dzieci tak nie znoszą ze dali kasę na aborcję. Porzadne normalne chłopaki tylko ze w sukienkach.

Bajadera07
24-09-2009, 18:16
Absolutnie Bogdo masz rację ja osobiście znam dwóch księzy którzy zdecydowanie wolą dojrzałe kobiety.A dzieci tak nie znoszą ze dali kasę na aborcję. Porzadne normalne chłopaki tylko ze w sukienkach.
Ooooo...! To mamy wspólnych znajomych..!

Bianka
24-09-2009, 18:22
Bo nie wszyscy w KK sa pedofilami.. i takie utozsamianie KK z taka potworna zbrodnia jest moim zdanie nie fair.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy .. ktory jest nawet straszniejszy.. Nie bede go poruszac bo nie chce zeby wylala sie na moja glowe lawina "zadnych krwi" forumowiczow..:mad:
Moim zdaniem nie chodzi o utożsamianie KK z pedofilią. Po prostu nie można zamykać oczu na fakt, że tam RÓWNIEŻ ona (pedofilia) istnieje. A ksiądz pedofil szokuje bardziej niż pedofil drwal, bo drwal nie rości sobie praw do nauczania innych, jak należy żyć.
Jaki jeszcze inny aspekt tej sprawy? Nie bój się, to tylko rozmowa, a że nie pogoda jest jej tematem, to i i zdania są podzielone. :)

Mag
24-09-2009, 18:22
Bezprzedmiotowa dyskusja. Tak sądzę. Nie brak ludzi amoralnych we wszystkich grupach społecznych. Księża to nie kosmici, wywodzą się spośród nas. Podobnie ma się sprawa z lekarzami, nauczycielami, politykami, etc...

maja59
24-09-2009, 18:28
Bezprzedmiotowa dyskusja. Tak sądzę. Nie brak ludzi amoralnych we wszystkich grupach społecznych. Księża to nie kosmici, wywodzą się spośród nas. Podobnie ma się sprawa z lekarzami, nauczycielami, politykami, etc...
Chyba jednak nie masz racji, dyskusja jest przedmiotowa, jakoś o lekarzach, nauczycielach, politykach etc nie czytam na pierwszych stronach gazet, a o księżach, owszem. Z nieksięży czytałam tylko o dwóch osobach był to dyrygent i psycholog, o innych na razie cicho.

Mag
24-09-2009, 18:29
Księża są różni, są i niewierzący. Ale ksiądz też nie ma łatwo w społeczności lokalnej. Pogłaszcze dziecko po głowie - to pedofil, ma przyjaciółkę - to już musi być kochanka, kupi sobie samochód - to na pewno okradł parafię, za często widać go na cmentarzu - to na pewno uprawia nekrofilię, ma przyjaciela - to gej...Straszne.

araad
24-09-2009, 18:33
Mag faktycznie straszna jest dola księdza a jak trafi jeszcze na upierdliwych parafian i do tego centusi to i sexu mu się odechcewa z tej zgryzoty.

maja59
24-09-2009, 18:33
Widziałam na ślubie mojej asystentki Ojca Leona Knabita, zaszczycił Młodych i udzielił im sakramentu, nigdy nie słuszałam, a mieszkam od 100 lat w Krakowie, o Jego samochodach, niestosownym zachowaniu, gosposi i bardzo bym chciała, żeby mojego wnuka pogłaskał po głowie.

Mag
24-09-2009, 18:35
Maju....Od stu lat? no no...:)

Mag
24-09-2009, 18:35
Na szczęście są w Kościele jeszcze tacy jak Ojciec Leon, na szczęscie :)

maja59
24-09-2009, 18:39
Na szczęście są w Kościele jeszcze tacy jak Ojciec Leon, na szczęscie :)
Są i ich widzimy, tym bardziej bolą pedofile, cudzołożnicy, biznesmeni i inne łobuzy. Ksiądz to jest osoba zaufania społecznego, czasami wręcz kultu i im nie wolno, a jeżeli muszą to muszą w niesławie odejść, a administracja kościelna powinna ich do tego zmusić i tyle. Ale jakoś ukrywa i nie zmusza.

Mag
24-09-2009, 18:46
Zgadzam się z Tobą, Maju. Wrzód należałoby po prostu wyciąć. Ale to chyba nie jest takie proste. Kościół to potężna instytucja, myślę o hierarchach, i często ze szkodą dla duchowości chroni urząd.

Bajadera07
24-09-2009, 18:49
Jeśli chodzi o pedofilię wśród księży kościoła rzymsko katolickiego, najbardziej bulwersujący jest fakt papieskiego przyzwolenia .... błogosławieństwo , czy coś w tym rodzaju.
Ciekawskim polecam lekturę watykańskiego dokumentu " De Modo Procedendi in Causis Sollicitationis", którego urywek pozwalam sobie wkleić poniżej:

„(...) wszyscy i każdy z osobna przed trybunałem
w jakimkolwiek charakterze stojący lub gdyby kto
z racji swego urzędu o sprawie tej (przestępstw
seksualnych księży – przyp. red.) uzyskał wiedzę
zobowiązany jest do zachowania najściślejszej
tajemnicy, która jest traktowana jako tajemnica
Świętego Urzędu, wszędzie i wobec każdego, pod groźbą
ekskomuniki latae sententiae (...)”.

Mag
24-09-2009, 18:53
Bogda, z którego roku jest ten dokument?
Bardzo jestem ciekawa. :)

Bajadera07
24-09-2009, 18:56
Nie ważne kiedy powstał, ważne że wciąż obowiązuje..!
Instrukcja wyszła spod pióra kardynała Alfredo Ottaviani w roku 1962 i sygnowana jest pieczęcią papieża Jana XXIII.

maja59
24-09-2009, 19:00
Dlaczego ten dokument mnie wcale nie dziwi??????????????????

Jadzia_G
24-09-2009, 19:13
Jeśli chodzi o pedofilię wśród księży kościoła rzymsko katolickiego, najbardziej bulwersujący jest fakt papieskiego przyzwolenia .... błogosławieństwo , czy coś w tym rodzaju.
Ciekawskim polecam lekturę watykańskiego dokumentu " De Modo Procedendi in Causis Sollicitationis", którego urywek pozwalam sobie wkleić poniżej:

„(...) wszyscy i każdy z osobna przed trybunałem
w jakimkolwiek charakterze stojący lub gdyby kto
z racji swego urzędu o sprawie tej (przestępstw
seksualnych księży – przyp. red.) uzyskał wiedzę
zobowiązany jest do zachowania najściślejszej
tajemnicy, która jest traktowana jako tajemnica
Świętego Urzędu, wszędzie i wobec każdego, pod groźbą
ekskomuniki latae sententiae (...)”.
O zgrozo- czy my żyjemy w XXI wieku - a może to średniowiecze !!!

amelia
24-09-2009, 19:13
Jeszcze raz powtarzam ze wszyscy pedofile lacznie z kaplanami wszelkich religii.. powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci za to co zrobili.. i wiadomosci o zbrodniach powinny byc wiadome wszem wobec.
Natomiast zakladanie watkow czy pisanie artykulow aby zdemonizowac jeden tylko KK, czy jakakolwiek inna organizacje religijna jest niesprawiedliwe i zakrawa na wroga propagande...

Czy jasno sie wyrazilam??

Pewnie jestem malo kumata, ale jak cos moze byc wiadome wszem i wobec jezeli nie wolno na ten temat ani zakladac watkow ani pisac artykulow na ten temat, Pani Slowikowo?

Troche zycia juz przezylam i od dosc dawna ta wiedza byla tajemnica Poliszynela, czyli zalezy ci Pani Slowikowo na status quo - na wieczne niezalatwienie problemu?

Bajadera07
24-09-2009, 19:17
http://img2.vpx.pl/up/20090924/obraz13333.jpg (http://www.vpx.pl/foto,obraz13333.html)

Mag
24-09-2009, 19:27
Jako osoba głęboko wierząca w Boga, bardzo cierpię z powodu wszelkich przejawów zła w samym Kosciele i poza nim. Dlatego, zamiast prowadzić niekończące sie dyskusje, które tak naprawdę do nieczego nie prowadzą, lepiej się skupię na modlitwie o zwycięstwo dobra nad złem. Bo o to przecież nam wszystkim chodzi. Spokojnej nocy, póki co :)

Pani Slowikowa
24-09-2009, 19:30
Pewnie jestem malo kumata, ale jak cos moze byc wiadome wszem i wobec jezeli nie wolno na ten temat ani zakladac watkow ani pisac artykulow na ten temat, Pani Slowikowo?

Troche zycia juz przezylam i od dosc dawna ta wiedza byla tajemnica Poliszynela, czyli zalezy ci Pani Slowikowo na status quo - na wieczne niezalatwienie problemu?

Jezeli chcesz wiedziec na czym mi zalezy to przeczytaj moje wypowiedzi.. Jezeli jeszcze nie zrozumiesz to juz ja nie umiem lepiej wytlumaczyc..
W kazdym razie moja obecnosc na tym watku juz na nic sie nie zda.
Kto chce zrozumiec zrozumie..

Pozdrawiam wszystkich walczacych

Mag
24-09-2009, 19:46
Jednak na chwilkę jeszcze wrócę. Przeczytałam dość uważnie wszystkie głosy w tej bulwersującej sprawie. I czemu odnoszę wrażenie, że brak mi ( poza nielicznymi wyjatkami) tutaj prawdziwej troski o los Kościoła, a czuję tylko zażartą zjadliwość i satysfakcję z powodu nie najlepszej kondycji KK. Czuje się na tym forum styl "Faktów i mitów". Szkoda. Ale może to tylko takie moje wrażenie. Nie chciałabym nikogo , broń Boże, obrazić. Ale jednak, no cóż.... takie odnoszę wrażenie...

Bajadera07
24-09-2009, 19:52
odnoszę wrażenie, że brak mi ( poza nielicznymi wyjatkami) tutaj prawdziwej troski o los Kościoła, a czuję tylko zażartą zjadliwość i satysfakcję z powodu nie najlepszej kondycji KK.
Brak ci troski o los kościoła..? Mnie brak troski o ofiary...(nie mam na myśli przysłowiowej "tacy").
Kościół ma się dobrze , a za jego potknięcia i tak zapłacą owieczki płci obojga.
http://img2.vpx.pl/up/20090924/owczarnia.jpg (http://www.vpx.pl/foto,owczarnia.html)

Mag
24-09-2009, 19:54
Nie rozumiesz, co piszę , Bogda. Nie o materialną kondycję mi chodzi przecież. Trywializujesz moją wypowiedź.

Bajadera07
24-09-2009, 19:57
Nie o materialną kondycję mi chodzi przecież. . Mnie również chodzi o ofiary pedofilskich figli...

Mag
24-09-2009, 20:00
Ale i tak dziękuję za rozmowę. Prawda pewnie, jak zwykle, leży gdzieś po środku. Zdaję sobie sprawę z tego, ze nie mam patentu na rację. Ale gorzki to temat dla mnie. Pozdrawiam serdecznie :)

amelia
24-09-2009, 20:01
Kto chce zrozumiec zrozumie..

Pozdrawiam wszystkich walczacych


Ja pozdrawiam wszystkie ofiary i tych ktorzy im wspolczuja, rozumieja ich bol i czuja bezradnosc wobec bezkarnosci oprawcow.

Na dobra sprawe wsoplczuje rowniez obroncom oprawcow.

Mag
24-09-2009, 20:06
Tak, Amelio, zawsze trzeba być po stronie pokrzywdzonych. To imperatyw moralny każdego porządnego człowieka. To nie podlega dyskusji.

araad
24-09-2009, 20:07
Jako ze poezja jest dobra na wszystko to dwa wiersze które strasznie mi się podobają
http://www.pardon.pl/artykul/9658/

Lila
24-09-2009, 20:08
Jednak na chwilkę jeszcze wrócę. Przeczytałam dość uważnie wszystkie głosy w tej bulwersującej sprawie. I czemu odnoszę wrażenie, że brak mi ( poza nielicznymi wyjatkami) tutaj prawdziwej troski o los Kościoła, a czuję tylko zażartą zjadliwość i satysfakcję z powodu nie najlepszej kondycji KK. Czuje się na tym forum styl "Faktów i mitów". Szkoda. Ale może to tylko takie moje wrażenie. Nie chciałabym nikogo , broń Boże, obrazić. Ale jednak, no cóż.... takie odnoszę wrażenie...

Mag, ja odniosłam wrażenie takie samo.....tylko jeszcze gorsze..:D

Aśka, qrna...jesteś wierząca, ale nie przejmuj się tak, bo niezależnie co tu panie napiszą, KK będzie trwać dalej. Może nieco zreformowany, ale będzie trwać.:D

W końcu ks.kard.Wyszyński, więziony w Komanczy powiedział: Nienawiść można uleczyć tylko miłością ..

Tylko u licha nie bierz tego dosłownie i nie zakochaj się w którejś ze swoich interlokutorek, choć może i to nie byłoby takie złe, bo ( znowu zacytuję kardynała)..Człowiek zawsze musi mieć otwartą duszę na wszystkie możliwości, które Bóg ma dla niego. :D

Mag
24-09-2009, 20:19
Lilu, skoro cytujemy Wielkich, to oczywiście św. Augustyn :"Kochaj i rób, co chcesz". :)

Bajadera07
24-09-2009, 20:33
Lilu, skoro cytujemy Wielkich, to oczywiście św. Augustyn :"Kochaj i rób, co chcesz". :)
Ten cytat św. Augustyna brzmi troszkę inaczej (wina tłumaczenia), i ostatnimi czasy przypisuje się go JurkowiO. ale to szczegół...
Jeśli chodzi o złote słowa kardynała S.Wyszyńskiego, to polecam urywek jego przemówienia 22 maja 1957r. w Ołtarzewie do świeżo wyświęconych kapłanów:

" Kapłan to drugi Chrystus. Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko nad szatanem, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim nad samym Bogiem! Jesteście przecież 'spirytuales impiratores' (duchem nakazującym), a jako tacy macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął. On tego od was chciał. Będziecie mu rozkazywać, gdy na wasze słowa zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy.
Też daje do myślenia. Tyle władzy dla młodego księdza i drogowskaz ojca kościoła : "Róbta co chceta"...

Lila
24-09-2009, 21:40
Chyba jednak nie masz racji, dyskusja jest przedmiotowa, jakoś o lekarzach, nauczycielach, politykach etc nie czytam na pierwszych stronach gazet, a o księżach, owszem. Z nieksięży czytałam tylko o dwóch osobach był to dyrygent i psycholog, o innych na razie cicho.

http://www.mmlublin.pl/6887/2009/2/18/akcja-typhon-lekarz-pedofil-zatrzymany-wideo?category=997
http://www.wirtualny.bialystok.pl/_archiwum/index.php?popen=news&&id_art=2322
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,41265,6162284,Prokuratura__pedofil_pracowal_w_sz pitalu.html
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article45490
/Nauczyciel_pedofil_w_rekach_wroclawskiej_policji.h tml
http://eseswu.blogspot.com/2009/03/nauczyciel-pedofil-w-skarzysku.html

ostatek
24-09-2009, 21:43
/.../ KK będzie trwać dalej. Może nieco zreformowany, ale będzie trwać.:D
I niech trwa. I niech Jego podstawą, wykładnią i wyrocznią będą nauki Jezusa... bez poprawek czynionych przez człowieka.
/.../ I czemu odnoszę wrażenie, że brak mi ( poza nielicznymi wyjatkami) tutaj prawdziwej troski o los Kościoła, a czuję tylko zażartą zjadliwość i satysfakcję z powodu nie najlepszej kondycji KK. Czuje się na tym forum styl "Faktów i mitów"./.../
Niestety, moja troska nie ma znaczenia, bo nie mam najmniejszego wpływu na los Kościoła. Na reformy też nie. I wbrew temu co piszesz - nie czuję ani "zażartej zjadliwości" ani "satysfakcji". Czasami tylko rumienię się... i nie jest to rumieniec szczęścia, raczej wstydu...
Popełnić błąd a nawet przestępstwo może każdy, również duchowny. Ale zasłanianie się wykonywanym zawodem - w tym przypadku ukrywanie się za "sukienką kapłańską" - jest obrzydliwe. Tak samo jak ukrywanie faktów. Zamiatanie ich pod dywan jest polityką krótkowidza.

Wiele razy pisałam w KSC o szacunku dla religii. Różnych. Bo należy szanować każdą religię i staram się to robić.
Jednakże krytyka urzędników religijnych nie jest tożsama z krytyką wiary czy całego zgromadzenia religijnego. Podobne argumenty są tylko świadectwem ich braku lub wygodnictwem intelektualnym. Myślę, że wszyscy o tym wiedzą. Tylko niektórych ta wiedza ciut uwiera...

Alunia
24-09-2009, 21:52
Jednakże krytyka urzędników religijnych nie jest tożsama z krytyką wiary czy całego zgromadzenia religijnego.

Myślę, że brak tego rozgraniczenia jest głównym powodem nieporozumień.
Niektórzy księża zresztą nie chcą nawet by było rozgraniczane.
A to już jest grzech pychy.

Mavronka Freydis
25-09-2009, 10:04
No no, ale lektura. To prawdziwe studium psychologiczne gdzie widac cala zaleznosc miedzy ocena sytuacji, a pogladami wypowiadajacych sie. Niektorzy podchodza do tematu tak personalnie jakby chodzilo, o obrone czlonkow ich najblizszej rodziny. Ujawnili sie przy okazji tzw. podzegacze. Motto: przednia zabawa kosztem innych i dobry sposob do nabicia licznika wyslanych postow. Wystarczy wyslac kilka wyrazow bez merytorycznego znaczenia, wazne aby podpuscily jedna ze stron.

Lila
25-09-2009, 11:54
Motto: przednia zabawa kosztem innych i dobry sposob do nabicia licznika wyslanych postow.

Już któryś raz to sugerujesz.
Jeśli chodzi o mnie, to zwracałam się do admina aby usunął mi licznik. Możesz sobie przeczytać.
Wiec nie wmawiaj ludziom jakiś dennych pobudek,OK? Ani nie zamykaj im twarzy.

Poza tym...'podżegacze'...znana poniekąd nomenklatura, z czasów gdy rządziła jedna słuszna opcja.

tadeusz50
25-09-2009, 12:04
Już któryś raz to sugerujesz.
Jeśli chodzi o mnie, to zwracałam się do admina aby usunął mi licznik. Możesz sobie przeczytać.
Wiec nie wmawiaj ludziom jakiś dennych pobudek,OK? Ani nie zamykaj im twarzy.

Poza tym...'podżegacze'...znana poniekąd nomenkaltura, z czasów gdy rządziła jedna słuszna opcja.
Mam największą ilość postów. No i co z tego. Co to kogoś obchodzi? Piszę sobie bo tak mi się podoba. Widoczny licznik powinien ulec likwidacji co też popierałem.

Lila
25-09-2009, 12:07
Mam największą ilość postów. No i co z tego. Co to kogoś obchodzi? Piszę sobie bo tak mi się podoba. Widoczny licznik powinien ulec likwidacji co też popierałem.

Sorki, wq...a mnie takie gadanie.Masz rację.
Co innego jakby było płacone od posta.:D
Zwracałam się do Admina, aby usunął mi ten cholerny licznik, który nabił się przez 3 lata bazgraniny, ale nieeeee....nie da się.
W sumie, jak nie wie się jak psa uderzyć, to trzeba poszukać kija.:mad:

tadeusz50
25-09-2009, 12:12
Lilu ale to jest kolejny atak nowicjuszy. Co prawda mnie to wisi, przecież to jest forum dyskusyjne a nie grono fachowców na temat co było pierwsze "jajo czy kura"

basialwica
25-09-2009, 12:15
Witaj Lilu i Tadeusz50, jestem początkująca jak sama nazwa mówii jeszcze tutaj raczkuję. Dla mnie liczniki obok wizytówki, mówią o Waszym stażu na portalu i zawartych już znajomościach. Nie widzę w tym nic złego, a wręcz przeciwnie. Utwierdza mnie, że w chwili zwątpienia lub nie radzenia sobie mogę zawsze liczyć na Waszą pomoc.Prawda? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Mavronka Freydis
25-09-2009, 12:20
Jeśli chodzi o mnie, to zwracałam się do admina aby usunął mi licznik.
Zadziwisz szczeroscia wobec siebie. Pamietam byl w szkole chlopak imieniem Artur. Nikt go nie lubial, bo wszystkim dokuczal. Pewnego dnia pocial sobie twarz zyletka. Wszyscy zapomnieli doznane krzywdy i zaczeli mu wspolczuc. Kiedy pewna dziewczyna dala mu pomarancza zaczal wykrzykiwac, ze pocial sobie twarz, aby wszyscy wiedzieli i nikt nigdy sie nie pomylil, ze ma do czynienia ze zlym czlowiekiem. To byla prawdziwa szczerosc, do bolu.

Lila
25-09-2009, 12:36
Spokojnie Mavronka. Ładna opowiastka z kraju gdzie rosną pomarańcze.
Ty też zadziwiłaś. Bardzo.

Miłego dnia.:)

Lila
25-09-2009, 12:40
Witaj Lilu i Tadeusz50, jestem początkująca jak sama nazwa mówii jeszcze tutaj raczkuję. Dla mnie liczniki obok wizytówki, mówią o Waszym stażu na portalu i zawartych już znajomościach. Nie widzę w tym nic złego, a wręcz przeciwnie. Utwierdza mnie, że w chwili zwątpienia lub nie radzenia sobie mogę zawsze liczyć na Waszą pomoc.Prawda? Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Basia, oczywiście.:D
Buziaczki i też miłego dnia..:)

Mavronka Freydis
25-09-2009, 12:41
Lilu ale to jest kolejny atak nowicjuszy. Podobno ofiary cyberatakow czuja sie razniej kiedy lacza sie w stada.

tadeusz50
25-09-2009, 12:45
Podobno ofiary cyberatakow czuja sie razniej kiedy lacza sie w stada.
Objawem czego jest zgryźliwość? :confused:

jasinek123
25-09-2009, 12:46
Tadeusz
co ty piszesz jakich nowicjuszy
jaki znowu atak gdzie kiedy na kogo
na ciebie co za bzdury wymyślasz
jeszcze trochę i ogłosisz że marsjanie na twoim
wątku wylądowali

nie zapominaj że to jest rzeczywistość WIRTUALNA!!

tadeusz50
25-09-2009, 12:52
Tadeusz
co ty piszesz jakich nowicjuszy
jaki znowu atak gdzie kiedy na kogo
na ciebie co za bzdury wymyślasz
jeszcze trochę i ogłosisz że marsjanie na twoim
wątku wylądowali

nie zapominaj że to jest rzeczywistość WIRTUALNA!!
Poczytaj wcześniejsze posty to raz a dwa "nie do Ciebie piją nie wyciągaj szyją".

amelia
25-09-2009, 12:55
Lilu ale to jest kolejny atak nowicjuszy. Co prawda mnie to wisi, przecież to jest forum dyskusyjne a nie grono fachowców na temat co było pierwsze "jajo czy kura"


O przepraszam, jezeli weszlam do cudzego ogrodka.
Juz sie wycofuje.

jasinek123
25-09-2009, 13:02
Lilu ale to jest kolejny atak nowicjuszy. Co prawda mnie to wisi, przecież to jest forum dyskusyjne a nie grono fachowców na temat co było pierwsze "jajo czy kura"
Tadeusz
no własnie do kogo piją
A propo mnie to wisi czy masz 19000 czy 10 postów
jesteś dla mnie osobą wirtualną [nie ma cię]:rolleyes:

Mavronka Freydis
25-09-2009, 13:08
O przepraszam, jezeli weszlam do cudzego ogrodka.
Juz sie wycofuje.Amelio to nie jest prywatny ogrodek tylko publiczny park. A w parku jak sama wiesz rozni ludzie w roznych celach przebywaja. Ta alejke (watek) zapoczatkowalam akurat ja, ale jak sama widzisz mozna dostac po glowie nawet na swojej ulicy. Na wszelki wypadek chodz w kasku. Ja tez go juz nosze.Gornk doradzil.

Mavronka Freydis
25-09-2009, 13:11
A propo mnie to wisi czy masz 19000 czy 10 postów
jesteś dla mnie osobą wirtualną [nie ma cię]:rolleyes:Chcialam sie tylko podpisac pod ta piekna odpowiedzia.

tadeusz50
25-09-2009, 13:21
Tadeusz
no własnie do kogo piją
A propo mnie to wisi czy masz 19000 czy 10 postów
jesteś dla mnie osobą wirtualną [nie ma cię]:rolleyes:
Skoro mnie nie ma to i na priv mnie nie ma.

ula49
25-09-2009, 13:23
WITAM!!!!!

Podaruj kropelkę nadziei
Tym, którzy na nią czekają
Spraw, by przez łzy się uśmiechnęli
Ci, którzy nic już nie maja.

Wtedy i Ty się uśmiechniesz
przez łzy
Lecz ze wzruszenia.
Jak miło pomyśleć ,że właśnie Ty
Pomogłeś spełnić czyjeś marzenia

Kochać to porzucić siebie,
By iść ku innym.
Kochać to dawać zawsze nadzieję
w tym świecie dziwnym...

**...._.;_'.-._
...{`--..-.'_,}
.{;..\,__...-'/}
.{..'-`.._;..-';
....`'--.._..-'
........,--\\..,-"-.
........`-..\(..'-...\
``````````\||/`````````````
```¶¶¶¶¶¶``\||```¶¶¶¶¶¶ ´´ ´
´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶`\||`¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´
´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶||¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ ´´´
¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´
´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶´´´
´´´´´´´´´´´¶¶¶¶´´´
´´´´´´´´´´´´¶¶

SERDECZNIE POZDRAWIAM....

ostatek
25-09-2009, 13:30
/.../ Na wszelki wypadek chodz w kasku. Ja tez go juz nosze.Gornk doradzil.
Najpiękniejszy kask ma mój "kot bojowy", nie zaprzeczycie, prawda? A takie słodkie kociątko było na początku forumowania... och, życie, życie... :)
/.../ kolejny atak nowicjuszy /.../
Zechcesz wyjaśnić zasady nowicjatu? Jestem w KSC rok z okładem, postów niewiele ponad tysiąc... nowicjusz jestem czy też nestor klubowy? mogę się bronić czy powinnam wysłuchiwać w pokorze zarzutów wyssanych z palca? A jak ktoś napisze, że krzywe nogi mam? albo zeza? Autor/ka paszkwilu nie poniesie odpowiedzialności, bo on/a wirtualny jest, więc nie istnieje... ja w kompleksy wpadnę... realne... ;)

Och, życie... życie... najważniejsze, że temat wątku się rozmydlił...

Basia.
25-09-2009, 13:34
Jestem na tym forum ponad 3 lata, mam się wstydzić ilości napisanych postów? :confused: Guzik, nie zamierzam się wstydzić. Jeżeli chodzi o wirtualność Jasinku, to kiedy sytuacja tego wymagała forumowicze wspierali nie wirtualnych ludzików tylko konkretne, żywe składające się z krwi i kości osoby.

jasinek123
25-09-2009, 13:47
Mavronka
dziękuje za poparcie
miłego dnia życzę

Mavronka Freydis
25-09-2009, 13:49
...forumowicze wspierali nie wirtualnych ludzików tylko konkretne żywe składające się z krwi i kości osoby. Te osoby z krwi i kosci powinne miec jeszcze serce i to bijace, bo inaczej jest to tylko wirtualna kupa miecha. Do tego jeszcze zlosliwa.

Mavronka Freydis
25-09-2009, 13:51
Mavronka
dziękuje za poparcie
miłego dnia życzę Pozdrawiam serdecznie i tez dziekuje.

Zdzisia
25-09-2009, 14:06
Ale dziwna i "śmieszna" dyskusja o ilości postów.:rolleyes:
Każdy wypowiada się przecież ile chce i o czym chce. Myślę,że niektórzy z nas niejednokrotnie piszą to o czym nie mogą lub nie chcą ze znajomymi. I to daje komfort psychiczny danej osobie. A że ktoś ma dużo do powiedzenia............ to fajnie :)

tadeusz50
25-09-2009, 14:15
Popłakałem się bo nie mam bijącego serca, ktoś mi tam kamień wsadził. Pewnie i jeszcze innym osobom. Może zmienię nick na "kamienne serce"

Zdzisia
25-09-2009, 14:19
Popłakałem się bo nie mam bijącego serca, ktoś mi tam kamień wsadził. Pewnie i jeszcze innym osobom. Może zmienię nick na "kamienne serce"
:) Nie płacz Tadeuszu.:) Ja słyszę i myślę,że inni też Twoje bijące,życzliwe dla ludzi serce.:)

basialwica
25-09-2009, 14:43
Jakos dziwnie sie poczułam czytając te bzdury...nie wiem, jeżeki ktos ma dzisiaj zły dzień, zapraszam na coca colę.Dosładza, rożluznia i uzależnia.
Miłego dnia życzę- basialwica, która ma serce...zaręczam i jeszcze bijące.

Alunia
25-09-2009, 15:20
Jakos dziwnie sie poczułam czytając te bzdury...


Basiu! Tak już musi być! ;)
Dzięki pustce, wiemy co to treść
Przez chorobę, doceniamy zdrowie.
Dostrzegając bzdury, doceniamy mądrość.
Nie wiedzielibyśmy czym jest białe, gdyby nie było czerni.
A pomiędzy nimi wszystko to co jest szarą rzeczywistością....czasem też kolorową.:) :D

Mavronka Freydis
25-09-2009, 15:43
Jakos dziwnie sie poczułam czytając te bzdury...
Przykro mi, ze na moim watku doswiadczasz tych przykrosci. Wszyscy zgodnie mowia, ze coca~cola moze powodowac mdlosci i zawroty glowy.

basialwica
26-09-2009, 00:03
[QUOTE=Mavronka Freydis]Przykro mi, ze na moim watku doswiadczasz tych przykrosci. Wszyscy zgodnie mowia, ze coca~cola moze powodowac mdlosci i zawroty glowy.


Nie prawda, jeżeli masz mdłości lub coś zalega Ci na żoładku siegnij po coca colę- pomaga sama sprawdziłam.
Miłego wieczoru zyczę.

basialwica
26-09-2009, 00:06
Alunia]Basiu! Tak już musi być! ;)
Dzięki pustce, wiemy co to treść
Przez chorobę, doceniamy zdrowie.
Dostrzegając bzdury, doceniamy mądrość.
Nie wiedzielibyśmy czym jest białe, gdyby nie było czerni.
A pomiędzy nimi wszystko to co jest szarą rzeczywistością....czasem też kolorową.:)

Faktycznie, doświadczamy tego przez całe życie....Pozdrawiam i życzę bajecznych snów- kolorowych.

Mavronka Freydis
26-09-2009, 01:35
Nie prawda, jeżeli masz mdłości lub coś zalega Ci na żoładku siegnij po coca colę- pomaga sama sprawdziłam.
Miłego wieczoru zyczę.
Kazdy ma swoje sprawdzone metody. Nie jestem az tak oblatana w domowej medycynie, bo (odpukac) narazie nic mi nie dolega. Mdlosci niemiewam nawet na pelnym oceanie przy sztormowej pogodzie. Do tego trzymam sie zalecen dietetykow, ktorzy mowia, ze na mdlosci, zgage, bole zaladka, kolki, zatwardzenia i gazy najlepsze jest powstrzymanie sie od jedzenia "roznych swinstw". Ja stosuje diete srodziemnomorska wzbogacona winem i dobrym towarzystwem. Ale jest tez dobra wiadomosc dla tych, ktorzy traktuja swoj zoladek jak worek odkurzacza.
Coca-Cola introduces “Throwback Coke” with real cocaine (http://thediscust.com/?p=1198)

senior66
29-12-2009, 21:02
Wykorzystywanie seksualne dzieci to niewątpliwe zwyrodnienie, a przez osoby duchowne to tragiczne w całym tego słowa rozumieniu i jest dowodem na błędne widzenie "Boga".

senior66
29-12-2009, 21:06
coca-cola i podobne w swym składzie mają kwas, którego zadaniem jest "złamanie" słodyczy płynu z powodu b. dużej ilości cukru. Zawarty kwas fosorowy wiąże m. in. wapń, w efekcie długotrwałego spożywania takich napoi doprowadzając do nieodwracalnych schorzeń i problemów zdrowotnych.

senior A.P.
30-12-2009, 10:29
Ej ! Poczatkujacy
Mam pytanie :
Gdy osoba duchowna kocha dzieci, co okazuje chociazby glaskajac glowke dziecka lub wziecie go na rece jest zle widziane przez ciebie .
Czy to mozna nazwac molestowaniem ?