PDA

View Full Version : Babcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ? - komentarze


Basia.
19-09-2009, 00:12
Komentarz do artykułu: Babcia nieodpowiednia do wychowywania wnuka ? (http://www.senior.pl/88,0,Babcia-nieodpowiednia-do-wychowywania-wnuka,7075.html)
--------------------
Dramat dla dziecka i dla dziadków, coś musi jednak być na rzeczy skoro sąd wydał taką decyzję.

Alunia
19-09-2009, 00:25
Ciekawiłaby mnie motywacja Sądu.
Więzy krwi są silnym argumentem za. A co przeciw?
Dla kontrastu przypomina mi się reportaż o dziadkach wyrywających sobie wnuka-kilkulatka, z wujostwem dziecka.
W wypadku samochodowym zginęli rodzice dziecka i rodzeństwo. Brat zmarłego ojca ( z którym prowadził dochodowy biznes, a dziecko dziedziczy pokaźny majątek) chce wychowywać dziecko w swojej rodzinie. Dziadkowie zamknęli się z dzieckiem w mieszkaniu i nie reagują na wizyty policji i kuratorów realizujących postanowienia sądowe.

Basia.
19-09-2009, 00:40
To są bardzo przykre i trudne sprawy, mam nadzieję, że sąd nie popełnił błędu i faktycznie kierował się dobrem dziecka. Nie znamy sytuacji tej rodziny, skoro rodzice dziecka chorowali nie wiemy czy dziadkowie cieszą się dobrym zdrowiem, trudno zając stanowisko w tej sprawie jak się nie zna szczegółów, możemy tylko sobie pogdybać. Moim zdaniem dziecko powinno być z dziadkami. W moim domu mieszka dziewczyna, która straciła oboje rodziców w wypadku, miaa 14 lat kiedy rodzice zginęli. Wprowadzila się do niej babcia, osoba leciwa i niestety nie potrafiła sobie poradzić z wychowywaniem wnuczki, sytuacja ją przerosła. Babcia umarła w tym roku, wnuczka liczy sobie 19 lat, odziedziczyła mieszkanie po rodzicach, prowadzi dom "otwarty" i wszystko znaki na niebie i ziemi wskazują, że dziewczyna źle korzysta ze swobody.

Nika
19-09-2009, 09:43
Notatka jest dośc ogólnikowa,brak uzasadnienia,dlaczego babcia nie spełnia warunków.Nie wiem,czy pobyt w pogotowiu i rodzinie zastępczej to dobre wyjście.Dziecko jest małe, na pewno łaknie bliskości rodziny.Mam wrażenie,że nasze sądy rodzinne zbyt pochopnie odbierają dzieci krewnym.Powinno to nastąpić/jeśli już/po wydaniu końcowej decyzji!